Nieuws uit IJmuiden, Velsen, Beverwijk en Omstreken Arie Vooren, de beste amateur wegrenner. BUBBELTJE EN KNOR Nieuwe bonkaarten lialen. "Voor levensmiddelen, serviesgoed, aardappelen en zeep. Naar -wij vernemen zullen er van Maandag 20 Juli tot en met 8 Augustus weer talrijke distributiebescheiden voor de inwoners van de gemeente Velsen worden uitgereikt, na melijk de levensmiddelenkaarten voor de negende periode, puntenkaarten voor ser viesgoed, aardappelkaarten en extra zeep bonnen voor kinderen tot en met 7 jaar. De juiste data van de uitreiking treft men op de bonkaarten van de achtste periode aan. De inwoners van IJmuiden-Oost komen het eerst aan de beurt en wel van Maan dag tot en met 27 Juli; zij moeten zich in het Patronaatsgebouw vervoegen. In dezelfde zaal kunnen de inwoners van Oud-IJmuiden en IJmuiden-West terecht, namelijk van 28 Juli tot en met 1 Augustus. Ook degenen, die te Velsen Dorp en Drie huis wonen, moeten naar het Patronaats gebouw gaan en wel op 3 en 4 Augustus. Voor Velsen Noord moet men zich van 5 tot en met 8 Augustus in het bekende gebouw aan den Wijkerstraatweg vervoegen. De in woners van Santpoort Dorp kunnen van 20 tot en met 22 Juli in het Jeugdhuis te recht en degenen, die te Santpoort Station wonen, dienen de kaarten op 23 Juli in De Toorts te halen. Alle lokalen zijn van negen tot twaalf en van twee tot vijf uur geopend. Dc bakker hielp zijn klanten En uit zijn mand werden brooden gestolen. Ook voor bakkers is oppassen de bood schap. Dat heeft O., wonende te IJmuiden- Oost, dezer dagen ondervonden. Hij had zijn fiets, waarop een mand was bevestigd, óp den Kanaaldijk onbeheerd achtergelaten, aangezien hij enkele schippers van brood moest voorzien. Toen hij na eenigen tijd terugkwam, stelde hij vast, dat een onbe voegde van de gelegenheid gebruik had ge maakt om enkele brooden weg te nemen. De bakker heeft de politie van het gebeurde in kennis gesteld. Schcrmclub van fle politie. Enkele dagen geleden hebben wij er weer eens de aandacht op gevestigd, dat de Po li tiesportvereeniging Velsen een veelzij dige activiteit aan den dag legt en daar door in een groote behoefte blijkt te voor zien. Naar wij van den voorzitter, inspec teur W. Ritman, vernemen, zal thans ook meer belangstelling aan het schei-men wor den gewijd, waartoe een club als onderdeel van de vereeniging zal worden gevormd. Zooals wij hebben medegedeeld, heeft een lid van de Politiesportvereeniging Vel sen, J. L. van Elmpt, deze week aan de Na tionale Politie-schermwedstrijden. waaraan het kampioenschap van Nederland v^as ver bonden, te Rotterdam deelgenomen. Hij kwam in de tweede (laagste.) afdeeling op de sabel uit. Van Elmpt is er niet in ge slaagd een prijs te behalen, zoodat hij in dezelfde afdeeling blijft. Hij weerde zich tegen leden van Amsterdam, Rotterdam en Den Haag, welke drie partijen Ijij verloor. Van een lid van 's Hertogenbosoh wist hij evenwel te winnen. Zijn deelneming be- teekende een krachtige stimulans om hier meer aandacht aan het schermen te schen ken. Binnenkort zal tot de vorming van een club voor de plaatselijke politie worden overgegaan. Nog geen jaar geleden werd reeds geschermd, maar toen was de animo spoedig verflauwd. Thans heeft men echter goede verwachtingen. De leiding zal in handen van Van Elmpt zijn. Straten in eigendom aanvaard. De burgemeester heeft besloten van de N.V. Bouw- en Exploitatie Maatschappij De Meerweide en W. Smit en W. Riezenkamp te Beverwijk enkele aangelegde straten met bijbehoorenden plantsoenaanleg en stroo- ken grond te Velsen in eigendom te aan vaarden. Gratificatie gemeentepersoneel In afwachting van toepassing art. 37, lid 8, ziektewet. De burgemeester heeft besloten aan het personeel der gemeente, dat hiervoor in aanmerking komt, in afwachting van de tot stand koming van een regeling aangaande de toepassing met ingang van 1 November 1941 van artikel 37, lid 8, der Ziektewet (uitkeering bij bevalling) bij wijze van voorschot op de uitkeering krachtens die regeling een gratificatie te verleenen. Hier voor komt het personeel in aanmerking, waarvan het salaris of het loon een bedrag van 3000 niet^overschrijdt. Zomertournooi D.C.IJ. De demi-finales. In September zal D.C.IJ. na haar jaar vergadering, weer met haar win terwedstrij den beginnen. Daarom is besloten haast te maken met het afwerken van het zomer tournooi. Deze week is de demi-finale be gonnen. Twee partijen zijn vooruit ge speeld. In de A-groep was er een treffen tus- schen H. v. d. Heijde en Bal. Het ope- mngsspel had een belangwekkend verloop in de „Damme-variant". Bal wist wel ipa- teriaalwinst van één stuk af te dwingen, doch dit stond als een indringer in de vij andelijke linie. Herhaalde aanvallen op de schijf dun den wel het materiaal, doch dé spelers vorderden niets. Daarom besloten zij tot remise. Een boeiende hekstellingpartij.' waarna F. Dukel de lange vleugel van Jonker ge heel kon bedwingen, bracht eerstgenoemde belangrijk voordeel. Tot den 43en zet behield de partij het zelfde karakter, doch toen moest Dukel „los laten". Het treffen werd daarna remise. Dinsdag wordt het tournooi voort gezet. Het Wit-Gele Kruis in 1941. In het K.S.A.-gebouw hield de plaatselijke afdeeling van het W!t-Gele Kruis onder voorzitterschap van den heer J. L. F. Post haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer J. Th. Groeneveld, bleek dat het ledental met niet minder dan 98 steeg en nu 1246 bedraagt, waarvan 1008 ln Bever wijk en 238 Sn Yelsen-Noord. Er werden 3"7 zieken verpleegd, met een totaal aan tal verpleegdagen van 11.824. Do zusters »an de kraamverzorging behandelden 182 gevallen, met 332S bezoekon. Het consul tatiebureau voor zuigelingen heeft 21 zit tingen gehouden, met 4513 consulten. Nieuw Ingeschreven werden 328 kinderen. Het bu reau voor kleuters hield 24 (zittingen met 430 consulten. 2S5 kleuters werden inge schreven. In totaal werden 295 huisbezoe ken afgelegd en 1200 stuks verplegings- niaterlaal werden in bruikleen afgegeven. Blijkens het financieel overzicht van den heer R. de Ruyter bedroegen de ontvan- sten en uitgaven f 6904.71. Hierbij was aan subsidie van de gemeenten Beverwijk en Velsen f 2215, aan contributie vaji leden f 2924.50. De ontvangst van contributie is nog nimmer zoo hoog geweest. De bijdragen Voor de afd. kraamverzorging beliepen in totaal een bedrag van f 797.50. De begrooting voor 1942 werd vastgesteld op f 6556.10. PERSONALIA. Te Amsterdam slaagde onze vroegere Plaatsgenoote mej. A. L. Bok voor het doc- «oraal-examen in de rechten. Vacantiesymptoom 1942 „Bandenplakkers" gevraagd. (Van onzen verslaggever) Ergens in Nederland, 15 Juli. Niemand zal kunnen ontkennen, dat de behoefte aan een onbezorgde vacantie bij een ieder grooter is dan ooit te voren. Het maken van plannen stuit echter veelal op tal van bezwaren, want de huidige tijds omstandigheden laten hun invloed op schier elk terrein gelden. Niet zelden vormt im mers jde bonnenpuzzle een moeilijkheid, waarmede terdege rbkening gehouden dient te worden. Het grootste probleem is even wel het bandenvraagstuk. Men kan het rij wiel, als trouwen metgezel niet missen en toch zijn de mogelijkheden van den „kameel van het asphalt" uiterst beperkt. De slijtage der banden veroorzaakt dikwijls een on tijdig einde van een tocht. Meer dan eens gebeurt het zelfs, dat het stalen ros bande loos (en dus 'onbruikbaar) naar den zolder verhuist voor een tragische onbepaalde rustperiode Menige aangename vacantie ontspoort op een dergelijk struikelblok. Er zijn echter gelukkig nog stoutmoedige dames, die zich door niets laten afschrikken. Met bravour en durf hebben zij een nieuwe methode uitgedacht om aan het bandendrama in de vacantie te ontkomen. Een viertal tracht een doeltreffende op: lossing te vinden en toont een listige voort varendheid. Haar experiment kan zeer zeker onder de komische gebeurtenissen van 1942 worden gerangschikt en is zelfs niet van romantiek ontbloot. Het is evenwel jammer, dat het eind resultaat nog niet werd bekend gemaakt. Zoo kon men slechts luttele dagen ge leden in een der bekende bladen uit onze omgeving de volgende merkwaardige ad vertentie lezen: Vier bandenplakkers gevraagd, P.G, leef tijd twintig tot vijf en twintig jaar om met vier „vroolijke" meisjes van.... tot Augustus naar Limburg te gaan, kosten ƒ35. Brieven onder no Menigeen zal zeer zeker eens hartelijk om bovenstaand epistel gelachen hebben. On willekeurig'vraagt men zich hierbij echter af of de speurzin dezer enthousiaste vacan- tiegangsters succes .heeft.We weten het niet, doch het is niet uitgesloten, dat het lokmiddel „vroolijke meisjes" bij de vertegenwoordigers van het mannelijk ge slacht weerklank zal vinden. Eventueele candidaten moeten aan verscheidene eischen voldoen; 't blijkt evenwel, dat het nieuw ste beroep „bandenplakkers in buitenge wonen dienst" een eerebaantje is. De ge gadigden dienen immers voor de Limburg- sche expeditie 35.te betalen (waar schijnlijk als waarborg). Verder verwon dert het, dat er over een tegenprestatie nog niets wordt vernomen en toch gelooven we stellig, dat de .vier meisjes de vrijwilligers loon naar werken zullen gevenDit zou tenminste billijk zijn Wellicht zal een verwoed romanschrijver te zijner tijd over een dergelijk gegeven naar waarheid een boeiend werk Kunnen opdisschen; Een sfeer van geheimzinnigheid hult deze opzienbarende annonce echter nog in een vage waas. Het is een feit, als groote onbe kenden lieten de vroolijke schoonen slechts een nummer achter. Voorts valt het nog mee, dat de dames geen foto's van hun slachtoffers verlangden Als artisten achter«de schermen zien we de lieftallige jury reeds achter een groote stapel brieven zitten om de menigte avon turiers (aspirant-bandenplakkers) aan een grondig onderzoek te onderwerpen. Er zal worden gewikt en gewogen doch wie zullen de gelukkigen zijn 'Stellig zullen vele vrijgezellen elkaar als concurrenten benijden én 'n kansje wagen. Het stoute plan brengt vele gemoederen in beroering met als oorzaak: de banden- schaarschte. Ja, nog iaren zal men over de oproep der bandenplakkers uit het bewogen jaar 1942 spreken. Teneinde eventueele verrassingen te ver mijden, verzuimde ik tot nu toe om aan deze zonderlinge bandenplakkersloterij deel te nemen. Voor. mij geniet echter het eigen initia tief de voorkeur. Het organiseeren van der gelijke actie zou immers zelf te probeeren zijn. Onder de nuttige vacantiebezigheden zouden de meisjes op de tochten als bon nenbewaarsters zeer zeker gewichtig en doeltreffend werk kunnen verrichten. Bo vendien behoeft geen van beiden zich te vervelen. Met behoud van eigen initiatief kunnen de heeren zeer zeker met meer succes zoo'n vacantie-experiment ondernemen DE V. Hervatting lessen T.V.IJ. Vacantie heeft iedereen noodig en ook de turnliefhebbers ontkomen er niet aan. Daarom zijn de lessen van de bekende turnvereeniging IJmtliden eenigen tijd ge staakt. De leden dienen er rekening mede te houden, dat aan het einde van deze maand opnieuw zal worden begonnen. Zij zullen Vrijdag 31 Juli en Zaterdag 1 Augustus weer voor het eerst in actie komen. On getwijfeld zal de vacantie niet zonder in vloed op de animo blijken te zijn. Strawberries zonder terrein. Wie helpt haar uit de moeilijkheden? De hockeyvereeniging Strawberries heeft telkens weer overduidelijk bewezen, dat zij in onze gemeente en Beverwijk een voor aanstaande plaats inneemt. Toen zij haar werk begon leek het of de moeilijkheden te groot zouden zijn om bevredigende re sultaten te behalen. Van meet af aan werd er echter op verheugende wijze doorgezet en dit had tot gevolg, dat alle bezwaren werden otierwonnen. In den loop der jaren is er veel bereikt, dat reden tot tevrédenheid gaf. Steeds meer toonde de vereeniging in een behoefte te voorzien. Zij ging een geheel eigen plaats innemen en trok daardoor vele sportlief hebbers, die er mede toe bijdroegen, dat men de club algemeen gaarne sportief en paraat ging noemen. Juist nu het ledental geregeld toeneemt is Strawberries voor een moeilijkheid ge plaatst. die allerminst mag worden onder schat. Zij heeft geen terreinen meer Het bestuur heeft een biizonder lastige taak, want het blijkt waarlijk niet eenvou dig te zijn een oplossing te vinden. Wel zijn er reeds verscheidene pogingen in hei werk gesteld, maar er kon geen resultaat worden bereikt. Is het een wonder, dat men zich bezorgd afvraagt, wat er van de competitiewed strijden, die voor de deur staan, terecht moet komen Er wordt cell dringend be roep op alle sportliefhebbers gedaan om zooveel mogelijk de Strawberries met raad en daad te steunen. Wie weet een oplos sing? Het voortbestaan van de bloeiende club, die nu reeds honderdvijftig leden telt, is er mede gemoeid. Sportlievend IJmuiden kan thans blijk van solidariteit geven ONTBOEZEMING. O heerlijke zomertijd! Zóntijd, Hatsji! (Waarachtig - ik ben weer verkouden.) Jou schenk ik mijn ode met veel sympathie (Hatsji - ah! je moet er van houden!) Jij geeft me weer vreugde, jij geeft me weer kracht. .Maar niet om mijn neus te verschoonen). Dolblij ben ik weer om hetgeen jé me bracht. (Ik kan me alleen niet vertóónen). Jij bruint bei' mijn wangen jij maakt me gezond! (Waar is nu mijn zakdoek gebleven?) Jij toovert een vroolijke lach om mijn mond (Hatsji - ah! Ik snuif maar eeus even. O héérlijke zomer, toe blijf jij maar lang. (Als dan mijn verkoudheid maar weggaat) Als jij me beschermt, heusch - dan ben ik niet bang. (Zoolang er mijn zakdoek niets doorlaat!) Je zon-vitamientjes stelf ieder op prijs (Je griep moet een ieder wel vréezen). De prettige stemming is dagrvan 't bewijs (Hatsji! Dèrtien maal zal dat wezen!) O, heerlijke Zomertijd! Zontijö! Hoera! (Hoera, griepbacil, jij werkt goed hoor. Ik kijk je bij 't afscheid met leedwezen na (Hatsj, 'k hou 't niet uit haast!) Je KNIESOOR. Vlij- Ut %muide ft- Allen Present. In de eerste ronde der onderlinge com petitie van Allen Present waren de uitsla gen in de afdeeling B als volgt (resp. gesp., gew., verl., pht. en doorm.): Peggeman 6 6 0 6 2 v. Lier 6 5 1 5 3 S. Jonker 6 5 1 5 1 Taffijn 6 4 2 4 1 Ontbergen 6 4 2 4 0 J. Mertens6 3 3 -3 1 D. Vlieger 6 3 3 3 1 Dictus 6 3 3 3 0 Porck 6 3 3.3 0 v. d. Lem 6 2 4 2 3 J. Jonker 6 2 4 2 2 v. d. Leest6 2 4 2 1 Nicolai 6 2 4 2 1 Schuit6 2 4 2 0 Bosschert 6 1 5 1 2 v. Dijk 6 1 5 1 0 TJIT HET V.Z.V.-POLOKAMP. Zondagmiddag wordt in De Heerendui nen de wedstrijd VZV 2DWR 2 gespeeld. Deze begint om drie uur. Dinsdagavond om half acht gaat VZV 4 op bezoek bij DWR 4. Voor een „Bokkenverbod". De actie der Geitenfokvereeniging. Verleden maand hebben wij medegedeeld, dat de Geitenfokveneeniging Velsen en om streken aan het hoofd van het gemeente bestuur een schrijven had gezonden, waarin werd verzocht ook hier tot het invoeren van een „bokkenverbod" over te gaan. Ver scheidene lezers vroegen ons hoe de stand van zaken thans is, zoodat wij ons tot den heer H. Prent, voorzitter der vereeniging, hebben gericht. Deze vertelde, dat er mo menteel nog niets bekend is. Intusschen heeft de vereeniging reeds bij voorbaat de noodige maatregelen voor een „bokkenverbod" genomen. Zij gaat van de gedachte uit, dat hiermede een algemeen sociaal belang wordt gediend. Haar eenige zorg is de menschen een goed voedselpro duct te geven, namelijk volvette melk en als bijproducten boter en kaas. Zeker, zij zou met dezelfde moeite, tijd en kosten een gemeen „surrogaat" op de markt kun nen brengen. Maar zij wil er nu eenmaal toe bijdragen de menschen door dezen moeilijken tijd te helpen. Om doeltreffender te kunnen werken is echter een bokkenver bod noodzakelijk. Hierdoor zal iedere gei tenhouder van uitgezochte stamboekbokken gebruik moeten maken, welke beesten de vereeniging zonder wihstbejag ter beschik king stelt. Gelukkig begrijpen de meeste geitenhou ders dit, hetgeen zij hebben bewezen door lid van de goede vereeniging te worden. De bonafide beroepsfokkers en niet in de laat ste plaats de melkveeboeren steunen deze eveneens. „Slechts het allerbeste is goed genoeg!" Dit houdt men steeds voor oogen. Daarom heeft het bestuur zich opnieuw met een schrijven tot het hoofd van het gemeente bestuur gewend, waarin het mededeelt, dat het „dekseizoen" in September begint, zoo dat men het eventueele bokkenverbod graag vóór 1 Augustus in werking ziet tre den. Er wordt herinnerd aan het feit. dat twintig gemeenten in Noord-Holland reeds een dergelijke verordening hebben, terwijl er een provinciaal verbod is voor Utrecht, Zeeland en Zuid-Holland. DOOR DEN TREIN GEDOOD. Gisteren is de arbeider C.. wonende in de Kortenaerstraat te IJmuiden-Oost op het baanvak VelsenBeverwijk nabij het station Velsen tegen een passeerenden trein geloopen en overreden, waardoor hij op slag gedood werd. VELSEN Jubilea Papierfabriek. De heeren W. A. J. Antonisse en D. \^n der Wateren herdachten respectievelijk een vijf en dertigjarig en een vijf twintigjarig jubileum in dienst van de Papierfabriek. De jubilarissen werden ten kantore ontvangen, waar zij in tegenwoordigheid van den bedrijfsingenieur der mechanische werkplaats, ir. M. van der Lee, namens de directie op hartelijke wijze werden toege sproken door ir. W. A. Staring, procuratie houder en lid der fabrieksdïrectie. Deze memoreerde de goede verdiensten van bei den v^or het bedrijf. Waar de heer Staring beiden vele jaren van zeer nabij' heeft kunnen gadeslaan, kregen de goede wenschen een persoonlijk karakter, wat, beiden zeer op prijs stelden. Onder vriendelijke en waardeerende woor den overhandigde spr. tenslotte onder enve loppe het geschenk der vennootschap. Den jubilarissen, die zich in nun aifdee- ling vele vrienden 'nebben verworven, werd te hunnen huize namens het personeol der mechanische werkplaats als blijk van kameraadschap en erkentelijkheid een bloemenhulde gezonden. De heer Antonisse. welke een enthousiast supporter van Van Gelderis Sportvereeni- ging :s en nimmer bij de wedstrijden ont breekt. had als buitengewone attractie van zijn club.... een konijn met 6 jongen in ontvangst te nemen, met welk geschenk hij buitengewoon ingenomen is (hetgeen zich laat denken). PERSONALLY. Op het te Amsterdam gehouden examen van de Nederlandsche Organisten-Vereeni- ging ter verkrijging van het getuigschrift voor kerkorgelspel, slaagde onze plaats genoote mej. A. v. d. Star. Zii werd .op geleid door den heer J. J. Huizinga, orga nist der Goede Herderkerk te IJmuiden- Oostv STRANDCENOECENS. Ik heb een strand- of tuinstoel u weet wel, zoo'n opvouwbare gekocht. Hoe ik er toe gekomen ben weet ik niet, maar ik zag het ding in een etalage staan en ik had pas mijn salaris ontvangen. 'tDing wekte zooyeel herinneringen op aan de strandge- noegens, zaliger gedachtenis, van rustende dikke heeren met sigaren als staven iau* rierdrop en aardige gezonnebrilde bad- nymphen en Noordzeemeerminnetjes, dat ik besloot den stoel te koopen. Een aardig verschiininkje, maar niet aar dig als verkoopstertje tusschen twee haakjes, heeft u ook al gemerkt, dat het winkelpersoneel tegenwoordig niet zoo vriendelijk meer is als vroeger hielp mij er aan en van m'n centen af. De stoel werd. netjes ingepakt als een te breede strijkplank, bij mij thuis bezorgd. Maar het was of de duvel er mee speelde, want sinds ik het ding bezit, scheen de zon alleen nog maar achter de wolken. Mijn luiergenoegens moest ik uitstellen. Na regen komt echter zonneschijn en zoo kon ik van de week onder een stralende zon mijn stoel tje inwijden. Het uitpakken was zoo ge beurd. Stel u voor een luie stoel, waarvan het hout rood gelakt is en de stof een leuk frisch patroontje met vele figuurtjes ver toont. „Een stoel om van te kwzei m'n broer en ik gaf hem een slabbetje. Voor mijn aanwinst zocht ik een plaatsje tusschen m'n bruine boonen en tomaten en ik verheugde me bij voorbaat al op het oogenblik, dat ik me zou neervlijen tusschen de roode leuninkjes en op het aardige patroontje. Die verandering van opgevou wen naar zitbaar ging echter niet zoo vlot. Eerst raakten mijn vingers de armleuningen, toen viel de steun over mijn hoofd. Ten slotte h&d ik hem goed. Ja, dat dacht ik, want zoodra ik hem neerzette viel ie zoo plat als een schol op Doggersbank tusschen de boontjes en tomaten. De krant is geen realistische roman en daarom zal ik maar verzwijgen, wat ik toen zei. Gezocht heb ik naar een gebruiksaanwijzing, maar die was er niet. Het heele geval heb ik toen nog eens bekeken als Columbus zijn ei en ik kwam tot de conclusie, dat ik den stoel op zijn kop had. Plet leed was toen geleden en binnen' enkele tellen rustte ik temidden van ver minkte planten. Klaas Vaak was bepaald vroeg dien dag, want al gauw wist ik van den prins geen kwaad meer. Ik droomde van lekker eten zonder bon, vele extra rantsoenen sigaret ten, opslag en m'n a.s. vacantie, terwijl het zonnetje bökte en stoofde. Een branderig gevoel in m'n gezicht maakte, dat ik tot de wreede werkelijkheid terugkeerde. Mijn voorhoofd leek één blaar.maar er was nog meer schade, niet aan mijn mannelijk schoon, doch aan mijn zomerpantalon uit het puntenlooze tijdperk. Zoo vast als een huis zat m'n zomerpantalon met z'n scheer- mes-scherpe-vouwen aan de roode leu ninkjes vastgeplakt. Voorzichtig, zooals ik een zeldzame postzegel van een enveloppe afhaal, heb ik om te redden wat er te red den viel, de grijze stof van de armleunink- jes afgetrokken, maar ik kon niet verhoe den, dat wat van de verf meeging en m'n broek een kleurschakeering rijker maakte. Het bleek niet het eenige, want nog zie ik moeder's bezorgde gezicht, toen ik even later in huis kwam. Die bezorgde blik gold niet alleen de reeds vermelde schade, maar ook m'n overhemd, dat 21 punten van de textielkaart roofde. Het fleurige patroon tje van de stoel was vrijwel natuurgetrouw op het wit van het overhemd overgedrukt. Hatelijke hilariteit van zuster's en broe- der's zijde en een.wrang lachje van mij. Maar éen, troost: een beetje brandhout voor den winter hèb ik nu. Rex „Mi randolina. De film „Mirandolina", die in het Rex Theater wordt vertoond, is onder regie en met medewerking van Olga Tschechowa. Attila Hörbiger en Josef Eichheim tot stand gekomen. Het verhaal is aar dig, al biedt het weinig nieuws. Ook deze rolprent is bedoeld als aangename ver- poozing, zondei veel pretenties. Mirandolina (Olga Tschechowa) is de waardin van de heiberg Zum Paradies, die jaren her in Italië een bijzondere aantrek kingskracht uitoefende. Zijis weduwe, maar nog jong en velen wagen dan ook graag een oogje aan haar. Ze is echter geen vrouw, die spoedig haar hart verpandt. De jonge Tino (Attila Hórbiger) wordt ook al door haar bekoord. Hij is de duvels toejager van een reizende „biercap" en heeft op weg naar Forlipopoli mfct de schoone kennis^ gemaakt. Zij was het, die er voor zorgde."dat de Dioscoop naar Mari- tano kwam om in de ruime, zaal van haar herberg het geachte publiek te vermaken met stukken als De Vijf Rooverbruiden en De Schrik der Zwarte Bergen. De kellner van Mirandolina is (natuur lyk!) eveneens verliefd op haar. Tino heeft in hem een Iastigen mededinger. Via tal rijke verwikkelingen, die de lachspieren in werking stellen, gelukt het den bioscoop man desondanks de lieve waardin voor zich te winnen, waarbij ook een vechtpartij om haar te helpen, met zonder invloed bleef. Intusschen is het rustige tylaritano volko men in opschudding gebracht, in de eerste plaats door een lotery en ten 'ttveede door een schenkingsacte. Meer willen we niet vertellen, want het verhaal moet zijn verrassingen blijven behouden. J. J. E. VAN BAARSEL Marktprijzen. IJMUIDEN 16 Juli 1942. Tarbot f12—£10. tong f 13—£7.40 per kg., kl. schol ie soort £350—£335. 2e soort f222—f214, pu£- schol le soort 182—f 322. 2e soort £103—£86. puf- schar le soort £73—£51. 2e soort f 43—26. hors makreel £130 alles per 50 kg. Besommingen trawlers: IJM 86 Rijnstroom 25 in<J. 1976; VL 103 Voorbode 25 mnd. f1913. SCH 161 Adriaan van der Zwan 15 mnd. f 1276? KW 6 Zes Gezusters 40 mnd. £2955. KW 129 Bali 20 mnd 1222. VL 130 Noord-Holland 20 mnd. 1605. Kotters: IJM 203 £169. IJM 221 £658. IJM 222 1047. IJM 223 £557. IJM 244 £931. Loggers: VL 131 1371. KW 173 f 1282. KW 97 1059, KW 67 £1102. KW 47 1252. KW 22 £1018, KW 15 1203. KW 59 f 1267. KW 20 f 1110. SCH 97 f 757. SCH 246 1010. SCH 247 f 721. SCH 243 f 1752. SCH £1311. SCH 159 £268. SCH 223 f1219. SCH 106 £150. SCH 245 f 725, SCH 201 1725. Kustvlsscheis: TX 45 f539, TX 4 £960. KW 146 330. KW 109 £781, HD 55 624. HD 139 £521. HD 5 503. HD 64 £615. UK 194 748, UK 141 £1213. UK 75 £640, UK 34 1338. UK 80 £820, UK 46 £501. UK 94 f 683. UK 77 £612, UK 121 f 1004. UK 104 852. UK 119 £955, UK 215 f722. De Nederlandsche Yolksdicnst maakt het sterke sterker, het gezonde gezonder. Steunt dit werk, sluit u aan als lid. Teekenïng Hessels fPax Holland m.) „Is Arie thuis?" „Nee, die is aan 't trainen". Wanneer wij dit aan de moeder van Arie vragen, snorren de wieltjes van Arie Voo- -en's racefiets over het cement van het Stadion te Amsterdam, hij trekt zijn rond jes en flitst af en toe in een sprintje door de bochten. De Beverwijker Arie Vooren. die bijkans iederen Zondag in wegwedstrijden weer van zich doet spreken, is op het oogenblik de beste amateur-wegrenner van Nederland. En dit heeft hij bereikt in zoo'n korte spanne tijds. dat toen hij het 's avonds aan ons vertelde, het bijna ongeloofwaardig klonk. Want toen wij 's avonds aan Arie vroe gen, wanneer hij met het wielrennen be gonnen was, klonk het verrassende ant woord: „Vorig jaar met Mei." Wij hadden 's middags reeds zijn respec tabel aantal prijzen gezien en keken ver wonderd. Daar moet je dan maar wat meer van vertellen. En Vooren vertelt dan. dat hij een goed iaar geleden een racefiets kreeg. .Nooit te voren had ik aan wielrennen gedaan, maar ik kreeg 'm om te trainen voor het schaal senrijden". Schaatsenrijden? „Ja. dezen winter heb ik over de honderd gulden verdiend op de kortebaanwedstrij- den. En dit was het eenige tot nog toe, waarin ik uitblonk." Behalve een goed wielrenner is Arie Voo ren dus nog een succesvol schaatsenrijder ook, die in den afgeloopen winter menigen prijs gewonnen heeft. Maar hoe kwam je nu in de wielren nerij? „Ja. dat zat zoo. Kuilman heeft me er bij gehaald. (Kuilman is ook een bekend ama teur wegrenner). Die was lid van D.T.S. uit Zaandam e.n die vroeg'op een goeien dag' ..Ga eens met me mee". Veel zin had ik toen niet, maar ik ben meegegaan. Ze had den juist een wedstrijd en toen heb ik meteen maar meegereden ook. En ik werd vierde. Twee weken had ik toen een fiets". Van dien tijd af is het met Vooren steeds sneller gegaan en hij behoorde al gauw tot de sterksten van D.T.S. Met trots ver-1 telt hij, dat hij dit jaar in het clubkampi- oenschan tweede werd. achter Piet Evers, maar vóór de profs. Cees Bakker, Schellin gerhout en Lust. „Een hoop heb ik te danken aan Piet Evers. Als ik die niet had gehad, zou ik nog lang zoover niet zijn. Eén keer ben ilj in een course afgestapt, omdaf ik „kapot-' zat". Woest was ie en schelden geen ge brek. Afstappen doet geen wielrenner, zei ie. Doorbijten moet je en dan kom je er wel. Nooit ben ik toen meer afgestapt." „Dit seizoen heb ik al drie open coursen gewonnen en nog wel twee achter elkaar. In de Ronden van Zuilen, Leeuwarden en Hilversum was ik één. Verder ben ik in alle wedstrijden bij de eerste vier geëindigd, behalve in Hoensbroek, toen ik zesde werd. In Rijsbergen, Bunde en Leiden was ik tweede en in het Criterium de Waranda vierde. Hoeveel lekke bandjes ik wel niet gehad heb. minstens in iedere course één. In Hoensbroek was het heelemaal erg. De „pechvogel»" noemden ze me toen". Waaraan heb je nu je aardigste her inneringen? „Aan de Rdnde van Leeuwarden en de Ronde van Bunde. Daar was ik een halve" ronde achter, maar ik kwam er toch weei bij. In Leeuwarden kreeg ik een premie voor een ronde uitloopen. Geld mocht ik niet aannemen en toen heeft die meneer me een ring cadeau gedaan, met het wapen van Leeuwarden er in." Arie Vooi-en bezit een machtigen eind sprint. Zondag j.l. bewees hij dat weer in BEVERWIJK Ned. Arbeidsfront. In het gebouw „Adrichem" hield Don derdagavond de plaatselijke afdeeling van het Nederlandsche Arbeidsfront een leden vergadering. De voorzitter, de heer C. B. Meyer, verwelkomde in zijn openingswoord in het bijzonder den districtsbestuurder, den heer Schuurman uit Haarlem. Voorts deelde hij mede, dat in deze vergadering tevens een definitief bestuur gekozen zal moeten worden, daar dit tot nu toe ontbrak. De heer Schuurman hield hierna een in leiding over het doel en wezen van het Ned. Arbeidsfront. Hij wees er op, dat het doel en wezen van het Arbeidsfront geheel' anders is dan vroeger, van het N.V.V. Het Arbeidsfront moet worden een groote ge meenschapsorganisatie, waar iedere werker van Nederland lid van kan worden. De klassenstrijd, zooals die vroeger in ons land bestond, en waar het N.V.V. steeds op stuitte, behoort sinds den oorlog tot het verleden, want de arbeid wordt thans boven het kapitaal gesteld. De rijkdom van ons land maakt thans de arbeidsprestatie uit. Wat er nu echter staat van het Arbeidsfront is uitsluitend nog een geraamte. Aan de werkers van ons land is thans de taak dit geraamte vleesch en bloed te geven, opdat het gaat leven in het belang van het wer kend volk. Vervolgens behandelde spr. breedvoerig de taak van de sociale voormannen en de organisatie van het Arbeidsfront. In de toekomst behoort het zfoo te zijn, dat de arbeider opgewekt en met lust aan het werk gaat. Velen beseffen de waarde echter nog niet van het N. A. F. In verschillende Elaatsen heeft het N. A. F. dan ook noodig ernen, die door huisbezoek en vergade-* ringen moeten medewerken om het N.A.F populair te maken. Nadat de heer Schuur man alle afdeelingen van het N. A. F. de revue„had laten passeeren, eindigde hij met te zeggen, dat het thans noodig is om alle energie in te zetten ofn da: te bereiken, waarnaar de arbeiders vroeger allen heb ben gestreefd. De idealen zijn te verwezen lijken, omdat het N. A. F. een levende or ganisatie is, die gedragen wordt door de werkers vat] Nederland zelf. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd een zeer druk gebruik ge maakt. DIPLOMA-ZWEMMEN IN „ADRICHEM" Zaterdagmiddag a.s. zal voor de eerste maal in dit seizoen in het zwembad „Adri chem" voor het diploma gezwommen wor den. Ongeveer 30 candidaten hebben zich hiervoor opgegeven. HONKBAL Hët programma vermeldt voor Zondag a.s. voor de negentallen van Beverwijk de volgende wedstrijden: HaarlemBeverwijk I. 1(1 uur; en Bever wijk II—T. Y. B. B. III. 2 uur. EXAMENS. Te Haarlem slaagden voor het M.U.L.O.- diploma A: Joh. Lubbers, E. A. Visser, C. v. Vliet, A. Goejer. W. Houtwipper en A. Polder te Beverwijk; L. Konz te Wijk aan Zee; J. Docter te Heemskerk en J. Zaad- nooróijk te Uitgeest, allen leerlingen van de Openbare U.L.O.-school. De heer H. A. Koks slaagde te Utrecht voor het examen archief-verzorging. Voor examen schrijver eerste klas bij de Rijks belastingen slaagde de heer J. S. Fris. DE ARENDSWEG KRIJGT EEN OPKNAPPERTJE. Stelselmatig gaat de dienst van Open bare Werken voort om straten, welke ge- ruimen tijd geleden van een nieuwe rio- leering zijn voorzien, opnieuw te bestraten. Dat hiermee vaak zoo'n geruimen tijd ge wacht wordt, ligt :n het feit, dat het weg dek, dat vlak na de rioleeringswerkzaam- heden wordt aangebracht, eerst moet zak ken. Daarna wordt opnieuw de straat opengebroken en „nadat de kuilen er uit gehaald zijn, opnieuw bestraat. Thans heeft men den Arendsweg onder handen. Wan neer deze werkzaamheden nu ook achter den rug zijn, dan kunnen de bewoners te recht zeggen; Eerst de lasten, dan de lusten. Vooren werd reeds eenige malen win naar van een wieler ronde en juichend ging hij dan over de eindstreep. Op bij gaande foto komt de jeugdige wielrenner als overwinaar bin nen. (Fotodienst Peperkamp-J. W. Overduyn). Hilversum, toen hij in den eindsprint een 20-tal renners 15 meter achter zich liet. Za terdagmiddag a.s. maakt hij in het Stadion te Amsterdam in de kampioenschappen van Nederland zijn sprinterdebuut. En daarom informeerden wij, wat hij zelf van dit de buut dacht „Sprinten heb ik nog nooit gedaan en het is Zaterdag voor het eerst. Niets valt er van te zeggen, maar ik zal m'n best doen. Veel hangt ook af van de series. Vandaag heb ik het weer geprobeerd en het ging wel. Een mooien steun heb ik aan Derksen en Evers en die helpen me wel verder ook. Nu trainen we op de baan. maar dan ga ik den weg woer op." Alleen? „Nee, samen met Piet Evers en meestal op den weg naar Den Helder. We trekken dan 100120 km. Weet je. wat ik graag zou winnen? De Acht van Chaam om het kam pioenschap van Nederland." Even kijkt, hij voor zich uit. Zijn moeder zegt dan: .In gedachten fietst ie al." Aan Arie Vooren zelf zal het niet lig gen, als dit kampioenschap niet naar Be verwijk komt. Wanneer denk je prof. te worden"' „Ik denk wel van volgend jaar. want van den winter ga ik weer schatsenriiden om geld en dan moet ik wel prof worden. Ik zal probeeren ze dan een trap harder te geven." Wat heb je nog op je programma staan? „Nou, Zaterdag Amsterdam: 25 Juli: Eindhoven, 26 Juli: Haarlem.. 2 Augustus: Edam: 9 Augustus: de Acht van Chaam: 16 Augustus: Sittavd; 15 Augustus: Amers foort: 29 Augustus: wegwedstrijd door Heerlen: 30 Augustus: Veemarktcriterium te Den Bosch en 6 September het criterium de Waranda". Ten slotte vertelde Arie Vooren nog. dat hij thans met 69 punten de eerste plaats mneemt op het algemeen klassement van de amateurs. Piet Ott. zijn concurrent uit Amsterdam, heeft er 43, v. d. Bosch 42 cn Beo de Kort 34. Dan nemen we afscheid van zijn ouders, die al even enthousiast voor de wielersport zijn, als Arie zelf. De 19-jarige Vooren heeft als amateur na een goed jaar al een prach tige successenreeks achter den rug en we moeten ons al sterk vergissen, als er in de toekomst nog niet meer volgen. Vooren succes! CASTRICUM DIT JAAR HARDDRAVERIJ! De Castrlcumsche Harddraverij Vereeni ging organiseert dtt jaar een harddraverij om het kampioenschap van Noord-Holland. Ala datum Is vastgesteld Donderdag 27 Augustus. Er zal van de nieuwe baan ge bruik worden gemaakt. ZANG EN VRIENDSCHAP De Zangvereenlglng Zang en Vriendschap zal ln samenwerking met de koorvereentgtrg ..Bergen" een concert gevon in den Muziek- tuin te Bergen. Uitgevoerd worden concour- nummers waarmede een eerste prijs word behaald en verder Super Flumlna Babbl- loni'a van Hubert Cuypers. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Catharina Wilhelmina Johanna Meyer, Haarl.weg3, Anthonius Bernardus Res. Rulterweg 16. Trijntje Hoogland, Be- verwijkerstr. 53; Anthonius Johannes Lxm- bertus Scholten. Antonia, Rulterweg 23: Johanna Maria Josephina Klaaase. Burge meester MooIJstraat 33: Anthonius Nicolaa» Brakenhoff. Rulterweg 32: Louise Corne lia Bok, M. H. Trompstraat 18. Overleden: G. Duintjer. 6ö J„ wonende te Caetricum, echtgenoote van Lourcns Gerrit. DE HOCKEYCLUB IN DE COMPETITIE. In de komende competitie zal C.H.C. ln de vierde klasse E spelen tegen Hermes. Strawber ries 3. Alkmaar 4. H.B.S. 3, B.M.H.C. 6, B.M.H. C. 7 en Alliance 3. UITGEEST GESLAAGD. Voor de acte N. S. Nijverheidsonderwijs TANDEM-BERIJDER VERONGELUKT. Op de sterk hellende Diependalstraat -te Arnhem heeft een doodelijk ongeval plaats Tehad. Twee tandemberijders, de 26-jarige R. H. en de 31-jarige J. J. F. beiden afkomstg uit den Haag. kwamen met groote snelheid deze straat afrijden. Door de snelle vaart raakte R. H. de macht over het stuur kwijt, met het gevolg, dat de tandem tegen een ijzeren hek en tegen een verkeerspaal reeci, daarbij botste H. met zijn hoofd tegen den oaal, waardoor hij een schedelfractuur op liep. In zorgwekkenden toestand werd hij in het gemeenteziekenhuis te Arnhem opge nomen, waar hij in den loop van den avond aan de gevolgen is overleden. De andere tandem-berijder liep -geen noemenswaardig letsel op. AGENDA VRIJDAG 17 JULL Thalia: Pepijn de Korte. 8 uur. Rex: Mirandolina, 8 uur. M De Pont: La Habanera. 8 uur. ZATERDAG 18 JULI. Bioscopen: Zie Vrijdag. In Veilige Haven: Tuinfeest. 2.30 uur. DIENST DER APOTHEKEN. Avond- en nachtdienst: IJmuider Apotheek, Koningsplein. BELANGRIJKE TELBFOONNUMMERS. POLITIE, hoofdbureau 5178, 4377 5555 POLITIE. Willemsplein 5400 BRANDWEER 52*2 E.H.B.O., A. P. Bakker 5455 E.H.B.O.. Velsen 4989 LUCHTBESCHERMING, hoofdpost 4145 ANTONIUSZIEKENHUIS 4444 IJMUIDER APOTHEEK 4229 KENNEMER APOTHEEK 4204

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3