STADSNIEUWS Concert in <Ie Groote kerk. Het concert dat Vrijdagavond in de Groote Kerk gegeven werd door Hubert Cuypers' bekende knapen- en mannenkoor „De Min- nestreelen". door Schoten's Chr. Gemengd Koor en door Jac. Zwaan als organist en als dirigent van laatstgenoemd ensemble, had ondanks het ongunstige weer, vrij veel belangstellenden gelokt. Gezien de drieledige combinatie die het programma te veezorgen had, was er aan afwisseling geen gebrek. Nauwelijks was de weergalm van het slotakkoord van Bach's Passacaglia-Fuga weggestorven, of men hoorde vanaf het andere einde der kerk den reinen zang van het knapenkoor, dat. met begeleiding van harmonium in aethe- risch fijne tinpeen liturgische melodie aan hief; en na een eerste beurt van de Minne- streelen, die ook meerstemmige koorzang omvatte, werd de aandacht gevergd voor het Schotensch ensemble, dat onder 't orgel had post gevat. Zoo alterneerden de presta ties tusschen West- en Oostzij van den weidschen tempel, ook een tweede maal. nadat Jac. Zwaan Choral III van Franck op het orgel gespeeld had. De heer Zwaaïi had het zich al? organist wel wat moeilijk gemaakt bij al de inspan ning die ook de koordirectie van hem verg de; wij hebben hem dan ook wel,eens rus tiger en correcter op het Muller-órgel hoo- ren spelen dan ditmaal: wat niet wegneemt, dat hij nu toch ook goede momenten had in de Fuga van Bach en in de eerste helft van Franck's Choral. De indrukken van de me dewerking van Hubert Cuypers' koor cul mineerden op de zeldzame stemcultuur van de knapen. En in deze oneindige ruimte1 kwam dit zuivere en objectieve zingen vol komen tot zijn recht. Tot de treffendste mo menten meenden wij te moeten rekenen de wel wat precieuse, maar niettemin heel mooie vertolking van de Gregoriaansche Pinkster-sequens „Vcni sancte Spiritus". Onder de meerstemmige nummers was vooral een „Rorate caeli desuper" van Cuy pers geschikt om de goede kwaliteiten van het koor waardig te belichten: opmerkelijk was hierbij de prachtige verhouding van de knapenstemmen tot de fraaie geluiden van de mannenbezetting; en als geheel had deze koorzang een ongemeenen glans. Het zou wat waard geweest zijn van zoo'n en semble eens,een degelijk polyphoon pro gramma te hebben mogen hooren, in plaats van de lieve bewerkingen die in hoofdzaak ten gehoore gebracht werden. Schoten's Chr. Gemengd Koor zong eerst twee motetjes van Palestrina en het stra lend Jubilate van Orando; naderhand kwam he: k&or nog met „Avondgebed" van Wil lem Landré en met het uitgebreide con coursstuk van Cuypers „Super fiuminn Babylonis". Het was vooral met dit laatste nummer, dat Jac. Zwaan en zijn ensemble veel eer inlegden; hier kon men zich eens dapper laten gaan en zijn zanglust uitzin gen. De dirigent hield in het geheel een goede rhythmisehe stevigheid en de klank bleef frisch. JOS. DE KLERK. Frans Hals Theater: De Postmeester. Het Frans Hals Theater geeft een reprise van de aangrypende en boeiende film „De Postmeester'', vervaardigd naar de bekende novelle van Poesjkin. Men krijgt dus riog- rnaals gelegenheid, het meesterlijke spel van Hèinrich George, Hi 1de Krahl en Siegfried Breuer te bewonderen in dit verhaal uit het oude Rusland, met zijn schrille contrasten tusschen stad en platteland, een geschiede nis van een eenvoudig meisje, dat in tie groote stad ten onder ging, maar dat voor haar vader de waarheid wist te verbergen In het bijprogramma worden o.a. binnen- en buitenlandsche journaals vertoond. SJ. KUIPER. Luxor Theater: Robert Koch D? scenarioschrijver van deze film heeft niet zijn toevlucht genomen tot het rijk der farttasie. doch geput uit de werkelijkheid der historie: de geschieidenis van Robert Koch, den Duitschen arts. die onvermoeid jaren en jaren werkte en er ten slotte in slaagde, den verwekker der tuberculose te vinden. In een juiste historische interpretatie legt de film den nadruk op de beteekenis van deze ontdekking. Emil Jannings speelt de rol van Koch op sublieme wijze, beheerscht en ingetogen. Zijn tegenstander, prof. Vir- chow, wordt voortreffelijk uitgebeeld door Werner Krauss. ..Robert Koch" is een groot- sche film. die den toeschouwer sterk impo neert, zij het dan ook meer door den inhoud dan door de vormgeving. SJ. KUIPER. .Moviac: Onder gele vlag. Het journaal-theater Moviac is met in gang van deze week het kleine theater met de greote reprises geworden. - Als eerste reprise wordt uitgebracht: Onder gele vlag. met Hans Albers en Dorothea Wieck. Deze film is het inderdaad overwaard 'om nog eens gezien te worden. Geestig en char mant spel van Hans Albers, afgewisseld door vroolijke tooneeltjes op het quaran taine eiland. Toch is dit een film met een enistigen ondergroijd en derhalve geen uit gesproken „lachfilm". Voor hen, die deze film reeds zagen is het heusch de moeite waard om de kennismaking nog eens te hernieuwen. Dorothea Wieck geeft hier eveneens zeer knap spel. Het Ufa-wereldnieuws bevat o.a. opna men van het nieuwste Duitsche geschut tij dens de beschieting van Sebpstopol en voorts andere actueele gebeurtenissen uit het buitenland. Tobis-Hollandsch nieuws is ook weer zeer gevarieerd. - Anth. Steen Palace: Groot alarm. De film „Groot Alarm" geeft niet alleen een kijkje achter de schermen van het le ven van brandweerlieden in Münehen. maar brengt tevens sensatie. Een wacht meester heeft een licht ontvlambaar hart en spelen met vuur is dus gevaarlijk. Hij tracht in aanraking te komen met een meisje, waarmee hij vroeger verloofd is geweest, doch er komt een ander in het spel. Deze maakt deelt uit van een complot, dat het gemunt heeft op een kostb'ar bezit uit de fabriek, waar liet meisje werkt. De wachtmeester tracht den man te ontmas keren en als hij daar bijna in slaagt, sticht de ander brand, welke noodlottig dreigt te worden. brandweer is echter paraat en de wachtmeester maakt het meisje gelukkig door zijn moedig optreden. „Groot alarm" is een onderhoudende film, welke den bezoeker vroolijke en spannende oogenblikken be zorgt. A. OVERMEER. AGENDA ZATBRTWG-11 JUUT Frans ïï/tls: ,,De Post/meester", toegang hoven IS jaar. 2.30. 6.3-0 on 8.45 uur. (Zon dag 2, 4.15, 6.30 en 8.4-5 uur). Palace: „Groot Alarm,". toegang boven 18 jaar, 2, 6.30 en 8.4-5 uur (Zondag 1.30, J.45, 6.30 en 8.4-5 uur). Rembrandt Theater: „De eer van Stephan Rakitin", toegang hoven 18 Jaftr, 2.30. 6.30 #n 8.45 uur. (Zondag- 1.30. 3.45. 6.30 en 8.4-5 uur). Luxor Theater: „Robert Koch". toegang hoven 14 jnar, 2.30. 6.30 en 8.4-5 uur. (Zon dag 1.30, 3.4i5, 6.30 en 8.45 uur). Moviac Theater: „Onder gele vlag", toe gang hoven 18 jaar, 2. 4. 7 en 9 uur (Zon dag 11.30, 1. 3. 5. 7, en 9 uur). ZONDAG 12 JULI Bioacopen: Middag- en avondvoorstel lingen. MAANDAG 13 JULI BioscopenMiddag- en avondvoorstel lingen. NACHTDIENST APOTHEKEN A-potheek van Rijn, KI. Houtweg 15. tel. 1-0539. Firma C. G. Loomoyer en Zn., Zijlweg 34, tol. 12495. Nolfs Apotheek. Kruisstraat 2G, tolef. 11174. Apotheek Schotsman. Binnenweg 206, H-c-em stede, tel. 2-S320. Wai. Hoofdredacteur: J. V. Baudewyns, Haar lem. Plaatsvervangend Hoofdredacteur: F. C. Derfcs, Haarlem. Chef van Dienst en Stad: S. R. Kuiper. Haarlem. Sport en stad: A. Ovenneer. Heemstede. Buitenland: J. C- van der Laag, Heemstede (afw.). Haagsch Redacteur- B. Korsten. Den Haag (afw.). Binnenland: 3. A. Steen Jr., Zandvoort. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarse), llmuiden, Advertenties: D. A. J. Spek, Haarlem. Rembrandt Theater: De eed van Stephan Rakitin Toen Bulgarije het verdrag van Neuilly moest önderteekenen, maakte het land een tijd van onrust oproer en politieke ver deeldheid door. Het was toen,dat vorst Mei- nik gevangen genomen en met tien patriot ten ter dood veroordeeld werd. Het vonnis moest door een hunner aan de anderen 'oltrokken worden. Deze eene zou dan in vrijheid worden gesteld. Vorst Melnik geeft zijn trouwe bediende Stephan Rakitin bevel het vonnis uit te voeren en de beide kinde ren van den vorst in veiligheid te brengen. Rakitin vervulde deze bijna onmenschelijke taak, nadat hy den vorst gezworen had de, kinderen te zullen opvoeden om hun vader te wreken. De opvoeding neemt hij op zich. maar zeventien jaar later voltrekt hijzelf de taak der bloedwraak. Hèinrich George, bekend uit „De Post meester", speelt de rol van den trouwen dienaar op meesterlijke wyze en weet de dramatische spanning steeds hooger op te voeren tot aan de ontknooping, waarin hij zich als speler van grootsche allure laat kennen en het gegeven, dat bij een mindere vertolking stellig veel van zijn waarde ver loren had, menschelijk en volkomen aan vaardbaar maakt. Déze prachtige indruk wekkende romantische film is een mede slepend werk geworden, dat aller belang stelling ongetwijfeld verdient. A. O vermeer Postzegels ter waarde van f 5000.— gestolen. Dezer dagen kreeg een postzegelhandelaar in de Groote Houtstraat te Haarlem be zoek van een jongeman, die eenige post zegels te koop aanbood waarvoor de nan- delaar echter geen belangstelling had. Na dat de jongeman den winkel had verlaten kwam de winkelier tót dè ontdekking, dal ook een voorraadboek met postzegels tei waarde van ongeveer vijfduizend gulden was verdwenen. Direct waarschuwde hij andere postzegelhandelaren en dit bleek 'n goede gedachte géweest te zijn, want de jongeman bood korten tijd later in een an deren postzegelhandel de postzegels te koop aan en kon toen door de inmiddels gewaar schuwde recherche aangehouden worden Hij ontkende aanvankelijk, iets van het verdwenen voorraadboek af te weten, doch bij een nader verhoor viel hij door de mand Hij verklaarde, met een tweeden jongeman in den winkel in de Groote Houtstraat te zijn gekomen. Toen de winkelier niet direct verscheen, nam de tweede persoon 't voor raadboek, dat achter de toonbank lag. weg en ging den winkel uit. Deze jongeman, een twintigjarige boekhouder uit Amsterdam, is door de Haarlemsche recherche aangehou den. Het verdwenen boek met postzegels is in Amsterdam in beslag genomen. VERKOOP VAN ABNORMAAL VERBODEN. De Nederlandsche Sierteelt Centrale brengt ter kennis van belanghebbenden, dat een besluit wordt voorbereid, hetwelk o.a. zal inhouden, dat het bewerken of doen bewer ken, het verwerken of doen verwerken, van bollen van hyacinten, tulpen, narcis sen en crocussen, op andere wijze dan voor normaal gebruik van die bollen noodig is, is verboden. PERSONALIA. Te Den Haag slaagde de heer L. A. Meyer te Haarlem voor het diploma gemeentead ministratie, uitgaande van de Ned. Ver- eeniging voor Gemeentebelangen. HET'KIND VAN DE BUURVROUW Zaterdag 18 en Zondag 19 Juli voert het gezelschap „Bouber" het tooneelstuk van Johan Elsensohn „Het kind van de Buur- rouw" in het Gem. Concertgebouw o-p. Het ecuk wordt geheel gespeeld in eigen décors. Bekendmaking aan familie leden en vrienden van in Nederl.-Indië geïnterneerden. Zij, die Nederlandsch-Inöië familie leden of vrienden hebben van wie zij weten of vermoeden kunnen dat zij geïnterneerd zijn, kunnen hen met groote kans van wel slagen bereiken door hun brieven als volgt te adresseeren: Internie^ie Sendung Gebührenfrei Internee mail Postage free To mr(naam en voornamen) Netherlands subject internment camp Ramgarh province of Bihar British India. Afzender:-.(naam en volledig adres duidelijk invullen). Over alles wat de familie-omstandighe den van den geïnterneerde of van den schrijver zelf betreft kan veilig geschreven worden. Zoo ook over de zaken en de finaVi- ciën van den geadresseerde, mits in zoo danige algemeene termen dat dit voor de censuur aanvaardbaar is. Echter is het beslist noodzakelijk alles te vermijden wat de politiek betreft en er ook overigens aan te denken dat alle brie ven aan een zeer strenge censuur onder worpen zijn. Daarom moet. ook het schrift zoo duide lijk mogelijk zyn. Heeft men niet veel te schrijven, dan verdient het de voorkeur dit op een briefkaart te doen. waarvan de cen suur gemakkelijker en vlugger gaat. Met het oog op de onzekerheid der postverbin dingen is het raadzaam, bijvoorbeeld om de veertien dagen, copieën van brieven na te zenden. Tenslotte dit; de brief of briefkaart moet geopend (in niet gesloten enveloppe) en zonder geleidebrfef ingesloten worden in een gefrankeerde enveloppe en geadres seerd aan het Nederlandsche Roode Kruis. Bezuidenhoutscheweg 33. den Haag, dat voor de verdere verzending zorg draagt. Een opgave van de met zekerheid in In- ië geïnterneerden het staat echter vast dat later nog vele anderen geïnterneerd worden is afgedrukt in de eerelijst. op genomen in het nummer van ..Volk en Va derland", van 13 Maart 1942. Zij. die niet of niet meer in staat zijn dit nummer te raadplegen kunnen desgewenscht van de bedoelde opgave een afdruk verkrijgen door zich daartoe te wenden tot het com missariaat voor Indische zaken van de N.S B„ Zeestraat 76. den Haag. dat zich ook voor eventueel? verder gewensehte infor maties omtrent deze aangelegenheid gaarne beschikbaar stelt Verduisteren van 22.00 tot 5.31 uur 12 Juli: zon op 5.31. onder 21.59 uur maan op 4.53. onder 20.56 uur 73 Juli: zon op 5.32. onder 21.58 uur maan op 5.44, onder 21.38 uur (V. M. 12.23 uur) 14 Juli: zon op 5.33, onder 21.57 uur maan op 6.39, onder 22.16 uur Bubi. een voorbeeld voor allen. S.S.-P.K. Met zijn oolijken, blonden kwajongenskop was hij direct met iedereen igoede maatjes. Soms liet hij ons door zijn droge, vaak rake opmerkingen en zotte kwinkslagen gieren van het lachen. Wie hem voor het eerst „Bubi".noemde, ik weet het niet meer. Ik geloofonze transport- fuehrer, maar „Bubi" was en „Bubi" bleef hij. tot we afscheid namen. Tijdens de dagenlange reis van Holland naar ons garnizoen te Klagenfurth werden we vrienden. Hij was de jongste van ons allen. Te jong eigenlijk met zijn bijna acht tien jaren. Genoegeiijk en met nauwelijks verholen leedvermaak zat hij te vertellen, hoe ze morgen „op kantoor" op hem zou den wachten en dat hij intusschen „al lang en breed in Duitschland zat". Vol trots ver telde hij, dat hij „weggeloopën" was. „Ik ben 'm gesmeerd" grinnikte hij voldaan. Toen het donker werd, werd hij vertrou welijker en vertelde mij van thuis, van zijn ouders, die hem uitlachten als hij over zijn geloof in den Fuehrer sprak. „Moeder heb ik een brief geschreven", vertelde hij, „maar begrijpen zullen ze het thuis toch wel niet". En toen kreeg ik het heele verhaal te hooren. Het gewone verhaal van een jon gen. als velé anderen, de roepstem van den Fuehrer volgend, gehoorgevend aan den innerlijken drang. Zijn geloof in den Fuehrer niet met woorden, maar met daden eindelijk te kunnen bewijzen. Was er dan eigenlijk zoo veel verschil tusschen hem en ons, ouden? En toch wa ren er onder ons mannen, die zijn vader hadden kunnen zijn. Het toeval wilde, dat we niet alleen op dezelfde slaapzaal ingedeeld werden, maar ook onze kleerenkast tezamén deelen moes ten. Al gauw was hij, niet alleen bij ons, maar bij de geheele compagnie, den kom-" pegniefuénrer incluis: „Bubi". In onze compagnie was maar één -Bubi. steeds bezig met kwajongensstreken en 's avonds na dienst voerde hij het hoogste woord en het hoogste lied. 'n Echte kwa jongen onder ons ouderen, en tochzoo jong als hij was, vaak sloeg hij met zijn rake op- en aanmerkingen den spijker op den kop. Zoo verkondigde hij op een avond langs zijn neus weg: „In den trein was hel met jullie kameraad voor en kameraad na. nu hoor je het woord „kameraad" niet meer, maar we' zijn het". We keken elkaar eens aan, 'n enkele grin nikte schaapachtig, maar we wisten dat hij gelijk had. We wgren niet alleen uiterlijk maar ook innerlijk hard aan het verande ren. Onze bleeke kleur was weg, we liepen losser en meer rechtop, we waren niet meer zoo schutterig als in de eerste dagen, kort om, we werden (een vertaling voor dit ty pische soldatenwoord is er niet) „Zackiger". De dag kwam, waarop Bubi zich ziek moest melden. Hij wou graag, maar de dienst was te zwaar voor hem. Hy was inderdaad te jong. Toen onze compagnie vertrok, nam onze kamer den avond tevoren afscheid van hem in het ziekenhuis. Hij w.as nog altijd de zelfde kwajongen. Vol grollen en grappen. E11 toch konden we merken dat het hem speet, dat hij niet meekon. We hebben hem gemist later, maar tijd om te schrijven, hadden we niet. Vandaag, bijna twee jaar later, zag ik hem terug. Vanavond in de kantine zag ik opeens een bekend gezicht.tenminste. ik geloof.nee, dat kan niet, zoo kan een mensch niet veranderen. Dat kan onze Bubi niet zijn, misschien familie van hem. of zijn oudere broer. Het gebeurt wel meer dat twee, soms zelf? drie broers bij de „Westland" dienen, en dan al „Rotten- fuehrer"Nee, dat kan niet. Op hetzelfde oogenblik kijkt hij mij aan en komt naar mij toe. „Heil". „Heil". Meer zeg ik niet, want ik geloof nog altijd niet, dat het ónze Bubi is. We kijken elkaar nog eens goed aan en dan zegt hij plots: „Hoe gaat het met jou?" „Verr.dus je bent het toch". „Natuurlijk ben ik het. Alleen herkende ik je niet direct", zegt hij. „Je bent zoo veranderd". Allemachtig, wat ben jij veranderd, denk ik bij mezelf. Toen was hij echt nog een Bubi, een echte kwajongen nog en nu zit er een man tegenover me. 'n Kalme, be daarde, bruingebrande pezige kerel, met 'n paar heldere vaste blauwe oogen. Op zyn borst 't „Verwundeten-abzeichen" en het „Sturmabzeichen". En dan komen van beide kanten de vragen los. „Weet jij waar Joop Visser gebleven is?" „Neen, maar waar zit Willi Smeets, weet je nog, -met dien blonden kuif?' ,-,Die is gevallen"zegt hij. „Ohzeg ik. verder niets. We praten dien avond honderd uit. Om negen uur wordt de kantine gesloten. Nog even staan we buiten te praten, dan nemen we afscheid. Morgen gaat hij, voor het eerst sinds bijna twee jaren, met verlof naar Holland. Genezingsverlof. Nog lang lig ik 's avonds wakker in bed. Eerlijk..., ik ben een beetje trotsch op hem. Wat zullen z'n ouwelui opkijken, als hij daar opeens aan komt zetten. Ze heb ben het indertijd niet met een applausje begroet, toen hij naar de Waffen-S.S. ging. Ik ben benieuwd hoe de ontvangst thuis zal zijn. 'n Knaap van een vent is hij ge worden, een zoon waar zijn vader trotsch op kan zijn, een zoon, waar heel het Neder landsche volk trotsch op zijn kan. 't Is in ons landje nog altijd niet zooals het zijn moet, maar met zulke kerels als Bubi komen we er. S.S.-oorlogsberichtgever Bouke Veltman. De Ned. Toiiristenbond (A.N.W.B.) reikt 50.000ste kampeerkaart uit. Aantal sedert 1940 verdubbeld. De Ned. Toeristenbond (A.N.W.B.) zal de volgende week de 50.000ste kampeerkaart uitreiken. Op 15 Mei 1936 hebben de Alg. Ned. kampeervereeniging en de Neder landsche toeristenkampeerclub de eerste kampeerkaart afgegeven. In 1937 werden reeds 4000 kaarten uitgereikt en deze snelle groei heeft zich voortgezet. Kort nadat in 1940 de werkzaamheden door den A.N.W.B. waren overgenomen, werd de 25.000ste kaart uitgereikt, welk aantal dus thans is verdubbeld. Daar vrij wel iedere gemeente verlangt, dat een kampeerkaart kon worden vertoond alvo rens toestemming tot kampeeren wordt ge geven, is de kaart voor den kampeerder een kostbaar document. AANMELDING ARBEIDSFRONT Meer d^n vijftig kampen van den Ne- derlandsohen Arbeidsdienst zijn thans be legd en vele-duizenden jonge Nederlanders vormen daar gedurehde hun diensttijd van vijf en een halve maand gemeenschappen, waarin karaktersterkte, gezondheid en onderlinge kameraadschap, naast eerbied voor den arbeid, als hoogste waarden gel den. Op 4 Januari 1943 zullen echter nieuwe arbeidsmannen in deze NA.D.-kampen worden gelegerd en in verband daarmede heeft de commandant van den Neder- landschen arbeidsdienst de aanmelding ven vrijwilligers voor die .dichting" met in gang van Woensdag 15 Juli a s. tot nader order opengesteld. Als vrijwilliger kan zich aanmelden hij ongehuwd is; le. dié den leeftijd van 17. echter nog niet dien van 24 jaar heeft bereikt en die 2e. die in den loop van 1943 in aanmer king ^wenscht te komen voor eén aanstel ling in openbaren dienst of hii het btizon- -ier onderwijs en die na 31 December 1919 is geboren. De vriiwilljee aanmelding kan geschie den bij de arbeidsbureaux. de gemeente huizen of bi? de N.A D.-aa.nmeldingsbu- reaux te Amsterdam. A neldoorn 's-Gra- Harderwijk op den tweesprong: Een stervend visschersdorp of een moderne badplaats? Als de Zuidoostpolder gereed komt... In een'behaaglijk zonlicht ligt Harder wijk, de poort der Overveluwe en een won derlijk schouwspel brengt relief in de oude Visscherspoort, die alis een vergeten steenen heerscher uitkijkt op het wijde strand. Ginds waaien bij tie haven de wimpeltjes der binnengeloopen visschersvloot en als een.sluitstuk van de boulevard met zijn wit- gepleisterden stadsmuur, waarachter een molen zijn wieken tegen het blauw laat sil- houetteeren, rijst het heldere scheeps- lichaam van de boot der HollandVeluwe- lijn op, die tal van dooreen-krioelende toe risten aan land gezet heeft. Aldus een korte close-up van het ruim 700 jaren oude „Harderwioh", dat thans op een wonderlijken tweesprong van zijn geschie denis gaat komen. Want gqgtaag gfiat het millioenenwerk der Zuiderzeedrooglegging voort.... de gemalen daveren en reeds staat de Zuid-Óostpolder op de kaart, die verschillende kustplaatsen het grauwe, schier onafzienbare water zal ontnemen, om er groen, sappig land voor terug te geven. En vooral dan komen er te Harderwijk interessante problemen, de vloot zal zin loos worden en in de netten zullen gaten vallen. Maar in dit plaatsje,- sluimeren groote mogelijkheden, die ook ónderen ge zien hebben en waarom in het verleden heel wat gevochten is.... verschillende keeren zijn energieke doch tevergeefsche bo gingen gedaan om dit unieke stadje, welks heele bouw en ligging eigenlijk voorbestemd is tot badplaats, in te schakelen in de „pa rels" onzer kust. Maar burgemeester Vos heeft ons gezegd, dat Harderwijk in de toekomst wel zijn geluk zal grijpen: het moet een belangrijke badplaats worden met een ruime jacht haven. een bloeiend hotelwezen en een druk bezocht strand. Langs de kust blijft immers een waterstrook van 2 kilometer en dat is ruimschoots voldoende om een suggestie van de zee te scheppen. Harderwijk, de oude Hanze-plaats. destijds door Graaf Otto van Gelre tot stad verheven, staat dus aan den vooravond van een geheel nieuw hoofd stuk. Het zal stellig vreemd zijn. wanneer men hier geen yloot meer heeft, want tieze behoorde immers tot de „ziel" van het voor malige vestingstadje en vormde tevens de voortzetting van een roemruchte traditie. En hoewel de historie de Harderwijkers leerde, de smart van het offeren met be grip te ondergaan verdween ook niet de beroemde 17e eeuwsche Universiteit, waar Boerhaave en Linnaeus doceerden, gevolgd tioor de Munt. die hier eens gevestigd was? het afscheid zal zwaar zijn. Maar men heeft zich ook aangepast aan het feit, dat 'de befaamde positie van de haringvangst door den afsluitdijk verloren ging de beroem de Harderwijker zandbank, waaraan men volgens den volksmond den grooten buit verdankte, omdat hier de haring zoo mak kelijk met tien buik overheen kon glijden om het kuit af te schuiven, verloor hiermede ook haar legendarische beteekenis. Harderwijk hoeft echter niet te wanho pen allerminst. Er zal natuurlijk een wat stroeve „overgangsperiode" zijn, maar de strandeommissïe zal niet stilzitten. Er zal alle aandacht aan besteed worden om Har derwijk nog meer dan tot nog toe tot een toeristencentrum te maken, waarbij de bos- schen van Ermelo als attractief element nog een handje zullen helpen. We hebben het Harderwijker strand eens bekeken en oris verwonderd, dat hier slechts een paar ver dwaalde badhokjes staan er is een nietig begin en men vermoedt dadelijk, wanneer het oog over het breede groene vlak van de daarvoor gelegen stadsweiden oftewel „De: Wellen" glijdt, welke mogelijkheden hier zijn. De man. die in het verleden steeds geijverd heeft om Harderwijk groot te ma ken als badplaats, is de Hartierwijksche fa brikant Den Herder: de bestaande kleine haven en dit miniatuur-strand, dat 's Zon dags gesloten is, zijn de eenige vruchten van zijn verwoede actie. Er was toen veel tegen werking en toen ettelijke jaren geleden de kogel door de kerk scheen, omdat men het uit de haven gebaggerde zand op het strand gespoten had en een thans weer verdwenen paviljoen had laten bouwen, verschenen er groote borden: .Verboden te zonnebaden". Er werd zelfs een scheidingslijn van paaltjes gebouwd, die 100 meter de zee inliep om aldus een bad voop mannen en een voor vrouwen te scheppen. En 'pet gevolg was. dat de menschen er weinig voor voelden om in hun colbertje te zitten zweeten op het stranti en naar elders trokken. De ontkie mende mogelijkheden waren gedoemd te sterven. Maar het laatste woord is over dit probleem nog niet gesproken: nog draagt de zee zijn grauwen golfslag van een verren einder aan, maar reeds teekenen zich de contouren van een nieuw Harderwijk af. Gort, gemengd meel, havermout en koffiesiirrogaat. De secretaris-generaal van het departe ment van Landbouw en Vlsscherij maakt be kend, dat gedurende het tijdvak van 12 Jjjli tot en mqt 8 Augustus a.s. de ter ver krijging van gort aangewezen bon „alge meen 341" recht geeft op het koopen van 125 gram gort e.d. in plaats van op het normale rantsoen van 250 gram. Daarnaast is evenwel bon „algemeen 342',' aangewezen, welke uitsluitend recht geeft op het koopen van 125 gram gemengd meel. Het totale rantsoen blijft derhalve gehandhaafd or 250 ivam. De bovenomschreven wijziging brengt te vens mede, dat degenen, die hun rantsoen in den vorm van gortpap wenschen op te nemen, voor het rantsoen van vier liter gortpap zoowel bon 341 als bon 342 daar voor moeten inleveren. Met nadruk wordt er de aandacht op gevestigd, dat het niet geoorloofd is het rantsoen van vier liter gortpap te koopen /oor twee bonnen 341 of twee bonnen 342, terwijl het evenmin is toegestaan een half rantsoen, d.i. 2 liter gortpap, te koopen op bon 341 of bon 342. Degenen, die hun rantsoen willen op nemen in gemalen gort, bereid met gemalen magere blokmelk en suiker, moeten per drie pakjes twéé bonnen 341 inleveren. Voorts wordt ditmaal wederom haver mout verkrijgbaar gesteld op den peul vruchtenbon. Het zal evenwel in verband met den bij den handel aanwezigen voor raad havermout niet mogelijk zijn, dit ar tikel op alle bonnen, waarover men be schikt, te 'koopen, zoodat men er genoegen mee zal moeten nemen, gedeeltelijk haver mout en gedeeltelijk peulvruchten te ont vangen. Ten slotte wordt er de aandacht op geves tigd, dat bon „algemeen 338" aangewezen voor koffiesurrogaat. in plaats van geduren de vier weken, gedurende acht weken gel dig zal zijn. De nieuwe aardappelbon: 36 A De secretaris-generaal van het departe ment van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat voor de distributieperiode van 12 tot en met 18 Juli a.s. het aardappelrant soen wederom is vastgesteld op 2V2 K.G. In verband hiermede geeft gedurende het tijd vak van Zondag 12 tot en met Zaterdag 18 Juli a.s. elke der met ,,36a" genummerde bonnen van de aardappelkaart recht op het koopen van 1 1/4 K.G. aardappelen. Me* nadruk wordt er de aandacht op gevestigd dat het verboden is reeds op Zaterdag 11 Juli aardappelen op bon 36a te koopen of af te leveren. ONTSLAG PERSONEEL VISSCHERIJ- SCHOOL TE SCHEVENINGEN. Uit overweging, dat aan de visscherij- school te Scheveningen dit jaar geen onder wijs wordt gegeven, aangezien er zich voor het nieuwe schooljaar te weinig leerlingen hebben aangemeld, heeft de burgemeester van Den Haag den directeur en de leeraren wegens verandering in de inrichting van den dienst der school, met ingang van 1 Januari a.s. eervol ontslag verleend. Een bedrogen winkelier stond op, den hoeks. Brutale oplichting in Amsterdam. Een week geleden werd in de omgeving ran de Stadhouderskade te Amsterdam een inbraak gepleegd in een tapijtenzaak. waarbij een aantal Perzische kieeden werd gestolen. Gisteren kwam er een man bij den benadeelden winkelier, die een prach tig verhaal deed, waaruit moest blijken, dat hij wel wist, waar de ontvreemde ta pijten waren gebleven. Als de winkelier hem maar f 500 wilde geven, zouden ze nog denzelfden dag worden teruggebracht Dat vond de winkelier wel wat veel. maar tenslotte kwam men overeen-, dat de man voorloopig f150 ..voorschot" zou krijgen en de resteerende f 350 bij de terugbezorging De winkelier' vertrouwde het zaakje toch maar half en voor alle zekerheid gin? hij mee op stap. Alles ging goed, totdat men nabij het opgegeven adres kwam. Wacht u nu om den hoek, dan ga ik naar binnen, want anders krijgen ze argwaan "n loopt alles mis". Aldus werd den winke lier in ziïn oor gefluisterd en dus wachtte hii en blééf wachten, totdat hii er ten- lotte genoeg van kreeg en eens om dee hoek en op het bewuste adres ging kiiken raar natuurlijk geen man en geen tapiitee varen te vinden, doch waar men van niet^ wist. Een ervaring rijker, maar f150 armer toog de winkelier voor de tweede maal naar de nolitio. Confectie-mannetjes. Dat zijn van die mannetjes, die meenen dat zij al wauwelende, de geschiedenis kun nen tegenhouden. Wij noemen hen con- fectiemannetles. omdat zii allen hetzelfde zijn en hetzelfde zeggen. Het zijn deze con- fectiemannetjes. die niets begrijpen van het Idealisme dat onze dappere strijders aan het Oostfront bezielt en dat deze mannen er toe brengt als het moet hun leven te offeren voor de toekomst van ons land eh volk. Maar gij landgenoot, die wèl besef' hoe groot de offers zijn die onze strijders brengen, gij zult dezen mannen toch zeke>- willen toon en hoe zeer het thuisfront waartoe ook gij behoort him inzet waar deert. Toont dit dan ook door uw. bijdrage te storten op girorekening 432100 t. n. Ver- zorgingsfonds Vrijwilligerslegioen Neder land, Koninginnegracht 22 te 's-Graven- hage. GROETEN-TTTZENDING VOOR ZEELIEDEN. De persdienst van den N.O. meldt: De groeten-uitzending voor zeelieden, waar- méde Zaterdag j.l. van 19.0019.15 uur over den zender Hilversum 2 een begin (peulvr.) •Tam 339 alg. 500 gr. Kaas 347 t/m. 351 Alg. 100 gr. Kofflesuit. 388 alg! 2-50 gr. Maïzenaoi-m.3'32 alg. 100 gr. Marg. (vet,bot.) 34 vet 12% ter. 1-1 jv ■Meel (gcm.) 342 alg. 125 gr. 8 Ag Melk 3-Ga.t/m. 39a melk 3 1/2L. 8 Ai Melk 36b t/m 39b melk 1 3/4 L. S At Petroleum 01 pe-tr. 2 L. 22 Ai Peulvr. (Jlaver- lOut) 340 -50 gr. 8 Ai Rijsl 4-3-3, '4-34 reserve 500 gr. 8 Aj Scheerzeep ij Textiel 50 gr. 31 Ai Servies 30, 31, 32 Reserve '1 put. S Ac Sigaren 36a tabak 5 st. 18 Ju Suiker 337 alg. 1 kg. 8 A; Suikerwerk 38en39 versnap.100 gr. 8 Au SPORT EN SPEL „Het Spaprne" ROEIEN Onderlinge wedstrijden zijn begonnen. Op het Zuider Buiten Spaarne werden Donderr dag en Vrijdag de eerste ronden van de ondev linge wedstrijden der Roei en Zetlvereeniging ^,Het Spaarne" verroeld. Het feit dat het weer tot nog toe niet al te zeer heeft meegewerkt, moesten enkele nummers vervallen. Dit heeft den goeden geest, die als altijd op de loods heerschte niet kunnen bederven. Dat het aantal inschrij vingen dat van'vorig jaar slechts weinig over treft is niet te wijten aan een verminiderend enthousiasme bij de wedstrijdroeiers, doch een gevolg van het feit dat ieder slechts aan twee nummers mag deelnemen. Van de wedstrijden waren vooral de kampen van de vier heeren, waarin een veteranenploeg uit kwam tegen een ploeg samengesteld uit jongere race-roeiers en gewonnen dóór de laatsten en Jonge tweeén heeren het spannendst. De einduitslagen zullen na de finales, die Zaterdag en Zondag gehouden wordeh, worden medegedeeld. ZWEMMEN •enhace, Groningen, 's Herfcgenboech on maakt zal voortaan lederen Zatèrtiag op kampioene mej. wd' Utrecht. tii/4 T%1aa+* ^ir\/4cvn c tnmiu m-muiLs.ViMil denzelfden tijd plaats vinden. COMMISSIE „VOLKSZWEMFEEST". De Commissie „Volkszwemfegst" organiseert Zondagmiddag voor de tiende rriaal haar jaar- Ujksche volksaiwemfeest. waaraan eenige hon derden jongens en meisjes zullen deelnemen in de Gem. Bad- en Zweminrichting -aan de Hout- -aart. Behalve de verschillende zwemnummers vodr deze jongens en meisjes zijn in het programma de volgende nummers opgenomen: Demonstratie, te geven door de Haarlemsche Reddingsbrigade. Boegsprietloopen voor jongens en meisjes tot 18 Jaar. Worteitjeshappen eveneens voor jongens en meisjes tot 18 jaar. 3 x 50 meter wlsselslagestafètte voor vereenlgingen aange sloten bij den Kring Haarlem van den N. Z. R B. waaraan zullen deelnemen de ploegen van de vereenlgingen Haarlem (bekerhoudster) me twee ploegen, H.V.G.B., de Waterratten (D.W.R. en de Watertrappers met twee ploegen en to slot een demonstratie schoonspringen waaraan o.a. zullen deelnemen de dames Muytjens, kam pioene van Nederland en van Engelen, oud kampioene van Nederland. De zwemclub Haarlem zal den beker moeten verdedigen en dit zal haar zwaar vallen daar de andere yereeniglngen met zeer sterke ploege- uitkomen, van wie de H.V.G.B. wel een zeer goede kans heeft, op de eerste plaats. WATERPOLO WEDSTRIJDEN VAN H. V. G. B. De uitslagen van de in Stoop's Bad ge houden wedstrijden van H.V.G.B. luiden: H.V.G.B.—L.Z.C. 1-2; H.V.G.B. II—D.W.R II 0-7; H.V.G.B. Ill—H.P.C. IV 0-3. SCHAKEN NEDERLAAGWEDSTRIJDEN H. S. G. Ook de tweede série wedstrijden van he Haarlemsch Schaakgezelschap is thans^ge- speeld en wel tegen drie tientallen van '1 Oosten. Het eerste tiental van H.S.G. won voorloopig met 6'/22J/2 en een afgebroken partij. Het tweede won met 7V£—2'/2 en het derde met 62 en twee afgebroken par tijen. Het eerste en derde tiental van het Oosten hebben het er dus beter afgebrach' dan die van de Rochade. terwijl het twee de tiental van de Rochade een beter resul taat boekte dan het tweede van het Oosten CRICKET HAARLEM SPEELT THUIS TEGEN A.C.C. Zal Haarlem er morgen in slagen den derden thuiswedstrijd In successie te winnenT De kans bestaat, nu A.C.C. óp bezoek komt. Rood en Wit krijgt gelegenheid revanche te nemen op de tegen H.B.S. gelegen nederlaag. Rood en Wit 2 speelt aan de Spanjaardslaan tegen Kampong 2 en C.V.H. op eigen veld tegen S.C.H.C. Rood en Wit 3 trekt naar V.V.V. 2 en Haarlem 2 naar Kampong 2. KAATSEN WEDSTRIJD KOOG ZAANDIJK. Aan den wedstrijd voor de bultenafdeelingen op Zondag 12 JuU a.s. In Koog Zaandijk zal Frisla uitkomen met Visser, Hibma. Broersma Sr Broersma Jr.. Blanda. Oosterdijk. Fluit en v. d Velde. TENNIS NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN. De Inschrijvingen voor de nationale kam pioenschapen, welke Maandag a.s. te Scheve ningen beginnen, zijn nauwelijks minder dan in het recordjaar ;9U. Voor het heeren-enkelspel schreven 88 spelers in. Van deze noemen wij als sterkste: Hughan, Teschmacher. Karst, Van der Graaff. Den Hoed. Bouman, terwijl voorts tal "an hoofdklassespelers van" de partij zijn. In het dames-enkclspel zal mej. Rollin Cou- querque onder de 34 deelneemster verschillende speelsters treffen die haar kampioenschap rul len betwisten. Wij noemen me.i. Klein, de jeugd- J Wal, mej. Godcfroy, me- DE DISTRIBUTIEBONNEN Artikel Beschuit Bloem (brood, gebak34 3 t/m346 bon Kaart hoeveelh. f, 36 be.scli. 75 gr. IS J; Als. 100 gr. S A-j Boter Brancl.st. 01 t/m. Brood Brood Chocolade Clgarillos Cigarette» Gort Ha.vi 34 bot., vet 125 gr. 14 J( brand»!. 1 oenh. 05 BV 30 Apr.! 36a brood 400 gr. is j„ 3fib brood 1 00 gr. 18 j. 36, 37 versnap.200 gr. S a bak 36a tabak 341 alg. sta alg. 10 st. 18 Ji "0 st. 18 'ja 8 At 250 sr. Tabak Toiletzeep Vermicelli Vet (boter) Vlecseh Vïeesch Waschpoedcr Zeep Zeep 36a tabak 2-5 gr. 18 Ji L toiletzeep?® gr 352 Alg. 34 boter 36 A vie esc h 36B vleasch 3 36 alg. L zeep 335 alg. 100 gr. l»00 gr. 14 Ju 100 gr. 13Js 2 5 gr. 18 Ju 250 gr. -15 Aa 75 gr. l'B Aa 75 gr. 1-5 In het gemengd dubbelspel komen veertig» ren uit. w.o. verschillende nieuwe combirut (mej. Rollin Couquerque—Teschmacher. mevroi van Berkel—Karsten. e.a.), in het heerendubt» spel 41 paren. Kartsen en Teschmacher zijn van de pan terwijl nog niet vaststaat, wie de partner Hughan zal zijn. Tenslotte het dames-dubbelspel met 17. tt rendeels sterke paren, o.w. mej. Couquera mevr. Berkel. mej. Klein—mej. Mechel, n Joncquiere—*nej. Knottenbelt en mej. v. d. Wt? mej. Godefroy. T „BtUNWIJCK"-TOURNOOï. -j - 1 dan 200 deelnemers werd het „Du; wijck"-tournool te Bloemendaal begonnen; e.- -avond echter wordt een.aantal spelers uitgesci keld. zoodat thans langzamerhand gaat bltjb wie tot de 9terksten behooren en wie zich t« slotte in de finales zullen plaatsen. Met dit neemt de spanning zeer toe en zoo is te verwac ten, dat belangstellenden nog menige frai, partij te-zien zullen krijgen.'Het blijft ondacl alles voor wedstrijdleider H. Weyers en zijn sistehten nog steeds een moeilijke taak alles t en zonder haperingen te doen verloopen. DÏ1 derdagavond werden van alle nummers zoo»- van afd. A als van afd. B wedstrijden verspetf De uitslagen luiden: Heerenenkelspel. Afd. A: Kallmann—Gron» veld 63. '6—1; RoosenSchene 62, 60; He ringa—Schroder 64, 6—1: Koekebacker—Vt Kalken 2—6. 6—2, 6—2; Dr. van Tetering—Vé meijer 6—4, 9—7; Nuberg—van Leeuwen 1—6.10-, Heerenenkelspel. Afd. B: Van Deker—Josssa 2—6, 2—6; Zandman—Góosens 6—2, 6—2; Corvti- Potharst 6—4, 6—2; Van Gestel—Schulz 6—0, S- Van Gestel—Mannekus 6—3, 6—1. Heerendubbelspel. Afd. A: Limburg en Roost —Van Item en Van Liempt 6—2, 6—8, 6—4; V en Van Kempen—Kahman en Vehmeijer 0—6, n 6—3; De Weerdt en Kampen—ScftoUe en Groent veld 7—5, 6—1; Vis en Van Kempen—Goll Zwetbroek 6—4, 6—2. Damesdubbelspel. Afd. B: v. d. Berg en Graaf—Vlug cn Bargman 6—2, 6—2; v. d. Brot en^v. d. Brpuk—Boesveld en v. Gilderren H Gemengddubbelspel. Afd. A: Mej. Bijl Roosen—mevr. Kampkema en Baljon 6—3, 6-, Möller en Koekenbacker—Van Denderren en Vu Item 6—4, 6—3. Gemengddubbelspel. Afd. B: Mej. Visser en Gestel—mej. Kromhout en Koehorst 7—5, i v. d. Heyden en v. d, Heyden—v. Liemt en L_ nings 63, 63; mevr. Boesveld en Van'Gelden: —mej. Westerhof en Koolhaas 6—4, 6—1: Mark- stein en v. di Knoop—Hazen en Mannekus RADIOPROGRAMMA vrouw Vleugels—Schutter en anderen. ZONDAG 12 JUU 1941. HILVERSUM I, 415.5 M. 8.00 Gramofoonmuzlek. 8.15 De zin van het bof zijn. 8.30 Gramofoonmuzlek. 9.00 B. N. O. Nieuw berichten. 9.15 Gramofoonmuzlek. 10.20 Zondij morgen zonder zorgen. 11.30 De stem der S. 5 11.45 Neeriands stem van het Oostfront 12.00 l N. O. Nieuwsberichten en populair actueel prit: je. 12.15 De Minnestreelen. 12.40 Uit Berlijn; Hf Duitsche volksconcert. 14.00 Cyclus: Nederland sche schrijvers spreken over eigen werk. 142 Gramofoonmuzlek. 14.30 Ensemble Willy Kok t gramofoonmuzlek. 15.30 Voordracht. 16 00 or Hendriks en zijn orkest en zangvoordracht. KJ Jacht op de ..Kraal", luisterspel. 17.30 Koor vi den Nederlandschen Arbeidsdienst (opn.). 17.1 B. N. O. Sportuitslagen en Oostlandpraatje. ill Gerard van Krevelen en zijn orkest en soils". 18.4a B. N. O. Nieuwsberichten. 19.05 Sport den dag. 19.30 Het Radio-Logboek van de maar! 20.15 Gramofoonmuzlek. 20.30 Zondagavond confetti, gevarieerd programma. 21.45 B. s. 0 Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmuziek. Vanf 22.15 alleen voor de Radio-Centrales die over te lijnverbinding met de studio beschikken. 22.15- 24 00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301.5 M. 8.00 Arnhemsche Orkestvereemging en (opn.). 8.30 Gramofoonmuziek. 9 oo B. N. 0 Nieuwsberichten. 9.15 Voor de jeugd. 9.45 Gram> foonmuziek. 10.00 Voor. den kerkgang klinkt ft lofzang, (opn.). 10.30 Studiodienst. 11.45 Psaime en geestelijke liederen (opn.). 12.00 B. N. 0. Nieuwsberichten en populair actueel praatk 12.15 Gevraagde platen. 12.45 Een soldaat spreeii tot de jeugd. 13.00 Gramofoonmuziek. 13.05 Kt deriandsch verbond voor Sibbekunde: Wie t: wat waren onze voorouders. 13.20 Theo Udt: j Masman en zijn dansorkest. 13.50 De zingenft - zwerver, met viool en orgel -14.30 Omroep-Syit' phonie-Orkest en solist. 16.00 Boekbespreking 16.15 Solistenvoordracht. 17.00 Bertus van Dinti' ren e« zijn orkest en Orgelspel en zang. J8» Reportage. 18.30 Planovoordraeht. 19.05 Gramo foonmuziek. 19.30 B. N. O. Nieuwsberichten, 19.(1 B..N. O. Militair weekoverzicht. 19.50 Spiegel vu den dag, 20.00 B. N. O. Engelsche Uitzeridiüf Dutch News Reel. (Voor de Radio-Centrales: Gramofoonmuzlek). 20.15 Het groote Omroepor kest en gramofoonmuzlek. 21.45 B. N. O. Nieuw berichten. 2.00 B. N. O. Militair overzicht. 21,li Avondwijding. 22.15—24.00 Zie Hilversum I. MAANDAG 13 JULI 1!R2. HILVERSUM I. 415.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastict 00 B. N. O. Nieuwsberichten. 7.15 Gramofoon muzlek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gramofoon muziek. 8,00 B. N. o. Nieuwsberichten. 8.15 Gri- mofoonmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gn- mofoonmuziek. 9.45 Voordracht op twee vleugtö (opn.). 10.00 Amusementsorkest cn solist (opn) 10.35 Omroep-Volkszangkoor met pianobegelei ding (opn.). 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Gerarl Lebon en zijn orkest. 12.00 Gramofoonmuzlel 12.40 Almanak. 12.45 B. N. O. Nieuws- en zake lijke berichten. 13.00 Fluit, viool en plano cn gr* mofoonmuziek. 14.00 Ensemble Willy Kok cn gr* mofoonmuziek. 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Gr* mofoonmuziek. 16.00 Bijbellezing. 16.20 Trio voor 3 fagotten, 16.40 Gramofoonmuziek. 16.45 voor f» jeugd. 17.15 B. N. O. Nieuws-, zakelijke- cn beun- berichten. 17 30 Gramofoonmuziek. 18.00 Cvclui' ..Arbeidsdienst": Commandeeren en lelden niet hetzelfde. 18.15 Bobino, muzikaal progran- ma. 18.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 18.55 B. N. 0 Internationaal zakelijk pgaatje, 19.05 Liedje VU verlangen. 19.15 Concertgebouworkest en sollt'-t 20.05 Utrechtsch strijkkwartet. 20.45 Concert?* bouworkest. 21.30 Gramofoonmuzlek. 21.45 B. O. Nieuwsberichten. 22.00 Grnmofoonmuzlet Vanaf 22.15 alleen voor <le Radio-Centrales over een lijnverbinding met de studio's besChU- ken. 22.15—24.00 Gramofoonmuzlek. HILVERSUM II. 301.5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I. 8.15 Melodlsten (opn) 8.45 Rococo-octet (opn.). 9.15 Gramofoonmutlrt 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 1H> Voordracht voor twee fluiten en gramofoomni* nek. 11.JO Reportage. U.40 Gramofoonmuzie* 12.00 Klaas van Beeck en zijn orkest >.-1 orgel spel. 12.45 B. N. O. Nieuws- en zakelijke bericS- ten. 13.00 Actueel nieuws voor boer en tuinder. 13.15 Otto Hendriks en zijn orkest en soliste. 14* Octetconcert. 14.45 Gramofoonmuzlek. 1545 Lui* terfllts: „Kwartier der bezinning 1584". 16.00 Om roeporkest. orgelspel en gramofoonmuziek. 17-1* B. N. O. Nieuws-, zakelijke- en beursberichten 17.30 Viool met pianobegeleiding. 18 00 Zang mf pianobegeleiding. 18.45 Gramofoonmuzlek 19# Theo Uden Masman en zijn dansorkest 19 30 B N. O. Nieuwsberichten. 19.40 B. N. O. Friesü praatje over actueele vragen. 19.50 Spiegel vri den dag 20.00 Gerard van Krevelen en zijn o> kest, solist en firamofoonmuzlek. 21.00 Politie* weekpraatje. 21.45 Gramofoonmuzlek 21.45 B. V O. Nieuwsberichte». 22.00 B. N. O. Politie) praatje. 22.10 Avondwijding. 22.15—24.00 Zie HIJ' versum I.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 6