STADSNIEUWS De nieuwe bonnen. Zomercohcert der H. 0. V. Gastdirigent: Piet van Egmond De Amsterdamsche organist Piet van Egmond gaf als gastdirigent bij de H.O.V een knetterprogramma: de weidsche orgel- symphonie van Saint-Saëns, het brillante piano-concert van Grieg en hei daverend symphonisch gedicht Les Préludes van Liszt. En het publiek had er ooren naar, en loonde hem met een buitengewone be langstelling; de zaal was overvol Van Egmond had niet te klagen over de paraatheid van het orkest, noch over het aandeel van de extra medewerkers, den organist Albert de Klerk en het pianisten duo Gerard Hengeveld en Ans Bouter. En nu de electrificatie van het orgel een abso lute directheid waarborgt, was het instru ment van Cavaillé Coll mede een trouwe bondgenoot. Nochtans waren er in het ensemble ongelijkheden (vooral in het eerste deel) die ik meen te moeten toe schrijven aan Van Egmond's te weinig puntigen maatslag, waardoor hij het orkest niet vlot meekrijgt. Ook werd het ver moeiend steeds naar zoo'n lange doorslag te moeten kijken; en dit zeker wanneer het lyrisch tweede thema aldoor maar zonder agogische verschillen uitgemeten wordt. Verder misten we Vfeel van de in nige poëzie van het Poco Adagio, doordat de dirigent het tempo daar niet rustig genoeg hield. Overigens had Piet van Eg mond de partituur van Saint-Saëns Derde goed in zijn macht en zijn aanduidingen waren veelvuldig. De rest lijkt mij een kwestie van routine en van verdieping in het romantische karakter van het werk. Gerard Hengeveld was solist met het Grieg-concert; en hij vertolkte het dank bare opus met een poëzie, een kracht en een beneersching, als nauwelijks te over treffen zou zijn. Er hoeft niets meer, maar ook niets minder over gezegd te worden, dan dat het een meesterlijke interpretatie was. De gezonde stuwing van zijn tech nisch volmaakt spel nam èn dirigent èn orkest in haar vaart mee en schiep de dichterlijke sfeer waarin Grieg's -bezielde melodiek volkomen tot haar recht kon komen. „Les Préludes" van Litszt werd door Van Egmond zoo pompeus mogelijk behan deld. Aan 't slot werd het echter wel wat erg gerekt. Reeds Wagner heeft er in zijn „Ueber das Dirigieren" op gewezen, dat dirigenten niet al te schuw moeten wezen van een tweedeeligen maatslag, ook al staat deze in vieren aangeduid. Kwestie van den gang er in te houden En voor èen jong dirigent als Van Egmond kwestie van er varing. Hij gaf in ieder geval den indruk, dat de gelegenheid die hem geboden werd dit concert te dirigeeren, aan hem wel besteed was. JOS. DE KLERK. Uitreiking distributie bescheiden Voor de uitreiking van distributiebeschei den is het morgen Zaterdag de beurt aan de letter H en wel van Ha tot en met Heen. Het restant van de letter H lij Maan dag aan de beurt. •Voor de bewoners van bet Ramplaan- kwartier is een afzonderlijke gelegenheid In het Wljkgebouw Elswoutslaan 1 en wel voor de letters A tot en met K. Haarlemsclie Rechtbank. „OP AMSTERDAMMERS ZIJN WE NIET GESTELD". Een dertig jarige melkknecht uit Am sterdam was op 26 Mei per tram naar Heemstede gereisd en had op den Binnen weg een fiets aangetroffen. Hij nam de fiets weg, doch de eigenaar zag het en riep om hulp. Het duurde niet lang, of de rywieldief werd aangehouden en aan de politie overgeleverd. Wat doet U als Am sterdammer in Heemstede, vroeg de pre sident „we zijn niet op dergelijke gasten gesteld en zij Kregen enkele maanden meer dan stadgenooten". De officier van justitie merkte op, dat verdachte reeds zes von nissen achter den rug heeft en eischte een gevangenisstraf van eén jaar en zes maan den. BINNEN- EN BUITENBANDEN GESTOLEN. Begin Mei hadden vier Haarlemmers zich toegang verschaft tot een afgesloten ruimte aan de Brouwersvaart, waar bak fietsen gestald waren. Drie van hen haal den binnen, en buitenbanden van de fietsen en de vierde stond op den uitkijk. Tegen den man, die uitkijkdiensten ver richt had. luidde de eisch tien maanden gevangenisstraf en tegen de drie anderen eén jaar. SMAADSCHRIFT. Een zes en twintig jarige journalist uit Zandvoort had zich te verantwoorden we gens smaadschrift. In het nummer van 1 Mei van het weekblad „De Zandvoórter" had hü onder de rubriek „Duindoorns en zeedistels leuterpraat van twee Zand- voorters", geschreven, dat* een ambtenaar van den distributiedienst te Zandvoort zich inliet met den zwarten handel De be trokkene achtte zich beleedigd en had een klacht bij de politie ingediend. Uit het verhoor bleek, dat verdachte ge hoord had, dat de ambtenaar handelde in gedistilleerd en het plaatselijk hoofd van den distributiedienst had hem dit beves tigd. Daar de journalist meende te kunnen vertrouwen op de mededeeling van dezen ambtenaar, uit hoofde van diens functie, had hij het artikel geplaatst. Achteraf is echter gebleken, dat de betrokken ambte naar zich niet met zwarten handel inliet. De officier van justitie zeide, dat de be- Ieedigde de dupe kan worden van kranten geschrijf, dat op niets gefundeerd is. Een positief bewijs bezat de journalist niet. Spr. eischte een -geldboete van f 200, subs. 50 dagen hechtenis. Als verdediger trad op mr. Leijenhorst, die betoogde, dat verdachte weliswaar op- voorzichtig is opgetreden, doch aan den anderen kant te goeder trouw. Het was niet zijn bedoeling iemand te treffen, doch een vinger te leggen op een wonde (in dit geval den zwartèn handel). De ambtenaar is er de dupe van geworden, doch ook de ver dachte door verkeerde mededeelingen. PI. concludeerde tot ontslag van rechtsver volging, waarna de rechtbank de uitspraak bepaalde op 7 Juli. EXCURSIE NAAR WESTERVELD. De Christelijke Mannenvereeniging der Neder- landsch Hervormde Gemeente te Haarlem Noord houdt Zaterdagmiddag omstreeks vier uur een excursie naar de Begraafplaats Westerveld. Hier aan zullen waarschijnlijk ongeveer dertig per sonen deelnemen. AGENDA VRIJDAG 26 JUNI Luxor Theater: De Imddeehe Graf-tempel (2e deel). 2.30, 6.30 en 8.4-5 iru-r. Toegang 14 Jaar. Rem-brandg Theater: Twee in eem wereld- ut ad, 2.3-0, 6.30 en 8.4-5 uur. Toegarag adüe leeftijden. Frans Hals Theator: Meisjes vara de H. B. S.". 2.30, 6.30 en 8.4-5 uur. Toegang boven 18 jaar. Paktoe: „Zijn soon" 2.00, 6.30 en 8.45 uur Toegang aBe leeftijden. M-ovktc: Doorloopeinde voorsteHltog. Toe- garag alle leeftijden. ZATERDAG 27 JUNI Blosoopen: middag- en avondvoorstel lingen. Wra. Hoofdredacteur: J. V. Baudewyns, Haar lem. Plaatsvervangend Hoofdredacteur: F C. Derks. Haarlem. Chef van Dienst en Stad: S. R Kuiper. Haarlem. Sport en stad: A. Overmeer Heemstede. Buitenland: J. C. van der Laag. Heemstede. Hangsch Redacteur: B. Korsten. Den Haag. Binnenland: J. A. Steen Jr.. Zandvoort. Nieuws- en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baaryl. IJmuiden. Vele Llnguaphone-curslsten hebben de erva ring opgedaan, dat het bij een studie van ge middeld een half uur per dag mogelijk Is om in 4 maanden zooveel van een vreemde taai te leeren. dat men xlch vrU In het vreemde land kan bewegen. Dezen zomer een taal er t>UStel U tot taak er dezen zomer vla de gramofoon een taal bij te ieeren of andera een reeds vroeger geleer de taal grondig op te halen. II huurt een rursns voor f. 20.40 voor de eer ste 4 maanden (daarna f 5.10 p.nind.). Iedere goede gramofoon is geschikt: desgewenscht ook gramofoqns In huur beschikbaar. Van enkele talen kunnen nog cursussen worden ver kocht. Fransch, Dultieh. Bngelsch, Spaansch. Russisch, Italiaansch, Zweedsch. Portugcesch en nog 21 andere talen. JINGUAPHONE N.Z. VOORBURGWAL 114 W. AMSTERDAM CHRISTELIJK LYCEUM. Toegelaten tot de eerste klasse van het Chr. Lyceum te Haarlem: Hans Aalbers, Bob André de la Porte. Piet Arnoldt, Elly Bakker. Bob Bauduin, Rudi de Boer. Hans Bolland, Fiet Boonzaayer, Toot Boord, Her man Bos, Rita Bosman, Klaas Bouma, Ger- da Bijman, Bram Cense, Jan Consenheim, Tom Corbeth, Bart Cornet, Margit Crolla, Janny Dam, Margriet Das, Margreeth van der Deyl, Coba van Driel. Mimi Egberts, Rob den Engelse. Fick Felderhof, Frits Flury, Ansje Franken, Johan van Geest, Tonny de Graaff," Marietje van de Grufter, Wiet Hacquebord, Arie van Haeringen. Diny Hayet Daan Hazekamp, Richard Heidema, Wim van Henten, Leo van Heyningen, Kees Hoekstra, Ben van der Hoeven, Geri Hof- meyer, Auk Honing, Ineke ten Hob pen, Leida Hoorweg. Lteske Hoos. Tineke van Houwelingen Rijkhoek, Ruud Ides, Elly Je- deloo, Sjoerd Jongejan. Ria Jongkind. Thea Johdens, Jan Hendrik Kersten, Tonny Knoop, Johan Koppelman,, Evert Kroes. Nelly Lank amp, Marius Logtenberg, Her man Mahler. Henk Marcus. Bert Marseille. Cathrien Mastenbroek, Henk NieAraag. Ali Nueland. Henk Niienhuis, Jan Oosterhoff, Emmy Puister. Piet Rippen, Coen Rolff. Jan Roos. Huib de Ru, Jan Rustige, Nelly Sa lomé. Jan Salverda, Theo Schalkwijk, Ant. Schindeler, Jan Schipper, Tineke Schotman, Harry Schraa, Gert Siesling, Bobbina Slootjes, Magda Spek, Dirk Stene- ker, Aagje Stolp, Wim Stoorv ogel, Marius Stroes. Anneke Uittenbosch, Johan Veldman, Jan Mattheus Vermeer, Liesje de Viti, Ka- rel van Vliet, Arie Vonk. Ineke Wissing, Wijnand van der Wolk, Willy Woud, Eefje van Woudenberg, Maarten Zwiers, Dick van Zij verden, Kees van de Kreeke, Ernst van Hilten, Willy Langhorst, Herman Nordeman, Jan Willem Sanders, Jan van Zwol, Bram Vermeer, Marietje Sellenraad. Hans Schmidt, Jan Hebly, Geri Riphagen, Arie Donldorp, Gerda Reinalda, Jop de Ruiter, Aleida Mennes, Truuske Veen, Herman Roos, Niek Suringar, Willem Heese, Hannie Sibie, Emmy Hauer, Arie Hagoort, Frits Vermeulen. VERKOOPING IN HET VERKOOP LOKAAL NOTARISHUIS. De uitslag van de Donlderdag gehouden huizenveiling in het Notarishuis was: Een huis en erf aan de Clercqstraat no. 168 werd niet geveild. Huizen met garagen en tuin te Hillegom aan de Weeresteinstraat 147 en 149 f 163.000 door N.N. q.q. Huizen met tuin aan de Van Zeggelen- straat no. 32 en 34 f 11.455, A. F. Creemers q.q. Huizen met tuin aan de Van Zeggelen- straat no. 36, 38 en 40 f 17.600 S. G. Wes- termann q.q. Huis en erf te Haarlem aan de Oranje straat no. 56 f 4650 J. F. Rekers. Een heerenhuis met erf en groote tuin aan de Frans Halsstraat 12, f 7600 firma De Vries en Kemper q.q. Een huis en erf aan de Adriaan Loos- jesëtraat ho. 9. f 5100 N.N. (na loting). Andere perceelen zijn niet geveild. HET VRIJDAGAVOND-CABARET. Het politiek cabaret, dat voorheen steeds op Zondagmiddag te beluisteren was, zal met ingang van 26 Juni onder den titel van „Vrijdagavond-cabaret" voortaan iederen Vrijdagavond van 20.1521.00 uur over den zender Hilversum 1 te beluisteren zijn. OPNAME VAN JONGENS EN MEISJES IN DE „REICHSSCHULEN". In de door den Rijkscommissaris opge richte „Reichsschulen" worden begaafde Duitsche en Nederlandsche jongens en mesjes van 10 en 11 jaar opgenomen. Meisjes bovendien tusschen 12 en 13 jaar. Dé 10- en 11-jarige jongens en meisjes kunnen zoowel van de Duitsche volks-, haupt- en de laagste klasse van de Ober- schulen, alsook van de Nederlandsche scholen naar de „Reichsschulen" overgaan. De scholen zijn internaten met Duitsche en Nederlandsche onderwijzers en onder wijzeressen (voor mesjes). De opleiding van de jongens en meisjes duurt tot het achttiende jaar Het diploma geeft recht op 'het voortzetten van de studie op een universiteit. Het geeft dezelfde rechten als het diploma van een H.B.S. of een Duit sche Oberschule. De opvoed in gskosten (met Inbegrip van het schoolgeld) is laag. Het wordt bere kend naar het inkomen van de ouders. Kostelooze plaatsen staan in een voldoend aantal ter beschikking. Alleen de aanleg van de jongens en meisjes is voor het op nemen beslissend. Aanvragen tot inschrijving moeten schriftelijk gericht worden tot Dr, Kemper, Oostduinlaan 2 (telefoon 116390) Den Haag. Deze aanvragen moeten vergezeld gaan van: 1 foto, het laatste rapport en opgaven over de totdusver genoten schoolopleiding. De aanmeldingstermijn staat open tot 10 Juli 1942. In de volgende week zijn de gebruikelijke rantsoenen brood, beschuit en vleesch verkrijgbaar op de» bonnen 33 van de daarvoor bestemde kaarten. Van -de tabakskaart zijn aangewezen de bonnen 41 en 42, terwijl 2 extra rantsoenen sigaretten te bekomen zijn op bon R 3 van de tpbakskaart. Tenslotte zal bon 09 van de sigaretten- kaart recht geven op het koopen van 1 rant soen sigaretten, f Kippensoep en pouletsoep verkrijgbaar op verniicellibon De secretaris-generaal van het departe ment van Landbouw en visscherij maakt be kend, dat men met ingang van 27 Juni a.s. bij het koopen van pakjes kippensoep en pouletsoep den ter verkrijging van vermi celli aangewezen bon dient in te leveren. Per bon wordt een hoeveelheid, waarin 100 gram vermicelli verwerkt is. beschik baar gesteld. In verband hiermede zal de kippensoep en de pouletsoep afgeleverd wol - den in pakjes, welke een hoeveelheid van 25 gram vermicelli of een veelvoud daarvan bevatten. Deze hoeveelheid zal op de pakjes vermeld staan, zoodat men gemakkelijk kan nagaan of men de hoeveelheid verkrijgt, waarop men recht heeft. Het bezoek van Ir. Mussert aan Noordholland Gisteren stond Amsterdam op het programma Gisteren, den tweeden dag van zijn tocht door Noord-Holland, beperkte de leider der N.S.B. ir. Mussert. zich tot de stad Amsterdam. In de morgenuren bracht hij met zijn gevolg een bezoek aan het ge meentehuis en werd daar ontvangen door burgemeester Voute en de wethouders Neiszen, tevens wnd. burgemeester, dr. Strak, dr. Smit en wethouder Guepin. De burgemeester zette hem de historische ontwikkeling van de stad uiteen en schet ste in het kort den stedebouwkundigen aanleg. Ir. Mussert toonde veel belangstel ling vpor dit onderwerp en er ontspon zich een levendige gedachtenwisseling. Vervol gens sprak de heer Neiszen over de ge meentelijke bedrijven en hield ir. Heems kerkvan Beest een inleiding over de IJ- tunnelplannen. In het Apollorestaurant werd hierna een koffiemaaltijd gebruikt, welke was aangeboden' door den burge meester. Daaraan zaten mede aan de nieuw benoemde gevolmachtigde van den Rijkscommissaris voor de stad Amsterdam, dr. Schroeder en Pressereferent Boyes. Nadat dr. Schroeder afscheid had geno men van ir. Mussert, begaf deze zich om streeks drie. uur naar het hoofdkwartier der nationaal-socialistische vrouwenorga nisatie in de De Lairessestraat. Hij werd daar ontvangen door de landelijk leidster, mevr. O. de Ruiter geb. van Lankeren Matthes, die hem de afdeelingsleidsters voorstelde en met een korte toespraak een ete van W. Nijs aanbood welke den arbeid van de N.S.V.O. verzinnebeeldt. Ir. Mus sert dankte voor dit geschenk en sprak de hoop uit dat deze organisatie het hare er toe zal mogen bijdragen om de Nederland sche moeders een schoone toekomst te ver zekeren. Hierna stond een bezoek aan de Neder landsche bank op het programma, waar ir. Mussert ontvangen werd door den presi dent, mr. M. M. itost van Tonningen. Ir. Mussert beantwoordde de toespraak van den president met te wijzen op de rol, die het geldwezen volgens nationaal-socia listische opvatting behoort te vervullen, en de hoop uit te spreken, dat de Ned. Bank en haar leid,er nog veel zullen verrichten in dienst en tot Keil ,van de Nederlandsche volksgemeenschap. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan de bibliotheek, waar if. Mussert vele oude documenten en penningen in oogen- schouw nam, en aan de kluizen van de bank. Een der aardigste momenten voor het pubhek was het bezoek, dat ir. Mussert in den namiddag: voorts bracht aan de wo ning in de Kinkerstraat van een der oud ste strijders der beweging, den heer Hil- gervoord. Diens zoon is onlangs aan het Oostfront gesneuveld en de leider der N.S.B. eerde in hem tevens de vele ande ren, wier mannen en zoons aan de fronten sneuvelden. Geruimen tijd vertoefde de leider der N.S.B. met zijn medewerkers in de een voudige woning, waarvoor vrn veel pu bliek was samengestroomd om 'het vertrek by te wonen.- Tot besluit van den middag bracht hij een bezoek aan de woning van burgemeester Voute. EEN BEETJE BOLSJEWISME Een beetje bolsjewisme dat kan geen kwaad Bovendien, Engeland zal er voor zorgen, dat de Sovjets, na hun „overwinning" in geen geval ons land zullen bezetten. Inderdaad lezer, er z ij n landgenoeten die deze dwaas heid gelooven en stomweg wauwelen over een „beetje" bolsjewisme dat verre te ver kiezen zou zijn boven dat „verschrikkelijke" nationaal-socialisme. Maar gij, die begrijpt wat bolsjewisme beteekent en voor welk een gruwelijk gevaar de Duitsche soldaten en hun bondgenooten Europa behoeden, gij zult deze strijders en speciaal de Nederlandsche legioen-soldaten uw dankbaarheid willen too- Dat kan. Ons verzorgingsfonds werkt met man en macht om zooveel mogelijk pakket ten voor het Oostfront samen te stellen en te verzenden. Steunt dit werk .door het storten van een flinke bijdrage op girorekening 432100 t.n. Verzorgingsfonds Vrijwilligers legioen Nederland Koninginnegracht 22 te 's Gravenhage. Typisch, dat de béste maaltijd Toch nog een mislukking wordt, Ondanks alle goede zorgen, Door een saus- ol jus-tekort. Als U DUBBEL-JUS in huis heelt, Wordt U daardoor nóóit bedreigd, Daar U 'n dubbele hoeveelheid Geurig bruine pracht-jus krijgt. Cltnge Ooo-er.boi HEIDEKIM - BUS SUM HONKBAL PROGRAMMA VOOR ZATERDAG EN ZONDAG. Voor Zaterdagmiddag is de strijd tus schen HCK en Haarlem 2 de belangrijkste voor de beslissing in de overgangsklasse. De stand voor deze twee negentallen is: HCK 6 5 0 1 10 Haarlem 2 7 5 0 2 10 Schoten moet in Amsterdam den strijd aan binden tegen WGA. Zandstra en zijn mannen zullen zeker trachten revanche te nemen voor de bij den thuiswedstrijd ge leden nederlaag. Zondagmorgen komen Haarlem en HHC in het veld. Bij den eersten wedstrijd bleef Haarjem met slechts 1 run verschil de baas. Het volledig programma voor de wed- trrjden te Haarlem is: Zaterdag: Ov. klasse HCKHaarlem 2, 3 uur. Zondag: HaarlemHHC, 10 uur. EDOBlauw Wit, 2 uur. Ov. klasse: RCHAFC, 10 uur, 2A: THBDWV, 10.30 uur. 2B: HDM—TYBB. 12 uur. 2C: EHSOWO. 10 uur. 2D: Schoten 2—HHC 3. DAMMEN HAARLEMSCHE DAMCLUB. Voor de clubkampioenschappen werden de volgende partijen gespeeld: Hoofdklasse: P. H. Meure wint van A. Miedema. ZomerwedstrijdenNico Blom wint van G. de La P.ie; A. Smit wint van J. J. Zalm: D. Schrijnemakers wint van F. Akersloot; C. B. de Laat remise met P. L. Schrijnemakers; C. B. de Laat wint vaa A. J. Ver woerd; Louis Kiseh remise met X. Smit; K. Olij remise met J. Holm; Chr. Gerritsen wint van P. L. Schrijnemakers; A. J. Verwoerdt win-t van B. Bakker: Ph. G. Amelung Jr. wint van A. Pimentel; J. W. van Dartelep wint van D. Schrijnemakers; J. van Looij remise met D. Schrijnemakers: G. Bakker remise met G. van Es; G. J. Steenkist wint van G. de la Rie; G. de la Rie wint van J. J. Zalm. HOOFDKLASSE KAMPIOENSCHAP 1942 VAN HAARLEM. Voor bovengenoemden wedstrijd werden de vol gende partijen gespeeld: Yme de Jong wint van P. J. van Dartelen. Aebe de Jong wint van H. Berghuis. De groote verrassing in deze ronde was wel de onverwachte overwinning dan Yme de Jong op den titelhouder P. J. van Dartelen. Wij kunnen ons den tijd niet heugen, dat laatstgenoemde speler in de Haarlemsche kampioenswedstrijden een partij verloor, doch thans heeft hij In een door Yme de Jong prachtig gespeelde partij het onderspit moeten delven. Hierdoor is de span ning in dit tournooi gestegen, want.de Haarlem sche meester moet nu zijn laatste partij tegen W. de Jong welke a.s. Maandagavond in het clublokaal der Haarlemsche Damclub gespeeld zal worden winnen om nog gelijk met Yme de Jong op de eerste plaats te eindigen, waardoor dan een herkamp om den titel tusschen Yme de Jong en P. J. van Dartelen noodzakelijk zou zijn. Dag Mevrouw, dag Meneer Ik kom van De Heer! „Ik ben het heertje van De Heer. van de bonbons. Hebt U al De Heer's bon bons gekregen Anders nog eens pro- beeren. Ze zijn zóó uitverkocht. Maar we doen ons best. De winkelier ook. Vraagt U dus altijd weer bonbons van De Heer (én u-oord: exquis! De Heer's Chocolade- en Biscuitfabrieken - Rotterdam Verduisteren van 22.06 tol 5.19 u 21 JUNI: Zon op 5.19 uur. onder 22.06 u. Maan onder 4.40 uur, op 20.45 uur 28 JUNI: Zon op 5.20 uur, onder 22.06 uur Maan onder 5.34 uur, op 21.49 uur. (14.09 volle maan) De eerste origineele foto van de verove ring van Bir Hacheim. Een buitgemaakte Britsche reginientsvlag van een „Anti-- tank-regiment". Hoffman-Stapf-P. K. Zwilling- Pax Holland-c. Het geheim van generaal-veldmaarschalk Rommels succes. Hij is steeds daar, waar de beslissing bevochten moet worden. Zoo werkt zijn voorbeeldige heldenmoed stimu- Ieerend op officieren en manschappen. Op de foto onderzoekt de generaal-veldmaar schalk een zoo juist veroverden Britschen pantserwagen. Deutscher Verlag-Recla- P. K. Kenne- weg-Pax Holland-c. Slapen in de openlucht. Het bed wordt op gemaakt voor den man. die des nachts de wacht houdt in de boomgaarden, nu de vruchten rijpen en ongenoode gasten ge weerd moeten worden. Pax Holland-de Haan-c. Geldige bonnen in de week van 28 Juni t/m 4 Juli Elk der volgende bonnen 28 JUNI T/M 4 JULI 1942 33A BROOD 33B BROOD 33 BESCHUIT 33A VLEESCH 33B VLEESCH 41. 42 TABAK 09 SIGARETTEN 4 Rants. Vz Rants. 1 rants 1 Rants. V Rants. 1 rants. 1 rants. 14 JUNI T/M II JULI 1942: 327 ALGEMEEN 328 ALGEMEEN 329 ALGEMEEN 317 t/m 320 ALGEMEEN 4-25, 4-26 RESERVE 330 ALGEMEEN 331 ALGEMEEN 332 ALGEMEEN 32? t/m 326 ALGEMEEN 31A t/m 34A MELK 31B t/m 34B MELK 31 VERSNAP 32 en 34 VERSNAP. 33 VERSNAP 1 K.G. 250 Gram 500 Gram 1 Rants. 250 Gram 250 Gram 250 Gram 100 Gram 100 Gram 3V2 Liter 1)4 Liter 100 gram 100 gram 100 gram 25 JUNI T M 4 JULI 1942 \'z Rants. Va Rants. Bijzondere rantsoenen: 14 JUNI T/M 11 JULI 1942: 33„, 334algemeen |250 gram 20 JUNI T M 11 JULI 1942 321 ALGEMEEN 1250 gram 28 JUNI T M 4 JULI 1942 R3 TABAKI 2 rants. Beschikbaar per persoon E« In tjjdvak van +én week:. Brood of gebak 5 18 22 18 Rants. Beschuit, brood of geb 4 - - rants-i Vleesch of VI.waren V/a 2V? 2V-? 2 V? Rants. 2 rants. i rants. In tijdvak van vier weken 1 1 1 1 K.G. 250 250 250 250 Gram. 500 500 500 500 Gram. Bloem brood of gebak 4 4 4 4 Rants. 500 Gram 250 250 250 250 Gram. 250 250 250 250 Gram. Vermicelli of maïzena 100 100 100 100 Gram. 500 500 500 500 Gram. 28 14 Liter. 7 7 Liter. 100 100 100 100 Gram. 200 200 2(tt 200 Gram Choc, of Suikerwerk 100 100 100 100 Gram. In tijdvak va n 10 dagen: Va rants. ..1 Boter, margarine, vet (peulvrucht. 500 500 500 500 Gram 250 250 250 250 Gram. - - - 2 rants. GELDIGE BONNEN VOOR DIVERSE ARTIKELEN Elk der volgende bonnen 01 Petroleum 01 t/m 05 B.V. Brandst. 01, 02 K.F. Brandst. 300 Algemeen K Zeep K Toiletzeep U Textiel (Mannen) 2 liter Petroleum 1 eenh brandstoffen 1 eenh Brandstoffen (geen anthraciet) I rants zeep 1 Rants. Zeep 75 gram toiletzeep 809/» 50 gram scheerzeep Tot en mei diverse data 1 Juni 1942 1 Juni 1942 1 Juni 1942 1 Mei 1942 30 Apr. 1943 30 Juni 1942 30 Juni 1942 30 Juni 1942 31 Aug. 1942 DE VOLGENDE BONNEN ZIJN BINNEN KORT NIET MEER GELDIG: Na Zaterdag 27 Juni: 32 Brood, Beschuit, Vleesch, 38, 39 R2 Tabak, R 2 Sigaretten. De geldigheidsduur van de volgende bonnen la verlengd: t/m Dinsdag 30 Juni: 211, 228, 272, 293 Algemeen (Zeep). G. H, I, J Zeep, Toiletzeep. De bonnen, waarvan de geldigheidsduur op Zondag begint, mogen op den daaraan voorafgaanden Zaterdag worden gebruikt, met uitzondering van den bon voor vleesch of vleeschwaren, Mann. personen van 18 jaar en ouder. Vrouw, personen van 25 jaar en ouder. SPORT-ALLERLEI - De' kaatsclub „Bussum" organiseert Zondag 28 Juni een wedstrijd 'voor aange sloten vereenigingen van den Nederl. Kaatsbond. Haarlem, Amsterdam, Zeist, Bussum, Hilversum, Utrecht, Amersfoort en De Zaanstreek nemen deel. „Frisia" kom' uit met S. Oosterdijk, K. Broersma Jr., H. de Vries en K. Schotanus. De dames athletiekvereeniglng „Gita" te Haarlem neamt a.s. Zondag deel aan de wedstrij den op de slntelbaan, uitgeschreven door de N. A. U., district Noord-Holland. WINDHONDENRENNEN örie kampioenen te Heemstede. Beste honden verschijnen aan den start De beste Nederlandsche windhonden zullen a.s. Zondag om kwart over twee öp het terrein van R.C.H. te Heemstede aan de start verschijnen. De kwaliteit der in schrijvingen heeft de verwachtingen verre overtroffen. Behalve de kampioen van Ne derland greyhounds Flying Belwin zullen in de renklasse A groote concurrenten in de baan komen zooals Carla Scott, Aranka Belwin, Bluedon's Golden Gem en Berlios van de Kaasstad. Dit vijftal zal het pu bliek van rensport laten genieten van de bovenste plank. Dit nummer is al een be zoek aan de Heemsteedsche Sportparken waard. De wedstrijd zal met handicap plaatsvinden en hierin zal Flying Belwin gelegenheid krijgen revanche te nemen op zijn j.l. Zondag tegen Aranka Belwin te Den Haag geleden nederlaag. In de renklasse B komen de Ie en 2e prijswinnaar van den j.l. Zondag te Den Haag gehouden wedstrijd uit, t.w. Cinde rella van de Uileboom en Barcp. Zij zullen echter scherpe concurrentie krijgen, want a.s. Zondag zijn Treska, Mary Windspeed en Beatrice van de Kaasstad ook van de partij, die op vele rennen reeds lauweren oogstien en geweldige snelheden ontwik kelden. Verder zullen aan de start verschijnen de whippets, de zeer sierlijke Engelsche mijnwerkerswindhóndjes waaronder de'Ne derlandsche kampioenen reuen en teven, Luuk en Letty. Sherley, de 5 1/2 jarige teef was echter j.l. Zondag te Den Haag in geweldige con ditie en wist de beide Nederlandsche kam pioenen na heftigen strijd te verslaan. Na de pauze worden hindernisrennen gehouden, die zich steeds in een buiten gewone belangstelling bij het publiek mo gen verheugen door de elegance, waarmede de greyhounds over de hindernissen sprin gen. 'Hierin zal de kampioen van Noord- Holland, Rendor gelegenheid krijgen zich te meten met verschillende Zuid-Hollancf- sche rivalen. De bekende Haagsche windhondenfokker, J. J. Wories zal een beschouwing geven over de te houden rehnen. ZONDAG A.S. 2.15 uur NATIONALE WINDHONDENRENNEN met de kampioenen van Nederland op het R. C. H.-TERREIN, Heemstede. Entree 1.0.75 en 0.50. Kinderen 0.25 RADIOPROGRAMMA ZATERDAG 27 JUNI 1942. HILVERSUM I, 415.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7 00 Gramofoonmuziek. 7.15 Ochtendgymnastiek, 7.55 Gramofoonmuziek. 8.00 B. N. O. Nieuwsbe- berichten. 8.15 „Brandende kwesties", causerie (opn). 8.30 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de huis vrouw. 9.30 Amusementsorkest (opn.). 10.00 Erns tige muziek (opn.). 11.00 Voor zieke kinderen. 11.20 Zang met pianobegeleiding en gramofoon muziek. 11,50 Gramofoonmuziek. 12.00 Orkest Ma- lando en solist. 12 40 Almanak. 12.45 B. N. O. Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Ernst van •t Hoff en zijn orkest en gramofoonmuziek. 14.» Causerie „Studentenleven- 14.20 Na gedanea arbeidMuziek en vroolijkheid. 15.45 Gramo foonmuziek. 16.00 Bijbellezing en Gewijde muziek (opn.). 16.30 Gramofoonmuziek. 16.50 Rotter- damsch Kamerensemble- 17.15 B. N. O. Nieuws-, zakêlijke- en beursberichten. 17.30 Orgelspel. 18.W De N. S. B. antwoordt. 18.15 Gramofoonmuziek. 18.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 18.55 B. N. 0. De wereldmeening uit den aether geplukt. 19.01 Liedje van verlangen. 19.15 Bonte Avond. 20.1! Filmpraatje. 2(7.30 Erlch Schneidewind en zljr. musette-orkest (opn.). 20.45 Bonte Avond. 21.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmuziek. Vanaf 22.15 alleen voor de Radio-Centrales, di« over een lijnverbinding met de studio beschik ken. 22.1524.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301.5 M. 6.458.15 Zie Hilversum I. 8.15 Gramofoonmu ziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmu ziek. 10.30 Lichte muziek (opn.). 12.00 Pianovoor dracht. 12.30 Gramofoonmuziek. 12.45 B. N. 0. Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Tuinbouw, een bezoek aan het aardbeienland. 13.15 Bertus van Dinteren en zijn orkest. 13.40 Voor de jeugd. 14.00 2 violen en piano. 14.30 Gramofoonmuizek. 15.00 Zang met, pianobegeleiding en gramofoon muziek. 15.30 Tijdschriftenschouw. 15.45 Gerard van Krevelen en zijn orkest en soliste. 16.30 Le zing „In en om de bijenstal". 16,45 Gramofoon muziek. 17,00 Voor de binnenschippers. 17.15 Ber tus van Dinteren en zijn orkest. 18.15 Het kwar tier van den arbeid. 18.30 De Melodlsten en pro gramma-overzicht. 19.30 B. N. O. Nieuwsberich ten. 19.45 B. N. O. Gronlngsch praatje. 19.50 Spie gel van den dag. 20.»0 Concertgebouworkest. 20.50 Gramofoonmuziek. 21.00 Als ik 't voor 't zegger. had. 21.15 Concertgebouworkest en solist. 21,10 Gramofoonmuziek. 21.45 B. N. O. Nieuwsberich ten. 22.00 B. N. O. Militair overzicht. 22.10 Avond wijding. 22.15—24.00 Zie Hilversum I.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 2