HET GEHEIMZINNIGE SCHAAKSTUK DAMIAATJES FEUILLETON door FRANZ WENDELMUTH Geautoriseerde Nederlandsche bewerking door B. L. VENZELAAR. 63 .Heb je den sleutel bil je? Ja. het is deze kamer en zijn er ipenschen aan de achterzijde van het hotel op post gezet?" „Jawel", antwoordde de portier eveneens fluisterend. „Er staan twee bedienden, die bevel hebben gekregen, iedereen aan te hoi»den die via den achterkant van het ho tel wil vluchten. Den nachtkellner heb ik dadelijk naar veldwachter Treslong, ge stuurd, die hier vlakbij woont. Dat is de eenige politieman op het eiland. Twee man nen buiten en drie binnen, dat zal zeker wel genoe^g zijn, om een inbreker te overmees- „Dat geloof ik ook", lachte de inspecteur ïachtjes. „Vooruit er op los. Vlug de deur open. we moeten hem bij verrassing overvallen". De sleutel draaide vliegensvlug in het slot en de deur werd opengeworpen. Alles ging zoo vlug in z'n werk, dat de indringer zelfs geen tijd kreeg, om den schakelaar van het electrische licht te bereiken, om de kamer in het donker te zetten. De overval was te plotseling voor hem gekomen. Verrast en verschrikt keek hij naar de drie mannen in de deuropening. De portier deed een stap terug. „Maar dat is. stotterde hij. maar hij kon niet uitspreken, want Wildschut onder brak hem. De inspecteur stond met zijn re volver in de hand en zei spottend: ,Ah, goeden avond, Mr. George Tre vor! Hoe gaat het met het zwarte paard, het waardevolle schaakstuk?" De bleeke man met het zwarte snorretje op z'n bovenlip stiet een vloek uit en maakte een beweging om naar het venster te springen. „Halt. of ik schiet!"donderde de inspecteur en richtte het wapen op het hoolld van den bandiet. HOOFDSTUK XXIII. Rechercheur van Stolberg en de politie agent, dien hij uit Leeuwarden had mee gebracht waren in de woning van Treslong ondergebracht. Ze kwamen op het bericht van den nachtkellner met onnoódig veel lawaai de trap opstormen. Wildschut riep hen toe, naar de kamer te komen. „Hier heb ik een buitengewone vangst voor u, mijne heeren! Een misdadiger van groot formaat. Zijn naam is George Trevor. Ik beschuldig hem en u kunt hem arrgsteeren onder ver denking van roof; diefstal, inbraak en moord. Hij wendde zich weer tot den bandiet: ,Het is ditmaal een lange lijst. George Trevor, die de rechtbank tegen je te behan delen zal hebben". „Loop naar den duivel, oude snuffelaar!" vloekte de schurk, terwijl de portier ver bluft stamelde: „Maar dat is toch onze verdwenen hotel gast mijnheer Borowslaw? Ik begrijp Piet, waarom hij door het venster geklau terd is om in zijn kamer te komen. Hij heeft toch „Misschien was hij bang", zei Wildschut, terwiil hij van Stolberg aankeek, die einde lijk de handboeien aan de^,polsen van den juisten man kon aanbrengen. Toen de misdadiger geboeid was, wendde de inspecteur zich tot Treslong: „Dit is toch zeker ook db man. die zich tegenover mijn heer Horhan als politiebeambte uitgaf? Kijk maar het signalement klopt precies". „En dezelfde, die bij dominee Mulder het zwarte schaakstuk stal", voegde de veld wachter eraan toe, „maar Ide naam waar onder hij zich hier opgegeven heeft, is na tuurlijk valsch". Hij keek den portier even van terzijde aan: „Hoe zei u ook weer?" „Borowslaw!" zei deze verward. „Mijn heer Borowslaw". „Toch niet de schaakkampioen Borows law?" „Ik dacht, ik geloofde „Mijn beste man", lachte Treslong be- ichermend en klopte hem vriendschappelijk op zijn schouder: „als deze kerel de kam pioenschaker van Europa is, dan ben ik de keizer van China. Jammer, dat hij niet de gelegenheid gehad heeft, zich tegenover, mij als Borowslaw den schaker uit te geven7 want ik ken Borowslaw heel goed, alsof hij mijn eigen kind was. Ik heb zelfs een hand- teekening van hem in mijn boek staan, uit den tijd, toen hij hier voor enkele dagen op het eiland vertoefde". De gevangene deed een zwakke poging zich tegen zijn arrestatie te verzetten, maar het gelukte hem niet. „Ik protesteer tegen mijn gevangenne ming!" knorde hij woedend. hebt toch allen gehoond, wat-de portier zei? Ik ben hier hotelgast in mijn eigen kamer". „En voor de rest van den nacht ben je de tast in de cel van het politiebureau in Den kirg op Texel", sprak van Stolberg en gaf hem daarbij een stomp in de zij. „Stel je niet zoo aan, Trevor. Je bent immers de ge- vangenislucht gewoon?" (Wordt vervolgd.) Reikt uw zwakkere volksgenooten de hand; wordt lid van den Nederlandschen Volksdiens t. HAARLEMMERMEER OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. De burëaux in het raadhuis en in het kantoorgebouw naast het raadhuis zullen op Woensdag 22 Juli a.s. ter gelegenheid van het concours-hippique na 12 uur ge sloten zijn. Uitleening boeken. Met ingang van een nader te bepalen da tum (vermoedelijk 1 September 1942) wordt de gelegenheid opengesteld in het gebouw naast het raadhuis te Hoofddorp boeken te leenen van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Amsterdam. De uitleening vindt plaats op Zaterdag van 1012 uur. Deze Openbare Leeszaal en Bibliotheek is een der grootste in den lande, zoodat er een zeer groote keus is in ontspannings lectuur, wetenschappelijke werken en stu dieboeken. Er mag verwacht worden, dat er voor de komende wintermaanden veel be hoefte aan lectuur zal bestaan. Voor stu deerenden kan gewezen worden op de ge legenheid kostbare studieboeken te lee nen. Gelijktijdig kan aangevraagd worden een roman en ten hoogste 3 wetenschappe-* lijke weiken. De kosten worden voor het rootste deel gedragen door het Rijk en e gemeenten Amsterdam en Haarlemmer meer, zoodat de contributie zeer laag ge steld kan worden. De contributie bedraagt f 2,50 per jaar. Voorloopig wordt voor een kwartaal, d.i. f0,65, geind. Voorts moet een boekenomslag aange schaft worden waarvan de kosten f 0,05 be dragen. Gegadigden die van de uitleening gebruik willen maken, worden verzocht hiervan zoo spoedig mogelijk mfededeeling te doen aan den Gemeentelijken Dienst voor Sociale Zaken te Hoofddorp, Bij zich dragen van persoons bewijzen. Nogmaals wordt uitdrukkelijk de aan dacht gevestigd op de bepalingen van het „Besluit Persoonsbewijzen". krachtens, welke een ieder verplicht is, op vordering der Politie te allen tijde het hem verstrek te persoonsbewijs te toonen. Een ieder drage zijn persoonsbewijs dus steeds bij zich en beseffe, dat hij zich bij het niet-voldoen aan vorenstaande ver plichting, aan ernstige bestraffing bloot stelt. Extra voeding voor schoolkinderen. In Haarlem maken thans (in de zomer maanden) reeds pl-m. 1600 kinderen ge bruik van de schoolvoeding. Dit cijfer stijgt in sterke mate gedurende de wintermaan den. Het groote aantal is verklaarbaar door het feit dat deze voeding bonloos verstrekt wordt, zoodat den kinderen, boven het ge wone rantsoen, dat zij thuis krijgen, per dag 1 liter prima voeding extra verstrekt wordt. Aan de bereiding "Van de schoolkinder voeding wordt bijzondere zorg besteed. De grondstoffen bestaan uit: gort, papvlolc- ken, suiker, melk, peulvruchten, aardappe len, boter, kaantjes, melkpoeder, aardappel- bakmeel, groenten, bouillon, uien, kool, specerijen enz. Het is zonder meer duidelijk welk groot belang er voor de kinderen mede gemoeid is, dat zij hiervan profiteeren. Ook voor de gemeente Haarlemmermeer is thans voor een beperkt aantal scholen in voorbereiding de schoolkinderen in de ge legenheid te stellen deze warme maaltijden te gebruiken. Het is de bedoeling de maaltijden aan kinderen van onvermogende ouders koste- loos te verstrekken. Voor de overige kinde ren zal f 0.05, f0,10, f 0,15 of f0,20 per maaltijd, naar gelang de draagkracht van de ouders, betaald moeten worden. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Willem Nicolaas, z. van F. van der Maden en C. M. van Geijlswijk; Johanna Maria, d. v. J. de Boer en J. M. C. Oudejans: Hulbert Jan, z. v. M. van den Heuvel en J. A. Mlllenaar; Maarten, z. v. J. Ravepstljn en A. M. Roos^ Cor nells, z. v. C. Klootwijk en A. W. van Helden: Pleter, z. v. J. van Huizen en W. Kamp; Maria, d. v. B. A. Bax en T. Hazenberg; Frledrlch Pe trus, z. v. A. Jansen en L. E. Paschmann; Ger- rlt, z, v. J. Snijders en G. Kars; Cornells, z. v C. Groepenhoff en A. Hemelrood; Theodora Xgathaj d. v. M. H. Vastenhout en A. Kortekaas; Johannes Wilhelmus, z. v. W. van der Melj en P. H. van Walsteijn; Louise Henrlette, d. v. J. J. van der Graft en H. F. MÖhlmann; Adrlanus Nicdlaas Lourens, z. v. P. J. Janssen en A. G. Huiberts: Gerbrand, z. v. D .van Bekkum Marks en N." Bal; Jannetje Barendina, dl v. E. P. Klein en M. Geers. ONDERTROUWD: Andrie Andricus Smits, 25 j. en Catharina Kulk,'32 j.; Cornells Arie Molenaar, 25 j. en Cornelia Kamerman, 30 j.; Roelof Aizes van den Berg, 25 j. en Francina Berrevoets, 23 j Hendrik Jan Bos, 20 j. en Geertje van Rijn, 17 j.; Wilhelmus Engelmundus Graman, 25 j. en Mar- garetha Schönhage, 28 j. GETROUWD: Nicolaas Pasman, 33 j. en Gelske Teatske Borger, 31 j.; Petrus Augustinus Mar cus, 23 j. en Catharina Maria Johanna Mulder,- 23 j.; Gerardus Agterhof, 25 j. en Elisabeth Bar- ten, 24' j.; Arie Dalemans, 20 j. en Neel'.je Elisa beth Bakker, 19 j.; Cornells Gerben Warmen- hoven 28 "j. en Anna Maria Dorothea Visser, 23 jaar. OVERLEDEN: Wilhelmus Pijlman, 63 jaar echt- gen. v. M. Koolbergen; Jan Jonker, 73 jaar, wedn. v. M. M. Jansen; Suzanna Jacoba van Lier, 65 jaar, echtg. v. J. Berghoef; Adrianus Anto- nius Doeswyk, 71 j„ echtgen. v. F. S. L. Fer- dolage. HOOFDDORP HOOFDDORP 17 Juli 1942. GRANEN Efc ZADEN. Prijslijst A plus. Per 100 K.G. A Witte tarwe f 14.64; Roode tarwe f 14,64; Rogge f 14.14; Chevalier gerst f 13,29; Wintergerst f 12,89; Haver f 10,87; Duïveboonen f 16.87: Paar- deboonen f 16,87; Bruine boonen f 25.37; Groene erwten f 17.37; Hale erwten 121,87; Koolzaad f 22,57. Zonder baal. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: een onder- en bovengebit; een kinderjasje; een electrische brander (van lasciiapparaat); een bril in étui. VeriQren: een deur van bestel-auto; een tabakskaart; een grijze hecrenoverjas en een pak gortmout; een zwarte rubber da mes-kaplaars; een bruin lederen porte feuille met mh.; een zilveren vulpotlood en een vulpen in rood étui; een zwart le deren portefeuille met inh.; een zilverbon van 12,50; een persoonsbewijs; een brum lederen koffer inh.: Duitsche papieren als mede geld, pullover en 2 kwartiermutsen; eenige distributicstamkaarten; een zilve ren vulpotlood „Ever Sharp"; een kinder- regenkapje; een paar zwarte regenpijpen; een zilveren kinderarmbandje. AALSMEER aanvragen voor dk nieuwe aardappklkaarten. BIJ dc uitreiking van de bonkaarten voor voedingsmdidelen voor de negende periode 1942 zullen uitsluitend die gezinnen voor de nieuwe aardappelkaartcn in aanmerking komen, die kunnen verklaren op den dag van aanvang van den geldigheidsduur over minder dan 20 kilogram - aardappelen per gezinslid te beschikken. Inwonend perso neel wordt in dit verband ook als gezinslid beschouwd. Deze formulieren voor het aan vragen van aardappelkaarten zijn In het tijdvak van 20 Juli tot en met 23 Juli a.s. op het Distributiekantoor verkrijgbaar tus- schen 9.30 uur en 12 uur voormiddags. 1 itreiking zeepkaarten voor kinderen. In het tijdvak van 20 Juli tot en met 31 Juli a.s. zullen de zeepkaarten voor kinde ren uitgereikt worden, te weten: a. aan klndereh geboren na 1 Augustus 1934, doch voor 2 Augustus 1940. een zeep- kaart ET; b. aan kinderen, die geboren zijn na l Augustus 1940, een zeepkaart ET en een zeepkaart EU. Voor t in ontvangst nemen van de boven genoemde kaarten moeten de distributie- stamkaarten van belanghebbenden worden overgelegd. Het uitreikingslokaal is gevestigd op het kantoor van den Dlstribütiedlenst, Kanaal straat no. 3 alhier, en Is geopend van 9.30 uur v.m. tot 12.30 uur n.m. - BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Adriana Antonla, d. van J. Stoof en J. van de Beek; Dirk Johannes, z. van J van Aalst en G. van de Schraaff; Setgje, d. van J. J. D. Bax en A. Luimee; Bernhard, z. van G. van der Linde en M. J. Vreeken; Mathilda, d. van D. van Leeuwen en A. Eveleens; Mathilda, d. van G. ter Reehorst en C. A. Spaargaren; Wille- mljntje. d. van A. van Toorn en P. de Wilde. ONDERTROUWD: J. C. Spaargaren, 30 j. en G. Visser, 26 J. GETROUWD: J. G. Rinkel, 28 f en A. A. Joore, 32 j.; C, M. Alderden, 27 j. en M. Venema, 23 J.; W. de Koning. 22 J. en A. Kreeft. 23 J.; J. J. Mar kus, 27 j. en G. Rijk, 29 j.; D. Maarssen, 36 j. en H. Joore, '21 j. DE NA-UITREIKING. Degenen, die verzuimd hebben de bonkaarten voor de achtste periode, de tabaks- en de sigaret- tenkaarten en de extra-rantsoenbonnen voor vaste brandstoffen voor groote gezinnen tijdig af te halen, kunnen deze alsnog verkrijgen uit sluitend op Vrijdag 17 Juli a.s. van 9.30 uur tot 12.30 uur en van 14.— uur tot 16.— uur in het ge bouw van den Dtstributiedienst, Kanaalstraat no. 3, alhier. Na deze uitreiking zullen de bovengenoemde kaarten niet meer verstrekt worden. MEN DRAGE PERSOONSBEWIJS STEEDS BIJ ZICH. De aandacht van belanghebbenden wordt nog maals uitdrukkelijk gevestigd op dc bepalingen van het „Besluit Persoonsbewijzen", krachtens welke een leder verplicht Is. op vordering van de politie te allen tijde het hem verstrekte per soonsbewijs te toonen. Hieruit volgt, dat een leder dus steeds zijn per soonsbewijs bij zich moet dragen. Er moet reke ning mede gehouden worden, dat degene, die niet aan de vorenstaande verplichting voldoet, zich aan ernstige strafmaatregelen blootstelt. ZEEP VOOR „VUILEN ARBEID". In het tijdvak van 20 Juli tot en met 27 Juli a.s. zijn op het Distributiekantoor, Kanaalstraat no. 3, alhier aanvraagformulieren MD 80 ver krijgbaar voor het aanvragen van extra-rant, soenbonnen voor zeep voor arbeiders, die zooge- naamden „vuilen arbeid" verrichten. Aanvraagformulieren, welke na 8 Augustus ge leverd worden kunnen niet meer in behandeling genomen worden. lisse. verktezing ambtsdragers. Bij de verkiezing van ambtsdragers voor de Geref. Kerk alhier zijn gekozen cn dooi den kerkeraad benoemd tot ouderlingen dc heeren P. Muysson en C. H. Steenwinkel Jr. en tot diaken de heer J. Montagne. personalia. Onder auspiciën van dc Arnhomsche school legde de heer I. van der Meulen mei goed gevolg examen af voor makelaar in onroerende goederen. restauratie ned. herv. kerk. Het interieur der Ned. Herv. Kerk wordt gerestaureerd. Het interieur wordt geheel opnieuw geschilderd terwijl de preekstoel ook een grondige restauratie ondergaat. HALFWEG A. Z. 3—H. V. G. B. 3 3—2. De waterpolowedstrijd A. Z. 3—H. V. G. B. 3. die gisteravond in het zwembad gespeeld werd is na een fraaien strijd gewonnen door A. Z. met 3—2. INLEVERING VAN EIEREN. De pluimveehouders van Halfweg. Haarlem- merlicde cn Spaarnwoude en Zuid-Schalkwijk worden er op attent gemaakt, dat ztj hun eieren moeten inleveren bij den heer P. Wals, Dr. Schaepmanstraat 75, Haarlem. Van elke kip moeten 15 eieren worden inge leverd. Uiterlijk 30 Augustus moe; aan dc inle- veringsplicht zijn voldaan De pluimveehouders in *>.ancnburg dienen de eieren in te leveren bU dc cler- en pluimveeveiling „Haarlemmer meer". stationsweg 21, Hoofddorp Aangeslotenen bij de Landbouw-Crisis-Org.i- nisatie en zt). die van deze organisatie nog geen ild zijn, en nog geen kaart ontvingen, dienen deze onverwijld aan te vragen. Het niet ont vangen van deze kaart ontslaat den pluimveehou der niet van Inlevering. AANVRAGEN HENGEL- EN VISCHACTEN. Degenen, aan wie een hengel- of vischacte wordt uitgereikt, zijn een bijdrage verschuldigd, welke over het tijdvak van 1 Juli tot 30 Juni 1943 is vastgesteld op: fl.voor den aanvrager van een groote acte A. f 1.— voor den aanvrager van, een groote acte B; f 0.50 voor den aanvrager van een hengelacte. Zij, die met een hengel visschen zijn een bij drage \t4n f 0.25 verschuldigd. De uitreiking van bovengenoemde acten heeft slechts plaats na voorafgaande betaling van de bijdrage Ter ver krijging van deze acten stelle men zich in ver binding met het gemeentehuis te Halfweg. Voor veehouders, die nog slechts één koe be zitten, bestaat gelegenheid om. Indien deze koe droog staat, melkbonnen aan te vragen bij het distributie-bureau te Halfweg. Teneinde in het bezit te komen van deze melkbonnen. moet ech ter een verklaring worden overgelegd van den plaatselijken bureauhouder, dat de koe droog staat. Houders van meer. dan één koe dienen ei voor zorg te dragen, dat hun koeien niet te gelijkertijd droog staan. Zij komen niet in aan merking voor melkbonnen. V.S. verbreken consulaire betrekkingen met Finland. Naar de Britsche berichtendienst meldt, heeft Washington in een extar- bericht medegedeeld, dat de Vereenig- de Staten alle consulaire betrekkingen met Finland b-^ben verbroken. Inzake het verbreken van de consu laire betrekkingen werd nog medege deeld, dat het ministerie van buiten- iandsche zaken Finland heeft verzocht alle Finsche consulaten in de Ver. Staten uiterlijk 1 Augustus te sluiten. Britsclie vliegtuigen boven Duitsch en Deenscb gebied. Britsche bommenwerpers hebben, naar aan het D.N.B. wordt gemeld, in de late uren van gisteravond storingsvluchten naar Noord-Duïtsch en Deensch gebied onder nomen. Door neergeworpen brisant- en brandbommen ontstond geringe schade, o.m. in Lübeck. Twee der ajnvallende bom menwerpers zijn, volgens tot dusver ont vangen berichten, neergeschoten. Schip, met krijgsgevangenen in den grond geboord. Naar Domei verneemt, heeft op 1 Juli het grootste deel van ruim 1000 Australi sche krijgsgevangenen en civiele gevange nen het leven verloren, toen een Japansch transportschip, dat de gevangenen naar een veilige zone zou vervoeren, in de Zuidelijke wateren door een Amerikaansche duikboot in den grond werd geboord. GEALLIEERDE OORSLOGSRAAD VOOR DE ZUIDZEE BIJEEN. Naar de Amerikaansche zender Sche nectady meldt, is de oorlogsraad voor de Stille Zuidzee onder voorzitterschap van Roosevelt bijeengekomèn. De zender geeft een verklaring- weer van Walter Nash, die in verband met de bijeenkomst van den oorlogsraad heeft verklaard, dat het geen doel meer heeft te pochen, dat de toestand beter is geworden. Première van de Kamer-opera. Opvoering van „De dorpsquerulant". Op 21 Juli zal te Breda, in Concordia, de eerste premiere gegeven worden, die de Kamer-opera aan het'einde van haar eer sten speeltijd brengt. De „Dorpsquerulant", een zangspel in één bedrijf, van den schrij ver-componist Jan de Keyser, is in op dracht van de Kameropera geschreven en getoonzet. Vroolijke melodieuze liederen, du etten, kwartetten en coupletten vullen de vroolijke gebeurtenissen in een klein don) aan. De dorpsquerulant, een komische fi guur, die gespeeld wordt door den komiek Albert May, breng? de kalme, ietwat dom melige rust van het dorp in gevaar. Het eerste tooneel speelt voor een Nederland sche molen, het tweede in een Nederlandsch dorp. Het is de eerste poging van de Kam- meroper een Nederlandsch stuk te spelen. Andere opdrachten aan Nederlandsche au teurs zijn in bewerking. Ondanks de groote moeilijkheden, die deze poging in den weg staan, streeft de Kamer-opera met taai werken er naar een van haar doelen te be reiken. n.l. mede te werken aan den op bouw van een Nederlandsche operalitera tuur. PERSONALIA Aan den heer A. de Kloet, accountant bij den Rijksaccountantsdienst te Haarlem is met Ingang van 16 Juli op zijn verzoek eervol ontslag uit 's Rijks dienst verleend. Bij de te 's Gravenhage gehouden staats examens voor muziek slaagde voorwaardelijk i voor het theoretisch gedeelte lager onderwijs A. van Linschooten te Haarlem. de „heidebloem" geopend. Do populaire jeugdherberg te Soest Is weer voor het trok kersver keer opengesteld De „Heidebloem" biedt plants aan 39 Jon gens cn 2 6 meisjes en is gemakkelijk met trein en flets te bereiken. „Hot Noordhollandsch Tooneel" opgericht. Intendant Jan C. de Vos. Naar wij vernemen is dezer dagen door prof. dr. T. Goedewaagen. secretaris-gene raal van het dep. van Volksvoorlichting en Kunsten, mr. A. J. Backer, commissaris der provincie Noordholland en S. L. A. Plekker. burgemeester van Haarlem, gesticht „Het Noordhollandsch Tooneel". Als intendant zal optreden de heer Jan C. de Vos. terwijl de regie gevoerd zal worden door laatstge noemde en den heer F. Primo, hoofd van de afd. theater en dans van het dep. van Volks voorlichting en Kunsten. Het gezelschap zal hoofdzakeüik spelen in den Stadsschouw burg te Haarlem en overigens optreden in de verschillende groote plaatsen van deze provincie In September a.s. zal het eerste stuk. „Witte van Haemstede". van v. Cittert ten tconeele worden gebracht. Er zijn on geveer 20 medewerkenden aan het gezel schap verbonden. Tsjekiang onder Japansche controle. Naar Domei van het front in Tsjekiang meldt, is de belangrijke havenstad Joeijan. een der laatste steunpunten van Tsjoeng- king in de provincie Tsjekiang, door de Ja panners bezet en daarmede is Tsjekiang onder Japansche controle gebracht. Volger.s de laatste berichten van het front is de door Tsjoengking tijdelijk opge stelde 33ste divisie, die nog eenigen tegen stand had geboden, uiteengeslagen en op de vlucht naar de provincie Foekien. Voorts wordt gemeld, dat de Japansche eenheden na de verovering van Wentsjau hun ope raties langs de rivier uitbreiden. Burgerlijke Stand HAARLEM, 16 Juli. Ondertrouwd: 15 Juli: P. C. Scholtens cn G. C. Kossen; M. O. van der Zijl* en J. Philips. Gehuwd, 15 Juli: H. J. v. d. Bogaard en S. v. d. Westen; W. de Vos en E- Angevare: C. J. Donders e» P. Stuifbergen; C. Biere en M. J. Lamers; J. J. L. Magis en A. M Zomer; P. de Best en H. Steigstra; J. H. van Roodeslaar en C. M. E. Smit; J. L. Mun ter en M. van Djjck: C. J. Ronteltap en M. de Heer; P. J. Posthumus en M. van dei- Veen; C. H. de Veer en A. M. Barnhoorn: G. M. van Esveld en C. C. Polak: H. van Iperen en J. M. Kulk; B. J. Aardema en J- L. Meijer; R. C. Paauwe en M. R. Legru; P. A. M. Roovers en J. J. Arnoldus:^. J. B. Philipse en I. A. J. van der Meer: J. J. Geerts en J. J. Vermeer; C. van den Berg en H. Schut; E. G. Bouwman en A. E. C. Voetelink: J. van Geloven en A. C. Rens: C. P. J. Prins en J. Fictoor; M. Keizer en R. Lijdesdorff; S. Broers en T. Hielkema; W. F. M. H. Lasschuit en T. H. Klijn; C. J. Oudshoorn en M. E. G. Baruch. Gehuwd, 16 Juli: C. Oord en M. G. Ligt- hart; D. M. Wessels en J. P. van Item; T. de Vries en J. G. van Essen; P. F. Möhring en J. Dalman; C. v. d. Pluiim en A. C. Bak ker Bouwen; A. Burgerhout en G. S. Hart- gerink: P. J. M. Rieu en R. J. v. Heerden; J..L. Nieuwstad en G. van Daalen. Bevallen: 14 Juli: M. de GraafLinne- kamp, z„ 15 Juli: J. LensLand, d.. M. KeijzerWijshake, z„ A. M. KensenKen- sen, z„ M. C. van DijkClemens, d., J, H. GeuerBeukman, d., M. C. F. Barnhoorn de Groot, d., 16 Juli: L. R. van Veen Wormhoudt, d„ A. C. EdamJordan, d. Overleden: 15 Juli: C, Zuurheide, 80 i., Riouwstraat. A. van Nieuwenhuizen, 48 j., Waalstraat. B. A. Copini, 71 j„ Gen. Cron- jéstraat. OFFICIEELE MEDEDEF.LINGEK. AANVRAGEN VOOR KROONKURKEN 4DE KWARTAAL. Het rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd, bureau grondstoffen, maakt bekend, dat aanvragen voor kroonkurken voor het 4de kwartaal moeten worden Ingediend op uiterlijk 30 Juli a.s. bi) de centrale welke het te verpak ken product beheert. Aanvragen, welke op een lateien datum worden Ingezonden, worden niet meer ln behandeling ge nomen. Tegelijkertijd met het inzenden van de aan vraagformulieren aan de regeneratlebedrbven zal een zoo groot mogelijk aantal gebruikte kroon kurken ter regeneratie dienen te worden opge zonden. Het regeneratiebedrijf zal op het aan vraagformulier aanteekenen, hoeveel zich in redelijken staat bevindende kroonkurken zijn ingeleverd. Daar de grootte van de toewijzing o.a. afhan kelijk is van het aantal ingeleverde icoonkurken en dit aantal zeker niet zal overtreffen, wordt aangeraden zooveel mogelijk kroonkurken ter regeneratie in te leveren. Door het rijksbureau voor de voedselvoorziening In oorlogstijd zal een doorloopend overzicht bijgehouden worden van de aantallen ingeleverde en toegewezen kroon kurken, zoodat bij volgende toewijzingen reke ning Ran worden gehouden met reeds eerder ingeleverde partijen. Bedrijven, die niet reeds voor het 3e kwartaal een toewijzing hebben aan gevraagd moeten een verklaring indienen, dat zij niet op andere wijze ln hun kroonkurken-' behoefte voorzien. OFFICIEELS LANDBOUWMEDEDEELINGEN voor de Provincie Noord-Holland. PAARDEN. Hiermede brengen wij ter kennis van belang hebbenden dat door het Vee- en Vleeichaankoop- bureau nog als agent is erkend: C Oly Jzn., Helloo B 102. De ln onze vorige publicatie vermelde erken ning van J. Tak. Eemnesserwcg 13 te Blaricum moet als vervallen worden beschouwd. Tenslotte deelen wij nog mede. dat het adres van den agent G. A Nicuweboer thans Is: Chas- slstraat 96 II, Amsterdam. AANSLAG STIEREN 1942. Den veehouder», die een berichtkaart hebben ontvangen, dat zij ïio kg. vleesch moeten leveren van per t December 1941 ln hun bezit zijnde stie ren ouder dan l jaar. wordt medegedeeld, dat deze aanslag moet worden bezien als een extra aanslag In de vleeschlevenng voor hef jaar 1942. Voor iedere stier op het bedrijf aanwezig dient derhalve 220 kg. vleesch te worden geleverd. Op welke wijze de veehouder hieraan wenscht te vol doen wordt geheel aan hem overgelaten. Uiter aard zal er rekening mee worden gehouden wan neer deze stieren Inmiddels van eigenaar zijn veranderd of op andere wijze niet meer op de bedrijven aanwezig zijn. Een goed geformuleerd bezwaarschrift met de benoodlgde stukke* van overtuiging wordt ten spoedigste ingewacht bij de Landbouw-Crisis-Organisatie voor Noord- Holland. afd. Veehouderij van hen die meene.n voor ontheffing van deze verplichte levering ln aanmerking te komen. BOI.RAAPKOPTOUW VOOR TE LEVEREN RUNDEREN. Er wordt nogmaals nadrukkelijk de aandacht op gevestigd, dat aan te voeren vee op de leve- i mgsmarkten Ingevolge verordening van 15 Juni 1942 voorzien moet zijn van een bolraapkoptouw. Den handelaren wordt ln overweging gcgevA hieraan streng de hand te houden, daar bij na* lattgheld maatregelen tegen hen kunnen worden genomen. Er is zorg voor gedragen, dat bij den handel voldoende bolraapkoptouwen aanwezig zijn. VERPLICHTE VEELEVERING. Teneinde de verplichte veelevering Iets te ont lasten ligt het ln de bedoeling de levering van de runderen gecontracteerd op „opzetcontract" niet anders te laten leveren dan op aanschrijving. In tegenstelling met onze vorige publicatie kunnen alleen dan deze contractrunderen ter le vering op dc markt aangeboden worden, als de leverancier in het bezit Is van een gele last- gevingskaart tot leveren. WIJ vestigen er verder nogmaals de aandacht op. dat geen uitstel op de aanschrijving tot le veren wordt verleend. Reclames worden hierop dan ook niet in behandeling genomen. Veehouders, welke een totale aanslag "hebben van minder dan 500 kg. (vleesch over 1942) zal voorloopig uitstel tot leveren worden verleend teneinde ln de gelegenheid te worden gesteld, in eens aan deze leveringspllcht te voldoen. Tenslotte merken wij nogmaals op, dat het leve ren van vee in combinatie van een of meer vee houders niet is toegestaan. Gevallen waarbij niet op tijd geleverd kan wor den door overmacht bij het vervoer kan teneinde niet jn de boetebepaling te geraken, door den veehouder op een andere markt, dan op de geio kaarten staaf aangegeven, geleverd worden. Ge schiedt deze levering nog over tijd, dan kunnen deze kwesties ter beoordeeling voorgelegd wor den aan de marktadministratie. DE PROVINCIALE VOEDSELCOMMISSARIS VOOR NOORD-HOLLAND. Ingeschreven als „Officleele Landbouwmede- deelingen" No. 25. BONNENINLEVERING EENHEIDSZEEP EN WASCHPOEDER. 16 Juli. De secretaris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart vestigt er, aangezien misverstand blijkt te bestaan betref fende de inlevering der thans aangewezen bon» nen voor eenheldszeep en waschpoeder, nog maals dc aandacht op. dat detaillisten en gaps- slers de bonnen „Algemeen 335" voor eenheids- zeep en de bonnen „een rantsoen eenheldszeep" gesorteerd op een opplakvel mogen inleveren, doch deze bonnen gescheiden dienen te houden van de bonnen „Algemeen 336" voor waschpoe der en bonnen „een rantsoen waschpoeder". De belde laatstgenoemde bonnen mogen echter ge sorteerd eveneens op een opplakvel voorkomen. BONNENINLEVERING BOTER- EN VETKAARTEN. De secretaris-generaal van het departement van landbouw en Visschery maakt bekend, dat de taillisten de van hun klanten ontvangen bonnen der boter- cn vetkaarten met Ingang V3n 20 Juli a.s. ln plaats van een maal per week, twee maai per week bij de plaatselijke distributlediensteo kunnen Inleveren ter verkijglng van toewij zingen. Deze diensten zullen nadere mededeclin- gen doen betreffende de dagen, waarop hande laren de bonnen dienen ln te leveren. AFLEVERING VLOEIBARE ZEEP AAN KAPPER8. De secretaris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart maakt bekend, dat tegen ln ontvangstneming van de bonnen „een rantsoen eenhcidszeep" 100 gram vloeibare zeep mag worden afgeleverd. Op de bonnen „een rantsoen waschpoeder" mag 150 gram vloeibare zeep worden geleverd. De aflevering van vloei bare zeep ptag uitsluitend geschieden aan kappers. OFFICIEELE BEKENDMAKING VAN DEN AL- GF.MEEN GEMACHTIGDE VOOR DEN WEDER OPBOUW EN VOOR DE BOUWNIJVERHEID. WANDTEGELS, FORMAAT 15x15 C.M. Aanvragen tot het verkrijgen van coupures (distributiebonnen) voor witte, crème verglaasde of vuurklel-wandlegels, formaat 15 x 15 c m., be stemd voor bouwnijverheidsdoeleinden. dienen schriftelijk te worden ingediend bij het buseau goedkeuring werken ln de provincie, waarin het werk is gelegen. in de aanvrage moeten worden vermeld: het benoodlgde aantal tegels, de gewenschte soort, het werk met eventueel goedkeuringsnummer, de plaats waar het werk is gelegen en de naam van den opdrachtgever. Contingenthouders dienen hun aanvragen rechtstreeks te richten tot den dienst van den algemeen gemachtigde voor den wederopbouw en voor de bouwnijverheid, Carel van Bylandt- laan 30. Gravenhage. Coupures voor deze wandtegels. bestemd voor andere dan bouwnijverheidsdoeleinden kunnen niet worden verstrekt. Wandtegels van andere soorten of formaten dan bovengenoemd, alsmede vloertegels vallen buiten de distributieregeling. Vraag en Aanbod Vooruitbetaald per m.m. 8 et. Niet vooruitbet. p. m.m. 10 ct. Werkzoekenden en aangebo den betrekkingen bij vooruit betaling per m.m6 ct. Niet voorultbet. p. nun. 8 ct. minimum 6 m.m. Kleine Zakenannonces Afkomstig van handel en be drijf. Vooruitbet. p. m.m. 12 et. minimum 6 m.m. max. 30 man. Lessen ENG. CONVERSATIELES ge- vr. door. 2 pers. Br. 4167. Personeel gevraagd Voor Huishouding MEISJE gevr: 3 Aug.. 16 j. v. 8-15.30 u. Kleverparkstr. 21. Gevraagd: DAGMEISJE, Sant poorterplein 1. Een flink MEISJE gevr. van 8-1. Zondags vrij. Zijl\veg 85. NET MEISJE voor de ochtend uren gevraagd van 8.30-12.30. Aanmelden César Francklaan 52. Heemstede. Ongeh. WERKSTER gevr. 3 x P. w. van 8.30-12.30 uur. Ted. v. Berkhoutlaan 19, Aerdenhout. In klein gezin NET DAG MEISJE gevraagd. 's Zondags vrij. Mevr. Bijleveld. Garenko- kerskade 90, b. d. Kinderhuis- singel. Gevr. flink MEISJE of Juffr. (extern) v. 8.30-4.30 uur, m. ge- br. v. middageten, of tot 7 uur m. volle kost, zelfst. kunn. werken en koken, bij echtp. z. k.. beiden b.b.h.h., liefst 25 j.. Zondags vrij. Annm. na 7 uur. Molljnstraat 18. NETTE WERKSTER gevr voor 1 heele dag of 1 halve dag per week. Bloemendaalsche- weg 2 37A. Fl. MEISJE gevr. v. <1. of <1. en ti., kl. ge*, boven 22 j.. veel vrij, Lg.g.Y, te Qverveea, Br. 4264, Gevr. NET DAGMEISJE. 8.30- 4.30. Kl. gezin.- Goed loon. Ernst Casimlrlaan 92, Overveen. FLINK MEISJE of jonge vrouw gevraagd voor heele dagen of dag en nacht. Br. 4266. Flinke WERKSTER gevraagd. Crayenestersingel 23, Heemstede. Gevr. voor direct in kl. gez. NET MEISJE, zelfst. kunn. koken en werken. Aanra. na 20 uur. Kl. Houtweg 131. Wegens huwelijk der tegen woordige NETTE WERKSTER gevr. In klein gezin, 3 ocht. p. w. van S.30-1. Mevr. Woudt, Leid- 6chevaart 554. Eenvoudige HUISHOUDSTER of werkster gevr. lft. 45-50 j., bij heer alleen, zakenman. Aanm. da gelijks na 6 uur. J. J. Smeets, Korte Begijnestr. 19, Haarlem. In gezin van 2 pers. FLINK MEISJE gevr. Koningnriew. 42 JONGEDAME uit beschaafd milieu gevr. (extern) voor tijd of vast voor de verzorging van 2 kinderen 1 en 4 jaar. Alleen met uitst. ref. Br. 42 72. Gevr. zelfst. MEISJE of juffr. van 9-3 u. 's Zondags vrij. Hoog loon, waar mevrouw overdag niet aanw., geen kinderen. Aanm Schoterweg 9 2 rd. na 7.30 uur. NET DAGMEISJE gevr. van 8.30-3.30 Zond. vrij. 3tanm. na 7 u. Zudder Stationsweg 8. Bl'daal Gevraagd ointr. Haarlem per I Sept. of eerder HULP IN" DE HUISHOUDING, v. d. e. n. Hef v. kinderen. Ke-ukenm. aanw. v. g. g. v. Br. m. opg v leeft. no. 1920 Wensing's Adv. Burg. Tempeliers straat 32. Voor Bedrijf Bonnier, Lederwaren. Binnen weg 75. Heemstede, vraagt LEERLING-VERKOOPSTER, ev. ook hulp i. d. hutsh. Zich pers aan te melden Zaterdag den geh dag. Nette aankomende KOK gevr Aanm. Restaurant „Fluks". Gr Houtstraat 21. MEISJE gevraagd voor dc, boekbinderij. Antonieslraat 4vb d. Hoogstraat. Gevr. een aankomende RIJ WIELHERSTELLER of leerling Br. met verl. sal. 4277. TULPENPELSTERS gevr. bij Jac. B. Roozen Nzn., Kerklaan 52, Heemstede. Gevr. 2 leerlingen en 2 aan komende BANKWERKERS. Spieg^6traat 31. Haarle«i. TWEEDE KAPSTER en leer ling kapster gevraagd te Sant poort. Br. 4280. Fl. BEDIENDE gevr. en leer ling winkeljuffrouw. Zwarter's hygiënisch en modern levensmid- deienbedrijf. Raadhuisstraat 67. Heemstede. Gevr. voor direct RIJWIEL HERSTELLER. leerling of aan komend. J. E. Glazemaker, Ba- rendsestraat 7, hoek Kamperstr. Personeel aangeboden Voor Huishouding B.za. NET MEISJE als werk ster. Br. 4294. B.z.a. fl. HUISNAAISTER hek. m. etleuw en veranderwerk. Br. no. 4293. NET MEIS.TE b.z.a. voor heele of halve dagen f 2.50 per dag. Br. 4292. B.z.a. NET MEISJE voor 2de of meisje all. Omtr. H'stede. Brie ven 4283. NAAISTER heeft nog 1 a 2 dagen vrij. Br. 42S4. B.z.a. 2 GEZUSTERS voor een pastorie. 37 en 34 jaar. met alle werkz.heden op de hoogte. V.g.g v. Br. 4285. Voor Bedrijf Gedipl. Boekhouder (acte M.O.)" b.z.a. om UW BOEKHOU DING en belastingzaken te be- hand. v.a. f 4 p. m. (Incl. halnns- >j>st.). Br. no. 266 Centrale Bock. handel. Gr. Houtstraat 63. Biedt zich aan NET PERSOON voor middag- en'of avonduren Onverschillig wat. Br. 4319. Huizen gevraagd Dame alleen zoekt HUIS OF BEN.HUIS omstr. Ha*rlem-N. Br. 4219. Net lieer nt. pensioen en pracht meubelen zoekt SAMENWO NING m. dito wed. liefst Haavl. leeft. 40 a 50 j. Br. 4324 Klein gezin zoekt HUIS MET TUIN of gedeelte van huis omge ving Haarlem f 30 p. m. Adres G. G. Uijl, Snelliusslngel 20 A, Schiedam. Te koop gevr. dir. van eige naar zonnig MIDDENST.HUIS modern 5 k 6 kamers) Haarlem of omg. Heemstede. Br. 4295. Huizen aangeboden Wie ruilt BURGERWOON HUIS te Hillegom voor vrije wo ning te Haarlem liefst A'damsche buurt. Br. 4168. Kamers gevraagd Gevr. in rustig gezin, gestoff. zonnige ZIT- EN KL. SLAAPK. met voll. pens. door bej. dame, niet hulpbeh. Geen beroepspens. Br 4288 Dame zoekt zonn. GEST. ZIT- FN SL.K. m. str. w.. gascomf. Haarl. of omstr. Br. 4287. KAMER gevraagd. Omtr. Zijl- weg. Br. 4170. Bej. R.K dame zoekt GE STOFF. VOORKAMER met of z. middagmaal Br. 4171. 2 Nette pers zoeken ZIT- SLAAPK. met geleg v. koken. Liefst centrum Niet boven l 5 per w. Br. 4172 Juffrouw vr ONGEM. ZIT- SLAAPK. m. kook- en stookgel. Liefst omtrek Kl. Houtw. Br. 4173. Dame vr. GR. ONGEM. KAMER of 2 kl. k. met st en kookgel. per 1 Aug. Br. m. prijs 4174. Gevr. NETTE SLAAPKAMER liefste in de Slachthuisbuurt. Nijl- straat 1. Haarlem. Gevr. HALF GF.MEUB. KAMER en kl. k. met gebr. v. k!. Centrum. Br. 4169. Kamers aangeboden Te huur 1 GR. HUISK. voorz. v. kookgel.. str water cn 1 gr. slaapk gestoff. Br. 4176 of telef. 20903. Te huur aangeb. bij dame all. ONGEM. ETAGE met vrije keu ken. Prachtig uitzicht. Br. 4177. GESTOFF. ETAGE. 2 k badk omtr. stat. Heemst. Tel. 27755 of br. 4178. Kost- en Inwoning - Gevr. KOST EN INW. v. Juffr. m. 1. geen beroeps. Br. 4179. Een NETTE COMMENSAAL gevraagd, goede behandeling. Adres Kleine Houtstr. 93. Huisraad gevraagd Te koop gevr. 2- pers. 3 deel. KAPOKMATRAS, salontafel met glazen plaat en Vliegende Hollan der. Br. 4181. VERWARMKACHELTJE met kookgel. gevr. Br. m. omschr. en prijs 4182. SPRING- of AUPINGMATRAS 1.92 x 1.18 v. 2 pers. ledikant te koop gevr. Aanb. 4183. Te koop gevr. UITSCHUIF- TAFEL told finish). Wilton karpet 2 x 3 M gebruikt doch in prima staat. Br met uitersten prijs 4184. Huisraad aangeboden Te koop EIKEN' LITSJ. met 2- dlg. stroo- en 3-dlg. kapokmatr peluws: losse waschtafel. font.bak, 2 Eng. ledik. Na 7 uw v. Wiek. Crommelinstr. 7, H.-N. Te koop een pracht eiken old finish DRESSOIR met bekleede lade f 110. Dr. Leijdsstraat 76. -— Te koop Mentawistraat 4 (na zes uur 's avonds) H.-N., koperen GEYSER (drukautom.), mengkraan met douche, granieten blad rond 1.25 M. diam., dik 4 cm., zinken bak'voor douche 1 M2. Te koop 2 p. pitch-p. gev. LED. met staaldr. matr. en desgew. ka pokmatr. Geen opkoopers. Bevr. Zaanenlaan 133, 7-9 uur. KARPETTEN. Nog in voorraad zware wollen fnach. Smyrna ta pijten en wollen Holtap karpetten In diverse maten, op vergunning. Tapijthandel H Ineke, Schermer straat 26 (gesl. huis) b. d. ZiJTweg, Haarlem. Prima eiken cylinder SCHRIJF BUREAU te koop. handw. v. part. Geen opkoopers. Br. 4190. Te koop aangeb. HUISRAAD (geen opkoopers) Adres te vern. bur. ^van <ii: biad, TE KOOP: 2 crapauds en 4 stoelen, z. g. a. n. Geen opkoo pers. Adres bur. van dit blad. Te koop eiken SECRETAIRE- KAST. Paus Leostr. 4. Muziekinstrumenten Aangeb. PHILIPS RADIO type 2514. Lijsterstraat 27, H.-N. ACCORDEON met koffer te koop aangeboden, 48 bassen. Br. 4191. PHILIPS 5 L. RADIO en El. dyn. luidspr. te k. Kleverparkw 27 Te koop mooie bruine PIANO merk Pleyel. Te zien De Clercq- straat 108. Rijwielen - Auto's Te koop prima DAMESFIETS met prima banden. Zaanenlaan 151. Diversen VERLOREN: een zwarte Heerenmoiière ni. 42. Teg.: bel. te bez. Bloemveld'.aan 32. Over veen. Gevraagd: JAZZBAND, liefst 3 dames voor café, voor Zaterd. van 6 tot 10.80 en Zond. van 3 tot 10.2-0 uur. Br. met prijs 4290 W e wil mooi wit KOLEN- FORNUIS ruiicp voor good gas fornuis? Crayenestersingel 3- Heemstede. AANGEB.: br. damew viVthoed Tov. dames windjack te k gevr. m. 40-4i2. Pijnboomrftr, 121. Kampeerder I 7 j., zoekt spor tieve TOOI ITG.F. N K>T EBr. 419 0. IX5TERIJ. Nog plaats in club voor 4 personen spelende 100 x 1/20 pracht kans. Condities ..Lo- tenhuis", Schoterweg 24 Ag-b. RUBBERIAARZEN", 41 ook ruilen v. goede werksch. 41. Palmstraat 13 zwart. WASSCHERIJ kan wegens reorganisatie nog eenige was- schen plaatsen. Stoomwasscherij J. H. Janssen. Soheepmakersdijk no. 61. BIJ WELKEN" PIANOBEBTT- TER mag 1. com por. 1^: gratir. zijn harm, oef, uitvoeren? Br. 4200 VERIX>RENsdacé dames- handschoenen. blauw-groep, in hoofdpostkantoor Haarlem. Br. no. 884, Boekh, Veko, Z-ietr. 38. Aan den eerlijken vinder van een korte qpvouwbare ZIJDEN PARAPLUIE grijs met zwart, op Woensdag 15 Juli omstreeks 4 u. op de toonbank van Hardebol's IClosk In het Bloemenda&Ische Bosch, wordt vriendelijk verzocht deze ten spoedigste tegen beloo ning aan deze kioSk te willen te rugbezorgen. Diversen te koop gevr. TE KOOP GEVR: zeilpant. m. 40-42. Te kooo z. g. a. n. zw. suède pumps m. 37. Br. 4256 Gevr. 1 p. NOORS ('HF. SCHOEN SCHAATSEN, m. 44-45. Jan GIJzenkade 141. KINDERSCHOENTJES m. 23 -24 «gevr. Br. m. prijs of Zaanen- strarn 39 Te koop gevr. 1 p. BABY SCHOENTJES, m. 19 of 20. Bors. kUtraat 32. H.-N. Te koop gevr. een of twee M3. EIKEN of BEUKEN DEELEN', dik 35 num. br. 80 of 160 m.m. lengte 0.65 m. Bekantricht Br. 4305 koop gevr. goede «w. of bl. PUMPS m. 39. Overtonwcg S, Haarlem-N. GEVRAAGD week-end koffer en eleotr. kookplaat. Aangeb. Wa terkampioen Jrg. 1-11. Br. 4205 Wie helpt bej. man aan eenige BOV ENK LEEDING? Br. 4206 Te k. gevr. drk-w. KINDER FIETSJE. Br. m. prijsopg. 4207 Te koop gevr. volledig VHR- PLEBGSTERSOOSTTUM (maat 42) met kap en eventueel bljbe- hoorende mantel. Br 4208 Te koop gevr. WANDELWA GENTJE. Br. mot prijs 4209 TER O VERN. GEVR. led. d. bl. tasch en br. of bl. schoenen 3/4 hak m. 39 1/2 Br. 4210 Te koop gevr. een paar Sn g. st. verk, bruine leeren RIJ- OF KAPLAARZEN m. 42-43. Brie ven 4201 Te koop gevr. HANDKOFFER geen leder. Br. met afmeting en prÜ8 4202 Te koop gevr. BABYBAD- KUIPJE. Br. niet prijs 4203 Gevr. JUTE ZAKKEN, ook in kleine hoeveelheden, door Roozen v. Daalen. Houtvaart 3(IA. i Diversen te koop To koop M. RKGENM., 15 j., br. mantel, 12 J., br. rokje 12 J.. alles o. k. Van Oorschotstr. 10, Hrl. O. TE KOOP 2 VI. Reuzen voed sters. C. Koelemeljer, Houtman pad 12, Te koop aangeb. Dames BONT MANTEL m. 42, licht bruin veu len en een rood-wollcn D. badpak Joh. Verhulstlaan 24. H'stede. Te koop Varta A|UTO-ACCU als nieuw: deurdranger lucht druk. Br. 4212. TE KOOP 500 fotostandaards, 200 Ingelijste o) lever fschllderij - tjes. Zeer billijk. Westerhoutstr. 3. Haarlem. Te koop d. bl. gab. J. REGEN JAS. 11/12 J. t 7.50. 7. g a.n. smo king m. 50-62 f 50. Br. 4214. Te k. w. WIEG DEK ENTJE f 5, hr. k. sell. m. 27 f 2.50. Ior- densstraat 19. Singer NAAIMACH. f 42.50, Serre arneubl.. 2 faut. 2 st., tafel. Riet nt. bek], f 65. 1 stel gor dijnen 178 lang f 15. Otto, Ans- lljnstraat 4 Geen opk. MARTER COLLIERS en zil vervos te koop a.g.b. Pracht exempi. Rrouwerspleln 7 (zaak). TE KOOP: j; n. gr. pannen. 2 schilderstukken, 1 p. dames mo lières m. 39, Oen. Cronjéstr. 15« TE KOOP: Drumstel en Ko nijnen. Llnnaeusstr. 25. H.-N. TE KOOP: 2 strandpam. m. 12-44, wol!, d. badp. m. 42. div. melsj. jurkj. M j„ vilt. da.m. en kind. Jioed. 'a Av. na. 7 u. Neptu- «tusstr. 35. 1 BESTE LEGKIPPEN te koop, volop a. d. leg en opvouwb. t. Delft kinderwagen als nieuw. Br. 4310 M EIS.JT1SMA VTET/TJE ag1>. v. lft. 2-3 J. Adres bur. van dit blad. Watersport Te koop gevr. prima 2 pers. KANO (evt. zeilkano). Opg. prijs cn waar te bcz. 4254. Te koop overnaadsche teak houten SLOEP, 8.20 x 2.17 M. met kajuit on Citroën motor 10 U.K. Op Zaterdag n.m. eo Zon- iags. v. Zeggelenplein 58, Hrl. O.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 7