Reparo HET GEHEIMZINNIGE SCHAAKSTUK Incasso-Bank N.V. Alle bankzaken DAMIAATJES FEUILLETON door FRANZ WENDELMUTH Geautoriseerde Nederlandsche bewerking door B. L. VENZELAAR. 55 „Dat antwoord weet ik vooruit! Alles is zoo'n overduidelijke onzin, zoo belache lijk naief, dat we ons daar niet mee behoe ven op te houden." Van Stolberg bemoeide zich niet verder met den veldwachter, maar verliet het vertrek en begat zich naar de Endere kamer, om zijn plicht te doen. Hij oord! niet meer, dat opnieuw het belletje van ide telefoon rinkelde, maar duwde de deur achter zich in het slot. Hij liep, zonder iets te zeggen den do minee en Homan voorbij tot hij vlak voor den kleinen Chinees stónd en wierp hem een staalharden blik toe. In dien tusschen- (jjd nam Treslong den hoorn weer van den haak en luisterde naar de zachte stem van de telefoonjuffrouw, „Gesprek uit Amsterdam. Ik zal u ver binden." Treslong wachtte in ademlooze spanning. Hij hoohde knetteren en kraken in de lei ding en daarna een mannenstem: ,Hier het hoofdbureau van politie in Am- {terdam. Is daar veldwachter Treslong van )en Burg op Texel? Ja, mooi, dan zal ik u verbinden met hoofdcommissaris Pee ters, die u spreken moet". Treslong maakte onwillekeurig een bui ging in.de ledige ruimte, dan weer het knetteren en kraken in de telefoon. ptemmengefluister, dat zwakker werd. Dan weer gekraak, het duidelijke verschui ven van een stoel, die ruw achteruit ge schoven werd en dan een kuchje: Hallo, Hallo! Is daar veldwachter Treslong ln Den Burg op Texel?" „Persoonlijk aan het toestel!" riep deze terug en maakte opnieuw een buiging. „Hier is Peeters, hoofdcommissaris van politie in Amsterdam. Ik bel u op, in ver- Band met dat onzinnige telegram, dat u mij gestuurd hebt. Waar is dat goed voor? De man, dien ik naar Texel gezonden heb, heeft, toch door mij onderteekende bewijs stukken bij zich Of is dat soms nog niet voldoende. Neemt u daar geen genoegen mee De veldwachter liep rood aan, gelijk een gekookte kreeft. „Maar natuurlijk, commissaris, zeker neem ik met uw bewijzen genoegen, maar u begrijpt, het is een beetje ongewoon en ik ben voorzichtig". „Nu ja ik wil uw houding niet be- critiseeren, maar ik verlang onvoorwaar delijk, dat mijnheer Yen Fung Tsee met de hem toekomende onderscheiding behan deld wordt." Voor Treslong's oogen ontwikkelde zich bliksemsnel het tafereel» dat zich in dit oogenblik in de andere kamer moest af spelen, maar hij besloot voor zichzelf, dat hij zijn handen in onschuld zou wasschen. Daar kon die eigendunkelijke rechercheur donder op zeggen. Hij was zelf van alles de schuld. De manier waarop Van Stol berg zich zelfs tegenover collega's meende te moeten gedragen, stuitte hem allang te gen de borst. Inwendig maakte hij zich vroolijk bij de gedachte, welk gezicht de rechercheur zou zetten, als hij door Peeters werd uitgevloekt. „Wat mij betreft, mijnheer de commis saris, heb ik natuurlijk geen fout gemaakt, Mijnheer Yen Fung Tsee heeft bij mij thuis gedineerd en we hebben het hem aan niets laten ontbreken. Ik...." „Wat bedoel je met de woorden» dat jij zelf geen fout hebt gemaakt Is er dan isoms iemand anders, die stommiteiten uit haalt „Excuseer, commissari% maar er is een rechercheur uit Leeuwarden hier. Ik moest om bijstand vragen, omdat op ons eiland eeh buitengewoon gevaarlijk individu rond zwerft, dien we nog niet hebben -kunnen aanhouden. Mijnheer Van Stolberg, de be doelde rechercheur, is van meening, dat de ikleine Chinees identiek is met een berucht en gezocht bankroover". „Doe de groeten aan dien Stomberg!" schreeuwde Peeters. „Stomberg heet hij toch, nietwaar Juist een goede naam voor zoo'n sukkel. Zeg hem uit mijn naam, dat hij de grootste idioot is, die op God's aard bodem rondloopt. Laat hem zoo spoedig mogelijk aan de telefoon komen, als het kan". Jawel, commissaris, hij is op het oogenblik bij mij, in een andere kamer". „Roep hem dan onmiddellijk en vlug. Ik ben niet gewend om lang te wachten' „Ik ga al, commissarisstotterde Tres long, maakte een beleefde, maar volkomen overbodige buiging voor de telefoon, legde den hoorn op de tafel en rende naar de andere kamer. Toen hij binnenkwam, zag hij een vreemd schouwspel. Van Stolberg stond voor den Chinees, wiens handen geboeid tvaren. Piet Homan zat in een stoel en keek meer verbaasd, dan geschrokken. De pre dikant daarentegen was opgesprongen en keek met booze blikken naar de arrestatie. De rechercheur begon juist te spreken, toen de veldwachter binnenkwam, daarbij keek hij Yen met halfgesloten oogen aan. „Zie je. m'n waarde, het is niet zoo gemakkelijk, om de politie een rad voor oogen te draaien, als jij je misschien hebt voorgesteld". Yen glimlachte alsof er niets gebeurd was en er geen stalen armbandjes om zijn polsen zaten. Zijn glimlach veranderde echter in ,een vrooiijk lachje, toen hij ant- woordde Ik hetzelfde zeggen, als wat mijn heer altijd zeggen, als de zaak gaat scheef". „Zoo, en wat zegt jouw heer dan wel?" „Driemaal hel en duivel Van Stolberg keerde zich om, toen Tres long binnen kwam. Hij wilde iets zeggen maar de uitdrukking op het gelaat van zijn gastheer hield hem ervan terug. (Wordt vervolgd) Een winkelier uit St. Anna Een vaite klant van Bonera Kreeg met fatsoen Van alles z'n rantsoen Om dat te verdeelen pro rata Reputatie door Prostatie! HAARLEMMERMEER DS. LAZONDER BLIJFT IN NIEUW- VENNEP. Ds. A. W. Lazonder, predikant bij de Ned. Herv. Gem. te Nieuw Vennep heeft be dankt voor het beroep naar Neerbosch- Hees. HEEMSTEDE WEER DIEFSTAL VAN AARDAPPELEN. Hedennacht zijn aan de Wagnerkade weer 30 M2 aardappelen gestolen, die eigendom waren van de gemeente. R.K. MULO-EXAMENS. Geslaagd zijn: A. Meewissen, J. Rem- merswaal, J. Uljee, P. Zeestraten, J. v. Beek, J. v. Dorp, C. v. Duin, M. v. d. Geest, M. de Groot, P. de Groot, J. Kiebert, W. v. d. Nouland, P. Reuvekamp, G. Sikking, J. v. Eijk, J. v. d. Aar, P. v. Balen, M. v. d. Berg, F. Bersee, A. Blom, A. Braakhuis, P. Brandsma. Geslaagd: P. Gortzak,'L. Hellebrekers, J. Houthuizen, J. Kaandorp. C. v. d. Vlugt, C. Vrijburg, P. Warmerdam. J. de Winter, A. v. Tol, J. Vink, W. Warmerdam, A. Woerde, J. v. d. Dries, J. v. d. Eem, A. Frensen, J. Gozeling, A. Houtkamp, F. v. Buuren, C. Kroeze, C. Brink, J. de Haan, W. v. Breemen, H. Draiier, L. Jonk, H. Stel'- felaar. Afgewezen: 11 candidaten. WAT GEVONDEN WERD. Terug te bekomen bij: Bureau van politie Heemstede, een roeiboot en een breiwerkje, Samson, Havenstraat 2, ceintuur: Prins, Kadijk 1, ceintuur; Binnenweg 132, distri butiebonnen; Havinga, Chrysanthemumlaan 12 gymnastiekschoenen; Schoenmaker, Voorweg 1, hondje; Hilversberg, Weissen- bruohlaan 14, horloge; Kis, Thomson weg 187, Aerdenhout, horloge; Vos, Molenwerf- laan 70, handschoen; Bur. van politie, muts; v. d. Heyden, Camplaan, parapluie; v. d. Ploeg. J. v. d. Bergstraat 30, Groenendijk, Joh. Verhulstlaan 22, Wüst, Zandv.laan 120 en J. Bloemendaal, Haemstedelaan 4, por- temonnaie; Heijneman, Borneostraat 45, gymnastiekschoen; Kamplaan 92, vestje. Terug te bekomen bij Coolder, Meer en Boschlaan 20, portemonnaie; Wiersma, Jan v. d. Bergstraat 39, portemonnaie; Smoo renburg, Jac. de Witstraat 20, sleutel; Zon neveld, Drieheerenlaan 30, gebreid wollen vest; BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd. H. Poldermans en E. H. Heis; j'hr. E. B. F. R. G. Wittert Van Hoog land en jkvr, A. C. v. d. Poll, Getrouwd. Tj. Spoelstra en E. H. Schroder; F. Vonck en M. J. Glerum; W. J. Wiers en jkvr. K. M. Feith. Bevallen. E. M. Masciniv. d. Eijken, d.; M. J. J. v. Amerongenv. Dril, z; G. J. Norijv. d. Pluijm. z.; P. SernéBek. Overleden. P. Weijer. 51 j., geh.; A. Broeker, 73 j.. geh. BLOEMENDAAL DE NIEUWE WETHpüDER. Met verwijzing naar onze mededeeling van gisteren, dat de heer J. Keuter benoemd is tot wethouder van de gemeente Bloe mendaal, berichten wij, dat de heer Keuter lid is van de N.S.B. en groepsadministrateur van de zelfstandige groep Bloemendaal. ZANDYOORT PERSONALIA. Te Den Haag is geslaagd voor het eerste deel van het notarieel examen de heer P. K. van der Waals te Zandvoort. Kruisweg 59 HAARLEM Safe-Deposit Internationale Harddraverij Organisatie in handen „Vooruit". Naar wij vernemen zullen op Woensdag 29 Juli internationale harddraverijen wor- Cpn gehouden te Zandvoort. De courses zul ten verreden woirien op een deel van het auto-circuit, dat zich daarvoor uitstekend leent. De organisatie van de draverij is in han den van het Paarden sportcomité ^ooruit", dat ook andere jaren de kortebaandraverij op de Boulevard verzorgde. Ronde van Haarlem. Tallooze renners nemen 26 Juli deel. Zoo langzamerhand krijgt het bestuur van H.S.V. „De Kampioen", dat Zondag 26 Juli in de omgeving van de Delftlaan de Ronde van Haar lem organiseert, een overzicht van de renners en het blijkt, dat de prominente fleuren uit ons land aan de start zullen verschijnen. Het aantal renners is bijzonder groot en reeds hebben hon derd vijf en dertig amateurs zich aangemeld Vermoedelijk zullen allen niet aan de start ver schijnen, anders za! een selectie moeten worden toegepast. Voor de beroepsklasse schreven zestig renners in en daarbij zijn ook de Haarlemmers, Cor de Best, Gerard Peters en Teun Ooms. Ver der noemen wij de Nederlandsche kampioen Motké, Steenbakers, Lust, Lakeman, Demmenie, Joosten, Piet van Nek. Met enkele renners wordt nog onderhandeld. Om een uur rijden de nieuwelingen, om twee uur de amateurs en om vier uur de beroeps rijders. Raad aan vacantiegangers. Hedenavond van 18.0518.15 uur zal over den zender Hilversum 1 een vraag gesprek worden gehouden met den heer H. J. Leupen, secretaris van de interde partementale commissie ter bestudee ring van het vraagstuk van de vacqritie- spreiding. Hierin zal tevens aan de va- cantiegangers advies gegeven worden over het gebruik maken van de spoor wegen in de komende vacantieweken. VOORSCHRIFTEN VOOR ADVERTEN TIES IN NIEUWSBLADEN EN TIJDSCHRIFTEN. De Staatscourant bevat een besluit van den secretaris-generaal van het Departe ment van Volksvoorlichting en Kunsten betreffende het plaatsen van advertenties in nieuwsbladen en tijdschriften. Hierin wordt bepaald, dat deze adver tenties zoodanig, moeten worden opgesteld, dat duidelijk blijkt, dat zij niet behooren tot het redactioneele gedeelte, terwijl zij voorts naar vorm en inhoud aan de volgen de eischen moeten voldoen a. Zij behooren zakelijk- zonder kenne lijke misleiding of overdrijving te zijn h. Zij mogen niets bevatten, dat er toe leiden kan de belangen of het streven naar gemeenschap van het Nederlandsche volk, zijn kuituur of economisch leven te ver zwakken of de godsdienstige gevoelens van anderen te kwetsen c. Zij mogen niets inhouden, dat de eer of het welzijn van een ander wederrech telijk aantast of zijn goeden naam schaadt; d. Zij mogen niets inhouden, dat om an dere redenen in strijd is met de openbare orde en goede zeden. Voorts kan de secretaris-generaal in he™ belang van de volksvoorlichting nadere voorschriften vaststellen, waaraan adver tenties moeten voldoen. Verder is bepaald, dat de uitgever den- gene, die in feite de leiding heeft over het advertentiegedeelte van een nieuwsblad of tijdschrift als advertentiechef behoort te vermelden onder de in het journalisten- besluit bedoelde vermelding op elk exem plaar van een nieuwsblad of tijdschrift. De uitgever en de advëftentiechef zijn verplicht naar beste weten en kunnen er voor zorg te aragen, dat het advertentie gedeelte van een nieuwsblad voldoent aan bovenbedoelde richtlijnen. Een uitgever of eeh advertentiechef, die zijn hem door dit besluit opgelegden plicht verwaarloost, pleegt een beroepsovertre- ding. Genoemde secretaris-generaal kan in dat geval den uitgever of den advertentie chef tuchtrechtelijk straffen met: a. een waarschuwing- b. een geldboete van ten hoogste tweeduizend gulden. Voorts kan hij in zeer ernstige gevallen, indien hij zulks in het openbaar belang noodzakelijk! acht. een nieuwsblad voor bepaalden of onbepaalden tijd verbieden advertenties te plaatsen. Dit besluit kan worden aangehaald als ..Advertentiebesluit 1942". Het treedt he den in werking. „HOUDT UW HONDEN VAST!" Reeds eerder werd melding gemaakt van het ontvreemden van groenten van volktuinen Doch dit is nog niet het eenige kwaad. De jeugd bezorgt hier en daar ook nog al eens overlas', en zeer zeker zal de medewerking van onder wijzers en ouders ter bestrijding van dit euv°l aen hoogen pi-ijs gesteld worden. Wat echter niet mindere ramp voor de.- tuinders betee- kent, zjjn de losloopende honden. Deze dieren vliegen spelenderwijze elkaar achterna, hollend over de beplante tuinen, vernielend wat zij be- tredep. Het zijn meestal de honden van de wandelaars, die 's avonds een luchtje komen scheppen en langs de open tuinen rond wandelen. De dieren weten niet wat zij verwoesten, doch de eigenaars dezer honden zeer zeker wel. Een dezer volks tuinders heeft dan ook om deze reden een groot bord op zijn tuin geplaatst, waarop met duide lijke groote letters is geplaatst: Houdt uw honden vast Want zij kunnen het niet weten Zij geven mij maar overlast En ik heb anders niet te eten. Moge deze enkele regels medewerken tot het sparen van deze tuintjes. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Bril: Key, woonark Jannie, achter perceel 40, Zuid Schalkwijk; Stof: Elfring, Leid- schestraat 17; Geitje: Henneman', Lorentz-' kade 210; Halskettinkje: Voets, Van Nes- straat 45; Hondje: Hulst, Berkenrodestraat 22; Insigne: Vis, Nassaulaan 46 rd; Jasje: Kruyer, Berkenrodestraat 28; Portemon naie met inh.: Alders, Lange Veerstraat 10; Polderman, Perseusstraat 8 rd en Kuieren, Gen. Cronjéstraat 99: Shawltje: Basterd, Koorstraat 3. Tasch m. inh.: Stoeltje, Scho- tervveg 24: Trajèctkaart: De Wit, Perseus straat 21; Zakken: De Haan, Beukenstr. 35. Voor OVERHEMD REPARATIES lansweg 42 hoek Parklaan BETER EN VOORDEELIGER I New-York bezorgd over het Duitsche offensief. Uit New York wordt gemeld, dat dc Duit sche opmarsch aan het Oostelijk front in de ■Ver. Staten ernstige bezorgdheid heeft doen ontstaan. De bladen publiceeren de berich ten over den Duitschen opmarsch met groote opschriften. De militaire criticus van de New Ygrk Times schrijft: „Men moet nieuwe Duitsche overwinningen op het Sov- jetleger verwachten. Hitier ziet van iedere sensatie-overwinning af en leidt zijn troe pen naar een gebied, dat hem een degelijke en vaststaande winst oplevert. Men kan niet ontkennen, dat Duitschland het groote zo- meroffensief is begonnen en dat het in mili tair opzicht den geallieerden verreweg de baas is." Zweedsche bladen publiceeren uitvoerige beriehten van hun door de Amerikaansche pers ver een iging uitgenoodigde medewerkers over hun indrukken uit New York in oor logstijd. De correspondent van „Stockholms Tidningen" schrijft o.m., dat de New York- sche haven, afgezien van het Zweedsche diplomatenschip „Drottingholm" en de ge schonden romp van de „Normandie" volko men leeg is. In New York zijn de kosten van levensonderhoud met 20 tot 30 pet gestegen. Het straatverkeer is vergeleken met vroeger zeer gering, nu de rantsoeneering van ben zine het verkeer van particuliere auto's sterk verminderd heeft. Men ziet opvallend weinig soldaten, wel' zijn er vrouwen in uniform. Openhartige hoofdartikelen. De Amerikaansche Onafhankelijkheidsdag is dit jaar kalmer verloopen dan in vredes tijd. De eindelooze rijen auto's, die anders op Independenceday de straten van New York plegen te verstoppen, bleven ditmaal achterwege. Voor het eerst sinds het uit breken van den oorlog bleek duidelijk, hoe groot de schaarschte aan banlden en benzine In de V.S. is geworden. De bladen bevatten de gebruikelijke hoofdartikelen over Amerika's onafhanke lijkheidsverklaring, die noodzakelijk was wegens „de voortdurende aanmatigingen en usurpaties van het Vei-eenigd Koninkrijk" Uiteraard werd hieraan toegevoegd, dat thans veel is verandend sinds den tijd, waar in Franklin officieel protesteerde tegen de „absolute tyrannie. die Engeland tegen deze staten trachtte te handhaven". De nieuwe wereldoorlog speelde een groote rol bij de herdenking van dezen dag. Bijna zonder uitzondering verweten de bladen den En- gelschen bondgenoot gebrek aan initiatief en offensieven geest en het ongemotiveerde optimisme, waaraan de Britsche openbare meening zich overgeeft, word onverholen fout genoemd. Aan den anderen kant gingen stemmen op. die ook op de V.S een deel van de schuld aan de voortdurende tegenslagen wil len afwentelen. Had Amerika zich op den 7en December te Pearl Harbour niet laten verrassen, dan was het niet noodig getveest, de Atlantische vloot ten deele naar den Stillen Oceaan te zenden, hetgeen Engeland op zijn beurt weer dwong de Middelland- sche Zee-vloot te verzwakken. De duikbootoorlog. Edward Thomlinson, de politieke mede werker van den zender te New York, heeft verklaard: „De duikbootblokkade beteekent voor ons het grootste ongeluk en het groot ste gevaar. Indien het koper uit Chili en Peru, het aluminium uit Ndderlandsch Guy ana, het mangaanerts en 12andere pro ducten uit Brazilië op den bodem der zee terecht blijven komen in plaats van in onze havens aan te komen, is het zeer wel mogelijk, dat wij den oorlog in Egypte en Rusland verliezen". Nederlandsche studenten gaan de boeren helpen hij den oo*,t. In samenwerking met den Nederlandschen Landstand wordt dezen zomer door het Na tionaal Socialistisch Studentenfront een oogst- hulp georganiseerd in het dorpje Tinaarlo. Voor deelname aan deze oogsthulp komen alleen mannelijke studenten. - die aan een universiteit of hoogeschool in ons land of in het buitenland studeeren, in aanmerking. Ge durende de eerste tien dagen, tusschen 6 en 16 Augustus, worden de studenten in de school van het dorp ondergebracht. Zij zullen 's morgens van half acht tot twaalf uur bij de verschillende boeren in den omtrek' op het land helpen bij het bin nenhalen van den graan- en aardappeloogst 's Middags zullen zij gezamenlijk sport be oefenen en 's avonds worden in de gym nastiekzaal van de school lezingen gehouden, waartoe reeds verschillende vooraanstaande personen uit de N.S.B.den Nederlandschen Landstand, alsmede enkele hoogleeraren als spreker zijn uitgenoodigd. Het ligt in de be doeling het kamp op Zondag 16 Augustus te sluiten met een feestdag, welke door de stu denten aan de bevolking van Tinaarlo wordt aangeboden. Daarna bestaat er voor de studenten de gelegenheid om bij de verschillende boeren aan het. oogstwerk te blijven deelnemen, zoo lang deze hun arbeidskracht noodig hebben Zij zullen dan echter niet meer gezamenlijk in één kamp zijn ondergebracht en er worden dan ook geen lezingen e.d. meer georgani seerd. Deelnemers aan deze oogsthulp kunnen zich opgeven en nadere inlichtingen verkrijgen aan het adres van het S. Studentenfront. Ra penburg 26 te Leiden. Jubileum W. van Zomeren. Vijf en veertig jaar bij de tram. Op 15 Juli a.s. herdenkt de heer W. van Zomeren, Spaarnhovenstraat 29, alhier, den dag. waarop hij 45 jaar geleden in dienst trad bij de Noord-Zuid-Ho!landsche Tram wegmaatschappij. Dit zeer bijzondere jubi leum (het is bij de maatschappij nog niet voor den jubilaris wel een vreugdevolle dag zijn. Als jongen van 17 jaar kwam hij reeds bij de stoom tram, bij oudere Haarlemmers nog welbekend, en gedu rende niet minder dan 36 jaar heeft hij het puffende en rook wolken uitbrakende locomotiefje trouw VV. VAN ZOMEREN, bediend. Hij kende (Familie-foto) den weg tenslotte zoo goed, dat hij op duistere avonden en bij slecht weer aan het schokken.van zijn locomotief precies Jton nagaan, waar hij reed. Toen de stoomtram werd opge heven, kwam de heer Van Zomeren op de electrische tram als wagenvoerder. Dit doet hij ook al weer negen jaar. Deze „man van de tram" heeft dus wel de geheele ontwikkeling van het bedrijf meegemaakt en hij kan er dan ook heel wat over ver tellen. Thans is de heer Van Zomeren reeds 62 maar nog iederen dag is h(j trouw op zijn post als wagenvoerder op de lijn Haarlem- Leiden. Met groote opgewektheid en nauw gezette plichtsbetrachting vervult hij zijn taak. die er vooral des avonds niet gemak kelijker op geworden is doof de verduis teringsmaatregelen. Hij is thans de oudste wagen-voerder in dienst van de N. Z. H. Het zal hem op den vijftienden Juli a.s. niet ontbreken aan bUjken van medeleven en sympathie. EXAMENS. GEM. GYMNASIUM. Overgangsexamens. Van le klasse naar 2e klasse: Fien Bakker. Ans Boltjes, H. Boot, Ina Clausing, H. Crans- berg, C. Dinaux, Maria van Gils, Tj. Hal- bortsma, Betsy HesF-s Isa Hoog. L. Huges, Eefje Jongejan, Jopie Kniphorst, L. Looyen (v.w.), Anneke Pit Nono Reinhold (v w.), H. Siewerts v. Reesema,.. Hanna Steenmeyer, Lous Stijger, Loeiue Tjaden, Elmar Tuilingh. Lies Venhuizen G. Verwers, R. Vroom Tini Anneveldt, Elza Baan; Dolly van Be ik, C Boelhouwer, Rense de Boer. H. Bos, Nina Buis, Truusje Cassée. .1 Germeraad Thea de Graaf, Nelly Hartong, J. Jongbloed. Greet Kelderhuis. C. Kluitenburg, A. Kroon, Ans Kroon, J. Munnik H. Pelt, J. Pietersen, J Re'tsmh, R. Roclofsen, Tineke Rolloos. Paula van Schelven, Mor,a Snijders, Willeke Slote- tr.aker, Else Stapel. A. Wiedemeyer. Van de 2e klasse naar 3e klasse Nelleke Backer, J. ten Bokkel, C. van der Burg, J. van Eek, A. Fuhri Snethlage, Ajmie Haitsma, W. van der Horst, v.w., Gerda van Leeuwen. S. Lykles,. Drude Mooyman, Liesje Posthuma, Annie Sehaank, Meta Schaagen, Friedje Spliethoff, Anneke Ver haar, J. Barendsen, Corri Berkelbach v. d. Sprenkel, F. v. d. Bogaerde, Cari ten Bok kel, Rietje van Bruggen, H. Bruggeman. G. de Clerck, R. .Meyer, Tjoen Oei, M. Robert, D. van Schelven, J. von Schmidt, J. Sluys-Veer, Ineke van Utenhoven, Jet Wansink, C. Weidema, C. de Zeeuw, P. de Zomer, C. H. Troost. Van de 3e klasse naar de 4e klasse: K. v. Aerssen Beyeren, Marijke Ament, S. v. d. Burg, Carla Doek, Elsje Doek, N. van Eeke- len, Marly Hagnauer, Ria Hartmans. P. Kapteyn, G. Korteweg (voorw.), Jacoba Kraus, Geertje van Maasdam, Gerdi van Mechelen, H. v. d. Mije, K. Noordhoff, Ber- thi Oei, D. v. Paassen, Emma Peereboom (voorw.), Jettie Pleging. Arda Reinhold. F. Sieuwertsz v. Reesema, Rietje Thiel, G. Veenhoven. Nora v. d. Wel, Tini Baars. H. v. Beek. E. Boeser, G. Bosman, Freeke Broe- kema, Janny Bruce, H. Calkoen, W. Geerts, P. Haverkamp Begemann. Minke Heeres, Liesbeth Heilbron, B. Hoff, Ina de Kloet, D. van Leeuwen (voorw.), J. Looijen, Lies Meydes, Anneke Nieuwenhuis, Judith v. Paasschen, Margot v. Roojen, Nellie Scher mer, D. Scholten, Nora Schuyt, H. Sluyter, Jettie Vanier, C. de Vries, Koosje Willinge, L. van Wijngaarden, Gretha Venema. Van de 4e naar de' 5e klasse: W. van Ar- kel, voorw.. Lily Bettman. G. ten Brink, M. Bijleveld, voorw., A. Heimig, J. Heskes, Loekie Jetses, C. Joosten Hattlnk, Titie de Jong, Ch. Knol. F. Kuipers. Liesbeth Be- clercq, voorw.. P. Loof, W. Newsüm. Lottie Prinsen Geerllgs, Aleida Roorda, Lieneke Schepers. Toos Sluyter, Anke Smit. Blossom v. Taalingen, Coreen Teves Ineke Wolter- beek, P. Bakker, voorw. Greta Bakker. IJ. Bakker. Jopie van Beelc. P. Blankevoort. A. van Dlest, S. Fokkema, H. Halghton Anna Koot, J. v. d. ICraats. voorw., W. ScliÖnhard, H. Schotvanger, G. Smits, vporw., Jeantje v. Splunter. Van de 5e klasse naar 6e klasse: J. Beker. Jetske de Boer, voorw., Marie Boshoff, J Brouwer, Tilly de Clerck, Lietje Geerts Didi Halbertsma, voorw., Frieda. Harms J. de Jongh. L. Jonker, Ellie van der Ivaay voorw., Jeanne Kossen, H. Kossen, Peereboom, C. Pet. Hanna Posthu mus, P. Robert, voorw., H. Schraagen. Nellie Slotboom, A. Verdenius, Hanna v. d. Vlugt. Beaumont, S. Bosma, Addy Gorter. Truus Knol, Wally Maschhaupt 1 Betty van Paassen, J. von Schmidt, J. van der Stadt, voorw., R. Talsma, voorw., Hannie Thurkow, J. Weterman, J. Wolff, IC. Zand- stra. W. Barns. MULO-EXAMEN. Geslaagd zijn voor diploma A: S. A. Zuilhof, L. Visarïus, A. W. Teunissen, W. Stolp, E. E. van Asten. A. E. Stolwijk en N. Person, allen Haarlem; A. Schipper, L. Koene. Velsen, C. H. Bakker. G. Oudakker, W. G. Tolman, IJmuiden. G. J. ten Brink. Santpoort, E. Kluën, H. v. d. Velden, Heem stede, A. Schaap. Beverwijk, en voor di ploma B: T. D. Fennik. C. G. A. Hoender dos, M. Mooiweer. A. Hoopman, M. J. Zwart, A. Bolwidt. D. Hakkenbroek. H. Hessels. W. J. Kales, P. Kamstra. R. E. van Gorkum, allen Haarlem. M. Roosjen, M. M. Heinsius. J. Verweij, G. Bakker, Bloemendaal, Th. J. Warnier. Overveen. R. Falch, A. Boersma. A. Hennink. C. J. Schoonenberg, Velsen, P. Bakker. K. Schil- oeroord, F. de Jong, IJmuiden. C. M. Van Hoey. Schilthouwer Pompe. Heemstede en W. J. Woud. Wormer. Turksche minister-president overleden. Tengevolge van hartverlamming. Kort na middernacht is in hotel Pera- Palast te Istanboel de Turksche minister president, dr. Roefik Saydam, aan hartver lamming overleden. Saydam was aan het einde der vorige week naar Istanboel gekomen om verschil lende besprekingen te voeren, onder meer over de vqorziening van het land. Zijn ge zondheidstoestand was toen goed. OFFICIEELE MEDEDEELINGEX. VOLKSTUINEN 1542. De Lnndbouw-Crisls-Organlsatle voor Noord- Holland maakt bekend, dat voor het vervoer van aardappelen door de volkstulnhouders de vol gende regeling is getroffen. De volkstuinhouders zullen In het bezit worden gesteld van een vervoerbewijs, uit te reiken door de Plaatselijke Burcauhouders der L.C.O. Leder, van volkstuinverenigingen, die aangesloten zljr. bij het Algemeen verbond van volkstuindèrsvcr- eenigingen in Nederland zullen door den secre taris van de vereenlging. waarvan zij lid zijn. !n het bezit worden gesteld van een vervoerbewijs. De vervoerbewijzen kunnen alleen worden ai- gegeven op vertoon van het Insehrljvingsbewljs. dat door de Landbouw-Crlsls-Organisatie is oi wordt uitgereikt. Het vervoer van aardappelen op deze lnschrijvingsbewijzen ls verboden. HANDELSVERKEER MET NOORWEGEN. De centrale dienst voor ln- en uitvoer maakt bekend, dat een regeling voor het handelsverkeer mét Noorwegen gedurende 1942 ls tot stand ge komen, voor een aantal met name genoemde produc ten zijn invoercontingenten vastgesteld. Hiernaast beslaat een beperkte Invoermogelljkheld voor andere producten. Aanvragen voor vergunning ■tot storten bij het Nederlandsche Clearing Insti tuut kunnen worden Ingediend bij hel deviezen» Instituut. Anna Paulownastraat 6. 's Gravenhage Wat den uitvoer betreft, dienen aanvragen voor industrieele producten op de gebruikelijke wijze te worden gericht tot den centralcn dienst voor In- en uitvoer, Plet Helnpiein 6, 's Graven hage. Voor agrarische producten tot de mono- pollehouders. GEMACHTIGE VOOR DE PRIJZEN, Bericht No. 114. PRIJS VAN BOSCHBESSEN. Bij de pluk van bosebbessen mag de plukkei aan den opkoopër f 0,65 per kg. berekenen. De opkooper (commisslonnalrj aan den grossier f 0.71 exclusief vracht per kg. Bij verkoop aan de fabriek mag Incluslei kosten f 0,75 worden berekend. Den verbruiker mag f 1 per kg. worden afge nomen. Bericht No. 113. MAXIMUM KLEINH ANDELS PRÏJZE SN VOOR VERSCHE POS. Versche pos. min. lengte 10 cm. per kg. 0.25 HET VRAGEN VAN HOOGERE PRIJZEN IS STRAFBAAR. Coöperatieve vereenlglngen en andere rechts- persoonlljkeid bezittende lichamen, welke ln hun opzet en werkzaamheden hiermede overeen stemmen, dienen voor zoover het mecrcndecl hunner leden als voortbrengers van landbouw producten werkzaam ls en voor zoover zij 'nog geen aanmeldingsformulieren ontvingen ten spoedigste aanmeldingsformulieren aan te vra gen bij den Nederlandschen coöperatieven raad. Groenhovenstraat 3. 's Gravenhage. De nog aan te vragen of reeds ontvangen aan meldingsformulieren moeten voor 1 Augustus 1942 In duplo aan bovengenoemd adres terug ge zonden worden. Volgens art. 5 van het besluit van 20 Maart J.l. van de secretaris-generaal van de departementen van landbouw en vlsscherij en van handel, nij verheid en scheepvaart is de Nederlandsche coöperatieve raad bevoogd, een coöperatieve vereenlging in den zin van dit -besluit, welke verzuimd heeft 2lch vóór l Augustus a.s. aan te melden, te ontbinden. DISTRIBUT1ED1ENST HAARLEM. VASTE BRANDSTOFFEN VOOR RUIMTEN- VOOR BIJZONDERE DOELEINDEN EN WO NINGEN MET UITSLUITEND CENTRALE VERWARMING. Het Hoofd van den Dlstrlbutledienst maakt be kend, dat Donderdag 9, Vrijdag 10 en Zaterdag 11 Juli 1942 aan het Distributiekantoor Zijlstraat m de agentschappen Noord en Zuid de vol gende aanvraagformulieren moeten worden afge haald. A. Een formulier Br. C 250. wanneer de rulmto voor bijzondere doeleinden grooter is dan de ruimte voor particulier gebruik. vraag 2b op dit formulier dient te worden be antwoord met een opgave van den totalen In houd van de voor particulier gebruik bestemde ruimte, derhalave incl. gangc-n, portalen, trap ruimten. toiletten, zolders en kelders. B Een formulier Br. C 251 voor a) ruimte(n) 'oor bijzondere doeleinden waarvan de gezamen lijke Inhoud gelijk Is aan of kleiner ls dan de rutmte(n) voor particulier gebruik; b) ten be hoeve van bedrijven welke in deze ruimte wor den ultgeoefefd; c) voor particuliere woningen, welke niet over een woonvertrek met schoor- steenaanslultlng beschikken en derhalve niet an ders dan centraal verwarmd kunnen worden. Onder ruimten voor bijzondere doeleinden worden o.m. verstaan ziekenhuizen, rusthuizen, scholen, kerken, kantoren, winkels, werkplaatsen, hotels, café's, restaurants, gebouwen en andere lokalen; leskamers van onderwijzers of leeraren die hun beroep hoofdzakelijk In een onderwijs instelling uitoefenen, of voor wie het lesgeven aan huis slechts een bijkomstige bron van in komsten is. zoomede studeerkamers komen niet voor een toeslag ln aanmerking. Ontvang- en werkkamers komen In het algemeen evenmin voor extra brandstoffen üi aanmerking*. Voor het aanvragen van extra brandstoffen voor pensions en hamerverhuurders volgt ccn nadere regeling. Het inleveren va» de ingevulde aanvrage dient persoonlijk te geschieden op den door den Dls trlbutledienst op het formulier gestempelden datum aan het distributiekantoor van het rayon, waar de betrokken lokaliteit gelegen ls. Vraag en Aanbod Vooruitbetaald per m.m. 8 ct Niet voorultbet. p. m.m. 10 ct. Werkzoekenden en aangebo den betrekkingen bij vooruit betaling per m.m6 ct. Niet voorultbet. p. m.m. 8 ct. minimum 6 m.m. Kleine Zakenannonces Afkomstig van handel en be drijf, vooruitbet. p. m.m. 12 ct. minimum 6 m.m. max. 30 m.m. Lessen - italiaansch eu fransob In S m. f 6 p. in. p. t. en Russisch ln 12 m. f 8 p. m. Br. 2653. Personeel gevraagd Voor Huishouding r- 1 Aug. gevr. ZELFST'. MEISJE Voor dag of d. en. n„ liefst boven 20 j„ loon nader bespr. Mevr. v Asselt, Theemsplein 24. - Voor dir. of later gevraagd dienstmeisje v. a. of d. en n Mevr. Stoei, Bloemendaalscheweg 167. Tel. 220S9. - NET DAGMEISJE gevr. v. 9-4 li. of werkster, kl. gez. Zondags vrlj. v.g.g.v. Aanm. na 6 uur of na tel. afspr. 1 8707. Willem d<- Zwijgerlaan 87, Overveen. - NET MEISJE gevraagd van tot 12. Anslijnstraat 4. - Gevr. NET DAGMEISJE, ki Sèzln. S.30-4.30 uur. Goed loon. Br. 2820. NETTE WERKSTER gevr Adres: Kleverlaan 263. NET DAGMEISJE gevr. van 8.30-4 uur. Klein gezin. Zondags rij. Aanm. 's av. 7-8 uur. Bosch en 1-Iovenstraat 17, Haarlem. Gevr. dir. voorl. tijd b. 2 Hee- ren JUFFR. v. d. HUISH., ext. 4 dg. I. d. week v. 9-5 u, zonder kost. Goed kunn.koken. Br. 2823 Gevr. MEISJE v. d. ochtend uren in kl. gez. 's Zond vrij. Aan melden na 8 u. n.m. Lorentz- kade 358. Gevr, R.K. 2de MEISJE voor de ochtenduren. Hoog'landpark 4 (v.h, Wilhèlminapark). Gevr. NET MEISJE of juffr v. 4 ocht. van 9-12 u. Brederode- straat 8 b. Kleverpark. (IANDIG MEISJE voor uir gevr. voor kamér- en voork vverkz.h. Pension, I-Ioogeweg 70. Zandvoort. Gevraagd liefst voor direct ter assistentie der hulsvrouw voor tijdelijk of vast flinke ZELFST HULP in doktersgezin met 2 kin deren. Dienstbode en ochtend meisje aanwezig. Br. 282S. Gevr. NET DAGMEISJE 9-2 uur. O. Nassaulaan 75, O'veen. Gevr. per 1 Aug. beschaafd MEISJE als annk. naaister, be nevens leerling. Br. 2830. Mevrouw Hymans-Staal vraagt tegen 1 Aug. een nette flinke DIENSTBODE. Hollandsche. voor dag en nacht. Zelfstandig kun nende werken en koken. Van Oostzanenlaan 9, H'stede. Gevr. tegen 1 Aug. fl. ME1SJ1- voor d en n Mevr. Bakker Schut Louise de Colignylaan 24. Hrl MEISJE gevr. van 8.30-4 uur 16 j. in kl. gez. z k. Brede- roodscheweg 106, Santpoort bij Ruïne. Gevraagd nette WERKSTER voor Vrijdagmorgen. Mentawkfr 18, Hrl. N. HULP IN DE HUISHOUDING gevraagd voor heeie dagen, liefst tusschen de 30 en 40 jaar. Korte Parkweg 4, Bloemendaal. Gevraagd voor direct onge- dipl. VERPLEEGSTER bij oude Heer en Dame voor lichte verpl en huishouding. Joh. Verhulstweg 64. Santpoort-Station Gevr. voor direct keurig1 WERKMEISJE v.- 9-5 uur of: werkster als noodhulp t.m. 11 Juli. Br. 2696 of tel. 28625. Tegen 1 Aug. NET DIENST- MEISJE gevr. (voor dag of d en n,). Crayen estersingel 11 H'stede. Aanm. na 7 uur. FL. HULP v. Dinsd. en Vrijd v, 8.30 tot 5 .uur, zondof kost Aanm. Fred. v. Eedenplein 34 Heemstede. FL. MEISJE gevr. per 1 Aug of later in kl. gezin v. d. en n. goed kok. en w„ fl. loon. Alleen pr. get. aanm. Mevr', v. Ter- tholen. Merellaan 11. Aerden hout-Bentveld. Gevr. net BURGERMEI SJT voor de huishouding v. d. of d en n. Adres: Joh. Verhulstweg 6. Bloemendaal. Gevr. zoo spoedig mog. NET DAGMEISJE, jong meisje voor lichte winkelwerkz. en nette werkster v. 2 ocht. p. w. Aanm Daams, Bloemend.weg 123 b. Bid Gevr. JUFFROUW om aardap pelen te schillen en groente schoon te maken. Aanm. iederen dag: Herstellingsoord Kareol Aerdenhout. Een net meisje gevraagd als HULP IN DE 'HUISHOUDING. Adres mevr. Kooij, Iordensstraat 32, Haarlem, Gevr. een fl. NET MEISJE van 8.30-4 uur. Heerenweg 148. Heemstede. MEISJE gevr. v. heele of halve dagen. Hoog loon, goede behan deling. v. Slingelandtlaan 11, Hst Gevr. NET MEISJE van 9-3 met middagmaal. Eerelmanstraai 10, Heemstede. Voor terst. gevr. te Santp. een bescli. R.K. nULP EV DE HUISH. ter assist, van de vrouw des huizqs in gez. m. 3 schoolg Hrind, Intern. Goede beh. en huis verk. Werkster aamv. Br. m. opg v. inl. en verl. sal, no. 279 5. Mevr Hoogendljk. J. v. Goyen- straat 17. Heemstede, vraagt fllnl; dag of dag en n. MEISJE. Gevr. in gez. v. 3 pers. zelfst. MEISJE tot 4 u., of tot 7.30, Zon dags vrij. Aanm, 's avonds na 7.30. Mevr. De Jong, Burg. Sand- bergstraat 3. Gevr. bij danie-alleen een NETTE HULP v. d. morgenuren van 9-12 uur. Zond. vrij. Geen wasclj, Aanm. Iepenlaan 56 Bl'daa) (ICinheitnpark) Gevr. NET MEISJE (leeft vanaJ 14 jaar) voor halve d. of tot 3 uur. Splegelenburghlaan 4, Aerdenhout. Flink MEISJE gevr. 1 Aug. v. d. en n. Tweede meisje aanw. Wagenweg 208. Gevr. KAMER-WERMEISJE. Intern, en keuken-werkmeisje Hotel de Leeuwerik, Kruisstr. 30 MEISJE of werkster gevr.. hal ve dagen of enkele ochtenden Delftlaan 107% Gevr. FLINK DAGMEISJE boven IS j. van 8.30-7 uur Spaard. weg 542. NET MEISJE gevr. tot 2 uur. Hulp van meerderen aanw. Adres Mevr. Koot, Zijlweg 57, H'rlem, Voor Bedrijf Accountantskantoor vraagt v. direct een VROUWELIJKE BE DIENDE. Brieven met volledige inlichtingen en opgave van ver langd salaris no. 2S37. Rijwiel-stalling C. Vork. Ro- zenstr. 33, vr. voor direct FLINK PERSOON, liefst met rep. bek Gevr. WINKELJUFFROUW en slagersleerling. Fa. H. Peper Zandvoortschelaan 24. Heemstede Inpakbedrijf vraagt een nette JONGEN van 17 jaar, goed loon Br. 2840, Gevr. NETTE JONGEN 15 a 16 j.. gesch. v. kruideniersvak. Tevens le en 2e bediende gevr. W. van Amerongen, Bronsteeweg 2. Tel. 2816S, Heemstede. OPPASSER gevr. v. rijwiel stalling voor Zondags. Kenau straat 14, Haarlem. N.V. v. h. E. Tisslng, Lisse. Manufacturen en Confectie vraagt voor direct een PRIMA VER KOOPSTER, liefst in het bezit v. h. Manufacturenbrevet! Wasscherij 't Kleverpark, Sant poorterstraat 41, vraagt een CENTRIFUGIST, boven de 40 jaar. NETTE LOOPJONGEN gevr v,g;g.v. Alphenaar, Kruisweg 49 BROOD WIJK beschikbaar v halve dagen. Eigen Hulp. Zijl straat 56. - Voor direct gevr. flinke SMÏDS-LEERLTNG. J. H. v. d Vosse, Korte Houtstraat 6. H.H. KAPPERS. Leerling, vergev. of aank. 2de bediende gevr. Floresstraat 9. Personeel aangeboden Voor Huishouding DAME-HUISHOUDING. Be sch. charm, gezonde dame. 35 j.. prima huis- en gastvrouw zou gaarne huish. verzorgen van Heer, zelfde leeftijd. Br. C Groote Krocht 16, Zandvoort. Bekw. COST. NAAISTER vr werk aan huis v. dames en kind kleeding, ook Verm., w. on rep ^overhemden. Br. 278S. B.z.a. onged. VERPL., ook zeer goed bekend met klnderverz. gen. hulsel, hez. te verrichten, in of extern .Br. 2845. HUISHOUDSTER, 52 j., zoeki plaatsing hij eenv. Heer-alleen Chr. beg. Voor spoedig mogelijk Br. 2846. HUISHOUDSTER biedt zich aan in klein gezin of bij Heer alleen. P.G. Br. 2847. Dame v.g.g.h. P.G. zag zich gaarne geplaatst ln kl gezin, om de leiding van de TTUISH. op zich te nemen tegen kl. vergoeding Hulp van meisje of werkster aanwezig. Br. 2459. NET MEISJE, 18 J. m.g.g zoekt BETREKKING v. d. dag m. kost. Br. 2809. MeJ. Moser, Raamvest 47, tel 116S4 vr. en biedt aan v. terst 15/7 en Aug. VROUWEL. HÜIS- PERS., ook heele en halve dagen Besch. j. dame, 28 J., b.z.a. als tijdelijke HULP v. d. ÏTUISYR Pr. getuigschr. Br. 2808. Juffrouw op leeftijd b.z.a. voor de HUISHOUDING. Br. onder no 9 50 Boekhandel Blommesteyn Kerkstraat 14, Hilversum. WERKSTER b.z.a. voor alle dagen. Ongeh. Br. 2787. Bej. juffr. biedt zich aan bli dito Heer of Dame als HUIS HOUDSTER. Weinig of geen sa laris. Christelijk gezin, liefst om geving van Haarlem. Br. 2844. Voor Bedrijf Bekw. DAMES- EN HEEREN- KAPPER b.z.a., liefst in Haarlem of omg„ zoowel ln- of extern, tegen half Aug. of begin Sept Genegen in de toekomst ook d< zaak over te nemen. Br. met cond. 2848. Gevraagd ADRESSEN SCHTJ- YEN of soortgelijk werk. Br. 2S10 Huizen gevraagd Te huur gevr. door Jonge men- schen KLEIN VRIJ HUIS of ge deelte f 5.50— f 6.50 p. w. Br. 2654. Partic. vraagt HUIS te koop tusschen f 5.000 en f 10.000. Br. 2655. BURGERHUIS te koop gevr. Br met prijs 2656. Gep. Dame vr. ONGEM. KA MERS met stook- en kookgeL ev. kleine berg. Br 2758. WONING gevr. door bej. echt paar of gest. kamers m. gebr. v. keuken. Br. 2757. Te huur gevr. HUIS of ged. huis d. echtp. z. k. te Aerdenhout, Heemstede of omtr. Leidsche- vaart. Br. 2756 Huizen aangeboden Wie ruilt BOVENHUIS Amster dam-C. voor woning Haarlem Br 2657 Woningruil. Mooi BOVENHUIS agb. 1 hoog Amsterdam, v. woning te Haarlem. Br. 2658, VRIJ HUIS centrum, gezellige stand f 30 p m. In ruil aangeb. voor kleiner bovenhuis centrum o£ H.-N. Br. 2659 Woningruil VRIJ HUIS In H.N. in ruil agb. tegen vrij- of boven huis in centrum of aan hoofdweg. Br. 2660. WERKPLAATS te huur. K. Re- gulierstr. f J.50 p. w. Te bevr. Joubertstraat 41 Heemstede Direct te aanvaar den VOLLEDIG INGERICHT HUIS. Groote achter- en voortuin, telefoon, bad, geheel ingerichte keuken en alle comfort. Br. 2755. Kamers gevraagd Gevr. door a s echtp. 2 GE- STOFF. KAMERS m. keuken of k.- gebr.. of ongem. étage. Haarlem- Nrd. of Bloemendaal. Br. 2661. Jong Echtp. zoekt tegen half of eind Juli GEM. Z. EN SL.K. met gebr van bij voork. vrije keuken. Br. 2662. Dame vr. ZIT- EN SLAAPK. tegen Sept. omg. den Hout. Br. 2863. Dame zoekt zonn. GEST. ZIT- EN SL.K. in besch. omg. m. str. w-, gascomf. Stprt. Bl'dl of Heemst, liefst bij stat. Br. 2664. Dame m. 1. vr. zonnige GE- STOFF. ZIT-SLAAPK. m. voll pens. a f 55 p. m. z, spoedig mdg. Br 2665 Vertrouwd heer. gep„ zoekt vrije ZIT-SLAAPK., zonzijde even tueel met eenvoudig middagmaal. Br. 2761 Bejaard echtp. vr. 2 ONGEM, KAMERS met stook- en k.gele- genh. f 16 p. m. begin Sept. liefst Hrl.-Nrd. Br. 2760,

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 11