REX Nieuws uit IJmuiden, Velsen, Beverwijk en Omstreken Landelijk Polotournooi van V. Z.V. MIRANDOLINA Wat ons 25 en 26 Juli wacht! Wat is waterpolo? Hoe wordt het gespeeld Wat is de attractie? de pololeider van de Velser Zwemver- eeniging, secretaris-competitieleider vaD den kring Haarlem van den N.Z.R.B. en secretaris van de scheidsrechtervereeni- ging in dezen kring, die dikwijls in ver- tegenwoordigeride ploegen uitkwam en ook reserve voor 't Nederlandsch Zeven tal was, schreef voor ons blad bijgaand artikel. Met het oog op het landelijke waterpolotournooi, dat V.Z.V. Zaterdag 25 en Zondag 26 Juli in de Heerenduinen zal organiseeren, vertelt hij talrijke in teressante bijzonderheden over het spel, die vooral voor de leeken bedoeld zijn. Natuurlijk woont sportlievend IJmui- den het tournooi by. Daarom kan dit artikel van nut zijn Wat voetbal Is behoeft men niemand te vertellen. Zelfs de kleinste jongen weet het en dit „weten" spruit misschien voort uit den innerlijken drang om te „schoppen". Ligt er een steen op straat, dan zal een jongen er naar trappen. Als je echter vraagt „Wat is hockey, honkbal, waterpolo e.d.?" dan zullen de antwoorden minder vlot komen. Toch is de belangstelling voor de waterpolosport in onze gemeente lang zaam toegenomen en mag op het oogenblik gezegd worden, dat bijna ieder weet wat polo is, en al eens één of meer wedstrijden heeft gezien. De eerste maal zal zoo iemand bij het waterpolo het vele fluiten van den scheidsrechter misschien storend vinden; als by een tweede maal gaat kyken, valt het hem minder op en spoedig weet hij al niet beter. En inderdaad, het fluiten stoort niet, doch verhoogt de spanning. Spanning, ja, geen sport is zoo spannend als juist waterpolo! Immers: de bal is onophoudelijk voor één der beide doelen. Hier is geen geklungel op een middenveld, neen. de bal verhuist vlug van achterhoede naar voor hoede. De duels tusschen midvoor en rnid- achter zyn spannend en als het een belang rijke wedstrijd is en de stand is gelijk, leeft men zelfs onder hoogspanning Moeilijk is waterpolo óók. Ten eerste moet men kunnen zwemmen. Dat alleen echter is niet voldoende: men moet snel kunnen zwemmen en de borstcrawl mach tig zijn. Dan moét men een flink uithou dingsvermogen hebben en een bal kunnen gooien. Eerst dan kan men met waterpolo beginnen. Gezond is het zeer zeker, immers alle spieren komen in wérking en na af loop van een wedstrijd heeft men een frisch lichaam Als we den laatsten tijd zoo langs de tribune kijken, zien wjj vele vreemde ge zichten en het wil ons voorkomen, dat ook onder deze adspirant-V.Z.V.-supporters en aanhangers van het waterpolo nog men- schen zijn die het juiste nog niet weten van de spelregels. En dan degenen, die straks naar het groote tournooi gaan. Want wie wil niet Neêrlands beste vertegenwoor digers in een bepaalden tak \'an sport eens zien? Daarom zuilen wij nog eens een korte beschouwing over de spelregels geven. Wij zullen ons alleen met de voornaamste regels bezig houden en kleinigheden over het hoofd zien. Spelregels. Een polöploeg bestaat uit zeven spelers, t.w. een doelverdediger drie achter- en drie Voorspelers. Bij het begin stellen de spelers zich op de doellijn op en na het fluit signaal van den scheidsrechter zwemmen zij naar het midden van het veld, waar de bal zich bevindt. Daarna begint het spel. Na ieder doelpunt stellen de spelers zich weer op als bij den aanvang. Het streven is natuurlijk om doelpunten te maken, doch als men den bal in het midden van het veld heeft bereikt na het begin of het herbegin van het spel, mag men nog niet op doel schieten of doelpunten. Een doel punt is eerst dan gemaakt, als: 1. de bal is aangeraakt door een speler van beide par tijen; 2. de bal is aangeraakt door twee spelers van dezelfde partij, onder voorbehoud, dat de maker van het'doelpunt moet liggen op de terreinhelft der tegenpartij; 3. de bal is aangeraakt door drie of meer spelers, altijd nog onder voorbehoud, dat de bal éénmaal op de terreinhelft dei- tegenpartij gespeeld is. Als het spel eenmaal gaande is, kunnen verschillende overtredingen gemaakt wor den. Al naar gelang van de zwaarte van zoo'n overtreding deelt men ze in drie groepen in: le gewone fouten, 2e zware fouten. 3e hoofdfouten. Nu zouden we kun nen gaan vertellen, wat precies gewone- zware- en hoofdfouten zijn, doch men zou zulks spoedig vergeten en slechts onthou den, dat het een overtreding is. Daarom zullen we de fouten slechts even bespreken. De doelverdediger staat geheel los van de overige zes spelers. Voor hem gelden aparte rgels. Zoo mag hij bijv. nooit een bal bui ten den 4 M.-lijn (dit is een denkbeeldige lijn op 4 M. afstand van het doel,welke dooi witte streepjes op den kant is aangegeven aanraken. Ook mag hij den bal niet over het midden van het veld gooien. Wel mag hij hem aanraken met .beide handen tege lijk en ook mag hij stompen. Een bal, die achter is, moet hij uitgooien vanuit het doel. Verder heeft hij zich te houden aan de regels die voor alle andere spelers ook gelden, echter met uitzondering van boven genoemde. Nu eenige regels voor de zes veldspelers Zij mogen den bal slechts met één hand tegelijk aanraken en dezen niet onder duwen. Ze mogen geen tegenstanders hin deren, als door vasthouden, trappen, op de beenen zwemmen, afzetten of dergelijke. Kortom, zij moeten den bal boven water met één hand spelen. Heeft men den bal vast, dan mag men wel ondergeduwd wor den. Het zal tijdens een wedstrijd misschien voorkomen, dat midvoor en midachter el kaar op onreglementaire wijze „behande len". Toch is dit noodzakelijk en juist een kleine factor om de spanning te verhoogen. Overtredingen". Alle overtredingen worden kenbaar ge maakt door een fluitsignaal. Na dit fluit signaal moeten alle spelers blijven lig gen op de plaats waar zij zich bevonden op het oogenblik, dat het fluitsignaal klonk. Zoodra de vrije worp is genomen mag men weer zwemmen. Het vóór dien tijd ver- zwemmen is een overtreding. De straf voor de overtredingen is naar gelang de zwaarte en (grootendeels) het inzicht van den scheidsrechter: 1. een vrye worp, 2. een vrije worp on de tegenstander, die de over treding beging, kan het water uitgestuurd worden; 3. een vrije worp en da overtreder móet het water verlaten. Er zijn nog ver keerde handelingen, als tijdverspillen of het zich bevinden in de 2 M. van de tegen partij, als men een bal toegespeeld krijgt. De 2 M. lijn is een denkbeeldige lijn op 2 M. afstand van het doel. Dit is dus het z.g. off-side staan bij voetbal. Per 1 Januari 1942 is een nieuwe regel ingevoerd, n.l. als de scheidsrechter van oordeel is, dat een overtreding zoo zwaar is, dat de overtreder eigenlijk het water uit moet, maar dit toch een misschien juist te zware'straf zou vin den. Dan kan hij een vrije worp toeken nen, welke ineens in een doelpunt kan worden omgezet. Nadat één der partijen een doelpunt heeft gemaakt, mag de uit 't water gestuurde speler weer meedoen, als hij dit aan den scheidsrechter heeft ver zocht. Alle overtredingen maakt de scheidsrech ter bekend door een fluitsignaal. Daarbij laat hij een vlag zien: de partij, wier muts- kleur met de kleur der aangewezen vlag overeenkomt, neemt dezen vrijen worp. Als de scheidsrechter de vlag recht in de lucht steekt, wil hij daarmee zeggen, dat de bal ineens op doel geschoten mag worden. In alle andere gevallen moet de vrije worp naar een medespeler geplaatst worden. Een polowedstrijd duurt 2x6 minuten zuiver 'spel, d.w.z. zoodra er gefloten is, staat de Klok stil en als de bal weer in het spel wordt gebracht, gaat de klok weer werken. Hierdoor verkrijgt men dus den z.g.' netto speeltijd. In groote trekken zijn dit de spelregels van het waterpolo. Natuurlijk is er nog veel meer van tc vertellen, doch het is slechts de bedoeling, dat de lezer 'n wedstrijd zal begrijpen en dit kan hij zeker met de kennis van deze regels. Het groote Vijf Kringentournooi, dat on getwijfeld aller aandacht heeft en verdient is de juiste gelegenheid om de kennis aan de practijk te toetsen en na dit tournooi zal men ongetwijfeld supporter van V. Z. V. blijven, supporter van onze plaatselyke club. die momentcel een groote meerder heid over zijn tegenstanders in de compe titie demonstreert. Het zal ons dan ook niets verwonderen als de polo-commissic zou be sluiten deze ploeg het volgend jaar in de hoofdklasse in te deelen. hetgeen èn voor de vcreeni.ging èn voor de supporters een mooie promotie zou zyn. Damcomposities uit Kennemerland. De Nederlandsche Dambond heeft in zijn officieel orgaan Het Damspel in d? rubriek techniek-problematiek, een internationalen componisten-wedstrijd om tal van fraaie prijzen uitgeschreven. Twee damcomponis- ten in Kenftemerland. P. C. Bais te Bever wijk en H. Laros te IJmuiden, in Nederland bekende auteurs, zullen met eenige compo sities deelnemen. Wij vernemen dat nog eenige andere pro- blemisten te IJmuiden. Santpoort en om streken in den wedstrijd zullen uitkomen. V.S.V. bereidt zieh voor. Ook V.S.V. bereidt zich voor! De in Sep tember beginnende competitie geeft van tijd tot tijd reeds weer stof tot spreken. Als vanzelfsprekend zal alles in het werk wor den gesteld om in den nieuwen voetbalstryd een goed figuur te slaan. Zooals wij eerder mededeelden, zal het eerste elftal 30 Augustus aan het Spaarne- bekertournooi te Haarlem deelnemen; ver der komen hierin uit Haarlem, Eindhoven en De Volewijckers Amsterdam)..VS V. bekerhoudster en heeft dus sportieve ver plichtingen! Bovendien speelt V.S.V. 23 Augustus op eigen terrein tegen den tweede-klasser Santpoort een vriendschappelijke wedstrijd. Uit het V.Z.V.-polokamp. V.Z.V. 3 won met 8—0! Woensdagavond ging V.Z.V. 2 op bezoek bij D.W.R. 2 te Haarlem. Hoewel de Velse- naren voor de rust met 1-0 voor stonden, moesten zij tenslotte met 3-1 in de Haar lemmers hun meerderen erkennen. Ook de adspiranten kregen een yederlaag te incasseeren. Zij verloren met 3-1 van de H.P.C. adspiranten te Groenendaal. V.Z.V. 3 heeft Dinsdag in hqf zwembad Adrichem met niet minder dan 8-0 van K.Z. 1 gewonnen. Een kranige prestatie! Reikt uw zwakkere volksgenooten dc hand; wordt lid van den Nederlandschen Volkfidiensti SOLIDARITEIT. („Dankbetuiging. Heden wer den mijn bieten dopr U gestolen Wanneer komt U om mijn verdere gewassen te kapen0 Ik wacht af. Volkstuinder." Deze adverten tie troffen wij in een krant aan!) .Bezoek mijn tuintje, er is wat te stelen. Een tuinder heeft het ietwat wrang gevraagd. „Voor u wil ik gerust wel blijven telen. „Door my wondt u niet uit den tuin [gejaagd. „Ik doe myn best m al mijn vrije uren. „Om zorg te dragen, dat mijn tuin floreert „Waarom zou ik het nfet kannen verduren, „Dat u van m ij n hard zwoegen profiteert? „U hebt nu óngevraagd mijn biet genomen „Dat's-mij een biet, ik gun het u heel graag „Wanneer wilt u zoo goéd zijn wéér te [komen? „Er is nog méér te stelen dan vandaag. „Ik wacht nu af. Ik dank u nog van harte, „Zooiets had ik van toch niet verwacht. „Geloof me toch, met zou me waarlijk Tsmarten „Als u niet wéér 'n bezoek aan 't tuintje [bracht". De advertentie dwingt ifiij steeds te denken Aan 't treurige van dit bekend' geval. De tuirtder kon den dief niet béter krenken; Zoodat ook déze er aan denken zal. Benadeelde, een börd is ook wel aardig: „Wie dit. mijn tuintje, stelend binnengaat" (Dit opschrift is al even eigenaardig!) „Komt nooit te vroeg, maar is altijd te laat". Maar laten we nu toch eens ernstig blijven. Dèn vinden we geen woorden voor de daad. Het is niet „netjes", als je dan gaat'schrijven Wat deze kaperij je denken laat. Zeg dief, van jóu zou ik nu graag eens [hooren Hoe j ij het vond. als iemand jóu eens r„nam". (Waarom zou jóu zoo'n lot niet zijn [beschoren?) Hoe is de indruk, waartoe jij dan kwam? THEATER Vanaf Vrijdag a.s. OLGA TSCHECHOWA ATTILA HöRBIGER in Tobis TOBIS HOLL.- EN UFA- WERELD NIEUWS Toegang 14 jaar ZWEMFEEST VOOR EN DOOR DE U.L.O. Dankbare middag in Velserbad Woensdag hééft onder zeer veel belang stelling in „Velserbad" het zwemfeest plaats gevonden van de U.L.O.-school. Het publiek zat rijen dik. zoodat men bijna plaats te kort kwam. In de wedstrijden was veel variatie en de stemming onder de jongelui was uitstekend. De middag was een groot succes voor den }>eer Bolland, die op bewonderenswaar dige wijze den middag in elkaar gezet heeft en onder wiens leiding de pret met een pantomime besloten' werd. Uitslagen. De uitslagen luiden als volgt: 25 m. rugslag jongens: 1 P. Heilig 22 3/5 s. 25 m. rugslag meisjes: 1 A. Waremans, 23 3/5 sec. 25 m. schoolslag jongens: 1 M. Sjouw, 212/5 sec. 25 m. schoolsl. meisjes: 1 H. Nabben 20.5. 25 m. vrye sl. jongens: 1 H. Geerlofs,. 17. 25 m. vrije slag meisjes: 1 A. Waremans, 17 2/5 sec,. 50 m. schoolsl. jongens: 1 P. Hamers, 44. 50 m. sch.sl. meisjes: 1 N. Paauwe 46 3/5. 50 m. rugsl. jongens: 1 A. Smit, 43 4/5. 50 m. rugsl. meisjes: 1 M. Jurg. 49 2/5. 50 m. vrye sl. jongens: 1 P. Kramer, 29 3/5 sec. 50 m. vrije sl: meisjes: 1 M. Jurg 37 2/5. 4 x 25 m. estafette jongens: Ie prijs 2 B, 1 min. 21.9 sec. 4 x 25 m. estafette meisjes: le prijs 2A, 1 min. 21 2/5 sec. 4 x 50 m. estafette jongens: le prijs 4B, 2 min. 51 2/5 sec. 4 x 50 m. estafette meisjes: le prijs 3 B, 2 min. 58 2/5 sec. Behendigheidwedstrijd: le jongen M. Boelsums, le meisje T. Hoeksma. Bordjesduikenle jongen A. de Weers, le meisje L. tutter. Met. een kort wordt overhandigde de heer Wiedemeyer, hoofd der school, de ver schillende prijzen en hiermede behoorde ook dit gebeuren weer tot het verleden. PERSONALIA. Bij het in Den Haag gehouden examen oor adjunct-commies der directe belastin gen, invoerrechten en accijnzen is geslaagd de heer J. G. Olstflborn te IJmuiden. Orgelbespeling Geref. Kerk. De bijeenkomst, in de Geref. Kerk aan den Velserduinweg gehouden, stond niet zoozeer in het teeken van een orgelconcert dan wel m dat van een orgelbespeling, d. w. z. de uitvoerende organist, de heer A. L. Schouten, had een vrij eenvoudig program ma samengesteld, dat met de mogelijkheden van het instrument, dat hij te bespelen had, zeer terecht rekening had gehouden. Hei orgel in dit kerkgebouw heeft sprekende stemmen, waar kleurrijke effecten mee le bereiken zijn, maar heeft daarnaast regis ters, die minder welluidend zijn. DoorXde eerste in passende composities te verwer ken wist de heer Schouten, die ik door zijn medewerking aan uitvoeringen heb leeren kennen als een organist met muzikaliteit en veel zin voor expressieve voordracht, zijn programma aantrekkelijk te maken. De organist opende met een viertal orgel koralen, o.m. van de hand van Sweelinck, Telemann en Bach. De uitvoering ervan leed merkbaar onder de nerveusiteit van den solist, wiens „plankenkoorts" hem ook later op den avond merkbaar parten speel de. In Bonset's Berceuse op. 90, een „lief lijk" wiegeliedje, was de heer Schouten beter op dreef; hu speelde het levendig, rhythmisch en liet* de goede kwaliteiten van zijn instrument fraai tot haar recht ko_men. De variaties en fuga (over een mënuet-thema van Purcell?) van denzelf den componist had ik mij minder breed «n veel pétillanter gedacht; nu was het vry log voor het sierlijke klassieke thema. Een dankbaar publieknummer is het Cantilene Nuptiale van Dubois, dat de heer Schouten met zin voor kleur en effect ge registreerd had en waarin hij het kerkorgel liet zingen als een ultra-modern instrument De introductie van de bekende Dubois- toccata word te snel ingezet, zoodat het niet te verwonderen was, dat dit tempo niet kon worden volgehouden. De uitvoering kon mij door het veelvuldige struikelen in het spel door den uitvoerenden organist niet be vredigen. Daarentegen heb ik met veel waarejee- ring geluisterd naar de fraaie vertolking van een compositie van den heer Schouten, een Kerksonate in g-klein. Deze vierdeelige compositie opent met een breed-opgezettel inleiding in den vorm van een klassieken triomfmarsch, logisch opgebouwd en uit stekend gevonden. Na deze introductie volgt een koraal, een bewerking van Psaln 100. De aria, een andante-motief in het offertoire-genre, klinkt goed en is door een sprekende bewerking vol kleur. Het stijl volle trio is alleszins acceptabel en de fuga- tisch opgebouwde finale vormt een waardig slot van deze geslaagde compositie. De heer ^houten voerde zijn geestegkind met veel muzikaliteit uit. Het orgelprogramma werd afgewisseld door samenzang van een drietal rhythmisch gezongen Psalmen. A. J. VAN DER WEIJDEN. ViZ.V.-dames naar de Zaan. Het dameszevental der Velser Zwemver- eepiging heeft reeds vier wedstrijden van de' competitie gespeeld en zicfc daarbij van z'n goede zijde laten zien. Drie wedstrijden werden gewonnen, ler- ijl er een in een gelijk spel eindigde. Dinsdag gaan de dames op bezoek bij de KroosduiEers te Westzaandijk. Op eigen terrein wisten zjj van dit zeven tal met 4-2 te winnen. Als V.Z.V. den uit wedstrijd niet te licht opvat, ligt er weer een overwinning in het verschiet. De op stelling is als volgt: doel: B. Blok; achter: C. Swier, J. Kwak, A. Budïng; voor: M. Kwak, C. Huisman, I. de Vries. Denzelfden avond zal het tweede dameszevental tegen H.V.G.B. I spelen en wel op eigen terrein in de Heerenduinen. In tegenstelling met alle andere zeven tallen. gaat het met deze plo«g niet al tc oest. Het ggbeurt dikwijls, dat het t|im niet volledig is. Tot nu toe schijnt met enthousiasme er ook niet groot te zijn. Wij wyfelen er niet aan, of dit zal veranderen ")e wedstrijd begint om half acht. Groot aantal tabaksbonnen gestolen. In het begin van deze week s ten na- deele van den sigarenwinkeliei J., wonen de aan den Zeeweg uit een trommeltje in zijn winkel een groote hoeveelheid tabaks bonnen gestolen. Strawberries in de competitie. Dc komende strijd der heeren. Naar wij vernemen is de indeeling van dc hcc- ren-elftallen der hockgyvereeniging Strawber ries voor de komende competitie thans defini tief vastgesteW. En komen drie ploegen In actie, alie zich zeker zoo goed mogelijk zullen weren Het eerste elftal speelt in de promotieklasse A met H.D.M. 2. H.H.IJ.C 2. Lelden. 6 0 S Rt).<- wijk. Victoria. B.M.H.C. 2 en Zandvoort. In de derde klasse O komt Strawberries 2 uit tegen B.M.ll.C. 4. B M.H.C. 5. Alkmaar 2. Alk maar J, Amsterdam 6. Hurley. Zandvoort 2. Het derde elftal weert zich ln de vierde klasse E met C.H.C.. Hermes. Alkmaar 4. H BS. 2. B.M.H.C. 6, B.M.H.C. 7 en Alliance J. i PORTEMONNA1EDIEF AANGEHOUDEN. De politie heeft een inwoner van IJmui den aangehouden die er van werd verdacht een porternonnaie met inhoud te hebben gestolen. Hij legde een bekentenis af. BEVERWIJK Goede vangst van de politie. In den polder werd een stier clandestien geslacht. De Beverwijksche politie heeft voor den zooveelsten keex weer eens een clandestiene slachting ontdext. waarbij vier personen betrokken waren. In den nacht van Donderdag op Vrijdag j.L bevonden twee surveilleerende politie ambtenaren zich in den Wykermeerpolder. toen vanuit de tegenovergestelde richting twee wielrijders naderden, die op hun rij wiel geen verlichting voerden. Op het be vel van de poljtie om af te stappen, nam een van hen de vlucht, de ander kon wor den aangehouden en werd medegenomen naar het bureau van politie. Het bleek de 17-jarige expeditieknecht J. v. d. W. te zijn. Daar hij geen afdoende verklaring kon afleggen over zijn nachtelijken fietstocht, werd door de politie terstond in den pol der een nader onderzoek ingesteld. Dit leverde een verrassend resultaat op. Op oen afgelegen plaats tusschen het riet verscholen werden drie ledige vaten en een koffer aangetroffen. HIJ een nader ondersoek werden een tiental meters verder een pas geslachte stier en de bcnoodlgde slngorsfferoedsehap- pen gevonden. Alles wees er op dat op deze weinig hy giënisch# plaats kort te voren een clan destiene slachting had plaats gehad, waar bij men, wat betreft het dooden van het dier, zeer ruw was te werk gegaan. Begrij pelijkerwijze bestond direct zeer sterke verdenking tegen den onbekend gebleven wielrijder. Na een nauwkeurig onderzoek kondén tenslotte, als verdacht betrokken te zijn geweest bij deze clandestiene slach ting, door de politie worden aangehouden de gebroeders J. W. J. v. d. G. en J. H. v. d. G„ beiden slager, en de koopman L. H, allen uit Beverwijk. Na enkele dagen ingesloten te zijn ge weest werden zy door de politie uit arrest ontslagen. Het onderzoek duurt nog voort. Deze slachting bewees weer eens, dat de daders zich van hygiënische toestanden niets aantrekken en slachten in omgevingen die groot gevaar voor besmettingen met zich meebrengen. Geen jeugd meer op de Meerkade. Tijdens de veilingdagen biedt de Meer kade voor de jeugd vele genoegens, welke echter gauw m Kleine straatschenderijen veranderen. Want de verleiding voor het jonge volkje is daar ffroot en velen, die geen sterke beenen hebben, maakten van de schoone gelegenheid gebruik om hier en daar aardbeien, worteltjes enz. te kapen. Op zichzelf zou dit niet zoo erg zyn, als het kwaad geen erger vormen had aange nomen. De hoofdinspecteur van politie heeft hieraan thans radikaal een einde gemaakt. DE BIOSCOPEN PRESENTEEREN* Zarah Leander in Habanera Reeds voor den oorlog waren de films ,net Zarah Leander bij velen in trek. Men weet deze filmster ook hier te waardeeren en de rolprenten die den laatsten tijci met naar in ae hoofdrol, m onze plaats zijn vertoond trokken dan ook eveneens steeds vry veel belangstelling. Zarah Leander dent nu eenmaal een eigen bekoring uit; talrijke filmliefhebbers houden van haar zang, anderen zien haar spel graag Zeker zullen zij met voldoening vernemen, dat er ln de nieuwe bioscoopweek opnieuw een Zarah Leanderfilm in Velsen wordt ver toond en wel in bioscoop De Pont. Het is „La-Habanera", een film onder regie van Uetlef Sierck, waarvan we eerder reeds een vertoon ing by woonden. „La Habanera' - Zarah Leander zingt een gelijknamig lied en we hooren het ook enkele malen spelen is een film, die den liefhebbers van dit genre een genoeglijken avond kan geven. Er is van tijd tot tyd een klemmende spanning en anderzijds zijn pi ontroerende momenten. Ook aan de sfeer van het eiland is veel aandacht gewijd. Wat de spelers betreft, kunnen wij er nog even op wyzen dat Zarah Leander Asirée Sternhjelm uitbeeldt; Ferdinand Marian vertolkt Don Pedro en Karl Martell geeft dr. Nagel weer. Er werkt verder nog een keur van min of meer bekenden mede. J. J. E. VAN BAARSEL. Heinz Riihmann in Thalia. De liefhebbers van films met Heinz Rüh- mann zullen zich in het Thalia Theater kunnen vermaken. Daar wordt van Vrijdag af „Pepijn de Korte" vertoond, waarvan alleen de naam reeds veel belooft. Behalve Heinz Riihmann treden onder meer Char lotte Serda, Paul Heidemann en Hans Jon- kermann in deze rolprent op. In Rcx: „Mirandolina" Het Rex-Theater presenteert ditmaal de film „Mirandolina". waarvan Hans Schwei- kart ae regie in nanden had Tot de spelen den behooren Oigti Tschechowa, Attila Hörbiger en Josef Eichheim. Op de in Thalia en Rex te vertoonen films komen wjj in de komende dagen uitvoerig terug. door de jeugd niet meer op de marktterrei nen toe te late^ De directies van de vei lingen hebben naar aanleiding hiervan ook de inbrengers van producten verzocht -niet meer kun kinderen mee naar de veilingen te nemen. De politie kijkt nu dan ook zeer streng toe, en verwijdert de jeugd telkenmale, wanneer zij tot het marktter rein weet door te dringen. Gein. Huishoud- en Industrie school. Voor hef aiplomp van de gemeentelijka Huishoud- en Industrieschool slaagden de volgende leerlingen: Vierjarige cursus: T. v, d. Berg, A. Blec- ker, A. Buding, B. Groen, A. Hamel, J. dc Kojer, N. Kraak, L. Krab, L. Kramer, G. Mooy, A. Nederlof en G. Schenk. Tweejarige cursus: J. v. d. Aart, J. v. Die, C. Gertenbach, A. v. Leeuwen, T. v. d. Linde, J. Marquet, L. Mulder, C. Neyscl, J. Otte, B. Roos, J. Stevens, T. Veen, J. v. d. Veen, D. Verhey, N. Verhoeven, G. de Waard, M. Wesselingh, T. Albers, N. v. d. Bend, E. Bögeholz, M. v. Brummelen. A. Boogaard, C. v. Dorp, N. Hartog, E. Hoek stra, D. Kabel, H. Keizer. J. Kempe, G. v. Klaren, A. Kok, N. v. d. I^ely, M. Rolvink, J. Vers wij veren, G. v. d. Zwan. Middagcursus: J. Kooper en Ch. Heyne. WEDSTRIJD VAN Hot vlschcollege 'T K:\RPEItTJE". Karpertjc" organl- rt Zondagmorgen a.s. een wedstrijd voor haar leden in haar eigen vlschwator. Het ek Is bepaald te 4.45 van het clubhuis den Alkmaarscheweg. Hedenavond houdt het R.K. Ziekenfond» oor Beverwijk en omstreken de jaarver- uderlng ln hel K.S.A.-gebouw. De agenda ermeldt o.m. het bestuursvoorstel tot sa menvoeging mot „St. Joannes de Deo". VEREEN IG DE V F.II ,1X G EN. Ierland" en „Vrij* Veiling". De nieuwe croote f.vechten aan hel Onsteliik front, waarbii de Duitsche aanvals- Tusschen Doneti en Don. Op de ravitaineerinEswesen is gereseld verfter. Aflnssines- linies op verschillende plaatsen ver vooruitgeschoven werden, eischt ook van de - 6 s pioniersafdeelingen de grootste krachtsinspanning. Ver ten Oosten van Charkof werd troepen gaan naar voren, gewonden en gevangenen worden teruggebracht, hier in enkele uren een brug geslagen om een snelle ravitailleering mogelijk te maken. (Atlantic-Holland-p.k. Hahle-Pax Holland-c1 (Deutscher Verlag Recla-p.k. Hansen-Pax Holland-c) Spinazie per KG 8—10. Postelein per KG 14. Sla per 100 krop 1,60—2.00. Raapstelen per KG 7. Rabarber per KG 6. Selderij per bos 3. Peterselie per bos 4 Glastomaten A. B. C. CC. per KG 28. Doperwten rijs per KG 16. Witte cap. per KG 16. Bospeen per bos 9. Aardappelen f 7.10. Witlof per KG 3. Tulnboonen per KG 8. Komkommers I per stuk 11. Idem II per stuk S. Idem III per stuk 6. Aardbeion per slof 88. Perziken per stuk 12—20. CASTRICUM BEKENDMAKING De burgemeester brengt ter algemeen* kennis, dat heden is vastgesteld de ver ordening regelende de verdeeling der werkzaamheden van 'de ambtenaren van den Burgerlijken Stand en de uren waarop het bureau van den Burgerlijken Stand voor het publiek geopend zal zijn. Deze verorden-.ng is gedurende 14 dagen voor een ieder ter secretarie ter inzage neer gelegd. DE EERSTE KRUISBESSEN. Op de fruitveiling der Tu inbouw ver een i- ;;ng Ons Belang werden de eerste kruis- >e$5en aangevoerd. l lrecht viert feest. Op het Vreeburg en op andere pleinen van dc Dom stad klinkt vroolijke muziek en draaien de zweefmolens. Het is Jsermis. Pax-HoUand-De Haan-c, De Jeugdstorm in Rome. Een storm- ster jn gesprek met een der Noor- sche gedelegeerden in S.S.-uniform. (Foto Nat. Jeugdstorm-Hasewinkel- XH&gBS Holland-c> Kroaatsehc infanterie bij den opmarsch. Zooals uit de weermachtsberichlen blijkt, hebben zich by dc gevechten in het Donetzgebied ook de verbonden troepen onder scheiden. Kroaatsche infanteristen namen deel aan dc vernietiging der Sovjet-legers. (Scherl-Felllnga-pJi. Bauer-Pax Holland-c) Marktprijzen. SCHEVENINGEN 15 Juli. - Met versch* visch aren hedenochtend aan de markt de kotter SCH 37. C. de Jong. met f 1464 en 37 botters met tezamen f 32 *14 besomming. De prijzen waren: kleine tarbot f4—f4.50. slip» f4.40. tong f 6f 9. griet f 3.5»—f 5.70 alles per kg. middel scho: f 137—f 236. kleine schol f9S— f»7. pufschol f69—f97. bot f64—f 150. horsmakreel f70— f 130 en schar f50— f $4.50, alles per kist van 40 kg. AGENDA DONDERDAG 16 JULI. Thalia: O, die Mannen!, 8 uur. Rex: Geen voorstelling De Pont: Geen voorstelling. School Houtmanstraat: Jaarvergadering Ver. voor Zwakzinnigenzorg. 8 uur. VRIJDAG 17 JULI. Thai»a: Pepiin de Korte. 8 uur. Rex: Mirandolina, 8 uur. De Pont: La Habanera, 8 uur. DIENST APOTHEKEN. Avond- en nachtdienst: IJmuider Apotheek, Koningsplein. BELANGRIJKE TELEFOONNUMMERS. Politie hoofdbureau 5178 4377 5555 Politie. Willemsplein 5400 Brandweer 5242 E. H. B. O. (A. P. Bakker) 5455 E. H. B. O. (Velsen)4989 Luchtbescherming (hoofdpost) 4145 Antonius Ziekenhuis 4444 IJmuider Apotheek 4229 Kennemer Apotheek 420$

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3