Nieuws uit IJmuiden, Velsen, Beverwijk en Omstreken. Wat het afgeloopen jaar Stormvogels bracht. Jeugdwerk rechtvaardigt goede verwachtingen. Afscheid van Karei Haak en Tol. Het is gebleken, dat wij het zwaartepunt van onzen arbeid op het Jeugdwerk moeten laten rusten. Slechts op deze w(Jze kan aan de ver- eeniging verder worden gebouwd. Onze jongeren moeten echter beseffen, dat zij verantwoordelijk heidsgevoel dienen te toonen. Een mooie taak wacht hun. Het is hun plicht paraat te zijn, wan neer de anderen, die al zoovele Jaren hun krach ten gaven, zich er toe, gedwongen gevoelen hun plaatsen vrU te maken. Slechts zoo kaïi er suc ces worden verwacht bij het streven om Storm vogels steeds grooter en sterker te maken." KAREL HAAK, de sympathieke oud-aanvoerder, van wien evenals van Jan Tol afscheid werd genomen. (Foto-Archief H. C.) Dit zei de heer W. Chr. Suwerink, voor zitter van onze jubileerende vereeniging, tijdens de bijzondere dertigste algemeene jaarvergade ring. die Vrijdagavond onder een groole belang stelling ln Hótel Nommer Eén werd gehouden. Hij maakte met voldoening van de opkomst ge wag en vestigde vervolgens de aandacht op het jubileum. In het bijzonder heette hij den heer N u ij e n s, eere-lld en een der oprichters, wel kom. In dit blad heeft spr. geschreven, dat er reden tot blijdschap en dankbaarheid is. Da|r blijft hij bij. Hij herdacht het werk van allen, die voor Stormvogels op den bres hebben gestaan en be waarde aan den ..legendarischen" Witte Jan en wijlen Mtchels. „Als wij Michels niet had den gehad zou Stormvogels niet geworden zijn wat zij nu is". De laatste vijf Jaren waren buitengewoon moei lijk. Maar al zag het er slecht uit. steeds kwam het Stormvogelsschip weer in veilige haven. Dit bewijst de trouw en de innerlijke kracht. Dankbaar gewaagde spr. van de medewerking der supportersvereniging De S t o r m v o g e 1 bij het uitwerken van het herdenkingsprogramma; het energieke bestuur hiervan heeft zich kranig geweerd. Na den wedstrijd tegen Z. F. C. en de krachtmeting met het Haarlemsch Elftal wacht als „clou" een jubileumavond in Thalia, waar de geheele StormvQgelsfamilie eensgezind eenige prettige uren zal beleven. Al was het afgeloopen seizoen niet „dave rend", over het algemeen mocht men het niet slecht noemen. Financieel is alles gunstig ver- loopen en er Is hard gewerkt. Spr. dankte zijn mede-bestuursleden, de elftal- en de jeugdcom missie (in het bijzonder den heer v. d. Plas), benevens oefenmeest.er Thynen, den terrein- knecht en den heer Htlhl, die bij het behartigen van financieele aangelegenheden zoo prachtig ^Nadat'de heer P. Hecre de notulen had ge lezen kwamen de Ingekomen stukken aan de orde waarbij een schrijven van de kascommissie was, volgens hetwelk alles in orde was bevonden. Hierna bracht de heer C. W ij m e r secretaris, zijn jaarverslag uil. In dit uitstekend, wel vei- zo red overzicht,'werd een duidelijk beeld van den gang van zaken gegeven. liet is te veel om alles te memoreeren. Vastgesteld werd. dat het jaar meer reden tot optimisme dan het voor gaande gaf. De kern bleef de vereeniglng weer trouw, waardoor het ledental ongeveer gelijk bleef. Een bijzonder beroep deed spr. op de spe lers, om steeds aan de training deel te nemen. Hij dankte Thljssen, de mannen van het tiai- ningsfonds iv, van de supporter.verralgmg, evenals de veteranen, voorts den heer Hun* en het voormalige Dagblad van IJmuiden. Op sym pathieke wijze herdacht hij wijlen den heer F. Wildeboer om dan te constateeren, dat de beer J J. E. van Baarsel de traditie voortzet. Spr. was erkentelijk voor de ruime medewerking van "Talrijke aangelegenheden passeerden de revue - was er wel iets vergeten? zoodat de voor zitter terecht van een ..volledige film sprak. Hij dankte den secvetans. wiens verslag onder aller Instemming werd goedgekeurd. „De heer Wijmer is een accurate, ijverige en van zijn verant-. woordelijkheid bewuste secretaris", aldus de voorzitter. „Moge hij nog vele Jaren zijn krachten jan onze club geven." De heer Suwerink bracht als penning meester het financieel verslag uit, waaruit bleek, dat er een bevredigend batig saldo is.De heer J. Martens dankte en memoreerde, dat de heer Suwerink 1 Juni tien jaar voorzitter was. On danks alles bluft hij zijn kracht geven; hu is eer voorbeeld voor de Jongeren en daarom hoopt men, dat hij nog lang voorzitter zal blijven. Besloten werd de contributie ongewuzigd te doen blijven en daarna kwam de bestuursver kiezing aan de orde. De heeren J. Martens, C. Wijrner en P. Heere traden periodiek at en werden bij acclamatie herkozen. De voorzitter herinnerde er aan, dat de heer Martens al ongeveer dertig Jaar bestuurslid is cn altijd met veel toewijding zun taak heeft ver vuld. Lettende op zijn trouw verwacht men, dat bti nog lang bestuurslid zal blijven. Door het bedanken van de heeren J. Brum S. Jordaan, die door den voorzitter haitelijK werden toegesproken, waren er Met algemeene stemmen werden ter voorziCTiIng hierin de heeren v. d. Bosch en Joh. Verwoerd aangewezen. Zij weiden direct geïnstalleerd. Tot leden dér kascommisie werden de heeren Sterteveld. Martens Jr. en De Bruin benoemd, waarna de verkiezing van de elftalcommissie de aandacht vroeg. De heeren' H. J. pnoeks en A, Diessen werden herkozen; in de pla;ats van den heer G. Heilig werd de heer J. Gorter benoemd. Heilig is een van de oudste menschen onzer 'vereeniglng. Tot het laatsle„.\oeJ^" „hi£ beste krachten gegeven. Hij moet nu piaara maken voor een jongere, maar hij zat tiouw blijven en klaar staan als we hem noodig heb ben", zeide de voorzitter. Afscheid van Haak en Tol. Nadat besloten was geen reclamecommissie te benoemen werd afscheid van Karei Haak en Jan Tol genomen, «aak heeft zich aan liet begin van het seizoen voor een jongere teruggetrokken cn nooit was er cigenlUk gele- ecnheicl officieel afscheid van hem te nemen, aldus de voorzitter. Wij aUenwetenhoe ™noe- mei ij k veel Stormvogels aan Haak heeft te dan ken. Talrijke wedstrijden heeft hl) „uit betvuur' gesleept. HU was een uitstekende kracht UIdens den bloei, maar van nog meer waarde bb den neergang. Als Stormvogels hem rl«|P Kwam hU In het veld, hoe zijn lichameluke toestand ook was.. Destüds werd hU reeds tot lid van ^er- dienste benoemd. Thans werd hem het hoek Mysterieuze Krachten in de Sport van Jorw van den Bergh cn Karei Lotsy aangeboden, waarou AGENDA ZATERDAQ 20 JUNI. Thalia: Misdaad zonder getuigen, u. Rex: Pantserkruiser Sebastopol, 8 uur. ZONDAG 21 JUNI. Thalia: Misdaad zonder getuigen, 3. U.lD ^Rex!"pantserkruiser Sebastopol, 3 en 8 u. MAANDAG 22 JUNI. Bioscopen: Zie Zaterdag. DIENST DER APOTHEKEN. Zondag-, avond- en nachtdienst: Kenne- mer Apotheek. Wijk aan Zeeërweg. BELANGRIJKE TELEFOONNUMMERS, POLITIE, hoofdbureau ol78,437i oooo POLITIE. Willemsplein 540U BRANDWEER LUCHTBESCHERMING, hoofdpost 414o E.H.B.O.. A. P- Bakker 5455 E.H B.O.. Velsen 4989 ANTONIUS ZIEKENHUIS 4444 UMUIDER APOTHEEK 4229 KENNEMER APOTHEEK4204 de heer J. W. van Oosterom een sierlijke op dracht had gemaakt. Hetzelfde geschenk kreeg Tol, die altijd een buitengewone liefde voor Stormvogels heeft getoond. Hij kon het eenvou- niet verdragen als zijn club ging verliezen rijn laatste dubbeltje was voor de club. De woorden van den voorzlttèr werden door een krachtig applaus onderstreept.' Met een opwekkend woord sloot de heer Su werink de vlotte bijeenkomst. Resultaten ln 't voorbije seizoen. Senioren: Eerste elftal;, zevende. Tweede elftal: tweede (het speelde pro motiewedstrijden, doch kwam niet hoogerop). Derde elftal; achtste en laatste (degradatie). Vierde elftal: kam pioen I Vijfde elftal: tweede. Zesde elftal: derde. Junioren: A-elftal: derde. B-elftal: zevende. Adsplranten. A-eWtal: kampioen! B-elftal: tweede (gelijk met eerste. VSV c). C-elftal: vijfde. Van roeispaan tot autoslinger Kroniek der onachtzaamheid. Het staatje der gevonden voorwerpen, waarvtèn bij de politie aangifte werid ge daan, is als steeds- rijk aan verscheidenheid. Voor het tijdvak van 11 tot enjnet 18 Juni ziet de kroniek er als volgt uitr' Een roeispaan, eenige sleutels, een bont schortje, enkele portemqnnaies, een padvin- dersriem, een stamkaart-inlegvel no. 30459, een dameshandschoen (tricot), een kinder cape, een kinderschortje, een grijze jongens iet, een bankbiljet van een gulden, een bê- rag van 245. een zeildoeken zakje mei brood, een houten autoped, een defecte zil veren armband, een ledig kinderbeursje en een autoslinger. Aan het hoofdbureau van politie. Tibe- riusplein zijn eiken werkdag van elf tot twaalf en van Vier tot vijf uur inlicbtingei te bekomen. Bij het verkrijgen van gege vens kan niet van de telefoon gebruik wor den gèmaakt. z ZORG VOOR BESTRATINGEN. Verschillende bestratingen in onze ge meente ondergaan een grondige herstelling. Deze werkzaamheden verloopen vlot en er kon reeds veel verbeterd worden. Thans is het nieuwe gedeelte van den Engelmundus- weg aan de beurt. Stellig zullen 'de over gebleven wielrijders van een en ander pro fiteered Aan den Tusschenbeeksweg ondergaan de trottoirs en de rijweg verschillende herstel lingen. UITREIKING DISTRIBUTIEBESCHEIDEN De inwoners van Driehuis moeten de nieuwe distributiebescheiden volgens de op gaven op de huidige levensmiddelenkaarten 29 of 30 Juni in het Raadhuis halen. Uitreiking distributie, bescheiden. Zooals wij reeds hebben medegedeeld zul len in onze plaats levensmiddelenkaarten voor de achtste periode, tabaks- en siga- rettenkaarten, benevens aan groote gezin nen rantsoenbonnen voor brandstoffen wor den uitgereikt. Ditmaal zullen de beschei den niet volgens de letters worden ver strekt, doch volgens de aanwijzingen op de thans in gebruik zijnde levensmiddelen kaarten. Het is raadzaam hierop goed acht te slaan, aangezien het voor een goeden gang van zaken noodig is, dat een ieder op den aangegeven dag naar de lokalen van uitreiking gaat. De inwoners van IJmuiden-Oost mofeten zich weer in' het Patronaatsgebouw vervoe gen. Maandag kunnen zij er voor het eerst terecht en 29 Juni bestaat er voor het laatst gelegenheid. Degenen, die te Oud-IJmuiden en IJmui den West wonen, komen eerst van 30 Juni tot en met 6 Juli aan de beurt in het gebouw Jenninga aan de J. P. Coenstraat. Wij her inneren er nog even aan. dat de bonnen Tabak R 4 en Sigaretten R 4 (dames) moe ten worden medegenomen, evenals voor groote gezinnen een volledig ingevuM en onderteekend formulier MD 108 ten behoeve van rantsoenbonnen voor brandstoffen. NED. LUTHERSCH GENOOTSCHAP. De afdeeling Velsen en Omstreken van het Nederlandsch Lutbersch Genootschap houdt Zondag een godsdienstoefening in het Vereenigingsgebouw aan de Kalverstraat. Om half elf zal zendeling W. L, Steinhart te Utrecht hierin voorgaan. HERVORMDE EVANGELISATIE. 1 De leesdiensten der Hervormde Evangeli satie zullen Zondag weer normaal in het ge bouw aan de Oranjestraat 8 om tien en vijf uur aanvangen. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, de heer C. Visser, is te Amsterdam voor het diploma als land- machinist, theoretisch A, geslaagd. Past op de konijntjes! Het houden van konijnen is een pret tige bezigheid voor degenen, die er hun hart aan hebben verpand. De liefheb berij heeft bovendien een bijzondere be koring, omdat men er te zijner tijd seen smakelijk "fen voedzaam maaltje aan heeft te danken. Maar dan moet men oppassen voor lieden, die het met de eerlijkheid niet zoo nauw nemen. Want liever dan zelf moeite te doen om voer te krijgen en de dieren goed te verzorgen, profiteeren deze van ^erts andermans vertrouwen en toewijding. Er zijn in weinige dagen vier konij nen gestolen. Dat is niet weinig en de houders mogen dus wel op hun hoede zijn. Gisteren meldden wij reeds een diefstal, later kregen we van de politie nog andere gegevens. Een aan den Rijksstraatweg te Santpoort wonende dame kwam tot de onaangename ont dekking, dat 's nachts een konijn uit het. op het erf achter haar woning staande, hok was gestolen en twee inwoners van hei rustige dorp Velsen kwamen vertel len, dat zij o(*v al ongewenscht bezoek hadden gehad. Bij elk van hen werd een konijn ontvreemd. Het is nog lang geen Kerst, maar dui delijk blijkt. >dat voorzichtigheid de boodschap is! Honkbal-varia. De competitie-wedstrijd van de honkbal- iende Strawberries tegen E.H.S. is door een sbuis van den competitieleider niet door gegaan. Men had nJ. E.H.S. 2 aangeschre ven, welk negental in een andere afdee ling uitkomt. Met het Strawberries-negen- tal ziin toen eenige innings vriendschappe lijk gespeeld. 'n Komisch incident deed zich nog voor. toen een woedende boer het veld bij E.H.S. kwam oprennen en verlangde, dat het spel direct gestaakt zou worden. Hij uitte aller lei bedreigingen en trachtte met veel moei te z'n koeien te verzamelen., die kennelijk niet van honkbal hielden en door een open staand hekje ontsnapt waren! Het spelen was geen onverdeeld genoe- fen en daarom werd maar besloten te ein- igen, na vier innings. Voor Zondagmiddag is vastgseteld de wedstrijd tegen H.C.K. 2 in Heemstede, aan de Dreef, aanvang 2 uur. De opstelling van Strawberries luidt: Werper: H. Stada; achterv.: Fr. de Weers; le honk: H. Brunink; 2e honk: G. Bleeker; 3e honk: H. Mantje; korte stop: G. v. Mal- sen; verre velders: L. Ebeling, G. Bakker nes, B. Vriends. ReserveD. Lefefing, J. Brunink, H. Wensink. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: C. Vrijhof, d., Planclusdwarsstraat 3. IJmuiden; A. J. Nunnink, d., Corverslaan 53, Velsen-N.; J. J. Suljk, z., Wljkerstraatweg 259, Velsen-N.; A. v. d. Berg, d.. Stationsweg 73, IJmuiden; W. Llevert, d.. Groote Houtweg 10, Velsen-N.; H. J. Witkamp, z., Hoofdstraat 39, Santpoort. ovf.rleden: P. Groot, 89 j., wedr., M. Deen, Genieweg 42, Velsen; W. J. van Luik, 50 i. eentgti, s. Ninaber, Kanaalkade 26. Velsen-N.; J. E. v. Groningen, 58 j„ echtgenoote v. A. J. de Leeuw, Hoofdstraat 230 rood, Santpoort. ONDERTROUWD: M. Boot, IJmuiden en J. Wijker, Velsen,. Toek. adres: Frogerstraat 5; J. C. Bruin,'Beverwijk en G. J. Verhoeven, IJmui den. Toek. adres: Hyacinthenstraat 34, Santpoort, M. F. Brandhoff. IJmuiden en J. C. M. H. Lam- boo, IJmuiden; G. F. Dictus, IJmuiden en H. C. Harswinkel, IJmuiden. Toek. adres: Meidoorn straat 1, IJmuiden; J. J. Boogaardt. IJmuiden en A. C. Schipper, Velsen-N.; F. W. Dukcr, IJmui den en E. v. Rugge, A'dam. Toek. adres: A'dam» Alb. Cuijpstraat 149; B. C. Sliggers, IJmuiden en C. C. Veldman, IJmuiden. Toek. adres: Kor.. Emmastraat 13, IJmuiden; H. Zwart, IJmuiden er. E. Lelieveld. IJmuiden. Toek. adres: Trompstraat 221, IJmuiden: K. Verhoof, Velsen-N. en E. Oort wijn, Velsen-N. Toek. adres: Schulpweg 12, Vei- sen-N.: J. H. Duijkers, IJmuiden en Dick, IJmuiden. Toek. adres: Willebrordstraat 12, IJmuiden; J S. Blokzijl. Beverwijk en H. H. te Strake, IJmuiden. Toek. adres: Beverwijk. G:oe nelaan 44; H. G. Willems. IJmuiden en A. Th. Zegel. IJmuiden. Toek. adres: Zeeweg 139. IJmui den; N. Berkhout. IJmuiden en C. J. Koks. Vel sen. Toek adres: Driehuizerkerkweg 85. Velsen. GEHUWD: J. Wijker en A. v. Pel. Kennemer- laan 103. IJmuiden: A. Jongejan en C. Dekker, Ruysdaelstraat 15, IJmuiden: G. Visser en A. de Geus. de Rsjpstraat 99, IJmuiden; H. Oudshoorn en A. B.ruijs, IJmuiderstraatweg 65. IJmuiden; R, v. d. Heide en M. M. de Weijze. Corverslaan 94. Velsen-N.; A. P.. Bax en J. H. Cornet. Velser- dulnweg 185. IJmuiden: G. Box en J. Lub. Ken- nemerlaan 155. IJmuiden; C. v. Zonderen en W. Schouten, Snelliusstraat 25. IJmuiden; W. Walt- huis en M. Th. L. v. d. Lindonk, Beverwijk, Voor straat 19; W. de Vrooms en J. Roeper, Lurney- straat 38, IJmuiden; C. S. v. Bakel en F. v. Gin- niken, Heidestraat 43, IJmuiden; J. L. v. d. Putte en L. J. M. Ruljsenaars, Beekvlietstraar 12. Sant poort; F. v. Rixel en M. Morcus, Melklaan 132, Velsen-N.; A. P. Weeda en A. Schuur. Platanen- straat 35. IJmuiden; B. v; Leeuwen en E. A. Snij ders. Ogelwightstraat 21, Velsen-N.; J. Oldenburg en J. v. d. Putten, Trompstraat 20_ IJmuiden; H. Meijer en C. E. v. d. Kooy, Walravenstraat 12, Velsen-N.: N. H. Snijders en G. v. Eden. Tor- ricellistraat 31, IJmuiden; J. J. Jansens en H. D. Spoelstra, v. q. Heistraat 24, IJmuiden; H. Bark -•n A. Eskes. Engelmundusweg 3, IJmiudcn; F. F. Reuter en M. Kuné, Delft. Noordeinde 23; J. Kramer en A. ,1. Heiligenberg, Koningsplein 16. TJmuiden: G. Utsma en C Zoontjes, Beverwijk, Gr. Houtweg 119; A. G. 'Akkerman en *W v. Leeuwen, Willemsbeekweg 44, IJmuiden; J. Nies ten en M. Kuijl, Zeeweg 111, IJmuiden;G. J. Schellevis cn D. H. A. Kuijl, Zeeweg ui. IJmui den; J. J. Vis en C. Noordzij, Keiz. wilhelmstraat 26, IJmuiden. Niet geprijsd en te duur. Manufacturer bekeurd. De politie heeft tegen een aan den Vel- serduinweg te IJmuiden-Oost wonenden manufacturer proces-verbaal opgemaakt, omdat hij textielgoederen in zijn winkel had. die niet van prijsaanduidingen waren voor zien en bovendien eenige goederen tegen een te hoogen prijs aan den man bleek te hebben gebracht. En de fiets was verdwenen Een rijwiel moet men niet onafgesloten achterlaten. Dat vergemakkelijkt het werk van c'e zwijntjesjagers en bovendien is het strafbaari Maar een alhier wonende dame plaatste desondanks haar nog ir. een zeer goeden staat verkeerende fiets bij den in gang van het distributiekantoor aan de Hei destraat, zonder haar af te sluiten. Toen ze terugkwam was het rijwiel verdwenen. Aan gifte bij de politie volgde. Marktprijzen. IJMUIDEN 19 Juni 1942 Tarbot f7.70—f7,30. tong f7.90—f5 p. kg., kleine schol le soort f 214—f 202. 2e soort.f 202—f 168, mid delschol f 224, pufschol le soort f 138—f 82, 2e soort f84—f51. zetschol f 248—f 208, kleine griet f 173, pieterman f174, kl. roode poori 2e soort f178— f 140, poontjes f96—f92, groote bot f 198—f 141, kleine bot f 106—f 84, pufschar le soort f 43—f 31, 2e soort f 28—f 18. horsmakreel f 130—f 108, wij ting f 138—f126, muilen f 128—f 116, alles p. 50 kg. Besommingen kotter: E 19 f 4547. HD 18 f56ii. Loggers: SCH 242 f 14.238, SCH 73 f 11.415. KW 104 f9298, KW 108 f7068. Kustvisschers: TX 36 f 433. RO 3 f 279, HD 38 f681, HD 67 f 1082, HD 56 f 789, HD 135 f 607. HD 64 f 825," HD 75 f150, WHW 11 f 802, IJM 226 f 592, TJM 215 f 795. UK 41 f 600, UK 76 f1365. UK 96 f 1566, UK 86 f931, UK 69 f 1044, UK 85 f 665, UK 53 f1172, UK 147 f 2025, UK 98 f 689. UK 28 f 747, UK 102 f 1077, UK 95 f719. UK 236 f752, UK 91 f 1344, UK 52 f 1816, UK 61 f 799, UK 4 f 1760. SCHEVENINGEN 19 Juni. Met versphe visch waren hedenochtend aan de markt de motorlog- ger SCH 260. H. Ouwehand met f 3455, de kotter SCH 37. C. de Jung, met f 537 en 102 botters, met tezamen f 28.543 besomming. De prijzen, waren: tarbot f3.20—f7.60. griet i. —f4.60, slips f2—f3,30, alles per kilo. Middelschol f 1,80—f 1.50. klelnschol f75—f117. pufschol f52— f64, klelripoon f55—f150. wijting f96 en schar 129—f40, alles per kist van 40 kg. VERFRAAHNG PLANTSOENEN. We raken er al haast aangewend, dat onze gemeente zoovele fraaié aangelegde plantsoenen bezit. Vooral in deze periode van het jaar kan men er genieten. Temidden van het frissche groen vertoont zich als he: ware een bloemenschat. Men dient evenwel te bedenken, dat al cit schoons het resultaat is van veel arbeid. Het personeel van den -plantsoenendienst kan men voortdurend in actie zien om alles te verzorgen. Met toewijding vervult men zijn taak en ongetwijfeld mag een woord van waardeering dan ook niet achterwege blijven. Zoo hebben de perken nabij de Leeuweriklaan weer verschillende wijzi gingen ondergaan. Men heeft daar een keu rige verscheidenheid van planten aange bracht. zooals Petunia's, Afrikanen, Dahlia's (zelfs in vier soorten). Chrysanten, Brachi- come, Allyssus, Rhichimus, enz. SUOMI BLIJFT ACTIEF. Zondagmorgen half 12 zullen de betreffen de. leden van „Suomi" selectiewedstrijden houden over 1500 M. in verband met de op Zondag 5 Juli op den Sintelbaan te Amsterdam te organiseeren Nederlandsche Estafettekampioenschappen. Hieraan zal door een estafette-ploeg, welke na Zondag wordt vastgesteld, wor den deelgenomen. Individueel zullen enkele Suomeezen Hierboven links: Ouwehands Dierenpark te Rhenen is Donderdag, juist op den dag van zijn tienjarig bestaan, officieel heropend.De zwaarste exemplaren van de levende have stonden, als van ouds, in het middelpunt van de belangstelling. (Pax Holland-De flaan-m) Rechts: Steeds paraat. Luchtafweergeschut aan boord van een Duitsch slagschip gereed om vijandelijke bommenwerpers onder vuur te nemen. (Atlantic-Holland-P. K, Lagemann-Pax Holland-in) Hieronder links: Door de goede zorgen van Openbare Werken te Laren krijgt het Gooi nog dezen zomer zijn openlucht-theater. Het terrein is grootendeels een zandafgraving nabij het winstation van de Utrechtschc Waterleiding en het ligt in het Gooische Reservaat. (Pax Holland-Overduin-m) Midden: Boeien, wegwijzers voor de scheepvaart. Een van deze omvangrijke instal laties ter beveiliging van het verkeer ter zee, wordt aan boord genomen, om verplaatst te worden. (Atlantic-Holland-P. K. Kriegsmarine-Pax Holland-m) Rechts: Men buigt van ijzerdraad een cirkel, legt dezen op een grooten, vierkanten rooden zakdoek, knoopt de hoekpunten twee aan twee aan elkaar en men heeft een elegante hoofdtooi, zooals de landarbeiders in de Biesbosch die reette jaren dragen, om zich tegen de zonnestralen te beschermen. J. P. en R. S.-v. Suchtelen-Pax Holland-m) Hiernaast links: In de bloemkweekerijen staan dp anemonen in vollen bloei. Een plukstertje vergaart den kostelijken oogst met gretige handen. (Stevens-Pax Holland-m) Foto midden: Aan het Noordoostelijk front. Finsche soldaten slaan van stevige palen een hindernis. (Suomen-Holland-P. K. LangkarPax Holland-m) Hierboven: Zware slagen brengen de Duitsclic onderzeeërs ook aan de Amcrikaan- sche scheepvaart toe vlak voor de kust van de Vereenigde Staten. De uitkijk van een duikboot slaat de uitwerking van een voltreffer op een tankschip gade. (Deutsche® Verlag-Recla-P. K. U-boot-Waffen-Pax Holland-m) deelnemen aan de op den Nenij to-baante Rotterdam te houden Nederlandsche Ju nioren kampioenschappen en de Ned. B.- klasse kampioenschappen, welke 28 Juni plaats vinden. Diefstallen van autobanden opgehelderd. Politie te Velsen. Rotterdam en Halfweg werkte samen. In den nacht van 21 op 22 Mei werden van twee trailers op het spoorweg-emplace ment Velsen—IJmuiden-Oost zeven auto- wielen met binnen- cn buitenbanden gesto len. Uit de wijze waarop men deze buit had gemaakt, bleek, dat men hier met vak- menschen had te doen. De politie stelde vast, dat de daders van een auto en stutmateriaal, afkomstig van een bouwwerk te IJmuiden, hadden gebruik gemaakt. De gangen van vrachtautobestuurders werden nagëgaan, waarbij met de recherche van Rotterdam werd samengewerkt. Het gelukte in deze stad do gebr. De C. A. en J. C. de W. aan te houden. Aanvankelijk ontkenden zij iets van den diefstal te weten? doch nadft eenige banden in beslag waren genomen en steeds meer feitenmateriaal tegen hen was opgestapeld, gaven ze tenslot te toe, den diefstal te Rebben gepleegd. Vervolgens slaagde men er in den heler L. T. de B., eveneens te Rotterdam, aan te houden. Allen zijn naar Velsen overgebracht, waar zij in verzekerde bewaring zijn gesteld. Het te Velsen gestolen materiaal werd te Rotterdam en Delft opgespoord. Zij hadden soortgelijke diefstallen le Rotterdam en Halfweg gepleegd. Ook deze konden door de goede samenwerking van de politic-instan ties in de betrokken gemeenten tot klaar heid worden gebracht. SANTPOORT Harddraverij nocli Ringrijderij. Naar wij vernemen heeft de Harddraverij' vereeniging Santpoort besloten de tradiüo- neele harddraverij cn ringrijderij. waar altijd veel belangstelling naar uitging, dif jaar niet te doen plaats hebben. Met voldoe ning nam men kennis van het bericht, dat tijdens de vergadering van Kortcbaandra- verjjen te Alkjnaar goedkeuring is gehecht aan het plan om de harddraverij ln 1943 op den „ouden datum" (5 Augustus) te doen plaats hebben. Er werd een algemeene ledenvergadering in De Viersprong, het clubgebouw, gehou den, die zich in een vrij goed bezoek mocht verheugen. Op prettige wijze werd de bij eenkomst geleid door den tweeden voorzit ter, den heer J. Heeremans. welke den door zakelijke bezigheden verhinderden sympa thieken voorzitter, den heer J. Dammes, verving. Het belangrijkste punt van bespreking was het al of niet houden van de harddra verij. waarvoor de leden veel belangstel ling toonden. Er had een uitvoerige gedach- tenwisseling plaats, welke allen ruimschoots gelegenheid, gaf om onomwonden hun mee- ning te zeggen. Ten slotte ging men aceoord met het voorstel van het bestuur om er dit jaar van af te zien. Het bestuur kreeg vrij mandaat voor het organiseeren van even- tueele draverijen. Er werd rapport uitgebracht over het be zoek aan de jaarlijksche vergadering van de Kortebaandraverijen te Alkmaar. Het bestuur heeft als bijzonder resultaat weten te bereiken, dat de draverij het volgend jaar op den traditioneelen datum zal wor den gehouden. Zooals we reeds zeiden na men de, leden hiervan met voldoening kennis. Van de rondvraag werd het eerst door den tweeden voorzitter gebruik gemaakt om den heer F. M. van Vliet, der -"-ticven voor zitter van-de sportvcrceni": ""Yrrasvogels, hartelijk te feliciteeren r -t op fraaie wijze door de club behaalt- mpioenschap. Spri uitte de hoop, dat Terrasvogels als er weer een draverij plaats heeft in de daaraan verbonden fecstwefék aan het wel slagen van een voetbalwedstrijd zal mede werken. Overigens kwam duidelijk tot uiting, dat de leden van de harddraverij vereeniglng veel .belangstelling daarvoor hebben en met ongeduld de eerstvolgende draverij tege moet zien. Te ongeveer tien uur kwam het einde van deze aangename bijeenkomst. Ned. Hervorhide Evangelisatie. Ten einde de leden der Ned. Herv. Evan gelisatie in de gelegenheid te stellen kennis te maken met den benoemden voorganger der yereeniging, cand. J. A. Visser, te -Amsterdam, werd op initiatief van het bestuur in de achterzaal der kapel een bijeenkomst gehouden. Dat de leden deze kennismaking op prijs stelden bleek wel uit het groote aantal, dat van de gelegenheid gebruik maakte. -Hier onder waren o.m. vertegenwoordigers van vrijwel alle onderafdeelingen der ver eeniglng. Bij het begin van den avond richtte de voorzitter der Evangelisatie, de heer G. de Jong. woorden van welkom tot ds. Visser. Het verheugt ons zeer, aldus spr., dat U in ons midden wilt komen werken. Wij hopen, dat er door een aangename samen werking veel goeds tot stand zal worden gebracht. Nadat de heer De Jonge voorganger en aanwezigen aan elkaar had voorgesteld volgde nog ruim een uur van, zooals de voorzitter het uitdrukte, „ongedwongen samenzijn". PORTEMONNAÏES FIT VESTIBULE ONTVREEMD. Door een inwoner van de Wüstelaan, S., werd de politie er van in kennis gesteld, dat uit kleedingstukken in zijn vestibule twee portemonnaies zijn ontvreemd, die respectievelijk geld en distributiebonnen bevatten. DRIEHUIS VRIJZINNIG HERVORMDEN. Prof. Dr. J. A, v. d. Bergh van Eysinga zal Zondagmorgen om half elf in het ge- bouw aan de Tolsduinerlaan in de gods dienstoefening der Vereeniging van Vrij zinnig Hervormden voorgaan. CASTRICUM ZON DAGDIENSTEN. Zondag zal de doktersdlenst worden waar genomen door ds. Nievelt, Mient 33. De zus terdienst is in handen van zuster v. d. KliJ, DRIEMAAL VEILING. Volgende week zal er drie dagen per week veiling worden gehouden van groen ten en fruit, n.l. Maandag, Woensdag en Vrijdag. De aanvang is op 11 uur precies bepaald. MARKTBERICHT VAN VRIJDAG. Aardbeien 45 ct. per k.g. Aardbeien per slof 1.12 1/2. Selderie 4 1/2 ct. per bos. Peterselie 5 1/2 ct. per bos. TWEE RIJWIELEN ONTVREEMD. Wederom zijn twee rijwielen, welke bij de R.K. kerk onbeheerd waren neergezeL ontvreemd. De politie stelt een onder zoek in. OOK AL BILJARTBALLEN! Bij de politie is aangifte gedaan, dat uit het R.K. Jeugdhuis aan de Overtoom drie biljartballen zijn ontvreemd. BEDEVAART. Zondag zal door de R.K. arbeiders een bedevaart naar O L. Vrouw Ternoot te Heiloo worden gehouden. Ddor Dr. Olie rook zal de predikatie op den Kruisberg worden verzorgd. HIJ SNOEFDE OP IN DEN TREIN Een ingezetene onzer gemeente, welke in den trein op weg was naar Castricum, snoefde op over den sluikhandel. Hij ver telde een en ander te hebben verkocht. In Castricum aangekomen werd hij door een tegenover hem gezeten heer aangehouden, die zich ontpopte als een ambtenaar van den C. C. C. D. cn hem verzoet mede te gaan naar het Politiebureau. Daar werd hi| aan een verhoor onderworpen. Later is hfl op vrye voeten gesteld.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3