Nieuws uit IJmuiden, Velsen, Beverwijk en Omstreken Diploma-uitreiking Nijverheidsschool vh A. C. v. d. Ciessen nam afscheid De directeur: Indien je vooruit wilt komen indien je plezier in je werk wilt vinden, doe dan steeds iets meer, dan van je verwacht of verlangd wordt. 141 leerlingen geslaagd. „Jongelui, het diploma, dat ik je aanstonds zal overhandigen vormt een mijlpaal in Je leven. Achter je liggen nu de vele jaren, dat je op school was, om de noodige kennis op te doen. teneinde Je verder in je leven te beweeen. Niet dat nu vandaag het leeren een einde neemt. In tegendeel, er valt nog veel kennis te vergaren zoowel in de practijkwerkplaatsen als op de schoolbanken." "Ut waren de woorden, die de heer H. J. Zee- jnan. directeur der Nijverheidsschool Vrijdag middag tot de scheidende leerlingen richtte. De rroote zaal was tot de laatste plaats bezet en vooral de ouders toonden een groote belangstel- lag. Er heerschte een gezellige stemming en als vanzelfsprekend ontbrak de gebruikelijke span ning niet. In zijn toespraak tot de honderd-en-veertig ge diplomeerden merkte de -heer Zeeman verder „Terugblikkend zal je rondom dien schooltijd veel vroolljke, maar ook droeve dingen zien. Wat sl herinneringen zullen er bij je opkomen aan al wat er in die vele Jaren met je gebeurd is En hoe groot is de verandering, die Je in dien toch betrekkelijk korten tijd ondergaan hebt. Van een kind, dat eigenlijk alleen nog maar pra ten kon, is binnen 10 jaar een jongeling gemaak'. die met zijn handen iets maken kan, dat zijn nut heeft voor anderen. Je hebt daarmede een bezit gekregen, dat nie mand je ontnemen kan en waarvan de waarde, zooals van alle bezittingen, afhangt van het ge bruik, dat je ervan maakt. Vele raadgevingen zou ik je willen geven; ik zal mij bepreken tot de volgende: indien je voor uit wilt komen, indien je pleizier in je werk wilt vinden, doe dan steeds iets meer, An~ verwacht of verlangd wordt. jongelui, ik meende goed te doen op dezen dag een kort en ernstig woord met Je te spreken en Ik hoop dat je er naar geluisterd hebt naar zult handelen. Tenslotte wensch ik je allen van harte geluic met het behaalde diploma. Moge de nu met goed cevolg volbrachte schooltijd de fundeering zijn voor een gebouw, dat je met volharding, ijver en blijdschap zult optrekken, een gebouw, waar van de naam zal zijn: een waardevol leven." Hiema reikte de heer Zeeman de diploma's uit. De vier uitblinkers moesten hun prijzen in ont vangst nemen. Bijzonder aangenaam was het om vast te stel len dat een der leerlingen al zijn schroomvallig heid had overwonnen en als tolk der leerlingen op waardige wijze enkele woorden van dank en erkenning tot den directeur en de leeraren richtte. Zooals de jongeman, G. Hekman, zelf zelde: „Ik heb al mijn moed verzameld om uiting te geven aan de dankbaarheid voor de beproef de leiding." Na deze kernachtige toespraak bewezen allen door een daverend applaus hun Instemming. De heer Zeeman bracht op zijn beurteen dank over jan de ouders, die hun onmisbare medewerking verleenden. De heer N. ten Grotenhuis memoreerde even eens met een enkel woord de goede leiding, welke de Nijverheidsschool kenmerkt. Tenslotte deelde de heer Zeeman nog mede. dat de Nijverheidsschool ook in de toekomst zal bMv« bloeien. GEDIPLOMEERDEN De gediplomeerden zijn: Afd. Machinebankwerken: A. v. d. Kaag, N. is. Knaap, W. de Bruin, J. M. v. Berkelaör, F. G. Kochx. P. de Goede, L. Th. Roodzant, A. v. Wolferen, G. Valkhoff, J. A. de Wlldt, C. poe der, J. W. Piepers, H. Bartels, W. Voogd. A. Settelaar, D. C. Docter, C. v. d. Wateren, W. A Smits, M. H. Dekker, J. Slootjes, J. Schellevis, G. Jansen, J. v. Tilburgh, G. Hekman, P. Kwast, G. Luntz. J. v. Burgel, E. v. Bellen, G. J. Smit, A. C. Combé. A. v. Eyck, J. Visser, C. Koorn (prijs), J. J. Minkels, Y. Tol, J. P. 't Hart, L. v. d. Plas, J. Houtkooper, P. J. Broek, L. Porte, J. Cappon, C. Hartog, W. C. Barg, D. Roos, A. Mantje, G. Holthaus, E. J. Pletting, J. Stals, F. H. Piët, P. Korf, J. v. Strien. G. A. Steen kamp, H. O. Dedecker, Th. v. Son, W. Beck, C. Zwemmer, M. v. d. Harst, D. Feenstra, J. Mol, j. de Bruyn, A. Leering," D. Meyer, C. v. Goe- them, B. Bruinenberg, W. Slotemaker, W. G. Dukel, L. de Jonge, J. F. Lievers, G. J. Jansen, F. Kraayeveld. E. v. Duyn, G. Groen, P. v. Eerden, en W. ^Afd. Electrotechniek: B. Melis, M. Zuiderduin, H. Joor, W. v. Dijk. K. Tuyn, N. Rozemeyer, Beyer, G. A. Zuurbier, Oldenburg, W. de Geslaagden Openbare U.L.O. Voor het Mulo-diploma B slaagden de volgende candidaten der Openbare Ulo school: meisje: A. Hennink te,Driehuis; jongens: P. Bakker en F. de Jong, beiden te IJmuiden, G. Sand< .s te Santpoort, A. Boersma en J. Martens te Velsen-Noord. De lijst der geslaagden voor diploma A luidt: meisje: N. van Deyck, E. Lamen, L. Mossel en J. Beek, allen te IJmuiden; G. Zalm. T. van Honk en H. Groot te Velsen- Noord; F. Muusse te Driehuis, N Lindhout te Gorkum en N. van Paauwe te Santpoort; jongens: H. de Korte Jan Wijker, A. Worst, J. van Meurs, A. van Beijen, H. Braunïus, J. Goos, Job. de Groot en D. de Vries allen te IJmuiden; K. Frenay en A. Berkhof te Veisen-Noord; H. van Donse laar, J. de Boer en K. Poestkoke te Sant poort; T. Gorer te Driehuis, H. van Otter- loo te Beverwijk en G. Harmeijer te Talf- ifè examens duren nog voort. Binnenkort zullen wij het resultaat der zeventien ove rige candidaten mededeelen. Middenstandsdiploma. Bii de onlangs gehouden examens voor het Middenstandsdiploma Algemeene Han delskennis slaagden de heeren: S. Sterk, J. Verwoerd. R. Doogeweerd en H. de Vries, allen te IJmuiden, alsmede T. H. van Dijk te Velsen-Noord. Mulo-examens Van de leerlingen der ds. H. W. Creutz- bergschool In de Alexander Bellstraat, hoofd de heer A. Ballast, slaagden K. Schilperoord, F. de Haan en Ger. Trebert voor diploma B; J. Beenhakker, D. Siebenga, W. Steenpoor- !e, E. Gudmundsson. C. Kelder, D. de Waard, 2. Heida, M. Faro, S. Klein, A. Drijver, J. den Hollander, G. Trebert, N. Van Houwe- lingen, J. Perée. M. van Nierop, A Langbroek N. v. d. Pijl. C. Kerkhoven, N. Blok, J. Haent- jens en I. Smit, voor diploma A. Slechts vier candidaten werden afgewezen. PERSONALIA. De heer P. H. van Barneveld. onderwijzer aan School 4. slaagde voor het examen Han delskennis L. O. Graaf, J. Verkammen, J. R. Appelman. Bakker. J. Welp, J. A, Holtslag, W. v. Marion, J. Smit, A. E. v. Eist (prijs), J. v. d. Wende, Chr v. Weelderen, J. v. d, Glessen, C. Stapper, W Groen, C. Langbroek. G. Troost, D. ten Groten huis, G. Handgraaf, J. Kerkman, H M. Hulsker C. G. v. Schagen, K. Esveld. 14 Geen diploma. Afd. Motorrijtuig- en RUwielhcrstelllng: G. Woensel, C. Kabel, M, Boone, M. J. v. Telgen, M. Visser, G. N. v. Kaam (prijs), G. Timmer, A. Weterings, J. Cöhrs, C. S. Schoon, H. C. v. Hof, J. Bleyendaal. F. Htinsche, J. J. Dibbets, A. Zwart, P. Harkema, N. Schuit. F. Schoone, A. Zorgdrager. 10 Geen diploma. Afd. Timmeren: A. Hamerpagt, W. Jaquemin K. v. d. Wel. J. Huider, J. Mak. B. v. Tunen, W. de Vries, B. Hop. K. C. v. d. Kolk, J. Botman, J. Zwaan (prijs), O. Bleyendaal. Ph. Vuil. Trieling. W. P. Koopman, P. Kossen. 7 Geen diploma. Het onderwijs aan de Nijverheidsschool zal ingang van Dinsdag 1 September weer normaal worden hervat. Nog steeds blijkt de belangstel ling voor het Nijverheidsonderwijs groot te zijn en zoo konden er voor de dagschool reeds vijf honderd leerlingen worden ingeschreven. Ruim driehonderd-en-zeventig Jongelui gaven zich op m het onderwijs aan de avondschool te volgen. Voorwaar een mooi succes! Burgerlijke Stand. ONDERTROUWD: S. A. Doevendans, Zuider kade 44. IJmuiden en J. G. Schipper, Meeuwen laan 51, IJmuiden. Toek. adres: Meeuwenlaan 51, IJmuiden; J. A. Mars, Visseringstraat 5 rd. IJmuiden en J. C. Namaker, Visseringstraat rd., IJmuiden; C. S. Stevens, Willemsbeekweg IJmuiden en W. Huijbers, Fr. Nareboutstraat 11 rd., IJmuiden; P. vr Hooff, Zandersstraat 41 IJmuiden en A. Commandeur, Schoonoordstraat 36, Velsen-N. Toek. adres: Walravenstraat 15. Velsen-N.; C. Bus, Trompstraat 187, IJmuiden en H. Zeeuw, Trompstraat 167, IJmuiden; J. de Kort, Rembrandtlaan l, IJmuiden en A. Kossen. Willemsbeekweg 99, IJmuiden. Toek. adres: Noor derkade 46 rd., IJmuiden; A. A. v. d. Sprong. Frogerstraat 3, IJmuiden en J. Wiegman, IJmui- derstraatweg 155, IJmuiden. Toek. adres: Fro gerstraat 3, IJmuiden; J. W. v. d. Waas. Alb. Thijmlaan 59, Bloemendaal en P. v. Burgel, Noorderdorpstraat 7, Velsen. Toek. adres: Hoofd buurtstraat 7, Velsen; P. C. Borst, P. C. Hooft- laan 85, Vèlsen en K. J. Saakenbroek, W. Ba- rendszstraat 45, IJmuiden.Toek. adres: W. Ba- rendszstraat 45, IJmuiden; B. E. J. Arnoldus, Wóuwermanstraat 71, Haarlem en Ch. E. Mulders, Hoofdstraat 236, Santpoort. Toek. adres: Hoofd straat 236. Santpoort; A. M. C. Schellekens, Rijn straat 133, Haarlem en H. M. Slebos, Hagelinger- weg 21, Santpoort. GEBOREN: H. Scheelings, z.. Beukenstraat 24, IJmuiden; G. B. v. Roon, d.. Kruisstraat 11, Vel sen-N.; P. J. Hoekstra, z., Pres. Krugerstraat 17. IJmuiden; J. M. Jagtenberg. z.. Burg. Enschedé- laan 11, Santpoort; R. G. Jagtenberg, d-, Hage- veldstraat 4, Santpoort; W. B. A. Kortekaas, 2 Litslaar. 10, Santpoort. OVERLEDEN: J. Jaarsveld, 59 J., echtgenoo; van G. J. Zeegers. GEHUWD: L. Haver en C. G. Rowoud, Plan- ciusstraat 63, IJmuiden; J. Dobbelaar en J. J. v. d. Heuvel, Eendrachtstraat 7, Velsen; R. P. M Douma en J. M. Lettenmeijer, Sm. v. Gelder- straat 23, Velsen; Q. M. Blerma en G. C. Adolf, Amsterdam, Madurastraat 5; J. vèrbeek en P. Verduijn, Schoutenstraat 17, IJmuiden; K. de Wit en J. G. Sphl, P. C. Hooftlaan 9, Velsen; J. M. Meijer en J. C. v. Poelgeest, M. v. Heems kerkstraat 11, Heemskerk; H. de Wit en J Meijer, Genie weg 22, Velsen. Van een passerdoos tot eeb geit De gevonden voorwerpen. In het tijdvak van 16 tot en met 23 Juli werd bij de»politie aangifte van de vol gende gevonden voorwerpen en dieren gedaan: Een passerdoos, een hond, een kinder schoen, eenige sleutels, een das, een alpino muts, een zakmesje, een rozenkrans, «in armband, een inlegvel (82838), een porte feuille met inhoud, een ceintuur, een jon gensjas en een geit. Aan het hoofdbureau van politie. Tibe- riusplein, ziin eiken werkdag van elf tot twaalf en van twee tot vijf uur inlichtingen bekomen, 's Zaterdags uitgezonderd. Telefonisch worden er geen gegevens mede gedeeld. PERSONALIA. Te 's Gravenhage is examen boekhouden M. Kraak, IJmuiden. voor het de heer P. N. Voorbeschouwing Polofournooi. Voorspelling moeilijk. Als wij een voorbeschouwing gaan geven over het landelijke Vijfkrin.gen-waterpolo tournooi van V.Z.V., dan is onze eerste ge dachte: Wie zal hei tournooi winnen? En dan moeten wij erkennen, dat het nog nooit zoo moeilijk was als juist deze maalyom dit te voorspellen. Waren vroeger, en «elfs nog verleden jaar, Den Haag en Amsterdam regelmatig de sterksten, dit jaar is zulks iets anders. Haarlem en Utrecht zijn ster ker geworden en het is niet onwaarschijn lijk dat één van hen voor de verrassing zal zorg dragen. Immers in den afgeloopen winter speelde U.Z.C. (Utrecht) tegen H.Z en P.C. (Den Haag) den beslissingswed strijd om 't kampioenschap van Nederland, hetgeen aantoonde, dat de Utrechtsche club sterker was dan 't IJ. welk zevental toch vijf menschen voor het Amsterdamsche zevental levert. En hoe is het nu? Het Amsterdamsche zevental is samengesteld en het blijkt, dat inderdaad 5 spelers van 't IJ zijn opgeno men. Nu speelde juist Zondag j.l. H.P.C. uit Heemstede in Amsterdam gelijk. Als men nu nog weet. dat het Haarlemsch zevental bestaat uit 3 H.P.C.'ers, 3 D.W.R.-spelers en 1 V.Z.V.'er, dan moet daar theoretisch uit volgen, dat het Haarlemsch zevental sterker is. Daartegenover staat, dat 5 spe lers uit één vereeniging meer verband met elkaar hebben en dat deze over een groote internationale routine beschikken. Zoo heeft ieder zijn vóór en tegen en is het derhalve al zeer moeilijk een voorspelling te doen. En Rotterdam? zal men vrager^ Hoewel wij Rotterdam riiet noemden, mogen we deze toch geenszins onderschatten. Een kringen-tournooi is altijd spannend, maai juist dit jaar is het ongekend spannend Wij durven ons dan ook niet definitief uit te spreken over de vraag wie winnaar zal worden. Nog zullen Den Haag en Amsterdam een hartig woordje gaan meespreken/ m*aar wij gelooven, zooals gezegd, dat óf Haarlem óf Utrecht wel eens voor een verrassing zou kunnen zorgdragen. De Zaterdag zal ons dienaangaande veel leeren, want dan ont moeten de vier bovengenoemde clubs el kaar. Den Haag zal Utrecht en Haarlem zal Amsterdam bekampen. Reeds heden .zul len we dus zeer spannende wedstrijden te zien krijgen. We zijn zeer nieuwsgierig of onze gedachten, die het meest naar de z.g verrassing uitgaan, bewaarheid zullen wor den! Marktprijzen. 23 Juli 1942. Tarbot f 13,80—f 13.50, tong f 13.10—f 7,50, steur f 8,10 per kg., kl. schol le soort f 450. 2e soort f 342—f 246, pufschol le soort f 248—f 190. 2e soort f148—f92, groote bot f275, pufschar le soort f 78—f 61, 2e soort f 56—f 40. horsmakreel f 140— f 128. alles per 50 kg. Besommingen trawlers; IJM 86 Rijnstroom 10 mnd. f 968, ZK 68 Johannes 25 mnd. f2568, SCH 161 Adriaan van der Zwan 20 mnd. f 1999, VL 103 Voorbode 10 mnd. f1133. VL 130 Noord-Holland 20 mnd. f2037, KW Zes Gezusters 15 mnd f 1851. KW 158 Cornells IJsbrand Willem 25 mnd. f2831, KW 129 Ball 10 mnd. f 1U5. Kotter: HD 7 f 255. Loggers: IJM 283 f2393, KW 52 f1520, KW 6C f 1601, KW 175 i 1330, KW 173 f 933, KW 97 f 2010, SCH 97 f 1833, SCH 73 f2147, SCH 246 f2025, SCH 324 f1736, SCH 402 f 1257, SCH 243 f 1225, SCH 332, f2031, SCH 30 f2102, SCH 247 f1791, SCH 245 f 1115, SCH 223 f751. Kustvisschers: TX 36 f197, HD 38 f212, HD 67 f 675, HD 56 f 778, IJM 226 f 356, IJM 215 f 456. f 1481, UK 85 f 712, UK 86 f 839, UK 98 f 487, UK 52 f 718, UK 53 f 1579, UK 91 f 254, UK 61 f 847. 24 Juli 1942. Tong f 13,10—f 8, per kg., Pufschol 2e soort f 100 -f 75 per 50 kg. SCHEVENINGEN 23 Juli. Met versche visch -aren hedenochtend aan de markt de motorlog- gér SCH 47. J. van Beelen met f 922, SCH 260, H. Ouwehand met f 699, SCH 280, A. Messemaker met de motorbotter SCH 37, C. de Jong met f 1085, de motorschokker SCH 76, W. Rog met f732 en 120 botters met tezamen f62.180 besom ming. De prijzen waren: Tarbot f5—f9,50, tong f7,50—f5,70, kleine slips f 2,30—f 3, alles per kg., middelschol f 160—f 250, kleine schol f 104f 120, pufschol f 60—f 90, hors makreel f 88—f 120, bot f 85—f 200, schar f 44—f 70, alles per kist van 40 kg. NED. HERV. EVANGELISATIE. Voor de Nederlandsche Hervormde Evan gelisatie hoopt Woensdagavond half acht in het lokaal Oranjestraat 8 ds. Zandt te Delft op te treden. FRANZISKA KINZ als Kellnerin Anna geeft een prachtige uit beelding in de gelijknamige film. (Foto Terra-Ufa) Verleden week vestigden we er de aan dacht op, dat een genoeglijke film op zijn tijd aardig is. maar dé vertooning van der gelijke rolprenten geen regel dient te zijn. Liever zien we immers films, die iets mee leven, waaraan men kan terugdenken, om- lat zij inhoud hebben. Met voldoening ver namen wij daarom, dat de directie van het Thalia Theater er in is geslaagd voor de nieuwe bioscoopweek beslag op ^ie film Kellnerin Anna te leggen. Deze rolprent hééft inhoud. Het is een sppoKUrn HiP velen zeker met sympathie zullen volgen. Het Kellnerin Anna Thalia gegeven is in staat de aandacht op na tuurlijke wiize ge vangen te houden, waarbij komt, dat regisseur Peter Paul Brauer zich met kennis van zaken van zijn moeilijke taak heeft gekweten. Bovendien hebben alle spelenden zich ingespannen om een begrijpelijke uitbeelding te geven. Er zijn reeds talrijke films aan „Moeder" gewijd en toch kan men er geen bezwaar tegen hebben, dat dit thema opnieuw is ge bruikt. Het is een dankbaar gegeven, dat gelegenheid te over geeft om de strekking van waarde te doen zijn. J. J. E. VAN BAARSEL. Tot rector benoemd. Pater Richardus v. d. Bergh is met ingang van 24 Juli benoemd tot rector van het Capu- cijnenklooster te IJmuiden-Oost. Pater Richardus heeft reeds tweemaal te IJmuiden-Oost gestaan, n.l. 18 jaar als leider van Missies en Retraites met als standplaats IJmuiden-Oost. Van 19291933 was pater Richardus eveneens rector van dit klooster. De nieuwbenoemde werd 15 Juli 1881 te Demen-Ravensteyn (N.B.) geboren en bezocht het Seraphijns Seminarie te Langeweg (N.B.) Op 16 December 1904 ontving hij te Den Bosch uit handen van mgr. W. v. d. Ven het H Priesterschap. Van 1933 tot 1936 was hij rec tor van het Capucijnerklooster te Babberich- Zevenaar en van 1936—19fc rector van het klooster te Charlois. Nieuwe vicarius. Met ingang van heden is Patêr Philibertus O.C. benoemd tot vicarius van het Capu oijnenklooster te IJmuiden-O.. als opvolger van Pater Engelbertus O.C. Pater Philibertus werd in 1906 tot priester gewijd en bekleedde tot heden de functie van rector van het Capucijnenklooster te Eind hoven. Pater Emmanuel vertrekt. Pater Emmanuel, rector van het Capu cijnenklooster te IJmuiden-Oost, is met in gang van 25 Juli benoemd tot vicarius van het Capucijnenklooster te Glanerbrug bij Enschede. Van 1936 tot heden is pater Emma nuel rector geweest van de parochie van de H. Laurentius van Brindisië, alhier. In deze zes jaren heeft hij veel gedaan om het gees telijk leven en het vereenigingsleven tot nog §rooteren groei en bloei te brengen. Op 26 eptember hoopt pater Emmanuel zijn gouden priesterjubileum te vieren. Dienst der apotheken. De dienst der apotheken zal Zondag door de IJmuider Apotheek aan het Koningsplein worden waargenomen. Van heden tot en met Vrijdag is de inrichting ook met den avond en nachtdienst belast. EVANGELISCHE MAATSCHAPPIJ. Tot nieuwe bestuursleden der afdeeling IJmuiden-Velsen van de Evangelische Maatschappij zijn benoemd Ds. L. W. Erd- man alhier, w.n. voorzitter en G. Voet te Velsen, secretaris, terwijl de heer IJ. Neus alhier als penningmeester blijft fungeeren. Treffende bijeenkomst H. Lyesen zijrfbpvolger. C. Dingier Sr. 25 jaar bestuurslid. BEVERWIJK, Zaterdag. Wat voor een plaats het hoofd der Chr School aan de Meeresteinstraat, de heer A C. v. d. Giessen, in de harten der kinderen, ouders, personeel en collega's inneemt, is Vrijdagmiddag tijdens ziin afscheid over duidelijk bewezen. Velen hebben op dezen middag de verdiensten van den heer v. d Giessen voor het onderwijs in het licht gesteld. Onder de aanwezigen in 't Verenigings gebouw aan de Oosterwijkstraat merkten wij o.a. op ds. en mevr. Feitsma. ds. J. de Vries, ds. F. Kramer, het schoolbestuur. C Schavikes en N. J. Dut namens het ge meentebestuur. vele hoofden van R.K. en Chr. Scholen uit Beverwijk en omgeving. Nadat de fam. v. d. Giessen door de leer lingen staande een welkomstlied was toege zongen. verwelkomde de voorzitter van hel schoolbestuur, de heer N. Passchier. de ge- noodigden en merkte op. dat op dit oogen- blik veel in het scheidende hoofd om zou gaan. doch hoopte, dat dit uur zou zün als een onvergetelijk samenzijn. De heer C. Dingier Sr. weer er in ziin Afscheidsavond T. van Popta. Zeer velen waren Vrijdagavond bijeen gekomen in de Gereformeerde kerk aan de Noorderkade. om het afscheid bij te wonen van den heer T. van Popta als hoofd van de Groen van PrinstererschooL Het aantal belangstellenden, meest oud-leerlingen, was zoo talrijk, dat het groote gebouw, althans beneden, vrijwel tot de laatste plaats was bezet toen de heer Van Popta, vergezeld van ziin familieleden, de kerk binnengeleid werd. De samenkomst stond onder leiding van dén voorzitter van het schoolbestuur, den heer S. Bos, die met gebed opende, nadat allen tezamen Ps. 150 1 gezongen hadden Vervolgens zette hij in een kort woord dc beteekenis van dezen avond als afscheids avond uiteen, daarbij memoreerend. dat he' tevens de verjaardag van mevr. v. Popta was, aan wie hii namens 't bestuur, neven: hartelijke gelukwenschen. bloemen aan bood. Tot hun leedwezen waren eenige leden van het schoolbestuur door de tijdsomstan digheden verhinderd aanwezig te zijn Daarbij was o.a. de grijze oud-voorzitter de heer A. de Koning, wiens hartewensch zeker was geweest om dezen avond bii te wonen. Als bestuurslid, die reeds zitting in het bestuur had toen de heer Van Popta 30 jaar geleden hier kwam. sprak de heer P. Ver woerd. Hii herinnerde aan de vele moei lijkheden die voor de school overwonnen zijn. Als dank voor ziin velen arbeid bood deze spreker, namens het bestuur den heer Van Popta een aantal boekwerken aan. De heer A. de Jong schetste, voor een deel op humoristische wijze, de verhouding tusschen den scheldenden onderwijsman en 1. den leerling die voor het eerst naar school gaat: 2. den leerling der U.L.OJclas- sen en 3. den volwassen geworden oud leerling. Namens het personeel sprak de heer J Hofman, namens dat van de Marnixschoo! de heer D. Visser. Deze wenschen werden vergezeld van cadeaux. De heer Jac. Zwaan sprak namens het Comité van oud-leerlin gen, dat het initiatief voor dezen avond had genomen. De dank van deze oud-leerlingen bleek wel zeer duidelijk uit de algemeene medewerking, waardoor het mogelijk werd om den scheidenden hoofdonderwijzer een groote boekenkast van 31/? X 3 M. aan te bieden als betimmering in ziin toekomstige woning te Santpoort. Bii de kast waren nog boeken en een bloemenmand voor mevr Van Popta gevoegd. Zichtbaar onder den indruk van alle hulde dankte de heer Van Popta daarvoor in welke woorden hij nog eens zijn taak overzag. Tenslotte ging hij, nadat de aan wezigen hem Ps. 121 3 hadden toegezongen voor in gebed. Ter afwisseling van de toespraken had de heer A. Wagenaar eenige gedichten clameerd en de heer A. van Leeuwen eenige solo's gezongen. Voorts bracht de heer A. Verschoor eenige nummers op hel orgel ten gehoore. Na sluiting der bijeen komst hadden allen nog de gelegenheid om met een handdruk afscheid te nemen van den heer en mevr. Van Popta. Agenda IJmuiden. ZATERDAG 25 JULI. Thalia: Kellnerin Anna, 8 u. Rex: Eens op 'n nacht..... 8 u. De Pont: Quax, de brokkenpiloot, 8 u. De Heerenduinen: Polotournooi V.Z.V., 7 u. ZONDAG 26 JULI. Thalia: Kellnerin Anna, 3, 5 en 8 u. Rex: Eens op 'n Nacht, 3 en 8 u. De Pont: Quax, de brokkenpiloot, 3 en 8 u. De Heerenduinen: Polotournooi V.Z.V. 2.3Ó uur. DIENST APOTHEKEN. Zondag-, avond- en nachtdienst: IJmuider Apotheek. Koningsplein. BELANGRIJKE TELEFOONNUMMERS. Politie, hoofdbureau 5178, 4377. 5355. Politie Willemsplein 5400 Brandweer 5242 E.H.B.O., A. P. Bakker 5455 E.H.B.O. Velsen 4989 Luchtbescherming, hoofdpost 4145 Antonius Ziekenhuis4444 IJmuider Apotheek 4229 Kennemer Apotheek 4201 Sebastopol veroverd. Lenin verdween „in het graf". Op het hoofdplein voor het havengebouw viel het standbeeld van zijn voetstuk en boorde zich diep in den grond. (Atlantic-Holland-p.k. Leuenberger-Pax Holland-c) - Daar evenals bij den Arbeids- I tijdens een les in theorie. (N.A. dienst voor mannen, ook bij den Arbeidsdienst voor meisjes de lichamelijke opvoeding een belangrijke plaats inneemt, worden op de kaderschool van den A.D.M. te Wasse naar geregeld aan de leidsters practische en theoretische lessen gegeven. Een foto D.-Molkenboer-V.N.P.-Pax Holland-c) Met spade en geweer. De llüksarbeidsdienst ijverig aan het werk op een vliegveld Ln het Oosten. Atlantic-Holland-pJc. Kaul-Pax Holland c) - Dezer dagen is bij de N.V. Machinefabriek vh. Gebr. Figee te Haarlem een bcdrijfsappèl gehouden waarbij de heer H. J. Woudenberg, leider van hei Ned. Arbeidsfront de arbeiders heeft toe gesproken. (Foto Peperkamp) - Op weg naar dc veiling. Op Broek en Laiigendük wordt reeds de eerste roode kool aangevoerd. (Stevens-Pax Hoiland-c) toespraak op. dat hii het werk van den heer v. d. Giessen van den eersten dag tot den laats ten heeft mogen gadeslaan. 22 jaar heeft hii in Beverwijk gestaan en in die jaren is een hartelijke band ontstaan tus schen ouders, leerlingen, bestuur en perso neel. Als stoffelijk blijk van waardeering werd hem een volledige encyclopaedic „Het nieuwe zoeklicht" overhandigd. Wethouder N J. Out (de wnd. burge meester en de gemeentesecretaris waren verhinderd) zei, dat de taak van een onder wijzer niet alleen is, de kinderen rekenen, lezen en schrijven te leeren, maar vooral 't jonge volkje karakter te geven. In de maat schappij komt het aan op menschen van karakter. De heer v. d. Giessen. aldus spr.. heeft- in zijn langdurige loopbaan hieraan een groot deel van zijn werk gewijd Na mens het gemeentebestuur bracht hii dank voor hetgeen het hoofd voor de jeugd heeft gedaan. Op buitengewoon aardige wijze brachten hierna de leerlingen dank aan hun ouden onderwijzer, die zij een fraai schilderij aan boden. Mevr. v. d. Giessen ontving een bloemenhulde. Namens de hoofden van de R.K. scholen sprak de heer Th.Luypen een afscheids woord. waarin hii opmerkte, dat de taak. die de heer v. d. Giessen in zijn onder wijzersloopbaan heeft opgevat, genoemd mag worden, de meest nobele die er is. Namens de hoofden van de Chr. scholen voerde de heer R. de Vries het woord.waar- bii hij ODmerkie. dat dit afscheid van een verdienstelijk onderwijsman met gemengde gevoelens gepaard gaat. Niet altijd is het voorspoedig gegaan in het leven van den heer v. d. Giessen. Veel leed heeft hii ge kend. maar ondanks alles bleef hii dezelfde. Die blijmoedigheid, eenvoud van geest en gemoedsrust kwam voort uit de eenige bron van kracht: God's bron. waaruit ook de heer v. d. Giessen de kracht nutte. Nadat sür. nog de groote werklust en de collegialiteit van het schoolhoofd gereleveerd had. over handigde hii hem een boekwerk, getiteld „Opkomst en ondergang van de antieke Cultuur". De heer L. Brouwer vertolkte namens de ouders den dank aan den heer v. d. Gies sen. Een aardig intermezzo was. dat Opoe Versluis die al haar kinderen op de Mee- resteinschool heeft gehad en nu eenige kleinkinderen in dezelfde school op de banken heeft zitten, den heer v. d. Giessen een bloemenhulde bracht, waarvoor deze hartelijk dankte. Het waarnemend hoofd der school, de heer H. Lyesen, sprekend namens ziin col lega's. merkte op. dat er reden is tot vreug de en droefenis. Vreugde, omdat de heer v. d. Giessen zoovele jaren in Beverwijk heeft gearbeid, en droefenis, omdat hieraan nu door zijn pensioneering een einde is ge komen. De school is een maatschappijtje in de maatschappij. 22 jaar heeft de heer v. d. Giessen de leiding gehad in dit wereldje. Met grooten ernst en ijver is er door hem gearbeid om de kinderen op het hart te binden God's weg te bewandelen. Nadat de kinderen opnieuw gezongen hadden, bood spr.. vergezeld met de beste wenschen den heer v. d. Giessen een elec- trisch haardkacheltje aan. De heer J. Bakker van de Chr. Ver. voor Vacantiebezigheden voor Schoolkinderen liet ziin afscheidswoorden met een schemer lamp vergezeld gaan. „Als mii ooit een moeilijke taak is op gelegd. aldus zei de heer v. d. Giessen in zijn dankwoord, dan is het deze w*el om voor deze vele bliiken van medeleven een dankwoord te spreken. Men zegt wel eens dat men woorden tekort komt en zoo is het nu. Het afscheid is zoo geweest, dat wij dat ons in ons gansche leven niet meer zul len vergeten. De woorden van waardeering en geschenken ziin evenvele beelden van liefde en waardeering." Nadat spr. dank had gebracht aan bestuur gemeentebestuur, collega's, ouders, perso neel. concierge. Vacantiebezigheden en de kinderen en een terugblik had geworpen op zijn onderwijzersloopbaan, zei hii, dat zijn vrouw en kinderen nooit zullen ver geten hoe in lief en leed in Beverwijk met hun is meegeleefd. Dit is een groote steün voor ons allen geweest. Op verzoek van den héér v. d. Giessen werd hierna Gezang 22 gezongen. Een jubileum en een nieuw schoolhoofd Vervolgens huldigde spr. den heer C. Dingier Sr., die 25 jaar deel uitmaakte van het schoolbestuur, en stelde daarbij de vele verdiensten van den jubilaris in een helder licht. Een fraaie bloemenmand werd hem aangeboden. De heej N. Passchier deelde hierna mede, dat het schoolbestuur met algemeene stem men den heer H. Liiesen tot opvolger van den heer v. d. Giessen had benoemd. Nadat ook de heer v. d. Giessen nog het woord gevoerd had. overhandigde de heer G. Kamphuis mei een toepasselük woord namens de collega's den heer en mevr. Lyesen een bloemenhulde. Toeslagkaarten voor zwaren arbeid. Op 29. 30 en 31 Juli heeft te Beverwijk de uitreiking plaats van toeslagkaarten voor zwaren en zeer zwaren arbeid. De uitrei king gebeurt in het gebouw „De Harmonie" aan de Groenelaan van 9 tot 12.30 en van 14 tot 16.30 uur. In afwijking met de tot nog toe gevolgde methode zal de uitreiking vanaf heden alleen collectief geschieden aan den werkgever. Zij, die een zelfstandig beroep uitoefenen, worden in dit verband als werkgever beschouwd.'De werkgevers dienen thans als volgt te handelen: De stam kaarten van him werknemers, die in aan merking komen voor toeslagkaarten, wor den door hen ingenomen. De werkgevers- verklaring (bruine kaart) wordt door hen ingevuld, onderteekend op datum van af haling. De namen der arbeiders moeten in alfabetische volgorde op een naamlijst worden geplaatst. Deze lijsten kunnen wor den afgehaald aan het Distributiekantoor op Maandag 27 en Dinsdag 28 Juli. Daarna kunnen de toeslagkaarten afgehaald wor den, waarbij dan moeten worden overgelegd de stamkaarten der arbeiders, de werkge- versverklaring en de naamlijst De werknemers kimnen dus persoonlijk geen toeslagkaarten meer afhalen. VERORDENING INGETROKKEN. De waarnemend burgemeester maakt be kend: dat de bij zijn besluit van 30 Juni 1942 vastgestelde „Verordening tot het tegen gaan van den verkoop van aardbeien aan particulieren", met ingang van heden is in getrokken. ALS ER ZIEKEN ZIJN. Voor spoedgevallen wordt Zondag a.s. de dienst waargenomen door dr. M. H. A. Melchior. Noonderwijkweg 1. telef. 3340. In de week van 26 Juli tot 2 Augustus zijn de apotheek „Velsen-Noord". Wijker- straatweg 134, telef. 3030 en de Duinwijk- apotheek, Populierenlaan 44. telef. 3380. be last met de waarneming van den Zondags- en nachtdienst. PERSONALIA. De heer J. Bleeker, technisch ambtenaar van Openbare Werken te Beverwijk is win naar van den tweeden prils bij de studie- prijsvraag 1942, uitgeschreven door de Ver. tot bevordering der bouwkunst te Gronin gen, de Groninger Mij van Landbouw en len voormaligen Groningschen Provincia len Brandweerbond. Een eerste prijs werd niet toegekend. VEREENIGDE VEILINGEN „KENNEMERLAND" EN „VRIJE VEILING". Spinazie 8; Postelein 14: Natuursla ïtyj; Sl« Andijvie 814: Raapstelen 6; Rabarber fl; Sel derij 21»3; Peterselie 3'4; Tomaten 1. 3. 3. 4 24; Doperwten Rijs 16; Witte Capucljners 16, Peulen 16: Koolrabi 1 3; Tulnboonen 7; Aardbeien met dop 35; Aardbeien z. dop 30; Roode bessen 30; Witte bessen 30: Komkommer» 1 11—IJH; Idcrn 3 8; Idem 3 5; SnUbiet 6; Vr. aardappelen 8.1t| 20,

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3