Bij Dopspoeder HET GEHEIMZINNIGE SCHAAKSTUK DAMIAATJES MAAGZUUR i> slechte aan SPUSVERTEERING van" Dr O-DUBOIS Orig.verpok. F.1,25, bij' Apoth.on Drog. FEUILLETON door FRANZ WENDELMUTH Geautoriseerde Nederlandsche bewerking door B. L. VENZELAAR. 70 Sadat de diefstal gelukt was, verlieten ze ongehinderd het gebouw en namen .on middellijk passage op de Brabant, het eerste schip, dat uit zou varen. Om te voor komen, dat men hen ontdekken zou, reisden ze afzonderlijk, ze kwamen althans ieder afzonderlijk aan boord. Ze hadden passage besproken naar Batavia, om mogelijke ver volgers op een dwaalspoor te brengen, of schoon ze van plan waren, niet verder te gaan dan Hamburg of Berlijn. In elk geval hebben ze het voornemen gekoesterd, later van Duitschland naar België te gaan, om dat ze geloofden, in Brussel. de radium- centrale der wereld, gemakkelijk een goeden afnemer voor hun buit te zullen vinden. Maar het noodlot wilde anders. Het schip, waarmede ze reisden zonk ten gevolge van een drijvende mijn, waarbij verscheidene slachtoffers te betreuren wa ren. Ook Robert Sand en Tom Barner wa ren het slachtoffer van de ramp. Het on- Jeluk voltrok zich in een oogenblik. toen e vier mannen in den rooksalon bij elkan der zaten' aan een tafeltje. Onder het mom van onophoudelijk in het schaakspel verdiept te zijn, deden ze niet anders, dan het zwarte paard met het ra dium bewaken. Ze vertrouwen elkaar niet en wilden voortdurend het stuk onder hun ;en hebben. Je steward, die tot de overlevenden be hoort, heeft mij verteld, dat ze van schaken niet het minste verstand hadden, maar dat re den geheelen avond niet anders deden dan drinken en tegen elkaar schelden. In elk geval speelden ze niet voor hun ple- rier. Zoo gingen ze in wantrouwen jegens .elkaar door tot de ontploffing kwam. In dit critieke oogenblik hadden twee van hen de tegenwoordigheid van geest, naar het gevaarlijke schaakstuk te grijpen. Tom Barner greep naar het verkeerde, dat geen radium bevatte, maar Robert Sand deed het beter en nam het goede. Geen van beiden wisten ze echter, welk stuk het juiste was. Tom Barner verdronk en spoelde later aan de kust van Texel aan, maar Robert Sand kon een reddingsboei machtig worden en werd gered. Hij werd liefderijk door Jacob Ruys in zijn huis op Vlieland opge nomen en verpleegd. In den tijd. dat Ro bert Sand in het oude visschershuis ver toefde, moet hij het schaakfiguur in het stroo van zijn bed verstopt hebben. Maar toen kreeg hij longontsteking en stierf. Het 'aarlijke schaakstuk echter bleef in het ,Jstroo liggen. Na den dood van Robert Sand moet Jacob Ruys het bed in gebruik hebben genomen en na enkele weken be gonnen de eerste typische verschijnselen van de radiuminwerking zich op zijn lichaam te vertoonen. De dokter van het eiland Texel herkende deze verschijnselen niet precies, omdat hij in zijn practijk nog nimmer met radium en de daaraan verbon den gevaren had te doen gehad. Ruys zelf moet er een duister vermoeden van hebben ;ehad, dat in zijn eigen huis een onheil op iem loerde". ,Maar die brandwonden?" informeerde Peeters. „Zijn die dary niet pijnlijk of hin derlijk geweest?" Wildschut schudde ontkennend het hoofd. „Door radium aangetaste huidcellen ster ven zonder de minste pijn af. Dat is het ge heimzinnige van de geheeie zaak en ook Ruys moet het als zeer raadselachtig en spookachtig hebben beschouwd. Radium- iinwerkingen beïnvloeden ook de werking van het hart zoodanig, dat de oude visscher liartaandoeningen kreeg en buitengewoon angstig en nerveus werd. Weliswaar zocht hij dokter Roobol op, maar niet lang daar na stierf hij aan hartverlamming. In hoe verre de inwerking van het radium daarbij len rol gespeeld heeft, was niet meer te con- itateeren, maar zeker schijnt het, dat het «haakfiguur met zijn gevaarlijken inhoud vog steeds onontdekt in het bedstroo was ilijven liggen. Het is een strategische fout van alle mis dadigers der wereld, dat ze zich door hun hebzucht en wantrouwen laten verleiden, tot de brutaalste ondernemingen, om in het bezit te komen van datgene wat ze willen hebben en dan is ten slotte door de een of tndere onvoorzichtigheid, de politie de lachende derde. Zoo is het ook met de beide schipbreukelingen, Trgyor en Adamson, die van de Brabant gered werden, gegaan. Ze verden felle vijanden, toen ze elkaar op het eiland weer ontmoetten, waar ieder voor zich naar het verdwenen schaakstuk tocht. Een bericht over Robert Sand, die in he woning van Ruys stierf, moet hen ge lijktijdig op het spoor hebben gebracht. Dominee Mulder, die Tom Barner op het leemanskerkhof liet begraven, vond in zijn hand een zwart schaakstuk, waarvan wij nu weten, dat het niet het stuk was, waarin ^ch het radium bevond. Mulder bewaarde fcet ding als souvenir. Adamson. die zich als fotograaf van Sntiquiteiten uitgaf, en zich in tie hoedanigheid bij den predikant wist in 'e dringen, had van dezen gehoord, dat er een zwart schaakfiguur en hij zal waar schijnlijk ook het ding wel in zijn handen $iad hebben, tijdens een bezoek ten huize van den dominee. In dit oogenblik moet hij lich er van overtuigd hebben, dat het niet het gezochte voorwerp was. (Wordt vervolgd.) Sebastopol veroverd. Lenin verdween ..in het graf". Op het hoofdplein voor het j dienst voor mannen, ook bij den Arbeidsdienst voor meisjes de lichamelijke opvoeding havengebouw viel het standbeeld van zijn voetstuk en boorde zich diep in den grond. I een belangrijke plaats inneemt, worden op de kaderschool van den A.D.M. te Wasse- (Atlantic-Holland-p.k. Leuenberger-Pak Holland-c) - Daar evenais bij den Arbeids- naar geregeld aan de leidsters practische en theoretische lessen gegeven. Een foto tijdens een les in theorie. (N.A.D.-Molkenboer-V.N.P.-Pax Holland-c) Met spade en geweer. De Rijksarbeidsdienst ijverig aan het werk op een vliegveld in het Oosten. (Atlanüc-Holland-p.k. Kaul-Pax Holland c) - Dezer dagen is bij de N.V. Machinefabriek vït. Gebr. Figee te Haarlem een bedrjjfsappèl gehouden waarbij de heer H. J. Woudenberg, leider van het Ned. Arbeidsfront de arbeiders heeft toe gesproken. (Foto Peperkamp) Op weg naar de veiling. Op Broek en Langendijk wordt reeds de eerste roode kool aangevoerd. (Stevens-Pax Holland-c) Een ernstige waarschuwing. Kr. In ons blad van gisteren heeft men kunnen lezen, dat de door het Duitsche Obergericht in het Amsterdamsche distri butieproces gewezen doodvonnissen door fusilleering zijn voltrokken. Twee verdach ten, die eveneens ter dood waren veroor deeld, zagen hun straf gewijzigd in vijftien jaar tuchthuisstraf. Velen zullen zijn geschrokken van de harde straf, waarmede deze bonnenzwen delaars hun misdrijf tegen de gemeenschap hebben moeten boeten, vooral omdat, men hier te lande de doodstraf niet kende. Toch is deze mededeeling niet onverwacht geko men, want het heeft den laatsten tijd niet ontbroken aan ernstige waarschuwingen en vermaningen aan het adres dersenen, die door hun handelingen een rechtvaardige verdeeling der distributiesoederen tracht ten te verstoren met de uitsluitende bedoe ling, zichzelf te bevoordeëlè'n. Maar de overheid kan tenslotte niet blijven waar schuwen, vooral niet wanneer zij moet er varen, dat er nog lieden zijn, die deze waarschuwingen blijven negeeren en rus tig voortgaan met het bedrijven van hun duistere practiiken. Zij heeft thans getoond, dat het bittere ernst is en dat men zich niet langer ongestraft kan vergrijpen aan dat gene, wat voor de voedselvoorziening van "iet Nederlandsche volk van het grootste lelang is. De lieden, die thans hun misdaden met hun leven hebben geboet, hadden wel een zeer zware schuld op hun schouders gela den, want door hun toedoen zijn enorme voorraden levensmiddelen in handen geko men van menschen, die daar niet het minste recht op hadden. Dat hierdoor het ingewik kelde distributie-apparaat ernstig kon wor den verstoord,, waardoor velen niet kregen wat hen toekwam, behoeft geen nader be toog. De straffen, waarmede men thans hier tegen is opgetreden, zijn hard, maar BUISSTRMTWEG 12 TEEFOOII 1665P HAARLEM-I er was geen andere uitweg. Zij spreken een duidelijke taal aan het aidres van diegenen, die nu nog meenen dat zij zij het dan ook op kleinere schaal kunnen doorgaan met hun zwarte-handel-practijken. De con trole wordt steeds strenger en zij kunnen er van verzekerd zijn, dat vroeg of laat ook hun niet genoeg te veroordeelen handelin gen aan het licht komen en dat ook zij met de meeste gestrengheid gestraft zullen wor den. Dan past geen medelijden met deze lieden, want men kan deze harde straffen niet beschouwen als een wraakneming, doch uitsluitend als het uiterste middel om te voorkomen, dat de levensmiddelenrantsoe nen voor het Nederlandsche volk nog ver der verlaagd moeten worden. Deze doodstraffen vormen een laatste dui delijke waarschuwing, die men niet in den wind mag slaan. GEVONDEN RIJWIRLEN. De Commissaris van Politie te Haarlem maakt bekend, dat op Zaterdag 25 Juli 1042 van 14—17 uur n.m. pl.m. 50 gevonden en niet. afgehaalde dames en heerenrlj wielen en onderdeden daar van, voor de eventueele eigenaren te bezichti gen zijn aan zijn bureau afd. recherche. Het zijn zoo goed als waardelooze rijwielen, die grooten- deels zonder banden, gedurende de laaiste 4 maanden op straat zijn achtergelaten of uit het water zijn opgehaald. PREDIKBEURTEN HAARLEM* N. H. Ker|c. Groote Kerk. 8: Dr. E. Emm en. 10: Ds. W, J. van Blden. Nieuwe Kerk, 10.30: Ds. P. \V. Fooken. Oos- fcenkerk. 10: Ds. I. P. va.n der Waal. Noor- d ar kerk. 10,30: E. J, Folckema, camd.it. d. H. Dienst te Delft, (voor Ds. G. J. Waar- denburg). Bakenesserkerk. 9.45: J. Jong kind, hoofd der Kom. Emmaschool. Kinder- kerlc. Broedergemeente. 10.30: Ds. Bielke. Stads Evangelisatie. 10 eir 5: J. Peereboom Noordwijk aam Zee. Evang. Samenkomsten. Zulderstraat 15. 10: Ed. W. Pera, den HaAg Zamg door Adr. Pape. 5: Dezelfde. Opxvek- kingssamenkomsten. Zuiderstr. 15. Donder dag 8: J. A. Bruyn, Wassenaar. Vrije Evang. Geni. 10: Ds. D. J. D. du Fossé. 5: Evange- llsatled lenst. Spt. Ds. du Foasé en Br. H. Jeddens met medew. Zangkoor. 10: Kinder - kerk. Christian Science Society. 10: in-de Ned. taal: 11.15: in de Eng. taal. Eglise Wallonne. Dïmanohe 26 Juiïlet a 16 h. Ser vice présidé par mr. Ie pasteur E. Mahieu. de Delft. Evang. Luth. Gem. 10.30: Ds. W. Spliethoff. Ver. Doopsgez. Gem. 10.30: Ds. J. M. Leendertz. Vrijz. Herv. 10.30: Ds. H. H. Dorgelo, Naarden. Rem. Ger. Ggm. 10.30 Ds. N. van Gelder, Rem. Pred. te Eindho ven. Ger. Kerk. Kloppersingelkerk. 10: Ds. C. P. Boodt, Delft. 5: Ds. H. J. Lamberts Heerspink, Heteren. Oude Gracht 57-59 10: Ds. L. Berger. Kootwijkeirbnoek. 5: Ds. L. Hoorweg. Zud d - O oet e r kerk10: Ds. L. Hoorweg. 5: Ds. C. P. Boodt, Delft. Geref. Kerk in H.V. 10 en 5: Ds. L. Th. A. vam der Mare!. 10: 'KInderkerk (ing. Jamssbr. 59) Baptisten-Geni. 10 en 5: Ds. H. Doorn- kamp. Gemeente des Heeren. 10 en 6: Opemb. Godsdienstoefening. Herst. Apost. Zendingsgeni. Schouwtrurgstr. 10 en 5: Gods dlemstoefening. Herst. Apost, Zendingsgeni. 10 en 5: Godsdienstoefening Geloofs Geni. „Het Leger des Heils". 10: I-Ieiiligiingsdiensit. 7.30: Opwekkingssamenk. Leidster Mevr, IDggers. Pinkstergemeente. 10 en 6: Openbare Samenkomst. HAARLEM-NOORD. -N. H. Kerk. Kea-k Kloosterstraat10: Ds. Kiuilmam, van Lelden -tmimanuëlikenkS.30: Ds. v. d. Voet. Jeugd dienst. 10.30: Dr. Sch&ers, van Alp hen. Kom. Kmmaschool, Raafstraat. 10: Dr. E. Emmcn, vam Haarlem, Ned. Prot. Bond. 7Ds. N. Padt, Zutfen, Ger. Kerk. Noord- Soho ter kerk. in- Ds. H. J. Lamtbents Heer spink, Heteren. Ds. L. Berger. Kootwij kerbroek. Clir. Geref, Kerk. 10 en 5: Ds. D. H.ensbra. HEEMSTEDE. N. H. Kerk 10: Ds. Ba-rger Kapel Nieuw Vredenhof 10.30: Ds. Briët. Ned. Prot. Bond. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Kgrv. Pred. te Haarlem. (Met medewerking van het Dameskoor). Ger. Kerk. Koediefs- laan. 10: Ds. A. Domdorp. 5: Ds. D. J. Vel- sink, van Mussel kanaal. Kerk Cam pi aam 10: Ds. D. J. Velednk. 5: Ds. A. Domdorp. AERDEXHOUT. N. H. Wijkgeb. Geen dienst. BLOEMENDAAL. N. H. Kerk. 10: Prof. Dr. G. Sevenster, van Leiden. BURGERLIJKE STAND BEVALLEN: 24 .Juli: L. A. M. Vallen- duukVan der Burgt, d.; M. E. van der KampKwakkestijn. d.: J. W. E. Bos— Burggraaf, d.: M. JoostenVan Woensel z.; E. StolkDe Jong. z. OVERLEDEN: 23 Juli: J. Bos. 52 j.. Mo- lijnstraat; 24 Juli: A. M. E. LuitingVan der Velden. 73 j., Molenaerstraat: J. H Moss. 80 j.. Ramplaan: A. van der Vlerk. 31 j.. Kamperlaan: H. Boterbloem. 35 j., Ha- zepaterslaan. ONDERTROUWD: 25 Julï:T. H. Peter sen en C. G. Rübeling. OPVORDERING RIJWIELEN. De BURGEMEESTER van HAARLEM maakt bekend, dat een ieder, die meent aanspraak te kunnen maken op een schriftelijk bewijs van vrij stelling der inlevering van zijn rijwiel of terug gave van zijn In beslag genomen rijwiel even tueel terugontvangst van een ander rijwiel oc grond van het feit, dat hij a. een functie bekleedt met wettelijke opspo ringsbevoegdheid; b. gebruik maakt van een dienstrijwiel; c. werkzaam ls in den landbouw; d. fabrieksarbeider, mijnwerker of handwerks man is, dan wel e. het rijwiel voor de uitoefening van zijn be roep z.i. volstrekt noodlg heeft: zich tusschen 9 en 12 uur en 14 en 17 uur per soonlijk moet vervoegen aan de H.B.S. A, Raaks—Zijlvest, ingang Zijlvest en wel op: 28 Juli voor de letters A, C. D 29 Juli voor de letters B t/m. Bo. 3U Juli voor de letters rest. B, E en G 31 Juli voor de letters F. H. I l Augustus voor de letters J, K 3 Augustus voor de letters L, M 4 Augustus voor de letters N, P, R 5 Augustus voor de letters Q, S 6 Augustus voor de letters O, T, V 7 Augustus voor de letters U. W, X, IJ, Z zulks onder medebrenglng vaq de noodlge be scheiden (persoonsbewijs, verklaring van den werkgever, aanstelling en soortgelijke papieren) ter staving van zijn verzoek. Er wordt nadrukkelijk op gewezen, dat deee weg ook bewandeld moet worden door hem, aai wien in de afgeloopen dagen door of namens de> Burgemeester, den Commissaris van politie of eenige andere Instantie een voorlooplge verkla ring van vrijstelling werd ter hand gesteld. Leiders van bedrijven of instellingen, welke meer dan 15 man personeel In hun dienst hebben, die voor indiening van een verzoek in aanmer king komen, kunnen desgewenscht schriftelijk een collectief verzoek tot den Burgemeeste: richten onder vermelding van naam. voornaam (voluit), woonplaats en persoonsbewijsnummer der desbetreffende personen en nauwkeurige op gave en toelichting van de gronden, waarop ieders verzoek steunt. HAARLEM. 25 Juli 1942 De Burgemeester van Haarlem, S. PLEKKER. De BURGEMEESTER van HAARLEM brengt nogmaals ter kennis van belanghebbenden de op 24 JuJi 1942 vastgestelde VERORDENING INZAKE DE AAN GIFTE VAN RIJWIELEN. ART. 1. Ieder ingezetene,.die bij het 1n werking treden dezer verordening in het bezit is van of de be schikking heeft over een al of niet bruikbaar heeren- of damesrijwiel of belangrijke deelen daarvan, ls verplicht hiervan zoo spoedig mo gelijk. doch In elk geval vóór.29 Juli 1942 schrif telijk kennis te geven aan den Burgemeester, onder vermelding van den aard der voorwerpen en van de plaats, waar deze zich bevinden. Hem wordt van gemeentewege van die aangifte een ontvangstbewijs verstrekt. Bovenbedoelde verplichte aangifte heeft geen betrekking op nieuwe voorwerpen.' welke deel uitmaken van den handelsvoorraad Van een win kelier of grossier In rijwielen en'of rljwlelonder- deelen en geldt niet voor: a. personen voorzien van een Auswels van den Rijkscommissaris ten bewijze, dar zij bij het Rijkscommissariaat werkzaam zijn; b. personen voorzien van een Ausweis van der» Commtssarls-Generaal voor de openbare veilig heid. den Befehlshsber der Ordnungspolizel of den Befehlshaber der Sicherheltspoilze! ten be wijze. dat z|J bij de Duitsche politie-lnstantle werkzaam zijn: c. personen behoorende tot de Nederlandsche politie. ART. 2. Niet nakoming van de verplichting genoemd In artikel 1 wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste driehonderd gulden, alsmede verbeurd verklaring van de voorwerpen waarmede de overtreding is gepleegd, voor zoover zij .den ver oordeelde toebehooren. II. Te bepalen, dat de onder I gemelde veror dening onmiddellijk zal worden afgekondigd en terstond daarna in werking treedt. Er wordt op gewezen dat het voor leder van belang ls bij de aangifte te vermelden de Juiste namen, voornamen, woonplaats en het beroep van hem of haar die het rijwiel berijdt. Op den briefomslag moet vermeld worden: „Aangifte rijwielen". HAARLEM, 25 Juli 1M2. De Burgemeester voornoemd. S. PLEKKER. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. RUILING WE1IR.MACHTMARKEN E. D. TEGEN RANTSOENBONNEN. De secretaris-generaal van het departement van landbouw en visscherlj maakt bekend, dat detail listen In den vervolge niet alleen de Wehrmacht- marken, Urlaubmarken en bonnen der Lebens- mlttelkarten voor brood, vleesch en boter, doch ook die voor andere artikelen, desgewenscht bij de distrlbullediensten zullen kunnen ruilen te gen rantsoenbonnen. Daarnaast blijft de moge lijkheid bestaan om de Wehrmachtmarken e. d. op afzonderlijke opp'.akvellen in te leveren ten einde daarvoor rechtstreeks toewijzingen te ont vangen. Ingeschreven als persbericht no. 1131. L. en V. KOFFIE SURROGAATTOE WIJZINGEN. De secretaris-generaal van het departement van landbouw en visscherlj maakt bekend, dat detaillisten de voor koffiesurrogaat aangewezen bonnen „Algemeen 338" uitsluitend van 10 tot en met 14 Augustus a.s. en van 1 tot en met li Sep tember a.s. kunnen inleveren. Restantbonnen ..Algemeen 323" kunnen zij Inleveren van 7 tot en met 11 Augustus. De geldigheidsduur van de toewijzingen voor koffiesurrogaat. welke een vervaldatum hebben gelegen tusschen 12 en 18 Augustus a.s.. wordt met een maand verlengd. BOTER TEGEN GEREDUCEERDEN PRIJS. De secretaris-generaal van he: departement van landbouw en visscherlj maakt bekend, dat detaillisten eventueel nog In hun bezit zijnde bonnen 57 en 06 der vetkaart. waarop z|J tegen gereduceerden prijs boter verkocht hebben, ge durende het tijdvak van 3 tot en met 7 Augus tus a.s. bij de plaatselijke distributiediensten dienen in te leveren ter verkrijging van toewij zingen Ztj dienen deze bonnen op een afzonder lijk oppiakvel te plakken en op een afzonder lijken regel van het ontvangstbewijs MD 201 A waarmede zij boter- en vetbonnen Inleveren, het aantal ingeleverde bonnen 57 en 06 te vermel den. De terugbetaling der verleende reductie zal op nader door de distributiediensten te bepaler tijdstippen plaats hebben. GORTTOE WIJZINGEN. De secretaris-generaal van het departement van landbouw en vlsscherij maakt bekend, dat de taillisten van 27 tot en met 31 Juli 1942 en van 10 tot en met 14 Augustus toft de ter verkrijging var 125 gram gort e. d. aangeweezn bonnen „Alge meen 341" en de ter verkrijging van 125 gram gemengd meel aangewezen bonnen „Algemeei 342" bij de plaatselijke distributiediensten dienen in te leveren ter verkrijging van toewijzingen voor gort. De bonnen 341 en 342 mogen door el kaar op hetzelfde oppiakvel voorkomen en moe ten met het ontvangsbewijs MD 201 B worder, Ingeleverd. Aangezien de bonnen ..Algemeen 34f en „Algemeen 342" de waarde hebben van een half rantsoen, moeten voor een rantsoen gori twee van de genoemdp bonnen worden opgeplak' VERPLICHTE ARBITRAGE IN HET TUIN BOUW- EN VEEHOUDERIJBEDRIJF IN DF KRING HOORN EN DE DROOG MAKERIJEN De Secretaris-Generaal van het Departemev van Landbouw en Visscherlj maakt bekend, da: het noodzakelijk ls gebleken den werkgevers, di als georganiseerden zijn aangesloten bij d- Landbouw-Crlsls-Organisatle voor Noord-Hol land en de georganiseerden bij de Nederlandsen- Groenten- en Frultcentrale, voor zoover zij dooi deze Centrale zijn toegelaten tot de groep ,.a' of tot de groep „B'\ voor zoover zij een bedri-' exploitceren Ina de Kring Hoorn fHoorr. Blokker, Zwaag. Westwoud, Nïbbixwoud, Mld woud. Opperdoes, Medembltk, Twlsk, Abbekeri: Hoogwoud Opmeer. Sijbekarspe), Spanbroek Wognum,, Berkhout, Avenhorn; b. de Droogm.v kerljen. (Groot-Schermer. Beemster, Wormer Akersloot. Oterleek. Schermei horn. Ouddorp Ursem. Jisp. Obdam Hensbroek. Be^ts, Ouden dijk, Graft, De Rijp), volgens artikel 2. lid 3 der Crisis-OrganlsaMebesehikking 1939 de verplich ting op te leggen arbitrage te aanvaarden ten aanzien van de loonen en verdere arbeidsvoor waarden voor 1942/43 voor de bij hen werkzame of werkzaam te stellen arbeiders In deze arbitrages is tot arbiter benoemd Mr. R Bljlcveld te Amsterdam, die zitting zal houden: voor a. op Woensdag 29 Juli a.a. te 11 uur ln het Gemeentehuls te Hoorn; voor b. op Woensdag 29 Juli a.s. te 14.30 uur in het Gemeentehuis te Alkmaar. Op bovenvermelde zittingen zullen <Je betref fende werkgevers in de gelegenheid worden ge steld hun standpunt mondeling uiteen te zetten of te doen uiteenzetten. Voor zoover betrokke nen er prijs op stellen van te voren een schrif telijke toelichting in te dienen, wordt hun ver zocht deze ten spoedigste in te zenden aan het Secretariaat van de Rijksbemiddelaars. Bezul- denhoutscheweg 87. 's Gravenhage. Ingeschreven als Persbericht No 1138, L. en V. Vraag en Aanbod Vooruitbetaald per m.m. 8 ct. Niet vooruitbet. p. m.m. 10 ct. Werkzoekenden en aangebo- .den betrekkingen bij vooruit betaling per m.m6 ct. Niet voorultbet. p m.m. 8 ct. minimum 6 m.m. Kleine Zakenannonces Afkomstig van handel en be drijf. Vooruitbet. p. m.m. 12 ct. minimum 5 m.m. max. 30 nun. Lessen - SPAANSCHE LES. ENGEL- ?CHE LES. J. L. Scholtens Sthulpweg 29. Aerdenhout. Lee- •Tes Spaansch M.O. Engelscb X.O. - RUSSISCHE LES AANGEB. Met. 12656 - TIJDENS VACAXTIE 2 x p 'es gevr. in natuur- en begln- klen scheikunde v. leerl. 3e kla,- 3-B.S. Br. met prijsopg. no. 5352 - GEVRAAGD ONDERWIJZE RES, door leraar M.O., om meis- k van 5e kl. L.S. bij te werken rekenen. Tegenprestatie Opleiding Engels L.O Br. 5353 Personeel gevraagd Voor Huishouding - Gevr. net NED. MEISJE v •kg of d. en n. Zelfst. kunn *"ken. Hoog loon. Zonder g. g zich aan te melden. Van. S'-Ingelandtlaan 12, Heemstede MEISJE gevr., 3 Aug. kl. gez '—3.30 u Kloverparkstr. 21 - PL. WERKMEISJE gevraagd loon en goede kost. Rip- Pfrrtlapark 35, na 7 uur. -MEISJE gevr. van 8.30—12.30 Bur. Fnradïiystraat33, Tlrl. - Op een pr. maatatelier "'stede kunnen geplaatst i j?n voor Aug. cenige NETTE J'EEULINGEN. welke idee en lun hebben voor opl. tot costu- ®i!ère onder desk. leiding. Br- »o, 5476 PRIMA NEDERL. MEISJF of juffr. voor de huish. gevr. v en n. V. g. g. v. Goede voor waarden, goede behandeling veel vrij en hoog loon. Duin- wijekweg 5, Bloemendaal Gevraagd een FLTNK DAG MEISJE voor heele of halve da gen. Bachlaan 1 bij de Dreef Heemstede DAGMEISJE GEVR. Zich aan te meiden Ign. Bispinckl. tï'; Bloemendaal. Net betrouwbaar MEISJE gevr., 3 ocht. p. w. Rijnegom- laan 35. Gevraagd met 15 Aug. in kl gezin een eenvoudige DIENST BODE, goed k. k. en w„ liefst boven 30 jaar. Br. no. 5481 HUI SnOU DSTER gevr. in gezin best- uit Heer mei dochter, b. b. h. h. Br. met inl 5482 Gevraagd in Christel, gezin met 27 Juli '42 een FLINK WERKMEISJE v. d. of d. en n Br. no. 5483 of telef. 28625 NET MEISJE gevr. van 8-3 uur. niet bov. 15 j- Krakeling 12 Bennebroek NETTE WERKSTER gevr. v. g. g. v., 2 middagen p. jrr. Kle verlaan 82 Haarlem NET MEISJE gevr. voor winkel en huishouding, van S.3<' tot 4 uur. Br. no. 5486 NET MEISJE gevr.. ongeveei 16 jaar. klein gezin, 9 tot 4 uur Hoog loon. Lorentzstraat 14 Gevr. DAGMEISJE van 8.30- 12.30, in klein gezin, en huis naaister. Duindoorn], 10, Hrl. Z.W. (bij Lorentzkade). NETTE HUISHOUDSTER met loon spoedig gevr., gez. 3 kind. Gijsbredht v. Aerastelstr.59 MEISJE gevr. van 8-12 uur niet ben. 20 jaar. Mauricialaan 44, Overveen. Gevraagd NET FLINK DAG MEISJE in gezin van 2 perso nen, zelfstandig k. w. en goed koken, niet beneden 20 jaar. v 8-7 uur. Schotersïngel 99 MEISJE gevr. van 9-1, bovei 18 jaar, of werkster. Oranjé Xassaulaan 110, Overveen. FLINK DAGMEISJE OF WERKSTER gevr. Hoog loon 'Aanm. Houtman, Kon.weg 4& Betrouwbaar flink MEISJE gevraagd in klein gezin. Duin doornlaan 16, achter Lorentz kade m Welk net Holl. meisje wil bij ons komin als HULP IN DE HUISHOUDING voor den dag. kl. gezin, liefst geheel zelfst. Br. met opg. wanneer, loon. leeftijd en waar getuigen 5510 DIENSTBODE gevr. per 1 Aug. v. d. en n. tweede meisje aanwezig. Wagen-freg 20S. WERKSTER gevr. 2 dagen p. week, v. 9-5. Goed loon. Laan v. Rozenburg 1, Heemstede. Voor Bedrijf JUFFROUW gevraagd voor leesbibliotheek in H.-X. Onder wijs minstens Mulo. Br. 5523 NETTE JONGEN gevraagd v. loop- en magazijn werk. Aanm. Spoorwegstraat 2. AAXK. en 2E KAPSTER gevr. werktijd tot 6 uur. Br. 5500 EEN NET JOXGMEXSCH ge vraagd om la den winkel werkz. te zijn. tevens eenv. administratie Niet bov. 18 j. N.V. Kantoorboek handel -Ar.ton Basse. Barteljo- risstraat 12. KAPSTER-LEERLTNG gevr. Kappen E(yna. Valkenburgerlaan 122, Heemstede.' H.H. KAPPERS. Gevr. bed. goed kunn. kn en sch. R. Hand- graaf. Zijlstraat 35. H.H. KAPPERS. Gevr. leer ling of 2e bediende. P. A. Kobus. Kampersingel 6 Op kantoor gevr. NET MEIS JE met eenige kantoorroutine v. eenv. administratie en typen. Vreemde talen niet vereisoht. doch wèl goed handschrift en goed thuis in Nederl. taaJ. Br. met opg. ver!, salaris 5493 Gevraagd: LEKRIJXG-KAP- STER. Maison Figaro. Zijlweg no. 163. Gevraagd: VERKOOPSTER in Bloemenmagazijn, gewend met goed publiek om te gaan. Br. met verlangd salaris en inlichtingen vortgen werkkring 5489 Gevraagd: FLINKE JONGEN bakfiets kunnende rijden, Goed loon. Barteljorisstr, 1, Personeel aangeboden Voor Huishouding B. z. a. NET MEISJE, 17 jaar v. d. en n. omtr. Aerden-h. Brie ven 5525 Besch. dame, wed. nette ver- schijning, b. z. a. als LEIDING IN DE irn^H. waar hulp aanw. is, liefst bij heer alleen of kl. gez. Br. 5515 B. z. a. NET MEISJE, leeft. 14 1. van 9-1 tegen 10 Aug. omtr. H.-N. Br. 3502 B. z. a. ongedlpl. VERPLEEG - STER P.G., met ziekenhuis er varing. Br. 5495 Voor Bedrijf Gep. ambtenaar klein pens. vraagt PASSEND WERK. Brie ven Boekh. Lingeman. Vroomstr no. 12. Jongeman met bakfiets, vraagt BESTELWERK te bezorgen - liefst de geheeie week. Br. 34 97 ETALEUR die beschikt over veel vrijen tijd b. z. a. voor alle voorkomende etalage-werkzaam heden. Br. 5524 Welke patroon (es) wil le H. KAPPER gelegenheid geven zich verder te bekwamen Sn het da mesvak. Eenigazlns bekend met w.. inkr.. ond. Br 5496 Hulzen gevraagd Te huur gevr. BOV., BEN. of GED. VAN HUIS liefst H.-N. of Santpoort. Br. Javastraat 21. H.N, Te koop gevraagd: goed on der h. MTDDENST.H. v. belegging Pr. m. prije etc. 5355 HUISJE te koop gevraagd te Aerdenhout. Bentveld of omtrek Zandvoort. Br. met priis en lasten IT. Zeepvat. Dr. Metzeerstraat 126 Zn nd voort. Huizen aangeboden Te huur: HUIS Rembra.ndt'.aan in ruil voor bovemhuls bev. 4 k. badk. keuken, zolder. Heemstede of omg. Br. 035$ Kamers gevraagd Heer zoekt ZIT- SLA APK. met volledig pension, zoo spoedig mo gelijk. Br. met prijs 5504 Gevr. eenv. ZIT-SLAAPK. f 3 p. w. Omtr. Cronjéstr. Br. 5445 S. O. S. Wie helpt Nederl. jong echtpaar aan 2 of meer gestoff. kamers en keuken. Br. 5359 Dame vr. met 1 Aug. zonal. ZIT-SLAAPK. m. pens. Liefst hs. verk. Br. 5360. Jongelui die half Sept. wen- echen te tr. vr. gestoff. ETAGE best. uit 2 kam. en keuken. Omg. Haarlem-N. Br. 5361 Fam. te R'dam vraagt gemeub. ZIT-SLAAPK. voor vrouw en 2 k. m. gebr. v. keuk. v. d. mr.d. Aug. Br. no. 10 Daudey Boekh. Heemstede. Gevr. door a.s. echtpaar gem. ZIT- en SLAAPK. of gr. zït- slaapk. met of met gebr. van keuken. Br. 5363 Echtpaar met een kind zoekt een ETAGE of EEN BEN. GETD. met vrije keuken, ongemetrb. Br. 5364 Spoed. Te ITstede gevr. ETAGE of BETV.HUIS of KAM. m. keuk d. echtp. z. k. Br. 536s Twee Neder!, dames zoeken zonnige ongem. ETAGE met bal kon. kook gel. en bergruimte te Heemstede. Bloemendaal of Overveen. Br. 5358 Gezocht: ZIT- EN SLAAPKA MER m gebr van keuken. Brie ven 5357 Gevr. r. zx>m ZIT-SL.KAMER m. of z. pens. door dame b.b.h.h Br, met pr.opg. 5165 Kamers aangeboden Gem. of gest. KAMER te huur ln stil gezin z. k. gebr. v. k. Tet- :orodestraat 80. Te huur gestoff. KAMETR m. tension. Mohikkenertr. 3S. H.-N G.ROOTF KAMER te huur m 3 kasten en gr. balkon Br. 5366 Tr- huur eestoff. BEN.-VOOR KAMER a. d. straat, evt. m. slpk. 2e Emmasiraat 24. A. d. Hout ruime zonmige SUITE m. SERRE v. 1 of 2 pers. vol3. pens. centr. verw. telef, Br. 'öW2 TE HUUR in moderne villa grens Aerd.h. H. zonnige chique gem. etage, best uit gr. zit- en sl.k. met balkon, kantoortje, badk. W. C. en göbr. van keuken, gara ge, centr. verw. gas, w„ 1. inbegr. Prijs f 125 per maand. Br. 5369. Te huur ln het Kleverp. gest. ZIT- EN SLAAPK. voor dame alleen. Br. 5371 PENSION aangeboden met zit-slaapkamer voor *2 br. of vrienden. Spaarne 114 R. Aangeb. gr. zonnige goed gem, ZIT-SLP.KAMER prima st.. uit stekend pens. voor oudere dame of echtp. Br. 5373 Te huur: een groote ongem. KAMER aan de straat, voorzien van gas en lioht en stookgelegen- heid. Balienessorgracht 50 rood. Kost. en Inwoning Net persoon 40 J. zoekt KOST HUIS bij Juffr. all. of kl. gezin Br. 5375 Huisraad gevraagd Gevr. LEDIKANT 2 pers. met splr. Br. met prijs 5448 Gevraagd KOLEXFORNUIS Floresstr. 45. OPKLAP BED te koop gevr. Br. 5376 Huisraad aangeboden Te koop: 12 pers. ONTBIJT SERVIES. Na 6 uur. Gen. De Wetstraat 10 zw, TE KOOP: ameublement best, uit 2 faut. en 4 stoelen z. g. a. n. f 250. Br. 5453 Te koop: donk. DRESSOIR f 45. Na 8 uur. Pres. Steinstr. 26 Aangeboden: een BABYLEDI- KAXT.TE met bedje. Adres te vernemen bur. van dit blad. Ter overn. agb. 2 gr. LEEREN FAUTEUILS. Te bez. na 24 Juli Amarylllslaan 3. Heemstede. Te koop: mass eiken SALON TAFEL. Oosterstr. 3. Na 6 uur Te koop: 2 pers. eiken LEDI KANT z. g. a. n. Br. 5452 Te koop: massief NOTEXH. KAST, 3 deelig, hoogte 2.65 m. br. 2.10 M. Adres Kinderhuis- vest 17 boven. Te koop: vier zware EIKEN STOELEN met pluche, g. onderh. f 40. Br. 53S2 Te k. oude FRANSOHE GANG KLOK f 12.50. Spaarnwouderstr. Ir rood. GASGEYSER, vol aut. en bad mah. uittr. taf. d. sob. m. 37-38. bad jasje. ddv. kleed, st, droogrek. ontbijt- en theeserv., pan. af- waschbak. ketel, tooneelktjker, wollen deken. 2 p. kant. sprei, boekenk., loeren actetasch. mes sen. ddv. huish. art. oadeaux. voorw. Indische kralen, gord.. meubels, kinderspeelgoed, wol!, tafelkl,, groentenrek. NIc. v. d. Laansfr. 27 rd Muziekinstrumenten Te koop: .Co.lumbla" KOF- FERGRAMOFOON m. pi. koffer en 15 z. a, n. dansmuziekpl. f 47.50. BI'dstraatweg 162. Sant poort. Te koop: CLARINET MET ETUI merk ..Cabart" 's Avonds na zeven uur. Meidoornplein 21. Te koop- STUDIE-PIANO f 110. Pres. Steynstraat 20 H.-N. Modern SUPER RADIO te koop. Detistraat 92, H.-N. Te koop: moderne RADIO, z. g. n. n. Elzenplein 43. Na 6.30 u. 10 klassieke en 5 popul. GRA- MOFOONPLATEN te koop z. g. a. n. Prjjs f 33 Br. 5383 Schitterende GRAM. m. PICK UP to koop en platen. Tevens mandoline met foudraal. le Em masiraat 8. PR. DUITSCHE PIANO te koop ag'b. in prima staat vorkee- rend. Heussensstraat 8, JAZZ-GITAAR te koop aan geb. Gewoon model, gitaar gevr. Stolbergstraat 8. Wie heeft een goede PIANO (studie)? Prijs f 300—f 350 hoog stens. Br. 5387 Te koop: ACCORDEON, piano klavier. 120 bassen Na 6 u. v. Goor. Klein Heiligland 55. Rijwielen Auto's Te koop govr. goed JONGENS FIETSJE van 3-5 jaar. Brieven mot prijs 5458 Diversen VOOR UW VERHUIZINGEN: Houtgraaf en Bolsenbroek. Dr. D. Bakkerlaan 8-10. Bloemen daal. Tel. 22299, Bergplaats véor inboedels. VERLORENbruin kilnder- schoentje, van Haar!.-N. naar Velserend. Slamaitstraat 3. NETTE VRIENDIN gevr. 15 1. liefst H.-N. Brieven 5459 Wie kan enkele BOO.irwOR- TELS tot brandhout kloven en een boom rooien. Br. m. pr. 5441 RADIO t. k. a. f 160. Gevr. d. oversch. m. 38 sch. Br. 53S9 Net meisje P.G., 16 J. zoekt SPORT VRIENDIN, liefst echoolg. Br. 5390 Het vanouds bekende FEEST GEBOUW Ged, Oude Gracht 129 voor Bruiloften met nachtpermis sie 4 uur. COM PL. WECK STEL (Luoul- !us, 65 f!.) agb. ^>okens, kleed, enz. te k. gevr. Br. 5392. Aangeb. LEERBOEKEN le kl. gymnasium. Enps'.szstraat 20 Net meisje, 34 i J. zoekt VRIENDIN, slank figuurtje en van denzelfden leeftijd. Brieven 5394 VERLOREN 12 Juli op de Heemst. Dreef een bruin napna heeren hand schoen. Adres: Oos terlaan 7. Heemstede. VERLOREN: gouden dames horloge, Tegen bel. terug bez!' Planetenpleln 17. H.-N. VERMIST: ruwh. fox. reu n. Teddy. zw. vlek "bij staart, lin keroor zw. wit rechter, bruin br. vlsier br. hafeb. penning no. 2070 Tegen bel. terug bez. of bericht Pegasusstraa? 51 H.-N. VERLORENgouden ring m. groene langwerpige steen. Eer lijke vinder flinke beloontng. Ver «pronck-wcg 105 Diversen te koop gevr. Te koop gevr 'n geheeie BA BY-UITZET of ged. daarvan. Br. 5520. Tc koop gevr. 1 p. K.SCHOEN- TJES (3 jaar). Van Riebeecklaan 32 Te koop gevr leeren dubbele &CHOOLTASCH. Br. 5451.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 15