De nieuwe bonnen. HEI Zesde Zomerconcert. Marinus Adam opende het concert van Donderdagavond met Joh. Wagenaar's ouverture „Amphitryon", een werk uit de laatste levensjaren van den meester. Deze ouverture, geïnspireerd door het blijspel dat Heinrich von Kleist Molière nadichtte, bezit vele van de voortreffelijke kwaliteiten van Wagenaar's vroegere orkestwerken alleen aan het slot vertoont zij een lichte inzinking. Overigens is het een pittig en effectvol stuk met een heel mooi midden deel, waar de cello-solo de melodie draagt. Een meesterlijke orchestratie verhoogt in hooge mate het luistergenot van het opus. dat onder Adam's bezielde leiding een span nende uitvoering kreeg. IM violiste Nelly Salzwedel kwam con certeeren met het ééndeelig vioolconcert van Hermann Goetz, een posthuumwerk van den in 1876 op 36-jarigen leeftijd ge storven componist. Dit concert, dat langen tijd veronachtzaamd werd, schijnt in Duitschland weer aan bod te komen. Be langrijk kan men het achten om zijn origi- neelen vorm, die in plaats van de gebrui kelijke doorwerking na de expositie, een zelfstandige lyrische episode bezit (als 't ware de rol vervullend van een tweede hoofddeel) en ten slotte de reprise geeft, die na de cadens het thema in gewijzigde tijd maat laat hooren, zooals Schumann dit ook wel eens deed. Götz toont zich trouwens in het werk met dezen componist, en meer nog met Mendelssohn, nauw verwant. Kon hij. wat den vorm betreft, geïnspireerd zijn Eeworden door de nieuwere richting van .iszt, naar den geest toch bleef hij aan hanger van de oudere school, zonder de persoonlijke potentie, deze verder uit te bouwen, zooals Brahms dit vermocht. Nelly Salzwedel vertolkte het werk met fraaien, vollen toon, met een vlotte tech niek en met den vereischten romantischen zwier. In de cadens toonde zij een opmer kelijke vaardigheid; haar dubbel-noten waren ongerept zuiver. Ook met orkest speelde het stuk zeer accuraat. Na de pauze werden we vergast op de froote C-gr.-symphonie van Schubert, wier uitensporige lengte ons geen oogenblik te lang scheen, omdat Adam's interpretatie voortdurend boeide en het orkest het niet licht te bereiken evenwicht de zoowat doorloopende aanwending van de trombones in de instrumentatie mag op dit punt ge vaarlijk heeten zoo <goed als volkomen realiseerde. En dan is het een waar genot deze zoo rijk geharmoniseerde en hartelijk melodieuse muziek te beluisteren. Een langdurig applaus vertolkte den dank van het opgetogen publiek. JUBILEUM W. J. TEEPE. Op 21 Juli zal het veertig jaar geleden zijn. dat de heer W. J. Teepe, wonende Gen. Joubertstraat 68 te Haarlem, als steendruk ker in dienst trad bij de fa. Dieperink op het Prinseneiland te Amsterdam. KERKCONCERT SCHOTEN'S CHR. GEMENGD KOOR. Heden geeft Schoten's Chr. Gemengd Koor een buitengewoon kerkconcert in de Groote Kerk. Medewerking wordt verleend door Hu- bert Cuypers' beroemd Knapenkoor uit Amsterdam. Jac. Zwaan zal het orgel be spelen. Voorts zullen werken gezongen worden van Palestrina. Orlando di Lasso, Willem Landré, alsmede Gregoriaansche zangen en Super flumina Babylonis van Hubert Cuy pers. Haarlemsche Rechtbank VIER LEDEN VAN EEN FAMILIE STONDEN TERECHJT. Een gedeelte van de zitting van de recht bank was Donderdagmorgen gewijd aan leden der familie B. uit Santpoort ei Haarlem, die zich aan diefstal of verduis tering hadden schuldig gemaakt. Terecht stonden de vader, een dochter en twee zoons. De vader had zich te verantwoorden wegens diefstal van een geldkistje, inhou dende f 690 ten nadeele van een bewoner \*an Santpoort, gepleegd in Januari 1933 en van heling van een jas. Zijn echtgenoote was eenige jaren geleden huishoudster en toen heeft de man kans gezien uit een dressoir het geldkistje te stelen. Eerst kort geleden is het komen vast te staan, dat verdachte zich aan diefstal had schul dig gemaakt. Dan had hij van zijn zoon een regenjas voor f 6 gekocht, welke deze in 'l Gooi had gevonden. De officier van jus titie eischte een gevangenisstraf van tien maanden. Een negentienjarige zoon was betrokken bij een inbraak -n een fotozaak ie Sant- po ott. Met zijn drieën hadden zij zich er been begeven en in enkele koffers goederen uit een etalage gepakt. Midden in den nacht werd dit feit gepleegd. Verdachte zeide niet in den winkel te zijn geweest, doch buiten te hebben gewacht. De officier eischte wegens medeplichtigheid een ge vangenisstraf van één jaar en drie maan den. De dochter had in Santpoort een dames fiets gestolen en aan haar negen en twintig Jarigen broer verkocht, Tegen het meisje luidde de eisch zes maanden en tegen haar broer tien maanden. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Dirkmaat, Dec kerstraat 39, armband: Bureau van politie, Smedestraat 9, bonnen, waschgoed; Willem van der Veldekade 3, Heemstede, bootjes: Walbrecht, Hofdijkplein 34, bril; Booy, Spaarnwouderstraat 95. ceintuur; Zwolle. Van 't Hoffstraat 143, hoed; v. d. Pol, Ju dith Leysterstraat 33. hoed: Bureau van Politie. Smedestraat 9, halsband: Dreiier, Aelbertsbergstraat 62, legitimatiebewijs: Schouten, Noorder Tuindorplaan 49. porte- monnaie met inhoud; Latenstein. Boeken rodestraat 22. pullover; Schillet. Ten Kate- straat 69. portemonnaie met inh.; v. Wijn gaarden, Kinderhuissingel 122, regenkapje. Bureau van Politie. Smedestraat 9, regen jas: Booms. Zuid Polderstraat 79, rozen krans; Heck's Lunchroom. Kruisweg 22 24. tasch: v. d. Wal. Westerhoutstraat 2. vulpen; V. Rutten, Molijnstraat 36, vulpen houder. Verduisteren van 22 u. tot 5.30 u. 11 Julizon op 5.30, onder 22.00 uur. maan op 4.11, onder 20.09 uur. 12 Juli: zon op 5.31, onder 21.59 uur. maan op 4.53, onder 20.56 uur. AGENDA VRIJDAG 10 JULI Groote Kerk, Concert Knapenkoor „De Minnestreelen". Frans Hals: ..De Postmeester", toegang boven 18 jaar. 2.30, 6.30 en 8.45 uur. (Zon dag 2, 4.15, 6.30 en 8 45 uur). Palace: „Groot Alarm", toegang boven 18 jaar, 2, 6.30, en 8.45 uur (Zondag 1.30, 3.45, 6.30 en 8.45 uur). Rembrandt Theater: „De eer van Stephan Rakitin", toegang boven 18 jaar 2.30, 6.30 en 8.45 uur. (Zondag 1.30, 3.45, 6.30 en 8.45 uur). Luxor Theater: ..Robert Koch", toegang boven 14 jaar. 2.30, 6.30 en 8.45 uur. (Zbn- dag 1.30, 3.45. 6.30 en 8.45 uur). Moxiac Theater: „Onder gele vlag", toe- fang boven 18 jaar, 2, 4, 7 en 9 uur (Zon- ag 11.30, 1. 3. 5. 7 en 9 uur). ZATERDAG 11 JULI Bioscopen: Middag- en avondvoorstel llngen. W.n. Hoofdredacteur: J. V. Baudewyns, Haar lem. Plaatsvervangend Hoofdredacteur: F Derks, Haarlem. Chef van Dienst en Stad: S. R. Kuiper. Haarlem. Sport en stad: A. Overmeer. Heemstede. Buitenland: J. C. van der Laag. Heemstede (afw.), Haagsch Redacteur: Korsten. Den Haag (afw.). Binnenland: J. Steen Jr., Zandvoort. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel. pmulden. Advertenties: D. A. J. Spek, Haarlem, Het spoorboekje op school. ,Wie weet tvaar overgestapt moet wor den, als jullie een reis maken van Nij megen naar Woerden?" was de vraag in een klas van de lagere school in de om geving van Haarlem. Enkele vingers gingen omhoog; jon gens dachten, dat zij spoedig konden antwoorden op de vraag, welke dezen keer niet gesteld was door hun onder wijzer, maar door een vreemden heer, die echter weinig moeite had zich in te werken, want spoedig had hij zich be mind gemaakt bij de jeugd. De heer was op een geschikten tijd in de klas geko men, want de vacanties zijn immers in het zicht en dan vraagt het spoorboekje de aandacht van velen, die een reis van één of meer dagen ondernemen. De gids van de Ned. Spoorwegen is voor vacantiegangers van groot belang, maar toch kan iedereen daarin niet gemakkelijk vinden, hoe laat hij op de plaats van be stemming aankomt, waar nij moet over stappen, enz. De Haarlemmers, die zich niet de moeite willen getroosten, rustig het boekje in te zien, kunnen hulp inroepen Zij vervoegen zich dan tot het Inlichtingen bureau aan het Stationsplein, waar vrien delijke jongedames geheed staan den reizi gers de route en de tijden aan te geven. Het beste is natuurlijk zelf een spoor boekje ter hand te nemen en de eventueele moeilijkheden te overwinnen. Daarom is het een goede gedachte van de Nederland- sche Spoorwegen geweest, de jeugd reeds wegwijs te maken in het spoorboekje en reisagenten trekken er op uit, om de meis jes en jongens van de lagere scholen wat te vertellen van de geschiedenis van de spoorwegen in ons land en een uitleg te ge ven van het onmisbare spoorboekje. Ook Haarlem en omgeving hebben een reisagent en wel de heer M. van Schayik, die af en toe de plaats VEtn den onderwijzer op de scholen inneemt. Mogelijk zijn er hoofden en onderwijzers, die van meening zijn, dat zij zelf ook wel in staat zijn het onderwerp te behandelen, doch daar tegen over staat, dat de vertegenwoordiger van de Spoorwgen over meer gegevens beschikt. Hij is er in ieder geval op ingericht en goed voorbereid; dat bleek ons dezer dagen, toen wij een les van den heer Van Schayik volg den. Hij gebruikte allerlei materiaal, dat voor een les onontbeerlijk is. Op onderhoudende wijze vertelde hij de leerlingen het een en -ander over de eerste treinen en met stijgende belangstelling luis terde zijn jeugdig gehoor naar de uiteenzet ting over het materiaal het seinwezen en de verschillende treinen. Foto's verduide lijkten 't gesprokene. In het bijzonder had den de jongens veel aandacht voor hetgeen de heer Van Schayik vertelde. Maar de vreemde „meester" was niet al leen gekomen, om wat over de spoorwegen mee te deelen, maar ook om de kinderen op de hoogte te brengen van de werking van de reisgids. Het bleek, dat de heer Van Schayik slag had, om met de leerlingen om te gaan. Graag wilden zij met hem een reisje maken al was het dan ook maar met behulp van enkele dienstregelingen. Zij hoorden wat de aanwijzingen beteekenden en waarmee reizigers rekening dienen te houden, als zij moeten overstappen. Toen er tenslotte vragen werden gesteld, dacht de jeugd spoedig begrepen te hebben, wat er in het spoorboekje aangegeven wordt en vingers waren dadelijk in de lucht na een vraag. Zij moest echter ervaren, dat het lezen van een spoorboekje moeilijkheden oplevert. De les was bijzonder leerzaam en ver rijkte ongetwijfeld de kennis van de meisjes en jongens. Als de onderwijzer nog wat les in dit onderdeel, geeft, zullen zijn leerlin gen in de vacantie rustig met de spoor kun nen reizen en dan mag verwacht worden, dat zij niet in een verkeerden trein stap pen. Nieuwe kindertehuizen van den Volksdienst. De zorg voor Moeder en Kind is wel de be langrijkste taak van den Nederlandschen Vólks- dienst. Dit ls niet toevallig of terwille van de propa ganda. dit heeft wel degelijk een dieperen ach tergrond. Wij zijn een volk van Nederlanders en wij willen dit vanzelfsprekend blijven. Een volk kan zich op den duur evenwel alleen handhaven als alle leden daarvan goed gezond zijn. Uiter lijke machtsmiddelen of militair geweld kunnen een volk nimmer in stand houden. Zij zijn nut tig en noodzakelijk om een volk te beschermen tegen geweld van buiten, dragers en voortbren gers van de volkskracht kunnen zij evenwel me: genoemd worden. Zooals gezegd, een volk kan zich op den duur alleen handhaven, als dit volk zichzelf kan helpen. Dit is de groote en daarmede tevens de eenige voorwaarde waaraan het moet voldoen, wil het niet ten onder gaan. Daarom wil de Nederlandsche Volksdienst onze volks- genooten tot dit inzicht brengen en hen bewegen zich voor dit doel in te zetten. De Volksdienst heeft, door den steun van een groot aantal volksgenooten hiertoe in staat gesteld, reeds vele duizenden kinderen zes weken naar buiten kunnen sturen, vanwaar zij lichamelijk gesterkt en geestelijk verrijkt zijn teruggekeerd. Nog vele andere duizenden wachten evenwel nog op een uitzending, want de Volksdienst wil niet een bepaalde groep gezond en krachtig maken, doch alle Nederlandsche Volksgenooten. Daarom is het een uitermate verheugend feit, dat de Nederland sche Volksdienst thans ook de beschikking heeft over een aantal tehuizen in 'ons eigen land, waar kinderen een aantal weken kunnen genie ten van zon en frlssche buitenlucht, waarin zij voortdurend onder medische contröle staan er waarin alle zorg aan hun gezondheid wordt be steed. Door de aanwinst van deze mooie kinder tehuizen is het mogelijk geworden, dat een groo- ter aantal kinderen wordt uitgezonden dan tot dusver het geval was. Men kan zich hiervoor wenden tot de bureaux van den Volksdienst of tot de buurtschapsleiders. HET WERK IS BEGONNEN. Ginds in het Oosten heeft de Nederland sche Ambulance haar taak aangevangen. Lang hebben de voorbereidingen geduurd. En dat was nooriig omdat alles m de puntjes in orde moest zijn. Maar thans wordt dan op volle kracht ge arbeid. Thans wordt het bewijs geleverd dat Nederland zijn naam van volk met plichts besef hoog weet te houden. Immers het is de plicht van ons volk niet achter te blij ven als het er om gaat anderen, die in nood verkeeren. te helpen. Daarom kunt U zich aan dezen plicht niet onttrekken. Ook op uw medewerking wordt vast gerekend. Stort daarom vandaag nog een bijdrage op giro rekening 87600 Nederlandsche Ambulance, Koninginnegracht 22, 's Gravenhage. Vrijwilligers voor den Germaanschen landstand. Vierhonderd meisjes en jongens uit Den Haag vertrokken. Donderdag om twee uur had op het Bin nenhof te Den Haag het afscheid plaats van de eerste vrijwilligers voor den Ger maanschen Landstand in het Oosten. Het betrof hier een contingent van *200 jongens en 200 meisjes boven 16 jaar, die voorloopig voor 1 jaar naar Oost-Pruisen vertrekken. Zij gaan eerst naar Dantzig om in den omtrek van deze stad in ploegen van 20 lanflhulp te verrichten. Hun dag is zoo ingedeeld, dat zij overdag arbeiden en des avonds landbouwcursussen volgen. Zater dag en Zondag is er jeugdstormdienst. Het geheel staat onder leiding van Hopman De Rijke. De jongens en meisjes kunnen na af loop van een jaar beslissen of zij blijven willen. De vertrekkende jeugd, die in carré opgesteld stond, werd toegesproken door den Hoofdstormer Van Geelkerken. De Opper banleider Quistel meldde pre cies 2 uur de aangetreden stormers en stormsters. De Hoofdstormer, die in gezelschap van Hauptdienstleiter Schmidt het Binnenhof betrad, begroette Haupt Madel führerin Hagemense en Elly Weis, Banfiihrer Vos en de Opperzwermleidster Van Eek. De Hoofdstormer Van Geelkerken zeide o.a. in zijn toespraak het volgende: „Ik sta hier niet in de eerste plaats als Jeugdstormleider, doch als vertegenwoor diger van ons aller Leider om afscheid van jullie te nemen. Het is een groote reis die jullie gaat ondernemen. Gij zijt hier uit alle deelen van' ons vaderland samengeko men met volledige toestemming uwer ouders om een jaar lang naar het groote Duitsche ïüjk te gaan. Voor'jullie is het weggelegd pioniers te zijn in de reeds veroverde of nog te ver overen gebieden. Jullie denkt misschien nog niet aan je toekomst, maar wij besef fen het dat jullie straks niet meer naar Amerika of Canada behoeft te gaan, toch in een zeer nabije toekomst de Europeesche levensruimte kunt koloniseeren. Weest er trotsch op in latere jaren hier op dit plein gestaan te hebben, waar ook W.A. en S.S. aangetreden stonden om hun plicht tegen over de Germaansche gemeenschap te ver vullen. Het zal altijd jullie trots kunnen zijn te kunnen zeggen: ik ben bij de eerste geweest. Mocht je ooit heimwee krijgen, steun dan elkaar, denk aan Holland en onthou goed. dat er 1000 K.M. voor jullie uit Nederland sche kameraden htm plicht doen. Mocht je het toch ooit te kwaad krijgen, help dan elkander; jullie moeten blijven staan, want jullie zijn de eersten. Hebt vertrouwen in ie Leider, weest gehoorzaam en toont dat Hol- landsche meisjes en jongens er wat van weten te maken. In vroeger eeuwen gingen er ook meisjes van jullie leeftijd naar Zuid- Afrika en dat was nog heel wat moeilijker dan de situatie nu voor jullie is. Als je na een jaar gekozen hebt zul je hier in het vaderland opgeleid worden voor je taak in het Oosten. Toont wat je bent in Duitschland. Denk erom, dat de Duitsche ouders een offer brachten in hun gesneu velde zonen, terwijl jullie leven zult en van hun offer de vruchten plukken. Weest eer lijk en trouw tegenover je Duitsche kame raden en weet je vast verbonden met ons Wij zullen je vaak komen bezoeken. God zij met jullie en zegene jullie en weest den Leider trouw, terwijl jullie staat aan de uiterste grenzen van het Groot Duitsche Rijk. Met een Sieg Heil op den Führer en het zingen van het zesde couplet van het Wil helmus, werd de bijeenkomst gesloten. Vervolgens marcheerden de stormers en stormsters naar het station S.S. onder de tonen van muziek van het korps van den Ned. Arbeidsdienst. De spoorwegspeelkamer te Amsterdam. Zaterdag 11 Juli a.s. zal het een jaar ge leden zijn, dat de spoorwegspeelkamer in het Centraal Station te Amsterdam voor het publiek werd geopend. Dat het deze unieke instelling in dit eer ste jaar niet aan belangstelling Ifeeft ont broken, moge blijken uit het feit. dat meer dan 47.000 personen, waaronder ruim 30.000 kinderen, de speelkamer bezochten. De spoorwegen grijpen deze gelegenheid aan om de kinderen op Zaterdag a.s. een verrassing te bereiden. Op dien datum wordt n.l- aan elk tiende kind. dat de speel kamer bezoekt, een geschenk aangeboden. De persdienst der Ned. Spoorwegen deelt nog mede. dat, in verband met de a-s. zomervacantie, de speelkamer van Maandag 13 Juli af wederom op alle werk dagen geopend zal zijn van 1013 en van 1417 uur. Extra rantsoen zeep. Met ingang van 1 Augustus 1942 komen, volgens officieele mededeeling van het de- «artement van Handel, Nijverheid en icheepvaart, voor extra "rantsoenen zeep opnieuw in aanmerking: a. personen, die zgn. „vuile arbeid" vei-, richten; b. kappers; c. practiseerende art sen, tandartsen, dierenartsen en medische studenten. Zij, die vuilen arbeid verrichten, kunnen van 20 Juli tot en met. 1 Augustus a.s. bij den plaatselijken distributiedienst het for mulier DM 80 afhalen, waarop hun aan vrage dient te geschieden. Wanneer dit formulier moet worden in- [eleverd, zal door den plaatselijken dienst •ekend gemaakt worden. Er worden rant soenbonnen verstrekt voor 2 maanden. Kappers dienen een aanvraagformulier MD 269 te gebruiken. Dit kan afgehaald worden bij den nlaatselijken distributie- dienst. vanaf 20 %Juli tot en met 25 Juli a.s. Kappers ontvangen rantsoenbonnen voor 3 maanden. Zij. die onder C genoemd zijn, kunnen vanaf 1 Augustus eveneens voor een perio de van 3 maanden extra zeep ontvangen. De plaatselijke distributiediensten zullen zes bonnen „één rantsoen toiletzeep'" uit reiken aan practiseerende artsen, tandart sen en dierenartsen en drie bonnen aan medische studenten. Nadere bijzonderheden kunnen belang hebbenden vernemen uit de publicatie van den distributiedienst in de gemeente hun ner inwoning. Geldige bonnen in de week van 12 Juli t/m 18 Juli Elk der volgende bonnen 12 JULI T/M 18 JULI 1942 36A BROOD 36B BROOD 36 BESCHUIT 36A VLEESCH 36B VLEESCH 36A TABAK 36A SIGARETTEN 4 Rants. Y2 Rants. 1 Rants. 1 Rants. Vi Rants. 1 Rants. 1 Rants. Brood of gebak Beschuit, brood of geb. I Vleesch of Vl.ware Tabak Sigaretten 12 JULI T M 8 AUG. 1912 337 ALGEMEEN 339 ALGEMEEN 343 T/M 346 ALGEMEEN 4-33, 4-34 RESERVE 340 ALGEMEEN 341 ALGEMEEN 342 ALGEMEEN 352 ALGEMEEN 347 T/M 351 ALGEMEEN 36A t/m 39A MELK 36B t/m 39B MELK 36. 37 VERSNAP. 38, 39 VERSNAP. 1 K.G Suiker 1 1 1 1 K.G. 500 Gram 500 500 500 500 Gram. 1 Rants. Bloem, brood of gebak 4 4 4 4 250 Gram Rijst 500 Gram. 250 Gram Peulvrucht, of haverm. 250 250 £50 *250 Gram. 125 Gram Gort 125 125 125 125 Gram. 125. Gram Gemengd meel 125 125 125 125 Gram. 10(rGram Vermicelli of maizena 100 100 100 100 Gram. 100 Gram 500 500 500 500 Gram. 3V2 Liter Melk 28 14 Liter. lYi Liter 7 7 Liter. 100 Gram 200 200 200 200 100 Gram 200 200 200 200 Gram. 12 JULI T/M 5 SEPT. 1942 In tjjdvak van 8 weken: 338 ALGEMEEN 1250 Gram Koffiesurrogaat 5 JULI T/M 14 JULf 1942 250 250 250 250 Gram. In tijdvak van 10 dagen: Bijzondere rantsoenen: 12 JULI T/M 18 JULI 1942 R5 SIGARETTEN 2 Rants. Sigaretten l/2 1 1 1 Rants. 1) 2 Rants. 2) 2 Rants. Beschikbaar per persoon: i •o I 4 t/m I 13 jaar E S Ta. I Volwas I senen 41 C w 5 18 22 18 Rants. 4 Rants. 1X 2V2 2Y2 2l/i Rants. 1) 2 Rants. 2) 1 Rants. In tijdvak van vier weken GÈLD1GE BONNEN VOOR DIVERSE ARTIKELEN Elk der volgende bonnen Geeft recht op het koopen van Van Tot en met 01 Petroleum 2 liter Petroleum 14 Juni 1942 22 Aug. 1942 01 t/m 05 B.V. Brandst. 1 eenh. Brandstoffen 11 Mei 1942 31 Dec. 1942 01, 02 K.F. Brandst. 1 eenh Brandstoffen (geen anthraciet) diverse data 30 Apr. 1943 335 Algemeen 1 rants. Eenheidszeep 1 Juli 1942 336 Algemeen 250 gram Waschpoeder 1 Juli 1942 15 Aug. 1942 L Toiletzeep 1 rants. Eenheidszeep 1 Juli 1942 15 Aug. 1942 L Zeep 75 gram toiletzeep 80®/» 1 Juli 1942 15 Aug. 1942 U Textiel (Mannen) 50 gram scheerzeep 1 Mei 1942 31 Aug. 1942 DE VOLGENDE BONNEN ZIJN BINNEN KORT NIET MEER GELDIG: Na Zaterdag 11 Juli: 34 Brood, Beschuit, Vleesch, Aardappelen. 43, 44 Tabak, 31 t/m 34 Melk, 317 t/m 334 Algemeen, 4-25, 4-26 Rijst. De bonnen, waarvan de geldigheidsduur op Zondag begint, mogen op den daaraan voorafgaanden Zaterdag worden gebruikt, met uitzondering van den bon voor vleesch of vleeschwaren. 1) Mann. personen van 18 jaar en ouder. I) Vrouw, personen van 25 jaar en ouder. Extra rantsoen sigaretten Ter verkrijging van de gebruikelijke rantsoenen brood, beschuit en vleesch zijn voor de volgende week aangewezen de bonnummers 36. Mannelijke personen kunnen hun 2 rantsoenen tabak (sigaren, sigaretten, enz.) betrekken op de nummers 36a, terwijl de dames op ditzelfde nummer haar veertien- daagsch rantsoen sigaretten kunnen koo- pen. Bovendien zijn gedurende de volgende week zoowel voor de dames als voor de heeren 2 extra rantsoenen sigaretten be schikbaar op de met R5 gemerkte bonnen. Tijdens de vierweeksche periode van 12 Juli tot 8 Augustus zijn geldig de volgende bonnen: 337 voor suiker, 339 voor jam, 340 voor peulvruchten of havermout, 341 voor 125 gram gort, 342 voor 125 gram gemengd meel, 343, 344, 345, 346 voor bloem. 347, 348, 349, 350 en 351 voor kaas. 352 voor vermicelli of maizena. 36. 37, 38 en 39 voor melk, 36 en 37 voor choco lade. 38 en 39 voor suikerwerk en 433 en 434 voor rijst. Tenslotte kan koffiesurrogaat gekocht worden op bon 338, welke bon echter een geldigheidsduur heeft van acht weken. Het koopen van serviesonclerdeelen. Zooals bekend, geven tot 9 Augustus a.s. de met „Reserve 30", „Reserve 31" en „Re serve 32" gemerkte bonnen van de bon kaart voor voedingsmiddelen 7e periode recht op het koopen van serviesonclerdee len. Na 12 Juli a.s. worden deze bonkaarten echter niet meer uitgereikt. Kinderen die na 12 Juli 1942 geboren worden en per sonen, die zich na dien datum hier te lande vestigen, komen dus niet meer in aanmer king voor genoemde reservebonnen van de 7e periode, doch wel voor de aparte bon kaarten voor serviesgoed. Van deze bonkaarten zullen met ingang van 9 Augustus 1942 eenige punten worden geldig verklaard. De betrokkenen zullen dus tot 9 Augusius moeten wach ten met het koopen van serviesgoed. Uitreiking distributie bescheiden Vacantiegangers, die gedurende de af- geloopen drie weken niet in de gelegenheid waren de bonkaarten voor voedingsmidde len voor de achtste periode en nieuwe roo- kerskaarten in ontvangst te nemen hebben daar morgen Zaterdag nog de gelegenheid voor in de uitreiklokalen Berkenstraat, Zocherstraat, Smedestraat en Kamperstraat. In het Kringkantoor aan de Zijlstraat en de agentschappen Steenbokstraat en Lo- rentzstraat is morgen voor het laatst ge legenheid tot het afhalen van de extra brandstoffenbonnen voor groote gezinnen. Na Zaterdag worden deze bonnen niet meer verstrekt. PERSONALIA. Geslaagd voor het staatsexamen piano L. O. mej. F. W. Riphagen te Haarlem. SPORT EN SPEL Duitsche kampioenschappen. Nu in Augustus Nederlandsche athleten zullen deelnemen aan een groot internatio naal athletiekfeest te Berlijn en in dezelfde maand in Nederland een zwemwedstrijd tusschen de.dames van Nederland Duitsch land en Denemarken zal worden georgani seerd, is ook in ons land de belangstelling voor de Duitsche athletiek en zwemkam- pioenschappen gestegen. De Duitsche zwemtitels worden Zaterdag en Zondag a.s. in Hirschberg verwerkt, waarbij de jeugd sterk op den voorgrond zal treden. Voor den 100 M. crawl kwamen 29 inschrijvingen binnen en favoriet zijn vooral de dames Pollack Karnatz en Weber. Laatstgenoemde is een meisje uit Bayreuth, dat den laatsten tijd sterk de aandacht heeft getrokken. Voor den 400 M. crawl komen in aanmerking de- dames Schaeferkordt, Mirbac en de titelhoudster Thaller uit Weenen. Voor den 200 M. schoolslag is vooral mej. Schmidt uit Eimsbuettel favo riete. En verder Busse, Grauthoff en Hart- mann. Anni Kapell is op dit nummer niet van de partij. De 100 M. rugslag is onge twijfeld opnieuw voor Liesl Weber. Ook de estafettenummers zijn zeer goed bezet. Aan de kampioenschappen voor dames en heeren nemen in totaal 92 vereenigingen met 237 individueele en 63 inschrijvingen voor de estafettes deel. De kampioenschappen athletiek worden 25 en 26 Juli in het Olympisch Stadion te Berlijn gehouden. De inschrijving is reeds gesloten" en men kan bij voorbaat zeggen, dat interessante wedstrijden te wachten staan. Behalve de marathonloop en snel wandelen worden vrijwel alle nummers verwerkt. Voor de eerste maal sedert lang is de hink-stap-sprong van het programma geschrapt. Dit springnummer zal langza merhand uit alle wedstrijden in Duitschland verdwijnen. Nieuw voor de Duitsche kam pioenschappen is het invoeren van voor- wedstrijden voor alle werpnummers, zoo als kogelstooten, speerwerpen en discus werpen, alsmede voor vèrspringen. De acht beste athleten van deze voorwedstrijden zullen tot de finale worden toegelaten. Dit geldt zoowel voor dames als heeren. WIELRENNEN „De Kampioen" tracht protesten te vermijden. Voorzorgsmaatregelen voor de ronde van 26 Juli. h Den uitslag te bepalen bij wegwedstrijden le- 1 vert vele malen moeilijkheden op voor leden der I 1ury. Het publiek stroomt het parcours op. als i< de eerste renners binnen zijn en beseft dan niet, I dat andere renners nog trachten de eindstreep I te bereiken, Ook gebeurt het dikwijls, dat ver- (j seheidene renner? dicht bijeen zijn. als de finish [j in zicht is en dan moet de jury extra uitkijken. E Protesten komen dan ook wel eens voor. r H.S.V. „De Kampioen", die Zondag 26 Juli de Ronde Van Haarlem organiseert in de omgeving f van de Delftlaan wil voorkomen, dat protesten R worden ingediend en dat de juiste uitslag opge- t maakt zal worden. Daarom is het bestuur er toe overgegaan een jury samen te stellen, welke voor haar taak berekend is en daarin hebben zitting Jan Tulleken, voorzitter-kamprechter, J. H. ten Hove, G. Hogekamp en K. Bontekoe. h Deze heeren worden eventueel door anderen f bijgestaan. fl Mocht de jury nog moeilijkheden moeten over- ij winnen, daa kan zij later nog op andere wijze den juisien uitslag bepalen. Besloten ls n.l. bij de finish een film op te nemen, zoodat mocht men L twijfelen, dan kunnen de beelden geraadpleegd p worden. Het is bij wielerwedstrijden in ons land B nog niet voorgekomen, dat van een filmapparaat a gebruik gemaakt werd. WATERPOLO COMPETITIESTAND HEEREN IE AFDEELING. Nu er schot begint te komen in de waterpolo- E competitie en ongeveer de helft der wedstrijden k zijn verspeeld is het interessant de stand op ta |i maken voor de beide heerenafdeelingen. Deze luidt als volgt: gesp. gew. gel. verl. pnt. r H. Z. V. H. P. c. 1 Het Y 5 4 1 0 9 S H. P. C. 4 3 1 0 7 U. Z. C. 3 2 0 1 4 Star 6 10 5 2 Nereus 4 0 0 4 o D.W.R. moet thans de R.Z.p. nog ontmoeten en in Den Haag H.Z. P.C. S.V.H. heeft een goe de kans op het afdeelingskampioenschap daar de H.Z. P.C. nog te Rotterdam tegen S.V.H. moet uitkomen. In de andere afdeeling blijven het Y. H.P.C. en U.Z.C. de candidaten voor den titel. H P.C. moet I naar het Y, Nereus en U.Z.C.terwijl alleen tegen E U.Z.C. op eigen terrein wordt gespeeld. Een l zware opgave derhalve. Het Y moet echter nog naar U.Z.C. en ontvangt thuis de H.P.C.. Haar I uitwedstrijd tegen het thans volledige Nereus heeft zjj overigens nog niet gewonnen. ZWEMMEN j 3 K.M. ZWEMWEDSTRIJD TE NIJKERK. Door de zwemvereeniging „Flevo" zal op Za- 1 terdag 18 Juli een 3 K.M. wedstrijd worden ge- F houden in de haven te Nijkerk. Er bestaat veel belangstelling voor dezen langebaan wedstrijd. I Ook enkele Haarlemsche zwemmers zullen aan r de start verschijnen. DAMMEN I HOOFDKLASSE IN NOORD-HOLLAND. De Competitie-commissie van den Nederland- I schen Dambond heeft aan de besturen van den Amsterdamschen Dambond en Districtsbond Noord-Holland medegedeeld, dat voor het ko mende seizoen 1942/1943 een Hoofdklasse „Noord- Holland" zal worden ingesteld, waarin zullen uitkomen de eerste tientallen van „Jozef Blan kenaar" (Amsterdam): „Gezellig Samenzijn" (Amsterdam); Haarlemsche Damclub; „IJmui- den" en „Oosterkwartier" (Haarlem). De 1ste klasse „Noord-Holland" zal worden sa mengesteld uit de volgende vereenigingen: Weesper Damclub; „D.S.T.O." (Amsterdam); On derlinge Damvereeniging (Amsterdam); „Zaan dam"; „Stabiel" (Santpoort); „Wormer"; Wor- merveersche Damclub; „Koog-Zaandijk"; „Het Noorden" (Haarlem) en „Jozef Blankenaar" II (Amsterdam). De twee hoogstaankomenden uit deze klasse promoveeren volgend jaar naar de hoofdklasse. De hoofdklasse-competitie 1942/1943 zal 1 September a.s. aanvangen. PAARDENSPORT CONCOURS-HIPPIQUE TE HOOFDDORP. Het actieve bestuur van de vereeniging „Voor* uit" te Hoofddorp, dat reeds vele jaren successen boekte met he concours-hippique in het bekende paardencentrum, deelde ons mede, dat er in den lande reeds groote belangstelling bestaat voor het concours, dat Woensdag 22 Juli a.s. gehouden wordt. Aan dit sportevenement van den hoogsten rang zullen de paarden van alle bekende Neder landsche stallen deelnemen. Daardoor kan een belangwekkend programma worden samenge steld, dat uit vijftien nummers bestaat. De voor- keuringen beginnen des morgens om halftien en het groote concours om één uur. De dag wordt besloten met barrière-springen voor amateurs en frofeessionals; verwacht wordt, dat het program- om halfzeven afgewerkt is. HONKBAL Gcneraal-veldmaarscball» Rommel In de veroverde vesting Tobroek. (Hoffmann-Stapf-p.k. Moosmüller-Pax Holland-c) De Haagsche politie krijgt onderricht in het z.g. panoramateekcncn. hetgeen voor op sporingen enz. van groot belang kan zijn. (Schimmelpenningh-Pax Holland-c) Dit weekend komen de vier Haarlemsche eerst# klassers weer tegen hun Amsterdamsche rivalen in het veld. Schoten en E.D.O. trekken Zater dagmiddag naar Amsterdam om den strijd aan te binden tegen Quick en V.V.G.A. De voor de bo venste plaats beslissende wedstrijden worden Zondag in Haarlem gespeeld. aHarlem krijgt be zoek van Wilders c.s,, terwijl H.H.C. in de mid daguren Ajax tegenover zich krijgt. De rood- witten kunnen Haarlem, indien de Mon en zijn mannen^van Blauw Wit winnen, een groot ple zier doen door tegen Blomvliet en de zijnen, hun beste beentje voor te zétten. Waarschijnlijk zal bij H.H.C. Pijnakker weer op de plaat staan. Het volledig programma van de wedstrijden te Haarlem is: Zaterdag: Ov. klasse: H.C.K.—E.D.O. 2, 3 uur. Derde klasse: Kennemerland 1—H.H.C. 4 2.45 uur, Schoten 6—H.F.C. Haarlem 4 3.30 uur, Beverwijk -R.C.H. 3 3.30 uur, Strawberries—H.H.C. 8 2.45 uur. Zondag: Haarlem—Blauw Wit 10 uur, H.H.C.— Ajax 2.15 uur. Tweede klasse C: E.H.S.—D.W.S. 10 uur. 2 D: Schoten 2—Spartaan 10 uur. Derde klasse: HavenmeeuwenSpaarnevogels i uur, E.H.S. 2—Sdhoten 5 12 uur. E.D.O. 4— Zandvoortmecuwen 12 uur, E.D.O. 3—H.F.C. Haarlem 1 10 uur, Schoten 3—Halfweg 12 uur, I.C.—Beverwijk 2 12 uur, H.C.K. 4—E.H.S. 3 10 uur, H.B.C. 2—E.D.O. 6 2 uur, T.Y.B.B. 2— Schoten 4 12 uur. RADIOPROGRAMMA ZATERDAG U JULI 1942 HILVERSUM I, 415.5 M. 6.45 Gramofoonmuzlek. 6.50 Ochtendgymnas tiek. 7.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 7.15 Gramo foonmuzlek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Brandende kwesties, cau serie (opn.). 8.30 Kees Veening en zijn ensem ble en orgelspel (opn.). 9.15 Voor de huisvrouw. 9.30 Gramofoonmuziek. 10.00 Ernstige muziek (opn.). 11.00 Voor zieke kinderen. 11.30 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 12.00 Ge rard van Krevelen en zijn orkest. 12.40 Almanak. 12.45 B. N. O. Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Frans Wouters en zijn orkest. 13.45 Gramo foonmuziek. 14.00 Causerie: Cultuur en Volks gemeenschap. 14.20 Na gedanen arbeidmuziek en vroolijkheid. 15.45 Gramofoonmuziek. 16.00 Bijbellezing en gewijde muziek (opn.). 16.30 Gra mofoonmuziek. 17.15 B. N. O. Nieuws- en zake lijke berichten. 17.30 Orgelspel. 18.00 De N. S. B. antwoordt. 18.15 Gemengd koor „De Zingende Dietschers" met pianobegeleiding. 18.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 18.55 B. N. O. De wereldmee- ning uit den aether geplukt. 19.05 Ltedje van verlangen. 19.15 Gramofoonmuziek. 19.30 Bont programma. 20.15 Filmpraatje. 20.30 Nederland sche volksklanken. 21.30 Gramofoonmuziek. 21.45 O. Nieuwsberichten. 22.00,»Cramofoonmu- ziek. Vanaf 22.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio be schikken. 2.15—24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301.5 M. 6.458.15 Zie Hilversum I. 8.15 Gramofoonmu ziek. 9.15 Eigen opnamen. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Lichte muziek (opn.). 11.30 Orgelconcert. 12.00 Fluit, piano en gramofoonmuziek, 12.45 B. N. O. Nieuws- en za kelijke berichten. 13.00 Tulnbouwreportage. 13.15 Musette orkest en soliste. 13.40 We kijken de na tuur in! 14.00 Stedelijk Orkest van Maastricht en solist. 15.30 Tijdschrlftenschouw. 15.45 Malando zijn solist. 16.30 In en om den bijenstal, cau serie 16.45 Orgelspel (gr.). 17.00 Voor de binnen schippers. 17.15 B. N. O. Nieuws— en zakelijke be richten. 17.30 Amabile-sextet. 18.15 Het kwartier van de* arbeid. 18.30 Otto Hendriks en zijn orkest en programma-overzicht 19.30 B. N. O. Nieuwsberichten 19.40 B. N. O. Groningsch oraat- je. 19.50 Spiegel van den dag 20.00 Utrechtsch Ste delijk Orkest en soliste. 21.00 Als ik 't voor 't zeggen had. 21.15 Utrechtsch Stedelijk Orkest en soliste. 21.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 22.00 B. <j. O. Militair overzicht. 22.10 Avondwijding. 22.11 •24.00 Zie Hilversum I.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 10