Nieuws uit IJmuiden, Velsen, Beverwijk en Omstreken Geiten zijn steeds meer in trek. Jonge Oud Kath. naar Amersfoort. Mooie dagen wachten Ondanks de moeilijke omstandigheden kan de Vereëniging van Jonge Oud-Katho lieken „Van Neercassel" te Amersfoort de leden van den Bond van Vereenigingen van Jonge Oud-Katholieken in Nederland op den door haar georganiseerden jaarlijk- schen Bondsdag ontvangen. Evenals verleden jaar in Egmond aan Zee zal deze bondsdag gesplitst ziin en zul len de deelnemers dus twee aagen van Amersfoort en omgeving kunnen genieten, nl. Zaterdag 11 en Zondag 12 Juli. Een beknopt overzicht van de iifteeling waarvan de organisatie heel wat hoofd brekens zal hebben gekost vermeldt, dat de deelnemers van de aangesloten vereenigin gen 's Zaterdagsmiddags tusschen 3 en 5 uur op het Stationsplein te Amersfoort worden verwacht, waarna zij naar hun verblijf- Slaatsen worden gebracht. De leden van de iud-Katholieke gemeente zullen de deel nemers voor het grootste gedeelte inkwar tieren. Er bestaat zelfs kans dat de Jeugd herberg ter beschikking komt. 's Avonds zal een begroetings- en feest- bijeenkomst plaats hebben. De Zondag wordt te 10 uur met een kerkdienst in de Oud-Katholieke kerk op 't Zand aangevangen, waarbij de pastor loei dr. P. J. Maan, de H. Mis zal opdragen. Daarna zal er 'n gemeencshappelijke maal tijd worden gehouden. Wat de middag bieden zal laat zich nog raden. Ongetwijfeld zal onze plaatselijke vereeniging „D. G. S." de moeiten van haar zustervereeniging te Amersfoort niet ver- 5;eefsch doen zijn. Onze plaatsgenooten zul- en in grooten getale naar de oude „Kei- stad" gaan. Oud Kath. Kerk. Aan de leden der Oud-Kartholleke gemeente is medegedeeld, dat van Zondag 12 Juli af in verband niet de zomermaan den tot nadere aankondiging He Vespers op Zondagmiddag komen te vervallen. V.Z.V. in actie. Vier polowedstrijden in De Heerenduinen Donderdagavond worden er weer belang rijke water-polo-wedstrijden in De lieeren duinen gespeeld. Allereerst om 7 uur, ko nten de V. Z. V.-adsplranten tegen Haar- lem-adspdranten uit. waarna het eerste da meszevental tegen Waterlelie 1 speelt. In dien VZV zich normaal weert, ligt er een overwinning In het verschiet. De wedstrijd VZV 1—Neptunus 1 belooft «eer spannend te worden. Wij twijfelen er dan ook niet aan of de vele supporters zullen niet ontbreken. V. Z. V. 2 doet het niet zoo goed in de competitie als de eerder genoemde ploegen. Dit neemt echter niet weg dat ze zich spoe dig kan herstellen.' Vol verwachting wordt de strijd tegen Haarlem 2 dan ook tegemoet gezien. Kinderbewaarplaatsen en pleegkinderen. Men lette op de verordening. De burgemeester vestigt Ide aandacht van belanghebbenden op de volgende bepalin gen der onlangs in werking getreden Ver ordening op het oprichten en het hebben van kinderbewaarplaatsen en het' opnemen van pleegkinderen. Art. 2. 1 Het is, behoudens vergunning van den burgemeester, verboden een kin derbewaarplaats op te richten of te hebben 2. Ten aanzien van hen, die bij het in werking treden van deze verordening een kindërbewaarplaats hebben en binnen een maand na dat tijdstip een aanvraag om ver gunning hebben ingediend, blijft het in net eerste lid bedoelde verbod buiten toe passing, totdat op de aanvraag is beschikt. Art. 12. Het is verboden een pleegkind op te nemen, tenzij hiervan bij den commis saris van politie schriftelijk aangifte is ge daan. onder opgave van naam. voornamen, geboortedatum, geslaoht en godsdienst van het kind, benevens naam, voornamen, ge- boortëdatum, geboorteplaats, woonplaats, godsdienst en beroep van ziin ouders. Art. 19. Zij, die hij het in werking treden dezer verordening pleegkinderen onder hun toezicht hebben, zijn verplicht de in artikel 12 bedoelde aangifte te doen binnen een maand na het in werking treden dezer ver ordening. Art. 22. L Overtreding van eenige bepa ling idezer verordening wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste driehonderd gul den. 2. Voorts kan overtreding van eenige bepaling„dezer verordening worden gestraft met openbaar making van de rechterlijke uitspraak. Marktprijzen. IJMUIDEN. 6 Juli. Tarbot 8.40, tong 11.508.- per K.G.; kleine kabeljauw 18.- per stuk: kleine schol le srt. 240, 2e srt. 216—170/ pufschol le srt. 152—116, 2e srt. 8068, pufschar le srt. 5646. wijting 140 132. muilen 136, alles per kist van ong. 50 K.G. Besommingen: kotter H.D. 7 1890; log gers: Sch. 242 3350: K.G. 15 3353. SCHEVENINGEN, 6 Juli. Met versche visch waren hedenochtend aan de markt de motorlogger Sch. 70, C. van Beelen, met 156.(restant besomming van Zaterdag). De kotter Sch. 76, W. Rog met f 115. (restant besomming van Zaterdag). De prijzen waren: kleine griet 33.10, ■lips 2.503.20, beide per kilo. DRIE inbraken: In IJmuiden en IJmuiden-Oost is in de afgeloopen dagen driemaal ingebroken. In den afgeloopen nacht hebben onbevoeg den een bezoek gebracht aan het zwem bad ,.De Heerenduinen", waar het Zondag zeer druk is geweest, zoodat de inbrekers wellicht een rijke buit hebben verwacht. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. Het is nog niet vastgesteld, wat er ge stolen is. Voorts is Zaterdagmiddag tijdens afwe zigheid der bewoners ingebroken in een perceel aan den Engelmundusweg in IJmui- den-Oost. De dader nam een horloge en distributiebescheiden mee. Ook in een woning in de Pres. Steynstraat is Zater dagmiddag ingebroken, waarbij levensmid delen gestolen zijn. Dukel—v. Dixhoorn en de nieuwe speelwijze. De oud-wereldkampioen Herman Hoog- lang kwam in 1922 te Utrecht de dam- wereld in opschudding brengen, door er op te wijzen, dat ons damspel en in het bij zonder het eindspel in schoonheid, moei lijkheid en belangrijkheid zou winnen, in dien de dam in het eindspel meer macht zou krijgen. De dam moest z.i. niet alleen reglementaire macht hebben, doch ook horizontaal en verticaal mogen slaan. Het remise-percentage zou zoo goed als voor alle partijen verdwijnen, daar twee dammen dan van één dam zouden doen winnen. Alras werden eenige tournooien georga niseerd in de door Hoogland aangegeven speelwijze. Met een enorme belangstelling sloeg men het spel gade, doch zooals altijd liepen de meeningen na afloop nogal uiteen. Tot op heden is dit zoo gebleven. De voorstanders hebben ter eere van den ont dekker het nieuwe systeem „Hoogland systeem" of kortaf „H. S." genoemd. Het zijn deze H. S.'ers, die zich ter pro- pagandeering van hun speelwijze op de match DukelVan Dixhoorn wierpen, om (nu de eerste drie partijen in remise ein digden) deze als object dienst te laten doen. Hoewel reeds de helft van de match voorbij is en de spelers nog gelijk staan 33? moet men toch niet denken, dat e wedstrijd een monotoon verloop heeft. Integendeel, ingewijden genieten van het hoogstaande, technisch goede spel van beide dammers. Het eindspel is verbazend moeilijk. Het is nog geen speler, van welk groot formaat ook, gegeven dit gedeelte van het damspel geheel foutloos te -ver zorgen. Zou in deze match, wat eerst analystisch moest worden uitgemaakt, goed zijn ge speeld, dan zou Dukel reeds met het be ëindigen der derde partij een 51 voor sprong op zijn tegenstander hebben be haald. Hoewel de spelers te gelijkwaardig zijn om materieel winst af te dwingen, is het voordeel, wat Dukel in de eerste en derde partij op Van Dixhoorn behaalde, strategisch voordeel. Wanneer dus goed wgs gespeeld, zou de IJmuidenaar twee beslissingen afgedwon gen hebben. Hierin ligt het zwaartepunt dat het eindspel, zooals thans wordt ge speeld, een nog intensiever studie noodig maakt. Dat leert ons de match, die momen teel tusschen de twee meesters in Kenne- merland wordt gespeeld. INSIDER. Vrij en Blij bijeen. Het is bekend, dat er in onze gemeente een toenemende belangstelling voor het speeltuinwerk bestaat. Zoo bleek tijdens de jaarvergadering der R.K. Speltuinvereeni- ging Vrij en Blij weer opnieuw het gezonde en bloeiende karakter, welke ook deze vereeniging in de afgeloopen periode heeft gekenmerkt. Niet minder dan vijftig nieu we leden konden worden ingeschreven, hetgeen duidelijk de behoefte aan ontspan ning toont. In verband met de tijdsomstandigheden kon het tienjarig bestaan alleen op Kerke lijke wijze worden gevierd. Verder maakte de ziekte der dames Thijssen het onmoge lijk om eventueele plannen uit te werken. Met voldoening kan thans evenwel wor den vastgesteld, dat men niet aarzelt om in de komende maanden een tuinfeest te organiseeren. Nijverheidsschool Examens vragen de aandacht De eind- en overgangsexamens der Nijver heidsschool hebben van gisteren tot en met Woensdag 15 Juli plaats. Zaterdag 18 Juli zullen, zooals gewoonlijk, de werkstukken door de gedelegeerden worden beoordeeld. .je uitreiking der diploma's aan de leerlin gen der dagcursussen zal Vrijdag 24 Juli ge schieden in het schoolgebouw aan het Tibe- riusplein. Deze voor velen zoo gewichtige gebeurtenis zal om twee uur aanvangen. Reuuie N. M. V. Honderd Velsenaren nemen deel. Het aantal leden der Motorgroep Kenne- merland vertoont een geleidelijke toename Zoo kon men onlangs het drie-en-zeventigste lid inschrijven. De behoefte aan onderling contact tusschen de beoefenaars der motor sport is dus wel groot, hetgeen tevens blijkt uit de groote belangstelling voor de reünie voor Noord-HolFand. Ruim honderd dames en heeren zullen de Motorgroep Kennemer- land vertegenwoordigen. Het wordt een grootsche dag en stellig zullen de organisato ren dezer reünie 12 Juli eer van hun werk hebben. Kleine Kracht blijft actief. Aardige uitstapjes. Het uitstapje der C. M. V. Kleine Kracht vormt steeds een der hoogtepunten van het vereenigingsjaar. Mej. B. Karreman, die de leiding heeft, wist hiervoor ook dit jaar weer vele moeilijkheden te over winnen. Niemand zal immers kunnen ontkennen, dat de voorbereidingen veel tijd en opoffe ring vereischen. Men is er evenwel m ge slaagd om het plan te verwezenlijken. Zoo zullen de meisjes van de groepen II en III Woensdagmorgen om vijf voor zeven met dèn trein naar Amsterdam vertrekken, waarna een boottocht naar de Veluwe op het programma staat.' Het gezelschap, dat uit ruim negentig meisjes zal bestaan, zal om tien uur 's avonds wederom in IJmui den arriveeren. Voorts heeft men het voornemen om met de leden van groep I Dinsdag 21 Juli een boottocht naar Amsterdam te maken. Ver der zullen deze tneisjes per tram een be zoek aan Artis brengen, waarvoor zooals gewoonlijk een flinke belangstelling be staat. Mej. Karreman kon ons het aantal deelnemers aan dit uitstapje nog niet mededeelen. doch het is vrijwel zeker, dat ook ditmaal ruim honderd meisjes een on- vergetelijken dag zullen hebben. HIJ HENGELDE ZONDER ACTE. De politie heeft proces-verbaal opge maakt tegen iemand, die in het Noorplzee- kanaal met twee hengels aan het visschen was. zonder dat hij de vereischte vischacte bezat. SANTPOORT Zevenkampdag in Santpoort. Bij het jubileum der R.K.S.V. (Van onzen voetbalmedewerker) De RK.S.V. „Santpoort" bestaat 14 Juli 20 jaar. Aanvankelijk lag het in de bedoe ling dit heugelijke feit óók middels een feestavond voor leden, donateurs en genoo- digden, te herdenken, doch er deden zich daarbij zooveel moeilijkheden voor, dat men daarvan heeft moeten afzien. Het vierde lustrum onopgemerkt laten voorbij gaan wilde men echter ook niet en daarom kwam de commissie, die aanvan kelijk den feestavond zou organiseeren, op de gedachte, om naast de beide jubileums wedstrijden tegen V.S.V. en A.F.C.. welke inmiddels reeds gespeeld zijn op Zondag 12 Juli een zoogenaamden „Zevenkamp"dag te houden. Dit feit getuigt o.i. van de voortvarend heid der leiders en van de innerlijke kracht der vereeniging. Deze uitspraak zullen bui tenstaanders het best kunnen begrijpen als zü weten wat ei* al zdo 33n het organiseeren van zulk een dag vast zit, dat nog nimmer één voetbalclub zulk een dag heeft georga niseerd en dat zich niet minder dan 91 leden boven de 16 jaar voor deelneme hebben opgegeven. De hoofdleiding berust in handen van den heer P. Heiligers, den trainer van ..Sant poort". Deze heeft zich verzekerd van een staf van medewerkers, wat, wilde men al thans van een vlot verloop verzekerd zijn, ook noodig was, omdat de 91 deelnemers verplicht zijn aan alle onderdeelen van den - Tenslotte zal er getracht worden om naast de gebruikelijke consumpties nog een smakelijke verrassing aan te bieden. De C. M. V. Kleine Kracht gaat normaal haar gang en het ledental vertoont een ge leidelijke stijging. Ongetwijfeld kunnen de leidsters met voldoening op hun werk terugzien. Kopje onder, maar En weer heeft het water zijn offers geëischt Twee menschen zijn Zondag verdronken.... Begrijpt wat dit voorval voldoende bewijst: Vergeefs heeft de roepstem geklonken. Hoe vaak is het al met veel nadruk gezegd* Hoe dikwiils heeft men het geschreven Leert zwemmen! Komt ge dan in 't diepe terecht, Dan zijt ge niet bang voor uw leven Twee menschen verdronken, ze waren nog jong, Ze wilden zich eens gaan vermaken, Ze zagen hoe 'n ander het water in sprong, Die wèl voor ziin leven kon waken. Ze waagden het óók, het leek zonder gevaar, 'En toen het was één onvoorzichtigheid maar De kennis en kalmte ontbraken. Zeg, jongens, leert zwemmen, 't komt altijd te pas, En 't is een verrassend genoegen Zei het niet voldoende wanneer je eens las, Hoe men voor 't diploma wil zwoegen Leert zwemmenAl spelende leer je den slag. Leert zwemmenHet zal niet berouwen. Leert zwemmenJe leert 't met een grap en een lach. Leert zwemmenDaar kun je op bouwen! Leert zwemmenOpdat je meer zelf respect krijgt, Leert zwemmenVerdrijft de gebaren. Leert zwemmenOpdat nooit het water meer dreigt. Leert zwemmenJezèlf moet je sparen. Leert zwemmenWanneer je 't diploma behaalt, Dan voel je waarlijk beproefd en gestaald, Leert zwemmen Om vreugd' te vergaren „Zevenkamp" deel te nemen. Deze bestaat uit 8 onderdeelen, t.w. 80 m. hartiloopen, ér springen, doelschïeten. inwerpen, ver trappen, 100 meter baldribbelen, raak den lal en 600 m. hardloopen. Des avonds volgt een gezellig samenzijn in „Zomerlust". Hier worden de prijzen uit gereikt. waarna de leden zich met het ouder - wetsche, maar toch altijd weer aantrekke lijke kienspel kunnen vermaken. Als het weer wil medewerken, belooft het» een interessante dag voor de „Sant poorters" te worden! DE KLEUTERS VIEREN FEEST. Zooals we onlangs uitvoerig hebben be richt. bestaat de Neutrale Particuliere Kleu terschool vijf jaar. Met het oog op de tijds omstandigheden zal dit niet in het open baar worden herdacht. Maar de kleuters worden toch niet vergeten. Morgen wordt er voor hen in de school een feestmiddag gehou den, die van twee tot vier uur zal duren. Het zal niet aan afwisseling ontbreken. EGMOND AAN ZEE BURGERLIJKE STAND (JUNI). Geboren: Klara Elisabeth, d. van J. Groen en Lena Buis, Noorderstraat 58. Albertus, z. van B. Wijker en E. Gouda, Piet Hein- straat 24. Lourentius Agatha Helena, d. van J. C. Liefting en H. P. M. Koopman, Pomp- Jein 19. Kniertje Antonia, d. van E. N. de /rij en E. Zwart, 2e Oosterberg 2. Albert, z. van A. Sloot en Kn. Visser, Jacob Glas straat 7. Ondertrouwd: H. van der Linden, Zee straat 60 en H. Wijker. Zeestraat 40; adr. na huw.: Zeestraat 60. W. H. Burgerhout, te Amsterdam en'A. Pronk, Voorstraat 13; a.n.h.: Ceintuurbaan 258, Amsterdam. W. Prins, Schoolstraat 3 en A. Sloot, Zeestraat 28: a.n.h.: Duinstraat 28; G. Gravemaker, Piet Heinstraat 9 en H. Lustenouwer, Hoofdweg 174, Amsterdam; a.nJi. Emma- straat 22.,C. Wijker. Trompstraat 6 en G. C. van den Berg, Noorderstraat 30; a.nJi.: Plantsoentstraat 10. Maar men moet er mee om weten te gaan Onderhoud met H. Prent. 1 Liter Geitenmelk heeft evenveel Voedingswaarde als; 7 eieren, of 4/10 k.g. biefstuk, of 9/20 k.g. visch! Het is nog niet zoo heel lang geleden, dat we een reeks bijzonderheden mededeelden over de afdeeling Velsen en Omstreken van de Vereeniging tot Verbetering van het Gei tenras in Noord-Holland. Daar ons van ver schillende zijden verzoeken bereikten om dit onderwerp nogmaals te behandelen, wendden we ons wederom tot den heer H. Prent, voorzitter» der afdeeling, te Driehuis. Onwillekeurig "iou men zich echter afvra gen, wat er nu nog over de geit en haar mogelijkheden is te vertellen. Onmiddellijk kunnen we hierop antwoorden, dat nog tal van wetenswaardigheden over deze liefheb berij het vermelden meer dan waard zijn. Het. is dan ook geenszins de bedoeling om in herhaling te treden. In het vorig artikel gaven we een overzicht van de werkzaam heden en het streven der afdeeling en thans is het de bedoeling om algemeene gegevens mede te deelen. Zoo is er bijvoorbeeld het waardevolle product, de geitenmelk, hetwelk als het ware de oorzaak genoemd kan worden van de toe nemende interesse voor de moderne vee teelt. Ja, dit voedzame vocht wordt door ve len besproken, door talrijke personen be geerd en door slechts weinigen gedronken. Het voedingsgehalte der geitenmelk is zeer groot en overtreft zelfs de koeienmelk. Zoo' bedraagt het eiwitgehalte 0.75 pet tot 1 pet meer dan dat van de gewone melk der vroe gere samenstelling. De geleerden en specialisten stelden verder rerrassende feiten vast, welke we onzen lezers niet willen onthouden. Zoo staat het voedingsgehalte van één liter geitenmelk ge lijk met vier ons biefstuk of zeven eieren of vier en een half ons visch. Als men voorts bedenkt, dat een normale geit in een periode van 308 dagen ongeveer duizend kilogram melk produceert (waarbij een vetgehalte van vier procent geen zeld zaamheid is), dan wordt men eerst recht doordrongen van het nut dezer dieren. Er bestaat zelfs in de geitenwereld op dit gebied een recordhoueïster, waarvan de heer D. J. Lana te Winterswijk de gelukkige eige naar is. Dit exemplaar leverde in 308 dagen niet minder dan achttienhonderd veertien ki logram melk op, waarvan het vetgehalte 4,9 procent bedroeg. Voorwaar een bijzonder dier! Het zal nu een ieder duidelijk zijn, waarom er in ons land duizenden personen van de geiten weten te profiteeren. De voordeelen zijn immers groot! De heer Prent verraste ons vervolgens met verbluffende getallen. De Commissie voor Geitenfokkerij in Nederland telde over 1941 506 afdeelingen, welke zijn ondergebracht in provinciale, vereenigingen. Het aantal leden bedroeg 33.700, welke over 60.000 geiten be schikten. Dit aantal breidt zich nog sterk uit wel achtereenvolgens met achttien-, vijf- en-veer,tig en nogmaals vijf-en-veertig pro cent voor de afdeelingen, leden en geiten. In onze provincie vertoont het aantal af deelingen een stijging van elf, het aantal le den een toename van zeven-en-dertig en de geiten een vermeerdering van twee-en-dertig procent. Bovenstaande getallen zijn ongetwij feld van beteekenis en leveren het bewijs, dat de omvang der moderne veeteelt veler verwachtingen overtreft. Opnieuw moesten we ons gemoedelijk gei tenbabbeltje met den heer Prent beëindigen, doch we zijn er van overtuigd, dat men thans meer dan ooit te voren het streven der ver eeniging zal kunnen begrijpen. De verbetering van het ras en de opvoering svan de kwaliteit en de opbrengst der geitenmelk blijven belangrijke voorwaarden om met succes de moderne veeteelt te beoefenen. Moge ook dit artikel er toe hebben "bijgedragen net bestuur der afdeeling Velsen en Omstreken bij- zijn doel lte steunen. H. DE V. Of ze 't nog zullen weten, die trouwe Stormvogels-supporters-uit-de-ouaheid, ate de- blauw-witten vergezelden op al hun tochtenIn geuren en kleuren zouden ze u .,'t geval" nog kunnen vertellen^ en voor hen zou het schrijven van dit „W^et ge t nog"-artikeltje „water naar de zee dragen genoemd kunnen worden, al zijn we er van overtuigd, dat ze even goed er nog van zul len genieten en met glundere koppen tegen vrouw en kroost, die tóén nog niet „in t stuk voorkwamen" en wie ze nu o.it voorlezen, zullen zeggen: „Waren dat ..effe voetballers? Ja, jongens, dat is een tyd, om nooit te vergeten Maar, zooals gezegd, voor aie oud-gedien- aen schrijven we dit artikeltje niet, wel voor de huidige §tormvogels-generatie, met wie we zoowel spelers als supporters be doelen, teneinde hun te toonen, wat die spelers in de oudheid voor den naam van Stormvogels gedaan hebben en wat ae hui dige spelers bovendien betreft, om hun er op te wijzen, welk een zware verplichting op hen rust alle krachten in te spannen om Stormvogels te behouden voor 't milieu, waarheen de oude spelers haar zoo moei zaam hebben geleid Stormvogels dan was nog derde klasser en had, als zoovele andere mindere goden, ingeschreven voor de wedstrijden om den Holdert-beker. Eén derde-klasser en drie tweeae-klassers had zij reeds in 't zand doen bijten. Toen lootte zij „uit" tegen H. B. S. Dat was me een gebeurtenis! In 't Stormvogels-kamp was men tot berstens toe geladen, maar dat 't ook den eerste klassers „meenens" was, moge blijken uit 't feit, dat ze met 9 spelers van het eerste elftal uitkwamen, wat in dien tijd niet vaak voorkwam, als 't „maar" een wedstrijd te gen een derde-klasser gold. En onder dezen bevonden zich o.m. Harry Denis en Oscar van Rappard. De Vogels lieten zich echter door deze klinkende namen niet intimi- deeren en hadden met de rust brutaalweg met 2-1 de leiding. Vergissen we ons niet, dan scoorde „Saalk" Oldenburg beide Stormvogels-goals. Toen kwam de tweede helftIn de H.B.S.-kleedkamer was zeker een hartig woordje gesproken, althans de „Kraaien" kwamen verwoed opzetten, 't Duurde niet lang, of linksbinnen Poortman loste een fel schot, dat doelman Bremerkamp, languit vallend, nog juist tot corner wist te ver werken. De sportieve H.B.S.'ers klapten voor dit staaltje doelmans-werk en Van Rappard wilde den hoekschop nemen. Hoe verbaasd waren Kraaien en Vogels, toen de scheidsrechter beduidde, dat de bal ach- AGENDA DINSDAG 7 JULI Thalia: La Paloma, 8 u. iRex. 's Avonds op de Helde, R uur. De Pont: Tot weerzina Franzlake, 8 •uur. WOENSDAG S JULI IBloecopen: Zie Dinsdag. DIENST APOTHEKEN. Avond- en nachtdienst: Kennemer Apo theek, Wij.k aan Zeeërweg. BELANG RIJ K E TELEFOON N UMMERX Politie, hoofdbureau 5178. 4'37755 Politie, Willemep'letn 34 00 Brandweer R'-'4 2 E. IT. B. O.. A. Bakker 64>5i3 E. H. B. O., Velsen 49'80 Luchtbescherming, hoofdpost 41 4m Antonius Ziekenhuis 4 4-W IJmulder Apotheek 4>2'2i9 Kennemer Apotheek *204 Bovenste rij van links naar rechts: Voor Leningrad. Pakketten voor de Nederlandsche vrijwilligers zijn zoo juist uit het vaderland aangekomen en worden uitgeladen, om verdeeld te worden. (SS. p.k. Brantsen-Heukels-Pax Holland-c). Een flottielje Duit- sche mijnenvegers op weg in de Noordelijke wateren. (Atlantic-Holland-p.k. Hirsche- Pajc Holland-c). De werkgemeenschap .Vreugde en Arbeid" van het Ned. Arbeids front organiseerde Zondag een boottocht over het IJsselmeer naar Hoorn. Het vertrek uit Amsterdam. (Pax Holland-Overduin-c) Voetbalherinneringen Kleine Vogels tegen groote Kraaien! ae scneiuüEeuuter ueuuiuuc, uai uc uai acu ter de lijn was gestopt en dus een doelpunt toekende. H.B.S.- en Stormvogels-spelers, alsmede de grensrechters trachtten den scheidsrechter te bewegen zijn beslissing te herroepen, maar tevergeefs Deze tegenslag ontmoedigde de Vogels dermate, dat 't in „no time" 4-2 stond. En toen kwam „het"! Weet ge 't nog, oude supporter? H.B.S. was weer opgedrongen, Denis en z'n partner-back stonden vrijwel tot op dc helft. Daar dirigeerde Cok van Hemert,-die, om dezen wedstrijd te kunnen meespelen, „even" als militair uit St. Mi chielsgestel „gedrost" was, den bal op zijn bekende manier naar voren. „Witte Jan" en Harry Denis er achter aan! Er volgde een nek-aan-nek-race om nooit te vergeten, welke IJmuider Jan tenslotte won. Een kogel, zooals alleen Jan dien kon Tossen, volgde en Van der Wilk was gepasseerd (4-3). 't Kón nogStormvogels zette de tanden nog eens extra op elkaar en zoowaar, eenige minuten voor 't einde kwam „Saalk' eveneens alleen.voor Van der Wiljc. Doch èn door de emotie èn door 't lange gras raakte de man, die andere met het linker- „neepie" zoo zeker van zijn schot was, de kluts kwijt en 't bleef 4-3. Stormvogels was gesneuveld, doch met eereBr. Onuerslc ru van nnks naar reents: De tarwe *,wiat er goed voor. Reeds hebben dc aren zich gezet en beloven een uitstekenden oogst. (Pax Holland-v. Bemmel-c.) Op de Amsterdamsche sintelbaan werden Zondag voor de tweede maal de estafette- kampioenschappen van Nederland gehouden, waarbij verschillende records werden l verbeterd. De ploeg van fi.A.V., welke 4 X löuö Meter won in 17 minuten en 2 sec. i en daarmede het Nederlandsch record met 0.3 seconde verbeterde. V.l.n.r.: W. v. Gog, i J. Walgien, J. BrUs en J. J. H. de Roodt (Pax Holland-Overduin-c) BEVERWIJK De wekelijksche lijst. Aan het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen over de volgende gevonden voorwerpenlinnen ceintuur, damespor- temonnaie met inhoud, Zeeuwsche zilveren broche, grijs jasje, bruin lederen dames handschoen, ceintuur van regenjas, jon gensjasje, drie ledige zakken, beurs met inhoud, scholierkaart voor autobus, beurs met inhoud, houten stoel, blauw kinder- portemonnaietje met inhoud, electrisch» autohoorn, boord, portefeuille met inhoud, huissleutel, portemormaie met inhoud, brui ne portemonnaie (ritssluiting) met inhoud, blauwe corsage. Sportdag van Dc Kennemers. De traditionèele sportdag van „De Ken- nemers" wordt dit jaar gehouden op Zon dag 9 Augustus in het Gemeentelijk Sport park. De „Commissie van Vier" is inmid dels met het voorbereidende werk begon nen voor dezen dag, waarop de volgende nummers verwerkt zullen worden: 100 M., 800 M., 1500 M„ 100 M. bal- drifc&elen, doelschïeten, verschieten, hink- stap-sprong. verspringen en hoogspflngen. Zooals gewoonlijk zullen de series 's mor gens afgewerkt worden, een jaar den titel „Kennemerskampioen" een jaar den titel „Kennemerkampioen" mogen dragen. HET SLACHTHUIS IN JUNL In de maand Juni werden in het Open baar Slachthuis 314 slachtingen verricht. Het waren 98 runderen, 212 kalveren en pinken, 3 varkens en 1 schaap. In dezelfde maand van het vorige jaar bedroeg het aantal slachtingen 251. Voorts werden in Juni in de gemeente ingevoerd 19 runderen en 165 nuchtere kalveren. NED. ARBEIDSFRONT. Het Nederlandsche Arbeidsfront houdt Woensdag a.s. in gebouw „Adrichem" een vergadering, waarin de heer Schuurman, lid van het provinciaal bestuur, als spreker zal optreden. PERSONALIA. De assistent der directe belastingen, enz. de heer R. Fernhout, is verplaatst van Landsmeer naar Monnikendam, zulks met ingang van 1 Juli j.l. De ambtenaar le klasse der registra tie en domeinende heer C. L. Regli te Leiden, is per 1 September e.k. verplaatst naar Haarlem; vari Haarlem naar Alkmaar is verplaatst de rijksklerk A. J. Gelling. VEREENIGDE VEILINGEN „KENNKMERLAND" EN „VRIJE VEILING" Prijsnoteering 6 Juh 1942. Spinazie per K.G. 10; Postelein per K G. 14; Sla per 100 krop 1.60—2; Raapstelen per K.G. 7; Rabarber per K G. 8; Radijs per bos 1.40: Selderö per bos 3; Peterselie per bos 3—4; Glastomaten A. B. C. CC per K.G. 38; Doperwten rijs per K.O. 20: Bospeen per bos 10; Koolrapen per K.G. 3; Tuinboonen per K.G. 13; Aardbeien per slof 80. CASTRICUM LOOP DER BEVOLKING. Het aantal inwoners is in Juni met 28 ver minderd. Per 1 Juni waren er 8989. Het aan tal geboorten bedroeg 17 en 38 personen ves tigden zich hier. Er overleden 8 en er ver trokken 75 inwoners. De bevolking bestond dus 1 Juli uit 8961 personen.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3