TREKKERS UNITAS HET GEHEIMZINNIGE SCHAAKSTUK J. J. HEKMAN TE KOOP GEVRAAGD Oorlogsschade Verzekering U slaapt C. Visser Hzn. TE KOOP P. FRANSENS N0RITEX KRUISWOORD RAADSEL 2000.- RINGEN voor INMAAKGLAZEN EDEGO Haarlem's Technische School (H.T.S.) STERK's Schoenenmagazijn Verkoopster-Pedicure Kieuwe Bandek aaudet ion is niet mogelijk! GEBR. CORNELISSE 13 Vm 18 Juli gesloten Dus Bakker Winkel Tim Bakker1 MOTVRIJ wa uraitiK n - twimtm ttssi FEUILLETON door FKAN'Z WE.VDELMUTH Geautoriseerde Nederlandsche bewerking door B. L. VENZELAAR. 55 „Dat antwoord weet ik vooruit! Alles is zoo'n overduidelijke onzin, zoo belache lijk naief, dat we ons daar niet mee behoe ven op te houden." Van Stolberg bemoeide zich met vader met den veldwachter, maar verliet het vertrek en begat zich naar de andere kamer, om zijn plicht te doen. Hij hoorde niet meer, dat opnieuw het belletje van ide telefoon rinkelde, maar duwde de deur achter zich in het slot. Hij liep, zonder iets te zeggen den do minee en Homan voorbij tot hij vlak voor den kleinen Chinees stond en wierp hem een staalharden blik toe. In dien tusschen- tijd nam Treslong den hoorn weer van den haak en luisterde naar de zachte stem van de telefoonjuffrouw. „Gesprek uit Amsterdam. Ik zal u ver binden." Treslong wachtte in ademlooze spanning. Hij hooride knetteren en kraken in de lei ding en daarna een mannenstem: ,Hier het hoofdbureau van politie in Am sterdam. Is daar veldwachter Treslong van Den Burg op Texel? Ja, mooi, dan zal ik u verbinden met hoofdcommissaris Pee tere, die, u spreken moet". Treslong maakte onwillekeurig een bui ging in de ledige ruimte, dan weer het knetteren en kraken in de telefoon. stemmengefluister, dat zwakker werd. Dan weer gekraak, het duitótelijke verschui ven van een stoel, die ruw achteruit ge schoven wad en dan een kuchje: .Hallo, Hallo! Is daar veldwachter Treslong in Den Burg op Texel? „Persoonlijk aan het toestel!" riep deze terug en maakte opnieuw een buiging. „Hier is Peetere, hoofdcommissaris van politie in Amsterdam. Ik bel u op, in ver band met dat onzinnige telegram, dat u mij gestuurd hebt Waar is dat goed voor? De man, dien ik naar Texel gezonden heb, heeft toch door mij onderteekende bewijs stukken bij zich Of is dat soms nog niet voldoende. Neemt u daar geen genoegen mee De veldwachter liep rood aan, gelijk een gekookte kreeft. „Maar natuurlijk, commissaris, zeker neem ik met uw bewijzen genoegen, maar u begrijpt, het is een beetje ongewoon en ik ben voorzichtig". „Nu ja ik wil uw houding niet be- critiseeren, maar ik verlang onvoorwaar delijk, dat mijnheer Yen Fung Tsee met de hem toekomende onderscheiding behan deld wordt." Voor Treslong's oogen ontwikkelde zich bliksemsnel het tafereel- dat zich in dit oogenblik in de andere kamer moest af spelen, maar hij besloot voor zichzelf, dat hij zyn handen in onschuld zou wasschen. Daar kon die eigendunkelijke rechercheur donder op zeggen. Hij was zelf van alles de schuld. De manier waarop Van Stol- bag zich zelfs tegenover collega's meende te moeten gedragen, stuitte hem allang te gen de borst. -Inwendig maakte hij z vroolijk bij de 'gedachte, welk gezicht rechercheur zou zetten, als hij door Peeters wad uitgevloekt. „Wat mü betreft, mijnheer de commis saris, heb ik natuurlijk geen fout gemaakt. Mijnheer Yen Fung Tsee heeft bij mij thuis gedineerd en we hebben het hem aan niets laten ontbreken. Ik „Wat bedoel je met de woorden* dat jij zelf geen fout hebt gemaakt Is er dan soms iemand anders, die stommiteiten uit haalt „Excusea, commissaris, maar er is een rechercheur uit Leeuwarden hier. Ik moest om bijstand vragen, omdat op ons eiland een buitengewoon gevaarlijk individu rond zwerft, dien we nog niet hebben kunnen aanhouden. Mijnheer Van Stolberg, de be doelde rechercheur, is van meening, dat de kleine Chinees identiek is met een berucht en gezocht bankroover". „Doe de groeten aan dien Stomberg schreeuwde Peeters. „Stomberg heet hij toch, nietwaar Juist een goede naam voor zoo'n sukkel. Zeg hem uit mijn naam, dat hij de grootste idioot is, die op God's aard bodem rondloopt. Laat hem zoo spoedig mogelijk aan de telefoon komen, als het kan". -Jawel, commissaris, hïf is op het oogenblik bij mij, in een andere kamer". „Roep hem dan onmiddellijk en vlug. Ik ben niet gewend om lang te wachten". „Ik ga al, commissaris!" stotterde Tres long. maakte een beleefde, maar volkomen overbodige buiging voor de telefoon, legde den hoorn de tafel en rende naar de andere kamer. Toen hij binnenkwam, zag hij een vreemd schouwspel. Van Stolbag stond voor den Chinees, wiens handen geboeid waren. Piet Homan zat in een stoel en keek meer verbaasd, dan geschrokken. De pre dikant daarentegen was opgesprongen en keek met booze blikken naar de arrestatie. De rechercheur begon juist te spreken, toen de veldwachter binnenkwam, daarbij keek hij Yen met halfgesloten oogen aan. „Zie je. m'n waarde, het is niet zoo gemakkelijk, om de politie een rad voor oogen te draaien, als jij je misschien hebt voorgesteld". Yen glimlachte alsof a niets gebeurd was en er geen stalen armbandjes om zijn polsen zaten. Ziin glimlach veranderde echter in een vroolijk lachje, toen hij ant woordde Ik hetzelfde zeggen, als wat mijn heer altijd zeggen, als de zaak gaat scheef'. „Zoo. en wat zegt jouw heer dan wel?" „Driemaal hel en duivel Van Stolberg keerde zich om, toen Tres long binnen kwam. Hij wilde iets zeggen maar de uitdrukking op het gelaat van zijn gastheer hield hem ervan terug. (Wordt vervolgd) BEVERWIJK Hoogtepunt aardbeiencanipagne bereikt. DE NIEUWE SOORTEN. De aanvoeren aan de speciale aardbeien- veilingen zijn in de afgeloopen dagen vrijwel stationnair gebleven en d.w.z., dat het aanbod alleszins bevredigend is. Het hoogseizoen van de campagne is inmiddels begonnen en dit zal nog wel duren tot aan het einde van deze week. Daarna zal de aanvoer weer geleidelijk aan afnemen en tenslotte weer tot het ver leden behooren. Aan de vrachten is het ech ter goed te zien, dat het thans in het drukst van het seizoen is. want zij bestaan meestal Uit een groot aantal sloffen. Ongetwijfeld was het voor de tuinders een teleurstelling, dat de maximumprijs op 0.35 per kilogram voor aardbeien met dop ook deze week gehandhaafd is gebleven. De maximumprijs voor vruchten zonder dop bedraagt nog stfeeds 0.30 per kilogram. Zooals te V>egrijpen wordt nu echter maar sporadisch zonder dop aangevoerd en de fabriekmatige verwerking heeft dit jaar niets te beteekenen. De handel vaart hier wel bij. want alles wordt nu onder hen verdeeld. Vooral Amsterdam en Den Haag zijn de groote afnemers. doch veel belangstelling voor het Bevèrwijksche product komt ook uit Friesland. De nieuwe soorten komen thans ook wat meer los. hoewel het in de geweldige hoeveel heid aangevoerde Moulin Rouge tot nog toe van weinig beteekenis is en de meesten zien ze dan nog over het hoofd ook. Een vast staand feit is o.i„ dat de Mizi Schindler voor Kennemerland geen geschikte aardbei is. want de meeldauw treedt bij haar in groote mate op. Wij zagen eenige sloffen van de nieuwe soort tusschen de Moulin Rouge In, maar wat een hemelsbreed verschil. De Mou- lin's prachtig frisch rood en de Schindlers heel donkerrood, feitelijk de kleur van een overrijpe aardbei. Voor het oog en voor het publiek heeft de Moulin Rouge veel meer handelswaarde dan deze nieuwe soort. Maar daar staat weer tegenover dat de smaak van de Frau Schindler veel lekkerder is. De an dere nieuwe soort „Roter Elephant" lijkt ons voor de toekomst meer geschikt, doch levert de tuinders bij het plukken weer moeilijk heden op. Zonder dop plukken kan men deze soort haast niet. Voorts zal dit seizoen wel wat meer licht werpen op de goede en slechte hoedanigheden van deze soorten en of het de moeite waard is om met dit materiaal ver der te experimenteeren. Ouderraad voor openbare lagere scholen. Bij zijn besluit van 30 Juni j.l. heeft de Burgemeester besloten tot instelling van een Ouderraad voor de gezamenlijke openbare lagere scholen. Deze ouderraad zal bestaan uit zeven per sonen, in dier voege, dat elk van de ouder commissies der zeven openbare scholen eer lid uit haar midden aanwijst om in den Ouder raad zitting te nemen. De Ouderraad is bevoegd zich tot het ge meentebestuur te wenden met betrekking tot de gemeenschappelijke belangen der openbare lagere scholen in de gemeente. Hij geeft het gemeentebestuur en den leden van het Rijks- schooltoezicht alle inlichtingen, die dezen verlangen. GESLAAGDEN DUINWIJKSCHOOL. Van de Duinwijksehool voor Christelijk U.L.O., hoofd de heer R. de Vries, slaagden te Alkmaar voor het M.U.L.O.-examen: Henk de Kruyff te Bakkum (diploma B), Nico Jansen te Heemskak, Annie Polmen te Velsen Noord, Ada Frudiger te Velsen- Noord en Miep Hommes te Beverwijk (al len diploma A). Kerkconcert. De heer G. J. Moed, organist der Ned. Herv. Kerk, had ditmaal voor zijn concert een pro gramma ontworpen „in Franschen stijl". Als dit beteekent, dat de samenstelling ervan iet wat rommelig behoort aan te doen, dan is hij daarin alleszins geslaagd, want de volgorde der werken druischte in tegen elk gevoel voor orde. Daarenboven had hij twee compo sities van hemzelf ingevoegd, die een volgen- maal op een specifiek Nederlandsch con cert weer dienst kunnen doen, dan in een nationaal pakje gestoken. Want zij waren {wellicht slechts alleen voor deze speciale ge legenheid?) nu in het decoratieve gewaad ge stoken van „deux psaumes symphoniques". Ook de tekst, die de altsoliste Beatrix Schut zeer nadrukkelijk en met fraaie uitspraak zong, poogt wellicht een grooteren indruk te maken met „Vous tous qui la terre habitez", en „Comme un cerf altéré brame" dan de sobere, maar daarom niet minder stoere, in drukwekkende woorden van den lOOsten en van den 42sten psalm in ons mooi Neder landsch: „Gij gansche aarde, juicht den Heere" en „Gelijk een hert schreeuwt naar de waterstroomen". De liederen zullen ongetwijfeld voor den componist groote waarde hebben, maar: het moest toch niet meer noodig zijn een plei dooi te moeten houden voor onze eigen taal. Als ik daarenboven vermeld, dat de over bekende toccata van Dubois, den organist der beroemde Madeleine-kerk in het Parijsche Quartier Latin, die het concert besloot, nog geenszins door den bespeler van het instru ment vlot weergegeven werd, het werk nog niet „uit de verf" was, dan heb ik daarmee alle tekorten van dezen avond, opgesomd. Daartegenover stond veel wat goed en wat mooi was. Van Camil Saint-Saëns hporde ik een rhapsodie over een Bretonschen lofzang, waaruit weer eens temeer de buitengewone vaardigheid en de geestige, technische verzor ging van het detailwerk door dezen compoT nist bleek. De heer Moed vertolkte het vaar dig en met smaak: een werkje, dat in.al zijn eenvoud zeker een herhaling van het uitvoe ren waard is. César Franck's tweede koraal in b combi- bineert passacaglia en fuga. De organist voerde het uit 1890 stammende werk breed en met veel gevoel voor den stijl van den mees ter uit: in het bijzonder voor het vertolken van den slotsatz van dit schoone werk mijn onverdeelde hulde. Prachtig van klank en kleur was het alle gro cantabile uit de vijfde symphonie van Widor: in zulke fragmenten toont deze Bever- wijksche organist, dat de ware kunstenaar in hem leeft. En hoe. Het detailwerk heeft dan zijn volle aandacht. Met gloed en met een volume, dat uitste kend bij het kerkgebouw past, zong Beatrix Schut twee oude Fransche kerstliederen. Haar altstem zoekt in de. hoogte een enkele maal de zuiverheid van toon, maar de omvang en de warmte van haar geprononceerd geluid vergoeden veel. Zij is een graag géhoorde soliste op dit soort concerten, dit bewees de ook ditmaal weer flinke belangstelling. Voor treffelijk voldeed zij eveneens in Francks nocturne, dat zij een statige, breede en tref zekere vertolking mee gaf. Deze werkjes en weergaven als van widor. Saint-Saëns en Franck door den organist ga ven dit kerkconcert in de gewijde avohdstem- ming van het imposante, oude kerkgebouw ;n bijzonder cachet. Dan nemen we gaarne op den koop toe een onbelangrijk, kinderlijk werkje van Nadia Boulanger. wier zuster een groot genie ge weest is. Lydia bleek een zeldzaam talent te bezitten, wón als eerste vrouw de Prix de Rome op 21-jarigen leeftijd, maar stierf he laas 4 jaar later te Parijs in 1918. Haar oudere zuster Nadia zal zich wel aan Lydia's glans gespiegeld hebben .en dank zij het groote meesterschap van de laatste zich ook kunnen hebben laten gelden. Deze kleine canon was echter'geen partij tusschen de hierboven be sproken werken. Zoo waren er behalve „bergen ook „dalen op dezen avond; de laatste dienden dan om de toppen des te beter te deen uitkomen. En deze toppen zien wij dan slechts in een groo- ter verband: het streven belangrijke orgel composities onder de aandacht van 'n schare trouwe bezoekers te brengen en deze tevens laten genieten van het prachtige instrument van den beroemden orgelbouwer Muller. In dat opzicht is de hee» Moed alleszins ge- Het orgelconcert van 21 Juli a.s. brengt »„s PiCl HalSemB AS J.avANSDER WEIJDEK. IJMUIDEN Actieve Watervrienden! Achter de schermen bij V.Z.V. Actie'. ConfereerShde bestuursleden druk werkende commissieleden, verheugd toeziende belangstellenden. In de verte roept het water. De VZV'ers verlangen er naar. Alles noodt tot het nemen van een 'risch, bad, zij gevoelen er behoefte aan Knellende kleêren en boorden af te wer pen. Maar zij hebben geen tijd m hun vrijen tijd. De Velser Zwemvereenigmg is m actie. Zij wérkt een grootsch plan uit! Er moet haast worden gemaakt! Voorzitter Borst spreekt en spreekt Alles moet op rolletjes gaan. Hij is toe ziend voogd, jawel, maar hij steekt ook zelf de handen uit de mouwen. Er mag geen fout in de organisatie zijn! En daar waakt vooral ook de heer Schachtschabel tegen. Hij Iijkt zoo rustig, maar zijn ge dachten loeven steeds weer bij het plan. het plan, dat opnietito in het geheele zwemwereldje de aandacht trekt, het plan, dat wederom veler aandacht op de Vel- -Zwemvereeniging zal vestigen' VZV organiseert een kringentournooi. een landelijk tournooi, waaraan de vijf beste kringen zullen deelnemen. Men spreekt er over in Haarlem en Utrecht, te Amsterdam en 's Gravenhage, te Rotter dam ook. Overal worden de handen aan den ploeg geslagen om een goed figuur te slaan. De mogelijkheden worden nagegaan de uitzending van de beste krachten wordt behandeld, men bereidt «ich voor.... Van Haarlem komt het eerste bericht. Za terdagavond wordt daar al een proefwed- strijd gespeeld. Reeds nu is de concentra tie begonnen! Daarom werkt VZV op het oogenblik zoo hard. Wanneer men elders flink aan den slag is hoe moet het hier dan wel gaan. Op ónze plaats rust de plicht voor een uit stekende organisatie zorg te dragen, niei komen vele zwemmers en een enorm aan tal kijkers, hier komt men zien wat VZV in haar mars heeft. Verleden jaar is de Velser Zwemvèr- eeniging goed voor den dag gekomen en haar prestatie zal ditmaal zeker niet min der zijn. Want men wil niet op zijn lauwe ren rusten, integendeel. Het moet dit jaar nóg beter gaan, de deelnemers moeten nóg meer in verbazing worden gebracht, het rubliek dient met nóg - - luiswaarts te keeren. VZV heeft haar beste werkers op het appèl geroepen. Haar kern is degelijk en deskundig. Zij is ook trouw. Niet alles zal van een leien dakje gaan, neen dat mag men nu nog niet verwachten. Maar moeite wordt toch gedaan om de bezwaren, van welken aard ook, te voorkomen. VZV werkt. Het zwempak is minder in gebruik. En is al deze moeite nu wel gerechtvaar digd? Is het mogelijk, dat op dit werk de kroon wordt gezet? Het antwoord is kort, maar krachtig: Ja! Want men denke steeds weer aan het mooie doel van alle zwem mers, het doel, dat telkens meer belang stelling trekt: Iedere Nederlander zwem mer! De verdrinkingsgevallen van Zondag hebben opnieuw bewezen, dat het no> steeds niet voldoende wordt gepropageerd. Welnu, dit tournooi leent zich uitstekend voor een uitgebreide propaganda-actie. Wie eenmaal zijn hart aan de zwemsport heeft verpand blijft er immers altijd van houden. Velen zien met belangstelling tegemoet hoe VZV 25 en 26 Juli voor den dag zal komen. Het is jammer, dat niet iedereen momenteel een kijkje achter de schermen kan nemen. Des te maar waardeering zou men dan krijgen voor het kranige werk van de Velser Zwemvereeniging, die jong is en blijft! Geslaagden school 2. Voor het toelatingsexamen voor de H.B.S. slaagden van de openbare school 2, voorheen school J, 4 leerlingen uit de 6e klas. Des te opmerkelijker is dit resultaat, als men weet, dat deze school reeds 2 jaren slechts halve dagen werkt. Hieruit blijkt, dat er geen grond is voor overdreven angst. Een warme hulde is op zijn plaats voor dit resultaat. V.Z.V. 3 NAAR HILLEGOM. V.Z.V. 3 gaat Vrijdagavond om 8 uur op bezoek bij H.Z V. I te Hillegom. Zooals wij meldden, heeft V.Z.V. 3 thuis met 90 van Hillegom gewonnen. Vrijdag zullen de Velsenaren zeka geen moeite hébben een overwinning te behalen. SCHEVENINGEN 7 Juli. Hedenochtend ren met versche visch aan de markt 26 botters met tezamen 1 30.901 besommingen De prijzen waren: tarbot f8. griet f5.50. beide per kg., poon f 59—1 124, mtddelschol f 112—f 18S, klelnschol f 88—f 109. pufschol f 57—f 68, scha; f 41—f 49, alles per 40 kg. MARKTBERICHT IJMUIDEN 7 Juli 1942 Tarbot f 8.20—f 8. tong f 12—f 6.50 per kg-, kleine schol le soort f 235, 2e soort f 214—f 180, pufschol le soort f 148—f 132. 2e soort f 100—f 66. pieterman f216—f214, kl. roode poon le soort f 238, 2e soort f 206—f 188, muilen f 148—f 142, kleine bot f 108, pufschar le soort f 66—f 51, 2a- soort f 44—f 21, horsmakreel f120, wijting f 154—f 128, alles per I K.G. Besommingen kotter: HD 108 fio.i Loggers: KW 20 f8233. KW 22 f5501, SCH 97 f 7776. Kustvlsschers: SCH 308 f311, KW 164 f 115, RO 3 f295, HD 213 £75, HD 38 f250, HD 89 f743, HD 24 f 895, HD 135 f 437, HD 220 f517, IJM 343 f541, UK 266 f 403, UK 4 f 200, UK 44 f 1456, UK 7 f 548, UK 206 £471, UK 79 f 862, UK 59 f705, UK 51 f 740, UK 99 f 614, UK 143 f 494, UK 109 f 667, UK 163 f 494, UK 66 'f 288, UK 93 f 712. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: W. Buis. d., Verl. Wijk aan Zèeër- weg 11. iJmutden; H. P. D. Remmers, d„ Ahorn straat 11, IJmulden; J. H. v. d. Burg. z„ Rijks weg 276. Santpoort: M. Dijkhuizen, d., Edison- straat 5, IJmulden: L. Klinkenberg, z„ IJmuider- straatweg 139 rd„ IJmulden; W. de Kluljver, z„ Vleetstraat 10, IJmulden; Th. v. d. eBrg, z„ Wa- tervlietstraat 29, Velsen-N.; J. H. P. Boude- wijnse, z., Amsterdam: W. v. d. Meer, d„ Meer- weidenlaan 48, Velsen-N.; K. Zonneveld, z., de Weerdstraat 16, IJmulden. OVERLEDEN: R. Roos. 54 j.. wed. v. T. H. Meijer Timmerman Thijssen, Broekbergenlaan 25. Santpoort; H. Beekman, 81 j.. echtgen. v. H. Kemp. Rijksweg 205, Velsen; A. Tromp, 19 j., on gehuwd, Rijksweg 310, Santpoort; A. J. Buyck, 30 j., echtgen. v. M. G. Wessel, Eikenstraat 45. IJmuiden. PAARDENSPORT Concours liippique tc Hoofddorp. Het programma voor 22 Juli. Het programma voor het 31ste concours hip pique op het Gemeente-Sportterrein te Hoofd dorp. Haarlemmermeer, op Woensdag 22 Juli orr en uur luidt: Hengsten, aangespannen, goedgekeurd {type landbouwtuigpaard). Prijzen: £50, f40, en f25. Concours éénspannen beglnnellngsklasse. Paar den, die f 100 of meer hebben gewonnen, zijn uit gesloten. Prijzen: f50. f40, f30 en f20. Demonstratie van fokmerriën van 3 jaar en ouder. Ingeschreven V.L.N., afd. Noord-Holland. Aan de hand voorgebracht. Concours éénspannen tuigpaarden (limiet klasse). Paarden, die f 500 of meer hebben ge- i, zijn uitgesloten. Prijzen: f60, f40, £25 n £25. Tweespannen landbouwtuigpaarden (merriën). aangespannen voor boerenwagen cn gereden door landbouwers. Prijzen: £50, f40, f25 en f25. Klavertje-drie. Open voor groepen van drie ruiters en paarden per L. R. Prijzen: f 10, f7,50, £5 en f2,50. Eénspannen luxe tulgpaard, open klasse. (Hackney's uitgesloten). Prijzen: £60, f40, f30. f 20 i f10. Springconcours landelijke ruiters (handicap springen). Prijzen: f 10. £7,50 f5 en f2,50. Eénspannen fokmerriën (type landbouwtuig paard), Ingeschreven in een erkend Stamboek-, toebehoorende aan personen, wier hoofdbedrijf landbouw ls. Prijzen: £50, £40, £25 en £25. Hoogeschool rijden. Eénspannen Hackney's, open klasse. Prijzen: 60. £40, f30, f20 en f 10. Parade voor alle deelnemende landelijke rui ters, met prijsuitreiking voor de nummers, waar van de voorkeuring 's morgens is gehouden. Tweespannen tuigpaarden voor luxe rijtuig (open klasse). Prijzen: f80, £60, f40, en £20. Springconcours M, volgens art. 34 Reg. Gereden door Amateurs en Professionals. Prijzen: £125, f75, f50 en f25. Tandems (open klasse). Prijzen: f80, f50 en f30. Barrière-springen, gereden door Amateurs en Professionals. 5 hjjdernissen op één lijn, met een onderlingen afstand van 10.50 M., hoog 1 M., 20 M.. 1.20 M„ 1.30 M.. Prijzen £100. f60, f40, 30 en f20. Er zal gereden worden onder de reglementen an het Centraal Comité voor Concoursen-Hlp- pique in Nederland en de Ned. Federatie van Landelijke Rijvereenigingen. De inschrijvingen sluiten op Vrijdag 17 Juli, aan het Bureau der Vereen. „Vooruit", gevestigd in Hotel „De Landbouw" te Hoofddorp. (Tel. No. 260). TOCH DRAVERIJEN Naar wij vernemen zullen op Woensdag 29 Juli internationale harddraverijen worden gehouden te Zandvoort. De courses zullen verreden worden op een deel van het auto-circuit, dat zich daar voor uitstekênd leent. De organisatie van de draverij is in handen van het Paarden sportcomité „Vooruit", dat ook an dere jaren de kortebaandraverij op de Boule vard verzorgde. HEEMSTEDE Ondertrouwd. H. Poldermans en E. H. Heis; jhr. E. B. F. R. G. Wittert van Hoog land en jkvr. A. C. v. d. Poel. Getrouwd. Tj. Spoelstra en E. H. Schroder; F. Vonck en M. J. Glerum; W. J. Wiers en jkvr. K. M. Feith. Bevallen. E. M. Masciniv. d. Eijken, M. J. J. v. Amerongenv. Dril. z: G. J. Norijv. d. Pluijm, z-\ P. SernéBek, z. Overleden. P. Weijer, 51 j., geh.; A. Broeker, 73 j„ géh. Turksclie minister-president overleden. Tengevolge van hartverlamming. Kort na middernacht is in hotel Pera- Palast te Istanboel de Turksche minister president, dr. Roefik Saydam, aan hartver lamming overleden. Saydam was aan het einde der vorige week naar Istanboel gekomen om verschil lende besprekingen te voeren, onder meer over de voorziening van het land. Zijn ge zondheidstoestand was toen goed. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. VOLKSTUINEN 1942. De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Noord- Holland maakt bekend, dat voor het vervoer van aardappelen door de volkstuinhouders de vol gende regeling is getroffen. De volkstuinhouders zullen in het bezit worden gesteld van een vervoerbewijs, uit te reiken dooi de Plaatselijke Bureauhouders der L.C.O. Leden van volkstuinverenigingen, die aangesloten zijn bij het Algemeen verbond van volkstulndersver- eenigingen in Nederland zullen door den secre taris van de vereeniging, waarvan zij lid zijn, in het bezit worden gesteld van een vervoerbewijs. De vervoerbewijzen kunnen alleen worden af gegeven op vertoon van het inschrijvingsbewijs, dat door de Landbouw-Crisis-Organisatie Ss of wordt uitgereikt. Het vervoer van aardappele: |op deze inschrijvingsbewljzen is verboden. HANDELSVERKEER MET NOORWEGEN. De centrale dienst voor in- en ultvoei maakt bekend, dat een regeling voor het handelsverkeer met Noorwegen gedurende 1942 is tot stand ge komen. Voor een aantal met name genoemde produc ten zijn invoercontingenten vastgesteld. Hiernaast bestaat een beperkte invoermogelijkheid voor andere producten. Aanvragen voor vergunning tot storten bij het Nederlandsche Clearing Insti tuut kunnen worden ingediend bij het deviezen- instituut, Anna Paulownastraat 6. 's Gravenhage. Wat den uitvoer betreft, dienen aanvragen voor lndustrleele producten op de gebruikelijke véljze te worden gericht tot den centralcn dienst voor In- en uitvoer, Piet Heinplein 6. 's Graven hage. Voor agrarische producten tot de mono poliehouders. GEMACHTIGE VOOR DE PRIJZEN. Bericht No. 114. PRIJS VAN BOSCHBESSEN. Bij de pluk van boschbessen mag de plukker aan den opkooper f 0.65 per kg. berekenen. De opkooper (commissionnalx) aan den grossier f 0.71 exclusief vracht per kg. Bij verkoop aan de fabriek mag inclusief kosten f 0,75 worden bex-ekend. Den verbruiker mag f l per kg. worden afge nomen. Bericht No. 113. MAXIMUM KLEIN H ANDELS PRIJZESN VOOR VERSCHE POS. Versche pos, min. lengte 10 cm. per kg. 0,25 HET VRAGEN VAN HOOGERE PRIJZEN IS STRAFBAAR. Coöperatieve vereenigingen en andere reehts- persoonlijkeid bezittende lichamen, welke in hun opzet en werkzaamheden hiermede overeen stemmen, dienen voor zoover het meerendeel hunner leden als voortbrengers van landbouw producten werkzaam is en voor zoover zij nog geen aanmeldingsfoi-mulieren ontvingen ten spoedigste aanmeldingsformulieren aan te vra gen bij den Nederlandschen coöperatieyen raad, Groenhovenstraat 3. 's Gravenhage. De nog aan te vragen of reeds ontvangen aan meldingsformulieren moeten voor 1 Augustus 1942 in ^uplo aan bovengenoemd adres terug ge zonden worden. Volgens art. 5 van het besluit van 20 Maart j.l. van de secretaris-generaal van de departementen an landbouw en visscherij en van handel, nij- erheid en scheepvaart is de Nederlandsche coöperatieve raad bevoegd, een coöperatieve vereer.iging in den zin van dit besluit, welke verzuimd heeft zich vóór 1 Augustus a.s. aan te melden, te ontbinden. VEISEN PERSONALIA. Annie Polmen en Ada FrudigeT te Velsen zijn te Alkmaar voor het Mulo-examen A geslaagd. SANTPOORT Zevenkanipdag uitgesteld. Nu 'n verdienstelijk lid heenging. De R.K.S.V. „Santpoort" is in rouw. Zon dag toch kwam haar lid Arie Tromp op droeve wijze om het leven. Arie, die niet zwemmen kon. had in zijkanaal B verkoe ling gezocht. Hij liet zich door een roei bootje, waarin zijn broer gezeten was, aan een touw voorttrekken. Dit ging goed, tot het touw brak. Toen zag zijn broer tot zijn groote ontsteltenis Arie plotseling onder water verdwijnen en niet meer boven ko men. Een vriend, die op eenigen afstand achter het bootje kwam aanzwemmen, heeft nog gedoken, doch zonder resultaat. Gaui- men tijd later werd Arie levenloos opge haald. Het spreekt vanzelf, dat de tijding van dit droeve ongeval groote ontsteltenis te weeg bracht in 't „Santpoort"-kamp. In de eerste plaats gingen de gedachten natuurlijk uit naar de ouders en naar het mede-lid Kees TTomp, die z'n broer voor zijn oogen zag verdrinken. En voorts betreurt men het verlies van een prettig kameraad en eejS veelbelovend voetballer, die zeer waar schijnlijk in het komende seizoen voor het eerste elftal zou zijn uitgekomen. Onder de gegeven omstandigheden is de animo voor den zoo grootsch opgezetten „Zevenkampdag" niet groot meer. Zeer wij selijk en uit piëteitsoverwegingen alleszins begrijpelijk, hebben de organisatoren hem dan ook tot nader order vermoedelijk tot 9 Augustus uitgesteld. CASTRICUM OPGEPAST, REIZIGERS! Het komt herhaaldelijk voor. dat het pu bliek zich aan de andere zijde van het station toegang verschaft om van den trein gebruik te maken. Door .de politie worden hiertegen strenge maatregelen genomen. Er zal geen pardon zijn. Reeds is tegen eenige overtreders proces-verbaal opgemaakt. Men zij dus gewaarschuwd! GESLAAGD. Henk de Kruyff te Bakkum is te Alk maar voor het Mulo-examen B geslaagd. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 7 Juli. Gehuwd: H. J. P Eberwijn en E. Kuijk, R. Battels en J. C. v. Teijlingen. Bevallen: 6 Juli: C. M. Hoogewoonink— Nijssen. z.. T S. Schenk—-Bruijns, d„ A. van der Horst—de Vries, d., E Molhoek—Smit, z. M. P. van de PollSchooneveldt, z. Overleden: 3 Juli: I. E Vigier. 74 j., Brou werskade. 4 Juli: J. G. Buser, 33 j.. Havén- plein. 5 Juli: J. H. A Zwaanswijk 69 j. Düvèn- voordestraat, 6 Juli: D. van Dam. 69 Schag- chelstraat, R. Moesker—Suk, 81 j., Caninefa- tenstraat, A. J. van der Lande, 40 j., Duven- voordestraat, arts PRAKTIJK HERVAT Trekkers: voor werkzoeken den en aangeboden betrek kingen 3 tot 6 m.m. 24 cent, elke m.m. meer 4 cent. Alle andere advertenties van particulieren in de zelfde ru briek: 3 tot 6 m.m. 36 cent, elke m.m. meer 6 cent. Personeel gevraagd Gev.raa.grdNET MEISJE voor d. en n. Kalverstra&t 122, IJm.- Oost. NET DAGMEISJE gevr. of d. en n. in gez. z. kind. Hoog loon. Aanm. 's av. na 7.30, Mevr. de Bas, Wynoldi Danlëlslaan 11, Santpoort Stat. KLEERMAKERS HALFWAS gevraagd voor m. werk. Noor-' derkacle 2.8 rood. IJim. FLINKE WERKSTER gevr. één dag p. w. Hoofdstraat 67, Santpoort. FLINK DAGMEISJE gevr. 17 a 18 j. v. 9 tot 5 uur. Nachtegaal- laan 5, Urn.-Oost. NET DAGMEISJE gevraagd. Wijk aan Zeeërweg 137. Urn. Nette jonge WERKSTER ge vraagd wegens huw. der tegenw. Liefst Do. of Vr. Stationsweg 172 IJmulden-O ost Personeel aangeboden B. z. a. net DAGMEISJE. 24 j. Brieven T 326 bur. v. d. blad. Kaniers gevraagd Te huur gevr. ZIT- EN SLAAP KAMER m. gebr. v. keuken of winkelhuls. Omg. Driehuls of Santpoort. Br. T 327 b. v. d. bi. 2 Heeren zoeken NET KOST HUIS, omg. IJ muiden-O. Br. T 32 5 bur. v. d. blad. Te huur gevr. ZIT- EN SLAAP KAMER. ongem., kl. gezin, een kind. D. Zijlstra, Albert Cuyp- straat 20, IJnx. Oost. Gevr. te IJmulden-Oost ge deelte WONING, gezin vier peis. Twee gr. kinderen. Br. no. T 324 bur. v. d. blad. R.K. Ambtenares zoekt ZIT- SL.K. m. pension te Santpoort. Br. T 321 bur. v. d. blad. Net R.K .KOSTHUIS gez. per 1 Sept. te Santpoort. Br. T 320 bur. v, d. blad. Diversen te koop gevr. TE KOOP GEVR,: Stoeltje v. Damesrijwiel. Adrianastr. 29 Td. IJmulden. LANGE DAMESRLTWTEL- BROEK te koop gevr. Noorder- kad\ 17. IJm. BUITENBAND te koop gevr. In goeden st. zijnde. Mlddendui- nerweg 69. Santpoort. Te koop gevr. AUTOPED op luchtb. in goeden staat. Brede- roodscheweg 53. Santpoort. Diversen te koop Te koop: gloednieuwe AC CORDEON, 12 bassen piano- toliaivier, met koffer. Hofdijklaan 17, Drieihuils. Z. g. a. n. ACCORDEON te koop piano-klavier 120 bassen Zeeweg 92. IJm.-Oost. KIPPENHOK MET REN agb. Vlxjkenbaan 12 A, Santpoort-Stat. DAMESBADMANTEL te koop, z. g. a. n. IJmulderstraat- g 124. Te koop: zwarte DUTTSCHE PIANO merk Adolf Lehman. Berlin., Ad res te vern. bur. van dit biad. VOLL. LINGUAPHONE CUR SUS (Engelsch) m. gebr. salon pathéf. Samen f 75. Bl.d.straat- weg A 13, Santpoort. AANGEBODENpl. gedr. br. damesschoenen f 5, zw. h. bol hoed f 5. Br. T 324 bur. v. d. bl. M T. S., afd. Weg- en Water- bouwk. BOEKEN AANGEB. le en 2e jaar. Middenduinerweg 69 Santpoórt. TE KOOP: 1 p. bl. schil dp. d pumps m. 38, ook ruilen voor m. 37, een p. kinderech. te ruilen m. 29 voor m. 30 of 31. Pasto- rieweg 3. Santpoort. Te koop: JONGE BOK. 10 we ken oud. Molenstraat 17. Sanbprt. TE KOOP: 2 gebr'. lakens, 1 Jongens overall 6 a 7 j., z. g. a. n. een f ietsstoeltje, een groote bro derie kraag en 18 ledige flesscbfen Adres: Frans Halestr. 32. Te koop aangeboden een PHI LIPS RADIO als nieuw. Br. T 32 3 bur. v. d. blad. Te koop een MELK GEIT, geeft 1^ L. per dag. Br. T 322 bur. van dit blad. Te koop 1 p. donkerbruine DAMESSCn., hooge hak mt. 39, Koekoekstraat 1, IJm.-O. Te koop 25 ZOLA'S WERKEN voor f 30. D. Hartogstr. 20, IJm. Te koop 5 VLAAMSCHE REU ZEN, 13 w. oud. Kennemerlaan 114, IJmulden. Te koop 1 p. D. WELF SCH. mt. 41, 1 P. H. rubb. laarzen no. 8. Planciusdw.str. 12, IJnx.-O. To koop z.g.a.n. HEEREN- PAK mt. 52. Popelstraat 14, IJmuiden-Oost. Te koop ruwh. FOXTERRIER rasecht. Prijs billijk. Ladder-beek straat 60, Velsen-N. Te koop 600 bos TAKKEN BOSSEN, 1 koffergram. Zeeweg 22, IJm.-O. Te koop 2 beste MELKGEI TEN. Duin en Kx-uidbergerwég 37 b. Drieh. Te koop mooie jonge GEIT X. Dijkman. Hillegondswegje 16B Santpoort. Te koop 75 WECKFLES SOHEN. Hagey.eldstraat 5^, Drie huis. Diversen BELOON ING. Verloren gel regenjas. Vrijdag in Amstqrdam- straat Haarlem. Eenigst bezit Trompstraat 68. IJm. Oost. WIE RUILT 1 p- jongens- schoenen m. 34* voor 35 of 36 Kerkweg 37. Santpoort. Te huur PAARD EN WAGEN Zeeweg 22. IJmuiden-O. VERLOREN j.l. Woeilsdag Jaeger vestje, gekl. randje, groe ne knoopjes. Terug te bez. t. bel. Hagelingerweg 359. Santpoort. Er is geoi land of het is beplant met onze Prei Daarom schrijf ik vrij Allen in de rij Anders gaat 't uw neus voorbij. Het is weer Beunder die het heeft. Kl. Houtstr. 41, Telef18920 Haarlem Let wel, onze koolplanten kosten maar ééne cent, hoe bestaat het. NIEUWE RIJWIELBANDEN op roode streep-bonnen NIEUWE RIJWIELEN op blauwe bonnen Officieele prijzen bij B. v. JELCERHUIS Velsen-N. 285 Erkend handelaar vanaf 1915. In- en verkoop gebr. rijwielen. Een of twee burgerwoonhuizen gelegen Zeeweg, IJmuiderstr.- weg, Rozensteijn of Wijker- straatweg. Brieven T 319 bur. van dit blad. veel rustiger indien Uw huis, Uw meubilair verzekerd zijn. Vraagt inlichtingen: Makelaar Wijk aan Zeeërweg 91, Tel. 4830 IJmuiden z.g.a.n. damesrijwiel m. pr. ban den en jongensrijwiel z. banden. Goed veerenbed compl. G. Doustraat 31 aan het TWEEDE met t 100 prijzen ter De formulieren zijn GRATIS* verkrijgboor bij Uw winkelier of NORITEX" Verkoopkontoor Heemstede (Post Hoorlem) INLEVERING VÓÓR 1 AUGUSTUS A.S. HEDEN ONTVANGEN Alleen in de maten: 96 x 118 mm. 84 x 99 m.m. 74 x 88 m.m. G. de Jager Zn. Trompstr. 66, Tel. 5557, IJm.-O. IZijlstraatSl tegenover het Stadhuis HAARLEM TELEF. 17087 PATENT-ARTIKELEN VROUWENSPUITEN HYGIëNISCHE ARTIKELEN BREUKBAND-APPARATEN ELASTIEKEN KOUSEN enz. 't Goedkoopst en vertrouwdst adres GRATIS PRIJSCOURANT ook per brief Geheimhouding verzekerd. GLOEILAMPEN Schouwburgstraat 39 (voorh. Wilhelminastr.)Haarl., Tel. 15814 1 SEPTEMBER aanv. NIEUWE AVONDCURSUSSEN WERKTUIGBOUWKUNDE - ELECTRO-TECHNIEK en aanverwante vakken. VRAAGT VRIJBLIJVEND INLICHTINGEN MIDDEN STANDS-DIP LOM A INSTITUUT „NOVUM" Schouwburgstraat 39 (voorheen Wilhelminastraat) Haarlem WEDEROM AANVANG NIEUWE CURSUSSEN. Vraagt vrijblijvend inlichtingen. VRAAGT AANKOMEND Brieven met inl. en opgave verl. salaris Zeeweg 105, IJmuiden-O. maar uw oude banden kunnen nog lang mee als u ze laat voorzien van een GEGARANDEERD LOOPVLAK Reeds velen hadden hierbij baat! BEGIJNENSTRAAT 14-16 BEVERWIJK REM's SCHOENREPARATIE.INRICHTING Kalverstraat 14, IJmuiden-Oost is wegens VACANTIE van Vriendelijk verzoek: Zij die schoenreparatiewerk hebben inge leverd gelieven dit VóóR OF OP li JULI A.S. af te halen. Dat ons brood best is bewijst onze steeds grooter wordende omzet ZEEWEG 227 IJmuiden-Oost, Telefoon 4297 WIJKERSTRAATWEG 182 Velsen-Noord. Telefoon 3557 Blijvend motvrij .maken wi| Uw meubelen, kleeren, ta pijten, etc. Behandeling mef blauwzuurqos en Eulan, Langdurige schriftelijk® garantie. IVv

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 4