HET GEHEIMZINNIGE SCHAAKSTUK helpt Dopspneder „RENOVATUM" LUVINEYERF kaneb tegen/ Instituut „Erasmus" CHO-CO-LA van Victoria! FEUILLETON door FKANZ WFNDEI.MI ÏH Geautoriseerde Néderlandsche bewerking door B. L. VENZELAAR. 64 „Als ik een raad%iag geven", zei Wild schut, terwijl ze langzaam met den arres tant in hun midden de trap afgingen, „dan plaats je vannacht een post voor de deur van zijn cel. De kerel is van alle markten thuis en de gevangenis op Texel is niet voor zulke klanten gebouwd. Het is het beste, dat u hem morgenvroeg overbrengt naar het vasteland. Niet naar Harlingen. maar naar Den Helder, omdat het vandaar naar Amsterdam dichterbij is. Iemand kan zich telefonisch met Amsterdam in verbinding stellen, opdat ze met een gevangeniswagen naar Den Helder komen, maar eerst zullen we nog een poosje met Trevor praten". De kleine gevangenis in Den Burg be vatte slechts vier cellen. Ze bevond zich in den achtertuin van Treslong's woning en was alleen te bereiken via de woonkamer van den veldwachter en dan door een deur aan de achterzijde van het huis door den tuin. Hier werd de gevangene ingesloten en de zwijgzame agent uit Leeuwarden als post voor de deur geplaatst. Het was geheel volgens het verlangen van Hans Wildschut, dat de rechercheur nog maals naar het hotel ging, de kamer van Trevor aan een grondig onderzoek onder wierp en de bagage van den arrestant bij" elkaar pakte. Met een zwaren koffer be laden keerde hij naar het huis van Tres long terug. „Wel, iets van beteekenis gevonden?" Informeerde de inspecteur. Van Stolberg schudde het hoofd. „Niets, dat.de moeite waard is. maar ik heb alles meegedacht, wat ik vinden kt>n. Er/is absoluut niec^chtergeb leven". ;,Dan moet de komr grondig onderzocht worden!" De eerstvolgende minuten waren acht handen bezig, de eigendommen van den mis dadiger aan een onderzoek te onderwerpen, totdat er ten slotte niets meer in den kof fer aanwezig was. „Niets!" stelde van Stolberg verdrietig vast. „Dan moet de gevangene zelf nogmaals tei<dege gevisiteerd worden". Hij wendde zich tot Treslong. „Beveel hem. dat hij zich tot op zijn hemd uitkleedt en geef nem gevangeniskleeding. Dan breng je alles, wat hij bezit hierheen. Breng hem dan in een andere cel en doorzoek de zijne alvorens ie hem er in terugbrengt". De veldwachter krabde zich onrustig aan zijn kin. Hij wendde zich tot inspecteur Wildschut, dien hij op dit oogermlik huizen hoog boven den rechercheur verhe achtte. „Neem mij niet kwalijk, mijnheer, maar waar zoekt u eigenlijk naar?" „Naar het geheimzinnige zwarte schaak stuk!" antwoordde Wildschut en wierp Yen een blik van verstandhouding toe. „Naar hetmaar waarom hebt u dat niet dadelijk gezegd? Dat ding hebben we immers allang? Ik heb het op bevel van mijnheer van Stolberg „In uw tuin begraven, nietwaar?" lachte de inspecteur. „Ja. dat kloptvan Stolberg meende „Ik heb heelemaal niets gemeend!" viel de rechercheur woedend uit, „maar ik heb alleen het bevel van den hoofdcommissaris doorgegeven". „Van commissaris Peeters uit Amster dam?" wilde Wildschut weten. „Ja, ik had een telefonisch onderhoud met hem", „Aha, ik begrijp het, mijnheer van Stolberg, maar ook de commissaris kon niet weten, dat het gevonden schaakfiguur niet datgene is, waarnaar wij zoeken". „Niet het goede?" riep Treslong, terwijl hij met schrik dacht aan het nuttelooze werk. dat hij gedaan had. „Maar dan had ik dat ellendige ding niet in den tuin hoeven te graven". '„Dat karwei had je je in elk geval kun ncn besparen. Treslong", glimlachte Wild schut, „maar dat kon jij natuurlijk ook niet weten. Je behoeft je daar'niet.ongerust of moeilijk vopr te maken. Mijn" kleine Yen heeft het ding op mijn order weer opge graven". De veldwachter keek hem verbluft aan en greep naar zijn voorhoofd. In zijn hersens draaiden de gedachten in het rond als een tol. Daar was geen touw meer aan vast te knoopen, daar kon geen mensch meer uit Maar ook de rechercheur voelde zich al lesbehalve op zijn gemak. Die inspecteur scheen meer van het zaakje te weten, dan ny los wilde laten. (Wordt vervolgd.) Aan den Don. - Onafzienbaar is dc chaos van vernield geschut en uitgebrande voer tuigen der sovjets die aan den bommenregen van de Duitsche stuka's en de artillerie ten offer vielen. (P. B. Z.-v. Eysden-p.k. Bauer-Pax Holland-c) Een sovjet-spoorwegstation wordt genomen. Omzichtig gaat het tusschen de goederen wagens voorwaarts. (Deutscher Verlag-Recla-p.k. Kipper-Pax Holland-c) Groot-admiraal Raeder de opperbevel hebber der Duitsche oorlogsmarine, be zoekt een slagschip. Atl.-Holl.-p.k. Schubert-Pax Holl.-c) De Hitler-jeugd in den opmarsch der deelnemers aan de groote sportwedstrijden der Hitler-jeugd in het Universiteitsstadion te Madrid. Zweefvliegtuigmodellen en zweef vliegtuigen in den stoet, (Schirner-Recla-Pax Holland-c) In Lommerrijk tc Rotterdam zijn scherm- wedstrijden gehouden om het kampioen schap van den Nederlandschen Politie Sportbond. Een overzicht tijdens de partijen (Foto Klaver-Pax Holland-c^ auKSsmimEG 12 - TREEDON IBBSP HURIBI. ,,'n- Zoineravondcabaret." uitreiking korthals-prijzen. In het schoolgebouw aan de Schotersti-aat heeft in het bijzijn van dé betrokken ouders ae uitreiking plaats gehad van de Korthals- prijzen aan de leerlingen van de zevende klassen der openbare scholen, die zich door ijver, gedrag en vorderingen hebben onder scheiden. De voorztter der Vereeniging „Door vermaak tot nut", die het Korthals fonds beheert, de heer J. C. Tadema, sprak 1 Pj'Üswinners toe, alvorens de getuig- t schriften en boeken uit te reiken. De geluk kigen zijn van de Centrale school I: Cath. van den Bel, Erna le Fbre, Philippina Rut ten, Dina Stringer, Joop Piëete, Theo van behagen, Henk Vriezekolk ep Jacobus Wïj- nands; en van de Centrale school II; Mar- got du Fyan, Aaltje van Kleeff, Lydia de kwaadsteniet, Aaltje Langelaar. Hendrikja van Musscher, Trinette van Oosterhoii" Gerard Bruning en- Constant Heidweiller. haarlemsche postfanfare. Zondag a.s. zal de Haarlemsche PosT- tanfare deelnemen aan het Gror.t N 'tionaV Muziekconcours te Koog aan de Zaan en uitkomen in de afdeeling Uitmuntendheid Tevens zal dien dag de superieure aideeling harmonie optreden met 6 deel nemers, waarvan niet minder dan vij: -Saansche Vereenigingen elkander om cu muzikale eer zullen bestrijden. Voor de muziekliefhebbers dus een mooie gelegen heid een reis naar het Wandelpark te Koog aan de Zaan te maken, Stad. Zaterdag. Frans Halsmuseum. Kamermuziek-concerten. Op Maandag 20 Juli zal wederom een oegm worden gemaakt met de kamermu ziekconcerten in het Frans Halsmuseum. Deze zullen des namiddags om .half drie Plaats hebben op Maandag. Woensdag er vrijdag (ingang Klein Heiligland 62rd.). Het eerste programma zal worden ver zorgd door de dames Manny Ligthart (zang) en Nel Takken (piano). De pianiste zal werken ten gehoore brengen van J. Haydn, C. Franck en J. Röntgen. Mej. Takken zal een tiental lie deren zingen, o.a. van G. F. Handel, E. D Astorga, J. Brahms, P. Cornelius en G. Pierné. h.jo. v. volks-concert. Het voltes-concert dat op Donderdag 23 Juli a.s. te 7.30 uur door de Haarlemsche Orkestvereeniging wordt gegeven, staat onder leiding van den gastdirigent J. van der Waart. Het concert wordt geopend met de 2de Symphonie Op. 18 van Léon Orthel. Dit is voor Noord-Holland een eerste uitvoe ring. Daarna vervolgt de solist van dezen avond. Marinus Flipse, piano, met orkest- begelcding met het pianoconcert in' c. kl. terts van L. van Beethoven. Na de pauze wordt de 5de Symphonie m e. kl. terts (Aus der Neuen Welt) v A. Dvorak uitgevoerd. V.O.CJL-tooneel. De zomer is voor de oud-leerlingen van het Christelijk Lyceum geen beletsel ge weest, een avond te organiseeren, die deed denken aan het j.aa/getij, waarin de sneeuw vlokken om den schouwburg vliegen. ,'n Zoineravondcabaret" hadden zij hun programma gedoopt, maar ongetwijfeld zouden zij tn iedere gewenschte maand suc ces hebben gehad met zooveel bonts en vro olijks. Het cabaret is- voor dilettanten, ook voor •hen, die jaren lang tooneel hebben ge speeld. een riskante onderneming. Meer nog dan het langademige blijspel eischen de flitsende nummers van een cabaret-revue vlotheid, geest en aanpassingsvermogen. Zelden hebben wy zoo'n programma door amateurs zien uitvoeren in het eenig juiste tempo en we willen ook niet beweren, dat dat gisteravond in den Stadsschouwburg het géval was. Men kan het V.O.C.L -tooneel deze traagheid dus nauwelijks aanrekenen. Temeer niet, daar dit vrijwel de eenige zwakheid van zijn optreden was. Veel bonts en vroolijks gaf het te zien. inderdaad en te hooren. Muziek uit de ken nelijk veel bespeelde harmonica's van Joyce Teves en Coen Alta, Spaansche dansen van Ramona Vera, die de techniek daarvan zeer wel beheerscht, doch wie men een Spaansch temperament moeilijk kan toe kennen. Rudy Teenstra toonde zich een talentvol en 'beminnelijk piano-improvisateur. Paul. Telchuis een verteller, die zijn publiek wist te boeien. En voorts waren er talrijke een- actertjes: „Hallo!Amstelveen?" met kostelijk komisch soel van Loek van den Broek het filmdrama „Altijd met twee", waarbij Kas de Graaf een verruk- kelijken explicateur ten beste gaf, „Pen sion Lentekroon" en een vijftal flitsjes. drie- minuten-drama's. niet gloednieuw, maar geestig genoeg, om er terecht de zaal mee te winnen. Wim Paauw had de regie van het geheel. Zijn aandeel in het succes, onverholen ge uit in het applaus van een volle zaal, is moeilijk vast te stellen. Een groot deel daarvan ontving mr. M. C. Wijt, die als conférencier 'op pakkende wijze, pittig en vlot, de vele nummers van hét programma aankondigde. M. SYBR. KOOPS. M.U.L.O.-EXAMENS HAARLEM. Geslaagd voor diploma A: G. Noteboom, Siegerist. W. J. Schön, S. Fröhlking en R. L Meyer, allen te Haarlem, J. P. Zorge, N. van Keulen. Heemstede, J. A. de Korte. J. de Groot Drijver. M. Farco en Ch. M. Klein, IJmul- den. A. A. Gorter, Velsen. Afgewezen 13 candi- daten. S. Chr. van Maren; J.. C. Bakker en N. Har- g; J. C. Heeck en J. H. de Huiter; J. M. Hop- ïan en A. J. A. Brouwer; J. P. Jasperse en M Loerakker. OVERLEDEN: T. Middelkoop—Glas, G9 j„ over leden te Haarlem; M. E. Neumann—Koch, 74 j.; H. van Dokkum—Waaïewijn, 78 j.: M. Rahaus— vroom, 71 J.; H. C. van Dijk, 16 uur; W. Zwem mer, 82 J. HEEMSTEDE J. H. ELDERING OVERLEDEN. In den ouderdom van 81 jaar is in Huize Bavo te Heemstede overleden de heer Ja cob Hendrik Eldering, een vroeger bekend bloembollenkweeker, die zich de laatste ja ren geheel uit het vak teruggetrokken had. Naai- het Weekblad voor Bloembollencultuur meldt, had hij voor den vorigen wereldoor log een belangrijken buitenlandschen han del, welke echter in 1914 werd lamgelegd. In 1916 verkocht hij zijn bedrijf. Latei- heeft zijn zoon de fa. H. C. Eldering en Zoon voortgezet. BOSCH EN HOVENSCHOOL, Afd. L.O. Ondanks de moeilijke omstandigheden gedurende den afgeloopen winter wist deze school goede resultaten te bereiken. De leerlingen, die met gunstig advies toe latingsexamen voor de Middelbare School deden, slaagden allen. Voor het Christelijk Lyceum slaagden: Bob André de la Porte. Arie van Haeringen, Lieske Hoos. Cathrien Mastenbroek, Willy Woud. Herman Norde- man, Arie Dondorp, Job de Ruiter, Abelia Mennes en Truuske Veen. Voor de le H.B.S. B slaagden; Paul An- kringa, John Vis en Martin Voss. Ook op het gebied der zwemsport waren mooie successen te boeken. Op het jaar- lijksche zwemfeest der Heemsteedsche scholen verkreeg de afd. L.O. der Bosch en Hovenschool het hoogste aantal punten en verwierf hiermede den zilveren wissel beker. Een drietal leerlingen behaalde een eerste prijs. ZEILEN DE KAAGWEEK BEGONJ^pN. De Kaagweek 1942 Is Vrijdag aangevangen. Ouder gewoonte bestond het programma op den eersten dag uit teamwedstrijden In de 12 M2. Olympia- en l2-voets-]ollenk]asse zoomede een aantal eenmanswedstrijden voor diverse klassen, waarvoor groote belangstelling bestond, zoowel wat het aantal inschrijvingen als lang den kanr betrof. De open wedstrijden beginnen Zaterdag. De uitslagen luidden als volgt. Teamwedstrijd Olympiajolfenklasse: eindstrijd I. Amsterdam 61 p., 2. Aegir 59.1 p.. 3. H. J. C. (Haarlem) 49.1 p., 4. Loosdrecht 48 p., 5. De Kaag 39.1 p„ 6. De Koenen 32 p., 7. Z. Z. V. 22 p. Teamwedstrijd 12-voetsjollenklasse: eindstand: 1. De Kaag 63.1 p., 2. Loosdrecht 45.1 p., 3. Z.'Z. V. 44 p., 4. Aegir 35 p„ 5. H. J. C. 33 p., 6. Nieuwe Meer 12 p. PREDIKBEURTEN Hoorweg. Zond. 3D. Chr. Ger. Kerk. 10: l 5: Ds. D Henatra HEEMSTEDE. X. H. Kerk. Kerk op het Kerkplein. 10: Ds. J. C. van Dijk, te Bloe- »aal. Kapel Nieuw-Vredenhof. 10.30: Hagedoorn. Xed. Prot. Bond. 10.30: Ds. G. W, Melchlor, Herv. pred. te A'dam. Ger. Kerk. Koediefslaan. 10: Dr. B. Wie- lenga. 5: Ds. A. Dondorp. Kerk Camplaan. 10: Ds. A, Dondorp. 5: Dr. S. Wielenga. em. pred. van Amsterdam. AERDENHOl'T. Rel. Kring, 10.30: Ds. IV. Spliethoff, Evang. Luith. pred. te Hrl. H. Wijkgebouw. 10.30: L. B. Rljnders, 'Cand. t. d. H. Dienst. BLOEMEN DAAL. X. H. Kerk. 10 ns. C. M. Briët, van Heemstede. Xed. Prot. Bond. 10.30: Ds. G. Westmijse, Hv. Rotterdam. O VERVEEN. X. H. Kerk. 10: jDs. Ch. de Beus. H. Avondmaal. HA AJRLEMMERM EER. X. H. Kerk. Hoofddorp. 10 en 3: Ds. J. C. Salverda. Bad- hoevedorp. Immaivuëlkerk. 10: Ds. J. H. Boerlijst, Eed. H. Doop. Wijkgeb. „Reho- bott" 10: J. W, van Voorst, godsdienston derwijzer to Amsterdam. Vijfhuizen. Eben Haëzer-kerk. 10: A. C. Brörens. Lijnden. Geloof- en Liefde-kerk. 10: P. van den Berg Xed. Prot. Bond. 10: Ds. P. van der. Veer. Amsterdam. HALFWEG, 10: Ds H. O. Molenaar. Bed. H. Av. 7: Dezelfde. Dankz. H. Av. HILLEGOM. Horst. Apost, Zendingsgem. 10: Godsdienstoefening. X. H. Kerk. 10: Ds. J. de Wit. van Lelden. 5: Ds. L. I. Baas, van Hoogmade. Geref. Kerk. 10 en 5. Cand. Drs. D. A. Attema. Hilversum. Chr. Gercf. Kerk. 10 en 5: D. du Marchie van Voorthuizen van Driebergen BEXXEBROEK. X. H. Kerk. 10: C. D, Israël, cand. t. d. H. Dienst te Bemme!. L1SSE. X. H. Kerk. 10: cand. P. H. de Bres van Leiderdorp. 5: Ds. D. Kuilman - Leiden. Geref. Kerk, 10 en -1: Ds. H. M. Matter, van Baambrugge. Chr. G,cref. Kerk, 1 0 en 5: Ds. A. Ponstein. Geref. Gem. 10 en 4: Ds. A. Verhage. Oud-Geref. Gem. 9.30 en 3: Leesdienst. SPAARXDAM. X. H. Kerk. 10: Ds. Lek- kerkerker, van Bennebroek. Evangelisatie 10: IT. Wag ter, van Beverwijk. ZAND VOORT. X. H. Kerk. 10: Ds. D. Crommelin. Aerdenhout. Ger. Kerk in H. V. Ds. P. van der Vloed. Burgerlijke Stand HAARLEM, 18 Juli Bevallen: 16 Juli: R. Abrahamse-Beekman, d. L. W. A. van der Helm-Kenter, d. 17 Juli: G. Baars-Rosies, d. J. Visser-Kamminga, d. P. XV. van de Laar-Boesmans, z. 18 Juli: E. M. M. van 't Hof-Witteveen, z. M M. Stoot- man-Pennekamp, d. E. Warmerdam- Poet, z. J. W. Essenberg-van der Veldt, z. Overleden: D. de Kok-van der Wal, 64 j., Adr. Loosjesstraat. J. W., 3 m.. z. v. J W. Quadvlieg. Brouwersplein. Q Selis. 30 j., Ha- zepaterslaan. Ondertrouwd 18 Juli: G. Vermeren en H. Lohman. kma MAAGZUUR III OPRISPINGEN J GASSEN van Dr. O.DUBOIS. Oriq. verpok. 1.1,t5,bij ApoUi.cn Droq De gevallen schaden, in de op 30 Juni 1942 algesloten vierde periode, kunnen ruimschoots uit de beschikbare middelen worden voldaan. Daarom wordt ook thans geen omslag geheven, terwyl de reserves wederom z\jn versterkt. De verwaar borgde som bedraagt momenteel I 1.350.000.000 en het aantal deelnemers 95.000 Algem. Onderl. Waarborg Genootschap Amsterdam. Singel 202/8-Tel. 35626-32219 Sch O en P OFFICIEELK MEDEDEELINGEN. WEIDECONTRACTEN RUNDVEE 1942. Den welders wordt medegedeeld, dat ter ver vanging van die runderen, welke op weidecon- tract waren geplaatst en inmiddels zijn of bin nenkort zullen worden geleverd, opnieuw weide- contracten kunnen worden afgesloten voor run deren uitsluitend van de vrije markt. Op deze wijze zal het vrijgekomen weideland rendabel kunnen blijven. Het bovenstaande houdt derhalve In. dat niet meer weldeeon'racten zul len worden afgegeven, dan het oorspronkelijke aantal afgesloten contracten. Aanvragen ten spoedigste te richten tot de Landbouw-Crisis- Organlsaüe, Afdeeling Veehouderij te Alkmaar Ingeschreven als Persbericht No. 84. SPAAR- EN BETAALZEGELKASBEDRIJVEN. De secretaris-generaal van hèt departement van handel, nijverheid en scheepvaart maakt, met verwijzing naar zijn besluit betreffende de uitoefening van het spaar- en betaalzegelkas- bedrijf. in de Staatscourant van 17 Juli 1942 be kend, dat de vergunninghouder maatregelen dleru te nemen, dat de door hem uitgegeven waardebe- wijzen niet overdraagbaar zijn, waardoor deze_ dan verder niet beschouwd worden als hulpgela In den zin van het besluit van de secretarissen- hznd worden gehouden. generaal van de pepartementen van financiën en van Justitie, no. 206 1941, betreffende de circulatie van niet-geautoriseerde betaalmiddelen. De door de tusschenkomst dezer bedrijven te koopen goederen, met uitzondering van brand stoffen, mogen uitsluitend gebruiksgoederen zijn en de vergunninghouder mag niet tevens handel drijven in die soorten goederen, tot het koopen waarvan hij gelegenheid verschaft. Verboden ls de contante verkoop van bonnen of zegels, ter wijl de afrekening van detaillisten met de kassen dient te geschieden uiterlijk aan het einde der kalenderweek. volgende op de thans wekelijks verplicht gestelde mogelijkheid tot aanbieding der waardebewljzen. De winkeiierskorting ls bepaald op ten hoogste 9 procent. De vergunninghouder ls verplicht de aanwijzingen van den secretaris-generaal voor noemd te volgen ten aanzien van het inrichten van zijn administratie en desgevraagd daarvan onverwijld inzage te verleenen en alle gewenscht geachte inlichtingen te verstrekken. Ten aanzien van het verleenen van voorschotten en credieten blijven, ook wat betreft de aan credietnemers tn rekening te brengen rente en kosten, de bepa lingen van de geldschleterswet onverminderd van kracht. DISTRÏBUTTEDIENST HAARLEM. UITREIKING NIEUWE BONKAARTEN. Het HOOFD van den Distrlbutiedienst maakt bekend, dat van 20 Juli tot 8 Augustus de uitrei king zal plaats hebben van de bonkaarten voor voedingsmiddelen voor de negende periode. De uitreiking zal geschieden tegen overlegging van de distributiestamkaart en het daarbij be- hoorende inlegvel voor hen, wier familienaam aanvangt met de letters A en C Maandag 20 Jult Ba t'ra Boen Dinsdag 21 Juli Restant B vanaf Boer Woensdag 22 Juli F en G Donderdag 23 Juli fi Vrijdag 24 Juli Heen Zaterdag 25 Juli Restant H vanaf Heer Maandag 27 Juli I. J en L Dinsdag 23 Juli Ka Urn. Kra Woensdag 29 Juli Restant K vanaf Kre en M Donderdag 30 Juli S (met uitzondering v. Sch) Vrijdag 31 Juli Zaterdag 1 Augustus Maandag 3 Augustus Dinsdag 4 Augustus Woensdag 5 Aug Donderdag 6 Aug. Vrijdag 7 Augustus DE UITREIKING HEEFT VOOR DE GEHEELE STAD PLAATS IN DE VOORMALIGE VLEESCH- HAL. INGANG GROOTE MARKT. Kantooruren van 8 30—12.30 en van 14.00—17.30 u. 's Zaterdag van 8.30—13 uur. Voor SPAARNDAM geschiedt de uitreiking In het Dienstgebouw van de Gemeente-secretarie aldaar uitsluitend op Dinsdag 28 en Woensdag 29 Juli van 9—12 en van 13.30 tot 17.— uur. Voor houders van stamkaarten met inlegvellen, die geboren zijn tusschen 12 Juli en 10 Augustus van de jaren 1921. 1928 of 1938 dient het in hun bezit zi)nde inlegvel te worden geruild, alvorens de bonkaarten ln ontvangst worden genomen. PUNTENKAARTEN VOOR SERVIESGOED. Bij iedere bonkaart voor voedingsmiddelen znl ongeacht den leeftijd levens oen EV-kaart voor serviesgoed worden uitgereikt. AAKDAPPELKAARTEN. Tevens zullen de nieuwe nardappélkaarten ge merkt EW worden uitgereikt Met bonkaart K 106 of L 106 ontvangt men twee aardappel- kaarten. Met bonkaart K 206 of L 206 drie aard- appelkaarten; met bonkaart K 306 of L 306 twee aardappelkaar'.en en met bonkaart K 406 of L 406 één aardappelkaart. Houders van L inleg vellen ontvangen bovendien, ongeacht den leef- tyd een toeslagkaart voor aardappelen. ZEEP VOOR KINDEREN. Gelijktijdig zullen dc extra zeepkaarten voor kinderen worden verstrekt. Kinderen, geboren na 1 Augustus 1940 ontvangen 3 bonnen voor een- heidszeep. drie bonnen voor waschpoeder en drie bonnen voor toiletzeep. Kinderen, geboren na 1 Augustus 1934. doch voor 2 Augustus 1940 ontvangen drie bonnen voor eenheidszeep en drie bonnen voor waschpoeder. Uitreiking van vorengenoemde distributiebe scheiden zal slechts geschieden aan personen, die in het Bevolkingsregister van deze gemeente zijn opgenomen. Dit voorschrift geldt niet ten aan zien van schippers, woonwagenbewoners, vaste bevolking van kostscholen, gestichten e. d„ gede tacheerde marechaussee en tijdelijk hier vertoe- venden wegens1 oorlogsomstandigheden. Uitreiking van kaarten aan personen beneden den leeftijd van 18 jaar is niet toegestaan. Er wordt dc aandacht op gevestigd, dat men verplicht ls de kaarten op den vastgesteidën da tum te halen, aangezien men op andere dagen niet geholpen kan worden. Hieraan zal met de meeste gestrengheid de ZONDAG 19 JULI HAARLEM. X. H. Kerk. Groote Kerk, S: Ds. P. C. Vermeulen. 10: Ds. I. P. van der Waal. 7: Ds. E. Emmen. Nieuwe Kerk. 10.30: Ds. H. S. J. Kalf, van Gouda (voor Ds. H. E. Beker). Oosterkerk. 10: Dr. E, Emmen, Bed. H. Av. Noorderkerk. 10.30: Ds. Posthumus Meyes. van Hoogland. Ba- kenesserkerk, Vrouwesteeg. 9.45: Us. W. J. van ESden. Kinderkerk. Stads Evangelisatie 10: J. F. Snoeks. 5: De Waal Malefijt, Am sterdam. Waalsclie Kerk. 10.30: Ds. A. R, de Jong. (Ho!!, dienst). Evang. Samenkom sten, Zuiderstr. 15. 10 en 5: W. Dubbeldam, Evang. te R'dain. Opwekklngssamenkom- sten. Zu id e rstraat 13. Donderdag S: K. Ro zendal, den Haag. Vrije Evang. Gein. 10 en Ds. P. van Vliet, van Amsterdam. 10: Kinderkerk. Christian Science Society. 10: Ned. taal; 11.15: in de Eng. taal. Deutsche Evang. Gem. Gottesdlenst um 10.30 Uhr. Marinepfarrer Haake. Eiang. Luth. Gem. 10.30: Ds. C. H. Brandt Ver. Doopsgez. Gem. 10.30: Ds. J. IJntema Vryz Hcrv. 10.30: Ds. J. Eikema. Zaandam Rem. Ger. Gem. 10.30: Dr. W R. M. Noord-- hoff. Ger. Kerk. Kloppersingelkerk. 10: Ds. W. Meynhoudt, Vlissinger.. 5: Ds. A. M. Boeylng-a. Zondag 3S. Oude Gracht 57-59. 10: Ds. L. Hoorweg. 5: Ds. J. W. Siertsema Zondag 38. Zuid-Oosterkerk. 10: Ds. J. W. Siertsema. 5: Ds. W. Meynhout. Ger. Kerk in H, V. 10 en 5: Ds. G. W. van Deth. 10: Kinderkerk In de voorzaal. Baptlsten-Gem. 10 en 5:' Ds. IT. D. Hooglvsvlnkel, pred. te Almelo. Gel. Gem. „Hel Leger des Hells','. 10: Helliglngsdienst. 7.30: Opwekkingssa menkomst. Leider en Mevr. J. Jager. Pink stergemeente. 10 en 0: Openbare Samen komst, Vrije Katholieke Kerk. 10.30: Ge zongen H. Mis. Herst. Apost. Zeiulingsgem. Schouwburgstraat. 10 en 5: Godsdienst oefening, Herst. Apost. Zendincsgem. Jaco- bijnestr. 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. HAARLEM-NOORD. X. H. Kerk. Kerk Kloosterstraat. 10: Ds. Drost, H. Av. 6: Ds. Drost. Dankzegging. Bevest. Kerkeraadsle- den. Immanuëlkerk." 10: Ds. Hagen, hulp prediker. Gym.zaal Kon. Enrmaschool. Reaf straat. 10: Ds. A. Snethlage. em. pred. Le ger des Hells. 10: HeiligIngsdlenst. 7.30: J Openbare Heilsbijecnkomst. Leldsl £EN £JtftDUCT VAN DE V ELU.Y.I N E FABR1 EKEN I3MUIDEN KNAAPJE DOOR AUTOBUS GEDOOD Het 3-jarig zoontje van den lieer F. Z. wonende in de Prins Hendrikstraat t( IJmuiden, was gistermiddag op de tree plank van een autobus gaan zitten, zonde; dat de chauffeur dit bemerkte. Toen de autobus zich in beweging zette viel het jongetje van de treeplank èn werd door de achterwielen overreden. Het kind was op slag dood. BLOEMENDAAL DRIE CONCERTEN IN HET BLOEMENDAALSCHE BOSCH. Er is voor de muziekliefhebbers goed nieuws! Buiten de concerten, die de Haar lemsche Orkestveréeniging nog zal geven op de Woensdagen 22 Juli, 5. 12 en 19 Augustus e.k., volgen nog enkele zang muziekuitvoeringen op de Zaterdagen 25 Juli, 15 en 29 Augustus e.k., des avonds 8 uur, in de gemeentelijke muziektent in het Bloemendaalsche Bosch. Medewerking ver leenen o.a. de Christelijke muziekvereni ging „Arti et Religione" uit Haarlem en een groot gemengd koor uit Bloemendaal. BURGERLIJKE STAND BEVALLEN: E. van Rixel—Engels, z.; M. J. Mollema—van den Aardweg, d.: H. M. Hage- meijer—Boot, d.; G Veldt—de Vries, z.: C. J. van Duin—Lindhout. z. ONDERTROUWD: G. N. Enkelaar en L. M Prinsen: B. T. Tuinhout en Chr. J. Schröder; H. J. ten Have en M. S. Wijtema; D. G senberg en E. L. Tonnon. i_ GETROUWD: H. J. Wesseldljk en T. J. de Rooi); Frese en c- Eschazier. Noorflerknpel. i0.3-,. w. Sptnder en S. van der Heide: A. J. van der M. Scha-ts. 7: Dezelfde. Ger. Kerk. Xoord- Putten en J. E. Westerlk; J. van de Linde ^n M. Schoterkerk. 10: J)s. A. M. Boeyinga- 5; Ds. Florastraat 13 (bij Florapark) Haarlem. Telefoon 19953 School voor Individueel Gymnasium- en H.B.S.-onderwijs Spreekuren: Dinsdag en Vrijdag 1—2 en na telef. afspr. FLINKE 25 ct ZEER GROOTE TUBE 37'Ac». NV. PRODEN TA Zóó lekker, dat U het langzaam en voorzichtig uit gaatspreken: (haast „proevend"!) Cho- co-lavan Victoria..! Héél veel is er jammer genoeg niet, maar wat er is, dat mag er zijn! (lilt ft

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 15