Sportfeest der Hitler jeugd. De commissaris van de provincie, rar. A. J. Backer had een wissclbeker beschikbaar voor de deelneemster of deelnemer, die de beste prestaties behaalde. Mejuffrouw G. van Meurs werd winnares ei\ zij ontving bij de prijsuitreiking den beker van den schenker. (Foto Peperkamp) (Vervolg van pag. 1). Demonstratie cn wedstrijden. Vele belangstellenden kwamen Zondag om drie-uur op het terrein, om getuige te zijn van het slot van het sportfeest, waar aan de H. J. met den Jeugdstorm deel namen. Tot de autoriteiten behoorden de Beauftragte van den Rijkscommissaris in de provincie Noord-Holland Gauamts- leiter Unger, de commissaris der provincie mr. A. J. Backer, de Ortsgruppeleiier van Haarlem der N.S.D.A.P. en vertegenwoor digers van de N.S.D.A.P., H. J., N. S. B. en J. S. De Bannführer, de heer Eggert sprak een woord van welkom en zette de beteekenis van het sportfeest uiteen, waaraan des middags meewerkten de Hitier Jeugd en de Nationale Jeugdstorm. Een interessant nummer was de demon stratie gymnastiek van den B. D. M., welke coiyect werd uitgevoerd. Er volgde een aantrekkelijk programma van atletiek wedstrijden, dat met belangstelling gevolgd werd. Mr. A. J. Backer had een wisselbeker beschikbaar gesteld voor die deelnemer (ster)* die de beste prestatie leverde. Deze prijs kwam in het bezit van mej. G. van Meurs uit Amstelveen, die op verschillende onderdeelen nummer één was geworden. REDE VAN DEN BEAUFTRAGTE. Na afloop van de wedstrijden werden, de prijzen uitgereikt, waama de Beauftragete voor Noord-Holland Gauamtsleiter Unger het woord nam. Als oude H. J. leider is het .mij een bij zondere vreugde heden op jullie dag het woord tot je te kunnen richten, 'aldus be gon spr. Jullie, jongens en meisies van de Hitier Jugend en de Jeugdstorm, hebt dezer dagen .in vreedzaam wedstrijdspel je krachten gemeten en vandaag hebben de besten onder jullie de erkentelijkheid voor jullie prestaties in ontvangst kunnen ne men. Wanneer aan het sportfeest van de H. J. ook jullie kameraden van de Jeugd storm deelnemen, dan zie ik daarin de symbolische beteekenis van onzen weg naar een gemeenschappelijke toekomst en van onze gemeenschappelijke samenwerking naar één groot doel. Dezer dagen heeft de Jugendführer van het Duitsche Rijk. Baidur von Schirach, den Europeeschen Jeugdbond gesticht, en terwijl rondom ons de wereld nog in vlammen staat, de Europeesche volken om hun dui zend jaren oude beschaving, om vrijheid en brood strijden, teekenen zich aan den ho rizon reeds de contouren van een nieuwe, froote Europeesche volkengemeenschap. ooals altijd staat ook hier de jeugd in de voorste linie en wij allen, die jong zijn kunnen ons verheugd gevoelen en .gelukkig prijzen in een tijd te zijn geboren, die zulke nooge eischen aan ons stelt en waarvoor het Zich loont te leven en zich in te zetten. Jullie, jongens en meisjes van de H.J., draagt den naam van den. Führer. Leeft Steeds in het bewustzijn daarvan! Je moet je kameraden een voorbeeld zijn in houding op school, in het beroep, kortom overal heb je je plaats in te nemen, waar het lot jullie ook heenvoert. Stelt je steeds weer den strijd der nationaal socialistische beweging in het rijk om de macht en daarmee om den Duits dl en mensch voor oogen, een strijd, waaraan ook de H.J. haar werkzaam en of fervaardig aandeel had. Niets is ons zonder moeite in den schoot gevallen. Alles is in harden en bitteren strijd verworven. Menige jongen en meisje heeft in deze jaren school en ouderlijk huis verloren en 21 jonge ka- Uieraden gaven hun leven voor-Adolf Hitler en het Duitsche volk. Baidur von Schirach heeft dat in 1936 in een rede tegenover Duitsche ouders eens zeer mooi tot uitdruk king gebracht, toen hij zeide: „Toen wij nog slechts met een paar bijeen waren, toen wij vervolgd wer»ien en onze vlag naast vele honderden andere symbolen van de jeugd als onbekend teeken gemin acht en belachelijk gemaakt werd, toen reeds hebben de eerste Hitlerjongens achter zich het vertrouwende geloof hunner ouders ge voeld, die door de geweldige hartstocht van htm kinderen voor den Führer opdat een nieuw Duitschland van eer en vrijheid zou verrijzen eveneens werden gepakt. Toen wij daarop sterker en sterker wer den en ons tezamen met onze S.A. en S.S. kameraden in den strijd op straat moesten handhaven, zijn de harten der ouders ver vuld geweest van groote zorg. Want toen beteekende het inzetten der jeugd een on middellijk steeds grooter wordend levens gevaar. Gij allen weet. dat 21 van onze kameraden voor den Führer en zijn Rijk zijn gevallen, zonder dat zii dit heerlijke Duitschland mochten aanschouwen, het Duitschland. waarin wii thans leven en werken. Het geweldige bloedoffer.^ dat de Hitier Jeugd in den strijd voor Adolf Hit ler's Rijk zwijgend op het altaar van dc Duitsche eer heeft gebracht, dat is de Duit sche natie een heiligdom. Het was dezen jongens niet vergund in open strijd schou der aan schouder met vechtende kamera den te vallen Wat ons en faun, die na ons komen, nog duizend jaar ontroeren zal. is dc eenzaamheid, de verlatenheid van hun dood. Door laffe overmacht neergeslagen stierf iedere enkeling van deze 21. Stil en dapper, als een oude soldaat, die den weg van zijn plicht tot het bittere gaat. maar steeds zijn het twee namen geweest, die ieder van hen in zijn doodsuur met tril lende lippen heeft uitgebracht. Twee na men, waarin de geheele inhoud van hun jong bestaan van hun strijd en hjin leven besloten lag: de moeder en de Führer. Deze beiden, ons Duitschers, zoo heilige begrip pen waren de laatste gedachten van de ka meraden, die onder de leiding van Herbert Norkus in de onsterfelijke gemeenschap van de Hitier Jeugd ziin vereenigd". Thans is de Hitier Jeugd een samen leving van millioencn. waarin de jeugd van een geheel volk getuigt van zijn natlonaal- socialistische wereldbeschouwing en waarin zij deze wereldbeschouwing dient. Zij, die in de jaren van strijd 10 en 12 jaren waren, die zich indertijd onder de vlag van Adolf Hit ler schaarden, zij dragen vandaag den dag zonder uitzondering de soldaten-uniform. Velen van hep hebben hun belijdenis van de Idee en tot het lUik met den dood beze geld en daarmee hunmoogste taak volbracht. Het zij voor jullie, mijn jonge kameraden, een aansporing, n:et minder te willen zijn, maar precies zoo trouw, zoo gehoorzaam, vervuld van een even groot geloof en zoo moedig de vlag te volgen en, wanneer eens de oproep ock tot jullie, komt, tot den hoogr sten inzet voor Duitschland en het Rijk, dan inet vlammend hart bereid te zijn! Gij staat nu tezamen met de kameraden van den Jeugdstorm in dit mooie Germaan - sche land bijeen. Wanneer ook het onver stand van de menschen en de door Enge land en de joden gekweekte haat nog kunst matige afscheidingen tusschen onze beide volken heeft opgericht, juist de jeugd van dit land, zal deze kunstmatige afsoheidingen eens weg wisschen. Daarvan ben ik volko men overtuigd. Het bloed wil tot het bloed. Het bloed Iaat zich niet verloochenen. Tienduizend jonge Nederlanders staan en vallen vandaag gemeenschappelijk met hun Duitsche Germaansche kameraden in de verre, groote landen van het Oosten*. Zooals zij pionieren zijn van het nieuwe Europa, zoo zullen zij de dragers zijn van de banier van de Germaansche gedachte. Deze idee zal haar uitdrukking vinden in den Noora- schen statenbond onder den Leider van alle Germanen. Adolf Hitler. Derhalve appelleer ik aan jullie jonge harten, jongens en meis jes van de H. J. en de Jeugdstorm, om waar het ook moge zijn, in de school, in de werk-* plaats of op het kantoor overal drager en verkondiger van onze gemeenschappelijke nationaal-socialistische wereldbeschouwing te zijn! Heft de banier van de Germaan sche idee als jonge rovolutionnairen omhoog en draagt het vuur van ons ongebreideld geloof tot in de harten van jullie voljïs- genooten! Dan moge komen, wat wil, dan moge Juda en de wereld onze tegenstander zijn. Eens zullen de vlaggen der overwin ning omhoog gaan en voor eeuwig over onze volken waaien. Met een driewerf Sieg-Hei! voor den Führer, besloot de Beauftragte zijn rede, waarna het „Deutschland-lied" en het ..Horst Wessel-lied werden gezongen. De vaandels van de Hitler-Jugend en de Ne- derlandsche Jeugdstorm, die van de beide lichtmasten wapperden, werden plechtig omlaag gehaald, waarna nog eenïge liede ren werden gezongen. De Bannführer van de Hitier Jugend, de heer EggfrT. sloot dezen grooten sportdag, die een uiting was van het-kunnen van een gezonde jeugd. VOETBAL VISSCHENDE VOETBALLERS. Zondag organiseerde de H.F.C. „Haarlem" de Jaarlijksche vlsch- en boottochtdag voor leden en donateurs. Voor de visschers, 55 in getal, was het reeds om kwart voor vijf verzamelen en om 5 uur vertrok de TRIO van de Bulten- rustbrug om de visschers naar de Hoofdvaart te brengen. Hier werd 3 maal een uur gevischt om fraaie prijzen. Van de 35 prijswinnaars werd A. Moolenaars nr. 1 met 27 stuks. Ant. v. Goo) no. 2 (20). J. P. van Balen Blanken Sr. no. 3 (19). w. Onkenhout no. 4 116) ers W. Moolenaars no. 5 (15). Inmiddels was de TRIO naar Haarlem terug gekeerd voor het halen van de dames en de nlet- visschende deelnemers. Het geheele gezelschap ging hierna vla de Kaag naar het „Paviljoen de Brasem" waar na de lunch gelegenheid bestond voor een bezoek aan de zweminrichting. ge- PAARDENSPORT DE KORTEBAANDRAVERIJ TE HOOFDDORP. Het aantal ingeschreven paarden voor de kortebaandraverij, welke Donderdag middag 2 Juli te Hoofddorp wordt gehou den* is gestegen tot 22. De ingesenrevqp dravers zijn Xerxes, Zora, Colombine S, Dienares, Dorian, Absyrtus, Emma Harvester, Wel kom, Claudy 0, Xaverius, Dobrien, Fanfare Prinses, Zonnestraal, Diabola, Dumas Han- novér, Xiphias, Zola, Donar* Determina tion, Emma Signal, Anzolor en Beminde. De totalisator zal aanwezig zijn. HONKBAL Haarlem en Ajax handhaven zich. - De honkbalcompetitie heeft ditmaal geen errassingen opgeleverd. Schoten bleef tegen V. V. G. A. beneden haar kunnen, Haarlem boekte tegen H. H. C. zonder Pijn akker een 82 overwinning, terwijl E.D.O. na een gelijkopgaanden strijd tegen Blauw wit de punten deelde. In de overgangs klasse gaat H, C. K. door een flinke over winning op Haarlem 2 en doordat R. C. H. van A. F. C. won, onbedreigd aan den kop. V. V. G. A.—SCHOTEN 9—6. Schoten is er niet in geslaagd om revan che te nemen voor de bii den thuiswed strijd geleden nederlaag. Zwak fielden en een onnoodig groot aantal vrije loopen van werper Hoogendijk waren de oorzaak van de nederlaag van de Schoterfaren, die aan slag veel sterker waren dan de G. A.'ers, hetgeen wel blijkt uit het aantal honk- slagen. De G. A.'ers gaven vier honks'.a- gen. die steeds vielen op momenten, dat de honken bezet waren. Bii Schoten wer den op Meenhorst 10 slagen gegeven, die echter maar zes runs opleverden. Geurts, Klooster en Zandstra waren met ieder twee honkslagen de beste hitters. De werpers prestaties waren: Hoogendijk 6x3 slag, 8x4 wijd en 4 h. s. tegen, Meenhorst 3x3 slag, 1x4 wijd en 10 h. s. tegen V.V.G.A. 2 1 1 1 1 300 9 Schoten 20 9 010210 6 HAARLEM—H. H. C. 8—2. Ondanks het. gemis van werper Pijnak ker heeft H. H. C. de kampioensploeg van Haarlem goed partij gegeven. Na een zwak begin van werper van Holst, gedurende welke periode de Haarlemmers vïif runs scoorden kwam de H. H. C. pitcher er be ter in, zoodat hii in de rest van den wed strijd slechts drie runs tegen zich zag scoren. In de eerste slagbeurt sloegen de Haarlemmers gelukkig, waardoor spoe dig de honken vol kwamen. Langereis en Keulemans gaven goed geplaatst^ honk slagen. terwijl Koning en Ferment door fouten van Hartog en Van Holst op de honken kwamen. De rood-witten scoorden slechts in de tweede innings, toen op een prachtïgen twee honkslag van Siepel twee spelers de thuisplaat passeerden. De Mon gaf daarna den H. H. C.'ers geen kans meer en stuurde zéven maal de tegenstanders voor nul van den kant. In de zevende in nings profiteerden de Haarlemmers nog even van een goeden slag van Beets. Bij H. H. C. onderscheidden Mulder en Engelsen zich door het benutten van moei lijke vangkansen, terwijl Beets op keu rige wijze Mulder in het verre veld uit- ving. De bowlers boekten:, De Mon 20 x 3 slag, 3x4 wijd en 4 h. s. tegen, Van Holst 9x3 slag, 4 x 4 wijd en 6 h. s. tegen. Haarlem 500000"" H. H. C. 0 2 0 0 0 0 E. D. O.—BL. WIT 2—2. Na een door beide negentallen goed ge speelden wedstrijd hebben E. D. O. en Bi.- Wit de punten gedeeld. Het was een wed- sti^jd, waarin Schijvenaar en Wilders door goed veldwerk een groot aandeel hadden. Hun succes op drie slag was maar matij Blauw-Wit nam eerst door Wilders leiding, maar in de derde innings maakte E. D. O. door De Graaf gelijk- op een honk slag van Schijvenaar. In de volgende in nings kwam E. D. O. door KI. Zandstra na een mislukte insluiting tusschen het derde honk en de thuisplaat een punt voor te staan. Door flinke slagen van Van der Lin den, van Heeswijk en Linke werd de stand in de vijfde slagbeurt weer gelijk, waar na er in de resteerende innings niet meer gescoord werd. Wilders 8x3 slag, 0^4 wijd en 2 h. s. tegen, Schijvenaar: 8x3 slag. 0x4 wijd cn 3 h. s. tegen. E. D. O. 001 1 00000 2 BI. Wit 1 0 0 0 1 0 0-0 0 2 De stand is thans Haarlem 8 7 0 1 14 47—22 Ajax 8 6 1 1 13 64—36 V. V. G. A. 8 5 0 3 10 67—59 Schoten 8 4 0 4 8 7064 H. H. C. 7 3 0 4 6 27—31 E. D. O. 7 1 2 4 4 46—65 BI. Wit 8 2 1 5 5 37—51 Quick 8 1 0 7 2 3363 De overige uitslagen le klasse: QuickAjax 6m-15. Ov. klasse HCKHaarlem II 144, HilversumEDO II 5—3, RCH—AFC 7—6- DOS—Zeeburgia 2A. CatchersQuick II 50, Ajax II HCK II 14—5, THB-DWV 7—6. 2B. Bh Wit II—Haarlem 111*26—3. Kruis- ster—HHC II 5—19. HDMTYBB 2C. DWS—DEC 30—6, Hilversum II— RCH II EHSOVVO 8—11. 2D. SpartaanZRC 1312. Watergr.m. WGA II 20—6, Schoten II—HHC III 6—5. Derde klasse: HCK IV—HHC VI 16—13- EDO IV—EHS H 11—1. HFC Haarlem I— HHC V 35—6. EHS 3—HBC II 118—15. RCH III—EDO III 9—5, Kenn.land II— TYBB III 1029. Kenn.land IHalfweg 28—3, TYBB III—Haarlem IV 24—2, Spaarnevog.—Havenmeeuwen 1624. Be verwijk 1—TYBB II 13—12- Beverwijk II —HBC I 7—44. HHC V—Schoten IV 18—17. HBC II—EHS III 14—12. SPORT-ALLERLEI De Nederlandsche Dambond heeft extra wedstrijden om den meestertitel georganiseerd waaraan o.a. de Haarlemsche hoofdklassespeler Sluiter deelnam. In den eindstand neemt hij de 2de plaats In met vijf punten uit vier wedstrij den, achter J. H. Vos uit Bussum. Deze moet met de winnaars van andere districten uit komen. -3 0 8 0 0 2 CRICKET Nederl. Cricketbond. HAARLEM BOEKT EEN ZEGE OP H. C. c. n. Haarlem heeft getoond, dat het niet tot de zwakke elftallen gerekend wil worden en won na een spannend slot met 7 runs op% de eerste innings. Een belangrijk aan deel in de overwinning hebben Kleefstra en Voogd gehad, die een openingsstand van 72 runs opzetten. Op dit totaal werd J. Voogd voor 34 gevangen. H. Boeree steun de zijn aanvoerder goed, doch toen Kleef stra voor 53 door Esser gevangen werd (2100) vielen de wickets sneller. Boeree (14) was drie runs later .verdreven. O. Abendanon (17) hield echter nog even stand, waardoor het totaal 147 werd. Laboyrie bowlde 448, J. M. Rutgers 556, Dubru 115« Duetz 015 en Schuur 0—5. Bjj de Haagsche waren mr. A. F. van Manen (2) en Dubru (6) spoedig ge bowld door W. Peschar. Laboyrie (27), Schuur (15), mr. Van Oven (32) en Duetz deden de score rijzen, waarna een inzin king volgde. Mr. van Hoogstraten sloeg nog 24 runs en op. 140 sloot de innings. De bowlingcijfers van Haarlem waren: W. Peschar 245. A. v. d. Bergh 529, mr. O. Abendanon 137, P. J. v. Tiggelen 08 en A. Maas 119. Vermelding verdient het fraaie keepen van Voogd. Hij stumpte twee baj.smen, ving er een uit en liet twee extra's door. V.O.C.—Rood en Wit. De wedstrijd in Rot terdam heeft niet alleen een succes opgeleverd voor de thuisclub, die met 28 runs op de eerste Innings won, doch ook voor Terwlel, want hij sloeg zijn 5000ste run in de eerste klas en nam zijn 1000ste wicket. v.o.C. batte eerst en scoorde 120 runs, waar van F. van Herwaarden 24, E. C. Snel 11, F. 'J. Konert 18, A. Terwlel 24 en J. Nieuwenburg 17 n.o. P. C. Hagenaar bowlde 1—49, L. J. Sodder- land 4—35, J. J. Nijhuis 3—21 en J. C. E. Schmetnk 1—14. De Haarlemmers openden met-Jhr. H. B. Tets en jhr. Th. Elias en spoedig was eerstgenoemde voor 9 runs gevangen. P. C. Hagenaar (5) en P. Ligtenstein (4) maaken eenige runs. waarna Jhr. Elias voor 25 gevangen werd. J. J. de la Mar (13) en Sanders (26) deden de hoop op een overwin ning leven, doch de andere batsman sloegen wei nig runs. Op 92 hadden allen een beurt gehad. A. Terwlel bowlde 342. J. Nieuwenburg 644 en A. Nieuwenburg 06. De Haarlemmers kwamen met eenige invullers en Van Buren. Van Baas- bank en gebr. Kramer ontbraken op het appèl- Quick (H.)—Rood cn Wit 2. Gewonnen door Quick met 73 runs. R en W. scoorde 82 runs. waarvan A. van der Togt. 22. A. de Haan 15, B. Wildschut 14. H. van den eBrg, 12, Bowlingcijfers Quick: B. \wn Lidth 4 voor 14, "J. van Noord 1 voor 8, B. Helsdingen 2 voor 24, J. Heyllgys 3 voor 0. Quick scoorde: 155 voor 8. waarvan P. Hiemyss 24, W, Rijnders 48, D, Kramer 24, B. Helsdingen 2, A. de Vos 31. Bowlingcijfers R. en W.: W. Kap- tein den Bouwmeester 1 voor 64, D. de Jong 4 voor 53, D. Btjleveld 1 voor 24, A. van der Togt 1 voor 13. "tweede innings R. en W. 48 voor 2, opgegeven door Quick. C.V.H.—L.C.C. Gewonnen door L.C.C. met 10 runs op de eerste Innings. L.C.C. scoorde 77 runs, waarvan T. Kantebeen 41, A. Harmsen 13. G Zeeuwe bowlde 6—41, A. J. Roodt 3—23 en Th. van der Pas 1—5. C.V.H. scoorde 67 runs. waarvan T. Feitz 12 en P. Krom 22. L. van Es bowlde 5—36, T. Kantebeen 4—20. In de tweede innings scoorde L.C.C. 88 runs voor twee wickets, waama C.V.H. opgaf; A. Harmsen 24 n. u. en T. Kantebeen 44 n. u. A. J. Roodt bowlde 2—37 en G. Zeeuwe 04. Rood en Wit 3—A. C. C. 2. Gewonnen door A.C.C. 2 met 12 runs (één wicket in handen). Rood en Wit 3 scoorde 79 runs, waarvan P. C. van Zeeland 10. H. Thon 23 n. u. en ir. F. Thiei 20. P. Nauta bowlde 01%, J. Ova 1—21, C. La- pierre 3—10. W. van Vliet 02 en F. Henrichs 5—20. A.C.C. 2 scoorde 91 runs negen wickets, waarvan II. Prent 18. F. Henrichs 24 en W. van Vliet 14. A. Berendsen bowlde 1—29, H. Thon 7—35, ir. F. Thiei 0—6 en J. Faber 1—5. V.R.A. 3—C.V.H. 2. In Amsterdam won V.R.A. 2 met 75 runs op de eerste innings van C.V.H. 2. De thuisclub scoorde 104 runs en de Haarlem mers 29 en 75 voor 8 (gestopt). A.C.C. 3—Haarlem 2. Ook de returnwedstrijd leverde een overwinning' op voor A.C.C. 3: ge wonnen werd met 67 runs op de eerste innings Haarlem 2 scoorde 90 runs en A.C.C. 3 157 voor 9 wickets. Haarlem werd nog eens ingestuurd, doch de Amsterdammers gaven bij den stand an 44 voor 3 op. District Haarlem. Seer.: A. W. Roggeband. Prinsessekade 41. Tel. 14892. Wedstrijduitslagen van Zaterdag 20 JunL Haarlem 4 (107 v. 5) wint met 5 wickets van C.V.H. 3 (39). Rood en Wit 5 (44) verliest met 2 wickets van R.C.H. (72 v. 8). Bloemendaal (70) wint met 9 runs van Rood en Wit 4 (61). Wedstrijdprogramma voor Zaterdag 4 Juli. Haarlem 4Rood en Wit 4: Rood en Wit 5— Haarlem 3: BloemendaalR.C.H. R.C.H.—Haarlem 3. Haarlem 3 scoorde 81 runs. waarvan P. Mulder 16, W. Onkenhout 15 en F. C. Ja^ki 17 runs. J. de Graaf 2 v. 29. C Ka- moen 1 v. 19. G. van Musscher 4 v. 17 en J. Paape 3 v. 9. R.C.H. 'sloot op 111 v. 6. J. Siegerist een uitstekende 42 (3 maal 4 en 2 maal 6). J. Paape 16. J, de Graaf 24 n.o. en W, Kok 14 n.o. Th. Hetem 2 v. 42. w. Onkenhout 3 v. 22 en F. C. Jasxi 16. Rood en Wit 4— Haarlem 4. Haarlem 4 trok het eerst naar de wickets, maar voor 15 hadden allen een beurt gehad. A. Berendsen 5 v. 13 en Ir. F. Thiei 3 v. 2, Rood en Wit scoorde 99 runs, waarvan F. Freni een harde 49 en A. Berendsen 16. J. Elsinger 3 v. 36 en I. Vanier 6 v. 41. In de Rood en Wit innings werden 8 vangen gedaan, een gebowld en 1 run out. C.V.H. 3—Rood en Wit 5. Rood en Wit sloeg 89 runs bijeen. R. Thesen Ender 22. C. de Nijs 10. W. Heijbroek 15 en J. J. Peereboom 18. G. van Langelaar 5 v. 33. J. v. d. Sluljs 2 v. 24. J. Bas- tranen 2 v. 14. C.yJL kwam tot 72. E. Klunhaar 16. A. Drees 11. J. de Breuk 2 v. 27. Joh. Faber 5 v. 25. R. Wildschut 2 v. 3. lil het Archief. De bekende Rood en Wir speler Joh. Faber nam in den wedstrijd tegen C.V.H. 3 z'n 500ste wicket voor Rood en Wit. Z'n totaal is nu 504 wickets voor 4957 runs. Ge middeld 9.84. HENGELEN „DE GRUNDEL". Het Haarlemsche Vischcollege „De Grundel" hield Zondag den jaarlljkschen kaswedstrijd in de Kaag. De uitslag was als volgt: 1. B. Duits, de grootste, 2. H. Koelemij, de meeste, 3. N. Cornet, 4. O. v. d. Po), 5. L. v Dijk. 6. J.ac. de Jong, 7. J. Pirets, 8. Ch. Schou ten, 9. w. Hessellng, 10. L. H. Duits. Links: Binnenkort, zullen alle aan het Oostfront dienende Nederlandsche vrijwilligers uit het Vaderland een kistje ontvangen, waarin, naast tabak en andere versnape ringen, zich tal van nuttige en bruikbare artikelen bevinden. Generaal Seyffardt inspecteert het inpakken der kistjes; naast hem de heer Ruiters, hoofd der afdeeling III van het hoofdkwartier van het Ned. Vrijwilligerslegioen. foto I. P. en R. S.-van Suchtelen-Pax Holland-c Rechts: Op den laatsten dag van zijn driedaagsch bezoek aan Noord Holland bezich tigde de leider der N.S.B.. ir. A. A. Musscrt, Vrijdag de Alkmaarsche kaasmarkt. Polygoon-Zeylemaker-Pax Hoiiand-c WINDHONDENRENNEN Flying Belwin verliest in Heemstede. Groote belangstelling voor de eerste De eerste windhondenrennen in het Heemsteedsche Sportpark zijn een suc ces geworden en te verwachten is het, dat binnenkort weer, wedstrijden ge houden zullen wohcien. Andere honden zullen dan in de baan komen, zoodat het publiek dan tevens met meer ma teriaal kan kennis maken. Het publiek was in grooten getale opge komen en het heeft genoten van span nende races. Jammer, dat publiek werd toe gelaten tot de banken vóór de overdekte tribune, waardoor andere bezoekers het ge heel verloop niet konden volgen. Moge lijk wordt hiermee bij een tweeden wed strijd rekening gehoulden. Ook kan dan gezorgd worden dat een der luidsprekers op de overdekte tribune gericht wordt. Voor insiders was het een teleurstelling, dat Flying Belwin niet bijzonder op dreef was en tot drie maal toe werd hij in de renklasse A voor Greyhounds geslagen. Tot voor kórt liep hij denzelfden afstand als de andere, doch om de spanning te verhoogen werd een handicap toegepast. Eenmaal werd hij derde en twee maal tweede. Carla Scott, kampioen van Bergen, werd thans winnaar van het nummer door twee maal als eerste aan te komen en in de laatste ren was hlT vierde. Derde in dit nummer was Aranka Belwin, die resp. als tweede, vijfde en eerste binnenkwam en vierde Berlios van de Kaasstad, die nog niet genezen was van een wonfaje. De hinderiiiswedstrijd voor greyhounds bracht een fraai succes voor Bareo van de gebr. De Géus uit Heer Hugowaard. die in de beslissende ren een tijd maakte van 24.8 sec. Ook de andere hond van deze ge broeders, n.L Carra, boekte een succes door eerst de serie te winnen en tweefae te ein digen in de finale. Derde werd Treska. De vlakke baan wedstrijd voor greyhounds uit de B-klasse leverde spannende rennen op. Tosca Belwin, Carra, Bethlehem Steel en Beatrice wonnen hun serie. De finale le- levrde een zege op voor Cinderella van den Uileboora (W. van der Horst. Den Haag) in den goeden tijld van 23.8 sec.; tweede werd Tosca Belwin en derde Treska. Dan hebben whippets laten zien, met welk eensnelheid zij over de baan gaan. Veel spanning' was er niet, omdat in de A-klasse Sherley, de kampioen van Nederland (eig. R. van der Linden, Rotterdam) de drie rennen won. Hij was echter onbetwist de sterkste van Luuk, Lover en Letty. In de B-klasse verliepen de drie rennen hetzelfde. Steeds werd Lazy-du Zwaenhoek (mevr. Koning uit Voorschoten) winnaar, gevolgd door Topsy en Fürstin van Rosenhart. Onder leiding van den heer H. J. Lizé uit Heemstede verliep het programma vlot en met vertrouwen mogen de liefhebbers uit de omgeving de toekomst tegemoet zien. ATHLETIEK HAARLEMMERS BOEKEN SUCCESSEN. Bij de Zondag gehouden nationale B kam pioenschappen te Rotterdam .legde de H A V Haarlem beslag op twee kampioenschappen'n 1.' op de "5000 M hardloopen, door een zeer goede wedstrijd van Dick Hagtingius in den zeer goeden tijd van 16 min. n.l sec. waarmee hij naar de A klasse promoveert. De 4 x 400 estafette won Haarlem met de loopeis Dekker. Bocage, Stol wijk en v. Gog. In het nummer 800 M. werd Jan Prijs 2e met een zeer goeden tijd van 2 min. 2 3 sec. waarmee hij ook A klasser is geworden. Bij het verspringen werd L. Brouwer 5e met een sprong van 6.325 M. De deelname aan deze wed strijden was zeer groot pl.m. 270 deelnemers utt het geheele land. WATERPOLO H. P. C. wint D. W. R.-tournooi. „In memoriam D. E. van Leersumprys" Zondagmiddag organiseerde ..De Waterratten" voor de vijfde maal het polotournooi om den „In memoriam D. E. vap Leersumprijs". Hoewel dp regeling in verband met de bijzondere omstan digheden der voedselvoorziening iets anders ge regeld was dan vorige Jaren, heeft het publiek toch kunnen genieten van enkele zeer vlot en fair gespeelde wedstrijden, die. dank zij de scheidsrechters De Vries uit Amsterdem en Scheevelenbos uit Den Haag een vlot verloop hadden. In de eerste ronde speelde H.V.G.B hegen H.P.C. waarbij het klasse verschil duidelijk naar voren kwam. H.P.C. drukte dit in vele doelpun ten uit. Rust 1—6 en eindstand 1—9 voor H.P.C. D.W.R. ontmoette Haarlem in een vlotten wed strijd met D.W.R. in de meerderheid. Rust 3—0 en eindstand 4—2 voor D.W.R. V.Z.V. was vrijgeloot en speelde een afmat tingswedstrijd tegen een combinatie van H.PC., welke eindigde in een 31 overwinning voor V.Z.V. In de tweede ronde speelden de verlie zers Haarlem en H.V.G.B. tegen elkaar, welke dank zij het goede doorzetten vart H.V.G.B. eindigde in een 3—2 overwinning voor de jeug dige ploeg. Door loting van de winnaars in de eerste ronde kwam D.W.R. uit tegen V.Z.V. en H.P.C. was vrij. De wedstrijd eindigde in een 6—2 zege voor D.W.R., nadat rust met 3—2 was ingegaan. Al vorens de finale werd gespeeld, speelde het eerste zevental van de dames van D.W.R. tegen de rest van Haarlem, welke in een gelijk spel eindigde (2—2). Tot slot volgde de finale tusschen D.W.R. en H.F*.C. Deze wedstrijd, welke op hoog peil stond begon met enkele aanvallen voor D. W.R. Van de Boogaerde moest een straf worp nemen en schoot hard langs Kollerie, die den bal even van richting veranderde en onhoudbaar verdween deze In het net. H.P.C. kwam in de«i aanval ejj vooral v. d. Geest was zeer gevaarlijk. Hij bracht na goed doorzetten den stand op 1—3. Kollerie plaatste een vrijen bal naar ten Berge, die den achter stand verkleinde. Na de hervatting was het weer v. d. Geest, die door een fout in de D.W.R. achterhoede onhoudbaar doelpunte. D.W.R. was meer in den aanval. Vooral v. d. Boogaerde was zeer bewegelijk. Een door hem goed geplaatste bal schoot Kollerie hard in (3 Weer vertoefden de Waterratten voor het H. P.C.-doel, doch de H.P.C.- achterhoede wist van geen wijken. Er kwam geen verandering meer in den stand, zoodat H.P.C. voor dit jaar in het bezit werd gesteld van den wlsselprljs. Na afloop reikte de voorzitter van D.W.R.. de heer G, Voogd, met eenige welgekozen woorden de prijzen uit. waarbij hij vooral de aandacht vestigde op de goede verstandhouding tusschen de vereemgingen van den Kring Haarlem. W.n. Hoofdredacteur: J. V. Baudewyns, Haar lem. Plaatsvervangend Hoofdredacteur: F. C. Derks. Haarlem (nfw.) Chef van Dienst en Stad: S R. Kuiper. Haarlem, sport cn stad: A Over- mecr, Heemstede. Buitenland' J. C. van der L.iafi. Heemstede. Haagseh Redacteur: B- Kors ten. Den Haag (afw Binnenland: J A Steen Jr., Zandvoort, Nieuws- en reportage voor vel gen et) omgeving: J. J. E. van Baarsel, IJmuiden. DE DISTRIBUTIEBONNEN Artikel Bon Aardapp. 32 A Aardapp. 33A BescJiuit 33 Bloem (geb. brood) 317 */m. 320 Boter 32 Boter (rnarg.) 32 Brandstof!" 01 t/m. 05 BV Brandstoff. 01, 02 KF Kaart Iloeveclh. t/m Aard. 1/2 kg. 4 J Aard 3/4 kg. 4 Jul Besch. 75 gr. 4 Ju' Algem, Boter Vet lOOgr. 11 Jul 125 gr. 4 Jul 125 gr. 4 Jui Brand. 1 een-h. 31 De< 33 A 33B 31. 33 41,42 R3 41, 42 Brood Brood Chocolade Cigarillos Oigaretten Cigaretten Cigaretten G.ort 331, 321 Jam 32 9 Kaas 322 t/m. 326 Koffiesurr. 32* Maïzena (verin.) 332 Marg. (bot.) 32 Melk 31 t/m. 34A Melk 31 t/m. 3 IB Petroleum 01 Peulvr. 330 333 334 Rijst 4-25. 4-26 Scheerzeep U Sigaren 41. 42 Snikerw. 32. 33. 34 Suiker 327 Tabak 41, 4 2 Toiletz. -■ K Vermicelli (moiz.) 332 Vet (bot.) 32 Vleesch 33A Vleesch 33B Zeep G, H. I, J. K Zeep 211. 22S. 272 Zeep 293, 300 Brand. Br,bod Brood Veren. Tabak Tabak Tabak Cig. Algem. Algem. Algem. Algem. Algem. Vet Melk Melk Petr. Algem. Reserve Textiel Tabak Veren. Algem. Tabak ToM-etz. 1 eemh. 30 April '4 4 00 gr. 4 Jul 50 gr. 4 Ju! 100 gr. 11 Ju! lOst. 4 Jul 40 St. 4 .Jul 20 st. 4 Jul 20 St. 4 Jul 250 gi\ 11 Jul 500 gr. 11 Jul lOOgr. 11 Ju! 25 0 gr. 11 Jul lOOgr. 11 Jul 125 gr. 4 Jul 3 1/2 L. 11 Ju! 1 3/4 L. 11 Jul 2 L. 11'Ju! 250 gr. 11 Jui 2 50 gr. 11 Jul 50 gr. 31 A.ug 5 st. 4 Ju! 100 gr. 11 Jul 1 kg. 11 Ju! 2 5 gr. 4 Jul 75 gr. 30 Jui Algem. lOOgr. 11 Jul Vet 125gr. 4 Jul Vieesoh lOOgr. 4 Jul! Vleesch 25 gr. 4 Juli Zeep 9 0a450 gr. 30 J^hi Alg. 90a450 gr. 30 Jun Alg. 90a430 gr. 30 Jur, Het lidmaatschap van't N.A.F. De Centrale Persdienst van het N.A.F meldt: Nog steeds rijst de vraag, op welke wijze het lidmaatschap van het Nederlandscht Arbeidsfront woirit verkregen. Ter beantwoording nu van deze vraai wordt medegedeeldt. dat ieder, die tot 1 Me 1942 lid was van het N.V.V., met ingang van dien datum op grond van de verordening van den Rijkscommissaris automatisch met behould van alle rechten lid is geworden van het N.A.F. Hieruit volgt, dat het lidmaat schap in deze gevallen dus niet afhankelijk is van de invulling van het toegezonden vragenformulier. Het invullen hiervan is echter niettemin gewenscht, omdat aan de hand van de ge gevens op dit formulier de reeds verkregen rechten moeten worden vastgesteld. Zij, die niet in het bovenomschreven ge val verkeeren, doch reeds voor de stichting .van het Nederlandsche Arbeidsfront uitge treden waren als lid van het N.v.V. of een der andere organisaties, kunnen zich even eens met behoud van alle verkregen rech ten melden, om tot hetvN.A.F. toe te treden op grond van het generaal pardon. Daar deze aanmeldingen thans nog regel matig uit het geheele land binnenkomen, en tengevolge hiervan administratieve af doening binnen de gestelde termijn onmi gelijk is gebleken, is het generaal pardt.. verlengd met den tijd van drie maanden, dus tot en met 30 September a.s.. Ten slotte kan iedereen, die tot nog toe nimmer lid van eenige organisatie was, zich uiteraard eveneens aanmelden als lid van het N.A.F. Niemand blijve thans meer in gebreke tot vlotte afdoening van de administratie zijn vragenformulier in te vullen,-of zich ter ver sterking van idc eenheid van alle werkers aan te melden als lid van het Nederlandsche Arbeidsfront. MT3X VERTEI/T TT.... Dat Churchill naar Roosevelt ging om Je laatste hand aan „do overwinning" te leg gen. dat het verlies van Tol/roek nl-ets beteekenen heeft, dat de Sojets.stellig het Duitsche leger en .zijn bondgenooter. zuilen vernietigen, dat het ..Tweede Front" nog een kwestie van enkele dagen is, dat de re volutie in Duitschland vandaag of morgen, of anders beslist overmorgen, zsU uitbre ken. Ja. landgenoot, dat vertelt men u. Men verzwijgt echter dat ginds aan hel oostfront een held'onstrijd gestreden wordt, waarvan de toekomst van Europa zal af hangen. en dat d>e duizenden Xed'erl'andtsclie mannen die aan dezen strijd deelnemen recht he-bben op uw dankbaarheid. Dat vertelt men u niet. maardat ook niet noodig. E'cn goed Nederlander be hoeft dit- niet te worden verteld. Hij kent zijn plicht. Hij Zorgt er voor dat wij steeds meer pakketten naa-r onze mannen aan het Oostfront kunnen zenden. Hij stort een flinke ijdrage op girorekening 432100 t. n. verzorgingsfonds, vrijwilligerslegioen Xe- derla/pd. Koninginnegracht 22. te 's Gra- venhage. RADIOPROGRAMMA DINSDAG 30 JUNI M42. HILVERSUM I, 415.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 7.15 Gramofoon muziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gramofoon muziek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Po litiek weekpraatje (opn.). 8.30 Amusementsorkest en soliste (opn.). 9.15 Voor de huisvrouw. 9 20 Melodisten en solist en Dameskoor (opn 10.09 Gramofoonmuziëk. 10.30 Arnhemsche Orkestver- eeniglng (opn.). 11.00 Voor de vrouw. 11.20 Ensem ble Willy Eberle. 12.00 Klaas van Beeck en ziin orkest. 12.40 Almanak. 12.45 B. N. O. Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Salonorkest en gramo foonmuziek. 14.00 Groninger Orkestvereeniging, soliste en gramofoonmuziek. 18.00 Voor de zieken. 16.30 Gramofoonmuziek. 16.45 Voor de Jeugd. 17.0( Gramofoonmuzrek. 17.15 B. N. O. Nieuws-, zake lijke- en beursberichten. 17.30 Orkest Malando, solist en gramofoonmuziek. 18,30 Neerlands Duitsche taalcursus. 19.30 Kolfjes naar hun hand, muzikaal programma. 20.15 Musette-Orkest fh soliste. 21.00 Ernst van 't Hoff en zijn orkest. Als intermezzi: Mevrouw van Straten wil het naadje van de kous weten. 21.45 B. N. O. Nieuwsberich ten. 22.00 Gramofoonmuziek. Vanaf 22.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbin ding met de studio beschikken, 22.15—24.00 Gra mofoonmuziek. HILVERSUM II. 301.S M. 6.453.15 Zie Hilversum I. 8.15 Gewijde muziek (opn.). 8.35 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwij ding. 10.15 Gramofoonmuziek. 11.30 Orgelconcert. 12.00 Amabile sextet. 12.45 B. N. O. Nieuws- en zakelijke belichten. 13.00 Boerenland in boek en krant. 13.15 Zang met. pianobegeleiding en gra mofoonmuziek. 13.45 Gramofoonmuziek. 14.30 De Lichte Toets. 15.30 Voor de zieken. 16.00 Causerie met gramofoonplaten. „Vergeten Opera's". 16.45 Pianovoordracht. 17.15 B. N. O. Nieuws-, zake lijke- en beursberichten. 17.30 Orgelconcert en zang. 18.00 Van heinde en verre klinkt het nieuws, 18.30 Ensemble Jonny Ömbach, soliste en gramo foonmuziek. 19.30 B. N. O. Nieuwsberichten. 19 40 B. N. O. Praatje in Twentsch dialect. 19.50 Spie gel van den dag. 20.00 B. N. O .Engelsche uitzen ding: „Holland and the economie reorganisa tion" (Voor de Radio-Centrales: Gramofoonmu ziek). 20.15 Het Nederlandsch Strijkkwartet. 20.45 Luisterspel: Hein Stavast, de admiraal van Mos- kltonië. 21.30 -Gramofoonmuziek. 21.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 22.00 B. N. O. Militair overzicht 22.10 Avondwijding. 22.1524.00 Zie Hilversum I. AGENDA MAANDAG 29 JUNI. Gem. Concertzaal: Beneficeconcert der H.O.V. Solisten Willem Andriessen, piano en Gijs Beths, viool. 7.30 uur. Luxor TTieater: De Indische Graftempel (2e .deel), 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Toegang 14 jaar. Rembrandt Theater: Twee in een wereld stad, 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Toegang alle leef tijden. Frans Hals Theater: „Meisjes van de H.B.S.' 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Toegang boven 18 jaar. Palace: „Zijn zoon" 2.00, 6.30 en 8.45 uur. Toegang alle leeftijden. Moviae: Doorloopende voorstelling. Toe gang alle leeftijden. DINSDAG 30 JrXI. Groote Kerk- Orgelbespeling 3-4 uur. Bioscopen: Middag- <n avondvoorstellln- Cea.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 14