STADSNIEUWS DAMIAATJES Victoria-Water door FRANZ WENDELMUTH Geautoriseerde Nederlandsche bewerking door B. L. VENZELAAR. „U bent met een geheime opdracht door mijnheer Peeters hierheen gezonden, zoo als ik hoor 1" begon hij. De kleine Chinees keek hem vriendelijk glimlachend aan. „Jawel 1" „Mag ik vragen, wat dit voor een op dracht is Yen maakte een afwerende beweging. „Ik niet spreken mag", zei hy. „Mijn heer zal komen- morgen of overmorgen. Hij willen groote zaak oplossen". „Een groote zaak Wat voor zaak? „Geheimzinnige schaakstuk „Voor den duivel schreeuwde Van Stolberg geërgerd. „Wat is er toch met dat idiote schaakstuk Yen lachte onbezorgd. „Ik niet weten. Ik slechts moet volgen, bewegingen van zwarte schaakfiguur". ;,Ach! zei de rechercheur met bij tende spot, „en wie is die heer, dien u al een paar maal noemde „Inspecteur Hans Wildschut 1" „Ken ik niet Van Stolberg wendde zich tot den veld wachter, die aan den anderen kant van de tafel zat. „Hebt u al eens van een in specteur Wildschut gehoord „Nog nooit in mijn leven!" verklaarde Treslong en Stolberg wendde zich opnieuw tot Yen „U moet mij niet kwalijk nemen, maar ik begrijp er niets van". „U alles zal begrijpen, als heer komt. De politieman wierp den Chinees een duisteren blik toe en sprak toen over de tafel tot Treslong: „Nog steeds geen antwoord op uw tele gram?" „Nog steeds niet!" Op idit oogenblik hoorden ze het belletje van de telefoon. „Uw gesprek, mijnheer van Stolberg!" zei Treslong. De rechercheur stond op, wenkte den veldwachter hem te volgen en verdween in de andere kamer. Toen ze van de anderen gescheiden waren door de gang en twee muren riep van Stolberg in de telefoon: „Hier is rechercheur van Stolberg uit Leeuwarden, maar op het oogenblik in Den Burg op Texel. Ik moet noodzakelijk in specteur van Bergen of een van de ambte naren van den opsporingsdienst aan het toestel hebben. En vlug een beetje, het is dringend!" Hy wachtte enkele oogenblikken, terwijl Treslong op heete kolen stond. Eindelijk klonk uit de verte een stem. ,Ja hier is Stolberg!" antwoordde de rechercheur. „Luister goed, van Bergen. Ik hebvan jou een dringende opheldering noo- dig. Jij werkt immers aan de zaak van den bankoverval in Rotterdam, nietwaar? Heb je (de schurken allen echter slot en grendel, behalve den Chinees? Weet je uit je hoofd, hoe die Chinees heet? Hoe zeg je? Neen, deze hier heet anders, geloof ik. Wacht even...." Hij bedekte met zijn hand den hoorn en wendide zich tot Treslong, die met groote ver bazing naar het gesprek geluisterd had. Met zijn andere hand weds hij naar de kamer, waar de Chinees zich bevond. „Hoe heet die gele knaap daarbinnen precies?" „Weet ik het?" mompelde de ander. „Dien naam kan geen mensch onthouden. Fu Tsee, of zooiets kwam er in voor." „Ook goed!" Van Stolberg sprak weer in de telefoon: „Ben je daar nog, van Bergen? Luister, ik heb een Chinees opgespoord, die mij bui tengewoon verdacht voorkomt. Hij heeft een brief van hoofdcommissaris Peeters bij zich. Dat klinkt gek, hè? Ja, die Chinee- zen houden er vreemde trucjes op na, maar mij vangen ze niet zoo gemakkelijk. Alleen moet ik zien te weten te komen, wat de kerel hier wil. Nu, ik zal hem het vuur aan zijn schenen leggen, dat verzeker ik je. Zeg nog eens hoe die naam is? Ja, spel het maar, letter voor letter. S, E, N, Idat is Sen.C, H, A, N, G, dat is ChangT,.„— S, E, E, dat is Tsee; Dus hij heet Sen Chang Tsee, dank je wel. Je hebt immers het arrestatiebevel klaarliggen? Mooi, dan zal ik hem onmiddellijk arresteeren en dan zal ik je nog wel opbellen. Als je wil, kan je morgen den kerel laten afhalen. Bonjour, oude jongen!" Van Stolberg legde den hoorn op zijn plaats"terug en wendde zich tot den veld wachter, die hem onthutst aanstaarde en de ander lachte spottend, toen hij het on- noozele gezicht zag. „Maak je niet bezorgd, Treslong!" zei hij goedgeluimd. „Geloof maar gerust, dat het; gele kereltje daarbinnen lang niet zoo on- Bovenste ry van links naar rechts: Voor Leningrad. Pakketten voor de Nederlandsche vrijwilligers zijn zoo juist uit het vaderland aangekomen en worden uitgeladen, om verdeeld te worden. (SS. p.k. Brantsen-Heukels-Pax Holland-c). Een flottielje Duit- i sche mijnenvegers op weg in de Noordelijke wateren. (Atlantic-Holland-p.k.-Hirsche- Pax Holland-c). De werkgemeenschap .Vreugde en Arbeid" van het Ned. Arbeids front organiseerde Zondag een boottocht over het IJsselmeer naar Hoorn. Het vertrek uit Amsterdam. (Pax Holland-Overduin-c) Onderste rij van links naar rechts: De tarwe staat er goed voor. Reeds hebben de aren zich gezet en beloven een uitstekenden oogst. (Pax Holland-v. Bemmel-c.) Op de Amsterdamsche sintelbaan werden Zondag voor de tweede maal de estafette- kampioenschappen van Nederland gehouden, waarbij verschillende records werden I verbeterd. De ploeg van H.A.V., welke 4 X 1500 Meter won in 1,7 minuten en 2 sec. en daarmede het Nederlandsch record met 0.3 seconde verbeterde. V.Ln.r.: W. v. Gog, 3. Walgien, J. Brijsen J. J. H. de Roode. (Pax Holland-Overduin-c) BURGERLIJKE STAND HAARLEM. 7 Juli. Bevallen: 6 Juli: C. M. Hoogewoonink— Nijssen, z., T. S. SchenkBruijns, d.. A. van der Horstde Vries, d-, E. Molhoek—Smit, z. M. P. van de PollSchooneveldt, z, Overleden: 3 Juli: I. E. Vigier, 74 j.. Brou werskade. 4 Juli: J. G. Buser. 83 j., Haven- pleiri, 5 Juli: J. H. A. Zwaanswij k. 69 j. Duven- voordestraat, 6 Juli: D. van Dam. 69 j.. Schag- chclstraat, R. MoeskerSuk, 81 j., Caninefa- tenstraat, A. J. van der Lande, 40 j., Duven- voordestraat. Gehuwd: H. J. P. Eberwijn en E. Kuljk, H. Bartels en J. C. v. Teylingen. TEGEN PIJNEN Togal, de wereldvermaarde tabletten tegen Rheumatiek, Ischias, Hoofd-, Spier- en Zenuwpijnen. Togal geeft baat waar andere middelen falen, terwjjl Togal volstrekt onschadelijk werkt. Hoopers van Togal-tabletten, die geen leege flacon kunnen inleveren, worden verzocht genoegen te nemen met Togal- tabletten in nood-verpakking. gevaarlijk is, als hij wil doen Voorkomen. Heb je hier een cel en in welken toestand, is die?" Treslong knikte zwijgend, toen viel hem in, dat er nog een tweede vraag gesteld was. „Nu ja, we hebben hier wel een cel, maar of ze geschikt is, om een gevaarlijken misdadiger voor langen tijd vast te houden, weet ik niet. De sloten van de deuren zijn oud, maar goed. Het traliewerk is misschien een beetje dun, maar als we oppassen, dat hij geen vijl of een ijzerzaag mee naar bin nensmokkelt, dan zal hij er vast niet zoo gemakkelijk uitkomen". „Voor een nacht zal het allicht gaan", meende de rechercheur, terwijl hij naar de deur ging. Maar dan bleef hy eensklaps staan. „Heb je een revolver bij je?" vroeg hij over z'n schouder. Treslong zette een angstig gezicht. „Mijn revolver?Ik ben gewoon, mijn koppel met de revolver in -de kamer af te leggen. Ze ligt „Ik ben gewoon, mijn revolver altijd in mijn broekzak te dragen", antwoordde van Stolberg „en in mijn anderen broekzak. Met een bliksemsnelle beweginghaalde hij een paar. stevige handboeien te voor schijn, welke hij den ander onder zijn neus hield„deze armbandjes hierOp die manier' ben ik altijd op alles voorbereid". „Zouden we niet liever wachten, tot het antwoord uit Amsterdam komt?" waagde Treslong op te merken. (Wordt vervolgd) ECONOMISCHE MAATREGELEN VAN JAPAN OP JAVA. Het Japansche militaire bestuur op Java heeft een productiecontróle voor het sur plus aan kinine, koffie, rubber en thee in gesteld. Hiervoor, wordt een plantcontröle- maatschappij te Batavia opgericht met fi lialen te Bandoeng en Soerabaja. Deze maat schappij zal de productieprijzen vaststellen en de uitsluitende inkoopcentrale zijn van de producten van de door haar gecontro leerde plantages. Plantages, die gedwongen worden tot een beperking van de productie over te gaan, zullen van de nieuwe maat schappij voorschotten krijgen. Joodsche fietsenzwendelaars. 's-GRAVENHAGE, 6 Juli. In verschei dene gevallen zijn joden, die door verkoop of ruil van rijwielen de verordening van den commissaris-generaal voor de veilig heid over rijwielen in joodsch bezit van 22 Juni 1942 hadden overtreden, gearresteerd en naar een concentratiekamp overge bracht. HEEMSTEDE GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij Coolder, Meer en Boschlaan 20, portemonnaie: Wiersma, Jan v. d. Bergstraat 39, portemonnaie; Smoo renburg, Jac. de Witstraat 20, sleutel; Zon neveld, Drieheerenlaan 30, gebreid wollen vest. BLOEMENDAAL TENNIS ET „DUINWIJCK"-TOURNOOI BEGQNNEN. Het belangrijkste tennisevenement voor cl- minder sterke spelers uit de omgeving wordt ieder jaar op de banen „Duinwljck" te Bloemen daal gehouden. Ondanks de vele moeiUJkileden is het wedstrijd-comité er ook thans weer in ge slaagd dit tournooi in de week van Maandag 6 t/m. 12 Juli a.s. te doen verspelen. Er is een kleine verandering gekomen: dit tournooi wordt nu onder toezicht van den N. L. T. B. gehouden, waardoor de wedstrijden Volgens reglementen en bepalingen van dezen bond zullen worden gespeeld, hetgeen zeer zeker nog meer de aan trekkelijkheid van dit tournooi zal verhoogen. Er wordt in twee afdeelingen gespeeld, n.m.l. afd voor goed geoefenden en afd. B: voor gevor derden. Met een respectabel aantal deelnemers waaronder verscheidene bekende en voor de toekomst veel belovende spelers, werd Maan dagavond onder groote belangstelling bij gunstige weersomstandigheden met dit tournooi een be gin gemaakt. Onder de bekwame leiding van den heer H. Vfeyers, terzijde gestaan door de heeren H. Fluitsma, P. Nijs en A. Schoonenbeek, hadden de partijen een regelmatig en vlot verloop. De eerste resultaten luiden: Heeren enkelspel. Afd. A: P. Vander—ACra mer 0—6, 1—6; R. Pot—M. Vehmeijer 1—6, 3G; N. W. v. Leeuwen—H. Goossens 6—2, 6—3; J. Su- berg—W. A. v. d. Broek 4—6, 6—0, 6—2; H Schol- teJ. Koekenbacker 16, 5—7. Heeren enkelspel. Afd. B: F. v. d. KnaapW. Geldof 6—2, 6—3; H. Bergman—P. H. Max 1—6, 6—1, 6—8; .T. v. d. HooffP. de Weerdt 0—6. 1—6; C. Hulsman—T. Schouten 26. 4—6; J. Schaper r. M. Everhuis 6—3, 5—7, 5—7: A. Koehorst— K. Schulz 2—6, 6—3, 36; T. Landsbergen—J. Josseau 06. 3—6; J. W. Dekker—fit N. Brakel i—3, 64; H. F, Kuyten—J. landman 3—6. 6—3, 6—8; A. Molendijk—D. C. Potharst 4-^-6, 6—8; PaasehmanF. Corver 46, 46: Van Hees Schene 36, 86, 61. Nieuwe wethouder. De heer J. Keuter benoemd. De burgemeester heeft in de vacature van wethouder bènoemd den heer J. Keuter, die belast zal worden met de gemeente lijke bemoeiingen, betreffende de sociale zaken, den dienst van maatschappelijk hulpbetoon en de onderwijszaken. Aan den heer Adr. Cassee zijn toever trouwd de gemeentelijke bemoeiingen be treffende den dieiist van publieke werken. De volgorde, waarin de wethouders ge roepen zullen zijn als Algemeen vertegen woordiger van den burgemeester op te treden is als volgt geregeld: 1. J. 'Keuter; Adr. Cassee. Ten aanzien van het hem toegewezen onderdeel van gemeentelijke bemoeiing is iedere wethouder bevoegd: a. tot het voor bereiden, nemen en uitvoeren van besluiten die tot de competentie van den burgemees ter, waai-nemeide de taak van B. en W. of van den raad behooren; b. tot het verrich ten van alle overige handelingen van da- gelijksch bestuur als bedoeld in artikel 209 der Gemeentewet, voor zoover de in die bepaling genoemde onderwerpen tot zijn onderdeel van bemoeiing kunnen worden gerekend. Niet vonder voorafgaande machtiging van den burgemeester besluit een wethou der tot: a. benoemingen en ontslagen b, besluiten die behooren tot de taak van den burgemeester, waarnemende de taak van den raad. Ook overigens is de wethouder op zijn arbeidsgebied aan aanwijzingen van den burgemeester gebonden. Van ambte lijke stukken, het arbeidsgebied van den wethouder betreffende en bestemd voor hooger gezag, blijft de onderteekening aan den burgemeester voorbehouden. Tegen besluiten van of de uitvoering van besluiten door den wethouder staat beroep open bij den burgemeester. s HEEMSTEDE EXAMENS Van de Crayenesterschool werden na gehouden toelatingsexamens toe'gelaten tot: le H.B.S.-B: Jaap Anker. Dick Bus, Joop van Doorn, Bob Lulf, Fredd^ van Manen. Wim Nieu- wenhuys en Wim de Vries. Tot het' Gymnasium: Piet Bijleveld. Mauta Schim van der Loeff, Kees Smits. Maarten van der Werf. Lientje Brand. Ank van Epenhuijsen, Tineke van den Maesen. Tot het Christelijk Lyceum: Margit Crolla, Em- ly Pulster. Jan Roös en Ineke Wissing. Tot het Kennemer Lyceum: Dick Schoute. Piet Jan Heeres, Dorres Goedkoop en Joanneke Veen- hoven. Tot de Middelbare Meisjesschool Haarlem1 Loes Bakker, Annelle Cransberg, Willy van der Weide, Llesbeth Morrée, Lida Scholte en Teatske van der Burg. Tot de Middelbare Meisjesschool „Kopje" Bloemendaal: Karlne Bijleveld. Van de Nicolaas Beetsschool te Heemstede werden de volgende leerlingen toegelaten tot de le klas van het Christelijk Lyceum: Gerda By- Margrleta Das, Robrecht den Engelse en Everdine van Woudenberg. Tot de le klasse van het Gymnasium werd toegelaten Henk Barger. Met den Nederlandschen voor sociale gerechtigheid. Haarlemsclie Rechtbank Poging tot doodslag in de Korte Hofstraat. Dader tot zeven jaar gevangenisstraf veroordeeld. De Haarlemsche rechtbank deed vanmor gen uitspraak in de zaak tegen den zes en veertigjarigen koopman C. D., verdacht van poging tot doodslag op een zes en twintig jarige vrouw in de Korte Hofstraat. Ver dachte had eenige weken met de vrouw samengeleefd waarna de verhouding ver broken was. De man wilde weer met de vrouw leven, doch deze weigerde. In den nacht van 28 Februari op 1 Maart kwam hij in haar kamer en stak haar met een knip mes aan de hals en armen. De vrouw is naar het St. Elisabeths Gasthuis overge bracht, waar bleek, dat de wonden niet van ernstigen aard waren. De rechtbank 'veroordeelde D. tot een gevangenisstraf van zeven jaar en ter beschikking stelling van de regeering. Pseudo-colporteurs haalden costuums op. Twee Amsterdamsche colporteurs reisden in het begin van dit jaar naar verschillende gemeenten in de omgeving van Haarlem De 30-jarige P. K. yervoegde zich bij eenige adressgn en deelde mede, colporteur te zijn van een wasscherij te Haarlem. Hij vroeg dan of er jassen of colbertcostuums te stoo- men waren. Verscheidene huisvrouwen overhandigden dan kleedingstukken, welke zij echter nooit tefug ontvingen, daar P. en zijn vriend D. H., die op den uitkijk stond, ze in Amsterdam of Haarlem verkochten Het tweetal stond voor de Haarlemsche rechtbank tvegens oplichting en heling te recht en werd veroordeeld tot een gevan genisstraf van één jaar; de eisch luidde twee jaar en zes maanden. Inbraken in de binnenstad In de maand Mei zijn inbraken gepleegd in een pakhuis aan de Helmbrekersteeg, waar dertig balen suiker en een aantal fles- schen sla-olie gestolen zijn en in het kle dingmagazijn van „De Faam", waar de buit uit costuums bestond. Hierbij waren o.a. betrokken J. S., die voor de inbraak in de Helmbrekerssteeg werd veroordeeld tot één 'aar en zes maanden en voor de inbraak in iet kleedingmagazijn tot één jaar, F. P., die veroordeeld werd tot straffen van één jaar en van zes maanden en J. O., wegens de inbraak in de Helmsbrekerssteeg tot één jaar en zes maanden. Diefstallen van fietsen en banden De rechtbank veroordeelde den devtig- jarigen melkknecht M. F. K. uit Den Haag. wegens diefstal van een fiets op den Bin nenweg te Heemstede tot een gevangenis straf van één jaar en drie maanden en den Haarlemmer C. van N., wegens diefstal van een fiets, welke geplaatst was voor een café in de Groote Houtstraat, tot een jaar ge vangenisstraf. Drie jongemannen, die op 1 Mei banden hadden gestolen van bakfietsen, welke in een bergplaats op <3e Brouwerskade waren geplaatst, tot een gevangenisstraf van tien maanden. Van R.. verdacht van medeplich tigheid, werd vrijgesproken. Smaadschrift niet bewezen geacht Veertien dagen geleden stond voor de Haarlemsche Rechtbank de 2ö-jarige jour nalist J. A. S. uit Zandvoort terecht wegens smaadschrift. De journalist had als hoofd redacteur van het weekblad „De Zandvooa- ter" in het nummer van 1 Mei j.l. een ar tikel geschreven, waarin de distributie ambtenaar v. G. te Zandvoort werd be schuldigd naast diens ambtelijke werk zaamheden zich tevens bezig te houden met den zwarten handel. De betreffende inlichtingen had de journalist verkregen van het- hoofd van den plaatselijken distri- butiedienst, den heer B., die uitdrukkelijk verklaard had, dat hij zijn beweringen kon bewijzen. De ambtenaar Van G. had een klacht we gens beleediging bij de politie ingediend, daar hij zich in z'n goeden naam aangetast achtte. Ter terechtzitting bleek, dat het hoofd van den distributiedienst niet over de be wijzen beschikte, weshalve de journalist ter zake van smaadschrift een boete van 200 subs. 50 dagen hechtenis tegen zich hoorde eischen. Mr. Van Leyenhorst, die als raads man van den journalist optrad, vroeg ont slag van rechtsvervolging. Bij de uitspraak hedenmorgen overwoog de rechtbank, dal smaadschrift ten deze niet bewezen geacht kon worden en ver oordeelde den journalist derhalve ter zake van eenvoudige beleediging tot een geld boete van 100.subs. 30 dagen hechtenis. De aansluiting had hij kunrlen halen, maar dan had hij z'n. pakje J.G. moeten laten liggen. DAT NOOIT! J.G. Shag voor pijp en sigaret: de genotvolste belegging van Uw rookerskaart. J.G. NOG STEEDS DE BESTE 1 VERKOOPVERBOD VOOR TE VELDE STAANDE AKKERBOUWPRODUCTEN. De Provinciale Inkoop-Centrale van Akker bouwproducten voor Noord-Holland maakt be kend, dat verkoop van te velde staande akker bouwproducten voor oogst 1942 verboden is, be halve in die gevallen waarin door de P.I.C.A aan den betreffenden teler dienaangaande onthef fing werd verleend. Aanvragen voor ontheffing van dit verkoop verbod kunnen echter alleen dan door de P.I.C.A. In overweging worden genomen, indien kan wor den aangetoond, dat de verbouwer zelf niet be schikt over personeel en de outillage, noodig om het gewas te oogsten, op te slaan en te dorschen. evenals vorig Jaar Is verkoop alleen mogelijk aan telers, welke bij een P.I.C.A. zijn of worden ge organiseerd. Voor consumptie-aardappelen kan echter nim mer ontheffilng van het verkoopverbod worden verleend. LANDBOUWWERKTUIGENDISTRIBUTIE. Het rijksbureau voor de voedselvoorziening ln oorlogstijd maakt. In aansluiting op de publicatie van begin Februari J.l. bekend, dat door den secretaris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart bij beschik king van 8 Juni J.l. is bepaald, daf onderdeelen van landbouwwerktuigen, noodig bij het ver richten van reparaties, vrij door belanghebben den' bij hun leveranciers zullen kunnen worden betrokken. Bij beschikking van den secretaris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart van 17 Februari 1942 was het verhan delen van onderdeden van landbouwwerktuigen van welke het gewicht per stuk grooter is dan 10 kg. verboden, indien en voor zoover de belang hebbende niet in het bezit was van een koop vergunning, af te geven door of namens het bureau voor de metalenverwerkcnde Industrie. Dit hield niet in. dat complete landbouwwerk tuigen met een totaal gewicht beneden 10 kg. zonder koopvergunning konden worden afge leverd. De regeling Is thans vereenvoudigd. Voor com plete landbouwwerktuigen en -machines dient men, ongeacht het gewicht, steeds ln het bezit te zijn van een koopvergunning van het rijks bureau voor de voedselvoorziening th oorlogs tijd. bureau grondstoffen (zooals ook bij de be schikking van 17 Februari 1942 was voorgeschre ven). Onderdeelen kunnen ten behoeve van repa raties zonder koopvergunning worden gekocht en geleverd. Het aankoopen van onderdeelen anders dan ten behoeve van reparaties is verboden. Verder zullen er door het bureau voor de me talen verwerkende industrie, ln overleg met het bureau grondstofffen van het rijksbureau voor de voedselvoorziening ln oorlogstijd, handleidin gen worden uitgegeven voor de distributie van landbouwwerktuigen, welke zullen worden toe gezonden aan de rljkslandbouw- en rljk.stuin- bouwconsulenten en/of hun plaatselijke vertegen woordigers, alsmede aan de fabrikanten van. im porteurs van en handelaren in landbouwwerk tuigen. In bedoelde handleiding zijn ook mede- deelingen vervat betreffende de materiaalvoor ziening ten behoeve van nieuwbouw en reparatie dezer werktuigen, welke voor de fabrikanten en' Importeurs dezer werktuigen van belang zijn. De aanvragen voor geheele landbouwwerktui gen moeten worden Ingediend op speciale daar voor uit te geven aanvraagformulieren voor den aankoop van landbouwwerktuigen. Deze aan vraagformulieren moeten worden Ingediend by den rljkslandbouw- resp. rljkstuinbouwconsulent van liet district, waarin de belanghebbende woont, voor zoover deze aanvragen niet betref fen dorschmachines, stroopersen en strooblnders. Aanvragen tot het verkrijgen van een koopver gunning voor een nieuwe dorschmachine, stroo- pers of strooblnder moeten worden ingediend bij den voedselcommlssaris van de provincie, waarin de belanghebbende woont. Voor het verrichten van reparaties, waarbij de te verwerken hoeveelheid ijzer cn staal, Inclu sief de voor deze reparaties benoodlgde onderdee len, minder bedraagt dan 100 kg., behoeft geen speciale toestemming te worden gevraagd. In dien echter de benoodlgde hoeveelheid ijzer en staal per reparatie-object meer dan 100 kg. be draagt, dient voor het verrichten van doze repa ratie toestemming te worden gevraagd aan den betreffenden rljkslandbouw- resp. rljkstuinbouw consulent. voor zoover «le reparatie niet ge schiedt aan een dorschmachine, stroopers of strooblnder. Indien de rebaratle noodig is voor een dorschmachine, stroopers of strooblnder en indien voor het verrichten van deze reparatie meer dan 100 kg. ijzer en staal noodig is, moet hiervoor toestemming worden gevraagd aan den betrokken provincialen voedselcommlssaris. Zoowel de rljkslandbouw- resp. rljkstuinbouw consulent als de provinciale voedselcommlssaris zendt cople van de verleende toestemming aan het bureau grondstoffen door. Aan do hand van de cople van de verleende toestemming zal dan door het bureau grondstoffen controle wedden ge oefende of de bepaalde te verrichten reparatie inderdaad van urgent belang genoemd kan wor den en of de daarvoor te besteden hoeveelheid materiaal ook inderdaad Juist is opgegeven. Voor het verkrijgen van een toestemming voor het doen verrichten van reparaties zijn eveneens spe ciale formulieren verkrijgbaar gesteld. De speciaal voor het aanvragen van landbouw werktuigen, of voor het verkrijgen van een toe stemming tot het verrichten of doen verrichten van een reparatie benoodlgde formulieren, zul len verkrijgbaar worden gesteld bij de heeren rljkslandbouw- resp. rljkstulnbouwconsulenten en/of plaatselijke vertegenwoordigers. BIJ het in vullen van deze aanvraagformulieren zullen de ln de uit te geven handleiding gegeven aanwij zingen moeten worden opgevolgd. Onvolledige of onjuiste Invulling der aanvraagformulieren heeft onvermijdelijk ten gevolge, dat de betref fende aanvrage niet ln behandeling wordt ge nomen. OFFÏCIFELE MEDEDELINGEN GEEN SUIKER MEER OP DE JAMTOEWIJZINGEN. De secretaris-generaal van het departement van landbouw en visscherlj maakt bekend, dat handelaren, die de Jamtoewijzingen, waarop zij suiker wenschen te betrekken aan de Neder landsche meelcentrale opzenden, teneinde deze In te wisiselen tegen suiker-toewijzingen hiertoe na Zaterdag 11 Juli a.s. niet meer ln de gele genheid zullen worden gesteld. Na genoemden datum zullen zfl op Jam-toewiJ- zlngen dus uitsluitend Jam kunnen betrekken. Vraag en Aanbod Vooruitbetaald per m.m. 8 ct. Niet vooruitbet. p. m.m. 10 ct. Werkzoekenden en aangebo den betrekkingen bij vooruit betaling per m.m6 ct. Ntet voorultbet. p. m.m. 8 ct. minimum 6 m.m. Kleine Zakenannonces Afkomstig van handel en be drijf. Voorultbet. p. m.m. 12 ct. minimum 6 m.m. max. 30 m.m. Lessen SPAAN SCHE I/ES, ENGEL- SCH-E LES. J. L. Scholtene, Behrtilpw. 29, Aerdenhout, Leera- teg\Spaa.nsch M.O., Engelsch M.O. Personeel gevraagd Voor Huishouding - NET DAGMEISJE gevr. van *-3 2, leeft. 15-16 j. Mevr. Rhce, fiude Eoebhuisstr, 3.7» ü'stede. Gevr. in kl. gez. (2 pers.) flink DAGMEISJE S-5, 's Zondags vrij v. g. g. v. Hoog loon, Zich ver voegen na 7 u. J. C. van Oostza- nenjaan 5, Heemstede. "NET DAGMEISJE gevraagd 9-5 uur met middng'kost, Zater- dagmidd. en Zondags vrij. Kerk- laan 117. FLINKE WERKSTER gevr. voor enkele dagen p. w. Mevr. Bouman, Adr. Pauwlaan 20, Hst. FL, MEISJE v. d. en n. gevr. In kl. gez. zelfst. kunn, werken en k. teg. 15 Aug. Spaarn&laan 19, tel. IS012. Aanm. na 7 uur. Gevraagd: net DAGMEISJE v. S-5, evént. 8.30-5, v. g. g. v. goed loon. hulp voor ruw werk aanwezig. Br. 26 27 HUISHOUDSTER gevr. tegen kost en inw. en kleine verg. bij eenigsz. hulpbeh. heer met doch ter. Br. 2608 Banketbakkerij. WINKEL JUFFROUW gevr. Zondags vrij, G. H. v. Delft, Zijl weg 94. ONGEDIPL, VERPLEEG STER gevr. ln kleine klasse rusthuis. Br. 2610 Gevr. FL. MEISJE V. halve of heele d. of d, en n. Lorentzpl. 11 bij Houtplein. MEISJE GEVR. van 8.30-3 u. of 8.30-12.30 u. in gez. z. k, Ster- reboseh'laan 9, Bloemendaal. DIENSTBODE gevr.. hoog loon, en huisknecht. Hotel Zomer zorg, Bloemendaal. Gevr. flink zelfst. WERK MEISJE. Dagelijks van 9-4 uur. Zaanenlaan 6S. Gevr. 2 HU LP-WERKSTERS voor school en kantoor met fiets v. g. g. v. voor Zaterdagmiddag. Br. Boekhandel Lingeman. Vroom straat. Weg. lvuw. gevr. in kl. gez. een FL. MEISJE of HULP i. d. HUIS HOUDING v. d. of d. en n. Mevr. Brouwer.'Dreef 171, H'stede. Gevraagd: FLINK MEISJE v. dag en n. netjes in 't werk. Aanm. 's av. na halfacht Wagenweg 54. FLINK MEISJE gevr. van 8.30-4 uur. Velserstr. 8. Voor dir. of later gevr. in kl. gez. DAGMEISJE of werkster v. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag. Goed loon en ruim kostgeld. Zond, vrij. Aanm. na 5 uur. Heemst. Dreef 157. Heemstede. Gevraagd: v. direct keurig werkster als noodhulp t/m. 11 werkster a.ls noodhulip t/m. 11 Juli, Br. 253,6. o£ Tel. 28625, Voor noodhulp of vast togen 15 .Tuil a.s. gevr. ZELFST. R.-K 2F, MEISJE, zwart en kat. dra gend en v. g. g. v. Adres: Mevr. O. v. d. Bergh. Maurltsstr. 5, Hrl. Gevr. voor nu of later FLINK MEISJE v. dag of dag en nacht ln gezin met 2 schoolg. kinderen. Hulp van vrouw des huizes. Goede behandeling. Goed loon. Tel. 2 6919 Vondellaan 18, bij tramhalte Aerd. Gevr. BESCH. MEISJE P.G. hulp in de hulsh. en by kinde ren. KerkUaan 103. Heemstede. WERKSTER gevr. v. direct. Hazepaterslaan 1. Gevraagd: bekwame HUIS NAAISTER voor direct. Br. met ref, en verl, salaris 2590. NET MEISJE gevraagd bij 2 kinderen 4 en 5 j. van 1.30 tot 7 uur. Grünfeld. Plein 5. WERKSTER gevraagd voor Maandag en Vrijdagmiddag. Adres: Mauricialaan 17. O verveen NET MEISJE gevr. in kl. gez. •v. huw. d. tegenw'. tegen 1 Aug. of eerder, g. k. w. en eenv. k., hulp v. werkster aanw., v. g g. v. P.G. Bloemend.weg 148, Bid. WERKSTER gevr. 4 halve dg. p, w, Kiev er parkweg zw. Gevr, een NAAISTER goed kunn. veranderen, verstellen en stoppen. Mevr. Evers. Joz. Is- raëlsweg 5. Bloemendaal. FLINK HANDIG MEISJE gevr. 8.30-12 uur. gez. z. k. Mev Schmidt. Haarlemmerhoutlaan 10 Wilhelm inalaan). FL. MEISJE gevr. v. 8.30-2.30 uur, gez. v. 2 pers. Zond. vrij. Mauricialaan 18, Overveen. MEISJE GE\R, v. halve da gen. Zond. vrij. Mevr. Dalhulzen Uemonylaan 28S b. d. Zljlweg. ZELFST. HULP gevr. v. en kele of allo voorm. bij bej. echtp. Aanm. na 7 uur Parklaan 103. G-evr. NET MEISJE van 9-12 uur. Aanm. Hemonylaan J31S. Gevr. nette WERKSTER voor 3 morgens p. w. of 1 heelc dag 1 morgen. Aanb. ook na 6 uur Vliet's Foto-handel. Wagenweg 86 HUISHOUDSTER gevr. boven de 50 j. met kost en Inw. bij werk man, wednr, Br. 2603 Gevr. NOODHULP v. terst. v. d. maand Juli. Leldschevaart 300 Gevr. NET DAGMEISJE van 9-5 uur. v. g. g. v. Zond. vrij, of jonge werkster v. Dinsdags en Vrijdags. Brederodelaan 86 Bloe- jaendaaJ» Gevraagd per l Augustus in omtr. Haarlem KEUKENMEID- HUISHOUDSTER. 40-50 J., goed koken, werken en veratellen. Ir staat klein hulsh. op zich te ne men. Goed loon. Alleen erv. krach ten m. primo getuigsohr. gelieven te soil. ond. No. 1809 Wenslng'e Adv. Bur. Tempellersstr. 32. DAGMEISJE gevr. pl.rn. 17 J. van 9-12.30, Zondags vrij of werkster 4 x p. w. Velserstr, 11. FL. MEISJE gevr. van 8.30-5 uur. Hulp v. werkster. Mevr. Boer, Van Dortstraat 82 rd. Jong echtpaar zoekt net DAG MEISJE onder 18 jaar van 9-4 u. Aanm. na half acht 's avonds. Spoorplein 2, Heemstede. Jong echtQaar zoekt NET DAGMEISJE onder IS Jaar van 9-4 u. Aanm. na half acht 's av. SpcKirpleln 2. Heemstede. Voor Bedrijf Postzegelcenlrale Kleverpark weg 109, vraagt NETTEN JON GEN' voor haar bedrijf. 11 a 16 j. Gevraagd: HALFWAS RIJ WIELHERSTELLER. J. C. Gla ze maker, Barend&eetraart hoede Kamperstraat. NETTE JONGEN gevr. Gle- rum's .levensmiddelenhui», Jan v. Goyenstr. 21, Heemstede. BANKETBAKKERIJ. Gevr een net Burgermeisje voor den winkel 16-18 J.. eensz. bekend met het vak strekt tot aanbev. maar niet verelscht. EIgenh. ge schreven br. m. inl. 2632 Puddingpoederfabriek kan nog eenige NETTE MEISJES plaatsen op de verpakkings- afdeellng, leeftijd 18 a 19 Jaar, Hoog loon. Vac. van 3-S Aug. Adres te vern. bur. v. d. blad. H.H. KLEERMAKERS. Gevr. reparatie- en keerwerk. Br. 2634. Gevr. voor luxe brood- en ban ketbakkerij nette LEJ3RL. WIN KELJUFFROUW, leeft. 17 a 19 Jaar. Zond. vrij. Br. met opg. van evt. laatsten werkkring verl. loon leeftijd 262S. Personeel aangeboden Voor Huishouding Juffr. 32 J. zoekt betrekking HUISHOUDSTER liefst bij alleen staanden heer of moeder loos gezin, Br. 2.638, Dame middelbaren leeftijd, zoekt werkkring als HUISHOUD STER of gezolschapsdame, enz. Br. 2640 B. z. a. net meisje als HULP I. cL nuiSH. Br. mei opgave van loon 2637. Wed. zoekt plaatsing als HUIS HOUDSTER of CONCIERGE. Thans als concierge werkzaam te rjmuiden. Br. t. r. a. J. v. Beek. Groote Markt 6 rood. Voor Bedrijf SCHILDER b. z. a. massawerk of Iets dergelijks. Br. 2639 B. z. a. JONGEMAN v. Zater- dagmldd. en 's avonds en Zondag» Br. 2641 FLINK PERSOON. 31 1. zoekt bijverdienste, onvensch. wat, in bezit rijwiel, bekend met schrijf en lncajssowerk. Bf. 2642 VOOR EEN CENT of 10 p. M2 bent U grondbezit ter op de VELUWE of elders. Br. no. 8108 Bur. van dit ólad. FEUILLETON HET GEHEIMZINNIGE SCHAAKSTUK OPWEKKEND EN GEZOND

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 11