JULI a s. HAZEVOET OattapsstUade EDECO De nationaal-socialistische strijd in Nederland. HET GEHEIMZINNIGE SCHAAKSTUK WOONHUIS TE KOOP GEVRAAGD! HUWELIJK Draai-en Zweefmolen Woonhuizen Comité-School Insinger-School Middenstandswoning (en) BOUVY TREKKERS 't Opklapbeddenpaleis Het In- en Verkoops Huis van Betere 2de Hands MEUBELEN M. J. Scheffer&Co. EDEGO - HAARLEM R ij wielbanden KOMT VOOR MEUBELEN ADVERTEERT IN DIT BLAD Gemeenschappelijke vergadering van N.S.D.A.P. en N.S.B. te Breda Commissaris-Generaal Schmidt Reeds 800 sluikhandelaren in een kamp De gemeenschappelijke vergadering, die het district Brabant van de N.S.D.A.P. en van de N.S.B. Zondag in Breda belegden, is een machtige en indrukwekkende ge tuigenis geworden. Na opening en begroeting door den plaatsvervanger van den gemachtigde van den leider voor Noord-Brabant, den heer Keiler, en den Kreisinspekteur» den heer Kloepfer, voerde in de ochtendvergadering het eerst de hèer H. Kullmann, plaatsver vangend scholingsleider der N.S.D.A.P. het woord. De vormingsleider der N.S.B., prof. dr. R. van Genechten, behandelde, aan de hand van een reeks sprekende voorbeelden, het falen van het liberalistlsch-kapitalistisch stelsel in Nederland. Uitvoerig toonde hij de oorsprong van de vele gemaakte feilen aan, die alle gevolgen zijn van de ont aarding van het kapitalisme. Zij heeft heel de westelijke beschaving tot in haar wor tels a'angegrepen. Het onheil, dat de kapitalisten in de maatschappij, in de familie en in don en keling door het goud stichtten, richtte het bolsjewisme door zijn gewetenlooze politiek aan. Economisch en geestelijk hebben beide stroomingen hetzelfde uitgangspunt en het zelfde doel. Hoe kan het ook anders Wanneer men van beide het masker af rukt, ontdekt men hetzelfde gezichtde jood. Uitvoerig ging spreker vervolgens de noodlottige invloeden na, die dézelflde volks- ontbindende krachten in het Nederlandsche volk hebben uitgeoefend. In korte trekken schetste hij de kwade manipulaties der mar- tar ine- en varkensjoden, die" op kosten van e gemeenschap parasiteerden en millioe- nen verdienden. Mei tal van voorbeelden uit de jongste militaire processen illustreer de hij voorts de verwording van de weer baarheidsgedachte in het Nederlandsche volk. Hij toonde aan, hoe dezelfde hooge of ficieren. die in legerorders de N.S.B. val- schelijk van verraad beschuldigden, zelf, toen gevaar dreigde, laf hun post verlieten en de vlucht namen, zonder zich om hun manschappen in de vuurlinies te bekom meren. Kort na den middag arriveerden Haupt-1 dienstleiter Schmidt en de heer Van Geel kerken. Na heropening sprak de plaatsvervangend leider der N.S.B., de heer C. van Geelker ken. Op de hem vrijmoedige wijze gaf hij een schets van de ontwikkelingsgang der N.S.B. tégen de verdrukking in, temidden van de geestelijke en maatschappelijke ver wording van het Nederlandsche volk. Slechts twee jaar natiopaal-socialisme thans en dan nog onder oorlogsomstandigheden hebben het volk reeds tot dat punt gebracht, dat het het oude niet meer terug wil. Hij stelde in het licht, hoe klein de huidige nood van het Nederlandsche volk is in ver gelijking met de ontberingen, die de solda ten aan he.t front, ook ide Nederlandsche vrij willigers, hebben moeten doorstaan en de offers, die ze daar nog dagelijks moeten brengen. t „Wij willen steeds weer tot dit volk gaan en niet moede worden het trachten te over tuigen van den ernst van ons ideaal". Hij riep de medewerking van zijn toehoorders ir\,_ uit een diep sociaal verantwoordelijk heidsbesef ide Overheid behulpzaam te zijn om den nood te lenigen. „Wij zijn trotsch bij ieder succes van Rom mel, bij ieder nieuw succes van Duitsche U- booten, bij elke terreinwinst in het Oosten. Tot den laatsten U-boot-kapitein en tot den laatsten vlieger zijn en blijven wij met Duitschland verbonden als het tot het uiter ste komt, goed, dan gaan wij tot het uiterste mee!"t(Langdurige toejuichingen, die tot een ovatie overgingen). Hauptdlenstleiter Schmidt, die de rij van sprekers sloot, wees er op, hoe de aan Van Geelkerken gebrachte ovatie duidelijk het be wijs levert, dat het nationaal-socialisme in staat is, een hechte kameraadschap te sme den. Twee jaren geleden stonden Duitschers en Nederlanders met de wapens tegenover elkaar. Thans is in erkenning van elkanders rechten, krachten en waarden een dankbaar betreden weg gevonden voor een onverbreke lijk gemeenschappelijk samengaan. Dit zaad zal rijke vruchten dragen. Die na ons komen, zullen eenmaal een groote gemeenschap vor men. Zij zullen tezamen raarcheeren om ge- meenschappelijk voor de Germaansche ge meenschap vrijheid en brood te verzekeren. Daarna herinnerde hy er aan, dat verschei dene kerkelijke instanties aan menschen, die de nationaal-socialistische idee aanhangen, de rechten en gebruiken weigeren, welke hun van de zjjde der- kerk toekomen. In den laat sten tjjd heeft men zelfs leden van arbeids organisaties, die in den huidigen tjjd volstrekt noodzakesljjk zijn, hun rechten onthouden. Wij nationaal-socialisten staan op den grond slag van het positieve Christendom en zullen niet toelaten, dat iemand in zün religieuze opvattingen wordt lastig gevallen of belec- digd. Vervolgens nam generalkommissar Schmidt stelling tegen het jodendom, waartegen hjj nieuwe maatregelen aankondigde: Zij zullen even arm daarheen terugkeeren, vanwaar ze gekomen zyn. Wie dan nog met het joden dom sympathiseert, Z3l op gelijken voet be handeld worden. Overal waar Duitschers ko men, zal, dit probleem op dezelfde wyze op gelost worden. (Langdurig applaus). Wij zijn geen antichristen, zooaJs de bolsjewisten. Voor hen worden thans kerk diensten gehouden, nadat zij eerst niets an ders gedaan hebben dan priesters vermo den en kerken plunderen en ontheiligen. Het door den Rijkscommissaris in het levei geroepen arbeidsfront streeft naar een ar beidsgemeenschap zonder standen-waan er. klassenhaat. Het arbeidsfront wil allen ar beiders een onbezorgden levensavond verze keren. Hier mag men ons niets in den weg leggen. Maar de arbeiders hebben het recht van ons te' verlangen, dat wij hun arbeid verlichten en dat we hun levensstandaard opvoeren. De gemeenschap heeft het recht van ons te eischen, dat men in vrede wer ken en naar welvaart kam streven. Nadat generalkommissar Schmidt met betrekking tot de groenten- cu aardappelenschaarsehte aan zijn woord in Zeist herinnerd had en betoogd had, dat men voor-den komenden winter geen angst behoeft te hebben, kondigde hij nieuwe verscherpte maatregelen te gen sluikhandelaren aan. „Hun dagen zijn geteld, van de duizenden veroor deelden zijn er in de afgeloopen week reeds 800 in een kamp overgebracht, waar zfj verplicht zijn te werken." Onder groote instemming verklaarde spr. daarop, dat het geduld van schrijvers van smaadbriefjes aan ouders van gevallen vrij willigers ten einde is. „Dat moet eindelijk eens uit zijn. Eenige van deze briefschrij vers zijn reeds gepakt. Hier geldt geen par don. Wie een held beleedigt, heeft zijn leven verspeeld. Wij zullen steeds onze vijanden in het aangezicht van den dood eeren. Het slot van zijn betoog was een warm beroep op zijn gehoor, de groote perspectie ven in het verschiet te zien. „Wanneer-wij aan onze oogen een jaar oorlog voorbü laten gaan, dan zien wij hoe de heeren Roosevelt en Churchill aan boord van edn slagschip, dat nu al niet meer bestaat, samen met een gezangboek in de hand een veldgodsdienstoefening houden. Aan de grimassen van deze beide heeren doet nu ook al de antichrist Molotow mee en zij sluiten verdragen, die de verwoesting en onderdrukking van het avondland beoogen. Elk verstandig mensch zal begrijpen wat de conclusie uit die feiten moet ziin: strijd of ondergang. Eens zal de dag aanbreken, dat men er met eerbied van gewagen zal: „Dat waren mannen, die hebben hun plicht ge daan. Zij hebben vrijheid en brood voor alle Germanen en daar boven uit voor Europa in koenen strijd verkregen." FEUILLETON door FRANZ WENDELMUTH Geautoriseerde Nederlandsche bewerking door B. L. VENZELAAR. „Ik geloof, dat dit met uw opdracht niets te maken heeft", zei de jongeman schou derophalend, maar de rechercheur lachte hatelijk. „We1 zullen zien, we zullen zien. Ga Voort, mijnheer Homan", zei hij een toegevender. „Wat deed u verder?" „Vervolgens haalde ik een domme streek "mlac" Voort, mijnheer Homan", zei hij een beetje mjm -' - ~ïxde-n" IPüdorlHBP- uit", glimlachte de jongeman. „Ik vluchtte het huis uit en liep in de .duinen tegen een man op, die zich voor politieman uitgaf. Maar omdat ik op het eiland slechts enkele menschen ken, geloofde ik hem. In elk ge val hebben we daardoor' een duidelijke beschrijving van den man, die alle reden had, zich voor de politie verborgen te houden". „Ga verder!" beval de rechercheur, toen Piefeven zweeg. Homan vertelde, hoe hij den man in de duinen ontmoet had; hoe hij hem in zijn opwinding geloofde en zich door hem laten overbluffen. Hoe de onbekende het briefje gelezen had en daarna in zijn zak had laten verdwijnen en hoe de kerel, toen hij even was weggegaan om water en een handdoek te halen, de verraderlijke voetsporen had laten verdwijnen. Eerst toen had hij arg waan tegen den man gekregen. De schilder zweeg en keek Treslong aan. „De rest moet u maar vertellen, veld wachter". „Goed!", besloot van Stolberg. „Ik kan mij nu tenminste een denkbeeld vormen van het geval, ofschoon u zult moeten toe geven, dat ik er in het geheel geen begin aan zie". „Zoo is het ook!" viel Treslong hem in de rede. „Het geval heeft geen begin. Om dat begin te onderzoeken, moeten we naar dok ter Roobol gaan, die er meer van weet. dan wij, maar Eensklaps keerde Homan zich om en wees met zijn hand. „Daar komt de dokter juist aan!" Hij wenkte met z'n beide armen naar den geneesheer, die op z'n gemak wandelde en met ernstige blikken naar de puinhoopen van het visschershuis keek. „Is het lichaam van den kerel geborgen?" riep hij reeds van verre. De veldwachter maakte een ongeduldige beweging. „Men kan het moeilijk een lichaam meer noemen!" riep hij terug. Van Stolberg knikte en wees naar dokter Voorst, die met het lijk bezig was: „Kijk: dokter Voorst maar eens ploeteren, om de stukjes bij elkaar te rapen, van wat vroe ger een mensch is geweest." De politiearts wierp den rechercheur een vermanenden blik toe en dokter Roobol schudde ernstig z'n hoofd. „Dan weet ik werkelijk niet, hoe het raadsel van het visschershuis moet worden opgelost", antwoordde Roobol. „Heb slechts vertrouwen in de politie!" troostte van Stolberg hem, nu eensklaps goedgehumeurd, toen riep hij tot dokter Voorst: „Hallo! Laat dien armen kerel nu eindelijk eens met rust. Wat zoek je daar eigenlijk nog! De dokter stonci langzaam op bukte houding en naderde het groepje mannen: „Ik heb den kogel gevonden", bromde hij mistroostig. „En nu zal ik jullie iets vertellen, waar je van onderste boven valt. De kogel is afkomstig uit'een Engel- iche politierevolverf* HOOFDSTUK XVIII/ De brandweercommandant, die geduren de dit verhoor met zijn mannen de om geving had afgezocht, kwam naderbij. „Kunnen wij inrukken, rechercheur?" vroeg hij. „De menschen zijn moe en heb ben honger. Ze voelen er niets voor, nog langer naar een weggeloopen inbreker te zoeken". Veldwachter Treslong zochj allang naar een goed motief om zyn woede te kunnen luchten en de woorden van den comman dant kwamen hem juist van pas. „Daar heeft mijnheer de rechercheur niets mee te maken!" brulde hij. „Hier heb ik te bevelen en ik zal uitmaken, wat uw mannen hebben te doen of te laten, be grepen?" Maar de ander was niet zoo gemakkelijk te overbluffen. „Je vergeet, veldwachter!" riep hij, „dat wij een vrijwillige brandweer zijn. Als u wilt, dat we behulpzaam zijn, dan moet u dat verzoeken met andere woorden. Ik geef nu het bevel om in te rukken en ik bekom mer me geen zier om je praatjes, Treslong!" Van Stolberg luisterde geamuseerd naar het woordenduel. „Komaan, mannen, maak nu geen ruzie om zoo'n kleinigheid, want dan zou ten slotte de inbreker nog de lachende derde worden. Ik wil een voorstel doen. De vrij willige brandweer stelt zich tot de aan komst van de politieversterking in dienst van de goede zaak. De helft van het aantal mannen gaat nu naar huis om te eten en als zij terugkomen, gaan de anderen. Hoe den= ken jullie daarover?" „Dat is tenminste een toon, waarin te onderhandelen valt", zei de hoofdrhan ge kalmeerd. „We moeten de spuit naar het dorp terugbrengen. Twee mannen en ik kunnen hier blijven, dan zijn we in elk geval met z'n vijven. De anderen brengen de spuit weg, gaan eten en komen dan te rug. Is dat in orde?" „Reusachtig, hoofdman!" lachte van Stol berg. „Ik bewonder uw organisatietalent, eerlijk. Ik stel voor, dat de mannen, die hier blijven, niet doelloos door de duinen rondslenteren en zich blaren onder de voeten loopen, maar als posten rond het verbrande nuis geplaatst worden. Ze moe ten zich verborgen houden en goed uit kijken". Het voorstel van den rechercheur werd stilzwijgend goedgekeurd en ook gelijk tot uitvoering gebracht. Enkele minuten later rolde' de kleine handspuit van de vrijwillige dorpsbrand weer door de bocht van den duinweg èn was weldra aan het oog onttrokken. (Wordt vervolgd) BURGERLIJKE STAND Bevallen: 27 Juni: A. M. Wijkhuizen van Winterswijk, d.; A. M. Westervan den Berg, d.; A. M. H. KlaverVonk, d.: G. BijnsdorpVerkqoij. d.: E. M. Daudeij Stefener, d.; 28 Juni: M. D. M. Versteeg Hoogland, d.: 29 Juni: H. G. LuykenHess- ling, z. Overleden: 26 Juni: W. C. M. Zomerdijk Donkers, 66 j„ Graaf Willemstraat; 27 Juni: K. de Leeuw—Lemstra, 46 j.. Acacia straat: M. S. KopsVan Gestel. 81 j.. Oran jestraat; J. P. Robbersvan Leeuwen, 91 i.. Raamsingel; L. G. J. H. Hamelberg, 64 j.. Santpoortemlein; A. H. Hessing. 75" j„ Vre- denhofstraat. e Ondertrouwd: 27 Juni: T. H. Rooze en P. F. v. d. Haak; jhr. M. Boreel en A. J. C, Crommelin; 29 Juni: W. J. B. Philipse en S. A. J. v. d. Meer; C. J. Spits en W. A. v. d. Kamp. OFFICIEF.I.E MEDEDEELINGEN. HOOI-INLEVERING OOGST 1942. De onderbedrijfsorganisatie voor hooi, stroo en ruwvoeder maakt bekend, dat binnenkort af kondiging van een verordenig tegemoet gezien kan worden, waarbij aan alle gebruikers van grasland de verplichting tot het ter beschikking houden en inleveren van een nader te bepalen hoeveelheid hooi per h.a, grasland wordt opge legd. Hierbij dienen gebruikers van grasland, die nog niet de volledige hoeveelheid hooi van oogst 1941. welke op hun P.I.C.A.-aanslagbiljet vermeld stond, hebben geleverd met de moge lijkheid rekening houden, dat de door hen ln te leveren hoeveelheid dienovereenkomstig zal worden verhoogd, terwijl voor diegenen, die meer hooi van den vorigen oogst inleverden dan hun aanslag bedroeg, dit meer geleverde hooi mogelijk geheel of tendeele in mindering zal worden gebracht bij de vaststelling van de door hen in te leveren hoeveelheid van oogst 1942. Iedere gebruiker van grasland zal verplicht worden om er voor zorg te dragen, dat hij ook daadwerkelijk aan bovengenoemde inleverings- pllcht za! kunnen voldoen. Wie aan deze inleve- ringspllcht op het daarvoor nog nader vast stellen tijdstip niet zal kunnen of willen vol doen, stelt zich daardoor bloot aan een heffing van f 0,40 per kg. te weinig Ingeleverd hooi, ter wijl hem daarnaast nog de inlevering van eer nader vast te stallen hoeveelheid gedroogd gras. grasmeel, kuilvoeder of ander ruwvoeder zal kunnen worden opgelegd. Slechts bedrijven, waartoe minder dan 1 h.a. grasland behoort, zullen van bovengenoemde verplichting tot inle vering vrij gesteld worden. In uitzonderingsgevallen zal voorts de provin ciale voedseleommissaris kunnen toestaan, dat deze verplichting door een anderen graslandge bruiker wordt overgenomen, mits deze overna me niet geschiedt door een gebruiker van gras land, die gewoonlijk hboi aan den handel levert bovendien ligt het in de bedoeling alle gebrui kers van grasland te verplichten tot inlevering van al het hooi. dat bestemd is voor verkoop (z.g.n. handelshooi). Ook voor deze inleveringen zal tijd en plaats nog nader worden bekend ge maakt. In verband met het voorgaande is voorloopig het vervoer van alle soorten hooi verboden; slechts het vervoer langs den koristen weg van het land naar de bedrijfsgebouwen van den ver bouwer blijft toegestaan. Met nadruk wordt er op gewezen, dat de onder-bedrijfsorganisatie te genover overtreders van bovenyermelde bepa lingen zoo noodig gebruik zal maken van haai bevoegdheid tot inbezitneming, terwijl daarnaast zal worden overgegaan tot tuchtrechtelijke of strafrechtedijke vervolging. TEENHOUT EN STOKKEN. Het rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd maakt bekend, dat bij bestuursbesluit van de Nederlandsche akkerbouw-centrale is be paald. dat het verhandelen en afleveren van hout. hetwelk, zooals bekend, tot dusverre slechts beperkt was door de verplichtingen tot maande- lijksche voorraadsopgave en tot inontvangstne- ming van aankoopvergunningen, voortaan slechts is toegestaan, indien degene, die verhan delt en of aflevert, bovendien in het bezit is van een hem door den directeur der Nederlandsche akkerbouwcentrale verleende vergunning verhandelen en/of afleveren en de aan gunning verbonden voorwaarden nakomt. In dit verband wordt d? nadruk er op gelegd, dat deze vergunning vereischt is voor het verhandelen en afleveren van alle teenhout, van welke soort of kwaliteit ook. Voorts is bepaald, dat het teenhout, gedekt dient te zijn door een door of vanwege de bovengenoemde centrale afgegeven geleldebiljet; dus niet slechts het vervoer van geschild teenhout en van ongeschild teenhout van de soorten Amerikaantjes en zwarte drlebast dient gedekt te zijn door een geleidebiljet het geen reeds voorgeschreven was doch thans ook het vervoer van alle ander ongeschild teen hout. Voor het vervoer van geschilde stokken Js thans oveneens een geleidebiljet. afgegeven door of vanwege de Nederlandsche akkerbouwcentrale vereischt. Tenslotte is thans ook voor het bewerken verwerken van grauwe stokken het bezit van een vergunning van den directeur van bovengenoem de centrale vereischt gesteld.. BOTER- EN VETDISTRIBUTIE. De secretaris-generaal van het departement van landbouw en visscherij maakt bekend, dat met ingang van 29 Juni 1942 detaillisten de bonnen der boter- en vetkaarten wederom op den voor hen vastgestelden inleveringsdatum bij de plaat selijke distributiediensten dienen in te leveren Het zal derhalve voortaan niet meer mogelijk zijn deze bonnen iederen dag in te leveren. SERVIESGOEDDISTRIBUTIB. De secretaris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart maakt bekend, dat van Maandag 5 Juli af voor de de taillisten en grossiers in serviesgoed bij.de distri butiediensten een handleiding verkrijgbaar zal worden gesteld, waarin zal worden bekend ge maakt, wanneer en op welke wijze de handela ren zich op de van hun afnemers ontvangen punten voor serviesgoed zullen kunnen herbe- voorraden. In afwachting hiervan dienen de detaillisten alle door hen ontvangen bonnen Reserve 30, 31 of 32 zorgvuldig te bewaren en deze dus in geen geval aan het rijksbureau voor de keramische industrie op te zenden, ln afwachting van een nadere regeling moeten zij aan genoemd rijks bureau echter wel de door hen ontvangen spe ciale vergunningen voor geheele serviezen op de gebruikelijke wijze opzenden, Voorts zal het rijksbureau voor de keramische industrie aan alle bij dit bureau bekende detail listen. ook,, indien zij reeds bij dit bureau zijn ingeschreven, een bewijs van registratie doen toekomen, waarop het kennummer. bestaande uit de letter R met een volgnummer. Is vermeld Daar de detaillisten voor hun herbevoorrading dit bewijs beslist noodig hebben, dienen alle detaillisten, die op 5 Juli a.s. zoodanig bewijs niet ontvangen hebben, zich zoo spoedig moge lijk met het rijksbureau voor de keramische in dustrie, Juliana van Stolberglaan 27 te 's Graven- hage, in verbinding te stellen. De grossiers zul len geen bewijs ontvangen, daar zij reeds bij het rijksbureau zijn ingeschreven. ADRESVERANDERING INLICHTINGEN BUREAU VAN HET RIJKSBUREAU VOOR IJZER EN STAAL. Het inlichtingenbureau vary het rijksbureau voor ijzer en staal, tot nu toe gevestigd Nicuwc- Uitleg 28, 's Gravenhage, is met ingang van 30 Juni 1942 -verplaatst naar Casuaristraat 16 aldaar. Degenen, die zich persoonlijk tot het rijksbureau om inlichtingen wenden, dienen zich dus te ver voegen aan dit nieuwe adres, en wel op Dinsdag Donderdag van 10—12 en 2—4 uur. Alleen in zake Duitsche opdrachten blijft het adres voor Inlichtingen Nieuwe Uitleg 28. AFLEVERING VAN GOEDGEKEURDE POOT- AARDAPPELEN VOOR CONSUMPTIE- DOELEINDEN. Het rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd maakt bekend, dat het den telers niet meer is toegestaan om goedgekeurde pootaard- appelen, mede welke zijn geteeld op een tuln- bouwteeltvergiinning of een tijdelijke tuinbouw- teeltvergunning zonder opdruk met het woord „pootaardappelenbedrijf", te verkoopen of af te leveren voor consumptie-doeleinden. Het bovenstaande geldt ook voor de telers in de provincie Noord-Holland. De Nederlandsche Volksdienst maakt het sterke sterker, het gezonde gezonder. Steunt dit werk, sluit u aan als lid. Mr. G. Sluis. Afscheid als president van de Arrondissements-Rechtbank. Naar wij vernemen, zal mr. G. Sluis zijn functie als president van de Arrondisse- ments Rechtbank te Haarlem wegens het bereiken van de leeftijdsgrens neerleggen. Mr. Sluis werd op 6 April 18*74 te Ap- plngedam geboren. Hij studeerde in de rechtswetenschappen en was na zijn promo tie eerst werkzaam als advocaat en procu reur te Assen. Op 12 September 1906 werd hij substituut-giffier bij de rechtbank te Assen en op 7 Januari 1910 rechter te Dordrecht. Op 11 Mei 1920 werd mr. Sluis benoemd tot rechter in de Arondissements- Reohtbank te Haarlem- Toen wijlen mr. Pasteur tot president der rechtbank werd benoemd, werd mr. Sluis in Juli 1950 vice-president. Op 25 October van datzelfde jaar zag mr. Sluis zich na het pverlijden van mr. Pasteur benoemd tot président van de Haarlemsche rechtbank, welke functie hij dus thans bijna twaalf jaren heeft ver vuld. VELSEN NED. HERV. GEMEENTE. Bij de Zondag gehouden verkiezingen van vier leden voor het, college van nota belen der Ned. Herv. gemeente werden de heeren C. Halff en J. v. d. Kerk gekozen. Tusschen de heeren G. J. Bonti-us, J. Wed- ztnga, R. de Vries en L. T. Kooien zal een herstemming moeten plaats hebben. Voor de vele en hartelijke blij ken van belangstelling, onder vonden tijdens de ziekte en hij het overlijden van onze lieve Dochter eri Zuster GERlRITJE DE FEBER, betuigen wij onzen hartelijken dank, in het bijzonder aan Ds. Callenbach, Dr. Brouwer, Dok toren en Zusters van het Anto- nius Ziekenhuis, Vrienden en Buren. Wed. G. DE FEBER - KOSTER LImuiden-Oost, Juni 942. Algemeene Vergadering van Aandeelhouders der N.V. KELLER MACDONALD's TECHN. BUREAU op Maandag 6 Juli 1942, des vun. 10 uur ten kantore der Vennoot schap. De agenda ligt voor aan deelhouders ten kantore der N.V. ter inzage. Aan de NoorderRade te koop gevraagd: Woonhuis. Br. T 279 Bureau van dit blad. NETTE LEERJONGEN gevraagd niet ouder dan 16 jaar STUURMAN Hoofdstraat 160 - Santpoort. Telef. 8607. R. K. Jongeman, 27 j„ w. ken- nism. m. net Meisje uit werk. st. 22—26 j. Br. 8077. H.H. Hondenliefhebbers Het adres vbor trimmen, pluk ken, scheren en knippen van Uw hond is: J. C. BRUCCENKAMP Casembrootstraat 17, IJm.-O. Ook aan huis te öntbieden. HUWELIJK Net R.K. Meisje, z. k. met net R.K. Heer, 25—29 j., v. positie. Br. met photo, welke wordt ge- rout. onder no. 8075. HUWELIJK Weduwe, 56 jaar, zoekt kennis making met Heer, vaste positie of pensioen; Br. 8078. HUWELIJK Juffr., 32 j„ zoekt kennis making met Heer, vaste pos. tot 45 j. Br. 8079. DE LAATSTE RONDE Bezoekt heden nog de Standplaats Banjaertstraat t. o. het Postkantoor te Pelsen-N. Hedenavond sluiting te 10 uur. H. F. KOEK EN ZONEN. fgm TE KOOP GEVRAAGD. Corn. Janus en Zn. FRANS NAEREBOUTSTR. 1 IJmuiden-O. Telef. 5504. Aangifte van leerlingen voor: hedenavond tussen 7 en 8 uur Hoofd: de Heer C. Lijnzaad, in de school ingang Pres. Steynstraat. Hoofd: de Heer J. Dalhuysen op Julianakade 52. te koop gevraagd voor geldbe legging. Br. met voll. 'inl. no. 3766 NAUTA's Boekh., Velsen. geeft de hoogste waarde voor Uw meubelen, zolderoprui- mingen, haarden, kachels enz. KONINGSTRAAT 48. tel. 17308 HAARLEM ZEEBADZOUT VOOlf? ilouJA' Trekkers: voor werkboeken- Jen en aangeboden betrekkin gen 3 tot 6 m.m. 24 cent elke m.m. meer 4 'cent. Alle andere advertenties van particulieren ln de zelfde ru briek: 3 tot 6 m.m. 36 cent »ike m.m meer 6 cent. Personeel gevraagd R.-K. Levens-, Spaar_ Vol ke en Variaverz. Mij. zoekt v. IJ.ni. en Omstreken ACTIEF VERTE GENWOORDIGER. Br. no. T 2453 bur. v. <1blad. FLINK MEISJE gevit v, 9 tot 1 uur. CafA Bavaria, Wijk aan Zeeërweg 71, IJ muiden-Oost. NETTE WERKSTER gev Kasta.n jest raat 7. IJmuiden-Oost Aanm. 's avonds na 5 uur. Te koop gevraagd Te koop' gov r i. g. st. verkeo- ren-de AUTOPED*m. luchtband, Kerlcweg 123, Santpoort. Aan!), na 7 uur 's avonds TE KOOP GEUR. wegens rouw zw. mantelcostirum of ja pon m. mantel m. +S. pr. zw schoenen m. 4J en zw. kousen Br. met prijsopg. bur. v. d. blad no. T 271. GEVRAAGD: kinderbox met bodem, kinderled ik., vouwwagen- tje en kolen fornuis. Br. no. T 27-1 bur. van dit blad. Te koop gevr. 500 kg. KACHEL BLOKKEN. Br. no. T- 2 75 bur. van dit blad. Ter overname gevr. ZAAIv OF PENSION omg. Driehuis. Br. m, prijsopg. bur. v. d. bi. no. T 2>76 Te koop gevr. STRANDSTOEL v. zieke. Br. m. prijsopg. bur. v. d. bil. n,o. T 277. Te koop gevr. TWEELING KINDERWAGEN, v. Speykstr. 34. IJmuiden-O. Te koop aangeboden Te koop: zw. DAMESSCHOE NEN m. 345-37. Kievitlaan 17. IJmuiden-O. TER OVTCRX. AANGEB.: 2 fauteuils. 4 stoelen en eik. salon tafel, Alles prima onderhoud. Tevens spiraailmatras te koop z. g. a. n. (Geen opkoopers). Leeu- deriklaan 25. IJmuiden-O. TE KOOP: rad!O-toestel goed spelend en pr. klndersoboentjes m, 19 v. m. 21, K. Zegelstraat 23. ÏJ-miuiden-O. Te koop: DAMESRTJWIEL, Magneet. Po-pelstraat 14, ÏJm.-O. TE KOOP: Philips luidspr. p laatst roomapp. gel ijk richt. m. wisselstr. en eenige spoelen. Snelliiusstraat 19, IJm. Te koop aangeb. CORSET, 7.. g. a. n. Adres te vera. bur. v. d. blad. Tier OVERNAME: eik. sail on- ameubl. best. uit 4 st., 2 cra.p. moquette bekleed, saüontafel, buffet, schemer!, z. kap. 2 mooie lampekap., eiken mod. hangklok eik. spiegel. Wijkerstraatweg 3'5. Ve !sen -Noo rd Te kooppr. br. leeren DAMES PUMPS h. h, 7. g. a. n., m. 40. Dc Ruyterdiwansstr. 15. IJrn.-O. Te koop aongeib. 3-DBBLIG HBDSTEL. De Ruyte.rstir. 1212, IJ-m.-O. WIE RUILT br. m. sehoenen m. 37 voor 3-8? P. C. Hoof liaan 61, Driehuis. TE KOOP: eénige rijw. onder- deelen, 150 m. gegalvaniseerd draad. 3 mm. dik, antennemast D m. lang. Van Speykstraat 23. IJmuiden-O. Te koop: SINGER NAAIMA CHINE. Groene weg 3, IJmuiden Dost. 's Av. tusschen 0-7 uur. Prima HE KR FA' TU UTS pp goed. b. m. Bo.solvlamp te koop. Dennenstraat. IS, IJ-nruiden-O. TE KOOP: pr. 1 pers. houten ledikant en nieuwe luidspr. Jac. v. Heemskerks!,!-. 66. IJmuiden. Te koop: bruine suède DA MESSCHOENEN m. h. h. m. 37. Vareniusstraat 4. IJmuiden. TE KOOP: pr. 7. s. a. n. zwar te voetbalschoenen m. 42 en zw. plisé rokje m. .70. Frans Naere- boutstraat 24 IJm.-O. Modern WANDELWAGENTJE te koop. Bakkerstraat 30. IJrn. TE KOOP: pr, eloetr. wasolim. merk Velo m. wringer, lichtblauw jongensj. zijd. H-n. m. hoedje, leeftijd 3 j. Alb. Cuypstraat 4: I.Tniuiden-O. TB KOOP: billijk mod. wie m. bedje, en pr. laarzen m. 41 Bointekoestraat 5, I-Jmiuideii. Te koop: 3 beste MELKGEI- TI3N, wegens gebrek aan voedsel, Overbildtweg 30, Santpoort. molestverzekering Het behoeft geen voltreffer te zijn. Een verdwaalde scherf kan Uw meubelen en woonhuis aanzienlijk beschadigen. Lage premie zonder naheffing. Met eventueele naheffing aanzienlijk minder. Voorwaarden: Onder oorlogsschade wordt verstaan: schade veroorzaakt door oorlog of oorlogsgeweld, binnenlandsche onlusten, oproer, daden verricht bij een juiste of onjuiste uitvoering van een last van eenige militaire macht of krachtens een door militaire macht vastgestelde verorde ning. diefstal en plundering tijdens evacuatie. Laat ons U voorlichten. Makelaar C. Visser Hzn. WIJK AAN ZEEëRWEG 91 TELEF. 4830 (5 lijnen) HOUTEN SANDALEN GROOTSTE SORTEERING IN DE NIEUWSTE MODELLEN OPKLAPBEDDEN. Alle maten. Alles voorradig. Ook 1- en 2-pers. verticaal. - 40 modellen, ombouwen met boven- en zijkasten. Java kapok bedstellen, dekens, divanbedden, spiraal matrassen Grootste keuze. Eerste klas. Onbeperkte garantie. Monsterkmers: ORIONWEG 8, HAARLEM-Noord. bij Zaanenlaan Telefoon* 23932 Heeft nog voorradig De Oude Kwaliteiten Huis kamer-, Slaapkamer- en Salon-Ameublementen ANEGANG 44A, TELEFOON 20951 Geeft ons Uw nieuwe bonnen (met roode streep) en wi) zorgen met de meeste spoed dat U Uw banden krijgt Al ruikt ze nu anders, in dezen tijd. De Erdal bleef houder* haar kwaliteitI Diversen NETTE KOSTGANGERS vraagd, liefst bej. m. "wegen? vertrek door huw. Meidoornstr. 17, IJmuiden-O, Twee ongen;. K \MERS met keuken of kookgelegenheid gevr. echtp. z. k. Br. no. T 270 bur. n dit blad. WIE RUILT nieuwe spek bui tenband 28 x 3 1/2 voor 28 3 1 1/5 x I 1/4? Adr. te vera. bur. van dóit blad. Gevr. door heer net KOST HUIS per 6 Ju-W a s. Br. no. T 272 bur. van dit blad. GEVRAAGDemallle toilet emmer m. deksel en reiswiegje. Br. bur. v. d. blad no. T 273. KAMER v. BERGPLAATS te huur te IJmuiden-Oost. Adr. te era. bur. vaj^dlt blad. NETTE KOSTGANGERS gevr. Adres te vern. Gnoe new eg 17, IJmuiden-O. Te huur twee SLAAPKAMER T.TES. ged. gemeubileerd te Jonuiden-O. Adr. te vern. bur. •an dit blad. ONG.EM. KAMER gevr. Drie huis of Santpoort voor opberging meubels. Br. m. prijsopg. no 69 bur. v. d. blad.' NEDERIANDSCH FABRIKAAT 't Is de kwaliteit, het gebruik der juiste wassoor- ten en de werking, die bij Erdal teilen. Dat de geur veranderde komt. doordat wij een ander oplosmiddel moesten toepassen. De heilzame werking voor Uw schoenen bleef echter behouden! Wees zuinig met Uw Erdal, die Uw schoenen zoo veel langer doet meegaan. Héél dun insmeren dus. en krachtig uitborstelen. De doos vooral goed sluiten en.... de ledige Urdal-doos inleveren b(j aankoop van een nieuwe. Schoenen gaan langer mee...öoor ERDAL No. 20 normale doos: 16 cent bijtijcis Uw keuze maken. Nu hebben wij nog voorraad en... in goede kwaliteit. Pracht sorteering zw. Engelsche-, Gothische- en Heraldieke Huiskamers. Iets zeer aparts zijn onze salons met halfronde bank. Engelsche cretonne- en moderne Bankstellen. Litsjumeaux en 2 pers. Slaapkamers in alle houtsoorten. DIRECT VAN FABRIEK. MEUBELTOONKAMERS: WESTERHOUTPARK 8, BI3 DEN WAGENWEG. HAARLEM, TELEF. 18840

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 4