NET GEHEIMZINNIGE SCHAAKSTUK Victoria-Water 5eZeer belangrijke Postzegelveiling PETRIE Co. DAMIAATJES door FRANZ YVENDELMUTH Geautoriseerde Nederlandsche bewerking door B. L. VENZELAAR. 46 Dokter Voorst liet zich op de knieën zakken, maar stond tegelijk weer op. „Heeft geen doel", bromde hij mistroos tig, „dat is geen werk op deze plaats, Het lijk moet in het laboratorium onderzocht worden. Misschien zit de kogel nog ergens in het vleesch. Hij is immers doodgescho ten, nietwaar?" „Hij is doodgeschoten!" antwoordde de veldwachter met nadruk. „Goed, dan laten we het daarbij, tenminste voorloopig". Van Stolberg nam een notitieboekje uit zijn zak en ging in het zand zitten. „Nu zullen we eerst eens zien, hoe de zaken zich hebben toegedragen. Vertel eens. Treslong?" Treslong kuchte even en keek Piet Ho- man aan. „Mijnheer Homan betrok gisteren dit huis", begon hij met een stijgend gevoel van afkeer voor den rechercheur, maar deze onderbrak hem ruw: „Dus deze jon geman is egenlijk de hoofdpersoon in het drama? Uw naam, mijnheer?" „Piet Homan. Mijn eigenlijke woonplaats is Utrecht. „Mooie stad, Utrecht!" grinnikte -de ander. „Dus tot gisteren was u in Utrecht? En nu bent u plotseling hier? Hoe zit dat eigenlijk?" „Heel eenvoudig", antwoordde de jonge schilder met een tikje spot in zijn stem. „Ten eerste is het mijn vacantietijd en ten tweede was dit huis mijn eigendom". „Sinds wanneer?" „Sinds mijn oom, Jacob Ruys gestorven is, in Mei van dit jaar". „Hm, ie was die oom?" „Jacob Ruys was een van de meest ge achte visschers van het eiland", mengde Treslong zich in de ondervraging. „Mijn heer Homan was een neef van hem". „Goed, maar ik heb u niets gevraagd, veldwachter. Ik ben in gesprek met dezen jongeman. Vertel verder, mijnheer Homan!" „Ja" ging de schilder aarzelend voort, „ik kwam gisteren hier en ben eerst naar dominee Mulder op Texel gegaan om den sleutel te halen, dien hij bewaarde". „De dominee? Waarom moest de domi nee den sleutel bewaren?" wilde Stolberg weten. „Dat weet ik niet, maar hij had hem in bewaring, dat is een feit. Ik ontving in Mei een brief van hem, dat ik de erfgenaam van het huis was en dat de sleutel in zijn bezit was. Als ik hem noodig had, dan moest ik mij bij hem vervoegen". „Dank u en verder, menschenkind. U sloot met den sleutel het huis open en vond het lijk?" „Neen. dat vond ik pas later in den nacht. Ik ging in huis, zette mijn bagage neer en vertrok toen naar het dorp om de noodzakelijke inkoopen te doen". „En nergens iets verdachts bemerkt?" Toen de rechercheur zag, dat Homan aarzelde met het antwoord, riep hij woe- Idend: „Vooruit. spreek op! Wat heb je {geconstateerd?" „Ik vond voetsporen in het huis. Op den grond lag een stoflaag en daarin waren de voetsporen te zien. Bovendien was er in een van de kamers een ruit ingedrukt. Ik vermoedde, dat iemand ongevraagd een bezoek had gebracht". „Hm, was er iets gestolen?" „Dat weet k niet. In elk geval heb ik niet kunnen constateeren, dat er iets verdwenen was". ,jU wist natuurlijk niet, wat er in het huis aanwezig was, voordat u kwam? Hebt u aanteekeningen gemaakt van de voet sporen?" „Neen!" zei Homan. Niets?" herhaalde de rechercheur verwonderd over de woorden van Piet. „Waarom niet?" „Omdat, eh, ik weet niet, ik vond het niet de moeite waard. En bovendien is er op Vlieland geen politiepost. Ik had naar Texel moeten overvaren en daarom stelde ik het uit". „Zoo dat is heel merkwaardig", gromde van Stolberg. „Ten eerste noemt u een inbraak niet de moeite waard en na derhand verklaart u, dat u den weg naar Texel te ver vond". „Daar kan ik geen antwoord op geven. Het is, zooals ik zeg. Bovendien wist ik toch niet, wanneer de inbreker in huis'was geweest? Misschien was het wel weken of maanden geleden en als het werkelijk een inbraak geweest is en niet louter nieuws gierigheid» dan moet ik zeggen, dat de in breker de zaak weer netjes achtergelaten heeft. Voorzoover ik heb kunnen nagaan, was er niets van haar plaats gehaald". „Hoe weet u dan, dat de man 's nachts binnen is geweest?" „Omdat de menschen hier op het eiland vertellen, dat er eiken nacht licht achter de vensters schijnt", antwoordde de jon geman geduldig. Treslong waagde het op nieuw, een steentje bij te dragen. „Er woin in den laatsten tijd vreem de dingen over het huis verteld",zei hij bijna fluisterend, „maar omdat het er dik bovenop lag, dat de menschen het zelf hadden verzonnen, geloofde ik het niet". „En wat zijn dat voor vreemde dingen en waarom heb je er geen acht op gesla gen?" vroeg van Stolberg op bijna be velenden toon. (Worat vervolgd) GEZOND EN DORSTLESSCHEND Sportfeest op het Haarlem terrein Athletiekwedstrijden van de Hitier Jugend Het sportfeest yan de Hitier Jugend en van den Nationalen Jeugdstorm, dat van daag en Zondag op het terrein van Haar lem gehouden wordt, biedt een goede ge legenheid elkanders krachten te .neten. De belangstelling van de leden is groot. Reeds zijn in andere provincies wedstrijden ge houden, welke veel succes opleverden. Een uitgebreid programma is samengesteld, dat vanmiddag om vier uur wordt ingezet met de voorwedstrijden. Morgenochtend om acht uur worden ze voortgezet en du ren tot ongeveer twaalf uur. Deze wed strijden zijn in het bijzonder vastgesteld voor de leden van de Hitier Jugend. die deelnemen aan individueele kampioen schappen en aan de voor wedstrijden van den Reichs Sportwettkampf. Om drie uur worden v?le bezoekers, die gratis toegang tot het terrein hebben, ver wacht. Na de opening volgen een demon stratie gymnastiek en athletiekwedstrijden, bestaande uit hardloopen, ver- en kogel- stooten, speerwerpen en estafette. Voor de handbalwedstrijden heeft de Beauftragte van den Rijkscommissaris in de provincie, Gau-amtsleiter Unger een wisselprijs beschikbaar gesteld. Te verwachten is het, dat velen een be zoek aan 't Haarlem terrein zullen brengen, om een indruk te krijgen van de spor tieve prestaties van de jeugd. Vanavond om halfacht worden in Stoop's bad zwemwedstrijden gehouden. PREDIKBEURTEN ZONDAG 28 JUNI HAARLEM. X. H.« Kerk. Groote Kerk. Ds. I. P. van dor Waart. 10: Ds. P. W. Po-eken. Nieuwe Kerk. 10.30: Ds. G. J. Waardemtvurg. Oosterkerk. 10: Ds. H. E. Beker. Noorderkerk. 10.30: Ds. E. Emimen Bevestiging van nieuwe leden. Baken eseer- kerk. 9.45: Smit, Kinderkerk. 11: Ds. H. Schothorst, van S tagger da. Jeugddienst. Broedergemeente. 10.30: Ds. Bielke. Stads Evangelisatie. 10 en 5: H. Seller. Zaandam Evang. Samenkomsten, Zuiderstr. 10 en 5: J. Kits. Evang. te Zeist. Opwekkingssamen, komsten, Zuideretr. Donderdag 8: J. Se- /ensma, Evang. te Amsterdam. Christian Science. 10: in de Ned. taal: 11.15: in de Eng. taal. Egllse Wallonno. Dimanche 28 Juin a 10 h. 30: Serv. présidë pat m<r. Ie pas teur R. Ie Gras, de JClmègue. Deutsche Evang. Gem. KIndergottesdienst, um 11.30 Uhr. Pfarrer Rling. Evang. Luth. Gem. 10.30: Ds. W. Spllethoff. H. Doop. Ver. Doopsgez. Gem. 10.30: Ds. J. IJntema. Vrijz. Herv. 10.30: Ds. L. H. Ruitenberg, Franeker Rem. Ger. Gem. 10.30: Dr. J. C. A. Fetter. Rem Pred. te den Haag. G«cr. Kcrk. Klop- pensingelkerlc. 10: Ds. J. W. Siertsema. 5: Ds. Js. v. d. Linden. Zond. 35. Oude Gracht 10: Ds. A. M/Boeylnga. 5: Ds. L. Hoorweg. Zond. 35. Zuid-Oosterkerk. 10: Ds. L. Hoor_ weg. 5: Ds. J. W. Siertsema, Zondag 36. Ger. Kerk In H. V. 10: Ds. G. W. ran Deth. 10: Kinderkerk. Baptlstcn-Gem. 10: Ds. L. de Haan. 7.30: Gemeentevergadering. Ge- loofs Gem. „Het Leger des Hells". 10: Hei- ligingsdienst. 7.30: Opwekkingssa.menkomst Leider en Mevr. Lahuis. Pinkstergemeente. 10 en 6: Openbare .samenkomst. Herst. Apost. Zendlngsgcm. Schoolwboirgstr. 10 en Godsdienst-oefening. Herst. Apost. Zen- dingsgem. Jacobijnestr. 10 en 5: Gods dienstoefening. Vrije Evang. Gem. 10: Ds. D. J. D. diu assé. 5: Evangel Isa tiediienst met Koor zang. 10: Kinderkerk. HA ARLEM-NOORD. N. H. Kerk. Kerk Kloosterstraat. 10: Ds. H. J. Drost. Imrna- nuelkerk, 10: Ds. M. V» d. Voet. 6: Ds. J. IJzerman, Jeugddienst. Kon, Emmaschool. 10: K. A. Oskam. hu:l pp red. Ned. Prot. Bond 10.30: Ds. H. J. D. R. Theesing. N. H. pred. te Mlddelle. Gel. Gem. leger des Hells. 10: Heiil-lgingsdienst7.30: Openbare HeMtsbij- eenkomst. Leidsters: M. Frese en C. Eschau- zier. Noorder Kapel. 10.30: Evamgellst en Mievr. Bossens. 7: Evang. Bossers en amderen Ger. Kerk. Noord-Schoterkerk. 10: Ds. Js. v. d. Linden. 5: Ds. A. M. Boeymga. Zo-nd. 36 Chr. Ger. Kerk. 10 en 5: Ds. D. Henstra. HEEMSTEDE. N. TI. Kerk. Kerk Kerk plein. 10: Ds. H. Rlamsom Henkemans, te Groesbeek. Jeugdikerkdiemst. Knpel Vre- denhof. 10.30: Ds. Barger. Ger. Kerk. Don derdag 8 nam.: Koediefslaan, be vest, en intrede van Ds. v. d. Brink. a AERDENHOTTT. X. H. Wijkgebonw. 10.30: C. A. F. van Stlpriaam Luisciue, hulp prediker. Zaterdag en Zondag 3: Sprekers: Ds. P. G. v. d. Ho-off van Hilversum, Ds. G. W. v. Deth, vain Haarlem, Ds. P. v. d. Viced van Zand voort en Dr. J. Verdoorn, zen deling arts te Zandvoort. BLOEMEXDAAL. X. H. Kerk. 10: Ds. J, C. van Dijk. OVERVEEX. N. H. Kerk. 10: Ds. Ch. de Beus. HAARLEMMERMEER. X. H. Kcrk. Hoofddorp. 10: Ds. J. C. Salverda, 3: A. C. Brörens. Aalsmeerderweg 10: W. T. J. Koudstaal. BennebroeJcerweg 3: W. T. J. Koudstaal. Vijfhuizen. 3: Ds. J. C. Salverda H. D. Lijnden 10: P. v. d. Berg. Badhoeve dorp 10: Ds. P. Swagerman, v. Driebergen. HALFWEG. X. H. Kerk. 10 en 7: Ds. H. O. Molenaar. Ger. Kerk. 10 en 4: Ds. Groe ne wegen. ICILLEGOM. x. H. Kerk. 10 en 5: Ds. Chr. Eerhard. Bed. H. A v. en Dankzegging Ger. Kerk. 10 en 5: Ds. A. K. Krabbe. Chr. Geref. Kerk. lo en 5: Leesdlenst. Herst. Apost. Zendingsgeni. 10: Godsdienst of ening BEXXEBROEK. X. H. Kcrk. 10: Ds. J G. Lekkerkerker. SPAARXDAM. X. H. Kerk. 3: Ds. A Snebhlage. Afscheidspredikatle. Evangelisa tie. 10: A. Besselaar, van Amsterdam. ZAXDVOORT. X. H. Kerk. 10: De. D. Tromp. Ger. Kerk in H.V. 10: Ds. P. v. d. Vloed. op 8. 9, 10 en 11 JULI. Postzegelhandel P. DE VRIES Groote Houtstraat 160, Haarlem Catalogus gratis op aanvrage Voor de eerstvolgende herfstveiling zoeken wij nog een zeer goed object LAATSTE NIEUWS Litwinof bij besprekingen te Washington Churchill en Roosevelt geven uiteenzettingen Stephen Early, de secretaris van Roosevelt, heeft verklaard, dat de Sowjet-Unie deelneemt aan de onder handelingen tusschen Roosevelt en Churchill en vertegenwoordigd wordt ddor Litwinof. Early heeft voorts verklaard, dat de ver schillende ontmoetingen met Litwinof een andere serie besprekingen vormen, waar bij overal tot in de kleinste kleirligheden gaande constateeringen en overzichten op gesteld zijn. Tegelijkertijd worden bespre kingen gevoerd met hooge officieren van het leger, het luchtwapen en de marine, waaraan ook de V.S., Groot-Brittannië en de Sowjet-Unie deelnemen. Early voegde hieraan toe, dat de Britsch- Amerikaansche besprekingen voortgezet worden en beschreef de besprekingen met de Sowjets als van „uitgebreiden' aard. Ook Cordell Hull is erbij aanwezig ge weest. De „New York Times" verklaart, dat Roosevelt en Churchill hun „nieuwe" stra tegie inzake een offensieve oorlogvoering hebben uiteengezet voor den Oorlogsraad voor den Stillen Oceaan en voor vooraan staande leden van het Congres. Roosevelt en Churchill gaven Uitdrukking aan „hun vertrouwen", dat 't „nieuwe plan" 't resul taat zou opleveren, dat de Geallieerden „wenschen". Beide Staatslieden hebben in „bemoedigende bewoordingen" een alge meen overzicht gegeven van den oorlogs toestand. Churchill verklaarde, dat er geen gevaar bestaat Egypte te verliezen. De po sitie, waarin zich de Sow jet-Russische le gers zich bevinden werd „bevredigend" ge noemd. Na de bespreking met Roosevelt en Chur chill, zoo. schrijft de correspondent verder, heerschte onder de leden van het Congres ■een „optimistische" stemming. De gezant van Nieuw-Zeeland, Nash, verklaarde na de conferentie, dat de „nieu we" oorlogstoestand over het algemeen tamelyk wel overeenkomst met de wijze waarop Australië, Nieuw-Zeeland en Tsjoengking den oorlogstoestand zagen. De minister van buitenlandsche zaken van Tsjoengking, Soong, die om grooten steun door de luchtmacht had verzocht, verklaarde, dat hij er niet aan twijfelt, of de Geallieerden hebben „volledig begrip" van de beteekenis van den Stillen Oceaan. Op de vraag, wat hij erover zeide, dat de troepen van de Spil reeds in Egypte op rukken, verklaarde de gezant van Nieuw- Zeeland: ,,Ik geloof niet, dat de troepen van de Spil naar Caïro komeh". Een lid van het Congres, dat aanwezig was bij de besprekingen met Roosevelt en Churchill, heeft den correspondent van de „New York Times" een commentaar ge- feven, waaruit blijkt, dat Roosevelt -en !hurchill het overzicht over den algemee- nen oorlogstoestand op zoodanige wijze hebben gegeven, dat het allen leden van het Congres had „voldaan". Churchill terug in Engeland Attlee over het „tweede front". Naar de Brltsche nieuwsdienst meldt, is Churchill uit de Vereenlgde Staten in Engeland teruggekeerd. In het Lagerhuis heeft Attlee verklaard, zich te verheugen, dat hij de gelegenheid kreeg in het algemeen te kunne» verkla ren, dat geen speculaties over tijd of plaats van het toekomstige offensief der Gealli eerden, hetzij in krantenartikelen, hetzij in redevoeringen, gewenscht zijn. Bij de tusschentijdsche verkiezingen in Maldon. in Essex, is de regefering verslagen, zoo meldt de Brltsche berichtendienst. De onafhankelijke candidaat verwierf met 12.219 stemme» een meerderheid van bijna 6000 stemmen op zijn tegencandidaat. Hunt, van de regeeringspartij. en den onafhanke- lijken candidaat Metthews. Naar uit een bericht uit New-York blijkt heeft de Amerikaansche censuur aan de bladen medegedeeld, dat in de toekomst over diplomatieke besprekingen of onder handelingen geen „voorbarige" berichten of commentaren mogen worden gepubli ceerd. De pers moet zeer groote terug houdendheid in acht nemen. HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING Een filmmidd&g. Dinsdagmiddag 30 Juni wordt vanwege de com%issie voor Huishoudelijke voorlichting en Gezinsleiding afd, Haarlem in het lokaal der Speeltuinvereniging Oosterkwartier aan de Bern. Zweersstraat. een filmiddag georga niseerd. De leerares. mevr. Spanjaard, zal een korte Inleiding houden. De films zullen een beeld geven van de wijze, waarop het be lang der hutshouding in oorlogstijd gediend kan worden. Slagschepen uit de mode? Uit Washington wordt gemeld, dat de democratische senator Clark de schrap ping heeft voorgesteld van de goedkeu ring voor den bouw van nieuwe slag schepen. Hij motiveerde dit voorstel hiermede, dat de bouw van kleine en grootere vliegkampschepen bespoedigd, moet worden. Het slagschip, zoo zeidel hij, is uit de mode en men zou er goed aan doen om slagschepen en kruisers, die thans in aanbouw zijn. te verande ren in vliegkampschepen. Hoe slaat het met de kersen? In de Over-Betuwe geldt als norm, dat met Sint Jan dat is 24 Jjinl de kersen- oogst aanvangt. Van het Jaar is dit precies op den dag af uitgekomen, want terwijl men in Huissen omgeving de notentakken aan de deur stijlen ophing, klom men in Gendt het kersenstadje hij uitnemendheid in de boomen om de ronde en roode vruchten te plukken. Op St. Jan ving dus de campagne aan en thans zijn overal in de Over Betuwe de plukkers doende de „druppels bloed" ie oogsten, die in deze streek eigenlijk als ao herinnering hangen aan veel vergoten bloed in den strijd, welke rond Angeren gevoerd werd. AOok de jamindustrieën in Eist beginnen ans hun groote campagnes. Werden an dere jaren honderden meisjes uit alle deelen van de streek per bus naar de fabrieken in Eist vervoerd, thans heeft men, bij gebrek aan verkeersmiddelen, de meisjes, die de kersen van de stelen moeten ontdoen, mid den in de kersencentra tewerk gesteld. Zij werken in Gendt, waar in normale tijden de kersenoogst met veel plezier gevierd wordt, in Huissen en te Eist. Thans trekken reeds veel vreemdelingen de Over-Betuwe door, niet alleen genietend van do schoonheid der streek, maar ook in de vruchten, die zij oplevert. Zooals bekend, Is de verkoop aan do boomgaarden tot een bepaald kwantum ge oorloofd en daarvan wordt rijkelijk ge profiteerd. Wanneer men dan tegelijk de schoonheid der streek in zieh opneemt, kan men dubbel tevreden huiswaarts koeren. Geest en ma terie hebben dan ieder hun deel. De centrale persdienst van het N. A. F. meldt^i De meening heeft post gevat, als zou door de* genen, die gebruik maken van het generaal pardon, contributie betaald moeten worden, van het moment af, dat zij bedankt hebben als lid van het N. V. V., respectievelijk van hun vak bond. In tegenstelling hiermee kan worden meege deeld, dat in deze gevallen de contributie ver schuldigd is te beginnen met den datum, waarop toetreding tot het N. A. F. plaats vindt, doch in geen geval voor een tijdvak, liggende vóór 23 Juni 1M2. Om eventueele ultkeeringen. welke ge baseerd zijn op de gestorte contributie, met uit zondering van die, welke .voortvloeien uit de werkloozenkas, zoo hoog mogelijk te doen zijn, is inverwijlde toetreding dringend gewenscht. Voor hen. die reeds eerder op grond van het generaal pardon zijn toegetreden, en dientenge volge meer contributie betaald hebben beteekent dit, dat door hen is overeenstemming daarmee .hoogere ultkeeringen zullen worden genoten dan wanneer zij zich later hadden aangemeld. LISSE BENOEMING HULPZWEMMEESTERES. In verband met de uitbreiding van het aantal zwem-uren is voorloopig tot hulp- zwemmeesteres in de Gem- Zweminrichting aangewezen mej. A. M. Lommerse. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig op het bureau van politie en al daar tc bevragen alle werkdagen tusschen 7 en 8 uur n m., de volgende gevonden voor werpen: melkmaat, aardappelbonnen, klein zakdoekje. Te bevragen bij: W Sissing. Prins Hendrikstraat 23, rood regenkapje: v. d. Kolk. Patrimoniumplein 33 paar gymnastiekschoe nen: C. J. Hulsebosch, v. d. Endelaan 37. wit konijn (verm. 4 weken oud), A. Beider, Pr. Hendrikstraat 27, zilveren armbandje: E. van Dijk, Molenstraat 35, zilveren armband met blauwe steen. ZOND AG DIENST GENEESHEEREN. De Zondagsdienst der geneesheeren wordt op Zondag 28 Juni waargenomen door Dr. Versluys. LISSE BURGERLIJKE STAND. Bevallen: G. van Gervenv. d. Poel, z.\ P. H. Ransdorpv. Amsterdam, z.; J. v. d. Werken—Schrler, z.; E. M. Floor—v. Bree. d.: J. VermelJv. Heusden, z.; A. Hulzer— v. Tol. z.; G. M. Scljram^—v. Stein, d.: J RietveldKnappert, d.; J. Beelenv. Leeu- ■en, d. GEVONDEN VOORWERPEN. Portemonnale met inhoud; bankbiljet f 25 .rljwielslot, snoekhengel. Inl. Bur. van Politie te Lisse. BLOEMENDAAL GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden en terug te bekomen bij: Bis- Dincklaan 12, lederen handschoen; Van Buggenum, Bentveldsweg 1 Bentveld, glacé handschoen; Van der Meer, Gouwstraat <4 Haarlem, bril; De Boer, Oranje Nasaulaan 67, portemonnaie met inhoud; Zonneveld, Duinlustparkweg 17 Santpoort-Station, kinderschoentje; Hoogenbirk, Bispincklaan ll, pop (kinderspeelgoed); J. v. Duin. Jul. v. Stolberglaan 9b, schop; Hoek, De Gene- stetweg 10, ceintuur; Boekhoven, N. Tuin dorplaan 60 Haarlem, gebreid jasje; An- driessen, Wagenweg 244 Haarlem, wollen sok met pennen; Van Bentheim v. d. Berg. Koninginneduinweg 4, vulpenhouder: Oud. Middenlaan 13 Haarlem, sjaal. Politie bureau Overveen (inlichtingen alleen op werkdagen van 1012 uur v.m.): hand schoenen. popje, doos met inhoud, dames schoen. Post Aerdenhout: Rljwielslot met ketting, schooltasch met inhoud. Ged. Oude Gracht 82, Haarlem EFFECTEN COUPONS LIPS' SAFE-Inrichting COBP. VEILING H. B. G. Vrijdagavond- vergaderde de Coöp. Velling H. B. G. onder presidium van den heer P. Warmer dam Cz. De voorzitter constateerde ln zijn openings woord dat het afgeloopen seizoen goed genoemd mag worden. Het financieel verslag wees uit dat voor f 1,200.000 was aangevoerd en het batig saldo f 3585,63 bedroeg. Per 1 Mei 1942 werd voor 100 betaald. Het velUngspercentage 1941—1942 werd vastge steld op f 5,30 per f 100. De voorzitter P. Warmerdam Cz. werd herko zen. De heer J. W. A. Lefeber sprak hem toe. De heer J. P. Segers werd als lid van den Raad van Commissarissen eveneens herbenoemd. Medegedeeld werd dat de veiling erkend Is geworden voor het veilen van groenten zoowel ln Lisse als in Hillegom. LISSE. X. H. Kerk. 10 en 5: Ds. J. Th. v. Veenen. Geref. Kerk. 10 en 5: Dr. Th. Ruys Jr. Chr. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. A. Pon- afceln. Geref. Gom. 10 en 4: Ds. A. Verhoge. HILLEGOM BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Petronella Alida Maria, d. van J. A. Steenvoorden en C. M. Schrama; Elisabeth Maria Hendrik, d, van H. Blom en J. C. van Bakel; Cornelia Wilhelmina, d. van E. Th. Zee straten en w. M. van der Salm: Anna Catharina, d. van M. Weijers en A. A. van der Lans; Adriaan z. van J. Uilenreef en M. Karssen: Anna Helena Maria. d. van L. G. de Groot en H. M. Gieske. GETROUWD: C. M. Boot en M. M. P. War merdam; R. van Dorsten en J. van Biezen; Ph. Uijthoven en R.«Vijfschaft. ELDERS OVERLEDEN: E. C. J. Lommers, echtg. van C. van Rooden, v., 35 J. SLUITING SECRETARIE VERVROEGD. Met ingang van Woensdag 1 Juli zal de se cretarie van 9 tot 12.30 uur voor het publiek geopend zijn. De sluiting van de secretarie- bureaux, die tot nu toe om 13 uur plaats vond. is dus met een half uur vervroegd. De vervroegde sluiting geldt alleen voor de dagen van Maandag tot en met Vrijdag Des Zaterdags is de secretarie voor het publiek tot 1 uur geopend. De heer Janke nam afscheid van Nederlandsche journalisten In de persconferentie van gistermiddag heeft de neer Legationsekretar Janke af scheid genomen. Aan het slot van zijn uit eenzettingen over de buitenlandsche poli tiek en de belangrijke krijgsgebeurtenis- sen, die zich in den loop van dit jaar en in het bijzonder van de laatste maand heb ben afgespeeld, heeft de heer Janke al de journalisten zijn dank betuigd voor de medewerking, die hij van de zijde der pers had ondervonden, alsmede voor 't aangename contact, dat hij gedurende zijn werkzaamheden in Neder land, die zich over een periode van 15 jaar uitstrekken met de journalisten heeft gehad. Van de gelegenheid om afscheid te ne- rnen, maakte eerst dr. Drewes gebruik, die in hartelijke bewoordingen het werk, dat de heer Janke in de persconferenties, die hij o.a. zelf in het leven heeft geroepen, tot stand bracht. Vervolgens was het woord aan den heer Blokzijl, die namens het departement van volksvoorlichting en kunsten afscheid nam Namens de journalisten sprak de ver bondsvoorzitter, de heer van Megchelen. die in het bijzonder wees op het begrip, dat de heer Janke steeds heeft getoond voor de moeilijkheden, waarin sommige journa listen kwamen. Tenslotte spraken nog de heer P. Der- jeu, die afscheid nam van den heer Janke als voorzitter van den kring van buiten landsche journalisten en de heer Picard namens de journalisten ter persconferentie. BURGERLIJKE STAND HAARLEM. 2S Juni, Bevallen: 24 Juni: M. J. SouwtrPoel geest, z„ 25 Juni: A. jC. Campfer.s—Draljer z„ M. C. Podt—Sieraad, z„ W. C. Kaar:— Floris. z.t C. A. M. Steffene—vaa der Meer, d., M. C. Rtissemaker—Meevers. d. Overleden: 24 Juni: J. G. Stammeijer, 79 j.. Heerensin»rel, O. R. A. Michelsen, 74 j„ Hazepaterslaan. 25 Juni: A. C. va® Balen- Herben. 68 J.. Maerten va® Heemskerkstr. Ondertrouwd: 26 Juni: A. vam Tongeren en E. Janeen. OFFICIEELS MEDEDEELINGEN. He: Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd maakt bekend, dat aan de telers in de provincie Noord-IIolland tot een nader te be palen datum vergunning wordt verleend om hun goedgekeurde pootaardappelen. voor zoover ge teeld krachtens een tuinbouwteeltvergunning of een tijdelijke tuinbouwteeltvergunning zonder opdruk met het woord ..Pootaardappelenbedrijf", te oogsten en door middel van de veilingen aan de V.B.N.A.,voor consumptledoelcinden te ver» koopen of af te leveren. Ingeschreven als Persbericht No. 961. R.B.V.V.O. NEDERLANDSCHE VISSCHERIJCENTRALE. De Nederlandsche visschertjcentrale maakt be kend. dat haar kantoorgebouw, gevestigd 2de Adelheidstraat 300 te 's C.ravenhage. met Ingang van 2 Juli a s .weer telefonisch is te bereiken onder nummer 720080. De telefoonnummers van de afdeellng garnalen en de afdeellng distributie en vischvervoer bllj- •oorlooplg nog ongewijzigd. DE VERPLICHTE RUNDVEELEVERING 1942. Bij de vaststelling van den aanslag 1942 voor de verplichte rundvecleverlng 1942 werd, behal ve een aantal kilogrammen, dat verplicht moest worden geleverd, levens aangegeven een mini mum aantal runderen tenminste eenmaal ge kalfd, dat hierbij moest worden geleverd. Deze maatregel had ten doel om te voorkomen, dat in de samenstelling van den veestapel te groote verschuivingen zouden optreden.' Mede ln verband met de vetposltie ls echter besloten om het minimum aantal te leveren koelen te doen vervallen, zoodat thans de vee houder vrij is om zijn aanslag te voldoen door levering van die runderen, die hij daartoe het meest geschikt acht. Hierdoor wordt hem dus de geelgenheld geboden zijn leveringsplicht te vervullen door levering uitsluitend ln den voxm van jongvee. VERVOERVERBOD HOOI. Het rijksbureau voor de voedselvoorziening ln oorlogstijd maakt bekend, dat bij besluit no. 64 der Nederlandsche lnkoopeentrale van akker bouwproducten (N.Ï.C.A.) de ontheffing van het vervoerverbod voor hooi is ingetrokken. Dientengevolge is thans het vervoer van hooi voor een leder verboden, tenzij door of vanwege de N.I.C A. of P.I.C.A. een geleideblljet voor- is afgegeven. NIEUWE ADRESSEN VAN DE BEDRIJFS ORGANISATIE VOOR AKKERBOUW PRODUCTEN c.s. 26 JunL De bedrijfsorganisatie voor akkerbouwproduct ten vestigt de aandacht op de nieuwe adressen •an de bedrijfsorganisatie, van de acht onder haar ressorteerende onderbedrljfsorganisaties er» van het aan- en verkoopbureau van akkerbouw-* producten, alle gevestigd te 's Gravenhage. Bedrijfsorganisatie voor akkerbouwproducten: Wassenaarscheweg 80 (tel. 183456, interl. letter» D. D. D.). Onderbedrijfsorganlsatle voor granen, zaden en peulvruchten: Wassenaarscheweg - 80 (tel. 183456). De afdeelingen bloeroverwerkende Industrie en bonnenadministratie van deze onderbedrijfs organisatie zijn echter gevestigd: Z. O. Binnen* singel 66—67 (tel. 163540. Inderl. letters E. E. E. E.). Onderbedrijfsorganisatie voor zaaizaad en pootgocd: Wassenaarscheweg 80 (tel. 163458, Interl. letters D. D D.). Onderbedrijfsorganisatie voor aardappelen: Wassenaarscheweg 80 (tel. 183456, Interl. letter» D. D. D.) De afdeellng bonnenadministratie var* deze onderbedrijfsorganisatie ls echter geves tigd: Z. O. Binnensingel 66—67 (tel. 183540, interl» letters E. E. E. E.). De correspondentie inzake fabrieksaardappelen en Inzake de verwerking daarvan tot aardappelmeel kan als tevoren ge< richt worden aan het adres: Kerkstraat 22, Veen- dam (tel. 316), waar ^en bijkantoor van de onder- bedrijfsorganisatie gevestigd is. De onderbedrijfsorganisatie voor suiker, voor veevoeder, voor hooi, stroo en ruwvoeder, vooiï vlas en hennep en voor griend en riet zijn allo gevestigd: Z. O. Binnensingel 66-67 (tel. 183540, interl. letters E. E. E. E.). De bedrljforgonlsatle herinnert, eraan, dat dez^ nieuwe instellingen de werkzaamheden overne men, welke tot dusver verricht werden door de Nederlandsche okkerbouwcentrale (N.A.C.), d« Nederlandsche inkoopcentrale van akkerbouw» producten (N.I.C.A.de Nederlandsche meelcen trale (N.M.Cen de Nederlandsche aardappel meelcentrale, dat gedeelte van het werk dezer centrales, dat betrekking had op het aankoopen producten en het verkoopeti er van aan dep handel en de industrie, alsmede het afsluiten van ln- en exportcontracten, ls overgenomen door het aan- en verkoopbureau van akkerbouwpro ducten: Bezuidenhout 15 (tel. 720090, interl. let ters T. T.). VERPLICHTE VEELEVERING 1942. Teneinde een regelmatige vleesehaanvoer te kunnen waarborgen, z.al met Ingang van 6 Juli 1942 alleen vee voor de verplichte levering op de markten aangeboden kunnen worden, Indien eer» ..lastgeving tot levering" door den betrokken leverancier-veehouder overgelegd kan worden. Deze leveringskaartcn zullen regelmatig aan de veehouders toegezonden worden met vermelding van het te leveren aantal kilogrammen. Zooals ook op de kaarten vermeld staat, zal bij een le vering. welke over tijd geschiedt, eon boete worden toegepast. Wij vestigen er nogmaals de aandacht op. dat géén uitstel voor deze verplichte aanschrijvin gen wordt verleend, ook onttrekken reclames de veehouders niet aan toepassing van de boete bepaling by een levering over tyd. Ingeval van een vrywlllige levering zal even eens by aanbieding op de markt een leverings- kaart overgelegd moeten worden. Voor deze gevallen kunnen de betrokken vee houders zich tenminste één week van tevoren schriftelijk opgeven aan de Landbouw-Crisls- Organisatie. Afdeellng Veeleveringsadminlstratie met vermelding van ongeveer het te leveren aantal kilogrammen vleesch. opdat hun een last geving tot „vrywlllige" levering toegezonden kan worden. Indien er een spoedlevering dient plaats te vin den van b.v. een nuchter kalf, kan eventueel hiervan opgave gedaan worden by den Plaatse- iy ken Bureauhouder. ingeschreven als Persbericht No. 69. Vraag en Aanbod Vooruitbetaald per mm. 8 ct Niet voosult bet. p. mm. 10 ct. Werkzoekenden en aahgebo- Sen betrekkingen bij vdorult- setallng per mm6 ct. Niet vooruit bet. p. mm. 8 ct. minimum 6 mm. Kleine Zakenonnonces Afkomstig van handel en be- irljf. Vooruit bet. p. mm. 12 ct minimum 6 mm. max. 30 mm. Lessen TA- PRAKTIJKEXAMEXS LEX, Privé les f.5 P. m. Attesten ter inz. J. v. Do ome. Romeinen- straat 37. H.-N. Personeel gevraagd Voor Huishouding Tandarts I. «n Dorsser. Rus- tenburgherweg 2 6. Bl'daaJ, vraagt met 1 Aug. wegens huwelijk der tagenw. een net DIENSTMEISJE voor d. en n. Aamm. 's av. tus schen 7 en 8. Per 1 Juli of later net DAG MEISJE gevr. (vanaf 14 j.) werk tijd nader te beepr. Spiegelen- burghl. 4, Aerdenhout. Gevr. een flinke eerlijke HULP IX DE HUISHOUDING van 8.30- 6 uur met middagmaal in gezin, r. 3 per», te Heemstede, netjee, zelfst. kunn. werken. Br. m. opg. loon. leeftijd en get. 1101. DuKsoh gezin van 3 pers. zoek* per 1 Juli of eerder: DIENST BODE voor d. en n. Goed kur.n. koken, katoen en zwart dragend. Vee', vrij. xoed loon, 25 tot 3'") Jaar. Zandvoorterweg S. Aerden hout. Tel. 27378. NETTE WERKSTER gevr. v. Maandagsoohtends. Spaarn- «ïouderstr. 77. Bij dame-alleen een beschaaf- JUFFROUW gevr. voor intern gen. alle h. bezigrh. te verrichten 40 j. Twijnd<erslaan 43, 2 x bellen. FLINK DAGMEISJE erevr. v. uur. Westerhooitpark 6. NET MEISJE gevr. van 's morgens 8 tot 's av. 7 uur, Zond. rij. Koken geen vereiectvte. Z. a. m. bij Mevr. Koopen Keaseler. Tulpen.kade 8 h. Hyacintenlaan b. d. Zijlweg. Gevr. nette WERKSTER in kl. gez. Jac. van Campenstr. 61, Hst. Gevr. nette HUISNAAISTER op de hoog'be met reparatie over hemden. Mevr. DIckmann, Hee- renweg 148, H'stede. FL. WERKSTER gevr. voo 3 morgens per week van 8.30-1 u. v. Wet's Fotohandel, "Wagen, weg 86. Gevr. voor 2 ocht. i. d. week een nette WERKSTER. Engelsz- straat 17. In klein gezin net DAGMEISJE of nette werkster ge%T. 2 of 3 x p. w. gevraagd 9-12 uur. Zon dags vrij. Aanmelden Tetterode- straat 85, Haarlem. Voor direct XET MEISJE ge. vraagd van 9-1 uur. Brakel. War moesstraat 6 rood. Flinke HULP 1. d. HUISR. gevr. P.G. v. d. of d. e. n. Gez. oers. Boerkoel Kampersingel 2 A rood. Gevraagd: FLINKE WERK STER 3 dagen p«"-r week voo» winkel en huishouding, flink loon Aanmelden 9-12 en 3-6 uur. Hunkemöller Lexis. Gr. Hout straat 71. HELDERE WERKSTER ge vraagd. Dlnsd. en Zat. 9-1. Ver- spronckweg 83 zw. FTJXKE WERKSTER gevi. Dlnsd. en Vrijdags 9-12. Maurl- olalaan ?8. Overveen. In klein doktersgezin METSJF gevr. van 8-5 u. Aanmelden na 7 ii. Ged. O. Gracht 115. Gevraagd: ongeh. WERK STER voor Vrijdag 9-s uur. Ko ninginneweg 99. Na 1 uur# XET MEISJE gevr. van 8.30- 5 uur. Heemsteedsche Dreef 151. Gevr. WERKSTER voor Dins dags en Vrijdags. Zandvoortsche- laan 109. Heemstede. MEISJE v, d. en n. gevraagd oor zoo spoedig mogelijk. G.G of Herv. 'in klein gezin in Haar lem, hulp voor wasch aanwezig niet ouder dan 25 Jaar. Br. 1114 Gevr. een MEISJE niet onder 0 jaar voor de morgenuren. Goed loon. Zonder kost. Nassau- straat 19 rood. Gevr. tegen 1 Aug. of 1 Sept. bt) doiktersfomlMe ln Hitte gom beschaafd MEISJE, intern, go-ed kunn. koken, hoog loon, dagmeis je aanw. Zonder goede getuigen onin. zich aam te melden. Mevr. Textor, Asterlaan 8, Aerdenhout tusschen 7 en 9 uur. Gevraagd: voor tijdelijk een VERPLEEGSTER voor 2 nach. ten en 1 dag. Schotersingel 2. FL. DAGMEISJE gevr. vam 8-5 uur. 2de meisje aanw. Aamm. na 6 uur. KI. Houtweg 77. Voor 29 Jumi heldere DAG- DTEXSTRODE gevr. vam 8.30- 5 uur. Goed loon en eetgeld. Zond. goede get. onn. aan te melden. Annm. na 5 uur 's mldd. IJeemsi. Dreef 157. Gevr. in kl. gezin net DAG MEISJE. P.-iIurr,Lisetr. 26; Gevr. MEISJE voor de mor genuren. ong. 15-16 Jaar. Rozen- hagenstraat 21. Gevr. flink MORGEXMETSJE. zelfst. k. werken in R.-K. gezin Aanm. na S u. 's av. Molijnstr. 32, NET METSJE gevr. v. d. mor genuren. Molenaerstr. 25, Hrl. Voor Bedrijf Gevraagd: een nette LOOP JONGEN'. leeftijd circa 14 a 16 J. Groentonhnndel Kleverpark- •veg 8z. De Z\v;tser«:he vraagt nette BF.ZORGEIIS, niet ouder dan 2: J. voor haar filialen te Haarlem. Aanm. Kleverparkweg 100, liefst voor 12 uur. Gevraagd 2DE KAPSTER. In tern met goede kost. Louis Jans sen. Spoorstraat 17. Hot Kappers huls. Enkhuizen. Tel. 306. MAXGELSTERS en OVER HEMDEN STRIJK STER gevr. desgew. voor enkele dagen per week. Fijnwasscherij v. d. Bosch Scheepmakersdijk 26, tel. 16114 H.H. KAPPERS. Ie of 2e Be diende en leerling of vergevor derde gevr. Br. 1062. Flinke JOXGEX gevraagd. Voor de Boekbinderij. Aanmelden Merovingenatraat 25. COUPEUSE-OOSTUMIèRE gevr. leiding kunn. geven aan kl. atelier, Br. 10S3. KAPSTER gev-r. voor direct later. Hoog loon. Matoom Gramdjeam, Binnenweg 5. H'et, HALFWAS PLAATWERKER gevraagd 16 a 17 jaar. Bakemes- sergracht 52. NETTE LOOPJONGEN gevr. Regul-lerstnaat 1. Eenlge XEfTE MEISJES ge vraagd. Chem. Bedrijf Hol-laind, Schouwburgstr, 35. Haarlem. Personeel aangeboden Voor Huishouding Dame, 42 j. P.G.. b. z. a. als HUISHOUDSTER b(j Heer of Dame of klein ruetig gezin v. g. g. v. Br. 1084. Juffr. 30 laar zag zich gaarne gepl. als HUISHOUDSTER bij Heer-alleen of klein gezin. Brie ven 1107. B. z. a. nette HUISHOUDSTER 42 jaar bij Heer of klein gezin, vaste positie. Br. Borneoetr. 3 Haarlem-X. B. z. a. nette jonge WERK STER. M. W. V. liefst in H'stede Br. Me;. A. Drle«wn, Hoofdweg 594, Hoofddorp. B. z. a. nette WERK STER v 3 d. p. w. Loon f 2.50 p. Dr Schaepmanstr. 118 zwart. Hrl. Dame b. z. a. voor HITSH. bij Heer-alleen of kl. moederloos gezia (extern). Br. 1064, Ervaren COSTUOtXAAISTER z. a. voor werk bij zich aan huis, gaat ook uit naaien. Brie ven 1063. Personeel aangeboder Voor Bedrijf FLINK PERSOON, 45 jaar. zoekt bijverdienste. o-nve-rschiMtg •at ln bezit van transportfiets. Br. 1105. B. z. a. net GEH. PERSOON voor alle werkz. Borg kunnende storten. B-r. 1086. WIE WEET voor beeoh. heer, academ. ontwlkk.. veel vrijen tijd. vertaalwerk uit Fr., Eng. en D. of andere speciale opdrachten? Br. 1066. B. z. a. bekw. CHAUFFEUR. Brieven 1065. Door o-mstamdigheden genood zaakt biedt Heer op leeftijd zich aan voor kantoor. VERTROU WENSPOSITIE of iets dergelijks Br. 1067. Huizen gevraagd BENEDENHUIS of vrij huis te huur gevraagd door jongelui die gaan trouwen. Huur f 28 tot f 32.50 per maand. Br. aan P. C. de Jongh Jr.. Pijnbooms! Haarlem-X. Voor Augustus omtrek Haar lem gezocht GEM. HUIS voor ge zin bestaande uit man. vrouw er 6 kinderen (van 6 tot 18 Jaar) Brieven 960. Amibt. gezin best. uit 5 groote personen, vr. voor direct of la ter HEELE WOXJNG of rum bovenhuis te Haarlem of omstre ken. f 30 tot f 45 p. rnnd. Br. 95! Te koop of te huur gevraagd WOXÏXG MET PAKHUIS, een rum Br 058. Kamers gevraagd Juffr. vraagt ONGEM. GEDEEL TE VAN HUIS of samenwonen met juffr., of klein vrij huisje, liefst beg. Aug., omtr. Hrl.-West. Br. 865, ETAGE gevr, door Dame met zoon of ongemeub. kamers. Br. Br. 962. Wed vraagt ZIT- EN SL.KA- MERTJE m. kookgel. Rijksstraat weg of omtrek. Br. met prijs 1035. Nette arbeider, b.b.h.h. zoekt ged. gemeubileerde ruime ZIT- EN SLAAPKAMER met stook- en kookgel. of vrij keukentje. Liefst •mgeving Schouwtjesbrug. Br. 964. Jongel., a.s. echtp., z per 1 Aug. of eerder 2 GESTOFF. KAMERS m. keuken of k. gebr. Haarlem Nrd. of Bloemendaal Br. 963. Kamers aangeboden Te huur voor Juffr. GEM. SL.- KAMER met keukentje aan Rijks straatweg. Br. 1036. Medegebruik agb. v. groote chic GEMEUB. H.KAMER v den dag (b.v. van 9-6 u.) in villa op len stand in Haarlem-Z. Prachtige zeer gr. tuin. Vlak bij tramhalte. Uitst. gesch, als privé-kant. v. advocaat e. d. Tel. aanw. Br. 969. Te huur agb. 2 ONGEM. KA MERS voo» dame of heer, desgew. m. warme maaltijd. Br. 970. Gezellig GEM. ZIT-SLAAPK. agb. centr. v. str water, bad. Ke naupark 9. Rustige ZIT-SLAAPKAMER te huur. Kl. Heiligland 91 rood. Agb. 2 ONGEM. KAM. z. keu ken. Adres vera. bur. v. d. b!*d. Te huur GEM. SL.KAMER 2e etage f 2.50 p. w. Schouwburgstr. 33 GEM. KABINET met voll. pen sion, geen beroeps. Telef. 17206. Verspronckweg 74. Te huur GESTOFF. OF GEM KAMER met gebi v. keuken, str. w., tel. aanw. Leidschevaart 114 Bei Deutschz ZIMMER ange- boten liebst an Herren, centrum Stadt. Brf. 967 Heemstede Te huur een groote gest. of gcm. ZIT-SLAAPKAMER op len stand, str. w. m. of z. pen sion voor" bejaard heer of dame bij dame alleen. Br, 966, Huisraad aangeboden Te koop 1 pers. p. p. LEDIKANT met Auping. nachtkastje en wasch- tafel. Billitonstr. 30, H.-N. VASTE WASCHTAFEL te koop compleet, br. 70 cm., prijs f 35 Pijnboomstr. 123. TE KOOP: 12 alpaca theeiep Ijzeren pan (geen platte), fijne zwarte kousen diverse elkenh lijsten. Sillemstraat 43, H.-N. Te koop 1 MAH. LINNENKAST en mass, eiken tafel. Adres: Gen de la Reystraat 24. Z.g.a.n. vitrage- en hulskamer- GORDIJNEN aangeboden. Adres bur. van dit blad. Te koop 2 SCHILDERSTUK- (1 heide), (1 korenveld). Dutry- straat 44. H.-N TE KOOP; Div. f 32.50—f 15 3-deel. bedst f 65f 95, kind.l f 22.50, kind.st. f 17.50, wringer m bok f 20, 1 p. mod. Eng. led. m .matr. f 50. dress, f 50, f 45, f 55. handw. overgord. f 22.50, handw div.kl. f 20, lp kap. matr. f 35, boek.kast f 55, gestikte dek. f 10, dek. f 16, eilc. taf. f 22.50, Oud-Holl. klept, f 25, velours looper 6.50 M f 50. Leidschestr. 41. Aangeboden prima ejken DRESSOIRMEUBEL (oude kist op getorste pooten) tevens laqué wit ledikant en spiraalmatras Zandv.- laan 269. Tel. Zandvoort 2553. Ag», gr. gestoff. ZIT-SL.KA MER met bale, op 't Z. Zeer ge sch. v. echtp. of 1 pers. Ver spronckweg 43. Kost- en Inwoning Gepensionneerd spoorman zoekt een NET KOSTHUIS. Br 1037. Gevraagd eenvoudig KOSTHUIS geen H.-N. Br. met prijs 976. Huisraad gevraagd Te koop gevr VULKACHEL in g. st. Br. 1038. ENGELSCH LEDIKANT (1 pers.) m. spir matras te koop. Br O. 206, Boekh. A. Vernout, Over veen of tel. 14149,, Te koop gevr. DAMESFAU TEUIL, rundlederen. O. Nassau- laan 137, O'veen. Te koop agb. gebr. SCHRIJF BUREAU. Adr. W de Zwijgerlaan 36, Haarlem-Z. VAST TAPIJT, groen 3 x 4 M. en vaste waschtafcl (nieuw) agb. Rustenburger laan 42. Te koop HUISKAMERMEU BELS en haardkachel, stel pannen. Heerensingel 113. Muziekinstrumenten Te koop PHILIPS PICK-UP, nieuw. Bromostraat 12, H.-N. Te kóóp EL.fCTR. GRAM.MO- TOR met pick-up. Br. 984. Te koop pracht PHILIPS RA DIO. Achterweg 16 zw. bM Hoo- gerwoerdstr. Te koop KOFFERGRAMO- FOON. pracht geluid. Brouwers vaart 114 zwart. MUZIEKINSTRUMENT te ver- koopen? Gaat naar een vakman, die het naar waarde weet te taxeeren, en wij betalen de hoog ste waarde; onthoudt ons adres Muziekh. Joh Kiekens, Smede» str. 27. NIEUWE GRAMOFOONPLA- TEN op eik gebied, van part. te koop a 90 ct. Schouwbroekerstraat 7 (boven) Heemstede, ook Zondag. Rijwielen Auto's Te koopDAMES- EN HEEREN RIJWIEL met prima banden en Snijmachine v. Berkel type 3, zon der gebr Br 1047. Te koop H EN DAMESFIETS tevens een keukenuitrusting en een Erresradio z.g.e n. Adres Gasthuis laan 112. Prima H.RIJWIEL m. beste banden. Heerenweg 148, Heemstede Prima H.RIJWIEL te koop x. b. met torpedonaaf en lamp Diepen- brockstr. 59, H.-Oost. Agb pr II.RIJW7EL m. 3 vers. en trommremm, buitenb. 28 x 1 3'8 en 28 x 1 SK-M en D. Tennfs- sch. m. 36 b'm 39, Harmeojaosweg 3 zw., o. Zond,

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 11