HET GEHEIMZINNIGE SCHAAKSTUKBRIEVEN UIT EN OVER DE HAARLEMMERMEER. Duizenden liters melk komen in verkeerde handen! Het arbeidersgezin wordt de dupe. Inlevering van fietsen DAMIAATJES door FRANZ WENDELMCTH Geautoriseerde Nederlandsche bewerking door B. L. VENZELAAR. •67 „k ga voor een paar dagen op reis zei Wildschut, „maar voor ik vertrek, moet ik nog het een en ander met u bespreken, dominee. Het is goed, dat ook mynheer Homan hier aanwezig is, dat bespaart mij veel tijd. Straks wil ik ook nog even een bezoek brengen bij dokter Roobol, maar nu heeft hij toch geen tijd voor mij, op het spreekuur." Mulder bood den bezoeker een stoel aan en ging zelf tegenover hem en Piet Homan zitten. „Ik zou graag iets van u vernemen over den man, wiens lijk in Februari van dit jaar aanspoelde aan het strand. Zooals ik ge hoord heb, is hij op het zeemanskerkhof begraven, nietwaar?'* De dominee knikte bevestigend. „Ja, hij had in het geheel geen papie ren bij zich, waaruit zijn identiteit kon worden vastgesteld". ,Ook niet het een of andere voorwerp met zijn initialen? Een zakdoek of iets der gelijks?" „Neen, alleen een zilveren sigaretten koker, waarin gegraveerd was: Aan mijn lieven Tom van zijn Jeanne. „Hij heette dus Tom? Dat is al heel veel waard. Mag ik vragen, dominee, of u den doode zoudt herkennen van een foto, die ik u zal laten zien?" Mulder dacht na. „Eerlijk gezegd", antwoordde hij na een poosje, „zal dat moeilijk zijn. Maar toch meen ik mij te herinneren, dat er iets aan het lijk was, dat mijn aandacht trok. Wat was dat ook weer? O ja, het viel mij op, dat de man een halfrond litteeken boven lijn rechteroog had." De inspecteur knikte en haalde een por tefeuille tevoorschijn. Even zocht hij tus schen de foto's, welke commissaris Peeters tiem ter beschikking gesteld had en liet toen het portret van een man zien. „Herkent u hem?" Ook Piet Homan had zich nieuwsgierig «ver de tafel gebogen. Terwijl de predikant aarzelend zijn hoofd schudde, riep de jon geman uit: „Dat is de man, dien ik aan het strand ontmoette en die zich uitgaf voor politie beambte." „Dat klopt!" zei de bezoeker. „Hij is de man, die gisteren in hotel De Lindeboom gearresteerd werd. Hij zal nu wel in Am sterdam zijn aangekomen. Maar Wildschut zocht opnieuw tusschen de foto's: „Wat zegt u van deze opname?" Mulder bekeek het portret en de inspec teur zag aan zijn gelaatsuitdrukking, dat de man hem niet vreemd voorkwam. „Weet u wie dat is?" vroeg de predikant. „Hij heet Robert Sand en is eveneens een slachtoffer van de ramp met de Brabant. Hij dreef op eert reddingsgordel in zee dicht bi] de kust van Vlieland en werd door den ouden Jacob Ruys opgenomen en verpleegd Ik ging er een paar maal heen, om den schipbreukeling moed in te spreken en toen vernam ik, dat hij in het geheel geen fami lie of verwanten in de wereld bezat, aan vie ik bericht kon sturen. De ongelukkige gerei stierf weinig weken later in de wo ning van Ruys aan longontsteking, die hij In het koude water had opgedaan." Wildschut werd eensklaps nad.enkend. Zwijgend keken Mulder en Homan toe hoe hij zijn hoofd schudde. Daarna steunde hij het gezioht in zijn handen en keek droome- rig voor zich uit. Na een poosje richtte hij zich op en keek den dominee aan. „Langzamerhand begint de zaak een beetje duidelijker voor mij te worden. Maar ik moet nog meer weten. Hier heb ik nog een foto. Kent u dezen persoon wellicht oók nog?" Mulder wierp slqphts even een blik op het beeld, maar toen sprong hij op en hief zijn handen boven het hoofd. ,Maar, dat is immers, neen, er is geen twijfel mogelijk, dat is de Zweed, c'ie een paar weken geleden op Texel was en die met zijn fototoestel op zoek was naar oude, antieke voorwerpen, welke vroeger veel gebruikt werden in de kerk, maar sindsdien vervangen zijn door moderne din gen. Ik liet hem in de kerk op Vlieland veel bewonderenswaardige dingen «ien. Maar plotseling was hij verdwenen. Het pension, waar hij zijn intrek genomen had, dee<d aangifte van zijn verdwijning, maar toen hij niet te vinden was, nam men aan, dat hij bij het baden in zee door den stroom was meegevoerd en verdronken." .Maar dat was niet het geval", zei Wild schut ernstig. „Deze man is de doode, die mijnheer Homan in de kast in zijn woning gevonden heeft. Het verbaast mij alleen, dat u hem niet herkend hebt." „Natuurlijk!' riep de jongeman en greep naar zijn hoofd. „Nu u het zegt, herken ik hem Weer. Dat hooge voorhoofd en de krul lende, blonde haren. Ja, dat is de man, dien ik in de kast vond." „Vreeselijk", mompelde de predikant, ter wijl hij over z'n geheele lichaam sidderde. „Mag ik een vraag stellen, inspecteur? Deze foto's, die u ons laat zien. zijn immers politieopnamen? Moet ik nu aannemen, dat die vier mannen allen misdadigers zijn?" „Helaas is'dat zoo. De Zweed had in wer kelijkheid in het geheel geen belangstelling voor antiquiteiten, maar hij zocht naar het kostbare schaakstuk, waarvan hij door be lichten in de kranten vernomen had, dat net zich hier ergens moest bevinden. De kranten hadden namelijk vermeld, dat een der overlevenden van de Brabant aan de kust van Vlieland was aangedreven en ae Zweed, die Adamson heette, vermoedde da delijk, dat de schipbreukeling Robert Sand was en dat hij het waardevolle zwarte paard bij zich had." (Wordt vervolgd.) Een zeer aanbevelenswaardig boekje. Hel Yvirus. De Bevelander resistent? Verschil va noptreden bij verschillende rassen. De krinkel en het grofmozaiek. Yvirus bü de Bevelander. Groote en kleine poters bü de Bevelander. Hoeveel te selecteeren voor eigen pootgoed? De meest aanbeve lenswaardige maat. Volgens de bekende Rassenlijst voor Landbouw gewassen. uitgegeven door het Instituut voor Plantenveredeling een boekje dat langzamer hand voor ieder landbouwer, die op de hoogte van zijn tijd wil blijven onmisbaar werd is de Bevelander goed resistent (weerstandbiedend) tegen Yvirus: De naam is uitvloeisel van het po gen de verschillende virl (meervoud van virus) bij de aardappel door letteis aan te dulden. Het voor enkele jar en ten onzent onbekende virus dat toen zeer heftig bij de Eersteling opjrad, kreeg de naam van Yvirus. Bü de Eersteling verwekt het heftige „krinkel"verschUnselen en daarom heeft men het ook wel en die naam leeft in boekjes over plantenziekten nog hardnekkig voort— „krinkel" bij Eersteling genoemd. Nu Is echter krinkel" een zelfstandige virusziekte, heel goed van andere te onderschelden. Alleen ten opzichte van zeer sterke topbont, het zooge naamde „zwaar mozaïek" heerscht nog al eens verwarring, zoodat de een van „krinkel" spreekt als de ander 't geval als grof mozaiek betitelt. Karakteristiek voor Krinkel is het kort blijven van bladstelen en nerven. Daardoor krijgt het blad een sterk hobbelig karakter, wordt min of meer gekroesd, terwijl nerven sterk opvallen. Meestal' bolt de bladrand daarbij naar beneden om. Spreidt rqen het geheele samengestelde blad op de vlakke hand uit, en tracht men het plat te drukken dan ziet men dal de verschillende blaadjes elkaar zeer sterk bedekken. Ontegen zeggelijk vindt men dit krinkeltype veetal bij 't Yvirus terug maar verder openbaart het zich bij de verschillende variëteiten sterk verschil lend, zoodat het vrijwel onmogejük is er een algemeen karakteristiek van te géven. Een ding heeft het intusschen bü alle veraiëtelten gemeen, n.l. dat het 't meest gevreesde virus is en dan ook bij de keuring te velde met 16 wordt verme nigvuldigd een wijze van doen waarop ik terug kom als we de vaststelling van het „ziektegetal- bespreken. BIJ de Bevelander, die langzamerhand de aardappel van de Meer schünt te worden, komt dit jaar het Yvirus ondanks het loffelijk getuigenis van de straks genoemde Rassenlüst. meer voor dan ons lief is. De kenmerken zün bü dit ras zeer typeerend en niet moeilijk te onder kennen. Behalve het straks geschetste sterke krinkeltype in de top van de plant verraadt het Yvirus zich bij de Bevelander door het totaal af sterven en afvallen van het onderste blad. zoo dat er een „palmvorm" ontstaat. Een lang leven is deze „palm" intusschen in den regel niet be schoren. Meestal zakt de plant vrij spoedig in een. waarna de stengels nog een tijdlang een kruipend bestaan leiden om ten slotte af te ster ven. Dat levert nu 't grootste gevaar als er van bet niet geselecteerde gewas poters worden ge vormd, want vaak vormen de aangetaste plan ten voor 't afsterven nog wel enkele poters al zijn ze dan ook klein. Nu is het lang niet onver schillig welke poters men bü de Bevelander af gezien van het al of niet besmet zün. neemt en het verdient alle aanbeveling hieraan volle aandacht te schenken. Groote poters toch leveren bü dit ras veel kriel, kleine poters daarentegen veel „bonken". Men ziet dat men de specifieke kenmerken van een ras al heel goed moet ken nen, wil men me't voordeel de teelt ter hand ne men. De verbouw van aardappels is de laatste jaren in de Meer sterk toegenomen en het laat zich aanzien dat deze toename nog wel eenige jaren zal doorgaan. Een noodzakelük gevolg daarvan is dat velen aardappels gaan verbouwen, die daaraan vroeger zelfs niet dachten en die dus geheel vreemd tegen dezen verbouw staan. Daarom leek het mü zeer gewenscht eens wat meer aandacht aan de Bevelander te besteden. In een der vorige brieven drong ik er op aan voor de eigen teelt, met het oog op de te ver wachten schaarschte van goedgekeurd pootgoed. een bepaald gedeelte streng te selecteeren en voor 20 Juli te rooien. Als regel wordt daarbij aangenomen dat men 1/10 moet nemen van de oppervlakte, die men een volgend jaar wenscht uit te poten. Wie dus in 1943 vijf h.a. aard appels denkt te verbouwen zou dit jaar h.a. op de aangeduide wüze moeten behandelen. Hoewel de berekening niet strijk en zet opgaat ls ze in 't algemeen te volgen. Daarbü moft dan echter de geheele opbrengst ook als poter worden benut. Groote aardappels worden daarbü ge sneden. Met het oog op een gelükmatige op komst en vooral van een gelijkmatig gewas moet dit pootgoed natuurlük wel worden gesorteerd, zoodat poters van'ongeveer gelijke grootte bü el kaar komen. Wie nu het bovenstaande met aan dacht las, voelt dadelijk dat de aanbevolen me thode die te oordeelen naar de prijzen die reeds nu af en toe voor goedgekeurd pootgoed worden genoemd zeker alle a^ibeveling ver dient, toch bü de Bevelander zün bezwaren heeft. Immers de gro.otc zoowel als de kleine poters moeten hier worden vermeden, om de grootst bruikbare opbrengst te krijgen. Een potermaat van 3545 zal hier de meeste aanbeveling ver dienen. wat intusschen m.i. niet enkel voor de Bevelander geldt. In 't algemeen verdient een kleine poter nimmer aanbeveling. Nog dit voor* jaar moest worden geadviseerd een perceel vaa 3 h.a. op te geven omdat de stand een ook matige opbrengst vrijwel buiten sloot. Er waren poters gebruikt van 25 k 28 m.m. en mede door de lang durige droogte was de opkomst bedroevend. Tot overmaat van ramp vroor een belangrijk per centage af. Beteekent afvriezen van de jonge aardappels altijd een schadepost, in normale ge vallen— mits het niet te laat plaats heeft her stelt het gewas zich vaak boven verwachting. Hier waren echter de keline potertjes, die boven dien te diep waren gelegd, met het boven de grond brengen van de spYuiten vrij wel uitgeput en was misgewas vrüwel zeker. Het feit dat soms deze potermaat een goed resultaat geeft Bevelander hoorde ik daarvan nooit maakt een afraden van deze potertjes ook bij een A gewas niet overbodig. Ook het snijden van pootgoed moet m.i. wor den ontraden en is alleen toelaatbaar als een soort noodmaatregel wanneer goede poters van de aanbevolen maat niet te krijgen zün. Wel worden er met gesneden pootgoed vaak uitne mend® resultaten verkregen, maar niet ieder ras verdraagt. In elk geval omet er gesneden worden heeft het snUden meestal slechte gevolgen en ik meen dat ook de Bevelander het minder goed veddraagt. In elk geval moet er gesneden worden in de lengte. De topoogen van de knol toch ge ven steeds de beste spruiten. Elke ^regel kent nu eenmaal zün uitzonderingen en zoo zag ik eens een zeer hooge opbrengst bij het uitsluitend ge bruik van de neveleinden der poters. Hier wa ren de groote aardappels in drieën gesneden: eerst overdwars en dan de tópeinden nog eens overlangs. De verbouwer was zoo verstandig de eerste deelen bij elkaar te poten omdat hij zelf wat. huiverig was voor de gevolgen. Die vrees bleek hier volkomen ongegrond, maarop grond van veler ervaring meen tk te moeten spreken van een uitzondering, die den regel be vestigt. Op 27 Juli hopen A. van Putten en J. van PuttenVan Andel te Zwanenburg, hun vijf en vijftigjarige echtvereeniging te vieren. (familiefoto) BADHOEVEDORP UITREIKING DISTRIBUTIE BESCHEIDEN. Morgen, Donderdag worden nlieuwe dis tributiebescheiden uitgereikt in gebouw „Van Ouds de Watêrwolf", van 1012 uur voor de letters A tot en met E en van 12 3 uur voor de letters F tot en met J. Marktprijzen. PURMEREND Dinsdag Gemeentel. Kaasbeurs Verhandeld 12 partijen, wegende 27.000 K.G. Handel vlug 40 52—36. 20 4- 39.5043,50. Kaasmarkt, gewicht 500. Handel vlug. 1 Kleine Boeren 40 f 54 per 50 K.G. 1 Goudsche volvet f62,50 per 50 K.G- Runderen, totaal 737 stuks. Vette koeien 313 voor de levering. Gelde koeien 242 390—475 per stuk, matig. Melkkoeien 110 4SO—620 per stuk, matig. Stieren 7 voor de levering. Graskalveren 65 100275 per stuk, matig. Nuchtere kalveren voor de slacht 357 voor de levering. Nuchtere kalveren voor ^Je fokkerij 357 35—50 per stuk, Vette varkens voor de slacht 4 voor d levering. Biggen 466 2540 per stuk. matig. Schapen 317 5085 per stuk. matig. Lammeren 677 2428 per stuk. matig. Kipeieren 1.37 per K.G. Oude kip pen en hanen (wit en rood) 80—90 per K.G. Oude kippen en hanen (blauw) 80—90 per K.G. Konij nen f 1 per stuk. Eenden 600 90 per KG. Jonge haijen (wit en rood) 90 per K.G. Burgerlijke Stand. Bevallen, 18 Juli: C. de GraaffHoogen- stein, z.; 19 Juli: M. A. HoomansVogel, z, J. KuurstraVan den Nieuwenhof, z.: 20 Juli: G. E. VlugAlbers. d.; C. C. M. Oud- hoffHesselman, z.; A. J. SpronkCar- stens, d.; H. RuijgrokLeuven, z.; C. W, Vogelaar—Van Butselaar, d, Ovepleden, 18 Juli: A. LammertsmaVan der Wal, 67 j., Wijde Appelaarsteeg; 19 Juli: J. Walters, 59 j., De Witstraat; 20 Juli: G. J, de Kruijff, 41 j.v Schoterweg: M. G. Ooms— Verberne, 70 j.. Gen. Cronjestrdat. LAATSTE NIEUWS Het probleem der zwarte adspirant-officieren in Amerika. Overal in de Verecnigde Staten z.iet men aanplakbiljetten, waarop negers zijn afge beeld, die als een eenvoudig soldaat op wacht staan, of in heldhaftige houding aan den svuttrknuppel van een vliegtuig zitten. Ofschoon de negers In het expedltieleger. dat de V. S. tijdens don vorlgen oorlog naar Frankrijk zonden, een groote rol hebben ge speeld, telde het Noord-Anver!koansche le ger in 1940 nog slechts 3 negerregimenten. Begin 1941 werd aangekondigd, da/t hot per centage negers ln het leger van Amerika zou worden gelijkgesteld, met het percen tage. dat de negers onder' de blanke bevol king uitmaken. Op die manier zou het Ame- rikaansche leger voor 10 pet. uit negers moeten bestaan, wat naar Amerlkaansche schatting overeenkomt met 275.00*0 man, Dit besluit bracht weer de kwestie op het tapijt, of negers tot den rang van officier •kunnen opklimmen. Roosevelt besliste be vredigend en benoemde op demonstratieve wijze den neger Benjamin Davis tot briga de-generaal en diens zoon tot kapitein. Dit was voor de Amerlkaansche militaire aca demie te West Point nog geen reden om zich daarbij neer te leggen. De negers, die hier hun entree deden, werden onderworpen aan de .z.g. zwijgkuur. Deze bestaat hierin, dat een blanke cadet weigert tot een zwarte ca det het woord te richten of hem te antwoor den. Slechts in -weinig gevallen bleken de zenuwen der zwarte cadetten tegen deze boycot opgewassen. Te Tuskegee (Alabama) Is een vliegerschool voor toekomstige, zwar te officieren opgericht. Op 1200 zwarte ca detten ln een van de opleidingsscholen hebben slechts 15 negers het tot den rang van officier gebracht. Dit is ongetwijfeld zeer weinig; maar voor Amerka van groote beteeken is,* omdat de ban thans gebroken is. Generaal Rilcliie gerehabiliteerd Generaal Ritchie, die het commando m Afrika moest prijsgeven, is in het Westend van Londen door Britsche reporters in ge zelschap van zün vrouw ontdekt. Het per soneel nad opdracht gekregen elk verzoek om een interview van de hand te wijzen. Een persfotograaf is er niettemin in ge slaagd Ritchie te verrassen, toen hij het ministerie van Oorlog binnenstapte, om een bezoek bij Grïgg af te leggen. Een Lon- densch blad beweert, dat Ritchie gerehabi liteerd zal worden en dat hem 'n commando zal worden toevertrouwd. Ook generaal Alexander, wiens troepen op Birma door de Japanners werden verslagen, bevindt zich momenteel te Londen, waar hij door koning George in audiëntie is ontvangen. De bladen herinneren eraan, dat Alexan der een der laatste officieren was. die Duin kerken in de lente van 1940 verlieten, na dat hij in een motorbpottocht langs de kust had vastgesteld, dat geen enkele Britsche soldaat was achtergebleven. Zij, die het betalen kunnen drinken koffie met volle melk. Het lek op het platteland binnen kort gestopt. Melk is een van de belangrijkste voedings middelen in dezen t(jd. Onmisbaar voor zui gelingen, voor oudere kinderen, voor jonge moeders, zieken en herstellenden. Schaarsch zjjn de rantsoenen en voor volle melk komen slechts zjj in aanmerking, die dit voedsel niet kunnen ontberen. De inkrimping van onzen veestapel, de verminderde melkgift ten gevolge van het gebrék aan eiwitrijke veevoeders, hebben de beschikbare hoeveelheden nog meer doen verminderen en het is begrijpelijk, dat in de huidige omstandigheden met dit kostbare vocht gewoekerd moet worden. Taptemelk voor de volwassenen, volle melk voojj kinderen en zieken, zoo moet hét op het oogenblik zijn en niet anders. Dubbel droevig is het daarom, dat de zwarte handel ook op dit terrein welig tiert en dat dui zenden liters melk in verkeerde handen terecht komen. Op het platteland neemt men het niet te nauw met de distributiebepalin gen, in de groote steden wordt een levendige handel gedreven in melkbonnen en helaas maken zich talrijke slijters eveneens aan on geoorloofde practijken schuldig. Het is een oude geschiedenis, die toch al tijd weer nieuw blijft. In het eene huis, drie hoog, hoort de huisvrouw, dat zij op haar melkbonnen ditmaal niet alle melk kan krij gen, waar zij recht op heeft. Wij krijgen niet meer, zegt de melkboer schouderophalend. Maar twee portieken verder verkoopt hij met een knipoogje en voor een prijs van vijftig cent per liter volle melk zonder bon. Honderden gezinnen, die het betalen kun nen. drinken koffie met volle melk en dui zenden andere gezinnen kunnen voor hun kinderen geen melk krQgen, meestal omdat een groot arbeidersgezin^ geen vier of vijf gulden in de week voor melk kan betalen, maar ook omdat de slijter een gedeelte van de volle melk clandestien heeft verkocht. Dit is een onhoudbare toestand, waar tot eiken prijs een einde aan gemaakt moet worden. Tegen die boeren, die slechts een gedeelte vdn de melk afleveren en de rest clandestien verkoopen, worden thans scherpe maatregelen getroffen. De veehouders zullen ten volle verantwoordelijk gesteld worden voor een be drijfsvoering, welke bij de beschikbare hoe veelheid veevoeder er op gericht ls een zoo groot mogelijke melkproductie te verkrijgen. Levert de veehouder minder melk per koe af dan normaal kan worden geacht, dan moet hij boven de verplichte veelevering een aan tal dieren "extra afstaan. Het lek op het plat teland zal dus binnenkort gestopt zijn. Bljjft over de nog steeds bestaande chaos in den melkhandel en het geknoei van talrijke slijters. Ook hier is een streng optreden ten zeerste gewenscht, wil men uiteindelijk tot een recht vaardige verdeeling van de beschikbare melkvoorraden komen. Het mag in dezen tijd niet voorkomen, dat een kinderloos gezin el- ken dag koffie met volle melk drinkt en minder goed gesitueerde gezinnen geen melk voor hun kinderen kunnen krijgen. (Reeds in een deel der vorige oplaag opgenomen.) 's-GRAVENHAGE, 21 Juli. Officieel wordt bekend gemaakt: De Duitsche weermacht heeft voor haar doeleinden een aantal heerenfietscn noo- dig. De inlevering van de gerequireerde rijwielen die een geringe fractie van alle fietsen in Nederland vormen, moet uiter lijk 22 Juli bü de Duitsche weenmacht zün geschied. Bij den spoed, waarmee de fietsen moe ten worden ingeleverd, was het menigmaal onvermijdelijk, dat door de Nederlandsche organen, die met de uitvoering zijn belast, ook beslag moest worden gelegd op de fietsen van personen, die principieel uitge zonderd moesten worden van den inlevc- ringsplicht, te weten alle arbeiders (b.v. fabrieksarbeiders, münwerkers, enz.), alle in den landbouw werkzame personen en degenen, die voor de uitoefening van hun beroep liet rijwiel volstrekt noodig hebben Aan deze groep van personen zal evenwel op last van den Rijkscommissaris zoo mo gelijk vóór 15 Augustus hun fiets terug gegeven of een andere ter beschikking ge steld worden. De uitvoering van deze be paling berust bij de Nederlandsche autori teiten. Desbetreffende verzoeken moeten behoorlijk gemotiveerd worden ingediend bij den burgemeester der plaats van in woning. Degenen, die hun fiets hebben ingeleverd zonder haar terug te krijgen of te zién ver vangen door een andere, krijgen van den burgemeester van hun woonplaats schade vergoeding: bovendien zullen zij voorkeurs behandeling genieten bij de aanschaffing van een ander rijwiel. Het Spaansche volkslied. Het Spaansche staatsblad publiceert een decreet der regeering, waarbü de Konink lijke Marsch tot eenig volkslied wordt ver klaard, terwü'l het lied der Falange. der Re- quetes en van het Spaansche Legioen tot nationale liederen worden geproclameerd. Voorts bepaalt dit decreet, dat leden der Spaansche weermacht, voor zoover zij niet in dienst zijn. bij het weerklinken van volks lied en nationale liederen niet zooals tot dusver gebruikelijk den militairen groet moeten brengen, maar dien van de Falange, die bestaat in het opheffen van den rechter TENNIS HUGHAN KAMPIOEN ENKELSPEL. In den eindstrijd van het heeren-enkel- spel om het kampioenschap van Nederland op de banen van de MÏ.T.S. gespeeld, heeft Hughan na een langen en tot ln het begin van de vijfde set spannenden strijd Teschmacher geslagen met 97, 5—7, 61, 36, 6—1. Niet alleen culmineerde de spanning in de beide eerste sets, in die sets lag ook het beste spel,'op enkele momenten zeer goed spel. Later, in de tweede helft zakte het af en de laatste set gqf wel het minste te zien, zoodat van een climax geen sprake was. In de eerste set was Teschmacher het snelste op dreef. Hü had vaart en tempo in zün spel, was goed aan het net, vast in zün returns, kwam op 43 door een doorbraak van de service van Hughan, doch verloor ondanks ..een voorsprong van 40.15 zijn eigen service. Dat was een lapsus van be- teekenis, want de volgende game verloor Hughan op love dat was 54 voor Teschmacher, doch had 63 kunnen zyn. Na die 54 volgde eveneens een love game op eigen service, gevolgd door een tweede van Hughan, dank zij uitstekend volleeren. Gevaar voor dezen blijft echter dreigen, wanneer hij na 66 zü'n service wederom verliest, doch Teschmacher schijnt dit voor deel maar niet te kunnen doordrukken, een doublefault beneemt hem de kans op een setpoint. Hij verliest de game en na 7/7 is de aanval van Hughan geleidelik te sterk. Uitnemend volleeren geeft hem de set met 9.7. In de tweede wederom een aanvankelijke voorsprong van Teschmacher, wederom 3 1 en even later 4—3 en waarlijk weer een verloren servicegame, voornamelijk doordat zijn volleeren niet af is, doch kans op passeeren biedt, waarvan Hughan een juist gebruik maakt. Ditmaal is het echter deze die zijn kans na 54 mist en die dan na 55 zijn servicegame verliest, vnL door een onzekere forehand. Teschmacher maakt dan 75 met een uitstekende love- game. In de derde set echter een sterke reactie. Te veel richt Teschmacher Zün aanvallen op de backhand van Hughan, die veel gevaarlijker is dan zün forehand. Zyn sla gen missen bovendien aan scherpte, zyn manoeuvreering is daardoor niet gevaar lijk genoeg. Hy verliest de set met 16. Na de rust is het echter Hughan die zyn groundstroke niet vinden kan, die via 15 de set hiet 36 verliest. En als dan een spannende eindspurt in het verschiet ligt, blykt Teschmacher te vermoeid, blükt zyn spel te onzeker, komen er tal van double- faults en zonder eenige spanning op hoog tepunt wint Hughan een wedstrijd, dien hü in zyn geheel genomen, ten volle verdien de te winnen. Vordering van transport middelen in de V.S. By het Amerlkaansche congres werd volgens een bericht uit Washington een voorstel ingediend, waarbij president Roosevelt gemachtigd wordt alle zich in particulier bezit bevindende motorvoer tuigen en andere transportmiddelen voor oorlogsdoeleinden in beslag te ne men. Als schadeloosstelling voor de in beslag te nemen goederen zal een be drag van 5 milliard dollar beschikbaar worden gesteld. Pech hehben Een Inbreker die Zaterdagnacht een bezoek wilde brengen aan een pakhuis op het Waterlooplem te Amsterdam, ge bruikte den afvoerbuis van een daar naast- gelegen perceel om naar boven te komen. Hy was reeds tot de tweede verdieping gevorderd, toen de buis los liet en met den inbreker omlaag tuimelde* waar eenigen tyd later twee agenten den man die zich leely'k ge kneusd had vonden. Voorloopig werd hü naar een ziekenhuis gebracht. GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN MAXIMUM GROSSIERS- EN DETAILLISTEN- PRIJZEN VOOR GROENTEN EN FRUIT. Bekendmaking No. 23/1942. Deze prüslüst geldt van 22 Juli 1942 af. De prijzen direct achter de artikelen zün do grossiersprijzen per 100 eenheden, de andere de detailllstenprüzen per eenheid. GROENTEN. Witte kooi 7,50 kg. 0.10 kg. Roode kool 10,— kg 0,13 kg. Savoye kool: geel 10,— kg. 0.13 kg.; schelk 9.— kg. 0.12 kg.. Spitskool 9.— kg. 0.12 kg. Kropsla: I minstens 2 kg. p. 10 st. 3.50 St. 0.06 St.; II van 1.7 tot 2 kg. p. 10 St. 3,— st. 0.05 st. Snü- (dunsel) en stoofsia 10,— kg. 0.13 kg. Andijvie 11,50 kg. 0.15 kg. Postelein 18.— kg. 0.24 kg. Peterselie, kervel 5.bos 0.07 bos. Bosselderü 4,50 bos 0.07 bos. Spinazie: blad 13.50 kg. 0.18 kg.: struik 12.50 kg. 0.16 kg. Koolrabi: I boven 7 cm doorsnee 6.— st. 0,08 st.; H van 4—7 cm. doorsnee 5.50 st. 0.08 st.. Bospeen (0,06 kg. peen per bos) 10,— bos 0.13 bos. Peen zonder lof: I van 20—50 gram gewasschen 13,— kg. 0.17 kg.; II van 51—200 gram gewasschen 11,— kg. 0.14 kg. Komkommers: Ia minstens 850 gr. p. st. 17.— st. 0.22 st.; Ib 700—850 gr. p. st. 14.— st. 0.13 St.; n 600—700 gr. p. St. 11.— st. 0.14 St.; Ill 500— 600 8.— st. 0,10 st. Komkommerstek 10.50 kg. 0,14 kg. Holl. bloemkool: Ia boven 27 cm. over den kop gemeten 18,— st. 0.24 st.; Ib 22—27 cm. over den kop gemeten 15.— st. 0,20 St.; IK 18—22 cm. over den kop gemeten 11.— st. 0.14 sf.: Ill 12—18 cm. over den kop gemeten 7.50 st. 0.10 st. Boon en (stok) 35,— kg. 0.45 kg. witte stamboonen zonder draad 29.50 kg. 0.38 kg. Overige soorten 26.— kg. 0.33 kg. Peulen 19.50 kg. 0.25 kg. Bosuien 8,— kg. 0.10 kg. Boskroten (tenminste 0.3 kg., afgesneden kroten per bos) 6.— bos 0.08 bos. Kroten 10.— kg. 0,13 kg. Doperwten: rijs- en krombek 19.50 kgf 0.25 kg.; overige soorten 15,50 kg. 0,20 kg. Tuln- boonen 10.— kg. 0,13 kg. Tomaten I. II. Ill en IV 28,— kg. 0,35 kg. Tomaten bonken 22.— kg. 0,23 kg. Tomaten kriel 15.50 kg. 0,20 kg. Rabarber: Paragon 10,— kg. 0.13 kg. Andere soorten 9. kg. 0.12 kg. Bosprel 8,— bos 0,10 bos. Snijblet 9. kg. 0,11 kg. Aubergines 41,50 st. 0.51 st. Pepers 157,— kg. 1,87 kg. Paprika 30.50 st. 0.39 st. Augur- ken: Soort I 31,50 kg. 0.40 kg.; II 21,— kg. 0,27 kg III 13.— kg. 0,17 kg.; IV 10.— kg. 0,13 kg.; V 5.50 kg. 0.08 kg. 1 en II stippel 13,— kg. 0,17 kg. Ill en IV stippel 5,50 kg. 0,08 kg. FRUIT. Aardbeien 44,— kg. 0.56 kg. Druiven: Groep I. Gros Collman, Golden Champion, Mus- caat. West-Frisla. Leopold 105,— kg. 1.26 kg. Groep II. Overige soorten 100,— kg. 1,20 kg. Ap pelen: Yellow Trasparant IA 41.— kg. 0.53 kg. A 29,50 kg. 0.38 kg. B 18,50 kg. 0.24 kg. Meloenen; suiker en kleJne groene ananas 52,— kg. 0,63 kg.; overige soorten 40,50 kg. 0,50 kg. Perziken: la boven 7 cm. doorsnee 44.— st. 0,54 St.; Ib van 6—7 cm. doorsnee 22,— st. 0,27 st.; II van 56 cm. doorsnee 14,50 st. 0,19 St.; Ill van 4—5 cm. door snee 7,50 st. 0,10 st.: IV beneden 4 cm. doorsnee 62.50 kg. 0.78 kg. Rijpe Kruisbessen 22.— kg. 0.28 kg. Kersen: Groep I. Vroege Duitsche kersen. Markies of Pater van Mansfeld, Hedelfinger Rie- senkirsche A 65,— kg. 0,81 kg. B '48,50 kg. 0,60 kg. C 15.50 kg. 0.20 kg. Groep II. Blanzer. Glim mer of Betuwsche Wünkers, Klerk of Bcierlan- der A 59.50 kg. 0.75 kg. B 43.— kg. 0,53 kg. C 15,50 kg. 0.20 kg. Groep III. Melkers of Volgers v. Melkers. Abessede Mouland of Bastaarddikke, Vaiikse Zwarte, Udense Zwarte. Dikke loenen. Hollanders.' Zwarte Morelle, Cascogners, of Bi- garreau, Knapkers (Knappers) A 48.50 kg. 0,60 kg. B 37.50 kg. 0.47 kg. C 15.50 kg. 0.20 kg. Groep IV. Overige soorten A 32.— kg. 0,40 kg. B 26,50 kg. 0.33 kg. C 15.50 kg. 0.20 kg. Pruimen (glas): st.; Kw III boven 35—40 mm. doorsnee 8,— st 0.10 St.; Kw. IV minder dan 35 m.m. doorsn'es 68,— kg. 0.35 kg. Aalbessen- le kw. Prolific en Holl. roode bes 37.50 kg. 0.49 kg. Overige soorteó en kwaliteiten 29.— kg. 0,37 kg. Frambozen 59.-1 kg. 0.75 kg. Boschbessen SO,— kg. 1,— kg Vroeg« aardappelen: 1 boven 28 m.m. kg. 0.09 kg II kriel boven 15-28 m.m. kg. 0.06 kg. Voor het snüden van kool mag 3 cent per kg berekend worden, met dien verstande, dat d< kool na het snijden gewogen wordt. Voor het schrappen van wortelen mag 1 een» per kg. of p. bos bereknd worden, met dien ver» stande. dat de wortelen vóór het schrappen ge» wogen worden. Voor bezorging van groenten en fruit mag dooi detaillisten 1 cent per kg. ln rekening gebracht worden boven den werkelijken verkoopprüs. Voor de afwijkende qualltelt van bovenge noemde producten, alsmede voor het zg. uitschot moeten prijzen berekend worden, welke in eed redelijke verhouding staan tot de hierboven ge publiceerde maximum prü zen, welke gelden vooi de beste kwaliteit. Bü inkoop tegen lagere dan de gepubliceerde maximumprijzen moeten d« verkoopprijzen dlenovereenkomsUg worden ver laagd. HET VRAGEN VAN HOOGERE PRIJZEN IS STRAFBAAR. BEWAAR DEZE OPGAVE EN GEBRUIK HAAR, Nieuwe opgaven kunnen de vroegere ongeldig maken. Vraag en Aanbfd Vooruitbetaald per m.m. 8 ct. Niet vooruitbet. p. m.m. 10 ct. Werkzoekenden en aangebo den betrekkingen bü vooruit betaling per m.m6 ct. Niet voorultbet. p. m.m. 8 ct. minimum 6 m.m. Kleine Zakenannonces Afkomstig van handel en be drijf. Vooruitbet. p. m.m. 12 ct. minimum 6 m.m. max. 30 m.m. Personeel gevraagd Voor Huishouding NETTE WERK STEK gevr. Vf>or 1 dag per week. Bloemen- daalschoweg 237 A. Overveen. Met I Sept. NETTE HULP S^vraagd voor dag of dag en "acht in klein gezin van 2 per-, «orien, zelfstandig kunnende ko- en werken. Aanmeldingen: Wagenweg 96. na 7 uur 's av. Rusthuis „Casa Bonita", Den Haag vraagt voor spoedige in- 'ensttredlng een VERZORG STER en ren BESCH. MEISJE Wr opleiding. Aanmelden: v. noetzolaerlaan 27. Tel. 55.65.42. MEISJE, van 9 tot 4. Gljs- 'Teeht van Aomstelstr. 59. H.N. flinke jonge werkster S?vr. voor l dag per week. Aan- n>-: Korte Kleverlaan 30. Bl'daal Wordt gevr. een SMIDS- •lANKOMELIXG of loopjongen laf N". Wildschut, Voorweg 59, H'stede. Gevr. EEN MEISJE of werk ster voor enkele halve dagen p.w Vnm. Santpoorterstr. 58. Haar lom. Jung echtpaar vraagt NE71 DAGMEISJE van 94 uur Aanm. umschen 7 3d8 30. Epoorplcin 2 (hk. Lcldschevaart- *esj H stede. HULP IN DE HUISH. v. d. of voor den dag. Aanm.- Overboschlaan 13, H'stede. Tel. 18120. Gevr. FL. DIENSTBODE v. d. of d. en n. of fl. werkster. V.g.g.v. Goede kost en goed loon. Geen -inkelwerk. Slagerij K. Fedder, Raadhuisstr. 94. H'stede. FLINK NET MEISJE gevr. met 1 Aug. v. d. en n. lAanm.: 8 av., Spaarne 62. Gevr. voor ongev. 5 ochtenden per week een NETTE WERK STER. Pr. Hendriklaan '142, Overveen. NETTE WERKSTER gevr. oor Donderdags van half 2 tot half 7. Aanmelden: Javalaan lb. Heemstede. Tusschen 6 en 7. Rijkswerkman. 60 j.. z. k. zoekt HUISHOUDSTER. Br. no. 4922. Dame alleen vraagt H. I. D. H. Werktijd te bespreken. Aan meld.: 's avonds van 7—9 uur. Wouwermanstr. 69, 2 x b. NET MEISJE gevr. v. morgen- ur. of j. werkster 2 ft 3 ocht. p.w. in kl. gez. Mevr. Bokking, W. DaniëJsl. S, Sant)). St. NET MEISJE gevr. v. d. mor genuren. Niet ben. 16 j. Aanm.: tussch. 7 en 8 uur. Parallelweg 47. Zandvoort. NET DAGMEISJE gevr. v. 9-3 uur. In gez. v. 2 pers. niet ben. 18 jaar. Joh. Verhuls tl. 10, Hst. FIJNK DAGMEISJE gevr. v. 9-5 uur. Aanm. Dr. D. Bakker- laan 82, Bl'daal. Gevr. Sn kleén gezin te II'snede een nette Jl'FFR. of MEISJE dat zelfstandig de huishouding kan waarnomen. Hulsel, verk. Goede beh. Br. 4944. NET MEISJE gevr. v. d. cn n. zeKst. k. werken. Aanm. mevr. Stijl. KinderhuiIsKinee: 14. NETTE HUISHOUDSTER ge vraagd, bov. 50 j. P.G. die de geh huish. waar koot nemen bij nwui all. Br. 4954. Voor spoedig gevr. een KEU RIG MEIS.IE :,n gezin met '(6 leind. Aanm. Duindoornlaan 1' Haarlem. Achter Lorervtzka.de. MEISJE G.EVR. van 9 tot 3 tuur, ongev. 16 jaar, goed loon en go-ede behandeling, alleen zij gel. te refleot., die van strikte eerlijk heid kammen getuigen. Beunder, Kl. Houtstraat 41. HULP IN DE HUISHOUDING gevraagd van 9-5 uur. Zo-ndags vrij. Br. 4(953 Gevr; net DAGMEISJE goed loon. Aanmelden na 7 uur. Jan v. Galenstraat 26. FL. BURGERMEISJE gevr. S5.30. goede behandeling. WilhelmLnapairk 37. Een flink HUISNAAISTER, gevr. voor nieuw- en verander- ■erk. Br. 4948 Gevr. een R.-K. DAGMEISJE van 9-4 uur. Zond. vrij. Adres: Mevr. Zeggers. Binnenweg 154, Heemstede. Mevr, Kluijver. Teylerplein 47 tagt voor direct NET MEISJE g. tr. v. van S.T5-5 uur. FLINK MEISJE geur. in gez. m. 3 k.. van 8.30-s uur. hulp erkster. Mevr. Boer. van Dort- raat 82 rood. Voor Bedrijf Heerenkapper vraagt LEER LING. Kloosterstraat 121. JONGEN gevr. voor -Bloem- kwoekerij en Winkel. Leeftijd 14—15 jaar J. M. Barnhoorn Zijlweg 7. Overveen. Pelterijenfabr. vraagt AANK. N A AISTERS en leerlingen. 3 we ken vacnntie per jaar. loon vol gens wettelijke loonregeling. Br. 4933. Bekwame of aank. KAPSTER, gevr. Maison Henri. Hazepaters- iaan 16. TULPENPELSTERS gevr. bij Roozen van Dealen. Houtvaart 30A, Haarlem. VERKOOPSTER gevr. in groote zaak van huish. art., gh porcelein en aardewerk. Bij voor keur met vakkennis. Uitv. br onder no. 493". Bekwame KAPSTER gevr Br. no. 4929, EENIGE NETTE JONGENS EN MEISJES gevr.. voor de boek binderij. Binderij „Snijder". Lange Poellaan 34. BAKKERS HALFWAS en broodbezorger gevr. V.g.g.v. Br. 4927. Gevr. v. dii*. een aank, LAK- SPUITER, onder 18 jaar. Adres te vern. bur. van dlit blad. Gevr. prima PARAPL#LNAAI STER voor thuiswerk. Hoog loon. Br, 4962 Personeel aangeboden Voor Huishouding B.z.a. NETTE WERKSTER oor Di.. Do., Vr, Br. 4 93S. MEISJE. 23 j., zoekt werk r Woensdag en Vrijdag. Br. 4937. B.z.a. NETTE WERKSTER. Dinsdag hoele dag. Zaterd. 'smorjèns. Br. 4936. BESCH. M„ 21. j. b.z.a. voor hulp i.d. huish. v. geh. dag. Br. 4935. MeJ. Moser, Ttaamvewt 47 tel, 11684 vr. en biedt aan v. tersL en Aug. VROUWEL. HITS- PERS.. ook heele en halve dagen. Prima MANTELH ANDWERK STER vraagt thuiswerk. Br 49 5: Biedt zich aar. een nette HUIS HOUDSTER. Br. 4 9 57. B. z. a. NET MEISJE voor dag en naoht. Br. 4956 Voor Bedrijf LAMPEKA PW ERKSTER b. z.a. voor het opnieuw overtrek ken en moderniseeren. Spec, part. Br 4939. B.z.a NET PERSOON, voor conciergcwertc. incasso, schoon houden van kantoren of iet: derg.. bek. m. centr. verw. Br 494 0. Jongeman. 22 J., vrij van ar beid in Duitachtand. zoek; betrekking VERKOOI*ER in heerenmodezaak. Br. 4959 Huizen gevraagd Voor spoedig GEVRAAGD: benedenhuis, bov.en.hu is je of on- gem. of gest. kamers met gebr. van keuken voor oude dame. jonge moeder en baby. Br. 4961 - Prov. Ambt zoekt VRIJ HUIS. bov. of ben.hs, of 2 kam. m. vrije keuk. tot f 32. Br. 4941. Huizen aangeboden WIE RUILT WQNING J. Luy- ckenstr. (H.-N.) f 6.25 p. w. voor woning omgeving Vlaamsche weg. Br. 4820. Kamers gevraagd Dame zoekt ONGEM. KAMER of étage. Br. met prijsopgaaf 4821. Eenv. Dame zoekt Z.SL.K. m. st. cn kookgel Br. m. pr.opg 4822. Bejaarde dame vr. GEST. Z1T- EN SLK. bij Dame all. of kl. gez. P.G. of zitslk. in kl. rusthuis m. p. teg. 1 Sept. Hfl-Z. of centr. Br. m. pr.opg. 4823. Jong echtpaar zoekt ETAGE gestoff. of ongestoff., goeden stand. Br. 4824. Gevr. d. Juffr. ZITSLAAPK. m. keukengebr. of kookgel Br. 4825 Gevraagd VRIJE ETAGE of drie ruime kamers, met vrije keu ken en bergruimte, gestoffeerd op goeden stand voor rustig gezin (drie volw. personen). Liefst Haar lem. Br. 4826. Gevr. KAMER M. PENSION f 60 p. maand. Br. 4827. Kamers aangeboden Te huur -half Aug. of 1 Sept. op nette st. v. Dame of Wed. all bij Wed. all. 2 GEST. OF GEM. KAMERS m. keuken of gebr. v. keuken. Br. 4828. Aangeb APPARTEMENTEN gunstig gelegen centr. verw., stroemend water per 1 Sept., tel 16118. Frederikspark 4. Te huur in sentrum ZIT-SI-.K. met v.wascht. en slaapk. met v w.t. in centrum. Wolstraat 12. Heemstede. Te huur op eersten st. 2 GEST. KAMERS met gebr. keuken str. w,, en sl.gelegenheid voor bejaard echtp., heer of dame. Br. 4831. Agb. gr. fr. ONGEM. KAMER m. gebr. v. k. Zomerkade 53 rood. Rusthuis op goeden stand heeft RUIME KAMER met serre 'vrij. Ruim uitzicht. Br. 4833. Agb. gem. ZIT-SLAAPKAMER m. str. water, stook- en kookgel. Te bez. na 6 uur Bilderdijkstr. 9 zw Kost- en Inwoning Weduwnaar gepens. zoekt KOSTHUIS bij gepens. weduwe, heeft eigen bed. Br. 4836. Huisraad gevraagd Tc koop gevr. VLOERKLEED, salonkastje, oud hangklokje, over gordijnen. siervazen. Br. met prijs 4837. Huisraad aangeboden Te k. 2 p. EIK. LED. m. springb. 1 p. d.sch. m. 40. haarlint, buffet. Macrten v. Heemskerkstr. 9. Te koop KOEKOEKKLOK slaat en roept; groote luxe Spaan sche sierpop en binnenband. Kam persingel 26. Aang. 2 eiken BUREAUX. Wa genweg 9. Haarlem, Tel. 19662. Nieuwe KOOKKACHEL te koop f 25. Dammers, Schagchelstr. 42 rd Aangeb zwaar old fin. HUIS- EN SLAAPK.A.MEUBL. comp. m. bed, groene velours, o. k. Br. 4854. Te koop 24 a 25 M2. LUXE MATTING. Bronsteeweg 19, Heem stede. Te koop WIT LED. m. spir. en prima kap. matras en zw. mah. kastje. Sumatrastr 15, Haarlem. Te koop ONTBIJTSERVIES. Br. 4852. Muziekinstrumenten Prima PIANO (zwart) te koop aangeb. z.g.a.n. Prijs f 850, na 7 uur Bloemcnd.weg 233, Overveen, tel. 24939. MUZIEKINSTRUMENT te ver koopen? Gaat naar een vakman, die het naar waarde weet te taxee- ren, en wij betalen de hoogste waarde, onthoudt ons adres. Mu- ziekh, Joh. Kiekens, Smedestr. 27. Beste LUIDSPREKER agb. van radlocentr. f 15. Gasthuisstr. 5 zw. KOFFERGRAMOPHOON aan geb., weinig gebruikt. Const. Huy- gensstr. 10, Haarlem-Noord. Te koop pracht RADIO inge bouwd met statlonn.schaal f 150. Adres bur. v. d. bl. Te kopp een prima modern RADIOTOESTEL. Van Marum- str. 3 rd., na 8 uur. Te koop pracht PH. RADIO, ing. luidspr. en namenschaal, bill, prijs. K. v. Manderstraat 55. Te koop AMF.RIK. RADIO. Tc bevr. na 7 u. Wijde Geldeloozepad 29 rood, HrL Goede DUITSCHE PIANO te koop. Billijken prijs. Marnixstraat 84, H.-N. Rijwielen Auto's Te k. MATCHLESS 500 c.c., zijkl. in prima st. Br. 4847. Diversen VERLORENgouden ring m. groene langwerpige steen. Eer lijke vinder flinke belooning. Ver- spronckweg 165. Wie kan KINDJE VAN 4 MAANDEN verzorgen voor f 3 a f 4 per week. liefst bij Jonge nette menechen. Br. 4963. Sportief meisje, 24 j., z. AAN- SL. BIJ CLJJBJE om vac. (2e en 3e week Aug.) bij boeren of dgl. door te brengen. Br. 4850. IN RUIL gevr. 1 p. Heeren schoenen 43 voor mooie D.sch. 39- 40, tevens te k Damesmantel o.k. 44-46, Japon o.k. 42-44. Na 6 uur Korte Houtstraat 21 rood. GUMMI LAARZEN en tennis schoenen niet plakken maar vul- canisceren. Gierstraat 78 rood. in gang Doelstraat. Diversen te koop gevr. GEVRAAGDstalen 2-deura bureaukost, stalen typ/tafel en pl.m. 25' M.2 v&oerfoedeklking (matting) Br, 4860. TE KOOP GEVR.: mooi gaaf vloerkl. 250 x 350 M. en oude mantel, bruin of bedge. Br. 4861 JAQHTHOND te koop gevr. voor goede verzorging en behan deling wordt Ingestaan. Br. 4564 Te koop gevr.: LIGSTOEL m. Pullman kussens in pr. staat, Br. 4862 Gevr. J. CAPE pLm. 6 a 7 j. en trainingspakken in pr. staat. Aan- sterdamschevaort 234. Te koop gevr. SCHILDE RIJEN uit ISe'of 19e eeuw oé Haagsche School. Br. Klndcr- hulsveat 10. Tel. 12167. WIJ KOOPEX UW HOEKEN, op elk gebied, ook voor geheele Bibliotheken te ontbieden. Stuur evbn een kaartje. Oude en anti. quarteche boekhandel Faber, Ko ninginneweg S. GEVRAAGD: baby-uitzet en luiers of gedeelte, k. ledikant en k.wogen. Br. 4S67 GEVRAAGD: bankschroef en verfspuitrovolver. Br. 4569 Diversen te koop Te koop: zwart LAKENsch PAK. Br. 4S7S To koop: zwart JAQUET EN- VEST, ruime maat. Adres: G. D. Brands, Analünstr. 7t TE KOOP: smoking 48-49 met hemd 14 1/2 boord en das. Ne 6 uur. Adres bur. v. d. blad. TE KOOP: 1 stofzuiger Pre mier Duplex, 1 2-pits gasstel 1. z. g. et. g. o. k. Voorultgangstmat 107 rood. Te koop KONIJNEN MET HOKKEN. Zijlweg 267. Haarlem. Na 7 uur. AANGEB.: 1 p. dames zw. sch, m. 37. pumps en Naether Hol!an„ dor. Duvenvoordqstraat 23. Na Q UW. AANGEB.wringer, bok. ele«- lieken kous, Blansert. Allanstr. 68

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 11