s MWAIB ia m IH11 IU BESPARING TEXTIELPUNTEN TREKKERS HET GEHEIMZINNIGE SCHAAKSTUK Volslagen Coupeurs, Knipsters en bekwame Naaisters Adverteert Onachtzaamheid - Schade - Spijt van, dm vakman Firma Wed. W. J. J. DEMMERS fkaisan des dams van B. Prijs Jl JMeekei Oorlogsschade Verzekering Indien wij WASSERIJ KLEVERPARK FEUILLETON door FRA.NZ WEXDELMUTH Geautoriseerde Nederlandsche bewerking door B. L. VENZELAAR. 59 tlJa, de heeren waren den volgenden avond precies op tijd. Het waren vier mannen en een van hen oiet pikzwart haar, «en bleek gelaat en een snorretje, stelde zich voor als Borowslaw. Daar ze koffers bij zich hadden en naar hun zeggen, nog dienzelfden nacht wilden vertrekken, kwam er geen oogenblik wantrouwen bij mij op, hoewel de vreemdeling mij daar niets van gezegd had en evenmin dat Borowslaw zoo'n groot gezelschap zou meebrengen. Ik was Blij, dat we op den weg naar de kamer niemand tegenkwamen en ik was geheel vervuld door de komende schaakpartij tegen den Europeeschen kampioen." „Maar als schaker moest je Borowslaw toch zeker van gezicht geleend hebben?" vroeg de commissaris verbaasd. Potters schudde het hoofd. „Ik had hem nooit gezien, maar ik bestu deerde altijd zijn aanvals- en verdedigings stellingen. Daar is hij inderdaad een mees ter in. Eenmaal heeft zijn portret in ons schaakblad gestaan, maar dat is al lang geleden. Ik dacht er gèen oogenblik aan. aat de man met het zwarte snorretje en het bleeke gezicht iemand anders dan Boroslaw zijn kon". „Je wist natuürlijk, dat de echter Borow slaw op dat tijdstip in Rotterdam was?" „Ik wist het niet", fluisterde Potters „Eerst later hoorde ik, dat hij op dat oogen blik in Berlijn was en een tournee maakte. Dat komt, omdat ik lezer ben van een achaakblad, dat dikwijls telaat komt. Had ik dat blad eerder gelezen, dan zou dit geval mij niet overkomen zijn, maar als iemand mii dien avond verteld had, da-, deze man Borowslaw niet was. dan zou ik hem zeker voor gek verklaard hebben. Ik had alles in orde gemaakt. Het schaak bord had ik al op een tafeltje gezet en de figuren opgesteld, maar dat was niet noo- dig geweest, want de schaakmeester wilde met zijn eigen spel spelen, dat hij hac' meegebracht. Hij zei, dat ik de uitdager was en hij dus de keus van het spel had. Het spel begon en reeds na de eerste zet ten had het mij duidelijk moeten zijn. Zoo als mijn tegenstander speelde, zoo spéélde geen schaakkampioen, maar 'n beginneling Dat werd mij echter pas later duidelijk, om dat ik zoo verblind was in mijn geluk, dat ik achter deze stumperige speelmethode niets anders zag, dan een truc van den meester, om mij na een succesvol begin des te hardere klappen te kunnen toebrengen Na een paar zetten kon ik het zwarte paard slaan, dat ongedekt vooruit was ge gaan. Geruimen tijd hield ik hem goed ir. het oog, want ik vermoedde, dat hij mii met zijn truc in een val wilde lokken en ik zocht naar een oplossing, zonder die te kun nen vinden. Mijnheer ik had mij vergist. De kerel was een stumper en een van de ergste soort, mhar eerst later werd mij dat duide lijk en ook. hoe ik bedrogen was. Maar op dat oogenblik speelde ik uiterst voorzichtig We speelden niet lang, want de valsche Borowslaw maakte zooveel foujen. dat ik mij verbaasde, waarom hij de partij, die voor hem absoluut verloren was, niet op gaf. Hemeltjelief, wanneer mijn jongste zoon zulk een spel geleverd had, dan zou ik z'n huid hebben volgescholden. De groote Borowslaw speelde als een kind en weldra kon ik hem mat zetten. „Ditmaal heb ik het je buitengewoon ge makkelijk gemaakt, om je niet zenuwachtig te maken", zei hij lachen/1 en hij wilde re- vanche*Als verliezer speelde hij nu met de witte stukken en terwijl we de figuren weer opstelden, bemerkte ik, dat twee van de heeren, die tot nu toe zwijgend hadder toegezien, verdwenen waren. Ik schrok hevig. „Waar zijn de anderen gebleven?" vroeg ik. De eenig achtergebleven man, die Bo rowslaw begeleidde en die zoo goed Hol- landsch sprak dat ik hem ook voor een Hollander hield, zei dat ze even weg waren gegaan naar het toilet. „Als ze hier den weg niet weten, zullen ze het niet gemakkelijk vinden", zei ik en ik stond op om hen achterna te gaan en den weg te wijzen. Bovendien is het streng verboden, dat vreemdelingen zonder gelei de in het gebouw ronaloopen, maar op dat oogenblik vielen de twee anderen mij eens klaps aan zoodat ze mij overweldigd had den, voor ik mij kon verdedigen. Ze bon den mij vast en stopten een doek in mijn mond om mij het schreeuwen te beletten Daarna wierpen ze, me als een zak in een hoek van de kamer. Toen ging de deur van Wet laboratorium open en de twee andere kerels verschenen weer. Ik herkende ze aan hun kleeding, want hun oogen waren nu bedekt met een beschermingsbril. Een blik door de geopende deur verried mij onmiddellijk, het doel van die maske rade. Voor de groote gepantserde kast ston den de geopende koffers van de mannen en daarnaast, een zuurstofapparaat, waar mede zé de deur van de kast geopend had den, zonder dat ik door het schaakspel het geringste ervan bemerkt had. De bandieten spraken met elkaar in een taal, welke ik niet verstond, maar alles, was zoo duidelijk, dat er geen verklaring voor noodig was. Maar nu gebeurde er iets, wa' ik niet begreep. Het schaakspel van Bo rowslaw was slechts een voorwendsel ge weest. Ze zochten alle vier met den moed der wanhoop naar een schaakstuk, dat door de korte worsteling op den grond gevallen was. Ondanks mijn hulpeloosheid kon ik alles goed zien. De kerels zochten als razen- den naar de schaakstukken en tenslotte hadden ze alle figuren gevonden op een na. Alleen het zwarte paard ontbrak nog, mcar eindelijk vonden ze dit ook. Het ding lag letterlijk onder mij, zoover was het wegge rold eii bij het zoeken, draafde de kerel mi.i helaas op mijn andere zijde, zoodnt ik van dat oogenblik af niet meer kon zien wat ze deden. In elk geval gingen ze allen in het laboratorium en bleven geruimen tijd bin nen. Wat ze daar uitvoerden en hoelang ze wegbleven, weet ik niet, want door den wurgenden knevel in mijn mond had ik alle gevoel voor tijd verloren. (Wordt vervolgd.) Burgerlijke Stand HAARLEM 11 Juli 1942. BEVALLEN' 10 Juli. M. H. A. Ipenburs—Er ken». 7 J C. C. Damad—Schimmel, z.; W. A. 'StekelenburgVlnkestein. z.; 11 Juli. M. .T. Hous- sart—Blokker, z. OVERLEDEN: 9 Juli. T <1e Bruijn—Looljinga. 73 j.. Olieslagerslaan: 10 Juli S. Cornet—Rietman. 00 Kenaupark: S. Eekhof—Leenders. 54 Rijksstraatweg: M. J. Lena ar ts—Sch lering. 64 j„ Oost Indiestraat; G. KampermanGoebbels, 55 Overtonweg. Binnenkort nieuwe bonkaarten Wat de distributiedienst zal uitreiken. De secretaris-generaal van het departe ment van handel, nijverheid en scheep vaart en van landbouw en visscherij maakt bekend, dat door den distributiedienst der gemeente, waar men in het bevolkings register is opgenomen, op nader te bepalen tijdstippen gedurende het tijdvak van 20 Juli tot en met 8 Augustus a.s. tegen over legging van de distributiestamkaart en tegen in ontvangst neming van een bon van het inlegvel dier kaart, een „bonkaart voedingsmiddelen 9e periode 1942" bene vens een aardappelkaart zal worden uit gereikt. De ^iensten zullen uitreiken: aan hou ders van een inlegvel KI of LI een bon kaart K 106 of L 106 en twee aardappel- kaarten EW. Aan houders van een inleg vel K2 of L2 een bonkaart K 206 of L 206 en drie aardappelkaarten EW. Aan houders vah een inlegvel K3 of L3 een bonkaart K 306 of L 306 en twee aardappelkaarten EW. Aan houders van een inlegvel K 4 of L 4 een bonkaart K 406 of L 406 en één aardappelkaart EW. In een aantal gemeenten dient men ter verkrijging van een aardappelkaart een formulier MD 32 in te vullen. De plaat selijke distributiediensten zullen hierover nadere mededeelingen doen. Zij, die geboren zijn tusschen 12 Juli en 10 Augustus van de jaren 1921. 1928 en 1938 dienen, alvorens hun bonkaarten in ontvangst te nemen, hun inlegvellen te ruilen. Zelfverzorgers voor aardappelen, brood en vleesch en kinderen van melkveehou ders, zullen onderscheidenlijk geen aard appel-, brood-, vleesch- of melkkaarten ontvangen. Daarenboven zullen de diensten tegelijk •net de reeds genoemde bonkaarten aan houders van L-inlegvellen ongeadht hun leeftijd één toeslagkaartie voor aardappe len uitreiken. Zij. die evenwel geen aard- ppelkaart EW ontvangen, zullen ook geen toeslagkaartie ontvangen. Voorts zullen de diensten gedurende bovengenoemd tiidvak aan kinderen, die na 1 Augustus 1940 geboren ziin, een zeeo- kaart FT uitreiken, welke drie bonnen voor eenheidszeep en 3 bonnen voor wasch- Doeder bevat, benevens een zeeokaart EU. welke 3 bonnen voor toiletzeep bevat. Kin deren, die geboren ziin na 1 Augustus 1934. doch vóór 2 Augustus 1940 zullen een; ;eepkaart ET ontvangen. De aandacht wordt er op gevestigd, dal men terstond bii het in ontvangstnemen der kaarten dient te controleeren of men alle bescheiden, waarop men recht heeft heeft ontvangen, aangezien latere reclames uiteraard niet in behandeling kunnen wor den genomen. De distributiediensten zullen voor deze controle de noodige gelegenheid geven. Aardappelverbouw op gescheurd grasland. Medewerking van de Overheid. Het is van de grootste beteekenis. dat de oppervlakte bouwland opnieuw wordt uitge breid en een groote oppervlakte grasland wordt gescheurd, vooral ook op niet te groo- ten afstand van steden en andere bevolkings centra. Vele landbouwers, die wel over ge- schikten grond beschikken zijn echter niet in de gelegenheid om dit werk zelf te verrich ten, aangezien de noodige paarden, werktui gen en de noodzakelijke ervaring hun ont breken. Vooral moet hierbij worden gedacht aan de streken, waar men vrijwel uitsluitend veehouderij beoefent en waar akkerbouw en in het bijzonder aardappelverbouw minder bekend zijn. Evenals vorig jaar ligt het Jn de bedoeling van de overheid om in de provincies Utrecht en Noord- en Zuid-Holland de gelegenheid open te stellen een gedeelte van hun land t e doen scheuren en wel door de geheele exploitatie met inbegrip van het scheuren, het verplegen en het oogsten van de produc ten te laten verrichten do or het bureau aardappelverbouw. Als vergoeding voor het beschikbaar stellen van den grond zal f 500 per H A. inclusief de scheurpremie worden verstrekt, terwijl de landbouwer geen verdere kosten zal hebben. In uitzonderingsgevallen kan voor zeer goede kleigronden een vergoeding tot 600 worden gegeven. Door het bureau aardappelverbouw zal wor den nagegaan, welke perceelen aanvaard kun nen worden, zonder dat hierop beroep moge lijk is. In de eerste plaats komen in aanmer king perceelèn grasland, welke geschikt zijn tot scheuren en verder gelegen zijn nabij be volkingscentra en verder die, gelegen op niet te grooten afstand van verkeerswegen en wa terwegen. Opgave is mogelijk vóór 20 Augustus a.s. bij het bureau Aaardappelverbouw, Cronjé- straat 9, Arnhem. Rijkssteunregeling en armenwet. De persdienst van het N.A F. meldt: Bij de herziening van de rijkssteunregeling, welke onlangs met terugwerkende kracht van 23 Mei j.l. af is ingevoerd, zijn deze steunnormen als absoluut minimum aange merkt. Naar aanleiding hiervan heeft het Neder landsche Arbeidsfront zich tor het depar tement van binnenlandsche zaken gewend met het verzoek den steun krachtens de armenwet in overeenstemming te bfengen met het peil van de rijkssteunregeling. In 'yerband hiermede heeft genoemd departement op 3 Juli j.l. een circulaire aan de burgemeesters gezonden, waarin als wensch van het departement van binnen landsche zaken te kennen wordt gegeven, dat de z.g. armlastigen gesteund zullen worden overeenkomstig de riikssteuntarie- ven en dat eveneens voor kinderen onder den 14-jarigen leeftiid kosteloos melk zal worden verstrekt, zooals dit voor de kin deren van de gesteunden volgens de riiks- steunregeling thans geschiedt. Crematie gep. luit-gen. S. A. Drijber. Groote belangstelling uit kringen van Ned.-Indische oud-militairen. De crematie van het stoffelijk overschot an gep.' luit -gen. S. A. Drijber, Comman dant van ..Bronbeek" te Arnhem, welke plechtigheid Zaterdag op Westerveld geschied de. werd door tal van hooge officieren van het voormalig leger in Ned.-Indie bijge woond. De kist werd gedekt door de Nederland sche vlag. terwijl de eeresabel en de M.W.O. van den overledene voor de baar werd uit gedragen. Als slippendragers fungeerden vertegenwoordigers van de vereeniging van officieren, ridders M W.O., generaal-majoor H. Behrens. luitenant-generaal C. R. Rijn- ders, kolonel R- A. Cornelissen en kolonel H. J. Schmidt. Onder de vele bloemstukken bevond zich een krans van de Atjeh-club. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN STROOREGELING OOGST 1942. De Provinciale Inkoopcentrale van Akkerbouw producten voor Noord-Holland te Alkmaar maakt bekend, dat aan alle telers van stroogewassen en ■houders van koeien, paarden, geiten en varkens, formulieren model A, zijn toegezonden, die vóór 15 Juli 1942 bU den Plaatselijken Bureauhouder moeten worden ingeleverd. Op deze formulieren moet een toewijzing voor eigen gebruik en.of een aankoopvergunning voor stroo woi*den aan gevraagd. Dengenen, die bovengenoemd aanvraagformu lier nog niet hebben ontvangen en meenen hier-j voor :n aanmerking te komen, wordt in hun eigen belang aangeraden, zich onmiddellijk met hu:\ Plaatselijken Bureauhouder in verbinding te stellen, opdat de aanvraagformulieren behoor lijk ingevuld en onderteekend vóór 15 Juli 1942 weer bij den Plaatselijken Bureauhouder teru? zijn. INLEVERING EIEREN. De Voedselcommissaris voor Noord-Holland maakt bekend, dat onder de eieren-verzamelaars de navolgende veranderingen hebben plaats gevonden. Ie. De gemeenten Langedijk, Koedijk Oudorp en Sint Pancras, ressorteerende onder J. Rente naar te Oudkarspel, zijn overgenomen door A. Groen, Middenweg C. 33 te Heer-Hugowaard. 2e. De gemeenten Monnikendam, Katwoude, Broek in Waterland, Amsterdam genoorden het IJ en Marken, ressorteerende onder C. Koomen te Amsterdam, zijn overgenomen door de N.V. G. Lukken, Elerhandel, Kerkbuurt 142 te Oost- zaan. 3e. De gemeenten Aalsmeer, Uithoorn, Nieuwer Amstel en Ouder Amster, ressorteerende onder M. v. Tilburg^te Diemen, zijn overgenomen dooi J. v. 't Krui?; Dorpstraat 30 te Uithoorn. 4e. Voor de gemeente Terschelling is als eieren- verzamelaar aangesteld J. Eijs, Landerum 13 te Terschelling. Voorts wordt er nogmaals nadrukkelijk op wezen, dat georganiseerde- en ongeorganiseerde pluimveehouders, die nog geen elerenleverings- kaart hebben oritvangen, deze alsnog onverwijld onder opgave van volledig adres en aantal kip pen moeten aanvragen bij het Bureau van den Provincialen Voedselcommissaris voor Noord- Holland, Afd. Pluimvee te Alkmaar. INLEVERING RANTSOENBONNEN AARDAPPELEN. ;retaris-generaal van het departement van landbouw en visscherij maakt bekend, dat de taillisten gedurende het tijdvak van Maandag 13 tot en met Vrijdag 17 Juli a.s. de nog ln hun bezit zijnde restantbonnen der aardappelkaarten met de nummers 31 A, 31 B en 32 A, tezamen met de bonnen 34 A en eventueele restantbonnen 33 A bij de plaatselijke distributiediensten die nen in te leveren. Er mogen voor ten hoogste 9 rantsoenen restantbonnen van ieder der num mers 31 A, 31 B en 32 A en 33 A worden inge leverd. In verband hiermede dient men er rekening mede te houden, dat een A-bon een waarde van een half rantsoen en een B-bon een waarde van een vijfde rantsoen vertegenwoordigt. Indien het restant der B-bonnen geen heel rantsoen vormt, zal afronding naar boven tot een heel rantsoen plaats vinden. GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN Bericht No. 116. 11 Juli. MAXIMUM WINKELPRIJZEN GEMENGD MEEL Voor zoogenaamd gemengd meel mag den ver bruiker ten hoogste worden gevraagd: in verpakkingen van 500 gram netto, f 0,17'^ per 500 gram. onverpakt f 0.15 per 500 gram onverpakt f 0,071i per 250 gram Het vragen van hoogere prijzen is strafbaar. PROVINCIALE PUBLICATIE HET SCHEUREN VAN GRASLAND IN DE PROVINCIES UTRECHT, NOORD-HOLLAND EN ZUID-HOLLAND. De gelegenheid wordt geboden om graslanden, welke tot scheuren zijn geschikt en gelegen zijn n de provincies Utrecht. Noord-Holland en Zuid- Holland aan te bieden aan het Bureau Aard appelverbouw, Cronjéstraat 9 te Arnhem. Als vergoeding voor het gebruik van gronden van September 1942 tot het einde van 1943 zal met ir begrip van de scheurpremie een vergoeding worden betaald van f 500f 600 per ha. De perceelen kunnen worden opgegeven het Bureau Aardappelverbouw to Arnhem, het welk voor toezending van inschrijvingsformulie ren zorg draagt. De opgaven dienen vóór 20 Augustus a.s. bij het Bureau Aardappelverbouw te zijn ingediend. Het aannemen van perceelen blijft geheel ter beoordeeling van het Bureau Aardappelverbouw, zonder dat hierop beroep mogelijk is. .Degenen, die iets te vorderen hebben van de nalatenschap van den heer W. Kleiman, over leden te Velsen 11 Mei 1936 worden verzocht daarvan op gave te doen vóór 24 Juli a.s. ten kantore van Mr. O. E. Bauer, Weteringschans 24 te Amster dam." Sensationeele vlucht van een fietsendief. In het nauw gedreven en toen in het water gesprongen. Een spannende achtervolging heeft zich afgespeeld bij de Nassaukade bij den Over toom, waar een rijwieldief op heeterdaad werd betrapt, toen hij een fiets wegnam. 'De man, die op een bel-etage in de om geving woont, vluchtte eerst zijn woning binnen, waar echter weldra politie en bur gers hem op de hielen zaten. Hij sprong daarom aan de achterzijde van zijn woning in den tuin, en bereikte vervolgens weer via een garage de straat. Hier wachtte hem echter opnieuw eenige achtervolgers, zoo dat de man, in "het nauw gedreven, niet beter wist te doen dan in het water te springen en naar den overkant te zwemmen Dit baatte hem echter weinig, want aan den walkant van de Leidschekade stond eer politieagent hem reeds op te wachten. Be grijpelijkerwijze bood deze aanblik den dief weinig aantrekkelijks. Reeds wilde hij zich weer van den kant verwijderen, toen eenige schoten uit een politiepistool hem daarvjm terugbrachten. In het politiebureau Leid- scheplein. waarheen de man werd gebracht bleek, dat hij bij zijn vlucht zijn beide en kels had gekneusd. Wij rukken op. Ja landgenoot, ook wij rukken op teger het bolsjewisme, want ook Nederland i? vertegenwoordigd. En eervol vertegenwoor digd. aan het Oostfront. Daarvoor hebber die dappere kerels gezorgd, die zich meld den als vrijwilliger voor den strijd tegen de Sovjets. Velen begrijpen het niet. Velen beseffen niet, hoe dankbaar wij deze Neder landsche mannen moeten zijn, deze strijders voor de toekomst van ons land en volk. Maar er zijn ook velen, die weten, dat het hun plicht is voor onze frontsoldaten te doen wat mogelijk is. Zij zijn het, die ons verzorgingsfonds steunen, die het ons mó gelijk maken steeds meer pakketten met sigaren, sigaretten, tabak, boeken, tijd- schrifen en nuttige gebruiksvoorwerpen te zenden. Landgenoot dit fonds steunen is ook uw plicht H^et gironummer is 432100 t.n Verzorgingsfonds Vrijwilligerslegioen „Ne derland", Koninginnegracht 22 te 's-Gra- venhage. VROEDVROUWEN KRIJGEN EEN EXTRA RANTSOEN ZEEP. De secretaris-generaal van het depar tement van handel, nijverheid en scheep vaart maakt bekend, dat vroedvrouwen, die in aanmerking wenschen te komen voor een extra rantsoen zeep. zich met ingang van 1 Augustas a.s. met hun diploma tot den plaatseliiken distributiedienst kunnen wenden,, welke van genoemden datum af per periode van-3 maanden 3 rantsoen bonnen voor toiletzeep uitreiken. GEEN SUIKER VOOR DEN INMAAK. Naar aanleiding van vele daaromtren' gestelde vragen, deelt het rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd mede, dat het niet mogelijk is dit jaar een extra hoeveelheid suiker voor den inmaak be schikbaar te stellen. Trekkers: voor werkzoeken den en aangeboden betrek kingen s tot m.m. 24 cent, elke m.m. meer 4 cent. Alle andere advertenties van particulieren irt de zelfde "ru briek: 3 tot 6 m.m. 36 cent. elke m m. meer 6 cent Personeel gevraagd Prima KAl'.sIJEJi gc-vi Mnsso- Oerleniana. lCennemerlaan 59 XJmuid&a. Tal. ö53S. 1/KIIt JONGEN gevr. om ln 't kappersvak te worden opgeleid Maison Oerlemans, Kennemerlaar IJmulden. Tel. 553S. Fl. MEISJE gevr. bij tandarts v, praktijk en huish. Br. T 345 bur v. d blad. Voor direct gevr. JUFFR. of meisje v. d. of d. en n. in gezin van 2 pers. waar vrouw hulpbeh is. Jonker, Hagellngerweg 19 6. Santpoort Diversen te koop gevr. Te knop gevr. KOI/EN KOR NTIS. Hobbemastraat 26, IJmui den-O Gevr. 2 p GYMSCHOENEN mt. 37 en 39. Hagellngerweg 290, Santpoort, Te koop gevr. BI'RGEH- WOOXHOS in IJnuiiden-West Br. met prijs en omschrijving nn der nn T 346 bur Diversen te koop Te koop goed onderli. KIN DERWAGEN en box Adres bur v. d. blad. FORNUIS te koop. Kanaal straat 32, IJmuiden. Te koop WIEG m. bedje staande luiermand, kinderstoel groote box. Af te halen tegen ad vertentlekosten een invalidéwa- pen voor kind van 8-14 j. A. v. d Doel. Ruijlnrstraa.t J94. TJm.-O Heden nam de Heere tot zich na eeh langdurig doch geduldig gedragen lijden onze innig geliefde zorgzame Moeder Barbara Amelsbeek geb. Swart in den ouderdom van 70 jaar. Uit aller naam: T. v. d. POL— AMELSBEEK D. v. d. POL IJmuiden, 12 Juli 1942 Noorderkade 21 Verzoeke geen bloemen. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Woens dag 15 Juli 1942 op de bijzondere begraafplaats te IJmuiden. Vertrek sterfhuis 2.30 uur. Heden nam de Heere tot zich na een langdurig doch geduldig gedragen lijden onze innig geliefde Groot- en Overgroot moeder Barbara Amelsbeek geb. Swart in den ouderdom van 70 4aar- B. VERLOOP- DE KONING C. B. VERLOOP BASSY TRUUSJE IJmuiden, 12 Juli 1942 Noorderkade 21 Tandarts L. Homberg van heden af de PRAKTIJK HERVAT Het GEWESTELIJK ARBEID S BUREAU vraagt voor groot Confectie-bedrijf bekend met lintmes en handsnijmachine, Evenzoo kunnen LEER LINGEN zich nu reeds melden om na afloop van onze fabrieksvacantie (3 Augustus a.s.) te werk te worden gesteld. Goed loon en vast werk worden gegarandeerd. Zij, .die gaarne op een net, ordelijk atelier zijn, vinden een prettigen werkkring. Aanm.: GEWESTELIJK ARBEIDSBUR. Kleine Houtweg 18 - Haarlem Voor u Dames Nagellak, Haarspeldjes, Ringen. Halskettingen, Armbanden, Ceintuurs, Likdoorn-tinctuur, Boodschap-tasschen, Portemonnaies, Distributiebons-étuis, Cosy Pantoffels Beenbruin p. maatje Matte en vette crème Haarwater Boldoot gr. fl. 1,25 M. REM Kalverstr. 14, IJm.-O., Tel. 5162 TE KOOP Pracht Accordeon, pianoklavier met koffer, 120 bassen. Hofdijk laan 17, Driehuis. in dit Blad Ook Uw huis en winkelzaak kunnen door het oorlogs geweld getroffen worden. Heden nog niet, maar morgen? Verzekert U daartoe bij de ONDERLINGE OORLOGSSCHADE VERZEKERING MAATSCHAPPIJ TE DEN HAAG waarvoor U gratis ihl. kunt verkrijgen bij: 3. T. F. Timmermans, Sav. Lohmanlaan 10, Velsen, Tel 4538 Welke soorten brood baklFunke': 1. Roggebrood (wit en zwart) 2. Geldersch roggebrood (zeer voedzaam) 3. Gestoomd roggebrood (rond model) 4. Volkorenbrood (zuiver graan) 5. Roggestoeten (rogge- en tarwebloem) VRAAGT HET UW BAKKER LET OP DEN NAAM I FLINKE TUBE 25 ct. ZEER GROOTE TUBE 37y2ct. Deze demonstratie bewijst U, welke heerlijke gerechten U ook thans nog kunt bereiden met een mini mum aan grondstoffen. DINSDAG 14 JULI bij de PIETER KIESSTRAAT, -HAARLEM VAN VM. 10 UUR TOT 6 UUR NM. Zprg dat U zich nooit hehoeft te verwijten s V/ai ikmaah VOORZICHTIGER geuMejtf Ook Uw tuingereedschap en timmer gerei moet met zorg worden behandeld. Het komt nog al te vaak voor, dat het blijft slingeren en in den regen ligt. Zorg dat het niet zoek kan raken, bewaar het op een vaste, droge plaats, want roesten is het begin van bederf!. Hebt U ook Uw schaatsen goed inge vet toen U ze hebt opgeborgen voor den volgenden winter? Kijk nog eens' na of de riemen niet vergeten zijn. Een beetje vaseline of wat kaarsvet is al wat U noodig hebt om schade te voorkomen. Fub'icatie »»n liet 1/ Departement Handel.-Nijverheid ««.Scheepvaart „Heftoda" Voetbehandeling De pedicure-afdeeling van MAISON DES DAMES (voor dames en heeren), vraagt Uwe aandacht voor haar „NEPODO" behandeling. Een NEPODO-kuur voor ingegroeide nagels prijs 1.40. Voor transpireerende voeten 1.50. Pedicure 90 cent per behandeling. Abonnement 75 cent. Voetmassage, voetbandage. Nog voorradig leeren steunzolen en viltringen tegen druk in de schoenen. Voor Pedicure alleen: V TEMPELIERSSTRAAT 60—42 TELEFOON 12178 0 doozen inleverenl W.V. PRODENTA Voortaan 'n doos Erdal No. 20 (van 1 6 cent ailéén bij inlevering van een ledige Erdal-doos. Schoenen gain linger mee...door ERDAL TE KOOP wegens omst. gloednieuwe Duit- aghe klasse Piano. Speciaal voor muziekkenners. Geen opkoo- pers. Noorderkade 1 rdv IJmuid MaKelaar - Paulus Potterstraat 25, Telef. 5267 Agentschap van de ONDERLINGE OORLOGSSCHADEVER- 21 FIKKRING MLJ. te 's-Gravenhage. .Vraagt inlichtingen Oorlogsschade Molest Verzekering U verzekeren, weet U wat het U kost. Maar U WEET NIET hoe groot de schade kan worden Vraagt inl. Makelaar C. VISSER Hzn., Wijk aan Zeeërweg no. 91, Telei. 4830, IJmuiden. SANTPOORTERSTR. 41 HAARLEM Tel. 10131 LEVERT HELDER WASGOED MET MINIMUM SLIJTAGE. DUS:

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 4