Nieuws uit IJmuiden, Velsen, Beverwijk en Omstreken Zomerlouriiooi D.C.IJ. Spannende partijen in demi-finale. dammedewerker). Het programma van het Zomcrtournooi wordt steeds kleiner, maar naar mate de eind strijd nadert, spannender. De finalisten der demifinale waren op één na bekend. Ook deze laatste beslissing, welke in de partij Basstra—Postma moest vallen, is gekomen Postma had zich reeds geplaatst, doch Basstra moest minstens nog remise behalen. Inderdaad js dat Basstra gelukt. Er resten nu nog acht spelers voor de demi finale. weer verdeeld in twee groepen van vier. In de A groep werd de partij Dukel—Bal ge speeld. Welk een groote vorderingen heeft Bal gemaakt. Een mooi succes Is het voor hem. om zich, na een serie voorwedstnjden waarin hij steeds onbedreigd den kop nam, in de demifinale te plaatsen. De belangstellenden hebben genoten van het spel dezer dammers. Langen tijd ging het spel gelijk op. Eerst in een stand van zes om zes maakte Bal de eerste fout, waardoor Dukel met een ruil van twee om twee kon doorbreken naar de damlijn. Er ontstond een eindspel van Dukel: 1 dam, 3 stukken, tegen Bal: 1 dam, 2 stukken. De geroutineerde meester vlocht met het we - nige materieel, allerlei finesses in den stand. Eén daarvan is Bal noodlottig geworden. Hij verloor na 66 zetten. Na afloop bleek, dat Bal steeds remise had kunnen behalen. In de B groep werd de partij tusschen Jonkc en D. C. IJ.'s voorzitter. De Jong, gespeeld Jonker is de verrassing van het tournooi. Juist daarom is het goed gezien van de wedstrijdleiding om dergelijke tournooien te organiseeren. Im mers krijgen de tweede en derde klassers ge legenheid zich met de sterksten te meten. Jonker startte met een remise tegen Dukel en behaalde nu een keurige overwinning op D. C. IJ.'s voorzitter. Wel was het te wijten aan een grove fout van De Jong, maar na afloop was de felicitatie toch van harte gemeend. De stand in de groepen is thans: Groep A: gesp. gew. gel. veil, pnt B. Dukel 1 1 0 0 v. d. Heijde 10 10 1 F. Basstra 0 0 0 0 Groep B: Jonker 2 110 F. Dukel 10 10 De Jong 10 0 1 Postma 0 0 0 0 De twee eersten van de competitie der dem; finale, die drie partijen omvat, plaatsen zich in de finale. VERLIEZERSTOURNOOI. Ook in de verliezersronde is de beslissing, welke spelers in de finale zullen uitkomen bijna ge vallen. Reeds drie zijn er bekend, namelijk D. Ott, A. Sehager en J. v. Straten. De vierde can- didaat is vermoedelijk Waal. Deze heeft tenminste doordat van Riedeman werd gewonnen zijn positie aanmerkelijk ver- bResf'nog de vermelding dat de vastgestelde partij J. v. Straten—D. Ott voor de finale is uit gesteld, omdat eerstgenoemde uitstel heeft ge kregen, v. Straten is namelijk in ondertrouw gegaan. Zooals gebruikelijk richtte D. C. IJ.'s voorzitter eenige hartelijke woorden tot den bruidegom en hij overhandigde hem het gebrui kelijke huwelijksgeschenk. Woensdag werd de partij D. Ott—A. Sehager {espeeld. Dit was .de eerste voor de finale van et ver]lezerstournooi. Twee aloude tegenstanders, oprichters van de thans 16-jarlge damclub, ontmoetten elkaar. Daarom was de partij voor de ingewijden een vraagteeken. Men had te doen met twee ernstige candidaten voor het winnen van het verliezers- tournooi, en de daaraan verbonden faan met de kleuren der gemeente Velsen. Ott is winnaar geworden. Heden- en Vrijdagavond worden er nog enkele partijen gespeeld, namelijk Rledéman—Beets en Van Straten—N. N. Juliana van Stolberg. Aanvankelijk lag het in de bedoeling van het bestuur 'der Christelijke Muziekvere niging Juliana van Stolberg om nog in Juli een concert 'te geven. Dit pla ÜSU .Man kon id'oor on- voorziene omstandigheden niet verwezen lijkt worden. Thans hoopt men in Septem ber een uitvoering t§ organiseeren. Strawberries won. De comlpetlitiewedKiivijd tegen E. H. S. 3 Is d,o or heit1 hankibalniegeimtal van Straw- beirri.es met 19-1.6 gewonnen. IHle.t 'begin was vrij zwak bij Strawberries dde hert eerst aam slag kwam. Enkele goede spelers hadden verstek laten gaan en de in_ valle.ra wanen eerst wat onwennig. I>e E.HS- werper gooide een goeden, strakken bal en zoo kon dem de Strawberries slechts 3 pun ten scoren in de eerste Inning. De tegen standers deden het aan slag beter en be haalden liefert 13 pain ten. De Strawberries kregen er langzamerhand meer kijk op en liepen toen den achter stand in. We noteerden enkele mooie sla gen, zooals van de gebroeders Brunink en Leo EbeMng. Als werper heeft Tarry Bru nink, die de taak van Stade. overnam, wel voldaan. In drie achtereenvolgende Innings wist hij EHS voor nul painten aan den kant te zetten. Spannend werd de wedstrijd toen de stand H5-15 was en Strawberries aan slag kwaim. Er konden nog -1 kostbare punrtjes bijgemaakt wonden, waartegen EHB In de laatste slagbeunt er .^chts 1 kon halen. Voor Zaterdagmiddag, half vier, staat de belangrijke ontmoeting tegen EDO 6 op hot programma. Y.Z.V. 1 op weg naar kampioenschap. Wedstrijd van hedenavond belangrijk. Het eerste heerenzevental van de Velser Zwemvereertiging weert zich in de compe titie uitstekend. Het heeft een prachtige kans om kampioen te worden en men kan er van overtuigd zijn, dat alles in het werk zal worden gesteld om de mogelijkheden volkomen te gebruiken. Het is daarom geen wonder, dat de verrichtingen in onze plaats met veel belangstelling worden gevolgd. Hedenavond richt de aandacht zich op den wedstrijd in De Heerenduinèn tegen" het Amsterdamsche Dolfijn I. Deze is zeker belangrijk, want als onze plaatsgenooten er in slagen de ontmoeting te winnet^ zijn ze een heel eind op weg naar het kampioen schap. Er is dan nog slechts één vereeni ging. die een kleine hindernis zem kunnei opleveren, namelijk het Amsterdamsche A. Z. Groot is het gevaar echter niet, wanneer de V. Z. V.-ploeg zich niet aan onderschat- schuldig maakt. i de ontmoeting met Dolfijn wacht V. "wedsl- ging. die een kleine hindernis zem kunnen opleveren, namelijk het Amsterdamsche A. Z. Groot is het gevaar echter niet, wanneer V. Z. V.-ploeg zie" - :-1J ting schuldig maakt, Na de ontmoeting Z. V. alleen nog een uitwedstrijd tegen Neptunus te Zaandam, waarvan zij thuis met niet minder dan 90 heeft gewonnen. Daarentegen heeft A. Z. nog drie wedstrij den voor den boeg wint zc deze, dan kan ze hoogstens gelijk met V.Z.V. eindigen, tenminste wanneer deze Neptunus verslaat; maar daaraan behoeft geen twijfel te be staan. Eventueel zou een beslissingswed strijd moeten volgen. In het IJmuider kamp is men ervan over tuigd, dat het niet zoover zal komen. In- tusschen zal men hedenavond present zijn om het eigen zevental aan te moedigen. Burgerlijke Stand. Geboren: R. Harms, z., Stationsweg 184, IJmuiden: L. Borg, d., Den Helder: H. J. v. d. Ham, d.. Gr. Houtweg 60, Velsen-N.; J. Smakman, d.. Hoofdstraat 77, Santpoort: C. v. d. Zwet Slotemaker, z., Sparrenstraat 17 IJmuiden; J. Töning, z.. J. T. Cremerlaan 45. Santpoort; O. Schaap, z., Driehuizer- kerkweg 96. Velsen; W. van Rij, d., P. C. Hooftlaan 24, Velsen; D. Blankevoort, d., Hofdijklaart 35, Velsen; G. Giezen, z., Kerk- weg 127. Santpoort: D. Denekamp, z., Wij- kerstraatweg 216. Velsen; H. Zwart, d. Schoolstraat 3, IJmuiden. Overleden: C. Zegel. 3 jz. y. K. J. Zegel Prins Hendrikstraat 86, IJmuiden; J. de Jonge, 45 j„ echtgen. v. C. J. de Groot. Kompasstraat 53, IJmuiden; W. van Zei', 52 j.. echtgenoote van A. Kemp. Genieweg 39,'Velsen: L C. A. Marchant, 73 j., echtg. v. W. E. J. de Rijke. Haarlem: J. H. Mos, 79 j.. wedr. van H. Berkman, Wiistelaan 77, De Pont Quaxde Brokkenpiloot. - Heinz in de wolken Velen, die hier reeds eerder Quax, de Brokkenpiloot hebben gezien, zullen naar een reprise hebben verlangd. Met genoegen zullen zij daarom vernemen, dat deze film, waarin Heinz Rühmann op z'n best is. van Vrijdag af in Bios-' coop De Pont wordt vertoond. Indertijd hebben wij er uitvoerig over geschreven,'zooaat wij ditmaal geen uitge breide beschouwing behoeven te geven. Het verhaal draait om Otto Groschenbügel, bij genaamd Quax, die in het bureau voor vreemdelingenverkeer te Dünkelstatt werk zaam is. Bij een prijsvraag heeft hij op den eersten prijs beslag gelegd, waardoor hij geheel tegen zijn zin een kostelooze oplei ding tot sportvlieger krijgt aangeboden. Heinz denkt er met bluf wel te komen en zet aldus de sportschool op stelten. De vreemdste capriolen haalt hij uit, vooral in de wolken. Ten slotte wordt hjj echter, dank zij den instructeur, een kérel. Deze rol is, zooals gezegd, Rühmanns beste prestatie en de lachspieren geraken dan ook steeds weer in werking. Lothar Fir mans is een sympathieke instructeur. De regie van Kurt Hofmann is in vele opzich ten te loven en Werner Bochman verzorg de op prettige wijze de muziek. De camera is dank zij Heinz Jaworski zêer bewegelijk. In De Pont kan men zijn zorgen van al len dag eens weglachen! J. J. E. VAN BAARSSEL. Kellnerin Anna in Thalia. Het Thalia Theater presenteert de film Kell nerin Anna, waarin wordt gespeeld door Fran- zlska Kinz (titelrol). Otto Wernicke, Hermann Brix, Theodor Danegger, Elfriede Datzig en Win nie Markus. De* regie was in handen van Peter Paul Brauex.o Ook op deze rolprent komen wij nog terug. RexEens op ?n nacht In het Rex Theater wordt van Vrijdag af de film Eens op 'n Nacht vertoond, waar van Theo Lingen de regie had. De hoofd rollen zijn in handen van Lili Murati, Theo Lingen, Karl Ludwig Diehl en Lucie Eng- lisch. Verder ziet men Irene von Meyen- dorff en Hans Brausewetter. Op deze rol prent komen wij nog uitvoerig terug. Allen Present. Tijdens den tweeden speelavond der eerste ronde waren de resultaten in de B- afdeeling van Allen Present als 'volgt (resp. gesp., gew., verl., pnt. en doorm.): v. Lier 12 9 3 9 6 Ombergé/i 12 9 3 9 2 S. Jonker 12 8 4 8 4 Dictus 12 8 4 8 3 I. Mertens.12 7 5 7 4 de Vlieger 12 7 5 Peggeman 12 7 5 7 2 v. d. Leest 12 6 6 6 7 Taffijn 12 6 6 Porek 12 6 6 6 2 Nicolai 12 5 7 5 2 v. d. Lem 12 4 8 4 6 Bosschert 12 4 8 4 4 Schuit12 4 8 4- 1 J. Jonker 12 3 9 v. Dijk 12 3 9 3 2. De Kennemer Jagers. Het bestüur der Wandelsportvereeniging De Kennemer Jagers heeft de bakens ver zet. Hoewel er niet gewandeld kan worden, werd besloten óm niet bij de pakken neer te zitten en onder elke voorwaarde het on derling contact te behouden. Er werden plannen uitgewerkt en waar lijk de reeds gemaakte uitstapjes vielen uitstekend' in den smaak. De heer P. Smit deelde ons mede, dat een groep leden, bestaande uit vijf en twin tig personen, Zaterdag naar Schoorl zal ver trekken, teneinde aldaar temidden dei- heerlijke natuur een weekeinde door te brengen. Ongetwijfeld -zullen allen zich weten te vermaken. MARIA BEWAARSCHOOL. De leerlingen der Mtta Bewaarschool krijgen Vrijdagmiddag vacantiw Voor hen zullen de schooldeuren Dinsdag 25 Augustus wederom wor den geopend. LORRE (Te koop: papegaai,- spreekt en fluit eet van tafel mee. --Trekker.) Een papegaai Maakt veel lawaai. Weet ik van hooren zeggen. Krast hij zijn lied Dan is er niet Veel eer mee in te leggen, Maar menigeen Voelt zich „alleen" Als hij geen kooi heeft hangen. Al het kabaal Der vogeltaal Voldoet aan zijn verlangen. Het valt niet mee (Wie hóórt de beê?) Een papegaai te krijgen In dezen tijd. Het is een feit, Dat ik niet mag verzwijgen. Maar nuik las (Komt 't u van pas Dat men er één kan koopen. Hij spreekt en fluit Met fraai geluid. Dat moet tot koopen nopen 1 Ik neem hem niet Want ik verschiet Van kleur als ik moet lezen, Hoe Lorre eet. Is het niet wreed Van tafel eet dit wezen. Wat dan te doen Is het rantsoen Daar nu wel op berekend Het klinkt wat straf. Maar 'k vraag me af, Wie daar nu wel voor teekent Zoo'n ferme gast Bezorgt me last. Ik wacht maar liever even. Is er tekort Welnu, dan wordt Hij wreker door zijn „léven"! Uit het polokamp. In de lag-eire regionen der Velser Zwem-, ereeniiging gaart het wart het varterp-olospel betreft niet zoo goed. Dinsdagavond moesten er twee nederlagen geïncasseerd wöirdi De adspiranten verloren met niet minder dan 7-0 van HVGB adspiran-ten. Deze waren steeds in den aanval, dooh stietten menig maal af op den midachter Smit, die goed zijn best d'eed.Koopman en Koster maaiktert er niet veel van tegen de snelle en best spelen de HVGB-ens. Bovendien wae Douma als keeper niet op dreef. Hij meet nog veel lee_ ren. Sohe.eres was de beste in de voorhoede. De damieswedstrijd werd door beidie par tijen VZV 2 en HVGB 1, m.et enthousiasme gespeeld. In het begin leken ze tegen el kaar opgewassen, maar dit duurde niet lang. De groote fout van de VZV-ers was, dat ze niet genoeg bij haar te ge n spe e 1 sters bleven met het gevolg, dart er dikwijls een HVG-B-dame vrij lag. Tini Kr am ar heeft haar best gedaan en menrgen 'bal wegge kaapt. Het was jammer, dart Rie Groot, een van de snelsten, steeds voor bleef liggen, terwijl men haar op het middenveld nioo- dig had. HVGB was sterker, vooral de voorhoede De wedstrijd was dan ook een aaneenscha keling va.n vermakelijke duels voor het doel am V. Z. V. waarbij de keepster Lende Hendriks, den bal vier maal uit het net moest vieschen. Agenda IJmuiden. DONDERDAG 23 JULI. Thalia: Pepijn de Korte, 8 uur. Rex: Geen voorstelling. De Pont: Geen voorstelling. VRIJDAG 21 JULI. Thalia: Kellnerin Anna, 8 uur. Rejf: Eens op 'n Nacht, 8 uur. De Pont: Quax, de Brokkenpiloot, 8 uur. Geref. Kerk: Afscheidsavond T. van Popta. Nijverheidsschool: Uitreiking diploma's 2 u. DIENST APOTHEKEN. Avond- en nachtdienstKennemer Apotheek, Wijx aan Zeeërweg. BELANGRIJKE TELEFOONNUMMERS Politie, hoofdbureau 5178 4377 5555 Politie. Willemsplein 5400 Brandweer 5242 E. H. B. O., A. P. Bakker5455 E. H. B. O., Velsen4989 Luchtbescherming, hoofdpost 4145 Antonius Ziekenhuis4444 IJmuider Apotheek4229 Kennemer Apotheek 4204 Uitslagen schoolwedstrijden. Hier volgen de uitslagen van de sehool- wedstrijden in De Heerenduinen. De school welke het kleinste aantal punten verwierf, had den snelsten tijd en werd aldus kam pioen. 1. School 4, hoofd J. Bremerkamp, 420 p s voor 't 2e jaar kampioen, aantal punt vorige maal bedroeg 401.5); 2. school hoofd J. v. d. Graaf, 455 p.; 3. Juliana van Stolbergschool, hoofd A. Kool, 476.4 p.; 4 Emmaschool, hoofd K. J. Noy, 481.7 p.; 5. school 6. hoofd J. W. v. Oosterom. 484.9 p. 6. school 3, hoofd T. J. Griep, 520.6 p.; 7, school 5. G. J. A. Heino, 521.8 p.; 8. school 2, K. Faber. 688.6 p.; 9. school voor C.V.O.. hoofd J. Wedzinga. 711.7 p.; 10 Insinger- school, höofd J. Daihuysen, 729.2 p. In de klasse 16 jaar en ouder, dus op de nummers van meer dan 25 M., bleek de R. H.B.S de eereplaats te bezetten met 1825.4 p. Hierna volgde de openbare U.L.O school met *853.1 p.. terwijl de Creutzberg- school de rij slóot met 1878.3 p. Aldus heeft de R. H.B.S. den beker, die vorig jaar veroverd werd, ook ditmaal kun nen oehouden. In de leeftijdsklasse 13-15 jaar, waren wel ploegen ingeschreven teneinde den wisselbeker te bekampen, doch aangezien zij door afwezigheid schitterden bleef dit kleinood in de hoede van de school, die het vorig jaar verkreeg. Het puntenverschil tusschen kampioen en laagsten verliezer bleek 300 p., tegen 140 p. verleden jaar. zoodat we hebben moeten constateeren, dat over het algemeen de prestaties minder zijn geworden. Marktprijzen. IJMUIDEN 22 Juli 1942 Tarbot f 12,89—f 12.40. tong f 12.40—f 7.50 beide .er kg., kleine schol ie sogrt f405—f360, kleine schol 2e soort f 40O—f 292; pufschol le soort f 330— f 190, 2de soort X 400—f 292, pufschol le soort f 330 —f190. idem 2e soort f 134—f 102; kl. roode poon le soort f269. groote bot f270—f255. pufschar le soort f 90—f 63. idem 2e soort f 57—f 40. horsma kreel f 142—f 136, muilen f229, alles per 50 K.G. Besommingen trawlers: 1JM 86 Rijnstroom 20 mnd. f 1899, ZK 68 Johannes 20 mnd. f 2213, SCH 169 Adriaan v. d. Zwan 20 mnd. f2143, VL 103 Voorbode 15 mnd. f 1586, KW 158 Cornells IJsbrand Willem 35 mnd. f3516, KW 1 De Zes Gezusters 15 mnd. f 1770, KW 129 Ball 10 mnd. f 1327. Kotters: IJM 221 f1173, IJM 222 f1471, IJM 224 f 530. Loggers: KW 172 f 1200, KW 60 f 1274, KW 175 f 1446, KW 52 f 1642, SCH 245 f 1045, SCH 223 f 1786. Kustvisschers: TX 36 f 355, IJM 226 f 410,. IJM 215 f930. HD 56 f 408, HD 67 f 869. URK 91 f700. URK 52 f 1470, URK 53 f1515, URK 96 f272, URK 76 f710, URK 86 f 1464, URK 102 f861, URK 35 f1005, URK 98 f546, URK 28 f 688, URK 95 f 456, URK,69 f940. MARKTBERICHT SCHEVENINGEN SCHEVENINGEN 22 Juli. Met versche visch waren heden aan de markt de motorloggers SCH 110, G. Groen f 566, SCH 280, H. Messemaker f 896, SCH 260, II. Ouwehand f859, SCH 47, J. van Beelen f 817. De motorkotters: SCH 37, C. de Jong f1239, de schokker SCH 76, W. Rog f 1359. 81 botters met tezamen f 58.073 besomming. Versche vlsch: tarbo tf 9,60—f 11,90, kleine griet f5,40—f6, griet f6,30—f8,30, tong f 6,30—f 10,50, slips f 2,40—f 3,90, alles per kg., middel schol f 164,80—f 250. kleine schol f 96,50—f 170,80, pufschol f 56,90—f 68,30, schar f 49,80—f 63, groote poon f 236, groote bot f 139—f 158, kleine bot f 86—f 130, Jiorsmakreel f 124—f 131, alles per kist van 40 kg. VELSEN Uitbetaling toeslag Papierfabriek. De uitbetaling van den toeslag wegens bijzondere omstandigheden, waarvoor de directie van de Papierfabriek in het begin dezer maand aan het College van Rijksbe middelaars toestemming heeft gevraagd, zal Maandag aan het personeel geschieden. SANTPOORT VACANTIES. Naar wij vernemen zullen de leerlingen van de School met den Bijbel Vrijdagmiddag vacan- tie krijgen. Dinsdag 25 Augustus zal weer be gonnen worden. De vacanties van school 8 en de R. K. school vangen eerst in Augustus aan. UITGEEST UIT HET POLITIERAPPORT Door de politie werden de volgende personen bekeurd: N. C. v. d. W. en C. v. N. wegens dief stal van rijwielen en M. K. wegens verdoen" aardappelen. GESLAAGD. Te Haarlem slaagde onze plaatsgenoot de heer J. Zaadnoordijk voor het Mulo-diploma A. De heer G. Mers "slaogde te Haarlem voor het hoofdonderwijzer. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden werd een badtasch. Als verloren wer den aangegeven een insigne van de E. H. B. O. een bril met koker en een zilveren armband. CASTRICUM VEILING VAN DINSDAG Kruisbessen 15 cis. per ks:.. fr.invl>ozovn 12 ets. per doosje, aardbeien: Moulin Rou ge S7 1/2 ets. per slof en 35 ets. per kg. Ainaaone Sï 1/2 ets. per slof, 35 ets. per kg., zonder dop 30 ets. per kg. DE KERMIS Vele goruchben doen de ronde als zou de Qustrioumsche kersnis geen doorgang vin den. Bij Informatie werd ons ter bevoeg- der plaatse medegedeeld, dat hier officieel niets van bekend is en dus deze geruchten van allen grond ontbloot zijn. GESLAAGD Aan de Middelbare Technische School V Haarlem slaagde voor het eindexamen af- deeling Vliegrtuigbouwkunde ónze plaats genoot de heer L. Toepoe!. MELKSLIJTERS BIJEEN. De plaatselijke melkslijters kwamen in de zaal van Hótel Heerema bijeen. Na een kort openings woord van den voorzitter, den heer J. Castricuni. volgde voorlezing der notulen van de vorige ver gadering, welke onveranderd werden goedge keurd. IHerna werd de jaarlijksche uitgaansdag besproken. Besloten werd dezen 18 en 19 Augus tus te doen plaats hebben. Dit jaar gaat de reis •an Amsterdam per-boot naar Harderwijk en :erder per treyj naar Arnhem. Na eenige bespre kingen aangaande de eventueele kosten sloot de voorJitter deze zeer geanimeerde bijeenkomst met een woord van dank. VACANTIE R.K. SCHOLEN. Zaterdag zal de zomei vacantie voo* de leer lingen der R.K scholen beginnen. BEVERWIJK Vrijdag a.s. laatste aardbeienveiling. Vrijdag a.s. wordi aan de Beverwijksche veilingen de laatste speciale veiling van aardbeien gehouden. Ook op Donderdag en Zaterdag zullen geen veilingen gehouden worden. De aardbeien zonder dop kunnen echter nog iederen dag aangevoerd wor den. Is. hier iets van U bij Aan het politiebureau zijn in de week van 13 tot en met 20 Juli de volgende gevonden voorwerpen aangegeven: schakelaar, bruin boekje met inhoud, ac- tentasch, zilveren kettinkj'e met scapulier, zwart-groen gevlamde vulpenhouder, auto slinger, portemonnaie met inhoud, shawl, kinderbril, rozenkrans in kokertje, porte monnaie met inhoud, beursje met inhoud. kippenringen, blauwe kindercape, hee- renportemonnaie met inhoud, bruine por temonnaie met inhoud, gouden ring met ini tialen, licht bruin jongensjasje, groene kin- dermuts. Drie jubilarissen in het Kennemersbestuur. De jaarvergadering van De Kennemers. welke op Maandag 27 Juli in het Kennemer Theater wordt 'gehouden, zal ditmaal on getwijfeld een bijzonder tintje krijgen door eenige jubilea in het bestuur. Want niet minder dan drie bestuursleden zullen in de vergadering gehuldigd worden voor het feit, dat zij 20 jaar deel uitmaken van het be stuur. Het zijn de heeren H. M. Janssen, secretaris, P. van Essen, penningmeester en J. C. Verhorst, tweede penningmeester. De agenda vermeldt o.m. nog een be stuursverkiezing, wegens periodiek aftre den van de heeren H. van Dorp en W. Klaassen. Beiden zijn herkiesbaar. Voorts zullen de verschillende commissies voor het a.s. seizoen samengesteld worden. V oltloening. We slapen in een kippenhok. Nou ja, dat klinkt wel raar, maar gaat u niet van men- schen achter tralies spreken. Zelf schrok ik geweldig, toen ik m'n koffer met een zucht en een hartgrondige venvensching bij een mesthoop had laten neervallen. Niet om de mesthoop, maar om de mededeeling van mijn gastheer, dat het kippenhok voor ons was gereserveerd. Schrik maar niet, voegde hü er als mosterd na den maaltijd aan toe, we noemen het huissie maar zoo, omdat de kippen er altijd graag rondwie- gelden. U zult er van het jaar geen last van hebben. Nee, zeg ik, en dat is jammer, •ant ik houd van een spiegeleitje. Onze koffer hebben we nieuwsgierig naar den inhoud uitgepakt. De door Tante Jo ingepakte boterhammetjes zijn platgedrukt, maar honger maakt rauwe boonen zoet en zij smaken in ieder geval beter dan de vreemd heetende en vreemd smakende IJmuidensche „cake". Het ka potte scheerspiegeltje deponeer ik op de vuilhoop, waar een wroetend varken er zijn neus voor ophaalt. Dan gaan we ons huisje inrichten. Het is er al gauw gezellig en dat geeft den burger moed. Hoe vind je het nou, vraagt m'n beminde uitgelaten. Opperbest, zeg ik en dat meen ik, want ik heb van m'n gastheer zoojuist een knal sigaar gehad, die heerlijk smaakt. 's Avonds zitten we buiten. Mensehen, vat is het hier heerlijk! Praat maar klein zielig over het leven op het land, stedeling. Zie er maar temidden van je goor baksteen laatdunkend op neer. Maar hier ben je mensch, hier adem je gul en blii de zuivere lucht in, hier voel je je vrij en los. Zoo heb ik je een tijdlang niet gezien, zegt m'n lotgenoote, je krijgt warempel al wat kleur! Ja, hier lééf ik. Met m'n handen onder m'n moe hoofd gevouwen lig ik op het heerlijk-zachte gras. Boven me staat stoer een stevige luchtf waar enkele wolkenflar den statig voorbij zeilen. Als ik m'n hoofd opzij wend. zie ik groen, warm groen, groen, dat rijpe sappen draagt. Er blaft een hond. Dat toont de stilte hier. Als het beest een zwijgcampagne iiv- luidt is alles zoo rustig. Wat weet ik nu van telefoontjes, van drukke vergaderingen, van schrijfmachine-lawaai! O zalige zo mer! Hoe gaat het nu In IJmuiden? „Beurst" Piet-van-Dirk op dit oogenblik, zijn breeje voeten stevig in .warme klompen? Heeft voorzitter Prent al succes met zijn actie voor de Geitenfokvereeniging? Hoe boert V.Z.V. met haar tournooi? Wat. zal Jan van Drimmelen te vertellen hebben? Kan Oome Piet van In Veilige Haven nu al buikspreken? Zouden ze in het asyl goed op Miepsie letten? Weg die gedachten, ik heb vacantie! Ik zou maar 'ns opstaan van die mieren hoop, zegt m'n bemindeNatuurlijk fantaseert ze. Ze wilde me alleen maar wakker maken. Nu, ik bèn wakker. Dank zij dit edele platteland! ARGUS. Economische Rechter CLANDESTIEN GESLACHT. De Beverwijksche groentenhandelaar H. Maks had met den arbeider G. Nieuwland in Februari een koe gekocht, die zij door den slager G. G. M. van 't Hof hadden laten slachten. Tegen deze drie mannen werd een gevangenisstraf van zeve: maanden geëischt, waartoe zij door den economi- schen rechter werden veroordeeld. De bloemen handelaar T. J. Bakker, die ongeveer 100. pond vleeseh had gekocht werd tot een maand gevan- geniss^f veroordeeld, omdat het vleeseh waar schijn!^: voor den zwarten handel was bestemd, VEREENIGDE VEILINGEN „Kennemerland" en „Vrije Veiling" Beverwijk. Vereenigde veilingen „Kennemerland" en „Vrije Veiling". Beverwijk. Prijsnoteering van 22 Juli 1942: Spinazie per K.G. 10; natuursla per krop IV»2; andijvie p. K.G. 9; raapstelen p. K.G. 7; radijs per bos 1.40; selderij per bos 2'A3: peterselie per bos 3; tomaten 1-2-3-4 pei K.G. 24; doperwten rijs p. K.G. 16. br capucijners p. K.G. 16: witte capucijners p. K.G. 16. bospeen p. bos 7; tuinboonen p. K.G. 7; aardbei enm. dop 35; z. dop 30; roode bessen 30; komkommers 1 13V2; i<3- 2 11; id. 3. 5. perziken 12-20; vr. aardappelen 6.10. Boven van links naar rechts: Italiaansche soldaten halen de Britsche vlag naar be neden en hijschen de vla.g van het Imperium boven Mersa Matroe. (Orbis-Holland- Luce-Pax Holland-c) - Roemeensche troepen nemen een verfrisschend bad in de haven van Balaklawa, welke op den eersten Juli door een snelle manoeuvre veroverd werd. (P.Z.B.-v. Eysden-p.k. Steininger-Pax Holland-c) - Hoe wordt de boter op kwaliteit gekeurd? Een kijkje tijdens een keuring door het bureau van de Zuivlkwali- leitscontrólc in het Landbouwhuis te Alkmaar. Een monster wordt deskundig geproefd. Dit is een der onderdeden van de nauwkeurige controle. (Pax Holland-Overduin-c). Aardappelen rooien op den Statensingel te Rotterdam. Van gemeentewege is in de Maasstad een begin gemaakt met het rooien van de vroege aardappelen, welke in de plantsoenen waren uitgezet. (Polygoon-Hof-Pax Holland-c) Onder van links naar rechts: De terugtocht on de vernietiging van de Sovjets aan den Don. Ontzaglijk is het beeld der verwoesting ln Ostrogoshsk. Geen straat, vol- u»wnnt mi>t E-pschnf en ander oorlogsmateriaal. Is gesnaard eehlevcn. (Orbis-Holland- p.k. Bauer-Pax Holland-i - Mersa Matroe bezet. Een overzicht van de door dc Duitsche en Italiaansche troepen bezette Britsche stellingen. (Atlantic-Holland-p.k. Otto-Pax Holland-c) De harddraverij op de Breestraat. Voorbereidingen worden reeds getroffen. Het nijvere bestuur van de Harddraverij- vereenigine „Beverwijk en Omstreken" zit reeds midden in de voorbereidingen voor de jaarlyksche groote kortebaandraverii, die dit jaar op Donderdag 6 Augustus op de Breestraat wordt gehouden. Reeds is van het gemeentebestuur ver gunning gekregen tot het afzetten van de 'verschillende zijstraten en het bouwen van de tribunes en het opzetten van de afraste ring. let de R.K. -Sportvereeniging „D.E.M." worden weer besprekingen gevoerd over een eventueele attractie. Vermoedelijk zal er weer een loop door Beverwijk worden ge organiseerd, waarbij de loopers dan eenige keeren over de baan zullen komen. Door de Amstel Brouwerij te Amster dam is een schilderstuk beschikbaar gesteld, als extra-prijs voor de eigenaar van het winnende paard. Het doek stelt een dravend laard voor. Het is vervaardigd door den lunstschilder v. d. Klei te Hilversum, die ook het Beverwijksche paard Douglas H. op het schilderslinnen heeft gebracht. Beide schilderijen zyn zeer geslaagd. De beschikbaar gestelde prijzen zullen met nog veel ander materiaal in de etalage van de. fa Herbert Blom aan de Breestraat geëxposeerd worden. Vrijdag a.s. gelegenheid tot inenting tegen dipliterie. In verband met de diphteriegevallen ln onze gemeente zal Vrijdagmiddag a.s. van 3 tot 4 uur in het Witte Kruisbadhuis aan de Baanstraat gelegenheid bestaan tot koste looze Inenting tegen roodvonk en diphterie en wel voor niet-schoolgaande kinderen van 1 tot en met 6 jaar. Elk kind krijgt drie inspuitingen. De tweede en derde inspuiting hebben resp. plaats op Vrijdag 7 Augustus en op Vrijdag 21 Augus tus a.s., op hetzelfde uur en dezelfde plaats. Op de ouders wordt nogmaals een dringend beroep gedaan om van deze gelegenheid tot kostelooze onvatbaarmaking van hun kinde ren tegen deze ziekten gebruik te maken. 50 jaar getrouwd en 50 jaar woonachtig in dezelfde straat. Op Dinsdag - 4 Augustus herdenkt het echtpaar KraneSchellevis, wonende aan den Patersweg 12. den dag, waarop zij 50 jaar geleden in het huwelijksbootje stapten. De bruidegom is Beverwijker van ge boorte. Op 8 September 1867 aanschouwde hij het levenslicht. Zijn echtgenoote is op 14 October 1871 te IJmuiden-Oost geboren. Het huwelijk werd gezegend met 7 kinde ren, waarvan er nog 3 in leven zijn. De beide oudjes hebben 9 kleinkinderen. Het gouden eehtpaar woont reeds sinds hun huwelijk in den Patersweg. waarvan 45 jaar in hun tegenwoordige woning. Het is dus nog min of meer een dubbel jubileum, dat zij op 4 Augustus vieren. In de afgeloopen dagen heeft het echt paar reeds vele blijken van belangstelling mogen ondervinden. De buren hebben voor de woning een aardige eerepoort opgericht. VAN OLDF.NBORGinVEG AFGESLOTEN De loco-burgemeester van Beverwijk maakt bekend, dat de weg van Wijk aan Zee naar Castricum (Bakkum), de Van Oldenborghweg. vanaf heden voor het pu bliek is afgesloten en slechts toegankelijk is voor arbeiders van het Prov. Waterlei dingbedrijf, die in het bezit zijn van een daartoe strekkend bewijs van den Orts- kommandant HET WIELERCRTTERÏUM TE HAARLEM. Behalve Arie Voorn zal ook nog een tweede plaatsgenoot Aat Kuilman aan het wielercriterium te Haarlora- Noord, dat Zondag a.s. verreden wordt, deelnemen. Beiden starten bij de amateurs. MAXIMUMPRIJS VOOR AARDBEIEN ONVERANDERD. Ook voor de periode van 21 tot en met 27 Juli zijn de maximumprijzen voor aardbeien onveranderd gebleven, n! van 28 tot 35 per 100 kg voor» met dop en f 30 per 100 kg voor aardbeien zonder dop. ,,'t KARPERT.IE. De vischwedstrijd van het hengelaarscol lege ,.'t Karpertje", welke Zondag gehouden zou worden, moest opnieuw uitgesteld wor den en is thans vastgesteld op Zondagmor-

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3