Nieuws uit IJmuiden,. Velsen, Beverwijk en Omstreken Vijfhonderd motorliefhebbers op het IJsselmeer. Suomi-leden weerden zich. Bij de /Zondag door de Algemeene Poli tie Sport- en Gymnastiekvereniging te Amsterdam georganiseerde athletiekwed- strijden. op haar terrein aan den Sloterdijk, welke alleen voor A- en B-klassers golden, wisten de deelnemende Suomi-leden ui de A-klasse goede resultaten te boeken. G. Postma Sr. bezette bij het discuswer pen met 'n worp van 36,08 meter de derde plaats. Een fraai succes voor dezen nestor! Op de 3000 meter legde Joop Weenink na een prachtlgen loop beslag op de eerste plaats. Hij moest zijn race alleen loopen daar hij de overige deelnemers ver achter zich liet. De tijd wees wel uit. dat dit af breuk aan zijn snelheid had gedaan, want hij legde den 3 km afstand in 9 min. 25 sec. af- De overige twee Suomeezen. de B-klas sers N. Adelaar en Jaap van Wijngaarden, die respectievelijk. 200 m. en 800 m. lie pen, konden zieh niet voor de prijzen plaatsen. GESLAAGD. G. Trebert en H. de Haan zijn niet. zooals we gisteren meldden, voor het Mulo A-, maar voor liet Mulo B-examen geslaagd. Hoofdklasse-competitie dammen. D.C.IJ. in de hoofdklasse. (Van onzen dammedewerlwr). In September zal de hoofdklasse-competitl® van den N. D. B. weer beginnen. De competltte- commjssie heeft tot een belangrijke wijziging besloten. Werd ln de afgeldopén compeUtles in de districten Kennemerland—Haarlem en Amster dam—Zaandam gespeeld, thans is een hoofdklasse gevormd uit vijf erkend sterke tientallen, ter- ijl de eerste klasse zeer belangrijk Ss uitgebreid. De hoofdklasse ls als volgt ingedeeld. Gezellig Samenzijn, Amsterdam; Jozef Blan kenaar. Amsterdam; Haarlemsche Damclub, Oosterkwartier, Haarlem en Damclub iJmutden. De indeeling der eerste klasse ls aldus: Wees per Damclub. D.S.T.O., Amsterdam; Onderling® Damclub, Amsterdam; Damclub Zaandam; Dam club Stabiel, Santpoort; Damclub Wormer. Wor- merveer; Wormerveersche Damclub; Koog Zaan dijk, Zaandijk; Het Noorden, Haarlem en Jozef Blanken®ar II, Amsterdam. De twee het hoogst aankomenden van de eerste klasse zullen promoveeren naar de hoofdklasse. Er wordt hoofdzakelijk 's Zondags gespeeld; Da competitie zal op den eersten Zondag ln Septem ber beginnen. Voor de hoofdklasse komt de kampioen uit in den eindstrijd om het damkampioenschap van Nederland. DE KENNEMER CLUBS. Voor onze damclubs in Kennemerland is het betreuren, dat Beverwijk door verhindering van een groot aantal spelers, niet aan de com petitie kon deelnemen. Mogelijk zal toch nog getracht worden om er met een tiental In uit te komen. Stabiel is met haar spelers in ernstige training, om een-zoo goed mogelijk figuur te slaan. Er schuilen in het tiental te veel goed® krachten, om met een bescheiden plaats op do ranglijst genoegen te nemen. Wat de Damclub IJmuiden betreft, deze la ..startklaar" voor de hoofdklasse competitie. Indien zij steeds geheel volledig dus met haar 3 meesters (Dukel, Ligthart en Suyk) kan uitko men is het tiental één der ernstigste candïdaten voor de eerste plaats. Hoewel het bestuur van de Damclub IJmuiden zijn tiental nog definitief moet opstellen, ls het lettende op de afgeloopcn onderlinge compe tities vry zeker, dat wordt gespeeld met: 1. H. Laros, 2 B. Dukel. 3. H. de Boer, 4. C. Suyk, 5. A Ligthart. 6. H. v. d. Heijde, 7. K. de Jong, 8 .T. Postma. 9. H. Dlederiks en 10. F. Dukel. Verder beschikt de damclub nog over uitmun tende reservespelers als F. Basstra, J. v. Straten, A. Schager, L. Koetsier en A. ten Napel. BEVERWIJK Een hond waakt over het Sportpark. Om vernielingen te voorkomen. Het vandalisme onder de jeugd is in de laatste jaren ontegenzeggelijk toegenomen en er zal wel geen enkele plaats in ons land zijn, waar men hel tegenovergestelde heeft geconstateerd. Deze droeve waarheid moet men ook in Beverwijk bekennen, want wat de lieve jeugd hier 'af en toe op haar kerfstok neemt, grenst aan het uiter ste. Nog kort geleden waarschuwde de burgemeester de bewoners van den Kees Delfsweg en omgeving om toe te zien, dat de jeugd de jong aangeplante boompjes niet geheel zou vernielen. Het is niet alleen de omgeving van den Kees Delfsweg waar de jeugdige vernielers hun lusten op ander mans goed botvieren, maar het is vrijwel de heele gemeente door. Takken en schors worden van boompjes afgerukt en op alle andere mogelijke manieren beschadigd. Ook huizen in aanbouw zijn voor deze jongelieden een prachtig object. In de om geving van den Arendsweg. waar de nieuwe woningcomplexen van de Woningbouwver- eenigingen „Goed Wonen" en ,,De Voor zorgin aanbouw zijn, vinden zij een on beperkt terrein. Vooral de ruiten moeten het ontgelden. Niet voor niets staat op de ramen van deze nieuwe huizen geschreven: „Niet aankomen s.v.p.". Of het veel helpen zal betwijfelen we, want van waarschuwin gen met of zonder a.u.b. of s.v.p. trekt de jeugd zich weinig aan. Zij gaat haar gang! Het gemeentelijk sportpark met de in gangen aan den H. Mandeweg en Assum- burgstraat mag zich ook geregeld verheu gen in de levendige belangstelling van deze vernielzuchtigen. Eenigen tijd geleden bracht de jeugd ook een clandestien bezoek aan het Sportpark en dit bezoek leverde 'n resultaat op, dat alle voorgaande verniel- tochten ver in de schaduw zette. De kleed kamers onder de tribune werden openge broken, evenals de consumptietent. Wat vernield kon worden werd vernield. Een groote spiegel in de consumptietent werd verbrijzeld, een piano eigendom van de B.G.V. „Turnlust werd zoo grondig be speeld, dat de toetsen her en der door de kleedkamers verspreid lagen. Vrijwel niets hadden de vandalen ongemoeid gelaten. Meermalen zijn deze bezoeken nog her haald, maar de kruik gaat net zoo lang te water totdat zij breekt. De dienst van Openbare Werken, die met het onderhoud belast is, liep het blijkbaar ook de spuigaten uit en heeft thans een maatregel getroffen, welke waarschijnlijk wel een unicum is in geheel de omgeving. Een wacht hielp niets, maar nu loopt er iederen avond een waker in het Sportpark, waarvoor iedereen van groot tot klein een heilig ontzag heeft. De dienst heeft n.l. een politichond aangeschaft, die overdag in een ren verblijf houdt en 's avonds in het Sportpark losgelaten wordt. Op deze manier wordt thans getracht het Sportpark van ongewenschte bezoekers te vrijwaren en tot nu toe met succes, want waar ook geprobeerd wordt het terrein te betreden, is aeze trouwe waker present en ontneemt dan iedereen de lust om verder te gaan. Het is een schrede op den goeden weg van de bestrijding van dit voortwoekerende kwaad! AGENDA DINSDAG 14 JULL Thalia: O, die Mannen! 8 uur. Rex: Was ik maar nooit getrouwd, 8 uur. De Pont: Truxa, 8 uur. WOENSDAG 15 JULI. Bioscopen: Zie Dinsdag. DIENST DER APOTHEKEN. Avond- en nachtdienst: IJmuider Apotheefc, Koningsplein. BELANGRIJKE TELEFOONNUMMERS POLITIE, hoofdbureau 5178. 4377 5555- POLITIE, Willemsplein 5400 BRANDWEER 5242 E.H.B.O., Velsen 4989 E.H.B.O., A, P. Bakker 5455 LUCHTBESCHERMING, hoofdpost 4145 ANTON I US ZIEKENHUIS 4444 IJMUIDER APOTHEEK 4229 KENNEMER APOTHEEK 4204 Treurig! Banden van invalidewagentje gestolen. Al klinkt het ietwat eigenaardig: er is verschil tusschen stelen en stelen. Wat er in den nacht van Zaterdag op Zon dag te Velsen-Noord is geschied is zoo treurig, dat er moeilijk woorden voor zijn te vinden. In een schuurtje achter een woning aan den Nieuwe Schulpweg stond een invalidewagentje. Den vol genden morgen werd vastgesteld, dat hiervan zoowel de binnen- als de bui tenbanden waren ontvreemd Er wordt veel over diefstallen van banden gehoord, maar dit is toch wel een van de ergste verschijnselen. De geestesgesteldheid van den dader is ver beneden peil. Het is daarom te hopen, dat de politie er in zal slagen, hem spoe dig te arresteeren en een strenge straf zal volgen. Het wagentje werd gebruikt door een man. die te ziek is om te kun nen loopen. Hij dient op doktersadvies zooveel mogelijk van de gezonde buiten lucht te profiteeren. Vandaar, dat hij er geregeld op uit trok, wanneer het weer goed was. Door den ergerlijken diefstal is hij gedwongen thuis te blijven. Het is im mers bijzonder moeilijk onder de hui dige omstandigheden nieuwe banden te verkrijgen. Is er wellicht onder onze lezers iemand, die in staat is te helpen? Wij zullen gaarne onze bemiddeling ver- leenen. Banden van een invalidewagentje ge stolenWaar moet het heen? In de zen tijd, waarin we meer dan ooit op elkaar zijn aangewezen, is dit toch wel geen schitterend blijk van saamhoorig* heid. Orgelbespeling in Geref. Kerk. In de Gereformeerde Kerk aan den Vel- serduinweg zal de heer A. L. Schouten Woensdag weer het orgel bespelen. Er wordt te acht uur precies begonnen. De toegang is vrij. Het programma bevat ook ditmaal enkele psalmen in de oude noteering, welke kun nen worden meaegezongen. Het ziet er al dus uit: L Orgelkoralen: a. psalm 140 (twee var.), J. Pz. Sweelinck; b. Da Jesus a dem Kreuze stand, Sam. Scheidt; c. Herzlich thut mich verlangen,.G. Telemann; d. Valet will ich dit geben, J. S. Bach. 2. Psalm 52, te zingen door de aanwezi gen (rhythmisch). 3. Kerksonate g kl. terts; a. inleiding, b. aria. c. trio, d. finale. A. L. Schouten. 4. Avondzang (zang). 5. a. Berceuse, b. variaties en fuga, Jac. Bonset. 6. Psalm 147 (samenzang). 7. a. Cantilene Nuptiale, b. toccata, Th. Dubois. Bandendieven weer in actie. Tientallen banden gestolen! In ons blad van gisteren hebben wii er de aandacht op gevestigd, dat de banden- dieven weer veel van zich doen spreken. We deelden mede, dat er te Velsen-Noord uit achter woningen staande schuurtjes drie fietsen van de banden waren ontdaan. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn de dieven nog een stap verder gegaan. Uit drie achter woningen aan den Nieuwe Schulpweg te Velsen-Noord staande schuur tjes hebben zij de binnen- en buitenbanden van acht rijwielen gestolen. Bovendien roofden zij de banden van een invalide wagentje, over welk treurig verschijnsel men elders in dit blad uitvoerige bijzonder heden aantreft. De politie stelt een uitge breid onderzoek in. Men blijve intusschen op zijn hoede! V.Z.V. organiseert sclioolwedstrijden. Evenals het vorige jaar organiseert de V.Z.V. ook thans weer in de „Heereduinen" zwemwedstrijden voor de leerlingen van de inrichtingen van onderwijs, namelijk op 21 Juli en, zoo noodig, ook op 23 Juli. WATERPOLO PROEF WEDSTRIJD TE IJMUIDEN. De proefwedstrijd tusschen twee Haarlemsche zeventallen, die Zaterdag kou worden gehou den. wordt Woensdag gespeeld, in De Heeren duinen te IJmuiden. Marktprijzen. IJMUIDEN 14 Juli 1912 Tong £12—17.90 per kg., kl. schol 2e soort £324 f 255, pu£schol ie soort f 212—f 182. 2e soort 114 —£92. groote bot f224, kleine bot £124, pufschar le scoort f 68—f 58, 2e soort £42. alles per 50 kg. Besoipmlngen trawler: KW 129 Ball 15 mnd. f 1154. Loggers: VL 132 855, SCH 245 £571, KW 15 1196, KW 20 f 1185, KW 173 f 1064. Kustvisschers: WRW 11 £810. HD 22 £351. HD 131 £576, HD 180 £793, HD 56 £516, HD 80 f 885. IJM 207 f450, IJM 208 f117, UK 187 582, UK 47 f.189, UK 161 f688, UK 45 £1201, UK 97 f 553, UK jQgf 524, UK 109 f529, UK 172 f 1036. VELSEN Jeugd gaat de perken te buiten. De jeugd van de straat ontziet in haar vandalisme maar heel wemig. Kenmerkend is het, dat het euvel den laatsten tijd roote afmetingen aanneemt. Het is dui- elijk, dat ook ouderen zich daaraan ern stig storen en zich meewarig gaan afvragen waar dat heen moet. Reeds sedert jaren staan er aan het Zuidelijk deel van den Wij kerstraat weg jonge boomen, die aardig opgroeien. Zoo o.a. op het trottoir bij de R.K. kerk. Verleden week merkten wij op, dat deze boomen ernstig door messenhan- teerende jongelui te lijden hebben gehad. Hier en daar waren stukken bast uit sneden of vertoonden de stammetjes diepe kerven. De jeugdige vandalen schijnen dit ver nielen erg leuk te vinden. Want dezer da gen zagen wij, dat van de bast heele ree pen waren afgescheurd, waardoor de naakte stam op vele boomen te bespeuren is. Gelukkig wrdt dit euvel ook door oude ren opgemerkt, die een oogje in het zeil houden. 't Is echter te wenschen, dat de verniel zuchtige elementen eens met de politie kennis maken, opdat de respectievelijke ouders kennis krijgen van de daden van zoonlief. Waar alles in het werk wordt gesteld om het aanzien van onze gemeentelijke straten, pleinen en parken te verhoogen, dienen de ouders hun kinderen dit tóch wel eens terdege te doen beseffen. Jubileum F. Pirovano. Maandag herdacht de heer F. Pirovano den dag, waarop hij 25 jaren geleden in dienst bij de Papierfabriek kwam. Zooals gebruikelijk, werd hij 's morgens op het bedrijfskantoor namens de directie ontvangen door' ir. W. A. Staring, procu ratiehouder en lid der fabrieksdirectie, in tegenwoordigheid van ir. T. F. Hubrecbt en den heer W. J. Willems» respectievelijk bedrijfsingenieur- en chef der papier fabriek. Ir. Staring herinnerde in hartelijke be woordingen aan de mooie loopbaan var. den jubilaris: deze is vlug ODgeklommen tot de hoogste plaats onder de arbeiders in het papierfabricagenroces. dank zij zijn ijver en goede plichtsbetrachting. Het gebruikelijke geschenk in enveloppe werd overhandigd. Nadat nog oude her inneringen de revue waren gepasseerd, bracht de heer Pirovano den dag verder in huiselijken kring door. waar hem eveneens bliiken van belangstelling wachtten. Van ziin werkploeg ontving hij een prachtige bloemenhulde, die bliik gaf van erkentelijkheid, waardeering en kameraad schap. „Wind in de zeilen." 6e persdienst van den Nederlandschen omroep meldt: Onder leiding en regie van G. de Josselin de Jong wordt hedenavond over den zen der Hilversum 1 van 19,3020,30 uur een interessant programma gebracht ter eere van het zeilschip en van Neerlands en 's werelds oudste watersport. Aan deze uit zending, welke getiteld is „wind in de zei len" werken de voornaamste figuren uit de kringen van de zeilers en scheepvaart deskundigen mede. De stoomstrgal voor het reinigen van gevels Maarschalk Mannerheim de generalissimus der Finsche troepen, üi gesprek met sol- vindt veel toepassing. Ook Rtjksmonumen- daten van een garnizoen achter het Oostelijk front, tenzorg maakt van deze methode gebruik. (Pax Holland-v. Bemmel-c) (Suomen-Holland-p.k. Harrivirta-Pax Holland-c) D.G.S. naar Bondsdag. Goede dagen te Amersfoort. De Vereeniging van Jonge Oud-Katholieken D. G. S. weet uit eigen ondervinding wat organi satie beteekent en dit des te meer, daar zij op het terrein van feestavonden en dergelijke (voor heen althans) steeds prachtig voor den dag kwam en buitengewone successen oogstte. Daarom is het begrijpelijk, dat zij ook de orga nisatie van haar zustervereeniglngen in den lande weet te waardeeren. vooral die van een ..Bondsdag", waarop vele leden van aangesloten vereenigingen van den Bond van Jonge Oud- Katholieken in Nederland samen komen om met elkander in saamhoorigheid en goeden, opge- wekten geest dezen dag door te brengen. Dp Vereeniging van Jonge Oud-Katholieken ..Van Neercassel" te Amersfoort was Zaterdag en Zondag de. gastvrouwe van de bondsleden, welke Zaterdagmiddag naar de oude ..Keistad" •rokken. Niet minder dan 350 leden hadden aan de ult- noodiging gehoor gegeven. Hiervan maakte onze Plaatselijke vereeniging met 63 deelnemers een groot deel uit. „Vroom. Vrij en Blij" van Egmond aan Zee kwam den Bondsdag met ruim 70 leden opluisteren. In de beste stemming arriveerden de IJmui- denaren te Amersfoort, waar de slaapplaatsen 01) gemeenteleden werden aangewezen. In café „De Valk" werd, zooals wegens het groote aantal deelnemers begrijpelijk is, voor een stampvolle zaal een feestavond gegeven. De voorzitter van „Van Neercassel" de heer C. de Jager releveerde ln zijn opening de groote moei lijkheden, welke aan dezen Bondsdag waren voorafgegaan. De Bondsvoorzitter, pastoor P. J. Jans te Amsterdam, herinnerde aan het feit. dar de bond 12 Augustus 1942 zijn zesde lustrum zal herdenken. Hij deed een beroep op allen om hel bondswerk met onvermeoiden ijver voort te zetten. De feestavond ls uitstekend géslaagd, dank zij enkele vlotte en geestige tooneelstukjes, op gevoerd door de ontvangende vereeniging en door ,.o. I. O. S." te Utrecht. De kerkdienst, die Zondagmorgen in de Oud- Katholieke kerk op "t Zand plaats had, droeg een bijzonder karakter. Het fraaie kerkgebouw was tot de laatste plaats bezet. Gezongen werd de 22e Mis van Mgr. Prof. Dr. A. Rinkel, aarts bisschop van Utrecht, die tevens de prediking hield, hetgeen natuurlijk bijzondere waardee- bng vond. De 11. Mis werd opgedragen door den pastor kW, Dr. p. j. Maan. In het priesterkoor hadden plaats genomen Mgr. Rinkel, prof. B. A. van Kleef, president van het. Ottd-Kath. Seminarie te Amersfoort, pastoor Th. Moleman te IJmuiden en de pastoors P. J. Jans en E. Wljker respec tievelijk te Amsterdam en Krommenie, voorzit ter en secretaris van den Bond. Mgr. Rinkel preekte naar aai^eiding van Jo hannes" woord; ..ik ben de weg". Op de vraag waarom zoovelen te samen waren gekomen ant woordde spr.: omdat allên God zoeken. ln café „De Valk" wachtte na den kerkdienst een warme maaltijd, welke bestond uit stamp pot. Kersen vormden het dessert. 's Middags werd een fiksehe wandeling van ongeveer een uur gaans, naar de „Boschvijver" in Birkhoven gemaakt. Gedurende deze toch" neerschte er een prettige stemming. Allen heb- otn van Amersfoort s prachtige omgeving ge noten. Dc broodmaaltijd vormde het slot van dezen zeer geslaagden Bondsdag, welken de D.G.S.'ers te zf nnhe'd heeft Begeven om twee dagen „uit" Zeer tevreden en uiterst voldaan kwamen onze fiaatsgcnooten weer te IJmuiden aan. j Reunie-boottocht een succes Neptunus was present! Ze hebben genoten van hun reunie-boot tocht. onze motorliefhebbers, al hadden de omstandigheden gunstiger kunnen zijn. Het zijn nu eenmaal vlotte lui, die van een ge past pretje op zijn tijd houden en in zoo'n gezelschap ls nooit gebrek aan- een opge ruimde stemming. De Motorgroep Kenne merland heeft bewezen niet alleen sportief (e zijn, maar ook voor aangename ontspan ning te kunnen zorgen. Het bestuur dei- plaatselijke groep had be sloten den leden drie mogelijkheden te bieden om de reis naar Amsterdam, waai de tocht zou beginnen, te aanvaarden. Zij konden per trein, per fiets of met de boot van de Alkmaar Packet gaan. Gelukkig hadden zij er voor gezorgd op tijd te zijn, waardoor onnoodig oponthoud vrijwel steeds kon worden voorkomen. Toen allen te Amsterdam bijeen waren bleek eerst recht, dat de gemeente Velsen id was vertegenwoordigd. Niet minder „„.i tachtig dames en heeren gaven van hur beiangstelling blijk. De overige motorlief hebbers uit Noord-Holland (totaal waren er 500!) kregen een goeden indruk van de I' juiste verstandhouding, die hier heerscht. Er werd 'n tocht op het IJsselmeer gemaakt, waarbij het allerminst aan attracties ont brak. De varende motorliefhebbers kregen geen enkel oogenblik gelegenheid om zich te vervelen. Spoedig was de stemming, on danks de ietwat sombere verwachtingen, dan ook opperbest te noemen. Een Volen- dammer orkestje hield er met pittig gespeelde 1 wijsjes den .moed in en bovendien was er een goochelaar, die zijn stiel uitstekend ver stond; zijn toeren verbaasden telkens weer en kregen derhalve vele bewijzen van waar deering. Toen wilden de leden van de Motorgroep Kennemerlartd eens recht toonen, dat zij bij machte waren hun aandeel in de gezel ligheid bij te dragen. Wie van IJmuiden spreekt, denkt aan de zee. Is het een won der, dat de belangstellenden in dit opzicht iets verwachtten? Nu, het kwam en het was geestiger, dan menigeen meende te mo gen verwachten. Daar verscheen zoowaar de zeegod Nep tunus. De evenaar' (van het IJsselmeer, wel te verstaan!) zou worden gepasseerd en de gebruikelijke doop mocht niét achterwege blijven. Het was bijzonder komisch, zooals Neptunus en zijn lieftallige nymphen waren getooid. Het is moeilijk een beschrijving te geven, want van de zonderlingste attributen was gebruik gemaakt. Een halsketting van bougies, een motorzuiger als broche, een serie motoronderdeelen als ceintuur, kogel- ringen als oorbellen...., ziedaar enkele details. Bovendien droeg de eene nymph een hoo- gen hoed met vleugels en was de andere van een tropenhelm voorzien. En Neptu nusmaar van zijn kleedir# mogen we niets verklappen. Dat wenscht !de heer R, Giesberts, de voorzitter van de Motorgroep Kennemerland, niet. En hij kent den wil van vader Neptunus, omdat hij er goede relaties mee onderhield! Zijn helpend duo bestond uit de heeren Chr. Pointl en L. Beuzenberg. Er werden twee slachtoffers onder han- deh genomen, de heer Kees, van Dijk, hier welbekend en een IJmuider fciame, die pas met het huwelijksbootje de levenszee is gaan bevaren en dus wel een „certificaat" noodig had. Het tweetal kon dit waardevol docu ment niet toonen. met het onvermijdelijke gevolg, dat Neptunus hen aan de zeeregels onderwierp Neptunus kwam echter niet alleen schrik laaien, hij bracht ook lof, aan Piet Nortier en Karei Hartman, die waarlijk tot ridder werden geslagen en IJperlaan. den ijveri- gen secretaris van de N.M.V., die een de claratie kreeg. En hiermede was het Neptu- nus-intermezzo geëindigd. Een woord van waardeering jegens den heer K. Hooger- werf. die grime en schmink verzorgde, is zeker op zijn plaats. Hoorn' kwam in zichtDe boot legde er aan en het gezelschap ging vlug aan wal, om de beenen te strekken. De bezienswaar digheden werden bekeken, de inwendige merisch werd versterkt en toen was men weer startklaar. Tijdens de terugreis volgde de boot de zelfde route als bij het eerste reisje. De on vermoeibare organisatoren zorgden opnieuw voor vermakelijke attracties en ook deze gingen er in als koek zonder bon. Touw klimmen vroeg bij de heenreis de aandacht en daarbij wilde menigeen eens eventjes bewijzen nog jong van hart te zijn. Maar het viel niet mee, want de boot deinde nogal. Toch ontpopten sommigen zich als tot de superieure klasse behoorende klim mers. En nu de terugreis was aanvaard, werd tot het uitreiken van de prijzen over gegaan. Ook daarbij heerschte er natuur lijk een gezellige sfeer. De tijd, die daarna in het vooronder werd zoekgebracht, zal nog lang in herinnering blijven. Hoe opgewekt was de stemming. Daar zat Klaas Hpogerwerf „in civiel" met een van zijn instrumenten en hij speelde en zong, dat het een lust was. De omstanders konden er klaarblijkelijk niet genoeg van krijgen. Tientallen liedjes wei-den er ten gehoore gebraeht. Er werd vroolijk meege zongen. Tevens gaf een, accordeonist van zyn vaardigheid blijk. Zoo keerden onze motorliefhebbers toch nog voldaan huiswaarts. De bange vermoe dens waren niet in vervulling gegaan: men had genoten van een dag. die een welkome afwisseling vormde, omdat er weer eens met de sleur werd gebroken. 'Motorliefheb ber mogen geen zcebeenen hebben, ook op „zee" weten ze zich te vermaken! V.S.V.'s nieuwe tehuis. Een waardig jubileumgeschenk. In de geschiedenis van V.S.V. is een belangrijke datum vrijwel onopgemerkt voorbljgegaanA^jie- mand zal immers kunnen ontkennen, dat het zesde lustrum dezer populaire voetbalvereenigin2. het herdenken waard was. Het bestuur heef' e.?h*,er gemeend met het oog op de tijdsomstan- digneden een grootsch leest achterwege te moe ten laten. Het behoeft geen betoog, dat een ieder een -dergelijk besluit zal kunnen billijken. Toch is er een Jubileumgeschenk! De bekende voorzitter, de heer A. J. van Leu- sen, deed zooals we hebben gemeld, tijdens de onlangs gehouden jaarvergadering een opzien barende mededeellng. Namens het bestuur bood hij den leden een eigen clubhuis aan. De groote verrassing maakte alles goed. Het nieuwe club huis zal als blijvend aandenken ln de toekomst een ieder aan hel zesde lustrum herinneren. V.S.V. in eigen huis, het was een door velen gekoesterde wensch. We kunnen dan ook niet nalaten om enkele nadere gegevens mede deelen. Het clubhuis, waarvan de bouw reeds flink ge vorderd is, zal op het bekende terrein nabij de Frans Halsstraat te IJmuiden-Oost staan, in het verlengde vaa de overdekte tribune. Het zal in een groote behoefte voorzien, aangezien het voor vele doeleinden zal kunnen worden gebruikt Zoo zullen het bestuur en de verscheidene com missies er hun vergaderingen houden. Natuurlijk dient het voornaamste niet vergeten te worden, namelijk de indoortraining der spelers gedu rende de winterperiode. Gezellige, intieme bijeen komsten zullen tenslotte op den duur niet na laten om het onderling contact te verstevigen. Gaarne sluiten wij ons bij de wenschen va., velen aan. We hopen, dat dit buitengewone ju bileum-cadeau zal. bijdragen tot den hechten groei van den gezonden bloei van V. S. V.! Waterpolo in De Heerenduinen Zaterdag zou te Haarlem de waterpolowedstrijd tusschen een Haarlemsch A- en B- zevental wor den gehouden. Deze moest echter worden uitge steld. Naar wij vernemen zal de krachtmeting nu Woensdagavond half acht ln De Heerenduinen plaats hebben. Wij twijfelen er niet aan of menigeen zal er be lang in stellen, aangezien het een proefwed strijd voor het door de Velser Zwemvereenigirrg te organiseeren landelijk waterpolo-tournooi is. Onder meer speelt Pum Swier van V. Z. V. mee. Motorgroep Kennemerland. Hedenavond zal de motorgroep Kennemerland /eer eer. bijeenkomst voor de leden houden in het clubgebouw v. d. Lem aan den Zeeweg, hoek Tusschenbeekweg. Te acht uur wordt begonnen Ditmaal zal er geen gymnastlekuurtje worden gehouden. KIPPENDIEVEN. Er werden te Santpoort tien kippen [gestolen! Natuurlijk; de daders zijn nog niet bekend. Ze houden zich nu nog (al smullend?) [verscholen, Totdat de politie haar mannetjes zendt. Zij hebben zich moedig 's nachts kipwaaids [begeven Eén doel hadden zij en dat was: pluk den [nacht, Ofwèl pluk iöe kip; 'n heele pluk was dat [even! Maar waarlijk, zij hebben hun pluk taak [volbracht. Had niemand dan van hun snood' plan [een vermoeden? Heeft niemand verdachte geluiden gehoord? Dat had heel wat narigheid kunnen [vergoeden. Helaas, niemand is in ziin dutje gestoord. Den dieven kon dit, zoo ik weet, niet [bezwaren. „M'n kipje, ik heb je!" werd door hen [gedacht. Geen kakel-spektakel weerhield hun [vergaren Van 't pluimvee, dat nu clandestien wordt [geslacht. Het zal je warempel geen tweemaal [gebeuren: Dóarvoor heb je heusch niet je kippen [gevoed! Beslist, het verlies geeft veel reden tot [treuren. De eigenaar houdt heel wat eitjes tegoed.. Het voorval bewijst weer de ernstige [noodzaak .Voorzichtig te zijn: neemt u stééds weer in [acht! We hooren toch telkens van menige inbraak En heusch niet alleen in den veiligen nacht. We mogen dan hier van een „kruimeldief" [spreken, Het „weest op uw hoede'.' weerklinkt toch [weer luid: Hoewel hier de „kid-nappers" blijkbaar [ontbreken, De „kip-gappers" blinken hier nogal eens [uit! Diplomazwemmen De zwemafdeeiing der Van Leers Perso- neelvereeniging, De Waterratten, heeft Zon dag in het Velserbad opnieuw bewezen, dat er door haar goed wordt gewerkt. Ditmaal trok het zwemmen voor het diploma de aan dacht. Er kwamen dames, meisjes, heeren en jongens in actie. Het diploma werd behaald door: Dames: mevr. Enters, mevr. De Rijck en mevr. Dé Waart. Meisjes: J. de Boer, N. van Nieuwkoop, A. Nap, A. Stapper, J. Reehorst, T. Nat, M. v. d. Kuil, W. Bakker, M. Groen, G. Mar- tineau, A. d^Groot, M. Hoekstra, R. Patter en F. Darphjft-n. Heeren: KT van Nieuwkoop, F. Hollen- berg en A. Rijke. Jongens: D. Castricum, J. van Rookhui- zen, C. Bouman, E. Servaas, A. Kuiper, J. W^ker en K. Nat. Inbraak in kruidenierswinkel; Vrij groote hoeveelheid levens middelen ontvreemd. In den nacht van Zaterdag op Zondag is er ingebroken in een kruidenierswinkel aan den Zeeweg te IJmuiden-Oost. De dieven slaagden er in een vrij groote hoeveelheid levensmiddelen mede te nemen. Zij ver voerden deze via aangrenzende tuinen. De politie stelt een onderzoek in. Stormvogels in Westerkerk- tournooi. De komende voetbalcompetitie doet reeds weer van zich spreken. Ook Stormvogels bereidt zich voor om zoo goed mogelijk voor den dag te komen. Het lijstje van voorbe reidende .wedstrijden is reeds opgemaakt. Zooals wé hebben medegedeeld zal Storm vogels' weer voor het Mid-Kennemerland- txu-nooi spelen. Bovendien komt zij opnieuw het Westerkerktournooi uit. E.H.S. 3—STRAWBERRIES. Het honkbalnegental van Strawberries zal Zondag voor de competitie op bezoek bij E.H.S. 3 gaan. De wedstrijd begint te twaalf uur. Mussolm reikt aan dc manschappen, die zich geweerd hebben in den strijd tegen de convooicn onderscheidingen uit. (Atlantic Luce-Holland-Pax Holl.-c.) Te Roermond werd Zondag een groote bijeenkomst .gehouden van Duitschc en Neder- landsche nationaal-socialisten. Des morgens vond de vaandelwijding van de Hitler- jugend plaats, welke werd verricht door Hauptdienstleiter general-kommissar Schmidt en bijgewoond werd 'door leden van den X. J. S. Een overzicht tijdens de plechtigheid. (Polygoon-Zeylemaker-Pax Holland-c) De nationale atletiekwedstrijden van A. P. G. S. welke Zondagmiddag te Amster dam werden gehouden, genoten, ondanks de minder gunstige weersomstandigheden, veel belangstelling. De 100 Meter werd gewonnen door Osendarp. (Pax Holland-De Haan-c)

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3