STADSNIEUWS Concert in de Groote kerk. Het concert dat Vrijdagavond in de Groote Kerk gegeven werd door Hubert Cuypers' bekende knapen- en mannenkoor „De Min- nestreelen", door Schoten's Chr. Gemengd Koor en door Jac. Zwaan als organist en als dirigent van laatstgenoemd ensemble, had ondanks het ongunstige weer, vry veel belangstellenden gelokt. Gezien de drieledige combinatie die het programma te verzorgen had, was er aan afwjsseling geen gebrek. Nauwelijks was de weergalm van het slotakkoord van Bach's Passacaglia-Fugn weggestorven. of men hoorde vanaf het andere einde der kerk den reinen zang van het knapenkoor, dat. met begeleiding van harmonium in aethe- risch fijne tint een liturgische melodie aan hief; en na een eerste beurt van de Minne- streelen, die ook meerstemmige koorzang omvatte, werd de aandacht gevergd voor, het Schotensch ensemble, dat onder 't orgel had post gevat. Zoo alterneerden de presta ties tusschen West- en Oostzij van den weidschen tempel, ook een tweede maal. nadat Jac. Zwaan Choral III van Franck op het orgel gespeeld had. De heer Zwaan had het zich als organist wel wat moeilijk gemaakt bij al de inspan ning die ook de koordirectie van hem verg de: wij hebben hem dan ook wel eens rus tiger en correcter op het Muller-orgel hoo- ren spelen dan ditmaal; wat niet wegneemt, dat hij nu toch ook goede momenten had in de Fuga van Bach en in de eerste helft van Franck's Choral. De indrukken van de me dewerking van Hubert Cuypers' koor cul mineerden op de zeldzame stemcultuur van de knapen. En in deze oneindige ruimte kwam dit zuivere en objectieve zingen vol komen tot zijn recht. Tot de treffendste mo menten meenden wij te moeten rekenen de wel wat precieuse, maar niettemin heel mooie ^vertolking van de Gregoriaansche Pinkster-sequens „Veni sancte Spiritus". Onder de meerstemmige nummers was vooral een „Borate caeli desuper" van Cuy pers geschikt om de goede kwaliteiten van het koor waardig te belichten; opmerkelijk was hierbij de prachtige verhouding van de knapenstemmen tot de fraaie geluiden van de marmenbezetting; en als geheel had deze koorzang een ongemeenen glans. Het zou wat waard geweest zijn van zoo'n qn- semble eens een degelijk polyphoon pro gramma te hebben mogep hooren. in plaat? van de lieve bewerkingen die in hoofdzaak ten gehoore gebracht werden. Schoten's Chr. Gemengd Koor zong eerst twee motetjes van Palestrina en het stra lend Jubilate van Orando; naderhand kwam het koor nog met „Avondgebed" van Wil lem Landré en met het uitgebreide con coursstuk van Cuypers „Super fluminn Babylonis". Het was vooral met dit laatste nummer, dat Jac. Zwaan en zijn ensemble veel eer inlegden; hier kon men zich eens dapper laten gaan en zijn zanglust uitzin gen. De dirigent hield in het geheel een goede rhythmische stevigheid en de klank bleef frisch. JOS. DE KLERK. Frans Hals Theater: De Postmeester. Het Frans Hals Theater geeft een reprise van de aangrijpende en boeiende film „De Postmeester", vervaardigd naar de bekende novelle van Poesjkin. Men krijgt dus nog maals gelegenheid, het meesterlijke spel van Heinrich George, Hilde Krahl en Siegfried Breuer te bewonderen in dit verhaal uit het oude Rusland, met zijn schrille contrasten tusschen stad en platteland, een geschiede nis van een eenvoudig meisje, dat in de groote stad ten onder ging, maar dat voor haar vader de waarheid wist te verbergen. In het bijprogramma worden o.a. binnen- en buitenlandscne journaals vertoond. SJ. KUIPER. Luxor Theater: Robert Koch De scenarioschrijver van deze film heeft niet zijn toevlucht genomen tot het rijk der fantasie, doch geput uit de werkelijkheid der historie: de geschiedenis van Robert Koch, den Duitschen arts, die onvermoeid jaren en jaren werkte en er ten slotte in slaagde, den verwekker der tuberculose te vinden. In een juiste historische interpretatie legt de film den nadruk op de beteekenis van deze ontdekking. Emil Jannings speelt de rol van Koch op sublieme wijze, beheerscht en ingetogen. Zijn tegenstander, prof. Vir- chow, wordt voortreffelijk uitgebeeld door Werner Krauss. „Robert Koch" is een groot- sche film. die den toeschouwer sterk impo neert, zij het dan ook meer door dfin inhoud dan door de vormgeving. SJ. KUIPER. MoviacOnder gele vlag. Het journaal-theater Moviac is met in gang van deze week het kleine theater met de groote reprisês geworden. Als eerste reprise wordt uitgebracht: Onder gele vlag. met Hans Albers en Dorothea Wieck. Dez<' film is het inderdaad overwaard om nog eens gezien te worden. Geestig en char mant spel van Hans Albers, afgewisseld door vroolijke tooneeltjes' op het quaran taine eiland. Toch is dit een film met een ernstigen ondergrond en derhalve geen uit gesproken „lachfilm". Voor hen, die deze .film reeds zagen is het heusch de moeite waard om de kennismaking nog eens te hernieuwen. Dorothea Wieck geeft hier eveneens zeer knap spel. Het Ufa-wereldnieuws bevat o.a. opna men van het nieuwste Duitsche geschut tij dens de beschieting van Sebastopol- en voorts andere actueele gebeurtenissen uit het buitenland. Tobis-Hollandseh nieuws i? ook weer zeer gevarieerd. Anth. Steen AGENDA ZATERDAG 11 JULI Frans Hals: „De Postmeester", toegang hoven IS jaar. 2.30. 6.30 en 8.4-5 uur. (Zon dag 2, 4.15, 6.30 en 8.45 uur). Palace: „Groot Alarm". toegang boven 18 jaar, 2. 6..30 en R.45 uur (Zondag 1.30. 3.45. $.30 en 8.43 uur). Rembrandt Theater: ..De eer van Stephan Rakitin", toegang boven 18 Jaar. 2.30. •n 8.4R uur. (Zondag 1.30. 3.45. 6.30 en 1.45 uur). Luxor Theater: „Robert Koch", toegang boven 14 jaar, 2.30, $.30 en 8.45 uur. (Zon dag 1.30, 3.43. $.30 en 3.45 uur). Moviac Theater: „Onder gele vlag", toe gang boven 18 Jaar. 2, 4. 7 en 9 uur (Zon dag 11.30, 1. 3. 5. 7. en 9 uur). ZONDAG 12 JULI Bioscopen: Middag- or. avondvoorstel lingen. MAANDAG 13 JULI Bioscopen: Middag- cn avondvoorstel lingen. NACHTDIENST APOTHEKEN Apotheek van Rijn. KI. Houtweg 15. tel. 10539. Firma C. G. Loomeyer en Zn., Zijl-weg 34, ±e!. 12495. Nolfs Apotheek. Kruisstraat 2$, telef. 11174. Apotheek Schotsman. Binnenweg 206. Heemstede, tel. 28320. Palace: Groot alarm. De film „Groot Alarm" geeft niet alleen een kijkje achter de schermen van het le ven van brandweerlieden in München. maar brengt tevens sensatie. Een wacht meester heeft een licht ontvlambaar hart en spelen met vuur is dus gevaarlijk. Hii tracht in aanraking te komen met een meisje, waarmee hij vroeger verloofd is geweest, doch er komt een ander in het spel. Deze maakt deelt uit van een complot, dat het gemunt heeft op een kostbaar bezit uit de fabriek, waar het meisje werkt. De wachtmeester fa-acht den man te ontmas keren en als hij daar bijna in slaagt, sticht de ander brand, welke noodlottig dreigt te worden. De brandweer is échter paraat en de wachtmeester maakt het meisje gelukkig door zijn moedig optreden. „Groot alarm" is een onderhoudende film, welke den bezoeker roolijke en spannende oogenblikken be zorgt. A. OVERMEER. Rembrandt Theater: De eed van Stephan Rakitin Toen Bulgarije het verdrag van Neuilly moest onderteekenen, maakte het land een tijd van onrust oproer en politieke ver deeldheid door. Het was toen,dat vorst Mei- nik gevangen genomen en met tien patriot ten ter dood veroordeeld werd. Het vonnis moest door een hunner aan de anderen voltrokken worden. Deze eeoe zou dan in vrijheid worden gesteld. Vorst Melnik geeft zijn trouwe bediende Stephan Rakitin bevel het vonnis uit te voeren en de beide kinde ren van den vorst in veiligheid te brengen. Rakitin vervulde deze bijna onmenschelijke taak, nadat hij den vorst gezworen had de kinderen te zullen opvoeden om hun vader te wreken. De opvoeding neemt hij op zich. maar zeventien jaar later voltrekt hijzelf de taak der bloedwraak. Heinrich George, bekend uit „De Post meester", speelt de rol van den trouwen dienaar op meesterlijke wyze en weet de dramatische spanning steeds hooger op te voeren tot aan de ontknooping, waarin hij zich als speler van grootsche allure laat kennen en het gegeven, dat bij een mindebe vertolking stellig veel van zijn waarde ver loren had, menschelijk en volkomen aan vaardbaar maakt. Deze prachtige indruk wekkende romantische film is een mede slepend werk geworden, dat aller belang stelling ongetwijfeld verdient. A. Overmeer. Postzegels ter waarde van 5000.— gestolen. Dezer dagen kreeg een postzegelhandelaar in de Groote Houtstraat te Haarlem be zoek van een jongeman, die eenige post zegels te koop aanbood waarvoor de han delaar echter geen belangstelling had. Na dat de jongeman den winkel had verlaten, kwam de winkelier tot de ontdekking, dat ook een voorraadboek met postzegels tei waarde van ongeveer vijfduizend gulden was verdwenen. Direct waarschuwde hij andere postzegelhandelaren en dit bleek 'n goede gedachte geweest te zijn, want de jongeman bood korten tijd later in een an deren postzegelhandel dé postzegels te koop aan en kon toen door de inmiddels gewaar schuwde recherche aangehouden worden. Hij ontkende aanvankelijk, iets van het verdwenen voorraadboek af te weten, doch bij een nader verhoor viel hij door de mand Hij verklaarde, met een tweeden jongeman in den winkel in de Groote Houtstraat te zijn gekomen. Toen de winkelier niet direct verscheen, nam de tweede persoon 't voor raadboek, dat achter de toonbank lag, weg en ging den winkel uit. Deze jongeman, een twintigjarige boekhouder uit Amsterdam, is door de Haarlemsche recherche aangehou den. Het verdwenen boek met postzegels is in Amsterdam in beslag genomen. Tentoonstelling in het Frans Halsmuseum. Werken van meesters uit de Haagséhe School. In het Frans Halsmuseum te Haarlem is hedenmidddag een tentoonstelling geopend van werken uit ae Haagsche school, schil derijen en teekeningen van meesters, uit paruculier bezit te riaarlem en omstreken bij eengebracht. De tentoonstelling werd geopend met een rede door den heer G. D. Gratama. die een beschouwing wijdde aan het onderscheid tusschen de Haagsche school en de Roman tische en als een der kenmerken noemde dat eerstgenoemde een frisschen wind in de kunst, die dreigde, door bloedeloosheid 6Uf en vervelend te worden, bracht. Roelofs de landschapschilder, ging voor; hij was de baanbreker, Bosboom, de Maris- sen, Mauve en Mesdag volgden. Israels verwierp de pathos zijner jeugd om tot het leven terug te keeren. dat hii in Zandvoort leerde kennen. Veel later kwam Breitner, die, hoewel te Rotterdam en later te Am sterdam wonende, zich in zijn stadsgezich ten en figuurstukken geheel bij de Hage naars aansloot. Historische onderwerpen stonden niet [anger in aanzien. De natuur werd de eenige bron van inspiratie. Voorliefde voor een .bepaald genre was er niet. De Haagsche school sloot zich in haar streven aan bij die van Barbizon. Steeds meer werd de werkwijze een impressio nistische, trachtte men het frissche van den indruk vast te houden werden de de tails ondergeschikt aan het geheel gehou den, om een synthese der natuur te ver krijgen. De tentoonstelling bevat ongeveer zestig werken, voor het meerendeel schilderijen, benevens eenige aquarellen en teekenin gen, zooals een groot doek van Mesdag met de visschersvloot voor het Schevening- sche strand, een kapitaal schilderij van den ouden Willem Roelofs, voorstellend een landschap met een boerderij, een fraai winterlandschap van Louis Apol en werken van Anton Mauve. Breitner, Gabriël, Jo hannes Bosboom, Jacob Maris en tal van andere meesters. VERKOOP VAN ABNORMAAL VERBODEN. De Nederlandsche Sierteelt Centrale brengt ter kennis van belanghebbenden, dat eer besluit wordt voorbereid, hetwelk o.a. zat inhouden, dat het bewerken of doen bewer ken, het verwerken of doen verwerken van bollen van hyacinten, tulpen, narcis sen en crocussen, op andere wijze dan voor normaal gebruik van die bollen noodig is is verboden. PERSONALIA. Te Den Haag slaagde de heer L. A. Meyer te Haarlem voor het diploma gemeentead ministratie, uitgaande van de Ned. Ver- eeniging voor Gemeentebelangen. HET KIND VAN DE BUURVROUW Zaterdag IS en Zondag 19 Juli voert het gezelschap „Bouber" het toonee'.stuk van Joban Elsensohn „Het kind van de Buur vrouw" ln het Gent. Concertgebouw op. Het stuk wordt geheel gespeeld pi eigen décors. GROETEN-UITZENDING VOOR ZEELIEDEN. De persdienst van den N.O. meldt: De groeten-uitzending voor zeelieden, waar mede Zaterdag jJ. van 19.0019.15 uur over den zender Hilversum 2 een begin is ge maakt. zal voortaan iederen Zaterdag op denzelfden tijd plaats vinden. W.n. Hoofdredacteur: J. V. Baudewyns, Haar lem. Plaatsvervangend Hoofdredacteur: f. C. Derks, Haarlem. Chef van Dienst en Stad: S. R. Kuiper. Haarlem, Sport cn stad: a Overmeer. Heemstede Buitenland: J. C. van der Laag, Heemstede (afw.), Hsagsch Redacteur: B. Kórsten, Der. Haag (afw.). Binnenland: J. a. Steen Jr.. Zandvoort. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, IJmuidcn. Advertenties: D. a. J. Spek, Haarlem. Verduisteren van 22.00 tot 5.31 uur 12 Juli: zon op 5.31, onder 21.59 uur maan op 4.53, onder 20.56 uur 13 Juli: zon op 5.32, onder 21.58 uur maan op 5.44, onder 21.38 uur (V. M. 12.23 uur) 14 Juli: zon op 5.33, onder 21.57 uur maan op 6.39, onder 22.16 uur Bubi. een voorbeeld voor allen. S.S.-P.K. Met zijn oolijken. blonden kwajongenskop was hij direct met iedereen goede maatjes. Soms liet hij ons door zijn droge, vaak rake opmerkingen en zotte kwinkslagen gieren van het lachen. Wie hem voor het eerst „Bubi" noemde, ik wee. het niet meer. Ik geloof onze transport- ruehrer, maar „Bubi" was en „Bubi" olee:' hfa. tot we afscheid namen. Tijdens de dagenlange reis 'van Holland naar ons garnizoen te Klagenfurth werden we vrienden. Hij was de jongste van ons allen. Te jong eigenlijk met zijn bijna acht tien jaren. Genoegelijk en met nauwelijks verholen leedvermaak zat hij te vertellen, hoe ze morgen „op kantoor" op hem zou den wachten en dat hij intusschen „al lang en breed in Duitschland zat". Vol trots ver telde hij, dat hij „weggeloopen" was. „Ik ben 'm gesmeerd" grinnikte hij voldaan. Toen het donker werd, werd hij vertrou welijker en vertelde mij van thuis, van zijn ouders, die hem uitlachten als hij over zijn geloof in den Fuehrer sprak. „Moeder heb ik een brief gertihreven", vertelde hij, „maar begrijpen zullen ze het thuis toch wel niet". En toen kreeg ik het heele verhaal te hooren, Het gewone verhaal van een jon- fen, als vele anderen, de roepstem van den uehrer volgend, gehoorgevend aan den innerlijken drang. Ziin geloof in den Fuehrer niet met woorden, maar met daden eindelijk te kunnen bewijzen. Was er dan eigenlijk zoo veel verschil tusschen hem en ons, ouden? En toch wa ren er onder ons mannen, die zijn vader hadden kunnen zijn. Het toeval wilde, dat we niet alleen op dezelfde slaapzaal ingedeeld werden, maar ook onze kleerenkast tezamen deelen moes ten. Al gauw was hij, niet alleen bij ons, maar bij de geheele compagnie, den kom- pegniefuehrer incluis: ..Bubi". In onze compagnie was maar één Bubi. steeds bezig met kwajongensstreken en 's avonds na dienst voerde hij het hoogste woord en het hoogste lied. 'n Echte kwa jongen onder ons ouderen, en tochzoo jong als hij was, vaak sloeg hij met zijn rake op- en aanmerkingen den spijker op den kop. Zoo verkondigde hij op een avond langs ziin neus weg: „In den trein was het met jullie kameraad voor en kameraad na nu hoor je het woord „kameraad" niet meer, maar we zijn-het". We keken elkaar eens aan, 'n enkele grin nikte schaapachtig, maar we wisten dat hij gelijk had. We waren niet alleen uiterlijk maar ook innerlijk hard aan het verande ren. Onze bleeke kleur was weg, we liepen losser en meer rechtop, we waren niet meer zoo schutterig als in de eerste dagen, kort om, we werden (een vertaling voor dit ty pische soldatenwoord is er niet) „Zackiger". De dag kwam, waarop Bubi zich ziek moest melden. Hij wou graag, maar de dienst was te zwaar voor hem. Hij was inderdaad te jong. Toen onze compagnie vertrok, nam onze kamer den avond tevoren afscheid van hem in het ziekenhuis. Hij was nog altijd de zelfde kwajongen. Vol grollen en grappen. En toch konden we merken dat het hem speet, dat hij niet meekon. We hebben hem gemist later, maar tijd om te schrijven, hadden we niet. Vandaag, bijna twee jaar later, zag ik hem terug. Vanavond in de kantine zag ik opeens een bekend gezicht.tenminste. ik geloof.nee, dat kan niet, zoo kan een mensch niet veranderen. Dat kan onze Bubi niet zijn, misschien familie van hem, of zijn oudere broer. Het gebeurt wel meer dat twee, soms zelfs drie broei's bij de „Westland" dienen, en dan al „Rotten- fuehrer"Nee, dat kan niet. Op hetzelfde oogenblik kijkt hij mij aan en komt naar mij toe. „Heil". a „Heil". Meer zeg ik niet, want ik geloof )g altijd niet, dat het ónze Bubi is. We kijken elkaar nog eens goed aan en dan zegt hij plots: „Hoe gaat het met jou?" „Verrdus je bent het toch". „Natuurlijk ben ik het. Alleen herkende ik je niet direct", zegt hij. „Je bent zoo veranderd". Allemachtig, wat ben jij veranderd, denk ik bij mezelf. Toen was hij echt nog een Bubi. een echte kwajongen nog en nu zit er een man tegenover me. 'n Kalme, be daarde, bruingebrande pezige kerel, met 'n paar heldere vaste blauwe oogen. Op zijn borst 't „Verwundeten-abzeïchen" n het „Sturmabzeichen". En dan komen van beide kanten de vragen los. „Weet jij waar Joop Visser gebleven is?" „Neen, maar waar zit Willi Smeets, weet je nog, met dien blonden kuif?' „Die is gevallen"zegt hij. „Ohzeg ik, verder niets. We praten dien avond honderd uit. Om negen uur wordt de kantine gesloten. Nog even staan we buiten te praten, dan nemen we afscheid. Morgen gaat hij, voor het eerst sinds bijna twee jaren, met verlof naar Holland. Genezingsverlof. Nog lang lig ik 's avonds wakker in bed Eerlijkik ben een beetje trotsch op hem. Wat zullen z'n ouwelui opkijken, als hij daar opeens aan komt zetten. Ze heb ben het indertijd niet met een applausje begroet, toen hij naar de Waffen-S.S. ging. Ik ben benieuwd hoé de ontvangst thuis zal zijn. 'n Knaap van een vent is hij ge worden, een zoon waar zijn vader trotsch op kan zijn, een zoon, waar heel het Neder landsche volk trotsch op zijn kan. 't Is in ons landje nog altijd niet zooals het zijn jnoet, maar met zulke kerels als Bubi komen we er. S.S.-oorlogsberichtgever Bouke Veltman. Confectie-mannetjes. Dat zijn van die mannetjes, die meenen dat zij al wauwelende, de geschiedenis kun nen tegenhouden. Wij noemen hen con- fectiemannetjes. omdat zij allen hetzelfde zijn en hetzelfde zeggen. Het zijn deze con- fectiemannetjes, die niets begrijpen van he1 'dealisme dat onze dappere strijders aar het Oostfront bezielt en dat deze manner er toe brengt als het moet hun leven tr offeren voor de toekomst van ons land er volk. Maar gij landgenoot, die wèl besef' hoe groot de offers zijn die- onze strijder* brëhgen. gij zult dezen mannen toch zeker willen toonen hoe zeer het thuisfront waartoe ook gij behoort hun inzet waar deert. Toont dit dan ook door uw bijdrage te storten op girorekening 432100 t. n. Ver zorgingsfonds Vrijwilligerslegioen Neder land. Koninginnegracht 22 te 's-Graven- hage. AANMELDING ARBEIDSFRONT Meer dan vijftig kampen van den Ne- derlandscihen Arbeidsdieast ziin thans be legd en vele duizenden jonge Nederlanders vormen daar gedurende hun diensttijd van vijf en een halve maand gemeenschappen, waarin karaktersterkte, gezondheid en onderlinge kameraadschap, naast eerbied voor den arbeid, als hoogste waarden gel den. Op 4 Januari 1943 zullen echter nieuwe arbeidsmannen in deze N.A.D.-kampen worden gelegerd en in verband daarmede heeft de commandant van den Neder- landschen arbeidsdienst de aanmelding van vrijwilligers voor die „lichting" met in- ang van Woensdag 15 Juli a s. tot nader '"er opengesteld. Als vriiwilliger kan zich aanmelden hii ongehuwd is; le. die den leeftijd van 17. echter nog niet dien van 24 jaar heeft bereikt en die 2e. die In den loop van 1943 in aanmer- k'ng wenscht te komen voor een aanstel- 'ing in openbaren dienst of bij het biiz^n- der onderwijs en die na 31 December 1919 is geboren, De vrijwillige aanmelding kan geschie den bij de arbeidsbureaus, de gemeente huizen of bïi de NA D-aanmeld'ngshu- reaux te Amsterdam, Aneldoorn. 's-Gra- ••enhage. Groningen, 's Hertogenbosch er Utrecht. Bekendmaking aan familie leden en vrienden van in Nederl.-Indië geïnterneerden. Zij, die Neaerlancsch-Indië familie leden of vrienden hebben van wie zij weten of vermoeden kunnen dat zij geïnterneerd zijn, kunnen hen met groote kans van wel slagen bereiken door hun brieven als volgt le adresseeren: Internierte Sendung Gebührenfrei Internee mail Postage free To mr(naam en voornamen) Netherlands subject internment camp Ramgarh province of Bihar British India. Afzender:(naam en volledig adres duidelijk invullen). Over alles wat de familie-omstandighe den van den geïnterneerde of van den schrijver zelf betreft kan veilig geschreven worden. Zoo ook over de zaken en de finan-r ciën van den geadresseerde, mits in zoo danige algemeene termen dat dit voor de censuur aanvaardbaar is. Echter is het beslist noodzakelijk alles te vermijden wat de politiek betreft en er ook overigens aan te denken dat alle brie ven aan een zeer strenge censuur onder worpen zijn. Daarom moet ook het schrift zoo duide lijk mogelijk zijn. Heeft men niet veel te schrijven, dan verdient het de voorkeur dit op eén briefkaart te doen, waarvan de cen suur gemakkelijker en vlugger gaat. Met het oog op de onzekerheid der postverbin dingen is het raadzaam, bijvoorbeeld om de veertien dagen, copieën van brieven na te zenden. Tenslotte dit: de brief of briefkaart moet1 geopend (in niet gesloten enveloppe) en zonder geleidebrief ingesloten worden in een gefrankeerde enveloppe en geadres seerd aan het Nederlandsche Roode Kruis. Bezuidenhoutscheweg 33," den Haag. dat voor de verdere verzending zorg draagt. Een oogave van de met zekerheid in In- dië geïnterneerden het staat echter vast dat later nog vele anderen geïnterneerd worden is afgedrukt in de eerelijst, op genomen in het nummer van „Volk en Va derland", van 13 Maart 1942. Zij. ,aie niet of niet meer in staat zijn dit nummer te '■aadnlegen kunnen desgewenscht van de bedoelde opgave een afdruk verkrijgen door zich daartoe te wenden tot het com missariaat voor Indische zaken van de N.S. B.. Zeestraat 76. den Haag. dat zich ook oor eventueele verder gewenschte infor maties omtrent dez" aangelegenheid 'aarne beschikbaar stelt Verkoop van groenten en fruit floor telers aan consumenten. Het vervoer van groenten en^ fruit. Het Rijksbureau voor de voedselvoorzie ning in oorlogstijd deelt mede. dat ten aan zien van den verkoop van groenten en fruii door telers aan consumenten is bepaald, da' telers van groenten en fruit van heden af slechts eenmaal per dag en per consument, uitsluitend aan consumenten, woonachtig binnen de gemeente, waar het bedrijf van den teler is gelegen, ten hoogste 21-» K.G. groenten en/of fruit mogen verkoopen. Deze verkoop mag slechts plaats hebben op het bedrijf van den teler rechtstreeks aan den consument. Deze regeling geldt niet voor Amsterdam. Rotterdam, 's-Gravenhage, Utrecht, Haar lem en de Gooigemeenten, waar iedere verkoop door telers aan consumenten reeds verboden was en thans ook verboden blijft. De verkoop van kersen in den boomgaard, in de z.g. kerseneetgelegenheden blijft voor verbruik ter plaatse toegestaan. Ten aanzien van het vervoer is bepaald, dat het vervoeren van groenten en fruit door consumenten alleen is toegestaan bin nen de gemeente hunner inwoning, terwij! het vervoeren van groenten en fruit door consumenten van de eene gemeente naar de andere gemeente thans voor het geheele land is verboden. Voor het vervoeren van groenten en fruit door telers, volkstuinders, handelaars en verwerkers van de eene gemeente naar de andere gelden bepaalde regels, waarvan op iedere veiling kennis kan worden genomen. Verkoop van groenten en fruit Gestolen coupons stof in een poppenwagen Inbrekers ontsnapt, doch later weer aangehouden. Eenige dagen geleden werd de aandacht van een agent, die des mórgens te ruim vijf uur naar huis reed, getrokken door een per soon die uit een dwarsstraat kwam en die. oen hij den - agent bemerkte, luidruchtig zijn neus 6noot en achterom keek in de straat, waaruit hij was gekomen. De agent :ing daar eens poolshoogte nemen en zag toen het ongewone schouwspel van een ongeveer 22-jarlge man, die in een poppen- vagen een groot aantal coupons stof ver eerde, gewikkeld in een tweetal oude gor dijnen. De man verklaarde, dat het stoffen oor den zwarten handel waren, waarop de agent hem begrijpelijkerwijze uitnoodigde met zijn vrachtje maar eens mede te gaan naar het bureau van politie. Onverwacht nam de man echter de vlucht, daarbij zijn schoenen uitschoppende, vermoedelijk om sneller te kunnen '.oopen. Hoewel de agent hem geruimein tijd achtervolgde en eenige schoten uit zijn revolver nazond, wist de man te ontkomen met achterlating van den poppenwagen met stoffen. Later op den dag bleek toen, dat de stoffen afkomstig wa ren uit een zaak in de Groote Houtstraat, waar des nachts was ingebroken. Na èenige dagen .zoeken, waarbij eerst een verkeerd spoor werd gevolgd, is de recherche erin geslaagd uit te vinden, wa'ar de poppenwa gen thuis hoorde. Toen bovendien bleek, dat in dit huis geen gordijnen" voor de ramen hingen, terwijl de roeden in een hoek van de kamer stonden, werd overgegaan tot de aanhouding van den daar wonenden 22-ja- rlgen betonwerker, die na verhoor beken de tezamen met een 21-jarigen machine bankwerker de inbraak in de stoffenzaak te hebben gepleegd. Toen zij "door den agent werden aangehouden, waren zij op weg de goederen naar een kooper te brengen. Ook de tweede dader is door de recherche aan gehouden en heeft eveneens bekend. Beiden zijn aan de justitie overgeleverd. INBRAAK IN HAARLEM-NOORD. Vrijdagochtend werd bij de recherche kennis gegeven van een inbraak in een ga rage in Haarlem-Noord, waar van een oplegger een tweetal wielen niet banden waren gestolen. Daar het de recherche bekend was, dat eenige straten verder iemand woonde, die vroeger al eens belang stelling voor autobanden had getoond, heeft zij daar een onderzoek ingesteld. Dit bleek een goed idee geweest te zijn; de vermiste wielen met banden wei-den daar aange troffen. De daar wonende 18-jarige loop knecht is in verband hiermede aangehou den en bekende, bedoelde wielen, tezamen met een 16-jarigen los werkman te hebben weggehaald. Ook de tweede dader is door de recherche aangehouden en heeft be kend. Beiden zijn ter beschikking van de justitie gesteld. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN Terug te bekomen bij: Ceweg, Plein 30, actetasch; Booijmans, Vooruitgangstraat 19rood, collier; Balk, Kampersingel 34, horloge; Bakker, Wagenweg 158. kat; Raap horst, Ant. d. Doesstraat, klompen: ^v. Huizen. Korte Heerenstraat, pakket; Prin sen, Genestetstraat 80, portemonnaie met inh.; Nijboer, Vosmaerstraat 59, regen kapje; Berkhof, Vosmaerstraat 26. ring. Burgerlijke Stand HAARLEM 11 Juli 1942. B,E VALLEN: 10 Juli. M. H. A. Ipenburg—E-- kens. 7 J C. C. DamadSchimmel, z.; W. A. Stekelenburg—Vinkestein, z.; 11 Juli, M. J. Hous- sart— Blokker, z. OVERLEDEN: 9 Juli. T. de Bruijn—LooijSnga, 73 J.. Olieslagerslaan;%0 Juli. S. Cornet—Rietman, so Kenaupark; S? Eekhof—Leenders, 54 J Rijksstraatweg; M. J. Lenaarts—Schiering. 64 j., Oost Indiëstraat; G. Kamperman—Goebbels, 55 j., Overtonweg. Gort, gemengd meel, havermout en koffiesurrogaat. De secretaris-generaal van het departe ment van Landbouw en Visscherii maakt be kend, dat gedurende het tijdvak van 12 Juli tot en met 8 Augustus a.s. de ter ver krijging van gort aangewezen bon „alge meen 341" recht geeft op het koopen van 125 gram gort e.d. in plaats van op het normale rantsoen van 250 gram. Daarnaast is evenwel bon „algemeen 342" aangewezen, welke uitsluitend recht geeft op liet koopen van 125 gram gemengd meel. Het totale rantsoen blijft derhalve gehandhaafd op 250 gram. Dc bovenomschreven wijziging brengt te vens mede, dat degenen, die hun rantsoen in den vorm van gortpap wenschen op te nemen, voor het rantsoen van vier liter gortpap zoowel bon 341 als bon 342 daar voor moeten inleveren. Met nadruk worrit er de aandacht op gevestigd, dat het niet geoorloofd is het rantsoen van vier liter gortpap te koopen voor twee bonnen 341 of twee bonnen 342, terwijl het evenmin is toegestaan een half rantsoenXd.i. 2 liter gortpap, te koopen op bon 341 of bon 342. Degenen, die hun rantsoen willen op nemen in gemalen gort, bereid met gemalen magere blokmelk en suiker, moeten per drie pakjes twee bonnen 341 inleveren. Voorts wordt ditmaal wederom haver mout verkrijgbaar gesteld op den peul vruchtenbon. Het zal evenwel in verband met den bij den handel aanwezigen voor raad havermout niet mogelijk zijn. dit ar tikel op alle bonnen, waarover men be schikt, te koopen, zoodat men er genoegen mee zal moeten nemen, gedeeltelijk haver mout en gedeeltelijk peulvruchten te ont vangen. Ten slotte wordt er de aandacht op geves tigd, dat bon „algemeen 338" aangewezen voor koffiesurrogaat, in plaats van geduren de vier weken, gedurende acht weken gel dig zal zijn. De nieuwe aardappelbon: 36A De secretaris-generaal van het departe ment van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat voor de distributieperiode van 12 tot en met 18 Juli a.s. het aardappeirant- soen wederom is vastgesteld op 2\'2 K.G. In verband hiermede geeft gedurende het tijd vak van. Zondag 12 tot en met Zaterdag 18 Juli a.s. elke der met „36a" genummerde bonnen van de aardappelkaart recht op het koopen van 11/4 K.G. aardappelen. Met nadruk wordt er de aandacht op gevestigd, dat het verboden is reeds op Zaterdag 11 Juli aardappelen op bon 36a te koopen of af te leveren. ONTSLAG PERSONEEL VISSCHERIJ- SCHOOL TE SCHEVENINGEN. Uit overweging, dat aan de visscherij- school te Scheveningen dit jaar geen onder wijs wordt gegeven, aangezien er zich voor het nieuwe schooljaar te weinig leerlingen hebben aangemeld, heeft de burgemeester van Den Haag den directeur en de leeraren wegens verandering in de inrichting van den dienst der school, met ingang van 3 Januari a.s. eervol ontslag verleend. Ma i zona (ver -Mars. (vet,bot.) 34 Meel (som.) 34 2 Molk 3 Ca t/m. 39a Melk 35b t/rn 39b Petroleum ol Peulvr. (Haver ft 34 0 Rijst 4-33, 4-34 Scheerzeep U Servies 30. 31, 32 Sigaren 3 Ga Suiker 337, Suikerwerk 3Sen39 Tabak 3Ca Toiletzeep L Vermicelli Vet (boter) Vleesch Vleesch Wnschpooclér Zeep Zeep SPORT EN SPEL ROEIEN „Het Spaarne". Onderlinge wedstrijden zijn begonnen. Op het Zuider Buiten Spaarne werden Donder dag en Vrijdag de eerste ronden van de onder linge wedstrijden der Roei en Zeilvereeniging „Het Spaarne" verroeid. Het feit dat het weer tot nog toe niet al te zeer heeft meegewerkt, moesten enkele nummers vervallen. Dit h«ft den goeden geest, die als altijd op de loods heerschte niet kunnen bederven. Dat het aantal inschrij vingen dat van vorig Jaar slechts weinig 'over treft is niet te wijten aan een verminiderend enthousiasme bij de wedstrijdroeiers, doch een gevolg van het feit dat ieder slechts aan twee nummers mag deelnemen. Van de wedstrijden waren vooral de kampen van de vier heeren, waarin een veteranenploeg uit kwam tegen een ploeg samengesteld uit jongere race-roeiers en gewonnen door de laatsten en jonge tweeën heeren het spannendst. De einduitslagen zullen na de finales, die Zaterdag en Zondag gehouden worden, worden medegedeeld. ZWEMMEN commissie „volkszwemfeest". De Commissie ..Volkszwemfeest" organiseert Zondagmiddag voor de tiende maal haar jaar- lijksche volkszwemfeest, waaraan eenige hon derden jongens en meisjes zullen deelnemen ii de Gem. Bad- en Zweminrichting aan de Hout vaart. Behalve de verschillende zwemnummers voo; deze jongens en meisjes zijn in het programnv de volgende nummers opgenomen: Demonstratie, te geven door de Haarlemsche Reddingsbrigade. Boegsprietloopen voor jongens en meisjes tot 18 Jaar. Worteltjeshappen eveneens voor Jongens en meisjes tot 18 jaar. 3 x 50 meter wisselslagestafette voor vereenigingen aange sloten bij den Kring Haarlem van den N. Z. R. B. waaraan zullen deelnemen de ploegen van de vereenigingen Haarlem (bekerhoudster) met twee ploegen, H.V.G.B., de Waterratten (D.W.R.) en de Watertrappers met twee ploegen en tot slot een demonstratie schoonspringen waaraan o.a. zullen deelnemen de dames Muytjens, kam pioene van Nederland en van Engelen, oud- kampioene van Nederland. De zwemclub Haarlem zal den beker moeten verdedigen en dit zal haar zwaar vallen daar -3e andere vereenigingen met zeer sterke ploegen uitkomen, van wie de H.V.G.B. wel een r goede kans heeft op de eerste plaats. WATERPOLO WEDSTRIJDEN VAN H. V. G. B. De uitslagen van de in Stoop's Bad ge houden wedstrijden van H.V.G.B. luiden1 H.V.G.B.—L.Z.C. 1-2; H.V.G.B. II—D.W-R II 0-7; H.V.G.B. Ill—H.P.C. IV 0-3. SCHAKEN NEDERLAAGWEDSTRIJDEN H. S. G. Ook de tweede serie wedstrijden van he' Haarlemsch Schaakgezelschap is thans ge speeld en wel tegen drie tientallen van '1 Oosten. Het eerste tiental van H.S.G. won voorloopig met 6i/22y2 en een afgebroken partij. Het tweede won met 7 V22V2 en het derde met 62 en twee afgebroken par tijen. Het eerste en derde tiental van he' Oosten hebben het er dus beter afgebrach- dan die van de Rochade, terwijl het twee de tiental van de Rochade een beter resul taat boekte dan het tweede van het .Oosten CRICKET haarlem speelt thuis tegen a.c.c. Zal Haarlem er morgen in slagen den derden thuiswedstrijd in successie te winnen? De kans bestaat, nu A.C.C. op bezoek komt, Rood en Wit krijgt gelegenheid revanche te nemen op de tegen H.B.S. gelegen nederlaag. Rood en Wit 2 speelt aan de ®panjaardslaan teger. Kampong 2 en C.V.H. op ^en veld tegen S.C.H.C. Rood en Wit 3 trekt naar V.V.V. 2 en Haarlem 2 naar Kampong 2. KAATSEN wedstrijd koog zaandijk. Aan den wedstrijd voor de bultenafdeeiingen op Zondag 12 Julj a.s. In Koog Zaandijk zal Frisia uitkomen met Visser, Hlbma, Broersma Sr Broersma Jr., Biarda, OosterdUk, Fluit en v. d Velde. TENNIS nationale kampioenschappen. De inschrijvingen voor de nationale kam pioenschapen. welke Maandag a.s. te Scheve ningen beginnen, zijn nauwelijks minder dan in het recordjaar 1941. Voor het heeren-enkelspei schreven 88 spelers in. Van deze noemen wij als sterkste: Hughan. Teschmacher, Karst, Van der Graaff. Den Hoed, Bouman, terwijl voorts tal van hoofdklassespelers van de partij zijn. In het dames-enkelspel zal mej. Rollin Cou- querque onder de 34 deelneemster verschillende speelsters treffen die haar kampioenschap zul len betwisten. Wij noemen mej. Klein, de jeugd-' DE DISTRIBUTIEBONS Artikel bon Beschuit 3$ Bloem (brood, gebak) 343 i/in34$ Boter 34 Brandst. 01 t/m. 05 BV Brood 36a Brood 3$b Cbocolitdo 36. 37 Cigarillos 36a Cigarette» 341 Goi Havermout (peul\ r.) Jam Kaas 347 t/m. 351 Alg, Koffie- 338 Kaart hoeveel l>, bcsch. 75 gr. 181 Alg. 100 gr. S) bot., ve 1 2 5 er. 14 bran det 1 cenh. 30 Apt brood 400 gr. in brood 100 er. 18 veronap.200 gr. 8 1 tabak 10 st. 18 J tabak 20 st. 18 1 alg. 12*5 gr. 8 A alg. 250 gr. 8 A alg. 500 gr. 8 j Alg. 1 00 gr. S j alg. 2 a 0 gr. 5 ft 18 vet I 25 gr. 1 alg. 1 25 gr. 8 A melk 3 1 /2 L. melk 1 3/4 ij. 8 A petr. 2 L, 22 A alg. 250 gr. 8 A reserve 500 gr. 8 A Textiel 50 gr. 31 i Reserve 1 pnt. 8 1 tabak 5 st. 18 alg. 1 kg. 8 t versnap.100 gr. tabak 25 gr 18: toiietzeep75 gr. 15 100 gr. Sa 100 gr. 14 j 100 KT. IS 25 gr. 18 jJ 250'gr. 15 A 7 5 gr. 15 A 5 gr. 15A 332 Alg. 34 boter 3RA vleesch 3613 vleesch 336 alg. L zeep 335 alg. In het gemengd dubbelspel komen veertig ren uit. w.o. verschillende nieuwe com bin* (mej. Rollin CouquerqueTeschmacher, mevr' van Berkel—Karsten, e.a.), in het heerendub spel 41 paren. Kartsen en Teschmacher zijn van de pj.- terwijl nog niet vaststaat, wie de partner Hughan zal zijn. Tenslotte het dames-dubbelspel met 17. u rendeels sterke paren, o.w. mej. Couquers mevr. Berkel, mej. Klein—mej. Mcchel, a Joncquieremej. Knottenbelt en mej. v. d. w, mej. Godefroy. HET „DUINWIJCK"-TOURNOOI. Met meer dan 200 deelnemers werd het ,Jh wijck"-tournooi te Bloemendaal begonnen; t av°nd echter wordt een aantal spelers uitges^ keld, zoodat thans langzamerhand gaat bly wie tot de sterksten behooren en wie zich slotte in de finales zullen plaatsen. Met i„ neemt de spanning zeer toe en zoo Is te verws ten. dat belangstellenden nog menige partij te zien zullen krijgen. Het blijft onfe alley voor wedstrijdleider H. Weyers en zijrT ststenten nog steeds een moeilijke taak alles en zonder haperingen te doen verloopen. derdagavond werden van alle nummers van afd. A als van afd. B wedstrijden verspit De uitslagen luiden: Heerenenkelspel. Afd. A: Kahmann—Grot eld 6—3. 6—1; Roosen—Schene 6—2, 6—O; ringa—Schroder 6—4, 6—1: Koekebacker-v Kalken 26, 62, 62; Dr. van Tetering—Yi meijer 6—4, 9—7; Nuberg—Van Leeuwen 1—6, !l Heerenenkelspel. Afd. B: Van Deker—Jos« 2-1B. 2—6; Zandman—Goosens 6—2, 6—2; Corvt Potharst 6-4, 6—2; van Gestel—Schulz 6-0, $- Van Gestel—Mannekus 6—3, 6—1. Heerendubbelspel. Afd. A: Limburg en Rooi T-Van Item en Van Liempt 6—2, 6—8, en Van Kempen— Kahman en Vehmeijer »,n 6—3j De Weerdt en Kampen—Scholte cn Grot: veld 7—5, 6—1; Vis en Van Kempen—Goll Zwetbroek 64, 6—2. Damesenkelspel. Afd. A: Mej. Veendorp—mi Van Kalken 6—4, 6—2. Damesdubbelspel. Afd. B: v. d. Berg en Graaf—Vlug en Bargman 6—2, 6—2; v. d. 1 en^v. d. Brouk—Boesveld en v. Gilderren f Gemengddubbelspel. Afd. A: Mej. Bijl Roosen—mevr. Kampkema en Baljon 6—3, s- Möller en Koekenbacker—Van Dendcrren cn Item 64, 63. Gemengddubbelspel. Afd. B: Mej. Visser en Gestel—mej. Kromhout en Koehorst 7—5, v. d. Heyden en v. d. Heyden—v. Liemt en I nings 63, 63; mevr. Boesveld en Van Gelde —mej. Westerhof en Koolhaas 6—4, 6—1; Ma stein en v. d. KnoopHazen en Mannekus RADIOPROGRAMMA ZONDAG 12 JULI 1.942. HILVERSUM i, 415.5 M. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.15 De zin van het te zijn. 8.30 Gramofoonmuziek. 9.00 B. N. O. Nieu» berichten. 9.15 Gramofoonmuziek. 10.20 Zon4« morgen zonder zorgen. 11.30 De stem der S 11.45 Neerlands stem van het Oostfront 12.C8i N. O. Nieuwsberichten en populair actueel pa- je. 12.15 De Minnestreelen. 12.40 Uit Berlijn:' Duitsche Volksconcert. 14.00 Cyclus: Nederia: sche schrijvers spreken over eigen werk. M Gramofoonmuziek. 14.30 Ensemble Willy Kok gramofoonmuziek. 15.30 Voordracht 16.00 01 Hendriks en zijn orkest en zangvoordracht. 9 Jacht op de „Kraai", luisterspel. 17.30 Koor v den Nederiandschen Arbeidsdienst (opn.). t' B. N. O. Sportuitslagen en Oostlandpraatje. It Gerard van Krevelen en zijn orkest cn scC 18.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 19.05 Sport t den dag. 19.30 Het Radio-Logboek van de rasr 20.15 Gramofoonmuziek. 20.30 Zondagavu confetti, gevarieerd programma. 21.45 B. X. Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmuziek. Va 22.15 alleen voor de Radio-Centrales die over lijnverbinding met de studio beschikken. 21J 24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301.5 M. 8.00 Arn'nemsche Orkestvereeniging en (opn.). 8.30 Gramofoonmuziek. 9.00 B. Nieuwsberichten. 9.15 Voor de Jeugd. 9.45 Grsa foonmuzlek. 10.00 Voor den kerkgang klink! lofzang, (opn.). 10.30 Studiodienst. 11.45 Psalm en geestelijke liederen (opn.). 12.00 B. N Nieuwsberichten en populair actueel praat 12.15 Gevraagde platen. 12.45 Een soldaat sprtï tot de jeugd. 13.00 Gramofoonmuziek. 13.05 derlandsch verbond voor Sibbekunde: Wie wat waren onze voorouders. 13.20 Theo Ui Masman en zijn dansorkest, 13.50 De zlnger Zwerver, met viool en orgel. 14.30 Omroep-Sjx phonie-Orkest en solist. 16.00 Boekbesprekc 16.15 Solistenvoordracht. 17.00 Bertus van Din'-' ren en zijn orkest en Orgelspel en zang. 1U Reportage. 18.30 Pianovoordracht. 19.05 Graffi foonmuzielc, 19.30 B. N. O. Nieuwsberichten. I B. N O. Militair weekoverzicht. 19.50 Spiegel den dag. 20.00 B. N. O. Engelsche Uitzendlü Dutch News Reel. (Voor de Radio-Centrale Gramofoonmuziek). 20.15 Het groote Omroep: kest en gramofoonmuziek. 21.45 B. N. O. NieuP berichten. 2.00 B. N. O. Militair overzicht. S Avondwijding. 22.15—24.00 Zie Hilversum I. MAANDAG 13 JULI 1942. HILVERSUM I, 415.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek, 6.50 OchtendgymnaslW 7.00 B. N, o. Nieuwsberichten. 7.15 Gramofoa muziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gramofow muziek. 8.00 B. N, O. Nieuwsberichten, 8.15 Ga mofoonmuzlek. 9.15 Voor de hulsvrouw. 9,20 Gn mofoonmuzlek. 9.45 Voordracht op twee vleujt (opn.). 10.00 Amusementsorkest en solist (opa 10.35 Omroep-Volkszangkoor met pianobegtü ding (opn.). 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Gert Lebon en zijn orkest. 12.00 Gramofoonmuri *2.40 Almanak. 12.45 B. N. O. Nieuws- en zal itjke berichten. 13.00 Fluit, viool en piano enp mofoonmuziek. 14.00 Ensemble Willy Kok en F mofoonmuzlek. 15.00 Voor de vrouw. 15.45 G: mofoonmuziek. 16.00 Bijbellezing. 16.20 Ttio vu 3 fagotten. 16.40 Gramofoonmuziek. 16.45 Voon jeugd. 17.15 B. N. O, Nieuws-, zakelijke- cn bec berichten. 17.30 Gramofoonmuziek. 18.00 Cycli ..Arbeidsdienst": Commandeeren en leiden niet hetzelfde. 18.15 Boblno, muzikaal program ma. 18.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 18.55 B. Internationaal zakelijk praatje. 19.05 Liedje verlangen. 19.15 Concertgebouworkest en sol 20.05 Utrechtsch strijkkwartet. 20.45 Concert? bouworkest. 21.30 Gramofoonmuziek. 21 45 B O. Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmiak Vanaf 22.15 alleen voor de Radio-Centrale c over een lijnverbinding met de studio's besclu ken. 22.15—24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM ii. 361.5 M. 5.45—8.15 Zie Hilversum I. 8.15 Melodlsten (op: 8.45 Rococo-octet (opn.). 9.15 Gramofoonmusc 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuzlek.il Voordracht voor twee fluiten en gramofoon» ziek. 11.30 Reportage. 11.40 Gramofoonmuri 12.00 Klaas van Beeck en zijn orkest en oii' spel. 12.45 B. N. O. Nieuws- en zakelijke berid ten. 13.00 Actueel nieuws voor boer en tuintó 13.15 Otto Hendriks en zijn orkest en soliste. H Octetconcert. 14.45 Gramofoonmuziek. 15 45 Ls- terflits: „Kwartier der bezinning 1584". 16.00 0: roeporkest. orgelspel en gramofoonmuziek. 1" B. N. O. Nieuws-, zakelijke- en beursberichte 17.30 Viool met pianobegeleiding. 18.00 Zang pianobegeleiding. 18.45 Gramofoonmuziek. I'3 Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 19.#1 N. O. Nieuwsberichten. 19.40 B. N. O. Fries' praatje over actueele vragen. 19.50 Spiegel w den dag 20 00 Gerard van Krevelen en zijn 911 kest. solist en gramciioonmuziek. 21.00 PolIC'-' weekpraatje. 21.45 Gramofoonmuziek. 21.45 B Nieuwsberichten. 22.00 B. N. O. Po!!':d praatje. ^22.10 Avondwijding. 22.15—24.00 Z:e H>

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 14