HET GEHEIMZINNIGE SCHAAKSTUK Café 't Schuifengat PETRIE tic Co. Commando Haarlemsche Brandweer £<1 v.Empelen STADSNIEUWS Victoria Water DAMIAATJES FEUILLETON door FRANZ WENDELMLTH Geautoriseerde Nederjandsche bewerking door B. L. VENZELAAR. 57 De ordonnans verdween en slechts wei nige minuten later zweefden twee gelijk luidende telegrammen langs de draden, een naar Brussel en een naar Oostende en bestemd voor inspecteur Hans Wildschut: Onmiddellijke terugkeer naar Den Burg op Texel in de zaak van het geheimzinnige schaakstuk dringend noodzakelijk gewor- den' TA Peeters. De commissaris had zich deze telegram men rustig kitnnen besparen, omdat in dit zelfde oogenblik Wildschut reeds in een vliegtuig zat, dat hem naar Rotterdam bracht. De gevangene nummer 17 was een klein, grijsharig mannetje met zorgvolle rimpels m zijn gelaatstrekken. Zijn haar was kort en borstelig. De grijze oogen in het ronde, roode gezicht keken angstig in het rond. Hij zat op net krukje in zijn cel en hield d^han- den tusschen zijn knieën geklemd. Roerloos zat hij daar, slechts nu en dan richtte hij zich uit zijn gebogen houding op en dan klonk er een diepe zucht uit zijn mond. Dan staarde hij wezenloos naar het plafond *van de lage cel en .steunde: „O God, wanneer zal deze beproeving een einde nemen?" Hij schfok op, toen de sleutel van den cipier in het slot knarste. Toen de ideur openging, stond hij langzaam en moeilijk op. De hoofdcommissaris kwam binnen en groette met een afgemeten, ernstig hoofd knikje: Peeters ging op een stoel zitten, dien de cipier naar binnen had geschoven. „Ik heb met je te praten. Willem Potters!" De kleine, oude man stond in een bijna onderdanige houding voor hem. Peeters zag het niet, of hij wilde 'het niet zien. Van na ture bezat hij een week gemoed, dat hij echter steeds achter heftige scheldwoorden en baroaarsche uitvallen trachtte te ver bergen. Hy kon het niet over zijn hart verkrijgen, den ouden man. met z'n sentimenteel ge zicht ruwer te bejegenen dan noodig was, maar toch kon hij niet anders, daar er te veel van een eerlijke bekentenis van Wil lem Potters afhing. „Bliksemkaters, Potters. we moeten eindelijk klaarheid in de zaak hebben! Heb je er over nagedacht, of je eerlijk beken nen wil, hoe de zaak zich toegedragen heeft?" „Ik heb alles gezegd, wat ik weet. com missaris", zei de kleine man deemoedig. „Ach wat, ga zitten!" .Potters nam met knikkende knieën weer op zijn krukje plaats. „Ik zal je net* zoolang de geschiedenis laten herhalen, tot we ten slotte de waar heid weten. Vertel op, hoe was het mo gelijk, dat deze diefstal plaatsvond?" Potters haalde met moeizame bewegin gen zijn schouders op. „Het is niet zoo heel moeilijk, een ouden man om den tuin te leiden", zei hij zacht. ..Ze vertelden mij, dat het Borowslaw, de kampioen van Europa in het schaken was." Peeters maakte een afwerende handbewe ging. „Doet er niet toe. Potters. Je had moeten begrijpen, dat je door je handelwijze een groote verantwoordelijkheid op je nam". De man hief de handen naar het plafond van de cel: „God is mijn getuige!" riep hij harts tochtelijk 'uit, „dat ik mijzelf herhaaldelijk de ernstigste verwijten nviak over mijn onna denkendheid en mijn goedgeloovigheid fn de menschen. Ik „Daarmede is niets goed te maken!" ant-> woordde de commissaris koel. .Vertel nogmaals, hoe alles zich heeft toe gedragen. Misscliidn valt je plotseling het een of ander in. dat je in je vroegere verkla- i "ïgtn verge* u\ hebt. De oudo man slikte een paar maal een brok :n zljri keel weg en keek naar den grond. De '■ommiss&ns licc hem een oogenblik nadenken, tot. hij met zachte, aarzelende stem begon: .U weet. mijnheer, dat ik een hartstochte- ijk schaakspeler ben. mijn heele leven 'ang. Ik heb dikwijls genoeg daarover ge broken. Toen ik onec-veer dertig jaar was, gelukte het mij een paar maal, den schaak- neester van Noord-Brabant met een partij, <iie door ooggetuigen als een schitterend aan- alsspel betiteld werd, en die in verschil- ende kranten werd afgedrukt, binnen een 'alf uur te slaan. Ik was eerzuchtig en wilde kampioen van Nederland worden en daarna n-ereldkampioen. Maar toen kwam mijn hu welijk, de plichten en de zorgen bleven niet uit. Gewoonlijk wordt dan het leven heel anders, dan men zich Tieeft voorgesteld. De eugddroomen vervlogen. Den droom, om 'wereldkampioen schaker te worden, moest ik opgeven, maar er bleef één groot verlangen in mijn leven bestaan. Ik wilde nog slechts eenmaal in mijn leven tegen een werkelijken schaakmeester spelen." „En daarover hebt u herhaaldelijk met uw clubgenooten gesproken?" onderbrak de com missaris zijn verhaal. „Ja herhaaldelijk!" riep Potters opgewon den, alsofihij zichzelf wilde aanklagen. „Al mijn schaavrlenden in het café. waar wij een maal per week bij elkaar kwamen, hebben het gehoord en zeker ook anderen, die in de raai aanwezig waren." ..En op een dag...." hielp de commissaris hem, toen hij een poosje nadenkend gezwegen had. (Wordt vervolgd). Bezoekt ZANDVOORT Burg. Engeibert iraat Pas geopend! Eén doorslaand succes WINDBESCHUT TERRAS MET ZEEZICHT BOLS EN BOLSLIKEUREN DAGEL: TRIO PETER APETZ Zelfde Directie als van „Noorderbad" en „Pav. Zuiderbad". NIEUWE UITGAVEN GIDS VOOR UTRECHT. De Prov. Utrechtsche Bond voor Vreem delingenverkeer heeft een Gids voor de Provincie Utrecht het licht doen zien. Het is een uitnemend samengesteld boekje ge worden, dat den toerist in kort bestek op de hoogte houdt met de belangrijkste wetenswaardigheden en bezienswaardig heden van alle Utrechtsohe gemeenten met diverse gegevens over logeergelegenheid, uitstapjes, openlucht-zwembaden, kasteelen enz. Een korte geschiedenis van de pro vincie Utrecht, samengesteld door dr. W. A. F. Bannier gaat aan dit alles vooraf en achterin de met vele plaatjes verluchte gids vindt de lezer een overzichtskaart van de provincie Utrecht. HEEMSTEDE EXAMENS. U.L.O. ONDERWIJS .BRONSTEF.SCHOOL". De volgende leerlingen der Bronsteeschool, Openbare School U.L.O. zijn in een hooger leerjaar geplaatst: Meisjes van de le naar de 2e klas: Corrie Versteeg, Tini v. d. Berg, Loes Hessels, Han- ny Pieters, Dinl Sabelis, Fiep Stijger. Lien v. d. Honaard, Wally Wijnands. Gré de Boer, Tini v. Beek, Annie v. d. Schans, Riek v. Overzee, Kia Hioolen, Ronny Kuipers, Thea v. d. Hell, Hannij v Halm. Mies Metz, Eefje Platte, Erna v. d. Kolk. Hanny de Korte, Puck Groot, Jeannet v. Meurs, Sonja v. d. Vliet, Jansje Bos, Fietje Beets, Nans Schel- tens. x Jongens' van de le naar de 2e klas: Bart Sierhuis, Leo v. Veldhuizen. Adrl Beekman, Chris Bakker, Herman Lubbens, Ab. Smits, Henk Kragt, Joop Meijer, Ab. Zwart, Jan Venema, Jan de Groot, Andrée Rooth, Rob Bakker. Jack Haan. Wim de Bel. Willy Ker- mer. Wim Kuiper, René Metz, Piet Klinken berg, Hans Eijsker, Hans Meijer, Kees Dij- kema, Rudi Veen, Cor v. Maasdam, Jan Fre- deriks. Jan Müller, Jacob Guldemond, Freddy Groot, Gerrit Neder-Helmer Meisjes van de 2c naar de 3e klas: Willy Broekhoff. Brita y. d. Haak. Rietje Vergaai], Annie Zwemmer, Lucie Eggers, Anneke v. d. Eijnde. Rie Thurkow, Geertje Broekmeijer, Gé Blokker, Rie Blokker, Loek van Hardenbroek, Thea Kranenburg, Sylvia- de Vries, Willy Mannekus, Rie van Baren, Stien Dekker, Greta Bert, Petro Stijger, Annie Zorge, Eja Wagenmakers, Corrie Vroom, Margot Vroom, Corrie Tom- brock, Nelly Lieffering, Willy Beeling, Hedda Fijlstra, Jetty Kappers, Anneke Langenbergh, Tilly Bosch, Rie Dekker, Nellie Rinswa, Elsebé van Til. Annie Velle- koop, Rie Senft, Conny v. Dijkum. Noortje de Geest, Bep van Geelen. Annie Strijbos. Jongens van de 2e naar de 3e klas Kees van Keulen, Kees Diepenveen, Rob Hirs, Dirk Kruijff, Victor Kruüft (v.w.), Eddy Stroo-Cloeclc, Jan Kluën, Aat Kooij- man, Ru Kneijnsberg, Bram Sabelis, Piet Nix, George Wüstefeld, Berry Verbeek, Piet Fruman, Evert Bockum-Maas, Jan de Groot, Piet Leith, Dick Bosch, Alfred Bena- vente, Ab Honderdors, Hans v. d. Vliet, Ab Faubel, Kees Kat, Jaap Wesselink. Meisjes van de 3e naar de 4e klas: Tini Kruse, Carla Straus, Doke v. d. Koog, Hansje v. Win ten, Nelly Ruis, Claudi v. Dobbenburgh, Conny Langeman. Else de Wit, Mientje v. Iperen. Ivmi Houben. Meta Pauw, Marleine Friesieke, Annie v. Dellen, Willy Zwart, Bets Velberg. Dini v. d. Vliet, Hanny v. Zonneveld. Sonja Dekker, Ellen Strijbos. Corry Bloot, Miesa v. d. Heil, Geesje Schenk. Jongens van de 2de naar de 4e klas: Wim Platte. Ab Kabel. Gerrit Kluën. Henk Meijer, Theo de Haas, Henk Wesse- ling. Jan Grullemans, Loek Dammers, Kees Care. Jan Schreurs, Karei Suyling, Jean Soikerman, Dick de Vos, Gerard v. Beem, Udo de Mol, Joh. Velberg. Dick v. d. Schans. Piet Meine, Herman de Jonge, Sybolt Ma- chielse. Jan Vérhek. ZANDVOORT Overleden: Johanna Petronella de Roode, eehtgenoote van V. Draayer, 63 j.. Zuider straat 14; Maria Wilhelmina van Dijk, oud 85 j., Jan Snijerplein llboven; Karèl Fre- derik Katz,« 59 j., Brederodestraat 13. Ged. Oude Gracht 82. Haarlem EFFECTEN COUPONS LIPS' SAFE-Inrichting De heer C. J. van den Broek treedt af en ir. M. W. C. Hufsse volgt hem op Aan den heer C. J. van den Broek, die een eervolle loopbaan bij de Haarlcmsclie brandweer achter den rug heeft, is eervol ontslag \-erleend als commandant van de Haarlemsche Brandweer. Hij zal worden opgevolgd door ir. M. W. C. Huysse uit den Haag. J.uinaanleq. J,uinondecfuuid (foto De Haas) DE NIEUWE COMMANDANT Hedenavond zal de heer Van den Broek in een bijeenkomst van het college, brand weerlieden, vrijwilli gers en de ladderbri gade afscheid nemen en daarna zal hij den nieuwen commandant ir. M. W. C. Huysse, voorstellen. De taak, welke den heer Huysse wacht, is niet gemakkelijk, daar hij belast is met de stichting van een be roepscorps, waarover de gemeente binnen kort hoopt te beschik ken. De vrijwilligers blijven nog zoo lang aan het Haarlemsche corps verbonden. De nieuwbenoemde commandant van de brandweer, de heer Huysse, werd geboren in 1899 te Gorkum. Hij genoot de K. M. A. opJeiding.en was der halve officier der ge nietroepen bij het voormalige Neder landsche leger. Na den oorlog kwam hij op non-actief, waarna hij werkzaam was als ingenieur bij de Wehrmachtsbezirksverwaltung afd. Bau- abteilung te Den Haag. De heer Huysse is sedert de oprichting lid van de N. S.'B. De nieuwbenoemde heeft eenigen tijd in Haar lem voorbereidende werkzaamheden ver richt. De loopbaan van den heer Vin den Broek. De overdracht van het com mando van de brandweer be- teekent voor den heer C. J. van den Broek, die de brandweer vijf en veertig jaar trouw heeft ge diend. een af scheid. Daarvoor verdient hij den dank van de ge- heelc burgerij, want hij was het toch, die met zijn mannen tallooze jaren dadelijk ge reed stond, als er gevaar dreigde. r T Rvfipk. De heer v.d.Broek c- J./:r,l0p, is in November (Arch. H. C.) 1878 geboren en begon als vrijwilliger znn diensten aan de brandweer te geven op 31 Maart 1896. Hij werd 27 Mei 1903 ser geant (de brandweer kende toen militaire titels, welke onder leiding van den heer Van den Broek zijn afgeschaft), 16 Sep tember 1911 sergeant-majoor, 29 Februari 1916 tweede luitenant en daarna sloeg hij de verdere rangen over Met ingang van 26 April werd hij als opvolger van den heer G. A. van der Steur benoemd tot comman dant. In de ruim twintig jaar, dat de heer Van den Broek de leiding heeft gehad van de Haarlemsche brandweer werkte hij met volle ambitie en hij kreeg gelegenheid zijn veelzijdige capaciteiten en zijn groote werk kracht te ontplooien. Zijn eerste zorg was te beschikken over snelrijdénd materiaal en het gevolg whs. dat op 16 September 1924 de «erste automobiel-gereedschaps wagen in Haarlem verscheen, spoedig ge volgd door een automobiel-motorspuit met afneembare, mechanische ladder. Voor eerste-hulp in Noord werd een motor met zijspan aangeschaft, waarin een baby-spuit ingericht voor twee stralen. Een tweede motorspuit van lichter model was vervol gens aan de beurt en na de grenswijziging in 1927 kreeg de gemeente nog een^draag- bare motorspuit ten dienste van het lande lijk deel. Toen door de automatisering van de telefoon het oproepen bij brand door het telefoonpersoneel onmogelijk werd, kwam na veelvuldige besprekingen een alarmsysteem-tot stand, dat zijn weer- i in Nederland nog niet had. Hij werkte niet alleen aan alles, dat ver band hield met hét bestrijden van den brand, het preventieve gedeelte had ook zijn groote aandacht. Het toezicht op schouwburgen, bioscopen e.d. werd uitge breid tot andere perceelen en dan werd het oordeel van de brandveiligheid gevraagd. Geen bazar, tentoonstelling of fancy-fair werd gehouden, of de commandant ver-i scheen ter plaatse, om veiligheidsmaatre gelen te treffen. Hoe hij bij zijn drukke persoonlijke werkzaamheden daartoe altijd gelegenheid wist te vinden was voor velen een raadsel. De heer Van den Broek was altijd op zijn post en mede daardoor is brandgevaar vele malen kunnen worden voorkomen. De cijfers hierover spreken. Toen de heer Van den Broek commandant werd, moesten er Jn 1922 niet minder dan tachtig branden gebluscht worden en het vorig jaar moest de brandweer slechts negentien keer actief optreden, waaronder voor twee ernstige branden. Daarbij dient ook-reke ning te worden gehouden met het aantal inwoners en de grootte der gemeente. Een belangrijk werk is tot stand geko men in 1930, n.l. het aanbrengen van brandmelders, waardoor een rechtstreek- sche verbinding ontstond? tusschen fabrie ken en ziekenhuizen met de brandweercen trale. De installatie was van dien aard, dat storingen niet konden optreden, want was de brand uit een fabriek gemeld, dan werd eerst gecontroleerd, of de melding juist was. Dan werden in 1934 tien bovengrond- sche kranen aangelegd'op verschillende be langrijke punten in de stad, waardoor het mogelijk werd in korten tijd^ver veel wa ter te beschikken. Het jaar 1937 was belangrijk voor de brandweer door de opening van de brand weerkazerne. Voor dien tijd waren eenige onderdeelen in verschillende perceelen on dergebracht. Daarin kwam echter verbe tering. Twee jaar geleden kwam onder lei ding van den heer Van den Broek de be veiliging van de Groote Kerk tot stand. In dien er brand ontstaat in den toren, volgt een automatische alarmeering en van de Vleeschhal uit, kan in den toren gespoten worden. Thans is de tijd aangebroken, om het werk aan jongere krachten over te laten. De naam van den heer Van den Broek zal echter blijven voortleven bij de Haarlem mers en m het bijzonder bij hen, die iets met dé brandweer te maken hebben gehad. BLOEMENDAAL 47 PERSONAL^ Aan de Academie voor lichamelijke Op voeding .te Amsterdam slaagden voor de akte lichamelijke opvoeding M. O. C. J. van Thiel te Bloemendaal en C. J. M. van Daatsela&r te Overveen. Terzake. Ja, laat ons eindigen met het stamelen van veronderstellingen, gebaseerd op wenschdroomen die toch nooit in vervulling zullen gaan. Laten wij ter zake komen en ons afvragen wat ons belang is: den chao- van het bolsjewisme of een nieuw Europa waarin arbeid en brood zal zijn voor een ieder die werken wil en kan. Ongetwijfeld valt ook uw keuze op dit laatste. Maar. dan dient gij ook volkomen te staan achter onze mannen die aan het Oostfront voor dat nieuwe Europa strijden. Dan zult gii ook ons fonds, dat zorgt voor de samenstel ling en verzending van duizenden pakket ten voor deze strijders willen steunen. Daarom: ter zake. Het gironummer is 432100 t.n. Verzor gingsfonds Vrijwilligerslegioen Nederland. Koninginnegracht 22 te 's Gravenhage. EXAMENTIJD. (Foto Peperkamp) De tijd is weer aangebroken, dat „de eene helft van het Nederlandsche volk de andere helft examineert", zooals een grap penmaker eens gezegd heeft. Hoewel hij natuurlijk een beetje overdreef, kan toch wel gezegd worden, dat op het oogenblik een groot deel vap Neerlands „Spes Pa triae^ het bewijs moet afleggen, niet jaren lang tevergeèfs in de schoolbanken gezeten te nebben. Voor den een is dit gemakkelijk: hy vindt den examentijd, niet naar, want hij is er van overtuigd, dat hij het best zal halen. Maar er zyn ook anderen, die deze zekerheid missen en die met kloppend hart het oogen blik afwachten, waarop de uitslag van het examen bekend gemaakt wordt. Gelukkig schijnen deze laatsten ver in de Bloemwerk Tel. 28080 - HEEMSTEDE minderheid te zijn. De meesten hebben al tijd goed hun best gedaan en vreezen het examen niet. En er zijn zelfs heele knap perds, zooals de Haarlemsche jongedame op dit plaatje, die nog slechts vijftien len tes telt en toch reeds geslaagd is voor het M.U.L.Q.-diploma! Geen wonder, dat zij het kostbare stuk papier, waarop deze uit zonderlijke prestatie vermeld staat, met trots bekijkt! Britsche bommen. In den nacht van Woensdag op Donder dag hebben eenige Britsche vliegtuigen bo ven Nederlandsch gebied gevlogen. Lukraak geworpen brisant- en brandbommen ver nielden of beschadigden verscheidene woon huizen. Een kind kwam om het leven, er waren één zwaar- en twee lichtgewonden. EXAMENS M.U.L.O.-EX AMEN. Geslaagd zijn in het gebouw van den Haarlemschen Kegelbond voor diploma A: L. H. van Duren, P. Vixseboxse, L. W. Beu- sekarap, A. Dumans, M. W. Basselaar, J. H. Leuven en J. Schreijers, allen Haarlem; J F. Brizee, M. A. R. van der Ley, Haarlem mermeer; J. Beenhakker, IJmuiden; M. A. Beenker, Velsen; H. Bagnay, F. Damstra, H..I. C. Douma, G. M. Fris en A. M. van Riessen, Bloemendaal: A. de Jong, Heem stede, J. M. Roos, L. A. A. Baars en H. B. Muys, Beverwijk en voor diploma B: J. Bronkhorst, E. Th. van Steyn. P. J. Harms. H. W. Brakel». G. Slikker. A. van Allen, F. H. de Geest, E. W. ter Horst, A. van Accooy. J. van Barneveld, A. H. Outhuis, J. H. Pie- terson, N. P. Blankevoort, F. van der Veen, H. A. Gerrits, J. E. Fonkert, J. J. Ris, allen Haarlem; J. A. Niihof, Overveen: N. Scher- penhuizen. J. M. Martens, N. Scherpenhuv- zen, J. Mijs. Velsen: A. van Andel, J. C. Broertjes, J. D. Boekhout, G. Mulder, Bloe mendaal; E. Gerards, Wormerveer; G. A. Sanders, Baarn: S. G. Swama, Woubrugge; C. Schrama, Texel; en P. F. Docter, Bever wijk. Voor het R.K. Mulo-examen te Heem stede'zijn geslaagd: F. v. Liemt, P. v. Rode. A. Schumacher, B. Schumacher, N. Sen- gers, J. Karen. J. Moerkerk. A. Mosse- veld, P. Nelis, C- Pauw. A. Poelgeest. J. de Ree, A v. d. A, W. Middeldorf», J. Dingjan, P. de Wit, P. Soen, A. v. Gennip, B. Jansen, J. Koelemeij, J. Neuvel, A. v. d. Bijl, N. Huijgen Afgewezen: 5 candidaten. ..LA DAMNATION DE FAUST" Donderdag 16 Juli a.s. om halfaoht reeft de H. O. V. in samenwerking met het H. O. V.-Koor onder leiding van Marin.ua Adam een herhaling van het meesterwerk van Hector Berlioz ,,La damnation de Faust". De partij van Margaretha wordt gezon gen door An 1de«van Wlckevoort Crommelin, die van Faust door Louis van Tulder. Me- phisto door Otto Couperus en die van Bran der door Herman Httlsmann. De uitvoering op 1 Februari J.l. had een grOOt 6UCCQS. Een kap-wedstrijd. Ilaarlem blinkt uit. De Ned. Kappersbond heeft een kapwedstrijd uitgeschreven, waaraan door het geheele land is deelgenomen. Het stemt daarom tot tevreden heid, dat Haarlem en omstreken een goede beurt bij dezen wedstrijd heeft gemaakt, zoodat de le tot en met den 4en prijs hier terecht zijn ge komen. Het opgegeven werkstuk moest ter plaatse waar de deelnemers waren, worden gemaakt, waarna een foto, dragende de hjndtefekening van den kapper en van het model aan de Jury dien de te worden Ingezonden. Het resultaat was, dat de Jury den eersten prijs toekende aan mevr. L. Piörlot, den 2en prijs aan den hèer Klltz en den 3en prijs aan den heer Beukert, allen te Haarlem, terwijl de heer Duller te IJmuiden den 4en prijs verwierf. PERSONALIA, - Geslaagd voor het crader Staatstoezicht staande voorbereidend-examen van het Ned. Genootschap voor Heilgymnastiek en Mas sage Mej. G. J. Bolhuis en Mej, J. Goeting te Haarlem: Mej. C. Buisma te Aalsmeer; Mej. M. C. B. Clttert te Lisse. Aan «Se Academie voor LlcharpeHjke Op voeding te Amsterdam s'.aagden voor de ak te lichamelijke oefening M. O. de heer J. de Liefde te Haarlem. BURGERLIJKE STAND HAARLEM 10 Juli 1942. BEVALLEN: 8 Juli, F. SlebrandHemmekam z.; 9 Juli, M. A. van der Valk—Relnert, z.; M. A. J. van Geel—Ghijsens, d. OVERLEDEN: 8 Juli, S. C-. 4 j.. d. v. A. C. Lauwers. Gasthuisvest; 9 Juli, N A. Schuit. 40 J., Veenbergplein; 10 Juli. A. Heijerman. 69 Vergierdeweg. 'T IJESTE NATUURLIJKE BRONWATER OFFICIEELE MEDEDEET.INGEN. ZEEPBONNEN VAN DETAILLISTEN EN- GROSSIERS. De'secretaris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart maakt bekend, dat in verband met de verlenging van den gel digheidsduur der zeepbonnen tot anderhalve maand, de handelaren In den vervolge in de gele genheid zullen worden gesteld de van hun klan ten ontvangen zeepbonnen behalve in de week na afloop van de distributie-periode ook gedurende een bepaalde week tijdens die periode In te leve ren bij het plaatselijk distributiekantoor. In ver band hiermede dienen detaillisten de thans gel dige zeepbonnen „Algemeen ïJS„Algemeen 336". ,.L Zeep" cn „L Toiletzeep" in te leveren .n de tijdvakken van 20 tot en met 24 Juli en van 17 tot.en met 21 Augustus a.s. Grossiers dienen deze bonnen !n te leveren op 24 Juli, 31 Augus tus en 28 Augustus a.s. De voor de inlevering gel dende voorschriften zijn de volgende: I). Detaillisten. Met afzonderlijke ontvangstbewijzen MD 201 A moeten detaillisten ln veelvouden van 10 stujes en met een minimum van 40 stuks Inleveren: a. de bonnen voor eenheidszeep „Algemeen 335" tezamen met de bonnen „Een rantsoen eenheids- zeep"; b). de bonnen voor waschpoeder „Algemeen 336" tezamen met de bonnen „Een rantsoen waschpoeder"; c). de bonnen „L Zeep". Bij deze bonnen kun nen in het tijdvak van 17 tot cn met 21 Augustus a.s. ten hoogste 9 restantbonnen „Algemeen 300" worden geplakt. Eventueele restantbonnen „L Zeep" dienen detaillisten aan hun grossier door te geven. De onder a en b genoemde bonneei mogen'op eecn opplak'vel voorkomen, doch dienen gesorteerd ie zijn. De bonnen voor toiletzeep der kinderkaa-- ten moeten bij den grossier worden ingeleverd. ,2). Grossiers. Grossiers moeten de van detaillisten ontvangen bonnen geheel op dezelfde wijze als voor de de taillisten is bepaald, Inleveren, met dien ver stande, dat het minimum aantal ingeleverde bonnen 100 moet bedragen. Met een afzonderlijk ontvangstbewijs MD 201 A moeten zij echter, gesorteerd op een opplakvel, de bonnen voor toiletzeep van de klndertolletzccp- kaarten. tezamen met de bonnen „Een rantsoen toiletzeep" inleveren. Van deze kaarten mogcr, geen restantbonnen worden overgehouden, ter wijl inlevering moet plaats hebben in veelvou den van 10 stuks en met een minimum van 40 stuks. Voorts kunnen op 21 en 28 Augustus a.s. max1- maal 9 restantbonnen „Algemeen 500" worde*» geplakt bij de bonnen ,.L Zeep". Ten einde gros siers in de gelegenheid te stellen om alle bo.t- nen ,.L Zeep" ln te leveren, ls voor de Inleve ring op 21 en 23 Augustus a.s. geen minimum aantal of veelvoud voorgeschreven. VOLKSTUINEN 1942 De Landlbouw-Crisls-Organlsatle voor Noord- Holland maakt bekend, dat voor het vervoer van aardappelen door de volkstuinhouders de volgende regeling ls getroffen. De volkstuinhouders zullen in het bezit wot den gesteld van een vervoerbewljs, uit te relke? door de Plaatselijke Bureauhouders der L.C.O Leden van volkstuinverenigingen, die aangie ten zijn bij het Algemeen verbond van volks- tuindersvereeniglngen ln Nederland zullen doo: den secretaris van de rereenlging, waarvan zij lid Zijn, ln het hezit worden gesteld van een vèt- voerbewijs. De vervoerbewijzen kunnen aller--, worden afgegeven op vertoon van het Inschr vlngsbewijs. dat door de Landbouw-Crlsis-Orga- nlsatle ts of wordt uitgereikt. Het vervoer va* aardappelen op deze Inschrljvlngsbewljzen s verboden. x ELECTRISCHE INSTALLATIES BOVEN 500.—. Jul!. In aansluiting aan de perspublicatie ln de bla den van 12 Juni J.l.. waarin medegedeeld wer 1. dat alle electrlscbe Installaties, voor zoover de." een bedrag van f 500.— le boven gaan. mede onde- het bouwverbod vallen, wqrdt hiermede beken i gemaakt, dat dit uitsluitend van toepassing Is indien in verband met deze electrlsche Insta - laties werkzaamheden zijn verelscht, waarvoo- bouwmaterialen moeten worden gebruikt, b v cement, steen en hout. De wijze, waarop verwerkingsvergunnlngen en koopvergunntngen voor electrlsche materialer. moeten worden aangevraagd (n.l. door mldrb-. van formulieren SI bij het bureau van staalvci werkende Industrieën), ondergaat uit den aar? der zaak geen verandering. DISTRIBUTIEDIF.NST HEEMSTEDE—BENNEBROEK Het Hoofd van den Dlstributiedlenst HEEM STEDE—BENNEBROEK maakt bekend, dat aan vraagformulieren voor vaste brandstoffen ten behoeve van ruimten vöor bijzondere doeleinden kunnen worden afgehaald op 13 en 14 Juli a.s. des morgens tusschen 9 en 12 uur aan het Bij kantoor van den Dlstributiedlenst Binnenweg 160 De Ingevulde formulieren behooren voor 'S dezer des morgens aan hetzelfde adres te worden ingeleverd. Inzenden over de post ls niet ge- oorloofd. A. Wanneer de ruimte voor bijzondere doel einden grooter is dan de ruimte voor particuli - gebrüik bphoort de aanvraag te geschieden op een formulier Br. C. 250. Onder deze catcgor - worden o.a. ook gerangschikt: Scholen, kerken en werkplaatsen waar geen ruimten voor particulier gebruik aanwezig zin Bij de beantwoording van vraag 2 B op dit for mulier dient de totale inhoud van de voor pari.-» culler gebruik bestemde ruimten, dus met inbe grip van gangen, portalen, trapruimten, toile ten, kelders en zolders tc worden opgegeven. B. Wanneer de ruimte voor bijzondere doe: einden gelijk aan of kleiner is dan die voor pn. ticuller gebruik, behoort de aanvraag tc gesclr den op een formulier Br. C. 251 Onder deze ca* gorte vallen ook bedrijven, welke in deze rulnv worden uitgeoefend cn particuliere wonlngd welke niet over een woonvertrek met «hoi steenaanslultlng beschikken en derhalve nic anders dan centraal verwarmd kunnen worden Onder ruimten voor bijzondere doeleind, worden o.m. verstaan: kantoren, winkels, werk plaatsen, openbare gebouwen, scholen, kerke lokalen, rusthuizen, hotels, cnfé's. Niet ln aa- merking komen, studeerkamers, alsook leskame van onderwijzers en leeraren, die hun beroe hoofdzakelijk ln een onderwijsinrichting ui oefenen of voor wie het lesgeven slechts een b: komstlge bron van Inkomsten ls. In het algemee komen ontvang- en werkkamers evenmin vnoi een toewijzing voor brandstoffen liAanmerkinc Een regeling ten aanzien van pensions en ka- merverhuur kan nog nader tegemoet gezien worden. Ten aanzien van extra brandstoffen voor groo te gezinnen wordt nog bekend gemaakt, dat zij die tot nog toe verzuimden deze bonnen in on' vangt te nemen, uitsluitend op Zaterdag li Ju'i tusschen 9 en 11 uur aan het kantoor Binnenw? 160 tegen overlegging van alle stamkaarten be nevens het desbetreffende aanvraagformulier, nog in de gelegenheid worden gesteld de extra brand stoffen bonnen af te halen I Na 11 Juli vindt geen uitreiking hiervan mee- plaats. Vraag en Aanbod Vooruitbetaald per m.m. 8 ct. Niet vooruitbet. p m.m. 10 ct. Werkzoekenden en aangebo den betrekkingen bij vooruit betaling per m.m6 ct. Niet voorultbet. p. m.m. 8 ct. minimum 6 m.m. Kleine Zakenapnonces Afkomstig van handel en be drijf, Vooruitbet. p. m.m. 12 ct. minimum 8 m.m. max. 30 m.m. Personeel gevraagd Voor Huishouding Gevr. een MEISJE van S.30 tot 12.30 u. of van 8.30 tot 14.30 u Goed loon. .Jan Harlngstr. 51. WERKSTER gevr. voor den lat er dag van 9-5 u. N.V .Wel» ■■e Zn., Barteljorisstraat 26-28. Gevraagd NET MEISJE bov 18 j. voor dag en nacht. Zelfst. kunn. werken. Aanmelden voor 8 uur. Mevr. Stijl, Kinderhuissin- Sri 14, Haarlem. Gevr. WERKSTER 1 dag per iv., v.g.g.v. Adres Verblndings weg 28. Bl'daal. 2 x bollen. Gevraagd tegen half Aug. X ETTÈ WERKSTER. Ooster duinweg 241. Aerdenhout. Gevr. R.K. WERKSTER. i>lns-, Woens- en Vrijdagochtend Xwe Groenmarkt 8. Gevr. NET DAGMEISJE van '■-fi uur. Hoog loon. Aanmelden- Mevr. Loor. Llndenlaan 74. Overveen. NETTE WERKSTER gevr. Lg.g.v. Zaterdagen van 9-2 uur Zijlvest 29. FLINK MEISJE gevr. v. d. of <1- en n. Goed loon. Aanm. Wa genweg 24S. Tel. 1S259. Gevraagd in gezin van 4 per sonen onverschillig welke dag WERKSTER of dagmeisje (mor genuren). Ramplaan Br. 3140 Gevr. fi. zelfst. MEISJE voor halve dagen. Van Rijn, Raam- singel 50 rd. WERKSTER gevr. voor 1 och tend in de week. Aanmelden 7-8 Gierstraat 61. Gevr. HUISNAAISTER. Zand- voortschelaan 20 bov. Zandvoort. Gevr. zelfst. MEISJE van 9-1 uur. 's Zondags vrij, goed .loon. geen kinderen. Br. 3149. Voor dir. gevr. NET MEISJE i 9-5 of werkster. Aanm. Ri chard Holpleln \9, Heemstede. Gevr. ln kl. gez. handig jong MEISJE v. d. en n. niet huisel erk. Aanm. 's av. tusschen 8 en uur. Mevr. De Vries,'Wijde Gel- deloozepad 11. Haarlem (C.) Gevr. j. WERKSTER. D. en in klein gezin. Br. 3146. DAGMEISJE gevr., boven 16 jaar, van 9-4 uur. Zondags vrij. Parklaan 67. MEISJE gevr. van 8.S0-5 uur. Zondags vrij of werkster voor Maand., Dinsd. en Vrijd. van S.30 -5. Kinderhuissingel 10, Haarlem Gevraagd NET MEISJE tot S uur of v. d. morgenuren. Mevr. Boodt, Doverstr. 4. (b d. Lorentz- lcade). FLINK MEISJE gevraagd vooi dag en nacht te Bloemendaal, goede behandeling, goed loon, Jn gezin met 2 kinderen. Brieven B 286. Boekh. Vernout. BL'daal. Helder DAGMEISJE gevr. vi 8.30-3 uur. Llndenlaan 61. O've Gevraagd NET MEISJE voor de morgenuren. Gasthuissingel 66 Voor de huishouding gevr. NET DAGMEISJE van 8-2u^r met middagkost. M. Peper. Krocht 12. Gevr. fl. HUISNAAISTER, eenige dagen per week voor nieuw- en verstelwerk. V.g.g.v Hartenlustlaan 14. Bl'daal. Gevraagd MEISJE of werk ster. 3 a 4 middagen per week Pieter de Hoogstraat 30j Heemst WERKSTER gevr. Maand, en Vrijd. morgen. Melden na 6 uur Koninginneweg 61. Gevr. flinke WERKSTER voor Donderdags of Vrijdags v.g g.\ Heuer. Wouwermanstr. 108 Hrl MEISJE gevr. v. 8-3.30 u. 16 j. in kl. gez. Kleverparkstr. 21 NETTE WERKSTER, tévens juffrouw voor de vaatwasch ge raagd. Aanm. Restaurant Fluks", Gr. Houtstraat 21. MEISJE gevr. v. heele of halve dagen. Hoog loon, goede behan deling. v. Slingelandtlaan 11, Heemstede. Gevr. NET MEISJE hulp in liuish. en winkel. Aanm. na 6 u. Kleine Houtstraat 10?. Jonge WERKSTER gevr. 4 x w. van 9-12.30. Velserstraat 11. Flink MEISJE gevraagd voor do morgenuren, kl. gezin 2 pers. of werkster, werktijden nader te bespreken. Aanm. na, 7 ur. Prins Mauritslèan 101. s, Gevr. NET MEISJE zelfst. kunn. werken, v.g.g.v. Duinoord- straat 50. Gevr. HUL1» IN DE HUIS HOUDING voor d. en n„ stil ge zin. Br. 3197. WERKSTER gevr. Marnix- straat 71. NET MEISJE gevr. van 8-12 uur. Gen. Cronjéstraat 140. DAGMEISJE gevr. van 9-4 u. Zond. vrij. Goed loon. Orion- weg 126. Gevr. VERPLEEGSTER bij oude dame. Genegen lichte huis houdelijke bezigheden te ver richten. Omgeving Haarlem Br. 3182. Gevr R.K. DIENSTMEISJE voor d. en n Zelfst. kunn wer ken. Koelemij, Zljlweg 159 zw —Voor direct MEISJE gevr. van half 9 tot half 1. of werkster v 3 halve dg.. Verspronckweg 74 Fl. DAGMEISJE gevr. Mevr Feringa, Jacobijneatraat 6. Gevraagd een NET MEISJE van half 9 tot 4, v.g.g.v. Ver spronckweg Gevr. KLINK MEESJE van S-4 u .Zond. vrij. Aanm. Znterd en Maandag voor 6 80. Zand- voortschelann 184, H'stede. melfclt Jlc Voor Bedrijf LEKRL1NG-RIJ WIKLHER- STELLER gevr. Rijwielhandel De Concurrent. Bloemd.weg 76 Bl'daal. Gevraagd nette LOOPJONGEN Caprice, Gr. Houtstraat 69. Gevr. 2e KAPSTER, goed kunnende onduleeren. Br. 3184 Gevr. le BEDIENDE (kapper) ak en handelskeunisdiploma ereischt, Goed loon en verval. Br. 3183. Gevr. voor direct aankom' WINKELJUFFROUW. Fa. de Vries, Smedestraat 1, Haar- Gevr. NETTE JONGEN v. loop- en magazljnwerk. Niet bo ven 1 8 j. Aanm. Spoorwegstr. 2, tusschen 12 en 2 uur. SP1TTERS gevraagd hij Roo- zen van Daalen. Houtvaart 30A. Haarlem. - Gevr. tegen 1 Aug. zelfst. KLEERMAKER voor dames en heeren-maatatelier. Maison Van Kuijk, Elndenhoutstraat 9. BOLLENPKI/STERS gevr. H. Kramer Zn., Kleverlaan 3 Bloemendaal. DAME GEVR. voor acrobaten- nummer. Gen. de la Reystraat 15. Maandagavond 8-10 uur. Gevr. HALFWAS RIJWIEL HERSTELLER, hoog loon. A'er- huurinrlchtlng Lange Heeren straat 28. M ETAAÏ J)R\A IER-BA N K - WERKER gevr. boven 40 jaar en een leerling-monteur. Garage Buys, Z. B. Spaarne 16. KANTOOR. Gevr. v. tijd. fl meisje bek. m. eenv. adm. Br m. verl. sal. en ref. 8163. Dames, met liefh. in NAAIEN en met vrijen tijd. kunnen deze loonend maken met aang. huisar beid. Br. 3162. Leerling of tweede KAPSTER gevr. Maisor. Truus. T. v. Berk houtstraat 77. NET MEISJE gevr. op rnaat- atelier. Aanm. Wagenweg 150. Personeel aangeboden Voor Huishouding Wed. alleen 60 j. b.z a. als HUISHOUDSTER, liefst bij man alleen. Br. 8189. Besch Dame wed., z. k. 45 j fl. postuur. opgeY k, b.z.a. al.- LEIDING IN DE HUTSH., waar hulp aanw. is bij Heer alleen of kl. gezin, liefst BI. of Aerd. Brie ven 3188. Biedt zich aan tegen 1 Aug NET MEISJE, G.G.. 32 j. in rus tig Chr. gez., zelfst. kunn. werken en koken, v.g.g.v., v. d. en nacht. Br. 3187. Jonged orv. liuish. zoekt als zoodanig «WERKKRING. Br. let ter O. H. Boekh. v. Mourik. KINDERJUFFROUW. Be schaafde Jonge dame biedt zich aan als kinderjuffrouw teaign 1 Aug. Dipl. Kinderverzorging en costumlère. Br. letter R,. Adv. Bur. A. Vernout. Warmoesstr. 10 DAME. 4 6 j. zoekt voor dir plaatsing In de liuish. ln besch milieu. Br. 3175. Beschaafde dame zag zich gaarne geplaatst liefst in gezin met kinderen, groot gezin gedn bezwaar, ter vervanging of as sistentie hulsvrouw. Br. 3174. Jonged. z, z. gaarne tegen 1 Sept. gepl. in HUISH. te verz. dei- kinderen. Kennn..v. naaien en verstelwerk. Uitat. ref. Br. 3173. Voor Bedrijf Huizen gevraagd Te huur gevr KLEIN BO VEN- OF BENEDENHUIS door Dame alleen. Br. 3018. Jongelui d g. trouwen z. VRIJE WONING, bov- of hen huis of étage In Haarl. of H'stede. Vaste betr. Br. 3019. Kamers gevraagd Heer zoekt per 15 Juli of 1 Aug. ZIT-SLAAPKAMER met volle dig pension. Br. met opgave van prijs 3125 Net persoon vraagt per 15 Juli ZIT-SLAAPK. Geen beroeps pens. Br. letter T. Boekh. Erasmus, Santpoórt Burger Juffr. zoekt te Heemst, of Haarlem-Z. TWEE ONGEM. KAMERS met stook- en kookgel. Br. letter G. Boekh. v. Mourik, H'stede. Heer zoekt 1 of 2 GESTOFF. of GEM. KAMERSrnet voll. pension, omgeving den Hout. Br. 30?1. Jongedame, Nat. Soc., b.b.h.h., zoekt KAMER MET PENSION, liefst met huls. verkeer. Br. 3020. Kamers aangeboden Agb. GESTOFF. EN GEM. KA MERS m. voll. prima pension, ook gesch. v. 2 pers. Verspronckweg 42 KL. ZIT-SLP.K. agb. Klever parkweg v. H. of D. met pr. pens. f 55 p. m. Br. 3031. Aangeb. mooie gr. GEST. ZIT- SL.KAMER m. v.w. en st.gel aan Dame bij Dame alleen m. of z. pension. Br. 3030. Te huur twee ineen loopende KAMERS MET PENSION aan menschen met eigen meubels om geving Wagenweg. Adres bur. v d. blad. Te huur: mooie ONGEM. KA MER met stookgel en twee kas ten aan de straat Br. 3027. Agb. ONGESTOFF. KAMER, desgew. m. kl. kamer aan straat kant, ruim uitzicht; aan besch. heer of dame b.b.h. zonder pens.. Leidschevaart 246. Eerste klas Rusthuis te Heem stede heeft op mooie stand moder ne SUITE of andere kamers vrij. Zoo noodig verpleging dag en nacht. Adres bur. v. d. blad. Per 15 Aug. aangeb. voor dame gezellige GESTOFF. ZIT-SLAAP KAMER eventueel keukengebruik. Br. 3024. Te huur ETAGE bestaande uit twee kamers en keuken, omgeving Wagenweg. Adres bur. v. d. blad. Kost- en Inwoning TEHUIS gezocht v. hulpbeh. Heer (verpleegstershulp). Br. met prijsopg. 3034. Voor eenlgsz. hulpbeh. heer OPN. IN TEHUIS gez. Br. met inl. en cond. 3033. Huisraad gevraagd Te koop gevr. KINDERLEDI KANT JE m. matrasje. Br. mot prijs 3201 Eenige geheel versleten TRAP 1/OOPERS gevr. Br. 3038 Te koop gevr.: STOOK-GAS- FORNVIS. Br. met prijs 8037 RONDE SALONTAFEL ge vraagd. Liefst eiken. Br. 3036 Te knop gevr. crème BABY- COMMODE, in goeden staat. Br. 3035. Huisraad aangeboden BADKUIP wit emaille, nieuw v. partic. ter ov'ern. Br. 3049 Te koop: FORNUIS in goeden staat. J. Gorter. Hoofdweg 41 Lijnden. TE KOOP: 1 nieuw gehaakte 2 pers. Sprei, l zijden donzen de ken. Adres te bevr. bur. v. d. bl. GASFORNUIS, 4-plts met oven merk Kiipperbuach te koop aangeboden. Geheel gereviseerd, met nieuwe branders, f 69.50. Te bezichtigen Céear Francklaan 10, Heemstede. Te koop: 4 STOELEN, groen pluche z. g. a. n. Spaarnrijkstr. 41 TE KOOP: dreas. f 45, f 50, f 75, divan f 15. Rookst. eiken f 17.50. div. kl. f 20. f 25. boek. kast. mah. f 55. vl. kleed f 25. 2 p. dek. t 16 22.50. 2 p. mass. eik. led. f 35. eik. linn, kast f 60. eik. nachtkastje f 8.50, 1 p. Aup. f 25 3 deel. bedste! f 85. f 65. 1 p. kap. matr. f 35, 1 p. Eng. led. f 12.50, elk. slaapk. tafel f 10, wringer m. bok f 20, kindjrt. f 17.50. k. ed. t 17.50. Leidschestr. 41. AANGEB.: 3 wuiver wollen slaapk. kleedjes en gevr. Kachel tje. Br. 3044 TE KOOP: mooi eiken buffet mot spiegelopzet. nieuw modern eiken bureau ministrè. (belde oude kwaliteit). Heerenfiets m»t banden. Adres Marnlxstraat 42. SPOED! Aangeboden: 2 fau_ teuils, 4 stoelen, dressoir, ult- schuiftafel, schemerlamp, piano Na 7 uur. Van Neastraat 109. H.N. TE KOOP: pr. houten st. klok f 35. 1 pers. kap. matr. m. peluw f 15, gr. v. wascht. z. spiegel f 20 2 tuinstoelen m. tafel t 20, pastel teek. (bloemst.) In lijst f 5. Harm, bed f 10, wit gelvl.. donk. bl. jurk, m. 40 f 7.50, zwart suède pumps m. 36 t 7.50. Leidsehev - weg 127. Ter overn. agb. wit gelakt MEISJES BUREAUTJE m. stool tje f 20. Br. 3040 Te koop: THEE-, EET-, ONT BIJTSERVIES. nw. Na 7 uur. Pa- trlmonlumstr. 27. AANGEB.: zinken waschtoH tnet deksel, Ijz. ledikant met spin 12 platte witte borden, dlv. gor dijn garnituren. 2 witkwasten. Eechdoocnlaan 16. Heemstede. Muziekinstrumenten Te koop KOFFERGRAMO- FOON (Odeon) met platen. Brie ven 3206. Te koop: ACCORDEON. 12 bassen (geen opk.) Borr.eostr. 39 Te koop gevraagd: ACCOR DEON, 80 of 120 bassen. Hoes» prijs. Br. 3193. Te koop aangeb. een ittoderne KOFFERGRAMOFOON. Rijks straatweg 84. H.-N. HARMONIUM 2 spels met doorl. harp. mah. pol. knst, merk Hörügel. Br. 3055. TE KOOP koffergram. met pl.. kampeertent. compl. 2 pers. v. 't Hoffstraat 274. Prima modern RADIOTOE STEL ln goeden staat gevraacd van particulier. Br. met merk en prijs 3052. PIANO TE KOOP. b» prima st. merk ReckwJtz. Br. S050.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 15