HET GEHEIMZINNIGE SCHAAKSTUK STADSNIEUWS \/Us hoest vasteit helpen DAMIAATJES Rechtsbijstand FEUILLETON door FRANZ WENDELMTJTH Geautoriseerde Nederlandsche bewerking door B. L. VENZELAAR. Tl Later ontmoette hij Trevor, die eveneens naar het stuk zocht. De vijandschap tus schen de twee mannen werd met den dag grooter en van dat oogenblik af, maakte Adamson het huis van den overleden vis- soher onveilig. Trevor, die hem geen oogen blik _uit het oog verloor, bespiedde al zijn bewegingen. Het is mogelijk, dat ze elkaar toen een maal gesproken hebben en Adamson zal spottend gezegd hebben, dat Trevor, als hij het zwarte paard hebben wilde, maar moest ;aan zoeken bij dominee Mulder op Texel, jp deze wijze alleen kan Trevor te weten zijn gekomen, dat Mulder een zwart schaak stuk en wel een van het bewuste spel in zijn bezit had. Eindelijk had Adamson geluk. Hij vond het kostbare voorwerp in het bedstroo van Ruys en stak het in zijn zak. Maar, op hetzelfde oogenblik trok hem de doode- lijke kogel, afgevuurd door George Trevor uit een Eugelsche politierevolver. Trevor sleepte het lijk naar een kast en verborg het daarin." Wildschut zweeg even, daarna vroeg hij: ,Wat zegt de gevangene hierover?" De commissaris knikte levendig. „Tot zoover klopt je theorie volkomen", zei hij. „Trevor verklaart natuurlijk, dat hij uit noodweer gehandeld heeft, toen hij Adamson neerschoot. Hij had hem van bui tenaf gadegeslagen, hoe hij de kamers rond snuffelde naar het schaakstuk. Toen zou Adamson een verdacht geluid hebben ge hoord, wantrouwend naar buiten hebben gekeken en daar Trevor's gezicht hebben gezien. Hij had een revolver getrokken, maar Trevor, die zijn leven bedreigd voelde, was hem voorgeweest. Ik ben er van over tuigd, dat hij liegt, maar we moeten zijn verklaring controleeren en nazien, of zich in het verbande huis nog een revolver be vindt. Indien de verklaring van Trevor juist is, moet Adamson in het bezit van een re volver geweest zijn. Als het wapen niet ge vonden wordt, zal de verklaring van nood weer hem niet v§el helpen." Wildschut gaf niet dadelijk antwoord. Hij dacht ernstig na. maar eindelijk ging hij voort: „Hoe het ook zij, het geheimzinnige sohaakstuk bevond zich nu in den zak van den doode, zonder dat Trevor vermoedde, dat z'n vroegere collega, kort voordat de doodelijke kogel hem trof, het kostbare fi- f:ur gevonden had. Trevor verstopte het k in de kast en ging onvermoeid verder zoeken, zonder te vinden, natuurlijk. En toen kwam het oogenblik, dat mijn heer Homan kwam en hem stoorde in zijn nachtelijke bezoeken aan het huis. Ik héb er over nagedacht, waar Trevor zich over dag verborgen mocht houden. Zeker. of ficieel woonde hij in hotel de Lindeboom, maar bij onderzoek vernam ik, dat hij bijna dag en naoht weg was. Hij moet een schuil plaats gehad hebben, vanwaar uit hij het nuis van Homan goed in het oog kon hou den, zonder zelf gezien te worden. Toen Homan in den middag het huis ver liet om in het dorp boodschappen te gaan doen, begaf Trevor zich weer in het huis en begon zijn radeloos zoeken voort te zet ten. Toen het donker werd, stak hij de pe troleumlamp aan en zocht verder. In denk, dat hij iets over den raadselaohtigen dood van Jacob Ruys gehoord had, zoadat hij er zeker van was, dat het schaakstuk zich in dat huis moest bevinden. Om Homan uit het huis te verdrijven schreef hij een drei gend briefje en legde dat onder de lamp op de tafel: In dit huis kan niemand blijven leven. Wie hier een voet zet, wacht de dood. Dit is geen grap, maar de naakte waarheid. Verdwijn onmiddellijk, voor het te laat is. Toen Homan terugkeerde, had Trevor zich naar Texel begeven, maar op welke ma nier, dat kan ik je niet zeggen. Wat zegt de gevangene daarover?" Peeters schudde het hoofd een liet een Woedend gesis hooren. „Niets!" Hij zwijgt als het graf!" „Hij moet een boot bezeten hebben", ging de inspecteur voort, „maar dat zullen we nog wel uitvinden. In elk geval ging hij dienzelfden nacht naar Texel met het be sluit, zich zekerheidshalve ervan te over tuigen, of dominee' Mulder inderdaad in het bezit was van een zwart schaakstuk. Het was voor een geroutineerd inbreker als hij, een kleinigheid, binnen te dringen, want niemand op het vreedzame eiland denkt in het minst aan dieven en inbrekers, maar de dominee verraste hem en hij moest vluch ten. Daarbij nam hij het verkeerde schaak stuk mee. Trevor was slim genoeg, om te begrijpen, dat hij in dit uur van den nacht niet zonder meer naar zijn hotel kon terug- keeren, zonder argwaan te wekken, temeer, omdat Mulder hem gezien had en hem zeker den volgenden morgen zou herkennen. Daarom keerde hij naar Vlieland terug, nieuwsgierig hoe Homan zich na het lezen van het briefje zou gedragen. De jongeman echter had' in dien tusschen- tijd het lijk in de kast gevonden en toen hij in de grootste opwinding naar buiten en den verkeerden kant opholde, liep hij aan het strand Trevor tegen het lijf. Toen de bandiet van hem hoorde, dat hij net lijk gevonden had, ging hij met hem mee m het huis, in de hoop eventueele sporen te kunnen uitwisschen. Was d'e jonge schilder niet zoo opgewonden geweest, dan zou hij niet zoo voetstoots de verklaring van Tre vor, dat hij tot de politie behoorde, hebben geloofd. (Wordt vervolgd.) Variété-revue in het Concertgebouw. Een variété-revue dient te zijn een flit send: geheel, vol adembenemende verras singen, wil geen enkel deel van het publiek er spoedig genoeg van krijgen. In de re vue, welke de illusionist Boekava en de zijnen Zaterdag en Zondag in het Concert gebouw vertoonden, ontbraken de verras singen zoo goed als geheel en het wilde ons voorkomen, dat ook maar weinigen zich bevredigd voelden door den tocht naar de Lange Begijnestraat Wat Boekava vertoont is ongetwijfeld de moeite waard, maar nieuw is het geenszins. Ook niet het glansnummer van den avond, de begrafenis van den levenden fakir, een experiment dat we enkele jaren her veel griezeliger zagen in den tuin van het Con certgebouw. De goocheltrucs van Boekava zijn niet onaardig; jammer genoeg inter preteert hij deze al evenmin op persoonlijke wijze. En zoo was het met Veel nummers van het uitgebreide, bijna overladen uro- gramma. Boeli, de conférencier en „humo rist" van den avond, leed opder het feit. dat de groote zaal slechts voor een derde of minder gevuld was, het schetsje van de Comedians was actueel maar een j aal oud en de Blauwe Hawaiians streden ver geefs tegen de ruimte, die zij met hun stemmen en instrumenten hadden te over bruggen. Voorts werkten mede de Oklahama Cow boys met een „Texas Show" en het dans- orkest Berry's Band. welks optreden' nog het meest voldeed. Daar zat figuurlijk zoo wel als letterlijk muziek in. M. SYBR. KOOPS. Muziekuitvoering in het Bloemendaalsche Bosch. Het concert van het muziekkorps „Arti et Religione" in samenwerking met drie zang koren uit Haarlem en Bloemendaal, werd door geen hinderlijk geluid van buitenaf gestoord. In de breede lanen langs en om het bosch wekte niets het vermoeden dat er zich rond de muziekkoepel een zoo groot aantal luisterenden hadden gegroept. De eenige ongenoode gasten, doch in gunstigen zin, waren de vogelen in de hooge toppen der boomen. Zij zongen hun eigen lied, maar hun harmonieën, zoo geheel anders dan wat menschen maken, stoorden niets en niemand, zoo min als 't ruischen van 't loof of de droppen die van de bladeren vielen. Dat vogelenkoor kwam eerst recht op dreef, toen de eerste accoorden van het muziekkorps de stilte der omgeving ver brak. Zoo leeren wij dan toch, welke de ware zin is van het woord harmonie. Die zin sprak nog uit de toewijding, waarmee het veelhoofdig koor de intenties volgde der beide koorleiders, al waren die zoo ge heel verscheiden. -De eerste, die van den heer Sondorp, door breedheid van opzet, excentriek gebaar, den grooten klank be- oogend. De intentie van den jongeren Ras mussen, sterk geconcentreerd, vóór alles het zuivere zingen stellend en 't belichten van het tekstwoord. Te vele en te nadruk kelijke eaesuren konden straffeloos wegblij ven, doch er was heel veel te waardeeren. Sondorp eerst zong met twee koren (Evangelisatïekoren uit Haarlem-Noord en Bloemendaal) zangen van Bach, van Rinck en eenige verzen uit een Gezang. Rasmus- sens had uitsluitend oude melodieën ge kozen. Maar ook in de zangen, die geluids expansie dulden, zooals de aloude melodie uit Peter Sohren's Gesangbuch, door Èach twee malen in cantaten gebruikt, bleef hij ingesteld op het innerlijke, zoo ook bij Wesznitzer. De vier koorsiemmen gingen zuiver homogeen samen. Ook hij zong met het Bloemendaalsche koor. doch nu in sa menwerking met het E. K. uit Haarlem- Zuid. Tenslotte ging onder Sóndorp door de gezamenlijk koren een oude zang uit 1665 op Ned. tekst (Loof nu den Heere). Het orkest, onder zijn ervaren leider, den heer Dekker, al mocht het door tijdsom standigheden gehandicapt zijn, riep ons toch de tallooze prachtige uitvoeringen in den geest terug, die het op wedstrijden en in de concertzaal heeft gegeven. In de com positie van Rüh (Blijf bij mij,xHeer), waar in zoo onverwacht het zangkoor, dat zich onder het publiek heeft gemengd, unisono invalt, bracht het een der treffende momen ten van wijding, nu de toehoorder den zin van het schoon omschreven „Per aspera ad astra" eerst nu, door de werking der muziek in deze omgeving, ervaart en ondergaat. G. J. Kalt. H. O. V.-VOLKSCONCERT. Op het volksconcert dat de Haarlemsche Orkestvereeniging Donderdag 30 Juli a.s. om 7.30 uur in de Gemeentelijke Concert zaal zal geven, treedt als solist op Eduard Biele, cello. Hij zal met orkestbegeleiding het cello-concert van Lalo vertolken. Het concert dat onder leiding staat van Marinus Adam, wordt geopend met de Piet Hein- rhapsodie van Dr. Peter van Anrooy. Daarna vervolgt Eduard Biele met het cello-concert. Na de pauze wordt de Derde Symphonie in Es gr. terts (Eroïca) van L. van Beethoven uitgevoerd. GEVONDEN VOORWERPEN. Brll. L. Silvis, Oranjestraat 61: beursje. J. Bak ker, Gen. de la Reljstraat 97; étui met inh., W. Pleëte, Timorstraat 24; hoed. Siericks, Lange La kenstraat 20 A rood; hond, Kennel, Van 't Hoff- straat 93: hoed, P. Flink, Eikenstraat 50; penning, V. J. Hoorn. Eenhoornstraat 22; ring, C. van Lieshout, Vooruitgangstraat 102. Stad. AALSMEER SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester zal in de week van 27 Juli tot en met 1 Augustus 1942 geen spreekuur houden. VERLAGING HYPOTHEEKRENTE. Krachtens besluit van den burgemeester dezer gemeente, goedgekeurd door den Commissaris der provincie, is met ingang van 1 Januari 1942 de rente van de door de gemeente onder le hypothecair verband belegde gelden, verlaagd van 4V2 tot 4 NIEUW-VENNEP UITREIKING DISTRIBUTIEBESCHEIDEN. Morgen, Dinsdag, worden in hotel ,,De Gou den Leeuw" nieuwe distributiebescheiden uitge reikt en wel van 10 tot 12 uur voor de letters M tot en met R en van 12 tot 3 uur voor de let ters S tot en met z. HILLEGOM ONGELUK BIJ HET RANGEEREN. Zaterdagmiddag had op het rangeerter rein der N.S. alhier een ongeval plaats. De stationsambtenaar V. raakte bij het aan koppelen van goederenwagens met zijn arm tusschen de buffers bekneld, waardoor hij gecompliceerde armfracturen opliep. Dr. v. d. Kaaden en leden van den E.H.B.O. waren spoedig ter plaatse en verleemden de eerste hulp, waarna het slachtoffer naar het Dia- conessenhuis te Haarlem vervoerd werd. FEESTAVOND „DE ZWALUWEN". Ter gelegenheid van de promotie naar de derde klasse van den Nederlandschen Korf- balbond werd Zaterdagavond door de Korf balclub „De Zwaluwen" een feestavond ge houden. De onlangs benoemde voorzitter, de heer Schneider, heette de aanwezigen hartelijk welkom. De accordeon-club „Excelsior" on der leiding van den heer Van Marsbergen verzorgde op uitstekende wijze het muzikaal gedeelte van dezen avond. De aftredende voorzitter, de heer D. Möhlmann werd gehuldigd. Hem werd dank gebracht voor het \rele, dat hij in het be lang van de vereeniging heeft gedaan. Als herinnering werden hem eenige fraaie boek werken aangeboden. De heer Möhlmann dankte getroffen voor deze hulde. Vervol gens sprak de heer L. Burggraaf een woord van opwekking en aanmoediging om pal te staan in d;e 3e klasse van den N.K.B., waarna de voorzitter met een woortd: van dank den avond sloot. EERSTE PLECHTIGE H. MIS. Zondagmorgen droeg Pater J. A. M. Kooijman S.S.Sp. zijn eerste plechtige H. Mis in de St. Martinuskerk op. Reeds Za terdagavond deed de neomist zijn intrede. Pastoor Kosters hield de feestpredikatie, waarna de neomist zijn eersten priester zegen gaf en een kort Lof gecelebreerd werd. Zondagmorgen droeg pater Kooij man zijn eerste plechtige H. Mis op. waarbij het zangkoor onder leiding van den heer Zwartkruis de 4-stemmige mis van G. B. Casali-Bauerle uitvoerde. De na-uitreiking voor aanvraag formulieren voor brandstoffen voor bijzondere doeleinden en centrale verwarming zal plaats hebben op Dins dag 26 Juli van 9 tot 12.30 en van 14.00—16.30 uur PERSONALIA Voor het praktijkdiploma boekhouden van de Nederl. Associatie voor de Praktijkexamens slaagden mej. A. M. Kolkman en de heeren Th. H. Verbeek, J. A. v. d. Velden en H. Paase. Voor het diploma Duitsche Handelscorrespon dentie van genoemde vereeniging slaagde de heer C. A. S'charpff. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Cornells Jan, z. van C. Smits en G. Hogeland; Jan Johannes, z. van J. J. Wessel en C. H, Kagie. ONDERTROUWD: F. van Nieuwpoort en C. A. W. van Klaveren; M. Mooijekind en A. M. Pij pers; A. G. P. van der Peet en M, H. van der Poel: J, H. Blom en J. M. Lommerse. GETROUWD: J. Does en G. P. Heemskerk; S. Datema en M. Hoogkamer; J. W. A. Staats J. M. Hulkenberg; j, Hoekstra en A. C. van Heerle; D. van der Heijden en C. M. Feenstra. ELDERS OVERLEDEN: G. J. P. Leegwater, i., 4 d.; J. Zwaneveld, m. 76 j J. A. Litjens, m., 17 jaar. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanweeig op het politiebureau en aldaar te bevragen alle werkdagen tusschen 7 en 8 uur n.m. de navolgende als gevonden aangegeven voor werpen. Nummerbewijs van auto H 38800. Te bevragen aan o.s. adressen: Boogert, Hoofd straat. een regenmatei; W. v. d. Zwan, Haven 66, portemonnale inh. bonnen: v. d. Linden, Haven 24, blauwe alpinomuts; Philippo, v. d. Endelaan 106, portemonnaie met inh.; Litjes, Mariastraat, zilveren rozenkrans; Vastenou, Hofstraat 45, een hond; K. Rijnbeek, Haven 30, een grijs konijn; J. v. Kampen, 3e Loosterweg 108, portemonnaie met inh.; G. Noppen, 2e Loosterweg 142, een-ro zenkrans; van Asselt, Duinlaan 65, kerkboekje. HAARLEMMERLIEDE BURGERLIJKE STAND. Geboren: Wilhelmina, d. van der Gies- senJager. Gehuwd: H. P. Buijs, 27 j. en J. van de Boer, 27 j. Overleden: Nicolaas Vallentgoed, oud 39 jaar. Verduisteren van 21.42 tot 5.52 u. 28 Juli: zon op 5.52, onder 21.40 uur maan onder 6.40, op 21.59 uur 29 Juli: zon op 5.54, onder 21.38 uur maan onder 7.58, op 22.32 uur De ondersteuning van armlastigen. Van bevoegde zijde wordt het volgende medegedeeld: De ondersteuning van armlastigen be hoort zooveel mogelijk individueel te zijn en er op gericht den eftrne uit zijn arm lastigheid op te heffen. Is dit laatste niet bereikbaar, dan is uitsluitend het nood zakelijke levensonderhoud richtsnoer voor de ondersteuning. Voor bepaling hiervan zijn vanzelfsprekend algemeene richtlij nen noodig, waarvan elk afzonderlijk ge val kan worden getoetst. Deze algemeene richtlijnen worden, vooral gedurende de laatste jaren, veelal gevonden door verband te leggen met de ondersteuningsnormen voor werkloozen, in dien zin, dat bijv. een armlastige f 0.50 per week minder ontvangt dan een werk- looze, dan wel een ander gering verschil, al naar de plaatselijke omstandigheden dit wenschelijk maken. Ook bedragen ge lijk aan den norm/ voor werkloozen gel dend, komen voor! De billijkheid brengt mede, dat in gemeenten waar dit verband wordt gelegd, een verbetering in de steun regeling voor de werkloozen tevens een verbetering in de ondersteuning van arm lastigen ten gevolge heeft. Een aanpassing in dien zin is door het departement van binnenlandsche zaken aan de gemeentebesturen aanbevolen. Dit beteekent dus niet, dat, met terzijdestel ling van thans vigeerende regelingen, een armlastige thans minimaal zal moeten ontvangen, hetgeen een werklooze ont vangt, hetgeen trouwens met het indivi- dueele karakter der armenzorg in strijd zou zijn doch slechts, dat het bestaande verband met de normen der werkloozen niet ten nadeele der armlastigen zal wor den verbroken. Voorts is gewezen op de wenschelijkheid de armlastigen zooveel mogelijk te doen deelen in bijzondere verstrekkingen aan werkloozen toegekend. HET RIJKSBUREAU VOOR VOEDSEL VOORZIENING IN OORLOGSTIJD GAAT VERHUIZEN. De diensten en afdeelingen van het rijks bureau voor de voedselvoorziening in oor logstijd waren tot dusverre aan den zeekant te Scheveningen gevestigd. Met ingang van Dinsdag 28 Juli a.s. zijn zij echter overge plaatst naar den Benoordenhoutscheweg 46 m Den Haag, Zij zijn van genoemden datum af tijdelijk telefonisch te bereiken onder no. 720040. ïn verband met de verhuizing is het rijks- bureau op Maandag 27 Juli gesloten. WATERPOLO POLOTOURNOOI TE IJMUIDEN. Het landelijke waterpolotournooi. dat de Velser Zwemvereeniging Zaterdag en Zon dag evenals verleden jaar in De Heeren duinen te IJmuiden heeft georganiseerd, is een succes geworden. Er was veel belang stelling en er kon van spannende wedstrij den worden genoten. Over het geheel werd er goed spel te zien gegeven. De deelnemers waren Haarlem, Amsterdam, Utrecht, Den Haag en Rotterdam. Laatstbedoelde ploeg kwam alleen Zondag in actie. Haarlem heeft de aandacht op zich ge vestigd door zich eerst kansloos door Am sterdam te laten verslaan en daarna een sprekende, volkomen verdiende zege op Den Haag te behalen. Zaterdagavond werd begonnen met den wedstrijd UtrechtDen Haag, waarin de Utrechtenaren hard van stapel liepen. Den Haag nam door Tissen de leiding. In de tweede helft was geen gebrek aan span ning. Van der Voet moest na korten tijd het water verlaten en Memelink doelpuntte uit de straf worp (11). Dezelfde speler gaf Utiecht de leiding, doch Smol bracht de partijen op gelijken voet. Uit een straf worp gaf Memelink Utrecht de zege (32). Hierna volgde de wedstrijd Haarlem Amsterdam, waarin vooral bij de Haarlem mers weinig verband was. Na enkele mis lukte schoten volgden drie doelpunten, twee voor Amsterdam een een voor Haarlem (Kollerie). Na de rust scoorde Koster twee maal voor Amsterdam, zoodat het einde met 14 kwam. Met 03 won Haarlem van Den Haag. In haar zevental was v. d; Bogaerde door Mauritz vervangen. Kollerie zorgde er voor, dat de rust met 01 kwam, welke stand in de tweede helft door De Geest werd ver hoogd (02). Kollerie scoorde het derde doelpunt. Zondagmiddag kwam Haarlem tegen Utrecht uit. Al spoedig nam zij door Kol lerie de leiding. Onhoudbaar maakte Over- hagen 11. Memelink gaf Utrecht een voor sprong, doch De Geest maakte gelijk (22). Straf worpen waren noodzakelijk: Utrecht benutte alle zes en Haarlem slechts vier, zoodat Utrecht in de finale kwam. Veryolgens speelde Amsterdam tegen Rot terdam. Koster zorgde er voor, dat Amster dam met de rust leidde (10). Het was Van Dommelen, die de partijen op gelij ken voet bracht. Snoeks bracht den stand op 13 en Van Dommelen maakte een vierde doelpunt, zoodat Rotterdam met 14 won. In de finale kwamen Utrecht en Rotter dam uit. Zij wogen prachtig tegen elkaar op. Een groot deel van den wedstrijd werd met twee zestallen gespeeld, aangezien Tordoir en Heetveld wegens „verzwemmen" uit het water waren gezonden. Het einde kwam, zonder dat er doelpun ten waren gemaakt. Strafworpen moesten dus den winnaar aanwijzen. Beide zeven tallen benutten er drie van de zes, zoodat een herhaling volgde. Utrecht had zesmaal succes, terwijl de eerste Rotterdammer reeds faalde. Utrecht is aldus winnaar van het tournooi geworden. De organisatie was door V.Z.V. goed ver zorgd. 4906 STAATSLOTERIJ EERSTE KLASSE" EERSTE LIJST Trekking van 27 Juli ƒ1500 No. 13010, ƒ1000 No. 1108. 400 No. 4841, 15226, 18984. 200 No. 9273, 17262. 100 No. 2968, 3033, 6589, 7368, 14145, 20361, 21672. PRIJZEN VAN ƒ20. 1039 1074 1084 1088 1105 1134 1136 1158 1191 1235 1263 1310 1342 1384 1387 1430 1480 1501 1573 1601 163-1 ,642 1657 1665 1666 1691 1692 1700 '737 1767 1772 1799 1843 1859 1881 1951 1973 1995 2018 2019 2021 2026 2096 2100 2110 2125 2147 2160 2228 2247 2296 2355 2411 2457 2466 2492 2537 2544 2596 2597 2604 2649 2662 2675 2697 2772 2810 2888 2980 2997 3059 3065 3078 3144 3176 3234 3282 3319 3335 3361 3395 3403 3417 3445 3446 3464 3520 3559 3561 3572 3574 3581 3609 3666 3691 3713 3734 3760 3820 3837 3860 3890 3905 3935 3950 3951 3952 3968 4007 4068 4081 4126 4133 4157 4159 4165 4190 4191 4195 4218 4221 4226 4271 4326 4373 4482 4483 4605 4658 4686 4717 4722 4727 4732 4735 4747 4797 4811 4817 4888 4913 4922 4933 4950 4963 4986 5024 5112 5134 5186 5226 5276 5314 5349 5370 5381 5395 3401 5409 5429 5462 5465 5478 5497 5511 5517 5526 5545 5563 5570 5637 5641 5642 5656 5737 5752 5790 5801 5810 5878 5926 5958 5994 6012 6016 6116 6145 6166 6168 6177 6277 6332 6381 6414 6427 6517 6530 6581 6588 6592 6675 6682 6700 6745 6782 6786 7029 7089 7110 7112 7153 7156 7164 7214 7256 7292 7329 7332 7354 7425 7460 7546 7563 7580 7599 7627 7632 7665 7793 7813 7822 7854 7862 7881 7979 8012 8027 8066 8090 8100 8124 8216 8258 8318 8335 7359 8362 8392 8405 8433 8443 8446 8475 8500 8529 8547 8567 8569 8610 8725 8753 8787 8790 8811 8812 8931 8935 8960 8983 9042 9069 9095 9169 9178 9184 9215 9249 9252 9260 9275 9276 9353 9365 9397 9398 9461 9516 9609 9670 9716 9725 9728 9731 9788 9828 9838 9868 9871) 9950 10005 10011 10044 10145 10162 10180 10222 10287 10291 10301 10313 10318 10341 10351 10363 10365 10376 10377 10447 10473 10475 10490 10506 10513 10530 10647 10649 10655 10661 10664 10680 10702 10749 10759 10761 10775 10821 10834 10874 10906 10920 11009 11057 11059 11096 11203 11211 11221 11286 11327 11334 11396 11463 11484 11491 11494 11518 11525 11549 11553 11559 11564 11592 11607 11639 11646 11759 11772 11773 11830 11846 11866 11873 11875 11891 11892 11926 11966 11971 12000 12015 12027 12072 12082 12101 12103 12118 12193 12234 12238 12287 12353 12407 12444 12493 12503 12515 12568 12575 12602 12632 12645 12654 12690 12724 12773 12777 12853 12867 12892 12907 12923 12946 12958 12972 13000 13111 13120 13136 13148 13156 13158 13262 13300 13331 13336 13340 13471 13524 13622 13677 13680 13703 13711 13718 13761 13766 13768 13769 13798 13819 13822 13834 13844 13897 13920 'Ï3952 14007 14077 14101 14146 14147 14179 14208 14226 14281 14284 14305 14313 14331 14334 14342 14366 14401 14430 14434 14482 14483 14539 14582 14609 14611 14616 14667 14680 14686 14692 14757 14767 14785 14812 14846 14864 14944 14950 14956 15002 15073 15106 15138 15144 15166 15208 15296 15305 15309 15369 15404 15410 15479 15485. 15491 15583 15584 15641 15656 15676 15731 15733 15742 15748 15774 15837 15850 15832 15857 15895 15909 15951 15954 15965 15981 15980 16004 16006 16045 16080 16098 16144 16162 16197 16199 16221 16297 16314 16351 16380 16389 16399 16406 16438 16563 16581 16596 16652 16658 16664 16780 16783 16804 16810 16813 16817 16833 16834 16951 16987 17043 17047 17052 17060 17081 17086 17087 17141 17152 17183 17220 17243 17252 17257 17311 17312 17334 17358 17370 17404 17460 17469 17483 17526 17555 17625 17699 17737 17760 17765 17827 17848 17864 17910 17914 17964 17969 17988 18013 18016 18021 18029 18031 18074 18107 18117 18126 18224 18287 18290 18292 18308 18314 18338 18360 18365 18372 18387 18574 18395 18405 18489 18520 18558 18562 18616 18764 18797 18839 18850 18911 18955 18977 18990 19052 19081 19093 19224 1Q2-»? 19305 19309 19313 19314 19332 19418 19445 19539 19542 19546 19552 19569 19605 19615 19620 19681 19726 19736 19737 19742 19786 19842 19855 19873 19893 19901 19941 19942 19953 19972 19975 19988 19998 20058 20081 20119 20127 20142 20154 20158 201 e3 20172 20176 20229 20286 20414 20458 20470 204 r 5 20485 20536 20537 20673 20685 20713 20737 20757 20762 20783 20808 20894 20949 21032 21118 21177 21267 21298 21323 21324 21334 21351 21360 21379 21387 21397 21411 21412 21427 21434 21602 21667 21681 21697 21738 21801 21861 21091 21999 BURGERLIJKE STAND Haarlem BEVALLEN: 24 Juli: L. A. M. Vallen- duukVan der Burgt, d.: M. E. van der KampKwakkestijn. d.: J. W. E. Bos Burggraaf, d.: M. JoostenVan Woensel, z.; E. StolkDe Jong. z. OVERLEDEN: 23 Juli: J. Bos, 52 j„ Mo- lijnstraat; 24 Juli: A. M. E. Lui tingVan der Velden. 73 j„ Molenaerstraat: J. H. Moss, 80 j„ Ramplaan: A. van der Vlerk. 31 j.. Kamperlaan: H. Boterbloem. 35 j.. Ha- zepaterslaan. ONDERTROUWD: 25 Juli: T. H. Peter sen en C. G. Rübeling. Avotheken ET OFFICIEELE MEDEDEEUNGEV NAALDHOUT EN NAAL1IOUTPRODUCTEN. De directeur van hot rijksbureau voor hout deelt ter nadere toelichting op zijn publicatie .n de Staatscourant van 13 Juli 1942 betreffende het verwerklngs- en afleveringsverbod voor naald hout hef volgende mede: 1. Onder vak- en ondervankgroepen worden in dit geval verstaan de vak en ondervakgroepen van de bedrijfsgroep „houtindustrie" en van de bedrijfsgroep „bouwlndustrle". Diegenen, die tot vak- of ondervakgroepen behooren, welke or.der andere dan de hlervoren genoemde bedrijfs groepen ressorteeren, wenden zich met hun aan vragen om vergunning rechtstreeks tot het rijks bureau voor hout, Driekoningenstraat 4, Am sterdam. 2. De aanvragen om vergunning tot het bewer ken, verwerken, doen bewerken en doen ver werken van naaldhout, moeten bevatten: a. den voorraad rond en gezaagd naaldhout in M3. bij den aanvrager aanwezig op 27 Juli 1942. b. Den voorraad rond en gezaagd naaldhout in "M3, bij den aanvrager aanwezig op den dag, waarop de aanvrage geschiedt; c. het verbruik van rond en gezaagd naaldhout In M3 ten be hoeve van de betreffende productie in de periode l Januari 1942—1 Juli 1942: d. het aantal M3, dat bewerkt of verwerkt zal worden; e. het tyd- vak, waarbinnen dit aantal M3 zal worden be werkt of verwerkt: f. het doel, waarvoor het naaldhout, waarop de aanvrage betrekking heeft, verwerkt of bewerkt zal worden. Reeds eerder ingediende aanvragen, welke niet aan bovengestelde eischen voldoen, moeten opnieuw worden ingediend. 3. Het verbod tot bewerken en verwerken van naaldhout geldt niet voor a. de uitvoering door aannemers van alle tot de bouwnijverheid be- hoorende werken (dus ook onderhoudswerken), waarvan de kosten een bedrag van f 500 niet te boven gaan; b, bewerkers en verwerkers, wier voorraad naaldhout op 27 Juli 1942 niet meer be draagt dan 5 M3; c. openbare nutsbedryven (gas-, waterleiding- en electrlclteitsbedrijven), gemeenteiyke-, provinciale- en rijksinstellingen, alsmede waterschappen, wier voorraad naaldhout op 27 Juli 1942 niet meer bedraagt dan SO M3. De bedryfsorganlsatle voor akkerbouwproduc ten verzoekt aan een leder, en/of opslagplaatsen bominslag ln zyn bedrijf en'of opslagplaatsen heeft plaats gehad, direct telefonisch kennis te geven (tel. intero; DDD, toestel 140, na 17 uur of des Zaterdags na 12.30 tel, 395951 te 's Graven- hage) van den vermoedeiyken omvang van het verlies aan goederen, welke ressorteeren onder de bedryfsorganlsatie voor akkerbouwproduc ten en de eventueele stagnatie in de productie, bewerking, verwerking enz. dier goederen. Een dergeiyke, kennisgeving moet niet alleen worden verstrekt wanneer het goederen betreft, welke rijkseigendom zyn. doch ook, wanneer deze eigen dom zijn van bedryfsgenooten. DISTRIBUTIEDIENST HAARLEM. PETROLEUM VOOR KOOK DOEI.EINDEN. Het Hoofd van den'Distrlbutiedlenst deelt me de. dat kamerbewoners en alleenstaande, die volgens de vastgestelde normen ln aanmerking komen voor de verstrekking van petroleum voor kookdoelelnden en die hiertoe om een geldige reden tot nu toe verzuimden voor den vastge- stelden datum van 15 Mei j.l. een aanvrage in »e dienen, daartoe alsnog gelegenheid hebben tot 1 Augustus a.s. Men dient zich te wenden tot het kantoor waar toe men behoort voor het afhalen en Invullen der betreffende formulieren. RADJOPROGRAMMA DINSDAG 28 JULI 1942. HILVERSUM I. 415.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 7.15 Gramofoon muziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten en Programma-uittreksel. 8.13 Politiek weekpraatje (opn.). 8.30 Gramofoonmu ziek. 9.15 Voor de huisvrouw, fl.20 Gramofoonmu ziek. 10.00 Zang met pianobegeleiding. 10 25 Gra mofoonmuziek. 11.00 Vrouwenmozaiek. U.20 En semble Rentmeester. 12.00 Ensemble Willy Kok. 12.40 Almanak. 12.45 B. N. O. Nieuws- en zakeiyke berichten. 13.00 Omroeporkest en gramofoonmu ziek 14.00 Haarlemsche Orkestvereeniging, solist en gramofoonmuziek. 16.00 Ziekentroost en Ge- wyde muziek (opn.). 16.30 Gramofoonmuziek. 16.45 Voor de Jeugci. 17.00 Reeks A.G.B.I O.: Smakeiyk onkruid. 17.15 B. N. o. Nieuws-, zakeiyke- en beursberichten. 17 30 Amablle-sextet. 18.15 Gra mofoonmuziek. 18.30 Neerlands stem van het Oostfront. 18.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 18.55 B. N. O. Gesproken blnnenlandsch overzicht 19.05 Het groeit maar niet vanzelf: Hoe de Overheid Boer en Tuinder helpt (herhaling). 19.30 Salon orkest en Mevrouw van Straten wil het naadle van de kous weten. 20.30 Theo Uden Masman èn zyn dansorkest. 21.00 Gerard van Krevelen cn zyn orkest en solist. 21.45 B. N. O. Nieuwsberich ten. 22.00 Gramofoonmuziek. Vanaf 22.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbin ding met de studio beschikken. 22.15 U raadt wat wy draalen. 22.45—24400 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301.5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I. 8.15 Gewyde muziek (gr. opn.). 8.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgen- wyding. 10.15 Gramofoonmuziek. 11.00 Zang met pianobegeleiding. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Frans Wouters en zyn orkest. 12.45 B. N. O. Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Boerenland in boek en krant. 13.15 Vierhandige pianovoor dracht. 14.00 Gramofoonmuziek. 14.30 De lichte toets. 15.30 Voor de zieken, 16.00 Wagner; Jeugd werken en „Der fllegende Hollander", disco causerie. 16.45 Amsterdamsch Kamermuziekge zelschap. 17.15 B. N. O. Nieuws-, zakeiyke- en beursberichten. 17.30 Musetteorkest en soliste. 18 00 De reportagestaf presenteert. 18.30 Ensem ble Jonny Ombach, soliste en gramofoonmuziek. 19.30 B. N. O. Nieuwsberichten. 19.40 B N. O. Twentsch praatje. 19.50 Spiegel van den dag. 20.00 B. N. O. Engelsche uitzending: „Holland and the economie reorganisation". Voor de Radio-Centra les: Gramofoonmuziek. 20.15 Vlooi en piano. 20.45 „Maria van Reigersbergh", luisterspel. 21.30 Gramofoonmuziek. 21.45 B. N. O. Nieuwsberich ten. 22.00 B. N. O. Militair overzicht. 22.10 Avond- wyding. 22.15—24.00 Zie Hilversum I, Vraag en Aanbod Vooruitbetaald per m.m. 8 et. Niet vooruitbet. p. m.m. 10 ct. Werkzoekenden en aangebo den betrekkingen by vooruit betaling per m.m6 ct. Niet vooruitbet. p. m.m. 8 ct. minimum 6 m.m. Kleine Zakenannonces Afkomstig van handel en be drijf. Vooruitbet. p. m.m. 12 ct. minimum 6 m.m. max. 30 m.m Lessen Wer erteilt einem Deutschen Abend untenricht Ln BUCII- SHiHRUNG. Aing&bo'te unter 5645 Personeel gevraagd Voor Huishouding •y Gevraagdf'l. keurige WERK STER v. g. g. v. Do. of Vr. van 3-1, Tevens ril ofte Naaister vo- nieuw en verandieirwwkLorerofi kade 152 bij de Plj'l«laan. - NET MEISJE gevr. vam 8-3 uur. Zond. vrij. Koog loon. Aarum' Kenau park 15. na 7 uur. "■Gevraagd: net,te HUISHOUD STER bij weduwnaar 37 j. met «xrnitje 9 jaar. Br. 5653 -"Woensdagmorgen nette WERK STER gevr. goed Loon. Adres bur. ram dit blad. - Gevraagd: NETTE JUF FROUW voor kantoor. Vlot m«- oliinrschrijven en met handschrift Moet Dirltsoh gezind zijn. Brie- ven 5646. Mevrouw van Ho 0 Ij donk, War- moosshraat 11, vraagt een nette DAGDIKVSTBODE, volle kost en hoog loon. Aanmelden 'a av. i«8 uur. NET MEISJE gevr. tegen 2 Aug. S.30-12.30. Zond. vrij n. b. 16 j. Liefst P.G. Gasbhuissingel 40 FUNK NET MEISJE zoo spoedig mogelijk gbvr. boven 17 jaar vajn 71.30-2. Goed loon. Adres Wagenweg 62. Gevr, ln gez, van 2 pens. DAG MEISJE van S.30-5. Zondags vrij of 3 dagen p. w. een, werkster. Aawm. Kindierhulsslngefl 106. Voor Bedrijf Gevraagd In ma chine werk plaats ervaren AUTOG. LAS SO HER voor sp. Indiensbtr. Br. 6ü7 FLINKE STRIJKSTER gevr. Verbindingsweg 37, Bloe mendaal. Metaal fabriek vraagt eenige FL JONGENS van 14-18 jaar. oor soldeer-, trails-, dmaai- en ijl werk. Adres te vern. bur. v. d. blad. H.H. KAPPERS. Govt. gev. leerling of aank. Hoog 'loon z. s. Adres Joh. de Laat, Schouw- tjesp'leln 4, tel. 14827. Personeel aangeboden Voor Huishouding VACAN'TIE. Dame \vM viier middagen met kinderen wandellen speeltuin bez. enz. Verg. 50 ct. p. kind en middag, goede ref. Br. 5664 Flinke jonge WERKSTER h z. a. voor Dtnsd.. Woensd. Zat er d. 9-5 f 2.50 p. d. v. g. g. v. Brie ven 5659 B. z. a. KEUKENMELSJE v. g. v. Br. 5658 JUFFROUW 37 j. zoekt pi. 1. d. 1 Huishouding of per dag voor naaii- en verstelwerk. Br. 564i9. Huizen gevraagd Te huur gevraagd: SCHIL- D ERSW'EORKPLAATSJE, omtrek Klever,park. Brieven 5584 ARB. WON., huur f 4 a f 5 p. w. In Veis., Saimtp. gevr. In ruil v. mod. woning Anust.'buurt te Haarlem f 6 p. w. m. goedv. v. huiseig. Br. 5552 Hulzen aangeboden Op eeresten stand Haarlem keurig gestoffeerd gedeelte vam HEERENHUIS aangeboden aan goed gesitueerd echtpaar. Ook zeer geschikt voor deftig kantoor. Prijs pl.m. f 100 per nvaa,nd. Br. 5601 WONINGRUTL. Aangeb. im I-Iaarl.-Z.W. vrij hulls 5 loam., keuken, badicel, voor- en achter tuin bij tramhalte en stat. Hst. f 30 p. mnd. tegen woning elders te Haarlem, geschiikit v. penis, be drijf tioit f 40. Br. 5548. Kamers gevraagd GevraagdZIT-SLAAPK. EN SLAAPKAMERTJE. centrum. Brieven 5642. Aam bf en a ar N. S. vraagt te gen 1 October eenige ges tof f. of gémieuibiil. KAMERS z. m. 1 keuken of vrij huis. Br. aain R. de Groot, Drachten D 5A Gevr. KAMER MET PENS. liefst in binnenstad. Br. 539$ Gevr. Uiiterl. p. 1 Oct. v. opgew. oude dame omgem. KAMER, str. zijde, liefst gelijk vl. en sl. kamer tje m. pens. Br. met co-nd. 5581 Gezocht bij Duiitsoh gezln-clen ruime gem. ZIT-SLAAPK. met gebruik van keuken. Brieven met opgaaf van prijs 5577. PENSION gevraagd door meisje ziit-sl.k. met vo 11. pens. KI.park omgeving. Br. 5 5-54 2 ONGE.M. KAMERS gevraagd met keuken. Br. 5546 Kamers aangeboden Agb. ZTT-SLP.K. str. w. omg. station. Adires Ce veiin. bur. va-n dit blad. Te huur v. direct of 1. gestoff. ZIT-SL.KAMER met baflkon, st. gel.h. vaste w.t. en kast, flink uit zicht. Brieven 5631. GR. IvAAIER m. péns. agb. str. Middenweg 97. H.-N. Kost- en Inwoning NET KOSTHUIS aangeboden centrum stad. Br. 559 0 Huisraad gevraagd Te koop gevr. kleine SALA MANDER KACHEL. Lange Wijn- gaardtstr. 32. tel. 19129. Te koop gevr. 2 KLEINE KACHELS. Br. 5 643. Te koop gevr. 2 in goeden et. zijnde KACHELS met pijp (voor kantoor). Br. miet prijsopg. aan' de N.V. Polygraph, Schouwtjes- laan 2 3 A. Haarlem. TE KOOP GEVR.: kaohel of fornuis en 1 of 2 pers. ledikant, Nobelstraat 8 a rood. Gevraagd: klein GODIN KACHELTJE. Br. m. pr.opg. aam A. Reijerkerk, Princessestr. 59 Lisse. GEVRAAGD: goed vloerkleed of Perzisch Tapijt, enkele kleine perzen en een goede pluche loo- per. Br. met prijs en omschrij ving 5578. Huisraad aangeboden Te koop aangeboden DIVAN met kleed, tafel met kleed. Adres Begastraat. 3 (Kleverpark)- Al leen particulieren. Te koop 3 1. el, bronzen KROONTJE. Wilhelminapark 37 Aangeboden 2 p. LEDIKANT, rose, geschilderd m. spiraalma tras. Br. 5613. Mooie ROOKTAFEL met glas blad-te koop zonder rookstel Orion weg 118. Aangeboden zg.a.n. THEE SERVIES, 13 deelig, 10 kopjes f 15. Drossestraat 14. Te koop 6 LADEN KAST, ge heel eikenhout. Adres: Baumei- a^er, Meerweg 9, Heemstede. Te koop nieuw B.ABY-COM MODE en kinderledikantje en wieg. Klnket, Kennemerstr. 11 r Te koop pluche TAFEL KLEED. Adres bur. v. d. blad Te koop: VEEREN BED; ook 1 pers. waschtafel met marrnerer. blad; opz. en spiegel. Tel. 1420S, iv. na 7 uur. Te koop aangeb. een prima KARPET en een paar Dames schoenen, maat 39. Gröote Hoijt- straat 155 rd. Muziekinstrumenten Te koop PHILIPS RADIO. Zijl- weg 152, Hrl. HAW. GIT.VAR te k. m. hoe- en st. b. Pr. f 30. Rollandslaan 99 Te koop pracht zwarte Stein- mann PIANO. Prijs f 450. Dr Gerkestraat 55. Zandvoort. Aangeb. ACCORDEON Hohner 12 bas. z.g.a.n. Jan v. d. Berg straat 53. H'stede. Ik zoek een modern RADIO TOESTEL in prima staat. Br met merk en prijs 5575. Te koop PHI UPS RADIO, 6 lamps. Br. 5566. Te koop prima PHI UPS RA DIO no. 736A. f 90. Stuyvesant- straat 11S. FRANSCRF, PIANO te koop. f 65. ln g. st. Zoetestraat 32. Rijwielen - Auto's Te koop FIETS (2 w„ m. b„ kind. 4-7 j.) Br. 5621. RI.TWIELREKKKN te koop voor honderd rijwielen. J. Terwal rijwielhandel. Rozenstraat 24 rd Haarlem. Diversen 1 p. SUèDE SCH. m. 37 f 4 of ln ruil v. m. 40, 1. hak. Zomer- kade 117. THUIS GEZOCHT voor 18-ja- rig meisje, buitenshuis werkzaam in eenv. Ned. Herv. gezin. Brie ven 5583. VERLOREN fletstasch (ba gagedrager) 23 Juli omg. Spaarn- ijkstraat. Tegen belooning te ug te bez. Van Wickevoort Crommelinstraat 17, Hrl. N. PLAATS GEVRAAGD voor een jongen van 14 jaar die graag zijn vacantie op een boerderij zou willen doorbrengen. Br. franco met prijsopgaaf 5553 Dame. 50 j., vraagt DEELGE NOOT^) om 1 week voor gez rek. fietstochtj'e te maken. Brie ven 5542. Diversen te koop gevr. JONGENSCAPE gevr. I. 4-5 j. Aangeb. w. schoenen m. 37J/2 h. h. Ben Viljoenstraat 30 rood. DEMI of winterjas te koop gevr. maat 48-50. Br. m. prijs en kleur 5622 GAVE GEBITTEN te koop gevr Handelshuis Avantl, Ged. Oude Gracht 17. T. overn. gevr. VERPLEEGST.- COST., witte jasschorfen m. achtersl. 2e Emmastr. 26. Te koop gevraagd l paar GYM SCHOENEN en paar spikes, maat 46. Spoed! Br 5612. Té koop gevr. 1 p. I. h. SCHOE NEN, m. 44 of 45. H. Neuteboom, Raamsteeg 28 rood, Haarlem. AUTOPED of driewlelertje of kinderautotje gevraagd. Br. 5582. Te koop gevr. OPKLAPBED 2-pers. met ombouw zonder bed. huisorgel, tevens leeron laarzen ruilen 41 voor maat 43 Br. met prijsopg, 5580. JOS. V. d. BERG. Breestraat 18 tel. 21030, koopt alles en overal meubelen. kleeding, zolderopr. enz. Oude gram.pl. f 1 per kg Te koop gevr. WINTER MAN TELTJE leeftijd 5-6 jaar. aanbie ding 's avonds na 7 uur. Witte Heerenstr. 18 rood. WECKFLESSCHEN te koop gevr. Kijkduinstraat 36. Tel. 19345. JONG.SCHOENEN gevr. 35-37 door stuurmansvr. ook gym.sch. Br. 5561. v Te koop gevraagd SCHOOL- TASCH. Jansen, Barbarossastraat Diversen te koop Zoo juist ontvangen zonder verg. KINDER MANCH. BROEK JES en sportvesten, met verg. voor kinderen, pakjes, Tw.regenjasjes, losse korte en pl.f. broekjes. Voor heeren fant en tw. pantalons, sport en gew. costuums. Klum- pers" Kleedinghuis, Rijksstraatweg 39 t.o. Ludwinakerk. Wollen BABYCAPE te koop. Oranjeboomstraat 175 rood. Te koop 2 l-pers. EIKEN LE DIKANTEN met springbak, waseh- machine met wringer en radio toestel. Te bevr. Pres. Stelnstr. 52. Te koop een paar DAMES PUMPS rm 37 en een stuk scherm- linnen 2.80 M bij 1.60. Adres te vern, bur. v. d. blad. Te koop een zdo goed als nieuwe Excelsior STOFZUIGER met alle bijbehoorende apparaten f 50. Adres te vern. %ur. v. d. bl. Te koop WITTE BRUIDSJA PON (38-40) met sleep en onder jurk f 55. Iordensstraat 17. Te koop een wit emaille BAD KUIP met gasgeyser (merk Sie mens) prijs f 150. Br. 5635. Prima RADIO, een paar laar zen m. 43-44, 2 p. damessch. m. 37, 1 wit rokje, als nieuw Paul Kru- gerstraat 3 zwart. Te koop 1 GRASMACHINE, 1 p. lage jongensschoenen m. 39 z.g. a n. o. w. ruilen tegen m. 40-41) Waterpasinstrument m. toebehoo- ren. Pijntorenstr. 1, tel. 16556. Te koop jonge gele VLAAM- SCHE REUZEN Archipelstraat 58 H.-N. Ter overn. n. VISCHHENGEI. 6 M. 1. met loebeh. Pepijn6traat 42 Bur. KR A NE VELD, Zijlweg 21, (bU Zijlbrug) Behandeling van dagvaardin gen. contracten, schuldregeling. Informaties, enz. Kant. 9—5 uur; '8 av. 7—9 uur. Advies t 1. Te kop gr. ZINKEN TEIL f 3, Velo wringer, gummi rollen f 10, gehoorapparaat, dubbele hoorn met veer t 15. Damstraat 8 rood. Te k. 1 VEERENBED, 1 peluw, 3 k„ 1 p. wieg, tule. gordijnen, 1 parketwrljver, 1 zwabber, 1 lui wagen. Adres Nieuwe Gracht 118 r. Te koop WINDKUSSEN f 35, ontbijtlaken als nieuw f 20, grijze avondschoenen m. 35 f 6 50, gang- looper f 15, origineel schilderij F. Bosch f 150, schilderij onbekend f 40, 1 bureaulampje f' 2.50. Zijl- weg 141. Te koop ELECTRISCHE WASCHMACH1NE. Br. 5624. Vcrstclb. HUISSCHOOLBANK te koop, zeer doelm. in pr. staat, pr. f 20. Clematislaan 2. Acrdenh. Te koop Z\V. DAMESMANTEL m. 50 en een paar hooge d.schoe nen m. 38. Na 6 uur Hemony- laan 320 v/h Julianalaan. Te koop 1 p. br. SCHOENEN h. hak m 38-39. De Jong, Solo straat 14, H.-N. 12 WECKFL. te koop aangeb. m. ring L. Adres bur. v. d. bi. Zuiver wollen MANTELPAKJE maat 40 aangeboden f 35. Tusschen 8-9 uur Schouwburgstraat 48. Aangeb KANTOORKLOKJE en fototoestel zakformaat, tevens een leeren jekker van part. Br. 5606. Te koop z.g.a.n .,Electro Lux STOFZUIGER, luxe uitv.. nieuw ste model, Crayenesterl. 61, Haar lem. 0

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 7