mi AFDEELING E 180 MILLIOEN AKKERTJE ovMwm W 1 1 j NEDERL. FABRIKAAT SINDS 1830 STADSNIEUWS SPORT EN SPEL WIEIRIJDEN NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN Van Vliet icederom kampioen. Schulle de beste achtervolger. De nationale wielerkampioenschappen, welke 2aterdag en Zondag in het Olympisch Stadion t« Amsterdam werden verreden, hebben geen ver rassende resultaten opgeleverd. Bij de beroeps sprinters bezet Arie van Vliet uit Woerden nog steeds een bijzondere klasse. Wel trachtte Derk sen het hem zoo moeilijk mogelijk te maken, doch veel kon hij tegen den wereldkampioen niet uitrichten, want in twee ritten bracht de finale de beslissing. De eerste rit was de mooiste, waar bij van Vliet hoog de bocht ingaande fel demar reerde aldus van den kop af een fraaie gedeci deerde oversvinnina behaalde. In de tweede rit gaf Van Vliet zijn Yivaal geheel geen kans. HU dwong Jjerksen den kop te nemen, waarmede "t pielt reeds was beslist. Wel toonde Derksen ook nog de beschikking te hebben over een goe den eindsprint doch tegenover Van Vliet kwam deze vrijwel niet tot zijn recht. Bij de onafhan kelijken evenals bij de amateurs was het kracht- verschil tusschen de finalisten aanmerkelijk minder. Pronk legde hier beslag op den titel der onafhankelijken na een tweetal spannende ritten met Krcmers. Bijster toonde zich sterker dan van Boheemen en behaalde in twee ritten de amateurstitel. Zoomin de kampioen der amateurs als die der onafhankelijken konden het pan Vliet ook maai een oogenblik moeilijk maken. Spelenderwijs behaalde de wereldkampioen opnieuw het kam pioenschap van Nederland. Tweede werd Bijs ter na twee spannende ritten met Pronk. Dit Is reeds de achtste maal dat Van Vliet het algemeen kampioenschap behaalde en de zesde maal dat hij in successie den titel der beroeps- renners kreeg. Zooals Van Vliet zijn superioriteit ln den «print bewees, toonde Schulte zich heer en meester in de achtervolging en in den wed- atrijd over 50 km. zonder gangmaking. Schulte kampioen In de achtervolging. Aan don strijd om het achtervolgingskamploen- achap op Zaterdag namen acht-en-twintig ren ners deel, waaronder verscheldenen, die belang rijk meer presteerden dan men verwacht had. hoewel Gerrlt Schulte met hoofd en schouders boven al die anderen uitstak en den titel won op een wijze, die geen plaats open liet voor twij fel over zijn capaciteiten als achtervolger. Schulte was oppermachtig. Twee jaar geleden bracht hij voor de eerste maal het kampioenschap op zijn naam: ten ge volge van zijn schorsing door de U.C.I. kon hij evenwel in 1941 zijn titel niet verdedigen. Ben van der Voort legde er toen beslag op. die thans den eindstrijd met Schulte bereikte. Daarin nam de Bosschenaar echter op overtuigende wijze re- vanache voor hetgeen hem vorig jaar werd aan gedaan ten koste van den sympathieken IJmuldenaar. Prachtig ging Schulte over het ce ment en in Iedere ronde nam hij meters en al heel spoedig keek hij v. d. Voort ln den rug en in de achtste ronde passeerde hij hem in een phenomenalen spurt. Van der Voort verliet de baan. Schulte ging echter door. Louter uit eer zucht om te onderstreepen. wat de rit reeds ge leerd had; dat hij onder de Nederiandsche ren ners als achtervolger een klasse apart vormt. De Bosschenaar maakte den snelsten tijd van den dag. Zonder tegenstand reed hij zijn twee laai- ste ronden en wat hij daarin liet zien. grensde schier aar. het ongeloofelijke. Een machtige sprint perste hij er tenslote nog uit op de laat ste 200 meter van de 5000. ofschoon zijn tempo toch steeds zeer hoog had gelegen. Zijn tijd was de bekroning van dit fameuze werk; de tijd van een groot kampioen n.l. 6 min. 29 2/5 sec. Gerard Peters, de ex-amateur wegkampioen, die in de halve finale door Ben van der Voort met klein verschil (3 3,'5 sec.) was geslagen, was een van de groote verrassingen van dit tournooi. Hij legde beslag op de derde plaats door een over winning op Groenewegen, die tegen den jongen Haarlemmer geen schijn van kans had cn tegen viel, Peters reed nochtans in dezen kamp om de derde en vierde plaats niet zoo snel als in de kwart finale, waarin hij 6 m. 42 1/5 sec. maakte, tegen 6 m. 51 3/5 sec. in zijn wedstrijd met Groe newegen. Overigens was dit niet verwonderlijk, want zijn tegenstander in de serie der kwart finale, de Zaankanter P. Evers, vroeg van hem veel meer dan Groenewegen. Evers was een der snelsten van dit tournooi. hij maakte na Schulte (6 m. 29 2 5 sec.) en Peters (6 m 42 15 sec.) den besten tijd, n.l. 6 m. 42 3 5 sec., al dient gezegd, dat deze uitstekende prestatie een feil werd in de serie, terwijl Peters en Schulte Juist hun groote successen boekten ln de kwart finale en de finale. De strijd, welke Schulte Zondag leverde om net kampioenschap van Nederland op de baan over 30 kir., zonder gangmaking vergde van hem nog zwaardere prestaties dan gisteren bij de achter volgingen. Men heeft hem dit kampioenschap niet cadeau gegeven. Aanvankelijk deed Deiksen een hard nekkige poging een ronde uit te loopen en hij ging vrij spoedig tot den aanval over. daarbij evenwel niet alleen blijvend, doch spoedig ge volgd door een tiental renners, waaronder Motke, De Best, Pronk. Wijdenes en Bakker. Aanvan kelijk geleek hei of deze poging zou gelukken, ook omdat Schulte spoedig met bandenpet^ te kampen had. Toen deze evenwel opnieuw 1TT de baan was, werd spoedig eën hardnekkige achter volging ingezet. Nog voor de helft van den wed strijd, waarin met een gemiddelde van 44 km. werd gereden, werd de kopgroep ingehaald. Toen nog 30 ronden gereden moesten worden zag Schulte de kans schoon en trok er tusschenuH, direct gevolgd door v. d. Voort. Zij slaagden er ln een halve ronde uit te loopen. Toen nog 17 ronden gereden moesten worden, kon v. d. Voori het tempo van Schulte niet volgen cn zakte af om zich aan te sluiten bij Pellenaars en Van Amsterdam, die eveneens waren ultgelooopen om Schulte te achterhalen. Nu werd door dtt drie tal een hardnekkige strijd gestreden met Schulte. die van geen wi;ken wist en tot steeds grootere Inspanning gedwongen werd, waardoor hij nog voor den finish de staart van het veld te pak ken had. De uitslagen waren: Achtervolgingslournool finale: 1. en kampioen G. Schulte 6 nt. 29 2 5 sec 2. B. v. d. Voort (in- gelcopen en opgegeven); 3. G. Peters. 6 m. 513 5 Sprint amateurs: ie manche: 1 C. Bijster 14 sec 2. M. van Boheemen. 2e manche: 1. C. Bijs ter 13 sec.: 2 M. van Boheemen. Kampioen: C Bijster, Haarlem Sprint onafhankelijken: finale le manche: I. j. Pronk 14 sec.; 2 Kremers. 2e manche: 1. J. Pronk 13 2 5 sec 2. Kremers. Kampioen J. Pronk. Hetioo. Cor de Best werd 3e. Sprint professionals: finale le manche: 1. A. G. van Vliet 1315 sec.; 2. J. Derksen (op l'-j wiel). 2e manche: 1. A. G. van Vliet 13 sec.; 2. J. Derk sen. Kampioen: A. G. van Vliet. Woerden. Algemeen sprintkampioenschap: le manche: 1. C. Bijster 14 1/5 sec. Totaal uitslag: 1. A. G. van Vliet 4 p.; 3. C. Bijster 2 p; 3. Pronk 0 p. Indlvidueele wedstrijd over 50 km.: 1. en kam pioen G. Schulte 1 uur 7 min. 8 sec.; 2. op ong. 125 m. B. v. d. Voort; 3. A. van Amsterdam; 4. C. Pellenaars. Wedstrijd voor amateurs: finale: 1. Hoek 8 p. 8 m. 38 sec.; 2. J. Middelink; 3. Oomen. M.U.L.O.-EXAMENS HAARLEM. Geslaagd voor diploma A: L. L. A. Boer- ma. G. Dikken, Tr. Bergman, J. Brussee, H. Kiel, G J. Kraam winkel en K. F. Poest- koke. Haarlem, J. den Hollander, W. Koster, H. Nap en P. van Deyck, IJmuiden, J. B. Grevcnstuk. Z.vanenburg. G. Kilwingcr, Hoofddorp. H. Moolhuysen, Aalsmeer. P. J. Faauwe, Santpoort, Th. G. Krauweel. Ben- neoroek, C. J. Harmeiier. Haarlemmerliede, G A. Trebert, Driehuis. Afgewezen zes can didates Geslaagd voor diploma B: G. Post en A. J. Tellier. IJmuiden. AGENDA MAANDAG 20 JULI. Luxor-Theater: „Pygmalion", 2.30, 6.45 en 8.45 uur. Alle leeftijden. Frans Hals Theater: „Bruidegom Ln angst", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Toeg. 18 jaar. Palace: ,.De getrouwde verloofide". 2.00, 6.30 en 8.45 uur. Alle leeftijden. Rembrandt: „Dijk in gevaar". 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Alle leeftijden. Moviac: „De gelaarsde kat". 10, 12, 2. 4, 7 en 9 uur. DINSDAG 21 JULI. Groote Kerk: Orgelbespeling 89 uur. Bioscopen: Middag- en avondvoorstellingen. W n. Hoofdredacteur: J. V. Bnudcwyns, Haar lem. Plaatsvervangend Hoofdredacteur: F. C Derkv Haarlem (afw.). Chef van Dienst en Stad S R. Kuiper. Haarlem. Sport cn Stad A Over- mcer. Heemstede (afw). Buitenland J. Cf. va der Laag. Heemstede. Haagsch Redacteur; B KoiNten. Den Haag. Binnenland- J. A. Steen Jr. Zandvoort. Nieuws- en reportage voor Velsen er omgeving: J. J. t' van Baarsel. IJmuiden. Advcr tenues: D. A. J. Spek. Haarlem. HONKBAL Ajax leidt in de eerste klasse. V.V.G.A. en Schoten hebben ditmaal voor een verrassing gezorgd, door aan de leidende negen tallen van Ajax en Haarlem 2 winstpunten t« ontnemen Zaterdagmiddag speelde ten eerste de G. A., gelijk tegen Ajax. waardoor Haarlem en Ajax Vveet gelijk stonden, maar Zondagmor gen presteerde de Schotenploeg het om De Mon en zijn mannen met 7—2 klop te geven. De Ajaxie- den hebben hierdoor met 2 punten voorsprong de leiding in de eerste klasse. De kampioenscandi- daal voor de overgangsklasse H.C.K. moe: eens na een uitstekend gespeelden wedstrijd tegen A.F.C. een veer laten. De 2—1 uitslag zegt genoeg voor het gehalte van het vertoonde spel by dezen wedstrijd. SCHOTEN—HAARLEM 7—a De terugkeer van Hoogendijk in het Schotei negental is voor zijn ploeg en voor hem zelf eei succes geworden. Niet alleen dat de Schoten werper, die enkele wedstrijden niet opgesteld was. met goeden slefin van zijn velders een be langrijken wedstrijd heeft gewonnen, ook voor zich zelf heeft hy zich volkomen voor de honk- balsport gerehabiliteerd. Schoten nam in de der de innings reeds een 2—0 voorsprong door honk- slagen van Klinkenberg en Kessens. In de vijf de beurt kwam de score voor Schoten op 7—0. toen De Mon enkele vrije loopen toestond. Geurts een prachtigen twee honkslag gaf en Huntk een foutigven aangooi deed naar het eerste honk. Reeds was op veel Schoten-gezichten de gedachte aan een no run zege te lezen, toen de Haarlemmers in de zevende innings van een in zinking van Hoogendijk profiteerden door op slagen van Voetelink en invaller Traksel een tweetal runs tegen te maken. Ook in de achtste innings kwamen de honken weer vol. maar met goeden vangbal maakte linksvelder Alkema een einde aan deze slagbeurt. De werpersprestaties waren: De Mon: slag, 4 x 4wijd en 5 h.s. tegen, Hoogendijk 14 x 3 slag, 10x4 wijd en 6 h.s. tegen. Schoten 002 0 5000 - Haarlem 000000200 E.D.O.—H.H.C. 8—5. De tweede plaatselijke wedstrijd was veel minder gehalte dan de andere. Het werpen van de reserve pitchers, Hofstia en van der Bom van E.D.O. en Kleve voor H.H.C. was niet van eerste klasse gehalte. Het goed sluitende veld werk van beide negentallen en de aardig gelijk- opgaande score verhoogden echter de aantrek kelijkheid. Door een te wilden gooi van achter vanger Baas kreeg E.D.O. reeds direct een 2—0 voorsprong. Door een listigheidje van Van dei- Putten werd het 3—0 in de derde innings. H-H-f. profiteerde van een aantal vrije loopen van Hof- stra. In de gelijkmakende innings kwam door een honkslag van Odental de stand op 4—2. Door slagen van Odental en Kr. Zandstra werd het in de zesde innings 0—2 voor E.D.O. De roodwitten sloegen in de volgende Innings echter ook raak en verzamelden drie punten, voordat Van der Born, die het werpen van Hofstra overnam, een einde aan deze innings kon maken. In den laat ste slagbeurt vergrootte. E.D.O. den voorsprong op een prachtigen tweehonkslag van Van der orn nog tot 85. De werpersprestaties waren: Kleve 9x3 slag, x 4 wijd en 9 h.s. tegen. E.D.O.-werpers 8x3 slag. 13 x 4 wijd en 7 h.s. tegen. E.D.O. 201102002' H.H.C. 000200300' DE OVERIGE UITSLAGEN lste klasse; Ajax—V.V.G.A. 7—7. Ov. klasse: A.F.Cj»-H.C.K. 2—1; Zeeburgia—Hilversum 6—5; E.D.O. 2—D.O.S. 8—18. 2 B.: H.H.C. 2—Blauw Wit 2 5—16; T.Y.B.B.- Kruisster 6—6: Haarlem 3H.D.M. 18—6. 2 C R.C.H. 2O.V.V.O. 3—9. 2 D: H.H.C. 3—Spartaa, 62; Watergr.meer—Z.R.C. 22—5; V.V.G.A. 2- Schoten 2 11—12. Derde klasse Haarlem: H.C.K. 3—T Y.B.B. —11; R.C.H. 3—T.Y.B.B. 2 19—6; T.H.B. 2—Ken- nemerland 1 526; E.H.S. 3E.D.O. 6 212; Schoten 4—H.H.C. 5 12—2; H.F.C. Haarlem 3— Keil- nemerland 1 0—38; Kennemerland 2—H.F.C. Haat- lem 4 18—14; E.D.O. 6—H.C.K. 4 17—5; Schoten 3 •T.H.B. 2 11—3; Beverwyk 2—T.Y.B.B. 3 10—14: .B.C. 1—Schoten 6 36—8; E.H.S. 3—Strawberries 19—16. ZEILEN De Kaagweek 1942 Bijna 400 deelnemers. Nog nooit mocht de Kaagweek zich in een dergelijk aantal inschrijvingen verheugen als dit jaar; ruim 400 voor de nationale wedstrij den en meer dan 50 voor de onderlinge. Voor de jubileerende vereeniging „De Kaag", die nu 25 jaren geleden den grondslag legde voor dit zeilersfestijn bij uitnemendheid, werkelijk een fraai succes. Vrijdag was geheel gewijd aan de team- en eenman-wedstrijden en het was juist de ver eeniging De Kaag die met de meeste prijzen ging strijken, want de gebroeders Nauta zorgden voor een overwinning in de 12 M2. klasse terwijl het nummer 12 voetsjollen even eens door de Kaag gewonnen werd, met 56,1 resp. 61 punten. Amsterdam zegevierde bij de Olympiajollen met 61 p. Van de eenman-wedstrijden zij nog speciaal gememoreerd dat in de valkenklasse op den eersten prijs beslag werd gelegd door mevr. Rilman de praaff; werkelijk een zeer mooie prestatie. De Zaterdag, de eerste dag van de natio nale wedstrijden, verliep, begunstigd door uitstekend zeilweer, zonder buitengewone verrassingen. Zondag bracht het traditioneele Kaagweekweer, waardoor van vele klassen, de sharpies, slechts een gedeelte der in geschreven schepen aan den start verscheen Tengevolge van averij moesten nog verschei dene deelnemers verder de wedstrijden op geven, want masten gingen overboord en'zelfs erdwenen twee valken in de golven! Voor de uitslagen van Zaterdag en Zondag venvijzen wij naar 't avoridblad van morgen. ROEIEN Jeugdwedstrijden op den Amstel. Het Spaarne weerde zich. De roei-afdeellng van de A. M V. J. te Am sterdam organiseerde Zaterdagmiddag op den Amstel landelijke jeugdwedstrijden. De uitslagen waren: Snelroeien voor jongens 17-18 j. jp over- naadsche vieren; 1. Het Spaarne, 2 De Hoop. Stijlroeien voor meisjes van 17-18 j. in oefengieken: 1. Het Spaarne 78 p., 2. A. M. J. 2e ploeg, 75 p. Stijlroeien voor jongens van 14-16 jaar in oefengieken: 1. A. M. V. J. 34 p., 2. „De Drie tand". Snelroeien voor jongens van 14-16 jaar in oefengieken: 1 A. M. V. J., 2 „De Drietand". Stijlroeien voor meisjes van 14-16 jaar in oefengieken: 1 A. M. V. J. 77 p., 2 Z. Z. V. Zaandam 71 p. Stijlroeien voor jongens van 17 en 18 jaar in oefengieken: 1 A. M. V. J. 28 p.{ 2 Het Spaarne 27 p. Snelroeien voor jongens van 17 en 18 jaar in oefengieken: 1. Het Spaarne, 2 A. M. V. J Snelroeien voor jongens van 17 en 18 jaar in achtriemgieken: 1 Het Spaarne, 2 De Hoop. ryEiuntuiM (Bedrijfsschade en Huurderving) Het verzekerd bedrag dezer afdeeling bedraagt thans GULDEN De afdeeling E is gevestigd te ROTTERDAM Meent 94, Minervahuis II, Tel. 21718 Gevolmachtigde voor Amsterdam: FIRMA TOLLENAAR WEGENER Rokin 75-79 Telef. 42006 WINDHONDENRENNEN Tweede windhondencourse. Flying Baldwin wederom geklopt. Voor de tweede maal in dit seizoen orga niseerde de Alk maar se he windhonden-ren- creenigtng Zondagmiddag op het RCH-ter. rein een windhondencourse en wedeTom was de belangstelling van dïe»n aard, dat het niet verbaasde, dat de voorzitter der or- ganisecrende vereeniging, de heer H. J. Li zé, na afloop van de geslaagde wedstrij den bekend maakte, da.t nog een derde course en dan wel op Zondag 9 Augustus a.s. in het Heemsteedsche Sportpark za! worden gehouden. In de course voor Greyhounds klasse B. ras de reus onder de windih.onden, Berlios an de' Kaasstad, favoriet. BerMos won den •etsten halven eindstrijd in 2 3.6 sec. en scheen een grootem concurrent te krijgen in Fair Girl, die deiv 2den halve eindstrijd in 2 3.4 sec. won. In de finale was Berlios op zijn best en won op overtuigende wijze. De course Greyhounds klasse A bracht ier kampioenshonden in de baan. Alle vier deze honden, Carla Scott (kampioen van Noord-Holland), Flying Belwin (kampioen an Nederland 1941). Aranka Belwin (kam pioen van Nederland 1940) en Bluedon's Golden Gem (kampioen van Utrecht) plaatr sten zich in de finale. Aranka Belwin. die ioh reeds ln den halven eindstrijd onder scheidde. door in 22.6 sec. de snelste tijd an den dag te zegevieren, liet al zijn ooncurren-ten achter zich. De kampioen. Flying Belwin. moest zelfs nog zijn meer dere erkennen in Cinderella van de Uile- boomen. In de course Whippets A klasse zorgde FTeekkd (eigenaar F. J. Ancher te Den Haag) voor een verrassing door de kam pioenshonden Luuk en Sherl'ey achter zich te laten. De hindernisrace voor Greyhounds was ederom een bijzondere aitractie. Cara. die ln den eersten rdlt vrijwel gelijk met Timco door den finish ging, klasseerde zioh in de beldo overige ritten zoo goed (twee tweede plaatsen achter Barco), dat hij met een to taal van vijf punten voor zijn baas den prijs ln de wacht kon sleepen. De uitslagen waren: Greyhounds klasse B: Greyhounds klasse A: Finale: 1. Aranka Belwin: 2. Cinderalla in de Uileboomen; 3. Flying Belwin. Whippets klasse A: Finale:. 1. Freekki, 2. Luuk. 3. Sherley. Hindernissen Greyhounds: Eerste rit: 1. Cara; 2. Timco; 3. Treska. Tweede rit: l. Barco: 2. Cara. 3. Timco. Derde rit: 1. Barco, 2. Cara. 3. Timco. Totaal: 1. Cara met vijf punten: 2. Barco met zeven punten; 3. Timco met acht punten GOLF Gisteren werden op de banen van de Ken- ler Golf en Country Club te Zandvoort wedstrijden gespeeld om het kampioen schap van Nederland voor professionals en amateurs. Het was een 36 holes medaldlay Er waren 26 Inschrijvingen. waarvan 16 profs en 10 amateurs. .1. Riihl (Rosendaelscihe G. C.) slaagde er in met 4 slagen voorsprong als eerste te ein digen (74, 76. totaal 150). Tweede werd C. mer Noord wijksche G. C.) met 77. 77, totaal 154. Als derde en vierde ednd.igden J. Cramer (78. 84) en Ottenvanger (79. S3), beiden niet 162. Vijf en zes werden J. Blans- r (SI. 82) en A. Stoop (78. S5>. belden met 163. De twee best geplaa</»te amateurs waren lhr. ntr. A. Calkoen van Dimmen (Df#Pon) (85, S3) en mr, O. van Zinnicq Bergmann (De Dommel) (82, 86). beiden met 168. Derde werd M. Wetselaar (Kennemer G. C.) (85. 84, totaal 169). Bowlingcijfers: Sodderland 7—26; Schmemk 010. NEDERL. CRICKET BOND. District Haarlem. CVH 3— Rood en Wit 4. Na een verloren toss moet Rood en Wit 4 eerst batten en slaat 153 runs bijeen voor 3 wickets, waarvan drs. W F. Bok een uitstekende 39, P. Freni 33 n.o. en Berendsen 24 n.o. Mr. Extra 41. Van Lange- laar 3 v. 66. C.V.H. 3 kwam tot 60. Langelaar 17 n Van der Pas 23. A. Berendsen 4 v. 31 en r. F. Thiel 5 v. 22. Rood en Wit 5—Bloemendaal. Rood en Wit 5 faande op den Bloemendaal-aanval en zat voor aan den kant. W. F. Honig 16. J. Beijk 6 v. 25. Kesting 4 v. 18. Bloemendaal sloot op 85 v. 4. W. Roozen 20. J. Beijk 34. J. Roozen 15 n.o. G. Kesting 10 n.o. E. Peereboom 1 v. 21 en R. Thesen Ender 3 v. 19. Haarlem 4—Haarlem 3. Haarlem 4 trok het eerst naar de wickets en scoorde 50 runs. O. Abendanon als gast 17. W. van der Werff 1 W. Onkenhout 4 v. 15. J. P. v. Balen Blank' v. 17 en F. C. Jaski 2 v. 7. Haarlem 3 sloot op v. 2. W. F. van der Lee 18 n.o. W. van der Werff een' harde 28 en R. Heijdeman 11 n.o. A van der Wal 1 v. 18. Stand t.m. 18 Juli: C. H. 5 4 0 1 8 1.60 Rood en Wit 4 7 5 0 2 10 1.43 Haarlem 3 5 3 0 2 6 1.20 H. 3 7 3 0 4 6 0.86 Bloemendaal 5 2 0 3 4 0.80 Rood en Wit 5 6 2 0 4 Haarlem 4 5 10 4 Waarom? Als er AKKERTJES zijn, die de pynlflke boeien verbreken, het hoofd weer helder maken binnen 'n kwartier. De Nederiandsche Pijnstiller CRICKET EERSTE KLAS. ROOD en Wit—VRA. Gewonnen door Rood n Wit met 43 runs op de eerste innings. Innings Rood en Wit- P. A. L. van Bueren c van aMrken. b. H. Klink 0; J. J. de la Mar b. H. Klink 6; R. Kramer b. J. Peters 1; A. Th •an Baasbank b. J. Peters 4; P. C. Hagenaar c. Jibben b. J. Peters 2: J. L. Sanders b. H. Klink 0; P. Ligtenstein l.b.w. H. Klink 12; J. Meeuwenoord run out 35; J. H. Nijhuis b, Klink—4; J. E. C. Schmeink c. R. Popping b. C. Jibben 38: L. J. Sodderland not out 5. Exera's 3. Totaal 110. Bowlingcijfers: H. Klink 5—37; J. Peters 3— 50 en C. Jibben 1—20. Innings VRA: D. van der Harst c. A. Th. van Baasbank b. P. C. Hagenaar 9; J. Smits b. L. J Sodderland 10: W. Klimmer c. P. A. L. van Bue- Hagenaar 0; D. Ingelse c. 'J. H Nijhuis b. L. J. Sodderland 21; B. van Marken c. and b. P. C, Hagenaar 0; J. Peters b. L. J. Sod derland 3; F. Popping not out 22; C. Jibben l.b.w Sodderland 0; H. Klink l.b.w. L. J. Sod derland 0; R. Popping b. L. J. Sodderland 1; F Altes b. L. J. Sodderland 0. Extra's 1. Totaal 67. 1 0 4 2 0.40 AD SPIRANTEN. Haarlem—C. C. W. a. Haarlem: 77 v. 9. Va nier 30. D. Kost 22. D. Groot 4 v. 17. P. Lokman Toorren 1 v. 17. H. Arends 1 5. C. C. W. a: 78 v. 9. P. Lokman 54. N. o. Groot 14. Vanier 8 v. 30. D. Kost 1 v. 35. -Haarlem. Haarlem: 125 v. 4. Va nier 42. Kost 25. A. van der Wal 31 n. o. D. v. d Peijl 12 n. o. R. v. d. Toorren 1 v. 35. H. C. Nij huis 2 v. 48. J. Hulsebos 1 v. 18. C. C. W. b: 16. Vanier 1 v. 0. Kost 3 v. 2. J. Lanting 2 v. 7. J Maas 3 v. 7. Rood en Wit a—Rood en Wit b: Rood en Wit a. J. van Eek 16. Hans Winter 12. P. C. Bard 2 1. L. Mac. Neill. 5 v. 7. E. Koning 2 v. 7 Rood en Wit b: 38. Hein Winter 12. D. Mees 5 v. van Eek 2 v. 9. Hans Winter 1 v. 6. NEDERL. CRICKET BOND. District Haarlem. Seer. A. W. Roggeband, Prinsessekade Tel. 14892. Wedstrijd programma voor Zaterdag 25 Juli. R. C. H.—C. V. H. 3 terrein C. V. H. Haarlem 4—Bloemendaal Rood en Wit 4—Haarlem 3 Mededeeling: De wedstrijden van Zaterdag 11 Juli zijn verregend. c. C. W. b: 16 verliest met 109 runs van Haar- 9 v. 9 wint met l r lem 125 Rood en Wit a en Wit b 38 v. f V. R. A. 3—Haarlem 2. Gewonnen door V. R. Aj»3 met 15 runs. V. R. A. 3 le innings 81. Haar lem 2. le innings 66. TENNIS DE NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN In Scheveningen werden Zaterdagmiddag de halve eindstrijden in de verschillende nummers voor het nationale kampioenschap gespeeld, n.l. die in het dames dubbelspel, waarin de kampioenen mej. Rollin Couquer- que-mevrouw Van Berkel zich handhaafden, zonder dat zij in de vier ronden een set heb ben verloren. De beide halve eindstrijden \n Het heeren enkelspel gaven een groot overwicht van de winnaars, resp. Hughan en Teschmacher. In het dames 3nkelspel een verrassing: mej. Van de Wal, de 15-jarige kampioene van Am sterdam, die algemeen als finaliste en tegen standster van mej. Rollin Couquerque schouwd werd. verloor na een langen, echter lang niet altijd fraalen strijd, van mevrouw Vleugel-Schutter. De uitslagen waren: Heeren enkelspel, halve eindstrijd: D. Tesch- macher sl. J. Bouman 6-1, 6-1, T, Hughan sl. den Hoed 6-1, 6-3, Dames enkelspel, halve eindstrijd: mej. Rol lin Couquerque sl. mej. Klein 6-0, 9-7, mevr Vleugels-Schutter sl. mej Van de Wal 10-8 4-6, 6-3. Heeren dubbelspel, halve eindstrijd: Karsten- Teschmacher sl. Hoeke-Boufhan 2-6. 6-2. 6-2, Brouv/prs-v. d. Kruk sl. Den Hoed-Went 6-3. 8-6. Eindstrjjd Zaterdagmiddag gestaakt. Zon dag werd deze partij verder gespeeld, waarbij Karsten-Teschmacher jhr. de Brauw en v. d Kuile met 6-1, 6-1, 4-6 en 6-3 sloegen. Dames dubbelspel, eindstrijd: mej. Rollin Couquerque-mevr. Van Berkel sl. mej Knot- tenbelt-mevr. Jonquiere 6-4, 6-3. WATERPOLO •T Y—H. P. C. 2—2. Na een sensationeele wedstrijd tegen het lei dende zevental in de le afdeeling is de H.P.C. er niet in geslaagd meer dan een gelijk spel te be- echten op het terrein van het Sportfondsenbad te Amsterdam, waarop het Y zoozeer is inge speeld. Onmiddellijk werd van beide zijden een moor dend tempo ingezet, waarbij beide partijen elkander niet het minst toegaven. Bij een scrim mage voor het Y-doel slaagde de H.P.C.-mid ivoor De Geest er ln, in uiterst moeilijke iivie den bal een ondeelbaar oogenblik vrij te krijgen. Hij had evenwel het leder niet geheel onder contröle en zijn vliegend schot was on zuiver en verdween over de doellat. Het Y kroop hier door het oog van den naald. In den verderen wedstrijd gaf Kohier hem geen kans meer en hoezeer De Geest zich dan ook in spande, Köhler bewaakte *hem zoo goed dat van zijn hand geen doelpunten kwamen. Uit een cor ner kreeg de Y-middenvoort den bal goed aan- aanhang wist deze den bal in het H.P.C.-net te deponeeren (1—0). Braam van H.P.C. en Rootse- laar van het Y verlieten hierna het water we gens verzwemmen. Na de rust ontsnapte Matt- ritz aan Mayer en met een schitterende rush kon hij den gelijkmaker scoren. Kort daarop was het Rootselaar die uit een fel schot het Y opnieuw de leiding bezorgde. H.P.C. zette alles op het spel om den gelijkmaker te scoren. Toen een der achterspelers van het Y te zwaar optrad, zond de scheidsrechter hem uit het veld en uit de hier voor gegeven vrije worp voor de Geest, kon Kioots de partijen op gelijken voet brengen (2—2). Met dezen stand kwam het einde. De stand in deze afdeeling is thans gesp. gew. gel. verl. pnt. 8 4 4 0 12 U. Z. C. Star Nereus ATHLETIEK NIEUW WERELDRECORD Or DE 1500 M. BERLIJN. 19 Juli. De bekende Zweed- sche athleet Gunder Hagg heeft binnen den tijd van drie weken opnieuw een wereld recordtijd gevestigd. Hij verbeterde zijn ouden tijd op de 1500 meter (3 min.^47.6 sec.) door in den nieuwen wereldrecordtijd te loopen van min. 45.8 sec. Het laatst erkende wereldrecord op de 1500 meter werd door den Nieuw-Zeelander Jack Lovelock gevestigd tijdens de Olympische spe len te Berlijn met een tijd van 3 min. 47,8 sec ONDERLINGE WEDSTRIJDEN H. A. V. HAARLEM Bij de Zondag gehouden onderlinge wedstrij den, werden de prestaies door den wind en zach te gaan zeer beïnvloed, hoewel er toch nog enkele goede prestaties waren o.a. L. Brouwer won het hoogspringen met 1.70 en verspringen met 6.37, H. de Roode won de 400 M. hardloopen in 52.7 en e 800 M. in 2 min. 4.9 sec. De voorn, uitslagen zijn: Verspringen: L. Brouwer 6.37. Lamoree 6.11, G. Erlings 5.58. Willems 5.45. Discuswerpen: Mulder 36.36, Olffen «3.85 100 M. C: Belle 12.1, Pietcisen 12.3. ïoo M. Junioren: Silver 12.8. «Sevens 13.1. 10 OM. A: v. d. Waal 11.8, v. Geenhulzen 11.9. 400 M: De Roode 52.7, J. Brijs 53.6 800 M.: De Roode 2.4 9. Brijs 2.7.1. 1500 M.: Walgien 4.29.8, Lenselink 4 33. 5000 M.: Hagtinglus 16.58, Joustra 17.14. Kogelstooten: Lamoree 11,42, v. Olffen 10.92. Speerwerpen: Rinkel 41.30. Wernik 39.69. Hoogspringen: L. Brouwer 1.70, Lamoree 1.65. Verspringen Junioren: Soomer Jr. 5.16. Silver ZWEMMEN nationale wedstrijden ix xijk*Erk Zaterdagmiddag stond' het Veluwsche stadje Nijkerk in het teeken van de natio nale zwemwestrljden van „Flevo". De or ganisatie was uitstekend, dank zij de mede werking van de gemeentelijke autoriteiten. Per boot begaf men zich naar zee, waar de 3 km. tooht voor heeren. de 2 km. toch voor dames en ee.n 2 k,m. prestatietocht voor overige deelnemers zou plaats hebben. De wedstrijden hadden'een vlot verloop. Vele deelnemers moesten den strijd staken in ver-band met de lage temperatuur van het water. De uitslagen luiden: 2 km. dames: 1. mej. C. Kraft (Haarlem) 44 min. 17 sec.. 2. mej. D. Michels (UZC) Utrecht. 3. mej. G. v. d. Sanden (ODZ) Rot terdam, 4. mej. C. Staudt. (KZC) Hengelo, 5. mej. D. Heeselaars (ODZ) Rotterdam. 3 toni. wedstrijd heeren: I. J. van Merke- steyn (Haarlem), 1 uur 1 min. 37 i J. W. F. Göbel (Nereus) Zaandijk, 3 Groot, ('t IJ) Amsterdam. 4. A. F. Ruim- sehotel (HZPC) den Haag. 5. J. H. W. Rühl (AZ en PC) Amersfoort. Voor den 2 km. prestatietocht dames startten 72 deelneemsters, waarvan 60 den tocht volbrachten. Voor den 2 km. presta tietocht heeren startten 111 deelnemers; 43 olibrach-ten den tocht. Voor den 2 km. pres tatietocht voor niet-leden van den N. Z. R. B. gingen tien deelnemers te water; vier vol brachten den tocht. NATIONALE WEDSTRIJDEN VAN U.Z.C. Ondanks het koude water zijn de zwemwed strijden van U. Z. C. te Utrecht geslaagd. In de 200 m. schoolslag 'wist t. Bijland te win nen voor Haverlag, terwijl Jopie Waalberg de derde plaats bezette. In de 5 maal 50 m. esta fette klopte U.Z.C. het Haagsche H.Z.-P.C. KEGELEN ZEVENSTEDENONTMOETING TE HAARLEM.' Et- bestaan plannen in September een zeven- stedenontmoeting te houden, waaraan zullen deelnemen Amsterdam, Alkmaar. Delft, Den Haag. Rotterdam. Utrecht en Haarlem. DE DISTRIBUTIEBONNEN Artikel Bon Kaart Hocvcelh. t /in AiutlapiKtlcn 37 A Aard. 1/4 kg. 25 Juli Beschuit 37 Besch. 75 gr. 25 Juli Bloem 34 3 t/m 34 6 Algem. 100 gr. S Au? Boter 36 Bot/Vet 125 gr. 26 Juli Boter 2-35. 2-36 Reserve 125 gr. 1-2 Sept Boter 3-35, 3-36 Reserve 125 gr. 12 Sept Boter 4-36 Reserve 125 gr. 12 Sepc Braiulsl. 01 t/m. 0 BV Brandst 1 eenh.. 30 April '41 Brood 37A Brood 400 gr. 25 Ju!t Brood 37B Brood 50 gr. 25 Juli Chocolade 36. 37 Versn. 100 gr. 8 Aug Cigaretteu 37 A Tabak 20 st. 25 Juli Cigarillos 37 Tabak 10 st. 25 Juli Eerdicidtozeep 335 Alg. 28 7.5 gr. 16 Aug Ucnheidszeep L Zeeo 28 a 7 5 gr. 15 Au? Gort 341 Algem. 123 gr. 8 Au? Havermout 340 Algem. 250 gr. 8 Aug, Jam 339 Algem. 500 gr. 8 Aug, Kaas 34 7 t/m 351 Algem. 100 gr. 8 Aug, Koffiesur. 33S Algem. 250 gr. 5 Sept, Maïzena 352 Algem. 100 gr. S Aug, Meel (gem.) 342 Algem. 125 gr. 8 Aug, Melk 36 t/m. 39 A Melk 31/'-' L. S Aug, Melk 3 6 t/m 3!)B Melk 3/4 L. 8 Aug, Petroleum 01 Petr. 2 L. 22 Aug Peulvr, 340 Algem. 250 gr. 8 Aug, Rijst 4-33, 4-34 Reserve 250 gr. 8 Aug, Scheerzeep U Textiel 50 gr. 31 Aug, Servies 1-30 t/m. 1-32 Reserve 1 lint. 8 Aug, Servies 2-30 t/m.. 2-32 Reserve 1 pnt. 8 Aug, Servies 3-30 1/ 3-32 Reserve 1 onf. 8 Aug. Servies 4-30 t/m. 4-32 Reserve 1 put. 8 Aug. Siga ren 37A Tabak 5 et. 25 Juli Suikerwerk 3 39 Versn. 100 gr. 8 Aug. Suiker 337 Algem. 1 kg. 8 Aug, Tabak 37A Tabak 25 gr. 25 Ju!i Toiletzeep L Toiletz. 75 gr. 15 Aujj Vermicelli 352 Algem. 100 gr. S A lit, Ylecsch 37A Vleesch 100 gr. 25 JuH Vleesch 37B Vleesch 2 5 gr. 25 Jull Waschjjoeder 336 Algem. 250 gr. 15 Aug. Waschpoeder L Zeep 250 gr. 15 Aug, GOOI GUN mer Dot is het devies, f! óók voor de be kende Stark's tandpasta. Lever Uw oude tube (met dop) bij Uw winkelier in 1 GROOTE TUBE 30 CT. Uitreiking distributiebescheiden. Thans r de Vleeschhil. „Het kind van de buurvrouw". Ensemble Bouber. Eenige jaren geleden heeft Aaf Boubr haar plankenjubileum gevierd in „Het kind van de buurvrouw", een béwerking van Johan Elsensohns roman „Arie" door Her man Bouber. Sedertdien heeft het stuk alom in den lande een doorslaand succes behaald mede door de knappe creaties van enkele leden van het Ensemble Bouber. spelers die het volksdrama volkomen beheerschen en die zich met liefde wijden aan hun taak. Men moet zich vooral buiten Amster dam even „instellen" om dit rauwé volkstooneel te kunnen waardeeren. Het wat Potgieter genoemd zou hebben een, copy des dagelijkschen levens in de donkere wijken der hoofdstad. Tante Da, Arie df Waterduiker, moeder Scheffer. de „dra gonder" het zijn allen typen die geen blad voor den mond nemen en zoodoend' de copy nog treffender maken. Het was jammer, dat het gezelschap he' drama in de Concertzaal moest spelen. Vee1 van de realiteit ging verloren door de ge brekkige tooneelaccomodatie aldaar, vee' van de inngheid der beste tafereelen in de holle ruimte van de vierkante zaal. Die overigens vrij goed gevuld was. Terecht is echter ook deze voorstelling een publiek succes geworden. Aaf Bouber gaf met dezelfde innerlijke bewogenheic" als voorheen de goede tante Da en Anni' Verhulst, wier naam op het programma prijkte, werd zeer goed vervangen door eer actrice, die de juiste accenten wist te geven aan de onbetrouwbare Lien. „Het kind var de buurvrouw" is in den loop der jaren te populair geworden, dat dat wij er hier Ho over zouden moeten uitweiden. Voldoend- is het, te vermelden, dat ook Herman Bou ber zijn forsche creatie van Arie opnieuw te zien gaf, dat Lena Kemper en Cor Kre- mer, om slechts enkelen te noemen, het spe1 der hoofdfiguren op bevredigende wijzr aanvulden. M. SYBR. KOOPS. Hoe druk het was in het zcilerskamp op den eersten dag van de Kaagweek. welke Vrijdag is begonnen. (Pax Holland-De Haan-c) Sovjet-krijgsgcvangcncn aan den Don. (Hoffmann-Stapf-p.k. Schröter-Fax HolL-c) - Vandaag is de uitreiking begonnen van d« nieuwe distributiebescheiden. De uitreiking geschiedt zooals men weet voor de geheele stad in de Vleeschhal, ingang Groote Markt. Vandaag was het de beurt aan de letters A. en C. Morgen Dinsdag is het de beurt aan het gedeelte van de letter B. van Ba tot en met Boen. ORGELBESPELING. Het programma van de orgelbespeling in in de Groote Kerk, welke Dinsdagavond van 89 uur door den stadsorganist George Robert wondt gegeven, luidt: 1 Preludium en Fuga G gr.t. (Peters Bd. IV no. 2), J. S. Bach; 2'Kleines harmonisches Labyrinth, J. S. Bach; 3 Fuga über B.A.C.H., R. Schu mann; 4 Andantino B maj., C. Franck; 5 Tweede Choral, H. Andriessen; 6 Praludi- um und Fuge über B.A.C.H.. Franz Liszt, HOOFDAKTE-EXAMENS. Geslaagd voor de geheele acte de dames N. Gouda, A. Stolwijk en M. A. Bakker. Geslaagd voor gedeelte A de heer W. Last drager en voor gedeelte B de heer A. Mok. Afgewezen drie canididaten. PRETTIGE VACANTEE. Landgenoot wij wenschen u een prettige vacantie. Mooi weer en rust in een prach tige omgeving. Wij wenschen u toe dat'u alle zorgen van u zult kunnen afschudden en enkele dagen of weken volop zölt kun nen genieten. Maar, voordat u vertrekt, ge denk de mannen die er voor zorgden dat u ongestoord zult kunnen genieten van uw vacantia in ®en land waarin geen bolsjewis tische chaos heerscht. Immers het zijn deze mannen en daaronder bevinden zich duizenden Nederlanders die den aanval de bolsjewistische horden verijdelen en een nieuw Europa bouwen. Daarom landgenoot, voordat u vertrekt: Pakt even uw giroboekje en schrijf een bijdrage over op girorekening 432100 t. n. Verzorgings fonds Vrijwilligerslegioen Nederland. Ko ninginnegracht 22 te 's-Gravenhage. RADIOPROGRAMMA DINSDAG 21 JULI 1942. HILVERSUM I, 415.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 00 B. N. O. Nieuwsberichten. 7.15 Gramofoon muziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B. N. 0. Nieuwsberichten. 8.15 Politiek weekpraatje (opn). 8.30 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Amusementsorkest en solist (opn.). 10.00 Pla novoordracht. 10.30 Gramofoonmuziek 11.00 Vroo- wenmozaïek. 11.20 Ensemble Rentmeester12.00 Theo Uden Masman en zijn dansorkest en gra mofoonmuziek. 12.40 Almanak. 12.45 B N 0. Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Gerard vaa Krevelen en zijn orkest, dameskoor Aether- charme" en gramofoonmuziek. 14.00 Arnhemse!» Orkestvereeniging. solist en gramofoonmuzie< 16.00 Ziekentroost en Gewijde muziek (opn.). 16.M Gramofoonmuziek. 16.45 Sport en spel voor jeugd. 17.00 Matrozenkoor (gr.). 17 15 B. N 0 Nieuws-, zakelijke- en beursberichten. 17.30 Ber- tus van Dintcren en zijn orkest. 18.15 Gramofoon muziek. 18.30 Neerlands stem van het Oostfront. 18.45 B. N. O, Nieuwsberichten. 18.55 B. N. O. Ge sproken blnnenlandsch overzicht. 19.05 ..Het groeit, maar niet vanzelf. Hoe de Overheid Boer en Tuinder helpt". 19.30 Om- en om-programma. 20.15 Gramofoonmuziek en Mevrouw van Stra ten wil het naadje van de kous weten. 2L0O Ca- baretprogramma. 21.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmuziek. Vanaf 22.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 2.1524.00 Gramofooa- muziek. HILVERSUM II, 301.5 M. 6.458.15 Zie Hilversum i. 8.15 Nederiandsche liederen (opn.). 8.30 Gramofoonmuziek. 10.00 Mor genwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. U.OO Zan£ met pianobegeleiding en gramofoomuziek. 1100 Ensemble Willy Kok. 12.45 B. N. O. Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Voor de rijpere jeugd van het platteland. 13.15 Zang met pianobegelei ding en gramofoonmuziek. 13.50 Gramofoonmu ziek. 14.00 Vlotte middagklanken (gr.). 14,30 „De lichte toets", cabaretprogramma. 15.30 Voor dt zieken, 16.00 ,,De balladen van Carl Loewe", cau serie met gramofoonmuziek. 16.30 Gramofoonmu ziek. 16.45 Viool en piano. 17.15 B. N. O. Nieuws-, zakelijke- en beursberichten. 17.30 Klaas van Beeck en zijn orkest. 18.00 Reportagestaf pre senteert. 18.30 Omroeporkest en Omroepmannen- koor. 19.30 B. N. O. Nieuwsberichten. 19 40 B. O. Zeeuwsch praatje. 19.50 Spiegel van den dai 20.00 B. N. O. Engeüche uitzending: „Holland and the economic reorganisation". Voor de Radio- Centrales Gramofoonmuziek. 20.15 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 20.45 Hel, 't was in de Mei luisterspel. 21.30 Gramofoon muziek. 21.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 22.00 B. ilitair overzicht. 22 10 Avondwijding. 2J.J 14.00 Zie Hilversum L

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 2