U Jubileumwedstrijden van De Waterratten. MILLIARD Osendarp wint in Berlijn. J ZWEMMEN 1 Fraaie zege van Van Merkesteyn op de 400 meter. Succes voor A. Spaanderman op de korte baan. De Haarlemsche zwem- en poiociub „De Waterratten'' is by het organise eren van wedstrijden altijd goed voor den dag geko men en het zwemfeest van Zondag in de inrichting aan de Kleverlaan ter gelegen heid van het twintig-jarig bestaan is weer een succes voor de club geworden. De be langstelling had grooter kunnen zijn, voor al omdat bekende zwemsters en zwemmers aan de start verschenen. Jammer was het, dat K.P.C. 'niet met een sterke heerenploeg kon uitkomen, doch buiten den wil van deze club, moest in Utrecht een polowedstrijd gespeeld worden. Er had toch wel een op lossing gevonden kunnen worden. Zeventien clubs waren vertegenwoor digd, waaronder die uit den kring Haarlem. Vele leden uit deze omgeving namen deel aan plaatselijke wedstrijden. Daarbij toon de mej. I. Smit van H.P.C. zich weer in vorm en won de 50 meter..borstcrawl voor meisjes in den tijd van 33,8 sec., voor R. Ripliagen (D.W.R.) en T. Kamp (Haarlem), die resp. tilden maakten van 34,8 en 35,2 sec. Bij hét nummer 100 meter schoolslag dames juniores was D.W.R. net beste op dreef. A. van Wijk werd eerste in 1 min. 32,2 sec. en W. Compiet tweede in 1 min. 36,8 sec. De derde prijs was voor D. Tur- kenburg van-de Watertrappers. Bij de nationale damesnummers waren het natuurlijk-Iet van Feggelen en Rie van Veen, die zonder veel moeite wonnen. Eerstgenoemde startte in het nummer 100 meter rugslag en won zonder strijd in 1 min. 16,6 sec. Spannend ging bet tusschen de nummers twee en drie en daarbij zege vierde G. Galliard (A.D.Z.) in 1 min. 20,3; derde was T. de Haan (Zian) in 1 mm. 21.6 sec. a De neercnnummers. Op fraaie wijze won -Van Merke- steijn de 400 meter borstcrawl heeren door onverwacht een Spurt in te zetten, waarop zijn tegenstanders niet hadden gerekend. Nadat Sipkema van H.P.C. zün serie ge wonnen had vóór Braasem (ZIAN) en H. Smits (Haarlem!, volgde een spannende strijd tusschen Van Merkesteijn, Scheffer en Van de Bogaerde. De Amsterdammer nam spoedig de leiding en tot 300 meter had hij een geringen voorsprong op Merke steijn en Van de Bogaerde. Bij het ingaan van de laatste honderd meter nam Van Merkesteijn onverwacht een spurt en verkreeg een voorsprong van enkele me ters. De andere zwemmers waren eenigs- zins verrast. Tegen het einde trachtte Scheffer nog in te halen, echter zonder succes en Van Merkesteijn won in 5 min. 25.8 sec.: 2. Scheffer (D.J.K.) 5 min. 33,2 sec.; 3. A. van de Bogaerde (D.WJt.) 5 min. 37,3 sec. Seton van ZIAN won de 100 meter schoolslag heeren en vooral in de tweede baan ging hij met den vlinderslag snel over het water Zijn tijd 1 min. 19,4 sec. is niet fraai. Verrassend was het, dat _A. Spaanderman (Haarlem), die in een vorige serie uitkwam, tweede werd in 1 mm. 22,o sec. Het is niet uitgesloten, dat hij zich bu de nationale kampioenschappen zal plaat sen. Uitstekend was zijn resultaat, omdat hij sneller was dan G. Gerkens (Ham), die met een tiid van l min. 22,8 den der den prijs won. J. van Hemsbergen legde den grondslag voor een zege voor Haarlem bij de estafet-' te 4 maal 100 meter borstcrawl heeren. Wel is waar nam Zian in de tweede baan de leiding over, maar H. Smits en tenslotte Van Merkensteijn zetten den achterstand in een voorsprong om en Haarlem won in 4' min. 34 sec.; 2 was Zian in 4 min. 43 see. en 3 D.W.R. in 4 min. 45 sec. R.D.Z. won bij de dames de estafette 5 maal 50 meter in 2 min. 48 sec. met een flinken voorsprong op de Meeuwen (echter gedisqualificeerd) en A.D.Z. Daardoor werd Zian derde, D.W.R. vierde en Haar lem vijfde. De Waterratten is m den lande ook be- kend geworden door polospel, zoodat wed strijden niet mochten ontbreken on het programma. Het bestuur was er in geslaagd voor de damesploeg een Nederlandsch ze vental samengesteld te zien, dat vooral in de eerste helft goed spel vertoonde. Daardoor werd een 10 voorsprong be haald. door toedoen van mej. Noordanus, die gebruik maakte van een fout van de doelverdedigster van D.W.R. Na de hervat- ting was de Haarlemsche cliub beter op dreef, doch mej. Gré Zieren kon eerst doel punten, toen zij numeriek in de meerder heid was. De uitslag was 1—1. Voor de competitie werd tenslotte ge speeld de heerenwedstrijd D.W.R.R.Z.C., WIELRENNEN DUYNS DE SNELSTE IN BADHOEVE DORP. Op de Olympiabaan te •Badhoeyedorp werden wedstrijden gehouden, die niet ten volle slaagden, zoowel tengevolge van de vele valpartijen als de ietwat slaope leiding In de finale sprint boekte de Haarlemmer P Duyn? een succes, omdat Bijster op hel apnèl ontbrak. Niettemin was de kamp tus schen hem, Floor en Kropman het aanzien waard. Vooral Floor reed een technische rit. In de achtervolging speelde Verdonk het klaar om den Brassard voor de derde maal te veroveren. Hij sloeg den Haarlem mer Portegies met 50 M. In een ploegach tervolging toonden de Amsterdammers J domen en W. v. d. Vliet hun kunnen; zij haalden de Hagenaars Romijn en Dijs bin nen 10 ronden in. P. Peters won den klassement-wedstrijd op overtuigende wijze. Een koppelwedstrijd moest na 20 K.M. gestaakt worden. De uitslagen waren: Sprint: finale: 1. P. Duyns 13 sec.. 2, A. Floor. 3. Ch. Kropman. Achtervolging 4 K.M.: 1. Verdonk, 2. C. Portegies, tijd 5 min. 26 sec. Ploegachter volging: 1. Oomen-v. d. Vliet, 2. Romijn- Dijs na 9 ronden ingehaald in 2 min. 14.4 sec. Klassementwedstrijd 8 K.M.: 1. P. Pe ters, 12 min. 12.1 sec.; 2. J. Persoon, 3. F. v. d.'Bos. Koppelwedstrijd op het oogehblik van staken, na 20 K.M.: 1. J. Persoon-v. d. Bos 8 pnt., tijd 28 min. 20.4 sec., 2. J. Mar kus-A. Floor. 6 pnt., 3. J. Oomen-J. B. Floor 4 pnt. AGENDA MAANDAG^ AUGUSTUS. Circus Saltarino. Kinderhuissingel. 2 cn 7.30 uur. Frans Halsmuseum: kamermuziek. 2.30 u. Luxor Theater „Operette". 2.30, 6.30 en 8.45 u. Toegang alle ]eeftijden. Rembrandt Theater: „Dans met den keizer". 2.30, 6.30 en 8 45 uur. Toegang 18 jaar. Palace: „De trouwelooze Eckehart". 2. 6.30 en 8.45 uur. Toegang alle leeftijden. Frans Hals Theater: „Gasparone". 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Toegang alle leeftijden. Moviac: „AsSchepoester", 2, 4, 7 en 9 uur. DINSDAG 4 AUGUSTUS. Circus Saltarino, Kinderhuissingel. 2 en 7.30 uur. Groote Kerk: Orgelbespeling. 89 uur. Bioscopen: Middag- en avondvoorstellingen. welke een verdiende 41 zege voor de uit Haarlemmers opleverde. Op een hoog peil stond de strijd niet. Spoedig bezorgde Jan Kollerie D.W.R. de leiding, toen hij den bal uit de handen van den doelverdediger in het net werkte. Tot rust gihg het spel gelijk op. Kollerie vergrootte den voor- Eróng, waarna Niezen tegenscoorde. De larlemmers werden sterker en Van de Bogaerde drukte het overwicht in twee doelpunten uit (41). Na afloop reikte de heer G. Voogd, voor zitter van de jubileerende club de prijzen 0N0MUH0C W J» Vl'lilW-M'1% rytRIKtWHB MAiïtCHVHi™ tiet ingeschreven o. 6 drag van ruim is verdeeld over ongeveer 450.000 VERZEKERDEN. Dit beteekent, dat ten minste ééN UWER BUREN heeft ingezien zijn be lang bij het groote ge heel te moeten voegen. Groenendaabtournooi. J. Holst en W. Vië*or winnen dc enkelspelen. Het was voor wedstrijdleider Plak wel een te leurstelling. dat zijn lubileum-tournooi Zondag middag, toen nog slechts enkele partijen ge speeld moesten worden, moest worden afgebro ken. HU was er in geslaagd den achterstand van den eersten dag geheel in te loopen en het liet zich aanzien, dat nog voor het etensuur de prijo uitreiking zou zijn geschied toen gestopt moes' worden Om half zes werd besloten de afgebro ken eindstrijden Gemengd dubbelspel A en Dames enkelspel B en de eindstrijden Heere- dubbelspel A en B en Dames dubbelspel B ui' te stellen tot a s. Zondag. 9 Augustus, des mid dags 2 uur en dan belangstellenden zonder be taling tot de wedstrijden toe te laten. Inmiddels kan reeds nu vastgesteld worden, dat het Groenendaal-tournooi zijn goede repu tatie heeft gehandhaafd en ook voor dit tournooi is een stijgende belangstelling. Door vele inschrij vingen van buiten Haarlem gaat ook het spel peil omhoog waardoor deze wedstrijden ook meer belangstelling gaan trekken. Enkele nummers werden reeds tot een beslis sing gebracht. Het Heeren enkelspel A bracht een overwinning voor J. Holst wiens verdedi ging in den eindstrijd te sterk bleek voor den meer aanvallend spelenden Sitsen. In den halven eindstrijd had Holst het moeilijk gehad tegen L. Krijt, die een goed tournooi heeft gespeeld en nog in twee eindstrijden moet uitkomen. Het Dames enkelspel werd gewonnen door mei Hermsen van V.V.G.A., een Jeugdige speelster, met veel aanleg en scherp aanvallend spel. De overwinningen bp mej. Kruizinga in den halveri eindstrijd en op mej. Blikslager in den eind strijd waren volkomen verdiend. In het Heeren dubbelspel A kwamen Krijt en Busselman en J, Holst en J. Bijlmer in den eind strijd die tot a.s. Zondag werd uitgesteld. Vooral de prestaties van Krijt en Busselman dienen ver melding. In het Gemengd dubbelspel wonnen mej. J. Goetlng en Mr. J. Dolleman de eerste set van mej. Hermsen en Krijt maar in de 2e set volgde onderbreking en uitstel. Het B-tournooi bracht goed spel van W. Viëtor die via J. ten Have. Van Meegeren en J. Hout man den eersten prijs won. Successen van jeug dige spelers zijn dubbel welkom! Ook de eindstrijd dames enkelspel B tusschen mej. K. Mos en mej. T. Goeting moest worden afgebroken, terwijl de eindstrijd dames dubbel spel (mej. K. Mos en mevr. van Eckelt tegen mevr. A. ten Have en mej. E. Renses) evenals de eindstrijd Heeren dubbelspel B (T. ten Have en Koopmans—Van Meegeren en Houtman) werd uitgesteld. A Het Gemengd dubbelspel B kon nog Juist den afgespeeld en bracht een overwinning voor den heer en -mevr. Van Meegeren. Belangrijke krachtmetingen in het Stadion. Nauwelijks acht dagen na de Duitsche en Nederlandsche kampioenschappen, is Zon dag in het Olympische stadion te Berlijn een krachtmeting gehouden tusschen ver schillende onzer beste athleien en kampioe nen en die van Duitschland. waarbij bo vendien nog prominente athleten uit Italië, Hongarije, Finland en Zweden aanwezig waren. ,T Deze krachtmeting is voor de Nederland sche athleten lang niet slecht uitgevallen In de 4 maal 100 meter estafette toonden zij zich absoluut meester van het terrein. Hiermede werd het vrij zwaar bezette pro gramma aangevangen. De overtuigende overwinning, welke hierbij behaald werd door de Trekvogels-ploeg bestaande uit de athleten Grijseels, Blok. Van Osta en Osen darp, was ongetwijfeld met de niet minder fraaie overwinning van Osendarp op de 100 meter het hoogtepunt van dezen middag. Op de 100 meter liepen in de eerste serie Osendarp, Grijseels, de Duitschers Licha en Duetz, alsmede de Hongaar Gyennes. Het werd een overtuigende Nederlandsch? over winning. waarbij Osendarp in 10.8 sec. als eerste aankwam met Grijseels in 10.9 sec.-op de tweede plaats. In de tweede serie startte van Osta. Deze moest zijn meerdere erkennen in den Duit- schen kampioen Mellerowicz. Ook de tweede plaats ontging hem, daar de Italiaan Tito met denzelfden tijd van 11 sec., iets eerder de eindstreep passeerde. In de finale hac Osendarp het meeste te duchten van den Duitschen kampioen Mellerovicz, die ken nelijk alles op alles zette om thans onzen landgenoot te slaan. Hier is hij evenwel niet in geslaagd. Het werd een spannende race. waarin de Duitschers aanvankelijk een klei nen voorsprong had weten te verkrijgen, dank zij een iets beteren start. Osendarp bleek evenwel in staat het. verloren terrein terug te winnen om met denzelfden tijd als de Duitscher in 10,8 sec. als eerste over de eindstreep te komen. Van Osta en Grijseels eindigden in deze finale beiden met 11 sec. op de vierde en vijfde plaats. Op de 200 meter nam de Duitsche kam pioen op Osendarp revanche. Het werd een overtuigende overwinning van den Duit scher in 21,5 sec., waarbij Osendarp ein digde op de tweede plaats met 0,4 verschil en Van Osta op zijn hielen. Blok trof het niet gelukkig, dat hij op de 400 meter de buitenbaan had. Aanvankelijk had hij dank zij een goeden start de leiding. Bij het ingaan van de laatste 100 meter bleek hij evenwel aan het einde van zijn krachten, waardoor hij op de zesde plaats eindigde. Voor de overige athleten. die ge meend hadden op de 3000 meter te kunnen uitkomen, was het jammer, dat hiervan niets kon komen. Het programma vermeld de een 1500 meterloop. welke na een span- nenden strijd een fraaie overwinning ople verde voor den JDuitschen Seidenshnur voor den Zweed Ahften in 3 min. 51,4 sec. Onze landgenooten plaatsten zich nog niet bii de eerste 8 aankomenden. De belangstelling voor deze internatio nale ontmoeting was bijzonder groot. Ruim 50.000 jjersonen woonden deze wedstrijden bij, waaronder vele duizenden Nederlan ders, die reeds geruimen tijd in Berlijn wer ken en deze gelegenheid gaarne aangrepen om de verrichtingen van onze landgenooten in dit internationale tournooi te volgen. Het geroep van „Hup Holland" vulde herhaal delijk het stadion als sprekend bewijs met welk een belangstelling de verrichtingen onzer athleten werden gevolgd. Onder de eeregasten bevonden zich de persoonlijke oers- en sportreferent van den Rijkscom missaris, dr. Herman Harster, alsmede de •"ijksgevolmachtigde voor de sport, de heer H. van Groningen a Stuling en de voor zitter van de Nederlandsche athletiek Unie. de heer G. E. v. d. Werft Jr. Groot was ook de belangstelling voor de verrichtingen der athjeten op de 10.000 meter. Het werd een spannende strijd tus schen den Italiaan Beviacqua en den Hon gaar Szilagyi. welke in het voordeel van Jen kleinen Italiaan tegenover den veel grooteren Hongaar werd beslist. Opmerke lijk was hierbij., de formidabele eindspurt van den Italiaan, welke het geheele stadion in een laaiend enthousiasme deed losbarsten. Wedstrijden te Amsterdam. Spannend duel tusschen De Roode cn We?nink. Ten spijt van de afwezigheid van enkele uitblinkers, die in Berlijn aan den start verschenen, brachten de wedstrijden, welke „Ajax" te Amsterdam organiseerde, toch verscheidene goede en spannende nummers Wil van Beveren bood Spree op de 100 M kranig partij, had zelfs langen tijd de lei ding, doch moest op de laatste meter het onderspit delven voor den Hagenaar, die over een krachtiger eindsprint bleek te be schikken. Weenink en De Roode leverden een fraai gevecht op de 1500 M. De Haarlemmer voerde het tempo hoog op teneinde Wee nink van zich af te kunnen schudden. De Suomi-man bleef uitstekend volgen en waagde zelfs in de laatste bocht een magni- fieken aanval welke van De Roode alles eischte. Naast elkander gingen zij op den eindstreep af, het was een buitengewoon spannende finish waarbij De Roode slechts met borstbreedte vóór bleef. W. v. Gog werd.4e op de 800 M., tijd 2 min. 3.4 sec. J. Hermans bezette op het nummer 1500 M. voor b-klasse de 2e plaats, tijd 4 min. 25.8, L. Brouwer werd no. 3 bij het verspringen met 6.32 en het koppel D Jordens en J Walgien werd 2e in de 4 K.M. koppelraces achter Meyer en Walter van de \fclewjjckers; no. 3 was A.A.C., tijd van het Haarlem-koppel 11 min. 40.1. WATERPOLO Beslissingswedstrijd tusschen H.P.C. en U.Z.C. De beide ploegen van de H.P.C. en de U.Z.C. hebben elkaar zoowel thuis ais in een uitwedstrijd bestreden en de uitslagen mogen wel zeer onverwacht worden ge noemd. In Groenendaal leed de H.P.C. de nederlaag, terwijl juist in Utrecht, waar de U.Z.C. zoo zeer gewend is, de Heemstede naren de overwinning behaalden. De H.P.C. had in haar thuiswedstrijd Stammes voor Kloots opgesteld, die op me disch advies niet aan den start mocht ver schijnen. Hierdoor speelde Braam op de middenvoorplaats met De Geest op den vleugel. Voor de rust konden beide partijen het doel niet vinden, doch na de hervatting kwam er meer leven in de brouwerij, voor al toen Leyenaar het water moest verlaten. Middenvoor Memelink schoot den hem toe gewezen strafworp keihard in, maar keeper Vrught stompte op fabelachtige wijze den bal uit het doel. Bij de hierna volgende doelworsteling werd de U.Z.C.-er Nebbe- ling wegens verzwemmen uit het water ge zonden. Hierdoor kwamen beide partijen wederom op gelijken voet. Door het slechte glaatsen in de H.P.C.-achterhoede, die door et uitvallen van Leyenaar zeer verzwakt was, kreeg de voorhoede niet voldoende kansen en de U.Z.C. kon een beter spel ontplooien. Toen Stammes in duel kwam net Memelink, zag deze kans om het leder net zijn voet op te lichten en met een back- ïana den bal ir. het H.P.C doel te werken 0—1). In den returnweasirüd van Zondagnudda ïad de H.P.C. inplaats van Stammes thans Ildering in haar gelederen en wel op de midden voorplaats, met Braam als ach ter peier: Met De Geest als vleugelspeler men ditmaal wel een geheel ander team te water. Het zelfvertrouwen, waaraan het Zaterdag ontbrak, was geheel teruggekeerd. Opnieuw ging de rust met blanken stand in. Ook nu weernam de U.Z.C. de leiding door een doelpunt "van In oer Mauer Doch toen in de laatste minuten- van het spel. heeft het H.P.C.-team zijn goeden naam weel- werkelijkheid gemaakt. Uit een strafworp maakte De Geest op onhoudbare wijze den stand gelyk, nadat het H.P.C.-doel op on verklaarbare wijze aan een doorboring was ontsnapt, toen Leyenaar opnieuw het water moest verlaten en de U.Z.C. uit de haar toe- gestanen worp op doel, het leder tegen den paal schoot. Toen ook Overhagen den kant kon opzoeken, kwamen beide partijen ook nu weer op gelijke sterkte. De U.Z.C.-ers meenden reeds het kam pioenschap in den zak te hebben, toen De Geest in fel duel met de U.Z.C.'ers Bergers en Heetvel^, waarin keeper Flotman zich bovendien mengde, dat De Geest op sertsa- tioneele wijze den bal een ondeelbaar oogen- blik vrij kreeg en met een boogbal het leder in het U.Z.C.-doel deed verdwijnen. (12). De kans van U.Z.C. op het kampioenschap ging daardoor verloren. Gemeld kan nog worden, dat U.Z.C. tegen den uitslag heeft geprotesteerd. H.P.C. komt nu tegen het Y om het afdeelingskampioenkchap in een be slissingswedstrijd. HONKBAL Zevende zege van Haarlem Ondanks het niet medespelen van De Mon voor Haarlem Is bet het Haarlemsch negental gelukt om voor de zevende maal de overwinning op Amsterdam te behalen. Voor het grootste deel heeft de Haarlemsche ploeg deze overwinning te danken aan het rustige werpen van Schijve- naar, het prachtige veldwerk van linksvelder Voetelink en het uitstekende slaan van Oden- thal. Het Haarlemsche negental heeft over het alge meen genomen goed gespeeld. Slechts twee spe lers bleven beneden hun kunnen. Aanvoerder Pijnakker speelde op het tweede honk onwennig en Klooster liet enkele kansen verloren gaar. door te laat starten. Het E.D.O. binnenveld met Schijvenaar. Kr. Zondstra, Hofstra en Odenthal voldeed goed. terwijl Voetelink en Mulder, mede als slagmenschen hun plaats waard waren Mulder was met slaan ongelukkig en werd op vier ver schillende plaatsen in het veld uitgevangen. Achtervanger Geurts ten slotte heeft seen fou ten gemaakt en bezorgde eenmaal Rotgans eer nul door een moeilijken vangkans vallende te be- Aanvankelijk zag het er niet naar uit. dat de Haarlemmers de overwinning zouden behalen. In de eerste vier innings konder. geen honksla- €en gegeven worden. Negen van de 12 nullen werden door vangballen gemaakt en Blomvliet noteerde drie maal drie slag. Slechts Schijvenaar kwam door een fout van Pronk op het eerste honk. De Haarlemmers speelden in de eerste twee beurten ook goed. Ondanks twee honksla gen van Ter Heide en Meenhorst kwam geen enkele Amsterdammer binnen. In de derde in nings echter namen Blomvliet en zijn mannet dooi een honkslag van Beumer en gemlsten vang- bal van Klooster en Pijnakker een 2—0 voor sprong. Door een misgooi van Pijnakker en een honkslag van Pronk werd het 3—0 ln de vierde beurt, terwijl door een tweehonkslag van Wepp- ner en een oppofferingsslag van Alders In de vijfde Innings de stand op 40 voor Amsterdam kwam. In de gelijkmakende vijfde innings kwam ook Haarlem los. Odenthal gaf den eersten honkslag Klooster bereikte, goed door Odenthal gesteund, veilig het eerste honk en Geurts sloeg een bal in het middenveld, die door Weppner gemist werd Odenthal scoorde hierop het eerste punt. Toen Hofstra daarna een slag gaf. kon Klooster, danx zij een goede sliding op de thuisplaat den stand op 2—4 brengen Op een slag van Schijvenaa' die veikeerd door Meenhorst behandeld werd. kwam Geurts als derde Haarlemmer over de thuisplaat. In de zevende innings, toen Hofstra reeds door Rotgans uitgevangen was en Pijnak ker op zijn stootslag eveneens een nul had ge kregen, bereikte Schijvenaar op een stootslag veilig het eerste honk. Voetelink sloeg daarna den bal voor twee honken, waardoor het tweed.-1 en derde kussen bezet raakten. Kr Zandstra sloeg daarna ook raak en Haarlem kreeg een 5—4 voorsprong. De Amsterdammers konden tn de rest van den wedstrijd op het werpen var, Schijvenaar niet meer slaan. Slechts Weppner kwam door een vrijen loop nog op de honken maar Voetelink maakte met een vangbal, zijn zesden in dezen wedstrijd, een einde aan den wedstrijd De werpersprestaties waren: Blomvliet: 6x3 slag, 0x4 wijd en 6 h.s. tegen. Schijvenaar 10x3 slag, 4x4 wijd en 5 h.s. tegen. De Amsterdam mers benutten 14 vangkansen, Haarlem 8 Am sterdam 5 fouten. Haarlem 6. Het scoreverloop was: Amsterdam: 002110000 4 Haarlem: 00003020- 5 Uitslagen competitiewedstrijden. Ov. klasse: A.F.C.—D.O.S. 16—12, E.D.O. 2— Hilversum 23—2. Tweede klasse A: H.C.K. 2- Ajax 2 V.V.G.A. 2—H.H.C. 3 6—2. T.Y.B.I H.H.C. 2 10—9. 3de klasse Haarlem: Schoten Sp. Vogels 22—10, T.H.B. 2—H.F.C. H&arlem 3 13—23. E.D.O. 5—Schoten 3 7—5. H.F.C. Haarlem Zandvoortm 14—28. H.H.C. 5—H.F.C. Haar lem 1 3—36, E.D.O. 3—R.C.H. 3 29—4, Havenm.- H.F.C. Haarlem 2 17—17, Kennemerl. 1—H.H.C. 4 4—18, R C.H. 3—H.F.C. Haarlem 1 6—22, E.D.O. 3 —Beverwijk 1 21—4, H.H.C. 4—E.D.O. 5 32—6. Blauw Wit wint eigen beker. Het jaarlijksche honkbaltournool van Blauw Wit. dat ditmaal ter eere van het 20-jarig bestaan van de honkbalaldeeling van Blauw Wit een feestelijk karakter had. heeft voor de jubilarissen een gunstig verloop gehad. Wilders en zijn man nen gaven hun club het mooiste geschenk voor het jubileum, de overwinning en den beker ;n het tournooi. -Reeds in de eerste ronde dedeti zich ln dit tournooi een aantal verrassingen voor. De beker- houdster Haarlem werd reeds In den eersten wedstrijd door E.D.O. uitgeschakeld. De Mon maakte een tweetal fouten, die aan de E.D.O.- naren drie punten opleverden. Een tweede sen satie was de nederlaag van Schoten tegen H.C.K. Lindeman c.s. bleven Schoten met 1—0 de baas. Lindeman gaf den Schotenaren weinig gelegen heid tot slaan, terwijl H.C.K. door een tweeta: slagen van Otten en Wartena een run scoorde. H.H.C. schakelde Ajax met een 1—0 overwinning uit,/terwijl Blauw Wit V.V.G.A. met 8—0 naar huis stuurde. In de tweede ronde kwamen H.H.C. en E.D.O. tegenover elkaar. Met Hofstra op de plaat scoo;- de H.H.C. twee runs ,toen echter daarna SchU venaar het werpen, overnam, was het met de rood-witten gedaan. Pijnakker wierp goed, maar ondervond te weinig steun van zijn velders. Dooi" een inzinking in de H.C.K.-aanval met Lindeman en Huges won Blauw Wit met 53. zoodat E.D.O. en Blauw Wit de finale speelden. Ook nu weer wierp Schijvenaar. Voor den vierden wedstrijd binnen 24 uur deed hij het niet slecht, maar toch moest hij het tegen Wildere afleggen. Had van Esch niet ln de zesde innings een leelijke fout gemaakt, dan was de stand 2—0 geweest. Door de bovengenoemde fout kwam de score op 40 De score in de laatste innings was: E. D. O.: 0 0 0 0 0 0 0 0, Blauw Wit: 100030- 4 CRICKET P.W.ROOD EN WIT. Rood en Wit speelde in Enschede een twee- .aagsehen wedstrijd en verloor met vijf wickets op 'de eerste innings De Haarlemmers trokken Zaterdag naar de wickets en scoor den 138 runs, waarvan J J de la Mar 18, Th A. van Baasbank 52. P Ligtenstein 17. J L Sanders 13. J. Visser bowlde 0-33. N Leeftink 3-31, dr. M Jansen 5-37 en H C. W Schnit- ger 2-16 De thuisclub slaagde er in het totaal te passeeren en op 166 hadden allen een beurt gehad. Dit totaal was vooral te danken aan het openingspaar J V'sser (74) en J. Buma (33) P. C. Hagenaar bowlde 3-32, L. J. Sod- derland 7-55 P Ligtenstein 2-39 en J. H. Nij- huis 0-15- Rood en Wit had eventueel een kans op de tweede innings te winnen, maar de ploeg scoorde 80 runs, waarvan Van Baasbank 42 N Leeftink bowlde 3-32 dr. M Jansen 6-30 en J Visser 1-8 P W. had 53 runs noodig om te winnen en voor het verlies van vijf wickets werden deze runs gemaakt. Dr. M. Jansen en H Schnit- ger 14 n. u Hagenaar bowlde 2-17, en L J Sodderland 2-32. QUICK (N.)—HAARLEM. In Nijmegen won Quick met 4 runs op de eerste innings van Haarlem. Haarlem scoor de in de eerste innings 92 runs. waarvan H. Boeree 16, A. Kleefstra 29 en P. van Tig- gelen 21. Voor Quick bowlde Burki 3 voor 37 en Tigee 4 voor 29. Daarna maakte Quick 96 voor 6 runs, waarna gesloten werd, van F. Veugelers 15, R. de Vries 15, H. Burki 22, H. Engelsman 21 niet uit en M. de Reuver 19. W. Peschar bowlde 2 voor 25 A. van den Bergh 2 voor 38 en P. van Tiggelen 0 voor "8. P. W. COMB.—ROOD Efc WIT COMB. Rood en Wit verloor de toss, moest eerst batten i maakte 236 runs voor 8 wickets. Het leeuwen aandeel hierin had Hackenltz, die een brlllante 85 bij elkaar sloeg. Vooral de zes over extra cover was meesterlijk. De Haarlemsche gast op dezen dag Neus de Ooyevaer maakte 45 not out. hij rekende op z'n bekende manier ook met de bowlers af. De zes van Frenl was vlot. Schnitger bowlde 16 overs met als resultaat 3 wickets voor 44 runs. Deutz Ebeling 2 voor 52. Verbeek 2 voor 52. Nordbeek 1 voor 19. Bij P. W. maakte Ver beek een dergelijke 26. Schnitger een harde 54 echter ontsierd door een makkelijke vangkans. Eshuis een zeer snelle elf. Op 130 hadden onze bowlers met de batsmen van P W. afgerekend. Meeuwenoord bowlde 3 voor 36. Klein de Groot 4 voor 48 en Berendsen 2 voor 5 Het fielden in deze wedstrijd speciaal was goed. L. C. C.C. V. H. ln Leiden eindigde in een draw. C.V.H. scoorde in de eerste in nings 92 runs, waarvan Zeeuw 18, Roodt 20, Krom 10, Jacob 15. Bowlingcijfers: Harmsen 1-12, T. Kantebeen 1-7, R. van Es 3-28, A. van Es 5-38. L. C. C. scoorde 92 runs voor 5 (tijd) waarvan Harmsen 13, Hagenaar 16, P. Kan tebeen 10. Zeeuwe bowlde 2-26 en Rood" 2-11. Rood en Wit 2S. C. H. C. 2. Deze wedstrijd is geëindigd in een draw. Rood en Wit 119 runs. S.C.H.C. 20 runs voor het verlies van 4 wickets. Gestopt. Rood en Wit 3Rio. Deze wedstrijd is geëindgid in een draw. Rood en Wit 128 runs, waarvan W. Heybroek 10. H. J. Everard 33, C. de Wijs 41, R. Thesen Ender 11, H. Thon 12. Bowlingcijfers Rio: J. Schir- mer 5 voor 38; 0. van Gemen 1 voor 31: H Weverink 4 voor 48. Rio scoorde voor het verlies van 4 wickets 73 runs, waarna ge stopt werd. D. van Gemen 50 niet uit. A. Vos 11, ir. F. Thiel bowlde 2 voor 25 L Moljjn 1 voor 21. J. Berendsen 1 voor 7. C. V. H. 2V. R. A. 3. (Jewonnen door V.R.A. 3 met 118 runs op de eerste innings. VJt.A. scoorde 193 runs, waarvan p. Kluy- ver 20, E. Smit Sibbinga 29, A. Lobry de Bruyn 40, H. Ruinigen 20. J. Bastiaanen bowlde 3-65, C. Feitz 6-59 en J. Th. Kuenen 1-33. C.V.H. scoorde in de eerste innings 7; runs, waarvan C. Feitz 15, J. Th. Kuenen 12 Machielsen 11 en J. Feitz 11. P. Kluyver bowlde 3-29, A. Lobry de Bruyn 1-16, C. C. Severijn 4-15 cn J. Th. Thesing Endet 1-3. In de tweede innings van C.V.H. 3 werd bij den stand 4 voor 0 wickets gestopt Tentoonstelling „Hulpwerk beeldende kunst" te Amsterdam geopend. Een belangwekkende expositie, die groote belangstelling trekt. Zondagmiddag om vijf uur werd in het Rijksmuseum de tentoonstelling „Hulpwerk beeldende kunsten" geopend, welke werd georganiseerd door net departement van volksvoorlichting en kusten, en den Neder- landschen volksdienst, in samenwerking met de Nederlandsche kultuurkamer. De landelijke leider van den volksdienst, de heer F. W. van Vloten, heette de vele aanwezigen welkom. Vervolgens ging spr. even in op de sa menwerking van N'.V.D. en N.K-K. en op de noodzakelijkheid daarvan. Hii wees er op, hoe de afdeeling „Hulpwerk beeldende kunst" een blijvende instelling van den N.V.D. wordt, omdat ook de kunstenaar bij kan dragen tot de gezondmaking van ons volk en anderzijds ae steun van dat volk voor hem onontbeerlijk is. Uitgebreider over dit punt sprak de leider van het gilde beeldende kunsten, bouwkunst en kunst ambacht, de schilder Jan Bakker, dien spr. hier voorstelde. Deze verheugde zich over het feit, dat de N.K.K. amper een half jaar na haar instelling reeds kan medewerken aan een tentoonstelling van een omvang, als deze heeft. Zoo groot was het aantal inzendingen, dat men een selectie heeft moeten toe- passep. Desondanks konden niet alle doe ken worden opgehangen. Na den verkoop van het huidige getal, ruim 900. die in een kleine 20 zalen zijn geplaatst, zullen ook de andere werken aan het publiek worden getoond. Spr. zag deze expositie als een welspre kend bewijs, dat de Nederlandsche kuituur kamer, hier althans, wat het gilde voor beeldende kunsten, bouwkunst en kunst ambacht betreft, metterdaad de economi sche en sociale belangen van de kunste naars behartigt, waarbij spr. dankbaar de samenwerking met den N.V.D. gedacht. In „hulpwerk beeldende kunst" is de kunstenaar, die dezen naam inderdaad ver- W.n Hoofdredacteur, j V Baudewyns. Haar- l«-m Plaatsvervangend Hoofdredacteur: F. C. X5rrJts. Haarlem (afw Chef van Dienst en Stad: S R Kuiper Haarlem Spori en Stad A Over- meer. Heemstede. Buitenland; J. C. van dr-r Laas Heemstede Haagsch Redacteur B. Korsten Den Haag Binnenland J A Steen Jr., Zandvoort. Nieuws- en reportage voor Velsen en amgevlng: J. J E van Baarsel, IJmulden Adver tenties D. A. J. Spek, Haarlem (afwezig). Na de bezetting van Kostoi wonten ae gevangen genomen bolsjewisten naar een snel geïmproviseerde verzamelplaats gebracht. (Hoffmann-Stapf-p.k. Grimm-Kastein-Pax Holland-c) De Haarlemsche Zwem- en Poloclub .J)e Waterratten" organiseerde Zondag Nationale Zwemwedstrijden ter gelegenheid van haar 20-jarlg bestaan. Start voor de 400 meter borsterawl heeren, van rechts naar links: P. Heiligers, A. H. Sipkema en H. Smits. (Foto Stevens) VRAAGT TOEZENDING VAN iRATIS BROCHURES OMTRENT :i Nederlandsch Arbeidsfront i' Hoo'tsir iaf -Lmstctdam (Z.j DE DISTRIBUTIEBONNEN Artikel Aardappelen Bon 39A -huil Bloem 343 t/m 34»> Boter 38 2-35, 2-3 3-35, 3-36 4-36 Boter Beier Boter Brand st. 01 t/m 05 BV Bi'andst, 01. 02 KF Brood 39A Brood 39B Choeolade Cigaretteu CJgaretten amarillos lienhcidszeep Eenheidszeep Gort Havermout Jam Kaas 347 t/m Kofficsur. Maïzena -Meel (gem.) Melk 36 t/m 39A Melk 36 t/m 39B Petroleum 01 Peulvr. 340 Rijst 4-33, 4-34 Scheerzeep U Servies 1-30 t/m 1-32 Servies 2-30 t/m Servies 3-30 t/m Kaart Hoeveelh. Lm Aard l'/t kg. 8 Aug. Besch. 7 5 gr. S Aug. Algem. 100 gr. 8 Aug. Bot/Vet 125 gr. 7 Aug. Reserve 125 gr. 12 Sept. Reserve 125 gr. 12 Sept. Reserve 125 gr. 12 Sept. Brandst. 1 eenh. 31 Deo. Brandst. 1 eenh. 30 April '43 400 gr. 8 Aug. 39A 38A 39 A 335 338 342 Brood Brood Versn. Tabak Sig. Tabak Alg. 28 Zeep 2S Algem. Algem. Algem. Algem. Algem. Algem. Algem. Melk Melk Petr. Algem. Reserve Textiel 50 gr. 100 gr. 20 st. 10 st. 10 8t. 8 Aug. 8 Aug. 8 Aug. 8 Aug. 8 Aug. a 75 gr. 15 Aug. i 75 gr. 15 Aug. 125 gr. 8 Aug. - j0 gr. 500 gr. 100 gr. 250 gr. 100 gr. 125 gr. 3'/3 L. iVi L. 8 Aug. 8 Aug. 8 Aug. 5 Sept. '8 Aug. 8 Aug. 8 Aug. 8 Aug. 2 L. 22 Aug. 250 gr. 8 Aug. 250 gr. 8 Aug. 50 gr. 81 Aug. Servies 4-30 t/m Reserve 1 pnt. 8 Aug. Reserve 1 pnt. 8 Aug. 3-32 Reserve 1 pnt. 8 Aug. Sigaren Suikerwerk Suiker Tabak Toiletzeep Vermicelli Vleesch Vleesch Waschpeeder Waschpocdcr 4-32 39A 38, 39 337 39A L 352 39A 39B 336 Reserve Tabak Versn. Algem. Tabak Toiletz. Algem. Vleesch Vleesch Algem. Zeep 1 pnt. 5 st. 100 gr. 1 kg. 25 gr. 75 gr. 100 gr. 100 gr. 50 gr. 250 gr. 250 gr. 8 Aug. S Aug. 8 Aug. 8 Aug. 8 Aug. 15 Aug. 8 Aug. 8 Aug. S Aug. 15 Aug. 15 Aug. Uw RADIO defect? Bel op 14609 RADIO MOORS N.V. KRUISSTRAAT 38 VAN OUDS BEKEND dient, geborgen in zijn volk, daarom res sorteert dit ook onder den N.V.D. met deze tentoonstelling, die slechts de inleiding ie van vele. die zullen volgen, heeft de „be deeling" opgehouden. De kunstenaar is hiermede metterdaad vrij gemaakt. De snelheid en veelvuldigheid, waar mede'deze exposities elkaar zullen volgen, is afhankelijk van de mate, waarin de kunstenaars zich willen beijveren om zich in te zetten voor hun lot, dat zij thans zelf in handen hebben. Spr. drukte er zijn blijdschap over uit, dat, al is het ook niet de bedoeling ge weest, deze tentoonstelling als 'n overzicht van de Nederlandsche kunst te geven immers zij is de eerste plaats verkoopsten- toonstelling het gehalte der ingezonden werken haar tot 'n groot succes zal maken. Spr. sloot met den wensch, dat de kunste naars zullen blijven voortgaan in even rijke en goede$iate als thans het geval is, hun werken in te zenden, opdat zij den goeden naam, die Nederland ook op dit ge bied bezit, weten hoog te houden. Alvorens de heer Van Vloten hierop het sein gaf tot een rondgang door de vele za len, deelde hij nog mede, dat de N.V.D. en de N S.V. ieder voor f 50.000 op deze ten toonstelling zullen kbopen, terwijl ook het departement nog aankoopen zal doen. Een rondgang door de volgehangen zalen besloot dezen middag, waarbij men, naast de aandacht voor de schilders, ook de beeldhouwers kon bewonderen in hun werk. Reeds tijdens dezen eersten middag werd hier een vrij groot aantal werken van het bordje „verkocht" voorzien, zoodat men wel met eenige reden de verwachting mag uitspreken, dat ook in haar eigenlijke doel deze tentoonstelling een geslaagd fi guur zal maken. Uitreiking distributiebescheiden. Morgen de letter V, Voor de uitreiking van distributiebeschei den, welke thanS voor de geheele stad in d« Vleeschhal, ingang Groote Markt geschiedt, is het morgen Dinsdag de beurt aan de let ter V. RADIOPROGRAMMA DINSDAG 4 AUGUSTUS 1942. HILVERSUM I. 415.S M. 6.45 Gramofoonplaat 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 7.15 Koor- en marschmuriek (gr.). 7 45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B. N. O Nieuwsberichten en gesproken program ma uittreksel. 8.15 Politiek weekpraatje (opn.). 8.30 Aan de lichte kant (gr 9.15 Voor dc huis vrouw. 9.20 Rivieren zingen (gr.). 10.00 Kamer muziek (gr). 11.00 Vrouwenmozaiek. 11.20 Bertus van Dinteren en Zijn orkest. 12.00 Frans Wouter» en zijn orkest. 12.40 Almanak. 12.45 B. N. O. Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Melodisten en solist en gramofoonmuzlek 14.00 U!rechtsch Stedelijk Orkest, soliste en gramofoonmuziek 16.00 Ziekentroost en gewijde muziek (opn.). 16,30 Gramofoonmuziek. 16.45 Voor de Jeugd. 17.00 Plano en viool (gr.). 17.15 B. N. O. Nieuws-, zake lijke- en beursberichten. 17.30 Ensemble Willy Kok 19.15 Marschen (gr.). 18.30 Neerlands stem van het Oostfront. 18.45 B. N. O. Nleuwsoerlchten 18.55 B. N, O Gesproken binnenlandsch over zicht, 19.05 Reportage van het werk van de Direc tie van den landbouw. 19.30 Gerard van Krevelen en zijn orkest, soliste en planosoll. 20.30 Otto Hendriks en zijn orkest en gramofoonmuziek. Als intermezzi Mevrouw van Straten wil het naadje van de kous weten. 21.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 22.00 Wiener Bohème orkest (gr.). Vanaf 22.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio be schikken. 22.15 U raadt wat wij draaien (gr.), 22,45 Kleine klanken (gr.). 23.30—24.00 Uitnood!- ging ten dans (gr.). HILVERSUM II, 301.5 M. 6.458,15 Zie Hilversum I. 8.15 Orgelconcert (gr.). 8.45 Beethoven—Brahms (gr.). 10.00 Morgen wijding. 10 15 Semi populair programma (gr.). 11.00 Pianovoordracht. 11.30 Viool en plano. 12.00 Ensemble Rentmeester. 12.45 B. N. O. Nleuws- en zakelijke berichten. 13.00 Voor de rijpere jeugd van het platteland. 13.15 Fluit en plano. 14.00 Film, Operette, Opera! (gr.). 1,4.30 De Lichte Toets gevarieerd programma. 15.30 Voor de zie ken. 16.00 Piano, viool en cello. 16.55 Gramofoon plaat. 17.00 Reeks A.G.B.l.O. No. 4: Paddestoelen. 17.15 B.N O Nieuws-, zakelijke en beursberich ten. 17.30 Musette-orkest en solist. 18.00 Reportage: Van heinde en verre klinkt het nieuws. 18.J0 Salonorkest en orgelspel (gr.). 19.30 B. N. O. Nieuwsberichten. 19.40 B. N. O. Zeeuwsch praat- Je. 19.50 Spiegel van den dag. 20.00 B. N. O.: En- gelsche uitzending: „Holland and the economie reorganisation". Voor de Radio-Centrales: Lie deren (gr.). 20.15 Pianovoordracht. 20.45 Wie is Dr. Vllmmen, voordracht en luisterflitsen. 21 30 Kwar tetconcert (gr.). 21.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 22.00 B. N. O. Militair overzicht. 22.10 AvondwU* ding 22.15—24 00 Zie Hilversum I. Verduisteren van 21.28 tot 6.06 o. 5 Aug. zon op 6.05, onder 21.26 uur maan op 1.05, onder 16.07 uur 6 Aug. zon op ft07, ondef 21.24 uur maan op 134, onder 17.06 uur

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 2