0/ekken! HAZEVOET Chauffeurs en Monteurs JÊÈiÊki> jat HET GEHEIMZINNIGE SCHAAKSTUK TREKKERS Rijwielbanden Flink Meisje Drie Stofzuigers Accordeon BIJEN tejtoop gevr. MARNIXSCHOOL hedenavond van 7—9 ui Gevraagd DOUWE EGBERTS „DerTreischütf Nette meisj'es gevraagd FEUILLETON door FBANZ WEN'DELMVTH Geautoriseerde Nederlandsche bewerking door B. L. VENZELAAR. Na een poosje kwamen ze terug en de valsohe schaakkampioen draaide mij weer op mijn andere zijde. In zijn hand hield hij het zwarte paard. „Het spijt mij", zei hij. ..We moeten nu gaan. Binnen een half uur reizen we af. Als je niet zoo haastig naar het weggaan van mijn collega's geïnformeerd had. dan was dit ongemakkelijk intermezzo niet noodig geweest. In elk geval zal men je morgen vroeg wel bevrijden en ik hoop. dat je ons schaakpartijtje in dezelfde aangename her innering zal houden als ik De anderen lachten spottend, toen gingen ze met hun koffers weg. Den volgenden morgen al heel vroeg werd ik door twee werkster» gevonden, die mij bevrijdden." Nadat Potters zijn verhaal beëindigd had. was het een poosje stil. Peeters stond op en wreef zich nadenkend langs zijn kin. Voor dat hij de cel verliet, keek hij den ouden oppasser doordringend aan. „Een vraag moet ik je nog stellen. Pot ters, die ik je tot heden nog niet gedaan heb. Voordat je deze vraag beantwoordt, moet je goed nadenken, want van de juist heid van dit antwoord hangt veel. zoo niet alles af. Zeg het dus niet eerder, alvorens je het zeker weet". „Ik zal probeeren het juiste antwoord te geven", zuchtte de oude man. „Goed, luister dan. Toen de bandieten zoo hardnekkig naar de gevallen schaak stukken zochten, ontbraken de beide zwarte paarden, of slechts een ervan?" „Er ontbrak slechts één zwart paard!" antwoordde Potters zonder zich te beden ken. „Dat weet ik heel zeker, er is geen vergissing mogelijk. Ze hadden alle stukken op het schaakbord opgesteld en ik kon dui delijk zien. dat slechts een van de zwarte paarden mankeerde. Toen ze onder mijn arm het ontbrekende stuk vonden, schenen ze alle vier erg vroolijk te zijn". „Weet je dat heel zeker?" .Heel zeker, mijnheer. Ik ben toch een oude schaker en ik durf er een ee& op te doen, dat dit zwarte paard voor de man nen een groote waarde scheen te hebben". HOOFDSTUK XXI. „Hallo. ik heb onmiddellijk een wagen noodig. die mij naar -Den Helder brengt. In Den Helder moet een boot klaar liggen, voor het geval dat de laatste boot naar Texel reeds vertrokken is.. Verder moet er voor gezorgd worden, dat in hotel de Lin deboom een kamer voor mij in orde ge maakt word:. Een kamer met een bed voor inspecteur Hans Wildschut uit Amsterdam. Ja, dank u! Wanneer kan de wagen op het vliegterrein aankomen? In vijf minu ten? Goed. dat is in orde. O ja. hoe lang denkt u. dat we er over zullen rijden? Twee, tot twee en half uur? Ja, het is honderdvijftig kilometer. Dank u voor de inlichtingen!" Inspecteur Wildschut verliet de telefoon cel en liep door de glazen voorhal. Het vliegveld van Rotterdam lag in het licht van de ondergaande zon voor hem. Uit het Oosten kwam een Duitsch verkeersvliegtuig; het beschreef een bocht in de lucht en landde dan met een eleganten zwaai op het vliegvelid;. Precies op de voorgeschreven plaats stond het stil. Wildschut bleef even naar de groote ma chine kijken, toen mompelde hij in zich zelf: .Hm, als eerst die verwenschte zaak met het geheimzinnige schaakstuk maar achter den rug is. dan neem ik een paar weken vacantie en ga per vliegtuig naar Zwitserland. En ze kunnen er donder op zeggen, datr niets in staat zal zijn, mijn va cantie te bederven". De door den -inspecteur «bes telde auto suis de voor de wachtkamer en hield stil voor de deur als op een geheimzinnig commando. Het was een slanke, grijze tourwagen. De chauffeur opende het portier en steeg uit. „Bent u de heer. die naar Den Helder ge bracht móet worden?" ..Ja." Wildschut wendde zich tot een kruier: „Breng den koffer in den wagen. Het is er maar een." Daarna sprak hij weer tot den chauffeur; „We zullen ons niet lang ophouden, chauf feur. Iedere minuut is kostbaar voor mij en als ik den vagen bekijk, dan schijnt het mij toe. dat hij wel loopen wil. is het niet?" „Hondertwintig op een rechten weg. Als we niet toevallig hier en daar door een kudde koeien worden opgehouden, kunnen we binnen anderhalf uur in Den Helder zijn. We gaan over Leiden en hebben dan een lijnrechten weg voor ons". „Prachtig!" zei Wildschut, terwijl hij in den wagen stapte. Toen hii op zijn horloge keek, zag hij. dat het bijna negen uur was De zon was zoo goed als ondergegaan. Uit het Oosten kwamen de eerste schaduwen van den nacht. De wagen suisde weg en het liet zich aan- zien. dat de chauffeur niet teveel gezegd had. Hefgelijkmatige snorren van den mo tor was nauwelijks te hooren en de auto schoot vooruit als een piil. alsof ze door een onzichtbare macht werd voortgedreven, zoodat ze even voor elf uur Den Helder be reikten. Wildschut's'koffer werd vlug in de ge reedliggende motorboot geladen. (Wordt vervolgd) CASTRICUM Djstributienieuws. Bonkaarten. Van 20 Juli tot en met 8 Augustus zullen de bonkaarten voor de negende periode worden uitgereikt. De juiste data treft men op de thans in gebruik znnde bonkaarten aan. Zetfverzorgers worden tusschen 20 en 23 Juli geholpen en daarna volgen de overigen. Men moet zich vervoegen in het nieuwe uitreikingslokaal aan de Dorps straat 72 te Castricum. het Parochiehuis St. Maarten te Limmen of -n het Distributie kantoor Bonkenburg te Uitgeest. Aardappelka arten Tevens heeft in genoemd t.iidvak de uit reiking van de aardappelkaarten E.W. voor de negende periode Dlaats. Zii. die geen voldoenden voorraad aardappelen meer hebben, moeten een schr^teliike ver klaring afleggen od een formulier MD 3? hetwelk men aan dp genoemde kantoren kan bekomen. Zelf verzorger aardaDoe- len". die nog niet we-ens beëmdiging de- zelfverzorging zïin afgeschreven, komen niet voor "de bescheiden in aanmerking. Biizonderé arbeid Tegelijkertijd worden de bonkaarten voor bijzonderen arbc d verstrekt Er dient een volledig ingevuld en onderteekend formu lier te worden ingeleverd, dat aan de be kende kantoren is te verkrijgen. Tiidens d' uitreiking kan men geen formulieren in vullen. Extra zeen Er zullen tevens bonnen voor extra zeep ten behoeve van kinderen worden ver strekt, een kaart E.T. en eerT kaart E.U. voor degenen, die na 1 Augustus 1940 zijn geboren en een kaart E.T. voor kinderen die na 1 Augustus 19.34, doch voor 2 Augus tus 1940 zijn geboren. De aanvraagformulieren voor het ver krijgen van extra zeep wegens „vuilen ar beid" voor het tijdvak van 1 Augustus tof 30 September 1942 kunnen aan de distri butiekantoren fusschen 20 Juli en 31 Juli worden afgehaald. De inlevering moet voor 8 Augustus geschieden. Kappers, die van 1 Augustus af weder om voor een periode van drie maanden extra zeep voor hun bedrijf wenschen te ontvangen, moeten een aanvraagformulier MD 269 invullen, dat van 20 tot en met 25 Juli ten kantore van den Distributiedienst ls te verkrijgen. De inlevering moet voor 6 Augustus plaats hebben. Brandstoffen. Voor B, C en D groot- en kleinverbrui kers van vaste brandstoffen bestaat gele genheid tot het aanvragen van vaste brand stoffen voor ruimten voor bijzondere doeleinden en voor woningen voor uitslui tend centrale verwarming. De formulieren Br. C. 251 dienen te worden ingevuld ten behoeve van a. particuliere woningen, welke niet beschikken over een woonver trek (of een vertrek, dat hiervoor dienen kan) met schoorsteenaansluiting en der halve niet anders dan centraal kunnen worden verwarmd: b. voor ruimte(n) voor bijzondere doeleinden, waarvan de ge2M menlijke inhoud gelijk is aan of kleiner i?' dan de ruimte(n) voor particulier gebruik: c. bedrijven, welke in de onder b. genoem de ruimte(n) voor bijzondere doeleinden worden uitgeoefend- De ingevulde aan vraagformulieren moeten zoo sDoedig mo gelijk worden ingeleverd, uiterlijk voor 18 Juli. Voor aammagen ten behoeve van pen sions en ka mei-verhuurders volgen nadere mededeelingen. RIJWIELENDIEFSTAL OP GROOTE SCHAAL. In den nacht van Zaterdag op Zondag kampeerterrein „Ons Buiten" aan den Bleumerweg te Bakkum niet minder dan 17 fietsen gestolen. Bij drie veehouders, welke nabij het kampeerterrein wonen, werden 15 fietsen teruggevonden, die echter van de banden waren ontdaan. De overige twee zoo goed als nieuwe fietsen zijn vermoe delijk meegenomen. BEVERWIJK De maximumprijzen. De Ned. Groenten- en Fruitcentrale heeft voor de periode van 14 tot eai met 20 Juli voor de oinnenlandsche consumptie de vol gende maximumprijzen voor de groenten- markt vastgesteld: koolrabi 2.50f 3; kropsla 2, komkommers 5.5013.50, bloemkool 614 per 100 stuks, tomaten 28, augurken 5f 8. tuinboonen 8 per 100 K.G. Bospeen 8 per 100 bos, spits kool 6. peen zonder lof f 9.6012. bie ten 6.408, postelein 11.2014, spi nazie 7.208, rabarber 4.807, bosuien 4.806, andijvie 7.209, stokboonen 2430, overige soorten 20 tot 25, doppers 9.60ƒ16, peulen 12.8016, Meirapen 5.206.50, snij- biet 5.20—6.50, alles per 100 K.G. Ra dijs 1.401.80, boskroten 3.204 per 100 bos. v. DRIEL VERLAAT OPHAAL- EN STORTING SDIENST. De heer A. van Driel heeft od verzoek, wegens gezondheidsredenen, met mgang van 15 Juli a.s. eervol ontslag gekregen uit zijn betrekking als geldophaler bij den ge meentelijken ophaal- en storingsdienst. Gedurende 14 jaren heeft de heer Van Driel deze functie vervuld. „BEVERWIJK" NAAR DEN ZEVENKAMP DAG. Op den jaarlijkschen „Zevenkampdag" van de afd. Haarlem van den N.V.B. zal ook een aantal leden van „Beverwijk" deel- GEEN VERKEERSEXAMENS. Door verschillende bijzondere omstandig heden is in den afgeloopen winter van het verkeersonderwijs, dat ieder jaar zulke resultaten afwierp, niet veel terecht geko men. Daarom is er dit jaar afgezien van het afnemen van de verkeersexamens. ATHLETIEKWEDSTRIJDEN VAN „TURNLUST". De Beverwijksche Gymnastiekvereeni- ging „Turnlust" houdt od Vrijdag 31 Juli a.s in het gemeentelijk sportpark onder linge atletiekwedstrijden voor haar da- mes- en heerenleden. EXAMENS. Voor het Mulo-diploma A slaagden Frits de Boer en Adri Mulder, leerlingen van de openbare U.L.O.-school. De heer J. Vessies, muziekleeraar L.O.. slaagde aan het Haagsche Conservatorium voor het Staatsdiploma M.O-. piano en pae- dagogiek. Te Rotterdam slaagden voor het. diploma Stenografie „Groote", Nederlandsch 130, mej. J. Witteman en de heer R. Rettig. Voor het diploma Kantoortypist slaagden mej. A. Janse en de heer H. Rorrvunde. ZILVEREN JUBILEUM. Op 25 Juli is de heer Th. R. v. d. Molen, wonende aan den Doodweg te Velsen-N.. 25 jaar in dienst als bankwerker bij de machinefabriek .JCennemer". WEER EEN OVERWINNING De Beverwijksche wielrenner Arie Voorn heeft Zondag zijn uitstekenden vorm weer bewezen in de Ronde van Hilversum, die voor den zesden keer verreden werd. Het geheele parcours heeft Voorn bij de ama teurs in de voorste gelederen gestreden, doch kon niet van het peloton loskomen. De eindsprint moest dus de beslissing brengen en hierin gaf Voorn blijk van zijn sprinters- capaciteiten. Met ruim 15 meter voor sprong op een groepje van 20 renners pas seerde hij na een prachtigen sprint als eer ste de eindstreep. Arie Voorn heeft zich door deze fraaie overwinning nog vaster op de eerste plaats van het algemeen klassement der amateurs genesteld. KEURING VAN STIEREN. Bij de laatst gehouden stierenkeuring zijn vier stieren uit onze gemeente onder worpen. resp. eigendom van de heeren E. J. de Bie. J. Vessies. P. C. de Wildt en C. Vessies. Drie der stieren werden voor- loopig goedgekeurd en één blijvend toege laten. SCHOOLFEEST VAN DE OPENBARE SCHOLEN GAAT NIET DOOR. Het jaarlijksche schoolfeest van de open bare scholen zal dit jaar door verschillende moeilijkheden, welke de organisatie met zich meebrengt, niet gehouden kunnen worden. IIONKBALWED STRIJDEN. Het honkbalprogramma vermeldt voer Zondag de wedstrijden H.F.C. Haarlem I Beverwijk I, 10 uur; en Beverwijk II— T.Y.B. B 3. 2 uur. HET WIT GELE KRUIS. De jaarvergadering van de afdeelingen Velsen-Noord en Beverwijk van de Ver- eeniging het Wit-Gele Kruis, wordt heden avond te acht uur in het K.S.A.gebouw ge houden. WIE VERLOOR ZIJN AARDAPPELEN? Aan het politiebureau zijn op de daar voor vastgestelde uren inlichtingen te ver krijgen over de volgende gevonden voor werpen en dieren: Sleutel, zwart lederen portemonnaie me' inhoud, klein zwart hondje, blauw-zwart schoentje, paar kinderschoenen. „Hoog- oven"-potlood, bruine kinderbril, zakje me' aardappelen. VEREENIGDE VEILINGEN „KENNEMER LAND" EN „VRIJE VEILING" BEVERWIJK. Prijsnoteering 13 Juli 1942. Spinazie per K.G. 810, postelein per K.G. 14; sla per 100 krop 1.60—2 andijvie per K.G. 7; raapstelen per K.G. 7; rabarber per K.G. 7: radijs per 100 bos 1.80; selderij per bos 3: officieele mededeelingen. verplichting voor-veehouders tot op gave van het aantal gemolken koeien Eerstdaags zal in het voedselvoorzieningsblad worden opgenomen de „zulvelverordening 1942. verplichting tot opgave van aantal gemolken koeien" van de onderbedrijfsorganisatie voor zui vel. (O.b.z.). Hierin is bepaald, dat met uit zondering van de bij de consumptie melk cen trale te 's Gravenhage aangeslotenen de melk veehouders verplicht zijn aan het bedrijf, waar- lan zij hun melk leveren, over iedere nader door de O. B. Z. te bepalen periode schriftelijk op te geven hoeveel koeien op hun bedrijf gemid deld per week ln de betreffende periode gemol ken zijn. Een dergelijke opgave dient door den melkveehouder voor de eerste maal over de week van 14 t'm. 20 Juni te worden verstrekt. Te dien einde is door of vanwege de provinciale voedsel- commissarlssen (P. V. C.) aan de melkveehou ders een formulier toegezonden, waarop deze laatsten dus, het gemiddelde aantal in voor noemde week gemolken koeien moeten invullen. Indien een melkveehouder een dergelijk for mulier niet zou hebben ontvangen, dan dient ■Ij dit onmiddellijk bij den plaatselijken bureau- iouder van den P. V. C. aan te vragen. Op deze formulieren moeten de veehouders hun naam voluit vermelden, zoomede daarnaast hun organisatie-nummer, terwijl zij de formulie ren tevens van hun handteekenlng moeten voor zien. Het ingevulde formulier moet aan het melkverwerkende bedrijf (fabriek) worden terug gezonden. Voor deze eerste opgave moest de in zending uiterlijk 13 Juli plaats vinden. Formu lieren voor de tweede opgave zullen binnen kort worden uitgereikt. Deze maatregel is noodzakelijk in verband met de controle op de door de melkveehouders afge leverde hoeveelheid melk. Indien de opgave niet of niet tijdig zou worden verstrekt of, indien bij de controle mocht blijken, dat een onjuiste opgave Is gedaan, stelt men zich aan ernstige strafmaat egelen bloot. Zou voorts komen vast te staan, dat veehou ders ongeoorloofd melk achterhouden, dan zal hiertegen met de noodige strengheid worden op getreden. verlenging geldigheidsduur bewijzen van overdracht „c" 3e kwartaal 1942 walserij- en gieterijproducten. De directeur van het rijksbureau voor ijzer en staal maakt bekend, dat in verband met de wij ziging. welke in het contingent 3e kwartaal 1942 voor Nederlandsche behoefte is aangebracht, da geldigheidsduur van de bewijzen van overdracht ,.C 3e kwartaal 1942 wederom met een halve maand is verlengd. Deze bewijzen van overdracht kunnen derhalve bij de handelaren tot en met 7 Augustus 1942 en bij de Nederlandsche produ centen. alsmede voor bestellingen in het buiten land tot en met 15 Augustus 1942 worden aan geboden. De directeur van het rijksbureau voor aard olieproducten maakt bekend, dat de verplichting tot het verzamelen, bewaren en verkoopen van gebruikte smeerolie van verbrandingsmotoren, behoudens de hierna te noemen uitzonderingen, thans voor alle .bedrijven geldt, waarin dit pro duct vrijkomt. De eigenaren, houders en beheer ders van deze bedrijven zijn verplicht de door hen verzamelde oliën te verkoopen aan smeer olieleveranciers of aan de hieronder vermelde :.g. centrale inleverplaatsen. De smeerolie- leveranciers moeten de door hen gekochte ge bruikte smeerolie verkoopen aan die centrale inleverplaatsen. Deze verplichtingen gelden niet voor hen. die de in eigen bedrijf vrijkomende hoeveelheden zelf regenereeren. Gebruikte smeerolie, welke vrijkomt bij de exploitatie van garagebedrijven, autoreparatiewerkplaatsen en benzinestations, wordt evenwel niet beschouwd als tn eigen be drijf te zijn vrijgekomen en moet derhalve op de aangegeven Wijze worden verzameld, bewaard en verkocht. Het ls dus aan een ieder, hetzij behoorende tot de categorie van verzamelplichtigen, hetzij tot die van smeerolieleveranciers, verboden de ver zamelde resp. opgekochte oliën in loon te laten behandelen. Als centrale inleverplaatsen zijr. aangewezen: Standard A. P. C. N.V.: Alkmaar., Schermer- weg 70; Arnhem. Westervoortschedijk 67 b; Roo sendaal, Stationsemplacement; Breda. Stations- emplacement; Eindhoven, Bleekstraat 37; Haar lem, Spaarrjdammerweg 380; Maastricht, Cabei- gerweg 9; Rotterdam, Pelgrimstraat 47; N.V. Ba- taafsche Import Mij.: Amersfoort, Nijverheids straat 49; Apeldoorn, Kanaal noord 98: Doi- drecht. Maasstraat 2; Enschede, Kanaalstraat 343; Goes, Alb. Joachimkade 7; Gorcum, Krinkel winkel l: Gouda, Hooge Schielatidsche Zeedijk; Den Haag, Slachthuiskade 307; Heerenveen, Leeuwarderstraatweg 12; Den Helder, Rijksweg 5; Hilversum, Vreelandscheweg 40; Hoorn, Do> lenkade 3941; Leeuwarden, Harlingertrekweg 55; Lelden. Hooge Morsc'nweg 152: Meppel, Par#- dijsweg 1; Nijmegen. Weuftscheweg 104; Sneek. Oppenhuizerweg 200; Terneuzen. Hoeksche Bruu P. 54; Winschoten. Havenstraat 42; Zaandam, 't Kalf 17 b; Zwolle. Schuttevaerkade 26; The Texas Company; Amsterdam. Kanaalweg 91 a; Deventer, Sumatrasiraat 2; Tilburg. Oudemolen- bochtstraat 1 a; Utrecht. Kanaalweg 33; Venlo. Verl. Molensingel 2 a; N.V. Sinfina: Den Bosch, Industrieterrein Nieuwe Engelenschenweg; Gro ningen, Hoendiep 47 (gem. Hoogkerk). levering nucktere kalveren. Belanghebhpnden zij medegedeeld, dal bij de navolgende bedrijven geen nuchtere kalveren meer rechtstreeks kunnen wórden geleverd: A. Booy, Alkmaar. Uithoornsche Baconfabrieken, Uithoorn. Ingeschreven als Persbericht No. 82. verkoopen en afleveren consumptieaardappelen. De Provinciale Voedselcommissaris voor Noord- Holland maakt er belanghebbenden nogmaals op attent, dat het verkoopen en afleveren van consumptieaardappelen door telers rechtstreek; aan particulieren is verboden, tenzij men in he> bezit is van een door de P.I.C.A. afgegeven ver gunning. Het koopen, verkoopen en afleveren van poot- aardappelen oogst 1942. mag. aangezien de rege ling hieromtrent nog niet bekend ls. evenmin plaats vinden Tegen overtreding van deze verbodsbepalingen zal hetzij strafrechtelijk, hetzij tuchtrechtelijk worden opgetreden. Ingeschreven als Persbericht No. 83. gemachtigde voor de prijzen. Bericht no. 115. 13 Juli. statiegelden. Volgens een in de Staatscourant van 7 Juli 1942 gepubliceerde beschikking mogen o.m. voor de onderstaande, meest voorkomende glazen mo dellen met sluiting ten hoogste de daarbij vei melde statiegelden worden gevraagd en betaald Halve flesschen (bierflesschen) f 0,i0 Héfele flesschen (melkflesschen) f 0,20 Pondspotte™ (Jahipotten) fo, Het berekenen van andere statiegelden ts strafbaar. oeterselie per bos 4; glastomaten A, B. C. CC, per K.G. 32: bospeen per bos 9; peen A gewassen per K.G. 14; koolrapen per K.G 3: tuinboonen per K.G. 10; komkommers p stuk. I 1215, II 9; III 6; aardbeien per slof 88; aardappelen per K.G. 7»/2. SANTPOORT Tien kippen ontvreemd. De kippen zijn in Santpoort bü de on eerlijke lieden wel in trek! Korten tijd ge leden werden er in den polder drie ont- •reemd en thans vernemen wij van de politie dat er in den nacht van Vrijdag op Zaterdag opnieuw tien zijn gestolen. De dieveh haalden hun buit uit een hok. staande op het erf van een door V. bewoond huis aan ae Hoofdstraat. Terras vogels. Goed werk voor de supporters. Zooals we hebben medegedeeld, zal voor het Mid-Kennemerlandtournooi de wed strijd TerrasvogelsSantpoort worden ge speeld. Ongetwijfeld zal hiervoor veel be langstelling bestaan. De nog op te richten supporters vereen t- :ing van Terrasvogels wacht 'n goed werk! Jen dergelijke groep zou direct kunnen toonen voor haar taak berekend te zijn. Voor het Mid-Kennemerlandtournooi hebben de supportervereenigingen der deel nemende cluos de prijzen beschikbaar ge steld. Wanneer nu op korten termijn een supportersvereniging der Terrasvogels wordt opgericht is er een goede gelegenheid om haar arbeid op veelbelovende wijze te beginnen. Tijdens de binnenkort te houden bijeen komst der supportersverenigingen zal een plaats voor 4e aanhangers van Terrasvogels zijn gereserveerd. ZEVENKAMP-DAG. Naar men ons mededeelt, is als datum van den Zevenkamp-dag der R.K. S.V. „Santpoort" thans definitief 30 Augustus vastgesteld. NAAR TERRASVOGELS. Bij den Nederlandschen Voetbalbond is een verzoek van A. Bottinga, lid van Rip- perda, om voortaan voor Terrasvogels te mogen spelen, ingekomen. Trekkers: voor werkzoeken den en aangeboden betrek kingen 3 tot 6 m.m. 24 cent, elke m.m. meer 4 cent. Alle andere advertenties van particulieren in de zelfde ru briek: 3 tot 6 m.m. 36 cent, elke m.m. meer 6 cent. Personeel gevraagd Gevr. NET MEISJE V. d. huis houding m. kost. Adres te vern. bur. van dit blad. Get r. v. halve dagen VltOCW OF MEISJE Zelfde adres te koop 40 1. flesschen. De Lurney- straat 14. IJmuiden-Oost. Gevr. MEISJE v, haK e dagen. Aanm. tusschen S-9 uur 's av. N. Schulpweg S. Velsen-Noord. FL. LOOPJONGEN gevr. goed k. fietsen. Aanm. Kormpasstraat 3<S IJnruiden. Kamers gevraagd Dame met Zoon v. 20 j. zoekt •evacuatie' KAMERS m. gebr. keuken in Vel sen of omstre ken. Br. no. T 354 bur. v. d. bi. Heer zoekt ZIT- EN SLAAP KAMER omgeving- IJmvlden-O. Br. no. T 3.53 bur. v. d. blad. Dame nV 1. vraagt ongemeuh. KAMERS m. keuken of kookge legenheid te Driehuis. Santpoort of Bloemendaal. Br. no. T 348 bur. v. d. blad. Diversen te koop gevr. Te koop gevr. pr. WERK SCHOENEN m. 43. Groeneweg 39. IJnvui^en-O. Te koon gevraagd: paar goed on dei h. WERKSCHOENEN m. 40-41. Br. no. T 352 bur. v. d. bi. Te koop gevr. ENGELSCUI LEDIK. zeer net. Br. no. T 351 bur. v. d. blad. TER OVERN. G.EVR. elect r. kookplaat in g. st. 220 V. met r pannen. Opg. van prijs I. Saar. Hofdijklaan SS. Drie huis. Gevr. 2 p. KANOPEDDELS no. T 347 bur. van dit blad. To koop gevr. KOLEN FOR- NITS. Hobbemastraat 2'S. IJ mui. den-Oost. Diversen te koop Te koop 1. g. st. z. wollen groe- MEISJES ZOMERM VNTEI 2. Zeeweg 316. Driehuis. 2 BUITENBANDEN en BIN NENBAND te koop. Willend- beek weg 47. IJan.-O. TE KOOP: tv. bruidsjapon ni 3S-42. feestjap. m. 40-42, avond schoenen m. 3 6. saxofoon, Drilla- stic duo. Tc- koop getr. gashaard of potkachel en divan. Br. T 350 bur. v. d. blad. Te koop: bruine mol. JON GEN SSCHO ENTJES m. 21. v. Speylcstraat 5. IJm.ao. TE KOOP: v. Delft lrinderwa. gen, beige m. vacht. Twee spiie- gels eik. Na C u. Adres te vern. v. d. blad. Tc koop: GRASMACHINE op kogels in pr. staat, 20 cm. Ek sterlaan 3, IJmuiden-O. Z. g. a. n. KINDERBON te koop. Both ast raat 10, IJmiuiden, Te koop aangeb. pr. /.tv. D \- MJ2SSCH. m. hooge hale. tn. 3S. Prijs f 3.50. Princestraat 12, Vel- sen-X. TE KOOP: meiajesmnntel 12 Jaar. d. schoenen ni. 37. Adres te vern. bur. v. d. blad. TE KOOP: pr. konijnen Vlaamsche reus (voedster), kriel kippen en konijnenhok. Hage- lingcrweg'l 79. Santpoort. TE KOOP; z. g. a. n. kioder- ren. m. bed en dekentje en pr. horen kinderpantoffels m. 36. De neystraat 3. IJm.-O. LI J MT A X G EN" te koop, 17 st. spanwijdte 15, 23. 33 cm. en 2 m. Wijk aan Zeeërweg 114. TJm. 1/1 VIOOL m. strijkstok en ótuii te koop. Wijk aan Zeeërweg 114, TJmüid&n. Te koop: ER RES RADIOTOE STEL. Alex. Relist ra at 33. TJip. Alle voorkomende reparatïën aan Binnen 1 dag klaar. 1 STE KLAS REPARATIE-INRICHTING Jlijuiielhandei Qebi. Cawelisse BEGIJNESTRAAT 14.16, BEVERWIJK HUWELIJK Gep. ambtenaar. R.K., zoekt kennismaking met R.K. wed. of juffr. liefst m. 1. Br. T 349 bur. van dit blad. gevr. v. halve dagen. Aanm. na 7 uur Mevr. v. RIJN, Kenne- merlaan 107. te koop bij KEEHNEN, Wille- brordstra^t 51, IJmuiden-Oost. te koop, gloednieuw. Italiaan- sche 5 rijer, 120 bassen. Merk Stradivari. Hofdijklaan 17 - Driehuis Losse vodïzwerm of volk m. kast Gebr. Veeninga - Naturalisten Jacobijnestraat 18. Uw tapijten, meubelen, gordijnen enz. worden al"j.nieuw indien U deze laai chemisch reinigen volgens ons speciaal procédé. geeft de hoogste waarde voor Uw meubelen, zolderoprui mingen, haarden, kachels enz. voor Lager Onderwijs op Gereformeerd grondslag te Hmuiden Op 1 Sept. begint de nieuwe cursus. iNSCHRUVM VAN LEERLINGEN bij het Hoofd der School, D. VISSER, Kennemerlaan? De leerlingen moeten vóór-^ Oct. den leeftijd van 6 ja bereikt hebben. SCHOENMAKERS-HALFWH LOOPJONGEN en WINKELMEISJE STERK's SCHOENENMAGAZIJNEN Zeeweg 105107 Telefoon 4037 IJmuiden-Oost Gevraagd voor tewerkstelling in DUITSCHLAND: Aanmelden bij het GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU HAARLEM, Kleine Houtweg 18, afd. Haven- en Transport, of een der bijkantoren. KOFFIE SURROGAAT WOENSDAG 15JUU, 19.15-21.15 UUR HILVERSUM 1 ROMANTISCHE OPERA IN 3 BEDRIJVEN.MUZIEK VAN C.'M.VON WEBER UIT TE VOEREftl DOOR HET OMROEP-OPERA- ENSEM8LE.C KOORREPETITORP.JAKMA) EN HET OMROEP-OPERA-ORKEST-HETGEHEEl O.l-V. JOH GERRITSEN VAN ROEKEI LUISTERT NAAR DEZE UITZENDING! Ja ook Uw huis. inboedel of goederen kunnen beschadi worden door bommen. Loopt dit risico zelf niet. dr vraagt inlichtingen over verzekering tegen oorlogsschi bij: JOH. BAYS, KERKSTRAAT 5, IJMU1DEN, TELEFOON 41S| Aanmelden IJMUIDER WASSCHERIJ, Sneliiusstraat 39, IJm. Na hall zes Burg. Rambonnetlaan 25, IJmuiden. Moeder leerde het van Oma, Mientje leert het weer van Moe; Het is ook 'n Utrechts spreekwoord Even naar De Gruyter toe. Bladwijzer No. 6 uit de serie 11 NEDERLANDSCHE KLEEDERDRACHTEN zoolang de voorraad strekt gratis bij onze Versnaperingsartikelen

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 4