HET GEHEIMZINNIGE SCHAAKSTUK STADSNIEUWS MMIAATJES FEUILLETON door FRANZ VYENDELMUTH Geautoriseerde Nederlandsche bewerking door B. L. VENZELAAR. 45 De beambte keek zijn bezoeker verwon derd aan, las daarna met moeite het ge krabbel op het briefje en maakte zich vroolijk over den komischen tekst. O heer, terugkomen naar Holland. Hier alle raadsels bij elkaar. Dadelijk vlie gen hierheen. Doode man en vuur alles door elkaar. Yen niet meer weten wat doen moeten alleen. Yén. HOOFDSTUK XVII. Moe als opgejaagde honden stapten de brandweermannen over de duinen. Uit de smeulende puinhoopen van het oude huis stegen nog langzaam rookpluimen omhoog. Hoe meer de zon naar het westen draaide, des te vuriger werden haar stralen. „Donders vloekte veldwachter Tres long. „De kerel schijnt een verbond met den duivel te hebben gesloten „En toch moet hij nog hier vlakbij ge weest zijn, toen wij terugkwamen", meen de Piet Homan, „en als hij met meer tus- schen de duinen rondzwerft, dan blijven hem slechts twee wegen open om te ont snappen. Dat is de weg, dien wij van hotel Zeebad Vlieland terug zijn gekomen, of den anderen kant op, den weg naar het dorp". ..Ik heb een ideezei de brandweer commandant, die de beide mannen verge zelde.- „We moeten een signalement van den kerel met een verzoek tot aanhouding aan laten plakken. Een in het dorp en 'een aan de landingsbrug". En dan moet dit signalement boyendien aan alle politieposten in de omgeving, zelfs in het geheele land gemeld worden", voegde Homan eraan toe. Treslong krabde zich achter de ooren. ?ija, dat zou wel goed zijn, maar wat helpt het ons Dokter Roobol zou alle maatregelen nemen en versterking laten aanrukken. Als ik ten minste maar wist, of. hij het gedaan heeft." Alsof hij met deze woorden een vurigen wensch had uitgesproken, welken een goede fee zou kunnen vervullen, kwam plotseling een boerenwagen door de bocht van den duinenweg, waarin een paar hee- rn in donkere kleeding zat, naast een politieagent in uniform. In het midden van den wagen stond een rechthoekige kist, waarvan het doel niet moeilijk te raden was. De wagen hield-stjl voor de puinhoopen en de drie mannen sprongen eruit. De veldwachter ging hun tegemoet. De voorste van de mannen, een zware breedgechou- derde man met een vuurroode kleur en een groote snor wierp een vragenden blik op Treslong. „Ik ben rechercheur van Stolberg uit Leeuwarden en dit is politiedokter Voorst. Heb ik het genoegen met veldwachter Treslong te spreken „Dat ben ikantwoordde Treslong. De mannen keken elkaar een oogenblik aan, !oen wisselden ze een ietwat stijven hand druk. „Wat is hier eigenlijk aan de hand Een brandje, naar ik gehoord heb infor meerde Stolberg. Treslong knikte verlegen. „Heteas ja, en bovendien is ook nog het lichaam, dat u komt halen, verbrand". De rechercheur kneep z'n oogen dicht. „Ach wat", zei hij sarcastisch, „kan je mii misschien ook nog vertellen, wie het vuurtje aangestoken heeft „We zoeken hem juist". De uitdrukking op het gezicht van den veldwachter was niet buitengewoon ver standig en de Leeuwarder politieman knikte spottend. „Precies wat ik dacht, Misschien zit de dader hier in de duinen en kijkt naar ons en misschien is hij wel zoo dichtbij, dat hij onze woorden kan verstaan. Ik moet zeg gen. het is een nette boel hier in dit akelige nest. Waar is het lijk Kunnen we het-zien?" Treslong knikte, terwijl hij inwendig kookte van woede over de ingebeeldheid van den kerel uit Leeuwarden. Wat dacht hij wel? Dacht hij soms, hem, dep allen- heerscher van Texel en Vlieland, als een schooljongen te kunnen behandelen „In de eerste plaats moeten we hier den stand van zaken opnemen", ging de re chercheur voort, terwijl hij weer naar. de puinhoopen terugkeerde. „Wie is die jongeman daar?" Hij wees op Piet Homan. „Dat is de eigenaar van het afgebrande huis. die het lijk in een kast gevonden heeft". „Zoo zoo De rechercheur wierp een geïntex-esseer- den blik op den schilder, maar pa een poosje ging hij voort: „Dokter Roobol, die het eerst een geneeskundig onderzoek heeft ingesteld, heeft op het oogenblik zijn spreekuur, maar hij zou onmiddellijk hier heen komen. A... daar is het lichaam". Het beroep van den politieman scheen al zijn sentimenteele gevoelens te hebben uit- gewischt, want hij stootte met de punt van zijn schoen, die van ruw en hard leder was vervaardigd tegen de verkoolde overblijf selen van het lichaam en bromde: „Hm, veel overgebleven is er niet meer. Het lijkt hier wel een soort lijkverbran ding. Deze kerel heeft jullie heel wat werk bezorgd, nietwaar?" „Helaas wel!" zuchtte Treslong. De rechercheur wendde zich tot den po litiedokter: „Zoudt u nog iets bizonders kunnen con- stateeren, dokter? Anders zullen we moe ten volstaan met de verklaringen van den geneesheer ter plaatse, die het lijk onder zocht heeft". (Wordt vêrvolgd). NEDERLANDSCH BOEK BEKROOND OP DUITSCHE TENTOONSTELLING. De Berlijnsche redacteur van het Alg. Handelsblad meldt: Bij de ter gelegenheid van de cultureele bijeenkomst der Éuropeesche jeugd te Wei- war uitgeschreven internationale prijs- traag voor de beste jeugdliteratuur, is in ie groep jongens- en meisjesboeken het Nederlandsche boek „Paddeltje". de scheepsjongen van Admiraal de Ruyter door Johan Been metvden jeugdboekprijs bekroond. In de groep prenten- en kinder boeken kreeg het boek „Marchen der Brü- der Grimm", in de bewerking van Kar! Robrecker, een bekroning. Voorts werd nog bekroond een Italiaansch boek over de "ascistische revolutie van Eduard Bede- •he, in de groep „waar gebeurde ver- alen". Zeer geachte klant. „DE KLANT IS KONING", dat was eens een feit, Maar nu leven wij ln een heel anderen lijd. „De koning ls dood" en de winkelier is koning, „Leve de koning", 't ls een rare vertooning. De tijden zijn moeilijk, maar U heeft het mis. Als U denkt, dat de winkelier trotsch op z'n macht nu ls En dat wij erg blij zijn met onze bekroning. Want over ons heerscht de Veehouderij- Centrale als koning. Wij willen U beslist noch ergeren, noch plagen, Als wij U beleefd om Uw bonnen vragen, Want als wij niet voldoende bonnen innen, Krijgen wf) zelf ook geen vleesch meer binnen. En heeft U dan ook nog zoo'n groot verdriet, Maar „zonder bonnen" verkoopen wjj niet. In dit opzicht gaan wij niet ons boekje te buiten, Anders konden wij direct- onzen winkel wel sluiten. Gelooft ons. wij hebben beslist het streven, Aan u zooveel als mogelijk te geven. Doch bemoeilijkt ons niet ln ons streven en werken. Wij moeten helaas Uw kwantum beperken. Maar na dezen tijd komt weer een andere tijd En dan zijn wij net zooals vroeger bereid, Den klant weer tot koning te proclameeren, En ons zelf tot „Uw dienaar" te degradeeren. L. QUIST Mr. Vleeschhouwer Telef. 26139. Telef. 26139 ZAND VOORTS CHE LAAN 59 hoek Willem Klooslaan. HEEMSTEDE Sportfeest Hitier Jugend en N. J. S. De belangstelling voor het sportfeest van de Hitier Jugend en van den Nationalen Jeugdstorm, dat Zaterdag en Zondag gehouden wordt, is bij zonder -groot. Uit de geheele provincie komen meisjes en jpngens naar Haarlem, om aan de wed strijden deel te nemen. Zaterdagmiddag om vier uur wordt op het terrein van „Haarlem" begon nen met verspringen, hardloopen, hoogspringen en balwerpen. Daarna trekken -allen naar Stoop's Bad, waar van halfScht tot negen #ur zwemwedstrijden worden gehouden, zondagmor gen worden de atletiekwedstrijden op het ter rein van „Haarlem" voortgezet. Interessant belooft te worden de handbalwed strijd tusschen de Hitier Jugend en Nationale Jeugdstorm, welke om twaalf uur begint. De Beauftragte van den Rijkscommissaris ln de pro vincie Noord-Holland heeft een fraaien wissel- prijs beschikbaar gesteld; het ls de bedoeling ieder Jaar dezen prijs te laten verspelen schen de H. J. en N. J. S. Om drie uur volgt een slotfeest met een t trekkelijk programma,, bestaande uit gymnastiek eindstrijden van athletiekwedstrljden en estafet- te-loopen. Groen van Prin^ererscbool te Haarlem Vijftig: jaar geleden in gebruik genomen Het was op 1 Juni J.l. vijftig jaap geleden, dat de Groen van Prjnstererschool aan de Jans- straat 83 als eerste gereformeerde sfhool ln ge bruik genomen werd. Dit feit zal worden her dacht in een samenkomst in de Kloppersingel kerk, welke Woensdag 8 Juli wordt gehouden. Prof. ds. J. W. Geels uit Apeldoorn zal spreken over „Bij den gouden mijlpaal" en Ds. J. W. Siertsema over „Niet vergeten". Het Geref. Kerkkoor te Heemstede, onder leiding van den heer N. J. Jansen, verleent medewerking aan deze bijeenkomst, die des avonds om acht uur begint. N. S. Frauenscliaft Haarlem Dezer dagen is in hotel „De Leeuwerik" e^h feestelijke bijeenkomst gehouden van de N. S. Frauenschaft-Deutsches Frauenwerk in Haar lem, waarin talrijke vrouwen hun trouw aan den Führer betuigden, hetgeen aan deze bijeenkomst een bijzondere beteekenls verleende. Nadat de Ortsfrauenschafts-leiterin, Frau Berg- mann, een begroetingswoord had gesproken, speelde een militair kwartet „Ave Verum" van Mozart. Daarna eerde Frau Bergmann in aan grijpende woorden de gestorven helden van het Duitsche volk. Vervolgens sprak de Kreisfrauenschaftsleite- rin, Frau Flament. die zich in het bijzonder richtte tot dé vrouwen, die op dezen avond haar trouw aan den Führer en aan het Deutsche Frauenwerk wilden betuigen. Met nadruk wees Frau Flament deze vrouwen op haar plicht, haar kinderen tot goede nationaal-soclallsten op te voeden, opdat na de Duitsche overwinning een krachtige en tot offers bereid zijnde jeugd ach ter den Führer staat. Nadat de vrouwen de belofte van trouw had den afgelegd, sloot de Ortsgruppenleiter. de heer M. Gerisch de bijeenkomst met een „Sieg Heil" op den Führer. JUBILEUM B. STAETE. Woensdag i JuM is '»e' en tw'n'ie iaar leden, dat de heer B. Staete, besteller bij den postdienst, bij de posterijen ln dienst trad. Vooral voor de winkeliers in het centrum van de stad is deze pakketpostbesteller geen onbekende. Na korten tijd hulpbesteller te zijn geweest, werd hij op 1 Juli 1917 in vasten dienst aange steld. Hij was eerst enkele jaren in de briefpost- bestelling werkzaam en verwisselde daarna de zen dienst met dien van de afdeeling pakket- post. Meer dan drie en twintig jaar heeft hij op dit bureel met toewijding en ijver zijn werk verricht. Eiken dag gaat hij er thöns-met paard en wagen op uit om pakketten te bezorgen. De jubilaris, die in de Sumatr^straat 34 woont, zal ongetwijfeld op 1 Juli van vele zijden gelukwen- schen ontvangen,- CHR. GEREF. KERK. De particuliere synode der Chr. Geref. Kerk voor het Midden des lands, waaronder ook de classis Haarlem ressorteert heeft benoemd tot primus curator van de Theologische School te Apeldoorn Ds. D. Henstra te Haarlem- Noord en tot zijn secundus Ds. W._F. Laman te Haarlem centrum. Voorts benoemde de Synode tot primus de- putaat voor de evangelisatie Ds. A. Zwiep te IJmuiden, idem voor de Zending onder Israël, Ds. A. Ponstein te Lisse en tot deputaat van art. 13 Kerkenorde Ds. Laman. Tot secundus-deputaat voor de hulpbehoe vende kerken werd benoemd Ds. H. Visser te Sassenheim en tot secundus-deputaat voor art. 49 Kerkenorde. Ds. Zwiep. DS. W. F. LAMAN. Naar wij vernemen heeft Ds. W. F. Laman. predikant bij de Chr. Ger. Gem van Haarlem- Centr. voor het beroep naar Urk bedankt. Clicne archiel" H.C.> W. Marsman gehuldigd Ter gelegenheid van zijn tien-jarig jubi leum werd de directeur der Tumvereenl- f:Ing Santpoort, de heer W. Marsman. eeraar M. O. te Haarlem, op uiterst spon tane wijze door het bestuur, de leden, vrienden en belangstellenden met een wprmo -«c hgj ware overrompeld. Even als op andere Donderdagen was de heer W Marsman zooals gebruikelijk' van Haarlem naar het gymnastieklo kaal aan de Burge meester Enschedé- laan gegaan» waar hij weldra met de damesafdeeling nor maal aan het oefe nen was. Niets wees er op, dat er iéts bijzonders gebeuren zou, doch de inge wijden wisten wel beter. In het Jeugdhuis tegenover het oefen lokaal hadden zich velen verzameld. Bui ten stonden in twee keurige rijen alle leden opgesteld, tegelijkertijd maakte het bestuur van T. V S. een onverwacht einde aan het dames-tum-uurtje. Spoedig was de heer Marsman overgeleverd aan de uitingen van sympathie en waardeering. welke hij na tien jaren directeurschap kreeg te incas- seeren. Het was een typisch moment, toen de leerjaar achter het vaandel van zijn ver- eeniging gevolgd door het bestuur door de haag van turners en turnsters en onder een poort van zwaaiknotsen schreed. De ontvangst in de zaal was niet mindei treffend. De voorzitter, de heer G. Hop. nam het woord en» sprak zijn vreugde uit over de overweldigende opkomst. Het is de bedoeling om een oogenblik stil te staan bij het 10-jarig jubileum van den directeur den heer W. Marsman dat 1 Mei plaats had. Spr. wees er op. hoeveel, speciaal op het «•-©bied van het da mes-turnen, de heer Marsman voor de veréentging bereikt heeft. Met den wensch „Blijf met lust, liefde en enthousiasme als directeur uw ta'ak voort zetten" spelde spr. den jubilaris een waar dig eerespeldje met inscriptie op de borst Mevrouw Marsman werd niet vergeten. Als erkentelijkheid voor het medeleven en de genegenheid tnocht zij een prachtig bloem stuk in ontvangst nemen. Namens bestuur, leden en adspirantleden bood de heer Hop tenslotte den directeur als blijvend aan denken een bijzonder fraaie en kostbare zilveren sigarettenkoker met inscriptie aan. In hartelijke woorden bracht de heer Marsman zijn dank. De lust, en de ernst waarmede de leden in de beste verstand houding oefenen, maken de beste resultaten mogelijk. Spr. zal alles doen om de ver- eeniging op te voeren tot betere prestaties. Het was de heer G. Hop. die vervolgens de laatst behaalde onderscheiding der da- mes( een groote medaille) aan het vaandel hechtte. Met het N. G. V. Bondslied werd de hul diging besloten. OP HET DRIETAL. De kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te 's Gravenhage heeft gisteravond in de vaca ture, ontstaan door het overlijden van Ds. A B. te Winkel en in de vacature, ontstaan door de vestiging van de 21e predikantsplaats op de drietallen geplaatst Ds. E. Emmen, Ned. Herv. Predikant te Haarlem. FAILLISSEMENT GEëïNDIGD. Het faillissement - van P. A. Houberg te Soestdijk, destijds wonende te Haarlem, is geëindigd door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst na gedaan verzet. GEDENKTEEKEN Dr. J. WEENER. Op het graf van dr. J. Weener, in leven predikant bij de Ned. Hervormde Gemeen te te dezer stede is een gedenkteeken ge- plaatst, dat Zaterdagmiddag om drie uur op de Algemeene begraafplaats te Heem stede aan de familie zal worden overge dragen. HEEMSTEDE „EXCELSIOR" CONCERTEERT IN GROENEND AAL. Zondagmiddag om drie uur geeft het Heem- steedsch Fanfarecorps „Excelisor" zijn eerste zomerfeest in „Groenendaal", onder leiding van zijn directeur, den heer J. Oomes. Het programma luidt: Garde d' Honneur. marsch van Eenhaes: Antigone, ouverture van Rous seau r Mondnacht auf der Alster. wals van Fé- tras; Herfstavond in de Ardennen, van Gevaert; Tout-Charnay, farsch van Delbecq; 1.8 Felfttre. fantaisie van Werkman; Goud en zilver, wals van Frans Léhar; Fète de Nuit, fantasie van Dèneufbourg. HIJ WILDE GRATIS ROOKEN. De sigarenwinkelier B. aan de Camplaan was reeds eenige ochtendén wakker geworden door geluiden, welke aan het knagen van ratten de den denken. Een klant ontdekte de oorzaak van deze geluiden; het bleek n.l. dat men gepoogd had. de stopverf uit de raamsponningen te ver wijderen. De politie werd op de hoogte gesteld en hedenmorgen vroeg stelde een rechercheur zich verdekt op in den winkel van den heer B. Eenigen tijd later klonk weer het verdachte ge luid. maar het bleek niet door een rat. doch door den 23-Jarigen Heemstedenaar O. K veroor zaakt te worden, die bezig was met een beitel de stopverf te verwijderen. Hij werd gearresteerd en bekende op het politiebureau, dat hij op deze manier wilde probeeren. rookgerei uit de étalage te bemachtigen. Hij is in arrest gesteld. BLOEMENDAAL GESLAAGD. Aan de Gemeentelijke Universiteit te Amster dam slaagde voor het doctoraal examen Genees kunde mej. J. de Jong te Bloemendaal. ZANDVOORT BURGERLIJKE STAND. Geboren: Maria Auga. dochter van A. L. H. M. 't Lam en M. C. Pluijn, Oosterpark straat 59: Karin Johanna, dochter van J. J. H. Menke en J. W. Wieringa, Bloemen daal, Ted. v. Berkhoutlaan 49; Ruth, zoon van R. Jochems en van H. Donker, Kostver- lorenstraat 115. Ondertrouwd: G. H. van A rem en J. Boe- schoten, Zandvoortschelaan 2a; C. J. ten Have en P. Jurrema. Langelaan 20; E. H. v. d. Flier en C. J. Vis. Oosterparkstraat 22: C. Vlieland en N: Minnee, Burg. Beeck- man plein 2; P. Dijkman en A. A. Lazones. Oosterparkstraat 28. Getrouwd: L. N. van den Bos en J. C. L. i jn den Eerden. Heemstede, J. Israëlspl. 19; P. W. van Looij en H. van Koningsbruggen. Spoorstraat 23. ONBEWOONBAARVERKLARING. De burgemeester besloot onbewoonbaar te verklaren de perceelen Wagenmakerspad no. 1 en Baan no. 1. ONDERWIJS. Aan den heer A. L. D. Damen is ontslag verleend als onderwijzer aan school C. GEMEENTEBEDRIJVEN. Van de gemeentelijke bedrijven zal een bijdrage gevorderd worden in de algemeene bestuurskosten der gemeente. Het gasbedrijf en het waterleidingbedrijf betalen elk f 1500 per jaar, het Zuiderbad f 300 en het Woningbedrijf en het douchebadbedriif elk f 200 per jaar. VERMAKELIJKHEDEN. Van 26 Juli tot en met 2 Augustus a.s. zal de heer H. van Leeuwen te Haarlem op het gemeente-terrein aan de Heerenstraat een draaimolen en een zweefmolen exploiteeren. LAATSTE NIEUWS Commandant v$n Tobroek onder de gevangenen? Naar de Britsche nieuwsdienst uit Cairo meldt, was de operbevelhebber te Tobroek op het oogenblik van de inneming der ves ting generaal-majoor Klopper. Deze is 39 jaar oud en is de jongste generaal van het Zuid-Afrikaansche leger. Naar alle waar schijnlijkheid bevindt hij zich onder de krijgsgevangenen. De groeten vanjiet Oostfront Uitnoodiging van den Ned. Omroep De groeten van het Oostfront door Neder landsche strijders aan hun familieleden en verwanten in het vaderland, welke per radio werden uitgezonden, mochten zich in zeer groote belangstelling verheugen. Blijkens door den Nederlandschen omroep ontvangen brie ven zijn er echter een aantal ouders of echt- genooten van hen, die deze groeten uitspra ken, die door omstandigheden de uitzendingen hebben gemist. Op grond hiervan werkte de leiding der Ned. Omroep een plan uit, om deze luisteraars alsnog in de gelegenheid te stellen hun zoon of echtgenoot te hooren spreken. Dit plan houdt in, dat in een dér studio's een herhaling der uitzendingen welke reeds plaats hadden, wordt gegeven, en wel op Zondag 5 Juli a.s. van 14.00 tot 16.30 uur, in studio B. aan de Emmastraat 52 te Hilver sum. Zij, die hiervoor belangstelling hebben, die nen zich. teneinde een uitnoodiging te ont vangen, schriftelijk te wenden tot den Neder landschen omroep, afdeeling staatspolitiek, postbus 2 te Hilversum, onder opgave van het aantal personen, waarvoor zij de uitnoodiging vragen. Moermansk weer bestookt Naar het opperbevel der Duitsche weer macht mededeelt, is ook gristeren de stad en het havengebied van Moermansk door Duitsche gevechtsvliegtuigen met bommen bestookt. De kadeinstallaties aaai het Noor delijk deel der haven zijn verwoest. Er ont stonden groote branden, die in het geheeld havengebied snel om zach heen grepen. Zware ontploffingen deden zich voor in de loodsen aan het Oostelijk deel van het ha venbekken. Des middags werden de haven Installaties van Rista bij Moermansk doel treffend gebombardeerd. Een groote tank- instal'latie raakte in brand. AFTREDEN VAN LORD HALIFAX MOGELIJK GEACHT In diplomatieke kringen te Washington spreekt men over een mogelijk aftreden van den Britschen ambassadeur te Wash ington, Lord Halifax, die door een des kundige voor oorlogs- en bewapenings kwesties vervangen zou worden. Vogelvlucht Het Duitsche Rijk. In Berlijn is een bijeenkomst gehouden van leidende personen op landbouwgebied in de bezette Oostelijke streken. In het mid delpunt stonden de berichten over de oogst- vooruitzichten. Daaruit komt een indruk wekkend bééld naar voren van de groote moeilijkheden, die dank zij het initiatief van de Duitsche landbouwleiders zoover overwonnen zijn, dat de werkzaamheden in veel grooteren omvang konden worden uit- fevoerd dan men had verwacht. Zooals be- end werd medio Mei j.l. voor het Protec toraat een bij de Duitsche regeling aan sluitende regeling ingevoerd voor het aan melden van in den oorlog verworven aan- deelen. De grens van het buiten deze rege ling vallende bedrag, welke tot dusverre 1 millioen kr. bedroeg, werd thans terug gebracht tot 500.000 kr. Groot-Brittannië. Lyttelton, de minister voor de productie, heeft op een persconferentie te Londen ver klaard dat Engeland met het oog op de ontwikkeling van de militaire gebeurtenis sen thans genoodzaakt is, de koloniale vol ken in het arbeidsproces in te schakelen. Te Londen neemt men aan, dat onder dezen maatregel ook verstaan m<jet worden de recente invoering van dwangarbeid in de tinmijnen van Nigeria. In de Engelsché dagbladen is de volgende oproep afgedrukt van den minister voor d'e bevoorrading: „Destrijdkrachten hebben ten spoedigste rubber noodig. De vijand heeft. 90 pet. der wereldvoorraden aan na tuurlijke rubber in handen. Elk stukje oude rubber in het land moet voor oorlogsdoelein den gebruikt kunnen worden." BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 26 .Tumi, Bevallen: 2 4 Juni; M. J. Rou\*tfPoel geest, z„ 25 Juni: A. C. Campfen.-?—Draijer, 7... M. C. Podt—Sieraad. z„ W. C. Kaart Florls, z„ C. A. M. Stef fens—van dor Meer. d., M. C. Bussemaker—Meevers. d. Overleden: 24 Juni: J. G. Stammeijer, 79 Heerenssngel, O. R. A. Michëlsen. 74 J„ IlMzcpateislaan. 25 Juni: A. C. van Balen Herben. 68 j.. Maerten van Heem&kerkstr. Ondertrouwd: 2.6 Juni: A. van Tongeren en E. Jansen. De heer Janke nam afscheid van Nederlandsche journalisten In de persconferentie van gistermiddag heeft de heer Legationsekretar Janke af scheid genomen. Aan het slot van zijn uit eenzettingen over de buitenlandsche poli tiek en de belangrijke krijgsgebeurtenis- sen, die zich in den loop van dit jaar on in het bijzonder van de laatste maand heb ben afgespeeld, heeft de heer Janke al de journalisten zijn dank betuigd voor de medewerking, die hij van de-- zijde der pers had ondervonden, alsmede voor 't aangename contact, dat hij gedurende zijn werkzaamheden in Neder land, die zich over een periode van 15 iaar uitstrekken met de journalisten heeft gehad. Van de gelegenheid om afscheid te ne men. maakte eerst dr. Drewes gebruik, die in hartelijke bewoordingen het werk, dat de heer Janke in de persconferenties, die hij o.a. zelf in het leven heeft geroepen, tot stand brkcht. Vervolgens was het woord aan den heer Blokzijl, ofe namens het departement van volksvoorlichting en kunsten afscheid nam. Namens de journalisten sprak de ver bondsvoorzitter, de heer -van Megchelen, die in het bijzonder wees op,.het begrip, dat de heer Janke steeds heeft getoond voor de moeilijkheden, waarin sommige journa listen kwamen. Tenslotte spraken nog de heer P. Der- jeu, die afscheid nam van den heer Janke als voorzitter van den kring van buiten landsche journalisten en de heer Picard namens de journalisten ter persconferentie. De tuberculose in Nederland In het Rijksinstituut voor de Volksgezond heid te Utrecht, was heden de Nederland sche centrale vereeniging tot bestrijding der tuberculose in jaarlijksche algemeene ver gadering bijeen, onder voorzitterschap van dr. L. C. Kersbergen. Aan het jaarverslag ontleenen wij, dat de stijging in de sterfte aan t.b.c., welke zich reeds in 1940 aankon digde, zich in sterke mate heeft voortgezet. Voor 1941 bedroeg het sterftecijfer 5.9. De totale sterfte is toegenomen van 4.4 tot 5.9, hetgeen overeenkomst met ruim 34 pet. De belangrijkste stijging werd aangetroffen bij de sterfte aan tuberculose van de ademha lingsorganen en de bronchiaalklieren. In de jaren 1914—1918 steeg het totale sterfte cijfer van 13.98 tot 20.25 per 10.000 der gemiddelde bevolking, hetgeen op een toe name van 44.85 pet. wijst. Het aantal persoonlijke leden liep ook dit jaar weer terug. Tegenover een verlies van 194 leden door overlijden of bedanken stond slechts een aanwinst van 8 nieuwe ^>ersoonlijke leden, zoodat er op 31 December 1941 nog 1799 leden stonden mgeschreven. Het aantal vereenigingen bleef stijgen en groeide van 1137 tot 1142. Eri werden 9 nieuwe vereenigingen als lid geboekt, 4 bedankten. Het totaal der contributiès be droeg f 12,743,10. tegen f 13.539,63 het vorig jaar. De rekening en verantwoording van den secretaris-penningmeester, over het jaar 1941 werd goedgekeurd, evenals de begroo ting voor het jaar 1942 en de rekening en verantwoorling van het pensioenfonds voor beambten der vereenigmg over het jaar 1941. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende lëclen de heeren dr. W. Bronkhorst en arts J. Holff herkozen. In de vacature wjjlen mr. ,M. Slingenberg en van dr. J. B. F. van Gils werden gekozen de heeren mr. L. A. Donker (Rotterdam) en arts J. P. Bijl, dir. van het instituut voor preventieve geneeskunde te Leiden. Voorloopig werd Utrecht aangewezen als plaats van de volgende algemeene vergade ring. PROF. H. TER MEULEN t Woensdag is te Den Haag op 70-Jarlgen leeftijd overleden prof. H. ter Meulen, oud-hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft. Jn 1905 toen de polytechnische school in een technische hoogeschool werd omgezet, werd Ir. Ter Meulen benoemd tot hoogleeraar in de analytische schei kunde en de scheikunde der bouwstoffen. In verband met de bemoeiingen, welke de Rijkslandbouwvoorlichtlngsdienst heeft gekregen bij de uitvoering van verschillende maatregelen ln den Landbouw, is het noodzakelijk gebleken ten behoeve van de landgebruikers in het ambts gebied Noord-Holland meerdere zitdagen in te voeren. Buiten de gebruikelijke zitdagen n.l. te Alk maar op Vrijdag en Zaterdag van 11—12 uur; te Schagen in café de eBurs van 10.30—12 uur en te Amsterdam in café De Pool, Damrak van 13.30— 16 uur zullen de assistenten met ingang van MAANDAG 29 JUNI a.s. de volgende zitdagen houden. - DISTRICT TEXEL: omvattende het geheele eiland Texel. Assistent C van Gronningen. Sut- kerweg 6b Den Burg, Zitdag: elke Maandag van 11—13 uur „Hotel de Lindeboom" te Den Bujg DISTRICT I: omvattende de gemeenten Anna- Paulowna, Callantsoog, Den Helder. Wieringen. Wierlngerwaard en Zijpe. Assistent J WiJker. Ruigeweg F. 41, Schagerbrug. Zitdagen elke Woensdag van 10—12 uur ln „Café Pronk" te 't Zand. Elke Donderdag van 1012 uur ln „Hotel de Haan" te Hippolytushoef. DISTRICT II: omvattende de gemeenten Abbe- kerk, Hoogwoud, Medemblik, Midwoud, Opmeer. Opperdoes, Spanbroek. Sijbecarspel, Twisk en Wognum. Assistent J. J. Polter, Hoeve Postgalei, Sijbecarspel. Zitdag: elke Woensdag van 1012 uur ln het Gemeentehuis te Sijbecarspel. DISTRICT III: omvattende de gemeenten An- dijk, Bovenkarspel, Blokker, Enkhuizen, Groote broek, Hoogkarspel, Hoorn, Nibbixwoud. Schel- llnkhout, Urk, Venhulzen, Wervershoof, West woud, Wijdenes, en Zwaag. Assistent C. J. Bruin. Den Hout D. 31, Hoogkarspel. Zitdag: elke Zater dag van 10—12 uur ln Café „Sopar" te Hoorn. DISTRICT IV: omvattende de gemeenten Aven- horn. Beets, Berkhout. Heerhugowaard, Hens broek, Obdam, Oterleek, Oudendijk. Schermer horn, Ursem. Zuid Noord-Schermer. Assistent S. van Eeten. Dorpsstraat A. 85. Schermerhorn Zitdagen: elke Zaterdag van 10—12 uur aan huis; elke Vrijdag van 10—12 uur ln Café J. Kok. te Rustenburg. DISTRICT V: omvattende de gemeenten Beem- ster, Graft. Kwadijk. Middelie. Oosthuizen. De Rijp en Warder. Assistent S. W. Meurs, Leegh- waterstraat 69. Mtddcn-Beemster. Zitdagen: elke Dinsdag van 1012 uur in „Hotel de Doele" te Purmerend; elke Vrijdag van 1921 uur in ..Cafe J. Beunder" te Mldden-Beemster. DISTRICT VI: omvattende de gemeenten Am sterdam. Broek in Watertand, Edam. Ilpendam, Katwoude, Landsmeer, Marker.. Monnikendam, Oostzaan cn Purmeemd. Tijdelijk waargenomen door den assistent van District IV. Zitdag: elke *■<£- Van&vOnd k<in hij niet vertellen van de grootste visch, die hij bijna gevan gen had. Nu hij z'n pakje j.G-gevangen heelt, vindt hij het niet eens erg. J.G. Shag voor pijp en sigaret: de genotvolste belegging van Uw rookerskaart. J.G. NOG STEEDS DE BISTE 1 N.V. Tobokifobr J. Cruno Dinsdag van 10—12 uur ln „Hotel de Doele" tc Purmerend. DISTRICT Vil: om%-attende de gemeenten Aal meer, Haarlemmermeer, Nieuwer-Am*tel, Uit hoorn. Assistent D. C. Geensc. Hornwcg 24, a. Aalsmeer. Zitdag: elke Woensdag van 10—12 uur ln Café J. D. Werkhoven tc Amstelveen. DISTRICT VIII: omvattende de gemeenten Assendelft, Beverwijk, Castncum. Heemskerk. Jlsp, Koog a/d. Zaan. Krommenie, Uitgeest. West- zaan, Wormer, Wormerveer, Wijde Wormer. Zaan dam en Zaandijk. Assistent Jb. J. Zwemmer. Dorpsstraat 833. Assendelft. iZtdag: elke Woens dag van 10—12 uur in „Café Assumburg" te As sendelft. DISTRICT VIII a: omvattende de gemeenten .Bennebroek, Heemstede. Zandvoort, Bloemen daal, Haarlem. Haarlemmerliede cn Spaarnwou- de en Velsen. Assistent O. A. Broekema, Glipper- weg 112, Heemstede. Zitdag: elke Maandag van 10—12 uur in Restaurant Münnlks, Groote' Markt 10, Haarlem. DISTRICT IX: omvattende de gemeenten Aker sloot, Alkmaar, Bergen, Kgmond-Binnen, Eg- mond aan Zee, Koedijk, LImmen, Oudorp, Si. Pnncras en Schoorl. Assistent A. P. Couwen- hoven, Westerweg C. 174, Helloo. Zitdag: elke Woensdag van 10—12 aan huis. DISTRICT X: omvattende de gemeenten Bar- singerhorn, Langedijk,, Harenkarspcl. St, Maarten Nieuwe Niedorp, Oude Niedorp, Schagen. War- menhuizeri en Winkel. Assistent G. Gootjes. Tjallewal K. 37, Schagen. Zitdag: elke Donder dag van 10—12 uur ln „Hotel Igesz" te Schagen DE PRODUCTÏECOMMISSAR1S VOOR NOORD-HOLLAND. Ingeschreven ais „OHiclecle Landbouwmede- deelingen" No. 23. TABAKSTOEWIJZINGEN. De secretaris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart maakt bekend dat detaillisten de met „Tabak R2" gemerkte bonnen in het tijdvak van 29 Juni tot en met 3 Juli a.s. bij de plaatselijke dlstributlediensten dienen in te leveren ln veelvouden van 5 stuks d.t. 10 rantsoenen, en met ven minimum \'an 2u stuks. d.i. veertig rantsoenen. De bonnen ..Ta bak R2" dieren gescheiden gehouden te worden van de gewöne bonnen der. tabnkskaart en die nen derhalve op afzonderlijke opplakvellen MD 13 geplakt te worden en met een afzonderlijk ontvangstbewijs MD 210 A Ingeleverd te worder Indien het evenwel niet mogelijk ls een veelvoud van. 5 bonnen „Tabak R2" ie bereiken, mag. ter verkrijging daarvan aanvulling geschieden met bonnen 38 en 39, welke bonnen een waarde van een rantsoen tabak vertegenwoordigen. Voor elk.» ontbrekende bon „Tabak R2" moeten derhalve bonnen 38 of 39 worden bijgeplakt. Bij inlevering van de genoemde bonnen zullen de diensten toewijzingen uitreiken, waarvan de linkerbovenhoek ls verwijderd cn welke Üitslui tend recht geven op het koopen van sigaren. Bij Inlevering van deze toewijzingen zullen de distri butiediensten verzamel toewijzingen voor tabak uitreiken, waarvan de linkerbovenhoek eveneens is verwijderd. Deze toewijzingen dienen derhalve In een afzonderlijk zakje MD 258 en met een af zonderlijk ontvangstbewijs MD 257 te worden In geleverd. Voorts dienen detaillisten de met „Sigaretten R 2" gemerkte ponnen, welke recht gaven op het koopen van twee rantsoenen sigaretten, gedu rende bovengenoemd tijdvak, op afzonderlijke opplakvellen MD 18, doch met hetzelfde ont vangstbewijs als de bonnen „Tabak R2" ln te leveren. De inlevering dient te geschieden ln veelvouden van 5 bonnen en met een minimum van 5 bonnen d.l. 10 rantsoenen, terwijl aanvul ling tot een dergelijk .veelvoud dient te geschie den met een dubbel aantal bonnen der sigaret- tenkaart, welke nader geldig verklaard zullen worden voor het tijdvak van 28 Juni tot en met 4 Juli a.s. De gedurende het tijdvak van 28 Juni tot en met 4 Juli a s. ter verkrijging van twee extra rantsoenen sigaretten nan tc wijzen bon der tabakskaart. dient gedurende het tijdvak van f tot en met 10 Juli a.s. op dezelfde wijze als di- bdnnen „Tabak R2" Ingeleverd tc worden. De distributiediensten zullen bij Inlevering van dezt bonnen toewijzingen voor sigaretten uitreiken AARDAPPEI.BONNF.N. De secretaris-generaal van het dapartemer.: van landbouw en vlsscherlj maakt bekend, dat detaillisten de bonnen ..Aardappelen 31 A" en „Aardappelen 31 B". welke zij na hun Inleve- ringsdag in de week van 21 tot en met 27 Jun: hebben ontvangen, op Dinsdag 30 Juni a.s. bij de plaatselijke distributiedienstcn moeten inleveren De diensten zullen daarbll toewijzingen uitrei ken. welke geldig zijn gestcippeld tot 28 Juni ^942 Deze toewijzingen kunnen derhalve nie* worden gebrplkt voor het koopen van aardap pelen. doch dienen voor de verrekening van het door de V.B.N.A. in de week van 21 tot en met 27 Juni verstrekte voorschot F.vcntueele restant bonnen „31 A" en ..31 B" dienen tot een maxi mum van 9 stuks zorgvuldig te worden bewaard De aandacht wordt er op gevestigd, dat de bonnen „Aardappelen 32 A" niet op hetzelfde op- plakvel mogen voorkomen mrt dc bovengenoem de bonnen. De bonnen „32 A" dienen ln het tijd vak van 29 Juni tot cn met 3 Juli a.s. op de nor male wijze te worden Ingeleverd ter verkrijging van toewijzingen. GORTTOEWIJZINGEN. De secretaris-generaal van het departement van landbouw en vlsscherlj maakt bekend, dat de plaatselijke distrlbutledienste'n aan instellin gen, welke bij het centraal distributiekantoor zijn Ingeschreven onder de codenummers 8000 tot 8100. op nader te bepalen tijdstippen toewlj- z.ingen voor gort zullen verstrelAcn voor een aantal rantsoenen, dat een vierde gedeelte be draagt van het aantal rantsoenen aardappelen dat aan deze instellingen voor de maand Jun: is toegewezen. Instellingen, welke op deze basis voor minder dan 4 rantsoenen gort ln aanmerkine zouden komen, zullen evenwel geen toewtj zingen ontvangen. TOEWIJZINGEN VOOR PEULVRUCHTEN EN" HAVERMOUT. De secretaris-generaal van het departemen van landbouw en vlsscherlj maakt bekend, dai de plaatselijke distrlbutiedlensteh bU inlevertn. van den ter verkrijging van peulvruchten aar. gewezen bon „Algemeen 330" gedurende het tijd vak van 29 Juni tot en met 3 Juli a.s. voor eer. vierde gedeelte van bet aantal ingeleverde rant soenen toewijzingen voor havermout zullen uit reiken en voor drie vierde gedeelte toewijzingen voor peulvruchten. De eveneens ter verkrijging van peulvruch ten aangewezen bonnen 333 cn 334 Algemeen dienen tot nader aankondiging door den hande laar zorgvuldig bewaard te worden. Vraag en Aanbod Vooruitbetaald per mm. 8 ct. Niet vooruit bet. p. mm. to ct. Werkzoekenden en aangebo den betrekkingen bij voorult- oetaling per mm6 ct. Niet vooruit bet. p. mm. 8 ct ïiinimum 6 mm. Kleine Zakenonnonces Afkomstig van handel en be drijf. Vooruit bet. p. mm. 12 ct minimum 6 mm. max. 30 mm. Lessen - Les gevraagd in dc T'.LECTKO. TECHNIEK door gevorderd leer ling. Br. S74. ÖPL. PEDICM.RE-MAXICURK Aanvang nieuwen cursus Juli InL, prosp. Haarl. Kweekschool. KL Houtweg 39. Tel. 17377. Oran jekade 17. Tel. 124S0. Student biedt lessen aan in FR ANS. DUTS K\ ENG ELS Condities billijk. Rijksweg 44 1 Santpoort. Personeel gevraagd Voor Huishouding NET MEISJE gevr. van 8.30- 12. 14-15 j. Pretorlapleln 2. - Gevr. in kl. gez. z. k. een flink DAGMEISJE of werkster, 2 a 3 dagen p. w. Hoog loon. v.g.g.v Bronsteeweg 27, Heemstede. H l'ISN AAI STER gevraagd. Uit den Bosohstraat 12. Haarlem. Gevr. tegen 1 Juli of later een KINDERMEISJE, niet jonger dan 18 jaar, v. d. en n., van g. g v. Kunn. str. en naaien. Zand- voorterweg 61, Aerdenhout. DAGMEISJE gevr. van half tot half 1. Westerhoutstr. 19. Gevr. in kl. gezin Jong handig MEISJE voor dag en nacht met huiselijk verkeer, liefst direct Mevr. De Vries, Wijde Geldeloo- zepad 11. DAGMEISJE gevraagd an 8.30-5 uur. Bronsteeweg 72 Heemstede. Weg. huw. tegenw. gevr. 1 Juli. 1 Aug. of vroeger flinke DIENSTBODE, zelfst k. w. en k v.g.g.v.. kl. gez. Mooi loon, 's av. meest vrij. Bronsteeweg 82 bij Blauwe Brug, Heemstede. MEISJE gevraagd van 8-12.30 uur. v. Zeggelenpleln 65, Hrl. O. Gevr. intern m. huis. verkeer MEISJE, niet ouder dan 15 jaar. ter assistentie van de huisvrouw in gezin met 4 kleine kinderen Emmalaan 16. NET MEISJE gevraagd voor de ochtend- of middaguren. Adr. zern. bur. v. d. blad. Gevr. te A'hout bij halte tram 1. DAGMEISJE niet onder 18 j. oor de ochtenduren. Netjes en helder kunn. werken. Br. 885'. Gevraagd: een flink DAG MEISJE. niet ben. 16 jaar. Adres Mevr. Den% Hoed, Bachlaan 1. bij de Dreef, Heemstede. Fl. DACTMEISJE of noodhulp gevr. Hoog loon. Kamphuys. Pr. Hendriklaan 132, Qverveen. Gevr. een WERKSTER voor Donderdag of Vrijdagmorgen of Vrijdagsmiddags. Marnixstraat 41. Haarlem-N. In kl. klasse-rusthuis per 1 Juli gevr. een Jl'FFRÖUW, be kend met verpleging. Br. SS9. Gevr. nette jonge WERKSTER voor Ma&ndag en Vrijdag van 9 5 uur. Beethovenlaan .41, H'sted H O SN AAISTER voor direct gevr. Verspronckweg 74. DAGMEISJE gevr. voor hcele of halve dagen of werkster v. 3 ochtenden p. week. Bispincklaan 56, Bloemendaal. Nette heldere WERKSTER gevr. Leeuwerikenlaan 9, Aerden hout. NET MEISJE gevr. voor hulp i. d. huish. van S.30 tot 5.30 u. lor densstraat 43. Gevraagd nette VERSTEL- NAAISTER voor een dag. Br. 947 Gevr. degel. eenv. HUISHOUD STER voor verz. van een moeder!, gezin m. 3 kind. gen. alle voork bezigh. te verr. te Beverwijk. Br. m. verl. sal. 933. R.K. DIENSTBODE gevr. li. gez. z. k. Gr. wasch buitenshuls. Goed loon m. volle kost. Ipen- rodestraat 6. Gevraagd een goede NOOD HULP v. d. en n. of v. den dag. Mevr. v. Hattum, Melchior Treub- lifan 9. Heemstede. Nette WERKSTER gevraagd. 2 halve dagen, liefst Woensdag morgen en Vrijdagmiddag bij twee dames. Adres Tuinwijk- laan 33. Gevr. tegen 1 Juli NET MEIS JE van 9-12. Joan Mnurltsplcln 7, Overveen. Gevr. net BURGERMEISJE voor ile huishouding v. d. en n Adres: Joh. Verhulstweg 6, Bloe mendaal. NET DAGMEISJE gevraagd in klein rustig gezin. 8.30 tot 4 uur Aan te melden César Francklaan 6, Heemstede. NET DAGMEISJE gevraagd, leeftijd 16 j. van 8-12, 1.30-5 uur. Kleverparkweg 21 D rood HUISHOUDING. Gevr. net meisje van 8.30-5 uur. 's Zondags vrij. Geen winkelwerk. Mevr ■Reemers. Kruisstr. 35. Haarlem. Net DAGMEISJE gevr. van 9-6 uur, hoog loon.Aanm. 's av. tusschen 7.30 en 8 uur. Peters Goudsbloemplein 16,*Aerdenhout Voor Bedrijf Gevr. FLINKE TUINJONGEN en Iemand om te baggeren. Dra ger. Heerenweg 103b. Heemstede Economisch Confectiebedrijf.' Ec.obë, Haarlem VRAAGT: ma chine stlksters, handwerksters leerling niachinestiksters, leerling hand werksters. Tevens gevraagd: persers, strijksters. Aanmelden dagelijks tot 6 uur. Ged. Oude (Gracht 56-5S. Gevr. NET MEISJE voor der. inkèi. Aanm. tusschen 7-9 uur. Chocolaterie A. Bakker, Theerns- iplein 42. FLINKE JONGENS gevr. Rol- vcgerfabriek. Leidschevaart 50 Goed loon. Levensverzekering, AGEN TEN. AGENTESSEN gevr. voor!, als bijverdienste. Hooge provLaft. Brieven 902. BEKW. IE KAPSTER gevr. geh. zelfst. prettlgen werkkring. Hoog loon. Tevens 2e kapster ge vraagd. M&ry v. d. Horst. Rijks straatweg 75, H.-N. Tel. 13543. HU IJ' GEVR, van fietsrijder dagel, 5-7 u. Spaarne 25. WELK E OUDERS ZIJN GE NEGEN hun dochtertje een goede opleiding te doen geven op prima maatatelder onder be kwame leiding. Br. 905. GEVRAAGD strijksters, maai. gelmeiejes, vouwsters, meisjes v. de pers en inpaksters. Hoog loon, reiskoeten vergoed. Zich aan te melden Stoomwasscherij Meul- man, Dr. Meizgcrstraat 10. ZaMd- voort. BAXKETBAKKERSLEER- TilN'G gevraagd. Adres De Rek. Oatadeetraat 12. -Coupeuse vraagt aank. NAAI STERS cn THUISWERKSTERS Aanm's av. na 6 uur Nagtzaam- straat 4 2. NETTE JONGEN gevr. voor loop- en schrijfwerk. 15 a 16 j. Br. 909. NETTE JONGEN* gevr. Melk- bedrijf. Cederatraat 1, N. NETTE JONGEN gevr. Melk- bedrijf. Ampzingstr. 2 3 rd. b. d. Leidschevaart. H.H. KLEERMAKERS. Thuis werker gevraagd voor aanvulling Br. 94 8 Maison Truus T. v. Berkhout- straat 77. vraagt een LEERLING of GEV. LEERLING-KAPSTER. NETTE LOOPJONGEN gevr. goed kunnende,fietsen. Bloemen, magazijn Bekkèr. Wagenweg 78. NETTE JONGEN gevr. liefst met vak bekend. Rijwielhandel Houtplein 37. NETTE JONGEN gevr. voor lulnw'erk. Kleverparkweg 9S. LEERLING RIJWIELHER STELLER gevr. Aanm. Fa. J. G Verbeek, Kerkplein 21, Bloe mendaal. LOODGÏETESLF.ERLIXG ge vraagd. Aanm. 4.30-5.30 u. Nas- saulaan 82 zw. STRIJKSTERS cn MANGEL- MEISJES gevraagd. Fa. D. "W Rookmaakor Sc. Zn.. Schagchel- skraat 18, Haarlem. FOTOGRAAF GEVR» voor re portage en donkere kamer werk zaamheden. Hoog loon en provi sie. BIJ gebleken geschiktheid vaat werk. Br. met uitvoerige inl no. 898. De fa. ii. P. Muller, Gr Houtstraat 110, Speciaalzaak ir dameshoeden vraagt voo» ha.T atelier APPRcTKUSES, aank approteuses en leerlingen. Personeel aangeboden Voor Huishouding net meisje. 19 Jaar. h. z. n» voor dag en nacht om opgeleid te worden ln de huishouding. Brie ven 911. B. z. a. jonge werkster, alle dagen vrij. Br. 912. b. z. a. nette werkster v. heele dagen. De Bonte. Büliton- «traat 33, Heemstede. B. z. a. NET MEISJE VAN- BUITEN P.G.i liefst met h-ufs-»- iyk verkeer. Omtr. Heemstede. Br. 941.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 15