f y BET GEHEIMZINNIGE SCHAAKSTUK Café 't Schuitengat PETRIE <c Co. Commando Haarlemsche Brandweer gfl v.Empelen STADSNIEUWS Victoria-Water DAMIAATJES FEUILLETON door FKANZ WENDELMUTH geautoriseerde Nederlandsche bewerking door B, L. VENZELAAR. De ordonnans verdween en slechts wei- liee minuten later zweefden twee gelijk lekende telegrammen langs de draden, - Brussel en een naar Oostende en »n naai' «otemd voor inspecteur Hans Wildschut: Onmiddellijke terugkeer naar Den Burg m Texel in de zaak van het geheimzinnige fchaakstuk dringend noodzakelijk gewor-» p Peeters. De commissaris had zich deze telegram men rustig kunnen besparen, omdat in dit- -elfde oogenblik Wildschut reeds in een rliegtuig zat, dat hem naar Rotterdam De gevangene nummer 17 was een klein, {«•ijsharig mannetje met zorgvolle rimpels n zijn gelaatstrekken. Zijn haar was kort ip borstelig. De grijze oogen in het ronde, jaode gezicht keken angstig in het rond. Hij öt op het krukje in zijn cel en hield de han- jen tusschen zijn knieën geklemd. Roerloos •at hij daar, slechts nu en dan richtte hij jich uit zijn gebogen houding op en dan Honk er een diepe zucht uit zijn mond. Dan paarde hij wezenloos naar het plafond van je lage cel en steunde: j „O God, wanneer zal deze beproeving jen einde nemen?" Hij schrok op, toen de sleutel van den apier in het slot knarste. Toen de ideur jpenging, stond hij langzaam en moeilijk op. Pe hoofdcommissaris kwam binnen en troette met een afgemeten, ernstig hoofd knikje: Peeters ging op een stoel zitten, dien le cipier naar binnen had geschoven, i ,.Ik heb met je te praten, Willem Potters!" De kleine, oude man stond in een bijna Onderdanige houding voor hem. Peeters zag het niet, of hij wilde het niet zien. Van na ture bezat hij een week gemoed, dat hij echter steeds achter heftige scheldwoorden ?n barbaarsche uitvallen trachtte te ver bergen. Hij kon het niet over zijn hart verkrijgen, den ouden man. met z'n sentimenteel ge acht ruwer te bejegenen dan noodig was, maar toch kon hij niet anders, daar er te veel van een eerlijke bekentenis van Wil lem Potters afhing. „Bliksemkaters, Potters, we moeten eindelijk klaarheid in de zaak hebben! Heb je er over nagedacht, of je eerlijk beken nen wiL hoe de zaak zich toegedragen I „Ik heb alles gezegd, wat ik weet, com- jnissaris", zei de kleine man deemoetdig. „Ach wat, ga zitten!" I Potters nam met knikkende knieën weer op zijn krukje plaats. „Ik zal je net zoolang de geschiedenis laten herhalen, tot we ten slotte de waar- beid weten. Vertel op, hoe was het mo gelijk. dat deze diefstal plaatsvond?" f Potters haalde met moeizame bewegin gen zijn schouders op. „Het is niet zoo heel moeilijk, een ouden nan om den tuin te leiden", zei hij zacht. Ze vertelden mij, dat het Borowslaw, de arapioen van Europa in het schaken was." Peeters maakte een afwerende handbewe- ing. „Doet er niet toe, Potters. Je had moeten legrijpen, dat je door je "handelwijze een roote verantwoordelijkheid op je nam". De man hief de handen naar het plafond jan d4 cel: „Gofl is mijn getuige!" riep hij harts- icnteBjk uit, „dat ik mijzelf herhaaldelijk de rnsligste verwijten maak over mijn onna- enkendheid en mijn goedgeloovigheid in de ienschën. Ik. „Daarmede is niets goed te maken!" ant woordde de commissaris koel. „Vertel nogmaals, hoe alles zich heeft toe- edragen. Misschien valt je plotseling het een f ander in, dat je in je vroegere verkla- ingen vergetm hebt." 1 De oude man slikte een paar maal een brok i zijn keel weg en keek naar den grond. De ommissaris licc hem een oogenblik nadenken, H hij met zachte, aarzelende stem begon: „U weet, mijnheer, dat ik een hartstochte- jk schaakspeler ben, mijn heele leven ang. Ik heb dikwijls genoeg daarover ge- proken. Toen ik ongeveer dertig jaar was, elukte het mij een paar maal, den schaak- Heester van Noord-Brabant met een partij, iie door ooggetuigen als een schitterend aan- -aisspel betiteld werd, en die in verschil- ende kranten werd afgedrukt, binnen een lalf uur te slaan. Ik was eerzuchtig en wilde lampioen van Nederland worden en daarna Bereldkampioen. Maar toen kwam mijn hu- velijk, de plichten en de zorgen bleven liet uit. Gewoonlijk wordt dan het leven heel inders, dan men zich heeft voorgesteld. De ;eugddroomen vervlogen. Den droom, om wereldkampioen schaker te worden, moest ik ipgeven, maar er bleef één groot verlangen in mijn leven bestaan. Ik wilde nog slechts eenmaal in mijn leven tegen een werkelijken schaakmeester spelen." „En daarover hebt u herhaaldelijk met uw ckibgenooten gesproken?" onderbrak de com missaris zijn verhaal. „Ja herhaaldelijk!" riep Potters opgewon den, alsof hij zichzelf wilde aanklagen. „Al mijn schaavrienden in het café, waar wij een maal per week bij elkaar kwamen, hebben het gehoord en zeker ook anderen, die in de saai aanwezig waren." „En op een daghielp de commissaris hem, toen hy een poosje nadenkend gezwegen bad. (Wordt vervolgd). Bezoekt ZANDVOORT Burg. Engclbertriraaf li. Pas geopend! Eén doorslaand succes WINDBESCHUT TERRAS MET ZEEZICHT BOLS EN BOLSLIKEUREN DAGEL.: TRIO PETER APETZ Zelfde Directie als van „Noorderbad" en „Pav. Zuiderbad". ZANDVOORT BESLUITEN VAN DEN BURGEMEESTER De burgemeester van Zandvoort heeft besloten: A. de gemeentelijke voetbalvelden weder om voor 1 jaar aan de vereeniging „Zand- voortmeeuwen" te verhuren voor 500. benevens 40 van hetgeen aan entree's meer ontvangen wordt dan 1000. B. het perceel Potgieterstraat 22 aan de koopen van P. L. Riedijk voor het bedrag der door de gemeente verstrekte hypotheek plus de achterstallige rente; C. over te gaan tot reorganisatie van het openbaar gewoon lager onderwijs in dien zin dat school B wordt opgeheven en de leerlingen dier school met ingang van het nieuwe schooljaar (Sept. a.s.) over te plaat sen naar school C of school D; D. enkele wegen nabij plan-Noord be schikbaar te stellen voor een op 29 Juli a.s. door de harddraverij vereeniging te Bever wijk in samenwerking met de plaatselijke V.V.V. te organiseeren harddraverij. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Cornelia Wilhelmina Juliana, dochter van H. van Staveren en J. M. Zand voort, Helmerstraat 2; Maria Johanna, dochter van J. P. Fesevur en H. J. V. Wa- melink, Hoogeweg 30; Saartje, dochter van C. J. v. Koningsbruggen en J. Paap, Spoor straat 7; Wilhelmina Agatha Maria, doch ter van W. J. de Roode en M. Reuvers, Zandvoortschelaan 220. Ondertrouwd: J. Ch. Schroeder en H. E, J. Keur, van Ostadestraat 22. Getrouwd: W.'Faille en V. I. T. Julien. Swaluestraat 2; M. T. M. van Salk en W. Th. Suik, Amsterdam, Willemsparkweg 176; E. H. v. d. Flier en C. J. Vis, Oosterpark straat 22; C. Vlieland en N. Minnee, Burg. Beeckmanplein 2. Overleden: Johanna Petronella de Roode, echtgenoote van V. Draayer, 63 j., Zuider straat 14; Maria Wilhelmina van Dijk, oud 85 j., Jan Snijerplein llboven; Karei Fre- derik Katz, 59 j., Brederodestraat 13. BLOEMENDAAL 47. PERSONALIA Aan de Academie voor Lichamelijke Op voeding: te Amsterdam slaagden voor de akte lichamelijke opvoeding M. O. C. J. van Thiel te Bloemendaal en C. J. M. van Daatselaar te Overveen. HEEMSTEDE EXAMENS. U.L.O. ONDERWIJS ..BRONSTEESCHOOL". De volgende leerlingen der Bronsteeschool, Openbare School U.L.O. zijn in een hooger leerjaar geplaatst: Meisjes van de le naar de 2e klas: Corrie Versteeg, Tini v. d. Berg, Loes Hessels, Han- ny Pieters, Dini Sabelis, Fiep Stijges, Lien v. d. Honaard, Wally Wijnands, Gré de Boer, Tini' v. Beek, Annie v. d. Schans, Riek v. Overzee, Kia Hioolen, Ronny Kuipers, Thea v. d. Heil, Hannij v. Halm, Mies Metz, Eefje Platte, Erna v. d. Kolk, Hanny de Korte, Puck Groot, Jeannet v. Meurs, Sonja v. d. Vliet, Jansje Bos, Fietje Beets, Nans Schel- tens. Jongens van de le naar de 2e klas: Bart Sierhuis, Leo v. Veldhuizen, Adri Beekman, Chris Bakker, Herman Lubbens, Ab. Smits, Henk Kragt, Joop Meijer, Ab. Zwart, Jan Venema, Jan de Groot, Andrée Rooth, Rob Bakker, Jack Haan, Wim de Bel, Willy Ker- mer, Wim Kuiper, René Metz, Piet Klinken berg, Hans Eijsker, Hans Meijer, Kees Dij- kema, Rudi Veen, Cor v. Maasdam, Jan Fre- deriks, Jan Muller, Jacob Guldemond, Freddy Groot," Gerrit Neder-Helmer Meisjes van de 2e naar de 3e klas: Willy Broekhoff, Brita v. d. Haak, Rietje Vergaaij, Annie Zwemmer, Lucie Eggers, Anaeke v. d. Eijnde, Rie Thurkow, Geertje Broekmeijer. Gé Blokker, Rie Blokker, Loek vin Hardenbroek, Thea Kranenburg, Sylvia de Vries, Willy Mannekus, Rie van Baren, Stien Dekker, Greta Bert, Petro Stijger, Annie Zorge. Eja Wagenmakers, Corrie Vroom, Margot Vroom, Corrie Tom- brock, Nelly Lieffering, Willy Beeling, Ged. Oude Gracht 82, Haarlem EFFECTEN COUPONS LIPS' SAFE-Inrichting De heer C. J. van den Broek treedt af en ir. M. W. C. Huysse volgt hem op Aan den heer C. J. van den Broek, die een eervolle loopbaan bij de Haarlemsche brandweer achter den rug heeft, is eervol ontslag verleend als commandant van de Haarlemsche Brandweer. Hij zal worden opgevolgd door ir. M. W. C. Huysse uit den Haag. en het gevolg was, dat op 16 September 1924 de eerste automobiel-gereedschaps wagen in Haarlem verscheen, spoedig ge volgd door een automobiel-motorspuit met afneembare, mechanische ladder. Voor eerste hulp in Noord werd een motor met zijspan aangeschaft, waarin een baby-spuit ingericht voor twee stralen. Een tweede motorspuit van lichter model was vervol gens aan de beurt en na de grenswijziging in 1927 kreeg de gemeente nog een draag bare motorspuit ten dienste van het lande lijk deel. Toen door de autorrtetiseering van de telefoon het oproepen bij brand door het telefoonpersoneel onmogelijk werd, kwam na veelvuldige besprekingen een alarmsysteem tot stand, dat zijn weer ga in Nederland nog niet had. Hij werkte niet alleen aan alles, dat ver band hield met het bestrijden van den brand, het preventieve gedeelte had ook zijn groote aandacht. Het toezicht op schouwburgen, bioscopen e.d. werd uitge breid tot andere perceelen en dan werd het oordeel van de brandveiligheid gevraagd. Geen bazar, tëntoonstelling of fancy-fair werd gehouden, of de commandant ver scheen ter plaatse, om veiligheidsmaatre gelen te treffen. Hoe hij bij zijn drukke persoonlijke werkzaamheden daartoe altijd gelegenheid wist te vinden was voor velen een raadsel. De heer Van den Broek was altijd op zijn post en mede daardoor is brandgevaar vele malen kunnen worden voorkomen. De cijfers hierover spreken. Toen de heer Van den Broek commandant werd, moesten er in 1922 niet minder dan tachtig branden gebluscht worden en het vorig i'aar moest de brandweer slechts negentien :eer actief optreden, waaronder voor twee ernstige branden. Daarbij dient ook reke ning te worden gehouden met het aantal inwoners en de grootte der gemeente. Een belangrijk werk is tot stand geko men in 1930, n.L het aanbrengen van brandmelders, waardoor een rechtstreek- sche verbinding ontstond tusschen fabrie ken en ziekenhuizen met de brandweercen trale. De installatie was van dien aard, dat storingen niet konden optreden, want was de brand uit een fabriek gemeld, dan werd eerst gecontroleerd, of de melding juist was. Dan werden in 1934 tien bovengrond- sche kranen aangelegd op verschillende be langrijke punten in de stad, waardoor het mogelijk werd in korten tijd over veel wa ter te beschikken. Het jaar 1937 was belangrijk voor de brandweer door de opening van de brand weerkazerne. Voor dien tijd waren eenige onderdeelen in verschillende perceelen on dergebracht. Daarin kwam echter verbe tering. Twee jaar geleden kwam onder lei ding van den heer Van den Broek de be veiliging van de Groote Kerk tot stand. In dien er brand ontstaat in den toren, volgt een automatische alarmeering en van de Vleeschhal uit, kan in den toren gespoten worden. Thans is de tijd aangebroken, om het werk aan jongere krachten over te laten. De naam van den heer Van den Broek zal echter blijven voortleven bij de Haarlem mers en in het bijzonder bij hen. die iets met de brandweer te maken hebben gehad. J.uUiaan£eQ luinondechaud DE NIEUWE COMMANDANT Hedenavond zal de heer Van den Broek in een bijeenkomst van het college, brand weerlieden, vrijwilli gers en de ladderbri gade afscheid nemen en daarna zal hij den nieuwen commandant, ir. M. W. C. Huysse, voorstellen. De taak, welke den heer Huysse wacht, is niet gemakkelijk, daar hij belast is met de stichting van een be roepscorps, waarover ie gemeente binnen kort hoopt te beschik ken. De vrijwilligers blijven nog zoo lang aan het Haarlemsche corps verbonden. De nieuwbenoemde commandant van de brandweer, de heer Huysse, werd geboren in 1899 te Gorkum. Hij genoot de K. M. A. opleiding en was der- halve officier der ge- nietroepen bij het voormalige Neder- landsche leger. (foto De Haas) Na ,jen oorlog kwam hij op non-actief, waarna hij werkzaam was als ingenieur bij de Wehrmachtsbezirksverwaltung aid. Bau- abteilung te Den Haag. De heer Huysse is sedert de oprichting lid van de N. S. B. De nieuwbenoemde heeft eenigen tijd m Haar lem voorbereidende werkzaamheden ver richt. De overdracht van het com mando van de brandweer be- teekent voor den heer C. J. van den Broek, die de brandweer vijf en veertig jaar trouw heeft ge diend, een af scheid. Daarvoor verdient hij den dank van de ge- heele burgerij, want hij was het toch, die met zijn mannen tallooze jaren dadelijk ge reed stond, als er gevaar dreigde. De heer v.d. Broek is in Novemberj 1878 geboren en begon als vrijwilliger zijn diensten aan de brandweer te geven op 31 Maart 1896. Hij werd 27 Mei 1903 ser geant (de brandweer kende toen militaire titels, welke onder leiding van den heer Van den Broek zijn afgeschaft), 16 Sep tember 1911 sergeant-majoor, 29 Februari 1916 tweede luitenant en daarna sloeg hij de verdere rangen over Met ingang van 26 April werd hij als opvolger van aen heer CÏ A. van der Steur benoemd tot comman dant. In de ruim twintig jaar, dat de heer Van den Broek de leiding, heeft gehad van de Haarlemsche brandweer werkte hij met volle ambitie en hij kreeg gelegenheid zijn veelzijdige capaciteiten en zijn groote werk kracht te ontplooien. Zijn eerste zorg was te beschikken over snelrijdend materiaal C. J. v. d. Broek (Arch. H. C.) Hedda Fijlstra, Jetty Kappers, Anneke Langenbergh, Tilly Bosch. Rie Dekker, Nellie Rinswa, Elsebé van Til, Annie Velle- 'koop, Rie Senft, Conny v. Dijkum, Noortje de Geest, Bep van Geelen, Annie Strijbos. Jongens van de 2e naar de 3e klas Kees van Keulen, Kees Diepenveen, Rob Hirs, Dirk Kruijff, Victor Kruijff (v.w.), Eddy Stroo-Cloeck, Jan Kluën, Aat Kooij- man, Ru Kneijnsberg, Bram Sabelis, Piet Nix, George Wüstefeld, Berry Verbeek, Piet Fruman, Evert Bockum-Maas, Jan de Groot, Piet Leith. Dick Bosch, Alfred Bena- vente, Ab Honderdors, Hans v. d. Vliet, Ab Faubel, Kees Kat, Jaap Wesselink. Meisjes van de 3e naar de 4e klas: Tini Kruse, Carla Straus, Doke v. d. Koog, Hansje v. Winten. Nelly Ruis. Claudi v. Dobbenburgh, Conny Langeman. Else de Wit. Mientje v. Iperen. Irmi Houben. Metal Pauw. Marleine Friesicke, Annie v. Dellen. Willy Zwart, Bets Velberg, Dini v. d. Vliet. Hanny v. Zonneveld, Sonja Dekker, Ellen Strijbos. Corry Bloot. Miesa v. d. Heil, Geesje Schenk. Jongens van de 2de naar de 4e klas: Wini Platte. Ab Kabel. Gerrit Kluën, Henk Meijer, Theo de Haas, Henk Wesse- llng. Jan Grullemans, Loek Dammers, Kees Caro, Jan Schreurs, Karei Suyling, Jean Spikerman, Dick ce Vos, Gerard v. Beem, Udo de Mol. Joh. Velberg, Dick v. d. Schans, Piet Meine, Herman de Jonge, Sybolt Ma- chielse, Jan Verhek. EXAMFNTIJD. (Foto Peperkamp) De tijd is weer aangebroken, dat „de eene helft van het Nederlandsche volk de andere helft examineert", zooals een grap penmaker eens gezegd heeft. Hoewel hij natuurlijk een beetje overdreef, kan toch wel gezegd worden, dat op het oogenblik een groot deel van Neerlands „Spes Pa triae het bewijs moet afleggen, niet jaren lang tevergeefs in de schoolbanken gezeten te hebben. Voor den een is dit gemakkelijk: hij vindt den examentijd niet naar, want hij is er van overtuigd, dat hij het best zal halen. Maar er zijn ook anderen, die deze zekerheid missen en die met kloppend hart het oogen blik afwachten, waarop de uitslag van het examen bekend gemaakt wordt. Gelukkig schijnen deze laatsten ver in de Bloemwerk Tel. 28080 - HEEMSTEDE minderheid te zijn. De meesten hebben al tijd goed hun best gedaan en vreezen het examen niet. En er zijn zelfs heele knap perds, zooals de Haarlemsche jongedame op dit plaatje, die nog slechts vijftien len tes telt en toch reeds geslaagd is voor het M.U.L.O.-diploma! Geen wonder, dat zij het kostbare stuk papier, waarop deze uit zonderlijke prestatie vermeld staat, met trots bekijkt!- Britsche hommen. In den nacht van Woensdag op Donder dag hebben eenige Britsche vliegtuigen bo ven Nederlandsch gebied gevlogen. Lukraak geworpen brisant- en brandbommen ver nielden of beschadigden verscheidene woon huizen. Een kind kwam om het leven, er waren één zwaar- en twee lichtgewonden. EXAMENS M.U.L.O.-EXAMEN. Geslaagd zijn in het gebouw van den Haarlemschen Kegelbond voor diploma A: L. H. van Duren, P. Vixseboxse, L. W. Beu- sekamp, A. Dumans, M. W. Basselaar, J. H. Leuven en J. Schreijers, allen Haarlem; J. F. Brizee, M. A. R. van der Ley, Haarlem mermeer; J. Beenhakker, IJmuiden; M. A. Beenker, Velsen; H. Bagnay, F. Damstra, H. I. C. Douma, G. M. Fris en A. M. van Riessen, Bloemendaal; A. de Jong, Heem stede, J. M. Roos, L. A. A. Baars en H. B. Muys, Beverwijk en voor- diploma B: J. Bronkhorst, E. Th. van Steyn, P. J. Harm?, H. W. Brakel, G. Slikker, A. van Allen, F. H. de Geest, E. W. ter Horst, A. van Accooy, J. van Barneveld, A. H. Outhuis, J. H. Pie- terson, N. P. Blankevoort, F. van der Veen, H. A. Gerrits. J. E. Fonkert, J. J. Ris, allen Haarlem; J. A. Nijhof, Overveen; N. Scher- penhuizen, J. M. Mariens, N. Scherpenhuy- zen, J. Mus, Velsen: A. van Andel, J. C. Broertjes, J. D. Boekhout, G. Mulder, Bloe mendaal; E. Gerards, Wormerveer: G. A. Sanders, Baarn; S. G. Swama, Woubrugge: C. Schrama, Texel; en P. F. Docter, Bever wijk. Voor het RFC. Mulo-examen te Heem stede zijn geslaagd: F. v. Liemt, P. v. Rode. A. Schumacher, B. Schumacher. N. Sen- gers, J. Karen. J. Moerkerk, A. Mosse- veld, P. Nelis, C- Pauw, A. Poelgeest, J. de Ree, A. v. d. A, W. Middeldorp, J. Dingjan, P. de Wit, P. Soen, A. v. Gennip, B. Jansen, J. Koelemeij, J. Neuvel, A. v. d. Bijl, N. Huijgen Afgewezen: 5 candidaten. „LA DAMNATION DE FATJST" Donderdag 16 Juli a.s. om halfaoht geeft de H. O. V. in samenwerking met het H. O. V.-Koor onder leiding van Marinus Adam een herhaling van het meesterwerk van Hector Berlioz „La damnation de Faust". De partij van Margaretha wordt gezon gen door Ankie van Wickevoort Crommelin. die van Faust door Lo-uls van Tulder, Me- plvisto door Otto Couperus en die van Bran der door Herman Hülsniann. De uitvoering op 1 Februari J.l. had een groot succes. Een kap-wedstrijd. Haarlem blinkt uit. De Ned. Kappersbond heeft een kapwedstrijd uitgeschreven, waaraan door het geheele land ls deelgenomen. Het stemt daarom tot tevreden heid, dat Haarlem en omstreken een goede beurt bij dezen wedstrijd heeft gemaakt, zoodat de te tot en met den 4en prijs hier terecht zijn ge komen. Het opgegeven werkstuk moest ter plaatse waar de deelnemers waren, worden gemaakt, waarna een foto, dragende de handteekening van den kapper en van he* model aan de jury dien de te worden ingezonden. Het resultaat was. dat de jury den eersten prijs toekende aan mevr. L. Pierlot, den 2en prijs aan den heer Klitz en den 3en prijs aan den heer Beukert. allen te Haarlem, terwijl de heer Duller te IJmuiden den 4en prijs verwierf. BURGERLIJKE STAND HAARLEM 3 Juli 1942. ONDERTROUWD: 8 Juli. P. van Keulen en A. E. Langeveld; 9 Juli. N. H. van Loenen en S. Fran zen; C. H. de Veer en A. M. Barnhoorn; S. Broers en T. Hielkema. GEHUWD: 9 Juli, H. M. A. van Heuven en G. J. Boeree; A. J. H. Elfers en M. H. de Jong. BEVALLEN: 7 Juli. W. G. van Dlemen-Scha- kel, z.; E. M. Heijnede Lange, z.; 8 Juli, J. M. van Looij—Waleveld, z.; H. Dirickx—van der Werff, z.; J. Mica—de Boer. r.\ M. J. van Kim- menaedevan Eeken, z.; 9 Juli, M. J. Sangers— van der Ham, d.; T. P. M. Leegwater—van der Meer. z.; H. van Vliet—Rademaker, z.; M. Los— de Jong, d. OVERLEDEN: 7 Juli, R. Verheul, 76 j., Sprul- tenboschstraat; 8 Juli, H. C.. 16 u., d. v. B. J. van Dijk, Kamperlaan; 9 Juli, A. M. Ooljevaar— Schot, 65 j., ILeidschevaart. 'T BESTE NATUURLIJKE BRONWATER OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. ZEEPBONNEN VAN DETAILLISTEN EN GROSSIERS. De secretaris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart maakt bekend, dat in verband met dc verlenging van den gel digheidsduur der zeepbonnen tot anderhalve maand, de handelaren in den vervolge in de gele genheid zullen worden gesteld de van hun klan ten ontvangen zeepbonnen behalve ln de week na afloop van de distributic-pcrlodc ook gedurende een bepaalde week tijdens die periode in te leve ren bij het plaatselijk distributiekantoor. In ver band hiermede dienen detaillisten de Uians gel dige zeepbonnen Alge:»een 235". ..Algemeen 336". „L Zeep" en ,,L Toiletzeep" 1n te leveren in de tijdvakken van 20 tot en met 24 Juli en van 17 tot en met 21 Augustus a.s. Grossiers dienen deze bonnen in te leveren op 24 Juli. 21 Augus tus en 28 Augustus a.s. De voor de inlevering gel dende voorschriften zijn de volgende; 1). Detaillisten. Met afzonderlijke ontvangstbewijzen MD 201 A moeten detaillisten in veelvouden van 10 stuks en met een minimum van 40 stuks inleveren: a. de bonnen voor eenheidszeep „Algemeen 335", tezamen met de bonnen „Een rantsoen eenheids- zeep"; b). de bonnen voor waschpoeder „Algemeen 336" tezamen met de bonnen „Een rantsoen waschpoeder"; c). de bonnen „L Zeep". Bij deze bonnen kun nen in het tijdvak van 17 tot en met 21 Augustus a.s. ten hoogste 9 restantbonnen „Algemeen 300" worden geplakt. Eventueele restantbonnen ,,L Zeep" dienen detaillisten aan hun grossier dc^r te geven. De onder a en b genoemde bonnen mogen op ccen opplakvel voorkomen, doch dienen gesorteerd le zijn. De bonnen voor toiletzeep der klnderkaar- ten moeten bij den grossier worden ingeleverd. 2). Grossiers, Grossiers moeten de van detaillisten ontvangen bonnen geheel op dezelfde wijze als voor de de taillisten is bepaald, inleveren, met dien ver stande, dat het minimum aantal Ingeleverde bonnen 100 moet bedragen. Met een afzonderlijk ontvangstbewijs MD 201 A moeten zij echter, gesorteerd op een opplakvel, de bonnen voor toiletzeep van de kindertoiletzeep- kaarten, tezamen met de bonnen „Een rantsoen toiletzeep" inleveren. Van deze kaarten mogen geen restantbonnen worden overgehouden, ter wijl Inlevering moet plaats hebben tn veelvou den van 10 stuks en met een minimum van 40 stuks. Voorts kunnen op 21 en 28 Augustus a s. maxi maal 9 restantbonnen „Algemeen 300" worden geplakt bij de bonnen „L Zeep". Ten einde gros siers in de gelegenheid te stellen om alle bon nen „L Zeep" in te leveren, is voor de inleve ring op 21 en 28 Augustus a.s. geen minimum aantal of veelvoud voorgeschreven. VOLKSTUINEN 1942 De Landbouw-Crlsis-Organisatle voor Noord- Holland maakt bekend, dat voor het vervoet van aardappelen door de volkstuinhouders dc volgende regeling is getroffen. De volkstuinhouders zullen in het bezit wor den gesteld van een vervoc«f>ewljs, uit ie reiken door de Plaatselijke Bureauhouders der L.C.O Leden van %-olkstuinvereenigtngen, die aangeslo ten zijn bij het Algemeen verbond van volks- tuindersvereenigingen in Nederland zulten door den secretaris van de vereeniging. waarvan zij lid zijn, in het bezit worden gesteld van een ver- voerbewijs. De vervoerbewtjzen kunnen alleer, worden afgegeven op vertoon van het inschrU- vingsbewijs, dat door de Landbouw-Crisis-Orga- nisatie is of wordt uitgereikt. Het vervoer var aardappelen op deze inschrljvingsbewijzen li verboden. ELECTRISCHE INSTALLATIES BOVEN 500,—. Juti. In aansluiting aan de perspublicatie ln de bla den van 12 Juni j.l.. waarin medegedeeld werd, dat alle electrische installaties, voor zoover deze een bedrag van f500.— te boven gaan. mede or.der het bouwverbod vallen, wordt hiermede beken.1 gemaakt, dat dit uitsluitend van toepassing ls indien in verband met deze electrische instal laties werkzaamheden zijn verelscht. waarvoo: bouwmaterialen moeten worden gebruikt, b.v cement, steen en hout. De wijze, waarop verwerkingsvergunningen en koopvergunningen voor electrische materialen moeten worden aangevraagd (n.l. door mlddei van formulieren SI bij het bureau van staalver- werkende lndustrieün), ondergaat uit den aard der zaak geen verandering. DISTRIBUTIEDIF.NST HEEMSTEDE—BF.NNEBROEK Het Hoofd van den Dlstributiedlenst HEEM STEDE— BENNEBROEK maakt bekend, dat aan vraagformulieren voor vaste brandstoffen ten behoeve van ruimten voor bijzondere doeleinden kunnen worden afgehaald op 13 en 14 Juli a.s. des morgens tusschen 9 en 12 uur aan het Bij kantoor van den Dlstributiedlenst Binnenweg 160. De ingevulde formulieren behooren voor 18 dezer des morgens aan hetzelfde adres te worden Ingeleverd. Inzenden over de post is niet ge oorloofd. A. Wanneer de ruimte voor bijzondere doel einden grooter is dan de ruimte voor particulier gebruik behoort de aanvraag te geschieden op een formulier Br. C. 250. Onder deze categorie worden o.a. ook gerangschikt' Scholen, kerken en werkplaatsen waar geen ruimten voor particulier gebruik aanwezig zijn. Bij de beantwoording van vraag 2 B op dit for mulier dient de totalë inhoud van de voor parti culier gebruik bestemde ruimten, dus met inbe grip van gangen, portalen, trapruimten, toilet ten, kelders en zolders te worden opgegeven. B. Wanneer de ruimte voor bijzondere doel einden gelijk aan of kleiner ls dan die voor par ticulier gebruik, behoort de aanvraag te geschie den op een formulier Br. C. 251. Onder deze cate gorie vallen ool^ bedrijven, welke Sn deze ruimte worden uitgeoefend en particuliere woningen, welke niet over een woonvertrek met schoor steenaansluiting beschikken en derhalve niet anders dan centraal verwarmd kunnen worden Onder ruimten voor bijzondere doeleinden worden o.m. verstaan: kantoren, winkels, werk plaatsen. openbare gebouwen, scholen, kerken, lokalen, rusthuizen, hotels, café's. Niet in aan merking komen, studeerkamers, alsook leskamers van onderwijzers en leeraren, die hun beroep hoofdzakelijk ln een onderwijsinrichting uit oefenen of voor wie het lesgeven slechts een bij komstige bron van inkomsten is. In het algemeen komen ontvang- en werkkamers evenmin voor een toewijzing voor brandstoffen in aanmerking- Een regeling ten aanzien van pensions en ka- merverhuur kan nog nader tegemoet gezien worden. Ten aanzien van extra brandstoffen voor groo te gezinnen wordt nog bekend gemaakt, dat zij. die tot nog toe verzuimden deze bonnen in ont vangt te nemen, uitsluitend op Zaterdag 11 Juli tusschen 9 en 11 uur aan het kantoor Binnenweg 160 tegen overlegging van alle stamkaarten be nevens het desbetreffende aanvraagformulier, nog in de gelegenheid worden gesteld de extra brand- stoffenbonnen af te halen! Na li Juli vindt geen uitreiking hiervan meer plaats. Vraag en Aanbod Vooruitbetaald per m.m. 8 ct. Niet vooruitbet. p. m.m. 10 ct. Werkzoekenden en aangebo den betrekkingen bij vooruit betaling per m.m6 ct. Niet voorultbet. p. m.m. 8 ct. minimum 6 m.m. Kleine Zakenannonces Afkomstig van handel en be drijf. Voorultbet. p. m.m. 12 ct. minimum 6 m.m. max. 30 m.m. Personeel gevraagd Voor Huishouding -Gevr. een MEISJE van S.30 tot 32.30 u. of van 8.30 tot 14.30 u Goed loon. Jan Haringstr. 51. -• WERKSTER gevr. voor den Zaterdag van 0-5 u. N.V .Weill Zn., Barteljorisstraat 26-28. - Gevraagd NET MEISJE bov '5 j. voor dag en nacht. Zelfst. kunn. werken. Aanmelden vfor S uur. Mevr. Stijl, Kinderhuissin. sol 14, Haarlem. - Gevr. WERKSTER 1 dag per v.g.g.v. Adres Verbindings iteg 28, Bl'daal, 2 x bellen. Gevraagd tegen half Aug NETTE WERKSTER. Ooster duinweg 241, Aerdenhout. - Gevr. R.K. WERKSTER. Dlns-, Woens- en Vrijdagochtend Nwe Groenmarkt S. - Gevr. NET DAGMEISJE van 5-5 uur. Hoog loon. Aanmelden- 3levr. Loor, Llndenlaan 74. Overveen. - NETTE WERKSTER gevr S-g.v. Zaterdagen van 9-2 uur Zijlvest 29. - FLINK MEISJE gevr. v. d of d- en n. Goed loon. Aanm. Wa- ïenweg 24S. Tel. 13250. - Gevraagd ln gezin van 4 per sonen onverschillig welke dag WERKSTER of dagmeisje (mor- lenuren). Ramplaan. Br. 3140. Gevr. fl. zelfst. MEISJE voor halve dagen. Van Rijn, Raam- singel 50 rd. WERKSTER gevr. voor 1 och tend in de week. Aanmelden 7-S uur. Gierstraat 61. Gevr. HUISNAAISTER. Zand- oortschelaan 20 bov. Zandvoort. Gevr. zelfst. MEISJE van 9-1 uur. 's Zondags vrij, goed loon, geen kinderen. Br. 3149. Voor dir. gevr. NET MEISJE an 9-5 of werkster. Aanm. Ri chard Holpleln 9, Heemstede. Gevr. in kl. gez. handig jorfg MEISJE v. d. en n. met liuisel verk. Aanm. 's av. tusschen 8 en 9 uur. Mevr. De Vries, Wijde Gel- deloozepad 11, Haarlem (C.) Gevr. j. WERKSTER. D. en Vr. in klein gezin. Br. 3146. DAGMEISJE gevr., boven 16 jaar. van 9-4 uur. Zondags vrij. Parlclaan V7. MEISJE gevr. van 8.30-5 uur. Zondags vrij of werkster voor Maand.. Dinsd. en Vrijd. van 8.30 -ö. Kinderhuissingel 10, Haarlem Gevraagd NET MEISJE tot 3 uur of v. d. morgenuren. Mevr. Boodt. Doverstr. 4, (b. d. Lorentz- kade). FLINK MEISJE gevraagd voor dag en nacht te Bloemendaal, goede behandeling, goed loon, in gezin met 2 kinderen. Brieven 2S6. Boekh. Vernout. Bl'daal. Helder DAGMEISJE gevr. v 8.30-3 uur. Lindenlaan 61. 0"v3fen Gevraagd NET MEISJE voor de morgenuren. Gasthuissingel 66 Voor de huishouding gevr. NET DAGMEISJE van S-2uur, met middagkost. M. Peper, Krocht 12. Gevr. fl. HUISNAAISTER, eenige dagen per week voor nieuw- en verstelwerk. V.g.g.v Hartenlustlaan 14. Bl'daal. Gevraagd MEISJE of werk ster. 3 a 4 middagen per week Pieter de Hoogstraat 30. Heemst WERKSTER gevr. Maand, en Vrijd. morgen. Melden na 6 uur Koninginneweg 61. Gevr. flinke WERKSTER voor Donderdags of Vrijdags, v.g.g.v. Heuer, Wouwermanstr. 108 Hrl. MEISJE gevr. v. 8-3 30 u. 16 j. in kl. gez. Kleverparkstr. 21 NETTE WERKSTER, tevens juffrouw voor* de vaatwasch ge vraagd. Aanm. Restaurant „Fluks", Gr. Houtstraat 21. MEISJE gevr. v. heele of halve dagen. Hoog loon, goede behan deling. v. Slingelandtlaan 11, Hèemstede, Gevr. NET MEISJE, hulp in hulsh. en winfcel. Aanm. na 6 u, Kleine Houtstraat 103. Jonge WERKSTER gevr. 4 x p. w. van 9-12.30. Velserstraat 11. Flink MEISJE gevraagd voor de morgenuren, kl. gezin 2 pers of werkster, werktijden nader te bespreken. Aanm. na 7 ur. Prins Mauritslaan 101. Gevr. NET MEISJE, zelfst. kunn. werken, v.g.g.v. Duinoord straat 50. Gevr. HULP IN DE HUIS HOUDING voor d. cn n„ stil ge zin. Br. 3197. WERKSTER gevr. Marnix- straajt 71. NET MEISJE gevr. van S-12 uur. Gen. Cronjéstraat 140. DAGMEISJE gevr. van 9-4 u Zond. vrij. Goed loon. Orion, weg 126. Gevr. VERPLEEGSTER bij oude dame. Genegen lichte huis houdelijke bezigheden te ver richten. Omgeving Haarlem. Br. 3182. Gevr. R.K. DIENSTMEISJE voor d. en n. Zelfst. kunn wer ken. Koelemij, Zijlweg 159 zw Voor direct MEISJE gevr. van half 9 tot half 1, of werkster v. 3 halve dg.. Verspronckweg 74. Fl. DAGMEISJE gevr Mevr Feringa, Jacobijnestraat 6. Gevraagd een NET MEISJE van half 9 tot 4. v.g.g.v. Ver spronckweg 12. Gevr. FLINK MEISJE van 8-4 u .Zond. vrij. Aanm. Zaterd en Maajidag voor 6.30. Zand voortschelaan 184, B'atede. Voor Bedrijf LEEK LI N" G -RIJ WIELHER - STELLER gevr. Rijwielhandel De Concurrent. Bloemd.weg 76. Bl'daal. Gevraagd nette LOOPJONGEN" Caprice, Gr. Houtstraat 69. Gevr. 2e KAPSTER, goed kunnende onduleeren. Br. 3184. Gevr. le BEDIENDE (kapper) en handelskennisdiploma verelscht, Goed loon en verval. 3183. Gevr. voor direct aankomende WINKELJUFFROUW. Fa. Jac de Vries, Smedestraat 1, Haar lem, Gevr. NETTE JONGEN v loop- en magazijnwerk. Niet bo ven IS j. Aanm. Spoorwegstr. tusschen 12 en 2 uur. SPITTERS gevraagd bij Roo- zen van Daalen. Houtvaart 30A, Haarlem. Gevr. tegen 1 Aug. zelfst. KI,EERMAKER voor dames cn heeren-maatateller. Malson Van Kuijk. Eindenhoutstraat 9. BOLLENPELSTERS gevr. H Kramer Zn., Kleverlaan 3, Bloemendaal. DAME GEVR. voor acrobaten- nummer.-Gen. de la Reystraat 15 Maandagavond S-10 uur. Gevr. HALFWAS RIJWIEL- HERSTELLER, hoog loon. Ver- huurinrichting Lange Heeren straat 28. M ETAALDR A AIER -BANK WERKER gevr. boven 40 jaar en een leerling-monteur. Garage Buys, Z. B. Spaarne 16. KANTOOR. Gevr. v. tijd. fl meisje bek. m. eenv. adm. Br in. verl. sal. en ref. 3163. Dames met liefh. in NAAIEN' en met vrijen fijd. kunnen deze loonend maken met aang. huisar beid. Br. 3162. Leerling of tweede KAPSTEK gevr. Maison Truus. T. v. Berk houtstraat 77. NET MEISJE gevr. op maat atelier. Aanm. Wagenweg 150. Personeel aangeboden Voor Huishouding Wed. alleen 60 j. b.z.a. als HUISHOUDSTER, liefst bij man alleen. Br. 31S9. Besch Dame wed., z. k. 45 j fl. postuur, opger. k.. b.z.a. als LEIDING IN DE HUISH., waar hulp aanw. is bij Heer alleen of kl. gezin, liefst BI. of Aerd. Brie ven 3188. Biedt zich aan tegen 1 Aug. NET MEISJE. G.G., 32 j. in rus tig Chr. gez., zelfst. kunn. werken en koken, v.g.g.v., v. d. en nacht. Br. 3187. Jonged. erv. huish. zoekt als zoodanig WERKKRING. Br. let ter G. H. Boekh. v. Mourik. KINDERJUFFROUW, schaafde jonge dame biedt zich aan als kinderjuffrouw tegen Aug. Dipl. Kinderverzorging en costumlète. Br. letter R„ Adv Bur. A. Vernout, Warmoesstr. 10 DAME, 46 j. zoekt voor dir. plaatsing in de huish. in besch milieu. Br. 3175. Beschaafde dame zag zich gaarne geplaatst liefst in gezin met kinderen, groot gezin geen bezwaar, ter vervanging of as sistentie hulsvrouw. Br. 3174. Jonged. z z. gaarne tegen 1 Sept. gepl. in HUTSH. te verz. dei- kinderen. Kennn. v. naaien en verstelwerk. Uitst. ref. Br. 3173 Voor Bedrijf Hulzen gevraagd Te huur gevr KLEIN BO VEN- OF BENEDENHUIS door Dame alleen. Br. 3018. Jongelui d g. trouwen VRIJE WONING, bov.- of ben.- huls of étage in Haarl. of H'stede. Vaste betr. Br. 3019. Kamers gevraagd Heer zoekt per 15 Juli of 1 Aug. ZIT-SLAAPKAMER met volle dig pension. Br. met opgave van prijs 3125 Net persoon vraagt per 15 Juli ZIT-SLAAPK. Geen beroeps pens. Br, letter T. Boekh. Erasmus, Santpoort. Burger Juffr. zoekt te Heemst, of Haarlem-Z. TWEE ONGEM. KAMERS met stook- en kookgel. Br. letter G. Boekh. v. Mourik, H'stede. Heer zoekt 1 of 2 GESTOFF. of GEM. KAMERS met voll. pension, omgeving den Hout. Br. 3021. Jongedame, Nat. Soc., b.b.h.h., zoekt KAMER MET PENSION, liefst met huis. verkeer. Br. 3020. Kamers aangeboden Agb. GESTOFF. EN GEM. KA MERS m. voll. prima pension, ook gesch. v. 2 pers. Verspronckweg 42. KL. ZIT-SLP.K. agb. Klever parkweg v. H. of D. met pr. pens. f 55 p. m. Br. 3031. Aangeb. mooie gr. GEST. ZIT- SL.KAMER m. v.w. en st.gel aan Dame bij Dame alleen m. of z. pension. Br. 3030. Te huur twee ineen loopende KAMERS MET PENSION aan menschen met eigen meubels om geving Wagenweg. Adres bur. v. d. blad. Te huur: mooie ONGEM. KA MER met stookgel. en twee kas ten aan de straat. Br. 3027. Agb. ONGESTOFF. KAMER, desgew. m. kl. kamer aan straat kant, ruim uitzicht; aan besch. heer of dame b.b.h. zonder pens., Leidschevaart 246. Eerste klas Rusthuis te Heem stede heeft op mooie stand moder ne SUITE of andere kamers vrij. Zoo noodig verpleging dag en nacht. Adres bur. v. d. blad. Per 15 Aug. aangeb. voor dame gezellige GESTOFF. ZIT-SLAAP KAMER eventueel keukengebruik. Br. 3024. Te huur ETAGE bestaande uit twee kamers en keuken, omgeving Wagenweg. Adres bur. v. d. blad. Kost- en inwoning TEHUIS gezocht v. hulpbeh. Heer (verpleegstershulp). Br. met prijsopg. 3034. Voor eenlgsz. hulpbeh. heef OPN. IN TEHUIS gez. Br. met inl. en cond. 3033. Huisraad gevraagd Te koop gevr. KINDERLEDI KANT JE m. matrasje. Br. met prijs 3201 Eenige geheel versleten TRAP LOOPERS gevr, Br. 3038 Te koop gevr.: STOOK-GAS- FORNUIS. Br. met prijs 3037 RONDE SALONTAFEL ge vraagd. Liefst eiken. Br. 3036 Te koop gevr. crème BABY- COMMODE, in goeden etaat. Br 3035. Huisraad aangeboden BADKUIP wit ema.ille. nieuw v. partic. ter overn. Br. 3049 Te koop: FORNUIS in goeden staat. J. Gorter. Hoofdweg 41, Lijnden. TE KOOP: 1 nieuw gehaakte 2 pers. Sprei, 1 zijden donzen de ken. Adres te bevr. bur. v. d. bi. GASFORNUIS, 4-pits met oven merk Küpperbusch te koop aangeboden. Geheel gereviseerd met nieuwe branders, f 69.50. Tc bezichtigen César Francklaara 10, Heemstede. Te koop: 4 STOELEN, groen pluche z. g. a. n. Spaara rijkst r. 41 TE KOOP: dress, f 45, f 50. f 75, divan t 15. Rookst. eiken f 17.50, d4v. kl. f 20, f 25. boek. kast. mah. f 55. vl. kleed f 25. 2 p. dek. f 16 22.50, 2 p. mass. eik. led. f 35. eik. linn. kast f 60. e:k. nachtkastje f 8.50. 1 p. Aup. f 25 3 deel. bedstel f S5. f 65. 1 p. kap. matr. f 35. 1 p. Eng. led. f 12.50, elk. slaapk. tafel f 10, wringer m. bok f 20, kind.st. 17.50, 3c. led. t 17.50. Leidschestr. 41. AANGEB.: 3 zuiver wollen slaapk. kleedjes en gevr. Kachel tje. Br. 304 4 TE KOOP: mooi eiken buffet mot spiegelopzet. nieuw modern eiken bureau mlnistre. (beide oude kwaliteit). Heerenfiets niol banden. Adres Marnixstraat 42. SPOED! Aangeboden: 2 fau_ teuils, 4 stoelen, dressoir, uit schuif taf el. sohemerlamp, piano Na 7 uur. Van Nesstraat 109. II.N. TE KOOP: pr. houten at. klok f 35. 1 pers. kap. matr. m. peluw f 15, gr. v. wascht. z. spiegel f 20 2 tuinstoelen m. tafel f 20, pastel- teek. (bloomst.) in lijst f 5. Harm, bed f 10, wit gcbl.. donk bl. jurk, m. 40 f 7.50, zwart stiède pumps m, 36 f 7,50. Leidschev.- weg 127. Ter overn. agb. wit gelakt MEISJES BUREAUTJE m. stoel tje f 20. Br. 3040 Te koop: THEE-, EET-, ONT BIJTSERVIES. nw. Na 7 uur. Pa- trlmoniumstr. 27. AANGEB.: zinkon waschteil met deksel, ljz. ledikant met spir. 12 platte witte borden, dlv. gor dijn garnituren. 2 witkwasten. EschdoornJaan 16. Heemstede. Muziekinstrumenten Te koop KOFFERGRAMO- FOON (Odeon) met platen. Brie ven 3206. Te koop: ACCORDEON, 1? bassen (geen opk.) Borneostr. 39 Te koop gevraagd: ACCOR DEON, 80 of 120 bassen. Hooge prijs. Br. 3193. Te koop aangeb. een moderne KOFFERGRAMOFOON. Rijks straatweg S4, H.-N. HARMONIUM 2 spels doorl. harp. mah. pol. kast. merk Hörügel. Br. 3055. TE KOOP koffergram. met pl„ kampeertent. compl. 2 pers. v. 't Hoffstraat 274. Prima modern RADIOTOE STEL in goeden staat gevraagd particulier. Br. met merk e* prijs 3052. PIANO TE KOOP, ln prima et. merk RecJcvvltz. Br. 3050.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 11