I „Reparo" HET GEHEIMZINNIGE SCHAAKSTUK Incasso-Bank N.V. Alle bankzaken DAMIAATJES FEUILLETON door FRANZ WENDELMIITH Geautoriseerde Nederlandsche bewerking door B. L. VENZELAAR. 55 „Dat antwoord weet ik vooruit! Alles is zoo'n overduidelijke onzin, zoo belache lijk naief, dat we ons daar niet mee behoe ven op te houden." Van Stolberg bemoeide zich niet vérder met den veldwachter, maar verliet het vertrek en begat zich naar de andere kamer, om zijn plicht te doen. Hij hoorde niet meer, dat opnieuw het belletje van de telefoon rinkelde, maar duwde de deur achter zich in het slot. Hij' liep, zonder iets te zeggen den do minee en Homan voorbij tot hij vlak voor den kleinen Chinees stond en wierp hem een staalharden blik toe. In dien tusschen- tijd nam Treslong den hoorn weer van den haak en luisterde naar de zachte stem van de telefoonjuffrouw. „Gesprek uit Amsterdam. Ik zal u Ver binden." Treslong wachtte in ademlooze spanning. Hij hoorde knetteren en kraken' in de lei ding en daarna een mannenstem: ,Hier het hoofdbureau van politie in Am sterdam. Is daar 'veldwachter Treslong van Den Burg op Texel? Ja. mooi, dan zal ik u verbinden met hoofdcommissaris Pee lers, die u-spreken moet". Treslong maakte'onwillekeurig een bui ging in de ledige ruimte, dan weer het knetteren en kraken in- de telefoon. stemmengefluister, dat zwakker werd. Dan weer' gekraak, het duidelijke verschui ven van een stoej, die ruw achteruit ge schoven werd en dan een kuchje: .Hallo, Hallo!, Is daar veldwachter Treslong in Den Burg op Texel?" „Persoonlijk aan Het toestel!" riep deze terug en maakte opnieuw een buiging. „Hier is Peeters, hoofdcommissaris van politie in Amsterdam. Ik bel u op, in ver band met dat onzinnige telegram, dat u mij gestuurd hebt. Waar is dat goed voor? De man, dian ik naar Texel gezonden heb, heeft toch aoor mij onderteekende bewijs stukken bij zich Of is dat soms nog niet voldoende. Neemt u daar geen genoegen mee De veldwachter liep rood aan, gelijk een gekookte kreeft. „Maar natuurlijk, commissaris, zeker neem ik met uw bewijzen genoegen, maar u begrijpt, het is een beetje ongewoon en ik ben voorzichtig". „Nu ja ik wil uw houding niet bé- critiseeren, maar ik verlang onvoorwaar delijk, dat mijnheer Yen Fung Tsee met de hem toekoiriende onderscheiding behan deld wordt." Voor Treslong's oogen ontwikkelde zich bliksemsnel het tafereel» dat zich in dit oogenblik in de andere kamer moest af spelen, maar hij besloot voor zichzelf, dat hij zijn handen in onschuld zou wasschen. Daar kon die eigendunkelijke rechercheur donder op zeggen. Hij was zelf van alles de schuld. De manier waarop Van Stol berg zich zelfs tegenover collega's meende te moeten gedragen, stuitte hem allang te gen de borst. Iriwendig maakte hij zich vroolijk bij de gedachte, welk gezicht de rechercheur zou zetten, als hij door Peeters werd uitgevloekt. „Wat mij betreft, mijnheer de commis saris, heb ik natuurlijk geen fout gemaakt, Mijnheer Yen Fung Tsee heeft bij mij thuis gedineerd en we hebben het hem aan niets laten ontbreken. Ik ,,Wat bedoel je met de woorden» dat jij zelf geen fout hebt gemaakt Is er dan soms iemand anders, die stommiteiten uit haalt „Excuseer, commissaris, maar er .is een rechercheur uit Leeuwarden hier. Ik moest om bijstand vragen, omdat op ons eiland een buitengewoon gevaarlijk individu rond- averft, dien we nog niet hebben kunnen aanhouden. Mijnheer Van Stolberg, de be doelde rechercheur, is van meening, dat de kleine Chinees identiek is met een berucht en gezocht bankroover". „Doe de groeten aan dien Stomberg!" schreeuwde Peeters. „Stomberg heet hij toch, nietwaar? Juist een goede naam voor zoo'n sukkel. Zeg hem uit mijn naam, dat hij de grootste idioot is, die op God's aard bodem rondloopt. Laat hem zoo spoedig mogelijk aan de telefoon komen, als het karr'. Jawel, commissaris, hij is op het oogenblik bij mij, in een andere kamer". „Roep heni dan onmiddellijk en vlug. Ik ben niet gewend om lang te wachten". „Ik ga al, commissarisstotterde Tres long, maakte een beleefde, maar volkomen overbodige buiging voor de telefoon, legde den hoorn op de tafel en rende naar de andere kamer. Toen hij binnenkwam, zag hij een vreemd schouwspel. Van Stolberg stond voor den Chinees, wiens handen geboeid waren. Piet Homan zat in een stoel en keek meer verbaasd, dan geschrokken. De pre dikant daarentegen was opgesprongen en keek met booze blikken naar de arrestatie. De rechercheur begon juist te spreken, toen de veldwachter binnenkwam, daarbij keek hij Yen met halfgesloten oogen, aan. „Zie je. m'n waarde, het is niet zoo gemakkelijk, om de politie een rad voor oogen te draaien, als jij je misschien hebt voorgesteld". Yen glimlachte alsof er niets gebeurd was en er geen stalen armbandjes om zijn polsen zaten. Ziin glimlach veranderde echter in een vroolijk lachje, toen hij ant woordde Ik hétzelfde zeggen, als wat mijn heer altijd zeggen, als de zaak gaat scheef". „Z09, en wat zegt jouw heèr dan wel?" „Driemaal hel en duivel!- Van Stolberg keerde zich om, toen Tres long binnen kwam. Hij wilde iets zeggen- maar de uitdrukking op het gelaat van zijn gastheer hield hem ervan terug. (Wordt vervolgd) Een winkelier uit St. Anne Een vaste klant van Bonera Kreeg met fatsoen Van alles i'n rantsoen Om dat te verdeelen pro rata Reputatie door Presioiio! HEEMSTEDE WEER DIEFSTAL VAN AARDAPPELEN. Hedennacht ziin aan de Wagnerkade weer 30 M2 aardappelen gestolen, die eigendom waren van de gemeente. R.K. MULO-EXAMENS. gd zijn: A. Meewissen, J. Rem merswaal, J. Uljee, P. Zeestraten, J. v. Beek, J. v. Dorp, C. v. Duin, M. v. d. Geest, M. de Groot, P. de Groot, J. Kiebert. W. v. d. Nouland, P. Reuvekamp, G. Sikking, J. v. Eijk, J. v. d. Aar. P. v. Balen. M. v. d. Berg, F. Bersee, A. Blom, A. Braakhuis, P. Brandsma. Geslaagd: P. Gortzak, L. Hellebrekers, J. Houthuizen, J. Kaandorp, C. v. d. Vlugt, C. Vrijburg, P. Warmerdam. J. de Winter. A. v. Tol, J. Vink. W. Warmerdam, A. Woerde, J. v. d. Dries, J. v. d. Eem: A. Frensen, J. Gozeling, A. Houtkamp, F. v. Buuren, C. Kroeze, C. Brink. J. de Haan. W. v. Breemen, H. Draijer, L. Jonk, H. Stef- felaar.. Afgewezen: 11 candidate». WAT GEVONDEN WERD. Terug te'bekomen bij: Bureau van politie Heemstede, een roeiboot en een breiwerkje, Samson, Havenstraat 2. ceintuur: Prins, Kadijk 1, ceintuur; Binnenweg 132. distri butiebonnen; Havinga, Chrysanthemumlaan 12 gymnastiekschoenen; Schoenmaker, Voorweg 1, hondje: Hilversberg, Weissen- bruchlaan 14, horloge; Kis. Thomsonweg 187, Aerdenhout, horloge; Vos, Molenwerf- laan 70, handschoen; Bur. van politie, muts; v. d. Heyden, Camplaan. parapluie; v. d. Ploeg, J. v. d. Bergstraat 30, Groenendijk, Joh. Verhulstlaan 22. Wüst. Zandv.laan 120 en J. Bloemendaal, Haemstedelaan 4. por- temonnaie: Heijneman, Borneostraat 45, gymnastiekschoen; Kamplaan 92, vestje. Terug te bekomen bij Coolder, Meer en Boschlaan 20, portemonnaie; Wiersma, Jan v. d. Bergstraat 39, portemonnaie: Smoo renburg, Jac. de Witstraat 20, sleutel; Zon neveld, Drieheerenlaan 30, gebreid wollen vest. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd. H. Poldermans en E. H. Heis; jhr. E. B. F. R. G. Wittert van Hoog land en jkvr. A. C. v. d. Poll. Getrou\yd. Tj. Spoelstra en E. H. Schroder; F. Vonck en M. J. Glerum; W. J. Wiers en jkvr. K. M. Feith. Bevallen. E. M. MascinL-v. d. Eijken, d.; M. J. J. v. Amerongenv. Dril, z; G. J. Norijv. d. Pluijm. z.; P. SeméBek, z. Overleden. P. Weijer. 51 j„ geh.; A. Broeker, 73 j., geh. BLOEMENDAAL DE NIEUWE WETHOUDER. Met verwijzing naar onze mededeeling van gisteren, dat de heer J. Keuter benoemd is tot wethouder van de gemeente Bloe mendaal, berichten wij, dat de heer Keuter lid is van de N.S.B. en groepsadministrateur van de zelfstandige groep Bloemendaal. ZANDVOORT Internationale Harddraverij Organisatie in handen „Vooruit". Naar wij vernemen zullen op Woensdag 29 Juli internationale harddraverijen wor den gehouden te Zandvoort. De courses zul len verreden wonden op een deel van het auto-circuit* dat zich daarvoor uitstekend leent. De organisatie van de draverij is in han den van het Paarden sportcomité „Vooruit", dat ook andere jaren de kortebaandraverij op de Boulevard verzorgde. 1 Kruisweg 59 HAARLEM Safe-Deposit Raad aan vacantiegangers. Hedenavond van 18.05—18.15 uur zal over den zender Hilversum 1 een vraag gesprek worden gehouden met den heer H. J. Leupen, secretaris van de interde partementale commissie ter bestudee- ring van het vraagstuk van de vacantie- spreiding. Hierin zal tevens aan de va cantiegangers advies gegeven worden over het gebruik maken van de spoor wegen in de komende vacantieweken. VOORSCHRIFTEN VOOR ADVERTEN TIES IN NIEUWSBLADEN EN TIJDSCHRIFTEN. De Staatscourant bevat een besluit van den secretaris-generaal van het Departe ment van Volksvoorlichting en Kunsten betreffende het plaatsen, van advertenties in nieuwsbladen en tijdschriften. Hierih wordt bepaald, dat deze adver tenties zoodanig moeten worden opgesteld, dat duidelijk blijkt, dat zij niet behooren tot het redactioneele gedeelte, terwijl zij •voorts naar vorm en inhoud aan de volgen de eischen moeten voldoen a. Zij behooren zakelijk zonder kenne lijke misleiding of overdrijving te zijn h. Zij mogen niets bevatten, dat er top leiden kan de belangen of het streven naar gemeenschap van het Nederlandsche volk, zijn kuituur of economisch leven te ver zwakken of de godsdienstige gevoelens varp anderen te kwetsen c. Zij mogen niets inhouden, dat de eer of het welzijn van een ander .wederrech telijk aantast of zijn goeden naam schaadt; d. Zij mogen niets inhouden, dat om an dere redenen in strijd is met de openbare orde en goede zeden. Voorts kan de secretaris-generaal in het belang van de volksvoorlichting nadere voorschriften vaststellen, waaraan adver tenties moeten voldoen. Verder is bepaald, dat de uitgever den- gene, die in feite de leiding hoeft over het adverterwtiegedeelte van een nieuwsblad of tijdschrift als advertentiechef behoort te vermelden onder de in het journalisten- besluit bedoelde vermelding op elk exem plaar van een nieuwsblad of tijdschrift. De uitgever en de advertentiechef zijn verplicht naar beste weten én kunnen er voor zorg te dragen, dat het advertentie gedeelte van een nieuwsblad voldoent aan bovenbedoelde richtlijnen. Een uitgever of een advertentiechef, die zijn hem door dit besluit opgelegden plicht verwaarloost, pleegt een beroepfeovertre- ding. Genoemde secretaris-generaal kan tn dat geval den uitgever of den advertentie chef tuchtrechtelijk straffen met: a. een waarschuwing: b. een geldboete van ten hoogste tweeduizend gulden. Voorts kan hij in zeer ernstige gevallen, indien hij zulks in het openbaar belang noodzakelijk acht, een nieuwsblad voor bepaalden of onbepaalden tijd verbieden advertenties te plaatsen. Dit besluit kan worden aangehaald als „Advertentiebesluit 1942". Het treedt he den in werking. „HOUDT UW HONDEN VAST!" Reeds eerder werd melding gemaakt van het ontvreemden van groenten van volktutnen Doch dit is nog niet het eenige kwaad. De Jeugd bezorgt hier en daar ook nog al eens overlas', en zeer zeker zal de medewerking^ van onder wijzers en oudprs ter bestrijding van dit euvel op een hoogen prijs gesteld worden. Wat echter een niet mindere ramp voor de tuinders betee- kent. zijn de losloopende honden. Deze dieren vliegen spelenderwijze elkaar achterna, hollend over de beplante tuinen, vernielend wat zij be treden. Het zijn meestal de honden van de wandelaars, die 's avonds een luchtje komen scheppen .en langs de open tuinen rond wandelen. De dieren weten niet wat zij verwoesten, doch de eigenaars dezer honden zeer zeker wel. Een dezer volks tuinders heeft dan ook om deze reden een groot bord op zijn tuin geplaatst, waarop met duide lijke groote letters is geplaatst: Houdt uw honden vasf Want zij kunnen het niet wetgn Zij geven mij maar overlast En ik heb anders niet te eten. Moge deze enkele regels medewerken tot het sparen van deze tuintjes. Rond^ van Haarlem. Tallooze renners nemen 26 Juli deel. Zoo langzamerhand krijgt het bestuur van H.S.V. „De Kampioen", dat Zondag 2K Juli in de omgeving van de Delftlaan de Ronde van Haar lem organiseert, een overzicht van de renners en het blijkt, dat de prominente figuren uit ons land aan de start zullen verschijnen. Het aantal renners Is bijzonder groot en reeds hebben hon derd vtjf en dertig amateurs zich aangemeld Vermoedelijk zullen allen niet aan de start ver schijnen, anders zal een selectie moeten worden toegepast. Voor de beroepsklasse schreven zestig renners in en daarbij zijn ook de Haarlemmers, Cor de Best. Gerard Peters en Teun Ooms. Ver der noemen wij de Nederlandsche kampioen Motké, Steenbakers, Lust, Lakeman. Dcmmenie. Joosten. Piet van Nek.' Met enkele renners wordt nog onderhandeld. Om een uur rijden de nieuwelingen, om twee uur de amateurs en om vier uur de beroeps- rijders. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Bril: Key. woonark Jannie. achter perceel 40. Zuid Schalkwijk; Stof: Elfring, Leid- schestraat 1": Geitje: Hennemart. Lorentz- kade 210; Halskettinkje: Voets. Van Nes straat 45; Hondje: Hulst. Berkenrodestraat 22; Insigne: Vis, Nassaulaan 46 rd: Jasje: Kruyer. Berkenrodestraat 28: Portemon naie" met inh.: Alders, Lange Veerstraat 10; Polderman, Perseusstraat 8 rd en Kuieren. Gen. Cronjéstraat 99; Shawltje: Basterd, Koorstraat 3.Tasch m. inh.: Stoeltje, Scho- terweg 24: Trajectkaart: De Wit. Perseus straat 21; Zakken: De Haan, Beukenstr. 35. New-York bezored over het Duitsche offensief. Uit New York wordt gemeld, dat de Duit sche opmarsch aan het Oostelijk front in de Ver. Staten ernstige bezoj-gdheid heeft doen ontstaan. De bladen publiceeren de berich ten over den Duitscfren opmarsch met groofe opschriften. De militaire criticus van de New York Times schrijft: „Men moet nieuwe Duitsche overwinningen op het Sov- Voor OVERHEMD-REPARATIES Jansweq 42 hoek Parklaan BETER EN VOORDEELIGER I jetleger verwachten. Hitier ziet van iedere sensatie-overwinning af en leidt zijn troe pen naar een gebied, dat hem een degelijke en vaststaande winst oplevert. Men kan met ontkennen, dat Duitschland het groote zo- meroffensief is begonnen en dat het in mili tair opzicht den geallieerden verreweg de baas is." Zweedsche bladen publiceeren uitvoerige berichten van hun door de Amerikaansche persvereeniging uitgenoodigde medewerkers over hun indrukken uit New York in oor logstijd. De correspondent van „Stockholms Tidningen" schrijft o.m., dat de New York- sche haven, afgezien van het Zweedsche diplomatenschip ..Drottingholm" en de ge schonden romp van de „Normandie" volko men leeg is. In New York zijn de kosten van levensonderhoud met 20 tot 30 pet gestegen. Het straatverkeer is vergeleken met vroeger zeer gering, nu de rantsoeneering van ben zine het verkeer van particuliere autos sterk verminderd heeft. Men ziet opvallend weinig soldaten, wel zijn er vrouwen in uniform. Openhartige Hoofdartikelen. De Amerikaansche Onafhankelijkheidsdag is dit jaar kalmer verloopen dan in vredes tijd. De eindelooze rijen auto's, die anders op Independenceday de straten van New York plegen te verstoppen, bleven ditmaal achterwege. Voor het eerst sinds het uit breken van den oorlog bleek duidelijk, hoe groot de schaarschte aan banden en benzine In de V S. is geworden. De bladen bevatten de gebruikelijke hoofdartikelen over Amerïka's onafhanke lijkheidsverklaring. die noodzakelijk was wegens „de voortdurende aanmatigingen en usurpaties van het Vereenigd Koninkrijk". Uiteraard werd hieraan toegevoegd, dat thans veel is veranderd sinds den tijd. waar in Franklin officieel protesteerde tegen de „absolute tyrannïe. die Engeland tegen deze staten trachtte te handhaven". De nieuwe wereldoorlog speelde een* groote rol bij de herdenking van dezen dag. Bijna zonder uitzondering verweten de bladen den En- gglschen bondgenoot gebrek aan initiatief en offepsieven geest en het ongemotiveerde optimisme, waaraan de Britsche openbare meening zich overgeeft, werd onverholen fout genoemd. Aan den anderen kant gingen stemmen op, die ook op de V.S. een deel van de =chu!d aan de voortdurende tegenslagen wil len afwentelen. Had Amerika zich op .den Ten December te Pearl Harbour niet laten verrassen, dan was het niet noodig geweest, "'e Atlantische vloot ten deele naar den Stillen Oceaan te zenden. Hetgeen Engeland op ziin beurt weer dwong de Middelland- sche Zee-vloot te verzwakken. De dnikbootoorlog. Edward Thomlinson. de Dolitieke mede werker van den zender te New York. heeft verklaard: „De duikbootblokkade beteekent voor ons het grootste ongeluk en het groot ste gpvaar. Indien het koper uit Chili en Peru, het aluminium uit Néderlandsch Guy ana. het mangaanerts en 12 andere pro ducten uit Brazilië op den bodpm der zee terecht blijven komen in plaats van in onze havens aan te komen, is het zeer wel mogelijk, dat wij den oorlog in Egypte en Rusland verliezen". BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: 8 Juli: P. Meijer en W. Kabel; A. van Rossum en M. A. van Oers'; K. A. Hollink en A. de Jong; M. Wesseling en W. C. G. Rieü; H. P. Kruithof en C. van der Putte: H. de Looze en M. J. Nieman; M. van der Velde en J. van Schravendijk; D. C. Ver- del en J. M. Hirs; P. J. Hulsbergen cn-E. Duijff; J. B. Snoeks en J. M. Koster: M. C. Busking en C. P. Winkler; W. de Redelijkheid en E. W. Huijboom; A. Koster en W. van der Linden: C. C. Romijn en C. J. van Bakel; W. Haasbeek en W. A. Klabou; C. Wijnstra en A, Wit; A. H. Huizinga en B. I. M. van Brero; A. van Roode en M. E. Groeneveld; J. W. Rijk en A. C. van Hamelsveld; J. L. Kees maat en T. J. Scholten: H. Polak en L. N. Bis schop van Tuinen: J. C. v. d. Muijzenberg en H. van: Waveren; W. Snieder en M. Vermeu len; P. Slebe en P. A. Teeuwen; R. van See- nus en J. M. Seijffert; J. A. van der Pligt en W. Verkerk: M. M. van Dijke en M. van Es: H. C. Hagen en A. J. Hagen. Gehuwd, 8 Juli: J. Hesseling en G. Bouw- knegt; H. van den Eijkhof en J. M. Winter; D. de Graaf en L. Buss; W. E. Jonker en A. W. Ie Febre; P. Brak en G. J. Jeltes; W. J. W. Vellinga en A. M. Schuurman: L. F. Schelfaut en J. Slicht: A. E. tie Haas en A. G. Kuipers: M. T. Klinkenberg en C. v. d. Bosch; H. G. Coblens en J. de Langen; F. T. Harren en A. M. Verkooij: A. J. de Ridder en M. A. Verkaart: S. de Munk en S. M. van Nassau; J. van de Pol en S. Beck; P. van Woensel en J. A. Fransen; N. van Dijk en J. C. de Kok; A. T. Kok en M. F. van Dam; H. J. Uitermark en H. J. Veering; C. H. Reiber en A. A. Schrander: J. Visser en E. van Die: J. Dijs en M. Planting; A. van der Weiden en C. W. Wilms; J. v. Egmond en H. T. Mtilder; R, Verhoef en J. M. G. Groes; J. Toepoel en T. Tjeertes: A. van Tongeren en E. Jansen: De Nieuwe en G. H. J. Groe neveld; J. Visscher en J. M. Kuijper; Stef- feis en A Lijnzaad; B. G" P. van Berkel en G. Eenkhoorn; H. J. Sluiters en J. Behr. Bevallen: 6 Juli: M. E. MoerkerkKlum- per. d. J. B. VerweijDe Winter d. 7 Juli: J. P. DiemerWeijland, z. J. van Riezen De Leeuw, d. M. C. T. SonnemansKlein, z. H. C. van Dijkvan den Berg, d. J. Bree- dijkPlaizier, z. 8 Julii: D. A. Wigchert Wiersma. d. H. C. BeijenKoehorst, z. Overleden: 6 Juli: C. P.. 12 j., d. v. H. A. Duin, Jan Haringstraat. 7 VTuli: J. Zeeman, 83 j.. Accaciastraat. A. van WalenBlom- mert, 66 j., Zonnebloemstraat. Jubileum W. van Zomeren. Vijf en veertig jaar bij de tram. Op 15 Juli a.s. herdenkt de heer W. van Zomeren, Spaarnhovenstraat 29, alhier, den dag, waarop hij 45 jaar geleden in diens', trad bij de Noord-Zuid-Hollandscbe Tram wegmaatschappij. Dit zeer bijzondere jubi leum (het is by de maatschappij nog niet voorgekomen) moet voor den jubilaris wel een vreugdevolle dag zijn. Als jongen van 17 jaar kwam hij reeds bij de stoom tram, bij oudere Haarlemmers nog welbekend, en gedu rende niet mmder dan 36 jaar heeft hij het puffende eri rook wolken uitbrakende locomotiefje trouw W. VAN ZOMEREN, bediend. Hij kende (Familie-foto) den weg tenslotte zoo goed, dat hij op duistere avonden en bij slecht weer aan het schokken van zijn locomotief precies kon nagaan, waar hij reed. Toen ae stoomtram werd opge heven, kwam de heer Van Zomeren op de electrische tram als wagenvoerder. Dit doet hü ook al weer negen jaar. Deze „man van de tram" heeft dus wel de geheele ontwikkeling van het bedrijf meegemaakt en hü kan er dan ook heel wat over ver tellen. Thans is de heer Van Zomeren reeds 62 maar nog iederen dag is hij trouw op zijn post als wagenvoerder op de lijn Haarlem- Leiden. Met groote opgewektheid en nauw gezette plichtsbetrachting vervult hij ziji taak, die er vooral des avonds niet gemak- kelyker op geworden is door do verduis teringsmaatregelen. Hij is thans de oudste wagenvoerder in dienst van de N. Z. H. Het zal hem op den vüftienden Juli a.s. niet ontbreken aan blüken van medeleven en sympathie. EXAMENS. GEM. GYMNASIUM. Overgangsexamens. Van lc klasse naar 2e klasse: Fien Bakker. Ans Boltjes. H. Boot, Ina Clausing, H. Crans- berg, C. Dinaux, Maria van Gils, Tj. HaJ- bertsma. Betsy Hcsk»? Isa Hoog. L. Huges. Eefje Jongejan, Jopie Kniphorst. L. Looyen (v.w.), Anneke Pit Nono Relnhold (vw.). H. Siewerts v. Reesema, Hanna Steenmeyer. Lous Stijger, Loercie Tjaden. Elmar Tullingh. Lies Venhulzen. G. Verwers. R. Vroom. Tin: Anneveldt, Elza Baart Dolly van Be»k. C Boelhouwer, Rense de Boer, H. Bos. Nina Buis, Truusje Cassée, J Germeraad Thea de Graaf. Nelly Hartong. J. Jongbloed. Greet Kelderhuis. C. Kluitenburg. A. Kroon, Ans Kroon, J. Munnik H. Pelt. J. Pietersen. J Re'tsma. R. Rodofsen. Tineke Ralloos. Paula van Schelven. Mor.a Snijders. Willeke Slote- tnaker. Else SMpel. A. Wieaemeyer. Van de 2e klasse naar 3e klasse Nelleke Backer, J. ten Bokkel, C. van der Burg, J. van Eek, A. Fuhri Snethlage, Annie Haitsma, W. van der Horst, v.w., Gerda van Leeuwen, S. Lykles. Drude Mooyman, Liesje Posthuma, Annie Schaank, Meta Schaagen, Friedje Spliethoff, Anneke Ver haar, J. Barendsen. Corrl Berkelbach v. d. Sprenkel, F. v. d. Bogaerdè, Cari ten Bok kek Rietje van Bruggen, H. Bruggeman, G. de Clerck, R. Meyer, Tjoen Oei. M. Robert, D. van Schelven, J. von Schmidt. J. Sluys-Veer, Ineke van Utenhoven, Jet Wansink. C. Weidema, C. de Zeeuw, P. de Zomer, C. H Troost, Van de 3e klasse naar de 4e klasse: K. v. Aerssen Beyeren, Marijke Ament, S. v. d. Burg, Carla Doek, Elsje Doek, N. van Eeke- len, Marly Hagnauer, Ria Hartmans, P. Kapteyn, G. Ivorteweg (voorw.), Jacoba Kraus. Geertje van. Maasdam, Gerdi van Mechelen, H. v. d. Mije, K. Noordhoff, Ber- thi Oei, D. v. Paassen, Emma Peereboom (voorw.), Jettie Pleging, At'da Reinhold, F. Sieuwertsz v. Reesema, Rietje Thiel, G. Veenhoven, Nora v. d. Wel, Tini Baars, II. v. Beek, E. Boeser, G. Bosman, Freeke Broe- kema, Janny Bruce, H. Calkoen, W. Geerts, P. Haverkamp Begemann. Minke Heeres, Liesbeth Heilbron, B. Hoff, Ina de Kloet, D. van Leeuwen (voorw.), J. Loojjen. Lies Meydes, Anneke Nieuwenhuis, Judith <v. Paasschen, Margot v. Roojen, Nellie Scher mer. D. Scholten, Nora Schuyt, H. Sluyter, Jettie Vanier, C. de Vries. Koosje Willinge, L. van Wijngaarden, Gret-ha Venema. Van de 4e naar de 5o klasse: W. van Ar- kel. voorw,, LUy Bettmnn. G. ten Brink, M. BijJeveld, voorw., A. Helmie. J. Heskes, Loekie Jetses, C. Joosten Hattlr.k, Title de Jong, Ch. 'Knol, F. Kuipers, Liesbeth Le- clercq, voorw.. P. Loof. W. Newsum, Lottie Prinsen Geerligs, Aletda Roorda, Lieneke Schepers, Toos Sluyter. Anke Smit, Blossom v. Taailngen, Coreen Teves Ineke Wolter- beek. P. Bakker, voorw.. Greta Bakker. IJ. Bakker. Jopie van Beek. P. Blankevoort. A. van Diest,' S. Fokkerna, H. Halghton Anna Koot, J. v. d. Kraats, voonv., W. Schönhard. II. Schotvanger. G. Smits, voorw., Jeantje v. Splunter. Van de 5e klasse naar 6e klasse: J. Beker. Jetske de Boer, voorw., Marie Boshoff. J Brouwer, Tilly de Clerck. Liefje Geerts Did! Halbertsma. voorw., Frieda Harms J. de Jongh. L. Jonker. Ellle van der Kaay voorw., Jeanne Kossen, H. Kossen. J. Peereboom, C. Pet. Hanna Posthu mus. P. Robert, voorw., H. Schraagen, Nellie Slotboom, A. Verdcnlus, Hanna v. d. Vlugt C. van Beaumont, S. Bosnia, Addy Gorter, voorw.. Truus Knol. WaJly Maschhaupt Betty van Paassen, J. von Schmidt. J. van der Stadt, voorw., R. Talsma, voorw., Hannie Thurkow, J. Weterman. J. Wolff, K. Zand- stra, W. Barna. MULO-EXAMEN. Geslaagd zijn voor diploma A: S. A. Zuilhof, L. Visarius, A. W. Teunissen, W. Stolp, E. E. van Asten, A. E. Stolwijk en N. Person, allen Haarlem; A. Schipper, L. Koene, Velsen, C. H. Bakker. G. Oudakker, W. G. Tolman. Umuiden. G. J. ten Brink. Santpoort. E. Kluën, H. v. d. Velden, heem stede, A. Schaap, Beverwijk, en voor di ploma B: T. D. Fennik, C. G. A. Hoender dos, ML Mooiweer, A. Hoopman. M. J. Zwart, A. Bolwidt. D. Hakkenbroek. H. Hessels, W. J. Kales. P. Kamstra. R. E. van Gorkum, allen Haarlem. M. Rodfcjen, M. M. Heinsius. J. Verweij. G. Bakker. Bloemendaal. Th. J. Warme* Overveen, R. Falch, A. Boersma. A. Hennink. C. J. Schoonenberg. Velsen, P. Bakker. K. Schil- oeroord. F. de Jong. IJmuidcn, C. M. van Hoey. Schilthouwcr Pompe, Heemstede en W. J. Woud, Wormer. Turksclic minister-president overleden. Tengevolge van hartverlamming. Kort na middernacht is in hotel, Pera- Palast te Istanboel de Turksche minister president, dr. Roefik Saydam. aan "hartver lamming overleden. Saydam was aan het einde der vorige weck naar Istanboel gekomen om verschil lende besprekingen te voeren, onder meer over de voorziening van het land. Zijn ge zondheidstoestand was toen goed! OFFICIEELE MEDEDEKLINC.EN. VOLKSTUINEN 19J2. De Landboinv-Crisls-Organlsntie voor Noord- Holland mankt bekend, dnt voor het vervoer vnn aardappelen door de volkstulnhouders do vol gende regeling is getroffen. De volkstulnhouders zullen in het bezit women gesteld van een vervoerbewljs, uit te reiken door de Plaatselijke Bureauhouders der L.C.O. Lede-i van volkstuinverenigingen, die aangesloten ^ljn bij het Algemeen verbond van volkstuindcrsver- eenlgingen ln Nederland zullen door den secre taris van de vereenlglng, waarvan zij lid zijn, tn het bezit worden gesteld van een vcrvoerbewlj». De vervoerbewijzen kunnen alleen worden af gegeven op vertoon van het InschrUvingsbewU*:. dat door de Landbomv-Crlsls-Orgnnlsatle ls of wordt uitgereikt. liet vervoer van aardappelen op deze Inschrijvingjbewijzen ls verboden. HANDELSVERKEER MET NOORWEGEN. De centrale dienst voor ln- en uitvoer maakt bekend, dat een regeling voor het handelsverkeer met Noorwegen gedurende 1M2 ls tot stand ge komen. Voor een aantal met name genoemde produc ten zijn Invoercontingenten vastgesteld. Hiernaast bestaat een beperkte Invoermogelljkheld voor andere producten. Aanvragen voor vergunning tot storten bij het Nederlandsche Clearing Insti tuut kunnen worden Ingediend bij het deviezen- Instituut, Anna Paulownastraat 6. 's Gravcnhage. Wat den uitvoer betreft, dienen aanvragen voor lndustrleele producten op de gebruikelijke wijze te worden gericht tot den ccntralen dienst voor ln- en uitvoer. Plet Helnpleln 8. 's Gravcn hage. Voor agrarische producten tot de mono poliehouders. GEMACHTIGE VOOR DE PRIJZEN. Bericht No. 114. PRIJS VAN BOS Cll BES SEN. Bij de pluk van boschbessen mag de pUtkkcr aan den opkooper 10,65 per kc berekenen. De opkooper (commlssionnalr) aan den grossier f 0.71 exclusief vracht per kg. Bij verkoop nan de fabriek mag Inclusief kosten 'f0.75 worden berekend. Den verbruiker mag fl per kg. worden afge- Bericht No. 113. MAXIMUM KLEINUANDF.LSPRIJZESN VOOR VERSCHE POS. Versche pos. min. lengte 10 cm. per kg. 0.» HET VRAGEN VAN HÖOC.KRE PRIJZEN IS STRAFBAAR. Coöperatieve vercenlglngcn en andere rechts- persoonlljkeld bezittende lichamen, welke in hun opzet en werkzaamheden hiermede overeen stemmen. dienen voor zoover het mecrcndeel hunner leden als voortbrengers van landbouw producten werkzaam ls en voor zoover zij nog geen aanmeldingsformulieren ontvingen ten spoedigste aanmeldingsformulieren nan te vra gen by den Nederlandsellen coöperatieven raad Groenhovenstraat 3, 's Gravenhngc. De nog nan te vragen of reeds ontvangen aan meldingsformulieren moeten voor l Augustus 1942 ln duplo aan bovengenoemd adres terug ge zonden Worden. Volgens art. 5 van het besluit van 20 Maart J.l. van de secretaris-generaal van de departementen van landbouw en visscherU en van handel, nij verheid en scheepvaart ls dc Nederlandsche coöperatieve raad bevoegd, een coöperatieve vereenlglng ln den zin van dit besluit, welke verzuimd beeft zich vóót 1 Augustus a.s. aan te melden, te ontbinden. DISTRinUTIEDIENST HAARLEM. VASTE BRANDSTOFFEN VOOR RUIMTEN VOOR BIJZONDERE DOELEINDEN EN WO NINGEN MET UITSLUITEND CENTRALE VERWARMING. Het Hoofd van den Dlstrtbutledlenst maakt be kend. dat Donderdag 9. Vrijdag 10 en Zaterdag 11 Juli 1942 aan het Distributiekantoor Zijlstraat 70 en de agentschappen Noord en Zuid dc vol gende aanvraagformulieren moeten worden afge haald. A. Een formulier Br. C 250. wanneer de ruimte voor bijzondere doeleinden grooter ls dan de ruimte voor particulier gebruik. Vraag 2b op dit formulier dient te worden be antwoord met een opgave van den totalen In houd van de voor particulier gebruik bestemde ruimte, derhalaw Inci. gangen, portalen, trap ruimten, toiletten, zolders en kelders. B. Een formulier Br. C 23t voor a) rutmtefn) i-oor bijzondere doeleinden waarvan de gezamen lijke inhoud gelijk Is aan of kleiner is dan de ruimte(n) voor particulier gebruik; b) ten be hoeve van bedrijven welke Tn deze ruimte wor den uitgeoefend; c) voor particuliere woningen, welke niet over een woonvertrek met schoor- steenaanslultlng beschikken en derhalve niet an ders dan centraal verwarmd kunnen worden. Onder ruimten voor bijzondere doeleinden worden o.m. verstaan ziekenhuizen, rusthulze.i, scholen, kerken, kantoren, winkels, werkplaatsen, hotels, café's. restaurants, gebouwen en andere lokalen: leskamers van onderwijzers of leeraren die hun beroep hoofdzakelijk ln een onderwijs instelling uitoefenen, of voor wtc het lesgeven 3an huls slechts een bijkomstige bron van In komsten ls. zoomede studeerkamers komen niet voor een toeslag ln aanmerking. Ontvang- en werkkamers komen ln het algemeen evenmin voor extra brandstoffen ln aanmerking. Voor het aanvragen van extra brandstoffen voor pensions en kamerverhuurders volgt een nadere regeling. Het inleveren van de ingevulde aanvrage dient persoonlijk te geschieden op den door den Dis- trlbutiedienst op het formulier gestempclden datum aan het distributiekantoor vnn het rayon, waar de betrokken lokaliteit gelegen ls. Vraag en Aanbod Vooruitbetaald per m.m. 8 ct. Niet vooruitbet. p. m.m. to ct. Werkzoekenden en aangebo den betrekkingen by vooruit betaling per m.mfi ct. Niet voorultbet. p. m.m. 8 ct. minimum 6 m.m. Kleine Zakenannonces Afkomstig van handel en be drijf. Voorultbet. p. m.m. 12 ct, minimum 6 m.m. max. 30 m.m. Lessen ITALIAANSCH en FRANSCH ln 8 m. f 6 p. m. p. t. en Russisch ln 12 m. f S p. m. Br. 2653. Personeel gevraagd Voor Huishouding 1 Aug. gevr. ZELFsT. MEISJE voor dag of d. en. n., liefst boven -0 j., loon nader bespr. Mevr. v Asselt, Theemsplein 24. Voor dir. of later gevraagd DIENSTMEISJE v. <1 of d. en n Mevr. Stoel, Rloemendaalsctaeweg 1«7. Tel. 22089. NET DAGMEISJE gevr. v. 9-4 u. of werkster, kl. gez. Zondags vrij. v.g.g.v. Annm. na 6 uur of na tel. afspr, 1S707. Willem de Ztvljgerlaan S7, Overveen NET MEISJE gevraagd van 8 tot 12. Anslijnstrnat 4. Gevr. NET DAGMEISJE, kl gezin, v.30-4 30 uur. Goed loon Br. 2820. NETTE WERKSTER gevr Adres: Kleverlaan 263. NET DAGMEISJE gevr. van ■8.30-4 uur. Klein gezin. Zondag- rij. Aanm. 's av. 7-S uur. Bosch en Hovenstraat 17, Haarlem. Gevr. dir. voorl. tijd b. 2 Hee- •en JÜFFR. v. d. HUISH., ext. 4 dg. i. d. week v. 9-5 u, zonder kost. Goed kunn.koken. Br. 2823 Gevr. MEISJE v. d. ochtend- •en.in kl. gez. 's'Zond vrij.'Aan melden na S ur n.m. Lorentz- kade 358. Gevr. R.K. 2de MEIgJE voor do ochtenduren, lloogiandpark 4 (v.h. Wilhelmhiapark). Gevr. NET MEISJE of juffr 4 ocht. van 9-12 u. Brederode- straat 8 b. Kleverpark. HANDIG MEISJE voor j.ir gevr. voor kamer- en voork werkz.li. Pension, Hoogeweg 70. Zandvoort. Gevraagd liefst voor direct ter assistentie der huisvrouw voor tijdelijk of vast flinke ZELFST HULP in doktersgezin met 2 kin deren. Dienstbode en ochtend meisje aanwezig. Br. 2S28. Gevr. NET DAGMLISJE 9-2 uur. O. Nassaulaan 75, O'veen. Gevr. per 1 Aug. beschaafd MEISJE als aank. naaister, be nevens leerling. Br.- 2S30. Mevrouw Hymans-Staal vraag' tegen 1 Aug. een nette flinke DIENSTBODE. Hollandsche, voor dag en nacht. .Zelfstandig kun nende werken en koken. Van Oostzanenlaan 9. H'stede. —Gevr. tegen 1 Aug. fl. MEISJE voor d. en n. Mevr. Bakker Schut Louis" de Colignylaan 24. Hrl MEISJE 'gevr. van 8.30-4 uur 16 J. in kl. gez. z k. Brede- roodscheweg 106, Santpoort bij Ruïne. Gevraagd nette WERKSTER voor Vrijdagmorgen. Mentawistr 18, Hrl. N. HULP TN DE HUISHOUDING gevraagd voor heele dagen, liefst tusschen de 30 en 40 jaar. Korte Parkweg 4, Bloemendaal. Gevraagd voor direct onge- dtpl. VERPLEEGSTER bij oude Heer en Dame voor lichte verpl en huishouding. Joh. Verhulstweg 64, Santpoort-Station Gevr. voor direct keurig WERKMEISJE v.. 9-5 uur of ■erkster als noodhulp t.m. 11 Juli. Br. 2596 of tel. 28625. Tegen 1 Aug! NET DIENST MEISJE gevr. (voor dag of d en n.). Crayencstersingel 11. H'stede. Aanm. na 7 uur. FL. HULP v. Dinsd. en Vrijd 8.30 tot 5 uur. zonder kost Aanm. Fred. v. Eedenplein 34 Heemstede. FL. MEISJE gevr. per 1 Aug of later ln kl. gezin v. d.'en n goed kok. en w.. fk loon. Alleen m. pr. get. aanm. Mevr. v. Ter- tlfolen. Merellaan 11, Aerden- hout-Bentveld. Gevr. net BURGERMEISJE oor de hulshouding v. d. of d en n. Adres: Joh. Verhulstweg Bloemendaal. Gevr. zoo spoedig mog. NET DAGMEISJE, jong meisje voor lichte wlnkelwerkz. en nette werkster v. 2 ocht. p. w. Aanm Daams. Bloemend.weg 123 b. Bid Gevr. JUFFROUW om aardap pelen te schillen en groente schoon te maken. Aanm. iederen dag: Herstellingsoord Kareol Aerdenhout. Een net meisje gevraagd als HULP IN DE HUISHOUDING. Adres mevr Koolj, Iordensstraat 32, Haarlem. Gevr. een fl. NET MEISJE van 8.30-4 uur. Heerenweg 148. Heemstede. MEISJE gevr. v. heele of halve dagen. Hoog loon, goedo behan deling. v. Sllngélandtiaan 11, Hst Gevr. NET MEISJE van 9-3 middagmaal. Eerelmanstraat- Heemstede. Voor terst. gevr. to Santp. een besch. R.K. HULP IN DE HUISH. ter assist, van do vrouw des huizes in gez. m. 3 schoolg kind. Intern. Goede belt. en huis verk. Werkster aanw. Br. m. opg inl. en verl. sal. no. 2795 Mevr Hoogendijk, J. v. Goven- straat 17. Heemstede, vraagt flink dag of dag en n. MEISJE. Gevr. in gez. v. 3 pers. zelfst MEISJE tot 4 u.. of tot 7.30. Zon dags. vrij. Aanm. 's avonds no 7.30. Mevr. De Jong, Burg. Sand- bergstraat 3. Gevr. bij dame-alleen een NETTE HULP v. d. morgenuren van 9-12 uur. Zond. vrij. Geen wasch. Aanm. Iepenlaan 56. Bl'daal (Kinhelmpark). Gevr. NET MEISJE (loeft anaf 14 jaar) voor halve d. of tot 3 uur. Spiegelenburghlaan 4 Aerdenhout. Flink MEISJE gevr 1 Aug. v d. en n. Tweede meisje aanw Wagenweg 208. Gevr. KAMER-WERMEISJE. intern, en keuken-werkmelsj'-- Hotel de Leeuwerik. Kruisstr. 30 MEISJE of werkster gevr., hal ve dagen of enkele ochtenden Delftlaan 107. Gevr. FLINK DAGMEISJE boven 18 j. van 8.30-7 uur Spaard. weg 542. NET MEISJE gevr. tot 2 uur Hulp van meerderen aanw. Adres Mevr. Koot, Zljlweg 57, H'rlem. Voor Bedrijf Accountantskantoor vraagt v. direct een VROUWELIJKE BE DIENDE. Brieven 'met volledige inlichtingen on opgave van ver langd salaris no. 2837. Rijwiel-stalling C. Vork. Ro- zenstr. 33, vr. voor direct FLINK PERSOON, liefst met rep. bek Gevr. WINKELJUFFROUW en slagersleerllng. Fa. H. Peper Zandvoortschelaan 24, Heemstede Inpakbedrljf vraagt een nette JONGEN van 17 jaar. goed lobn Br. 2840. Gevr. NETTE JONGEN 15 a 16 J., gescli. v. 'kruldenlersvak Tevens le en 2e bediende gevr. W. van Amerongen, Bronsteeweg Tel. 28168, Heemstede. OPPASSER gevr. v. rijwiel stalling voor Zondags. Kenau straat 14. Haarlem. N.V. v. h. E. Tlss'.ng. Llsse. Manufacturen en Confectie vraagt voor direct een PRIMA VER KOOPSTER. liefst ln het bezit v. h. Manufacturenbrevet. Wasscherij 't Kleverpark. Sant poorterstraat 41. vraagt een CENTRIFÜGIST. boven de 40 Jaar, NETTE LOOPJONGEN gevr. wg.g.v. Alphenaar. Kruisweg 49 BROOD WIJK beschikbaar v halve dagen. Eigen Hulp. Zijl straat 56. Voor direct gevr. flinke SMIDS-LEERLING. J. H. v. d. Vosse, Korte Houtstraat 6. H.ÏL KAPPERS Leerling, vergev. of aank. 2de bediende gevr. Floresstraat 9. Personeel aangeboden Voor Huishouding DAME-HUISHOUDING. Be sch. charm, gezonde dame, 35 J., prima huis- en gastvrouw zou gaarne hulsh. verzorgen van Heer, zelfde leeftfjd. Br..C Groote Krocht 16, Zandvoort. Bekw. OOST. NAAISTER vr werk aan huis v. dames en kind kleeding, ook verni., w. en rep overhemden. Br. 2788. B.z.a. ongod. VERPL.ook zeer goed bekend met kjmlerverz., gen. hulsel, bez. te verrichten, ln of extern .Br. 2845. HITSHOUDSTER, 52 J., zoekt plaatsing bij eenv. Heer-alleen Chr. beg. Voor spoedig mogelijk Br. 2846. HUISHOUDSTER biedt zich aan ln klein gezin of bij Heer- alleen. P.G. Br. 2847. Dame v.g.g.h. P.G. zag zich gaarne geplaatst ln kl. gezin, om de leiding van de HUISH. op zich te nemen tegen kl. vergoeding Hulp van meisje of wcrkstei aanwezig. Br. 2459. NET MEISJE, 18 J. m.g.g zoekt BETREKKING v. d. dag m kost. Br. 2809. MeJ. Moser. Raamvest 47, tel 11684 vr. en biedt aan v. terst 15/7 en Aug. VROUW EL. HUIS- PER.S.. ook heele en halve dagen Besch. J. dame, 28 b.z a. als tijdelijke HULP v. d. HUISVR. Pr. getulgschr. Br. 2S08. Juffrouw op leeftijd b.z.a. voor de HUISHOUDING. Br. onder no 9SO- Boekhandel Blommesteyn. Kerkstraat 14. Hilversum. WERKSTER b.z.a. voor alle dagen. Ongeh. Br. 2787. Bej. Juffr. Wedt zich aan bli dito Heer of Dame als HUIS HOUDSTER. Weinig of geen sa laris. Christelijk gezin, liefst om geving van Haarlem. Br. 2844. Voor Bedrijf Bekw. DAMES- EN HEEREN- KAPPER b.z.a., liefst In Haarlem of omg., zoowel ln- of extern tegen half Aug. of begin Sept Genegen ln de toekomst ook dr zaak over te nemen. Br. met cond. 2848. Gevraagd ADRESSEN SCH1J. VEN of soortgelijk werk. Br. 2810 Huizen gevraagd Te huur gevr. door jonge men sehen KLEIN VRIJ HUIS of ge deelte f 5.55— f 6.50 p. w Br. 2654 Partic. vraagt HUIS te koop tusschen t 5.000 en f 10.000. Br. 2655. BURGERHUIS te koop gevr Br. met prijs 2656. Gep Dame vr. ONGEM. KA MERS met stook- en kookgel. ev kleine berg Br 2753. WONING gevr. door bej. echt paar of gest. kamers m. gebr. v keuken. Br. 2757. Te huur gevr. ETUIS of gèd huls d.'echtp. z. k. te Aerdenhout. Heemstede of omtr. Leldsche- vaart. Br. 2756 Huizen aangeboden Wlè ruilt BOVENHUIS Amster dam-C. voor woning Haarlem. Br. 2657. Woningruil. Mooi BOVENHUIS agb. 1 hoog Amsterdam, v. woning te Haarlem. Br. 2658. VRIJ HUIS centrum, gezellige »stand f 30 p m. ln ruil aangeb. voor kleiner bovenhuis centrum of H.-N. Br! 2659 Woningruil VRIJ HUIS in H.N. in ruil ngb. tegen vrij- of boven huis in centrum of aan hoofdweg. Br. 2660. WERKPLAATS tc huur. K. Re- gulierstr. f 1.50 p. w. Te bevr. Joubertstraat 41 Heemstede Direct te aanvaar den VOLLEDIG INGERICHT IIU1S. Groote achter- en voortuin, telefoon, bad, geheel ingerichte keuken en alle comfort. 'Br. 2755. Kamers gevraagd Gevr. door a a echtp. 2 GE—- STOFF. KAMERS m. keuken of k.- gebr., of ongem. étage. Haarlem- Nrd. of Bloemendaal. Br. 2661. Jong Echtp. zoekt tegen half of eind Juli GEM. Z. EN SL.K. met gebr van bij voork. vrüe keuken. Br. 2662. Dame vr. ZIT- EN SLAAPK. tegen Sept. omg. den Hout Br. 2663. Dame zoekt zonn. GEST. ZIT- EN SL.K. in besch. omg. m. str. w gascomf. Stprt. BI dl of Heemst liefst bij stat Br 2664. Dame m. 1. vr. zonnige GE STOFT. ZIT-SLAAPK. m. volt pens. a f 55 p. m. z. spoedig mog. Br.. 2665 Vertrouwd heer. gep., zoekt vrije ZIT-SLAAPK., zonzijde even tueel met eenvoudig middagmaal. Br. 2761. Bejaard echtp. vr. 2 ONGEM. KAMERS met stook- en k.gele- genh. f 16 p. m. begin Sept. liefst HrL-Nrd. Br. 2760.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 15