Nieuws uit IJmuiden, Velsen, Beverwijk en Omstreken Mogelijkheid bestaat! Een IJniuider Athletiekvereeniging? zegt JAN DE VRIES N.A. U. overweegt aantrekkelijke plannen. Weinigen zullen hebben vermoed, dat het artikel over athletiekbeoefening te IJmui den, hetwelk luttele dagen geleden In om blad voorkwam, het begin zou zijn van actie om tot de oprichting eener specifieke IJmuidensche Athletiekvereeniging te ko men- i De bekende secre- taris van het district Noordholland der N. A.U., de heer Jan de Vries, koesterde reedt geruimcn tijd een dergelijk plan, doch het bleek moeilijk te zijn, om 'n kern aan te treffen, waarmede •ets tot stand zou j kunnen worden ge- bracht. De veelbeteekende I oproep: komt er in J IJmuiden een athle- tiekvereeniging?bleek echter niet te ver- geefsch. Zoo heeft De heer Jan de Vries de heer De Vries in secretaris van het zijn woning aan de district Noordholland Hofdijklaan 72, te der Nederlandsche Driehuis reeds vei - Athletiek Unie, zet scheidene personen uiteen dat de moge- ontvangen. Bij deze lijkheid om een spe- besprekingen kwam ficieke IJmuidensche vast te staan, dat de athletiekvereeniging interesse niet ont- op te richten, zeker breekt. De uitwer- bestaat. king van een derge- (Foto-archief H.C.) lijk plan eischt eca- ter een grondige voorbereiding, waarbij met allerlei factoren rekening dient te wor den gehouden. Daarom brachten wij opnieuw een be zoek aan den heer De Vries; Hij legde er tiidens dit onderhoud den nadruk op, dat een behoorlijke dosis voortvarendheid bij de organisatoren aanwezig moet zijn. De te overwinnen bezwaren mogen immers ntet worden onderschat. Met voldoening kan evenwel geconstateerd worden, dat het eer ste contact met de belangstellenden er is. Zelfs kon reeds een en ander worden be sproken, zoodat de voorteekenen niet on gunstig zijn. De heer De Vries verzekerde ons, dat het districtsbestuur der N.A.U. zijn volledige medewerking zal verleenen, het geen ongetwijfeld van een veelbeteekenen- den invloed is. De moeilijkheden vertoonen zich reeds, doch ze worden tot nu toe gelukkig verre door de mogelijkheden en perspectieven overtroffen. Het vraagstuk omtrent, de goedkeuring der autoriteiten zou wellicht bevredigend kunnen worden opgelost. Bij een eventueele behoefte aan oefenmateriaal zou men desnoods een beroep kunnen doen op de sportiviteit der oudere zustervereni gingen. Voor het probleem hoe over een goeden trainer te beschikken, zou eveneens een doeltreffende regeling kunnen worden gemaakt. Zooals men ziet, toont de heer De Vries een gezond optimisme. De ervaringen zul len hem dan ook reeds hebben geleerd: Hinderpalen zijn geen struikelblokken, doch hindernissen Zelfs de terreinkwestie dient niet als al te moeilijk te worden beschouwd. Op een flink boschpad of een aardig veld kunnen reeds resultaten bereikt worden. De mogelijkheid is er! Dat moet men begrijpen. De heer De Vries wees op de R.K. Sportvereeniging D. E. M. te Beverwijk, waarvan de leden reeds vijftien jaar de athletiek beoefenen. De oprichting van een dames-athletiek- groep zou evenmin behoeven te verwonde ren. Onder haar is de interesse minstens even groot, doch het wachten blijft op de „initiatiefneemsters", die de organisatie ter hand zullen moeten nemen. Wanneer zullen zij komen opdagen De N.A.U. wil van de animo een dank baar gebruik maken. De stimulans zal dan ook zijn een krachtige propaganda, waarbij een ieder de gelegenheid zal krijgen om na der'met dezen tak van sport kennis te ma ken. In Driehuis en omgeving overweegt men een grooten wedstrijd te houden over drie a vier kilometer. Verder is het niet uit gesloten, dat een dergelijk evenement te LJmuiden herhaald zou kunnen worden. Het ontbreekt niet aan plannen, verblij dende symptomen zijn reeds aanwezig en de heer De Vries is vol goeden moed. Be langstellenden die met hem over een en ander van gedachten wenschen te wisselen zijn natuurlijk van harte welkom. In zijn woning aan de Hofdijklaan 72, te Driehuis, vindt men den ijverigen secretaris hiertoe steeds gaarne bereid HONDENKEURING EEN SUCCES. Vrijdag werd er in onze gemeente weer een hondenkeuring gehouden, ditmaal onder leiding der afdeeling Velsen en Omstreken van den Nederlandschen Bond van Üen Diensthond. Zooals men mocht verwachten, was er voor een vlotte regeling zorg gedra gen. Opnieuw werd bewezen, dat de afdee ling actief wil. blijven en haar taak met kennis van zaken verricht. Het was een goede gedachte als keur meesters personen aan te stellen, die op dit gebied alleszins als deskundig mogen wor den beschouwd. Het waren de heeren D. Jacobs, hoofdagent van politie te Bussum, B. Prattenburg, deurwaarder te Zeist en J. de Vries, van de Amsterdamsohe honden brigade. -r werden ditmaal zes honden voorgeleid en vier werden er goedgekeurd, waarvan de volgende heeren de eigenaren zijn: J. L. van Woudenberg, agent van politie te Vel sen, J. H. te Lmdert, eveneens agent van politie te Velsen, P. Driesprong, agent van politie te Beverwijk en H. Maasdorp, bui tengewoon veldwachter te Bloemendaal. Tot de belangstellenden behoorden de heeren Groenevgjdt, hoofd van het Velsen- sche gemeentebestuur, Ytsma, waarnemend commissaris van politie te Velsen en v. d. Lip, voorheen burgemeester van Ketel, thans werkzaam bij aen Luchtbeschermings dienst, alhier. De thee werd in het jacht huis van de familie Van Hoorn te Driehuis gebruikt. De afdeeling Velsen en omstreken van den Nederlandschen Bond van den Dienst- hondo zal zeker met genoegen op den dag teyugzien, die haar nu opnieuw duidelijk heeft getoond. Weer 4 V.Z.V.-overwiiiniiigeii De Velser Zwemvereeniging weert zich nog steeds uitstekend in de zomercompe titie. Donderdagavond wist ze weer alle wedstrijden te winnen. Neptunus verscheen met zes invallers, zoodat het voor V.Z.V. I, die een invallenden keeper" had. een peule- schil was om met 90 te winnen. Janus en Swier speelden een zejer goeden wedstrijd. Het eerste dameszevental won met 80 van De Waterlelie en V.Z.V. 2'heeren ver sloeg met 43 Haarlem 2. Ook de adspiranten hadden succes, door met 10 van de Haarlem-adspiranten te winnen. Marktprijzen. IJMUIDEN 10 Juli 1942 Tarbot f8,70, tong f9,50—f7.50 per kg., kleine schol 2e soort f 240—f 192, pufschol le soort f 165 f 122, 2e soort f 92—f 78, muilen f 153, pufschai le soort f 69f 55, 2e soort f 37f 22, alles per kist van 50 kg. Besommingen trawler: ZK 68 Johannes 15 mnd. f 1181. Loggers: SCH 47 f507, SCH 245 f 777, SCH 106 f477, SCH 97 f 294, SCH 246 f 282, SCH 247 f 828, KW 20 f470, KW 47 f186, KW 15 f181. Kustvisschers: HD 180 f 379, TX 51 f 300, UK 100 f 302, UK 161 f 308, UK 45 f 556, UK 115 f 478, UK 202 f 567, UK 47 f403, UK 1 f 446, UK 243 1 598, UK 97 f 400, UK 168 f 533, UK 8 f 380, UK 172 f 422 PERSONALIA Bij de te 's Gravenhage gehouden staats- xamens voor muziek slaagde voor het diploma middelbaar onderwijs piano de heer J. Vessies te Beverwijk, leerling der Toonkunst-Muziekschool Haarlem. Goed zoo. V.Z.V. V.Z.V. trekt weer de aandacht Van de zwemmers in ons land. Nu ons weer een kringtournooi wacht. Dat bijzonder zijn zal, want Van de allerbeste kringen Komen krachten hier straks uit, Die met ijver zullen dingen Naar de mooie winnaarsbuit. Er komt zeker veel voor kijken Om er voor te zorgen, dat Men bezwaren kan ontwijken: 't Toeval krijgt ditmaal geen vat! V.Z.V. weert zich weer prachtig. Flink zijn allen aan den slag. Wederom, zoo zegt men krachtig. Komen wij goed voor den dag! Onze plaats volgt met genoegen 't Werk der groote V.Z.V. Bij h#t voorbereidend zwoegen Helpt men graag en handje mee. Want: eAi goede propaganda Zal opnieuw worden gemaakt, En de zwemplicht (ga de krant na!) Wordt nog al te vaak verzaakt. V.Z.V., mijn beste wenschen. Werk met moed en blijf paraat! Je verdient, idat 't gros der menschen Je nu steunt met raad en daad. Want (ik zeg het met veel klem) er Is nog steeds je Ideaal: Elke Nederlander zwemmer! Dat betreft ons allemaal NED. HERVORMDE EVANGELISATIE. Nu de Ned.TIerv. Evangelisatie een vas ten voorganger heeft en dus in den regel geen predikanten uit andere plaatsen mee: zullen voorgaan, zal tie tijd van aanvang der ochtendgodsdienstoefeningen, die on langs, in verband met den treinenloop, was vastgesteld op 10.15 uur, met ingang van Zondag worden bepaald op 10 uur. Er is op dezen dag bovendien' 's middag? om 4 uur dienst, waarin zal voorgaan ds. G. J. Waardenburg te Haarlem. Jongens roofden aardappelen Met een zeilboot op de vlucht. De politie heeft dezer dagen weer een voorbeeld van haar slagvaardig heid gegeven. Het werd haar daarbij allerminst gemakkelijk gemaakt. Twee jongens, die aardappelen wilden stelen, werden achtervolgd en daarbij maak ten de knapen van een zeilbootje ge bruik! Het gelukte de politie des ondanks hen spoedig te arresteeren. De jongens hielden zich op in den Velser polder, waar ze een geschikte plaats zochten om aan een hoeveelheid aardappelen te komen. Het duurde niet lang voor ze iets op het oog hadden, dat hun wel leek en toen aarzelden ze niet langer. Ze haalden de aardappelen uit den grond en wisten zoo een aardig partijtje bij elkaar te brengen. Tot dus ver was alles naaf hun wensch verloo- pen, maar het kon zoo niet doorgaan. Zij dachten reeds goed en wel met een gratis maal weer huiswaarts te kunnen gaan toen ze onraad vermoed den. Het bleek, dat ze waren ontdekt en de politie een onderzoek instelde. Ze voelden er weinig voor om zich zonder slag of stoot over te geven. Al waren het nog maar jongens, ze sloe gen op de vluaht en toonden daarbij niet voor een kleintje vervaard te zijn. Ze zagen een zeilbootje en kregen een inval, die op dat moment wel geni aal moest lijken. Met een fikschen sprong begaven ze zich aan boord, en trachtten er inderdaad vandoor te gaan. Vrouwe Fortuna scheen hun goedgezind te zijn, want het is toch waarlijk niet zoo heel gemakkelijk om een zeilbootje te achtervolgen! Maar de Velsensche politie bewees aanpassingsvermogen te bezitten. De boot werd ingehaald en naar den kant gebracht en de jongens werden stevig bij den arm genomen. Ze waren zoo onder den indruk van hun mislukte poging, die hun zoo veelbeloyend voor kwam, dat ze nu maar netjes meestap- ten naar het 'hoofdbureau van politie. Al hun moeite was voor niets geweest, want de piepers werden in beslag ge nomen. Burgerlijke Stand. GEBOREN: W. Prinsse. Tusschetibeekswe^ 2. IJmuiden: J. A. Deen. z.. J. P. Coenstraat 35 minden; D J. W. Bischoff, z.. B!oemend3al: Cti. v. Weelderen. z.. Kerkweg 2. Velsen: Th. de Reus. z.. Kerkweg 72. Santpoort; N. H. Nij- man, z.. Beukenstraat 5. IJmulder,. OVERLEDEN: J. H. Cappel. 87 j.. wedr. v. H M. Bij!. Rijksweg 250. Santpoort: B F Holweg 39 echtgen. v. Ch. H. Castricum, Duinweg 60. Santpoort. ONDERTROUWD: C. v. d. Meer. Ol. v. Noort- strnat 2, IJmuiden en J. Rooze, Kanaalstraat 209. IJmuiden. ToeX. adres: Beverwijk, C. Maters- weg 2, G. Joosten, Haarlem, Maasstraat 6 en M. M. Hoogland. Bloemendaalschestr.w. 146. Sant poort. Toek. adres: WUstelaan 20. Santpoort; N. Gravemaker, Kennemerlaan 13. IJmuiden en D. L. Ros, vleetstraat 29. IJmuiden; J. Verbeek. Trompstraat 201, IJmuiden en P. Verduijn. Schoutenstraat 17. IJmuiden. Toek. adres: Schou- tenstraat 17, IJmuiden: J. M. Meijer, Genieweg 2, Velsen en J. C. v. Poelgeest. Amsterdam. Hee- renmarkt 20. Toek. adres: Heemskerk, M. v. Heemskerkstraat 11: H. de Wit, Genieweg 22. Vel sen en J. Meijer. Genieweg 22, Velsen. Toek. adres: Genieweg 22. Velsen; A. H. Beenhakker, Zuidsingel 321. Venlo en M. Chr. Hirs, Rijksweg 321. Santpoort. Toek. adres: Venlo, Zuidsingel 4. GEHUWD: J. C. Bruin en C. J. Verhoeven Hyacinthenstraat 34. Santpoort; J. Spoelstra en A. K. v. Eek. Sneek. Iepenlaan 6; G. N. Bos en A. Jansma. Groningen, Peiferweg 81 a; N. Boot en J. Wljker, Frogerstraat 5 rd., IJmuiden; L. Grapendaal en C. Mol. Velserduinweg 204, IJmuiden; K. v. d. Meij en L. Broekhuizen. Amsterdam, Woestduinstraat 152 II; H. Scholts J. Jonker, Meervlietstraat 139, IJmuiden; A. Hattem en C. Maussen, Kanaalstraat 108, IJmuiden; H. G. Wlllems en A. Th. Zegel, Zeeweg 139, IJmuiden. VELSEN Verheugend nieuws voor personeel Papierfabriek. Naar in een circulaire aan het personeel der N.V. Ver. Papierfabrieken der firma Van Gelder Zonen is bekend gemaakt, heeft de directie aan het College van Rijks bemiddelaars toestemming gevraagd om in den loop van deze maand aan het personeel een uitkeering wegen bijzondere tijdsom standigheden te verstrekken, in den vorm en op de wijze, zooals dit 11 Mei j.l. is ge schied. Er werd toen aan mannelijk en vrouwelijk personeel boven 25 jaar en aan gehuwde mannen en kostwinners (sters) uitgekeerd een bedrag van 20.aan per soneel van 21 tot 25 jaar 13.50; van 18 tot 21 jaar 6.50; van 1618 jaar 4.en van 14 tot 16 jaar 2. Het ligt voorts in het voornemen van de directie, dat deze uitkeering ook zal gelden voor diegenen van het personeel, welke voor arbeid naar DuitSchland gaan, hetgeen met nadruk is onderstreept en weshalve in houdt, dat dit personeel nog steeds in dienst verband met de Papierfabriek staat. Zoodra van bovengenoemd college toe stemming tot het doen van de uitkeering wordt verkregen, zal de datum van uitbe taling worden medegedeeld. Mag deze mededeeiing voor de arbeiders en het personeel der Papierfabriek reeds verheugend zijn, een tweede verrassing, al thans zeer welkom door haar vorm. houdt in de beschikbaarstelling van briketten voor den komenden winter. Van deze briketten, welke bonloos zijn en vervaardigd worden door de N.V. Chemica te Beverwijk, heeft het personeel ook den vorigen herfst kunnen profiteeren. Toen werden per hoofd ,100 stuks gratis beschik baar gesteld. Thans heeft de directie medegedeeld, dat het voornemen bestaat om aan elk der ge huwde arbeiders en gehuwde beambten en kostwinners (sters) van het personeel ten behoeve van het aanstaande wintersei zoen 500 briketten van de bekende kwali teit gratis af te staan, terwijl voor eiken gepensionneerde de helft van dit aantal be schikbaar zal worden gesteld. Deze mede- deeling geschiedt echter onder voorbehoud dat het niet met zekerheid bekend is. of het in verband met de fabricagemogelük- heden, inderdaad mogelijk zal blijken aan dit voornemen gevolg te geven. Waar het verder de bedoeling is, dat de een niet boven den ander bevoordeeld zal worden, zal het personeel het totaal aantal niet ineens, doch successievelijk en in ge deelten ontvangen. Nadere bijzonderheden worden in uit zicht gesteld. Welk een buitengewoon goede geste de laatste mededeeiing behelst, blijkt uit het feit, dat deze briketten een handelswaarde hebben van ruim 4.per 100 stuks. Me! een klein rekensommetje is op te maken, dat deze mooie daad van medegevoelen met het personeel voorwaar geen goedkoope uitgave beteekent. Ongetwijfeld zal 't personeel der Papier fabriek van beide mededeelingen met ge noegen hebben kennis genomen en daar voor ook alleszins begrijpelijke waardeering hebben. GESLAAGD. Lies Koene, Cor Schoonenberg, Mar in us je Ronde en Garry Dop te Velsen-Noord iju voor het Mulo-examen geslaagd. Nelly 2>chfe.rpenhuizen te Velsen-Noord legde het aanvullingsexamen met goed gevolg af. HENGELAARS IN ACTIE. De Hoogoven-vischvereenlging De IJze ren Voorn zal Zondag in de Staalhaven een wedstrijd houden. Zeker zal er ook dit maal een bevredigende belangstelling voor bestaan. DE WATER VRIENDEN VERGADEREN. Zaterdag zal de zwemvereeniging der Hoogovenstaten haar jaarlijksche alge- meene ledenvergadering houden. Onder meer zal een bestuursverkiezing de aan dacht vragen. BEVERWIJK 25 JAAR BROODBEZORGER. Gisteren was de heer C. Baartse een kwarteeuw als broodbezorger in dienst bü de Coöperatieve Bakkerij ..Algemeen Be lang". Het hoeft wel geen betoog, dat deze dag voor den jubilaris niet onopgemerkt voorbij is gegaan. Van zijn collega's ont ving hij een fraaie bloemenmand, die in den loop van den dag nog door meer werd gevolgd. Gisteravond is de jubilaris en zijn vrouw ten kantore van de coöperatie ontvangen, waar de huldiging door het bestuur plaats had. Bij monde van den voorzitter, den heer H. v. d. Plas, werd de jubilaris toegespro ken en dank gezegd voor zijn trouwen dienst in de afgeloopen 25 jaren. Veel heeft de heer Baartse met de coöp. mee gemaakt, opgang en neergang.vSpr. hoopte, dat hij de laatste jaren weer een opgang van „Algemeen Belang" zou meemaken. De voorzitter bood hierna den jubilaris een enveloppe met inhoud aan. De heer Baartse bracht mede namens ziin vrouw dank voor deze hartelijke hul diging en het geschenk. Arme aardbei Wat wordt er met je gedaan. Dat de tuinders in Kennemerland goede aardbeienkweekers zijn, is reeds overal in den lande genoegzaam be kend. Hun grootste zorg gaat uit naar dit troetelkind van Kennemerland's bo dem en vaak worden er flinke bedrage mee gemoeid om het gewas goed te krij gen. Want een goede tuinder redeneert: „Wie den grond wat geeft, krijgt 't dub bel en dwars terug." Maar waarom hebben die tuinders zooveel moeite voor de aardbei over? Waarom werken ze van 's morgens tot 's avonds tusschen de aardbeien? Enkel en alleen om een goede aardbei te krij gen, welke op de markt zijn centen op moet brengen. Trotsch kan een Kenne- mer tuinder op zijn aardbeien zijn Maar nu komt daar op een goeden dag een advertentie in een krant, waarin. aardbeienblad te koop gevraagd wordt. Ik en velen hebben hun oogen uitgewre ven en nog eens gekeken, maar 't stond er: Aardbeienblad te koop gevraagd. Rara, wat is dat? Ik wist, dat beukenblad voor matras vulling gebruikt wordt en dat afgebroei- de bollen ook al ergens voor dienen, maar aardbeienblad. Maar, lezer, het is zoo. Want niet al leen de aardbei, maar ook de blaadjes zijn plotseling een gewild handelsartikel geworden. Vorig jaar zijn er reeds proe- ven»'Jènomen, maar eerst zonder succes. Toch de laatste proef slaagde en nu ligt het in de bedoeling het blad van de aardbei in de grasdrogerijen machinaal te drogen en het daarna voor een of ander doel te verwerken. Voor welk doel Dat wist men niet, maar wel vertelde men mij, dat de prijs vrij behoorlijk is en voor de tuinders, die hun gewas wil len opruimen, een meevallertje zal zijn. Wie weet, drinken we straks wel aardbeienthee van de Amazonen, slapen we op aardbeienmatrassen van de Mizi Schindler en rooken we aardbeienshag van de Moulin Rouge. Arme aardbei, straks is het blad mis schien nog meer waard en raak jij op 't tweede plan. Ik zie de slagzinnen al: Slaap op aardbeienmatrassen met onge ëvenaarde veering. Tuinders van Kennemerland, kwee kers van vulling voor matrassen Het wil er bij mij niet in. C. B. Het woninggebrek. 5300 woningen moeten worden bezocht. Reeds eenigen tijd is personeel van den dienst van Openbare Werken bezig aan een woning- en gezinstelling. De aanleiding hiertoe is geweest het steeds toenemende woninggebrek. Door systematische verza meling van de daarvoor noodige gegevens zal getracht worden een' beter inzicht te verkrijgen in de woningbehoefte en de sa menstelling van de gezinnen. In het bijzon der zal bij dit uitgebreide onderzoek wor den gelet op de indeeling, de sanitaire voor zieningen, de huurwaarde en het aantal be woners. Wanneer de woningbehoefte en tevens het aantal samenwoningen van meerdere gezinnen in ééngezinswoningen is vastgesteld, zijn daarmede niet alleen de gegevens verzameld voor den noodigen' nieuwbouw, maar kunnen ook de ge- 'wenschte soort, indeeling en grootte beter beoordeeld worden. De verzamelde gegevens zullen in een kartotheek worden vastgelegd, die met be hulp van het bevolkingsregister geregeld wordt bijgehouden. Bij de verschillende maatregelen welke in de toekomst geno men moeten worden, zullen de aldus ver kregen inlichtingen van groot nut blijken te zijn. Elke woning wordt daartoe thans aan de hartd van 'n formulier bezichtigd. Hoe veel omvattend dit werk is, blijkt wel uit het feit, dat volgens de officieele gegevens op 1 Januari 1942 het aantal woningen in Be verwijk 5300 bedroeg. Van bet aardbeienfront. Met den aanvoer van aardbeien gaat het in de afgeloopen dagen langzaam in een dalende lijn en alles wijst er nu reeds op, dat het aardbeienseizoen 1942 spoedig ten einde is. De karren behoeven zelfs al niet meer voor de veilingen te wachten, maar kunnen direct doorrijden, terwijl in het begin van de week nog lahge rijen voor beide veilingen stonden. Het verdeelings- systeem werkt thans zeer vlot en zonder eenige stagnatie wordt de aanvoer thans bewerkt. Het aanbod bestaat nog steeds hoofdzake lijk uit Moulin Rouge af en toe afgewisseld met een enkel klein partijtje Amazonen en Mizi Schindler. Alles wordt nu door de tuinders met dop geplukt doch dit is voor de veilingbesturen aanleiding geweest een ernstige waarschuwing te laten hooren. Want zooals bekend bedraagt de maximum prijs met dop 35 cent en zonder dop 30 cent. Maar nu valt het voor sommige soorten aardbeien niet mee om deze met dop te plukken, o.a. de Amazonen. Het gevolg is, dat soms alleen voor de bovenste laag van een slof met dop geplukt wordt en de rest zonder dop is. De veilingbesturen hebben thans medegedeeld, dat ais deze overtreding gemerkt wordt, de geheele partij als „af wijkend" verkocht zal worden. Enkele €agen geleden berichtten wij, dat de inbrengers van de B E.T.-veiling ge adresseerd hadden tegen den hoogen prijs van de aardbeiensloffen. Deze actie van de tuinders is met succes bekroond, want de directie van de B.E.T.-veiling heeft mede gedeeld, dat nu de aanvoer van aardbeien aan de veiling vrijwel normaal verloopt, zij in staat is dezelfde regeling van het vorige jaar te kunnen handhaven. De prijs der manden bedraagt dus nu voor den tuinder 10 cent per stuk, waarvan 8 cent na de veiling terugbetaald wordt. De week aan «le bloemenveiling Ook de afgeloopen week booti de bloemenveiling ,,'t Centrum" vrijwel weer hetzelfde beeld als in de voorgaande we ken. De aanvoeren zijn over het algemeen bevredigend, doch kunnen aan de groote vraag niet voldoen. De noteeringen voor alle soorten bloemen zijn dan ook aan den hoogen kant. De Irissen zijn thans zoo goed als van de markt verdwenen. Slechts enkele kleine partijtjes Engelsche Irissen zijn nog aan wezig en vonden "Vlot hun weg naar den handel. Deze leemte in den aanvoer wordt echter al weer aangevuld door het steeds stijgende aanbod van Gladiolen, welke voor zeer hooge prijzen van de hand gaan. De kwaliteit van dit. kasgoed Is uitstekend. Daarnaast komen ook de kasviolieren in steeds grooter verscheidenheid los. Voor deze aardjge bloem bestaat eveneens veel kooplust. Als nieuwigheden waren er in de afge loopen week eenige grootbloemige Dahlia's en Lelies van de soort Lilium regale. Vooral voor" deze fraaie Leliesoort wenden hooge prijzen besteed. Het overige aanbod bestaat uit een zeer gevarieerde collectie zomer bloemen, Amerikaansdie anjers en eenige partijtjes Rozen. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: H. van der Bos, fabrieks arbeider en M. de Gooyer. werkster, beiden Heemskerkerweg 55. Adres na huwelijk: Heemskerkerweg 55. Nic. Hoogewerf. mach. houtbewerker. Hoflanderweg 6. alhier en E. J. A. Backer, z. beroep, Hoflanderweg 8. Adres na huwelijk: Wolff en Dekenstraat 37, alhier. Getrouwd: Chr. Böhm en J. Kluft; H. J. Heerens en A. M. A. Groeneveld; J. C. Steyn en W. v. Verseveld. Geboorten: A. WarinkMandemaker. z., De Visscherstraat 26; A. HartogKef. z., Heemskerkerweg 156; C. M. Alv. Gils, d., Kanaalweg 55: G. G. de JongHoogeland. d„ Marktweg 7; A. ZandbergenTamis, z., Heemskerkerweg 72; E. GroenlandAppel, d., Burgerhartstraat 4; G. StikvoortEskes, z„ Meerstraat 7; H. Groeneveldv. d. Mey, d„ v. Hogendorpstraat 11: A. MinnesMi chel, 'c.. Assumburgstraat 20. Overleden: H. G. Caarls, 64 j., Relweg 51. Inenting tegen pokken. Op Dinsdag 21 Juli zal des namiddags van 3 tot 4 uur in het Witte Kruis Badhuis aan de Baanstraat gelegenheid bestaan tot kostelooze inenting tegen pokken. Te Wijk aan Zee bestaat hiervoor op Woensdag 22 Juli gelegenheid en wel ten huize van den arts W. Netelenbos, Helm- weg 71. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat ingevolge 'o In- entingswet 1939 't bewijs van inenting moet worden overgelegd vóórdat de kinderen tffen leeftijd van één jaar hebben bereikt. Voor een juiste vermelding van de nar men der kinderen dient men het trouw boekje of geboortebewijs mede te brengen. GESLAAGD. Te Haarlem slaagden voor het M.U.L.O.- 'diploma A: Henny Muys, Jannie Roos en Mimi Baars, allen alhier, leerlingen van de openbare U.L.O.-school. ALS ER ZIEKEN ZIJN. Voor spoedgevallen wordt Zondag a.s. de dienst waargenomen door Dr. M. A. de Rui ter, Dr. Schuitstraat 44. telef. 3553. In de week van 12 tot 19 Juli is de apo theek Donk^, Breestraat 61, telef. 3150. be last met de waarneming van den Zondags- en nachtdienst. De dienst gaat Zaterdag avond 8 uur in. WATERPOLO. Dinsdagavond speelt K Z. 1 voor de com petitie in Zwembad „Adrichem" een polo- wedstrijd tegen V.Z.V. 3 uit Velsen. ATHLETIEK WEDSTRIJDEN VAN D.E.M. Zondag 2 Augustus organiseert de athle- tiekafdeeling van de R.K. Sportvereeni ging „D.E.M." regionale wedstrijden op haar terrein aan den Hoflanderweg. Het programma bestaat hoofdzakelijk uit num mers voor C-klassers en eenige junioren nummers. CASTRICUM EERSTELINGEN. Aan de veiling Ons Belang werden da eerste capucljnder* aangevoerd. Dienst «Ier apotheken. De dienst der apotheken zal Zondag door de IJmuider Apotheek aan het Konings plein worden waargenomen. Van heden tot en met Vrijdag is de inrichting ook met den avond- en nachtdienst belast. De Kennemer Jagers. De leden der Wandelsportvereeniging De Kennemer Jagers behouden nog steeds het onderling contact. Het bestuur heeft de bakens verzet en daardoor werden er reeds aardige uitstapjes gemaakt. Zondag 5 Juli beleefde een groep var. ruim dertig leden een onvergetelijken dag. Per trein vertrok men naar Alkmaar, waar men in kleine groepjes een gezellige wandeling maakte. In de omgeving van Bergen heeft men zich uitstekend vermaakt. Men heeft het voornemen om Zaterdag 1 en Zondag 2 Augustus een weekend dooi te brengen m Schoorl. In het Vereenigingsgebouw aan de Kal- verstraat komen de leden der Wandelsport vereeniging De Kennemer Jagers 23 Juli bijeen voor de gebruikelijke veertiendaag- sche clubbijeenkomst. Allen worden om acht uur verwacht. Stellig zal er weer naar hartelust worden gedanst en gesjoeld. NED. HERV. EVANGELISATIE. Voor de Nederlandsche Hervormde Evan gelisatie zal Dinsdagavond half acht in het lokaal Oranjestraat 8 ds. Keek te Staphorst optreden. Ds. WILDSCHUT LEIDT JEUGDDIENST In de Goede Herderkerk aan den Velser duinweg zal ds. A. A. Wildschut te Rotter dam. vroeger alhier, Zondagmiddag een jeugddienst leiden. Bovenste rü van links naar rechts: Een groot aantal jonge mannen is dezer dagen I Pax Holland-c). Aan het Oostelijk front. Sovjets, die tijdens den omsingelingsslag naar de mooiste deelen van ons land vertrokken, om in kampen van den Nederland- aan de Wolchow in Duitsche gevangenschap geraakten. schen Arbeidsdienst den Arbeidsplicht te gaan vervullen. (N.A.D.-Molkenboer-V.N.P.- I (Orbis-Holland-p.k. Schürrer-Pax Holland-c) Agenda IJmuiden ZATERDAG 11 JULI. Thalia: O, die Mannen, 8 uur. Rex: Was ik maar nooit getrouwd, 8 uur. De Pont: Truxa, 8 uur. ZONDAG 12 JULI. Thalia: O, die Mannen. 3. 5.15 en 8 uur. Rex: Was ik maar nooit getrouwd, 3 en 3 u. De Pont: Truxa, 3 en 8 uur. MAANDAG 13 JULI. Bioscopen: Zie Zaterdag. DIENST APOTHEKEN Avond- en nachtdienst: IJmuider Apotheek Koningsplein. BELANGRIJKE TELEFOONNUMMERS: Politie, hoofdbureau: 5178 - 4377 - 5555 Politie. Willemsplein 5400 Brandweer 5242 E.H.B.O., A. P. Bakker 545» E.H.B.O Velsen4989 Luchtbescherming, hoofdpost 414'- Antonius Ziekenhuis 444 IJmuider Apotheek 4229 Kennemer Apotheek 4204 Onderste rij van links naar rechts: Bü Gcncmuiden in Overijsels Noord westhoek, is I storm. Van Geelkerken, heeft Uonucrdag op het Binnenhof te 's-Gravcnhage de de biezenoogst weer begonnen, waarbij de mannen tot aan hun middel in het water I 320 vertrekkende vrijwilligers voor den Germaanschen Landdienst in het Oosten toe staan. (v. Buiten-Pax Holland-c), De hoofdstormer van den Nationalen Jeugd- I gesproken. Een overzicht. (Polygoon-Meyer-Pax Holland-c)

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3