DE VRIES EN KEMPER STADSNIEUWS gfl v.Empelen CED. OUDE GRACHT 94 Bezoek Crematorium Westerveld Crediet- en Depositobank Bouwvakarbeiders FEUILLETON HET GEHEIMZINNIGE SCHAAKSTUK door FRANZ WENDELMUTH Geautoriseerde Nederlandsche bewerking door B. L. VENZELAAR. 65 „Maar om alles ter wereld, mijnheer Wildschut", zei hij met een uitdrukking van twijfel in zijn oogen, „waarom maakte commissaris Peeters zich dan zoo druk, toen ik hem zei, dat ik het zwarte schaakstuk in mijn broekzak had. En waarom gaf hij jnij bevel, als mijn leven mij lief was, het ding in den grond te graven en Tyel een meter diep. Bovendien moest Treslong er een hek omheen laten zetten, dat verhinde ren moest, dat iemand dichter dan drie meter bij net begraven schaakstuk kon ko men? Gelooft u. viel hij plotseling woe dend uit, „dat een normaal denkend mensch iets van dezen heksenketel begrijpt?" Inspecteur Wildschut lachte en van Stol berg wist niet, of hij uitgelachen wend, of dat de inspecteur een anderen grond voor zijn vroolijkheid had. Maar toen begon ook eensklaps de kleine Chinees op onbeschaam de wijze te grinniken. „Het is mogelijk, dat de commissaris een beetje overdreven heeft", zei Wildschut eindelijk, „dat moet je hem maar niet kwa lijk nemen, van Stolberg. Hij deed het voor je eigen bestwil en hij was bezorgd, dat er nog meer vreeselijke. cjingen zouden ge beuren. Kun je je niet indenken, waarom dat raadselachtige, dat geheimzinnige schaakstuk zoo voorzichtig behandeld moet worden?" „Neen!" zei van Stolberg woedend. „Er is geen mensch ter wereld, die zulk een on zin begrijpen kan". „Niet?Let dan goed op!" Wildschut hield den rechercheur het zwarte paard onder zijn neus en draaide voorzichtig het bovenste gedeelte er af. „Zie je, Stolberg.dit schaakstuk is niet hol en daarom is het voor ons waardeloos. Zooals je weet, zijn er in een schaakspel twee witte en-twee zwarte paarden. Welnu,, in een van deze twee paarden huist een dodelijk geheim". „Hm," mompelde de rechercheur on- geloovig. „Heel aardig voorgesteld, maar waarin bestaat dan dat, doodelijke geheim? Misschien een helsche machine?Een bom? De inspecteur werd nu werkelijk ernstig. „Neen!'' zei hij kortaf. „Geen helsche ma chine; geen dynamiet; geen bommen, maar.... RADIUM! HOOFDSTUK XXIV. „Radium?" riepen Treslong en van Stolberg als uit één mond en staarden Wildschut wezenloos aan. De inspecteur knikte kort. „Dat goedje, dat zoo verschrikkelijk duur is?" vroeg de rechercheur ongeloovig. „JSb", antwoordde Wildschut, „het door ons gezochte schaakstuk heeft een inhoud van meer dan een kwart millioen gulden radium. Dit radium, dat onlangs door het St. Antlhoniusziekenhuis werd aangekocht, moest dienen voor geneeskundige doelein den. U weet waarschijnlijk wel, dat het St. Anthoniusgesticht een dér beroemdste in richtingen is van de wereld voor lupus én huidziekten? En wat het radium en zijn oorsprong betreft kan .ik u mededeelen, dat dit element in zeer kleine hoeveelheden voor komt in pekblende, een mineraal, dat -ge vonden wordt in Joachimsthal in Bohemen. Het werd pas in 1898 voor het eerst ontdekt door een zekeren M. P. Curie en zijn vrouw. Het woord- „radium" is afgeleid van het Latijnsohe „radius" ep is een stof, die licht geeft i-n het duister." Van Stolberg en Treslong knikten zwij- Send. Na deze korte uiteenzetting volgden e handelingen van inspecteur Wildschut zich met buitengewone snelheid en regel maat op. De gevangene moest zich ondanks zijn -heftig protest ontkleeden, werd daarna in een andere cel gebracht en daar van ge- vangeniskleeding voorzien. Terwijl Van Stolberg zich bezig hield met het nauwkeu rig doorzoeken van de cel, nam Treslong de kleeren van den gevangene en bracht ze in de dienstwoning. Maar hoe lang en hoe zorgvuldig ze ook zochten, een schaakfiguur vonden ze niet. maar inplaats daarvan vond Treslong in een zak van de pantalon een groote revolver met een langen loop, welke de arrestant bij het eerste vluchtige onderzoek in het hotel ergens verstopt moest hebben. „Een aardig dingetje", merkte Wild schut op. „Weet je wat dit is? Dit is een Engelscfie politierevolver!" „Aha/' bromde de veldwachter, „mis schien interesseert het u, te hooren, dat de doode man in het huis van den visscher Ruys in de duinen van Vlieland, volgens de bevindingen van den politiedokter, met 'n kogel uit een Engelsche politierevolver werd vermoord?" „Heb je daarvoor eén bewijs?" vroeg de inspecteur. Treslong knikte. „De politiedokter Voorst heeft den kogel in zijn bezit." Mooi dat zal Trevor een bescheiden aantal jaartjes kosten, want als al zijn misdaden aan het licht zijn gekomen, dan tal men er zeker wel voor zorgen, dat hij 1 geen geval binnen een paar jaar weer t>p de geplaagde menschheid wordt losge laten. De kerel moet aanstonds hier ge bracht worden. Ik wil probeeren, of ik hem niet aan het spreken kan krijgen. Ik zal 'hem mijn tanden laten zien en hü zal en moet vertellen, waar hij het kostbare schaakstuk verborgen heeft." Treslong verdween en een paar minuten later werd de gevangene door den Leeu warder politieman en gevolgd door Tres long in de kamer gebracht. Op zijn gezicht lag een vastberaden uitdrukking en er kwam een brutale gloed in zijn oogen, toen hij plaats nam op den stoel, dien Wildschu hem toeschoof. „Je zal zelf moeten inzien, dat je het spel verloren hebt, Trevor," begon de in specteur het verhoor. „Wil je mij zeggen, Waar je het gevaarlijke schaakstuk ver borgen hebt?" Een kort, spottend lachje was het ant woord. Trevor wierp Wildschut een blik vol haat toe. (Wordt vervolgd.) h.o.v.-concert in het bloemen- daalsche bosch. Woensdagavond om half aoh-t zal de H. O. V. voor de tweede maal in dit seizoen een concert geven in het Bloemendaalsche Bosch onder leiding van' den gastdirigent, den heer J. van der Waart. Het volgende Programma wordt uitgevoerd: 1. Ouverture Semiramide van G. Ros- ®mi; 2. Slavische dans No. 8, van A. Dvo rak; 3. Gesohichten aus dem Wienerwald van Joh. Strauss; 4. Suite Algerienne van C. Saint-Saëns; 5. Ouverture Egmont van L. v. Beethoven: 6. Finlandia Op. 26 van J. Sibelius; 7. Albumblatt van Rich. Wag ner; 8. Vorspiel „Die Meistersinger von Nürnberg" van Rich. Wagnér. dieven in de badinrichting. De recherche -heeft een 16- en een 17- jarigen jongen aangehouden, die in het Sportfondsenbad te Haarlem voorwerpen Van bezoekers hadden gestolen uit de bad hokjes. gouden echtpaar. Op Maandag 3 Augustus hopen Jacob van Dyk en Fenningie Olijve, wonende Bakenes- sergracht 95, den dag te herdenken, waarop zij vijftig jaar geleden in den echt verbon den werden. De jubilaris, die evenals zijn «chtgenoote nog over een flinke dosis le venslust beschikt, is kantoorknecht geweest bij de Posterijen en geniet thans van een| welverdiend pensioen. De bruidsdagen zijn| Maandag 20 Juli ingegaan. J.uinaanteg Tiinondethaud Bloemwerk Aan den Don. - Onafzienbaar Is de chaos van vernield geschut en uitgebrande voer- Een sovjet-spoorwegstation wordt genomen. Omzichtig gaat het tusschen de goederen- tuigen der sovjets die aan den bommenregen van de Duitsche stuka's en de artillerie wagens voorwaarts. (Deutscher Verlag-Recla-p.k. Kipper-Pax Holland-c) ten offer vielen. (P. B. Z.-v. Eysden-p.k. Bauer-Pax Holland-c) Ridderkruisdrager general-oberst Lin- demann, de bevelhebber der succesrijke Duitsche troepen aan het Wolchow- front, voor de kaartentafel in zijn frontsector. (Orbis-Holl.-p.k. Rutkowski-Pax Holl.-c) De Hitlerjeugd in den opmarsch der deelnemers aan de groote sportwedstrijden der Hitier-jeugd in het üniversiteitsstadion te Madrid. Zweefvliegtuigmodellen eri zweef vliegtuigen in den stoet. (Schirner-Recla-Pax Holland-c) In Lommerrijk te Rotterdam zijn scherm- wedstrijden gehouden om het kampioen schap van den Nederlandschen Politic Sportbond. Een overzicht tijdens de parthen (Foto Klaver-Pax Holland-c) Geef haar eens ongelijk een pakje J.G. is immers onweerstaanbaar J.G. Shag voor pijp en sigaret: de genotvolste belegging van Uw rookerskaart. J.G. NOG STEEDS DE BESTE N.V. Tobakt/obri jf. GrimO EINDEXAMENS M.T.S. HAARLEM- Geslaagd voor het eindexamen der Mid delbare Technische School te Haarlem: Al'deeling Bouwkunde: D. Brauckmann, J. Hey te Arnhem, A. van Holst, M. A. Joustra, C. v.an Koten, P. A. v. d. Linden te Overveen, A. van Nes, H. Stefels te Heemstede, V. de Vries. J. H. L. Wieringa. Afgewezen geen. Afdeeling Weg- en Waterbouwkunde: D. J. van Baarsen (met lof) te Halfweg, R. Baas te Oudorp, V. E. H. Balma te Sant poort, H. Blauw, J. L. J. Blok te Bergen, G. A. den Duik te 's Gravenhage; M. H. Gehem te Beverwijk, A. van Katwijk te Leiden, J. v. d. Kuil te Velsen, L. Th. Naar (met lof) te 's Gravenhage, B. J. J. Naes- sens, C. Rol, G. J. Schipper te Zaandam, J. Smelik, L. M. Venema te 'sGravenhage, A. Vis te Ouidkarspel, W. J. Th. Vleghert te Bloemendaal, J. A. Weimar te IJmuiden, J. H. Wiersma. J. S. Wiersma, Th. A. van Wijk. Afgewezen: 1. Afdeeling Werktuigboukunde: H. C. van Arum, A. P. van den Berg te Voorburg, F. Beyer te Wageningen, K. Bongertman, C. G. Booy te Velp, J. v. d. Brugghen, K. v. d. Burg te Voorburg, B. E. Busking, H. J. Dengerink te Hengelo, K. H. Felderhof, J. A. Groeneveld te Almelo, H. G. Groot te Allernaar, G. Guffroy te 's Gravenhage, A. Haan te Hengelo, Th. J. P. Heeres te Arn hem, H. J. de Jong, L. P. Jongejans te Den Haag, H. F. Klein te Driehuis, H. Kok te Delft, F, J. Kuijpers, J. van Leeuwarden, B. Leupen, J. Mosk, H. L. Nater, H. C. Nij- huis, te Heemstede, C. Peeters te Amster dam, G. L. Prinsen te 's Gravenhage, J. PI. Romijn te Voorschoten, G. Rootjes te Oude Niedorp, W. A. Sabelis, J. W. A. Scholte te Leiden, J. Schreuder te Leiden, G. A. Schrikker, R. P. Steyn te Bodegraven, Th. H. van Tongeren, A. van Veen te Velsen, J. Winter, J. G. Wormmeester te Terborg, A. Zwartepoorte. C. J. van Zweeden te Goes. Afgewezen: 7. Teruggetrokken: 3. Afdeeling Electroxeohniek: H. van der Boek, F. J. W. de Graaf te Leiden, J. J. W- Hoese te Westerveld; B. Hulsebos te Bloe mendaal, A. Kolster, J. Kroon, J. W. van Maanen, P. J. van Mulligen, J. Oostenrijk te Sassenheim, J. J. Pantekoek te Heiloo (met lof), J. F. W. van Putten, J. Schreu der, J. van der Starre te IJmuiden, J. G. Teunissen, C. Veerman te Tilburg, A. W. M. Verbeek, G. H. Wiltink te Arnhem, G. H. Zweers te Alphen a. d. Rijn. Afgewezen: 2. Teruggetrokken: 1. Afdeeling Scheepsbouwkunde: P. E. En ters te Utrecht, J, Freudenborg te Heem stede, W. P. H. de Jongh, Y. A. Koopmans, J. van Krieken, E. G. Reyners te Amster dam, A. v. d. Schaaft, W. de Widt, H. H. Willemsen te Amsterdam, G. Zwaag te Am sterdam. Afgewezen 3. Afdeeling Vliegtuigbouwkunde: J. Bak, E. Behle, J. G. Blaauboer te Bergen (N.-H.), C. J. M. v. d. Bronk te Bloemendaal, D. P. van Cadsand te Hoek (Z.), Ph. R. Cla- ringbould te 's-Gravenhage, J. Deugd te Alkmaar, G. H. E. Evers te Overveen, C. Hakkesteegt, Th. Hermans, P C, Hopman te Santpoort, M. F. Kann te Heerpsteae, A. Keus te Vlissingen, K. Kok te Groningen, J. C. Kweldam te Schagen. A. M. v. Leeu wen te Leiden, A. A. Leutscher te Gro ningen, A. M. ter Meulen, J. H. Nunninlc, A. Pool te Wassenaar, J. H. Rijnhart te Overveen, L. Toepoel te Bakkum, J. J. de Vuvst. Afgewezen: 5. Teruggetrokken: 3. (De geslaagden, achter- wier naam geen plaatsnaam is vermeld, wonen in Haar lem). RIJWIELDÏEF BETRAPT. De Haarlemsche recherche heeft op 17 Juli j.l. een 30-jarigen Amsterdammer be trapt, terwijl deze bezig was een rijwiel te stelen. Vleeschhal vandaag in gebruik Keurige en doelmatige inrichting. De plannen tot- centralisatie van het disr tributieapparaat hier 'ter stede hebben hun beslag gekregen en met ingang van van daag zullen de distributiebescheiden voor de geheele stad slechts in één gebouw wor den uitgereikt en wel in de Vleeschhal op de Groote Markt. Ongetwijfeld zgl deze maatregel voor dat deel van het publiek, dat ver van de Groote Mai'kt verwijderd woont, eenig ongemak mede brengen, maar daar tegen over .staat. dat vele beweegredenen tot deze céntralisatie hebben geleid, waarbij de eenheid van handelen, controle en veilig heid voor de kostbare distributiekaarten ae voornaamste motieven vormen. De Vleeschhal is tot dit doel speciaal in gericht en er is in alle opzichten rekening mede gehouden, het publiek zooveel moge lijk- terwille te zijn. Teneinde de toeloop te ontlasten en het publiek terwille te zijn, zijn o.a. plannen in voorbereiding om hoof den van gezinnen werkzaam aan groote in stellingen e.d. collectief van distributie bescheiden voor hun gezinnen te voorzien. Het belang van uw kostbare bonnen heeft bij de nieuwe regeling op den voor grond gestaan en daarvoor zal men zich tenslotte gaarne eenige moeite getroosten. Er zij in het bijzonder op gewezen, dat het thans meer dan ooit noodzakelijk is, dat men zich stipt houdt aan den dag, dat uw letter aan de beurt is. Hierop zijn geen uitzonderingen meer mogelijk en ook degenen, die van de ophaaldiensten- ge bruik maken, dienen er rekening mede te houden, dat ook deze diensten aan de vast gestelde letter gehouden zijn. Overigens dient het publiek, gezien-de ervaring, er zich goed van te doordringen, dat deze op haaldiensten geheel voor eigen verant woordelijkheid werken. Hedenmorgen hebben we even een kijkje genomen in het gebouw en daarbij opge merkt, dat alles er keurig uitziet. Er ziin gemakkelijke loketten voor het publiek, terwijl ook de ambtenaren de beschikking hebben over ruime schrijftafels. De geheele binnen-inrichting van het ge bouw is zoo aangebracht, dat er niets „ge spijkerd" zit, zoodat er geen enkele bescha diging aan het interieur kan worden toe gebracht. Het publiek toonde zich zeer ingenomen met dit ruime distributiekantoor, waar ruimte en lidht in voldoende mate aanwe zig zijn. HEEMSTEDE verkoop van grond. De burgemeester van Heemstede, ter waarneming van de taak van den raad dier gemeente, heeft besloten aan ir. A. G. van Hattum, te verkoopen, voor 5.per vier kante meter, een perceel grond groot onge veer 412 M2., gelegen achter diens woning aan de Melchior Treublaan 9, te Heemstede. aankoop grond voor verbete ring heerenweg. De beer J. Zwart te Groningen is bereid aan de gemeente te verkoopen een strook grond ter grootte van ongeveer 90 M2, ge legen vóór het perceel Heerenweg no. 83 voor den prijs van f 12 per M2, onder voor waarde dat de kosten van overdracht, van het verplaatsen van de waterleiding en den walermelerput, van de terreinafsohei- ding e.d. voor rekening van de gemeente komen. Door toevoeging aan den Heerenweg van bedoelde strook grond kan een belang rijke verkeersverbetering tot stand ge bracht worden. De burgemeester heeft daarom besloten tot aankoop van den grond. honden mogen niet los rondloopen. In den loop van dit jaar zijn verschillen de openbare plantsoenen en aan den open baren weg gelegen particuliere terreinen ingericht voor deq verbouw van voedings gewassen. De ligging van deze gronden maakt het noodzakelijk dat maatregelen worden getroffen tegen beschadiging van de gewassen door losloopende honden. Dit doel kan worden bereikt door te bepalen dat gedurende den tijd, dat de ge wassen te velde staan, de honden binnen de gemeente niet los mogen rondloopen. In verband hiermede is de algemeene politieverordening gewijzigd. LISSE personalia. Te 's-Gravenhage is geslaagd voor het examen handelskennis L. O. de heer A. Tielmich te LIsse. LAATSTE NIEUWS Drie Britsclie bommenwerpers neergeschoten. Britsche bommenwerpers hebben in den afgeloopen nacht storingsaanvallen zonder uitwerking ondernomen op Noordwest- Duitsoh kustgebied.,Volgens de thans be schikbare gegevens zijn drie der aanval lende toestellen neergeschoten. Aanvalspogingen van de Britsche lucht macht werden gisteren in het Kanaalgebied door sterke formaties Duitsdie jagers ver ijdeld. Burgerlijke Stand HAARLEM, 18 Juli Bevallen: 16 Juli* R. Abrahamse-Beekman, d. L. W. A, van der Helm-Kenter, d. 17 Juli: G. Baars-Rosies, d. J. Visser-Kamminga, d. P. W. van de Laar-Boesmans, z. 18 Juli: E. M. M. van 't Hof-Witteveen? z. M. M. Stoot- man-Pennekamp, d E. Warmerdam- Poet, z. W. Essenberg-van der Veldt, z. Overleden: D. de Kok-van der Wal, 64 1., idr. Loosjesstraat. J. W., 3 m., z. v. J. W Quadvlieg, Brouwersplein. Q Selis, 30 j., Ha- zepaterslaan. G. Vermeren en H. M.U.L.O.-EXAMENS HAARLEM. Geslaagd voor diploma A: G. Noteboom, E. Slegerist, W. J. Schön, S. Fröhlking en R. L. Meyer, allen te Haarlem, J. P. Zorge, N. van Keulen, Heemstede, J. A. de Korte, J. de Groot A. E. Drijver, M. Farco en Ch. M. Klein, IJmui den, A. A. Gorter, Velsen. Afgewezen 13 candi dates OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. VERPLICHTE ARBITRAGE IN HET LAND BOUWBEDRIJF IN HET ZUIDELIJK HEEL VAN NOORD-HOLLAND, NIEUWER-AM STEL EN DE ZEE VANGD ORPEN. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Vlsscherij maakt bekend, dat het noodzakelijk is gebleken den landbouwers werkgevers, die als georganiseerden zijn aange sloten bij de Landbouw-Crisis-Organisatles voor Noord-Holland, voor zodVer zij een bedrijf ex- plotteeren in. a. het Zuidelijk deel van Noord- Holland (Haarlemmermeer, Houtrak en IJpoldersj b. Nieuwer-Amstel; c. de Zeevangdorpen (Broek In Waterland, Ilpendam Oosthuizen. Marken. Warder, Kwadijk, Mi<tóclie, Edam, Monniken dam. Katwoude). volgésnfr artikel 2, lid 3 der Crisis-Organisatiebeschikking 1939 de verplichting op te leggen arbitrage te aanvaarden ten aanzien van de loonen en verdere arbeidsvoorwaarden voor 1942/43 voor de bij hen werkzame of werk zaam te stellen landarbeiders. In deze arbitrages' is tot arbiter benoemd Mr. H. Bijlcveld te Amsterdam, die zitting zal hou den: voor a. op Vrijdag 24 Juli a.s. te 10.30 uur in het Gemeentehuls te Haarlem; voor b. op Vrijdag 24 Juli a.s. te 12 uur in het Gemeentehuis te Am sterdam; voor c. op Zaterdag 25 Juli a.s. te 15.00 uuv in het Gemeentehuis te Amsterdam. Op bovenvermelde zittingen zullen de betref fende landbouwerswerkgevers in de gelegenheid worden gesteld hun standpunt mondeling uiteen Tel 28080 - HEEMSTEDE te zetten of te doen uiteenzetten. Voor zoover betrokkenen er prijs op stellen van te voren een schriftelijke toelichting in tc dienen wordt hun verzocht deze ten spoedigste ln ie zenden aan het Secretariaat van de Rljksbemiddelaars, Be- zuidenhoutscheweg 87, 's Gravenhage. Ingeschreven als Persbericht No. 1112. L en V| TABAKSBONNENINLEVERING DOOR DETAILLISTEN. 18 Juli. De secretaris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart maakt be. kend. dat detaillisten de ter verkrijging van 3 rantsoenen sigaretten aangewezen bonnen „Tabak R 5" en „Sigaretten R 5" ln het tijdvak van 20 tot en met 24 Juli a.s. bij de plaatselijke distri butiediensten moeten Inleveren ter verkrijging van toewijzingen voor sigaretten. De bonnen „Tabak R 5" en „Sigaretten R 5" dienen gescheiden te worden gehouden van on derscheidenlijk de bonnen „Tabak 36 A" en „Siga retten 36 A". In verhand hiermede moeten de bonnen „R 5" van de tabakskaart en „R 5" van de sigarettenkaart elk op afzonderlijke opplak- vellen worden geplakt; wel moeten zij echter met hetzelfde ontvangstbewijs MD 201 A worden Ingeleverd. De bonnen „Tabak R 5" moeten mat een minimum van 20 stuks, d. 1. 40 rantsoenen worden ingeleverd, de bonnen „Sigaretten R 5" met een minimum van 5 stuks, d.i. 10 rantsoe nen. Beide bonnen moeten ln veelvouden van S stuks, d.i. 10 rantsoenen worden ingeleverd. In dien het niet mogelijk Is een veelvoud van 10 rantsoenen te bereiken, mogen de bonnen „Tabak R 5" 2 rantsoenen) worden aangevuld met bon nen „Tabak 30 A" 1 rantsoen). In zoodanig geval mogen de bonnen „Sigaretten R 5" 3 rantsoenen) worden aangevuld met bonnen „Siga retten 36 A" (- l rantsoen). De secretaris-generaal van het departement van landbouw en visscherij maakt bekehd, dat bij Inlevering van vleeschbonnen door detail- waarde van een vierde rantsoen vertegenwoor digen, met de bonnen „Vleesch 37 B" die een waarde van een half rantsoen hebben, op het zelfde opplakvel mogen voorkomen. De bonnen „37 B" mogen echter daarbij niet tusschen da bonnen „34 B" en „36 B" voorkomen, doch moe ten worden gesorteerd en gescheiden van de an dere bonnen worden opgeplakt. HET AANPLANTEN VAN VRUCHTBOOMEN. De productiecommissaris voor den tuinbouw en de ooftteelt te 's Gravenhage maakt bekend, dat het aanplanten van vruchtboomen ln land en tuinbouwbedrijven slechts ls toegestaan als men In het bezit is van een daartoe strekkende vergunning van de Nederlandsche Groenten- en Frultcentrale. Deze vergunning kan worden aangevraagd bij de afdeeling tuinbouw van de Landbouw-crisls- organlsatle In de provincie, waarin het bedrijf waarvoor de aanplant is bestemd, ls gelegen. Het ter vervanging en aanvulling aanplanten van vruchtboomen ln bestaande boomgaarden kan zonder vergunning plaats vinden. DISTRIBUTIEDIENST HEEMSTEDE—BENNEBROEK Het Hoofd van den Distributiedienst maakt be kend, dat ln het tijdvak van 20 Juli tot en met 8 Augustus de bonkaarten fldo periode zullen worden uitgereikt aan de Binnenweg 160. Tegelijkertijd zal een leder oen servies- kaart ontvangen. Tevens zullen aardap- pelkaarten worden afgegeven. die in het bezit komen van: een bonkaart KL 108 een bonkaart KL 206 een bonkaart KL 306 een bonkaart KL 406 hiervan zullen ontvangen. Houders van L-kaar- ten bekomen bovendien een toeslagaardappel- kgart. Ditmaal behoeven voor aardappelkaarten geen aanvraagformulieren te worden Ingeleverd. Tenslotte zullen nog worden uitgereikt: arbij degenen, twee stuks drie stuks twee stuks een stuks aan kinderen geboren na 1 Aug. 1934, doch voor 2 Aug. 1940 een zeepkaart ET. De nadruk wordt gelegd op het feit, dat on- middlllijk 11a het in ontvangst nemen der kaar ten moet worden gecontróleerd, of alle beschei den, waarop men recht heeft, inderdaad zijn ont vangen. Reclames nadien zijn uitgesloten. Uitreiking van bonkaarten voor bijzondere ar beid (tocslagkaarten zware arbeid) vindt plaat» op 4 en 5 Augustus, '9 middags tusschen 2 en 4 uur aan het kantoor van Merlenlaan 2. Van 27 tot en met 29 Juli moeten collectieve aanvraagfor mulieren door werkgevers van meer dan een man personeel, die reeds ln het genot van toeslag- kaarten zijn, opnieuw worden afgehaald aan het kantoor van Mevlcnlaan 2. Alleenstaande werk nemers behooren eveneens aanvraagformulieren in ontvangst te nemen. Indiening dezer aanvra gen behoort uiterlijk 31 Juli plaats te vinden. Het kanfoor van Makelaars Administrateuren, Dinsdag 21 Juli a.s. wordt geopend hoek Klein Heiligland DOUWE DE VRIES Bouwkundige-Beëed. Makelaar Perseusstraat 59, Telefoon 22163 Telefoon 19670 LUUK KEMPER Beëed. Makelaar Groote Houtstraat 95 B ZONDAG 26 JULI terstond na aankomst van trein 1.46 uur te Driefhuis-Westerveld, bestaat er voor NIET LEDEN dei- Ver. v. Facult. Lijkverbranding gelegenheid een EXCURSIE NAAR HET CREMATORIUM, Umentuinen enz. mede te maken. Toegang-bewijzen worden op schriftelijke aanvraag bij het Afd. Secret, der Ver. Ripperdapark 43, voor zoover er plaatsen beschikbaar zijn. KOSTELOOS toegezonden. 7l.V. Atgemeeiie SCaUcmdsthe Gedempte Oude Gracht 82 Haarlem Telefoon 12874 Verstrekt: HYPOTHEKEN (1e en 2e) en C R E D I E T EN Koopt: HYPOTHECAIRE VORDERINGEN Verduisteren Van 21.51 tot 5.42 u. 21 Juli: zon op 5.42, onder 21.49 uur maan onder 0.54. op 14.35 uur (e. k.) 22 Juli: zon op 5.44, onder 21.48 uur maan onder 1.20, op 15.51 uur. Wilt U een goed loon verdienen in het Oosten Wij bieden U dit aan I Meldt U bij de Gewestelijke Arbeidsbureaux te Haar lem, Amsterdam, Utrecht en Amersfoort, voor opdracht 2520 en bij Baugesellschaft „EIGEN", Keizersgracht 382, Kamers 11 en 12. Amsterdam. „Alweer een handdoek kapot uit de wasch I'\ Het is niet de schuld van de was- scherij Mevrouw. De fout ligt bij Uw man, die zijn scheermesje met dien handdoek heeft afgedroogd. Een klein sneedje in het weefsel wordt in de wasch onvermijdelijk een gat. Zooiets mag in deze tijden niet voorkomen, want de inhoud van Uw linnenkast is thans moeilijk aan te vullen. Daarom is het zaak alles wat scherp is, ook gewone tafelmessen, met een specialen doek en steeds met den scherpen kant naar buiten af te drogen.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 11