4M1 asMAANDAG 3 AUGUSTUS TREKKERS Meubelmaker Gevraagd meisjes 14 tot 15 jaar HAIGHTON TREKKING Hoofdagentschap W. Ketting 50°jc Suikerbesparing Drogisterij Borghouts TIUTAX TEL. 3535 ZEEM Kussens MADEN N. J. Groot Zn. OUDE BOEKEN De (deetea maken den man KLUMPERS' Kleeding Batterijen ZWEMMER THEE GENOT THEE KAHREL HONDEN UMonsecco vAn HouTerrs EDEGO jjfea-ii: Aikmaat ÏÏacket FEUILLETON HET GEHEIMZINNIGE SCHAAKSTUK door FRANZ WENDELMTJTH Geautoriseerde Nederlandsche bewerkins door B. L. VENZELAAR. 75 Trevor ademde diep, daarna keek hij de anderen beurtelings uitdagend aan en lachte Hij boog zich voorover en tikte met zijn wijsvinger tegen het voorhoofd. „Geloof je, dat ik werkelijk zoo stom be,^Wat moet dat beteekenen?" stoof Weyman op. Trevor lachte nog steeds. „Ik denk er in het geheel niet aan, jullie de bergplaats te noemen. Daar behoeven we in geen geval verder over te spreken. Ik wil het omkeeren. Ik haal het radium en jullie blijft waar je bent." „Maar dat is toch de reinste onzin? pro beerde Weyman hem over te halen. „Denk toch aan de politie. Je gelooft toch niet m ernst, dat men je rustig je gang zal laten gaan, als je den schuilhoek nadert. „Jawel dat geloof ik wel, om de een voudige reden, dat niemand weet, waar het is. T „Ook dan(" antwoordde Weyman. „Je zult er toch heen moeten gaan. Men zal je volgen, zonder dat je het bemerkt." Trevor lachte spottend: „Laat dat maar aan mij over. Ik haal het radium als jullie voor het andere zorgdraagt". Weyman trok zijn wenkbrauwen op en schonk zich nogmaals in, terwijl hij een veelbeteekenenden blik op zijn makkers ^./Wantrouwen tegen wantrouwen", zei hij daarna. „Wie garandeert ons, dat je terug komt?" De ander haalde onverschillig z n schou ders op. „Een van jullie kan toch meegaan? „Mooi je bent een voorzichtige kerel, maar nu moet je ons vertellen, op welke wijze je de stof uit de bergplaats wüt halen zonder dat de politie het ziet". „Heel eenvoudig! Met een roei- of een motorboot varen we door het Noordzee kanaal en verder langs de kust, of over het IJ en dan door het IJselmeer. „Hoever moeten we varen?" „Tot de Waddeneilanden!" „Hm, we kunnen een motorboot huren. Kunnen we vannacht gaan?" „Ja. hoe eerder hoe beter, dan ziin we bij het aanbreken van den dag daar'ant woordde Trevor. „In orde. Even voor twaalf kunnen we opbreken." „Ik stel nog een voorwaarde! zei Trevor met halfgesloten oogen. „Het radium houd ik bij me en sta het niet eerder af. voordat ik het geld en het paspoort heb. Hoe denk je daarover?" Weyman, die de aanvoerder der bende scheen te zijn, lachte joviaal en boog zich tot vlak bij het oor van Trevor: „Dat is volkomen in orde. Je zult nog ondervinden, dat het -de moeite waard is. om met mij samen te werken. Vraag het maar aan de jongens. De twee andere mannen, die nog steeds hun hoed op het hoofd hadden, en stomme getuigen van dit gesprek waren geweest, knikten mechanisch als twee voortreffelijk werkende automaten. „Een kerel als jij, die in staat is, onge looflijke streken uit te halen, laat Weyman niet zoo gemakkelijk schieten, daar kan je je op verlaten." Hij wierp de anderen een veelzeggend glimlachje toe bij die woorden. „Ik heb overal, voor gezorgd. Morgen komt er iemand om het radium te koopen. Hij heeft het geld en het paspoort bij zich. Hij telt ons in contant geld tweehonderd duizend gulden uit,, dat is meer, dan je er zelf voor maken kunt. Dus honderd duizend voor jou en honderd duizend voor ons. Je ziet, ik ben eerlijk. Voor ons is het gauw verdiend en voor jou ook." v Trevor schudde z'n h'oofd. „In Brussel had ik er stellig veel meer voor gemaakt!" Weyman lachte ongeloovig en spottend. „Daarvoor zou je toch eerst in Brussel moeten zijn en vergeet vooral niet, dat je je vrijheid aan ons te danken hebt. Dat is toch ook wat waard? Bovendien zou de buit vroeger door vier handen gegaan zijn en nu maar door twee." Trevor keek hem duister aan. „Wat bedoel je daarmee?" „Denk je soms met domme jongens te doen te hebben? We hebben alles onder zocht van den diefstal in St. Anthonius af, 'de ontploffing aan boord van de Brabant. Enfin. je begrijpt me wel, ik bedoel, dat als het ongeluk met de Brabant er niet Seweest was. dan zou je met Tom Earner, [endrik Ad am son en Robert Sand hebben moeten deelen". Trevor keek hem getroffen aan. „Je schijnt goed ingelicht te zijn!" Weyman knikte onverschillig. ,Dat is zoo, maar dat moet men ook, als men wil, dat de zaken vlot#van stapel loo- pen. In elk geval ben jij niet de man, die bedrogen wordt". „Nu ja, het is goed!" gaf Trevor toe, maar in stilte verheugde 'nü zich reeds over de goede zaak. die hij maken zou. Hij zou zich echter buitengewoon ver baasd hebben, indien hij Weyman had kun nen volgen naar een andere kameih waai deze een gesprek had met een onbekenden man. Hij zou echter nog meer verbaasd zijn geweest, als hij dezen onbekenden man had kunnen zien en het gesprek door de tele foon had kunnen verstaan. Die man was inspecteur Hans Wildschut, die reeds urenlang gewacht had. totdat hij uit deze villa door Weyman zou worden opgebeld. En achter hem stond de kleine Chinees, Yen Fung Tsee, die nieuwsgierig naar ide woorden van zijn meester luisterde. (Wordt vervolgd.) Een werkelijk gevaar. Bs. Toen wij ons hoofdartikel „Ook dan nog!" schreven, vonden wij gelegenheid aandacht te vragen voor het zeker niet ge ringe gevaar, dat ons land na den oorlog dreigen zal van de zijde van hen die maling hebben aan hun Nederlanderschap, mits het andere maar meer voordeel oplevert: n.l. de Nederlanders die thans door dik en dun Engelsch gezind zijn. Wij hadden allerminst gedacht, dat wij zoo spoedig reeds door een van onze lezers die, o wonder boven wonder, met z'n echten naam onderteekent, bevestigd zouden zien, wat wij hier als onze groote vrees hebben te kennen gegeven. Deze lezer is er een van het „goede" soort. Zijn naam zullen we niet aan de openbaarheid prijs geven om dat wij meenen hemzelf daarmede den grootsten dienst te bewijzen. In de eerste plaats geeft hij hoogop van den honger, die hij en de zijnen eiken dag weer moeten lij den. Dan beklaagt hij zien over prijzen, die klaarblijkelijk aan den zwarten handel ont leend zijn, zoodat het met zijn honger ver moedelijk nog wel losloopen zal. Vervolgens vindt deze man gelegenheid via een heel woordenboek voor scheldpartijen tegen N. S. B.'ers en Duitschers 'n paar landgenoo- ten met naam en adres aan te klagen, om dat zijhun fiets, hun koper en eieren niet zouden hebben ingeleverd en tenslotte verklaart hij, als fiere eerlijke werkelijke Nederlander, dat hij er nimmer, ook dan niet, toe over zal gaan zich ooit bij de N.S. B. aan te sluiten, neen, dan wordt hij nog liever Duitscher. Wij zouden ons om dezen verdwaasden man niet druk maken, indien hij piet een uit velen was. Deze geestesgesteldheid heerscht inderdaad bij zeer velen die men thans het etiket van Engelschgezinden op den rug kan plakken. In den loop der jaren zijn de democratische sprekers ên schrijvers er in geslaagd ons volk zóóveel gift in te spuiten, dat allerwege een geestverwarring heerscht, waaruit het bijna hopeloos lijkt nog ooit te voorschijn te treden. Deze man, specimen van het soort, toont in ieder woord een zoodanige verwarring, dat men, als hij tien regels gesproken of geschreven heeft, kolommen noodig zou hebben om alle misverstand, verkeerde begrippen en moed willige verdraaiingen recht te zetten; altijd aangenomen, dat hij er naar zou willen luisteren, want in negen-en-negentig van de honderd gevallen is het toch boter aan de galg gesrfieerd. Men houdt werkelijk het hart vast, als men bedenkt wat er van deze menschen terecht moet komen, straks wan neer zij zich zullen moeten neerleggen bij een gang van zaken, waarvan zij letterlijk niets begrijpen en ook niet genegen zijn iets te leeren. De stemming in dergelijke kringen: dan liever Duiisch worden, teekent een volko men verlies van nationaal besef en natio nale waardigheid. Het groote gevaar voor een dergelijke stemming is de opvatting die er in zekere kringen heerscht, volgens de welke een volk, dat geen nationale trots meer toont te bezitten, dat in zichzelf ho peloos verdeeld is, voor een groot deel be staat uit zelfzuchtigen. die in de aller eerste plaats vragen wat iets aan voordeel oplevert en dat bovendien volstrekte on geschiktheid vertoont om de nieuwe revo lutionaire ideeën in zich op te nemen, in feite geert zelfstandig leven meer waard is en verdient onder te gaan in andere, meer levenskrachtige volken. Dat nu zou in werkelijkheid een volko men verkeerd beeld van ons volk zijn, om dat het leyenskrachtig genoeg is en kwali teiten bezit, die het niet alleen geschikt maken voor een eigen zélfstanidig bestaan, maar ook als kultuurbrengende factor bin nen de' gemeenschap der volkeren ken- teekenen. Mochten vele stemmen als deze- in koor klinken, dan zijn wij er niettemin niet zoo gerust.op, dat de goede eigenschappen van ons volk, zooals wij die zien. ten slotte den doorslag-zouden geven. Ziedaar een wérke lijk gevaar! IJMUIDEN Overwinningen voor V.Z.V. Twee kampioenschappen in zicjitl Twee zeventallen der Velscr Zwemvereenlging, n.l. het eerste der dames en het tweede der heeren zUn Donderdag weer een stapje dichter bi) het kampioenschap gekomen; belden door met 3—1 van hun tegenstanders, resp. H.P.C. I (dames) en De Watertrappers I te winnen. V.Z.V. 3 begon direct met een goed opgezetten aanval, waarin De Jager en Mulder goed sa men speelden. De achterhoede van de Water- trappers was echter op haar qui vlve en werkte den bal den anderen kant uit.. Een voorspeler kreeg hem te pakken en zorgde voor een. doel punt. Dit viel de V.Z.V.'ers even tegen, daar toch duidelijk door de herhaaldelijke aanvallen bleek, dat ze sterker waren. Hun moeite werd tenslotte beloond door middel van Geels, die den gelijkmaker scoorde., Over het algemeen .werd er langzaam gespeeld en slecht geplaatst. Dit laatste was dan ook dè oorzaak, dat een vrije worp van- De Watertrappers, waarir een goa'. opgesloten lag, mislukte. Geels wist tenslotte door een handig balletje het tweede doelpunt te scoren en ook het derde, dat hij vanuit het midden van het veld nam Hierna verscheen V.Z.V. 2 tegen H.P.C. 3 in het rater. Het tempo van den wedstrijd was heel wat vlotter en het'duurde niet la:ig, de mid- voor van V.Z.V. Duinker, die niet al te zwaar gedekt werd, deponeerde tweemaal een doorslag bal in het net. H.P.C. 3 deed ook wat zij kon, maar keeper Wevers speelde als van ouds, zoo- dat ze geen kans had één doelpunt te maken. Bovendien kon de midvoor Heerkens Thijssen niets tegen J. de Mayer klaar maken. Een tam boogballetje van Piet Kramer vond ook zijn weg in het net, waardoor de stand 3—0 werd. Hierbij bleef het. De dames, die reeds met 1—0 van H.P.C. I ge wonnen hadden, deden het thuis nog beter, hoe wei de wedstrijd op een veel lager peil stond. Er werd te onbesuisd gespeeld, waardoor moei lijke situaties voor het doel ontstonden. Toch was V.Z.V. sterker, vooral mej. Buding was op dreef. Met recht mag ze de „motor" van de ploeg noemd worden. Dank zij haar taaie volhar en goed schieten, was de stand binnen enkele minuten reeds 2—0 voor V.Z.V. Door het talmen van de keepster, mej. Blok, die overigens uit stekend haar domein verdedigde, sloeg H.P.C. den bal van haar hand. waardoor de voorsprong werd verkleind. Na de rust werd er niet beter gespeeld. Aan beide kanten werd er slecht geplaatst. Vooral de baltechniek van mej. de Vries liet veel te wen- schen over. Maar na veel gewirwar van armen de hoofden voorde doelen wist mej. Huisman den bal nog in het net te krijgen (3—1). Het kwam duidelijk tot uiting,' dat V.Z.V. weinig of heele- maal niet traint. Wij zijn er echter van overtuigd, dat als dit -geregeld gebeurt, er met deze ploeg nog veel te bereiken is Hedenavond spelen de dames te Zaandam te gen De Waterlelie. OFFICIEELE LANDBOUWMEDEDEELINGEN voor de Provincie Noord-Holland. AANWIJZINGEN IN VERBAND MET DE SCHEURPLICHT 1942/1943 IN DE PROVINCIE NOORD-HOLLAND. Zeer binnenkort zal er een begin worden ge maakt met het keuren en aanwijzen van de per- ceelen grasland welke gescheurd moeten worden. Aan scheurpiichtigen zal een schriftelijke aan slag worden uitgereikt direct na de keuring. De scheuraanslag zal zeker ook eenie verband houden met hetgeen op een bedrijf reeds werd omgezet tot bouwland in de Jaren 1941 en 1942 Datgene wqt evenwel boven de aanslag vafl '41 en '42 is gescheurd ten behoeve van derden wordt geacht gescheurd te zijn dóór dengene die zijn scheurplicht had overgedragen. Indien landgebruiker en gemachtigde van den Productiecommissaris het niet eens- kunnen wor den over het te scheuren perceel beslist de ge machtigde. Mocht men meenen niet accoord te kunnen gaan met de beslissing van den gemachtigde, of verkeert men in de veronderstelling dat een ver zoek om overdracht van scheurplicht ten on rechte is geweigerd d3n kan men in beroep ko- wel binnen 10 dagen na ontvangst van de uit te reiken scheuraanslag of mededecling in zake het niet toestaan van overdracht. Beroep moet schriftelijk worden ingediend bij den Productiecommissaris, kantoor Voordam 5 te Alkmaar. Hierbij moet tevens een bewijs wor den overgelegd dat laat uitkomen dat men op de postrekening van de L. C. O. voor NoorA-Holland een bedrag van 10 cent per are, waarop het be roep betrekking' heeft, heeft gestort. De beroepscommissie wordt gevormd door den Prov'. Boerenleider en den Productiecommtssaris Beroepschriften welke niet binnen devgestelde termijn zijn ingestuurd komen niet in. behan deling. Uitslag van het beroep zal binnen een" maand a ontvangst aan belanghebbenden worden toe gezonden. VERPLICHTE KOOLZAADTEELT. Hierover kaï* nog het volgende worderv mede gedeeld. In afwijking van de vorige mededeellng jis deze verplichting eenigszins gewijzigd. Aan diengene welke zaaizaad op contract gaat verbouwen van diverse koolsoorten, koolrapen, voeder- en mergkool kan ontheffing van de ver plichte koolzaadteelt worden verleend, voqr zoo ver betreft de oppervlakte welke met dié con tract-teelt is bezet. Mocht op hetzelfde bedrijf groot gevaar; voor kruisbestuiving bestaan dan is verdere onthef fing mogelijk. Inplaats van het koolzaad dient dan evenwel eenzelfde oppervlakte te worden beteeld met blauwmaanzaati in het komende voorjaar. Dit geldt uitsluitend voor den con tractteler en niet voor de huren. In zeer bijzondere gevallen is eveneens ont heffing van de verplichte koolzaadteelt mogelijk, maar dan wordt men tevens verplicht blauw- maanzaad te gaan verbouwen over een opper vlakte welke tenminste 50 grooter is dan de oorspronkelijke koolzaadoppervlakte. Tenslotte wordt er nog op gewezen dat soms ook overdracht van de koolzaadteeltpllcht moge lijk is. nadat men dit heeft verzocht op gemo tiveerde gronden. Tevens dient men dan aan te geven wie de verplichting wil overnemen boven zijn eigen portie. DE PRODUCTIECOMMISSARIS VOOR NOORD-HQLLAND. DORSCHEN OOGST 1942. Van de oogst 1941 is een gedeelte met vloeibare brandstoffen gedorscht, het restant met genera- iren. locomobielen of electrisch. Voor de oogst 1942 zullen practisch géén vloei bare brandstoffen beschikbaar gesteld worden, zoodat met bijna uitsluitend aangewezen zal zijn op de navolgende aandrijfkrachten voor dorsch- machines: le. electriciteit; 2e. turf- en anihraciet-gasgeneratoren; 3e. locomobielen. Het beschikbare dorschmateriaal zal zoo econo misch mogelijk gebruikt dienen te worden; het verplaatsen van de machtnes mag niet over ie afstanden geschieden en is het noodzake lijk, dat zij in een bepaald gebied blijven. Met het oog hierop zijn er dorschrayons ge vormd en wel rayons, waar uitsluitend elec trisch gedorscht zal moeten wórden en rayons, waar een generator of een locomobiel als drijfkracht gebruikt zal kunnen worden. In tegenstelling met andere jaren kunnen de telers niet vrijgelaten worden in de keuze van degenen, die voor him zullen dorschen. Bij de P. B. H.'s zal bekend gemaakt worden onder' welken loondorscher de teler ressorteert of welke teler zelf dorscht; ook is daar de aan- drijfkracht, die aangewend zal worden, bekend. Diverse omstandigheden kunnen oorzaak zijn, dat de loondorscher het hem toegewezen rayon niet geheel zal kunnen afdorschen. Indien op een bedrijf een veor de aansluiting van een dorschmachine geschikte electrische ge leiding aanwezig is of aangebracht kan worden, zulks uitsluitend ter beoordeeling door den Prov. Voedselcommiss aris of diens gemachtigde, is het verbruik van brandstof, zoowel vloeibare als vaste, verboden, tenzij van dit verbod schrif telijk ontheffing wordt verleend door den P. V. C. of den P. B. H. na overleg met het Bureau Alkmaar. In het rayon, waar electrisch gedorscjit wordt, dient men er rekening mede te houden, dat niet alle telers tegelijk kunnen dorschen, De P. B, bepaalt in overleg met het P. E. N. of G. E. wanneer men kan dorschen. Het is vooral zaak tijdig de dorsehvergunning aan te vragen en wel minstens 3 x 24 uur van te voren. Behalve het dorschbriefje wordt door den be- roepsdorscher en den zelfdorscher een verant woordingsbriefje voor de aandrijfkracht inge vuld voor de goede controle op het kWh.-ver bruik en de. brandstoffen. De beroepsdorschers zullen tevens een dorschkaart hebben bij t houden, die in het dorschwagentje bij de kWh. meter steeds aanwezig moet zijn. Om zooveel mogelijk electrisch te kunnen dor schen zullen vele transformatoren uitgewisseld dienen te worden om overbelasting van de net ten te voorkomen en zullen vele tijdelijke nel ten gebouwd moeten'worden. De mogelijkheid zal 'opengelaten wordi dan éénmaal te dorschen. De noodzaak hiervan dient uitsluitend ter beoordeeling van de P. V. C. of P. B gelaten te worden. Op de bedrijven, waar de vorige oogst reeds electrisch gedorscht is, geschiedde dit op het be drijf zelve. Er is maar weinig electrisch van het land afgedorscht. Het is zaak bij dezen oogst en vooral wanneer van het land af electrisch gedorscht zal worden, de machines aan dien kant van den akker te plaatsen waarde electrische leidingen loopen of bij ondergrondsche leidingen, daar waar een voedingspunt aanwezig is Voor bedrijfjes, waar minder dan 3 ha. te dor schen gewassen geteeld worden, zal geen elec trische aansluiting gemaakt worden; voor bedrij ven van 3 tot 6 ha. zal de afstand van de dorsch- plaats tot aan het voedingspunt een belangrijke factor zijn voor een al dan niet electrische sluiting. De eigenaars van bedrijvèn, waar niet elec trisch gedorscht kan worden kunnen in goede samenwerking de schelven bij hun buren plaat sen, indien men daar wel electrisch kan dorschen. Op sommige plaatsen zijn reeds besprekingen gevoerd voor de mogelijkheid om op een cen traal punt electrisch te dorschen. zooals du reeds te Warmenhulzen geschiedde met de vorige oogst. Vooral in West Friesland met zijn vele kleine telers, alwaar men met kleine hekelmachines dorscht. die aangedreven kunnen worden door electromotoren van 58 P.K. en op het bestaan de lichtnet aangesloten kunnen worden, zullen telers zelf een regeling dienen te treffen overleg met den P, B. H. en den gemachtigde •an den P. V. C.. die liet electrisch dorschen in die streken verzorgt. Wat het dorschen van het land af betreft, vooral bij electrisch dorschen hierboven reed: gewezqn op het plaatsen der machines. Wanpeer men echter buren heeft, die electrisch van he' land willen dorschen zal men moeten samen werken o.a. door elkander met wagens en paar den te helpen.waardoor men ook den kleinen ver •bouwers de gelegeiiheld geeft om te dorschen. Het dorschen zal zoo weinig mogelijk stag natie mogen ondervinden. Een ieder zal dus niet alleen in zijn eigen belang, doch ook in het be lang der voedselvoorziening er toe dienen mede te werken, dat het dorschseizoen 1942 ondanks de vele moeilijkheden, die zich voor kunnen doen, een zoo vlot mogelijk verloop heeft en er vooi te zorgen, dat onze broodgi;aanvoorziening geen gevaar loopt. In een van de volgende publicaties zullen nog nadere mededeelingen worden gedaan omtrent de stroomafname en de methode van de stroom- berekening. LEVERING VAN RUNDVEE OP DE MARKT. Den veehouders zij er nogmaals op gewezen, dat rundvee slechts mag worden aangevoerd op een markt, indien een lastgeving daartoe wordt ontvangen. Dit geldt-voor alle leveringen en om vat dus ook elke contractueele levering, alsmede vrijwillige levering. DE PROVINCIALE VOEDSELCOMMISSARIS VOOR NOORD-HOLLAND e klas Coup.-Costumière kan half Aug. weder werk aan nemen. Maken, Moderniseer en, mantels, japonnen, etc. etc. Br. no. 8210 bur. van dit blad. is nog in de gelegenheid een volledig Huiskamer-ameublement te maken naar eigen ontwerp. Alles nog van -prima materiaal. Inlichtingen Duinvlietstraat 64, Velsen-Noord. TE KOOP bij STOOMWASSCkERIJ BIJVOET te BLOEMEND AAL. Hoog loon, vast werk, vergoeding van treingeld. In het schriftuur wordt warme maaltijd verstrekt. A.S. MAANDAG 3 AUGUSTUS begint de UMUIDEN's GELUKSKANTOOR Wijk aan Zeeërweg 12 Telefoon 4716 IJtfiuiden-Oost door SERVACON INMAAKTABLETTEN KANAALSTRAAT 76 UMUIDEN Het Fotografisch Atelier_ KLAAS TIEL Jr. Wijkerstraatweg 210, Velsen-Noord is wegens vacantie GESLOTEN van 5 t.m, 10 Augustus Heden overleed onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer Harmen Schraa gepensioneerd zeel<*ods in den ouderdom van 81 jaar. Uit aller naam: M. SCHRAA—NOOT Santpoort, 30 Juli 1942 Rusthuis „Roos en Beek,', Rijksweg 250 Dé teraardebestelling zal plaats hebben op Maan dag 3 Aug. a.s. te 2 uur op de Begraafplaats „de Biezen" te Santpoort. Personeel gevrbagd NET IMEÏÏ.SJE gevr. pooi- lveele of halve daar en. Leeftijd 14-16 jaar. Da Costalaaai IS, Driebuis. BIJVERDIENSTE. Ckevr. Be zorger voor blad; eiken avoow -6 uur. Bwkihaaidefl S. Dorp, Pr. Hendrikstraat 66, IJrn. NET MEISJE gevraagd, goed "iuminenidie wasBchen en iinikirultten Aiamm, na 6 uuir Mailsor Will. Kennemieirlaan 34, IJmiulden. FÜINK MEISJE gevraagd v? budish. met iioiMie kost. Adu-es te v. bur. v. d. blad. Gevr. net DAGMEISJE, boven 1-8 j. v. café en buteh, -Wljkenstr.- •eg 216, Veleen-N. Personeel aangeboden - Biedt zich aan: nette WERK STER. Br. no. T 433 buir. v. d. bi Diversen PREI-, ANDIJVIE- EN BOERENKOOLPLANTEN J. J. SCHEENAARD Overbiltweg 29, Santpoort NEEM EEN BEVER. UI IJK Sponsen Borstels De Jager en Zoon Trompstraat 66, IJm.-O. Telefoon 5557 voor H.H. Hengelaars GEBR. VEENINGA Naturalisten JACOBIJNESTRAAT 10-18 Trekkers: voor werkzoeken den en aangeboden betrek kingen 3 tot 6 m.m. 34 cent. elke m.m. meer 4 cent. AUe andere advertenties van particulieren in de zelfde ru briek: 3 tot 6 m.m. 36 cent, elke m.m. meer cent Qxa^menuntentett- Beverwijksche Steenhouwerij Telef. 3138 - Munnikenweg 1 Prijzen scherp concurreer end Vraagt catalogus ^Bezoekt onze J.oanzaai Te koop gevraagd: Albums Bibliotheken „EUREKA", Kruisweg 13 Telefoon 18530. Te huur aangeb. op goeden "Stand BOVEN ETAGE m. gdbr. v. keuken. Br. no: T 432 bur. -van dit blad. Te huur gevr. door heer SLAAPK. met kachel of zit- laapk. Omgeving IJ mudden. Br. no. T 4 34 bur. va-n diiit blad. Te huur BOV. GEO. WONING 2 gir. 2 kl. k. m. kook- en stgrel. Voor j. m. z. k. aan Rijksweg Vei- sen. Brieven no. T 435 bur. v. d blad. Te huur voor juffr. alleen SLAAPKAMER nifit etookgel. en kast. Tevens gel. voor koken m. huiselijk verkeer. Kerkweg 19 Santpoort. Wie wil 1 p. MFJSJESSCJI. m. 20 ruilen voor m. 22? Schoolser. 3 IJmuddien. Diversen te koop gevr. Te koop- gevr. HAWAIIAN GUITAAR i. g. et. zijnde. Br. no. T 428 bur. v. d. blad. ELECTR. KACHELTJE te koop gevr. in g. et. z. Kechnen. Wiljebrordst.r. 51. IJ m- O KACHEL te koop gevr. Alb. Cuypstraat 5, IJmuiden-Oost. TE KOOP GEVR.: eenlge 2 pens. lakens, badhanddoek, en theedoeken, Viefst nieuw. Br. no. T 437 bur. van dit blad. Gevr. 1 p. WERKSCHOENEN m. 44. Br. m. pr. no. T 438 bur. van dit blad. Diversen te koop BRUTDSSLufcR en HEEREN HORLOGE te koop a-angeb. Adrr. te vern.-b'ur. v. d. blad, Prachtige VIJVER GOUDVIS- SOHEN te koop, lengte 20 cm. Pr. f 2.5 0 p. stuk. Te b&vr. Kiamoal- kade 58 a, Ve-lsen-N. Te koop: goed tweehonderd meter nieuwe BOTNETTEN. Ooaterd'udnpl.eln S>6, IJm.-O. Zoo goed als nieuwe MANDO LINE te koop. Marconistraat 62 IJmuidien. Te koop gr. ijzefen KOOK KACHEL, Hoofdstraat S3, Sant poort. - TE KOOP: pluche tafelkleed en kinder aid i e voor fiets. Br. no, T 436 bur. v. d. blad.» TE KOOP: t p h. sch. m. 45 en z. g. a. n. donkere zomerman tel en hand/koffer. Kerkweg 50, Santpoort. Te koop\lta,l. ACCORDEON, rijer, 2 registers, N. Timmer Meerstraat 46. Beverwijk. AANGEB.: mooie Boliviaan- Een goed passend, sluitend Heerencostuum (maatwerk) vind! men bij den vakman. Tevens Uw juiste adres voor het keeren, repareeren. veranderen zoowel voor Dames-, Kinder- en Heerenkleeding. Alléén: STATIONSWEG 1<1 bij het viaduct, Telet. 4681 div. lichtlampen uit voorraad leverbaar Cederstraat 53 - IJmuiden-O. Te koop prima electr. waschmachine m. wringer Te koop gevraagd oude flesschen, ged. en geheele inboedels Fransens Ger. Doustr. 31 IJm.O. terja«s fl. maat f50. van dit blad. Te koop nieuw B.YKOVENTJE met toebehooren (goed werkend) Br. T 439 bur. v. d. blad. Te koop aangeb. 5 WITTE KORTE JASJES m. 4 2. Casern- brootzijstnaait 14. IJm.-O. ETKEN HUISORGEL te koop aangeb. Willem Beukelszstr. IJmuider. TE KOOP: 1 kinderledikant. 1 kind-en box, 1 kinderstoel. Radrio toestel en radio onderdeelen. Kui pers. Vetoerdiuinwes: 336. IJm.-O. Te koop: TROUYyJAPON m ondierjurk en kousen. De R-uyter straat 194, IJm. dJIIIIlllllllllllHlllllllllllllilitlMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIX suWKK^aat vart den, vakman, ii;ii,ia,:i:iilii':».;?.-.!!m.Hi!iii:!i::::;.i:tiirp Trimmen, Plukken, Wasschen. Scheren. Kynologische InrichJ ting „De IJqeltuit" GEBR. VEENINGA JACOBIJNESTRAAT 10—18 TELEF. 13265, HAARLEM. in ieder gezin.' Er zijn tientallen gebruiks mogelijkheden van Van Houten's Limonsccco. Als citroensap en ter vervanging van azijn. De inhoud van een cartonnetjc komt in geur en smaak overeen met het sap van 20 citroenen. vmE'dAmim Kookkachels en koóktoestellen flinke tube 25 ct. Zeer groote tube 37'Ac» N.V. PRODENM DAGELUKSCHE PASSAGIERSDIENSTEN NAAR WESTZAAN EN. AMSTERDAM DAGELIJKS: van IJmuiden: 11.00 13.15 17.45 19.45 van Velsen: 8.45 11.15 13.30 15.45 18.00 20.00 Inlichtingen aan de kantoren: IJMUIDEN, STEIGERWEG 8. TEEEFOON 4301 VELSEN, KANAALKADE 22. TELEF. 3313 (Beverw.) Vlugkokend li-O en Quaker havermout bespaart V gas en electriciteit! H-0 en Quaker zijn in 3 minuten klaar, zij besparen U dus gas en elec triciteit, zijn gemakkelijk te bereiden, maar boven alles: zijn een krachtige, gezonde voeding. -Jr- Ontvangt U nog bonnen voor ha vermout, vraag dan ook nu naar het beste dat er is, vraag naar H-O of Quaker. AANVANG DER 9DE PREMIETREKKING DER N.V. „HAIGHTON 8. CO." De uitslagen der trekking zullen regelmatig in DIT BLAD verschijnen.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 4