Installatie van prof. mr. dr. H: Westra als burgemeester van Den Haag. Max Blokzijl: STADSNIEUWS Neen, AKKER TJE ..Den Haag, als residentie en regeeringszetel is gaan lijden aan internationale vervaging Een nieuwe toekomst wacht Voor Den Haag was het gisteren een feestelijke dag: do nieuwe burgemeester- prof. mr. dr. H. Westra, werd geïnstal leerd. De gemeentelijke gebouwen hadden de nationale vlag uitgestoken en van den Haagschen toren, zoowel als van het oude stadhuis aan de Groenmarkt, wapperde de vlag der beweging. Des ochtends van 10 tot 11 uur gaf de W. A. harmonie een concert op hel terrein Hofweg en vervolgens maakten troepen van de Haagsche Heerbannen, waarbij honderd man van den Rotterdamschen Heerban waren gevoegd, met stormvlaggen en muziek voorop een marsch door de bin nenstad. terwijl de jeugdstorm afzonderlijk een dergelyken marsch hield. Tusschen twee uur en half drie inspec teerde de nieuwe burgemeester de troepen van W. A., jeugdstorm, politie en brand weer.' die na afloop van de installatie- piechtighcid voor hem zouden defileeren. Aanwezig waren o.a. de secretaris-gene raal der N. S. B. ir. C. J. Huygen, het hoofd der afdeeling bestuurszaken der N. S. B. mr. dr. J. Carp, de burgemeester van Rotterdam ir. F. E. Müller, de gemach tigde van den Leider voor Zuid-Holland en Den Haag J. W. Baron van Haersolte van Haerst, de districtsleider voor Den Haag M. J. A. van lersel, de secretarissen-gene raal van Justitie, opvoeding, wetenschap cn cultuurbescherming en van volksvoor lichting en kunsten, de wnd. commandant der W. A., opperbeheerbanleider H. C. van 't Hof* de gemachtigde van den Leider, de commissaris voor niet commercieele ver- ecnigingen en stichtingen H. W. Müller, de procureur-generaal prof. mr. dr. R. van Genechten. de burgemeester van Haarlem S. L. A. Plekker, de directeur-generaal der P. T. T. :r. W. L. Z. v. d. Vegte, de com missarissen der provinciën Utrecht en Limburg- resp. W. B. Engelbrecht en Graaf de Marchant et d' Ansembourg, de burge meester van Utrecht C. van Ravenswaay, de hoofdcommissaris van politie mr. P. M. C. J. Hamer, en vele anderen, o.w. burge meesters van omliggende gemeenten, ter wijl van Duitsche ziide mede aanwezig wa ren de Ortskommandant van Den Haag major Steigerthal, de Beaüftragte van den Rijkscommissaris voor Gelderland Brandes, prof. Nieschultz van het Arbeitsbereïch der N.S.D.A.P. en major Graf von Waldersee. Rede wethouder VrUenhoek. De heer M. Vrijenhoek sprak den nieuwen burgemeester o.m. als volgt toe: Als wethouder, in verband met de ongesteld heid van prof ir. van der Bilt de taak waarne mende van den burgemeester ten tijde van uw benoeming, prof. Westra. zij het mij vergund, bij uw installatie als burgemeester van "s Gra venhage een kort woord te spreken. Met leedwezen maak ik hier melding van de afwezigheid van prof ir. Van der Bilt. Sedert i Juli 1940 toch heeft hij onder moeilijke oms dlgheden met groote bekwaamheid en niets ont ziende toewijding het ambt van burgemeester van 's Gravenhage waargenomen en de 2ware taak, welke hij bijkans twee jaar. vrijwel zonder ecnige vaeantie, heeft vervuld, ?j>\ op zijn ge zondheidstoestand niet zonder Invloed zijn ge bleven. De financieele positie van de gemeente is zor gelijk. De begrooting voor 1942. die de goedkeu ring nog niet heeft verkregen, heeft op den ge wonen dienst een ongedekt tekort van negen millioen gulden. "8 Gravenhage. woonstad bij uitnemendheid, oen snel groeiende stad. Zij telt thans 520.000 in woners. Door dezen snellen groei, mede in ver band met de moderne opvattingen in zake stede- bouw. behoeft het geen verwondering te wekken, dat uitbreiding van het grondgebied der meente urgent is. In dit verband wees spreker tevens op het vraagstuk van de volkshuisvestng. Van degenen, die thans nog niet zelfstandig in hun eigen noodzakelijk levensonderhoud kunnen voorzien, vraag ik in het bijzonder uw belang stelling voor de a-soelale gezinnen. De plannen om hen met bijzondere zorg te omringen, vooral in verband met de toekomst van de daaruit voortspruitende kinderen, zijn in voorbereiding. De reorganisatie van politie, brandweer en luchtbeschermingsdienst houdt gelijken tred met de van hoogerhand gegeven voorschriften. Het is gebleken, dat de regeling in het algemeen van de luchtbescherming hier ter stede bij herha ling ten voorbeeld is genomen of gesteld. Ten slotte gaf spr. een overzicht van de onderwij: vraagstukken te Den Haag. Nadat wethouder Vrijenhoek den nieuwen burgemeester de ambtsketen had omgehangen nam deze laatste het woord. Rede van den burgemeester. Prof. mr. dr. H. Westra zeide hierna o.a. Mij past allereerst een woord van dank aan den rijkscommissaris voor het vertrouwen, «lat hl) in my gesteld heeft, door mij te be lasten met het burgemeesterschap van deze. mijn geboorteplaats. En dat juist in dezen tUd. WU leven temidden van den oorlog, waarin ons land een der frontlinies tegen Engeland vormt. De onvermijdelijk uit dezen toestand voortvloeiende moeilijkheden, in het bijzonder de voorziening van levensmiddelen, zullen dan ook het eerste punt van het re geerprogramma moeten uitmaken. Bit de leniging van de daarmee samenhangende zor gen zullen vooral de Winterhulp en de Volks- dienst hun steun verlecnen. Beide instituten hebben bewezen, dat zl) den allcrcersten ChristeliJkeii plicht, een Ieder zonder aanzien des geloofs en politiek Inzicht bU te slaan, hebben begrepen. Een tweede punt is de handhaving van rust en orde. die wij juist ln deze dagen in het bijzon der noodig hebben, nu wij temidden van den grootschen strijd om het behoud van de Eura- peesche beschaving en derhalve ook van ons va derland. ons werk hebben te verrichten. De moeilijkheid zich aan den nieuwen toestand aan te passen, maakt, dat men de duidelijke teeke nen des ttjds nog steeds niet weet te verstaan. Langdurige welvaart en rust hebben het gevoel bijgebracht, dat het wel altijd zoo zou blijven; zelfs de schok der Mei-dagen 1940 en helaas even min de bedreiging der bolsjewieken hebben het besef bijgebracht, waar het om gaat. Nog steeds schijnt de oude droom van een idyllisch stukje vaderland, dat zich sterk waande door overzee- schc rijkdommen en de garanties van anderen, niet vergeten. In deze stad leeft de leege illusie van een wederkeer naar het oude, belaas nog ln vele harten. Daartoe heeft ongetwijfeld meege werkt, dat Den Haag als residentie, als regee ringszetel en plaats van het corps diploma tique sterk is gaan lijden aan internationale vervaging. AGENDA DONDERDAG 2 JüLT- Groote Kerk: Orgelbespeling 3-4 uur. Gem. Concertzaal. Concert H.O.V. Soliste Annic Schoen, zang. 7.30 uur. Luxor Theater: De Indische Graftempel (2e deel), 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Toegang 14 jaar. Rembrandt Theater: Twee in een wereld stad. 2 30, 6.30 en 8.45 uur. Toegang alle leeftijden. Frans Hals Theater: „Meisjes van de H.B.S.". 2.30. 6.30 en 8.45 uur. Toegang boven 18 jaar. Palace: „Zijn zoon", 2.00, 6.30 en 8.45 uur. Toegang alle leeftijden. Moviac: Doorloopendc voorstelling. Toe gang alle leeftijden. VRIJDAG 3 JULI. Groote Kerk: Concert Licdertafel „Zang en Vriendschap", 7.30 uur. Bioscopen: Middag- en avondvoorstellingen. W.n. Hoofdredacteur: J. V. Baudewyns, Haar lem. Plaatsvervangend Hoofdredacteur: F. C Dcrks, Haarlem (afw.) Chef van Dienst en Stad: S. R Kuiper. Haarlem. Sport en stad: A. Over- meer. Heemstede. Buitenland: J. C. van der Dans. Heemstede (afw.). Haagsch Redacteur: R. Korsten. Den Haag (afw.). Binnenland J. A. Steen Jr., Znndvoort. Nieuws- en reportage voor Velser. cn omgcvlngi J. J. S. van Baarse!, jjmuldcn. De dwaze droom, die de oude Hagenaars zich nog wel zullen herinneren en die als weerklank ven de hier gehouden vredesconferentie gewekt, om Den Haag tot hoofdplaats der te maken, bewijst hoever de verdwazing des tijds al gegaan is. Zal ongetwijfeld vee! van den ouden luister niet terugkeeren, dit heeft ai dadelijk het voor deel, dat veel van de onvaderlandsche plunji daarmee is heengegaan en dat ook deze stad za leeren beseffen, wat naar nationaal-socialisti- sche opvatting dp taak eener stad behoort te zijn. Verbondenheid met het geheele Nederlandsche volk. met behoud van haar plaatselijke eigen ge aardheid. Het zal een dankbare taak voor den burge meester zijn het eigen historische karakter var deze stad te doen herleven en daarvoor belang stelling bij de burgerij te wekken. Tot dat eigen karakter mag zeker gerekend worden, dat Den Haag regeeringszetel is en dat Nederlandsche en Duitsche instituten er een wereldsch karakter aan verteenen. dat geen der andere Hollandsche steden ooit heeft bezeten. Ook op cultureel gebied, op kunst en weten schap. is deze stad in ons land van uitgesproken beteekenis, een onderwerp, waarnaar mij: langstelling in het bijzonder uitgaat. Een goed deel der ingezetenen vormen zij. die in de overzeesche gewesten hun werkkring von den en thans veelal op betrekkelijk jongen leeftijd deze stad als verblijf kozen na hun pensionneerjng. Hun lief en leed kan ik daarom zoo goed begrijpen, omdat ik zelf bijna een kwart eeuw ook het voorrecht had in Indié werkzaam te mogen zijn. Zij kunnen op begrip van mijn kant rekenen. Het is eert vaste gewoonte geworden, dat de nieuw optredende gezagsman een beroep doe: op de medewerking bij zijn komende taak. Ik wil dat r.atuUFlijk ook gaarne doèn. maar men moe: goectatoegrijpen. da: samenwerking alleen moge lijk zijn zal, allereerst met diegenen, die den nieuwen tijd verstaan en dus van ganscher harte kunnen medewerken. Doch verder ook met hen. die in ieder geval de nieuwe richtlijnen ten bate der volksgemeenschap willen eerbiedigen en mede helpen na te leven. Tegenwerking in den helaas zoo geliefden vorm van stil verzet of sabotage zal met de meeste kracht gebroken worden, in het bij zonder wanneer die komt van hen. die op de lippen de bekentenis hebben, dat zij voor de nieuwe orde wel voelen. De Leider heeft a! jaren geleden gezegd, dat Nederland zonder het natlonaal-socialisme geen toekomst heeft. Wij kunnen er van ganseher harte aan toevoegen, dat zonder onzen Leider hier geen nationaal-socialisme zal komen. Dit is niet alleen een richtsnoer van Tiandelen, maar het geeft ook de kracht naar beste weten hoopvol zijn werk te verlichten. Tot slot sprak dr. Schweèel. Het is mij een eer en een genoegen u tegelijkertijd uit naam van den Rijkscom missaris als eerste mijn hartelijke geluk- wenschen mede te geven op den wei gij van nu af aan zult moeten be Met bijzonderen trots zal het u vervullen, dat gij juist de leiding van Den Haag, dat uw geboortestad is, op u moogt nemen. Den Haag is in de achter ons liggende twee jaren als plaatsvervanger bestuurd door den eersten wethouder, professor Van der Bilt. Ik weet, dat ik geheel ln uw zin han del* wanneer ik op dit oogenblik het eerst met het uitspreken van dank de plichts getrouwe ambtsleiding van uwen. voor ganger gedenk. De functie, die gij nu aanvaardt, is reeds in normale tijden een uiterst verantwoor delijke. Het gaat er om, daarin al de taken te vervullen, die een in edelen wedijver met twee andere, even groote steden staan de groote stad harer Leider opdraagt. Bovendien is den Haag sedert eeuwen de Residentie des lands, wereldberoemd door de schoonheid harer ligging en stedebouw kundigen vorm, evenals door haar cultu- reele verrichtingen. De voortdurende om gang met alle centrale autoriteiten des lands en het behoud van de hooge reputatie der stad zullen aan u als burgemeester de hoogste eischen stellen. De aldus reeds normaliter op u rustende verantwoordelijkheid wordt nog ten zeer ste vergroot door de nooden van den hui digen tijd. Maar oorlog en bezetting, die dagelijks nieuwe beslissingen van u zullen eischen, zyn nog niet het moeilijkste, dat gij meester zult moeten worden. Het moei lijkste en belangrijkste, dat aan uw ambts- Iciding haar grootste taak, maar ook haar diepsten zin en definitieve oriënteering zal geven, wordt gevormd door het feit, dat wij in een ommekeer der tijden staan, zooals uw volk sedert het tot volk en tot staat werd nog niet heeft beleefd en dat velen van de u toevertrouwde bevolking, het algemeen uit uw geheele land. zich daarvan nog in het geheel niet bewust zijn geworden. Voor de afzonderlijke mensc'nen* evenals voor de meeste volken van Europa was het vrijheidsbegrip van de Fransche revolutie in verre strekking het ideaal geworden. Men wilde vrij zijn, zonder eenigen band. maar raakte daardoor in een toestand, die de menschen van elkander en het geheel scheidde en hen daarmee hun plichten tegenover alle natuurlijke gemeenschappen deed vergeten. De volken, die door deze valsche vrijheidsgedachte gegrepen waren, werden stuifzand, vormden geen vol groeiden, toekomstdragenden bodem meer. Ware vrijheid is voor den afzonderlijken mensch evenals voor volken slechts gele gen in den band met hoogere, boven .hen staande gemeenschappen. Dat heeft het nationaal socialisme ingezien. Het leidt daarmee de individuen terug naar de volks gemeenschap en maakt hen weer tot orga nische geledingen van hun volk. Het doet de volken weer hun verwantschap met volken van gelijken bloede inzien en vormt op die wijze weer een gemeenschap onder hen. In iedere echte gemeenschap dienen alle geledingen elkander en het geheel. Wel zijn de functies der geledingen verschil lend, maar het respect en de eer van alle geledingen zijn gelijk. Zoo hebt gij als lid van de nationaal socialistische beweging, waarvan gij lid zijt, u ten doel gesteld de aan uw leiding toevertrouwde volksgenooten terug te brengen naar een ware volksgemeenschap en hebt ingezien, dat de toekomst van uw volk slechts in gemeenschap met de Duit sche en de overige Germaansche volken kan gedijen. Wij, nationaal socialisten, weten, dat wij slechts in zoo een gemeenschap, waarin ieder volk dient de ware vrijheid van onzt volken vinden. De Staatsrechterlijke vor ming van deze gemeenschap laten wij rus tig en vol vertrouwen over aan onze leiders. Wij respecteeren en eerbiedigen een ieder, die eerlijk nog Diet tot deze inzich ten is gekomen, maar wij moeten ook van ieder, die onze overtuiging nog niet volgen kan, verwachten, dat hjj haar respecteert en eerbiedigt. Alleen op die wijze, met respect voor wederzijdsche oprechte over tuiging, kan het Nederlandsche volk weer den weg vinden naar echte volksgemeen schap. In iederen nieuwen grooten tijd zijn er individuen, die het nieuwe slechts uit egoïstische motieven aangrijpen, maar dat verandert niets aan de zuiverheid van de idee als zoodanig. Dat gij, geachte burge meester, de nieuwe wereldbeschouwing in haar zuiverheid hebt begrepen, dat heeft uw geheele leven tot dusverre bewezen. Gij hebt voor haar het hoogste gegeven, dat een mensch geven kan. het bloed van uw eigen zoon. Ik voel mij met u in mijn innerlijk verbonden door dezelfde oriën teering van mijn denken en handelen even als door het offer, dat. evenals van u ook van mij voor de komende gemeenschap onzer belde volkeren 'geeischt is. Gij zijt de burgemeester van Den Haag en moet het geheel zijn. Ik ben uw helper en lumeraad. Wij beiden zullen naast el kander staan in onverbrekelijke kameraad schap. Vervolgens hielden de nieuwe burge meester en mevrouw Westra een ontvangst voor de genoodigden en daarna begaf men zich naar buiten, waar een défilé plaats yond. De schoenen waren uitverkocht Een schoenwinkelier op het Zonne plein te Amsterdam had in den laatsten tijd de gewoonte, wanneer er klanten met schoenenbonnen in zijn wmkel kwa men, te zeggen, dat hij geheel uitver kocht was. Als de klanten dan op de groote sta pels schoenendoozen wezfen, vertelde tie man, dat deze alle leeg waren. Deze bij zondere situatie kwam ook de politie ter oore. die daarop een onderzoek in stelde. Toen bleek, dat de winkel ruim schoots voorzien was, doch dat de win kelier er de voorkeur aangaf, zijn arti kelen clandestien te verkoopen en dan natuurlijk tegen woekerprijzen. Vijftig gulien voor een paar schoenen was iels heel gewoons. Gelukkig dacht de politie er anders over. Zij sloot den winkel en nam den geheelen yoorraad 2200 paar in beslag. Nu kan de man dus nabr waarheid verklaren, dat hij geen swtoenen meer heeft, maar of hij daarmede beter af is? „Binnen afzienbaren tijd zal een merkwaardige verandering bij ons volk plaats vinden In de concertzaal van Musis Sacrum te Arnhem heeft Max Blokzijl gisteravond een openbare vergadering der N.S.B. het woord gevoerd. Na een kort inleidend woord van kringleider Oskam, voerde de heer Blokzijl het woord. In een geestige causerie vertelde hij allereerst een en ander over zijn ervaringen met zijn halfwekelijksche praatjes voor den microfoon, die hem dage lijks vele brieven uit alle kringen der be volking bezorgen, en over de meest fantas tische roddelpraatjes, welke omtrent zijn persoon in omloop worden gebracht. Voorts deeid hij zijn hoorders genieten van een kleine bloemlezing uit de serie scheidbrie- ven, welke hij dagelijks ontvangt. Spreker wees er vervolgens op, dat het voor een deel van het Nederlandsche volk blijkbaar moei lijk is de werkelijkheid te aanvaarden. Maal ais men eens rustig met de menschen praat, dan zal men zien, dat de houding ten op zichte van het nat.-socialisme niet altijd volkomen afwijzend is. Spreker verwachtte laan ook, dat er binnen afzienbaren tijd merkwaardige veranderingen in ons volk zullen plaats vinden. Wij zullen het lang zamerhand losweeken uit de verkeerde overtuigingen, welke door verkeerde voor lichting in den loop der jaren zijn ontstaan. Ook op het gebied van de buitenlandsche politiek zal dit het geval zijn. en de Duit sche weermachtberichten zullen daaraan niet vreemd zijn. In ons volk leeft een sterke zucht naar vryheid en zelfstandigheid. Hoe grooter het aantal nat.-socialistisch gezinde Nederlan ders zal zijn, hoe grooter de kans is op te rugkeer van onze nationale zelfstandigheid, want Mussert heeft het vertrouwen van den Führer. Wat Mussert voor de toekomst v_- ons land zal kunnen doen kan hij niet zon der een trouw verbonden beweging, die als één man achter hem staat. Daarom was het ook voor spreker zulk een ontroerend oogenblik toen hij op 20 Juni j.l. te Utrecht den eed van trouw tot in den Idood op dezen eerlijken, eenvoudigen en oprechten Nederlander mocht afleggen. Spreker hield zich vervolgens bezig met „zijn vrienden in Londen", die zich de laat ste dagen niets behaaglijk gevoelen. Zi| be weren daar nu opeens, dat Egypte voor hen nooit eenige beteekenis heeft gehad en dal de oorlog op een geheel ander terrein zal uitgevochten worden. Maar, aldus spreker dan zullen zij ten slotte toch naar een an dere planeet moeten verhuizen! Zij. die nog hopen op een Engelsche over winning, moeten niet meenen, dat ons land er dan ongerept zou afkomen. Een chaos onder bolsjewistisch regime zou dan het gevolg zijn. De Asmogendheden zullen de- zqn oorlog winnen. En tezamen zullen wij een nieuw Europa opbouwen, waarin Neder land een eervolle plaats zal innemen onder leiding van den man, die meer dan tien jaar lang bewezen lieeft een onbaatzuchtig Ne derlander te zyn, aldus besloot spreker. „Waarom een Neilerlaiulsche Kultuurkamer?" Als uitgave 1 van de afdeeling Voorlich ting der Nederlandsche Kultuurkamer is onder bovenstaanden titel een belangrijke brochure verschenen, die 'n duidelijk over zicht geeft van de beteekenis en organisatie van deze instelling. Na een inleiding over de gilden in vroegere tijden volgt een be schouwing over het nieuwe gilde, waarin uiteengezet wordt, hoe de verhouding kun stenaarkuituurkamer gezien moet wor den in tegenstelling met de schadelijke bo- hemien-legende. Naar aanleiding van de aan Thorbecke toegeschreven uitlating „kunst is geen re- geeringszaak" wordt herinnerd aan het woord van prof. Goedewaagen, dat „de kuituurwerker weer een deel van het volk moet worden" en de overheid bij monde van de Nederlandsche kuituurkamer w e 1 de kunstenaars, maar niet de kunst denkt te organiseeren. De kunstenaar zal zijn be- roepsstandorganisatie krijgen, waar hij zijn belangen zeker weet. Over het wezen van het gilde wordt uit voeriger geschreven. Aan het hoofd van de Nederlandsche kuituurkamer staat de pre sident. Hij benoemt en ontslaat gildeleiders en dagelijksche bestuurders, terwijl de lei ders van de vakgroepen, waarin de gilden onderverdeeld zijn, met toestemming van den president jjooi den desbetreffende!) gildeleider benoemd worden. Kort en duidelijk wordt de beteekenis van de gewestelijke kringen uiteengezet en de instelling van provinciale bureaux aan gekondigd. Vooral wordt de nadruk gelegd op het feit, dat de kracht van een volk ge legen is in de spreiding zijner kultuurkcr- nen. Een volksgemeenschap is niet een massaal, log geheel, maar moet, iuist wat haar kuituur aangaat, een eenheid in ver scheidenheid vertoonen. In het laatste gedeelte, over de toelating tot het lidmaatschap, wordt nog uitvoeri ger ingegaan op het leidersbeginsel, dat aan de inrichting der kamer ten grondslag ligt. Leiding geven beteekent hier verant woordelijkheid dragen, en dit kan men ai- leen na rijp beraad en kennisneming van het oordeel van alle ter zake kundigen. De kuituurwerker zal in de Nederland sche kuituurkamer zijn belangen zeker weten. Door medewerking van allen zullen belangrijke resultaten verkregen worden. En in deze brochure vindt men in het kort vermeld, hoe de Nederlandsche kuituur kamer als bundeling van alle kuituur wer kers hiernaar streeft. NATU L' R VRIENDEN!! UI ZEN VAN „VREUGDE EN ARBEID". Het Centraal Bureau van „Vreugde en Arbeid" deelt mede, dat de Natuurvrien denhuizen „De Hondsrug" te Zuidlaren, „Het Hunehuis" te Havèlto, Ons Honk" te Lage Vuursche. „Den Braam" te Haaks bergen, „Krikkenhaar" te Bornerbroek en „De Brummel" te Bennekom, van 1 Juli af wederom zijn opengesteld voor vacantie- gangers. Aanvragen voor logies kunnen aan de betreffende correspondentie-adressen of aan het Centraal Bureau van „Vreugde en Arbeid". Amstel 224226. Amsterdam-C. worden gezonden. Voorts wordt medegedeeld' dat het Troelstra-Oord" te Beekbergen en ..Mor- SPORT EN SPEL PAARDENSPORT Weer een coiieourshippique te Hoofddorp. Woensdag 22 Juli wordt op het Gemeentelijk Sportterrein te Hoofddorp het jaarlljksche Con- cours-Hippique gehouden. Dit is een feit. dat liefhebbers van de paarden- en ruitersport zal verheugen. Dit Concours met zijn bijna inter nationale vermaardheid zal dit jaar voor de een en dertigste.maal gehouden worden. Ondanks de ook thans nog geldende moeilijke omstandigheden heeft het energieke bestuur vai de vereenlging ter bevordering van de paaiden fokkerij „Vooruit" besloten toch ook dit jaar het Concours te laten door gaan. zoodat de ..Oude roem van Hoofddorp" weer zal herleven. En hopen. da', zoowel de Noord. ver. van Concour: Tuigpaarden en de Nederlandsche Federatie Landelijke Rijvereenigingen, alsmede de be kende sprihgruiters door inschrijving daad werkelijk hun instemming met dit initiatief zul len betuigen. VOETBAL TERAARDEBESTELLING JASPER WARNER. Woensdagmiddag is op '-ie begraafplaats De Kranenburg bij Zwolle het stoffelijk overschot van den heer Jasper Warner, oud voorzitter van den N.V.B., ter aarde besteld. Onder de aanwezigen merkten wij op den burgemeester van Zwolle, jhr. Van Karne- beek, en eenige burgemeesters uit omlig gende genfëenten. De N.V.B. was vertegen oord igd door den eere-voorzitter. den heer Muiier en den tweeden voorzitter, den heer Coldewijn, de eere-leden ir. Kips en Engel berg. benevens de heeren A. J. Staal én Boeljon, resp. secretaris-penningmeester en hoofd-consul. Verder waren er vertegen woordigers van Kamers van Koophandel en andere organisaties. Aan het graf werd niet gesproken. Na af loop van de plechtigheid, die slechts kor* duurde, was in de aula gelegenheid tie fa milie te condoleeren. WATERPOLO D.W.R.—H.D.Z. (DAMES) 2—t. Vele malen kwamen beide doelen in gevaar, doch de doelverdedigsters waren op hun post en voor de rust werd niet gedoelpunt. ft.D.Z. kwam iets in de meerderheid en mej. Kollerie moest verschillende malen handelend optreden. Na goed doorzetten van de achterhoede van H. D.Z. werd de bal naar mej. Baas gespeeld, dia haar club de leiding bezorgde (b—1). D.W.R. trachtte het spel te verplaatsen en wanneer de H.D.Z. een fout maakte ging de bal van de dames Zieren naar c. v. d. Booren die in vrije positie gelijk maakte. Weer waren de gasten voor het Haarlemsehé doel en voor de tweede maal doel puntte mej. Baas onhoudbaar. Snel ging het spel op en neer. Kort voor het einde moest M. Zieren een vrijen worp nemen en bracht den stand op gelyken''voet, waarmede het einde kwam. STAR—H.P.C. 1—3. Tegen de Utrechtenaren heeft het H.P.C.-team een alleszins behoorlijken wedstrijd gespeeld, hoewel ook nu evenals bij den thuiswedstrijd het spelpeil niet altijd even hoog stond. Dank goed verdedigen en de productiviteit van r denvoor De Geest kon een 20 voorsprong met de rust worden genomen. Na de hervatting kwam de H P.C. in de meerderheid, welke zij slechts door een odelpunt kon uitdrukken, dat op nieuw door De Geest werd gemaakt. Wegens verzwemmen moest Leyenaar het wa ter verlaten en van deze numerieke meerderheid maakte Star gebruik om het eenige tegenpunt :e maken (3—1). Door deze overwinning heeft de H.P.C. een gevaarlijke klip omzeild. De eerstvol gende wedstrijd is nu tegen Nereus uit Zaandijk. UITSLAGEN Dames: afd. A.: D.W.R.—H.D.Z. 2—2; D.W.R. II—H.D.Z. II 1—4. Heeren: afd. B: H.P.C—Star 1—3: afd. C: A.P. G.S.—Haarlem 2—1; afd. J; H.P.C. Ill—V.Z.V. II 5—0; afd. T: H.P.C. IV—A.Z. Hl 4—0. TENNIS Eindenhout tournooi. De meeste belangstelling bleek Woensdagavond te bestaan voor den kwart eindstrijd ln het Hee ren enkelspel tusschen Horjus en Beudeker. Het meer aanvallende spel van Horjus bracht meer isico waardoor de sterk spelende Beudeker de eerste set met 6—4 won. Toen Horjus na eer door beide tegenstanders goed gespeelde 2e se- met 64 in de meerderheid bleef viel ook de be slissende set met een onverwacht groot verschil (6—1) in zijn voordeel uit. In het dames dubbelspel werd reeds de eind- itrijd bereikt waarvoor de dames Pranger er. Van der Lem en Scholte eft Van der Haar zich wisten te plaatsen. Mej. Pranger en mej. v. Lem hadden, echter 3 sets noodig tegen mei. Posthumus Meyes en mej. v. d. Zouwe om zoover *i komen, ln het Heeren dubbelspel bereikten L. Brink man en G. Jonker eveneens reeds den eindstrijd. Donderdag begint het A-tournooi waarvoor reeds op den eersten avond een groot aantal partijen wordt gespeeld. De uitslagen van Woensdag luiden: Heeren enkelspel: le ronde: C. Borgerding- G. J. van 't Wout 3—6. 6—3, 6—i. P. Josso—E. Alofs 6—1, 6—2. Dr. A. v. Tetering—G. Bakker 4—6, 6—4, 7—5. 2e ronde: H. Horjus—W. F. Vos 6—1, 6—1. H. Stalling—A. H. Pomper 6—4. 6—2. W. G. ten Hou- >n de LangeP. Josso 5—7, 64, 6—1. Kwart eindstrijd: H. Horjus—J. B. Beudeker 4—6, 6—4, 6—1 Dames enkelspel: le ronde: Mevr. C. Max— mevr. A. Pnnz 46, 62. 64. Mej. H. Jossomei. N. Henning 6—2, 2—6. 6—2. Mej. H. Hertsteyn— me). H. Sprengers fi—4, 6—4. Mej. A. Vermeulen —mevr. H. Stoutendijk 4—6, 6—3, 2e ronde: Mej. T. Goeting—mej. H. Hertsteyn —4, 6—2. R. Heeren dubbelspel: le ronde: J. Knoop en D. Miedema—Ch. de Beaufort en K. Noppe 8—10, 6—3. C. van 't Wout en M. Adriani Engels— Mr. H. Köster en Mr. J. Ekerlng 6—3. 6r-4. W. Olivier en G. Baker—J. Knoop en D. Miedema 6—3. 6—4. 2e ronde: J. Uilkema en J. Houtman—A. Pom per en G. J. van 't Wout 9—7, 6—4. E. Geelhui- en J. Moerman—J. André de la Porte cn E. Alofs 60, 68. 64. W. G. ten Houten de Lange en Dr. Martini—C. van 't Wout en M. Adriani Engels 63. 64. Halve eindstrijd: L. Brinkman en G. Jonker E. Geelhuizen en J. Moerman 6—3. 60. Dames dubbelspel: le ronde: Mevr. P. van Eckel; en mevr. v. d. Berg—mej. N. Henning en mej. A. Vermeulen 7—9. 6—4, 6—2. Halve eindstrijd: Mej. H. Pranger en mej. M. d. Lem—mej. L. Posthumus Meyes en mej. M. d. Zouwe 3—6. 6—1. 6—4. Mevr. H. Scholte en mej. D. v. d. Haar—mevr. P. van Eckelt en mevr. d. Berg 6—1. 6—0. Gemengd dubbelspel: le ronde: Mej. E. Marken en H. v. d. Walmej. A. Vermeulen D. J. van Lennep 86, 6—2. Mevr. P. Boerlage Uiltng—mej. Sprengers en M. Klok 6—4. 4—6 —2. Mej. E. Jongeneel en B. Schmeink—mevr. Boerlage en J. Ulling 3—6. 8—6. 2e tonde: Mej. E. van Marken en H. v. d. Wal •mej. D. van de Haar en Dr. Th. de Crauw 8—6, 6—2. Mej, C. Schmidt en J. Houtman—mej. T. Kraayeveld en H. Stalling 6—4, 6—1. Mej. M. Uitenhage de Mist cn J. Klok—mej. I. Alofs en Francken 6—3, 7—5. Reductie voor juniorleden. Overleg van het districtsbestuur met het wed strijdcomité „Eindenhout" heeft er toe geleid, dat me: ingang van heden de Juniorleden van den N.L.T.B. toegang hebben tot deze wedstrij den tegen een belangrijk verlaagd tarief. AFSCHEID Mr. BIJL DE VROE. In het verslag van het afscheid van mr. H. F. Bijl de Vroe, kantonrechter te Haarlem, is door een vergissing weggeval len, dat hy ook nog werd toegesproken door mr. G. W. F. van der Valk Bouman, namens het O. M„ en door mr. W. G. Del Baere, als oud-collega-kantonrechter. HAARLEMSCHE REDDINGSBRIGADE VOOR DRENKELINGEN. Woensdagavond werd in het Sportfond- senbad, door dr. W. B. Smit, examen afge nomen tot het behalen van het Eenheids diploma voor E. H. B. O.. Elf candidaten, allen lid van de Haarlemsche Reddings brigade, namen deel en slaagden, t.w. mej. M. van Baaren* mej. B. Ducro, mej. J. M. G. Saelman. mevr. C. E. Schmidt- Müsler, mej. H. M. T. de Vos. mej. J. Nachtegeller en de heeren W. Geerts. L. M. d. Ham, V. H Snel. J. Renout cn J. Wit- Uitreiking distributie bescheiden Voor de uitreiking van distributiebeschei den is het morgen Vrijdag de beurt aan de letter S met uitzondering van dc Sch. CONCERT IN DEN HOUT. De Holland-Nautic Fanfare geeft heden avond van acht tot tien uur onder leiding van den heei\J. S. van der Schalie een con cert in de muziektent in Den Hout. JUBILEUM J. STOETE. Woensdag vierde de heer J. Stoete, be steller-chauffeur bij de post te Haarlem zijn zilveren jubileum. Reeds vroeg in den ochtend ontving hij talrijke bewijzen van vriendschap. In zijn woning werd hij toe gesproken door den heer J. C. Smid, direc teur van het postkantoor, die. uiting gaf aan de waardeering voor den arbeid in dit tijdvak door den jubilaris verricht. Namens de administratie overhandigde hij 'n prachtig uitgevoerde oorkonde, daar bij den wensch uitsprekende dat het den jubilaris gegeven moge zijn zijn verderen diensttijd in goede gezondheid te mogen blijven vervullen. Tevens was aanwezig de heer J. H. v. Lookeren, referendaris P.T.T., wnd. chef der afdeeling expeditie en be stelling. De voorzitter van het jubileumfonds heer J. J. C. Ophuijsen, schetste in enkele woorden de vele goede eigenschappen cn overhandigde een geschenk onder envelop. HET VRIJDAGAVOND-CABARET. De persdienst van den Nederlandschen Omroep meldt Het politiek cabaret, dat voorheen steeds op Zondagmiddag werd uitgezonden, is thans, onder den titel van Vrijdagavond- Cabarei" iederen Vrijdagavond van 20.15 tot 21.00 uur over den zender Hilversum 1 te beluisteren. EXAMENS U. L. O. a. Bevorderd naar de tweede klasse: Elly Borghols, Bela Brandon, Truus de Bruin. Houkje Charles, Fietje Deylius, Willy Groot Dini Hoefsloot, Harrny Huson, Evelijn van 't Riet, Hennie de Wilde, Lucy Aalders, Sophie Holleman, Jaantje Huig, Alie van der Hulk, Elly Kales, Rie Kodde, Jannie Kuiper, Miep Mossinkoff, Aafje van Nieu- wenhuizen.-Sijtje Rozenhoek, Tinie Velle- man, Tine van Voorthuizen, Son ja Wesse- lius, Bona Burky, Bob Brakel, Jan van dei- Graf t, Jan van 't Hoff, Karei Jongbloed, Theo Kalkhuis, Andries Klinkenberg, Eddy Nederkoorn, Jaap Surendonk, Willy Terol, Joop van Weerlee, Freddy Zieren, Tinus Galjaard, Freddy Hage, Jan Heerding, Wim van Langeveld, Henk van Leeuwen, Eddy Peters, Jan van Altena (vw.), André Baak. Jan Beilschmidt, Wim van Bilderbeek, Joop van Deventer. Hans Gonggrijp. Wim van Honschoten, Jan Hoogland, Tony Knoop, Jan Koopman, Nico Koster, Henk Lange veld, Jan Magïelse. Jan Mantz, Hans Pen- davingh, Wim Roélofs (vw.), George van Schoonhoven, Joop v. Sonsbeek, Joop Vree. Bevorderd naar de derde klasse: Nèlly Bakker, Martha van den Bogaerde, Frieda Koper, Rie de Laat, Suze Maarsen, Jopie Meiboom, Elly Mok, Hannie Tielen, Ida Wieringa, Ina Boeree, Lies Dalman, Mea Decossaux, Marieke v. d. Eynde, Greetje van Moorselaar, Willy Nassette, Rie Plevier, Mies van Schaik, Greetje van der Vliet, Edith Spoelder, Joop Bleeker, Theo Holm, Dick Huntelaar, Arie Koopman, Louis Lei- poldt, Simon Nijssen, Wim den Ouden, Jacques Pinheiro, Joop van Asselt, Wim Bonke, Jan Dekker, Joop Eschauzier, Fons Eykholt, Jimmy Grootes (vw.), Henk Jan sen, Jaap Kuitert (vw.), Edu Metz. Auke Meulenberg, Aart van Poelje. Louis Raar (vw.), Jaap- Silver, Frans Slikker, Dick Steffens, Louis Veileman (vw.) Bevorderd naar de vierde klasse: Beppy Derks, Ina van Donkelaar, Lien Holswilder, Annie Jansen, Sjoukje Jansma, Tonie van Kalkhoven, Willy Lenterman, Nanny Ni j- dam, Rensje Smit, Mien Timmermans, Liekje Wig'gers, Hennie Bonnema, Tommy Borghols, Anneke van den Eynde, Tine Groenendaal, Rie Hazevoet, Lotje Jansen, Henny de Lugt, Jopie Piek, Loes Polman, Nelly Snijder, Annie Steffens, Tineke Stolp, Hetty Vrielink, Wout Bouwer, Jan van der Form, Jan Kraayer (vw.), George Ligtvoet, Arnout Romeyn, Piet Smink, John Groot, Cor Kraneveld, Co Swaanswijk, Paul Cales, Hans Duller, Leo v. Dijk, Adri Hogendoovn Kees Lammertsma, Dolf v. Lunteren, Joop Wieland Los, Ap van Zijst, Richai'd Dron- kers. U.L.O. B. Bevorderd van de le naar de 2e klasse de jongens: J. H. Bakker, H. J. Barten, G. J. Bartman, T. Belterman, J. D. van den Berg, J. G. van den Bogaard, Sj. Duim. Gau, A. N. van der Giezen, P. Jans sen, R. Jongeling* T. M. G. van Kempen, R. A. Knegt, J. van der Lei, J. H. van Mechelen, J. Roodt, C. F. W. ier Voort, J. A. Aarsen, P. Antonisse. B. M. Bisschop, H. Blokdijk, D. W. H. Deelen. F. J. Hen driks, J. jonker, W. Kuitert. H. Meijer, J. V. Munsterman, C. J. Sijpestijn, F. de Vries, J. Weeber- C. A: E. Zuurdeeg. J. P. Das, Dekker, V. Groenendaal, J. Heijlond, M. J. Heijlond, W. N. Plas, L. Pools, W. Schol, K. J. Schön, R. Stam, P. J. Stroosma, N. C. de Tombe, J. Zaadstra, G. C. Hoekstra, V. Lindeman. De meisjes: Irma van den Brom, Willie an Delden, Hennie Dijkstra, Annie Heiloo, Titia Hoekstra, Dini Hurkmans- Lien Ka mer. Trudi Kat, Koba Kiewiet, Beb de Koning, Truus Leurink, Jannie Mulder, Ali Pijpe, Tilly van Randtwijk, Ans van der Vlugt Guurtje Bakker, Thea van den Bosch, Gré Dobber. Elly van Groningen, Thea Kóolen, Jopie Kroonenberg, Titia Langeveld, Hetty Langeweg. Rie Ligten- berg- Harma Smits, Eva Snel, Robi van der Valk, Lida Wesselink, Gré Wonder, Nettie Veldhuizen, Henny Bakker, Hans Carsjens, Lies Fröhlking, Rita Meijers, Minnie Prins- Fem Sehreiïers. Atie Schult- heiss, Annie Weber, Ineke Wiilems. Bevorderd van de 2e naar de 3e klasse de jongens: J. de Boer, G. van de Bunt, J. ten Cate, R. A. Döhrn, H. B. de Graaf, K. Kleijn G. de Lugt, A. Roetman, J. W. J. Veldkamp, D. van Holst, J. van den Berg, C. van den Bogaard, T. J. Gaartman. J. van Galen, H. ten Have, H. Hout, H. Konings,. C. Smit, H. van der Wateren, A. Bottinga, F. P. van Driesten. E. van der Eijnden. R. Hofstra, T. Ineke, G. Jacobs. S. D. Koning, E. Steenken, A. Stevens, R. Stokvis, H. Veldkamp, A. J. de Vries. De meisjes: Jannie van 'Barneveld. Reina an den Berg, Greetje Bottinga, Rie Cle ment, Rita van Gelder, Suze Langeler, Thea Luikel, Corry Schols, Tonnie Vermeer, Willy Vrugt, Miep Wesseling, Truus Behle, Elly Chrapiak. Judy Dekker, Riek van Leeuwen, Annie Magielsen, Gerda Pieters, Nellie Smits, Jeanne Wehnes. Henny Eichel- berg. Cissy Akkerman, Truus Bongertman, Willy le Febre, Rie de Haas, Leni de Jong, Willy Koopmans, Elly Muntinga. Elly Schuurman, Lilly Vergers, Nettie Wester beek, Willy van Wijk. Bevorderd van de 3e naar de 4e klasse de jongens: R. R. van den Berg, G. Cassee, W. B. Cnossen. H. van der Goes. J. van der Kamp, A. F. Kist, N. Meijer, T. Poort, A. Rol. A. Smitz, J. Wouda, Sj. Feenstra, B. Fenijn, J. Lurz, E. Klute, C. Koeman. J. de Koning, J. J. de Korte, J. van der Plu ij m. L. Rolff, A. R. Sikkens. F. van Son, C. Stijn- man, J. Amelink, P. de Boer, A. W. Bosch, W. Duitemeijer, J. Halewijn. W. Klasen, IJ. Koopmans, J. Rigters. F. Sant, L. F. Veld huis, J. Verboog, I. Hoftijzer. De meisjes: Jo Bode, Fientje Boosman, Hennie Buma. Miep Diesel. Mirra Groene- daal. Eva Muller Massis, Gé Nieman. Jos Pijl, Jopte Sterkman, Gré van Petten, Nettie tie Coninck. Pietje Feenstra, Tonnie Hom- DE DISTRIBUTIEBONNEN Artikel Hon Ivanrt IIocvccUi. Ut., Aardupp. 32A Aard. 1/2 kg. Ju ij Anrdnpp. 33 a Aard 3/4 kg. Jui Beschuit 33 Beech, 75 gr. J 1; Bloem (goh. brood) 317 /m. 320 Algem. IOO gr. 11 Ju Boter 32 Boter 125 gr. 4 Ju' Boter (mnrg.) 32 Vet 125 gr. 4 Ju. Brandstof f 01 t/m. 05 BV Brand. 1 eenh. 31 Dc| Brandstof f. 01. 02 ICF Brand. 1 eeaih. 30 4.pril '4| Brood 33 A Brood 400 gr. 4 Juli Brood 33B Brobd 50 gr. 4 Ju' Chocolade 31. 33 Versn 100 gr. 11 Jul Clgarillos 41,12 Tabak 10 st. 4 J ul! Cigiironcn R3 Tabak 4 0 st. 4 Jul Cignretten 41, 42 Tabak 20 st. 4 Jui Clgarctten 09 Cig. 20 St 4 Juli Ciort 331, 321 Algem. 250 gr. 11 Jui! .Jam 329 Aigem. 500 gr. 11 J-.ii: Kaas 322 t/m. 326 Aigem. lOOgr. 11 Ju!: Kofficsurr. 32S Algem. 250 gr. 11 Ju.'. Maïzena(verm.) 332 Algem. 100 gr. 11 JuM Marsr. (bot.) 32 Vet 12 5 gr. 4 Ju'! -Melk 31 t/m. 34A Melk 3 1/2 L. 11 J UÜ Melk 31 t/m. 34B Melk 1 3/4 U. 11 Juli Petroleum 01 Petr. 2 L. 22 A.ll^ Poulvr. 3-30 333 334 Algem. 250 gr. 11 .Til!' ltijst 4-25. 4-26 Reserve 250 gr. 11 Ju'.! Scheerzeep u Textiel 50 gr. 31 Au-r Sigaren 41, 42 Tabak 5 st. 4 Ju": Sulkerw. 32. 33. 34 Versn. 100 gr. 11 Jui Suiker 327 Algem. 1 kg. 11 Juli Tabak 41, 42 Tabak 25 gr. 4 .Til Toiletz. k Toiletz. 75 gr. 30 Jun! Vermicelli (malz.) 332 Algem. 100 gr. 11 Jul^ Vet (bot.) 32 Vet 125 gr. 4 Juli Viccsch 33A Vleeeoh 100 gr. 4 Ju'i Vleesch 33B Vleesch 2 5 gr. 4 Juli Zeep G. H. I. J. K Zeep 90a450 gr. 30 Jun: Zeep 211. 22S, 272 A!g. 90a4 5 0 gr. 30 Jui: Zeep 293. 300 Alg. 9 0a450 gr. 30 Ju- verdwijnt als sneeuw voor de zon, na 't gebruik van een AKKERTJE. Geen sche le hoofdpijn (migraine) meer met AKKERTJES in huis. De Nederlandsche PQ'nsfWer Een kunstnijverheidsschool te Haarlem. Het was reeds geruimen tijd aan inge wijden bekend, dat bij de gemeente Han.- lem de laatste maanden ernstige plannen bestonden om nog dit jaar tot de oprichting te komen van een kunstnijverheidschool, waar men naast de graphische- en schilder klasse, omvattende twee-en-twintig vakke.i (o.m, reclame-teekenen), een opleiding voor de lagere akte teekenen zou kunnen genieten. Tevens was een voorbereidend jaar toegevoegd, waarin o.m. onderwijs zoi worden gegeven in de moderne talen. Deze week werd echter bekend dal dit plan om financieele redenen dit jaar nieij meer verwezenlijkt kan worden. Daar ge noemde school inderdaad voor Haarlem ei^ omstreken in een lang gevoelde behoef ld zou voorzien, hebben enkele leeraren be sloten voorloopig een dergelijke schoof (Akademie voor Schilder- cn Teekenkun sten) te openen met ingang van 1 Sept. Als docenten zullen aan deze school ver bonden zijn: Piet Nieuwdorp, oud-leeraar, o.m, van het Kennemer Lyceum, en meji Mary Thomsen, graphische kunstenares,' vooral bekend door haar bloemen- en reis schetsen uit Amerika* Spanje en andeia landen. De literator en dichter Willem ten Berge; medewerker aan verschillende tijdschriH ten en bladen zal zich belasten met hot onderwijs in liet Nederlandsch en de an dere moderne talen. Voorts worden met verschillende leerkrachten nog onderhan delingen gevoerd. De school zal voorloopig gevestigd wor den Santpoorterplein 7, Haarlem. DS. R. W. DE JONG. t Te Santpoort is in den ouderdom van 74 jaar overleden ds. R. W, de Jong, em. predi kant der Geref. kerken. Ds. Rienk Wisse de Jong werd 20 April 1868 te Donkerbroek, waar zijn vader predikant was, geboren. Hij studeerde aan de Theol. Hoogeschool te Kam pen en werd in 1891 door zijn vader le Marrum in zijn eerste gemeente bevestigd. In 1894 werd ds. de Jong predikant te Holten om in 1897 te Terneuzen zijn intrede te doen. In 1902 werd hij predikant te Noordwijk aan Zee om in 1908 zich aan de kerk van Hoofd-; dorp te verbidden. In 1912 werd ds. de Jopp. predikant te Werkendam en in Uj}15 te Broek op Langendijk, waar hij is werkz'aam geweest; totdat hem 1 Jan. 1927 om gezondheidsrede nen eervol emeritaat werd verleend, waarna hij zich metterwoon te Santpoort vestigde waar hij in de predikantsvacature eveneens' ambtelijken arbeid verrichtte. de Jong is van verschillende Part. sy noden lid geweest en was o.m. secundus-liri an de bekende generale synode van Assen, De overledene heeft in Werkendam een nieuwe kerk in gebruik genomen en in Noord- wijk en Hoofddorp Chr. scholen gesticht. l Zijn stoffelijk overschot zal a.s. Zaterdag middag om half drie te Santpoort worden teraardebesteld. RADIOPROGRAMMA vrijdag 3 juli 1942 hilversum i, 413.5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6 50 Ochtendgymnastiek. .00 B. N. O. Nieuwsberichten. 7.15 Gramofoon muziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 GramofoonJ muziek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Gra mofoonmuziek en opnamen. Ca. 8.35 Gramofoon muziek. 9.15 Voor de hulsvrouw. 9.20 Gramofoon muziek. 11.00 Voor de kinderen. 11.20 Ensemble Francis Keth. 12.00 Musette-orkest en solist. 12.44 Almanak. 12.45 B. N. O Nieuws- cn zakelijke be richten. 13.00 Otto Hendriks en zijn orkest en gra mofoonmuziek. 14.00 Het Goolsch Strijkorkest e.i solis. en gramofoonmuziek.. 16.00 Bijbellezing,' 16.20 Gramofoonmuziek. 16.50 Zang met piano begeleiding en gramofoonmuziek. 17.15 B. N. O Nieuws-, zakelijke- cn beursberichten. 17.30 Re portage. 17.45 Zang met pianobegeleiding en gra mofoonmuziek. 18.20 Gramofoonmuziek. 18.30 Neerlands stem van het Oostfront. 18.45 B. N. O Nieuwsberichten. 18.55 B. N'. O. Binnenlandseh zakelijk praatje. 19.05 Duitsche taalcursus. 19.30 Gerard van Krevelen en zijn orkest en soliste. 20.15 Vrijdagavondcabaret. 21.00 Theo Uden Mas- man en zijn dansorkest. 21.25 Wekelljksch spor:- praatje. 21.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmuziek. Vanaf 22.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding"mei de studio beschikken. 22.15—24.00 Gramofoon muziek. hilversum ii. 301,5 m. 6.458.15 Zie Hilversum i. 8.1s Rococo-octet (opn.). 8.45 Omroeporkest. Omroep-Operettekoor en solisten (opn 9.30 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Zang met pianobegeleiding 10.40 Reportage. 11.00 Altviool cn piano. 11.30 Plano voordracht en gramofoonmuziek. 12.00 En semble Jonny Ombaeh. 12.45 b. N. o. Nieuws- er. zakelijke berichten. 13.00 Een praatje over kool zaad. 13 15 Tusschen de bedrijven. 15.00 Voor dc vrouw. 15.45 Orgelconcert. 16.0 Amablle sextet 16.45 Gramofoonmuziek. 17.00 Voor de vrouw. 17.15 b. N. O. Nieuws-, zakelijke- en beursberichten- 17.30 Ensemble Willy Kok. 18.15 Reportage. 18.;jo Om en om programma. 19.30 b. N. O. Nieuwsbe richten. 19.40 b. N. O. De Jordaner vertelt over sociale nooden. 19.50 Spiegel van den dag. 20 00 b. N. O. Engelsche uitzending: „Hollands Poli"- cal aspects" (Voor de Radio-Centrales: Gnamo- foonmuzlek). 20.15 Viool en plano. 20.45 Gramo foonmuziek. 21.00 Landmans Lust. 21.30 Gramo-; foonmuziek. 21.45 b. N. o. Leidende staatslie- genrood" te Oisterwijk reeds volgeboekt dr. A. D. Bloemsma, medisch leider van de zijn van 4 Juli tot 8 Augustus. H. R. B. mersen, Agaat Honig, Jo Kas. Corrie Kerne- - - - kamp, Else Lignian. Corrie Parson, Tini VerdiiKteren kamp. De candidaten werden opgeleid door Spoelstra, Olga van Groningen. Greta Hul- ruuisitrtll a t-\ dl - - -j u -i-.j stein, Hennie van Leeuwen, Annie Meijer, 3 Juli: zon op 5.23, onder 22.04 uur. Rie Stomphorst, Joke van den Berge. maan op 0.32, onder 11.38 uur. van 22.05 tot 5.23 uur

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 10