Nieuws uit IJmuiden, Velsen, Beverwijk en Omstreken 20#Utymuidea^ Hoe V.S.V. den Beker won. BUBBELTJE EN KNOR t J een sportdag? Strawberries juicht het plan toe Het is prettig te kunnen waarnemen, dat de in ons blad voorgestelde plan nen om tot een uitgebreider sport beoefening in breeden kring te komen, veel belangstelling trekken. Van tal rijke zijden betuigden bestuurders van sportvereenigingen te IJmuiden en el ders. evenals buitenstaanders hun in stemming. Direct na het artikel, waar in we het organisceren van een sport dag te IJmuiden aanmoedigden, kregen We een sympathiek schrijven van de hockey- en honkbalvereeniging Straw berries, waarin zij mededeelt het vol ledig met ons eens te zijn. Wij hadden er de aandacht op gevestigd, dat wij het zeer op prijs zouden stellen in dien tot oordeelen bevoegde personen ons hun oordeel zouden bekend maken. Het hindert niet of men een tegenstander van de plannen is dan wel er zeer sceptisch feenover staat; de opzet is, dat een ieder Ae gelegenheid krijgt zijn meening weer te geven, waarna de mogelijkheid geschikt is otr alle voor- en nadeelen rustig te over wegen. Blijkt de tijd te kort te zijn om vóór de competities nog een IJmuidenschen sportdag te organiseeren, zoo schreven wij, dan hebben de beschouwingen toch een bijzondere waarde, omdat men dan volgend iaar steunend op de nu opgedane erva ringen. wel bijtijds zal kunnen beginnen. We laten hier het schrijven van den heer W J Dopheide, commissaris van de populaire Strawberries volgen: Het artikel in uw avondblad van heaen over een Sportdag trok wèl mijn belang stelling en laat ik u direct zeggen, dat onze vereeniging bereid is daaraan mede te wer ken Ons bestuur ziet in dergelijke sport gebeurtenissen zeer zeker een goede propagandistische waarde en we hadden ter gelegenheid van ons 12^-ja'rig bestaan reeds een hockeytournooi overwogen. Helaas was het hockeyseizoen door den langen winter reeds teveel achterop geko men om daaK-oor nog Zondagen te kunnen vrijmaken, terwijl ook moeilijkheden be stonden met huisvesting van veraf wo nende clubs (er waren n.l. zelfs liefheb bers uit N. Brabant!). Natuurlijk doen deze moeilijkheden zich bij een IJmuiden schen sportdag niet voor - Red. „Zooals u weet beoefenen wij nu honk bal als zomersport en hoewel het artikel in uw blad over athletiek in onze ge meente wèl Op z'n plaats' was, meenden wij, dat athletiek-beoefening voor onze vereeniging te ver zou voeren. Hiervoor is een specifieke athletiekvereenïging beter geschikt. Strawberries stelt zich dus ook wat een specifieke athletiekvereeniging aangaat volkomen op ons standpunt! ^efzooals gezegd, willen we medewerken san een hockey- en honkbaldemonstratie. Mogelijk is één der groote clubs (V.S.V.. Stormvogels) bereid ons daartoe gastvrij heid te verleenen? De honkbalclub Quick uit Amsterdam (oudste honkbalvereeniging in den lande) is wel bereid als tegenpartij te fungeeren. „Met groote belangstelling wachten wy verdere publicaties en mogelijke plan- tien van andere vereenigingen". Verheugende uiting. Het is beslist verheugend, dat de Straw berries zich zoo duidelijk en zoo stimulee- rend hebben geuit. Ook zij bevestigen de mogelijkheden. Men denke zich in hoe goed het zou zijn als ook te IJmuiden, op het terrein van Stormvogels en V.S.V., eens een verantwoorde demonstratie van honkbal (om een voorbeeld te noemen) tijdens een sportdag zou worden gegeven. Het feit, dat de oudste Nederlandsche honkbalclub bereid zal zijn mede te werken, bewijst voldoende. Wij wachten nu op de meening van de andere vereenigingen. De tijd is echter kort! Suppletoire begrootingen 1941 De burgemeester heeft besloten de vol gende suppletoire 'begrootingen voor 1941 vast te stellen: a. de achtste en negende der gemeentef b. de eerste van het Grond bedrijf. c. de eerste van baten en lasten van het Gasbedrijf, d. de eerste va.n ka- puaalsinkomsten en -uitgaven van het Gas bedrijf, e. de eerste van baten en lasten van de Waterleiding, f. de eerste van kapi- taalsinkomsten en -uitgaven van de Wa terleiding, g. de eei^te vhn het bedrijf Openbare Werken, h. de eérste van bet be drijf Reinigings- en O.ntsmettingsdlenst en 1 de derde van den Gemeentelijken Dienst voor Maatsohappelijk Hulpbetoon. Tevens heeft de burgemeester de staten van af- en overschrijvfing van het Gasbedrijf en do Waterleiding voor 19 41 vastgesteld. Congres Vereen. Fac. Lijkverbranding te Velsen. Het jaarlijksclic congres des Vereeniging voor Facultatieve Tjijk\erbranding, waarop alle afgevaardigden voor de landelijke af- deellngen der organisatie tezamen komen, zal dit jaar te Velsen worden gehouden. Tn verhand met de bezwaren, die in de tegenwoordige omstandigheden bij het hou den van bijzondere vergaderingen en het organiseeren .van daaraan verbonden ex- .cursles worden gevoeld, heeft het hoofd bestuur der Vereeniging besloten de alge- meene jaarlijksche vergadering ditmaal niet te Dordrecht (zooals in beginsel door het laatste congres was aangenomen)maar in een der zalen van he»t kantoorgebou Driehuis bijeen te roepen. Het hoofdbestuur acht het wenschelijk het congres 1942 ge heel In eigen milieu te houden, waartoe te 'Driehuis zoo goed de gelegenheid geboden wordt. Het aa.ntal deelnemers wordt weder om beperkt tot een afgevaardigde per af- déeling, De vergadering, die Zaterdag 19 Septem ber gehouden zal worden, begint te 11 uur. Xa afloop volgt een wandeling naar het crematorium, waar de. G. W. Melchers. em. pred. te Amsterdam,,in de groote aula een voordracht zal hooiden over „De lijkver branding bezien van ethisch-religfeus stand punt." Om circa 2.15 uur biedt het hoofd bestuur een lunch aan ln de reunie-zaal. Xa afloop daarvan zal onder deskundige lei ding een rondgang gemaakt worden door de tuinen en de gebouwen der Vereeniging. Uit het V.Z.V.-polokamp. Hedenavond om half acht komen de V.Z.V.-adspiranten tegen de adspiranten van H.P.C. uit. De V.Z.V.-adspiranten weren zich niet slecht in de competitie. Als ze hun best doen is de overwinning voor hen. V.Z.V. 2 gaat bij Haarlem 2 op bezoek, eveneens om half acht. Verordening schoolgeld. De burgemeester heeft in de Verordening op de heffing en invordering van school geld voor het onderwijs aan de gemeente lijke Handelsavondschool enkele wijzigin gen aangebracht. Stichting Kinderverzorging. De rekening over 1941 van de Stichting Voor Kinderverzorging te Velsen is door den burgemeester goedgekeurd. Het hoofd van het gemeentebestuur heeft tevens besloten eén aantal bedragen on inbaar te verklaren. Nieuwe N.S.-vrachtbrieven. Ook IJmuiden. ingeschakeld. Naar wij vernemen, zullen de nieuwe vrachtbrieven van de Nederlandsche Spoor wegen van 1 Augustus af ook bij de ver zendingen van IJmuiden uit moeten wor den gebruikt. Zij werden reeds in enkele plaatsen gebezigd, onder meer in 's-Gra- venhage, hetgeen als een proef gold. Men wilde n.l. nagaan of het noodig was in de ontwerpen voor de nieuwe vrachtbrieven nog verbeteringen aan te brengei# De proef is blijkbaar geslaagd, zoodat het nieuwe stelsel geleidelijk in liet geheele land zal worden ingevoerd. Het is goed als de zaken lieden, die van het treinvervoer gebruik maken, van een en ander goede nota nemen. De formulieren zyn aanmerkelijk gewij zigd. Het formaat is belangrijk kleiner, doch daar staat tegenover, dat de brieven driedeelig zijn. Tot nu toe werd een enkel formulier gebezigd, waaraan het nadeel was verbonden, dat men een afzonderlijk formulier diende in te vullen en te laten afstempelen wanneer men als bewijs een afschrift wilde hebben. Dit bezwaar is nu vervallen. Door een vernuftige methode schrijft men nu zonder carbonpapier te ge bruiken, drie formulieren tegelijk. Waarom de nieuwe vrachtbrieven wor den ingevoerd Reeds langen tijd bestond er behoefte*aan een moderniseering van de administratie der spoorwegen. Hiervoor moest eindelijk een oplossing worden ge vonden. Men denkt daarin thans te zijn geslaagd. Het voordeel voor de afzenders is, zooals hierboven gezegd, dat zij geen afzonderlijk duplicaat meer hebben te verr zorgen. Voor degenen, die dit niet deden, geldt bovendien de verbetering, dat zij nu och een bewijs hebben, waarop alles nauwkeurig is aangeteekend. Er is nog een verandering ea wel inzake de remboursementen. Deze worden niet langer rechtstreeks door de Spoorwegen, maar door Van Gend en Loos betaald. Al zullen de vrachtverzenders eerst wel even tijd noodig hebben om alles goed te bestudeeren, we gelooven toch wel, dat de practijk hen de invoering van de nieuwe vrachtbrieven zal doen toejuichen. We kun nen nog mededeelen, dat de thans geldige formulieren uiterlijk tot 1 Augustus kunnen worden gebezigd. Van dien dag af moet men echter beslist de nieuwe gebruiken. De oude kunnen dan worden geruild. Naar politieschermwedstrijden. De Politiesportvereeniging Velsen toont steeds duidelijker, dat zij in een groote,be hoefte voorziet. Geregeld weet het actieve bestuur belangstelling te trekken en niet alleen voor de algemeen populaire, maar ook voor de minder be kerfde takken van sport. Ongetwijfeld verricht het in dit op zicht baanbrekend werk. Heden worden te Rotterdam nationale po- litie-schermwedstrijden gehouden, waaraan het kampioenschap van Nederland (politie) is verbonden. Een lid van de plaatselijke vereeniging, J. L. van Elmpt. zal in de tweede (laatste) afdeeling op de sabel deel nemen. Met belangstelling wordt zijn resul taat tegemoet gezien. Treindiensten vrijwel ongewijzigd. De nieuwe dienstregeling van de Neder landsche Spoorwegen is dezer dagen van kracht geworden. Voor onze plaats brengt zij weinig wijziging met zich. De eerste trein, die tot nu toe om 6.01 uur ging, zal voortaan te 5.55 vertrekken. Hierdoor arri veert men te 6.39 te Amsterdam. Vroeger kwam men eerst te 7.04 uur in de hoofd stad aan, hetgeen voor de reizigers naar Groningen en Friesland nogal lastig was. Zij moesten immers de verbinding van 7.11 uur (vertrek Amsterdam) nog halen. Aan gezien deze vertrektijd is gehandhaafd, xeeft men thans voldoende gelegenheid tot OVOVengens is vastgesteld, dat de trein, die s morgens te 6.50 uur aankwam, nu om 6.45 uur te IJmuiden moet arriveeren. Voor het publiek heeft deze wijziging echter vrijwel geen beteekenis. R.K. Zwemclub Ijmuiden-Oost. Goede gang van zaken. De zwemsport telt in onze gemeente ge lukkig vele honderden enthousiaste beoefe naars. Een dergelijk veelzeggend feit heeft een niet te onderschatten beteekenis. Eeni- gen tijd geleden kon men immers nog lezen, dat twee personen het leven verloren, daar zij de zwemkunst niet meester waren. De leuze: „Iedere Velsenaar een goed zwem mer!" is dan ook geenszins overbodig. Wel licht door de afschrikwekkende voorbeel den begint men vooral den laatsten tijd al- gemeener te beseffen, dat het zwemmèn eigenlijk een voorwaarde voor het levens behoud is. De R.K. Zwemclub IJmuiden-Oost neemt met eere een belangrijke plaats in onzè ge meente in. Bij het wedstrijdwezen staat wel iswaar V.Z.V. aan de spits, doch wat het ledental betreft triomfeert eerstgenoemde vereeniging. Zoo deelde de heer P. J. A. v. d. Broek ons mede, dat er iedere week ruim tien nieuwelingen worden ingeschreven. Er kon dan ook inmiddels redds een record van ruim zeshonderdvijftig beoefenaars worden bereikt. Voorwaar een opmerkelijk succes! De bekende aparte zwemuren der ver eeniging worden flink bezocht en menig maal heerscht er in het Velserbad een ge zellige drukte. Typisch i? het evenwel om te vernemen, dat de belangstelling van de oudere heeren nog steeds zeer gering is. Men hoopt alsnog op een gunstige ken tering. Het bestuur der R.K. Zwemclub IJmui- den-Oost toont zich nog steéds zeer ac tief. Er werden verscheidene besprekingen gevoerd om nieuwe plannen te ontwerpen. Men heeft het voornemen om aan het einde van September opnieuw een zwemfeest met attracties te organiseeren. Een dergelijk evenement overtrof onlangs aller verwach tingen en oogstte veel waardeering. Zeer zeker is het succes van het tweede dan ook thans reeds verzekerd. Ten slotte kan nog vermeld worden, dat de belangstelling voor het diploma-zwem men nog onverflauwd is. Er worde serieus geoefend en menigeen overwint zijn (of haar) watervrees. Naast V.Z.V. staat de R.K. Zwemclub IJmuiden-Oost als waardige zustervereeni- ging op de bres om de noodzakelijkheid en het nut van doeltreffend zwemmen te propageeren. Allen Present. De belangstelling voor Allen Present blijkt geregeld grooter te worden. Er heb ben zich opnieuw acht leden aangemeld, waardoor de vereeniging nu over twee-en- veertig leden beschikt. Blijft de groei door gaan. dan zal er nog een derde afdeeling worden gevormd. Gegadigden kunnen zich tijdens de clubavonden in de zaal v. d. Lem, aan de Zeeweg, hoek Tusschenbeeksweg aanmelden. In de eerste ronde der onderlinge com petitie waren de uitslagen in de afdee- lig A als volgt, resp. gesp., gew. verl. pnt, en doorm.: Glas 6 6 0 6 Schiebroek 6 5 15 Böhm 6 5 15 Siewertsen 6 4 2 4 Stiemer 6 4 2 4 De Lange 6 3 3 3 v, d. Linden 6 3 3 3 Warnaar 6 3 3 3 Rademakers 6 3 3 3 1 Verduin 6 2 4 2 Moot 6 2 4 2 v. d. Does 6 2 4 2 Oostveen 6 2 4 2 Zwanenburg 6 2 4 2 Mertens 6 15 1 V. Hout 6 15 1 HONDENWACHT. (Door de vernielzucht van de jeugd is in het Gem. Sportpark te Beverwijk een hond als wachter aangesteld.) Wat heb ik nu van Beverwijk moeten hooren? De jeugd blijkt ook dóór niet steeds netjes te zijn. Zeg. waarom verniel je eens anders terrein? Ik weet wel: misschien noem je dit „zich vermaken", Maar hoor 'ns: waar moet dan het einde wel zijn? Toe, toon je een vént, door 't vernielen te staken. Want hoe je ook praat, het is allerminst „fyn"! En stop je er n i e t mee, pas dan op je passen. In 't Sportpark is iemand, die steeds op je let. Een man? Nee waarachtig niet! 't Zal je verrassen Een hond is als wachter in 't Park neer gezet. Daar kijk je van op? Ja, dat wil ik felooven Je heb; k zélf zoo gemaakt. Je keerde in 't Park alles ondersteboven. Je hebt hoe bestaat het! je daarmee „vermaakt". Het is iets bijzonder, maar zéker zal 't slagen. Een hond hou je niet een-twee-drie voor de mal. Die weet wèl een jongen vandaal te verjagen Die blijft op z'n post. ja: altijd staat hij pal! Maar luistert nu, jongens, waarom is het nóódig? Je vormt toch de Jeugd die de Toekomst moet zijn Wees flink! En?, de maatregel is overbodig! Dan is deze Hondenwacht kort van termijn V.Z.V. KAMPIOEN? Een 9-1 overwinning op A.P.G.S. HIJ Casembroot Een rare naam voor een stationnetje, vindt U ook niet? Veronderstel, dat U ir. Maastricht voor het loket van de Spoor wegen staat en vriendelijk om een retourtie Casembroot vraagt. Tien tegen één, dat de ambtenaar zijn hoofd schudt, u meewarig aankijkt en tenslotte de internationale be weging „wijsvinger-voorhoofd" maakt. Tja, Casembroot is een gekke naam, wan? eens op een morgen het begint als een sprookje toen ik in de rij stond voor he' stationsloket van Beverwijk, ondervond ik het ook. Het was niet mijn schuld, maar zijn schuld, dat het verkeerd ging. Ik zag hem staan, ook in de rij vlak by mij. Hij had me nog niet gezien en ik hoopte dat hy me nooit zou zien. Dit leek me on mogelijk, want ik ben nu juist geen Lilli putter en stak met hoofd en schouders bo ven mijn plotseling nietig en klein gewor den rijgenooten uit. Ik werd zenuwachtig zeer zenuwachtig zelfs en vervloekte den schoonen morgen, waardoor ik zonder jas vertrokken was. Geen kraag kon ik opzet ten of alleen van miin colbertje; ik schold (in mezelf natuurlijk), dat ik nooit een hoed had bezeten, want dan had ik als een gangster den rand over mijn oogen en den bol tot over mijn ooren getrokken. Mijn dag was bedorven, ik voelde het aan alles. Nog had hij mij niet ontdekt en ik hoopteEindelijk was ik aan de beurt, maar juist dat ik de loketman mijn wensch van iederen dag zou vertellen, voelde ik het Hij had mij ontdekt, de woorden stokten in mijn keel en mijn tong was een machte loos spraakinstrument. Ik voelde zijn oogen in mijn rug priemen, ik voelde ze van m'n nek tot aan m'n hakken over mijn costuum dwalen. Ohopende de grond zich maar, maar de tegeltjes in de hal. hij en ik en alles bleven op dezelfde plaats. „Opschieten, mijnheer!" En toentoen stamelde ik de woorden „Retourtje Brood met Kaas". Nog zie ik het gezicht van den beambte en de grijns van den schuldige van dat alles. De beambte begreep echter en be waarde zelfs zün geduld, toen ik hem ir, laats van een kwartje, een dubbeltje gaf at nieuwe geld ook Manhaftig wachtte ik toen den loop der dingen maar af. Spoedig haalde hij me in. Ik zei: „Goeie morgen" en hij zei de rest Want die hij was de kleermaker var^ De competitie-wedstrijden zijn voor het eerste zevental der Velser Zwenivereenifring aaneenschakel in? van overwinningen Ook Maandagavond te Amsterdam was het weer op dreef en de politiemannen van Am sterdam verreweg te baas. In het begin le ken de belde partijen wel tegen elkaar te zijn opgewassen en A. P. G. S. was zelfs de eerste, die een aanval met een goed doel punt van Steehouwer wist te bekronen. Het duurde echter niet lang, of het bleek, dat Steehouwer de eenlge gevaarlijke tegen stander was; de anderen konden het vlotte spel van VZY ntet bijhouden. Het gevolg was dan ook,- dat Duinker, die als invaller uitstekend speelde, door een goed aange- bal van Swler, den gelijkmaker kon scoren. VZV werd nu steeds sterker. En hoewel A. P. G. S. nog wel eens aanvalietjes waag de, liepen deze op nie^ uit. VZV maakte het eene doelpunt na het andere. De groot ste oonzaafk van de 9—1 overwinning voor Velsenaren was wel het feit. dat A. P. G. S. niet voldoende dekte en dat de spe lers elkaar dikwijls niet begrepen, ln tegen, stelling met VZV. De tweede goal werd door Gottmer gemaakt. Onophoudelijk was het Amsterdameche doel ln gevaar, bovendien was de keeper niet al te best. Toen dan ook in een goed opgezette aanval het samenspel tusschen Gotitmer, Janus en Visman buiten gewoon goed was. was ook het derde doel punt verzekerd. Swler deponeerde hierna nog een paar doorslagballen ln het net, ter wijl Janus en Visman zich ook niet onbe tuigd lieten. Slechits enkele malen kwam dt bal ge\aarlijk dicht in de buurt van het VZV doel. Keeper v. d. Broeik en Chris Vis man waren echter op hun post. VZV I is op het oogen blik een buitenge woon goed zevental, waarvan men nog veel kau verwachten. Het moet in de volgende wedstrijden dan ook al heel slecht gaan 11 het niet als eerste uit deze competitie te voorschijn komen. Het kampioenschap staat voor de deur! Wedstrijd Dukel-v. Dixhoorn geëindigd. Dukel won ook zesde partij. (Van onzen damredacteur). De zesde en laatste party van den damwed- strijd tusschen meester Dukel en v. Dixhoorn. welke te IJmuiden is gespeeld, is na 38 zet ten door den IJmuidenaar gewonnen. Nadat de eerste drie partijen in remise waren ge ëindigd wist Dukel de laatste drie te winnen waardoor de eindstand 9-3 ln zijn voordeel is. In de zesde partij is Van Dixhoorn nog het slachtoffer geworden van Dukel's uitgebreid openingsrepertoire. De 32-28 opening, die v Dixhoorn speelde houdt tal van onregelma tige en gevaarlijke voortzettingen in. En wee de speler, die daarvan niet voldoende op de hoogte ls. Iemand als v. Dixhoorn moest c^an ook geweten hebben, welk een groot gevaar in de 32-28 18-23 33-29 23x32 37x28 17-22 28x17 11x22 schuilt. Reeds met de 14e zet was v. Dixhoorn, hoe wel beide spelers nog 18 stukken op het bord hadden, strategisch reeds verslagen. Na de 24e zet moest v. Dixhoorn, die totaal „geknepen" stond, een stuk offeren. Na nog een ruil was het materieel gedund tot negen om tien stukken. Listig vlechtte Dukel nog ln een voor de hand liggende, sterke positiezet een prachtige, even verrassende rondslagcombinatie en toen Dixhoorn de positiezet ook werkelijk met de 36e zet speelde, was het spel na 38 zetten voor hem verloren. Marktprijzen. SCHEVENINGEN 14 Juli. Hedenochtend wa ren met- versche vlsch uit zee aan de markt, de motorloggers SCH 47, J van Beelen met f 605. SCH 280. H. Messemakei met 1 804. SCH 110. H. Plugge met f1010. SCH 260. H. Ouwehand met f 1260. de kotter SCH 76. W. Rog met f 509. en 33 botters met tezamen 1 13.066 besomming. De prij zen waren: tong f 5.40—f 8. griet f3.80—f4.60, beide per kg., middelschol f 170—f 220, kleinschol f 991 157. pufschol f 65—f 77. schar f 56—f 64 alles per kist van 40 kg. Burgerlijke Stand. GEBOREN: Ch. Th. Krabbendam, d.. Molen straat 4. Santpoort; M. Saaf. d., De Genestetlaan 32, Velsen; H. Burggraaf, z., Velserbroekstraat 10. Santpoort: J. Uijtendaal. d-, Biezenweg 90, Sant poort; C, Mantje. d„ Helmstraat 5 rd„ IJmuiden: C. Nanne, d„ Ogelwiehtstraat 1, Velsen-Noord; J. v. d. Lugt, d.. Hageveldstraat 13, Santpoort; C. G. M. v. Schalk, z., P. C. Hooftlaan 30, Velsen. J. Vilten, d.. Middenduinerweg 83, Santpoort; H. Schmltz, z.. Feithlaan 4. Velsen. OVERLEDEN: B. Swart. 70 j.. wed. v. J. G. v. Amelsbeek. Noorderkade 21, IJmuiden: C. Groen. 60 j.. echtgen. v. L. Schaap. Kanaalstraat 152. IJmuiden; A. H. v. d. Grient. 57 j.. echtgen. H. R. Hesse, Duinweg 26, Santpoort. VELSEN NED. HERV. GEMEENTE. Bij de herverkiezing van leden voor het college van notabelen der Nea. Hervormde gemeente zijn de heeren G. J. Bontius en R. de Vries benoemd- KINHEIM NAAR ZEVEN KAMPDAG. De voetbalvereeniging Kinheim zal met vijftien leden aan den Zevenkampdag der afdeeling Haarlem van den Nederlandschen Voetbalbond deelnemen. BEVERWIJK Denk om de persoonsbewijzen De loco-burgemeester van Beverwijk, de heer W. van Dok. vestigt nogmaals uit drukkelijk de aandacht op de bepalingen van het „Besluit Persoonsbewijzen", krach tens welke een ieder verplicht is, op vor dering der politie te allen tijde het hem verstrekte persoonsbewijs te toonen. Een ieder drage zijn persoonsbewijs dus steeds bij zich en besefie, dat hij zich bij het niet voldoen aan vorenstaande ver plichting, aan ernstige bestraffing bloot stelt. Na-uitreiking distributiekaarten. De leider van den Distributiedienst te Beverwijk maakt bekend, daPaan hen die verzuimden op tijd, hun bonkaarten 8ste periode af te halen, hiervoor alsnog ge legenheid zal worden gegeven en wel op Vrijdag 17 Juli a.s. De uitreiking heeft plaats in het gebouw „De Harmonie' aan de Groenelaan van s mdrgeys 9 tot 12.30 en van 14 tot 16.30 uur. Uitreiking formulieren aardappelkaarten. De leider van den distributiedienst te Beverwijk maakt bekend, dat bij de eerst volgende uitreiking, welke zal beginnen op 20 Juli a.s., wederom aardappelkaarten zullen worden uitgereikt, echter alleen aan hen. die op den dag der uitreiking beschik ken over minder dan 20 K.G. aardappelen per gezinslid. In verband hiermede moet wederom een verklaring worden a f gelegd De hiervoor benoodigde formulieren wor den op Vrijdag 17 Juli a.s. in het gebouw „De Harmonie aan de Groenelaan, van 9 tot 12.30 en van 14 tot 16.30 uur, uitgereikt. Deze formulieren"dient men behoorlijk in gevuld en onderteekend bij de eerstvolgen de uitreiking mede te nemen. Indien geen formulier wordt overgelegd, zal niet tot uitreiking van aardappelkaarten worden overgegaan. GESLAAGD. Van de Duinwijkschool voor Christelijk U.L.O., hoofd de heer R. de Vries, slaagden te Haarlem Adry van Rij (Mulo A) en Eduard Vroonland (Mulo B) GRASMAT VAN SPORTPARK KREEG EEN OPKNAPPERTJE. De grasmat van de voetbalvelden in het gemeentelijk sportpark, die in den afge- loopen winter vrij ernstig geleden had, is door personeel van den Dienst van Open bare Werken onder handen genomen Waar het noodig was en dit was vooral het geval voor de doelen, zijn nieuwe graszoden ge legd. Het resultaat van het werk blijkt thans uit het feit. dat de grasmat nu weer gelijk een biljartlaken is. Dankbetuiging. Het leed van een volkstuinder. De volkstuinties in de verschillende dee- !en van onze plaats hebben zich altijd en vooral in den laatsten tijd in een levendige belangstelling mogen verheugen van Heden, die het verschil tusschen mijn en dijn niet goed kennen. Herhaaldelijk zijn de tuintjes reeds door zulke elementen bezocht en met het rijpen der gewassen zullen deze bezoe ken misschien nog wel veelvuldiger wor den. Maar het is als volkstuinder om uit-je vel te springen, wanneer je op je tuintje komt en er blijkt reeds een ander zich over je jonge aardappeltjes ontfermd te hebben, in het zweet des aanschijns heb je je tuin tje omgespit, bewerkt, gezaaid, gepoot en gewied. Met stijgende voldoening zag je de resultatenvan je werk en je verheugde je al op het eerste eigen geteelde gewas, dat je zou eten. Woede stijgt dan in je op, als je naar je berooide tuintje kijkt. Weg zijn de illusies van eigen bietjes, eigen piepers en bruine boonen en het gevoel van eenigszins gedekt te zijn voor den winter. En daarom kun nen we «dan ook begrijpen, dat een vólks- tuinder, die ook bezoek op zijn tuintje had gehad, een advertentietje met den volgen den inhoud, waaruit een bitter sarcasme spreekt, liet plaatsen: Dankbetuiging. Heden werden mijn bie ten door u gestolen. Wanneer komt u mijn verdere gewassen kapen? Ik wacht af. Volkstuinder. Wij volkstuinders voelen met je mee. collega CASTRICUM GEEN WIJZIGING. De op 13 Juli ingevoerde dienstregeling der Ned. Spoorwegen heeft voor het tra ject CastricumAmsterdam, alsmede Cas- tricumAlkmaar geen wijziging in den bestaanden treinenloop gebracht. BEKENDMAKING. De burgemeester brengt ter kennis, dat hij in den regei eiken Dinsdag voor het publiek ten Raadhuize te spreken zal zyn en wel van 91 uur en van 24 uur. ST. JOSEPIIGEZELLEN. De afdeeling Castricum van de St. Jo- sephgezellen nam dee' aan den te Heiloo gehouden athlenekdag en behaalde op de 4 x 100 meter estafette een derden prijs. De "heer M. Maicher wist beslag te leg gen op een derden prijs bij het verspringen. UITGESTELD. De vischdag, georganiseerd door de Cas- tricumsche Hengelaarsvereeniging, welke Zondag te Stolpen zou plaats hebben, is uitgesteld tot een nader vast te, stellen datum. Voetbalherinneringeiu UITGEEST geslaagd". Te Alkmaar slaagde voor het Mulo diploma A onze plaatsgenoote R. van Es sen. SANTPOORT Waardeering jegens de R.K.S.V. „Club van 't sportieve gebaar" In de Sportkroniek wordt op sympathieke wijze over de jubileerende R.K. Sportver- eeniging Santpoort geschreven, die zoo als wij indertijd reeds uitvoerig hebben ge meld Dinsdag twintig jaren bestond. Onder meer lezen wij: „Ten teeken van rouw verschoof men de feestelijkheden naa_r 9 Augustus. Deze geste reeds licht al een tipje op van de sfeer, idie daar heerscht. een sfeer van goede kameraadschap en waarbij men ook offers weet te brengen, als hoogere motieven zulks vergen." Verder wordt gezegd: „Tien jaar had Santpoort noodig om -tot de le klasse I.V.C.B. door te dringen, in welk milieu zij acht jaar met wisselend succes verbleef. Na tuurlijk voelde men het als een groote de ceptie, toen bij de fusie met den N.V.B. tot indeeling bij de derde klasse werd besloten. Doch dit noodlot bestreed men zelf door al na één seizoen met vlag en wimpel de tweede klasse binnen te marcheeren". Het blad noemt dan de namen der leiders, die haar alzoo trainden en dus den grondslag 'egljen van haar goed ontwikkelde techniek: Verheul. Bollington. Kick Smit: thans 'reedt de vroegere V.S.V.-er Heyligers als leermeester op. Dat de komst der jubilaresse een aanwinst voor den N.V.B. beteekent konden allen ervaren, die met haar in con tact kwamen Boven het wedstrijd-resul taat stelt zij het breede sportieve gebaar en ieder, die deze opvatting huldigt, maakt aanspraak op onze achting", aldus de Sport kroniek. Jaarvergadering Santpoort. ..Eerste jaarverslag: 2e klasse D.H.V.B.. twin tigste jaarverslag: tweede klasse N.V.B Wanneer wij bij bovenstaande zinnen een oogen- blik stil staan, en de achter ons liggende jaren aan ons geestesoog voorbij zien trekken, dan komen gevoelens van voldoening aan de opper vlakte trilt ons hart van dankbaarheid en bul gen wij het hoofd voor Gods zegen". Zoo schreef de secretaris van de R. K. S. V Santpoort. P. P. Smit. in zijn lijvig jaarverslag en op vrijwel dezelfde wijze drukte de voorzitter der vereeniging. de heer J. P. Nijssen zich in zijn openingswoord uit. Echter herdacht deze tevens het verscheiden van het lid der vereeniging. Arte Tromp. nog. Na voorlezing der notulen der vorige alge- meene vergadering door den heer Chr. Molen kamp, volgde het jaarverslag. Mettrots gewaag de de heer Smit hierin van de feiten, dat het eerste elftal zich had weten te handhaven, dat de verhouding tot de zusterverenigingen een zeer goede was. dat de vereeniging geen enkele boete was opgelegd, dat geen één lid van „Sa-' poort" voor de strafcommlssie had behoeven verschijnen, en dat de vereeniging thans 151 werkende leden telde. Lof had hij voor het werk van trainer Heyll- geis, wien niets te veel was geweest, slechts het belang der vereeniging gold. Junioren- en elftal-commissie, alsmede den ma- terieel-commissarls. Alleen de terreincommissie had 7..i. vruchtbaarder werk kunnen verrichten De heer Smit eindigde z'n interessant Jaarver slag met een beschouwing over het komende sei zoen: „Op uw plaatsenKlaarT Afl Naar de 25 Jaar!" Het jaarverslag van penningmeester Nijssen ademde eveneens een optimlstischen klank. Belde heeren hadden een „voorzltterlijk" dankwoord in ontvangst te nemen. De heer S. J. Wittebrood las vervolgens een lijvig rapport voor van 't werk door de elftal commissie verricht, de heer Smit deed hetzelfde met een door kapelaan Rosier gemaakt verslag van het werk der junioren-commissie. (Deze. de geestelijk adviseur der vereeniging. was ver hinderd aanwezig te zijn). Mededeeling werd hierna gedaan van het aan sluiten der vereeniging bij de Federatie van 2de. 3de en 4de klassers en bij het n^edische sport keuringsbureau voor Beverwijk en omstreken BIJ het punt bestuursverkiezing deelde de voor zitter mede. dat het bestuur gaarne eenlge Jon geren had zien optreden, voor welk feit erfltele bestuurderen gaarne hun plaajsen ..ter beschik king" hadden gesteld. Er was echter slechts één candldaat opgegeven, n.l. de heer De Beer. reden I Weet ge 't nog? Station VelsenIJmuiden-Oost. Zondag avond tien over negen. De trein komt bin nen. Het gebruikelijke lawaai van dichtge slagen deuren, van aankondigingen door den coxxducteur. trekt de aandacht. Druk rede- neerend staan enkele, er gewichtig uitzien de heeren. te wachten. Er stappen voetbal lers uit een trein, men merkt het op door de bekende koffers, die ze bij zich hebben. Het glundere gezicht van Michels valt op. Dan ontdekt men ook de anderen. Het V.S.V.-elftal is present! Er spreekt iemand en dan verlaat het ge zelschap het perron. Als het de deuren van de „tunnel" passeert klinkt er een veelbe- teekenend geroezemoes. En er wordt muziek gehoord: Lang zullen ze leven! speelt een corps, Kunst na Arbeid, de kranige groep blazers van De Hei. die even voor een fees telijke stemming zal zorgen. En hun taak is gemakkelijk, de geweldige menschenmassa joelt en zingt mee. Hup Roodwitte Leeuwen! Hup V.S.V wordt er geroepen. Wat er is gebeurd? Op dezen dag, 12 Juni 1938. is V.S7V. winnaar van den voetbal beker geworden. Na een moeilijken striid kwam de ploeg als eerste uit den striid. En „Oost" had. geen oogenblik geaarzeld toen bekend werd, dat er een huldxging zou plaats hebben. Men wilde weer eens duide lijk toonen. hoe populair de rood-witten wa ren. De voetballers waardeerden het even zeer als zij het vei'dienden De beslissende strijd was in Utrecht, op het terrein van U.V.V., geleverd. V.StV. kwam uit tegen A.G.O.V.V. Velen waren meegetrokken om hun jongens aan te moe digen. En dat was noodig! Vooral in de eer ste helft van den wedstrijd heerschte er een enerveerende spanning. Reeds na vyf mi nuten nam A.G.O.V.V. door Kluin de lei ding en het had er veel van weg, dat een tweede doelpunt zou volgen. Het spel werd mooi opengegooid, waardoor Michel voel werk kreeg. Weer trok de Apeldoornsche ploeg er op uit. Weer een treffer op het doel der rood-witten. Het net trilde! Maar wegens buitenspel werd het doelpunt van de hand gewezen. V.S.V. witje nu toch eindelijk eens be wij - zen, dat het niet haar gewoonte was met zich te laten spelen. De voorhoede gaf haar W.-formatie op. Bot werd actiever. Balvers trok flinker van leer. A.G.O.V.V kreeg het hand te verduren! Zeer verrassend .waren de IJmuidensche aanvallen. Döhring ging er alleen van door en passeerde de achter hoede van A.G.O.V.V., maar hij faalde met schieten. Sterk kogelde er op los. dat het een lxist was. Van links en ï-echts kwamen de ballen, die de Apelfoormsche keeper slechts door zijn voortreffelijke eigenschap pen kon stoppen. Tot Sterk weer een kan* zag. Hy had een strenge bewaking, het meerendeel van de A G.O.V.V.'ers stond voor het doel. Maar Sterk wilde gelijk ma ken. Dus.gebeurde het! Sterk kreeg er steeds meer zin in. Een kopbal enV.S.V. juichte: 21! En na de rust? Apeldoorn kwam er niet meer aan te pas. V.S V. moest winnen. V.S.V. z5u winnen. Een snel tempo werd bereikt. En voor de derde maal ha'i Sterk succes. Bot maakte er nog 41 van! Zoo won V.S.V. den beker van den Voet balbond. „De Hei" vierde feest! PERSOONSBEWIJZEN. Nogmaals wordt uitdrukkelijk de aandacht gevestigd op de bepalingen van het „Be sluit Persoonsbewijzen", krachtens welke een ieder verplicht Is op vordering der politie te allen t(|dc het hem verstrekte Persoonsbewijs te toonen. Een ieder drage zijn Persoonsbewijs dus steeds by zich en beseffe. dat hy zich by het niet voldoen aan vorenstaande ver plichting aan ernstige bestraffing bloot stelt. Velsen. 14 Juli 1W2. waarom thans alleen de heer Handgraaf, het oudste bestuurslid, zou bedanken. Het eindresultaat was. dat de aftredende hee ren J. Nijssen. S. Molenkamp. W. v. d. Heyde en Wessels bij acclamatie en de lieer De Beer enkele candldaatstelling werden herkozen resp. gekozen. De heer J. P. Nijssen bracht den heer N. Th. Handgraaf hartelijk dank voor alles, wat hij voor de vereeniging had gedaan. Een nieuwe kascommissie zal nog nader door het bestuur worden aangewezen. Tot leden ven verdienste werden de heeren Handgraaf. Wittebrood. Kaldenbach en Molen kamp benoemd. De heer Wittebrood bleek reeds 20 Jaar bestuurslid te zijn. Den heer J. P. Nijssen werd bU monde van den heer P. P. Smit het diploma van eere-lld aan geboden. Bij de rondvraag complimenteerde de consul van den N. V. B„ de heer G. J. Bremerkamp. de vereeniging met haar 20-jarig bestaan en onder streepte wat de heer Smit ln zijn Jaarverslag ten opzichte van den goeden naam van „Sant poort" in de voetbalwereld gezegd had. In zijn wederwoord dankte do heer Nijssen den heer Bremerkamp voor zijn prettige samen werking. Trainer Heyligers deelde nog een en ander over den komenden H. V. B.-Zevenkampdag me de. waaruit bleek, dat „Santpoort" met 3 ploegen voor den vereenigingsprljs zou kampen. Voorts dankte hij voor den steun, welken hy van bestuur en leden had mogen ondervinden De voorzitter prees den trainer vooral voor het feit, dat hij zoo goed gevoeld had wat het be stuur wenschte: Opvoering van de spelkwnlltel- ten, zeker, maar bovenal het aankweeken van een kameraadschappelijken geest, sportiviteit cn andere eigenschappen, welke den mensch en deo sportman sieren! SCHOOL MET DEN BIJBEL. Voor het toelatingsexamen van het Chr. Lyceum te Haarlem slaagde Kees Hoek stra. Voor hetzelfde examen van de Nij- Theids'-obnol te IJmuiden-Oost slaagden Maarten Bakker en André Trommel. Allen zijn leerlingen van de School met den Bijbel te Santpoort. ZEVENKAMPDAG OP 9 AUGUSTUS. In ons blad van Dinsdag werd abusieve lijk gemeld, dat de- Zevenlcampdag van de R.K. Sportvereeniging Santpoort tot 30 Augustus was uitgesteld. Dit moet zyn tot Augustus. Teekening Hessels (Pax Holland m.) f. Ii'fv» kovkjo «/orden jg M AGENDA WOENSDAG 15 JULI. Thalia: O. die Mannen. 8 uur. Rex: Was ik maar nooit getrouwd. 8 uur. De Pont: Truxa, 8 uur. DONDERDAG 16 JULL Thalia: O, die Mannen. 8 uur. Rex: Geen voorstelling. De Pont: Geen voorstelling. School Houtmanstraat: Jaarvergadering Ver. v. Zwakzinnigenzorg, 8 uur. DIENST APOTHEKEN. Avond- en nachtdienst: IJmuïöer Apotheek, Koningsplein. BELANGRIJKE TELEFOONNUMMERS. POLITIE, hoofdbureau 5178, 4377 5555 Politie. Willemsplein 5400 BRANDWEER 5242 E.H.B.O.. A. P. Bakker 5455 E.H.B.O.. Velsen 4989 LUCHTBESCHERMING, hoofdpost 4145 ANTON I US ZIEKENHUIS 4444 IJMUIDER APOTHEEK 4229 KENNEMER APOTHEEK4204

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3