w Wedstrijden Haarlemsche Reddingsbrigade. Schoolboeken HONDEN GEBR. VEENINGA STADSNIEUWS fkemnAKKEKTjE Cricketzege van Rood en Wit op H.B.S. Ajax handhaaft zich in de honkbalcompetitie,, Haarlem blijft op de tweede* plaats. Dr. W. E. Merens-beker wedstrijd. Geerts wint voor den vijfden keer. Voor de tiende maal organiseerde de Haar lemsche Reddingsbrigade den jaarlijkschen wed strijd om den Dr. W. E. Merens-beker. Het me disch gedeelte verbonden aan dezen wedstrijd, werd Vrijdagavond, door de doktoren A. D. Bloemsma en P. Floor, in het Sportfondsenbad gehouden: het technische gedeelte werd Zondag morgen. door de heeren J. W. van Genten. Am sterdam. H. Hietberg, Zaandam en R. Krab. Amsterdam, in de zweminrichting aan de Hout vaart beoordeeld. De beker die zesmaal achtereen of tienmaal in totaal gewonnen moet worden, werd Zondag voor de vijfde maal door den heer A. G. Geerts ge- Wonnen. zoodat de stand thans ls: 1933 heer R. J. Rohlfs, '34 A. G. Geerts, '35 A. G. Geerts, '36, •37, '38 en '39 de heer C. H. Vrugt, *40. '41 en 1942 de heer A. G. Geerts. De Mevr. N. J. MeljerinkRijk medaille werd gewonnen door mej. W. Dijkstra; het Joh. M. Schmldt-schtld werd voor één jaar gewonnen door mejuff. A. C. Houben die in het medisch gedeelte het hoogst aantal punten behaalde. De uitslagen zijn: 100 m, gekleed zwemmen waarvan de laatste 25 m. met pop: A. G. Geerts 28 3/8 punt. C. H. Vrugt 27 13 pnt., mej. W. Dijkstra 27 pnt., G. van Brug gen 25 718 pnt., mej. A. C. Houben 25 16 pnt.. mej. R. Tholen 24 13 pnt.. V. H. Snel 23 2 3 pnt., D. ter Haak 23 1/4 pnt., F. Lodder 23 pnt.. en mej. C. Leuver 19 l>3 pnt. Mevrouw MerensJoekes overhandigde den heer A. Geerts, die voor de vijfde maal den dr. W. E. Merens-beker won. deze trofee. (Foto Stevens) G. van Bruggen 26 712 pnt.. mej. A. C. Houben 25'-j pnt., mej. R. Tholen 2S'.i pnt.. V. H. Snel 25'6 pnt. F Lodder 23 5/6 pnt.. mej. C. Leuver 23 pnt. en D. ter Haak 23 punten. Uitvoeren van een medische opdracht; ver ondersteld werd dat een auto. waarin vier per sonen te water was gereden: me). A. C. Houben was de favoriete en behaalde het hoogst aantal punten dat kon worden toegekend, n.l. tien, mej. W. Dijkstra 9 pnt., G. van Brug^n 9 pnt.. W. Geerts 9 pnt.. A. G. Geerts 9 pnt.. B. Engel 9 pnt.. V. H. Snel 9 pnt.. C. H. Vriigt 9 pnt. B van Zanten 9 pnt., mej. C. Leuver 9 pnt.. D. Haak 8 pnt.. F. Lodder 7 pnt.. mej. R. Tholen 6 pnt. en J. A. Kenselaar 5 pnt. Tijdens dezen wedstrijd, werd met eenlge har telijke woorden, door den heer V. H. Snel, Dr. A. D. Bloemsma een boekwerk overhandigd, namens allen die 't afgeloopen winterseizoen den medlsehen cursus hadden gevolgd, welke attentie dr. Bloemsma op ho'ogen prijs stelde. De totaal uitslag Is: A. G. Geerts 65',-4.pnt., C. H. Vrugt 64 16/24- pnt., mej. W. Dijkstra 63 pnt., G. van Bruggen 6111/24 pnt., mej. A. C. Houben 60 16 24 pnt,, mej. A. C. Houben 60 16/25 pnt., V. H. Snel 57 18/24 pnt., mej. R. Tholen 55 20/24 pnt., D. ter Haak 65 6/24 pnt., F. Lodder 53 20/24 pnt. en mej. C. Leuver 50 8/24 pnt. De beker werd door mevrouw E, Merens—Joe kes. aan den winnaar den heer A. G. Geerts overhandigd. NED. CRICKETBOND. HAARLEM VERLIEST VAN A. C. C. "A.C.C. bleek sterker te zijn dan Haarlem won met negen wickets op de eerste innings. De thuisclub batte eerst en scoorde 67 runs. dank zij Voogd li. Kleefstra 10. W. Peschar 14 en J. de Boer 14 P. Sanders was met bowlen goed op dreef en nam 7—31 en Ch. Lungen nam de an dere wickets voor zijn rekening voor 20 runs. Het openlngspaar van A.C.C. De Baare en J. Immig bracht het tot 15. waarna laatstgenoemde voor 12 door W. Peschar gebowld werd. De Baare (27 n.u.) en Ch. Lungen (28 n.u.) zorgden er voor dat het totaal van Haarlem gepasseerd werd en op 69 werd gestopt. W. Peschar bowlde 1—28. A. van den Bergh 0—16. A. Maas 0—16, P. van Tiggclen 0—6 en H. Boeree 0-^g. n. B. S.—ROOD EN WIT Rood en Wit heeft met 112 runs van H.B.S. wonnen. De scores luiden: Inmlngs" Rood en Wit: P. Lammerts van Bueren run out 1. Jhr. van Tets l.b.w. L. Wunder 13, R. Kramer b. A. V. d. Vegt 52. Th. A. van Baas- bank b. L. F. Wunder 50, J. J. de la Mar c. Her klots b. Wunder 0, J Schmeink b. L. Wunder 1, J. Sanders not -out 29. P. Llgtensteln c. Wunder b. W. Koek 27, J. Nijhuis not out 15, L. Sodder- land en D. Bijleveld d.n.b., extra's 21, totaal 209 voor 7. Bowlingcijfers H.B.S.: A. v. d. Vegt l voor 53. L. F. Wunder 4 voor 66. A. Lochman van Ben- nekom 0 voor 27, W. Koek jr. 1 voor 42. Innings HBS: L. F. Wunder c. P. Llgten steln b. Sodderland 49. A. v. d. Vegt c. J. San ders b. J. Nijhuis 3. W. A. Koek jr. b. Sodder land 11. H. Herklots c. Van Baasbank. b. Nij huis 7. P. v. Katwijk st. Sanders, b. Sodderland 5. E. Broda l>. Sodderland 1. J. Visee l.b.w. Bij leveld 4. Lochman van Bennekom c. Sanders b. Bijleveld 2. Bijlstra not out 10. H. J. Scholten b. sodderland 0. C. A. Bakker l.b.w. Sodder land 0. extra's 5. totaal 97. Bowlingcijfers Rood en Wit: J. Nijhuis 2 voor 46. L. J. Sodderlandvoor 19. J. Schmeink 0 voor 11, De la Mar 0 voor 4 en Bijleveld 2 voor 12. ROOD EN WIT 2—KAMPONG. Hood en Wit is dit seizoen goed op dreef en won Zondag van Kampong, echter na een spannend slot. met vijf runs op de eerste Innings. De thuisclub scoorde 67 runs, waarvan Klein de Groot 21 en Meeuwen oord 14. Kampong maakte 62 runs. waarvan f gers 18. Klein de Groot bowlde 6—20. Van der Togt 2—20, Meeuwenoord 1—9 en Kapteljn den Bouwmeester 0—9. V.V.V. 2—Rood en Wit 3. De wedstrijd is ge wonnen door Rood en Wit 3 met innings en '.8 runs. V.V.V. 2 ie innings 24. Rood en Wit 3 la Innings 81. V.V.V. 2e Innings 39. KAMPONG 2—HAARLEM 2. Deze wedstrijd ls gewonnen door Haarlem 2 met 4 runs en 6 wickets. KampOn£79, Haarlem 83 voor 5. AGENDA MAANDAG 13 JULI. Gem. Concertgebouw. Vergadering N.S B. Sprekers Ernst Voorhoeve, H. J. Leeuwen berg en Melchert Schuurman, 7.30 uur. Frans Hals: „De Postmeester", toegang boven 18 jaar. 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Palace: „Groot Alarm", toegang boven 18 jaar. 2, 6.30 en 8.45 uur. Rembrandt Theater: „De eer van Stephan Rakitin", toegang boven 18 jaar. 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Luxer Theater: „Robert Koch", toegang boven 14 jaar. 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Moviac Theater: „Onder geie vlag", toe gang boven 18 jaar. 2, 4, 7 en 9 uur. DINSDAG 14 JULI. Groote Kerk: Orgelconcert, 8 uur. Bioscoop: Middag- en avondvoorstellin gen W.n. Hoofdredacteur: J. V. Baudewyns. Haar lem. Plaatsvervangend Hoofdredacteur: F. C. Derks. Haarlem. Chef van Dienst en Stad: S. R. Kuiper. Haarlem. Sport en stad: A. Overmeer. Heemstede. Buitenland: J. C. van der Laag, Heemstede (afw.), Haagsch Redacteur: B. Korsten. Den Haag (afw.). Binnenland: J. A. Steen Jr., Zandvoort. Nieuws en reportage voor Vclsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, Dmulden. Advertenties: D. A. J, Spek, Haarlem. Het heeft H.F.C. niet mogen gelukken Haarlem weer de bovenste plaats in de honkbalcompctitic te bezorgen. Haarlem zelf won zonder strijd van Blauw Wit, daar Wilders op het appèl ontbrak. De H.H.C.'ers lieten het echter tegen Ajax leeüjk zitten en verloren met 155. HAARLEM—BLAUW WIT 7—1. Haarlem heeft het tegen Blauw Wit niet moei lijk gehad. Al. wonnen onze stadgenooterrjdan met 71, toch mocht deze overwinning nog géén suc ces genoemd worden, want in het veldspel var Haarlem waren nog te veel zwakke plekken tut van een goeden wedstrijd van de landskampioe nen te mogen spreken. Vooral in het binnenveld werd soms door Hunlk, Koning en Keulemans slordig werk te zien gegeven. Ook aan slag had den wij Haarlem tot grootere prestaties ln staat geacht. De grondslag voor de Haarlemsche over winning werd in de eerste drie innings gelegd. Beets sloeg met twee honken bezet een fraalen grondbal door het binnenveld, terwijl in de vol gende innings invaller Veenhof met een ferme tik enkele spelers over de thuisplaat bracht Door goed veldwerk van de Blauw Witters Kos ter en A'.tlnk werd den Haarlemmers het scoren verder belet na de vijfde innings. De Mon wierp nog niet in zijn ouden vorm. maar boekte dit maal toch het succes om geen enkelen honkslag tegen zich te krijgen. Door fouten van Hur.ik en Koning en een doorgeschoten bal van achter vanger Kloos kon Altink 1 in de zesde innings de eer voor Blauw Wit redden. De werpersprestaties waren: Linke 8x2 slag. 7x4 wijd en 6 h.s. tegen. De Mon 13x3 slag. 5x4 wijd en 0 h.s. tegen. Haarlem: 0240looo- 7 Blauw Wit: 000001000 1 AJAX 5—15. De gedwongen rustperiode heeft werper Pijn akker geen goed gedaan. Reeds in de eerste in nings gaf hij enkele vrije loopen weg en sloegen de Ajaxleden flink raak. Na in de tweede beurt nog «en drietal vrije loopen te hebben toe gestaan, verdween de H.H.C. werper naar de korte stopplaats. Van Holst nam daarna den aan val tegen de Ajaxleden over. De Amsterdam mers hadde nweinig respecte voor den jeugdigen H.H.C.-werper en sloegen den bal naar alle kanten. Pijnakker hield zijn collega uitstekend, maar ln het verre veld miste Buurman enkele vangkansen. waardoor de score van Ajax snel steeg. Bloem. Terhelde en Bosboom gaven slagen voor meerdere honken. Blomvliet ondervond bij zijn werpen weer een prachtigen steun van zijn velders. Vele mooie slagen van de rood-wltten werden in het verre veld door Weppner en Bos- tyom gevangen. Door een misgooi van Rotgans kwam H.H.C. aan de eerste twee punten, terwijl daarna door fouten van Lobberecht en Hordijk nog drlq H.H.C.'ers de thuisplaat passeerden. Een betere volgorde van de slagploeg van H.H.C. had voor Pijnakker en zijn mannen waarschijnlijk een grooter succes gebracht. Van Holst faalde vijf maal aan slag, terwijl twee of drie spelers de honken bezetten. De werpersprestaties waren: Blomvliet 10x3 slag. 5x4 wijd en 9 h.s. tegen. Van Holst en Pijn akker 8x3 slag, U maal 4 wijd en 8 h.s. tegen H.H.C.: #20102000 5 Ajax 231302130 15 De overige uitslagen van de gespeelde wedstrij den waren Ov. klasse: Hilversum—Haarlem 2 19—8. 2 D: Schoten 2—Spartaan 16—12 Derde klasse Haarlem: T.H.B. 2—E.D.O. 5 14—19; E.H.S. 3—H.H.C. 6 8—35; H.F.C. Haarlem 3 —Schoten 3 9—12; Havenmeeuwen—Spaarnevogels 37—11; E.H.S. 2—Schoten 5 16—5; E.D.O. 3—H.F.C. Haarlem 1 9—4; Schoten 3—Halfweg 10—9; Scho ten 6Kennemerland 1 206. fgl Ai, de jus-kom 's middags rond gaaf, Dan kijkt Moeder, Moe of Mo Hem wel eens (do's nogol logisch) Met bezorgde blikken no. Jus is een gewild artikel En een ieder houdt er van; Maar niet ieder weet, dat men 't door DUBBEL-JUS verdubb'len kan. Zevenkamp. VOETBAL In verband met den door de afd. Haarlem van den N. V. B. op Zondag 26 Juli a.s. te houden „Zevenkamp" voor voetballers worden de Ver- eenlgings-secretarissen er aan herinnerd, dat de opgaven met deelnemers hedenavond in het be zit moeten zijn van den heer N. J. Twisterllng, Badhuisstraat 24. Haarlem. Naar wij vernamen, hebben verschillende ver- eenlglngen reeds ingeschreven, zoodat de strijd om de persoonlijke- en vereenigingsprijzen weer spannend belooft te worden. ZEVENKAMPDAG R.C.H. Zondag hield R.C.H. haar jaarlijkschen Zeven kampdag. Toch waren nog veel liefhebbers aan wezig; terwijl de resultaten als zeer behoorlijk kunnen worden genoteerd. Clubkampioen 1942 werd C. Provost met 3737' i punt. Voor dezen Racing veteraan moet dit resul taat wel een groote voldoening zijn daar er toe veel jonge belovende spelers medededen en hem het vuur na aan de schenen hebben gelegd. C. Walewijn 3734 pnt.; W. Hanse 3716 pnt.; P. Hut 3499,'j pnt.; R. Mulder 3466 pnt.; D. v. d. Vliet 3431 pnt.; J. de Jonge 33S9 pnt.; W. Kok 3358 pnt.; C. Hoogendoorn 3298 pnt.; J. Brink 3286'pnt. Voor de beste afzonderlijke prestaties per on derdeel kwamen de volgende spelers nog een extra prijsje in aanmerking. Hardloopen 80 meter W. Kok 800 pnt., springen W. Hanse 764 pnt.. doelschieten N. Koe horst 800 pnt., inwerpen W. Hanse 550 pnt., 100 meter baldribbelen P. Hut 850 pnt., raak de paal D. v. d. Vliet en P. Hut ieder 600 pnt. 't Was een geslaagde dag. 6 Vraagt Uw Winkelier ROEIEN Spaarne hield onderlinge wedstrijden. De Reus wist na een feilen strijd bij de Jonge skiffs, haeaen een verdiende overwinning te be halen. Het nummer Oude Twee heeren werd gewonnen door H. W. van Rietpaap en W. v. Ree. vee geroutineerde achtroeters. Als intermezzo weid nog een race verroeid tusschen twee achten. Hierbij wist de veteraneir- ploeg overtuigend te winnen van een ploeg sa mengesteld uit Jongere raceroeiers. Een bewijs dat de veteranen nog steeds geduchte, niet onderschatten tegenstanders zijn. De grootere animo voor snelroeien was oorzaak dat de resultaen bij de nummers Damesstij: roeien niet zoo groot waren als die van vorige jaren. Zij nog gemoreerd de moeite die de wed strijdleiding zich heeft getroost, de wedstrijder een vlot verloop te doen geven, en de voorbeel dige hulp van de Heemsteedsche politie. Met de prijsuitreiking werden deze onderlinge wed strijden, waarop de leden van het Spaarne met veel genoegen zullen terugzien, besloten. Uitslagen der finales lulden: Beginnelingen Vier Dames: Mej. J. v, Omme ren bg, mej. C. Leupen, mej. H. Berendsen en mej I. Molijn slag, mej. R. Kikkert st. Beginnelingen Vier Heeren: B. F. Grapper- haus bg.. P. Prager, M. Andriesseh. D. v. Huystec slag, mej. E. v. d. Laaken st. Dames Vier Junioren: Mej. E. Loeg bg., mej. T Flohil, mej. H. Neuerburg. mej. T. Lukkien slag. mej. N. Barendrecht st. Dames Vier Senioren: Mej. M. v. Zanten bg., mej. M. C. W. v. d. eBrg. mej. B. Connga, mevr. E. Over ten Cate. slag. mej. S. Bijvoet st. Jonge skiff Heeren: H. R. Réus. Oude skiff Heeren: W. v. Ree. Jonge Twee Heeren: H. van Gulik bg., P. Hol lander slag. P. C. Fuhri Snethlage st. Oude Twee Heeren: H. W. van Rietpaap bg., W. van Ree slag. P. Blom st. Dames skiff Junioren: Mej. L. Vntema. Dames skiff Senioren: Mej. M. Toepoel. Dames Snelvler: Mej. E. Winterink bg., mej. W. Mulder, mej. W. van Rijsdijk, mej. P. Haan- drlkman slag. mej. M. van Waveren st. Mixed snelvieren: Mej. J. van Zoelen bg.. P, de Vries. Ir. T.t. de Vries, mej. T. van Zoelen slag. mej. E. v. d. Laaken st. Jonge Vier Heeren: J. v. Heusden bg.. G. B. J. Sorgdrager, TJ. de Konlngh, P. W. Pauls slag, J. Fuhri Snethlage st. Oude Vier Heeren: J. Lourysen, A. Dapper, M. de Bilt, K. G. d' Engelbronner slag, Mej. Yntema st. Dubbed Twee Heeren: P. Boot, Dr. J. Win- senius, mej. M. Knuyt st. voor alle inrichtingen van onderwijf uit voorraad leverbaar BoekhandelH.de Vries JACOBIJNESTRAAT 3 TELEF. 10785 GED. OUDE GRACHT 27—27a j Het NATUUR-geteermiddel Leege flesch met capsule inleveren C. KEG's Groothandel N.V. WIELRENNEN Haarlemmers op dreef in Hilversum. Schulte was niet te benaderen. De door de Gooische wielerclub „De Adelaar" georganiseerde wegwedstrijden te Hilversum stonden kwalitatief op een bijzonder goed peil. De 120 k.m. voor professionals en onafhankelij- ken leverde een veld met prima renners, die elkander op het uitrets snelle circa 1000 m. lange parcours een heftigen strijd boden. G. Schulte was hier de man. die zijn superioriteit duidelijk toonde en met een ronde voorsprong een over winning behaalde, waaraan in feite niemand tijdens de race getwijfeld had. Weliswaar had den van Oer» Wijdenes, De Best en ook Ce°s Pellenaars memigen aanval op zijn leidende po sitie gedaan, doch Schulte sloeg al deze aanvallen gedecideerd af en zijn eindsprint bewees al te duidelijk, dat de Bosschenaar het veld volkomen beheerschte. Pellenaars kwam door een fietsver- wlssellng eenigszlns op den achtergrond, doch ook hij was vandaag ontegenzeggelijk de mindere van Schulte. Nieuwelingen, 30 km.: 1. G. Voortlng, Haarlem. 50 m. 19.8 sec.; 2, W. Grift, Soestdijk; 3 N. Too ien, Amsterdam; 4. J. Weslerheiden, Amsterdam; 5. L. de Booy. Amsterdam. Amateurs, 60 k.m.: l. A, Vooren, Beverwijk u. 37 m. 29.2 sec.; 2. B. Savelkouls, Den Bosch; 3. L. Ekkes, Heiloo; 4. P. Peters, Haarlem; 5. Van Metelen, Den Haag. Prof. en onafhankelUken 120 k.m,: 1. G. Schulte, Den Bosch 3 u. 10 m. 18.08 sec.; op 1 ronde 2. T. van Oers. Langeweg; 3. C. Wijdenes. Ouder Amstel; op 2 ronden 4. C. de Best. Haarlem; 5. P. Verschuuren, Rotterdam; 6. Piet van Nek. Nleuwendam; 7. A. Steenbakkers. Dén Bosch; op 3 ronden: 8. J. Demmenle, Rotterdam; 9. C. Pel lenaars, Ter Helde; 10. K. Ternede, Amsterdam. J.URVERGADLRl X G H.F.C. „HAARLEM". Zaterdagavond werd in Hotel „De Leeu werik' de 53e jaarlijksche algemeene ver gadering der H.F.C. „Haarlem" gehouden. Na de openingsrede van den voorzitter, den heer J. P. van Balen Blanken, volgden de uitvoerige verslagen van de heeren N. J. Twisterllng, penningmeester en Drs. B. Kleefstra, secretaris, welke verslagen een gunstig beeld gaven van den toestand der vereeniging en de resultaten van het afge loopen jaar. De contributie werd ongewij zigd vastgesteld. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende .bestuursleden de heeren H. Baum en W. Onkenhout herkozen, terwijl in de vacaturen ontstaan door het bedanken van de heeren A. Zeilinga, Drs! B. Kleefstra en J. Voogd werd voorzien door benoeming van de heeren A. M. Tijsseling, A. W. Vreeken en P. C. Har tog. Het bestuur is thans als volgt samengesteld: J. P. van Balen Blanken, voorzitter, A. M. Tijsseling. vice-voorzitter, A. W. Vreoken, secretaris, N. J. Twisterllng, penningmeester, en "W. Onkenhout, H .Baum en P. C. Hartog, com missaris. Mededeelingen werden verstrekt over het oprichten van de honkbalafdeeling. Na bal lotage nieuwe leden en uitloting obligaties lichtinstallatleleening werd de kusc^aitnissie voor het seizoen 1942-1943 benoffid. n.l de beeren A. J. Schalekamjj. K. de Boer en IV. Schornagel. Het 3-A speldje werd uitge reikt aan den heer W. Schornagel. In een uitvoerige rede stelde de voorzit ter vervolgens de verdiensten Jn het licht van de aftredende bestuursleden. In het bij zonder van den heer drs. B. Kleefstra. die 9 Jaren waarvan 4 jaar als secretaris als bestuurslid zijn zeer bijzondere gaven ter beschikking van de ,verecniging heeft ge steld. Voor zijn uitzonderlijke verdiensten werd hem de HaarlenirNobclprijs uitge reikt. Na rondvraag werd hierna de vergade ring gesloten. Trimmen, Plukken, Wasschen, Scheren. Kynologische Inrichting „De Ijdeltuit" J ACOBI JNESTRAAT 10—18 - TEL. 13265 HAARLEM TENNIS HAARLEMSCHE JEUGDKAMPIOEN' - SCHAPPEN. De door de Haarlemsche Lawn Tennis Club georganiseerde jeugdwedstrijden van het Dist niet Haarlem van den Nederland- sch en Lawn Tennis Bond zijn eerst Zondtjg beëindigd kunnen worden. Vrijdag konden sleohts enkele partijen gespeeld worden en de Zaterdag ging geheel verloren, waardoor de eindwedstrijden tot Zondagmiddag ver schoven moesten worden. Tooh kan van een geslaagd tournooi worden gespro-ken met een groot aantal inschrijvingen en veel be langstelling en het bestuur der H. L. T. C. en wedstrijdleider Mr. M. C. Wijt met xljn assistent Rahusen hebben de jeugdige spe lers van Haarlem en omgeving een prettige tennisweek bezorgd. De uitreiking der prijzen geschiedde door den heer P. de Graaf, voorzitter der H. T. C., die o.a. dank bracht aan die Haarlem» sche vereenigingen. welke door het beschik baar stellen van ballen het doorgaan dezer wedstrijden hebben helpen bevorderen I>e aneest succesvolle speler in dit tournooi was R. Rahusen, die in 3 nummers een sten prijs won en bovendien den Rhodlus- beker won. WeLgaf W. Viëtor in den eind-» strijd goed teg<^6pel maar den meesten te genstand ondervond Rahusen van De Booy in den halten eindstrijd, die eerst na 3 sets werd bedwongen. Mej. L. Posthumus Meyes bleek haar vorm van Eindenihout te hebben behou den en legde eveneens op drie eerste prijzen beslag. De laatste uitslagen luiden: Heeren enkelspel: t/m. 16 jaar. Halve eindstrijd: D. van MeirT. van Houtum 62, 46, 60,_ R. van IJssel- stein—M. van Hengel 60, 6-1. Eindstrijd: R. van IJsselstein-D. van Meir 4-6, 6-3, 6-4. Heeren-enkelspel 17 en 18 jaar: Halve eindstrijd: W. V!ëtor-M. Fruitema 6-4, 8-6. R. -Rahussen-T. de Booy 7-9, 8-6 6-4 Eindstrijd- R. Rahusen-W. Viëtor 6-3. 6-3 Om den Rhodius-beker: R. Rahusen-R. van IJ^elstein 6-rt. 6-1. Dames-enkelspel: Corrie de Clercq-Wetka von Saher 4-6, 6-3. 6-3. Halve eindstrijd: Luc Posthumus Meyes- Corrie de Clercq 6-0 6-1. Ennmy van Mar- ken-Jacqueline Bergman 7-5. 2-6, 6-3 Eindstrijd: Luc Posthumus Meyes-Emmy van Marken 6-1, 6-4. Heeren dubbelspel t/m. 16 jaar. Eindstrijd: R. van IJsselstein en H. Mar- kus-vJ. Corbeth en P. Glasz 6-3. 1-6. 6-2. Heeren dubbelspel 17 en 18 jaar. Halve eindstrijd: W. Viëtor en M. Frui- tema-W. Helderman en K. Noppen 6-0, 6-2 Eindstrijd: R. Rahusen en T. de Booy- W. Viëtor en M. Fruitema 6-3, 6-4. Dames dubbelspel Halve eindstrijd jvJjuc Posthumus Meyes- en Kmimy van MarKen-Methe Schraagen en Trudi Domihoff 6-2, S-6. Eindstrijd: Luc Posthumus Meyes en Emmy van Marken- Nora Henning en Use Adofs 6-4. 3-6. 6-1. Gemengd dubbelspel: Halve eindstrijd: Corrie de Clercq en T. de Booy-Ilee Alofs en W'. Viërnr 4-6. 6-4, 6-2. Eindstrijd: Kiki Gooting en R. Rahusen- Corrie do Clercq en 1'. de Booy 6-4. 7-5. DE DISTRIBUTIEBONNEN Jubileum G. C. A. Junge. De heer G. C. A. Junge, administrateur bij de N.V. Oprechte Haarlemsche Courant, die Zaterdag zijn gouden jubileum vierde, heeft aien dag vele blijken van. belangstelling on dervonden, waaruit bleek, dat zijn persoon en werk door velei gewaardeerd is geworden. Des morgens om tien uur werd de jubilaris ontvangen door de directie van de N.V. Gra fische Inrichting Joh. Enschedé en Zonen. De heer B. F. Enschedé huldigde den heer Junge als oud-Enschedéman; hij is immers zijn loopbaan bij de firma Enschedé begonnen. Spr. schetst^ den heer Junge als een betrouw baar, verknocht en arbeidzaam man en zegde hem dank voor hetgeen deze in de jaren, bij het bedrijf doorgebracht, heeft gedaan. Den ju bilaris werd een lichtkroon aangeboden, bene vens de groote zilveren medaille der N.V. Ontroerd dankte de heer Junge voor de hem gebrachte hulde en haalde aardige herinne ringen op uit den tijd. toen hij bij de firma werkte. Eenigen tijd bleef men gezellig bij een. waarbij in het bijzonder de oudere leder* van het gezelschap voorvallen uit het verle den aan de vergetelheid ontrukten. Daarna volgde een huldiging door de di rectie en het personeel in het gebouw Groote Houtstraat 93, waar o.m. ook aanwezig waren de heeren P. W. Peereboom en W. van Om men. Een aantal bloemstukken verhoogde de feestelijke stemming. Toen de jubilaris en zijn familieleden ren binnengeleid, richtte de directeur, heeft Ph. A. Mees, zich in een hartelijke toe spraak tot dén heer Junge. Na ln het kort de periode van de afgeloopen halve eeuw geme moreerd te hebben, sprak de heer Mees in het bijzonder over de laatste twaalf jaar, waarin hij lief en leed met den heer Junge gedeeld heeft en hem heeft leeren kennen en waar- deeren. De heer Junge doet spr. denken aan een ouderwetschen barometer en in het bij zonder aan het kwikzilver. De heer Junge is even bewegelijk als het kwikzilver en dit heeft hem de verrassende jeugdigheid doen bej houden, welke ieder verbaast, die hem kent. Spreker beschouwde de verhouding tus schen den directeur en den administrateur als man en vrouw. Zooals 'n vrouw in het huis houden voor het inwendige zorgde, deed dit de heer Junge in de zaak met zorgzaamheid, op lettendheid en accuratesse. Vaak geschiedde het op origineele wijze en daarbij was hij het zonnetje in huis .Een ieder durfde bij hem te komen met zorgen of met vreugde. Daarvoor zegde de heer Mees den jubilaris dank. directeur en als vriend. Het leven van den heer Junge is mooi. geweest, vervolgde spr. nog, want hij is zoowel in de zaak als in zijn gezin geslaagd. Dat kwam me,de door zijn le venslustig en levenskrachtig optreden. De heer Mees liet zijn toespraak vergezeld gaan van eenlge geschenken, waaronder twee club fauteuils. De heer D. A. J. S p e k vertolkte de gevoe lens van dankbaarheid namens de leden van het personeel en eenige oud-leden, die er zich over verheugden, dat de heer Junge gespaard is gebleven om vijftig jaar zijn taak te ver vullen. Hij bekleedde zijn functie op een wijze, er directie en commissarissen tevreden zijn. Dan ging hij met alle leden van het per soneel om als een beste vriend en zorgde er voor. 'dat de band steeds versterkt werd. Hij leefde met allen mee en was een voorbeeld voor een ieder. Allen zijn den heer Junge dankbaar voor den steun, dien zij in den loop der jaren hebben ondervonden. Na woorden an gelukwensch te hebben gesproken dankte de heer Spek den jubilaris, voor hetgeen hij voor allen was geweest en bood de beste wen- schen aan voor de toekomst. Als geschenk overhandigde hij drie boekwerken en een bij de clubfauteuils passende tafels Namens de leden van het personeel van het kantoor IJmuiden wensebte de heer R. Wil- deboer den heer Junge geluk en overhandigde een boekwerk. Hierna kreeg de heer Junge gelegenheid woorden van dank te spreken, waarbij hij herinneringen ophaalde uit zijn tijd bij de O.H.C. doorgebracht. M.U.L.O. EXAMENS Voor de op 11 Juli j.l. gehouden examens voor M.U.L.O. zijn geslaagd voor diploma A: D. E. Meijer, H. J. E. Bosman, B. Boek houd. M. van der -Plas en E. Wijnands uit Haarlem; J. G. Baljet. A. R. Marink Deters en H. J. Valkenberg uit Bloemendaal; en A. F. W. Oosterhoorn, R. Koopmans en C. de Nijs uit Heemstede. Tergend borende pijn- zonder ophouden, morgen naar den tandarts, doeh neem nu dade lijk "AKKERTJES", die de ptjn verdrijven. Ge leeft dan weer op binnen een kwartier. De Nedertandsche Pijnstiller Zondagmorgen is een aantal Haarlemsche kinderen voor een vacantieverblüf naar Oberbayern vertrokken. (Foto Peperkamp) RADIOPROGRAMMA DINSDAG 14 JULI 1942. HILVERSUM I, 4X5.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 00 B. N. O. Nieuwsberichten. 7.15 Gramofoon muziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gramo foonmuziek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Politiek week®raatje (opn.). 8.30 Amusements orkest (opn.). 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gra mofoonmuziek. 11.00 Vrouwenmozaiek. 11.2» Amabile-sextet. 12.00 Orgelconcert en zang. 12.4» Almanak. 12.45 B. N. O. Nieuws- en zakelijke be richten. 13.00 Melodtsten, soliste en gramofoon muziek. 14.00 Zang met pianobegeleiding en hobo met pianobegeleiding. 15.00 Orkest van de Ne- derlandsche Kameropera. 16.00 Ziekentroost en gewijde muziek (opn.). 16.30 Gramofoonmuziek 16.45 Sport en spel voor de jeugd. 17.00 Gramo foonmuziek. 17.15 B. N. O. Nieuws-, zakelijke- en beursberichten. 17.30 Otto Hendriks en zijn or kest. 18.15 Gramofoonmuziek. 18.30 Neerlandt van het Oostfront. 18.45 B. N. O. Nieuws berichten. 18.55 B. N O. Gesproken binnenlandsch overzicht. 19.05 Duitsche taalcursus. 19.30 Wind in de zeilen, muzikaal programma. 20.30 Cahare'- programma. 21.15 Gramofoonmuziek. 21.15 Gramo foonmuziek. 21.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 22.0» Gramofoonmuziek. Vanaf 22.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 2.15—24.00 Gramofoonmu ziek. HILVERSUM II, 301.5 M. 6.45 —8.15 Zie Hilyersum I. 8.15 Gewijde muzieK (opn.). 8.30 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwij ding. 10,15 Gramofoonmuziek. 11.00 Zang met pianobegeleiding. 11.25 Gramofoonmuziek. 11.45 Viool en plano. 12.00 Gerard van Krevelen en zijn orkest. 12.45 B. N. O. Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Boerenland in boek en krant. 13.15 Arnhemsch strijkkwartet en solisten. 13.35 Gramofoonmuziek. 14.30 De Lichte Toets, ge varieerd programma. 15.30 Voor de zieken. 16 0» Discocauserie. 16.45 Pianovoordracht. 17.15 B. K O. Nieuws-, zakelijke- en beursberichten. 17.3» Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 18.00 Van heinde en verre klinkt het nieuws. 18.30 Omroep orkest en solist. 19.30 B. N. O. Nieuwsberichten. 19.40 B. N. O. Praatje ln Twentsch dialect. 19.3» Spiegel van den dag. 20.00 B. N. O. Engelsche uitzending: Holland and the economie reorgani sation. (R. C. gr. pl.j. 20.15 Fluit, hobo en piano. 20.45 Luisterspel: De bruid van den pistooleman. Dc Fingehe maarschalk Mannerheim laat zich door een generaal de positie aan een ^ri^Men™» w°B "n* O Mifitfir overacht all der sectoren van het front uiteenzetten. Suomen-Holland-p.k. Harrivirta-Pax HolL-c. Avondwijding, a.iv-'ii.oo "zie Hilversum Bloem (lirood gebak) 343 t/m346 Boter Brandst. 01 t/m. Brood Brood Chocolade Cignrillos Cigaretteu Gort Havermout (peulvr.) •Jam bon Kaart hoeveelh. t/m 36A Aard. X 1/4 kg. 18 Juli 36 bcsch. 75 gr. 18 Ju^ 100 gr. 8 Aug. Alg, 34 bot., vet 125 gr. 14 Ju:! brandet. 1 eenh. BV 30 Apr.'i] 36a brood 400 gr. IS Jua 36b brood 100 gr. 18 Jul 36. 37 versnap. 100 gr. 8 Aug tabak 36a tabak 341 alg. alg. 10 St. 18 Ju;; 20 st. 18 Ju!; 12 5 gr. 8 Au: 8 Aut S Au» S Aiif, f> Se«, 340 339 alg. 500 gr. Kaas 347 t/m. 351 Alg. 100 gr. Koffiesurr. 338 alg. 250 gr. MaJzena(verm.)352 alg. 100 gr. 18 Juli"! Marg. (vet,bot.) 34 vet 125 gr. 14 Juli Meel (gein.) 342 'alg. 125 gr. .8 Aug. Melk 36a t/m. 39a melk 3 1/2 L. 8 Aug, Melk 36b t/m 39b melk 13/4L. S Aug, Petroleum 01 petr. 2 L. 22 Aug, Peulvr. (Haver- monll 340 als' 250 st' 8 A« Rijst '4-33. 4-34 reserve 500 gr. S Aug, Scheerzeep U Textiel 50 gr. 31 Aug, Servies 30. 31, 32 Reserve 1 pnt. 8 Aug, Sigaren 36a. tabak 5 st. IS Juli Suiker 837 alg. 1 kg. 8 Aug. Suikerwerk 3Sen39. versnap.100 gr. 8 Au? Tabak Toiletzeep Vermicelli Vet (boter) Vleesch Vleeseh Wasohpoeder Zeep Zeep 36a tabak toiletzeep"; 352 Alg 34 boter 36A vleesch 36B vieesch 336 alg. L zeep 335 alg. gr. IS Ju; gr, 15 Aug 100 gr. 8 Aug ïoo gr. 14 Ju;; 100 gr. IS Jul 25 gr. 18 Ju;; 250 gr. 15 Aug 75 gr. 1>5 Au? 75 gr. 15 Auc. Piano-voordracht Ans Bouler, Ruim twee jaar geleden gaf de Haarlem sche pianiste Ans Bouter haar eerste voordracht in de tuinzaal en speelde toea o.m. Prélude, Choral et Fugue van César Franck, alsmede Hommage a Rameau en Les collines d'Anacapri van Debussy. Voor de derde maal nu kwam deze pianiste Zon dag namiddag een recital geven en het was opmerkelijk, dat ze de bovengenoemde werken andermaal op haar programma had. Maar hoeveel rijker èn boeiender was de interpretatie van thans; hoe beheersen- ter was nu de opbouw van Franck's com positie, hoe poëtischer de beide stukken van Debussy! *De verwachtingsvolle belof ten van twee jaar geleden werden doomde ernstig werkende kunstenaresse prachtif ingelost. Hier manifesteerde zich de nor male groei van een werkelijk talent, van een gezonde kunst, die, zooals Prosper var, Langendonck zegt. groeit met het leven waaruit zij kracht put en die is als de plant, «iie nooit tot volleii wasdom en bloei komt. indien de wortel niet in 't leven dringt. De uitvoering bewees, dat zij me: het leven gerijpt was. Deze reprise was dus allereerst een blijde verrassing; en het. feit dat Ans Bouter to: deze herneming besloot, markeert de bewustheid van het geval. Niet minder verblijdend was de voor dracht van haar beide andere program manummers, de Suite van Albert de Klerk en Papillons van Schumann. Het eerste werk, waarvan men mij een beoordeelin» zal ten goede houden, wist zij zeer sugges tief te laden en bijzonder klaar te reali- seeren. De prachtige kleurverdeeling en de poëtische expressie van III (Lied) was we! te opmerkelijk om niet speciaal aange- 'haald te worden. Ook het frissche élat van II (Dans) en de keurige stuwing van IV (Finale) dienden het jonge opus met de vereischte overtuiging. En van Schumann'^ pétillante jeugdwerk *af Ans Bouter een alleszins klare en gees tige vertolking, die bovendien technisch van een geraffineerde gaafheid was. Alles bii elkaar was dit recital dus een demonstratie van voortreffelijk klavier- «pel Het gaf ons de zekerheid, dat Am Bouter bezig is zich een waardige plaats onder haar kunstgenooten te verwerven. Het publiek toonde zich zerv ongetoger, oyer haar prestaties en een gulle bloemen hulde verleende glans aan dien .snoni.^n«"i bijval. JOS. DE KLERK. ^esfolpii roggebloem verkocht. De kooper betaalde te veel en kreeg te weinig. Tegen vier Haarlemmers is proces-verbaal opgemaakt, terzake het koopen en verkoo» pen van roggebloem zonder bonnen of toe wijzing èn tegen te hoogen prijs. Eén der verdachten had 200 K.G. ontvreemd en door bemiddeling van verdachten no. 2 cn 3 die 200 K.G. roggebloem weer voer 360 verkocht. Bij onderzoek bleek echter, dat lie 200 K.G. slechts142 \/2 K.G. wa ren en daar de vastgestelde prijs voor rog gebloem per 100 K.G. 18.18 mag be dragen, heeft de kooper dus de roggebloem f 334.10 te veel betaald. Voel U we8r krachtiger - méér fit envrij van Pijnen. Rheumatiek it 'n sluipende, sloopende kwaal, die ge onder de leden hebt, vèör U het weet. - Dat doen kou of tocht, maar ook vocht of een kil huis. De een krijgt deze be zoeking al jong, de ander op rijperen leeftijd, maar de oorsprong is altijd onzuiver bloed.— Kruschen is door zijn samenstelling het bloedzuiverende versterkings-middel bi] uit nemendheid. De zes minerale zouten waaruit Kruschen is samengesteld werken als een tonicum, ze oefenen een actieve, aan sporende werking uit op lever, nieren en in gewanden. - Bij Apothekers en Drogisten 1.47, 0.76, 0.41. Kruschen wordt uitsluitend verkocht in de bekende gele verpakking.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 6