STADSNIEUWS Concert in cle Groote kerk. Het concert dat Vrijdagavond in de Groote Kerk gegeven werd door Hubert Cuypers' bekende knapen- en mannenkoor „De Min- nestreelen". door Schoten's Chr. Gemengd Koor en door Jac. Zwaan als organist en als dirigent van laatstgenoemd ensemble, had ondanks het ongunstige weer, vrq veel belangstellenden gelokt. Gezien de. drieledige combinatie die hel programma te verzorgen had, was er aan afwisseling geen gebrek. Nauwelijks was de weergalm van het slotakkoord van Bach's Passacaglia-Fuga weggestorven, of men hoorde vanaf het andere einde der kerk den reinen zang van het knapenkoor, dat, met begeleiding van harmonium in aelhe- risch fijne tint een liturgische melodie aam- hief; en na een eerste beurt van de Minne- streelen, die ook meerstemmige koorzang omvatte, werd de aandacht gevergd 'voor het Schotensch ensemble, dat onder 't orgel had post gevat. Zoo alterneerden de presta ties tusschen West- en Oostzij van den weidschen tempel, ook een tweede maal nadat Jac. Zwaan Choral III van Franck op het orgel gespeeld had. De heer Zwaan had het zich als organist wel wat moeilijk gemaakt bij al de inspan ning die ook de koordirectie van hem verg de: wij hebben hem dan ook wel eens rus tiger en correcter op het Muller-orgel hoo- ren spelen dan ditmaal; wat niet wegneemt, dat hij nu toch ook goede momenten had in de Fuga van Bach en in de eerste helft van Franck's Choral. De indrukken van de me dewerking van Hubert Cuypers' koor cul mineerden op de zeldzame stemcultuur van de knapen. En in deze oneindige ruimte kwam dit zuivere en objectieve zingen vol komen tot zijn recht. Tot de treffendste mo menten meenden wij te moeten rekenen de wel wat precieuse. maar niettemin heel mooie vertolking van de Gregoriaansche Pinkster-sequens „Veni sancte Spiritus". Onder de meerstemmige nummers was vooral een „Rorate caeli desuper" van Cuy pers geschikt om de goede kwaliteiten van net koor waardig te belichten; opmerkelijk was hierbij de prachtige verhouding van de knapenstemmen tot de fraaie geluiden van de mannenbezetting; en als geheel had deze koorzang een ongemeenen glans. Hel zou wat waard geweest zijn van zoo'n en semble eens een degelijk polyphoon pro gramma te hebben mogen hooren. in plaats van de lieve bewerkingen die in hoofdzaak ten ge'noore gebracht werden. Schoten's Chr. Gemengd Koor zong eerst twee motetjes van Palestrina en het stra lend Jubilate van Orando; naderhand kwam het koor nog met „Avondgebed" van Wil lem Landré en met het uitgebreide con coursstuk van Cuypers „Super Tflumino Babylonis". Het was vooral met dit laatste nummer, dat Jac. Zwaan en zijn ensemble veel eer inlegden; hier kon men zich eens dapper laten gaan en zijn zanglust uitzin gen. De dirigent hield in het geheel een goede rhythmische stevigheid en de klank bleef frisch. JOS. DE KLERK. Frans Hals Theater: De Postmeester. Het Frans Hals Theater geeft een reprise van de aangrijpende en boeiende film „De Postmeester", vervaardigd naar de bekende novelle van Poesjkin. Men' krijgt dus nog maals gelegenheid, het meesterlijke spel van Heinrich George, Hilde Kr'ahl en Siegfried Breuer te bewonderen in dit verhaal uit het oude Rusland, met zijn schrillè contrasten tusschen stad en platteland, een geschiede nis van een eenvoudig meisje; dat in Óe groote stad ten onder ging, maar dat voor haar vader de waarheid wist te verbergen. In het bijprogramrpa worden o.a. binnen- en buitenlandsche jo'urnaals vertoond. SJ. KUIPER. Luxor Theater: Robert Koch. De scenarioschrijver van deze film heeft niet zijn toevlucht genomen tot het rijk der fantasie, doch geput uit de werkelijkheid der historie: de geschiedenis- van Robert Koch, den Duitschen arts, die onvermoeid jaren en jaren werkte en er ten slotte in slaagde, den verwekker der tuberculose te vinden. In een juiste historische interpretatie legt de film den nadruk op de beteekenis van deze ontdekking. Emil Jannings speelt de rol van Koch op sublieme wijze, beheersoht en ingetogen. Zijn tegenstander, prof. Vir- chow, wordt voortreffelijk uitgebeeld- door Werner Krauss. ..Robert Koch" is een groot- sche film, die den toeschouwer sterk impo neert, zij het dan ook meer door den inhoud dan door de vormgeving. SJ. KUIPER. Moviac: Onder gele vlag. Het joumaal-theater Moviac is met in gang van deze week het kleine theater met de groote reprises geworden. Als eerste reprise wordt uitgebracht: Onder gele vlag. met Hans Albers en Dorothea Wieck. Deze film is het inderdaad overwaard om nog eens gezien te worden. Geestig en char mant spel van Hans Albers. afgewisseld, door vroolijke tooneeltjes op het quaran taine eiland. Toch is dit een film met een ernstigen ondergrond en derhalve geen uit gesproken „lachfilm". Voor hen. die deze film reea3 zagen is het hetisch de moeite waard om de kennismaking nog eens te hernieuwen. Dorothea Wieck geeft hier eveneens zeer knap spel. Het Ufa-wereldnieuws bevat o.a. opna men van het nieuwste Duttsche geschut tij dens de beschieting van Sebastopol en voorts andere actueele gebeurtenissen uit het buitenland. Tobis-Hollandsch nieuws is ook weer zeer gevarieerd. Anth. Steen AGENDA ZATERDAG-I 1 JULT Frans Hals: ,.De Postmeester". toegang hoven,IS jaar. 2.30,. 6.3-0 en S.ió uur. (Zon- dac 2. 4.15. fi.30 en S.45 uur). Palace: „Groot Alarm". toegang boven 1-3 jaar. 2. 6.30 en 8.4» uur (Zondag 1.30, S.45. 6.30 en 8.45 uur). Rembrandt Theater: „De eer van Stephan Ra.kitin". toegang boven 18 jaar, 2.3<V fi.30 en. 8.45 uur. (Zondag 1.30, 3.45. 6.30 en S.45 uur). Luxor Theater: ..Robert Koch", toegang boven 14 Jaar. 2.30. 6.30 en 8.45 uur. (Zon dag 1.30. 3.43. 6.30 en 8.45 uur). Moviac Theater: „Onder gele vlag", toe gang boven 18 jaar, 2, 4. 7 er. 9 uur (Zon dag 11.30, 1. 3. 5. 7, en 9 uur). ZONDAG 12 JULT Bioscopen: Middag- en avondvoorstel lingen. MAANDAG 13 JULI Bioscopen: Middag- en avondvoorstel lingen. NACHTDIENST .YPOTIERKEX Apotheek van Rijn, KI. Houtweg 1-5. tel. 1>0539, Firma C. G. Loomoyor en Zn., Zijlweg 34, tel. 12495. Nolt'a Apotheek. Kruisstraat 2-6, telcf. I'M 74. Apotheek Sohotaman. Binnenweg 206. H-eemstedP. tel. 28 320. W.n. Hoofdredacteur: J. V. Baudcwyns, Haar lem. Plaatsvervangend Hoofdredacteur: F. c. Derks, Haarlem. Chef van Dienst en Stad: S. R. Kuiper. Haarlem. Sport en stad: A. Overmeer, Heemstede. Buitonland: J. C. van der Laag, Heemstede (afw.), Haagsch Redacteur: B. Korsten. Den Haag (afw.). Binnenland: J. A. Steen Jr., Zandvoort. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, IJmulden. Advertenties: D. A. J. Spek, Haarlem. Palace: Groot alarm. De f:lm „Groot Alarm" geeft niet alleen een kijkje achter ce schermen van hei le ven van brandweerlieden in München, maar brengt tevens sensatie. Een wacht meester heeft een licht ontvlambaar hart en spelen met vuur is dus gevaarlijk. Hij tracht in aanraking te komenmet een, meisje, waarmee hij vroeger verloofd is geweest, doch er komt een ander in het spel. Deze maakt deelt uit van een complot, dat het gemunt heeft op een kostbaar bezit uit de fabriek, waar het meisje werkt. De wachtmeester tracht den man te ontmas keren en als hij daar bijna in slaagt, sticht de ander brand, welke noodlottig dreigt te worden. De brandweer is echter paraat en ce wachtmeester maakt het meisje gelukkig door ziin moedig optreden. ..Groot alarm" is een onderhoudende film. welke den bezoeker vroolijke en spannende oogenblikken be zorgt. A. OVERMEER. Rembrandt Theater: De eed van Stephan Rakitin Toen Bulgarije het verdrag van Neuilly moest onderteekenen, maakte het land een tijd van onrust oproer en politieke ver deeldheid door. Het was toen,dat vorst Mei- nik gevangen genomen en met tien patriot ten ter dood veroordeeld werd. Het vonnis moest door een hunner aan de anderen voltrokken worden. Deze eene zou dan in vrijheid worden gesteld. Vorst Melnik geeft zijn trouwe bediende Stephan Rakitin bevel het vonnis uit te voeren en de beide kinde ren van den vorst in veiligheid te brengen. Rakitin vervulde deze, bijna onmenschelijke taak. nadat hij den vorst gezworen had de kinderen te zullen opvoeden om hun vader tp wreken. De opvoeding neemt hij op zich. maar zeventien jaar later voltrekt hijzelf de taak der bloedwraak. Heinrich George, bekend uit „De Post meester", speelt de rol van den trouwen dienaar op meesterlijke wijze en weet de dramatische spanning steeds hooger op te voeren tot aan de ontknooping, waarin hij zich als speler van grootsche allure laat kennen en het gegeven, dat bij een mindere vertolking stellig veel van zijn waarde ver loren had, menschelijk en volkomen aan vaardbaar maakt. Deze prachtige indruk wekkende romantische film is een mede slepend werk geworden, dat aller belang stelling ongetwijfeld verdient. A. O vermeer Postzegels ter waarde van 5000.— gestolen. Dezer dagen kreeg een postzegelhandelaar in de Groote Houtstraat te Haarlem be zoek van een jongeman, die eenige post zegels te koop aanbood waarvóór de han delaar echter geen belangstelling had. Na dat de jongeman den winkel haa verlaten, kwam de, winkelier tot de ontdekking, dal ook een voorraadboek met postzegels tei waarde van ongeveer vijfduizend gulden was verdwenen. Direct waarschuwde hij andere postzegelhandelaren en dit bleek 'n goede gedachte geweest te zijn. want de jongeman bood korten tijd later in een an deren postzegelhandel de postzegels te koop aan en kun toen door de inmiddels gewaar schuwde recherche aangehouden worden Hij ontkende aanvankelijk, iets van 'het verdwenen voorraadboek af te weten, doch bi£ een nader verhoor viel hij-door de mand Hij verklaarde, met een tweeden jongeman in den winkel in de Groote Houtstraat te zijn gekomen. Toen de winkeliér niet direct verscheen, nam de tweede persoon 't voor raadboek, dat achter de toonbank lag, weg en ging den winkel uit. Deze jongeman, een twintigjarige boekhouder uit Amsterdam, is door de Haarlemsche recherche aangehou den. Het verdwenen boek met postzegels is in Amsterdam in beslag genomen. VERKOOP VAN ABNORMAAL VERBODEN. De Nederlandsche Sierteelt Centrale brengt ter keqpis van belanghebbenden, dat een besluit wordt voorbereid, hetwelk o.a. zal inhouden, dat het bewerken of doen bewer ken, het verwerken of doen verwerken, van bollen van hyacinten, tulpen, narcis sen en crocussen, op andere wijze dan voor normaal gebruik van die bollen noodlg is. is verboden. PERSONALIA. Te Den Haag slaagde de heer L. A. Meyer te Haarlem voor het diploma gemeentead ministratie, uitgaande van de Ned. Ver- eeniging yoor Gemeentebelangen. HET KIND VAN DE BUURVROUW Zaterdag 18 en Zondag 19 Juli voert het gezelschap „Boubor" het tooneefst.uk van Johan KLsensohn „Het kind van de .Buur- ro-uwr" In het Gen». Concertgebouw op. Het stuk wordt geheel gespeeld in eigen dócors. Bekendmaking aan familie leden en vrienden van in Nederl.-Indië geïnterneerden. Zij, die Nederlandsch-Indië familie leden of vrienden hebben van wie zij weten of vermoeden kunnen dat zij geïnterneerd zijn, kunnen hen met groote kans van wel slagen bereiken door hun brieven als volgt- te adresseeren: Internierte Sepdung Gebührenfrei Internee mail Postage free To mr{naam en voornamen) Netherlands subject internment camp Ramgarh province of Bihar British India. Afzender;.... (naam en volledig adres duidelijk invullen). Over alles wat de familie-omstandighe den van den geïnterneerde of van den schrijver zelf betreft kan veilig geschreven worden. Zoo ook over de zaken en de finan ciën van den geadresseerde, mits in zoo danige algemeene termen dat dit voor de censuur aanvaardbaar is. Echter is het beslist noodzakelijk alles te vermijden wat de politiek betreft en er ook overigens aan te denken dat alle brie ven aan een zeer strenge censuur onder worpen zijn. Daarom moet ook het schrift zoo duide lijk mogelijk zijn. Heeft men niet vee! te schrijven, dan verdient het de voorkeur dit op een briefkaart te doen. waarvan de cen suur gemakkelijker en vlugger gaat. Met hef oog on de onzekerheid der postverbin dingen is het raadzaam, bijvoorbeeld om de veertien dagen, copieën van brieven na te zenden. Tenslotte dit: de brief of briefkaart moet geopend (in niet gesloten enveloppe) en zonder geleidebrief ingesloten worde.) in een gefrankeerde enveloppe en geadres seerd aan het Nederlandsche Roode Kruis. Bezuldenhoutscheweg 33. den Haag. dat voor de verdere verzending zorg draagt. Een opgave van de met zekers£5d in In- dië geïnterneerden het staat echter vast dat later nog vele anderen geïnterneerd worden is afgedrukt in de èerelijst, op genomen in het nummer van „Volk en j Va derland", van 13 Maart 1942. Zij. die niet of niet meer in staat zijn dit nummer te raadplegen kunnen desgewenscht van de bedoelde opgave een afdruk verkrijgen door zich daartoe te wenden tot het com missariaat voor Indische zaken van de N.S R.. Zeestraat 76. den Haag. dat zich ook voor eventueele verder gëwenschte infor maties omtrent deze aangelegenheid gaarne beschikbaar stelt Verduisteren van 22.00 tot 5.31 uur 12 Juli: zon op 5.31. onder 21.59 uur maan op 4.53, onder 20.56 uur 13 Juli: zon op 5.32, onder 21.58 uur maan op 5.44, onder 21.38 uur (V. M. 12.23 uur) 14 Juli: zon op 5.33, onder 21.57 uur maan op 6.39, onder 22.16 uur Bubi. een voorbeeld voor allen. S.S.-P.K. Met zijn oolijken. blonden kwajongenskop was hij direct met iedereen §oede maatjes. Soms iiet hij ons dpor zijn roge, vaak rake opmerkingen én zotte kwinkslagen gieren van het lachen. Wie hem voor het eerst „Bubi" noemde, ik weet het niet meer. Ik geloof onze transport- fuehrer. maar „Bubi" was en „Bubi" bleef hij, tot we afscheid namen. Tijdens de dagenlange reis van Holland naar ons garnizoen te Klagenfurth werden we vrienden. Hij was de jongste van ons allen. Te jong eigenlijk met zijn bijna acht tien jaren. Genoegelijk en met nauwelijks verholen leedvermaak zat hij te vertellen hoe ze^tnorgen „op kantoor" op hem zou den wachten en dat hij intusschen „al lang en breed in Duitschlana zat". Vol trots ver telde hij, dat hij „weggeloopen" was. „Ik ben 'm gesmeerd" grinnikte hij voldaan. Toen het donker werd, werd hij vertrou welijker en vertelde mij van thuis, van zijn ouders, die hem uitlachten als tój over zijn geloof in den Fuehrer sprak. „Moeder heb ik een brief geschreven", vertelde hij, ..maar begrijpen zullen ze net thuis toch wel niet". En toen kreeg ik het heele verhaal te hooren. Het gewone verhaal van een jon gen, als vele anderen, de roepstem van dén Fuehrer volgend, gehoorgevend aan -den innerlijken drang. Zijn geloof in den Fuehrer niet met woorden, maar met daden eindelijk te kunnen bewijzen. Was er dan eigenlijk zoo veel verschil tusschen hem en ons, ouden? En toch wa ren er onder ons mannen, die zijn vader hadden kunnen zijn. Het toeval wilde, dat we niet alleen op dezelfde slaapzaal ingedeeld werden, maar ook onze kleerenkast tezamen deelen moes ten. Al gauw was hij, niet alleen bij ons, maar bij de geheele compagnie, den kom- pegniefuehrer incluis: „Bubi". In onze compagnie was maar één Bubi. steeds bezig met kwajongensstreken en 's avonds na dienst voerde hij het hoogste woord en het hoogste lied. 'n Echte kwa jongen onder ons ouderen, en tochzoo jong als hij was, vaak sloeg hij met feïjn rake op- en aanmerkingen den spijker op den kop. Zoo verkondigde hij op een avond langs zijn neus weg: „In den trein was het met jullie kameraad vóór en kameraad na. nu hoon je het woord „kameraad" niet meer, maar we zijn het". We keken elkaar eens aan, 'n enkele grin nikte schaapachtig, maar we wisten dat hij gelijk had. We waren niet alleen uiterlijk maar ook innerlijk hard aan het verande ren. Onze bleeke kleur was weg, we liepen losser en meer rechtop, we waren niet meer zoo schutterig,^ f in de eerste dagen, kort om, we werden (een vertaling voor dit ty pische soldatenwoord is er niet) „Zackiger". De dag kwam, waarop Bubi zich', ziek moest melden. Hij wou graag, maar de dienst was te zwaar voor hem. Hij was inderdaad te jong. Toen onze compagnie vertrok, nam onze kamer den avond tevoren afscheid van hem in het ziekenhuis. Hij was nog altijd de zelfde kwajongen. Vol grollen en grappen. En toch konden we merken dat het hem speet, dat hij niet meekon. We hebben hem gemist later, maar tijd om te schrijven, hadden we niet. Vandaag, bijna twee jaar later, zag ik herp terug. Vanavond in de kantine zag ik opeens een"bekend gezichttenminste.. ik geloof.nee, dat kan niet, zoo kan een mensch niet veranderen. Dat kan onze Bubi niet zijn, misschien familie van hem. of zijn oudere broer. Het gebeurt wel meer dat tw§e, soms zelfs drie broers4 bij de „Westland" dienen, en dan al „Rotten- fuehrer"Nee, dat kan niet. Op hetzelfde oogenblik kijkt hij mij aan en komt naar mij toe. „Heil". „Heil". Meer zeg ik niet, want- ik geloof nog altijd niet, dat het ónze Bubi is. We kijken elkaar nog eens goed- aan en dan zegt hij plots: „Hoe gaat het met jou?" „Verrdus'je bent het toch". „Natuurlijk ben ik hef. Alleen .herkende ik je niet direct", zegt hij. „Je'bent zoo veranderd". Allemachtig, wat ben jij veranderd, denk ik bij mezelf. Toen was hij echt nog een Bubi, een echte kwajongen nog en nu zit er een man tegenover me. 'n Kalme, be daarde, bruingebrande pezige kerel, met 'n paar heldere vaste blauwe oogen. Orrzijn borst 't „Verwundeten-abzeïchen" en het „Sturmabzeichen". En dan komen •an beide kanten de vragen los. „Weet jij waar Joop Visser gebleven is?" „Neen, maar waar zit Willi Smeets, weet je nog, met dien blonden kuif?' „Die is gevallen"zegt hij. „Ohzeg ik, verder niets. We praten dien avond honderd uit. Om negen uur wordt de kantine gesloten. Nog even staan we buiten te praten, dan nemer we afscheid. Morgen gaat hij, voor het eerst sinds bijna twee jaren, met verlof naar Holland. Genezingsverlof. Nog lang lig ik 's avonds wakker in bed Eerlijk.... ik ben een beetje trotach op hem. Wat zullen z'n ouwelui opkijken, als hij daar opeens aan komt zetten. Ze heb ben het indertijd niet met een applausje begroet, toen hij naar de Waffen-S.S. ging. Ik ben benieuwd hoe de ontvangst thuis zal zijn. 'n Knaap van een vent is hjj ge worden, een zoon waar zijn vader trotsch op kan zijn, een zoon, waar heel het Neder landsche volk trotsch op zijn kan. 't Is in ons landje nog altijd niet zooals het zijn moet, maar met zulke kerels ars Bubi komen we er. S.S.-oorlogsberichtgever Bouke Veltman. De Ned. Touristenbond (A.N.W.B.) reikt 50.000ste kampeerkaart uit. Aantal sedert 1940 verdubbeld. De Ned.'Toeristenbond (A.N.WJB.) zal de volgende week de 50.000ste kampeerkaart uitreiken. Op 15 Mei 1936 hebben de Alg. Ned. kampeervereeniging en de Neder landsche toeristenkampeerclub de eerste kampeerkaart afgegeven. In 1937 werden reeds 4000 kaarten uitgereikt en deze snelle groei heeft zich voortgezet. Kórt nadat :h 1940 de werkzaamheden door den A.N.W-B. waren overgenomen, werd de 25.000ste kaart uitgereikt, welk aantal dus thans, is verdubbeld. Daar vrij wel iedere gemeente verlangt, dat een kampeerkaart kon worden vertoond alvo rens toestemming tot kampeeren wordt ge geven, is de kaart voor den kampeerder een kostbaar document. AANMELDING ARBEIDSFRONT Meer dan vijftig kampen van den Ne- derlandschen Arbeidsdienst ziin thans be legd en vele duizenden jonge Nederlanders vormen daar gedurende hun diensttijd van vijf en een halve maand gemeenschappen, waarin karaktersterkte. gezondheid en onderlinge kameraadschap, naast eerbied voor den arbeid, als hoogste waarden gel den. Op 4 Januari 1943 zullen echter nieuwe arbeidsmannen in deze N.A.D.-kaiRpen worden gelegerd en in verband daarmede heeft de commandant van den Neder- landschen arbeidsdienst de aanmelding van vrijwilligers voor die „lichting" met in gang van Woensdag 15 Juli a.s. tot nader j order opengesteld. Als vrijwilliger kan zich aanmelden hij: on gelui w'd is; le. die den leeftijd van 17, echter nop niet dien van 24 iaar heeft bereikt en die 2e. die in den loop van 1943 in aanmer king wenscht te komen voor een aanstel ling in openbaren dienst of bij het b"zon der onderwijs en die pa 31 December 1919 geboren. De vriiwilüge tumroelding kan geschie den bij de arbeVdsb-Jreanx. de gemeente huizen of bii de' N.A.D.-aanmeldinesbu- reaux te Amsterdam. Aneldoorn. '.c-Gra- venhaee, Groningen, 's Hertogenbosch en Utrecht, Harderwijk op den tweesprong: Een stervend visschersdorp of een moderne badplaats? Als de Zuidoostpolder gereed komt... In een behaaglijk zonlicht, ligt Harder wijk. de poort der Overveluwe en een won derlijk schouwspel brengt relief in de oude Visscherspoort, die als een vergeten steenen heerseher uitkijkt op het wijde strand. Ginds waaien bij de haven de wimpeltjes der binnengeloopen visschersvloot en als een sluitstuk van de boulevard met zijn wit- gepleisterden stadsmuur, waarachter een molen zijn wieken tegen het blauw laat sil- houetteeren. rijst hét heldere scheeps- lichaam van de boot der HollandVeluve lijn op. die tal van dooreen-krioelende toe risten aan land gezet heeft. Aldus een korte close-up van het ruim 700 jaren oude „Harderwich", dat thans op een wonderlijken tweesprong van zijn geschie denis gaat komen. Want gestaag gaat het millioenenwerk der Zuiderzeedrooglegging voortde .gemalen daveren en reeds staat de Zuid-Oostpolder op de kaart, die verschillende kustplaatsen het grauwe, schier onafzienbare water zal ontnemen, om er groen, sappig land voor terug te geven. En vooral dan komen er te Harderwijk interessante prcfolemen, de vloot zal zin loos worden en in de netten zullen gaten vallen. Maar in dit plaatsje sluimeren groote mogelijkheden, die ook anderen ge zien hebben en waarom in het verleden heel wat gevochten is.... verschillende keeren zijn energieke doch tevergeefsche po gingen gedaan om dit-unieke stadje, welks heele bouw en ligging eigenlijk voorbestemd is tot badplaats in te schakelen in de „pa rels" onzer kust. Maar burgemeester Vos heeft ons gezegd, dat Harderwijk in de toekomst wel zijn geluk zal grijpen: het moet een belangrijke badplaats worden met een ruime jacht haven, een bloeiend hotelwezen en 'een druk bezocht strand. Langs de; kust blijft immers een waterstrook van 2 kilometer en dat is ruimschoots voldoende om een suggestie van de zee te scheppen. Harderwijk, de oude Hanze-plaats, destijds door Graaf Otto van Gelre tot stad verheven, staat dus aan den vooravond van een geheel nieuw hoofd stuk. Het zal stellig vreemd zijn, wanneer men hier geen vloot meer heeft, want deze behoorde immers tot de „ziel" van het voor malige vestingstadje en vormde tevens de voortzetting van een roemruchte traditie. En hoewel de historie de Harderwijkers leerde, de smart van het offeren met be grip te ondergaan verdween ook niet de beroemde 17e eeuwsche Universiteit, waar Boerhaave en Linnaeus doceerden, gevolgd dóór de Munt, die hier eens gevestigd was? het afscheid zal zwaar zijn. Maar then heeft zich ook aangepast,aan het feit, dat de befaamde positie van de haringvangst door den afsluitdijk verloren ging de beroem de Harderwijker zandbank, waaraan men volgens den volksmond den grooten buit verdankte, omdat hier de haring zoo mak kelijk met iden buik overheen kon glijden om het kuit af te schuiven, verloor hiermede ook haar legendarische beteekenis. Harderwijk hoeft echter niet te wanho pen allerminst. Er zal natuurlijk een wat. stroeve-„overgangsperiode" zijn, maar de strandcommissie zal niet stilzitten. Er zal alle aandacht aan besteed worden om Har derwijk nog meer dan tot nog toe tot een toeristencentrum te maken, waarbij de bos- schen van Ermelo als attractief element nog een handje zullen helpen. We hebben het Harderwijker strand eens bekeken en ons verwonderd, dat hier slechts een paar ver dwaalde badhokjes staan er is een nietig begin en men vermoedt dadelijk, wanneer het oog over het breede groene vlak vhn de daarvoor gelegen stadsweiden oftewel „De Wellen" glijdt, welke mogelijkheden hier zijn. De man, die in het verleden steeds geijverd heeft om Harderwijk groot te ma ken als badplaats, is de Harlderwijksche fa brikant Den Herder: de bestaande kleine haven en dit miniatuur-strand, dat 's Zon dags gesloten is, zijn de eenige vruchten van zijn verwoede actie. Er was toen veel tegen werking en toen ettelijke jaren geleden de kogel door'de kerk scheen, omdat men het uit de haven gebaggerde zand op het strand gespoten had en een thans weer verdwenen paviljoen had laten bouwen, versdienen er groote borden: /Verboden te zonnebaden". Er werd zelfs een scheidingslijn van paaltjes gebouwd, die 100 meter de zee inliep óm aldus een bad voor mannen en een voor vrouwen te scheppen. En het gevolg was. dat de menschen er weinig voor voelden om in hun colbertje te zitten sweeten od het stran'd en naar elders trókken. De ontkie mende mogelijkheden waren gedoemd te sterven. Maar het laatste woord is over dit probleem nog niet gesproken: nog draagt de zee zijn grauwen golfslag van een verren einder aan, maar reeds teekenen zich de contouren van een nieuw Harderwijk af. Gort, gemengd meel, havermout en koffiesurrogaat. De secretaris-generaal van het departe ment van Landbouw en Visscherij maakt be kend. dat gedurende het tijdvak van 12 Juli lot en met 8 Augustus a.s. de ter ver krijging van gort aangewezen bon „alge meen 341" recht geefi op het koopen van 125 gram gort e.d. in plaats van op het normale rantsoen van 250 gram. Daarnaast is evenwel bon „algemeen 342" aangewezen, welke uitsluitend recht geeft op het koopen van 125 gram gemengd meel. He: totale rantsoen blijft derhalve gehandhaafd 250 gram. De bovenomschreven wijziging brengt tei vens mede, dat degenen, die hun rantsoen in den vorm van gortpap wenschen op te nemen, voor het rantsoen van vier liter gortpap zoowel bon 341 als bon 342 daar voor moeten inleveren. Met nadruk wordt er de aandacht op gevestigd, dat het niet geoorloofd is het rantsoen van vier liter gortpap te koopen voor twee bonnen 341 of twee bonnen 342, terwijl het evenmin is toegestaan een half rantsoen, d.i. 2 liter gortpap, te koopen op bon 341 oï bon 342. Degenen, die hun rantsoen willen op nemen in gemalen gort, bereid met gemalen magere blokmelk en suiker, moeten per drie pakjes twee bonnen 341 inleveren. Voorts wordt ditmaal wederom haver mout verkrijgbaar gesteld op den peul vruchtenbon. Het zal evenwel in verband met den bij den handel aanwezigen voor raad havermout niet mogelijk zijn. dit ar tikel op alle bonnen, waarover men be schikt, te koopen, zoodatlmen er genoegen mee zal moeten nemen, gedeeltelijk haver mout en gedeeltelijk peulvruchten te ont vangen. Ten slotte wordt er de aandacht op geves tigd, dat bon „algemeen 338" aangewezen voor koffiesurrogaat, in plaats van geduren de vier weken, gedurende acht weken gel dig zal zijn. De nieuwe aardappelbon36 A De secretaris-generaal van het departe ment van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat voor de distributieperiode van 12 tot en met 18 Juli a.s. het aatilappelrant- soen wederom is vastgesteld op 2V2 K.G. In verband hiermede geeft.gedurende het tijd vak van Zondag 42 tot en met Zaterdag 18 Juli a.s. elke der met „36a" genummerde bonnen van de aavdappelkaart recht op het koopen van 1 1/4 K.G. aardappelen. Met nadruk wordt er de aandacht op gevestigd, dat het verboden is reeds op Zaterdag 11 Juli aardappelen op bon 36a te koopen of. af te leveren. ONTSLAG PERSONEEL VISSCHERIJ- SCHOOL TE SCHEVENINGEN. Uit overweging, dat aan de visscherij- school te Scheveningen dit jaar geen onder wijs wordt gegeven, aangezien er zich voor het nieuwe schooljaar te weinig leerlingen hebben aangemeld, heeft de burgemeester van Den Haag den directeur en de leeraren wegens verandering in de inrichting van den dienst der school, met ingang van 1 Januari a.s. eervol ontslag verleend. Een bedrogen winkelier stond op den lioek Brutale oplichting in Amsterdam. Een week geleden werd in de omgeving van de Stadhouderskade te Amsterdam een inbraak gepleegd in een tapijtenzaak. waarbij een aantal Perzische kleeden werd gestolen. Gisteren kwam er een man bij den' benadeelden winkelier, die een Drach tig verhaal deed, waaruit moest blijken, dat hij wel wist. waar de ontvreemde ta pijten waren gebleven. Als de winkelier hem maar f 500 wilde geven, zouden ze nog denzelfden dag worden teruggebracht Dat vond de winkelier wel wat veel, maar tenslotte kwam men overeen, dat de man voorloopig f 150 „voorschot" zou krijgen en de resteerende f350 hij de terugbezorging. De winkelier vertrouwde het zaakje toch maar half en voor alle zekerheid hii mee op stap. Alles ging goed, totdat men nabi? het opgegeven adres kwam Wacht u nu om den hoek, dan ga ik naar binnen, want anders krijgen ze arewaar •n loopt alles mis" Aldus werd den winkl ier in 'iin oor gefluisterd en d"s wsehtf* ui en blééf wachten, totdat hii er ten- lotte genoeg van kreeg on eens om der hoek en on hof bewuste adres rnng kiikon «■aar natuurlök gem man en geen ta-oiito" "aren te vinden, doch waar men van niet* Vlet. Een ervarm? rijker, maar f 150 arme- oog de v'uVelier voor de tweede maal "•aar de ooJjUe. Confectie-mannetjes. Dat zijn van die mannetjes, die meener dat zy al wauwelende, de geschiedenis kun nen tegenhouden. Wij noemen hen con- fectiemannefies, omdat zii allen hetzelfde zijn en hetzelfde zeggen. Het zijn deze con- fectiemanneties, die niets begrijpen van het idealisme dat onze dappere strijders aan het Oostfront bezielt en dat deze mannen er toe brengt als het moet hun leven te offeren voor de toekomst van ons land en volk. Maar gij landgenoot, die wèl besef4 hoe groot de offers zijn die onze strijder* brengen, gij zult dezen mannen toch zeke- willen toonen hoe zeer het thuisfront waartoe ook gii behoort hun inzet waar deert. Toont dit dan ook door uw bijdrage te storten op girorekening 432100 t. n. Ver- zorgingsfonds Vrijwilligerslegioen Neder land, Koninginnegracht 22 te 's-Graven- hage. GROETEN-UITZENDING VOOR ZEELIEDEN. De persdienst van den N O. meldt: groeten-uitzending voor zeelieden, waar mede Zaterdag j.l. 19.0019.15 uur over den zender Hilversum 2 een begin is ge- De Tabak Toiletzeep Vermicelli -Vet (boter) Vleeseh Yleéseh Wast-li poeder Zeep Zeep SPORT EN SPEL „Het Spaarne". ROEIEN Onderlinge wedstrijden zijn begonnen. Op het Zuider Buiten Spaarne werden Donder dag en Vrijdag de eerste ronden van de onder linge wedstrijden der Roei en Zeilvereeniging „Het Spaarne" verroeid. Het feit dat het weer tot nog toe niet al te zeer heeft meegewerkt, moesten enkele nummers vervallen. Dit heeft den goeden geest, die als altijd óp de loods heerschte niet kunnen bederven. Dat het aantal inschrij vingen dat van vorig jaar slechts weinig over treft Is niet te wijten aan een verminiderend enthousiasme bij de wedstrijdroeiers, doch een gevolg van het feit dat ieder slechts aan twee nummers mag deelnemen. Van de wedstrijden waren vooral de kampen van de^ vier heeren, waarin een veteranenploeg uit kwam tegen een ploeg samengesteld uit jongere race-roeiers en gewonnen door de laatsten en jonge tweeën heeren het spannendst. De einduitslagen zullen na de finales, die Zaterdag en Zondag gehouden worden, worden medegedeeld. ZWEMMEN COMMISSIE „VOLKSZWEMFEEST". De Commissie „Volkszwemfeest" organiseert Zondagmiddag voor de tiende maal haar jaar- lljksche volkszwemfeest, waaraan eenige hon derden jongens en meisjes zullqj» deelnemen In de Gem. Bad- en Zweminrichting aan de Hout- Behalve de {verschillende zwemnummers voor deze jongens en meisjes zijn in het programma de volgende nummers opgenomen: Demonstratie, te geven door de Haarlemsche Reddingsbrigade. Boegsprietloopen voor jongens en meisjes tot 18 jaar. Worteltjeshappen eveneens voor Jongens ën meisjes tot 18 jaar. 3 x 50 metei wisselslagestafette voor vereenigingen aange sloten bij den Kring Haarlem van den N. Z. R. B. waaraan zullen deelnemen de ploegen van de vereenigingen Haarlem (bekerhoudster) r twee ploegen, H.V.G.B.. de Waterratten (D.W. en de Watertrappers met twee ploegen en tot slot een demonstratie schoonspringen waaraai o.a. zullen deelnemen de dames Muytjens, kam pioene van Nederland en van Engelen, oud kampioene van Nederland. De zwemclub Haarlem zal den beker moeten verdedigen en dit zal haar zwaar vallen daar de andere vereenigingen met zeer sterke ploegen uitkomen, van wie de H.V.G.B. wel een zeer goede kans heeft op de eerste plaats. WATERPOLO WEDSTRIJDEN VAN H. V. G. B. De uitslagen van de in Stoop's Bad ge houden wedstrijden van H.V.G.B. luiden- H.V.G.B.L.Z.C. 1-2; H.V.G.B. II—D.W.R II 0-7; H.V.G.B. III—H.P.C. IV 0-3. SCHAKEN NEDERLAAGWEDSTRIJDEN H. S. G. Ook de tweede serie wedstrijden van he Haarlemsch Schaakgezelschap is thans ge speeld en wel tegen drie tientallen van 'i Oosten. Het eerste tiental van H.S.G. wor voorloopig met 2y2 en een afgebroken partij. Het tweede won met 7ï^2>/2 en hei derde met 62 en twee afgebroken par tijen. Het eerste en derde tiental van he Oosten hebben het er dus beter afgebrach- dan die van de Rochade, terwijl het twee de tiental van de Rochade een beter resul taat boekte dan het tweede van het Oosten CRICKET HAARLEM STEELT THUIS TEGEN A.C.C. Zal Haarlem er morgen in slagen den derder. thuiswedstrijd in successie te winnen? De kans bestaat, nu A.C.C. op bezoek komt, Rood en Wit krijgt gelegenheid revanche te nemen op le tegen H.B.S. gelegen nederlaag. Rood en Wit 2 speelt aan de Spanjaardslaan tegen Kampong 2 en C.V.H. op eigen veld tegen S.C.H.C. Rood en Wit 3 trekt naar V.V.V. 2 en Haarlem 2 naar Kampong 2. KAATSEN WEDSTRIJD KOOG ZAANDIJK. Aan den wedstrijd voor de buitenafdelingen op Zondag 12 Juli a.s. in Koog Zaandijk zal Frisla uitkomen met Visser, Hlbma, Broersma Sr Broersma Jr., Biarda, Oosterdljk, Fluit en v. d velde. TENNIS NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN. De Inschrijvingen voor de nationale kam pioenschapen, welke Maandag a.s. te Scïfeve- ningen beginnen, zijn nauwelijks minder dan in het recordjaar 1941. Voor het heeren-enkelspel schreven 88 spelers In. Van deze noemen wij als sterkste: Hughan, Teschmacher, Karst, Van der Graaff, Den Hoed, Bouman. terwijl voorts tal van hoofdklassespelers van de partij zijn. In het dames-enkelspel zal mej. Rollln Cou- querque onder de 34 deelneemster verschillende maakt''zal' jtd^n ZÏtX: IS DE DISTRIBUTIEBONNE' bon Kaart hoeveelli. 36 besch. 75 gr. 18 J| Alg. 100 gr.S At Artikel Beschuit Bloem (brood, gebak) 34 3 t/ni346 Boter 34 bot., vet 125 gr. 14 J; Brnntlst. brandei. 1 eenh. 01 t/m. 05 BV 30 Apr. Brood 36a brood 400 gr. 18 j, Brood 36b brood 100 gr. IS Chocolade 36, 37 versnap.200 gr. Sa, ClgarJIIos 36a tabak JOst. 18 Cigarettcn 36a 'abak 20 at. 18 j. Gort 341 alg. 12'5 gr. 8 Ai latermout (peulvr.) Jan» Kaas 347 t/m, Kofflesurr. Maïzena verm, Mars», (vet.bot.) 34 Meet (gem.) 342 alg. Melk 36a t/m. 39a melk Melk 3Gb t/m 39b melk Petroleum 01 petr. Peulvr. (Haver- mout) 340 a ^oOgr. 8 Aj Rijst 4-33. 4-3 t reserve 500 gr. s At Scheerzeep U Tex:iel 50 gr. 31 At 30. 31. 32 Reserve 1 pni. 8 Sigaren' 36a tabak 5 st. 18 J: Suiker 337 alg. 1 kg. 8 .y. Suikerwerk 3Sen39 versnap.lj)0 gr. „0 339 alg. 35 J Alg. 338 alg. ,)352 alg. 12-5 gr. 250 gr. 500 gr. 8 Al Ai Ai 2t50 gr. 5 Se I 00 gr. 18 j.. 125 gr. \4 1 25 gr. 8 Ai 3 1/2 L. 1 3/4 L. 2 L. 22 AJ 36a tabak toiletzeep"; 352 Alg. 34 boter 36A vleeseh 36B vleeseh 336 alg. L zeep 335 alg. 100 gr. S At l'OO gr. 14 Jt 100 gr. 18 J, 2 5 gr. 1S Je 2 50 gr. 15 A-. 73 gr. 15 At 75 gr. 1-5 A; In het gemengd dubbelspel komen veertig t ren uit. w.o. verschillende nieuwe combinat (mej. Rollin CouquerqueTeschmacher. mevrat van Berkel—Karsten, e.a.), in het heerendubb- ;pel 41 paren. Kartsen en Teschmacher zijn van dt terwijl nog niet vaststaat, wie de partner e Hughan zal zijn. Tenslotte het dames-dubbelspel met 17. rendeels sterke paren, o.w. mej. Couqueröü» mevr. Berkel. mej. Klein—me.i. Mechel. Joncquiere—mej. Knottenbelt en mej. v. d, Wi. mej. Godefroy. 1 HEJ „DUINWIJCK"-TOURNOOI. Met meer dan 200 deelnemers werd het „Dub wijck"-tournooi te Bloemendaal begonnen; eü avond echter wordt een aantal spelers uitgescl keld. zoodat thans langzamerhand gaat blift. wie tot de sterksten behooren en wie zich le slotte in -de finales zullen plaatsen. Met dit neemt de spanning zeer toe en zoo Is te verwit ten, dat belangstellenden nog menige fru partij te zien zullen krijgen. Het blijft ondati alles voor wedstrijdleider H. Wevers en zijn sistenten nog steeds een moeilijke laak alles 1. en zonder haperingen te doen verloopen. Do- derdagavond weiden van alle nummers zoo» van afd. A als van afd. B wedstrijden verspmi De uitslagen lulden: V Heerenenkelspel. Afd. A: Kahmann—Groe» veld 6—3, 6—1; Roosen—Schene 62. 6—0; Kt nnga—Schröder 6—4, 6—1; Koekebacker-V: Kalken 2—6, 6—2, 6—2; Dr. van Tetering—Vt meijer 6—4, 9—7; Nuberg—Van Leeuwen Heerenenkelspel. Afd. B: Van DekeiWossit, 2—6. 2—6; Zandman—Goosens 6—2, 62; Corvt: Potharst 6—4, 6—2; Van Gestel—Schulz Van Gestel—Mannekus 6—3, 6—1. Heerendubbelspel. Afd. A: Limburg en Roost -Van item en Van Liempt 6—2, 6—8, flv en Van Kempen—Kahman en Vehmeijer 0—6, t» 6—3; De Weerdt en Kampen—Scholte en Groei" veld 7—5, 6—1; Vis en Van KempcnL-Goll Zwetbroek 6—4, 6—2. Damesehkelspel. Afd. A: Mej. Veendorp—mer Van Kalken 6—4, 6—2.- Damesdubbelspel, Afd. B: v. d. Berg en v Graaf—Vlug en Bargman 6—2, 6—2; v. d. Bn 2—6V' Brouk—Boesveld en v- Gilderren Gemengdtfubbelspel. Afd. A: Mej. Bijl Roosen—mevr. Kampkema en Baljon 6—3, 6-" Möller en Koekenbacker—Van Denderrcn Item 64, 6—3. Gemengddubbelspel. Afd, B: Mei. Visser en Vi Gestel—mej, Kromhout en Koehorst 7—5, v. d. Heyden en v. d. Heydenv. Liemt en aings 6—3, 6—3; mevr. Boesveld en Van Geldtrt. —mej. Westerhof en Koolhaas 6—4, 6—1; Mark stem en v. d. Knoop—Hazen en Mannekus 6-4 RADIOPROGRAMMA ZONDAG 12 JULI 1942. HILVERSUM I, 415,5 M. 8.00 Gramofoonmuziek. 8 15 De zin van het b« jn. 8.30 Gramofoonmuziek. 9.00 B. N. O. Nieum berichten. 9.15 Gramofoonmuziek. 10.20 Zondlf mopgen zonder zorgen. 11.30 De stem der S. 11.45 Neerlands stem van het Oostfront 12 Ofl 3' N. O. Nieuwsberichten en populair actueel priiv je. 12.15 De Minnestreelen. 12.40 Uit Berlijn: Ht Duitsche Volksconcert. 14.00 Cyclus: Nederlan:- sche schrijvers spreken over eigen werk. 1« Gramofoonmuziek. 14.30 Ensemble Willy Kok e gramofoonmuziek. 15.30 Voordracht. 16.00 Or Hendriks en zijn orkest en zangvoordracht. II.» Jacht op de „Kraai", luisterspel. 17.30 Koor den Nederlandschen Arbeidsdienst (opn.). B. N. O. Sportuitslagen en Oostlandpraatje. Gerard van Krevelen en zijn orkest en solk 18.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 19.05 Sport ve den dag. 10.30 Het Radio-Logboek van de maart. 20.13 Gramofoonmuziek. 20.30 Zondagavond confetti, gevarieerd programma. 21.45 B! N. 0 Nieuwsbenchteg. 22.00 Gramofoonmuziek. Vant 22.15 alleen voor de Radio-Centrales die over lijnverbinding met de studio beschikken. 22.15- 24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301.5 M. 8.00 Arnhemsche Orkestvereeftiging en •- orft (oprr.)8.30 Gramofoonmuziek. 9.00 B. N. 0 Nieuwsberichten. 9.15 Voor de Jeugd. 9.45 Gram: foonmuziek. 10.00 Voor den kerkgang klinkt 4 lofzang, (opn.). 10.30 Studiodienst. 11.45 Psalrar en geestelijke liederen (opn.). 12.00 B. N. 0 Nieuwsberichten en populair actueet praatje 12 15 Gevraagde platen. 12.45 Een soldaat spree? tot de jeugd- 13.00 Gramofoonmuziek. 13.05 Kr deriandsch verbond voor Sibbekunde: Wie wat waren onze voorouders. 13 20 Theo Udr. Masman en zijn dansorkest. 13.50 De zlngenO Zwerver, met viool en orgel. 14.30 Omroep-Sys phonle-Orkest en solist. 16.00 Boekbesprekirj 16.15 Solistenvoordracht. 17.00 Bertus van Dmk ren en zijn orkest en Orgelspel en zang. IU Reportage. 18.30 Pianovoordracht. 19.05 Gran* foonmuziek. 19.30 B. N. O. Nieuwsberichten. Ill B. N. O. Militair weekoverzicht. 19.50 Spiegel w: den dag. 20.00 B. N. O. Engelsche UitzendlM Dutch News Reel. (Voor de Radio-CentralH Gramofoonmuziek). 20.15 Het groote Omroep» kes: en gramofoonmuziek. 21.45 B. N. O. Nieuw berichten. 2.00 B. N. O. Militair overzicht. 21Ï Avondwijding. 22.15—24.00 Zie Hilversum I. MAANDAG 13 JULI 1942. HILVERSUM I. 415.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. c.50 Ochtendgymnastiel 7.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 7.15 Gramofoot- luziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gramofooz muziek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Gr» mofoonmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gr» mofoonmuziek. 9Ï45 Voordracht op twee vleugti (opn.). 10.00 Amusementsorkest en solist (optil 10.35 Omroep-Volkszangkoor met pianobege'.t ding (opn.). 11.00 Voor de kleuters, u.20 Geurt Lebon en zijn orkest. 12.00 GramofoonmtlllS 12.40 Almanak. 12.45 B. N. O. Nleuws- lijke berichten. 13.00 Fluit, vlooi en piano en gr» mofoonmuziek. 14.00 Ensemble Willy Kok en mofoonmuziek. 15.00 Voor de vrouw. 15.«5 Gri- mofoonmuziek. 16.00 Bijbellezing. 16.20 Trio ver 3 fagotten. 16.40 Gramofoonmuziek. 16.45 Voord jeugd. 17.15 B. N. o. Nieuws-, zakelijke- en beun berichten. 17.30 Gramofoonfnuziek. 18.00 Cyclus Arbeidsdienst": Commandeeren en lelden i liet hetzelfde. 18.15 Bobino. muzikaal program ma. 18.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 18.55 B. N. 0 Internationaal zakelijk praatje. 19.05 Liedje V» verlangen. 19.1S Concertgebouworkest cn sollW 20.05 utrechtsch strijkkwartet. 20.45 Concert*» bouworkest. 21.30 Gramofoonmuziek. 21.45 B. X O. Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmuziel Vanaf 22.15 alleen voor de Radio-Centrales over een lijnverbinding met-de studio's beschik ken. 22.15—24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM n, 301.5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I. 8.15 Melodistcn (optiï 8.45 Rococo-octet (opn.). 9.15 Gramofoonmuziek 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 1W Voordracht voor twee fluiten en gramofponm» ziek. 11.30 Reportage. 11.40 Gramofoonmuziei 12.00 Klaas van Beeck en 2ijn orkest en orgel spel. 12.45 B. N. o. Nieuws- en zakelijke beric-V ten. 13.00 Actueel nieuws voor boer en tuinder 13.15 Otto Hendriks en zijn orkest en soliste. 11* Octetconcert. 14:45 Gramofoonmuziek. 15 45 Lui» terflits: „Kwartier der bezinning 1584". 16.00 Om roeporkest, orgelspel en gramofoonmuziek. 17.1! B. N. O. Nieuws-, zakelijke- en beursberichte". 17.30 Viool met pianobegeleiding. 18.00 Zang mü pianobegeleiding. 18.45 Gramofoonmuziek. Theo Uden Masman en zijn dansorkest 19.30 8. N. O. Nieuwsberichten. 19.40 B. N. Friese» praatje over actueele vragen, 19.50 Spiegel v« den dag. 20.00 Gerard van Krevelen en zijn o> kest. solist en gramofoonmuziek. 21.00 Politie*

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 10