Op de STADSNIEUWS ^ifi Afr iff HONDEN Gebr. VEENINGA Kèrkconcert in Nieuw- Vredenhof Het orgel-programma van Egbert Vos. op Maandagavond in de stemmige kapel Nieuw-Vredenhof, werd prachtig afgewis seld met vioolspel van mevr. Suze Tak. Vooral de vertolking van sonates van Veraccini en Locatelli gaf aan den avond een treffend cachet. De violiste wist voort durend te boeien door een zielvolle en absoluut toonzuivere interpretatie: het was een hartelijk musiceeren vol innigheid en overgave, waaruit men de ras-artiste proeven kon. Op dit verheven peil stond ook het eer ste stuit van het programma dat Egbert Vos ten beste gaf, n.l. Partita over het koraal „Jesu meine Freude", van J. G. Walker. De organist registreerde dit in teressante variatiewerk met goeden smaak; hij verkreeg hiermee een mooie climax. Ook technisch werd het stuk zeer beheerscht gerealiseerd. Bach's koraal- voorspel „Nun komm, der Heiden Hei land" miste daarentegen de rust en de be zonkenheid. die deze gecoloreerde melodie zoozeer behoeft. De overige orgelnummers konden geen groei meer brengen; alleen kwam er een verfrlsschencj moment in de Pastorale van Guilmant. Maar de violistische prestaties van mevr. Tak vergoedden veel. JOS. DE KLERK. POLITIERECHTER EEN ROTTERDAMSCHE PLEEGDE WINKELDIEFSTAL. „Mijn vriendin en ik hadden een afspraak met twee mannen in Haarlem gemaakt", ver telde een drie en veertig jarige vrouw uit Rotterdam aan den Politierechter, voor wien zij terecht stond wegens winkeldiefstal. „De mannen verschenene echter niet en toen zijn we naar een warenhuis gegaan. Daar heb ik een japon van een haak gehaald, maar toen een lid van het personeel mij betrapte, heb ik de japon weer neergelegd", deelde zü verder mede. De officier van justitie had echter een an dere meening. Daar de vrouw verleden jaar reeds twee maal door den Rotterdamschen politierechter is veroordeeld, vermoedde hij, dat zij speciaal naar Haarlem was gekomen, om te stelen. De eisch luidde een gevange nisstraf van drie maanden; conform den eisch werd zij veroordeeld. Een dienstbode uit Bennebroek had 8 April in hetzelfde yarenhuis een paar schoenen ge kocht en toen de bediende niet keek, stal zij twee paar klompschoenen, en een paar kinderschoenen. Zij werd echter betrapt en stond voor den politierechter terecht. Deze wilde rekening houden met het feit, dat zij nog niet veroordeeld is en legde een geld boete van f 15, subs. 15 dagen op. PERSONALIA. Bjj de in Den Haag gehouden examens voor onderwijzeres bij het voorbereidend onderwijs (akte A) zijn geslaagd de dames G. M. v. d. Water en J. v. d. Zande te Haarlem. De secretaris-generaal van het departe ment van Opvoeding, Wetenschap en Kui tuurbescherming heeft tot leden der examen commissie bij de staatsexamens voor muziek (lager en middelbaar onderwijs) die in Juli te 's Gravenhage zullen worden gehouden, benoemd de heeren A. de Vogel, M. Liirsen en J. Mul te Haarlem. Door den administratieven dienst der belastingen is eervol ontslag verleend aan den ambtenaar tweede klasse D. Kortbeek, werkzaam op de inspectie (le afd.) van 's Rijks Belastingen te Haarlem. De heer J. A. Klinkenberg te Haarlem is geslaagd voor het tweede gedeelte van het examen in vakbekwaamheid, in den Post, Telegraaf- en Telefoondienst. Bij den dienst van den Rijkswater staat is ingaande 1 Juli 1942 verplaatst de hoofdingenieur ir. H. A. M. C. Dibbits van Arnhem naar Haarlem. BEIAARD-PROGRAMMA. De stadsbeiaardier, de heer J. Vermaak, brengt Woensda® het volgende prdgramma ten gehoorePreludium van E. Denijn, Fantasia van F. Althuizen. Lied der Vla mingen van P. Benoit, Merck toch hoe sterck van Valerius. Menuet van Locatelli, Le tambourin van Rameau en Avondstem ming van Lefèvere. Het programma voor Zaterdag luidt Prelude van W. de Vries. Triptiek voor beiaard van A. van Stratum, Fuga van Van der Gheyn, Daer was lestmael en s Avonds in 't klaer mannéschijn, Menuet van Locatelli, Giga van Couperin. „JACOB VAN LENNEP". De Haarlemsche Tooneelvereeniging „Jacob van Lennep" houdt op Vrijdag 26 Juni in restaurant Brinkmann, Groote Markt, haar 35ste algemeene vergadering. Het bestuur is in 1940 geheel gereorgani seerd en thans als volgt samengesteld J. van Eden, voorzitter: H. C. Kloet, secre taris: E. Meyerink, penningmeester: J. Sel- man, tweede secretaris; J. van der Pligt, eerste commissaris. Regisseur is de heer J. van Dongen. Op de vergadering zullen de plannen voor het komend seizoen wor den besproken. DISTRIBUTIEBON VERVALSCHT. Een huismoeder wilde in April meer suiker koopen, dan waarop zij volgens de distributie maatregelen recht had. Zij veranderde nl. op 'n bon een getal en leverde den vervalschten bon bij haar kruidenier in. Maandag had zij zich wegens valschheid in geschrifte te verant woorden en werd veroordeeld tot een gevange nisstraf van één maand. N.U.S.O.-SPEELTUINDAG. Eenïge jaren geleden heeft de Nedeg- landsche Unie van Speeltuinorganisaties het besluit genomen een dag per jaar aan te wijzen, welke in het geheele land al* N.U.S O.-Speeltuindag zou worden gevierd Zaterdag werd deze dag gehouden en alle Haarlemsche speeltuinen boden een fleu rig aanzien. Er werden onderlinge wed strijden gehouden, gymnastiekdemonstra- ties gegeven, massazang beoefend en ook bleek het mogelijk, de kinderen een ver snapering aan te bieden. Op eiken speeltuin werd de beteekenis van den dag uiteengezet en afgevaardig den van de federatie kwamen overal een kijkje nemen. Het was alles bijeen een zeer geslaagde dag. AGENDA DINSDAG 23 JUNI: Groote Kerk: Orgelbespeling door George Robert, 8-9 uur. Rembrandt Theater: „Illusie", 2.30, 6.30 en S.45 uur. Toegang 18 jnar. Frans Hals Theater: „Het model". 2.30 6.30 en 8.45 uur. Toegang alle leeftijden Palace: „O. die mannen". 2.00. 6.30 en 8.45 uur. Toegang 14 jaar. Luxor Theater: „De Tijger van Eschna- poer", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Toegang 14 Jaar. Moviac Journaal Theater: Doorloopende Voorstelling. Toegang eiken leeftijd. WOENSDAG 24 JUNI: Stadsschouwburg: ..Madame SanB Gêne", (Het Nederl. Tooneel), 7.30 uur. Bioscopen- Middag- en avondvoorstellin gen. W.n. Hoofdredacteur: J. V. Baudewyns, Haar lem. Plaatsvervangend Hoofdredacteur: F. C. Derks. Haarlem. Chef van Dienst en Stad: S. R Kuiper, Haarlem. Sport en stad: A. Overmeer. Heemstede. Buitenland: J. C. van der Laag. Heemstede. Haagsch Redacteur: B. Korsten, Den Haag. Binnenland: J. A. Steen Jr., Zandvoort. Nieuws- en reportage voor Velsen en omgeving: i. J. van Baarse], Umuida*. U doet goed reeds nu de vele toepassingen van TRANSPA- RANTA te leeren kennen. Als zuiver aardappelmeelproduct zult U het immers ook na den oorlog blijven gebruiken. Vraagt Uw winkelier ons receptenboekje V. W. A. SC HOL UN'S AARDAPPELMEELFABRIEKEN BHEaEEBB Groningen foxhoi nnawatBi Uitreiking distributie bescheiden Morgen. Woensdag ls het de beurt aan het tweede gedeelte van de letter B. van Boer tot en met slot. Voor het afhalen van de distributiebescheiden. Extra brandstof- fenbonnen voor groote gezinnen, dienen niet aan de uitreiklokalen te worden gehaald, doch aan het kantoor of agentschap, waar toe men behoort. NED. HERV. GEMEENTE SCHOTEN. De kerkeraad der Ned. Hej-v. Gemeente ^c"°^en heeft in de plaats van den heer W.A. Versteeg, die als hulpprediker naar Wijk aan Zee en Duin is vertrokken thans als zoodanig benoemd den heer E. Hagen, cand. te Boskoop. Zondagavond is de heer Hagen in zijn werk door ds. Drost ingeleid. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Armband. Bosman. Madoerastraat 7; armband van Santen. Vredenhofstr^at 10: beurs-.e. Paul. Acaciastraat 46: badpak, Bogaard, Frankenstraa* 23; bougie. Casander. Schalkwljkerweg 9; cein tuur. Bureau van Politie. Smedestraat 9; fiets pomp, Nieuwenhulzen. Diederichslraat 9; gelds bedrag, van Leeuwen, Zomerkacre 59; gewicht. Bureau van Politie. Smedestraat 9: geit. Heins- öergen. Oranjestraat 93: halskettinkje. Bellaart. Tuinwijklaan 26; handschoenen. Muller, Kolk- straat 14 zwart; jasje. Muller, Spaarndamsche- weg 563; Jasje. Stoute. Bantamstraat 90; kaart en Jasje, Wolker. Lange Veerstraat 14 rood: man tel. Pauw. Ter Haarstraat 23: mantel. Palmers, Voorzorgstraat 82 rood: portemonnaie met inh., Benit, Schotersingel 115; portemonnaie met inh ter Smitten. Lotterstraat 14; persoonsbewijs. Bu reau van Politie, Smedestraat 9; portemonnaie met inh.. Polak, le Zd. Polderstraat 38; porte monnaie met Inh., Meier, Lange Margaretha- straat 30; portemonnaie met inh.. Ruitenberg, Oranjestraat 101; persoonsbewijs. Bureau van Po litie. Smedestraat 9; schoentje, Plooyer, Leeuwe rikstraat 14; schoen. Hubert. Schutterstraat 27; schoen, v. d. Berg. Bromostraat 10: schoen, Breet. thastraat 108; sleutelhuls en rozenkrans. Kobes, Jacob Geelstraat 8; zak met inh., Bolten. Dr, Schaepmanstraat 57. Armband. Selhorst. Ruysdaelstraat 7 rood; bad pak, van Norden. Bakkerstraat 54; foto in étui, Bouwens, Wijde Geldeloozepad 26, Jas, v. d. Veldt, Spionkopstraat 64; portemonnaie met inh., Bur: van Politie, Smedestraat 9; Portemonnaie met inh., Hoos, Bestevaerstraat 15; schoentje. Bu reau van Politie. Smedestraat 9; schoen; tasch m. inh. Bureau van Politie, Smedestraat 9; vul pen, Koper, Dr. P. Kuyperlaan 19, Heemstede. (Reeds in een deel der vorige oplaag opgenomen.) Lel op den Coloradokever! Ook in de kleine velden. De aandacht van alle aardappelverbouwers wordt er op gevestigd, dat het noodzakelijk is, dat zij in hun aardappelgewas zeer nauwkeurig toezien op de aanwezigheid van den Colorado kever. Eenigen tijd geleden ls een groot aantal van deze kevers uit de zee aangespoeld op het strand van het eiland Walcheren. Dit is toen zeer nauwkeurig afgezocht, maar vermoedelijk had een aantal kevers zich reeds over het land ver spreid. Het is vermoedelijk hieraan toe te schrij ven, dat thans op verschillende plaatsen in Zee land. de Zuid-Hollandsche eilanden en West Noord-Brabant vrijwel steeds een enkele kever gevonden wordt in een aardappelveld. Het ls van het grootste belang, dtK deze ke vers worden opgespoord en onschadelijk gemaakt en daarom moeten alle aardappelverbouwers niet alleen in de genoemde, maar ook in andere dee- len van ons land, in hun gewas zoeken naar de ovale. 1 cm groote kever met gele dekschilden, waarip tien overlangsche zwarte strepen voor komen en elke vondst moet onmiddellijk ten gemeentehuls worden opgegeven. Elk geval wordt dan door den Plantenziektenkundlgen Dienst nader onderzocht en alle maatregelen voor een volkomen uitroeiing worden ter plaatse genomen. Laat elke aardappelverbouwer er zich wel be wust van zijn. dat wij alles moeten doen om den Coloradokever elke gelegenheid om in ons "land vasten voe: te krijgen, te ontnemen. Dit is al leen mogelijk door een voortdurenden strijd tegen het insect te voeren, want elk jaar dringt het uit het Zuiden ons land binnen. Als wij dan echter op onze hoede zijn en onze aardappel velden en veldjes (ook de kleine perceeltjes van particulieren, waarin <ie kever ook kan voor komen) nauwkeurig op de aanwezigheid van den kever en lrfter van de roode larven, die gaten in de bladeren vreten, onderzoeken en als ook de uitgeschreven bespuitingen zeer zorgvuldig wor den uitgevoerd, kunnen wij elke plaatselijke vermeerdering stuiten. De Plantenzlektenkundlge Dienst doet daarom een beroep op alle aardappelverbouwers om alle aandacht aan den Coloradokever en de bestrij ding ervan te wijden, om te voorkomen, dat dit schadelijke Insect in ons land vasten voet krijgt, met alle nadeelige gevolgen daarvan voor onze aardappelteelt en voor onzen handel. Let dus op den Coloradokever en voert de voor geschreven bespuitingen zorgvuldig uit. Verduisteren 22.06 uur tot 5.18 uur 24 JUNIZon op 5.18 uur, onder 22.06 u. Maan onder 2.50 uur, op 16.53 uur 25 JUNI: Zon op 5.18 uur, onder 22.06 uur Maan onder 3.19 uur, op 18.13 uur Uw RADIO defècï? Bel op 14609 RADIO-MOORS N.V. KRUISSTRAAT 38 VAN OUDS-BEKEND Engelsche storingsaanvallen op Nederland Twee dooden en negen gewonden Het afgeloopen weekeinde hebben Engel sche vliegtuigen verscheidene malen boven Nederlandsch gebied gevlogen. Op verschil lende plaatsen werden talrijke brisant- en brandbommen geworpen, die deels lichte, deels zware schade toebrachten aan woonhui zen, alsmede aan een ziekenhuis. Hier en daar uitgebroken branden konden snel gebluscht worden. In totaal vallen er onder de burger bevolking twee dooden en negen feewonden, onder wie twee van ernstigen aard, te betreu ren. t Hij was een oorlogsinvalide Schandelijke gedragingen van oplichter Op zijn borst een onderscheiding. Een inspecteur van het Arnhemsche po litiecorps reed dézer dagen met den trein van Utrecht naar Arnhem. Schuin tegen over hem zat een jongeman met een stijf been, wiens borst getooid was met een op zichtig onderscheiaingsteeken, terwijl hij een knoop van het mariniersuniform van het voormalige Nederlandsche leger in zijn knoopsgat droeg. Deze jongeman vertelde zijn medereizigers, dat hij oorlogsinvalide was en door een granaatscherf ernstig was gewond. Hij verhaalde van de door hem verrichte heldendaden aan boord van oor logsschepen en in den strijd op het land ge durende de dagen, dat Nederland in oorlog was. Door de slechte zorgen van de Neder landsche regeering hij ontving maar 3.50 pensioen was hij nu gedwongen van de liefdadigheid te leven. Het verhaal maakte op verschillende reizigers diepen indruk en al spoedig kreeg hij van een hunner een pakje cigaretten. Eenige bijzonderheden «n dit verhaal waren den inspecteur echter wat on waarschijnlijk voorgekomen, terwijl de oudstrijder ook 8 kg suiker clandestien vervoerde, omdat, zoo beweerde hij, men oorlogsgewonden toch nooit aan hield. De inspecteur vond echter wel aanleiding wat dieper op 's mans ver haal in te gaan en bracht hem. na aan komst van den trein over naar het hoofdbureau van politie te Arnhem. De onderscheiding bleek inmiddels al van 's mans borst naar zijn vestzak ver huisd te zijn, terwijl bleek, dat de man nooit in militairen dienst was geweest, maar deze verhalen vertelde om mede lijden op te wekken. Vender bleek, dat hij o.a. in Rotterdam met zijn verhalen re'eds menschen had op gelicht en daarom vervolgd werd. De op hem gevonden suiker werd in beslag geno men. Bij fouilleering werd een door hem zelf opgemaakte verklaring bij hem gevon den, waarin stond, dat de man, de 31-jarige L. V., wonende te Arnhem, als oorlogs invalide bekend staat, zooidat vermot wordt, dat hij zich ook in Arnhem aan der gelijke practijken heeft schuldig gemaakt. VIER KRUISJES „Ik draag vandaag vier kruisjes en daar om zend ik u veertig gulden.,.." aldus schreef dezer dagen iemand aan de Neder landsche ambulance. De kassier begreep er niets van totdat zijn assistent hem uit den droom hielp. Vier kruisjes, veertig gulden, dat moest van iemand afkomstig zijn die veertig jaar geworden was. Deze kruisdrager had dus de verjaardag storting niet vergeten. Vergeet u haar ook niet? U weet toch wat de verjaardagstor- ting is? De verjaardagstórting ls een stor ting op de girorekening van de Neder landsche ambulance, een storting welke even zoovele dubbeltjes, kwartjes of guldens omvats als men jaren telt. Welaan jarige Nederlanders, vandaag is het uw beurt. Van harte gelukgewenscht en.denk aan de verjaardagstorting op girorekening 87600 Nederlandsche Ambulance, Koninginne gracht 22, 's-Gravenhage. ZORG MEE VOOtl MOEDER EN KIND DE NEDERLANDSCHE VOLKSDIENST Oud-minister J. M. J. H. Lamboov overleden Te Den Haag is op 6?-jarigen leeftijd de heer J. M. J. H. Lambooy, oud-minister van Defensie, overleden. De overledene werd geboren in 1874, ontving zijn opleiding van 18921896 aan uie K. M. A. en werd benoemd tot tweeden luitenant der infanterie op 11 Augustus 1896, vervolgens op 23 October 1901 be vorderd tot le luitenant. Van i November 1901 tot 1 November 1904 was hij leerling van de hoogere krijgsschool, daarna adju dant bij het tweede regiment infanterie, in 1905 benoemd tot leeraar aan de K. M. A. in tactiek, strategie en krijgsgeschiedenis. Van 1910 tot 1913 was hij werkzaam onder de bevelen van den chef van den gene- ralen staf. Den len April 1913 werd hij bevorderd tot kapitein bij het 17e reg. infanterie, in 1915 werd hij overgeplaatst bij den generalen staf, in 1919 benoemd tot leeraar aan de hoogere krijgsschool in strategie en krijgsgeschiedenis, den 25en Dec. 1923 bij keuze bevorderd tot majoor en benoemd tót souschef van den staf van het hoofdkwartier van het veldleger. Gedurende eenige jaren was majoor Lambooy voorzitter van de Alg. R.K. Offi- cierenvereeniging. Hij kreeg bekendheid als schrijver op militair gebied en trad meermalen als spreker op voor de ver- eeniging tot beoefening van de krijgs wetenschap, van welke vereeniging hij be stuurslid was. In 1925 werd majoor Lambooy minister van Oorlog en minister van Marine ad interim. Onder zijn bewind kwam de ver eeniging der beide departementen in 1928 tot stand, waarna hij minister van De fensie was tot 1929. Na zijn aftreden werd hij burgemeester-van Hilversum. Dit bleef hij tot 31 December 1939. toen hij den 65- jarigen leeftijd bereikt had. Hij vestigde zich daarna te Js-Gravenhage. Jaarvergadering Ned. Ouder raad Voorstel van Bloemendaal De Nederlandsche Ouderraad voor het open baar lager onderwijs hield te Utrecht zijn jaarvergadering, onder leiding van zijn voor zitter, den heer J. C. de Glopper. Naast de gewrone huishoudelijke zaken vormde een voorstel van den gemeente- ouderraad te Bloemendaal een onderwerp van bespreking. In dit voorstel werd de vraag gesteld, of het gewenscht is, dat de N.O.R.O.L.O. een programma opstelt van noodig geachte ver beteringen in het (openbaar) lager onderwijs maatregelen neemt om een dergelijk pro gramma te doen verwezenlijken. Na uitvoerige beraadslagingen werd een voorstel van het bestuur aangenomen, om, teneinde hierin van advies te dienen, een commissie ad hoc in te stellen, waarin naast de onderwijs-deskundigen ook de ouders zul len zijn vertegenwoordigd. De besprekingen werden bijgewoond door gedelegeerden van de vereeniging „Volks onderwijs", van het landelijk comité voor de openbare school, en den rijksinspecteur voor het L.O. DE PRIJS VAN GEDISTILLEERD IN CAFE'S EN RESTAURANTS. Op 22 Deecmber 1941 werd een bepaling van kracht, volgens welke in cafe's en restaurants de prijs van gedistilleerd per glas met een zeker bedrag mocht worden verhoogd. Voor jonge jenever was dit in de meeste gevallen 5 cent boven den prijs van 9 Mei 1940; voor oude jenever en an dere met name genoemde sterk-alcoholi- sche dranken nog eens 5 cent boven den aldus berekenden prijs van jonge jenever. Thans is in de Staatscourant bekend ge maakt, dat ten aanzien van zwak-alcoholi- sche dranken een overeenkomstige maat regel is getroffen. Voor een glas van 40 gram mag thans in café's en restaurants ten hoogste 5 cent meer worden berekend dan op 9 Mei 1940 het geval was of zou zijn geweest, zoodat de prijs hiervan in de meeste gevallen nu weer gelijk gewor den is aan dien van jonge jenever. DIERTEELT ZONDER TOESTEMMING. De raad van beheer en toezicht op het gebied van pluimvee-, vogel-, konijnen, cavia-, pels- dieren- en kattenteelt, aan wien de reorganisa tie is opgedragen van de klelndlerteelt in Ne derland maakt aan de op dit gebied erkende, in den lande bestaande vereenigingen bekend, dat het van belang is, dat geen tentoonstellingen, vergaderingen, enz. meer worden gehouden zon der dat hiervoor toestemming ls verleend door dezen raad. Maatregelen zijn getroffen dat geen vergade ringen, tentoonstellingen, enz. meer worden toe gestaan. zonder dat daarover- vooraf advies is ingewonnen bijen genoemden raad van beheer. De besturen van in aanmerking komende vereenigingen zullen bij plannen tot het organi- seeren van tentoonstellingen of tot het uitschrij ven van vergaderingen met het bovenstaande re kening dienen te houden. Het secretariaat van den raad van beheer is gevestigd: Chrysanthemumlaan 4, Heemstede, tel. Haarlem 27165. LEGIOEN SOLDATEN. Nederlandsche mannen grepen naar de wapenen, toen het bolsjewisme Europa met den ondergang bedreigde. Nederlandsche mannen werden legioensoldaten en strijden aan het oostfront, ver van huis en haard, onder de moeilijkste omstandigheden. Deze mannen verdienen onzen dank. Zij hebben er recht op dat wij voor hen doen, wat wij kunnen. Daarom werd ons verzorgingsfonds opge richt. Daarom worden nu weer duizenden kistjes met tabak, boeken, pijpen, sigaren, versnaperingen enz. enz. gereed gemaakt om naar het oosten te worden gezonden ,Daarom vragen wij voor dit fonds uw steun. Stort uw bijdrage, een flinke bij drage, op girorekening 432100 t. n. Ver- zorglngsfonds Vrijwilligerslegioen Neder land, Koninginnegracht 22, te 's-Gravenhage Links: In de Jeugdherberg „Jan Gijzen" te Haarlem wordt een driedaagsche cursus gegeven, gedurende welken een aantal Nederlandsche journalisten op de hoogte wordt gebracht met het werk van den Nederlandschen Volksdienst. Foto Peperkamp. Rechts: In de woestijn. Dultsche pantserwagens trekkén tegen den vijand op. De zware machines laten breede sporen in het mulle zand achter. P. B. Z.-v Eysden-P. K. Otto-Pax Holland-c SPORT EN SPEL Sportfeest Hitlerjeugd en N.J.S. Zaterdag en Zondag athletiek- en zwem wedstrijden Zaterdag en Zondag a.s. worden de leden van de Hitleipeugd en van den Nationalen Jeugdstorm uit de provincie Noord-Holland in Haarlem verwacht in verbanla met de athletiek- en zwemwedstrijden, welke die dagen gehouden worden. Het sportfeest be gint Zaterdagmiddag om vier uur op het ter rein van Haarlem. Van half acht tot negen uur worden zwemwedstrijden gehouden. Den Volgenden morgen komen de meisjes en jongens om acht uur op. het Haarlem terrein bijeen voor verschillende wedstrij den. Om twaalf tuir wordt een handbal wedstrijd gehouden. Het hoogtepunt van het sportfeest begint om drie uur. Nadat alle deelnemende meisjes en jongens zijn aan getreden, spreekt de Bannführer een wel komstwoord. De B.D.M. geeft een demon stratie gymnastiek en dan volgen de eind strijden der wedstrijden. Tegen vijven zul len de deelnemers(9ters) zich weer opstel len voor de prijsuitreiking, waarbij de Beauftragte van den Rijkscommissaris in de Provincie Noord-Holland, Gau-amtslei- ter Unger een toespraak zal houden. KAATSEN Om den Zijlstra wandelbal De Haarlemmers winnen wederom In Amersfoort is op het sportterrein „Birkhoven" de jaarlijksche ontmoeting ge speel! voor saamgeStelde parturen uit ver eenigingen buiten Friesland gevestigd. Na een welkomstwoord door den Bonds voorzitter en overdracht van den wisselprijs door den heer Hoekstra, voorzitter van „Frisia" Haarlem, begon een felle strijd tusschen Utrecht en Amsterdam en op 55 en 64 verloor Utrecht na eerst de leiding te hebben gehad met 51. Bussum moest iri Rotterdam zijn meeiUere erkennen en ver loor op 52, 60. Amersfoort kon het niet bolwerken tegen Zeist, terwijl Hilversum danig was gehandicapt door het gemis van „Melle" en tegen Haarlem, dat uitstekend spel vertoonde als volgt verloor: Hilversum 08826222 30 Haarlem 86688888 60 Den Haag verloor tegen De Zaanstreek. In de 2e omloop verloor Rotterdam van Amsterdam. De partij tusschen Zeist en Haarlem was vol emotie. Hoewel het le halfspel voor Zeist was. nam Haarlem door sterk spel de leiding 4—1. Zeist kwam op zetten, waarin de veteraan Kleinschmidt geweldig was, en het wen! 2 spel gelijk. Haarlem nam weer de leiding en zoowaar werd het 55 en 66. Rinke sloeg den bal mooi in en Zeist sloeg een klein^ kaats, doch het kleine stuitje van den bal was voor'De Haan voldoende om precies over de lijn in te werken en hiermede de overwinning te bewerken. Het was de mooiste partij van den dag. Zeist 8-6-6-6-2-8-8-8-6-8-6 72 Haarlem 4-8-8-8-8-6-4-6-8-6-8 =74 In de 3e omloop verloor De Zaanstreek $an Amsterdam. De finale ging dus tusschen Amsterdam en Haarlem. Hibma en zijn partners waren goed op dreef, vooral Hibma zat fel op den bal. Amsterdam dat'nog eenigszins ver moeid was van de vorige partij kon" maar niet los komen en dit sterke partuur ver loor als volgt: Amsterdam 6—248-^442 30 Haarlem 8—8—8—4—8—8—8 52 Haarlem won voor de derde maal in ach- tereenvolging den Wandelbal, met de heeren Hibma, Visser, De Haan. Zij ontvingen een zilveren draagballetje en een luxe voorwerp. De Nederlandsche Kaatsbond had als extra vereenigingsprijs een gouden medaille be schikbaar gesteld. Hibma die koning der partij werd ontving een zilveren lauwer krans; 2e prijswinnaar werd Amsterdam met de heeren De Groot, Wijngaarden. Jip- pes. CRICKET HAARLEM VERLIEST VAN VOC. De in Rotterdam gespeelde wedstrijd VOC— Haarlem ls ln een groote overwinning voor VOC geëindigd. VOC batte eerst en ln het begin vielen de wickets regelmatig. Terwiel was echter goed op dreef en scoorde 89 runs. alvorens hij door De Ruig gebowld werd. Het totaal werd 235 voor het ver lies van negen wickets. In de dubbele cijfers kwamen verder F. van Herwaarden 11. A. Nieu- wenburg 12. j. p. van der Pool 17, Van Eek 23. J. Nleuwenburg X0 en R. G. Ingelse 26 n. u. W. Peschar bowlde 2—41, mr. O. Abendanon 2—37, A. van den Bergh 1—58, R. J. Ton 0—31, P. van Tlggelen 2—2. P. de Ruig 2—15 en J. de Boer 0—1. Het bleek, dat het bowlen van J. Nleuwenburg moeilijkheden opleverde, want spoedig waren de wickets van Van den Bergh (4), B. Kleefstra (9) en Van Tiggelen (9) verdwenen. Met P. de Ruig op de mat ging het echter wat beter en dank zij zijn 48 niet uit en de 14 runs van J. de Boer werd het totaal tenslotte nog 98 runs, zoodat VOC met 137 runs op de eerste Innings won. A. Ter- wiel bowlde 634. J. Nieuwenburg 311 en A. Nieuwenburg 019. WATERPOLO „IN MEMORIAM D. E. VAN LEERSUMPRIJS" Zondag a.s. zal het jaarlijksche polo-tournool van „De Waterratten" om den „In memoriam D. E. van Leersumprijs" worden gehouden <n de in- rlching aan de Kleverlaan, waaraan deelnemen H.V.G.B., H.P.C.. Haarlem. V.Z V. en D.W.R Elk elftal mag slechts twee wedstrijden spelen waardoor een speciale regeling in het wedstrijd- programma getroffen moest worden. Zoowel ln Haarlem als in Heemstede worder. Woensdagavond eerste klas wedstrijden gehou den. Aan de Houtvaart komt HZ en PC bij DWR op bezoek en in Heemstede is het Y de tegenstander van HPC. Aantrekkelijke partijen zijn te verwachten, daar de bezoekende clubs verleden seizoen kampioen geworden zijn. Aan de Houtvaart wordt om halfacht begonnen, waar na DWR 2—HVGB 3 volgt en in Heemstede ko men de eerste ploegen ook om halfacht tegen elkaar. OD'aarna spelen HPC 2 en Y 2. UITSLAGEN. De wedstrijd Haarlem 2H.V.G.B. 2 ein digde in een 61 overwinning voor de thuis club. x - 1 DE DISTRIBUTIEBONNEN Iloeveelh. t/nj Artikel Aardnpp. Aardupp. Aardapp. Beschuit Bon Kaart 31A Aard. 1 1/4 kg. 27 Juo 31B Aard. 1/2 kg. 27 Juo 32A Aard. 1/2 kg. 27 Juo 32 Besch 100 gr. 27 Juo Bloem (geb. brood) 317 t/m. 320 Algem. BOter 31 Boter Boter (marg.) 31 Vet Brands tof f. oi t/m. 05 BV Brand. Brands toff. 01. 02 KF Kookkrt. 1 eenh. 30 April Brood 32A Brood Brood 32B Brood Chocolade 81. 83 Veren. Clgurillos 38. 39 Tabak Clgaretien 3S. 39 Tabak Ciirnretten R2 Clgaret Gout 331 321 Algem Jnra 329 Algem. Kaas 322 t/m. 320 Algem. Kofflcsurr 328 Algem. Maïzenavorm.)332 Algem. Marg. (hot.) 31 Vet Melk 31 t/m. 34A Melk 3 1/2 lit. 11 Juli Melk 31 t/m. 34B Melk 1 3/4 lit. 11 Juli Petroleum 0! Petr 2 lit. 22 Aug Pcnlvr. 330 333 384 Algem, 250 gr. 11 Juli Rijst 4-25. 4-26 Reserve 250 gr. 11 Juil Scheerzeep U Textiel <m.) 50 gr. 100 gT. 11 Juli 125 gr. 24 Jua 25 gr. 2f Juo eenh. 31 Dec cï< dit 400 gr. 27 Jun kli 50 gr. 27 Juo 100 gr 11 Juli 10 st. 27 Juo 2 0 st. 27 J un 4 0 st. 27 Jun 250 gr. 11 Juli 500 gr. 11 Juli 11 Juli 250 gr. 11 Juli 100 gr. 11 JuJI 12 5 gr. 24 Juo UV vr ke di< 31 Aug 5 st. 27 Juo 10 et. 27 Jun 100 gr. 11 Ju<li 1 kg. 11 Juli 25 gr. -27 Juni 75 gr 30 Jun Sigaren 38. 39 Tabak Sigaren R 2 Tabak Suikerw. 32. 33. 3 1 Versn. Suiker 327 Algem. Tabak 38. 39 Tabak Toiletzeep K Totletz. Vermicelli (maï zena332 Algem. 100 gr. 11 Juli Vet (bot.) 31 Vet 100 gr. 24 Jun Vlecsch 32A Vleesch 100 gr. 27 Jun Vleeseh 32B Vleesch 25 gr. 27 Jun Zeep G. H. I, J. K Zeep 90a450 gr. 30 Jun Zeep 211. 228. 272 Alg. 90 a 450 gr. 30 Jun Zeep 293. 300 Alg. 90 a 450 gr. 30 Jun OOK ZOO TEVREDEN MELDT U AAN BIJ HET GEWESTELIJKE ARBEIDSBUREAU ZWEMMEN COMMISSIE VOLKSZWEMFEEST. Het Jaarlijksch volkszwemfeest van de Commis sie Volkszwemfoest zal Zondag 12 Juli voor den tienden keer worden gehouden in de Inrichting aan de Houtvaart (nieuwe gedeelte). Een pro gramma van twaalf^ nummers ls samengesteld, waaraan jongens en meisjes tot achttien Jaar kunnen deelnemen. Aan de zweminrichting be staat op bepaalde uren gelegenheid zich in te schrijven en wel tot en met Zondag 5 Juli. De kring Haarlem van den Ned. Zwem Reddings hond verleent weer zijn Medewerking. De zwem- clüb Haarlem moet op het nummer drie maal vijftig meter wisselslagestafette den „Volks- zwemfeestbeker" verdedigen tegen DWR, HVGB, de Watertrappers, VZV en HPC. Voor de demonstratie schoonsprlngen zijn wéér de be kendste dames- en heeren ultgenoodlgd. Het ge heel belooft weer een gezellige zwemmiddag te worden, waarbij goede prestaties verwacht worden. WINDHONDENRENNEN WEDSTRIJDEN IN HET HEEMSTEEDSCHE SPORTPARK. Het programma van de Zondag a.s. in het Heemsteedsche Sportpark te houden windijonden- rennen bestaat uit niet minder dan twee en twintig courses! De snelste honden zullen aan de start verschijnen en ook zullen revanches gehou den worden van de Zondag j.l. gehouden wed strijden in Den Haag. In de renklasse a. komen uit de kampioen van Nederland 1941, de kampioen greyhounds 1940 en de kampioenen van Noord-Holland en Utrecht. Daar handicap toegepast wordt, zijn spannende rennen te verwachten. In de renklasse b. ver schijnen vijftien honden aan de start, waaronder verschillende candidaten voor de hoogste afdee- ling. Het programma voor dit nummer bevat vier series, twee herkansingswedstrijden, t halve beslissingen en de beslissing. Dan worden gehouden twee puntenwedstrijden voor whippets (het kleine type renhond) in klas sen a. en b. Negen honden zijn ingeschreven. Vier wedstrijden vermeldt het progiamma voor greyhounds op de hindernlsbaan. Dergelijke ren nen vormen altijd een attractie voor het publiek Een afwisselend progiamma is samengesteld, dat ongetwijfeld groote belangstelling zal trekken. Trimmen, Plukken, Wasschen, Scheren Kvnologische Inrichting „DE IJDELTUIT' Jacobijnestr. 10-18 - Tel. 13265 - Haarlem RADIOPROGRAMMA WOENSDAG 24 JUNI 1942 HILVERSUM I, 415.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. G.50 Ochtendgymnastiek. 00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7,55 Gramofoonmuziek. 8.00 B. N. O. Nieuwsbe richten. 8.15 Psalmen (opn.). 8.30 Gramofoonmu ziek. 9.15 Voor de hulsvrouw. 9.30 Gramofoonmu ziek. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Gerard Lebon en zijn orkest. 12.00 Bertus van Dlnteren en zijn orkest. 12.40 Almanak. 12.45 B. N. O. Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Gramofoonmuziek. 13.20 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 14.00 Otto Hendriks en zijn orkest en gramofoon muziek. 15.00 Voor de vrouw. 15.20 Fluit, plano en gramofoonmuziek. 16.00 Godsdienstlezing. 16.20 Voor de Jeugd. 17.00 Gramofoonmuziek. 17.15 B. N .O. Nieuws-, zakelijke- en beursberichten. 17.30 Nationale Jeugdstorm kwartier. 17.45 Gra mofoonmuziek. 18.00 Orgelconcert en gramofoon muziek. 13.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 18.15 B. N. O. Zakelijk praatje over den landbouw. 19.05 Liedje van verlangen. 19.15 Omroep-opera-orkest en leden van het opera-gezelschap van het .Deut sche? Theater in den Niederlanden". In de pauze: Causerie „De stichting van het „Deutsches Theater in den Niederlanden". 20.40 Luisterspel als men van elkaar houdt". 21.00 Pianovoor dracht. 21.35 Gramofoonmuziek. 21.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmuziek. Vanaf 22 15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 22.15— 24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II. 301.5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I. 7.30—7.40 Boksles. 3.15 Gramofoonmuziek 10 00 Morgenwijding. 10.45 Orgelconcert. 10.40 Voordracht. 11.00 Zang met planobegeleiding en gramofoonmuziek. 11.30 Gra mofoonmuziek. 12.00 Omroeporkest. 12.45 B. N. 0. Nieuws- en zakelijke berichten. 13 00 Een ontgin- nignsbedrijf op de Veluwe. landbouwreportage. 13.15 Om- en om-programma. 14.15 Uit Neerlands Gouwen. 14.30 Gramofoonmuziek. 16.00 Voor dracht voor 2 plano's en gramofoonmuziek. 16.4(1 Gramofoonmuziek. 17 00 Voor de Jeugd. 17.15 N. O. Nieuws-, zakelijke- en beursberichten. 17.30 Gerard van Krevelep en zijn orkest en so liste. 18.15 Omroeporkest en solist. 19.00 „Praat- •s". 19.15 Gramofoonmuziek. 19.30 B. N. O. Nieuwsberichten. 19.40 B. N .O. Brabantsch praat- Je. 19.50 Spiegel van den dag 20.00 Melodie en poëzie. 20.45 Gramofoonmuziek. 21.00 Familie de Boer. 21.15 Theo Uden Masman en zijn dans- orkest. 22.00 B. N. O. Politiek praatje. 22.10 Avonds Wijding. 22.15—24.00 Zie Hilversum L

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 10