HET GEHEIMZINNIGE SCHAAKSTUK STADSNIEUWS Incasso-Bank N.V. EFFECTEN DAMIAATJES FEUILLETON door FRANZ WENDELMUTH Geautoriseerde Nederlandsche bewerking door B. L. VENZELAAR. C6 „Wie bent u eigenlijk, dat u zich aan matigt. mij vragen te stellen?" gromde onwillig. Van Stolberg permitteerde zich, hem 'n stomp in zyn rug te geven. „Geef behoorlijk antwoord, kerel, anders zal ik je leeren hoe het moet!" „Ik verbied je, zulk een toon tegen mij aan te slaan!" zei Trevor woedend, „en ik protesteer tegen deze behandeling." ..Protesteeren kan je zooveel je wit", zei Wildschut, „maar te verbieden heb je niets. Waar is het schaakstuk?" „Zoek 'm maar op!" was het hoonende antwoord, maar de gelaatsuitdrukking van Wildschut bleef even kalm en onverschillig Hij nam de revolver van de tafel en hield haar onder den neus van Trevor. „Is dat jouw revolver?" „Neen. ik heb 'm vanavond gevonden en ik wilde het ding morgenvroeg bij de politie inleveren." Wildschut begon te lachen. „Een oude, maar afgezaagde uitvlucht van alle misdadigers, Trevor. Dergelijke verklaringen gelooft men tegenwoordig niet meer." „Met deze revolver werd de man in het huis op Vlieland vermoord," riep Treslong, die het niet langer kon verkroppen, z'n mond te moeten houden. Eenmaal, wilde hij ook weieens iets in te brengen hebben. „Ik heb Adamson niet vermoord!" schreeuwde de bandiet woedend. Wildschut wendde zich tot van Stolberg: „JVilt u dat even noteeren? De man, die dooi- mijnheer Homan doodgeschoten in de kast gevonden werd, heette Adamsdfi en was een bekende van Trevor." Daarna richtte hij zich opnieuw tot den gevangene: „Dat vertel je maar tegen den rechter, Trevor. Morgen ga je op transport naar Amsterdam. Daar zijn menschen, die er buitengewoon slag van hebben, onwillige klanten tot spreken te brengen. Ikzelf wil niet anders van je weten, dan waar je het schaakstuk verstopt hebt." .En ik zeg je, dat je mij eerder de tong' uit mijn mond kunt snijden, eer ik daar over een woord loslaat. Anders bent u toch ook zoo handig en slim?" hoonde de schurk. „Zoek het ding dan zelf op. als je er zoo- veej aan gelegen is. het te vinden." „Maar je hebt het toch in je bezit, niet waar?" - „Ik? 'De man aarzelde secondenlang, toen trok er een spottende trek over zijn bleek ge laat: „Ik denk. dat het schaakstuk door een haai opgevreten is Als je zooveel weet. dan weet je toch zeker ook wel, dat Tom Bar rier en Robert Sand met het ongeluk van de Brabant omgekomen zijn? Vraag het aan de haaien, waar het stuk gebleven is" Hij lachte sarcastisch met een leelijke grijns. „Ik wil het liever aan iemand anders vragen!" antwoordde de inspecteur en stond op, het verhoor schijnbaar afbrekende. Tre vor keek hem onrustig aan. Plotseling boog Wildschut zich' naar hem toe. „Als je denkt, Trevor, er met een paar jaar af te komen, om dan later je buit te gaan halen, dan vergis je je leelijk, daar op moord- levenslang staat. We hebben de be wijzen, dat je je voormaligen collega ver moord hebt. Ik bedoel Hendrik Adamson." George Trevor werd bleek als een lijk. Zuchtend zonk hij in zijn stoel achterover, maar Wildschut ging rustig voort: „Dat je Adamson vermoordde, kan maar één reden hebben, namelijk, dat het Adam son was, die het zwarte schaakfiguur bij den ondergang van de Brabant gered had. Na den moord nam je hem het stuk af, of je vond het eerst veel later in het oude vis- schershuis. Misschien in denzelfden nacht, toen jij je tegenover dien jongen kunst schilder als politiebeambte uitgaf?" „Neen! Neen!" gilde de bandiet woest, maar de inspecteur hief waarschuwend zijn hand op. „Blijf maar kalm, je bent toch al door de mand gevallen. Weliswaar is er veel. dat mij nog onduidelijk is, maar morgen zal ik ook dat weten, zoodra ik enkele perso nen gesproken heb. Ik wil heelemaal niet meer van je weten, waar je schaakstuk ver borgen is. Ik zal het zonder jou ook wel vinden." Een blik vol haat vlamde uit de oogen van Trevor, die den inspecteur scheen te willen doorboren. „Al zou je duizend jaar zoeken, dan zal je het niet vinden!" riep de gevangene. „Nooit zal je het vinden. Als het radium voor mij verloren is, dan zal het voor de geheele wereld verloren zijn." „Breng hem weg!" beval Wildschut met een gebaar van afkeer jegens den schurk. „Ik zal nu Peeters waarschuwen, dat hij met een politiewagen naar Den Helder komt." HOOFDSTUK XXV. Den volgenden" morgen ongeveer zeven uur reed een gesloten auto van Den Burg naar de landingsbrug, waar reeds een motorboot gereed, lag. In den wagen zaten van Stolberg; de politieagent on de gevan gene en enkele uren later stond Trevor al voor den hoofdcommissaris in Amsterdam. Even voor half negen, nadat hij Yen op dracht gegeven had, den koffer te pakken, j verliet Wildschut het hotel en begaf zich® naar de woning van dominee Mulder. De predikant begroette hem- hartelijk en i ook Piet Homan drukte den inspecteur de hand. (Wordt vervolgd.) De Nederlandsche Volksdienst maakt het sterke sterker, het gezonde gezonder. Steunt dit werk, sluit u aan als lid. Bovenste rij van links naar rechts: Woronesch door de Duitsche troepen bezet. In- 1 Gregor-Pax Holland c). De uit Woronesch gevluchte bevolking keert weer terug l'anterie marcheert door de straten der stad, om welker bezit heftig werd gestreden. I na de inname van deze belangrijke industriestad aan den Don door Duitsche troepen, om de achtervolging van den verslagen vijand voort te zetten. (Scherl-Fellinga-p.k. (Hoffman-Stapf-p.k. Gregor-Pax Holland-c) Onderste rij van links naar rechts: Rusteloos wentelen de persen, waarop bij de firma Enschedé te Haarlem de Winterhulp-loten worden gedrukt voor de binnenkort aan te vangen Winterhulp-loterij 1942. (I. P. en R. S.-v. Suchtelen-Pax Holland-c) Sinds gisteren moeten de Haarlemmers hun distributiebescheiden afhalen in de historische Vleeschhal op de Groote Markt. (Foto Peperkamp) Kamermuziek in het Frans Hals Museum. Het was een goede gedachte, om aan de pianiste, die de liederen begeleidde, ook de gelegenheid te geven, zich solistisch te doen nooren. Zij deed dit in werken van geheel onderscheiden kaliber. Allereerst toonde zich Nel Takken in het „Andante met va riaties" van Haydn, een pianiste, die aan de ragfijne afwerking van den klaviertoon de poëtische noot niet veronachtzaamt. Dit kwam bovenal uit in het slot van dit pre- tentielooze werk, dat in de harmonie een spanning toont, een Johann Sebastian waardig. Door de voordracht van dit werk was de verwachting van den toehoorder gespannen, waar 't programma nog al solovoordracht aankondigde Franck's grandiose „Prélude, Choral et Fugue". Franck's kunst vindt in ons land. van meet af groote waardeering. De Hollanders, uit wier midden een Swee- linck voortkwam die aan zoo groote orga- nistenscholen den stoot gaf, toonen begrip en zin voor den organischen bouw van het kunstwerk. In hup midden zou een César Franck zich behaaglijk voelen, hij die dezen bouw nog zoo eminent verwijdde door zijn toepassing van den cyclischen vorm: in al de deelen fan het werk één levengevend element, en wel het motief der fuga. In het prélude reeds treedt het op, rudimentair weliswaar, doch bij weloverwogen voor drachten, zooals door Nel Takken, goed herkenbaar. De beginfrase van het Choral wordt er door beheerscht doch eerst in de fuga vindt het motief de uitdrukking zijner sterke persoonlijkheid. Bovenal kon men 't spel van mej. Takken waardeeren in het Choral, waar over het wiegend rythme van het prélude de discant zijn canon zingt tegen het ondermanuaal. De Fuga, die we ons van Evert Cornells grooter en breeder herinneren, vormt de machtige bekroning van het werk. De piëteit tegenover het werk van Julius Röntgen, van wien Nel Takken de Sonatine in E vertolkte, siert de kunstenares, die niet in de eerste plaats een gemakkelijke bra- vour zoekt» Haar begeleiding (beter gezegd: het spelen der pianopartijen) was voortref felijk, ook als begeleidkunst. Zij verstond zich volkomen met de sopraansoliste. Het meest konden we Manny Ligthart waar deeren in Brahms, waar vooral in het lied v„Von ewiger Liebe" de innigheid der melo- diek van Brahms een zoo schoone eenheid vormt met het woord. Naast Astorga en Durante, waar het luistergenot sterk in boette door de onvolkomenheid der uit spraak van het Italiaansch. voldeden "°etef Cornelius en tenslotte Pierné meer en beter en de poëzie van „Hier, sous la verte ton- nelle", en niet minder van ..J'ai laissé tomber un oeillet rouge a l'eau" konden wij ongerept ondergaan. G. J. KALT. JUBILEUM ZR. J. E. CIEREMANS. Zuster J. E. Cieremans hoopt op 28 Juli a.s. het feit te herdenken, dat zij geduren de veertig jaren in het Diaconessenhuis te Haarlem werkzaam is geweest. Er zal dien dag tusschen drie en vijf uur gélegenheid zijn, Zuster Cieremans in het Diaconessen- huis geluk te wensehen. AALSMEER ZEEPKAARTEN VOOR KINDEREN De uitreiking van de zeepkaarten voor kinderen zal voor de letters G. H en I plaats hebben'op Woensdag 22 Juli a.s. Het uitreikingslokaal is gevestigd op het kantoor van den Distributiedienst, Kanaal straat no. 3. alhier, en is geopend van des voormiddags 9.30 uur tot des namiddags 12.30 uur. De aandacht wordt er nogmaals op ge vestigd, dat voor het in ontvangst nemen van de zeepkaarten voor kinderen de distri butiestamkaarten van belanghebbenden moeten worden overgelegd. Men wordt dringend verzocht zooveel mogelijk op de vastgestelde tijden te komen. TOESLAGKAARTEN 9e PERIODE. De uitreiking van de toeslagkaarten voor zwaren of zeer zwaren arbeid voor de 9e periode zal voor de letter K geschieden op Woensdag 22 Juli a.s. op het kantoor van den Distributiedienst. Uitgereikt zullen worden een bonkaart Ml06 voor zeer zwaren arbeid benevens twee aardappelkaarten EW; een bonkaart M206 voor zwaren arbeid, benevens een aardappelkaart EW. Verder wordt de aandacht van belang hebbenden er op gevestigd, dat aan zelf- verzorgers van brood of vleesch geen toe slagbonkaarten versteekt worden. Aan arbeiders, die werkzaam zijn in de sier- en groententeelt, worden slechts toe slagkaarten verstrekt indien ten minste 50 groente wordt geteeld. TOELATING LEERLINGEN OP DE O. L. SCHOLEN. De toelating van nieuwe leerlingen op de Openbare Scholen voor gewoon lager on derwijs zal plaats hebben op Dinsdag 1 September a.s. De kinderen moeten echter vóór 1 Sep tember 1942 den leeftijd van vijf jaar ei elf maanden hebben bereikt. De aangifte kan geschieden bij de betrokken hoofden van de scholen aan huis in het tijdvak tot en met 25 Juli a.s. op Dinsdag, Donderdag en Zaterdag, des avonds van zeven tot negen uur, onder overlegging van 't trouw boekje van de ouders. De adressen van de schoolhoofden luiden: H. Buisma, Oosteinderweg no. 317; J. wil- keshuis, Zijdstraat no. 59; I. Bierma, Uiter- weg no. 156; L. Statema, Hortensialaan 16. Kinderen, welke in de gemeente Haar lemmermeer woonachtig zijn. kunnen op alle Aalsmeersche openbare lagere scholen toegelaten worden. I Kruisweg 59 HAARLEM IAAN- EN VERKOOP VOORSCHOT IN REK. COURANT De „Sint Martinus"-molen in Didam hersteld. Dank zij bemoeiingen van „De Hollandsche Molen". Het was Zaterdag een drievoudig feest in Didam: feest voor de vereeniging „De Hol landsche molen1', wier onvermoeide voor zitter, jhr. mr. F. van Rijckevorsel opnieuw met trots kon wijzen op een fraaien molen, die weer voor vele tientallen jaren een sie raad voor het landschap zal vormen», feest voor den eigenaar van den korenmolen, det^ heer W. T. Strijbosch, die dank zij veler hulp zijn bezit niet alleen hersteld, maar ook technisch aanzienlijk verbeterd ziet. feest ook voor de geheele dorpsbevolking, die met blijdschap den „Sint" Martinus- molen" in oude glorie zag herrijzen. Het was ook met dezen molen een van het gewone berg- of belttype van on geveer een eeuw oud hetzelfde als met reeds tallooze andere. Er mankeerde van alles aan en dan is men al gauw geneigd, de zaak maar af te breken, want opknappen kost handen vol geld. Gelukkig wist de eigenaar den weg naar „De Hollandsche molen" te vinden, er werd een herstel-comité opgericht, dat gelden inzamelde, er werden subsidies ver leend, en toen eenmaal het geld er was, kwam de bekende molentechnicus, de heer Van Bussel, die met zijn personeel in tien dagen den molen omtooverde, daarbij niet alleen zjjn kennis en ervaring, maar ook eigen materiaal ter beschikking stellende. En Zaterdag was het de dag. waarop hij weer natuurlijk op feestelijke wijze in bedrijf werd gesteld. Nadat vele goede wensehen waren geuit en een jongenskoor vier toepasselijke lied jes met enthousasme had gezongen, wachtte den genoodigden, o.w. zich de burgemeester van het naburige Gendringen, de heer J. Beaumont, bevond (de burgemeester van Didam was door ambtsbezigheden verhin derd) een uiterst welkome verrassing in den vorm van een koffietafel, welke in het mo lenpakhuis, dat feestelijk versierd was, was aangericht en welke zij zich goed lieten smaken. DE NED.-DUITSCHE KULTUUR- GEME EN SCHAP. Prof. Schenk sprak over d^n humorist en caricaturist Wilhelm Busch. Vertalingen van zijn werken zijn tot in het Japansch en Latijn (Max und Moritz) toe- verschenen. Wilhelm Busch wend in 't Hannoversche geboren als zoon van een kleinhandelaar. Nadat hij oorspronkelijk begonnen was als ingenieur, gaf hij deze studie op om schil der te worden. Hiervoor reisde hij. kwam o.a. te Antwerpen, waar hij veel leerde van de kennismaking met de groote Nederland- sohe meesters. In München ontdekte hij zijn groot talent. Ondanks Tiarde jaren zette hij door en langzamerhand kreeg hij, wat hem toekwam. In 1865 verscheen „Max und Moritz". Aan de hand van talrijke voorbeelden toonde prof. Schenk aan hoe Busch zijn succes dankte aan de puntig heid van zijn gezegden. Deze hoedanigheid is ook kenschetsend voor 2ijn handwerk. Zoowel in korte als lange voordrachten toonde spr. het succes van Wilhelm Busch, dat hij verkreeg met zijn dichtregels. Dat is ook voor het succes typeerend, dat hü ware humor vertoonde, in dien zin. dat in het geestige een ondertoon doorklinkt van ernst. Zeer scherp is de gezichtsuitdrukking, die nij in mensch en dier weergeeft. Niet het meest opvallend is, wat hij in de houding laat zien. maar de kleine'trekjes, die men bii rustige beschouwing gewaar wordt. Dit toonde spreker aan bij verschillende bekende geschiedenissen, maar het sterkst bij de weinig bekende, dat „virtuoos". Meesterlijk is hier de teekening van Wil helm Busch. maar de tekst, die slechts be staat uit muzikale termen, liet het werk niet tot de massa doordringen. Na de pauze gaf prof. Schenk in enkele gedichten weer, hoe Wilhelm Busch dacht over zijn vrijgezellenbestaan, hoe hij het betreurde en waardeerde. Daarna vroeg hij aandacht voor „Die fromme Helene". Een geschiedenis, waarin hij stelling nam in den „Kulturkampf" van zijn tnd en. aan Bismarcks zijde staande, fel het bijgeloof en de huichelarij bestreed. De geheele avond vormde een climax van kunstgenot en humor. De Nederlandsch- Duitsche kuituurgemeenschap, die hem or ganiseerde, kan op een zeer geslaagd werk terugzien. In de Staatscourant van 17 Juli 1942 ls een be schikking opgenomen betreffende de uitoefening van het zoogenaamde spaar- en betaalzegelbe- drljf. Ingevolge deze beschikking dient de vergun ninghouder maatregelen te nemen, dat de door hem uitgegeven waardebewijzen niet overdraag baar zijn, terwijl de door de tusschenkomst dezer bedrijven te koopen goederen, met uitzon dering van brandstoffen, uitsluitend gebruiks goederen mogen zijn. Verder worden regelingen vastgesteld ten aan- TEGEN PIJNEN Togal, de wereldvermaarde tabletten tegen Rheumatlek, Iachlas, Hoofd-, Spier- en Zenuwpijnen. Togal geeft baat waar andere middelen falen, terwyl Togal volstrekt onschadelijk werkt. Koopers van Togal-tabletten, die geen leege fiacon kunnen Inleveren, worden verzocht genoegen te nemen met Togal- tabletten in nood-verpakking. zien van het verlcenen van nieuwe vergunnin gen en het intrekken van verleende vergun ningen. Voor nadere bijzonderheden wordt verwezen naar de desbetreffende otficieele publicatie. Petroleum voor schippers. De secretaris-generaal van het departe- ment van Handel, Nijverheid en Scneep- vaart maakt bekend, dat schippers, die per manent aan boord wonen en niet de be schikking hebben over een fornuis of-ander 'kooktoestoel. waarop zij met vaste brand stoffen kunnen koken, in aanmerking kun nen komen, voor een halve EA-kaart (pe troleum), mits zij het vorige seizoen een halVe O-kaart hébben ontvangen. Voorts wordt bekend gemaakt, dat per sonen, die hun aanvraag voor een heele EA-kaart (voor petroleum) of een DZ- kaart (voor vaste brandstoffen) te laat hebben ingediend, uiterlijk tot 1 Augustus a.s. alsnog een aanvraag hiertoe kunnen indienen. Zij zullen hierbij echter overtui gend moeten kunnen aantoonen, dat zij vóór 15 Mei j.l. niet in staat waren hun aanvraag in te dienen. In al de bovengenoemde gevallen moet de volgende handelwijze gevolgd worden: de schipper wendt zich allereerst tot den bevrachtingscommissaris of diens agent, die in het grijze, respectievelijk bevrachtings boekje, een aanteekening $telt aangaande de wijze van wonen, dan wel een afzonder lijke verklaring hieromtrent afgeeft. Ver volgens begeeft de schipper zich naar den distributiedienst van de gemeente, waar hij tijdelijk vertoeft, alwaar op grond van bovenvermelde aanteekening respectievelijk verklaring, een aanvraagformulier wordt ingevuld. Na verloop van twee weken dient de schipper zich te wenden tot den distri butiedienst van de gemeente, waar hij op dat oogenblik ligplaats heeft en kan h(j tegen overlegging van het grijze, respectie velijk bevrachtingsboekje dan wel de af zonderlijke verklaring, de kaart in ont vangst nemen, indien de aanvrage inmid dels is goedgekeurd. Burgerlijke Stand HAARLEM 20 Juli 1942. BEVALLEN: 58 Juli. A. do Glen—Mulder, r.; 17 Juli. S. J. van Ooijen—de Groot, d.: N. Gooijcr —Bot. d.: J. J. CoppensGroenendijk, z.; 18 Juli, G. F. Klujjskens—Baufort, d.; S. T. van/Ham burg—Krikke. d.; L. A. Koelemeljer—Hofrréd.; 19 Juli, A. H. A. KoelemiJ—de Bruijn, d.. M. W. van der Drift—van Schalk, d.; E. J. van Bommel —van Kerkwijk, z.; G. Peters—van Glinsteren, d.; E. W. Stol—Bogaert, d.; F. L. G. Meijer—Weber, z.; G. L. Marchand—van Dijk. d.: C. M. Huls bergen—van Zonneveld, d 20 Juli, H. van den Broeke—Scheeper, d.; J. de Vries—van Straateci, t.\ J. W Arends—van de Westelaken, z.; P. F. Hermans—van Rumpt, z. OVERLEDEN: 17 Juli. W. Reinhart—KoJbeck. 42 J., Reitsstraat; P. C. Rensenbrink. 65 j., Du- venvoordestraat; 18 Juli, C. M. Verhulst—van Huizen, 85 j., Bakenessergracht; 19 Juli E. Hee- ren—Siewers, 86 J., Orlonweg: J. A. Hessels. 68 J„ De Cleccqstraat. ONDERTROUWD: 20 Juli, J. Stebe en A. Roosloot. Pech hebben Een inbreker die Zaterdagnacht een bezoek wilde brengen aan een pakhuis op het Waterlooplein te Amsterdam, ge bruikte den afvoerbuis van een daar naast gelegen perceel om naar boven te komen. Hij was reeds tot de tweede verdieping gevorderd, toen de buis los liet en met den inbreker omlaag tuimelde, waar eenigen tijd later twee agenten den man die zich leelijk ge kneusd had vonden. Voorloopig werd hij naar een ziekenhuis gebracht. DISTRIBUTIEDIENST HAARLEM. VERSTREKKING EXTRA ZEEP. Het Hoofd van den Distributiedienst maakt bekend, dat de hieronder genoemde categorieën weer voor extra rantsoenen zeep ln aanmerking komen. „VUILE ARBEID". Personen en bedrijven, die wegens vullen ar beid voor extra zeep In aanmerking komen, die nen daartoe van heden af tot en met 31 Juli 11142 een aanvraagformulier MD 80 af te halen, het welk overeenkomstig de aanwijzing van hot kan toor weder vóór 14 Augustus a.s. moet worden Ingeleverd. „KAPPERS" die extra zeep voor hun bedrijf wensehen te ontvangen, dienen van heden tot en met 25 Juli a.s, een aanvraagformulier MD 269 af te halen. PRA CTISEERENDE ARTSEN, TANDARTSEN EN VEEARTSEN kunnen onder overlegging van de stamkaart en een bewijs, dat zij practisee- rend arts zijn, van 1 Augustus af hun extra zeeprantsoenen voor een periode van 3 maanden ln ontvangst nemen. VROEDVROUWEN kunnen onder overlegging van de stamkaart en haar diploma van l Augustus 1942 af eveneens extra rantsoenbonnen toiletzeep voor een periode van 3 maanden in ontvangst nemen. Het afhaln en Indienen der formulieren, be nevens het in ontvangstnemen der bonnen dient te geschieden op het distributiekantoor van het rayon waaronder men ressorteert. 8 Ct. Vraag en Aanbod Vooruitbetaald per m.m. Niet vooruitbet. p. m.m. 10 ct. Werkzoekenden en aangebo den betrekkingen bij vooruit- S®taling per m.m.6 ct. Niet vooruitbet. p. m.m. 8 ct. minimum 6 m.m. Kleine Zakenannonces Afkomstig van handel en be drijf. Vooruitbet. p. m.m. 12 ct. minimum 6 m.m. max. 30 m.m. Lessen - ONDERWIJZERES vormit klasje voor klaarmaken 2e klas, 0. I-I. l. j. Blikslager, Land- plchtlaan 22. Telef. 28046.. H'st. Personeel gevraagd Voor Huishouding FLINK MEISJE gevr. voor den <*8?. zelfst. en netjes kaïnn. wer ken in gezin v. 3 pers. bij J. L. d>e •long, Kanaalweg 15. Heemstede de Haven. Tel. 2S945. Gevr. v. direct in Dultsch ge- Z'n fUr.it DAGMEISJE van S.30-5 uur, goed loon en goede behando- '•ng. Haarlem. Kennemerplein 3 - MEISJE GEVE. v. heele of h. ca?en en werkster. H. Dreef 145 7" NET MEISJE of JONGE WERKSTER gevraagd In klei ?Wl" kinderen, 4 ochtenden i.. :e week Zond. vrij. Bosb. Tous- 23. Heemstede. Gevraagd: FLINK MEISJE an 8.30-5 u. Is a 16 j. Br. met >pg. v. Joon 4S121 Voor direct gevraagd een FL. DAGMEISJE of WERKSTER v. f. v. Hölsken. Zijlweg 70. Gevraagd: NET MEISJE, pl.m. j.. 8.30-12.30 u. Vrijdags en Zaterdags 3 u. Hoog loon. v. Slin- gelandtlaan 15. Heemstede. Gevr. net DAG,MEISJE pl.m. 18 jaar in gez. van 2 prs. van S.30-5 uur. Aanan. na 7 uur. Mevr. Dröge. Orlonweg 80 H.-N. MEISJE voor de oohtend/uren gevraagd, zelfst. kunn. werken. Deckerstraat 10. MEISJE gevr. in eenv. gezin zelfst. k. w. v. S.30-12.30, Maan dag, Dinsd., Don., Vrijd. Zaterd. Aanm. na 7 uur, Pijn'boomstr. 18 WERKSTER gevr. v. heele of halve d. Cra yen-estersingel 23, Heemstede. NET MEISJE gevr. v. d. en n. KI. Houtweg 79. FL. DAGDIENSTBODE gevr. - S_v. Hoog loon. Aanm. van -S uur n.m. Koninginneweg Gevr. NOODHULP v. d. maand Aug. v. "dag of d. e. n. Erens Zandvoortschelaan 315. Zand- oort. tel. 26692, Hrl. Een DAME-HUISHOUDSTER leeft. 35-45 j. gevr. bij Dame-al- leen (dienstbode aanwezig) Br. met uitvoerige inlicht. 47SS Voor direct gevr. zelfst. DIENSTBODE, liefst R.K. v. g. g. v. Schulte Brederolaan 21, H'st.-Aerd. NET NED. DIENSTMEISJE gevr. 'e Zondags irij. huisvrouw b. b. h. h. Velserstr. 20 zw. NET MEISJE gevr, van S-3 uur. Zond. vrij. Aanm. Kenaupark 15. Na 7 uur. Riusthuis Flora. Kerklaan 101. Heemstede, vraagt vow dir. of 1 Aug. V ER PLEEG STERin- of ?rn. Dipl.. niet vereïsóht. MEISJE GEVR. van 7 tot 3 ongev. lö jaar. goed loon en goede behandeling, alleen zij gel. to reflect, die van strikte eerlijk heid kunnen getuigen. Beunder. KI. Houtstr. 41. FL. WERKSTER gevr. voor Donderdag of Vrijdag. Mevr. Faase. Zijlweg 167. NET MEISJE gevr. pl.m. 16 jaar van 8.30-12.30. Mevr. Ploeg- |sma, Haamtenjansweg (i. Wednr. 59 jaar tc Haarlem-N. zoekt eenv, HUISHOUDSTER. Br. 4750. Dir. gevr. een >IBISJE voor heele of halve dagen. Wester- houtstr. GO. Gevr. FL. MEISJE bov. 17 j.. v. d. en n. Lorentzplein 11 bij I-Ioutplein. Gevr. MEISJE of WERKSTER voor de ochtenduren als hulp bij cerate meisje. Mevr. Hultzer. Schulpweg 3. Aerdenhout. Gevraagd: MEISJE or JUF FROUW. van 27 Juli t.m. 8 Aug. om de vrouw des huizes te ver vangen. Zelfst. kunnende wer ken. Hoog loon. Zonder kost. Uramisstr&at 28. Gevr. FL. WERKSTER, 3 dag. p. week of Dagmeisje. Van Nes straat 56. Gevr. voor terstond DAG MEISJE in kl. gez. Pr. Hendrik- laan 142, Overveen. DAGMEISJE gevr. 8-5 uut pl.m. 18 J. Zond. vrij. Mevr. Mey ling Pieter Aertzlaan 14. H'st. Gevr. flinke WERKSTER, a 11c d. 8.30-12, Vrijdags 5 uur. Fxederlkpark 4. NET DAGMEISJE gevraagd van S.30-5 uur Heeuisteedsche Dreef 151. Gevr. in kl. gez. flinke DAG DIENSTBODE. netjes kunn. wer ken en eenv. koken óf nette Werkster. Aanm. na 20 uur (beh. Vrijdag) Voorhout.«raat S. NET MEISJE gevraas:d in- of extern. In gez. van drie kinderen, v. g. g. v. goed loon. Na 7 uur aan melden. Mevr. Angenelnö-Sluij- ter, Larentzka de 206. Alleenwonende' dame. Den Haag. zoekt besch. MEISJE of HULP IN DE HUISH. Adres: Emmalaan 20. Na 6 uur. 1Stichting „Spaar en Hout" Kleine Houtweg 139 vraagt een DAGMEISJE. Aanm. 's avonds na 7 uur. DAGMEISJE gevraagd 9 tot 1 uur. Zondags vrij. Mevr. Schou ten Turfmarkt 1 2 rood. Gevr. te Aerdenhout in gez. m. 3 kind. besch. JONG MEISJE als hulp v. d. huisvrouw bij voor keur extern. Dienstbode aanw. Br. 4764. Voor Bedrijf AANK. en 2DE KAPSTER gevr. werktijd tot 6 uur. Br. 4S01 H. H. KAPPERS lste. 2de be diende -en leerling gevraagd. Werktijd tot 7 uur. Floresstraat 9—11. Nog steeds gevr. 1STE KAP STER, goed kunr.. ond. en wa- terg. «Voor goede kracht hoog loon. Kapsalon Mary Raasveldt. Jan v. Goyenstraat 29. H'stede. Eiectrischc Apparaten fabriek vraagt eenige LEERLINGEN on AANK. BANKWERKERS. Adres te vera, bur, v. d, blad. I Gevr. JONGEN v. loop. en magazijnwerk in kruidenierszaak. Du venvoordestraat 70. Gevr. NET MEISJE v. S tot 1 uur Comestibles en Melkzaak. A. Heeremans, Gen. Bothastr. 130. Voor onderhoud 8 tennisbanen Wordt een FLINKE JONGEN gevr. Aanm. Pijlslaan 99. NETTE LOOPJONGEN gevr. niet boven 17 j.. J. M. Gerding. N.we Gracht 35. Haarlem. H.H. KAPPERS, Gevr. spoe dig aank. of 2e bediende,- goed kunn. scheren. Aanm. P. A. Ko- bus, Kampersingel 6. Gevr. JONGEN voor aanleg en onderhoud van tuinen. De Vries. Binnenweg 148, H'stede. MEUBELMAK.ERSLEER- LING gevr. E. MOorhoff. Spaairne •no. 102. JONGENS 'gevraagd. Flink loon en wij eten Centrale Keu ken. Aanmelden: Harmenjans- weg 101. Personeel aangeboden Voor Huishouding EENV. DAME. m. 1. zoekt bezigheden, liohVe hulshouding, gezelschap, enz. Br. 4794. Jonge vrouw met meisje van 5 j. b. a. als HUISHOUDSTER in besch. gezin. Goede huisvrouw- prima ref. Br. 4793. NET MEISJE b. z. a. voor de midd. v. 2 tot 5.30. Beh. Zaterd. Br. 47S5 VACAXTIE. Dame wil vier middagen met kinderen wandelen spelen, bes:, enz. Verg. 50 ct. per kind en middag, goede ref. Br. J77Z COSTUMIcRE b. z. a. voor het maken v. japonnen. Amsterdam- sch eva art 212. BESCH. DAME, talenkennis., literair ontw. typen, zelfst. huish. gev.. b. z. a. door omst. voor ge zelschap en hulp in de huish. bij dame of heer of klein gezin. w. dienstb. aanw. Bl'daal en omg. of elders. Br. 4790. Flinke jonge WERKSTER b. z. a. voor M. Di. W. Mej. J. Wier- da. Harmenjansstr. Cl. Voor Bedrijf —CHAUFFEUR, oud 43 j. b.z.a. oo-k" bekend met anthraciet ver gasser. Br. 4 774 Huizen gevraagd KLEIN ONGEM. HUIS of vrije étage, in Haarlem of omgev gez. door dame Br. nt. prijsopg. 4704. Huizen aangeboden WONING RUIL. Gevr. te Bl.- daal benedenhuis tegen bovenhuis. Br. 4705. Kamers gevraagd Moeder .(b.b.hh.) met zoon (die all. vac. te Hrlm) zoekt ge zeik GEMEUB. KAMER. gebr. v keuken, all inw. Br. 4818. Tc huur gevr. 2 GESTOFF. KAMERS met vrije of gebr. van keuken. Br. 4673 Heer zoekt KA.MER(S) met be slist goed volledig pension, gemeu bileerd, omg Haarlem-Zuid. Geen beroepspension Brieven met voll. inl. en prijsopg. aan H. J. Water borg. .Sweelinckstraat 11. Utrecht. Jong echtp zoekt GEM. ZIT- EN SLPK. of zlt-slpk. met of gebr y. keuken. Br, 4674, Wed. m. kind v 5 J, arbeidersst. zoekt GR. LEEGE KAMER of 2 kl. m. gebr. v keuken. Huur tot f 5. Br. 4709. Apoth. assistente zoekt GEM. ZIT-SLAAPKAMER met volledig pension liefst Haarlem-Noord. Br. 4707. Kamers aangeboden Per 1/9 agb v. Dame. b.b.h.h., ong. Zitslaapk., kook-waschgel., W.C., 2e verd., Tel. z. pension. Hlm-ZW. Br. 4708. Te huur 2 riant INEENL. KA MERS desg. m vrije keuken voor iemand b.b.h.h.. Tel. 24402 of br. 4675. Huisraad gevraagd Gevr. Spoed BAD MET GEY SER, keukengeyscr, electr. of gas fornuis, ook afzkl. gebr. g. bezw. Br. met prijs 4670. Huisraad aangeboden Te koop nieuwe TUINMEUBE LEN. best uit 2 faut., 1 bank met tafeL Te bevr. Mercurlusstr. 1 H.-N. BAD. uitdraaikachcl, 5-arm koperen lichtkroon te koop Rijks- str.weg 5 Te koop 2 CRAPAUDS en 4 stoelen, geheel nieuw. Br. 4712. Te koop 2 EENPERS. LEDIK. m. spiraalmatras en 3-deelig ka pokstek waschtafel m. wasch- stellen, 3 spiegels en schilderijen, divan m. kleed, eiken buffet, straalkacheltje, eetservies lepels en vorken, glaswerk. Bloementa feltjes. Geen opkoopers. Brcdero- .destr. I00A, Zandvoort, T. o. a. een KOPER LEDIKANT m. spir.matras, 186 x 106 c.M. in z. goeden st. Br. ond. no. L. 32 aan boekh. J M. de Wit. Bloemendaal. Te koop 4 STOELEN. 2 fau teuils, I tafel en 1 dressoir, nieuw. Adres of br. 4714 bur. v. d. bl. T. o. a. zoo goed als nieuwe VESTA HAARD allesbrandcr. fabr. Becht Dyserinck, cap. 200 M., Jac, v. Campenstr. 61 Heemstede, te zien .Dinsd. Donderd. en Za terd. na tel. bericht. Tel. 29961' Haarlem. Te koop J. JAARSMA HAARD JE f 35 en vulkachel f 22.50. Gen. Bothastr. 32, H.-N. Te koop HAARDSTOELTJE f 12.50, schemerlampje f 5. thee muts f 3.50, lichte- Big-Ben dames regenjas f 11. Benkoelenstraat 37, H.-N. Muziekinstrumenten ELEC. GAMOFOONCOMB1 NA TIE in prachtige kast met platen- bergruimte aangeb. Burretstraat 8. Part. vraagt te koop prima MODERN RADIOTOESTEL zon der gebreken. Br. met prijs 4776 Te koop ACCORDEON knop- kast 120 bassen met schuif, te koop gevr. pianoklavier en Phi lips radio. Marsstraat 74, Telcf. 22106. Rijwielen Auto's D.FIETS merk Sport torpedo f 110. v. d Meerstr. 28. Kleverlaan. Een RIJWIELSTELLING met rek te koop. nieuw hout f 100. Joh. de Groot Wagenweg 130 TE koop DAMES-HEERElfc TOURRIJWIEL pr. banden, Schouwbroekerslr. 7, H'stcdo.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 7