M J STADSNIEUWS IPalace: 3 Codona's 1/ V - OEDERS/ Onze Volkskracht Snip en Snaprevue „Tol Uw dienst". Rembrandt Theater. In de vijf jaren dat Snip en Snap voor het voetlicht treden, hebben zij zich een groote vermaardheid verworven en dus is het niet te verwonderen, dat René Sleeswijk's re\ waarin dit tweetal een Belangrijke plaats in neemt, volle zalen trekt. Reeds gisteravond, bij de eerste voorstelling, was het Rembrandt Theater dan ook tot de laaiste plaats gevuld. En er zal wel niemand onder de toeschouwers geweest zijn, die na afloop spijt had over zijn kennismaking met deze lustrumrevue, die werkelijk in alle opzichten keurig verzorgd is. Zij biedt voor elk wat wils, want er is va riatie genoeg. Wie van gezonden humor houdt, wordt ten volle bevredigd door de kostelijke schetsen, waarin Willy Walden, Piet Muyselaar en Berry Kievits ware lach- orkanen weten te verweKkan. De manier waarop Willy Walden als „het mannetje" een pakje probeert kwijt te raken en zijn beleve nissen in de wachtkamer van den tandarts kan men trouwens niet aanschouwen zon der zich tranen te lachen. 'Over de Snip- en Snap-creatie van Walden en Muyselaar behoeven wij niets meer te ver tellen, wel over de origineele wijze, waarop zij door een alleraardigste marionettenvoor stelling nog eens hun succesnummers van de laatste vijf jaren in de herinnering terugge roepen. Dit is werkelijk een der hoogtepunten van de revue. Wanneer wij verder nog een greep doen uit het vele, dat deze revue biedt, dan willen wij in de eerste plaats de stijlvolle dansen van Gina en Barry vermelden, die voortreffelijk worden aangevuld door de uitstekende pres taties van Muriloff's „Dansende Lievelingen" zeven charmante meisjes in attractieve cos- tuumpjes. Verder is er de bekende zanger Lammy van den Hout, die ook deel uitmaakt van het Snip- en Snap-kwintet, dat aan het slot het schoone lied van Martha laat hooren. Er zou nog veel meer te vertellen zijn van deze revue, maar wij willen volstaan met de verklaring, dat zij den toeschouwer ruim drie uur gezond amusement verschaft. Sj. KUIPER. Frans Hals De vrouw mét den blauivvos. Zarah Leander speelt in „De vrouw met den blauwvos" de rol van de jonge vrouw van een geleerde, die haar na één jaar huwelijk reeds volkomen vergeten schijnt te aijn voor zijn vischjes. Zij ontmoet op weg van haar youderlijlr huis, waar zij eenigen tijd door gebracht heeft, een knappen jongeman, die baar meeneemt in zijn auto en later de beste vriend van haar man blijkt te zijn. Zij ver liest haar hart aan dezen man, die ook op haar verliefd raakt, doch te veel de vriend van haar echtgenoot is, om haar te willen veroveren. Dat zij elkaar krijgen komt voor namelijk omdat zij volhoudt en haar man haar vrij laat. Paul Hörbiger speelt de geleerde, Willy Birgel speelt voor den vriend. Zarah Leander zingt in deze film twee van haar bekendste liederen. v. HEYNINGEN. Moviac: Doornroosje Het tweede sprookje, dat Moviac gedurende de vacanties voor de jeugd draait is getiteld Doornroosje. Dit eveneens overbekende sprookje is ook op aardige wijze verfilmd, zoodat de jeugd er intens van geniet. De film is ontdaan van alle mogelijke, onwaar achtige effecten, die te veel van de verbeel dingskracht van het kind zouden eischen. Ook een element van spanning ontbreekt niet De inhoud van het sprookje is nog altijd interes sant genoeg voor de jeugd om het nog eens in voile glorie te beleven. In het voorprogramma zorgt Centra-varia voor aardige reportages, o.a. van een groote duivenfarm in Gouda terwijl ook opnamen gewijd zijn aan het spinnen en weven, welke kunst wordt beoefend door den heer Bouvy te Zandvoort in de bekende villa „Albatros". Voor de kinderen een uitstekend en welver zorgd programma ANTH. STEEN. V )J L_ OOK KAAR'UW BABY STREKT DE ZWARTE. HAMDEL ZUM KLAUWEN ■UIT Eil ONTNEEMT HEM ^LEVERTRAAN ,XELr^-c (VJN.P.-Claudïus-Pax Holland-c) AGENDA ZATERDAG 25 JULI. Gem. Concertgebouw: Cabaretrevue, 7,30 UURembrandt-Theat.er: Snip en Snaprevue „Tot uw dienst", '2,30 en 7,30 uur. (Zondags: 1.30, 4 en 7.30 uur) Palace: "„De drie Codona s 2. 6,30 en 8.45 uur. (Zondags 1,30, 3>45, 6,30 en 8,45 uur): Toegang 18 jaar. V Frans Hals Theater: „De vrouw met den blauwvos" 2,30, 6,30 en 8,45 uur. (Zon dags: 2, 4,15, 6,30 en 8,45 uur). Toegang 18Luxor Theater: „De geluksvogel" 2,30, 6,30 en 8,45 uur. (Zondags: 1,30, 3,45, 6,30 en 8,45 uur). Alle leeftijden. Moviac: „Doornroosje2, 4, 7 en 9 uur. (Zondags: 11, 1, 3, 5, 2 en 9 uur). Alle leeftijden. ZONDAG 26 JULI. Gem. Concertgebouw: Cabaretrevue, 7,30 uur. Bioscopen: middag- en avondvoorstel lingen. NACHTDIENST APOTHEKEN. Geopend van 's avonds 8 uur af: Fa Duyn en Keur, Keizerstraat 6, Tel. 10378; Begeménn en Sneltjes, Kruisweg 30, Tel. 10043; Marnixapotheek, Marnixstraat 65. Tel. 23525. Heemstede: Apotheek Schotsman. Bin nenweg 206, Tel. 28320. In Palace kan men deze week nog eens de boeiende circusfilm „De drie Cadona's" be wonderen, waarin Lena Norman, René Delt- gen, Josef Sieber, Ernst von Klipstein de hoofdrollen vervullen. De geschiedenis be handelt het wel en wee van het artisten- :n en geeft behalve adembenedende staaltjes variétékunst ook interessante kijkjes achter de schermen van het circus Dit alles dient echter slechts als de achtergrond, waar tegen de menschelijke tragedie der drie Co- dona's zich afspeelt. Velen zullen zich het spannende verhaal nog wel herinneren uit de destijds zeer bekende film „Variété" met Lya de Putti en Emil Jannings. De journaals met binnen- en buitenland- sche actualiteiten gaan aan de hoofdfilm vooraf. SJ. KUIPER. Luxor: De Geluksvogel. Er zijn reeds velen te Haarlem, die de klucht van de Dertien Stoelen, alias De Ge luksvogel hebben gezien, maar niettemin was de eerste reprisevoorstelling gisteren weer uitermate goed bezet en dankte het uitgelaten publiek na afloop zoowaar met. een applaus, dat natuurlijk in de eerste plaats Heinz Rtihmann gold, wiens beeld enkele seconden tevoren van het witte scherm was verdwenen. Heinz Rühmann en Hans Moser laten U zien hoe men een record kan slaan in het kapotsnijden van stoelzittingen. Scherven brengen geluk, maar er zün heel wat scherven noodig voor Heinz Rühmann als de beroemde haargroei-specialist door zijn mondaine reuzenzaak kan wandelen en Hans Moser als zijn compagnon hem kan opwachten bij den grooten spiegel. De geluksvogel neemt na een dolle jacht vrijwillig afscheid van een ton en hii heeft zoo weinig in zijn zak, dat hij zelfs nog geld voor den trein moet leenen om thuis te komen.Zooals altijd: op den duur wordt echter tóch de goede gever beloond! Kamermuziek in het Frans Halsmuseum. De uitvoeringen van kamermuziek in het Frans Halsmuseum worden de volgende week gegeven door Chris van der Plas, viool en Pie van der Glas-Boosman, piano. Het programma luidt: 1 Passacaglia van G. Sammartini, 2 Sonate K570 Bes dur van Mozart; 3 Sonate F dur opus 8 van Grieg en 4 Sonatine van Louis Somer. Deze concerten worden gegeven op Maan dag 27, Woensdag 29 en Vrijdag 31 Juli, des middags van 14.30 tot 16.30 uur. H.O.V.-CONCERT IN GROENENDAAL. Evenals het vorig jaar zal de H.O.V. ook nu weer een concert in Groenendaal geven en wel op Maandag 27 Juli a.s., 's avonds halfacht. Dit concept zal onder leiding staan van den gastdirigent J. van der Waart. Het pro gramma luidt: 1 Ouverture Semiramide van G. Rossini; 2 Slavische dans no. 8 van A. Dvorak. 2 Geschichten aus dem Wiener- wald van Joh. Strauss; 4 Suite Algerienne van C. Saint-Saëns; 5 Ouverture Egmont van L. v. Beethoven; 6 Finlandia van J. Si belius; 7 Albumblatt van Rich. Wagner en 8 Ouverture „Die Meistersinger von Nürn- berg" van Rich Wagner. Uitreiking distributiebescheiden. Maandag: restant letter H. Voor de uitreiking van distributiebeschei den, welke thans voor de geheele stad in de Vleeschhal, ingang Groote Markt geschiedt, is het Maandag de beurt aan het restant van de letter H vanaf Heer. Voor den Politierechter. Verduisterden lij de kolen? Een vrachtrijder, een chauffeur en een tuinman verschenen voor den Haarlem- schen politierechter. De vrachtrijder en de chauffeur waren in dienst van een Haar- lemschen kolenhandel en moesten voor hun patroon in Februari een wagonlading kolen halen van het goederenstation en afleveren Een vollen dag reden zij kolen en aan he' einde van hun werktijd waren zij, op een lading van 16 mud na, klaar gekomen Deze lading haalden zij van het station af doch brachten haar niet ter bestemder Slaatse. De kolen hielden zij, zooals zij had- en afgesproken vóór deze laatste rit, zelf Een gedeelte van de kolen werd aan den .tuinman verkocht. De officier van justitie rekende hen he' feit zwaar aan en hij vroeg vijf maanden gevangenisstraf tegen den vrachtrijder, viei tegen den chauffeur en twee tegen der tuinman, ook omdat volgens hem de koler voor den zwarten handel bestemd waren. Mr. S. C. van der Wall, de raadsman var de drie verdachten, meende dat het hie' §een diefstal, zooals ten laste was gelegd etrof, doch enkel verduistering en hij vroeg vrijspraak van het ten lastegelegd De kolen waren in opdracht van den kolen handelaar vervoerd en het weghalen, de feitelijke diefstal, had dus niet plaats ge vonden, er was alleen maar verduisterd Mocht de politierechter echter meenen, da het toch diefstal, betrof, dan vroeg hij uiter ste clementie. De politierechter vond dat er wel degelijl sprake was van diefstal, aangezien de ver dachten reeds vóór de laatste rit hadder afgesproken de 16 mud te behouden. Hi veroordeelde den vrachtrijder tot vier, der chauffeur tot drie en doe tuinmantot 1 maand gevangenisstraf. De arbeid van Sociale Zaken EXAMENS W.n. Hoofdredacteur: V Baudewyns Haar lem Plaatsvervangend Hoofdredacteur: F. c iïerks. Haarlem (afwChef van Dienst en Stad 3 R. Kuiper. Haarlem. Sport en Stad: A. Over- meer, Heemstede fafw.) Buitenland: J C van drr Laag. Heemstede. Haagsch Redacteur- B. Korsten. Den Haag. Binnenland: J. A. Sleen Jr., Zandvoort. Nieuws- en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel. IJmulden. Adver tenties; D. A. J. Spek, Haarlem. HOOFDACTE-EXAMENS HAARLEM. Geslaagd voor de geheele acte de dames: M. G. H. Nieland, H. Keyzer en D. Repliehulzen en ds heer C. RIJnders. Geslaagd voor deel A: de heer K. Beunder. Voor deel B: de dames E. S, Wil- lems, A. Nieland, A. H. Abels en G. van der Meer. Afgewezen zes candidaten. M.U.L.O.-EXAMENS HAARLEM. Geslaagd voor diploma A: D. van der Wa teren, N. de Leeuw. St.J. Hengens, A. N. Verhagen uit Haarlem; P. C. Quant uit Heemstede; H. J. Zwanenburg, J. F. List, J. Altlnk, H. Haentjes, K. Smit uit IJmuiden; H. M. S. van Wijk uit Zandvoort; A. H. van Til uit Bennebroek; E. de Jong, A. Meijer uit Wormerveer; W. A. Steyn uit Assendelft. R.K. MULO-EXAMENS TE HEEMSTEDE. Geslaagd voor diploma A; H. E. van Someren, B. Stals, p. J. Verduin, M. J. Heemskerk. T. C. M. Janssen. P. A. Klinkenberg. A. M. Vervoort S. .J. M. de Vries. B. J. de Winter. J, J. Zonjee F. H, C. Koek, M. M. T. v. Lierop. P. T. v. 1 Berk. G. J. Beelen, A. Buts. W. P. v. Dijk, O M. Hounlet. C. C. T. Hoes, H. J. Kozijn. T. G. Kortekaas, J. R. J. Lefeber, P. H. Noordermeer, H. C. J. de Vroomen, D. H M. Nijboer, A. M. v. d. Pol, C. M A. Rijntjens. A, M. T. Rooze- krans, H. J. M. G. Rdttgerlng, W. A. M. Rij broek. G. H. Sleper. A. M. F. Hartman. M. A Heintjes, H. C. L. Hilters. J. M. Th. de Jong, C. Th, Krom, A. Th. M. Leeflang. J. A. Lltjens, J. J. Lommerse, P. L. van Marls, M. B. M. Nijman, M. M. Preenen. T. A. H. van der Putten, J. J van Roode, H. T. van Ruiten. M. H. van Rui ten, A. C. van Saase. ,r. D. Spruijt, C. W M. Stall. A. J. van Tol, A. T. Truljens, A. C. R. v. d. Veldt, W. M. van Woeslk, W. Wijnands. N. A Lefeber. S. M. Th. Lindeboom, C. J. C. Loogman c. J. C. Muller. H. M van der Ntet. M. c. J, M Rijnenberg, A. J. Reijer. Th. W. M. Dicker, H. Th. Donker, J. M. den Duimen, J H. M. Hulsker, c. A. Kil, C. J. van Loon, A. M. Beentjes, C, Bunger, c. M. Castricum en J. P. C. van Doorn, PERSONALIA. De lieer L. Bol te Haarlem is geslaagd voor het examen Engelsche handelscorres pondentie. Te 's Gravenhage is geslaagd voor het examen handelskennis L.O. de heer J. den Nijs te Haarlem. (Van i Haagschen redacteur). Het Departement van Sociale Zaken de bediening, als deel van het Algemeen Be stuur, van die zaken, welke betrekking heb ben op het zijn en worden van den mensch in gemeenschap hecht er waarde aan, een overzicht te geven van zijn streven om sinds den keer van zaken ln Mei 1940, de werk zaamheid, de gezondheid, de kracht van het Nederlandsche volk te handhaven. Het hoopt, door meer bekendheid te geven aan zijn streven en aan de getroffen maat regelen, te bereikén dat zooveel mogelijk leden van dat volk met grootere kennis van zaken aan het bereiken van dat doel mede werken" Met. deze woorden leidt ir. Verwey, de wijd secretaris generaal van het Departement van Sociale Zaken, de zeer interessante brochure in, die een overzicht geeft van het werk dat door genoemd departement sinds Mei 1940 is verricht. Dat is waarlijk niet weinig. Er is door ir. Verwey en zijn medewerkers veel en nuttige ~rbeid gedaan, die ons volk zeker ter goede s gekomen. In zijn inleiding geeft de secre taris-generaal zelf een vluchtig overzicht „De zich ontwikkelend^ organisatie van het Rijksarbeidsbureau; de verbetering van de arbeidsbemiddeling: de voorbereiding van een registratie van het arbeidsleger en van een juistere voorlichting bij beroepskeuze; de werkverruimingswerken voor arbeiders met hand en hoofd; de scholing, herscholing en omscholing van werkloozen in vakkampen, centrale werkplaatsen en vakcursussen (voor honderden millloenen guldens per jaar kan het productief vermogen van ons volk bij welslagen toenemen, nog meer: onmeetbaar welbehagen door arbeidsvreugde kan, bij wel slagen, voor ons volk worden verkregen); het instandhouden voor die gevallen waar werk loosheid niet door werkgelegenheid vervangen kon worden, van werkloosheidsverzekering, steunregelingen, vrijwillige vervroegde pen- sionneering en wachtgeldregelingen; het Voorzieningsfonds voor Kunstenaars; het verstevigen van den band tusschen patroon en arbeider; de ontslagregelingen; de collec tieve arbeidsovereenkomsten; zorg voor de veiligheid; de invoering van de Kinderbijslag wet; het bestendigen en uitdijen van onge vallenverzekering, invaliditeits- en ouder- domsverzekering en ziekteverzekering; Ziekenfondsenbesluit; het Nederlandsche Roode Kruis; de bemoeienissen met de voe ding en centrale keukens; de ontwikkeling van het schoolartsenwezen; de strijd tegen besmettelijke en andere ziekten." Ongetwijfeld Is dit een indrukwekkende opsomming van maatregelen, die echter licht kunnen leiden tot een verkeerde gevolgtrek king. Het is namelijk niet zóó dat de sociale politiek in dezen tijd los staat van de alge- meene politiek zooals in het liberalistische stelsel, neen, het wordt steeds meer zoo, dat de sociale en de algemeene politiek samen vallen. Terecht schrijft het bekende Haag- sche blad „Het Vaderland" dan ook „Wie de sociale politiek te zeer in het centrum stelt, krijgt ongetwijfeld een ver keerd beeld van de situatie. Althans wanneer men daarbij aan bepaalde maatregelen van steun, verzekering, arbeidsbemiddeling, enz. denkt. Dat men bij het werk ter regeling er van een al te groote beteekenis gaat hechten aan üit soort „socialisme", waarbij dan de oude roem van het woord „sociaal" zich ook nog laat gelden, spreekt vanzelf. Men komt er dan ten slotte zelfs toe zich bijna te verheu gen over de noodzakelijkheid van steeds meei correcties op het algemeene maatschappelijke bestel, fomdat die ons in staat stelt den om vang der sociale administratie iut te breiden." Even verder zegt het blad dan van de op heffing der werkloosheid in ons land „Dat er op dit oogenblik niet meer werk loozen zijn hier te lande, ligt niet aan de goe de regeling der departementale arbeidsbe middeling, maar aan het feit, dat Duitsch- land hier laat werken (Auftragsverlagerung) en andere arbeiders naar de Duitsche indus trie uitzendt en de werkelijke waarde der loonen wordt meer door de financieele en economische politiek bepaald, dan door de speciale maatregelen eener sociale politiek in den engeren zin van het woord." Deze opmerkingen zijn zeker niet gemaakt met de bedoeling het werk van het Departe ment te kleineeren. Zij zijn echter belang rijk genoeg om ze over te nemen, alvorens nader op den inhoud van de brochure in te gaan. Economische herordening van Europa. Beschouwing van dr. ir. M. Dijt Pachtprijzen voor volkstuintjes. Voor de verpachting van volkstuintjes is thans eveneens een prijsregeling getroffen: Blijkens een besluit, dat in de staatscou rant van 24 Juli 1942 is gepubliceerd, is het verboden een hoogere pacht te bedingen dan die, welke vóór of op 1 September 1939 gold of zou hebben gegolden. Wanneer in looperude overeenkomsten een hoogere pacht was vastgesteld, moet deze overeen komstig het besluit wonden verlaagd. Slechts de grondkamer kan uitzonderingen toestaan. Onze landgenoote Lia Palla onderscheiden. Dezer dagen heeft onze landgenoote Lia Palla te Parijs op de „Ecole normale de musique" de hoogste onderscheiding van de solistenklasse dezer vermaarde instelling ontvangen. De jury, waarin een aantal der meest eminente Fransche pianisten zitting hadden, als Armand Ferté, Ciampï, Aline van Barentzen en anderen, werd gepresi-' deerd door den directeur der instelling, den heer Alfred Cortot. -Men zal zich herinneren, dat Lia Palla in Januari 1940, door een rijkssubsidie daar toe in staat gesteld, naar Parijs is vertrok ken, teneinde bij Alfred Cortot haar piano studiën te voltooien. Naar wij vernemen, zal Lia Palla behalve te Parijs, het komend seizoen ook in Ne derland in verschillende steden concertee ren. Strenge controle op het veilingwezen te Hilversum. HILVERSUM. 24 Juli. De burgemees ter, jhr. mr. E. J. B. M. von Bönninghausen, heeft een verordening uitgevaardigd, waar door het veilingwezen in deze gemeente rechtstreeks onder een strenge controle der plaatselijke overheid komt. Deze controle omvat niet alleen de hygiënische omstan digheden, doch tevens de waren zelve en de weging der goederen. Vooralsnog is deze verordening alleen van toepassing ver klaard op veilingen van levensmiddelen als groente en fruit, doch de mogeliikheid is opengelaten, dat deze controle ook op vei lingen op ander gebied naar behoefte kan worden toegepast. RANGEN EN GRADEN BIJ DEN ARBEIDSDIENST VOOR MEISJES. De staatscourant van heden bevat een be sluit van den waarnemend secretaris-gene raal van het departement van algemeene zaken, betreffende de rangen en graden in den Arbeidsdienst voor Meisjes. De rangen voor het hooger kader zijn: Hoofdleidster, stafleidster en arbeids- le id ster; die voor het middenkader hop- vrouw en adspirant-hopvrouw, terwijl het lager kader wordt gevormd door hoofd- kernleidsters. In den stand van het personeel, dat geen rang bekleedt, worden onderscheiden de graden van kernleidster en arbeiidsmeisjes. Voorts is een besluit opgenomen houden de een voorloopige regeling van de bezoldi ging van hooger en midden kader, welk be sluit terugwerkende kracht heeft tot 1 Ja nuari 1942, met welken datum geacht wordt te zijn ingetrokken de beschikking van 9 Juni 1941, houdende een voorloopige rege ling van de bezoldiging van leidsters en assistenten. Op uitnoodiging van den Heer Beauf- tragte van den Rijkscommissaris voor de Provincie Noord-Holland sprak Dr. Ir. M. D. Dijt uit Haarlem op Vrijdag 24 Juli 1942 in Hotel Brinkmann te Haarlem over de Economische herordening van Europa. Spreker betoogde, dat op vrijwel alle levensgebieden het analytische denken en het individualistische streven, dat met de Renaissance een aanvang heeft genomen en sedert de Fransche revolutie nog is versneld, zijn einde heeft bereikt, waarbij het voor de zelfbestendiging in de toe komst van de Europeesche volken in het algemeen en van de Germaansche in het bijzonder noodzakelijk is tot een synthese in het denken en tot het gemeenschappe lijke in het streven te komen. Deze nood zaak bestaat ook en vooral op economisch gebied. De toename der bevolkingen dreigt voor al in de Germaansche landen te stagneeren en er dreigt zelfs, nog afgezien van den oorlog, een sterke teruggang, die ernstig is in de Angelsaksische en Noordsche landen en vóór 1933 ook zeer bedenkelijk was in Duitschland, waar sedert dien een verbe tering is opgetreden door de overwinning over het egoïstische individualisme en door de verbeterde economische verhoudingen. Hiertegenover staat de Sterke toeneming der Slavische en Oostersche bevolkingen Willen de Germaansche volken zich daar tegen en daarnaast handhaven, dan is sa menwerking en hervorming noodzakelijk en moeten Europeesche oorlogen voor goed uitgesloten zijn. Wat de meer zuiver economische ver schijnselen betreft, behandelde spreker daarna de ontwikkeling van de geheel vrije prijsvorming, die aanvankelijk zijn zin had voor het richting geven aan de pro ductie in harmonie met de behoeften. In het verloop van den tijd echter werden de uitslagen van het prijspeil, de z.g. con junctuurschommelingen hoe langer hoe grooter met het resultaat, dat bij dalende prijzen na 1929 «Ie vraag naar verschillende goederen afnam in verband met de werk loosheid, die weer het gevolg was van de verstoringen door die dalende prijzen ver oorzaakt. Het beste bewijs voor het zinloos worden van de vrije prijsvorming was de vernietigings- en beperkmgspolitiek, welke in de kapitalistische landen werd ingevoerd om de prijzen te verhoogen. Hier was de zin der samenleving verloren en werd de rentabiliteit tot een doel-in-zichzelf. Merkwaardig was in dit verband de sterke overwaardeering van het goud en de heerschende meening, dat er te weinig goud zou zijn, terwijl reeds in 1928 voor ongeveer 30 milliard gulden aan goud in de kelders van de circulatiebanken werd bewaard en de wereld geen raad wist met de z.g. overproductie van tarwe ter waarde van slechts 1/30ste deel van het goud en slechts toereikend voor één maand con sumptie. Sedert dien tijd zijn de wanver houdingen onder de zwepen der overwaar deering van het goud en der productie beperking der goederen nog grooter ge worden. Een ander gebied, waarop de individua listische vrijheid tot onzinnige verhou dingen heeft gevoerd, is dat van de schul den. Toen in 1937 weer een crisis in de kapi talistische landen uitbrak en deze te wei nig goederen van Duitschland kochten als gevolg van eigen onvermogen tot koopen in verband met de kapitalistische struc tuur, kreeg Duitschland last met het be trekken van de noodzakelijke grondstoffen, die het met ziin uitvoer betalen moest. De gevolgen waren eenerzijds het levens ruimteprobleem en anderzijds de goud- ophooping. Hieruit blijkt, dat het kapitalis me zelfs een sta-in-den-weg werd voor de ontwikkeling in de rijke landen zelf. Hoe de internationale schuldvorming ge heel tot een,doel in zichzelf was geworden en ook tegen de belangen van de schuld- eischerslanden in begon te gaan demon streerde de spreker aan de hand van de beruchte Nederlandsche. leeningen aan Frankrijk door bemiddeling van Mannhei- mer, waarbij de scheepvaart- en haven- belangen van ons land door ons eigen geld werden geschaad. De vrije prijsvorming, de voortbrenging, de schuldvorming, het geld, de rentabiliteit zijn alle tot doel-in-zichzelf geworden; in de Nieuwe Orde gaat het er om deze en andere functies weer dienstbaar te maken aan het geheel. In plaats van het goud als basis voor de Drijsvorming dienen de goederen en in het bijzonder de agrarische grondstoffen tot deze basis gemaakt te worden. Dit is mo gelijk door valorisatie door middel van voorradenvorming door Europeesche si menwerking. Door een voortdurende controle op het schuldvolumen, vooral op dat der internationale schulden zal gezorgd moeten worden voor een harmonische verhouding van deze schulden tot het prestatievermogen in goederen en diensten. Het klinkt in kapitalistische ooren waarschijnlijk paradoxaal, maar het is een levensbelang voor een volk niet tot een te g^poten schuldeischer van andere volken uit te groeien. In de Nieuwe Orde zal geen schuld- knechtschap mogen bestaan, doch die nen prestaties tegen adequate tegen prestaties uitgewisseld te worden. De nieuwe vrede zal het bewijs moeten leveren, dat de tijden van Versailles voorbij zijn en een centrale Europee sche controle zal een behoorlijk even wicht moeten handhaven. Eveneens door intensieve Europeesche samenwerking zal de voeding der Europee sche volken voor de toekomst moeten wor den veilig gesteld. De uitbreiding in het Oosten van Europa zal daartoe een belang rijke factor worden, maar ook een ge meenschappelijke kolonisatie in meer tro pische gebieden zal niet gemist kunnen worden. Voor al deze doeleinden is een hechte Europeesche samenwerking noodig waar de Germaansche volken, hoewel tot nu toe ieder op zichzelf, de leiding hebben gegeven aan de ontwikkeling der laatste eeuwen, zoo zullen deze volken thans tot een synthese dienen te komen om zichzelf te bestendigen. In veel hoogere mate dan na de Fran sche revolutie eischen de huidige verhou dingen begrip van de l°iders van staat, volk en bedrijf op ieder gebied. Deze voor de bestendiging van de levens kracht der Germaansche volken nood zakelijke synthese, veronderstelt op be paalde gebieden een centrale leiding, zooals op het gebied der prijsvorming, der valuta, der internationale schulden, der grond- stoffenpolitiek, der koloniale problemen, der beheersching van de zee, e.d. Indien er in geslaagd wordt deze sferen door een centrale leiding te beheerschen, is het meteen duidelijk, dat op verschillende andere gebieden als die van binnenlandsch bestuur cultureele problemen e.d, door autonome volksche leiding een groote mate van zelfstandigheid aan ieder afzonderlijk Germaansch en Europeesch volk gelaten kan en moet worden. In de bewustheid, dat de. belangen van de Europeesche synthese meteen de voor waarden vormen voor de nationale be langen en omgekeerd, zal ieder Ger maansch volk zich juist vrij weten in de gebondenheid aan het geheel. Door zich in te zetten voor deze gedachte kan het Nederlandsche volk er toe bijdragen zijn zelfbestendiging te verzekeren. ..LIEFDADIGHEID OF WELVAART". Op Vrijdag 31 Juli a.s. wordt, in de groote zaal van het Gemeentelijk Concertgebouw een groote openbare vergadering gehouden waar-, in zal worden gesproken over het onderwerp „Liefdadigheid of Welvaart". Muziek en zang zullen aan deze bijeenkomst een feestelijk karakter geven. De nieuwe aardappelbon. De secretaris-generaal van het departement van landbouw en visscherij maakt bekend, dat oor de distributieperiode van 26 Juli t/m 1 Augustus a.s. het aardappelrantsoen is vast gesteld op 3 kg. In verband hiermede zal gedurende ge noemd tijdvak elke der met 38a genummerde bonnen van de aardappelkaart recht geven op het koopen van 1 Vz kg. aardappelen. Voorts geven gedurende dit tijdvak de met „een rantsoen aardappelen gemerkte bonnen recht op het koopen van 3 kg aardappelen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat op Zaterdag 25 Juli geen aardappelen op bon 38A mogen worden gekocht of verkocht. Kunstschilder H. A. Dievenbacli 70 jaar. Heden is de bekende Larensche kunst schilder H.A. Dievenbach 70 jaar geworden De nog krasse kunstschilder werd gebo ren 25 Juli 1872 te Haarlem. Reeds op jeug digen leeftijd voelde hii zich tot de schil derkunst aangetrokken en besteedde zijr vrijen tijd met teekenen in de museumzaa' van het Paviljoen. Op 11-jarigen leeftijd nam hii teekenlessen op de Kunstnijver heidsschool. terwijl hii op 14-iarigen leef tijd naar Amsterdam verhuisde en de avond teekenklasse van de ambachtsschool be zocht. Daarna bezocht hij gedurende vijf jaren de avondklasse van de Riiks-aeademie waar hij werkte onder leiding van de professoren Allebe, Dake en v. d. Waay. Na de voltooiing van zijn studie trok hi' naar Blaricum en legde zich toe op hei schilderen van binnenhuizen, figuren en stillevens. Later vestigde hü zich te Laren en wist als kunstenaar de aandacht op zich te trek ken door zijn Larensche binnenhuisjes, die hun weg meest naar Amerika vonden. Ook in zijn bloemstukken openbaart hii zich als een knap kunstenaar met een zuivere visie op de natuur. Zijn stillevens zijn fijn van toon en smaakvol van com positie. Dievenbach is lid van Arti, St. Lucas en van de oprichting af van de vereenigingen van beeldende kunstenaars Laren-Blaricum Op de tentoonstellingen van al deze ver eenigingen heeft Dievenbach steeds geëx poseerd terwijl een van zijn schilderijen „Eieren" aangekocht is voor het gemeente museum te Laren. Onverwoestbaar. Onverwoestbaar is het vertrouwen dat de dappere strijders in het oosten hebben in den afloop van den strijd.- Dank zij dit on verwoestbaar vertrouwen zijn zij in staat enorme prestaties te leveren, te strijden tegen het bolsjewisme onder de moeilijkste omstandigheden, successen te behalen zooals nog nimmer in de geschiedenis behaald zijh*'Onverwoestbaar is het vertrouwen van deze mannen, groot zijn de offers, weiike zij brengen. Maar groot moet ook onze dank baarheid zijn en niets mag ons te veel zijn deze dankbaarheid voor zooveel moed en offerzin, te toonen, vandaar dat wij kens weer opwekken ons verzorgingsfonds te steunen, want wij kunnen niet genoeg pakketten aan onze frontstrijders zenden Stort dus een flinke bijdrage op giro 432100 t. n. Verzorgingsfonds Vrijwilligers Legioen Nederland. Koninginnegracht 22 te 's-Gra venhage. VERKOOP EN AFLEVERING VAN GBNERATORBLOKJES, In de Staatscourant van 24 Juli 1942 is op genomen de generatorblokjesbeschikking 1942 no. 1 die de officieele bekrachtiging vormt van de door den directeur van het rijksbureau voor hout per 15 Juni 1942 getroffen voorloo pige maatregelen, die in het kort hierop neer kwamen, dat het verkoopen en afleveren van generatorblokjes aan verbrujkers verboden is, tenzij tegen afgifte van bonnen van vastge steld model en tot geen grootere hoeveelheid dan op de bonnen vermeld Alle verbruikers van generatorblokjes, met uitzondering van degenen, die een vergunning bezitten om de door hen voor eigen verbruik benoodigde blokjes te vervaardigen of te doen vervaardigen, dienen zich ter verkrijging van de vereischte bescheiden tot het koopen en in ontvangst nemen van generatorblokjes te wenden tot den rijksinspecteur van het ver keer, in wiens rayon zij woonachtig of geves tigd zijn. Voor nadere inlichtingen kan men zich steeds wenden tot het rijksbureau voor hout te Amsterdam. VERBOD VERKOOP EN AFLEVERING VAN PRODUCTEN, VERVAARDIGD VAN NAALDHOUT. In de Staatscourant van 24 Juli 1942 maakt de directeur van het rijksbureau van hout be kend, dat het verbod tot het verkoopen en afleveren van half- en eind-producten, ver vaardigd van naaldhout, zonder schriftelijke vergunning van het rijksbureau voor hout., niet geldt voor den verkoop en aflevering van bedoelde producten door grossiers taillisten. DE DISTRIBUTIEBONNEN 38A 38 A 38 A Brood Brood Chocolade Ci ga rotten CJgarctten Clgarillos Kenheidszeep Eenheidszeep Gort 341 rinout 340 Jam 339 Kaas 347 t/m. 351 Kol'fiesur. 338 Maïzena 352 Moei (gein.) 342 Melk 36 t/m. 39A Melk 36 t/m. 3UB Petroleum 01 'Ulvr, 340 RÜst 4-33, 4-34 Scheerzeep U Servies 1-30 t/m. Servies 2-30 t/m. 2-32 Servies 3-30 t/m. Servies 4-30 t/m. 4-32 38 A 38, 39 Verduisteren van 21.45 tot 5.49 u. 26 Juli: zon op 5.49, onder 21.43 uur maan onder 4.16, op 20.29 uur 27 Juli: zon op 5.50, onder 21.41 uur maan onder 5.25, op 21.19 uur (V. M.) 28 Juli: zon op 5.52, onder 21.40 uur maan onder 6.40, op 21.59 uur SPORT EN SPEL CRICKET FLAMINGO JUNIOR TOURNOOL ROOD EN WIT—A. C. C. Gewonnen door A.C.C. op de le innings met 22 rans. le Innings Rood en Wit 65, waarvan Honig 12, Wildschut 10 en Heybroek 15. not out. Bowlingcijfers A.C.C.W. van Weelde 3 vo* 27, G. Zeegers 3 voor 26 en H. van Weelde 4 voor 4. le Innings A.C.C. 87, waarvan W. van Weeld 27 en G, Zeegers 38. Bowlingcijfers Rood en Wit: J, de Breuk i voor 30, D, Bljleveld 1 voor 25. L. Molijn 1 voor 11. R. Wildschut 3 voor 13. R. Ender 4 voor 3. 2e Innings Rood ,en Wit gesloten op 62 voor 6 waarvan C. de Nijs 16, R. Wildschut 12, Van Zee land 6 not out, J. de Breuk 7 not out. Bowlingcijfers A.C.C.; W. van Weelde 5 voor 22 en G. Zeegers 1 voor 27. 2e innings A.C.C.: 20 voor 0 poging opgegeven W. Schalens n.o. 12 en J. Breijman n.o. 6. WATERPOLO NEREUS—H. P. C. 3—4. Wordt H. P. C. afdcelingskampioen? Met een geweldig elan heeft het H.P.C.-zeven tal zich tegen de stoere Nereus-ploeg in den strijd geworpen en daardoor een overwinning uit het vuur gesleept. Door een foutieve beslissing van den scheidsrechter werd reeds direct een ach terstand geboekt (1—0). De H.P.C.'ers niet terneer geslagen wisten hierna het spel te verplaatsen en spoedig den gelijkmaker te scoren. Kort daar op nam de H.P.C. een voorsprong welke echter niet van langen duur was doordat Nereus weder gelijk maakte (2—2). Opnieuw was het de H.P.c. die de leiding wist te nemen, doch zoo =pannend was het duel dat Nereus opnieuw, wist gelijk '.t komen. Het spel golfde heen en weer en slecht.- met een uiterste krachtsinspanning kon H.P.C de stand op 34 in haar voordeel brengen. Dooi een overtreding van Prager moest deze het wa ter verlaten en de laatste minuut werd met ze: tegen zeven gespeeld. Ontzaggelijk heeft df ploeg toen met Braam en Mauritz aan het hoofd gezwoegd. Door tactisch overnemen en beter spelinzicht verstreken de laatste seconden in de grootste spanning en toen de scheidsrechter af floot had de H.P.C. een harer zwaarste wedstrij den met een overwinning beëindigd. De stand ln de afdeeling is thans: gesp. gew. gel. verl. pnt H. P. C. 8 Nereus 6 0 15 De kampioenskansen van de H.P.C. zijn m aanzienlijk gestegen. Het Y ls namelijk reeds kei Bon Aa rd ap pelen 3 8 A Beschuit 38 Bloem 313 t/m. 34 6 Boter 38 Boter 2-35. 2-3G Boter 3-35. 3-36 Boter Brandst. 01 t/m. Kaart Iloeveelh. t/nj. 4 31 Aard. 11/2 kg. Besch. 75 gr. Algem. 100 gr. Bot/Vet 125 gr. Reserve 125 gr. Reserve 12-5 gr. Reserve 125 gr. 1 Aug. 1 Aaig. 1 Aug. 7 Aug, 12 Sept. 12 Sept, 13 Sept, 5 BV Brandst. 01. 02 KF 3SA 3SB 1 Aug. 8 A,tig. 1 Aug. 8 Aug. 1 Aug. Brandst. l eenh. 31 Dec. Brand.st, eeiiih 30 April '43 400 g>r. 1 Aug, 50 gr. 100 gr. 20 st. 10 st. 10 st. a 75 gr. 15 Aug. a 75 gr. 15 Aug. 125 gu\ 8 Aug. 250 gr. 8 Aug. 5 00 gr. S Aiug, lOOgr. 8 Aug. 25 0 gr. 5 Sept, lOOgr. 8 Aug. 1 2 5 sr. S Aug. 8 Aug. 8 Aug. 22 Aug. 8 Aug. Reserve 2-50 gr. 8 Aug. Textiel 50 gr. 31 Aug. Reserve 1 pnt. 8 Aug, Reserve 1 pnt. 8 Aug. Reserve 1 pnt. 8 Aug. Reserve 1 p:nt. 8 Aug. Brood Brood Versa. Tabak Sdig. Ta.bak Alg. 2-8 Z e ep 28 Algem. Algem. Algem.- Algem. Algem. Algem. Algem. Melilc MeJik Petr. Algem. 3 1/2 L. 1 3/4 L. 2 L. 2 50 gr. Sigaren Suikerwerk Suiker Tabak Toiletzeep Vermicelli Vleesch Vleesch Wasehpooder Wasohpocder 337 38A Tabak 5 et. Versn. 100 gir. Algem. 1 kg. Tabak 25 gr. Totl'etz. 75 gr. Algem. lOOgr. l Vi'eesoh lOOgr. Vleesch 2 5 gr. 1 Algem. 2'50gr. j Zeep 250 gr. 1 Aug. 8 Aug. 8 Aug. 1 Aug. 15 Aug. 8 A ug. 1 Aug. 1 Aug, 15 Aug. 15 Aug. uitgespeeld met een totaal van 12 punten, terwijl H.P.C. nog 14 punten kan behalen. Haar gevaar lijkste concurrent is echter de Utrechtsche Zwemclub; waartegen nog tweemaal moet wor den gespeeld. De eerste maal ontmoet de H.P.C.- deze ploeg op eigen terrein op Zaterdag 1 Aug, in Groenendaal. Onmiddellijk op den volgenden Zondag 2 Augustus wordt de returnmatch te Utrecht gespeeld. H.P.C heeft het dus nog in eigen handen aanvoerder Braam zal zich zeker deze groote kans, op de H.P.C.-ploeg aan den kop der Neder landsche waterpolosport te brengen, niet laten ontgaan. TENNIS GROENEND A AL-TOURNOOI. Jubileum wedstrijdleider 3. A. Plak. Maandagmiddag 3 uur a.s. begint het open A- en B-toumooi dat van 29 Juli tot en met Zondag 2 Augustus wordt gehouden op het tennispark Groenendaal. De belangstelling voor deze wed strijden is zoo groot, da^ men ondanks de dit seizoen tot stand gekomen uitbreiding van het aantal banen van 4 tot 6 meer dan 60 lnschrij- vingen ter zijde heeft moeten leggen. In het A-tournooi worden 4 nummers gespeeld n.l. heeren enkelspel, dames enkelspel, heeren dubbelspel en gemengd dubbelspel. Onder de deelnemers zijn o.a. verschillend# deelnemers uit Amsterdam als Holst, Sitsen, Bijlmer, Baanders, Volkmaars en Krijt, mej. Hermsen en mej. Kruizinga zoodat met de In schrijvingen van bekende Haarlemsche speler» als Onstein, Mr. Dolleman, Busselman, mej. Blik slager e.a. op goed spel mag worden gerekend. In het B-lournoot worden gespeeld heeren enkelspel, dames enkelspel, heeren dubbelspel, dames dubbelspel en gemengd dubbelspel met deelneming van vele stexke spelers. De heer J. A. Plak. wedstrijdleider, zal voor de 10e maal dit tournooi leiden zoodal de leiding dezer wedstrijden ln beproefde handen is. Vpor de eerste maal zal men bij deze wed: strijden in Haarlem kennis maken met de Ne derlandsche telling als gevolg van het deze week uitgevaardigde verbod om bij tenniswedstrijden anders dan in het Nederlandsch te tellen. In verband met het groot aantal partijen ligt het jn de bedoelinig alle dagen des middags bra 2 3 uur te beginnen. RADIOPROGRAMMA ZONDAG 26 JULI 1942. HILVERSUM I, 415.5 M. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.15 De zin van het boer zijp. 8.30 Gramofoonmuziek. 9.00 B. N. O. Nieuws berichten en Programma-uittreksel. 9.15 Gevraag de opnamen. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.20 Zon dagmorgen zonder zorgen. 11.30 De stem der S.S. 11.45 Neerlands stem van het Oostfront 12.00 B. N. O. Nieuwsberichten en populair actueel praatje. 12.15 Bachcantate (opn.). 12.40 Uit Ber lijn: Het Duitsche Volksconcert. 14.00 Nederland sche schrijvers spreken over eigen werk. 14,20 Gramofoonmuziek. 14.30 Ensemble Willy Kok en gramofoonmuziek. 15.30 Voordracht. 15.45 Bertus van Dioteren en zijn orkest. 16.15 Ernst van 't Hoff en zijn orkest. 17.00 „Jacht op de „Kraal", luisterspel (IV). 17.«0 Gramofoonmuziek. 17.45 B. N. O. Sportuitslagen en Oostlandpraatje. 18.00 Otto Hendriks en zijn orkest. 18.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 19.05 Sport van den dag. 19,30 Omroeporkest, 20.15 Een zeer belangrijke uitzen ding. 20.30 De zomer is gekomen, vacantierevue. 21.15 Orkest Malando en solist. 21.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 22.00 Orkest Malando en solist. Vanaf 22,15 alleen voor de Radio-Centrales, dia over een lijnverbinding met de studio beschik ken. 22.15 Gramofoonmuziek. 23.00— 24.00 Dans muziek (gr.). HILVERSUM II, 301.5 M. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.00 B. N. O. Nieuwsbe richten en Programma-utltreksel. 9.15 Voor de jeugd. 9.45 Gramofoonmuizek. 10.00 Voor den kerkgang klinkt de lofzang (opn.). 10.30 Studio- dienst. 11.45 Psalmen en geestelijke liederen (opn.). 12.00 B. N. O. Nieuwsberichten en populair actueel praatje. 12.15 Gevraagde platen. 12.45 Een soldaat spreekt tot de Jeugd. 13.00 Orkest van den Duitschen Arbeidsdienst met zang (opn.). 13.05 Nederlandsch Verbond voor Sibbekunde: „Wie en wat waren onze voorouders". 13.20 Gerard van Krevelen en zijn orkest, solist en zang met orgel begeleiding. 14.30 Rotterdamsch philharmonisch orkest, solisten en gramofoonmuziek. 16.00 Boek bespreking. 16.15 Zang, piano en gramofoonmu ziek. 16.45 Inleiding volgende uitzending. 17.04 „Der fliegende Hollander", opera (opn.). Ca. 19.20 Gramofoonmuziek. 19.30 B. N. O. Nieuwsbe richten. 10.40 B. N. O. Mtlitalr weekoverzicht 29.50 Spiegel van den dag. 20.00 B. N. O. Engel sche uitzending: „Dutch News Reel". Voor de Radio-Centrales: Gramofoonmuziek. 20.15 Zang en piano 21.15 Gramofoonmuziek. 21.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 22.00 B. N. O. Militair overzicht. 22.10 Avondwijding. 22.15—24.00 Zie Hilversum L MAANDAG 27 JULI 1942. HILVERSUM I, 415.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 7.15 Gramofoon- muziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten en Programma-uittreksel. 8.15 Nederlandsch Kamerorkest (opn.). 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.00 Rococo- octet en soliste (opn.). 10.30 Gramofoonmuziek. 11.00 Radio-Vacantleschool. 11.20 Ensemble Jack der Kinderen. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.40 Al manak. 12.45 B. N. O. Nieuws- en zakelijke be richten. 13.00 Zang met pianobegeleiding en gra mofoonmuziek. 13.40 Gramofoonmuziek," 14.00 De Melodislen en soliste. Als Intermezzo: PlanoduO Thomassen (opn.). 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Alt- viool en piano. 16.00 Bijbellezing, 16.20 Vervolg van 15.45. 16.40 Gramofoomuziek. 16.45 „De Lange- rud Kinderen", luisterspel voor de jeugd. 17.15 B. N. O. Nieuws-, zakelijke- en beursberichten.' 17.30 Italiaansche volkszangen, gramofoonpro- gramma. 19.00 Lezing „Arbeidsdienst: Een Vre desorganisatie". 18.15 Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 18.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 18.55 B N. O. Internationaal zakelijk praatje 19.05 Liedje van» verlangen. 19.15 Omroepsymphonle- orkest en solist. 20.00 Gramofoonmuziek. 20.35 Omroepsymphonie-orkest. 21.10 Gramofoonmu ziek, 21.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 22.00 Gra mofoonmuziek. Vanaf 22.15 alleen voor de Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met da studio beschikken. 22.16—24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II. 301.5 M. 6.458.155 Zie Hllvei'sum I. 8.15 Omroeporkest en soliste (opn 9.15 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10,15 Gramofoonmuziek. 10.40 We tenswaardigheden. 10.50 Zang met pianobegelei ding. 11.30 Reportage. 11.40 Pianovoordracht. 12.04 Bertus van Dinteren en zijn orkest. 12,45 B. N. O. Nieuws- en zakelijke berichten 13.00 Actueel nieuws voor boer en tuinder. 13.16 Orkest Malan do en solist. 14.oq Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 14.30 Orgelconocert. 15.00 Gra mofoonmuziek 15.45 Luisterflits „De groote Han» en de Adellijke Heer". 16,00 Revida-sextet en or gelspel. 17,15 B. N. O. Nieuws-, zakelijke- en beursberichten, 17.30 Pianovoordracht en gramo foonmuziek. 18.30 Geheimen van den tijd. 18.55 Pianovoordracht (opn.). 19.00 Bertus van Dinteren zijn orkest. 19.30 B. N. O. Nieuwsberichten. 19.40 B N. O. Friesch praatje. 19.50 Spiegel van den dag. 20.00 ..Promenade", vroolijk program ma 21.00 Politiek weekpraatje. 21.15 Gramofoon muziek. 21.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 22.00 B. N. O. Politiek praatje, 22.10 AwndWlJdlnz. 22.1»-» 24.00 Zie Hilversum I.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 2