i ïogeizan THEE KAHREL HET GEHEIMZINNIGE SCHAAKSTUK J. J. HEKMAN Colporteurs gevraagd TE KOOP M. REM TREKKERS N.V. KELLER MACDONALD REPARATIE Badmeisje GOEDE BOEKEN VERRIJKEN UW GEEST „EUREKA" Kruisweg 13 q van den vakman ®fs U N ITAS EDEGO FEUILLETON door FRANZ WENDELMUTH Geautoriseerde Nederlandsche bewerking door B. L. VENZELAAR. 43 De vrouw des huizes informeerde of hij een goede reis gemaakt had, ze sprak over het weer en over het buitengewoon gunstige seizoen, waarvoor allen op het eiland zoo dankbaar waren. De welstand van de eilandbewoners hing immers ge heel af van een minder of meer gunstig seizoen. Een mooie zomer bracht geluk en vreugde en de misdaden verminderden on middellijk als er verdiend werd. Ze had er zoo'n onbestemd gevoel vap, dat ze den Chinees plezier zou doen als ze iets zei, dat met de criminaliteit, samen hing. w'as hij tenslotte niet de afgezant van den hoofdcommissaris en zou dan een gesprek over de misdaad hem niet even zeer interesseeren als haar man bijvoor beeld? Ze begreep zelf wel, dat het woord, „criminaliteitop het stille eilandje een zeldzaam voorkomend woord was, maar ze vond het leuk, dat woord tegenover iemand als Yen Fung Tsee te kunnen ge bruiken. „Het is hier op ons eilandje tegenwoor dig verschrikkelijk, mijnheer.. eh.. Jen.." ging ze voort om net gesprek op gang te houden. „Alles komt zoo ineens en juist op het oogenblik, dat mijn man zulk een hoog bezoek uit de groote wereld krijgt". Yen had er geen vermoeden van, dat ze met dat hooge bezoek hemzelf bedoelde. Ze ging echter onverschrokken voort: „Maar zijn plicht roept hem den geheelen dag van huis. Denk eens aan, mijnheer eerst werd er bij mijnheer den dominee inge broken, waarbij hij door den inbreker ernstig gewond werd. Maar de bandiet kreeg gelukkig geen kans om iets te s*"'"" Alleen een klein, waardeloos ding, weet wel, zoo'n klein, zwart schaakfiguur, een zwart paard is hem in handen geval len. En nauwelijks had de dominee kennis van de inbraak gegeven, komt er een jongmensch deze kamer binnengestormd. Hij was doodsbleek en zeer opgewonden. Hij woont in een oud visschershuis in de duinen van Vlieland, nog maar een dag. Gisteren is hy pas gekomen. Enfin, hij woont er. Ik ging de kamer uit, maar hij sprak zoo luid, dat ik hooren moest, wat hij vertelde. En het was interessant genoeg. Denk eens aan, mijn Fungtee, er is een moord gepleegd, een vreeselijke moord en een poosje later duikt er een man in de duinen op. die zich voor politieagent uitgeeft. De dommee dacht, dat het dezelfde man was, die bij hem ingebroken had. Toen lag er een briefje op de tafel, waarop geschreven stond: In dit huis kan niemand blijven leven, en verder nog zooiets fraais. Hoe ontzettend en opwindend, nietwaar Pre cies als in een detective roman. En van morgen. mijnheer Jentee, begint ineens de brandklok te luiden en toen ik uit het raam keek, vertelt me het dienstmeisje van den slager, dat het huis in de duinen in lichte laaie staat. Hetzelfde huis, waarin het lijk gevonden werd. Nu, èls dat nog niet opwindend genoeg is, voor zoon klem nest. dan weet ik het niet meer. Yen liet rustig den woordenvloed over zich heen gaan, maar toch had hij wel zoo veel gehoord, en begrepen van het verhaal der vrouw," dat hij besloot, zijn tijd hier niet langer te verbeuzelen. Hij wist even zeer, dat het doelloos zou zijn, mevrouw Treslong om nadere bizonderheden te vra gen. Moest hij zijn tijd nutteloos laten verstrijken totdat het den veldwachter ge legen kwam, naar huis te komen? Neen, dat zou verkeerd zijn. Hij moest onmid dellijk een telegram naar zijn meester, Hans Wildschut sturen. De inspecteur was onderweg naar België, maar Yen wist in welke hotel en in welke stad hij zou logee- ren. Daarheen zou hij bericht zenden, hadden ze afgesproken. Misschien zou hij van den predikant nog nadere inlichtingen kunnen krijgen. Hoe meer hij er over nadacht, des te duidelijker werd het hem, dat hij heel onverwacht belangrijke ontdekkingen had gedaan, ontdekkingen, waar hij dadelijk een nauw keurig onderzoek naar moest instellen. De Chinees besloot, niet op Treslong te wach ten en toen mevrouw juist een lange rede voering had beëindigd, stond hij op. „Neem mij -niet kwalijk, mevrouw zei hij met een vriendelijk glimlachje „uit uw woorden hoorde ik tot mijn groote vreug de, dat wjj zijn op het goede spoor van gemeenen inbreker. Ik nu gaan zal naar heer dominee en hooren over 't geval met geheimzinnige schaakstuk. Ik dan gelijk moet wegsturen een telegram naar België". „Naar België?" zuchtte mevrouw eer biedig. „Ja. wij moeten hebben groote ver sterking. Kleme Yen niet veel kan maken alleen. Yen veel te doen hebben, ooren spitsen en oogen wijd openhouden. Wij be vrijden willen, mooie eiland van inbrekers". „Dat is prachtig!" juichte mevrouw opgetogen. Yen strompelde naar haar toe en kuste opnieuw haar hand. Terwijl hij zich over haar hand boog, kreeg ze plotseling een idee, dat ze bliksemsnel in een daad om zette. .„Eén ding moet u mij in elk geval be loven. mijnheer Fungtsee. U moet beslist vanavond bij ons komen eten. Dan is ook mijn man thuis en u kunt na het eten op uw gemak met hem over de zaak bab belen". Yen maakte een beleefde buiging. „Heel veel dank. mevrouw", zei hy blo zende, terwijl hij ten tweeden male haar hand kuste, „ik graag uw uitnoodiging aanneem, ik beslist zal komen Ook dominee Mulder was uiterst ver baasd, toen zijn dochter Leida het bezoek aankondigde van den kleinen man uit China. Hij liet zijn gast in het studeer vertrek en ontving hem met een krachti- gen handdruk. (Wordt vervolgd). Brood als lokaas Schandelijk optreden van den vijand InzaRe het voorstel de overschotten aan levensmiddelen van de Geallieerden In een gemeenschappelijke pool te vereenigen, schrijft de New York Times: Iedereen weet. dat er in Europa een hongersnood zal ontstaan, die erger zal zijn dan na den vorigen oorlog. De Ver Staten zouden reeds thans overschotten ter bestrijding van de hongersnood opstapelen. De pro pagandistische waarde van dit plan zou enorm zijn. Dag in dag uit zouden er be richten over de geheele wereld verspreid worden, dat er zooveel ton vleesch en zoo veel duizend hpshels gr'aan aangekocht en ten behoeve van.de in hongersnood ver- keerende landen gereserveerd zijn. Deze boodschap zou de opstandige bewe ging tegen de bezettende overheid verscher pen en den wensch naar df overwinning van de Geallieerden versterken daar zulk een overwinning i.nmers verbonden zou zijn met leveranties voedingsmiddelen aan de honge rende volken. Dit voorstel van het Amerikaansche blad toont weer heel duidelijk aan, dat onze vijan den den honger als wapen willen gebruiken. Door de Britsche blokkade, die door Amerika gesteund wordt, moet er honger ontstaan in Europeesche landen en moet de bevolking met alle bloedige gevolgen voor haar zelf tot op stand tegen de bezettende macht gebracht worden. Terwijl Duitschland en zijn bondge- nooten met het blanke wapen in de hand strij den en overal overwinnen, probeeren de Geal lieerden met arglistige middelen en met den hongersdood ten aanzien van vrouwen en 1 deren opstanden te kwccken, die gelijk staan met zelfmoorden. Het voorstel van de N«w York Times inzake het bekend maken van de opgestapelde hoeveelheden levensmiddelen wordt door de Europeesche bevolking als een goedkoope propaganda en opschepperij inge zien. De Times publiceerde 1 Juni onder het op schrift „Argentijnsche maïs als brandstof" een bericht uit Buenos Aires, waarin gezegd wordt, dat zich ten aanzien van het gebruik van mais als brandstof nieuwe mogelijkheden voordoen voor het herstel van de termijn- markt in graan. De Argentijnsche regeering heeft eind 1941 gelast, dat mais als brandstof gebruikt moet worden, om de geweldige over schotten te verminderen. Alle verbruikers van steenkool en stookolie zoudens minstens 30'/« mais moeten gebruiken. Omtrent het artikel van de Times valt op te merken, dat de in Argentinië sedert begin Mei ongebruikt liggende voorraden mais ge raamd worden op 10.7 millioen ton, waarbij binnenkort de nieuwe oogst zal komen van ongeveer 9 millioen .ton. Als gevolg van ge'brek aan jute zijn er in Argentinië niet voldoende zakken beschik baar om deze hoeveelheden mais te bewaren de Argentijnsche regeering ziet zich der halve genoodzaakt deze volkomen nutteloos liggende voorraden op de een of andere wijze bruikbaar te maken. De maatregel, om mais als brandstof te gebruiken mag niet aan de Argentijnsche regeering verweten worden. De schuld van deze economische waanzin draagt enkel en alleen de met het volkenrecht in strijd zijnde Britsche en Noord-Amerikaansche blokkade. Zij verhindert, dat het neutrale Argentinië zijn overproductie aan voedings middelen in Europa kan afzetten en zij drijft vele landen van Europa, ook de neutrale en niet-oorlogvoerende landen, den honger in, terwijl in Zuid-Amerika kostbare voedings middelen in de ovens gaan van de fabrieken, om de plaats in te nemen van steenkool en hout. Gelijk aan de situatie van mais is die van tarwe waarvan ook millioenen tonnen onverkocht en onbruikbaar in Argentinië lig gen opgestapeld, terwijl Europa honger lijdt. Onder het opschrift „brood en propaganda" schrijft het Hongaarsche blad de Paster Lloyd o.a.: Oorlog en blokkade hebben de exportmoge lijkheden van de overzeesche landen belem merd en sinds drie jaren stapelen zich groote hoeveelheden graan, vleesch enz", in de Ver. Staten en in de Zuid-Amerikaansche repu blieken op. Uit den noodtoestand wordt pro paganda geslagen. Immers volgens een be richt van de New York Times zou men ir Amerika van plan zijn de bevolking van de bezette Europeesche gebieden dag in dag uit in te hameren, dat deze enorme hoeveelheden levensmiddelen bestemd zijn haar honger te stillen, wanneer zij naar Europa kunnen wor den vervoerd. Blijkbaar rekent men er in New York er Washington op. dat de Europeesche bevol king zich door deze goedkoope opschepperij zal laten beetnemen en met koortsachtig on geduld de weldoeners van over zee verwach ten. Een immoreeler soort propaganda als deze kan men zicli nauwelijks voorstellen. Amerika probeert door het voorspiegelen van valsche feiten ontevredenheid onder verschillende volken te zaaien. Deze speculatie loopt op niets uit, want er is op het oogenblik in Europa wel nauwelijks iemand te vinden, dien men door dergelijke onzinnige propagandaberich- ten van de wijs kan brengen. Wilhelmstrasse over Duitsch- Turksche verhouding In de Wilhelmstrasse vormde het een jarige bestaan van het Duitsch-Turksche pact van vriendschap een aanleiding tot een korten terugblik over de betrekkin gen van het Duitsche Rijk met Turkije. Het Turksche neutraliteitsstandpunt, zoo verklaarde men, is ondanks alle pogingen van de Geallieerden, door Ankara met uiterste consequentie gehandhaafd. Naai de meening van de Turksche regeering heeft aan het defensieve karakter van haar overeenkomst met Gro<a-Brittannië niets in den weg gestaan, om ook met Duitsch land vriendschappelijke betrekkingen te blijven onderhouden. Uit deze erkenning ontwikkelt zich het Duitsch-Turksche vriendschapspact, dat berust op de in den loop van vele decennia gewonnen inzichten van beide volken, dat er geen natuurlijke tegenstellingen, wel echter tal van natuur lijke punten van contact tusschen hen be staan. Het pact is gebaseerd op het inzicht der belangen van beide volken en op het vertrouwen, dat Duitschland en Turkije alleen reeds met het oog op hun betrek kingen in het verleden terecht in elkaar kunnen stellen. Naar aanleiding van den eersten verjaar dag van het verdrag heeft radio Ankara Donderdagavond verklaard, dat het wel niet noodig zou zijn te verzekeren, dat de door Berlijn tot uitdrukking gebrachte ge voelens wederkeerig zijn. De Duitsch- Turksche vriendschap is tiidens den oorlog op den Balkan hard op de proef gesteld. Nadat het Duitsche staatshoofd echter ge zien had, dat Turkije geen agressieve be doelingen jegens Duitschland heeft, heeft hij niet geaarzeld Turkije de hand te rij ken. Wij wenschen, zoo eindigde radio An kara, dat deze vriendschap in de toekomst wordt voortgezet als zij m het verleden heeft bestaan. Nederlanders voor den weder opbouw in de Oekraïne Tweede transport vaklieden vertrokken De krijgshandelingen in de Oekraïne hebben vernielingen veroorzaakt, die voor al door de terugtrekkende bolsjewistische troepen zijn teweeggebracht, doch nauwe lijks waren deze gebieden onder Ger- maansch bestuur gekomen, of de tot we deropbouw noodige maatregelen werden getroffen. Naast Dultschers zijn ook onze landge- nooten in de gelegenheid gesteld aan dit opbouwwerk deel te nemen en daarvoor hebben velen zich aangemeld. Eenigen tijd geleden is reeds een technisch commando van tachtig Nederlanders naar Kiew ver trokken, waar zij inmiddels het sport stadion hebben hersteld, woonwijken in gericht, hoogspanningsleidingen aangelegd enz. Maandagavond half elf is van het Holland- sche spoorstation in Den Haas een tweede groep, ditmaal van 85 man, voor 90 .pet. uit Nederlanders bestaande, o.w. ingenieurs en architecten en verder electriciens, bank werkers, timmerlieden, metselaars, schil ders, loodgieters enz. naar Charkow ge gaan om zoowel in deze stad als in wijden omtrek daarvan den wederopbouw ter hand te nemen. De Rijkscommissaris voor de Oekraïne heeft de leiding van 't technisch commando voor Kiew en Charkow opgedragen aan ir. Nimtz, die thans met deze groep derwaarts is vertrokken. Een zeer groot aantal goederen wagons maakte deel uit van dit transport, want men is in den ruimst mogelüken zin voor ziin taak toegerust: eigen ambulance, onder leiding van een arts, verscheidene auto's en paarden, eemge woonwagens, de noodige keukenwagens en allerlei tech nisch materiaal behooren tot deze uit rusting. Gejus van der Meulen voor de radio Spannende momenten voor het Nederlandsche doel De bekende oud-lntemstlonaal Gejus van de Meulen vertelt den Jeugdstormers over de vele spannende momenten voor het Nederlandsche doel, in de radiouitzending „Jongens, dat zou je wel willen" op Woensdag 24 dezer van 17.30 tot 17.45 uur. over Hilversum I. Op Woensdag 24 dezer, van 19.00—19.15 uur zendt Hilversum II het gesprek uit van de drie praat vaars Dwars. Tulnnenburg en de Vechter. Zij praten dezen avond over het jodenprobleem. De moord in de Balistraat te Amsterdam Het gerechtshof te Amsterdam heeft vandaag den 53-jarigen monteur J. C. Sonderman, die in Mei van het vorige jaar in zijn woning aan de Balistraat te Amsterdam zijn vrouw vermoordde en het lijk in stukken sneed, veroordeeld tot vijftien jaren -gevangenisstraf onder aftrek van voorarrest. De rechtbank had den man eveneens tot vijf tien jaren, doch zonder aftrek, veroordeeld. BETALING ACHTERSTAND N.V.V. CONTRIBUTIES. De centrale persdienst van het N.A.F. meldt: nogmaals wijzen wij de leden van de bij het voormalige N.V.V. aangesloten vakorganisaties erop, dat zij in verband met den overgang naar het N.A.F. moeten zorg dragen, dat zij op 27 Jtini a.s. geen achterstand in contributie hebben. Betalingen van eventueele reglementaire toe laatbare schuld zullen in de week van 21 t/m. 27 Juni ten huize resp. ten kantore van den pen ningmeester van de vakorganisatie kunnen plaats vinden. Verzuimt men bestaanden achterstand aan te zuiveren, dan komen oude aanspraken op dé werkloosheidsverzekering op 27 Juni a.s. te ver vallen. AFLEVERINGSVERBOD VOOR SLU1TKOOL- ZAAD. In de Staatscourant van 22 Juni 1942 is afge kondigd een afleveringsverbod voor sluitkool- zaad, Behalve het zich bij de telers bevindende zaad voor eigen teelt van sluitkool, bestemd voor de consumptie, moet alle sluitkoolzaad, zoowel bij de telers als bij de handelaren ter beschik king van de groentne- en fruitcentrale worden gehouden. Afwezig Arts Waarnemers: Dr. Mak, Dr. Mac. Daniël, Diehuis, Dr. de Weerdt Dr. Oosterwijk. Apotheek is ge opend van 2-4 uur. „FlesSchentrekkers" Casembroot Knarsend kwam de trein langs het grind- perronnetje tot staan om slechts enkele passagiers op te' nemen. Ook een aardig meisje U weet wel één, die zoo van een plaatje had weg kunnen loopen stapte m en zocht zich een plaatsje in den niet al te vollen (hoe bestaat het) coupé, waar de specifieke IJmuidensche geuren er aan deden herinneren, dat er nog steeds visch gevangen wordt. Zij strandde tenslotte niet bij my wat me nog spüt maar tegen over een jongeman. Haar eenige bagage was een tasch, waarvan de kleur combi neerde met haar vlot japonnetje. Juist toen de electrische ons met den gebruikelijken schok verder wilde voeren gebeurde het ongeluk. Want wat wilde het geval? Het bagagenet was hoog en het aardige juffertje klein en toen zii dan ook haar tasch in het voor haar zoo onpractische hooge net wilde deponeeren (de Sppor- wegen moeten m.i. hierin noodig voorzien) tuimelde een leege flesch uit de tasch. Het corpus delicte ging niet omhoog of bleef zweven, maar naderde volgens de wet van de zwaartekracht, gelijk een rijpe kastanje in den na-zomer Moeder Aarde, onweer staanbaar de vloer, waaronder de IJmui densche bodem wegvlood als boter uit een pakje, dat in de zon ligt. Een plofen wat eens een constante massa in den vorm van een flesch was, lag nu in scherven door den coupé ver spreid. Het. meisje het hoedje stond haar best slaakte een gilletje, zei „Oh" en bloosde als een aardbei in de Juni-zon. De jongeman was geschrokken, slikte, zijn Adamsappel wipte, en zeiniets. „Nou, concludeerde het aardige kind overigens geheel overbodig, die is er ge weest" en spijtié*keek ze naar de scher ven. De jongeman voelde waarschijnlijk door haar persoontje en de blos (geen surro gaat, maar een waschecht gezond IJmui- ■densch kleurtje) plotseling drang tot daden en veegde met zijn voeten de scher ven onder de banken. Het meisje be dankte. Hij slikte en waagde de sprong van dp plank en vroeg: „Was het een flesch?" „Ja" zei het meisje en „Oh'' zei de jongeman. „Was het een mplkflesch „Nëen, een Yoghurtilesch". „Oh". „Het is jammer?. „Ja zegt U dat wel", beaamde het meisje. „Flesschen zijn zoo schaarsch ende Adamsappel wipte weer even boven zijn boordje uit. je moet zelfs al een flesch meenemen, als je augurken gaat halen. En deze was voor.... eh, hum.... wat zei U ook weer „Voor Yoghurt", vulde het meisje aan. „Dan is het heelemaal moeilijk". „Nu, ja, het is gebeurd en de flesch is kapot" en haar krulletjes wipten par mantig in de cadans van den trein onder het hoedje. De conversatie liep niet zoo hard van stapel als een IJmuidensche trawler van een goed gesmeerde helling. Het bleef een „flesschenpraatje" net zoo lang als ik in den trein zat. De jongeman fleschte en fleschte" nog eens en ik betreurde het aar dige meisje en het noodlot, dat juist bij hem en niet bij mij de flesch kapot ge vallen was. Maar ik had het niet over flesschen ge had, dat verzeker ik U. C. B. BURGERLIJKE STAND HAARLEM 23 Juni 1942. BEVALLEN: 21 Juni. A. M. G. Need—Hens, d.; P. W. M. Rietdijk—Mol. d.; 22 Juni. E. J. C. Heemskerk—Raspe, d M. M. Schol te—van de Wijngaert. z.; A. Veen—Kraan. z.\ 23 Juni, A. G' KruijtLoppersum, d. OVERLEDEN: 20 Juni. W. de Raaf. 57 j., Ged. Raamgracht: 22 Juni. J. A. van Velsen, 81 j., Balistraat; M. H. J. C. Louwerens—de Wit, 25 j., Abeelstraat. ONDERTROUWD: 23 Juni, W. de Vos en E. Angevare. GEHUWD: 22 Juni. C. van Riet eh C. H. Ma thot; 23 Juni, D. J. Degenaar en W. A. Arpad. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. PRODUCTIE- EN CONSUMPTIEGEBIEDEN VROEGE AARDAPPELEN. De Provinciale Inkoopcentrale van Akkerbouw producten voor Noord-Holland te Alkmaar maakt bekend, dat, met betrekking tot de vervoersrege- ling voor vroege aardappelen, oogst 1942, met Ingang van 20 Juni '42 de indeeling In productie-, consumptie- en grensgebieden als volgt Is: Productiegebied: Het gebied ten hoorden van de navolgende grens: Oranjesluizen, Schellingwoudercfijk, Mon nikendammerweg, Monnikendammerplantsoen, Volendammorweg, Watergangscheweg, Scher merstraat, Molengouw. Nieuwendammerstraat. Nieuwendammerdijk, Meerpad. Buikslotermeer- dtjk, Landsmeerderdijk, Oostzanerdljk, Komen- tensingel, verder langs zuidelijke]? oever van het Noordzeekanaal tot aan de Noordzee. Consumptiegebied I. Het gebied ten zuiden van bovengenoemde scheidingslijn, in het zuiden begrensd door de zuidelijke provinciegrens. In het oosten door het IJsselmeer. In het noorden door bovengenoemde scheidingslijn en In het westen door de Noordzee. H. De Zaanstreek, waaronder te verstaan: de gemeenten Zaandam en Krommenie en de ge deelten van de gemeenten Koog, Zaandijk, Assen- delft en Wormerveer. voor zoover gelegen be westen de Zaan en beoosten de spoorbaan Hem- brugUitgeest, alsmede het bebouwde gedeelte van de gemeente Zaandijk ten westen van deze spoorbaan. III. Marken, waaronder te verstaan het ge heele eiland. Ingeschreven als Persbericht No. 66. AFWIJKEND VEEVOEDER. De Voedselcommissaris voor Noord-Holland maakt bekend, dat voor veehouders met een slechte gras en of ruwvoederposltle, afwijkend veevoeder beschikbaar is. Veehouders, die hiervoor in aanmerking wen schen te komen, kunnen schriftelijk, vóór 1 Juli a.s. een aanvraag indienen aan het Bureau Voed selcommissaris te Alkmaar, afdeeling Veevoeder distributie. onder opgaaf van naam, adres, woonplaats en organisatienummer, aantal melk en kalfkoeien, jongvee en oppervlakte grasland, terwijl tevens de handelaar dient te worden ver meld. die voor levering van het voeder moet zorg dragen. Aanvragen, welke na 1 Jul è.s. binnenkomen of waarin de gevraagde gegevens niet volledig* zijn vermeld, worden onherroepelijk terzijde gelegd. Ingeschreven als Persbericht NO. 67, Bij exploit van mij is ten verzoeke van Johanna Blok, Kie vitlaan 24, IJmuiden, opgeroe pen haar vader: Cornells Ma- rits Blok, woon- en verblijf plaats onbekend, ter terechtzit ting kantongerecht Haarlem 26 Juni 1942 v.m. 9.30 uur, Jans straat 46, om te worden gehoord op het ingediend verzoek tot hu- welij kstussdhenkomst. Deurwaarder C. H. ERBRINK vast loon en provisie. Gemakke- lijk te verkoopen artikel. Brie ven T 1000 bur. v. d. blad. 4000 Oud-Holl. pannen. 10.000 steenen. Klinkers en Harder au w Wijk aan Zeeërweg 91, IJm. Zonnebrand olie Beenbruin Gezichtslotion Toilctpoeder Voetpoeder Poederdoozen Poederdonzen Lippenstift Kalverstraat 14, IJmuiden-O. Tel. 5162. Trekkers: voor werkzoeken den en aangeboden betrekkin- ?en 3 tot 6 m.m. 24 cent, elke m.m. meer 4 cent. Alle andere advertenties van particulieren in de zelfde ru- oriek: 3 tot 6 m.m. 36 cent ïlke m.m meer 6 cent. Personeel gevraagd NET MEISJE gevr. v. halve dagen of werkster 1 d. p. w. Mar- nixlaan 12. Driehuis. Gevr. WERKSTER Maandags v. 9-12 en 1-5 uur. Wijk aan Zee- erweg 29. IJmuiden-Oost. Flinke WERKSTER v. heele of halve dagen gevr. Hoog loon Adres te vern. bur. v. d. blad. Gevr. NETTE WERKSTER 3 a 4 dagen. Kanaalstraat 218. IJmuiden. NET DAGMEISJE. Adriana- straat 9, IJmuiden. Gevr. NET MEISJE boven 17 J. voor huish. en winkel, h. da gen. Aanm. na 7 uur. Rijswijk, Terrasweg 23, Santpoort. MAIL LINNENKAST te koop. Sluisplein 10, IJmuiden. NET DIENSTMEISJE gevr. W. Snoek, Meeuwenlaan 21, IJm. Oost. Te koop gevraagd Te koop gevr. pr. goede VOET BALSCHOENEN m. 41. Kanaal straat 234, IJmuiden. Gevr. jong en kl. bl. HONDJE voor nu of later. Stationsweg 90, Velsen. Te koop gevr. KINDERACTO. Ruysdaelstraat 19, IJm. O. Te koop gevr. 4 CRAPAUDS. nieuw of z.g.a.n. Amsterdamsche- weg 46. Velsen. Te koop aangeboden TE KOOP 2 w. j. badp., korte broek, flan. blouse, 2 jaeger j. borstrok., 2 interl. j. hemdjes en br„ pr. h. sqti. m. 40-41, pr. j. laarzen m. Si. Na 6 u. Jac. v. Heemskerkstr. 3, IJmuiden. Te koop Fransche STUDIE PIANO en klavierorgel, belde in z. g. st. Dirk Hartoghstr. 13. IJm. Te koop mod. RADIOTOEST. pr. kw. geluid. Torricellistraat 21, IJmuiden. Te koop gloednieuwe ACCOR DEON, 80 bassen m. register. Hofdijklaan 17, Driehuis. Te koop aangeb. DAMES FIETS m. goede banden en pr. mangel. Willemsbeekweg 54, IJmuiden-O. Te koop h. goede compl. HEE- REN FIETS m. pr. b. f 105. Kas tanjestraat 10, IJmuiden. TE KOOP zw. heeren bolhoed, donkerbl. regenj. gr. m., zw. zij den damesin. .l£ lang. 3 d. 2 pers. kapokmatr., dekbed 2 pers. Drie- huizerkerkweg 84, Driehuis. Te koop z.g.ajii. TRAPLOO- PER m. roeden. Zeeweg 161, IJmuidon-Oost. TE KOOP 1 pr'. zw. suède opengew. zomersch. mt. 41 m. h. hak a f 12.50 *en 1 pr. zw. avond- sch. o f 1.50 m. 40. Adres te ver nemen bur. v. d. blad. WIE WIL RUILEN zw, h. jongenssch. nt. 25 v. h. kinder schoenen m. .19-20. Ruysdael straat 9, IJm.-O. Te koop aangeb. TROUW JAPON', nachtblauw z.g.a.n. en middagjurkje beide m. 42-44. Paulus Potterstr., 22, IJmuiden- Oost. Na 7 uur. Te koop VI. reuze KONIJN' m. 6 jongen. Eikenstraat 20, IJm-, 0. Na 7 uur. Te koop WANDELWAGEN TJE. Na 5.30 u. v. d. Helststr. 1, IJm.-O. Te koop pr. d. bl. D. SCHOE IEN m. 37-38 of in ruil v. m. 39 1. g. st. De Ruyterstraat 151. IJmuiden-O. Te koop flr. halve RUBBER LAARZEN m. 41 Noorderkade 31 IJmuiden. Te koop HEERENRIJWIEL. 6 uur. Zuiderkade 8 zw. IJm. Te koop twee z.g.a.n. D. FIET SEN. z. b. Adr. te vern. bur. v. d. blad. AANGEB. 2 mantels en 1 jurk z.g.a.n. m. 50. mlddelb. leeft, en kinderbox. Br. bur. v. d. blad T 242. Twee 1 pers. KANO'S te koop. met paddies. Velserduinweg 75. IJmuiden-Oost. Te koop z.g.a.n. KANO en vischbootje. Oosterduinweg 86. IJm.-O. Diversen Door ieleurst. in tv. aangeb. bij alleenst. wed. ZIT-SLAAPKA- MER of zit- en slaapk. m. gebr. "c. Meervlletsfraat 7, Velsen. Spoorwegbeambte z. NET KOSTHUIS onitr. Velsen, IJm.-O. Br. m. prijsopg. en verdere inl. T. 239 bur. v. d. blad. Net persoon z. degel. KOST HUIS. Br. no. T 240 bur. v. d. bl. Jongelui, die wenschen te trouwen zoeken boven of ben. WONING. Br. no T 243 bur. v d. blad. Jansweg 42. tel. 11828 Philips' sdheepapparaten, ombouw enz. Ook voor den handel. Erkend Philips PhiUshave Reparateur Bureaux Ministres aangeb., prima afgewerkt, nog enkele stuks. Harddravers! 18, Santpoort-Stat. 5 min. v. h. stat. Telef. 8551. ZWEMBAD „DE HEERENDUINEN" vraagt ongeveer 17 jaar. Aanmelden aan de inrichting. li/at doet fe tiem? Duur wonen in een huurhuis en uw leven lang huur betalen? of goedkoop wonen in een eigen, huis en toch in 20 jaar of korter het huis geheel afbetalen? Hooge hypotheekrente betalen of het rentebedrag gebruiken om uw schuld af te lossen? Vraag inlichtingen: MAKELAAR C. VISSER Hzn. Wijk aan Zeeërweg 91, IJmuiden, Telefoon 4830 Zoo juist weder ontvangen een enorme collectie goede NIEUWE BOEKEN op elk gebied, onder meer: Konfa Geheime wetenschappen0.50 Dr. R. van Marle De mystieke leer van Eckehart.. 2.40 Dr. J. Herderschee Levensbeelden van Peter Rosegger 0.40 G. W. Kernkamp Van Menschen en Tijden1.80 Fritz Künkel Genezing van Angst0.95 Dr. A. Pierson Geestelijke Voorouders (5 deelen) 7.55 Ook in ONTSPANNINGS LECTUUR keuze uit honderden exemplaren: ROMANS, KLASSIEKEN, DETECTIVES enz. in prijzen vanaf0.59 hoek Stationsplein, Haarlem STEEDS IETS NIEUWS, EN.VOOR „ELCK WAT WILS" ï4 -fo°^ Woninginrichting Tapijten Meubelen Bedden Zooals in héél ons Vaderland Gaan Overijsel's vrouwen Oók altijd naar De Gruyter, want Daar kunnen z'op vertrouwen. Cllnge Dooeenboi Bladwijzer No. 4 uil de serie 11 NEDERLANDSCHE KLEEDERDRACHTEN zoolang de voorraad strekt gratis bij Versnaperingsartikelen BEWARING Wij belosien ons mei hei beworen van öw bont onder geregelde votkundige coniröle le gen billijke prijzen mei inbegrip von osstrrontie. REPARATIE Ook voor hei repareeren en modelleeren vot» Uw Bontmantel, Vos of énder bontwerk wordt door ons gaarne zorg gedragen Wij odvisee- ren U om de noodige reparatie of verande ring thans te doen uitvoeren tegen zomertorlef. AFD. BONT «BEWARING n.v. mode Imagozyioen speciaalbufs dameskleedinq telefoon I 10490 J ha a Hem. Mirro^aat' I Irrigatt m mrxrrr GUMMIWAREN Irrigators. Breukbanden, Elastieken Kousen, PATENT GENEESMIDDELEN. - Nieuwste modellen VROUWEN SPUITEN m. gebruiksaanwijzing. Verplegings-artikelen enz. enz. Vraagt gratis prijscourant in blanco couvert. HET VERTROUWDSTE ADRES (WETTIG GEDEPONEERD) Canvas en gummi zolen en hakken CHEMISCH REINIGEN volgens ons speciaal procédé. Uw meubelen, tapijten, gordijnen enz. worden weer als nieuw. Groote groeikracht1 V -f E, het wetenschappelijke „Vitamine- en eiwit-complex" is 'n geconcentreerd voedings- en versterkingsmiddeL Kinderen groeien er beter door en worden beschermt tegen infectieziekten. Na enkele weken verrassend resultaat! Bij Apothekers en Drogisten Verdere inlichtingen bjj OIOPHA N.V. IJMUIDEN Verkrijgbaar in cartona. inh. 150 gr. netto (voldoende voor 5 weken). Prije f. 1.40

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 4