Eberhard Faber HET GEHEIMZINNIGE SCHAAKSTUK DAMIAATJES FEUILLETON door FRANZ WENDELMUTH Geautoriseerde Nederlandsche bewerking door B. L. VENZELAAR. 43 De vrouw des huizes informeerde of hij een goede reis gemaakt had, ze sprak over het weer en over het buitengewoon gunstige seizoen, waarvoor allen op het eiland zoo dankbaar waren. De welstand van de eilandbewoners hing immers ge heel af van een minder of meer gunstig seizoen. Een mooie zomer bracht geluk en vreugde en de misdaden verminderden on middellijk als er verdiend werd. Ze had er zoo'n onbestemd gevoel van, dat ze .den Chinees plezier zou doen als ze iets zei, dat met de criminaliteit, samen hing. Was hij tenslotte niet de afgezant van den hoofdcommissaris en zou dan een gesprek over de misdaad hem niet even zeer interesseeren als haar man bijvoor beeld? Ze begreep zelf wel, dat het woord, „criminaliteit op het stille eilandje een zeldzaam voorkomend woord was, maar ze vond het leuk, dat woord tegenover iemand als Yen Fung Tsee te kunnen ge bruiken. „Het is hier op ons eilandje tegenwoor dig verschrikkelijk, mijnheer.. en.. Jenging ze voort om net gesprek op gang te houden. „Alles komt zoo ineens en juist op^het oogenblik, dat mijn man zulk een hoog bezoek uit de gröote wereld krijgt". Yen had er geen vermoeden van, dat ze met dat hooge bezoek hemzelf bedoelde. Zé ging echter onverschrokken voort: „Maar zijn plicht roept hem den geheelen dag van huis. Denk eens aan, mijnheer.... eerst werd er bij mijnheer den dominee inge broken, waarbij hij door den inbreker ernstig gewond werd. Maar de bandiet kreeg gelukkig geen kans om iets te stelen. Alleen een klein, waardeloos ding, u weet wel, zoo'n klein, zwart schaakfiguur, een zwart paard is hem in handen geval len. En nauwelijks had de dominee kennis van de inbraak gegeven, komt er een jongmensch deze kamer binnengestormd. Hij was doodsbleek en zeer opgewonden. Hij woont in een oud visschershuis in de duinen van Vlieland, nog maar ééh dag. Gisteren is hij pas gekomen. Enfin, hij woont er. Ik gin|J de kamer uit, maar hij sprak zoo luid, dat ik hooren moest, wat hij vertelde. En het was interessant genoeg. Denk eens aan, mijn Fungtee, er is een moord gepleegd, een vreeselijke moord en een poosje later duikt er een man in de duinen op, die zich voor politieagent uitgeeft. De dominee dacht, dat het dezelfde man was, die bij hem ingebroken had. Toen lag er een briefje op de tafel, wahrop geschreven stond: In dit huis kan niemand blijven leven, en verder'nog zooiets fraais. Hoe ontzettend en opwindend, nietwaar Pre cies als in een detective roman, En van morgen, mijnheer Jentee, begint ineens de brandklok te luiden en toen ik uit het raam keek, vertelt me het dienstmeisje van den slager, dat het huis in de duinen m lichte laaie staat. Hetzelfde huis, waarin het lijk gevonden werd. Nu, als dat nog niet opwindend genoeg is, voor zoo'n klem nest, dan weet ik het niet meer." Yen liet rustig den woordenvloed over zich heen gaan, maar toch had hij wel zoo veel gehoord, en begrepen van het verhaal der vrouw, dat hij besloot, zijn tijd hier niet langer te verbeuzelen. Hij wist even zeer, dat het doelloos zou zijn, mevrouw Treslong om nadere bizonderheden te vra gen. Moest hij zijn tijd nutteloos laten verstrijken totdat het den veldwachter ge legen kwam, naar huis te komen Neen, dat zou verkeerd zijn. Hij moest onmid dellijk een telegram naar zijn meester, Hans Wildschut sturen. De inspecteur was onderweg naar België, maar Yen wist in welke hotel en in welke stad hij zou logee- ren. Daarheen zou hij bericht zenden, hadden ze afgesproken. Misschien zou 'hij van den predikant nog nadere inlichtingen kunnen krijgen. Hoe meer hij er over nadacht, des te duidelijker werd het hem, dat hij heel onverwacht belangrijke ontdekkingen had gedaan, ontdekkingen, waar hij dadelijk een nauw keurig onderzoek naar moest instellen. De Chinees besloot, niet op Treslong te wach ten en toen mevrouw juist een lange rede voering had beëindigd, stohd hij op. „Neem mij niet kwalijk, mevrouw", zei hij met een vriendelijk glimlachje „uit uw woorden hoorde ik tot mijn groote vreug de, dat wij zijn op het goede spoor van geraeenen inbreker. Ik nu gaan zal naar heer dominee en hooren over 't geval met geheimzinnige schaakstuk. Ik dan gelijk moet wegsturen een telegram naar België". „Naar België?" zuchtte mevrouw eer biedig. „Ja, wü moeten hebben groote ver sterking. Kleine Yen niet veel kan maken alleen. Yen veel te doen hebben, ooren spitsen en oogén wijd openhouden. Wij be vrijden willen, mooie eiland van inbrekers". „Dat is prachtig 1" juichte mevrouw opgetogen. Yen strompelde naar haar toe en kuste opnieuw haar hand. TerwijJ hij zich over haar hand boog, kreeg ze plotseling een idee, dat ze bliksemsnel in een daad om zette. „Eén ding moet u mij in elk geval be loven, mijnheer Fungtsee. U moet beslist vanavond bij ons komen eten. Dan is ook mijn man thuis en u kunt na het eten op uw gemak met hem over de zaak bab belen". Yen maakte een beleefde buiging. „Heel veol dank, mevrouw", zei hij blo zende, terwijl hij ten tweeden male haar hand kuste, „ik graag uw uitnoodiging aanneem. Ik beslist zal komen Ook dominee Mulder was uiterst ver baasd, toen zijn dochter Leida het bezoek aankondigde van den kleinen man uit China. Hij liet zijn gast in het studeer vertrek en ontving hem met een krachti- gen handdruk. Links boven: Vertegenwoordigers en vertegenwoordigsters van de Bul- gaarsche, Deensche, Finsche, Vlaamsche, Kroatische, Nederlandsche, Noorsche, Roemeensche, Slowaaksche, Spaansche, Hongaarsche en Waal- sche jeugd waren te Weimar bijeen tijdens de massale cultuur-bijeen komst van de Europeesclie jeugd. Een overzicht van de begroetings plechtigheid op het Marktplein. Hoffmann-Stapf-Pax Holland-m. Rechts boven: De val van Tobroek. Duitsche pantserafdeellngen in den vestinggordel dezer Noord-Afrikaansche stad, welke thans vast in han den is van de verbonden legers. Telefoto-Orbis~Holland-Pax-Holland-m. Middelste foto's: Links: Midden in de Rijkshoofdstad, op de Alexander- platz is een aardappel- en groentenveld aangelegd als sprekende propa ganda voor de ook in Duitschland sterk verbreide actie, om geen vier kanten meter grond in dezen tijd onbenut te laten. Scherl-Fellinga-Pax Holland-m. Middèn: Voorwaarts. Een afdeellng der Duitsche weermacht begeeft zich aan het Oostelijk front in stelling. Atlantic Holland-P. K. Knödler-Pax Holland-m. Rechts: De verdedigingslinie van Sebastopol wordt vernietigd door de slagen van de Duitsche weermacht en het Iuchtwapen. Zware explosies hullen het versterkte gebied in dikke rookwolken. Scherl-Fellinga-P. K. Göbel-Pax Holland-m. BURGERLIJKE STAND Bevallen: 23 Juni: C. A. E. Koot—Opbroek, d.; A. C. Paulus—Pik. z.; M. J. A. van Ga- len-r-Vergouw, z.; 24 Juni: H. Rootlieb Schaap, z.: J. M. E. Kuljpers—Koop, d.; W. M. Elstgecst—Joores, d. Overleden: 22 Juni: J., 9 j., zoon v. H. Ger mans, IJdijk; P. Hollander, 75 j., Maerten v. Heemskerkstraat. Ondertrouwd: 24 Juni: A. J. van Troost en C. C. de Grundt; H. F. Scholte cn A. C. Ser- né; F. T. Harren en A. M. Vérkooij; A. Stef- fers en A. Lijnzaad; C. Bogaert en E. C. Caro; W. J. W. Vellinga en A. M. Schuurman; A. J. de Ridder en M, A. Verkaart; J. Toepoel en T. Tjeertes; P. v. d. Wlele en P. Martens; A. T. Kok en M, F. van Dam: H. J. M. Uitcrmark en H. J. Veering; C. J. Donders en P. Stuif bergen; H. M. A. van Heuven en G. J. Boe fee; P. J. M. Rïeu en R. J. van Heerden; W. T. Weidema en H. M. Lasschuit; B. G. P. van Berkel en G. Eenhoorn; J. K. C. Dix en W. P. Zoetemeijer; G. Steenstra en E. Koster; J. L. Nieuwstad en G. van Daalen; J. W. T. v. Weezenbeek en G. J. Sint; N. van Dijk en J. C. Kok; W. J. van Doorn cn G. Dussel- (fehuwd: 24 Juni, J. Lascaris en F. J. Vanderauwera; W. J. J. Roozen en W. E. de Bruin; W. Kos en M. G. H. Soen; J. H. Alles en W. C. M. Janssen Schmidt; C. M. E. Borawitz en P. M. M. Hankel: J. F. A. de Ridder en T. M. P. van Lunenburg; A. A. Sanders en M. C. ter Metz; W. M. v. d. Berg en A. R. Berdïng; T. J. v. d. Reep en J. E. M. Nederkoorn; N. v. Beelcn en C. M. Oling: H. P. Hering en A. v. Beelen; M. Kortekaas en P. de Looper: J. van Straaten en K. K. Bernhard: C. M. v. Zon neveld en J. v. Geijlswijk; H. van Riems dijk en A. Schildwacht; J. W. Langeveld en C. E. Philippo; J. van Gaaien en B. J. van Emmerik; J. Gubbels en P. M. dc Korte; C. G. Been en L. G. van Velzen; R. Donker en M. E. Telman; B. A. W. Jan sen en H. P. H. Waleveld; L. Krooder en H. J. A. Deen; J. F. Jansen en A. G. T. Pothuizen; P. Geeven en M. Jansen; C. Roos en L. J. Reef; A. Schenk en J. M. Spanjaart: W. Jansen en F. de Jager; H. J. A. Bende en J. W. F. ten Hacken; G. A. van Schaagen en A. van der Lnden; J. J. A. M. Valk en D. Klaver; J. G. de Buck en E. G. Jansen: P. J. Verbeek en C. H. L. Montauban; H. C. J. van 't Hof en J. Bou- wens; G. Ligthart en C. v. d. Merkenhof; J. T. G. van der Veldt en E. Verhage; J. Hartman en L. E. Berends; P. Lucas en M. C. de Ruig; B. J. J. Overweter en M. J. C. Groenendaal; J. C. Sehooneveldt en E. M. M. Hooij: P, Wildschut en J. Broers. Reikt uw zwakkere volksgenooten dc hand; wordt lid van den Ncdcrlandschen Volksdienst. (Wordt vervolgd). Links: Nederlanders aan het Oostelijk front. Manschappen van het vrijwilligers legioen hebben een bunker gebouwd. Scherl-Fellinga-SS P. K, Brantzen-Pax Holfand-c. Midden: Het wielerseizoen nam in het Stadion te Amsterdam een aanvang met da wedstrijden, welke door de vereeniging „Ölympia" werden georganiseerd. Een moment uit de 40 K.M. race. Pax Holland-Overduin-m. Rechts: Beatrijs cn de Jongelingh in het mysteriespel „Beatrijs", dat in den Klooster hof te Utrecht wordt opgevoerd. De Keijzer-Pax Holland-m. LAATSTE NIEUWS Beschieting van kust 'van Oregon Na den hevigen aanval van een Japan- sche duikboot op de militaire werken van het eiland Vancouver aan de kust van Canada heeft de duikboot, die voor de kust van Oregon was opgedoken, haar artillerieaanval herhaald en militaire doe len in de streek van Port Brown en West- Port beschoten. Beide plaaisen liggen aan de monding van de Columbia-rivier. De duikboot voerde het bombardement uit in twee achtereenvolgende aanvallen en ver nielde belangrijke militaire werken. VEREENVOUDIGING JAPANSCH BESTUURSAPPARAAT Teneinde óver een voldoenden staf van ambtenaren voor de veroverde gebieden in de Zuidzee te kunnen beschikken, heeft de Japansche regeering een plan goedge keurd ter vereenvoudiging van het binnen- landSche bestuursapparaat. Hierbij wordt het aantal ambtenaren der centrale regee ring verminderd met 30 pet., bij de pro vinciale besturen met 20 pet., en bij de publieke diensten met 10 pet. In het kader van deze maatregelen moeten alle ministe ries vóór 15 Juli a.s. een plan tot vereen voudiging van het bestuursapparaat heb ben ingediend, Wavell terug naar Afrika Generaal Wavell zal naar Afrika teruggeroepen worden, naar de Brit- sche berichtendienst meldt. Inlevering Aangiftebiljetten Inkomstenbelasting over 1941 Verschillende belastingplichtigen zijn tot dusverre in gebreke gebleven het hun uit gereikte aangiftebiljet voor de inkomsten belasting over het jaar 1941 ingevuld en onderteekend bij den desbetrefl'enden in specteur der belastingen terug te bezorgen. Aan deze belastingplichtigen zal, indien zij dit biljet niet alsnog binnen enkele dagen inleveren, ambtshalve een voorloopige aan slag in de inkomstenbelasting voor het jaar 1942 worden opgelegd. Er zal geen gelegen heid bestaan tegen dezen aanslag bezwa ren in te dienen. Een eventueel te veel gë- heven bedrag zal eerst bij de regeling van den definitieven aanslag over 1.942 kunnen worden verrekend. Een waarschuwing tot het inleveren van het aangiftebiljet over 1941 zal na deze kennisgeving niet wor den gezonden. Indien een belastingplichtige uitstel van de inlevering van zijn aangiftebiljet heeft ver zocht, is hij, indien hem dit uitstel is of wordt TEGEN PIJNEN Togal, de wereldvermaarde tabletten tegen Rheumatiek, Ischias, Hoofd-, Spier- en Zenuwpijnen. Togal geeft baat waar andere middelen falen, terwijl Togal volstrekt onschadelijk werkt. Koopers van Togal-tabletten, die geen leege flacon kunnen inleveren, worden verzocht genoegen te nemen met Togal- tabletten in nood-verpakking. verleend, niettemin verplicht op een daar door den inspecteur te verstrekken formulier opgave te-doen van zijn vermoedelijk zuiver inkomen over 1941. Levert de belastingplich tige dit formulier niet binnen den gestelden termijn bij den inspecteur in, dan zal ook aan hem ambtshalve een voorloopige aanslag voor ijet jaar 1942 worden opgelegd. Voor zoover een inspecteur een termijn voor inlevering van de gegevens, benoodigd voor den voorloopigen aanslag voor 1942, heeft toegestaan, welke na I Juli 1942 af loopt, wordt deze termijn door deze kennis geving tot 1 Juli a.s. teruggebracht. ORGELBESPELING. In de Groote- of St. Bavokerk. wordt Donderdag 25 Juni, des namiddags van 3 tot 4 uur, door den stadsorganist George Robert, een concert gegeven. Het program ma luidt: 1. Adagio en Andante uit het le Concert. G. H. Handel. 2. Preludium en Fuga g ld. t. D. Buxtehude. 3. Herr Gott, Dich loben wir. J. S. Bach. 4. Pastorale uit de 2de symphonie. Ch. M. Widor. 5. Fantasie A maj. C. Franck. 6 Grand Chöeur alia Haendel, Alex. Guilmant. JUBILEUM J. H. VAN DER VALK. Heden was het 25 jaar geleden dat de heer J. H. van der Valk in dienst trad bij de N.V. Lourens Coster als machinezetter. De jubilaris werd met zijn huisgenooten in een der kantoorlokalen van de drukkerij door directie en personeel met zijn jubileum gecomplimenteerd. De directeur, de heer P. W. Peereboonv sprak met waardeering over hetgeen de jubilaris in de afgeloopen 25 jaar voor de onderneming heeft gepresteerd en overhandigde hem een couvert met inhoud. Nam.ens het personeel sprak de heer B. Ter- smitten, die den jubilaris hulde en dank bracht voor de zeer collegiale samenwerking en hem een prachtige kleurets aanbood. De technische bedrijfsleider, de heer G. N. Leenders, sprak eveneens met waardeering over de samenwerking en vestigde er de aan dacht op dat Van der Valk ook buiten den kring van zijn collega's wordt geacht om zijn hulpvaardigheid. De jubilaris dankte voor de tot hem ge sproken woorden en de geschenken en bracht den dag verder in huiselljken kring door. HEEMSTEDE INDISCHE BUURT VEREENIGING. De Indische buurtveieenlglng vergadert heden avond. Het belangrijkste agendapunt ls de be spreking over het jaarlljksche uitstapje voor dc kinderen van de leden. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Terug te bekomen bij: H. Zwagerman, Heem- steedsche Dreef 17,, vermoedelijk gouden arm-' band; C. Smit, Res Novaplein 26, handschoen; Politiebureau, kinderhoedje; S. Kolk, Hoemste- deplein 26, hond; H. de Jong, Lomboksttraat 7, koffertje; A. v. Beem, H. Peeperkornstraat 8, 2 paar kousen; Lexks, Prinselaan 48, portemon- nale; Bunk, Schoolplein 6, portemonnale; Smal, Oosterlaan 20, portemonnaie; mevr. Koster, Fr. Schubertlaan 55, portemonnaie; Draijer, Camp- laan 5, kinderschoentje. „Mijn chef weet wat ons toekomt. „VAN DYKE" potlooden en machine- radeer voor vlot, zuinig en vlek keloos kantoorwerk. Imp. Pörker Service Beurs, Damrak, A'dam OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. PRODUCTIE- EN CONSUMPTIEGEB1EDEN VROEGE AARDAPPELEN. De Provinciale Lnkoopeentrale van Akkerbouw producten voor Noord-Holland tc Alkmaar maak» bekend, dat, met betrekking tot de vervoersregc- ling voor vroege aardappelen, oogst 1042, met ingang van 20 Juni '42 de Indeeling In productie-, consumptie- cn grensgebieden als volgt is: Productiegebied: Het gebied ten noorden van de navolgende grens: Oranjesluizen, Schellingwouderdljk, Mon- nikendammcrweg, Monnikendammerplan tsocn, Volendammerweg, Watergangschcwcg, Scher merstraat, Molengouw, Nieuwendanunerstraat. Nieuwendammerdljk, Meerpad. Buikslotormccr- dijk, Landsmeerderdijk, oostznnardljk, Komen- tensingel, verder langs zuidelijken oever van het. Noordzeekanaal tot aan de Noordzee. Consumptiegebied: I. Het gebied ten zuiden van bovengenoemde scheidingslijn, in het zuiden begrensd door de zuidelijke provinciegrens, in het oosten door het I.Tsselmeer, In het noorden door bovengenoemde scheidingslijn en in het westen door de Noordzee. II. De Zaanstreek, waaronder te verstaan: de gemeenten Zaandam en Krommenie cn de ge deelten van de gemeenten Koog, Zaandijk. Assen delft en Wormerveer, voor zoover gelegen be westen de Zaan en beoosten de spoorbaan Hem- brug—Uitgeest, nismede het bebouwde gedeelte van de gemeente Zaandijk ten westen van deze spoorbaan. III. Marken, waaronder te verstaan het ge- heele eiland. Ingeschreven als Persbericht No. 66. AFWIJKEND VEEVOEDER. De Voedselcommlssarls voor Noord-Holland maakt bekend, dat voor veehouders met een slechte gras eh'of ruwvoederposltie, afwijkend veevoeder beschikbaar ls. Veehouders, die hiervoor in aanmerking wen- schen te komen, kunnen schriftelijk, vóór 1 Juli a.s. een aanvraag lndlerien aan het Buren»: Voed selcommlssarls te Alkmaar, afdeellng Veevoeder- distributie, onder opgaaf van naam, adres, woonplaats en organisatienummer, aantal melk en kalfkoelen,- Jongvee en oppervlakte grasland, terwijl tevens de handelaar dient te worden ver meld. die voor levering van het voeder moet zorg dragen. Aanvragen, welke na 1 Jul a.s. binnenkomen of waarin de gevraagde gegevens niet volledig zijn vermeld, worden onherroepelijk terzijde gelegd. Ingeschreven als Persbericht No. 67. Vraag en Aanbod Vooruitbetaald per mm. 8 ct. Niet vooruit bet. p. mm. 10 ct. Werkzoekenden en aangebo- ien betrekkingen bij vooruit betaling per mm6 ct. Niet vooruit bef. p. mm. 8 ct. nlnimum 6 mm. Kleine Zakenonnonces Afkomstig van handel en be- irljf. Vooruit bet. p. mm. 12 ct minimum 6 mm. max. 30 mm. Lessen SUDDKN STAN DSDIPLOMA. Opleiding voor examen 1943 door leeraar M.O. Lesgeld f 5 per mn. Heereivweg 125, Heemstede. Gevraagd ERAXSCHE I/ES (Opl, Morcurius) te Haarlem Pr. 430. Personeel gevraagd Voor Huishouding HUISNAAISTER gevr. voor 1 of 2 dagen p. w. Mevr. Schrcufcr, Teunisbloemlaan 10, Bentveld. NET MEISJE gevr. van 8-3 uur. Zond. vrij. Aanm. Kenau park 15. Terstond gevr. EL. DIENST BODE v. d. of d. on n. De Gene- stetweg 12, Bloemendaal. Gevr. een NETTE WERK STER van 7.30-12 uur. N.V. Electr. Luxe Broodfabrieken H. Fran keil Jr., Korte Kleverlaan 34, Bloemendaal. MEISJE gevr. voor de morgen uren. Dienstbode aanwezig. Crayenesterlaan 44. A\ ERKSTER gevr. Za.. M., D-, 2-4.30 uur. Br. Bockh. Llngeman, Vroomstraat. Gevr. WERKSTER voor Woensdag en Zaterdag des och tends en Donderdag den gehee len dag of dagmeisje van 9-2 uur. Aanmelden Santpoorterstr. 36, Haarlem, des avonds 7 a 8 u. Bekw. JAPO N NE X NA AI STER gevr. (niet a. huis). Voll, inl br. 579. Gevraagd NET MEISJE van tot 1 uur. Aanm. na 4 uur Graaf v. "Wledstra'at 1,-Hrl. O. Gevr. voor direct of later NET MEISJE in R.TC. gezin van 9-1 .Aanmelden na 7 uur IClevcrpark- eg S3 rood. DAGMEISJE v. 8-7 uur. Zon dags vrij. C. R. v. Goor, Jaco- bijnestraat 1, Haarlem, WERKSTER of KNECHT ge vraagd voor drie dagen per week van 9-5 uur. Heemst. Dreef 2S2 Voor 2 9 Juni heldere DAG DIENSTBODE gevr. van S.30- 5 uur. Goed loon en eetgeld. Zond goede get. onn. aan le melden Aanm. na 5 uur 's midd. Heemst. Dreef 157. Gezocht HUISHOUDSTER bij twee personen, niet boven de -U jaar, goed loon. Aanm. 's avonds van 19 tot 20.30 u. Enimalaan 2G. Gevr. een £1. HUISNAAISTER voor nieuw en veranderwerk. Aanm. Fred, van Eedenplein 19, Heemstede. DIENSTBODE gevraagd. In gezin met 3 kinderen te Overveen oi'dt gevraagd voor dag en nacht of voor den dag alleen eert Nederlandsche dienstbode. Brie- en 605. - Gevr. een NET MEISJE van 9-2. Adres: Lambr. v. Dalelann 41. bij de Ramplaan. Gevr. 1 Juli flink eerlijk MEISJE v. d. en n. of d. Zelfst. k. w. en eenlgszins koken. Willem de Zwijgerlaan 102. Overveen. NET MEISJE voor halve da gen of werkster gevraagd. Lin- de'nlaan 88. Overveen. DIENSTBODE gevraagd. Ho tel Neutraal. Beverwijk. Inl. S. de "Vries, Ged. O. Gracht 69. Gevr. te Aerdenhout een FL. MEISJE van 9-5 uur. Adres: Tod van Berkhoutlaan 9. Eli. DAGMEISJE of werkster gevr., liefst alle. ochtenden of 4 x per week, Aanm. na 7.30. Mid- denlaan 56, Zuidei-houtpark. Gevr. FL. WERKSTER, liefst Woensdag en Donderdagmorgen, tevens flinke hulsnaaister. Br. 610 Gevr. zoo spoedig mog. in klein gezin voor dag of voor d. en n. flinke HULP IN DE HUISHOU DING. niet beneden de 18 jr., g.v. Br. met vermelding van ver langd salaris en adres aan mevr. Rothe. Vondellaan 106, Bever wijk. Persoonlijke aanmelding liefst na 6 uur n.m. Voor Bedrijf Gevr. KAPSTER, good k. on- duleeren en watergolven. Maison boef, Kcnnemerpleln 7. LTmuiden. Gevr. NETTE JONGEN. 1T die een vak wil leeren. Aan melden n.m. 8 u. Eerste I-Iaarl. Isol. werken. Lange Heeren- 'Cst 110. Gevr. een WINKELMEISJE oor levenmiddelenbedrfjf. Aan melden aan den winkel Coöp. Aller Belang, Gr. Krocht 15, Zandvoort. MEISJE gevraagd voor de boekbinderij. Antoniestraat 4, bij de Hoogstraat. lo HEERENKAPPER gevr. Ultsï. le kracht, werktijd tot 6.30 Goede verdienste. L. Pierlöt, Zijl straat 88. Gevr. STRIJKSTER en MAN- GELSTER. Fljnvvasscherlj Rook- maaker, Frankostraat 25. Voor lichte bezigheden wordt een NETTE JONGEN gevraagd. 14-15 jaar. Goed loon. Br. 5S8. Gevraagd in alle steden en dorpen voor eigen rekening w kende WEDERVERKOOPERS voor onmisbaar dag. verbr. ar tikel. Br. 589. NETTE MEISJES gevraagd, Was§cherij „De Rijzende Zon" Brouwersstraat J-3. Personeel aangeboden Voor Êfuishouding NET MEISJE heeft nog eenlgi namiddagen vanaf 3 uur vrij voor huish. bezigheden. Br. 592, Besch. Jongod., 29 j., P.G., :.z.g.g. als H. i. <1. HUISH., kin derjuf. of huishoudster. Keur. 1c naaien, enz. Jaren 1. erv. Uitst. ref. Br. 59 3. -Tuffr., 45 j., zoekt WERK KRING bij dame-alleen of 2 riendinnen. Br. 607, Net FRIESCH MEISJE, N.-H. zoekt betr. op 1 Sept. v. d. en n„ zelfst. werken en koken, v.g.g.v. Omgeving: Bennebroek-Heemate- de. Br. Rembrandtlaan IS, Heem stede. Voor Bedrijf B.z.a. lsto HEERENKAPPER met volledige vakkennis, Br. 594. Biedt zich aan SCHOENMA KER voor heele of halve dagen of voor de heele week. Br. 595.' HEEFT U TYPE- OF ADMIX. WERK? Wij hebben machines en papier. Correct en billijk. Komen ook aan huls. Br. 596. Hulzen gevraagd Jongelui, die wenschen te trou wen zoeken een net BOVEN- OF BENEDENHUIS. Br. 458. Te huur gevr. WONING omtr. Haarlem tot f 45 p. m. Ev. ruil ben, huis Den Haag f 31. Visser, Velp- schestr. 178, Den Haag. Gezocht door echtpaar (midd. baren leeft, zonder kinderen), te Haarlem of omgeving, aan spoor- verb. een kleine VRIJE WONING op goeden stand. Br. „Esvè" boekh. Zandvoort. Jongelui (P.Gzoeken voor spoedig VRIJ HUIS of boven- of ben.woning of etage. Br. 431, Huizen aangeboden Te huur op goeden stand GEM. BENEDENHUIS met serre en vaste waschtafels, voor- en achtertuin Br. 459. Kamers gevraagd WEEKEIND-PENSION. Gezocht Bloemcndaal/Santpoort door Heer; geen beroeps-pension. Br. 597 Net meisje zoekt gezell. GEM. SLAAPK. v.z. van gas en water in H'stede of Haarlem. Br. Mej. Chr. v. de Walle, Vosselaan 16, Hillegom. Jongelui die wenschen te trou wen zoeken gestoffeerde of onge stoffeerde ZITKAMER EN SLAAP KAMER met keuken of etage of gedeelte of boven- of benedenhuis, omgeving Frans Halsplein, .direct of later. Br. 460. Jong meisje (studente) zoekt kleine eenv. ZITSLK. in rustig be schaafd milieu met v.w., fietsb. kookgel. en verw. Omg. Tempe- liersstr. Br. 434. 2 ONGEM. OF GEST. KAM. m vrije keuk. gez. dr. ambten, te Haarlem-N.. Bl'daal, O'veen of Santp. Br. 433. Net persoon m.b. 1. eigen meub. vr. SAMENWONEN, gedeelte, ka mer of kl. huisje. Br. 432. Kamers aangeboden GR. GEM. ZITSLK., vrije keu ken, gr. bale., eigen mtr. v. Dame al!. Bez. tot 8.30 Bronstecweg 92, Heemstede. SLAAPKAMER te huur, gr. kast, str. w. Ripperdapark 14. Te huur GESTOFF. OF GEM. KAMER met gebr. v. keuken, str. w., tel. aanw. Leidschestraat 114. - Té huur aangeb. teg. 15 Juli of 1 Aug. door Nederl. dame GE STOFF. OF ONGEM. KAMERS evt. m. gebr. v. keuk. Br. 466 of tel. 16070. Medegebruik agb. van groote. CHIC GEMEUB. HEERENKAMER voor den dag, (b.v van 9-6 u.) in villa op len stand in Haarl.-Z. Prachtige zeer gr. tuin. Vlak bij tramhalte. Uitst. gesch. als privé- kantoor v. advocaat e. d. Tel. aanw Br. 465. Agb. 1ste kl. VOL. BEZ. PENS. 6 pers., eenig meubil. enz. f 4500 contant. Br 464 Gem. ZIT- OF ZIT- EN KL. SLAAPK. met pens. aangeb. 1 Juli of 1 Augs. Kloppersingel 159. Te huur GEM. ZIT-SLAAPKA- MER met stroomend water, gebruik v. keuken, omtrek Groote Hout- brug, voor Dame alleen. Br. 462. Kost- en Inwoning Net persoon vr. NET KOST HUIS, geen beroeps. Br. 470. Huisraad gevraagd Te koop gevr. RONDE TAFEL doornsnee 90 cm. Br. B. 279, Boek- h. A. Vernout, Bl'daal. J. m. d g. t. vr. te k. een KEU- KENUIT7, 1 vl.klced en een rook- faut. met br. kussens. Br. m. pr. 471. Huisraad aangeboden Te koop een CRAPEAUSTEL oude kwaliteit, Eeen opkoopers. Zuidpolderstraat 77, Haarlem. Te koop aan partic. lkht eiken SLA APK. AMEUBLEMENT best. uit 2 bedden en Auping. z. kapok, groote kast 2 x 2 x 85, nachtkast, tafel, 2 stoelen, gekost hebb. f lono voor f 750. Adres bur. van dit blad. Te koop GED. INBOEDEL. Te zien 's avonds W. D. V. 7.30-9 uur, Zat. 3-5 uur. Zomerstraat 16. Agb. 1 VLOERKLEED. 1 cocos- mat. 1 ontbijtservies. Bcrkenrode- str. 21 boven. Te koop GED. INB. o.a. eikenh. boekenk f 50, radiokastje f 15, wol h. vest f 15, gr. z. sl. v. lampekap f 10. pr. kw zwaar vilten h. h. tir. mod. f 15, 1 pr, 1. bcenk. f 10, ten nisracket m. sp. f 10, 9 Verk. Alb. f 3 p. st en eenig aardewerk. Adr. bur. van dit blad. Te koop groot KOLEN-GAS FORNUIS met oven merk Küpper- busch, in pr. staat Prijs f 250. To bez. v. 3-5 u. n.m Kenaustr. 1. Te koop 4 PLUCHE STOELEN. Olmenstraat 4 zw Drle-deelig VEEREN BED agb. Tevens te koop gevr. rijwielband 26 x 1 Vj. Pegasusstraat 5. Muziekinstrumenten Te koop 1 VIOLONCEL. Meer-, weg 31 C, Heemstede. Ter overn. agb. 40 gr. GRAMO* FOONPLATEN. goede muziek, geen opk. Alb. Thijmstr. 26.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 15