QUAX BESPARING TEXTIELPUNTEN Atoitteuateu TREKKERS Ha de vacautie KikdetvGatsldiikp Ootiapsscitade l/etaeketiup Advettmt in dit blad HAZEVOET HET GEHEIMZINNIGE SCHAAKSTUK M. REM STENO-TYPEN INST.PONT I Leerlingen de brokkenpiloot Arbeiders gevraagd TABERNAL'S ol 4o Schoolboeken WASSERIJ KLEVERPARK FEUILLETON door FRANZ WENDELMTJTH Geautoriseerde Nederlandsche bewerkine door B. L. VENZELAAR. 71 Later ontmoette hij Trevor, die eveneens naar het stuk zocht. De vijandschap tus- schen de twee mannen werd met een dag grooter en van dat oogenblik af, maakte Adamson het huis van den overleden vis- scher onveilig. Trevor, die hem geen oogen blik uit het oog verloor, bespiedde al zijn bewegingen. Het is mogelijk, dat ze elkaar toen een maal gesproken hebben en Adamson zal spottend gezegd hebben, dat Trevor, als hij het zwarte paard hebben wilde, maar moest gaan zoeken bij dominee Mulder op Texel. Op deze wijze alleen kan Trevor te weten zijn gekomen, dat Mulder een zwart schaak stuk en wel een van het bewuste spel in zijn bezit had. Eindelijk had Adamson geluk. Hij vond het kostbare voorwerp in het bedstroo van Ruys en stak het in zijn zak. Maar. op hetzelfde oogenblik trok hem de doode- liike kogel, afgevuurd door George Trevor uit een Engelsche politierevolver. Trevor sleepte het lijk naar een kast en verborg het daarin." Wildschut zweeg even, daarna vroeg hij: „Wat zegt de gevangene hierover?" De commissaris knikte levendig. „Tot zoover klopt je theorie volkomen", zei hij. „Trevor verklaart natuurlijk, dat hij uit noodweer gehandeld heeft, toen hij Adamson neerschoot. Hij had hem van bui tenaf gadegeslagen, hoe hij de kamers rond snuffelde naar het schaakstuk. Toen zou Adamson een verdacht geluid hebben ge hoord. wantrouwend naar buiten hebben gekeken en daar Trevor's gezicht hebben gezien. Hij had een revolver getrokken, maar Trevor, die zijn leven bedreigd voelde, was hem voorgeweest. Ik ben er van over tuigd, dat hij liegt, maar we moeten zijn verklaring controleeren en nazien, of zich in het verbande huis nog een revolver be vindt. Indien de verklaring van Trevor juist is, moet Adamson in het bezit van een re volver geweest zijn. Als het wapen niet ge vonden wordt, zal de verklaring van nood weer hem niet. veel helpen." Wildschut gaf niet dadelijk antwoord. Hij' dacht ernstig na. maar eindelijk ging hij voort: „Hoe het ook zij, het geheimzinnige schaakstuk bevond zich nu in den zak van den doode, zonder dat Trevor vermoedde, dat z'n vroegere collega, kort voordat de doodelijke kogel hem trof, het kostbare fi guur gevonden had. Trevor verstopte het lijk in de kast en ging onvermoeid verder zoeken, zonder te vinden, natuurlijk. En toen kwam het oogenblik, dat mijn heer Homan kwam en hem stoorde in zijn nachtelijke bezoeken aan het huis. Ik heb er over nagedacht, waar Trevor zich over dag verborgen mocht houden. Zeker, of ficieel woonde hij in hotel de Lindeboom, maar bij onderzoek vernam ik, dat hij bijna dag en nacht weg was. Hij moet een schuil plaats gehad hebben, vanwaar uit hij het nuis van Homan goed in het oog kon hou den, zonder zelf gezien te worden. Toen Homan in den middag het huis ver liet om in het dorp boodschappen te gaan doen, begaf Trevor zich weer in het huis en begon zijn radeloos zoeken voort te zet ten. Toen het donker werd, stak hij de pe troleumlamp aan en zocht verder. In denk, dat hij iets over den raadseiaohtigen dood van Jacob Ruys gehoord had, zooidat hij er zeker van was, dat het schaakstuk zich in dat huis moest bevinden. Om Homan uit het huis te verdrijven schreef hij een drei- 5end briefje en legde dat onder de lamp op e tafel: In dit huis kan niemand blijven leven. Wie hier een voet zet, wacht de dood. Dit is geen grap, maar de naakte waarheid. Verdwijn onmiddellijk, voor het te laat is. Toen Homan terugkeerde, had Trevor zioh naar Texel begeven, maar op welke ma. nier, dat kan ik je niet zeggen. Wat zegt de gevangene daarover?" Peeiers schudde het hoofdbeen liet een Woedend gesis hoor en. „Niets!" Hij zwijgt als-het graf!" „Hij moet een boot bezeten hebben", ging de inspecteur voort, „maar dat zullen we nog wel uitvinden. In elk geval ging hij dienzelfden nacht naar Texel met het be sluit, zich zekerheidshalve ervan te over tuigen, of dominee Mulder inderdaad in het bezit was van een zwart schaakstuk. Het was voor een geroutineerd inbreker als hij. een kleinigheid, binnen te dringen, want niemand op het vreedzame eiland denkt in het minst aan dieven en inbrekers, maar de dominee verraste hem en hij moest vluch ten. Daarbij nam hij het verkeerde schaak stuk mee. Trevor was slim genoeg, om te r..iia-i» juumu® wcjvi begrijpen, dat hp in dit uur van den nacht |pro.ke-n door de hoeren Bh. M. PoW-es. pi- Een ernstige waarschuwing. Kr. In ons blad van gisteren heeft men kunnen lezen, dat de door het Duitsche Obergericht in het Amsterdamsche distri butieproces gewezen doodvonnissen door fusilleering zijn voltrokken. Twee verdach ten, die eveneens ter dood waren veroor deeld, zagen hun straf gewijzigd in vijftien jaar tuchthuisstraf. Velen zullen zijn geschrokken van de harde straf, waarmede deze bonnenzwen delaars hun misdrijf tegen de gemeenschap hebben moeten boeten, vooral omdat men hier te lande de doodstraf niet kende. Toch is deze mededeelirtg niet onverwacht geko men, want het heeft den laatsten tijd niet ontbroken aan ernstige waarschuwingen en vermaningen aan het adres dergenen, die door hun handelingen een rechtvaardige verdeeling der distributiegoederen tracht ten te verstoren met de uitsluitende bedoe ling. zichzelf te bevoordeelen. Maar de overheid kan tenslotte niet blijven waar schuwen, vooral niet wanneer zij moet er varen. dat er nog lieden zijn, die deze waarschuwingen blijven negeeren en rus tig voortgaan met het bedrijven van hun duistere practyken. Zij heeft thans getoond, dat het bittere ernst is en dat men zich niet langer ongestraft kan vergrijpen aan dat gene, wat voor de voedselvoorziening van het Nederlandsche volk van het grootste belang is. De lieden, die thans hun misdaden met hun leven hebben geboet, hadden wel een zeer zware schuld op hun schouders gela den, want door hun toedoen zijn enorme voorraden levensmiddelen in handen geko men van menschen, die daar niet het minste recht op hadden. Dat hierdoor het ingewik kelde distributie-apparaat ernstig kon wor den verstoord, waarddbr velen niet kregen wat hen toekwam, behoeft geen nader be toog. De straffen, daarmede men thans hier tegen is opgetreden, zijn hard, maar er was geen andere uitweg. Zij spreken een duidelijke taal aan het adres van diegenen, die nu nog meenen dat zij zii het dan ook op kleinere schaal kunnen doorgaan met hun zwarte-handel-practijken. De con trole wordt steeds strenger en zij kunnen er van verzekerd'zijn, dat vroeg of laat ook hun niet genoeg te veroordeelen handelin ten aan het licht komen en dat ook zij met Je meeste gestrengheid gestraft zullen wor den. Dan past geen medelijden met deze lieden, want men kan deze harde straffen niet beschouwen als een wraakneming, doch uitsluitend als het uiterste middel om te voorkomen, dat de levensmiddelenrantsoe nen vost het Nederlandsche volk nog ver der verlaagd moeten worden. Deze doodstraffen vormen een laatste dui delijke waarschuwing, die men niet in den wind mag slaan. volgende maximumprijzen vastgesteld: bi 3; kropsla 2; komkommers 5.5013.50, bloemkool 514; per 100 stuks. Tomaten 20; spitskool 5, tuin- boonen 1; augurken 327; peen zon der lof 6.509; boonen 20; meloenen 30, per 100 K.G. Bospeen f 6 per 100 bos; roode kool 4.806, savoyekool 4.80— 6, witte kool 3.204, Chineesche kool 3.604.50, bieten 4.806, postelein ƒ11.2014, spinazie 7.2010, rabarber 205, bosuien 3.604.50, andijvie 6.40—8, stokboonen 21.6027, stam- boonen 1620, doppers 9.6016, peulen 12.8016, aalbessen A15 kruisbessen 12.8" BEVERWIJK De maximumprijzen. Voor de periode van 28 Juli tot en met Augustus heeft de Ned. Groenten- er. Fruitcentrale voor groenten en fruit ,-de Koolrabi OFFICIEELE MEDEDEEL1NGEN*. NAALDHOUT EN NAALHOUTPRODUCTEN. De directeur van het rijksbureau voor hout deelt ter nadere toelichting op zijn publicati in de tSaatscourant van 13 Juli 1942 betreffende het verwerklngs- en afleveringsverbod voor naald hout het volgende mede: 1. Onder vak- en ondervankgroepen worden in dit geval verstaan de vak en ondervakgroepen van de bedrijfsgroep „houtindustrie" en van de bedrenfsgroep „bouwlndustrle". Diegenen, die tot vak- of ondervakgroepen behooren, welke onder andere dan de hiervoren genoemde bedrijfs- groeepn ressorteeren, wenden zich met hun aan vragen om vergunning rechtstreeks tot het rijks bureau voor hout, Driekoningenstraat 4, Am sterdam. v 2. De aanvragen om vergunning tot het bewer ken, verwerken, doen bewerken én doen ver werken van naaldhout, moeten bevatten: a. den voorraad rond en gezaagd naaldhout in M3, bij den aanvrager aanwezig op 27 Juli 1942. b. Den voorraad rond en gezaagd naaldhout in M3. bij den aanvrager aanwezig op den dag. waarop de aanvrage geschiedt; c. het verbruik van rond en gezaagd naaldhout in M3 ten ba- hoeve van de betreffende productie in de periode 1 aJnuarl 1942—1 Juli 1942; d. het aantal M3. dat bewerkt of verwerkt zal worden; e. het tijd vak. waarbinnen dit aantal M3 zol worden be werkt of verwerkt; f. het doel. waarvoor het naaldhout, waarop de aanvrage betrekking heeft, verwerkt of bewerkt zal worden. Reeds eerder ingediende aanvragen, welke niet aan b ovengestelde eischen voldoen, móeten opnieuw worden ingediend. 3. Het verbod tot bewerken en verwerken van naaldhout geldt niet voor a. de uitvoering dooi aannemers van alle tot de bouwnijverheid be- hoorende werken (dus ook onderhoudswerken), waarvan de kosten een bedrag van f 500 niet te boven gaan; b. bewerkers en verwerkers, wier voorraad naaldhout op 27 Juli 1942 niet meer be draagt dan 5 M3; c. openbare nutsbedrijven (gas-, waterleiding- en electriclteitsbedrijven), gemeentelijke-, provinciale- en rijksinstellingen, alsmede watei schappen, wier voorraad naaldhout op 27 Puli 1842 niet meer bedraagt dan 30 M3. MELDING GOEDERENVERLIES DOOR BRAND OF BOMINSLAG. De bedrijfsorganisatie voor akkerbouwproduc» ten verzoekt aan een ieder, en/of opslagplaatsen bominslag in zijn bedrijf en/of opslagplaatsen heeft plaats gehad, direct telefonisch kennis te geven (tel. interc. DDD, toestel 140, na 17 uur ot des Zaterdags na 12.30 tel. 395951 te *s Graven- hage) van den vermoedelijken omvang van het verlies aan .goederen, welke ressorteeren onder de bedrijfsorganisatie voor akkerbouwprodue. ten en de eventueele stagnatie in de productie, bewerking, verwerking enz. dier goederen. Een dergelijke kennisgeving moet met alleen worden verstrekt wanneer het goederen betreft, welkt rijkseigendom zijn, doch ook. wanneer deze eigen- dom zijn van bedrijfsgenooten. 2.8016, zwarte bessen j. Tunnelbouw, k. N.V. Amsterdamsche Ballast Maat schappij, daar de directies dezer bedrijven voor de gezamenlijke aanvraag zorg dragen. Velsen, 25 Juli 1942. De wnd. Commissaris van Politie. P. IJTSMA. VEISEN Th. v. d. Molen jubileerde. De heer Th. v. d. Motem. wonende aam dem Dood wieg. was Zaterdag 2 5 jaar in dienst -an de N.V. Machinefabriek „Kenmemier" öe Beverwijk, aan welk bedrijf hij ails bank werker werkzaam is. Directie en personeel van de fabriek heb ben diezen voor den imibilarJs en zijm fa milie onvergetelijk gemaakt. Oin tien unvr morgens werden de jubilaris en zijn eehitigen'OO'te op hert kamtoór ontvangen. Hder rlchitito de directeur, de heer L. Witkamp zich in hartelijke, welgemeende woerden tot dien pildchitsgefro'uwen arbeider, waarbij de 1 veer en Wijmveldit'en Brandenburg, be drijfsleider, tegenwoorddgd waren. De heer Witkamp gaf een overzicht van het gewaard eerde werk van d en jubilaris om hem vervolgens hanteïijik te danken voor güles, wat hij. in het belang van het bedrijf heeft gedaan in de afgeioopen kwart eeuw. Hij sprak voorts den wepsch u.it. dat de heer v. d. Molen nog een reeks van ja ren op dezelfde manier zijn arbeid mocht Wijven voortzetten. Tenslotte overhandigde de directeur ais blijk' van erkentelijkheid en waardeering een enveloppe met inhoud en bood hij mevr. v. d. Moien een fraaien ruiker bloemen aan. Nadat- koffie met gebak was rondgediend had een huldiging plaa.ts van, het perso neel. dat in zijn geheel in het schaftlokaal blijk van belangstelling en goede kameraad schap gaf. De jubilaris werd hier toege- 42 per 100 K.G. Zaterdagmiddag werd de Ronde van Eindhoven verreden, waarvoor uit alle dee. len van het land groote belangstelling be stond. Bij de amateurs won P. Ott uit Amsterdam en zette daarmee de bekroning op een prachtige uitlooppoging. De Bever- wijker Arie Voorn kon hem niet meer ach terhalen. Met 10 Meter achterstand werd hij goede tweede. Aat Kuilman reed even eens een uitstekende course en eindigde als zesde. In de Ronde van Haarlem waren de beide renners minder succesvol. Kuilman eindigde in het peloton op de 15e plaats. Arie Voorn kreeg na 15 ronden bandenpech en moest van fiets verwisselen. Deze fiets „lag" hem niet, waardoor hij den opgeloopen achter stand niet meer kon inhalen. B. G. V. TURNLUST. De onderlinge atletiekwedstrijden van de B.G.V. Turnlust zijn nader vastgesteld op Vrijdag 28 Augustus. CASTRICUM GEEN SPECIALE AARDBEIEN- VEILINGEN MEER. Volgende week zullen er slechts drie veilingen plaats hebben, nl. Maandag, Woensdag en Vrijdag. De speciale aard beienveilingen komen te vervallen. EXAMENS. Bij het te Alkmaar gehouden examen Ned. Handelscorrespondentie slaagde onze plaatsgenoot de heer Joh. Boot, voor het examen boekhouden slaagden de heeren G. van Straaten en J. Martens.. veiling. van zaterdag. Aardbeien: M-ouUm Rouge S7 1/2 ots. per slof, 35 ots. per kg. Amazone 87 1/f per slof, 35 cits, per kg., zonder dop 30 ets. per kig., kruisbessen 15 ets. per kg. fram bozen 12 ets. per doosje, roode Bessen 30 ots. per kg. zwarte bessen 42 ets. per kg. UITGEEST GOEDKOOPE LEVENSMIDDELEN. In de week van 27 Juli t. m. 1 Augustus is vet verkrijgbaar bij J. N. Teijken, Mei- dijk 25 en margarine bij H. Vrouwe, Bon- kenburg 18. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: Johannes Schram te Castricum en Anna Maria van der Eng. Gehuwd: Theodorus Gerardus Hageman te Limmen en Maria Alfonsa Boekers. SANTPOORT NED. HERVORMDE GEMEENTE. Naar wij vernemen is de Ned. Hervorm de Evangelisatie in officieel kerkelijk «ver band opgenomen. Binnenkort zullen wij op deze kwestie nog nader terug komen. GEREF. KERK. Het scribaat der Geref. kerk zal voor- loopig worden waargenomen door den heer P. D. Klut. Kerkerinklaan 14, Sant poort-dorp. niet zonder meer naar zijn hotel kon terug- keeren, zonder argwaan te wekken, temeer, omdat Mulder hem gezien had en hem zeker den volgenden morgen zou herkennen. Daarom keerde hij naar Vlieland terug, nieuwsgierig hoe Homan zich na het lezen van het briefje zou gedragen. De jongeman echter had' in dien tussohen- tijd het lijk in de kast gevonden en toen hii in de grootste opwinding naar buiten en den verkeerden kant opholde, liep hij aan het strand Trevor tegen het lijf. Toen de bandiet van hem hoorde, dat hii het lijk gevonden had, ging hij met hem mee in het huis, in de hoop eventueele sporen te kunnen uitwisschen. Was de jonge schilder niet zoo opgewonden geweest, dan zou hij niet zoo voetstoots de verklaring van Tre vor, dat hij tot de politie behoorde, hebben geloofd. (Wordt vervolgd.) IJMUIDEN Vrijstelling vordering heerenrijwielen. De waarnemende commissaris van poli- ie. de heer P. Ytsma, deelt ons mede: Bewijzen van vrijstelling worden alleen uitgereikt aan de navolgende personen: I. werkzaam in den landbouw: II. handwerklieden, waaronder worden verstaan fabrieksarbeiders, mijnar beiders en overige handarbeiders; III. die het rijwiel voor de uitoefening van hun beroep ter beoordeeling van den burgemeester volstrekt noodig hebben. Iedere inwoner dezer gemeente, die meent op grond van het vorenstaande in aanmerking tc komen voor een bewijs van vrijstelling dient dit schriftelijk aan te vragen bii ondergeteekende, hoofdbureau van politie. Tiberiusplein no. 1, afdeeling „Vordering rijwielen". De aanvraag moet inhouden een opgave van: a. naam b. voornamen (voluit) c. geboorteplaats en -datum d. beroep e. adres f. nummer persoonsbewijs, alsmede een uitvoerige omschrijving van, de redenen, op grond waarvan gemeend wordt voor het bewijs in aanmerking te komen. Rekening dient te worden gehouden met de bepaling, dat binnenkort alleen een heerenrijwiel mag worden bereden, indien de gebruiker in heb bezit is van een bewijs van vrijstelling. Deze aanvraag behoeft niet te worden ingediend door personen, werkzaam bij: a. Neri. Hoogovens en Staalfabrieken en nevenbedrijven. b. Vereen. Papierfabriek Fa. v. Gelder en Zon-. c. N.V. De Plaatwellery, d. Java Deurenfabriek, e. N.V. Melkinrichting Velsen, f N.V Vereen. Ijsfabrieken „Frigo g. N.V Vereen. Ijsfabrieken en Koel uizen „IJsvries", h. Staatsvisschershavenbedrijf, i. Rijkswaterstaat, euratiehoiuder en B-ra-nd-ein'burg. Zij schet sten d:en goeden en aamgeneirwen geest, welke ondier het geheele person eet bestaat om hiea-In ook de goede hoedanigheden-van den jubilanris tie betrekken. Deze heeft tot de prettige samenwertoiirog veel bijgedragen, wiaardoor hij aller achting geniet. Namiens het personeel schonk de heer Brandenburg een prachtig schiflderrstniik. een stadsgezicht voorstellend,terwijl de flfeer Pattes namens het kantoorpersoneel een fraaie vaas met mooie bloemen aanbood. gelegenheid tot g&l'ukwenschen maakten allen gebruik. In familiekring, waair de dag verder werd doorgebracht, kwamen nog vele bewijzen ■an belangstelling. Suomi weerde zich. Met een eirooten groep heeft onze plaat selijke atb 1 ettekwemeenisóng „Suomi" Zon dag deelgenomen aan den Nieuwelingen dag uicgresohreven door de Athletiekvereenigin: Alkmaar (A. V. A.) Slechts In enkele gevallen werden aardige successen geboekt, hoewel Suomi zich niet •oor de prijzen kon plaatsen. Kenmerkend was, dat deze successen ook noi voornamelijk bij het hardloopen werden behaald, hetgeen toont hoezeer de Suomee- zen deze tak van sport aanhangen. De finale 800 M. werd in 3 serïies verioo- pen. Hierbij hoekte G. vam Dool in zijn rie een behoorlijk resultaat door tweede te worden. Daar echter op tijd werd ered no nen kwam hij niet voor een prijs in aan merking. O. Dekker bereikte de halve fi nale hij de 100 M. en wist met een sprong van 1.50 Hf. hi1 het hoogspringen de vijfd> plaats te bezetten. De Olympische estafette leverde den Suomeezen eveneens een vijfde Plaats op. Hieraan namen niet minder 13 vereenigirgen deel. Al met al heeft Suomi in Alkmaar toch geen onverdienstelijk werk gedaan, ondank; het feit. dat de overige leden minder goede prestaties hoekten. HET RIJKSBUREAU VOOR VOEDSEL VOORZIENING IN OORLOGSTIJD GAAT VERHUIZEN. De diensten en afdeelingen van het rijks bureau voor de voedselvoorziening in oor logstijd waren tot dusverre aan den zeekant te Scheveningen gevestigd. Met ingang van Dinsdag 28 Juli a.s. zijn zij echter overge plaatst naar den Benoorderïhoutseheweg 46 in Den Haag. Zij zijn van genoemden datum af tijdelijk telefonisch te bereiken onder no. 720040. In verband met de verhuizing is het rijks bureau op Maandag 27 Juli gesloten. RADIOPROGRAMMA DINSDAG 28 JULI 1942. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een geduldig gedragen lijden onze geliefde Dochter Johanna Cornelia Vis in den ouderdom van 30 jaar. Uit aller naam: J. J. VIS Umuiden, 25 Juli 1942 Spilbergenstr. 12. De teraardebestelling zal plaats vinden Dinsdag a.s. des n.m. 2.30 uur op de begraafplaats van het Prov. Ziekenhuis te Santpoort. De Gemeente HAARLEN4mER- MEER, te bereiken per bus vanuit Amsterdam, Haarlem en Aalsmeer, vraagt manne- lijkè en vrouwelijke leeftijd 15-25 jaar, met di ploma 3- of 5-jarige H.B.S.. Handelsschool of M.U.L.O Zij, die verwachten binnenkort te zullen slagen, kunnen tlihns reeds solliciteer en. Sollicitan ten mogen niet afwijzend staan tegenover den nieuwen tijd. Uitvoehge, eigenhandig ge schreven sollicitatiebrieven te zenden aan het GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU, Bijkantoor HOOFDDORP onder letters K.G., met: 1. voledige omschrijving van levensloop; 2. vermelding van verworven diploma's en kundigheden. 3. afschrift van de laatste puntenlijst; en indien reeds in betrekking geweest: 4. opgave van laatst genoten salaris; 5. afschrift van getuigschrif ten. Voor huis en keuken koffiefilters, kastpapier, kast randen, closetrollen, boterham papier, servetten, poetsdoozen, eierkloppers, asbestplaatjes, vlie genvangers. vliegenmeppers, keukenspiegels. raamhorren, gasslang, bordenkrabbers, lek- stonncn. aschbakjes KAL VERSTRAAT 15. IJmuiden-Oost Telefoon 5162. Joop Weeninfe tweede. Bij de Zondag door P.S.V. te Eindhoven georganiseerde Nederlandsche kampioen- schanpen heeft Jood Weenink van de H A. V. Suomi zich kranig geweerd, hoewel de door hem gemaakte tijd niet bijzonder opvallend is. On den 5000 Meter-afstand, waarin o.m itkwamen Plat van Vitesse te Leeuwar den en Wim Slijkhuis van Holland t.e Lei den. beide ernstige candidaten voor de •erste plaats, heeft Weenink de tweede nlaats weten te bezetten in den tijd van 16 min 9 sec. Eerste werd Wim Slijkhuis met 15 min. 43.3 sec. Uit deze tijden blijkt wel, dat de rivalen elkander niet veel hebben toegegeven, daar het verschil 23.7 sec. bedraagt. Toch Weenink oo dezen afstand tot beten nrestaties in staat, doch vermoedeliik za1 de vermoeiende treinreis schuld hebben Tn elk geval mag verwacht worden, dat de Eindhovensche Sintelbaan „comme il faut" was. Toch is deze tweede plaats een fraai resultaat voor onzen Suomi-man. HILVERSUM I, 415.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. .00 B. N. O. Nieuwsberichten. 7.15 Gramofoon muziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B. N, i Nieuwsberichten en Programma-uittreksel. 8. Politiek weekpraatje (opn.). 8-30 Gramofoonrm iek. 9.15 Voor de hulsvrouw. 9.20 Gramofoonmu ziek. 10.00 Zang met pianobegeleiding. 10.25 Gra mofoonmuziek. 11.00 Vrouwenmozaiek. 11.20 En semble Rentmeester. 12.00 Ensemble Willy Kok 12.40 Almanak. 12.45 B. N. O. Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Omroeporkest en gramofoonmu ziek 14.00 Haarlemsche Orkestvereeniging, solist en gramofoonmuziek. 18.00 Ziekentroost en Ge wijde muziek (opn.). 16.30 Gramofoonmuziek. 16.45 Voor de jeugd. 17.00 Reeks A.Q.B.I.O.: Smakelijk onkruid. 17.15 B. N. O. Nieuws-, zakelijke- er beursberichten. 17.30 Amabile-sextet. 18.15 Gra mofoonmuziek. 18.30 Neerlands stem van hei Oostfront. 13.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 18.55 B N. O. Gesproken binnenlandsch overzicht. 19.05 Het groeit maar niet vanzelf: Hoe de Overheid Boer en Tuinder helpt (herhaling). 19.30 Salon orkest en Mevrouw van Straten wil het naadle van de kous weten. 20^0 Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 21.00 Gerard van Krevelen en zijn orkest en solist. 21.45 B. N. O. Nieuwsberich ten. 22.00 Gramofoonmuziek. Vanaf 22.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbin ding met de studio beschikken. 22.15 U raadt wat wij draaien. 22.45—24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM n, 301.5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I. 8.15 Gewijde muziek (gr. opn.). 8.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgen wijding. 10.15 Gramofoonmuziek. M.00 Zang met pianobegeleiding. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.0C Frans Wouters en zijn orkest. 12.45 B. N. O Nieuws- en zakelijke berichten, 13.00 Boerenland in boek en krant. 13.15 Vierhandige pianovooi dracht. 14.00 Gramofoonmuziek. 14 30 De lichte toets. 15.30 Voor de zieken. 16.00 Wagner: Jeugd werken en „Der fliegende Hollander", disco causerie. 16.45 Amsterdamsch Kamermuzlekgc- zelschap. 17.15 B. N. O. Nieuws-, zakelijke- en beursberichten. 17.30 Musetteorkest en soliste. 18.00 De reportagestaf presenteert. 18.30 Ensem ble Jonny Ombach, soliste en gramofoonmuziek. 19.30 B. N. O. Nieuwsberichten. 19.40 B. N. O. Twentsch praatje. 19.50 Spiegel van den dag. 20.0C B. N. O. Engelsche uitzending: „Holland and the economic reorganisation". Voor de Radio-Centra les: Granjofoonmuziek. 20.15 Viool en piano. 20.45 „Maria van Reigersbergh", luisterspel. 21.30 Gramofoonmuziek. 21.45 B. N. O. Nieuwsberich ten. 22.00 B. N. O. Militair overzicht. 22.10 Avond- wijding. 22.15—24,00 Zie Hilversum I. H. H. Hondenliefhebbers Het adres voor trimmen, pluk ken, scheren en knippen van uw hond is: J. C. Bruggenkamp CASEMBROOTSTRAAT 17 IJmuiden(0.) Ook aan huis te ontbieden. STENO, clubles 3.60 p. m TYPEN, aanv. elke week. N AANSLUITING OP M.U.L.O., H.B.S., CYMN. Voor jongens: Steno-typist; Correspondent, Boekhouder- corresp. Voor meisjes: Steno-Typiste: Secr. (alg. of part.). Dagles. Prosp gratis - Oude Gracht 71 BURGERLIJKE STAND Haarlem BEVALLEN: 24 Juli: L. A. M. VaUen- duukVan der Burgt, d.: M. E. van dei* KampKwakkestijn. d.: J. W. E. Bos Burggraaf, d.: M. JoostenVan Woensel z.: E. StolkDe Jong, z. OVERLEDEN: 23 Juli: J Bos. 52 j„ Mor lijnstraat: 24 Juli: A. M. E. LuitingVan der Velden. 73 j.. Molenaerstraat: J. H Moss, 80 j.. Ramplaan: A. van der Vlerk. 31 j„ Kamperlaan: H Boterbloem. 35 j„ Ha- zepaterslaan. ONDERTROUWD: 25 Juli: T. H. Peter sen en C. G. Rübelin# Trekkers: voor werkzoeken den en aangeboden betrek kingen 3 tot 6 tn.m. 24 cent, elke nun. meer 4 cent. Alle andere advertenties van particulieren in de zelfde ru briek: 3 tot 6 m.m. 36 cent. eike mjn. meer 6 cent. (10 AUG.) kunnen op onze ateliers nog eenige nette Personeel gevraagd DAGMEISJE gevr. v. S.30-4 uur in gezin v. 2 pers. goede beh of 2 dagen werkster. Brederood- scheweg S9, Santpoort. - FIj. MEISJE gevr. leeft. 16 a 17 j. v. d. en u. Br. T 412 bur. d. blad. Gevr. jonge WERKSTER 1 dag w. Veiserduinweg 199. IJm. Voor dir. gevr. HUISHOUD STER, niet ouder dan 55 j. Niet R.K. Br. no. T 413 bur. v. d. bl. Diversen Weggeloopen een bruine TER RIER. pas geschoren, hoog 4! c.M. Tommie wordt gehaald na bericht, door Luhlf. Brederood scheweg 89, Santpoort. NET KOSTHUIS gevr. Geen beroeps. Oratr. IJm. O. Le Maire- straat 11, IJm.-O. TEHUIS GEZOCHT y. 2 jon gens 14 en 16 j. (H.B.S.'ers) m, toezicht studie. Br. m. prijsopg. no. T 414 bur. v. d. blad. Te huur gevr. ZIT EN SLAAP KAMER m. kookgelegenheid Halte Zeeweg.-Br. no. T 415 bur v. d. blad. Diversen te koop gevr. Te koop gevr. KINDERAUTO. Br. met prijs enz. Hagelingenveg 123, Santpoort. Gevr. TEEKENBORD m. haak en driehoeken m. ca. 90 x 6 Kennemerlaan 66. IJm. Diversen te koop Te koop fl. HANDWAGEN en schuifladder. Marconistraat IJmuiden-Oost. H. COSTUUM te koop. donkei grijs m. 52 -wegend te -groot ge kocht v. kort gezet pers. f 4 0 Adres te vern. bur. v d. blad. Te koop D. RIJWIEL, goedi b. en radiotoestel Philips, Groe- neweg 5S. IJm.-O. WOENSDAGMIDDAG 2.30 UUR IN „DE PONT" Prijzen der plaatsen 24-40-50 cent. Ouders! Laat Uw kinderen eens hartelijk lachen. Toegang alle leeftijden. Voor ONTGINNINGSWERK in de Noord-Oostpolder worden onder gunstige arbeidsvoorwaarden. Inlichtingen en aanmelden bij de NEDERLANDSCHE HEIDEMAATSCHAPPIJ, te Haarlem, Pijnboomstraat 37, 's avonds van 7-9 uur. DMAVES MODEFA&GIEK EN ATEUE9 VERVORMEN-VERVEN- STOOMENI VAN OAMESWOEDEN*ATELIER5 VOOR TrtAKEN-MODERNISEE&EN VERANDEREN EN REPACEEREN I VAN MANTELS-JAPONNEN-BONTWERK geplaatst worden. Aan- melden dagelijks 9-10 uür. SgjOUWBURGSTRI 16-HAARLCA\-TEL;I68M Wacht niet tot het laatste moment. Vraagt thani inlichtingen. De premiën zijn billijk. JOH. BAIS KERKSTRAAT 5 IJMUIDEN Voortaan 'n doos Erdal No. 20 (van 16 cent alléén bij inlevering van een ledige Erdal-doos. Schoenen geen langer mie...door ERDAL - KOOLPLANTEN KOOLRAAPPLANTEN PREIPLANTEN ANDUVIEPLANTEN RIETMATTEN voor schuttingen enz. ZAADHANDEL SANTPOORT TEIEF. 8252 \Velke soorten brood baktFunkei 1. Roggebrood (wit en zwart) 2. Geldersch roggebrood (zeer voedzaam) 3. Gestoomd roggebrood (rond model) 4. Volkorenbrood (zuiver graan) 5. Roggestoeten (rogge- en tarwebloem) VRAAGT HET UW BAKKER LET OP DEN NAAM Cl' Haas .4/.ijn halen in een li<»e«l? Het staat te gebeuren, als U niet zoo vriendelijk bent Uw Haas-fles- schen plus sluiting terug te geven. Maar U bent wèl zoo vriendelijk nietwaar? Want dan komt er weer heel gauw Haas Azijn. HAAS AZIiNFABRIEKEN geeft de hoogste waarde voor Uw meubelen, zolderoprui mingen, haarden, kachels enz. KONINGSTRAAT 48, tel. 17308 HAARLEM INKOOP VAN Boekhandel B. DE VRIES JacobUnestraat 3, Ged. Oude Gracht 27. SANTPOORTERSTR. 41 HAARLEM Tel. 10131 LEVERT HELDER WASGOED MET MINIMUM SLIJTAGE, DUS,

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 4