'hem n Akkertje STADSNIEUWS Onze Volkskracht Kamermuziek ill het Frans Hals-Museum. Deze week concerteert in de expositiezaal aan het Klein Heiligland het echtpaar Chris van der Glas en Pie van der GlasBoosman, resp. viool en piano. Maandagnamiddag had den we gelegenheid beider prestaties te hoo- ren. Geopend werd met Passacaglia van Giuseppi Sammartini, welke nobele muziek met fraaicn toon en warme uitdrukking ver tolkt werd. Een sterk contrast" hiermee vorm de het tweede programmanummer, de sonate in Bes (K. V. 570) van Mozart, die door den violist tamelijk spichtig gespeeld werd,* overi gens qua samenspel een goed sluitend geheel vormde en om het gave klavierspel \an mevr. v. d. Gias-Boosman bijzonder opviel. Na de pauze mochten we luisteren naar de Sonate in F op. 8 van Grieg, pittoreske muziek die het idee „sonate" nagenoeg los laat. maar die weet te boeien doos haar kleurigheid en haar romantischen adem. De concertgevers hadden zich op het karakter van het werk uitstekend ingesteld. Ten slotte brachten zij ten gehoore de Sonatine van den Nederlandschen componist Louis Somer. welk werk wij reeds een maand of drie geleden van hen hoorden op hun Sonatenavond in de bovenzaal van het Gem. Concertgebouw. Bij nadere kennismaking werden onze goede indrukken omtrent dit opus bevestigd, vooral wat het aanvangsdeel betreft. Het is gezonde, goedklinkende muziek, die nergens geforceerd aandoet. Het echtpaar Van der GJas doet er een goed werk mee deze Sonatine nog eens voor het publiek te brengen. De Sonatine van Louis Somer werd frisch en met animo verklank. Alles te zamen dus een aardig programma dat den bezoekers van de Tentoonstelling op Woensdag- en Vrijdagnamiddag een aange naam muzikaal verpoozen belooft. JOS. DE KLERK. Orgelconcert door Egbert Vos. Kapel Nieuw Vredenhof. Met dit achtste concert beëindigde de organist der Kapel zijn serie orgelbespelin- f;en. Als organist pur sang wijdde hij n be- angrijk deel van programma aan Joh. Seb Bach en wat met hem in rechtstreeksch verband staat: Joh. Gottfried Walther, J. L. Krebs, Albinoni. Maar boven de hem ver wante muziek hóóg uit glanst het heerlijk Largo voor twee violen. Oneindig schoon, het contrapunt, de harmonie, de bouw. En ook de melodiek, lied van eindeloozen adem, het is alles even verwonderlijk. De orkest partijen lieten zich op het orgel gemakke lijk realiseeren onder Egbert Vos' kunst vaardige handen. Hij speelde ook Walther's variaties „Meinem Jesum,lass ich nicht" en wekte daarmede herinneringen aan 'zijn voordracht van Sweelinck, al waren na tuurlijk de kleuren geheel onderscheiden. Deze muziek van Walther, wiens invloed ook als violist op Bach van groote betee- keni5 was, kon als waardig pendant gelden van de sonate voor twee violen van Krebs. die evenals zijn vader Bach's leerling was en die door de'zen als zijn beste orgeldiscipel werd"gerekend. De sonate van Albinoni (die echter Corelli's vorm heeft) herinnert in zóóverre aan Bam, dat deze meerdere ma len voor-zijn fuga's een thema van Albinoni koos. In genoemde Sonates en in het Largo van Bach werden de vioolpartijen uitge voerd door de dames Ans van Maanen en Riek Coppce, en de heerlijkheid van Bach's Largo zou stellig niet zoo rechtstreeks tot ons zijn gekomen, wanneer haar spel min der vólkomep was geweest. En het is waarlijk niet om een Paris oordeel te ontwijken, wanneer ik zeg dat ook in de sonates haar samenspel zeer viel te roemen en zich bij de goed verzorgde continuo-partij volkomen aansloot. Aangename herinneringen wekte ook, door de klankkleur, de zang der altsoliste. Tine Gimpel. Een stemmateriaal dat waar lijk kostelijk kan heeten. Iets anders is de technische vaardigheid. Het geluid is nog niet stabiel, en hoofdzakelijk om technische redenen viel ons ditmaal de cyclus „Trauer und Trost" van Peter Corn'elius langer dan zij is. n 't bekende „Ein Ton" echter was veel te prijzen, zoo ook in „An den Traum" waar orgel en zang hun rollen omkeeren cn in tegenstelling tot 't eerste lied nu het orgel den cénen onafgebroken toon zingt.De lastige intonatie van Hendrik Andriessen's lied ..Gebet an den Sbnntag" was de reden, waarom wij haar voordracht der aria uit Bach's Actus tragicus hooger stelden. Egbert Vos, om aan dit gedenkwaardig orgelconcert een schoon besluit fe geven, liet nog eenmaal zijn fraaie registreerkunst bewonderen in Berceuse van Vierne, die, al was hij niet rechtstreeks een -leerling van Franck, toch in thematiek en ook harmo nisch hem zeer na verwant is. Met Max Reger's machtige Consolation, orgelkunst van groot gehalte, besloot Egbert Vos deze serie concerten, waarmede hij talloozen aan zich verplichtte. G. J. KALT. PERSONALIA. Bij don belastingdienst is ingetrokken de bevolen verplaatsing van den rijksklerk J. v. d. Plas, van Haarlem naar Haarlemmer meer: eervnl ontslag is verleend aan der. adjunct-commies M. P. Cornelisse te Haar lem, zulks ingaande 1 October a.s. AGENDA DINSDAG 28 JULI. Groote Korit: Orgelbespeling 89 uur. Frans Halsmuseum: Kamermuziek 2.30 u Groenendaal: H.O.V.-concert, 7.30 uur. Rembrandt-Theater: Snip en Snap-revue. ..Tot uw dienst". 2.30 en 7.30 uur. Palace: „De drie Codona's", 2. 6.30 en 8.45 uur. Toegang 18 jaar. Frans Hals Theater: „De vrouw met den Blauwvos". 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Toe gang 18 jaar. Luxor Theater: „De Geluksvogel", 2.30, «.30 en 8.45 uur. Alle leeftijden. WOENSDAG 29 JULI. Frans Hals Museum: Kantermuziek 2.30 u. Bioscopen: Middag- en avondvoorstellingen. W.n Hoofdredacteur: J. v. Baudewyns. Haar lem Plaatsvervangend Hoofdredacteur: F. c. Derks. Haarlem (afw.). Chef van Dienst en Stad: S. R Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A. Over- meer. Heemstede' (afw.). Buitenland: J C. van der Laag. Heemstede. Haagsch Redacteur: B. Korsten. Den Haag. Binnenland: J. A. Steen Jr., Zandvoort Nieuws- en reportage voor Velsen en omgeving: J..J. E. van Baarsel, IJmulden. Adver tenties: D. A. J. Spell, Haarlem. Kon U Üw kapitaal verdubb'len, U was wel dom, als U het liet; Uw jus kunt U heel goed verdubb'len, Maar waarom doet U dat dan niet? INI.NrU.n.'KSs Uitreiking distributiebescheiden. Morgen de letters Ka tot en met Kra? Voor de uitreiking van distributiebeschei den. welke thans voor de geljeele stad ge schiedt in de Vleeschhal, ingang Groote Markt is 'het morgen Woensdag de beurt aan het gedeelte van de letter K van Ka tot en met Kra. H.O.V.-CONCERT IN HET BLOEMEN- DAALSCHE BOSCH. Het H.O.V.-concert in het Bloemendaal- sche Bosch, dat de vorige week moest wor den uitgesteld, zal thans morgen. Woens dagavond gegeven worden, onder leiding van den gastdirigent J. van der Waart. Het concert begint om halfacht. Het vol gende programma wordt uitgevoerd: 1. Ouverture Semiramide. G. Rossini: 2. Slavische dans no. 8, A. Dvorak; 3. Ge- schichten aus dem Wienerwald. Joh. Strauss 4. Suite Algerienne, C. Saint-Saëns; 5. Ouv. Egmont, L. v. Beethoven: 6. Finlandia, J. Sibelius; 7. Albumblatt, Rich. Wagner; 8 Vorspiel „Die Meistersinger von Niirnberg" Rich. Wagner. HOOFDACTE-EXAMENS HAARLEM. Geslaagd voor gedeelte B mej. W. M. Vonk. Afgewezen vijf candidaten. M.Ü.L.O.-EXAMENS HAARLEM. Geslaagd voor diploma A: J. Klinkhamer. M. var» der Putten, C. J. Bleeker. J. P. Dekker. Cramer, J. van Alten, N. C. Blom, allen te Haarlem. A. Schaap. Bloemendaal. W. F. Rohling, Overveen, J. Leguijt, G. K. Kuyper. A. de Boer, Krommenie. J. Crok. M. C. de Jongh, Assendelft. A. Koelman. H. Kop, Wormerveer, W. Knegt. Uitgeest. Afgewezen 9 cand. „INSPECTEUR VLIJMSCHERP EN HET THEATER MYSTERIE". HILVERSUM, 27 Juli. De persdienst van de Nederlandsche Omroep meldt: In de uitzending „Spiegel van den dag"', om 19.50 uur, hoort u over den zender Hil versum 2 een reportage over het nieuwe tooneelspel „Inspecteur Vlijmscherp en het theater mysterie". ij kwamen niet om te dansen Jin dien nacht van Zaifeerdag" op Zomdng heb-ben eendsre lied-en, na een ruffi. verbro ken te h-eibben, een vteibe gebracht aan een dansl.nBtit.u'ut in de Mercat-orstraat te Am sterdam. Dait het dan bezoekers nd'et al thans niet uitsluitend - o-m dansgenot te doem was, kan w-orden ongemaakt uit het feiiit, dat na aflloop f 700 aan gelid,* 9 paar schoenen, een stofauigeir. 100 glazen, 17 ta-fe-likle-edjes en n-ogr enkele andere voor- eirp-en werden vermist. Toekomstdroomen. Toekomstdroomenwie heeft ze niet. De toekomst wenkt. Daarvan verwachten wij meer dan van het verleden. Daarvoor hebben wij de beste voornemens. De 'toe komst is vol beloften. Ja ook nu. want dank zij onze dappere mannen in het Oosten, gaat ons land en volk een betere toekomst tegemoet. Het is juist voor onze toekomst dat de Oostfrontstrijders naar de wapenen grepen en nu oprekken met de zegevieren de Duitsche legers. Straks zullen zij het bolsjewisme, den aartsvijand van Europa vernietigd hebben. Landgenoot, deze mannen steeds weer be wijzen, dat wij met onze gedachten bij hen zijn, is onze plicht. Deze plicht vervullen wij door het Verzorgingsfonds te steunen, het fonds dat zorgt voor het samenstellen en de verzending der Oostfrontpakketten. Steunt dit fonds zoo veel gij kunt. Het giro nummer is 432100 t.n. Verzongingsfonds Vrijwilligerslegioen Nederland, Koninginne gracht 22, Den Haa£. z'j De arbeid van Sociale Zaken' (Van onzen Haagschen redacteur). De brochure van het Departement van Sociale Zaken, die wij reeds in een eerste artikel ter sprake brachten, is verdeeld in vier hoofdstukken „De weg naar den ar beid", Arbeidsvoorwaarden, Sociale Verzeke ring èn Volksgezondheid. Titels dus die voor zich zelf spreken. In „De weg naar den arbeid" wordt het nrobleem der werkloos heid. het schier onoplosbare vraagstuk dat de geheele sociale politiek van ons land bc- heerschte voor Mei 1940, uitvoerig en grondig behandeld. Met name dc- reorganisatie van de arbeidsbemiddeling die van een stedelijke in een Rijksarbeidsbemiddeling werd veranderd, heeft tot de oplossing van dit schrijnende probleem veel bijgedragen. Hel ware echter onjuist de Rijksarbeidsbemiddeling als een geheel nieuwe idee te beschouwen. De bro chure zegt daarover „Nu heeft de arbeidsbemiddeling in ons land zich -voornamelijk als een gemeentelijk instituut ontwikkeld. Ook de Arbeidsbemid- delingswet 1930 hield aan dit beginsel vast. al verleende zij eenige dlgemeene bevoegd heden van leiding en toezicht aan den Rijks dienst der Werkloosheidsverzekering en Ar beidsbemiddeling. Intusschen was in de laat ste jaren het inzicht groeiende, dat hierin verandering moest worden gebracht. De beide laatste ministers van Sociale Zaken hielden zich reeds met deze wenschelijkheid bezig en op het tijdstip, waarop Nederland in den oorlog werd betrokken, was het vraagstuk der reorganisatie van de arbeidsbemiddeling dan ook aanhangig bij de Centrale Commissie van Bijstand voor de Arbeidsbemiddeling en Migratie." De plaatsing der werkloozen werd natuur lijk aanzienlijk vergemakkelijkt door de op neming van tal van arbeidskrachten in het Duitsche bedrijfsleven. Ongeveer 150.000 Ne derlandsche arbeidskrachten zijn thans in dit bedrijfsleven ingeschakeld. Ook aan de werk- looze hoofdarbeiders wijdde het Departement zijn aandacht. In Rotterdam werd ook een zeventigtal kunstenaars geholpen door het verstrekken van opdrachten. Het was voor mij zelf een groote voldoening, dat deze maat regel genomen kon worden." zei ir. Verwey in een korte toelichting op de brochure, die hij op de Haagsche persconferentie gaf. Het groote belang van de vakcursussen voor werkloozen, is ledereen zonder meer wel duidelijk. De herscholing, de centrale werkplaatsen, de werkgemeenschappen, (voor vrouwelijke jeugdige werkloozen), en het kampwerk behfteven nauwelijks een nadere toelichting. Ooi? anderzijds werd er dank zij de werkloosheidsverzekering en de steunver- leening voor werklooze arbeiders veel sociaal leed verzacht. Dat bij de arbeidsvoorwaarden bij de be kende „Ontslagverordening" langdurig wordt stil gestaan, is niet te verwonderen. Dank zij deze verordening heeft men kunnen voor komen dat een groot aantal Nederlanders door broodeloosheid werd getroffen. Door de verordening van 27 Augustus 1940 werden de werknemers voorts beschermd tegen een verlaging van de loonen. Een dergelilke ver laging is namelijk afhankelijk gesteld van een vergunning behoudens wanneer de beide partijen het over de verlaging eens zijn. Ook de kinderbijslagwet, de wachtgeld regeling en de vrijwillig vervroegde pen- sionneeringen worden genoemd en toegelicht. Op het gebied van de Sociale Verzekering wordt de verhooging van de oudersdoms- en invaliditeitsrenten gemerporeerd. Het Zieken- fondsbesluit ligt nog zoo versch in ieders geheugen en de voordeelen daarvan zijn zóó evident, dat we met een verwijzing naar het geen daarover in de brochurewordt gezegd, meenen te kunnen volstaan. Ook de volksvoeding had de aandacht van het Departement. De volgende uitlating lijkt ons ech'ter wel wat al te rozig .Overigens kan het één der winstposten n den huidigen tijd zijn, dat de nood der omstandigheden heeft gedreven tot een kloe- ker aanvatten van de voedingsproblemen dan wellicht anders het geval ware geweest. Dit is bijzonder heugelijk, want hetgeen aan-.ons volk thans in dit verband wordt geleerd, zal ook in dagen van een ruimere voedselvoor ziening zijn waarde behouden." Indien de voedselpositie weer normaal wordt zal men, naar alle waarschijnlijkheid, het liefst alle theorieën over de voedingsleer zoo gauw mogelijk weer vergeten. In de practijk tenminste zal het daar wel op neer komen. Ook aan de Centrale keukens en de bestrij ding van het t. b. c., de geslachtsziekten en de rhcumatiek, onderwerpen wier belangrijk heid in dezen tijd zeer is. toegenomen, wor den eenige bladzijden gewijd. Zoo geeft de brochure een aeer juisten ift- druk van het vele dat gedaan wordt om de •olkskracht van ons volk ook in dezen moei lijken tijd te handhaven, opdat zooals ir. Ver- In Uw huisapotheek en in Uw zak, steeds bij de hand, zijn AKKERTJES een eerste hulp bij onverhoedsche pijnen en ook bjj 'n opkomende --'erkoudbeid. Nederlandsche Pijnstiller wey het uitdrukte„Nederland ook in de tóekomst de plaats zal mogen innemen waar op het krachtens zijn traditie, zijn cultuur en zijn prestaties recht heeft." Zijn opwekking tot iederen Nederlander om voor dit doel alle krachten in te spannen, mag niet onbeantwoord blijven. Want onver schillig wat de toekomst ons ook moge bren gen, één ding is zeker: de plaats van Neder land zal bepaald worden door de mate waar de kracht van ons volk gehandhaafd blijft. Die volkskracht zoo sterk mogelijk te hou den is de gulden draad die door het geheel •an de bemoeienissen van het Departement loopt. RADIOPROGRAMMA WOENSDAG 29 JULI 194Z. HILVERSUM I, 415.5 M. 6 45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 00 B. N. O. Nieuwsberechten. 7.15 Gramofoon muziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. S.OO B. N. O. Nieuwsberichten en progr. uitr. 8.15 Gramofoon muziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.30 Gramofoon muziek. 10.00 Amusementsorkest. Klein Omroep- mannenkoor en solisten (opn). 11.00 Voor de kleu- ters. 11.20 Ensemble Joan Lancé. 12.00 De Melo- dtsten en solist. 12.40 Almanak. 12.45 B. N. O Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Zang en piano. 14.00 Orkest Malando, solist en pianosoU. 15.00 „Geen doode dingen, maar levende henn- neringen", een luisterspel óver den tentoonstel ling betreffende Sibbekunde. 15.20 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 16.00 Bij bellezing. 16 20 V$or de jeugd. 17.00 Gramofoon muziek. 17.15 B. N. O. Nieuws-, zakelijke- en beursberichten. 17.30 „Het verraad van Dingaan en de wraak der Boeren", luisterspel voor jeugd stormers. 17.45 Gramofoonmuziek. 18.00 Gerard van Krevelen en zijn orkest en soliste. 18.45 O. Nieuwsberichten. 18.55 B. N. O. Zakelijk praatje over den landbouw. 19.05 Liedje van ver langen. 19,15 Gramofoonmuziek. 19.25 Residentie orkest en soliste. 20.15 „Na 10 jaar", luisterspel. 20.35 Residentie-orkest. 21.20 Pianovoordracht. 21.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoon- muizek. Vanaf 22.15 alleen voor de Radio-Centra les, die over een lijnverbinding -met de studio beschikken. 2.15—24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301.5 M. 6.458.15 Zie Hilversum I. 8.15 Amusementsor kest en het Vroolijke Klaverblad (opn.). 9.05 Om roeporkest en solisten (opn.). 9.45 Gramofoon muziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoon muziek. 10.40 Voordracht. 11.00 Gramofooijmu- ziek. 11.25 Zang met pianobegeleiding. 12.00 Ensemble Carassola en solisten. 12.45 B. Nieuwsberichten. 13.00 Bedrijfsreportage. 13.15 Ensemble Willy Kok. 14.00 Gramofoonmuziek. 14.15 Uit Neerlands Gouwen. 14.30 Fragmenten „Die Fledermaus" (opn.). 16.00 Cello en plano. 16.30 Zangklasje. 17.00 Den tuin in. 17.15 B. N. O Nieuws-, zakelijke ea beursberichten. 17.30 Om roeporkest. 10.00 De roman van de aal, luister spel. 18.30 Omroeporkest. 19.00 De Praatvaars. 19.15 Gramófoonmuziek. 19.30 B. N. O. Nieuwsberich ten. 19.40 B. N. O. Brabantsch praatje. 19.50 Spie gel van den dag. 20.00 Cabaretprogramma. 20. Gramofoonmuziek. 21.00 Familie "de Boer. 21.15 Oigelconcert. 21.45 B. N. O. Nieuwsberichte.: 22.00 B. N. O. Politiek praatje. 22.10 Avondwij ding. 22.15—24.00 Zie Hilversum I. ten). Reserves: Hartog (H.H.C.), Langerels 'Haarlem) en Hofslra (E.D O Amsterdam: werper: Blomvliet (Ajax) vanger Ter Heide (Ajax). 1ste honig: Beumer (Ajax), ?de honk: Pronk (V.V.G.A.). korte stop- Lam- mers (V.V.G.A.). 3de honk: Bloem (Ajax). links veld: Rotgans (Ajax), midden veld. Weppne (Ajax) en rechts veld: Alders (V.V.G.A.). Reser ves: Altink (BI. Wit), Geestman (Quick) en Meenhorst (V.V.G.A.). WATERPOLO WATERPOLO OP HET D.W.R.-FEEST. Nederl. dameszevental op bezoek. Op het zwemfeest van D.W.R. dat op Zondag 2 Augustus in de zweminrichting aan de Klever laan wordt gehouden zullen ook waterpólowed- strijden niet ontbreken. Zoowel de dames al; heeren gaan te water. Het Nederlandsch dameszevental komt op be zoek en speelt in de volgende ^Dstelüng: Doel: E. v. Mourik (H Z. P.C.). Achter: R. Jansen (H.D Z.) en T. Ruimschotel (H.Z. P.C.). Midden: R. Kamhoot (U.Z.C.). Voor: J. Baars (H.D.Z.), A. Wiersma (U.Z.C.) en L. Schuier (H.Z. P.C.). Het zwemfeest wordt besloten met een heeren- •edstrijd. D.W.R? speelt voor de competitie te gen R.Z.C. uit Rotterdam, waarop kort geleden de Haarlemmers een 2—1 overwinning in Rot terdam behaalden. De D-W-R -damcs verschijnen aldus.' Doe): N. Kollerie; achter: W. de Jong en W. Compiet; lidden: J. "Kerkhoff—Regter; voor: H. Zieren, v. d. Booren—v. Looy. M. Zieren. De opstelling van de D.W.R.-heeren is: Doel: N. Kollerie; achter: D. v. Viersen ei Behle; midden: J. Sëubring: voor: A. A. v Bogaerde, H. J. Kollerie en L. ten Berge. Verduisteren van 21.40 tot 5.54 u. 29 Juli: zon op 5.54, onder 21.38 uur maan ondier 7.58, op 22.32 uur 30 Juli: zon op 5.55, onder 21.36 uur maan onder 9.14,4>p 22.59 uur SPORT EN SPEL HONKBAL STEDEN WEDSTRIJD HAARLEM—AMSTERDAM. Voor den jaarlijkschen stedenihonkbalwedstrijd Haarlem—Amsterdam, die a.s. Zaterdag op hc' Haarlemterrein aan den Rijksstraatweg gespeeld zal worden zijn de volgende negentallen samen gesteld: Haarlem: werper: De Mon (Haarlem), vanger. Geurts (Schoten), le honk: Kr. Zandstra (E.D.O.). 2de honk: Schijvenaar (E.D.O.), korte stbp: Pynakker (H.H.C.) 3de honk: Odenthal (E.D.O.), links veld: Voetelink (Haarlem), middenveld Mulder (H.H.C.) en rechts veld: Klooster (Scho- PAARDENSPORT DE KORTElBAANDR AVERIJ TE ZANDVOORT. Het aantal ingeschreven paarden voor de kortebaandraverij. welke Woensdagmiddag a.s. op het autocircuit te Zandvoort gehouden wordt, is gestegen tot 21. Het zijn de vol gende paarden: Zola, Zora, Anzolor. Beminde, Emma T. Harvester, Xerxes, Dumas Hanno ver, Diabolo, Donar, Xavyrius, Absyrthus, Dienares, Douglas H., Bob Seott, Y Kernel, Claudy O, Zonnestraal, Dictator Spears, De Fanfare. Prinses, Corrie M en Weikóm. Om uit dit zeer bevredigende aantal den eventueeien winnaar aan te wijzen, die de bezoekers op den totalisator kunnen onder steunen, valt niet mee. Want dit 21-tal telt vele uitstekende en specifieke kortebaners, die elkaar weinig zullen ontloopen. In Hoofddorp kwam de Duitsche import Diabolo bij verrassing als eerste door de finish. Of hij dit op het harde pad in Zand voort kan herhalen is de vraag, temeer daar Diabolo in den eersten omloop toen gunstig lootte. Wanneer Jan van Leeuwen hem voor fouten kan behoeden, kan dit Duitsche paard met zijn snellen start weer ver komen. Xerxes uit Alkmaar voelt zich op een harde baan uitstekend thuis en moet qua snelheid in vergelijking met de anderen zeker in de fi nale kunnen komen. Stal de Vlieger uit Haar lemmermeer is met Anzolor en Beminde ver tegenwoordigd, paarden waar terdege reke ning mee gehouden moet worden. W, Geusen heeft de beschikking over Claudy O., een best coursepaard, dat in de bekwame handen van dezen pikeur niet kansloos is. Daanaast vra gen Y. Kernei, Dumas Hannover, Welkom er een keuze uit stal Knijnenbürg ook aandacht. Al met al wacht den bezoekers een interes sante en spannende draverij, welke geheel open is. TENNIS GESLAAGD TOURNOOI TE AERDENHOUT. De vele moeilijkheden ten spijt slaagde het wedstrijd-comité er in het belangrijke „Vondel- kade"-tournooi te Aerdenhout in de week var Maandag 20 t.m. 26 Juli 1942 te doen verspelen. Er werd in twee afdeelingen gespeeld, n.m.l. afd. A: goed geoefenden en afd. B: voor gevorderden. Een groot aantal spelers, waaronder vdle beken de, namen aan dit open tournooi deel. Wed strijdleider was de heer H. Weyers. Als bijzonder heid kunnen wij nog mededeelen, dat dit het eerste tournooi in Nederland was, waarbij de Ne derlandsche telling werd toegepast. De uitslagen luiden: Heerenenkelspel. Afd. A: Halve eindstrijd: Koe- kenbacker—v. Item (niet opgekomen); Nuberg- Limburg 26. 26. Eindstrijd: Limburg-j-v. Item 60, 26, 64. Heerendubbeispel. Afd. A: Halve eindstrijd Kahman en Vehmeijer—Postuma en Wachwirls 2—0, 4—6; Rotte en Steger— Koekénbacker en Nie- land 64, 16. 4—6. Eindstrijd: Postuma en Wachwirts—Koeker.- backér en Nieland 64, 62, 75. Heerendubbelspel. Afd. B: Halve eindstrijd: Markus en v. Mannekus—v. Lent en v. Lent 16, 1—6; v. d. Meulen en Wijngaarden—Kroon v. Diest e'n Kimmenaede 2—6, 62. 36. Eindstrijd: v. Lent en v. Lent—Kroon v. Diest en Kimmenaede 1210, 36. 64. Gemengddubbelspel. Afd. A: Halve eindstrijd Bijl en v. Kalken—LOebis en Harmenzar 6—1, 6—0. Diisterbeck en Düsterbeck—Allard en Kahman niet opgekomen). Eindstrijd^. Bijl en v. Kalken—Düsterbeck en Düsterbeck 63, 61. Gemengddubbelspel. Afd. B: Halve eindstrijd Hazen en v. Mannekus—Kromhout en Koehorst l6, 6—2, 7—5; Kammeijer en Kammeijer—Bij voet en Wijngaarden 64, 6—3. Eindstrijd: Kammeijer en Kammeijer—Hazen en v. Mannekus 57, 61, 64. Boven: De waarheid omtrent Worooesj ter logenstraffing van de door de Britsche en i Pax-Holland-c) - De opmarsch over den Don. Langs een door pioniers snel geslagen Sovjet-pers verspreide leugen, dat Woronesj „als voorheen" in de handen der Sovjets brug gaan de Duitsche pantserwagens over den Don verder voorwaarts naar het zou zijn. Een Duitsche pantserwagen midden in de stad. Deze foto is een duidelijk I Oosten naar de overblijfselen van de verslagen Sovjetle.gers. antwoord op de vraag, wie in het bezit van dc stad is. (Scherl-Fe!linga-p.k. Sonntag- I (P B. Z.-v. Eysden-p.k. Faupel-Pax Holland-c) Onder: De Nationaal Socialistische vormfhgsschooi „Dc Scheeleberg" te Lunteren is Zaterdag door den leider der N.S.B. ir. A. A. Mussert, officieel geopend. Een overzicht van de opening van het openluchttheater. (Polygoon'-Zeylemaker-Pax Holland-c) Yoorraad voor den komenden winter. In de conservcnfabrick is de inmaak van de*J jonge groente op het oogenblik in vollen gang. Daarmede wordt een kostelijke provisie gevormd voor het koude jaargetijde. Doperwten worden onder handen genomen en in doozen verpakt, om zoo hun weg te vinden naar droog- en vrieskamer. (Pax Holland-De Haan-c) DE DISTRIBUTIEBONNEN Bon 28A 3-36 Aardappelen Beschuit 3 Bloem 343 t/m. 3 4 Boter 3 Boter 2-85. Boter Boter Brandst. 01 t/m. 05 BV Brandst. 01, 02 KF Brood 3SA Brood 38B Chocolade 36. 37 Clgaretfen 3SA Cigaretten .3 SA Cigarillos 88A Eeuheidszeep Eenheids zeep Gort Havermout Jarn Kaas 347 t/m. 351 Koffiesur. 338 .Maïzena 352 Meel (gem.) 342 Melk 36 t/m. 39A Melk 36 t/m. 39B Petroleum 01 Peulvr. 340 Rijst 4-33. 4-34 Scheerzeep U Servies 1-30 t/m. 1-"32 Servies 2-30 '/m. 2-32 Servies 3-30 t/m. 3-32 Servies 4-30 t/m. Kaart Hoeveelh. t/nt Aard. 1 1/2 kg. 1 Aug, Besch 75 gr. 1 Aug Algem. 100 gT. 1 Aup. Bot/Vet 125 gr. 7 Aug Reserve 125 gr. 12 Sept. Reserve 125 gr. 12 Sept. Reserve 125 gr. 12 Sept. Brandst. 1 eenh. 31 Dec, Brands*. 1 eenh. 30 April '4j 4 00 gr. lAug, Brood Brood Veren. Tabak Sig. Tabak 1 Aug. 8 Aug, 1 Aug 8 Aug 1 Aug 341 340 339 50 gr. 100 gr. 20 st. 10 st. 10 St. Alg. 2S a 7 5 gr. 15 Aug, Zeep 28 a 75 gr. 15 Aug, Algem. 125 gr. 8 Aug. Algem. 250 gr. Algem. 500 gr. Algem. lOOgr. Algem. 250 gr. Algem. 100 gr. Algem. 125 gr. Melk 3 1/2 L. Melk 1 3/4 L. Petr. 2 L. Algem. 250 gr. Reserve 2-50 gr. S Aug, 8 Aug, S Aug. S Sept. S Aug, S Aug, 8 Aug, 8 Aug. 12 Aug 8 Aug, 8 Aug. Sigaren Suikerwerk Suiker Tabak- Toiletzeep- Vermicelli Vleesch Vleesch Wasch poeder Wasch poeder 4-32 38A 38. 39 337 3SA L 352 38A •3SB 336 Textiel 50 gr. 31 Aug, Reserve 1 pnt, 8 Aug, Reserve 1 pnt. 8 Aug, Reserve 1 pnt. 8 Aug, Reserve 1 pnt. 8 Aug, Tabak Versn. Algem. Tabak Tolletz. Algom. Vleesch Vleesch Algem. Zeep 5 st. 100 gr. 1 kg. 25 gr. 1 Aug, 8 Aug. 8 Aug 1 Aug, gr. 15 Aug. 100 gr. 8 Aug. 100 gr. 1 Aug, 50 gr. 1 Aug 250 gr. 15 Aug. 250 gr. 15 Aug. Wij, Zeeuwen, zijn terecht heel fier Op onzen held De Ruyter; En éven populair zijn hier De winkels van De Gruyter. Bladwijzer No. 9 uit de terle 11 NEDERLANDSCHE KLEEDERDRACHTEN zoolang de voorreed itrekt gretl» bij onze heerlijke Vruchtenjem» CRICKET NEDERL. CRICKET BOND. District Haarlem. Haarlem 4Blocmrndaah Bloemendaal trok het eerst naar de wickeli en scoorde 63 runs, waarvan W. I^oozen 11, J. Beijk 20 en L. van der Meij 11. G. Wessel 4 v. 30. P. van der Wal 4 R. Heijdeman 1 v. 1 en H. Cornet 1 Door regen kon Haarlem niet batten. Rood en Wit 4Haarlem 3. Bij een stand van 43 v 4 voor Haarlem moest, gestaakt worden wegens regen. W. van der Werff 25. M. Kruijff 2 v. 17 en Ir. F, Thiel 1 v. 22. R. C. H.—C. V. H. 3. C. V. H. batte eerst en scoorde 104 runs. J. Bastianen 21 en G. van Langelaar 43 n.o, J. de Graaff 5 v. 35. C. Kamoen 1 v. 23 en G van Musscher 2 v. 19. Trots de regen wensch- te R. C. H. verder te spelen en bij een stand van 83 v. 1 gaf C. V. H. de match gewonnen. J. Siegerist 32. G. van Musscher 42 n.o. P. Broekmeijer 1 v, 14. Adspiranten: C. C. W. bRood en Wit a. Rood en Wit kon sluiten op 92 v. 5. E. Peere boom 36. D. Mees 12. R. van der Toorren 2 v. 32. H. Aronds 3 v. 24. C. C. W. b kwam tot 28. R. van der Toor ren 12. E. Peeïeboom 5 v. IJ en J. F. Slen- debroek 5 v. 8. Tweede klasse. C. V. H.—ROOD EN WIT 2. Deze wedstrijd werd gewonnen door C.V.R met twee wickets en 75 runs. Rood en Wit 2 eerste innings 55. C.V.H. eersli Innings 130 voor 8 wickets. 2e klasse Noord. V. R. A. 2—ROOD WIT 3. Deze wedstrijd werd Zondag gewonnen door Rood en Wit 3 met 47 runs op de Ie innings. A. 2: le innings 74 (H. Poser 10, Ph. Altes 13. P. v. d, Harst 10) F. Thiel 6—32, Molijn Rood en Wit 3 le innings: 121, (H. Everard 35. T. Everard 16. C. de Nijs 22) F. Riechelman 2—3L - Albrecht 3—34, T. v. d. Harst 3—27, H. Postr Derde klasse Noord. HAARLEM 2—HILVERSUM. Deze wedstrijd werd gewonnen door Haar lem 2 met innings en 20 runs. Hilversum eerste innings 81. Loggere li Meyers 33. Langhout 26 not out. Bowllngcyfers: Dik 3—29. R. Ton 6—28, BuyssinX 1—21. Haarlem 2 eerste innings 168. v. d. Werff P- d. Bergh 60, C. van Vreeden 10. Jaski 35, Buyssink 13. extra's 20. Bowlingcijfers: Jaarsma 3—36, De Buy Wen- rjger 3—50. Loggere 2—62. Hilversum tweede innings 67. Loggere 22. W Buy Wenniger 27. Bowllngcyfers: R. Ton 7—16. Van der Wal 3—11 FLAMINGO JUNIOREN TOURNOOI. H. B. S.—Rood en Wit. H. B. S. scoorde een zeer langzame 78. L Zoutendijk 10. G. de Boer 15, J. J. van Ekeren 10 en G. van der Pui 14 n.o R. Wildschut 12. D. Bijleveld in 21 overs 6 v. 28. L Molijn 1 v. 13 en C. de Nijs 2 v. 4. Rood en Wit sloot op 79 v. 7. E. Koninl W. Honig 11. C de Nijs 19 en J. J. Peerï- boom 15 n.o. H. Goedhart 3 v. 28 en G. Boer 4 v. 34. Door deze overwinning legde Rood en Wit beslag op den derden prijs. Wedstryduitslagen van Zaterdag 18 Juli. C. V. H. 3 (60 v. 9) verliest met 93 rum van R. W. 4 (153 v. 3). Rood en Wit 5 (48) verliest met 6 wicketJ an Bloemendaal (85 v. 4). Haarlem 4 (50) verliest met 8 wickets va» Haarlem 3 (58 v. 2). Wedstrijduitslag van Woensdag 22 Juli. Z. C. W. b (28) verliest met 64 runs van R. W. a (92 v. 5). Wedstrijdprogramma voor Zaterdag 1 Aug. Haarlem 4Rood en Wit 5. BloemendaalHaarlem 3. Rood en Wit 4—R. C. H. Medcdeeling. Elftal- en négentalopgaven voor Aug. worden zoo spoedig mogelijk bij mi) ngewacht. ATHLETI» REGIONALE WEDSTRIJDEN TE ALKMAAR. Bij de Zondag gehoudeji regionale wedstrijden .e Alkmaar wisten de Haarlem-athleten enke'-* prijzen te winnen. De gras baan beïnvloedde «k wedstrijden zeer. De uitslagen voor de Haarlemmers waren: 100 M klasse B. No. 3 J. v. d. Waa 11.3. 400 M klasse B. No. l Dekker 54.8. 400 M. klasse C 1 C. Stolwijk. 2. J. Belle 56.5. 800 M. klas» C. No. 3 ,r. Buis 2.14 3000 M klasse 1. D. Haf- tingius 9.35.1. 2. J. Joustra 9.48.1 Olymp. estafette- No. 3 Haarlem met de loopers Walgien. Dekekfi Haringhuizen, Belle in den tud 3.54.9. 4

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 2