HET GEHEIMZINNIGE SCHAAKSTUK STADSNIEUWS DAMIAATJES FEUILLETON door FRANZ WENDELMUTH Geautoriseerde Nederlandsche bewerking door B. L. VENZELAAR. 45 De beambte keek zijn bezoeker verwon derd aan, las daarna met moeite het ge krabbel op het briefje en maakte zich vroolijk over den komischen tekst. O heer, terugkomen naar Holland. Hier alle raadsels bij elkaar. Dadelijk vlie gen hierheen. Doode man en vuur alles door elkaar. Yen niet meer weten wat doen moeten alleen. Yen. HOOFDSTUK XVII. Moe als opgejaagde honden stapten de brandweermannen over de duinen. Uit de smeulende puinhoopen van het oude huis stegen nog langzaam rookpluimen omhoog. Hoe meer de zon naar het westen draaide, des te vuriger werden haar stralen. „Donders vloekte veldwachter Tres long. „De kerel schijnt een verbond met den duivel te hebben gesloten F' „En toch moet hij nog hier vlakbij ge weest zijn, toen wij terugkwamen", meen de Piet Homan, „en als hij niet meer tus- schen de duinen rondzwerft, dan blijven hem slechts twee wegen open om te ont snappen. Dat is de weg, dien wü van hotel Zeebad Vlieland terug zijn gekomen, of den anderen kant op, den weg naar het dorp". „Ik heb een ideezei de brandweer commandant, die de beide mannen verge zelde. „We moeten een signalement van den kerel met een verzoek tot aanhouding aan laten plakken. Een in het dorp en een aan de landingsbrug". En dan moet dit signalement bovendien aan alle politieposten in de omgeving, zelfs in het geheele land gemeld worden", voegde Homan eraan toe. Treslong krabde zich achter de ooren. „Ja, dat zou wel géed zijn, maar wat helpt het ons Dokter Roobol zou alle maatregelen némen en versterking laten aam-ukken. Als ik ten minste maar wist, of hij het gedaan heeft." Alsof hij met deze woorden een vurigen wensch had uitgesproken, welken een goede fee zou kunnen vervullen, kwam plotseling een boerenwagen, door de bocht van den duinenweg, waarin' een paar hee- rn in donkere kleeding zat, naast een politieagent in uniform. In het midden van den wagen stond een rechthoekige kist, waarvan het doel niet moeilijk te raden was. De wagen hield stil voor de puinhoopen en de drie~mannen spjongen eruit. De veldwachter ging hun tegemoet. De voorste van de mannen, een zware breedgechou- derde man met een vuurroode kleur en een groote snor wierp een vragenden blik op Treslong. „Ik ben rechercheur van Stolberg uit LeeuWarden en dit is politïedokter Voorst. Heb ik het genoegen met veldwachter Treslong te spreken „Dat ben ik antwoordde Trgslong. De mannen keken elkaar een oogenblik aan, toen wisselden ze een ietwat stijven hand druk. „Wat is hier eigenlijk aan de hand Een brandje, naar ik gehoord heb?" infor meerde Stolberg. Treslong knikte verlegen. „Helaas ja, en bovendien is ook nog het lichaam, dat u komt halen, verbrand". De rechercheur kneep z'n oogen dicht. „Ach wat", zei hij sarcastisch, „kan ie mij misschien ook nog vertellen, wie net vuurtje aangestoken heeft „We zoeken hem juist". De uitdrukking op het gezicht van den veldwachter was niet buitengewoon ver standig en de Leeuwarder politieman knikte spottend. „Precies wat ik dacht. Misschien zit de dader hier in de duinen en kijkt naar ons en misschien is hij wel zoo dichtbij, dat hij onze woorden kan verstaan. Ik moet zeg gen. het is een nette boel hier in dit akelige nest. Waar is het lijk Kunnen we het zién Treslong knikte, terwijl hij inwendig kookte van woede over de ingebeeldheid van den kerel uit Leeuwarden. Wat dacht hij wel .Dacht hij ,soms, hem, den allen- heerscher van Texel en Vlieland, als *een schooljongen te kunnen behandelen „In de eerste plaats moeten we hier den stand van zaken opnemen", ging de re chercheur voort, terwijl hij weer naar de puinhoopen terugkeerde.' „Wie is die jongeman daar?" Hij wees op Piet Homan. „Dat is de éigenaar van het afgebrande huis, die het liik in een kast gevonden heeft". „Zoo zoo De rechercheur wierp een geïnteresseer den blik op den schilder, maar na een poosje ging hij voort: „Dokter Roobol, die het eerst een geneeskundig onderzoek heeft ingesteld. hèeTt op het oogenblik zijn spreekuur, maar hij zou onmiddellijk hier heen konvm. Ah, daar is het lichaam". Het beriep van den politieman scheen al zijn sentimenteele gevoelens te hebben uit- gewischt, want hij stootte met de punt van zijn schoen, die van ruw en hard leder was vervaardigd tegen de verkoolde overblijf selen van' het lichaam en bromde: „Hm, veel overgebleven is er niet meer. Het lijkt hier wel een soort lijkverbran ding. Deze kerel heeft jullie heel wat werk bezorgd, nietwaar?" „Helaas wel!" zuchtte Treslong. De rechercheur wendde zich tot den po- litiedokter: „Zoudt u nog iets bizonders kunnen con- stateeren, dokter? Anders zullen we moe ten volstaan met de verklaringen van den geneesheer ter plaatse, die het lijk onder zocht heeft". (Wordt vervolgd). NEDERLANDSCH BOEK BEKROOND OP DUITSCHE TENTOONSTELLING. De Berlijnsche redacteur van het Alg. Handelsblad meldt: Bij de ter gelegenheid van de cultureele bijeenkomst der Europeesche jeugd te Wei- mar uitgeschreven internationale prijs vraag voor de beste jeugdliteratuur, is "in de groep jongens- en meisjesboeken het Nederlandsche boek „Paddeltje", de scheepsjongen ran Admiraal de Ruyter door Johan Been met den jeugdboekprijs bekroond. In de groep prenten- en kinder boeken kreeg het boek „Marchen der Brü- der Grimm", in de bewerking van Kar! Robrecker, een bekroning. Voorts werd nog bekroond een Italiaansch boek over de Fascistische revolutie van Eduard Bede- sche, in de groep „waar gebeurde ver halen". Mr. Vleeschhouwer Telef. 26139. ,Telef. 26139 fcANDVOORTSCHE LAAN 59 hoek Willem Klooslaan. HEEMSTEDE Zeer geachte klant. ,DE KLANT IS KONING", dat was eens een feit, Maar nu leven wij in een heel anderen tijd. ..De koning is dood" en de winkelier is koning, „Leve de koning", *t is een rare vertooning. De tijden zijn moeilijk, maar U heeft het mis. Als U denkt, dat de winkelier trotsch qb z'n macnt nu is En dat wij erg blij zijn met onze bekroning, Want over ons heerscht de Veehouderij- Centrale als koning. Wij willen U beslist noch ergeren, noch plagen. Als wij U beleefd om Uw bonnen vragen, Want als wij niet voldoende bonnen innen, Krijgen wij zelf ook geen vleesch meer binnen. En heeft. U dan o<*< nog zoo'n groot verdriet, Maar „zonder bonnen" vcrkoopen wi) niet. In dit opzlpht gaan wij niet ons boekje te bulten. Anders konden wij direct onzen winkel wel sluiten. Gelooft ons, wij hebben beslist het streven, Aan u zooveel als mogelijk te geven. Doch bemoeilijkt ons niet in ons streven en werken. Wij moeten helaas Uw kwantum beperken. Maar na dezen tyd komt weer een andere tijd En dan zijn wij net zooals vroeger bereid, Den klant weer tot koning te proclameeren. En ons zelf tot „Uw dienaar" te degradeeren Hoogachtend, L. QUIST Sportfeest Hitier Jugend en N. J. S. De belangstelling voor hel#sportfeest van de Hitier Jugend en van den Natlonalen Jeugdstorm, dat Zaterdag en Zondag gehouden wordt, is bij zonder groot. Uit de geheele provincie komen meisjes en jongens naar Haarlem, om aan de wed strijden deel te hemen. Zaterdagmiddag om vier uur wordt op het terrein van „Haarlem" begon nen met verspringen, 'hardloopen, hoogspringen en balwerpen. Daarna trekken allen naar Stoop's Bad, waar van halfacht tot negen zwemwedstrijden worden gehouden. Zondagmor gen worden de atletiekwedstrijden op het ter rein van '.Haarlem" voortgezet. Interessant belooft te worden de handbalwed strijd tusschen de Hitler Jugend en Nationale Jeugdstorm, welke om twaalf uurbegint. De Beauftragte van den Rijkscommissaris in de pro vincie Noord-Holland heeft een fraaien wissel- prijs beschikbaar gesteld; het is de bedoeling ieder Jaar om dezen prijs te laten verspelen tus schen de H. J. en de N. J. S. Om drie uur volgt een slotfeest met een aan trekkelijk programma,, bestaande uit gymnastiek eindstrijden van athletlekwedstrijden en estafet- te-loopen. Groen van Prinstererschool te Haarlem Vijftig jaar geleden in gebruik genomen Het was op 1 Juni J.l. vijftig jaar geleden, dat de Groen van Prinstererschool aan de Jans straat 83 als eerste gereformeerde school in ge bruik genomen werd. Dit feit zal worden her dacht in een samenkomst in de Kloppersingel kerk, welke Woensdag 8 Juli wordt gehouden. Prof. ds. J. W. Geels uit Apeldoorn zal spreken over „Bij den gouden mijlpaal" en Ds. J. W. Siertsema over „Niet vergeten". Het Geref. Kerkkoor te Heemstede, onder leiding van den heer N. J. Jansen, verleent medewerking aan deze bijeenkomst, die des avonds om acht uur begint. N. S. Frauenschaft Haarlem Dezer dagen is in hotel „De Leeuwerik" een feestelijke bijeenkomst gehouden van de N. S. Frauenschaft-Öeulsches Frauenwerk fn Haar lem, waarin talrijke vrouwen hun trouw aan den Ftihrer betuigden, hetgeen aan deze bijeenkomst een bijzondere beteekenis verleende. Nadat de Ortsfrauenschafts-leiterln, Frau Berg- mann, een begroetingswoord had «gesproken speelde een militair kwartet „Ave verum" var Mozart. Daarna eerde Frau Bergmann in aan grijpende woorden de gestorven heiden van he Duitsche volk. Vervolgens sprak de Kreisfrauenschaftsleite rin. Frau Flament, die zich in het bijzonder riclitté tot de vrouwen, dié op dezen avond haar trouw aan den Führer en aan het Deutsche Frauenwerk wilden betuigen. Met nadruk wees Frau Flament deze vrouwen op haar plicht, haar kinderen tot goede nationaal-socialisten op te voeden, opdat na de Duitsche overwinning eer krachtige en tot offers bereid zijnde jeugd ach ter den Führer staat. Nadat de vrouwen de belofte van trouw had- den'afgelegd. sloot de Ortsgruppenleiter. de heer M. Gerlsch de bijeenkomst met een „Sieg Heil" op den Führer. JUBILEUM B. STAETE. Woensdag .'uil is en twinge isar «•<>- leden, dat de heer B. Staete. besteller bij den postdienst, bij de posterijen in dienst trad. Vooral voor de winkeliers in het centrum van de stad is deze pakketpostbesteller geen onbekende. Na korten tijd hulpbesteller te zijn geweest, werd hij op 1 Juli 1917 in vasten dienst aange steld. Hij was eerst enkele Jaren in de briefpost bestelling werkzaam en verwisselde daarna de zen dienst met dien van de afdeeling pakket- post. Meer dan drie en twintig jaar heeft hij op dit bureel met toewijding en ijver zijn werk verricht. Eiken dag gaat hij er thans met paard en wagen op uit om pakketten te bezorgen. De jubilaris, die in de Sumatrastraat' 34 woont, zal ongetwijfeld op 1 Juli van vele zijden gelukwen- schen ontvangen. CHR. GEREF. KERK. De particuliere synode der Chr. Geref. Kerk voor het Midden des lands, waaronder ook de classis Haarlem ressorteert heeft benoemd tot primus curator van de Theologische School te Apeldoorn Ds. D. Henstra te Haarlem- Noord en tot zijn secundus Ds. W. F. Laman te Haarlem centrum. Voorts benoemde de Synode tot primus de- putaat voor de evangelisatie Ds. A. Zwiep te IJmuiden, idem voor de Zending onder Israël, Ds. A. Ponstein te Lisse en tot deputaat van art. 13 Kerkenorde Ds. Laman. Tot secund^rdeputaat voor de hulpbehoe vende kerken werd benoemd Ds. H. Visser te Sassenheim en tot secundus-deputaat voor art. 49 Kerkenorde. Ds. Zwiep. DS. W. F. LAMAN. ■Naar wij vernemen heeft Ds. W. F. L a m a n predikant bij de Chr. Ger. Gem. van Haarlem- Centr. voor het beroep naar Urk bedankt. OP HET DRIETAL. De kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te 's Gravenhage heeft gisteravond in de vaca ture, ontstaan door het overlijden van Ds A. t& Winkel en in de vacature, ontstaan door de vestiging van de 21e predikantsplaats op de drietallen geplaatst Ds. E. Emmen, Ned. Herv. Predikant te Haarlem. FAILLISSEMENT GEëINDIGD. Het faillissement van P. A. Houberg te Soestdijk, destijds wonende te Haarlem, Is geëindigd door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst na gedaan verzet. HEEMSTEDE „EXCELSIOR" CONCERTEERT IN GROENENDAAL. Zondagmiddag om drie uur geeft het Heem- steedsch Fanfarecorps „Excelisor" zijn eerste zomerfeest in „Groenendaal". onder leiding van «ijn directeur, den heer J. Oomes. Het programma luidt: Garde d'Honneur, marsch van Eenhaes: Antigone, ouverture van Rous seau; Mondnacht auf der Alster, wals van Fé- Herfstavond ln de Ardennen, van Gevaert; Tout-Charnay, farsch van Delbecq; La Felatre. fantalsle van Werkman; Goud en zilver, wals Frans Léhar; Fête de Nuit, fantasie van Deneufbourg. HIJ WILDE GRATIS ROOKEN. De sigarenwinkelier B. aan de 'Camplaan was reeds eenige ochtenden wakker geworden door deze geluiden; het bleek n.l. dat men gepoogd had. de stopverf uit de raamsponningen te ver wijderen. De politie werd op de hoogte gesteld en hedenmorgen vroeg stelde een rechercheur zich verdekt op ln den winkel van den heer B. Eenigen~tijd later klonk weer het verdachte ge luid, maar het bleek niet door een rat, doch door den 23-Jarigen Heemstedenaar O. K. veroor zaakt te-worden, die bezig was met een beite! de stopverf te verwijderen. Hij werd gearresteerd en bekende op het politiebureau, dat Jilj op deze manier wilde probeeren. rookgerei uit de étalage te bemachtigen. Hij is in arrest gesteld. BLOEMENDAAL geslaagd. Aan de Gemeentelijke Universiteit te Amster- en arts J. Holff herkozen. In de vacature wijlen mr. M. Slingenberg en van dr. J. B. F. van Gils werden gekozen de heeren mr. L. A. Donker (Rotterdam) en arts J. P. Bijl, dir. van het instituut voor preventieve geneeskunde te Leiden. Voorloopig werd Utrecht aangewezen als plaats van de volgende algemeene vergade ring. PROF. H. TER MEULEN t Woensdag is te Den Haag op 70-Jarlgen leeftijd overleden prof. H. ter Meulen, oud-hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft. In 1905 toen de polytechnische school ln een technische hoogeschool werd omgezet, werd ir. Ter Meulen benoemd tot hoogleeraar in de analytische schei kunde en de scheikunde der bouwstoffen. De groeten van het Oostfront Uitnoodiging van den Ned. Omroep De groeten van het Oostfront door Neder landsche strijders aan hun familieleden en verwanten in' het vaderland, welke per radio werden uitgezonden, mochten zich in zeer grqpte belangstelling verheugen. Blijkens door den Nederlandschen omroep ontvangen brie ven zijn er echter een aantal ouders of echt- genooten van hen, die deze groeten uitspra ken, die door omstandigheden de uitzendingen hebben gemist. Op grond hiervan werkte de leiding der Ned. Omroep een plan uit, om deze luisteraars alsnog in de gelegenheid te stellen hun zoon of echtgenoot te hooren spreken. Dit plaii houdt in, dat in een der studio's een herhaling der uitzendingen welke reeds plaats hadden, wordt gegeven, en wel op Zondag 5 Juli a.s. van 14.00 tot 16.30 uur, in studio B. aan de Emmastraat 52 te Hilver sum. Zij#die hiervoor belangstelling hebben, die- «nen zich, teneinde een uitnoodiging te ont vangen, schriftelijk ta wenden tot den Neder landschen omroep, afdeeling staatspolitiek, postbus 2 te Hilversum, onder opgave van het aantal personen, waarvóór zij dé uitnoodiging ragen. ZANDVOORT ONBEWOONBAARVERKLARING, De burgemeester besloot onbewoonbaar te verklaren de perceelen Wagenmakerspad no. 1 en Baan no. 1. ONDERWIJS. Aan den heer A. L. D. Damen is ontslag verleend als onderwijzer aan school C. GEMEENTEBEDRIJVEN. Van de gemeentelijke bedrijven zal een bijdrage gevorderd worden ip de algemeene bestuurskosten der gemeente. Het gasbedrijf en het waterleidingbedrijf betalep elk f 1500 per jaar, het Zuiderbad f 300 en het Woningbedrijf en het douchebadbedrijf elk f 200 per jaar. VERMAKELIJKHEDEN. Van 26 Juli tot en met 2 Augustus a.s.. zal de heer H. van Leeuwen te "Haarlem op net gemeente-terrein aan de Heerenstraat een draaimolen en een zweefmolen exploiteeren. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Maria Auga. dochter van A. L. H. M. 't Lam en M. C. Pluijn.' Oosterpark straat 59; Karin Johanna, dochter van J. J. H. Menke en J. W. Wieringa, Bloemen daal. Ted. v. Berkhoutlaan 49: Ruth, zoon van R. JochAns en van H. Donker, Kostver- lorenstraat 115. Ondertrouwd: G. H. varï Arem en J. Boe- schoten, Zartdvoortschelaan 2a: C, J. ten Have en P. Jurréma, Langelaan 20: F.. H. v. d. Flier en C. J. Vis, Oosterparkstraat 22; C. Vlieland en N: Mirrnee, Burg. Beeck- man plein 2; P. Dijkman en A. A. Lazones. Oosterparkstraat 28. Getrouwd: L. N. van den Bos en J. C. L. van den Eerden, Heemstede. J. Israëlspl. 19; P. W. van Looij en H. van Koningsbruggen, Spoorstraat 23. LAATSTE NIEUWS Commandant van Tobroek onder de gevangei^n? Naar de Britsche nieuwsdienst uit Caïro meldt, was de operbevelhebber te Tobroek op het oogenblik van de inneming der ves ting generaal-majoor Klopper. Deze ;s 39 jaar oud ep is de jongste generaal van het Zuid-Afrikaansche leger. Naar alle waar schijnlijkheid bevindt hij zich onder de krijgsgevangenen. De tuberculose in Nederland In het Rijksinstituut voor de Volksgezond heid te Utrecht, was heiden de Nederland sche centrale vereeniging tot bestrijding der tuberculose in jaarlijksche aigeHieene ver gadering bijeen, onder voorzitterschap van dr. L. C. Kersbergen. Aan het jaarverslag ontleenen wij, dat de stijging in de sterfte aan t.b.c., welke zich reeds in 1940 aankon digde, zich in sterke mate heeft voortgezet. Voor 1941 bedroeg het sterftecijfer 5.9. De totale sterfte is toegenomen van 4.4 tot 5.9; hetgeen overeenkomst met ruim 34 pet. De belangrijkste stijging werd aangetroffen bij de sterfte aan tuberculose van de ademha lingsorganen en de bronchiaalklieren. In de jaren 19141918 steeg het totale sterfte cijfer van 13.98 tot 20.25 per 10.000 dei- gemiddelde bevolking, hetgeen op een toe name van 44.85 pet. .wijst. Het aantal persoonlijke leden liep ook dit (aar weer terug. Tegenover een verlies van 194 leden door overlijden of bedanken stond slechts een aanwinst van 8 nieuwe persoonlijke leden, zoodat er op 31 December 1941 nog 1799 leden stonden ingeschreven. Het aantal vereenigingen bleef stijgen en groeide van 1137 tot 1142. Er werden 9 nieuwe vereenigingen als lid geboekt. bedankten. Het totaal der contributies' be droeg f 12,743,10. tegen f 13.539,63 het vorig jaar. De rekening en verantwoording van den secretaris-penningmeester, over het jaar 1941 werd goedgekeurd, evenals de begroo ting voor het jaar 1942 en de rekening en verar.twoorling van het pensioenfonds voor beambten der vereeniging over het jaar 1941. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende leden de heeren dr. W. Bronkhorst Reeds in een deel der vorige oplaag opgenomen.) Haarlemsche Rechtbank Poging tot moord Drama in de Korte Hofstraat Wegens poging tori doodslag eischte de Officier van Justitie bij de Haarlemsche rechtbank een-gevangenisstraf van vier jaar en daarna ter beschikking stelling van de Yegeering tegen den zes en veer tigjarigen C. D„ die in den nacht van 28 Februari op 1 Maart een aanslag heeft ge pleegd op een 26-jarige vrouw, met wie hij kort te voren had samengeleefd. Het drama speelde zich af in een logeme'nt aan de Korte Hofstraat te Haarlem. De vrouw werd aan hoofd en arm gewond en moest het St. Elisabeth's Gasthuis worden ver pleegd, w.aar zij spoedig genas. Als eerste getuige werd gehoord dr. De Ruiter, die mededeelde, dat tallooze steken zijn toegebracht, welke echter niet de slag ader hebben geraakt, omdat de diepte onvol doende was. De genezing had een vlot ver loop en levensgevaar heeft er niet bestaan. Een rechercheur, die het eerste onderzoek heeft geleid, vertelde zijn bevindingen in het logement in den bewusten nacht De vrouw kon ter' plaatse niet gehoord worden, omdat ze af en toe bewusteloos was. Toen bekend was, dat er met een mes gestoken was, is er naar gezocht en gevonden in de W.C. Ver dachte was in het logement gebleven en is naar het bureau van politie overgebracht. Het slachtoffer mej. Van R. deelde mede, dat zij ruim een jaar in het logement woon de;. verdachte was in het najaar in het loge ment gekomen en een verhouding was ont staan. Zij leefden eenige weken met elkaar als man en vrouw, doch kort voor 28 Febru ari was de man niet meer op de kamer van de vrouw gekomen. In den middag van dezen dag liet hij haar een brief zien, waarin een vriend schreef, dat de vrouw hem niet trouw was. Zij reageerde daar niet op. Des av.onds keerde de man in beschonken toestand in het logement terug en trakteerde de vrouw op bier. Om kwart voor twaalf ging zij naar bed, waarin reeds haar vierjarig zoontje sliep. On geveer drie kwartier later werd er op, de kamerdeur geklopt en D. kwam binnen. Hij wilde bij haar blijven, doch de vrouw weiger de. Na een gesprek, dat tien minuten duurde, ging hij weg en riep „nu is je vonnis geveld Een uur later keerde de man terug en stelde opnieuw de vraag, doch ook thans weigerde de vrouw. D. is daarop in woede ontstoken, nam een mes uit zijn vestjeszak en stak de vrouw daarmede in de-hals en in de armen. Op haar hulpgeroep en het geschrei van haar kind, kwamen bewoners uit het logement en hebben haar geholpen. De logementhouder verklaarde, dat ver dachte gunstig bekend stond en dat hij rustig dc komst van de politie had afgewacht. In zijn drift riep hij. dat hij niet zou rusten de vrouw te treffen, al duurde het nog tien jaar. De verdachte gaf zijn lezing over het geval en deelde mede niet meer te weten, wat hij tegen de vrouw gezegd heeft. Dr Posthumus Meijjes heeft een rapport uitgebracht en daarin vermeldde hij. dat verdachte een psy- chopaath is met karakterstoringen, waarvan hij reeds van zijn jeugd af aanleg had. Zijn intellectueele ontwikkeling is niet sterk, maar wel behoorlijk. De daad moet verband houden met zijn stoornis en het gebruik van bier kan daarbij van invloed zijn geweest Het is niet mogelijk, dat hij later opnieuw een dergelijk misdrijf pleegt en daarom wordt ter beschikking 6telling in overweging gegeven. De Officier van Justitie meende, dat po ging tot doodslag bewezen is en eischte een gevangenisstraf van vier jaar. De verdediger, mr. J. A. P. C. ten Bokkel kwam tot de con clusie, dat zware mishandeling Is gepleegd en dat poging tot moord of poging lot dood slag niet bewezen is. Dan is het de wensch van verdachte, dat hij niet ter beschikking van de regeering wordt gesteld. De rechtbank zal 7 Juli uitspraak doen. R.K. lid der N.S.B. ter aarde besteld Begrafenis door de W. A. voorbereid Dezpr dagen is hier ter stede tengevolge van een verkeersongeluk om het leven ge komen mevrouw M. H. J. C. L.de W. De overledene was lid der N.S.B.in ver band waarmede de geestelijkheid der R.K. Kerk, waartoe de overledene behoorde, haar medewerking onthield aan de gebrui kelijke begrafenisplechtigheden en daar van tnededeeling aan de nabestaanden heeft gedaan. Deze mededeeling, die weet- eens op dui delijke wjjze in het licht stelt, hoe de R.K. geestelijkheid in haar afkeer van den nieu wen tijd ook de heiligste gevoelens van de leden van haar kerk kwetst, is voor de N.SB. aanleiding^ geweest, maatregelen te treffen, opdat de begrafenis qen ongestoord verloop kon hebben met inachtneming van 't R.K. ritueel. De leiding hiervan was op gedragen aan de W.A. Er waren zeer vele'belangstellenden op de begraafplaats van St. Barbara bijeen, toen daar op het middaguur de droeve stoet aankwam. Onder diepe stilte werd de kist met het stoffelijk hulsel door tien W.A.-mannen op een baar geplaatst en naar de groeve gedragen, gevolgd door de familieleden en eenige honderden geest verwanten. Ook rondom het graf had zich een groote menigte geschaard, die met op geheven hand een laatsten groet bracht. Onder hen bevonden zich o.a. de districts leider der N.S.B., lA. H. van der Horst, opperbanleider Nederkoorn uit Rotterdam, de burgemeester van Haarlem, S. L. A. Plekker, diens secretaris, mr. van Oppen- raay en de wethouder van Onderwijs, M. van DrieL Namens de Beweging sprak mr. van Op- penraay, de" er aan herinnerde, dat mevr. Louwerens twee jaar geleden tot de Be weging was toegetreden, hetgeen ook voor haar tot vele moeilijkheden aanleiding gaf, omdat zij tot de R.K. kerk behoorde. Deze kerk, zelf bestaande uit feilbare men- schen, heeft gemeend zich tegen de Be weging te moeten verzetten, omda^ zij leeft in den ouden tijd en den nieuwen tijd niet wil begrijpen. Maar wij, die tot deze kerk behooren, al dus spreker, hebben haar ondanks alles lief, omdat zij. hoewel een menschelijke organi satie met fouten en gebreken, het ons .moge lijk maakt voor Gods aanschijn te treden. Wij hopen dat in den nieuwen tijd de jongeren de kloof tusschen ons en de kerk zullen overbruggen, - zoodat deze kerk ook voor ons, nationaal socialisten, weer een moeder zal zijn. Zich richtende tot de ontslapene zeide spreker: „Wij hebben een Hemelschen Vader en een Hem«{sche Moeder. Wij weten dat Zij ook u zullen Opnemen, omdat gij uw, geheele persoon hebt ingezet Om Gods wil te vol brengen en omdat gij meegeholpen hebt aan de uitvoering van Zijn raadsbesluiten ten 'aanzien van hetgeen Hij met dit Volk voor heeft. Boven de stormende wolken van, dezen tijd zal uw ziel zich verheffen om de genade te vinden bij God. Wij roepen u geen vaarwel toe. maar „Hou Zee", want gij zult verder strijden en ook voor ons de genade van Gods Geest afsmeeken". Hierna spraken nog enkelen, w.o. mevr. F. R. van DenderenDallinga namens de N.S.V.O. een woord van afscheid. Bij de beaardingsplechtigheid sprak de W.A.-man H. Kemps, die 35 jaar kerkzan ger is geweest, de liturgische gebeden uit. Dit geschiedde in het Nederlandsch en niet in het latijn. om eiken schijn van profana tie te vermijden. Tenslotte dankte de heer Van Driel de Duitsche geestverwanten voor hun aan wezigheid. Terwijl na afloop van de plechtigheid allen den doodenakker verlieten bleef een wacht der W.A. bij de geopende groeve achter. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 25 JUNI. Bevallen: 23 Juni: S. E. Wiman<l»—Moor man, z., J. H. A. Timmer»Vam Hoof, z„ 2 4 Juni: J. M. van DoornBlaas. z„ E. M. J. Heenis—Teeuwen. d., 25 Juni: M. M. A. NlmlsBlecke, z„ J. C. Wigersma—de Jong, d. Overleden: 22 Juni: C. Hogenhout, 75 J. Hazepaterslaan. W. M. Abels. 58 J„ Gaet- bu is vest. 23 Juni. M. Cl. van der Goot, S2 J.. Ripperdapark. Gehuwd: 25 Juni: A. G. M. v. d. Hoogen en J. C. I. van Bergem; H. W. Fris en R, K. C. Schou'.en; H. G. Schoen en M. E. Metse laar: L. W. Zeijlemaker en M. G. M. Met selaar; JI. G. Ostexthun en G. Hark mans: A. Keizer en M. A. van Lierop: T. Heeg en H. M. Sedel. mededeeling van den rijkslandbouw- voori.ichtingsdienst. In verband met de bemoeiingen, welke de Rijkslandbouwvoorllchtingsdlenst heeft gekregen bij de uitvoering van verschillende maatregelen ln den Landbouw, is het noodzakelijk gebleken ten behoeve van de landgebrulkers in het ambts gebied Noord-Holland meerdere zitdagen in te voeren. Buiten de gebruikelijke zitdagen n.l. te Alk maar op" Vrijdag en Zaterdag van 11—12 uur; te Schagen lr. café de eBurs van 10.30—12 uur en te Amsterdam ln café De Pool. Damrak van 13.30— 18 uur zullen de assistenten -mat Ingang van Maandag 29 juni a s. de volgende zitdagen houden. district texel: omvatlende het geheele eiland Texel. Assistent C. van Gronning'en, Sui- kerweg 6b Den Burg. Zitdag: elke Maandag van 11—13 uur „Hotel de Lindeboom" te Den Burg DISTRICT I: omvattende de gemeenten Anna- Paulowna. Callantsoog, Den Helder. Wieringen. Wieringerwaard en Zijpe Assistent J Wtjker, Ruigeweg F 41. Schagerbrug. Zitdagen elke Woensdag van 10-12 uur ln „Café Prönk" te 't Zand Elke Donderdag van 10—12 uur ln „Hotel de Haan" te Hippolytushoef. DISTRICT II: omvattende de gemeenten Abbe- kerk. Hoogwoud. Medembllk, Midwoud, Opmeer, Opperdoes. Spanbroek. Sijbecarspel, Twlsk en Wognum. Assistent J. J.. Polter, Hoeve Postgalei. Sijbecarspel. Zitdag: elke Woensdag van 10—12 uur in het Gemeentehuis te SIJbecnrspel. DISTRICT III: omvattende dp gemeenten An- dijk, Bovenkarspel, Blokker, Enkhuizen, Groote broek, Hoogkarspel. Hoorn, Nlbbixwoud. Schel- llnkhout, Urk, Venhuizen, Wervershoof, West- woud, Wijdenes, en Zwaag. Assistent C. J. Bruin Den Hout D. 31, Hoogkarspel. Zitdag: elke Zater dag van 10—12 uur in Café „Sopar" te Hoorn. DISTRICT IV: omvattende de gemeenten A ven- horn. Beets, Berkhout. Heerhugowaard, Hens broek. Obdam. Oterleek, Oudendijk, Schermer- norn, Ursem. Zuid 8t Noord-Schermer Assistent S. van Eeten, Dorpsstraat A 85. Schermerhorn Zitdagen: elke Zaterdag van 10—12 uur aan huls: elke Vrijdag van 10-12 uur ln Café J. Kok. te Rustenburg. - DISTRICT V: omvattende de gemeenten Beem ster. Graft, Kwadijk. MIddelie, Oosthuizen. D» Rijp en Warder. Assistent S. W. Mcurs, Leegh- waterstraat 69. Middgn-Beemster. Zitdagen: elke Dinsdag van 10—12 uur ln „Hotel de Docle" te Purmerend: elke Vrijdag van 19—21 uur in „Café J. Beunder" te Midden-Beemster. DISTRICT VI: omvattende de gemeenten Am sterdam. Broek ln Waterland, Edam, .llpendam. Katwoude. Landsmeer. Marken. Monnikendam. Oostzaan en Purmeernd. Tijdelijk waargenomen door den assistent van Distriet IV. Zitdag- elke J!s%- Vanavond kan hij niet vertellen van de grootste visch, die hij bijna gevan* gen had. Nu hij z'n pakjcJ-G-gevangei» heeft, vindt hij het niet eens erg* J.G- Shag voor pijp en siga#t: de genotvolste belegging van Uwf rookerskaart. J.G. noq steeps de beste 1 Dinsdag van 10—12 uur ln „Hotel de Doeie" te Puimerénd. DISTRICT VII: omvaiter.de de gemeenten Aals meer, Haarlemmermeer. Nieuwcr-Amstel. Uit hoorn. Assistent D. C. Gcense. Hornwcg 24. a. Aalsmeer. Zitdag: elke Woensdag van 10—12 uur ln Café J. D. Werkhoven te Amstelveen. DISTRICT VIII: omvattende de gemeenten Assendelft. Beverwijk. Castrlcum. Heemskerk, JIsp, Koog a d. Zaan. Krommenie. Uitgeest. West- zaan, Warmer. Wormerveer. Wijde Wormer, Zaan dam en Zaandijk. Assistent Jb. J. Zwemmer, Dorpsstraat 838, Assendelft. IZtdag: elke Woens dag van 10—12 uur in „Café Assumburg" te As sendelft. DISTRICT VTII a: omvattende de gemeenten Bennebroek, Heemstede. Zandvoort, Bloemen- daal. Haarlem. Haarlepimerllede en Spaarnwou- de en Velsen. Assistent O A. Broekema. Glipper- weg 112, Heemstede. Zitdag: elke Maandag van 10—12 uur ln Restaurant Munnlks, Groote Markt 10, Haarlem. DISTRICT IX: omvattende de gemeenten Aker sloot, Alkmaar, Bergen. Egmond-BInnen, Eg- mond aan Zee, Koedijk, Llmmen, Oudorp, St. Pancras en Schoorl. Assistent A. P. Couwen- hoven, Westerweg C. 174. Hetloo. Zitdag: elke Woensdag van 10—12 aan huls. DISTRICT X: omvattende de gemeenten Bar- slngerhorn, Langedijk., Harenkarspel. St. Maarten Nieuwe 'Nledorp, Oude Niedorp. Schagcn, War- menhuizen en Winkel. Assistent G. Gootjes, Tjallewal K. 37, Schagen Zitdag: elke Donder- "ag van 10—12 uur ln „Hotel Igesz" te Schagen. DE PRODUCTIECOMMISSARIS VOOR NOORD-HOLLAND. Ingeschreven ais „Officlcele Landbouwmede- deelingen" No. 23. TABAKSTOEWIJZINGEN. De secretaris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart maakt bekend, dat detaillisten de met ..Tabak R2" gemerkte bonnen ln het tijdvak van 29 Juni tot en met 3 Juli a.s. bij de plaatselijke distributiediensten en ln te leveren ln veelvouden van 5 stuks 10 rantsoenen, en met een minimum van 20 stuks. d.l. veertig rantsoenen. De bonnen „Ta bak R2" dienen gescheiden gehouden te worden van de gewone bonnen der tabakskaart en die nen derhalve op afzonderlijke opplakvellen MD 18 geplakt te worden en met een afzonderlijk ontvangstbewijs MD 210 A Ingeleverd te worden. Indien het evenwel niet mogelijk is een veelvoud van 5 bonnen „Tabak R2" :c bereiken, mag. ter verkrijging daarvan aanvulling geschieden met bonnen 38 en 39. welke bonnen een waarde van een rantsoen tabak vertegenwoordigen. Voor elke ontbrekende bon „Tabak R2" moeten derhalve 2 bonnen 38 of 39 worden bijgeplakt. Bij inlevering van de genoemde bonnen zullen de diensten toewijzingen uitreiken, waarvan de linkerbovenhoek is verwijderd en welke uitslui tend recht geven op het koopen van sigaren. Bij Inlevering van deze toewijzingen zullen de distri butiediensten verzameltocwijzlngen voor tabak uitreiken, waarvan de linkerbovenhoek eveneens is verwijderd. Deze toewijzingen dienen derhalve in een afzonderlijk zakje MD 258 en met een af zonderlijk ontvangstbewijs MD 257 te worden in geleverd. Voorts dienen detaillisten do met „Sigaretten R 2" gemerkte bonnen, welke recht gaven op het koopen van twee rantsoenen sigaretten, gedu rende bovengenoemd tijdvak, op afzonderlijke opplakvellen MD 18, doch met hetzelfde ont vangstbewijs als de bonnen „Tabak R2" in te leveren. De inlevering dient te geschieden in veelvouden van 5 bonnen cn met een minimum 5 bonnen d.l. 10 rantsoenen, terwijl aanvul ling tot een dergelijk veelvoud dient te geschic- den met een dubbel aantal bonnen der slgaret- tenkaart, welke nader geldig verklaard zullen worden voor het tijdvak van 28 Juni tot en met 4 Juli a.s. De gedurende het tijdvak van 28 Juni tot en met 4 Juli a.s. ter verkrijging van twee extra rantsoenen sigaretten aan te wijzen bon der tabakskaart, dient gedurende bet tijdvak van 6 tot en met 10 Juii a.s. op dezelfde wijze als de bonnen „Tabak R2" ingeleverd te worden De distrlbutiedienstcn zullen bij Inlevering van deze bonnen toewijzingen voor sigaretten uitreiken. AARDAPPELBONNEN. De secretaris«generaal van het dapartement an landbouw en vlsscherij maakt bekend, dat detaillisten de bonnen „Aardappelen 31 A" en .Aardappelen 31 B". welke zij na hun mleve- rmgsdag in de week van 21 tot en met 27 Juni hebben ontvangen, op Dinsdag 30 Juni a.s. bij de plaatselijke distributiediensten moeten inleveren. De diensten zullen daarbij toewijzingen uitrei ken. welke geldig zijn gestempeld tot 28 Juni 1942 Deze toewijzingen kunnen derhalve niet worden gebruikt voor het koopen van aardap pelen. doch dienen voor de 'verrekening van het door de V.B.N.A. ln de week van 21 tot en niet 27 Juni verstrekte voorschot Evcntucele restant bonnen „31 A" en „31 B" dienen tot een maxi mum van 9 stuks zorgvuldig te worden bewaard. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de bonnen „Aardappelen 32 A" niet op hetzelfde op- plakvel mogen voorkomen mri de bovengenoem de bonnen. De bonnen „32 A" dienen in «het tijd vak van 29 Juni tot en met 3 Juli a.s. op de nor male wijze te worden lligelcvcrd ter verkrijging van toewijzingen. GORTTOEWIJZINGEN. De secretaris-generaal van het departement van landbouw en vlsscherij maakt bekend, da» de plaatselijke dlstributiediensten aan instellin gen, welke bij het centraal distributiekantoor zijn Ingeschreven onder de codenummers 8000 tot 8100, op nader te bepalen tijdstippen toèwlj- zingen voor gort zullen verstrekken voor een aantal rantsoenen, dat een vierde gedeelte be draagt van het aantal rantsoenen aardappelen, dat aan deze Instellingen voor de maand Juni ls toegewezen. Instellingen, welke op deze basi» voor minder dan 4 rantsoenen gort ln aanmerking zouden komen, zuilen evenwel geen toewij zingen ontvangen. TOEWIJZINGEN VOOR PEULVRUCHTEN EN HAVERMOUT. De secretaris-generaal van het departement van landbouw en vlsscherij maakt bekend, dat de plaatselijke distrlbutiedienstcn bU Inlevering van den ter verkrijging van peulvruchten aan. gewezen bon „Algemeen 330" gedurende het tijd vak van 29 Juni tot en met 3 Juli a.s. voor eer> vierde gedeelte van het aantal Ingeleverde rant soenen toewijzingen voor havermout zullen uit reiken en voor drie vierde gedeelte toewijzingen voor peulvruchten. De eveneens ter verkrijging van peulvruch ten aangewezen bonnen 333 en 334 Algemeen dienen tot nader aankondiging door den hande laar zorgvuldig bewaard tc worden. Vraag en Aanbod Vooruitbetaald per mm. 8 ct. Niet vooruit bet. p. mm. 10 ct. Werkzoekenden en aangebo den betrekkingen bij vooruit betaling per mm6 ct. Niet vooruit bet. p. mm. 8 ct. minimum 6 mm. Kleine Zakenonnonces Afkomstig van handel en be drijf. Vooruit bet. p. mm. 12 cl minimum 6 mm. max 30 mm Lessen Les gevraagd in de ELECTRO. TECHNIEK door gevorderd leer ling. Br. S74. OPL. PEDICURE-MANICURE Aanvang nieuwen cursus Juli Uil., prosp. Iinarl. Kweekschool KI. Houtweg 39. Tel. 17377. Oran jekade 17. Tel. 12480. Student biedt lessen aan ir, FRANS. Dili's EN ENGELS Condities billijk. Rijksweg 44 4 Santpoort. Personeel gevraagd Voor Huishouding NE7T MEISJE gevr. van 8.30- 12. 14-15 J. Pretoriaplein 2. Gevr. in kl. gez. z. k. een flink DAGMEISJE of werkster, 2 a 3 dagen p. w. Hoog loon. v.g.g.v Bronsteeweg 27, Heemstede. HUISNAAISTER gevraagd. Uit den Boschstraat 12. Haarlem. Gevr. tegen 1 Juli of later een KINDERMEISJE, niet jonger dan 18 jaar, v. d. en n„ van g. g Kunn. str. en naaien. Zand- yoorterweg 61, Aerdenhout. DAGMEISJE gev;-. van half tot half 1. Westerhoutstr. 19. Gevr. in kl. gezin jong handig MEIS«JE voor dag en nacht met huisélijjc verkeer. liefst direct* Mevr. De Vries, Wijde Geldeloo- zepad 11. DAGMEISJE gevraagd van 8.30-5 uur. Bronsteeweg 72. Heemstede. Weg. huw. tegenw. gevr. 1 Juli. 1 Aug. Of vroeger flink<- D1ENSTBODE. zelfst. k. w en k.. v-g.g.v., kl. gez. Mooi loon. 's av meest vrij. Bronsteeweg 82 bij Blauwe Brug, Heemstede. MEISJE gevraagd van s-!2.3i> uur v. Zeggelenplein 65, Hrl. O Gevr. intern m. huis verkeer" MEISJE, niet ouder dan 15 Jaar. ter assistentie van de huisvrouw gezin met 4 kleine kinderen Enimalaan 16. NET MEISTE gevraagd voor de ochtends of middaguren. Adr te vern. bur. v. d. blad. Gevr. te A'hout bij halte tram fl. DAGMEISTE niet onder IS J voor de ochtenduren. Netjes en helder kunn, werken. Br. 885. Gevraagd: een flink DAG MEISJE. niet ben. 16 jaar. Adres Mevr. Den Hoed, Bnchlann 1, hij de Dreef, Heemstede. Fl. DAGMEISTE of noodhulp gevr. Hoog loon. Kamphuys. Pr Hendriklaan 132, O verveen. Gevr. een WERKSTER voor Donderdag of Vrijdagmorgen of Vrijdagsmiddags. Marnixstraal 41. Haarlem-N. In kl- klasse-rusthuis per 1 Juli gevr. een JUFFROUW, be kend met verpleging. Br. 889. Gevr. nette jonge WERKSTER voor Maandag en Vrijdag van S 5*uur. Beethovenlaan 41. H'stede HUISNAAISTER voor direct Igevr. Verspronckweg 74. - DAGMEISJE gevr. voor heeb- •f halve dagen of werkster v. 3 ochtenden p. week. Bispincklaan 6, Bloeniéndaai. Nette heldere WERKSTER gevr. Leeuwerikenlaan 9, Aerden hout. NET MEISJE gevr. voor hulp 1. hulsh. van 8.30 tot 5.30 u. Iordensstraat 43. Gevraagd nette VERSTEL- NAAISTER yoor een dag Br. SM" Gevr. degel, eenv. HUISHOUD STER voor verz. van een moederl. gezin m. 3 kind. gen. alle voork. bezlgb. te verr. te Beverwijk. Br. ver!, sal. 933. R.K. DIENSTBODE gevr. It. z. k. Gr. wasch buitenshuls. Goed loon m. volle kost. Ipen- rodestraat 6. Gevraagd een goede NOOD- IIVLJP v. d. en n. of v.'den (lag. Mevr. v. Hattum, Melchlor Treub- laan 9. Heemstede. Nette WERKSTER gevraagd 2 lialvx» dagen, liefst Woensdag morgen en Vrijdagmiddag bi] twee dames. Adres Tuinwijk- laan 33. Gevr. tegen 1 Juli NET MEÏS- van 9-12, Joan Mauritspleln Overveen. Gevr. net BURGERMEISJE voor de huishouding v. d. en n Adres: Joh. Verhulstweg 6. Bloe- nx endaal. NET DAGMEISJE gevraagd In klein rustig gezin, S.30 tot 4 uur Aan te melden César Francklaan 6. Heemstede. NET DAGMEISJE gevraagd, leeftijd 16 J. van 8-12, 1.30-5 uur. Kleverparkweg 21 D rood HUISHOUDING. Gevr. net meisje van 8.30-5 uur. 's Zondags vrij. Geen wlnkelwerk, Mevr Reeniers, Krulsstr. 35, Haarlem. Net DAGMEISJE gevr. van 9-5 uur, hoog loon.Aanm. 's av. tusschen 7.30 en 8 uur. Peters. Goudsbloemplein 16, Aerdenhout Voor Bedrijf Gevr. FLINKE TUINJONGEN en iemand om te baggeren. Dra ger, Heerenweg 103b. Heemstede 'Economisch Confectiebedrijf. Eoobé, Haarlem VRAAGT: ma chine st! katers, handwerksters leerling machlnestiksters, leerling handwerksters. Tevens gevraagd: persers, strijksters. Aanmeldei dagelijks tot 6 uur. Ged. Oud' Gracht 56-»S. Gevr. NET MEISJE voor de:, nkel. .Vanin. tusschen 7-9 uur. Chocolaterie A. Bakker, Thecms- pleln 42. - FLINKE JONGENS gevr. Rol- egorfabriek. Leidschevaart 50. Goed loon. Levensverzekering. AGEN TEN. AGENTESSEN gevr. voerl. ala bijverdienste. Hooge provisie. Brieven 902. BEKW. IE KAPSTER gevr. goh, zelfst. pretitlgen werkkring. Hoog loon. Tevens 2e kapster ge vraagd. MJlry v. d. Horst. Rijks straatweg 75. H.-N. Tel. 13543. HULP GEVR. van fietsrijder dagel. 5-7 u. Spaarne 25. WELKE OUDERS ZIJN GE NEGEN hun dochtertje een goede opleiding to doen geven op prima maatateliler onder be kwame leiding. Br. 905. GEVRAAGD strijksters, man. celmetejes. vouwsters, meisjes v. de per» en Jnpaksters. Hoog loon. reiskoeten vergoed. Zich aan te melden Stooimvasscherij Meul- man, Dr. Metzgeretraa.! 10. Zand voort. BANKETBAKKERSLEKR- L1NG gevraagd. Adres De Rek. Ostadestraai 12. Coupeuse vrtuurt aank NAAI STERS en THUISWERKSTERS Aanm. av. na 6 uur N«gt2aam- straat 42. NE1TE JONGEN gevr. voor loop- en schrijfwerk. 15 a 16 j. Br. 909. NETTE JONGEN gevr. Melk- bedrljf. Cedersfraat 1, N. NETTE JONGEN gevr. Melk- bedrljf. Amipzingstr. 23 rd. b. d. Leldechevaaxt. H.H. KLEERMAKERS. Thuis werker gevraagd voor aanvulling Br. 94 8 Malson Truus T. v. Berkhout- straat 77. vraagt een LEERLING of GEV. LEERLING-KAPSTER. NETTE LOOPJONGEN gevr. goed kunnende fietsen. Bloemen. magazijn Bek kor. Wagenweg 78. NIHTE JONGEN gevr liefst met vak bekend. Rijwielhandel Houtplein 37. NETTE JONGEN gevr. voor tuinwerk. Kleverparkweg 98. LEERLING RIJWIELHER STELLER gevr. Aanm. Fa. J. G Verbeek. Kerkplein 21. Bloe- mendaal. LOODGIETESLEERLTNG ge vraagd. Aanm. 4.30-5.30 u. Nas- saulaan 82 z»-. STRIJKSTERS en MAN GEL- ME ISJES gevraagd. Fa. D W Rookmaaker Zn., Schagchol- straat 18, Haarlem. FOTOGRAAF GEVR. voor re- portage en donkere kamer werk zaamheden. Hoog loon en provi» sle. Bij gebleken geschiktheid vast werk. Br. met uitvoerige Inl. no. 898. De fa. IT. P. Muller, Gr. Houtstraat 110, Speciaalzaak in dameshoeden vraagt voo» haar atelier APPRêTEÜSES, aank. apprëteuscs en leerlingen. Personeel aangeboden Voor Huishouding NET MEISJE, 19 jaar. b. z. a. voor dag en nacht om opgeleid te worden in do huishouding. Brie ven 911. B. z. a. jonge WERKSTER, alle dagen vrij. Br. 912. B. x. a. nette WERKSTER f. heele dagen. De Bonte. Billlton- straat 33, Heemstede. B. z. a. NET MEISJE VAN- BUITEN P.G., liefst net huise lijk verkeer. Omtr. He©rusted*. Br. «41.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 11