HET GEHEIMZINNIGE SCHAAKSTUK DAMIAATJES FEUILLETON j STADSNIEUWS door FRANZ WENDELMXJTH Geautoriseerde Nederlandsche bewerking door B. L. VENZELAAR. 77 „Wie komt?".vroeg Homan verbaasds „Pstt—psst Toen Piet en het meisje verschrikt om hoogkeken, zagen ze het lachende gezicht van inspecteur Wildschut over het kopje jvan het duin. „Het spijt mij, dat ik u storen moet", zei Wildschut, „maar ik moet u vriendelijk ver zoeken, achter de duinen te ga'an, opdat de kerel geen achterdocht krijgt." „Welke kerel?" vroeg Homan hoofdschud dende. „Die met hondend duizend gulden naar (Amerika wil gaan, maar hij heeft de fout gemaakt, om de geweldige mannen van commissaris Peeters voor een schurkenbende -- te zien. Ze komen met een motorboot um het kostbare radium te halen, dat hij lier op Eyerland verborgen moet hebben, fom vlug achter het duin, de boot is al in het gezicht." I Homan en het meisje klauterden over het [duin en lieten zich aan de andere zijde naar* adem happende naast Wildschut in het izand vallen. „Waarom juist hier op Eyerland?" vroeg het meisje. „Omdat ik hier zijn boot gevonden heb, waarmee hij tusschen Texel en Vlieland heen en weer is gevaren. En in de boot lag nog zijn verrekijker. De boot is van vis- scher Schelfhout, die al weken geleden bij de politie melding gemaakt heeft, dat zijn 'ooot gestolen werd, maar de veldwachter geloofde, dat hij haar niet goed vastgemaakt had en zij weggedreven was rhet den itroom." „En heeft hy hier het radium verborgen? vroeg de jongeman. Wildschut knikte. „Ongetwijfeld, waar arïders? Maar u moet bedenken, één gram radium is een deinigheid en Eyerland is in verhouding ot die kleinigheid zeer groot. Hoe zouden wij dat moeten vinden, zelfs als we de ge- heele kust met een spade omgraven? In elk geval is het de beste methode, om den ban diet zelf zijn bergplaats te laten aanwijzen. Dat is korter en beter." Het jongemeisje liep enkele tientallen meters langs de duinen landinwaarts. Eens- Iklaps bleef ze staan en staarde met een izachten kreet op de lippen naar een bepaald punt van de duinhelling. Toen Homan jnieuwsgierig naderbij kwam, zag hii een meeuwennest.-Het dier zat er nog in, alsof het broedde, maar het kopje was levenloos opzij gezonken en -hing aan het kleine liohaam, alsof het er niet toe behoorde. „Ze is dood", zei Piet. „Bij het broeden is ze door den dood verrast geworden. Natuur lijkmoesten de jongen ook sterven." Leida Mulder schudde het hoofd en keek hem rnet een vreemden, blik aan. „Dat be grijp ik niet, want alleen gezonde meeuwen Broeden." „Misschien is ze aangeschoten, of heeft een roofvogel haar verwond." „Maar er is nergens een wonde aan het dier te zien en ook het nest is zonder bloed". Het geluid van de motorbooot was intus- Khen steeds nader gekomen en plotseling werd het stil. De motor was afgezet. Toen kwamen haastig twee gestalten over het duin geloopen. Yen, de kleine Chinees en inspecteur Wildschut. ,Doe me een plezier!" riep hij het jonee paar toe, „en ga samen een kwartiertje wandelen, verder naar binnen. Een paar honderd meters is genoeg. Wat er nu gebeu ren gaat, is naar mijn meening niet geschikt voor het oog en het gemoed van een jonge dame". .,Kom mee, mijnheer Pieman!" zei het meisje. „Hoewel het een misdadiger is, kan ik toch niet zien, dat hij geboeid en gevan gen genomen wordt." Zonder het antwoord van den jongeman if te "wachten rende ze als een haas door het mulle zand en langs den duinweg, tot ze aan de oogen van de politiemannen onttrok- ren was. „Hallo!" zei Piet Homan tot zichzelf.'1 ,Nu ligt het aan jezelf", en zoo snel als zijn Jeenen het veroorloofden, snelde hij weg, achter het meisje aan, tot ook zijn gestalte achter de duinen verdwenen was. De motorboot liep met knarsend geluid op het strand. Weyman sprong er als eerste uit met een geweldigen zwaai $n belandde precies op het droge zand. Trevor volgde cem slechts aarzelend. „Ben je bang!" riep Weyman spottend. Waarom aarzel je?" „Het kwam mij voor", zei de schurk zacht, „dat ik van de boot uit een paar menschen op het strand gezien heb". Hij keek zijn metgezel wantrouwend aan. „En wat zou dat? Het zullen een paar boeren geweest zijn, die meeuweneieren zocHten." Trevor deed besluiteloos enkele passen in de richting van de duinen. „Vooruit!" commandeerde Weyman. „Jij gaat voorop!" „Dat weet ik nog niet", zei Trevor aar zelend. „Er is hier iets niet in orde. Miin ;boot ligt omgekeerd op het strand en dat kan niet vanzelf gebeurd zijn. „Alle donders!" spoorde de ander hem aan, „ben jy een kerel ot een oud wijf? Wat moet er gebeurd zijn? Je boot is na tuurlijk door de golven omvergeworpen, of een visscher heeft 'm omgekeerd, om weg drijven te voorkomen. Als dat zoo doorgaat, aan keer ik op de plaats om en zie van de beele zaak af!" „Je hebt gelijk!" zei Trevor, maar de ;klank van zijn stem verried, dat hy nog ang niet overtuigd was, van de ongevaar- HIjKheid van het avontuur. „Hoe nu?" vroeg Weyman. „dezen kant (Slot volgt.) Circus Saltarino. Het Nederlandschecircus met den Ita- liaansch klinkenden naam, dat thans zijn tenten aan den Kinderhuissingel heeft op geslagen, had Zaterdagavond bij de openingvoorstelling niet te klagen over de belangstelling der Haarlemmers. De tent was tot de laatste plaats bezet en er zal wel niemand van de bezoekers geweëst zijn, die niet voldaan huiswaarts is gegaan. Want hoewel dit circus niet beschikt over leeu wen, tijgers, olifanten of andere uitheem- sche dieren, heeft men ook zonder de mede werking van deze een uitstekend program ma samengesteld, dat veel afwisseling biedt en dat geheel door Nederlandsche artisten wordt verzorgd. Daaronder bevindt zich een aantal dames en heeren, die bewonde renswaardige prestaties laten zien als gla diatoren en acrobaten en die ook verbazing wekkende toeren verrichten aan een- in den nok van het circus opgehangen scheepsan- ker. Het zijn niet alleen sterke, maar ook bijzonder evenwichtige menscnen, zooals bijv. de Brions demonstreerden tijdens hun balanceerkunsten op een ladder. Ook wat de paardendressuur betreft, valt er veel te genieten. Mr. Henri, een bekend hippoloog en auteur op het gebied der paardensport, geeft fraaie staaltjes van hoogeschool- rijkunqt te zien op den prachtigen Lippiz- zaner schimmel Favoriet en ook zijn num mers vrijheidsdressuur met Maximum en Minimum, Castor en Pollux, en den ponnyhengst Mikado mogen gezien worden. Een charmant nummer is dat, waarin mr. ,Henri-te-paard een bekoorlijke jongedame ten dans geleidt. Van geheel anderen aard is het optreden van een fakir, die met bloote voeten over spijkers wandelt en zich ook ruggelings op een spijkerbed neervleit, waarna hij een Eaar zware halters van 50 K.G., waaraan ovendien nog vijf personen hangen, te dragen krijgt. Dit experiment lijkt grieze lig, maar het verloopt volkomen bloedeloos. Er. is nog een ander nummer, waarbij men vaak den adem inhoudt. Een lieftallige jongedame verricht waarlijk bewonderens waardige toeren aan de trapeze, die ver uitgaan boven hetgeen men gewoonlijk op dit gebied te zien krijgt. Al ontbreken, zooals gezegd, de tijgers in dit programma, hun absentie wordt ruimschoots vergoed door het optreden van eenige huriner familieleden, n.l. een zestal fraaie katten, die tot groot vermaak van jong en oud over hekjes springen, ladders beklimmen om via een glijplank weer naar beneden te komen. Hun dresseur, de heer Goleman, heeft ook met een paar hondjes aardige resultaten bereikt, die eveneens de lachlust van het publiek opwekken. Maar het hardst is er gelachen om den clown Pipï, die, allerpotsierlijkst uitgedost, tus schen de verschillende nummers door het publiek ware lachkrampen bezorgt met zijn origineele grappenmakerijen. En we mogen ook vooral de zes Brox niet vergeten, de vermaarde accordeonvirtuozen, die zonder eenige moeite weten te bereiken, dat hun auditorium uit volle borst hun populaire liedjes meezingt en die bovendien vlotte stepdansen op klompen demonstreeren. Tot besluit van het programma mag het publiek zelf zijn rijkunsten demonstreeren op den ezel Bosco, een schrander dier, dat een zwak voor de dames heeft. Zij mogen op zijn rug een ritje door de manege maken, maar de leden van het sterke geslacht wijst Bosco pertinent af. Dat dus ook dit laatste num mer aanleiding tot groote vroolijkheid geeft, kan men zich voorstellen. SJ. KUIPER. M.U.L.O.-EXAMENS' HAARLEM. Geslaagd voor diploma A: R. C. Boxs, J. H. Blankwater, P. M. Klaverweiden, E. A. Roest, N. Loos, L. S. W. Boonders, J. Bakker. H. Scholten, H. M. van Asten, J Allard, A. Pes- man, J. E. Radsma, allen te Haarlem. S. J. Biesheuvel, Spaarndam, J. J. Verwer, Velsen, M. Heerooms, Zandvoort. Afgewezen 11 can didates EXAMENS HANDENARBEID HAARLEM. Geslaagd: G. Botter, J. R. v. d. Busken, L, H. Cornelisse, A. M. A. Wiideveld, L. C. van Teeseling, H. W. Swaneveld, allen te Amsterdam: W. van Vliet en M. E. Kingma, Bussum, E. van Leyden, Krommenie. EXAMENS HOOFDACTE HAARLEM. Geslaagd voor de geheele acte de dames J. M. Nijenhuis en A. Schamharst en de heer J. Vos. Geslaagd voor gedeelte A: mej. A. C. van der Lans en de heer C. Bol. Voor gedeelte B., mej. J. van Aken. Afgewezen twee candidaten. WIE HEEFT DEZE AANRIJDING GEZIEN? Vrijdagmorgen omstreeks kwart over acht heeft op het Soendaplein nabij het tramhuisje een aanrijding plaats gehad tusschen een wielrijdster en een driewielige motorbakfiets. Waarschijnlijk zijn eenige personen, die ter plaatse op de tram stonden te wachten, ge tuige geweest van dit ongeval. Daar zij reeds waren vertrokken, toen de politie kwam, worden deze getuigen verzocht, op het politie bureau in de Smedestraat te komen om in lichtingen te geven. Moet ik ook? „Neen, u moet niet, maar flinke kerels melden zich aan", zoo staat het op het nieuwe affiche van ons legioen. Het laat aan duide lijkheid niets te wenschen over. Het spreekt vanzelf, dat in ons legioen geen plaats is voor slappelingen en lafaards. In ons legioen, dat strijdt tegen het duivelsche bolsjewisme is1 uitsluitend plaats voor flinke kerels, die hun volk en land zoo lief hebben dat zij bereid zijn, als het moet, het hoogste offer te brengen. Moet ik ook Neen landgenoot, u moet niet, maar indien gij begrijpt waarom het gaat, indien gij den moed hebt een strijd op leven en dood te aanvaarden tegen de mach ten der duisternis die onze beschaving en cultuur bedreigen, meldt u dan aan bij het Vrijwilligerslegioen „Nederland", Koninginne gracht 22 te 's-Gravenhage. WE GAAN MEE MET DEN N.V.D..1 DE NEDERLANDSCHE VOLKSDIENST SCHAPEN IN DE WEIDE GESLACHT. Zaterdagmorgen vroeg zag een agent van politie, dat twee mannen ieder op hun rij wiel een zwaren zak vervoerden. De agent vertrouwde het zaakje niet en hield de mannen aan. Hij deed een goede vangst, want in iederen zak bevond zich een pas geslacht schaap! De mannen werden meege nomen naar het politiebureau, waar bleek dat men te doen had met een 29-jarigen grondwerker en een 21-jarigen expeditie knecht, die in een weiland aan den Oude- weg twee schapen hadden geslacht. Het vleesch werd in beslag genomen en de da ders kregen een proces-verbaal. HEEMSTEDE DAT LIEP NOG GOED AF. Zaterdagmiddag is de 47-jarige Haar lemmer W. F. v. K. van een rijdende tram gesprongen. Hij viel en kwam tusschen de wagens. Hij werd door den baanschuiver eenige meters meegesleurd. Wonder boven wonder kwam de man er af met een hoofd wond en een schaafwond aan zijn beenen. Na door een dokter verbonden te zijn kon hy per tram huiswaarts keeren. EERSTE PLECHTIGE H. MIS VAN PATER-RAPHAEL TEPE. Zondagmorgen droeg Pater Raphael Tepe in de parochiekerk van O. L. Vrouwe He melvaart zijn eerste plechtige H. Mis op. De neomist werd daarbij geassisteerd door den ZeerEerw. heer A. F. C. van Noort pastoor der parochie, als presbyter-assisjent prof. Molkenboer als diaken, pater Lecl&r Lucas Grollenberg als sub-diaken en pater Boneventura van Pampus als ceremomarus. allen van de orde der Dominicanen, waar toe ook de neomist behoort. Het parochiaal zengkoor voerde onder leiding van professor Vollaerts de Missa Eucharistica uit. De feestrede werd uitge sproken door pater Marius Tepe, neef van den neomist. Des middagscelebreerde de neomist een plechtig danklof. BLOEMENDAAL BURGERLIJKE STAD. Bevallen: M. A. F. Huijsser—Boiivy, d. J. A. M. de Vriesvan Asten, d. M. E. Rolvers Voorham, z, G. W. Nauta—van Schmid, z. E.' J. J. Laan—van der Lee, z. D. van Hiele— Geldof, d. Ondertrouwd: C. A. M. Thole en E. Wicher- link. Getrouwd- Ch. J. J. Jacques en M. E. Zenz. W. Wijc^eveld en E. E. Haas. Th. A. van Baas- bank en A, S. de Vletter. G. Kalkman en D„ M. Onneweer. W. H. B. Teunissen en A. J.' Lina. D. G. J. Kassenberg en E. L. Tennon. L. G. Postuma en B. C. Fiege. Overleden: A. H. von Wolzogen Kühr, 23 j. A. Vos, 64 j. T. Buitink, 69 j. W. de Bondt. 70 jaar, wed L. A. de Jager. PERSONALIA. Geslaagd te Utrecht voor het examen Fransch L. O. mej. A. Hazewinkel, Bloe- mendaal. LISSE A. C. NOORT. Onze plaatsgenoot, de heer A. C. Noort, die werkzaara^p geweest als administrateur- schoolbeheerder op het zendingsterreï van de Chr. Geref. zending te Mamasa op Ce lebes, is na gehouden onderzoek toegelaten als student aan de Theologische School der Chi\ Geref. Kerk te Apeldoorn. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Johanna Margaretha, <3. van M. G. v. d. Linden en A. M. Kopper!; Barabara Johan na Maria, d. van J. H. Langeveld en C. B. Heemskerk; Jan, zoon van P. Helmus en C. J. Schalk; Hendrikus Adrianus Bernardus, z, van P. F. Th. Dahlman en E. v. Dienst; Anna Maria, dochter van E. v. d. Meer en M. M. Hogervorst; Chrlstianus Jozef, z. van F. Th. v. Dijk en A. de Vos; Egbertje Catalina Wilhelmina, d. van E. C. Bakker en- E. de Jong; Rudolf, z. van .T. Zane- veld en N. Moolenaar. GEHUWD: J. Th. Stavenuter en C. C. M. Vreewijk; C. Hoogkamer en C. P. Geerlings. OVERLEDEN: Hendrik Por, echtgenoot van J. Pol, oud 78 jaar; Lyda Martina van der Aart, oud 3 jaar. Advertenties voor gebruikte goederen. Moeten naam en adres van aanbieder bevatten. De secretaris-generaal van het departe ment van Volksvoorlichting en Kunsten heeft bepaald, dat, in verband met de beschikking van den secretaris-generaal van het departe ment van Handel. Nijverheid en Scheepvaart, betreffende de prijzen van gebruikte goede ren, vanaf Zaterdag 8 Augustus alle adver tenties, waarin goederen te koop worden aan geboden. den prijs dier te koop aangeboden goederen per artikel, den naam alsmede het adres van den aanbieder moeten bevatten. Deze bepaling geldt zoowel voor nieuwe als gebruikte goederen van eiken aard. Uitgezonderd hiervan zijn de advertenties van bekende firma's die uitsluitend nieuwe artikelen te koop aanbieden. Voorts zijn hiervan uitgezonderd de adver tenties waarin gebruikte goederen, waarvoor een afzonderlijke prijsregeling geldt of wordt getroffen of goederen, welke een verzamel- of kunstwaarde bezitten, te koop worden aan geboden. In herinnering wordt gebracht, dat ge bruikte goederen mogen worden verkocht tegen ten hoogste den prijs, die, in aanmer king genomen den toestand, waarin het goed verkeert, in een redelijke verhouding staat tot den op het moment van den verkoop toe laatbaren prijs voor hetzelfde of soortgelijke goed. De voor gebruikte goederen berekenden prijs mag echter in geen geval meer dan 75 pet. bedragen van den in vorenstaande zin snede bedoelden prijs. Het Rijkscommissariaat maakt bekend De Rijkscommissaris voor het bezette Ne derlandsche gebied heefUop grond van par. 1 no. 6 zijner verordening no. 108'40 (vierde verordening over bijzondere bestuursrechte- 9|jke maatregelen) in verbinding met par. 1 zijner verordening no. 3'40 over de uitoefe ning der regeeringsbevoegdheden in Neder land, den hoofdcommissaris van politie te Utrecht, D. Schuitemaker, eervol ontslag ver leend uit zijn functie. 50.— schadeloosstelling voor ingeleverde rijwielen. •s-GRAVENHAGE, 1 Aug. Officieel wordt het volgende bekend gemaakt: De schade loosstelling voor een ingeleverd rijwiel, dat niet teruggegeven wordt of waarvoor geen ander rijwiel wordt verstrekt, bedraagt 50. Behalve deze schadeloosstelling krijgen personen, die door het leveren hun eenige rijwiel verloren hebben, zonder daarvoor 'n ander rijwiel in de plaats te krijgen, een formulier voor de aanschaffing van 'n nieuw rijwiel, voorzoover zij het volgende kunnen aantoonen. Ie. Dat zij voor de uitoefening van hun beroep onvoorwaardelijk een rijwiel noodig hebben: 2e. Dat zij op andere wijze niet aan een rijwiel weten te komen. Wie gen dergelijk formulier ontvangt en houder van een vetkaart is, wordt op verzoek bij de aanschafifng van het nieuwe rijwiel vrijgesteld van de betaling van het verschil tusschen de uitbetaalde schadeloosstelling en den prijs van een eenvoudig heerenrijwiel. Schadeloosstelling. aanschaffingsformulie ren en bonnen zullen worden uitbetaald en uitgereikt door den burgemeester, in wiens gemeente de inlevering is geschied. De be slissingen van de burgemeesters over ver zoeken tot het verstrekken van een aan schaffingsformulier en tot het uitreiken van een bon, zijn bindend. De burgemeesters zullen nadere inlichtin gen over de uitvoering van deze maatregelen bekend maken. Men wordt verzocht'voordien geen verzoe ken tot schadeloosstelling in te dienen. I3MUIDEN UIT RIJDENDE BUS GESTAPT. Zaterdagavond stapte mej. K., wonende in Velsen-Noord, op den Stationsweg, uit een rijdende autobus, hoewel de chauffeur haar had gewaarschuwd te wachten tot de wagen stil stond. Zij viel op den grond en 'liep een hoofdwonde op. Per ziekenauto werd zij naar het Antoniusziekerihuis ver voerd. MOTOR REED TEGEN EENJBOOM. O Zaterdag reed de Rotterdammer Van V. op een motor op de Zuiderkade in de rich ting van de Kennemerlaan. Bij het nemen van de bocht sprong de voorband, waardoor Ie motor tegen een boom botste. De bestuur der kneusde een been. Dr. P. Brouwer ver leende de eerste hulp. Iemand die op de duo zat, kwam met den schrik vrij. HOOFDDORP NEDERLANDSCHE VOLKSDIENST Op Woensdag 5 Augustus a.s. wordt te Hoofddorp in Hotel „De Beurs" een door de N.S.V. en N.V.D. gemeenschappelijk be legde bijeenkomst, gehouden, waarop de ideëele en practïsche doelstellingen van 't Volksdienstwerk grondig zullen worden be handeld, onder het motto: „Geen liefdadig heid. maar Volkswelvaart". Vele misver standen zullen uit den weg worden geruimd Als spreker zal o.a. optreden de Provin ciaal Leidèr van den N.V.D. in Noordhol-i land, de heer D. G. Avenarius. De bijeen komst begint om halfacht precies. HAARLEMMERMEER BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Cornelia Maria, d. v. J. L. van der Zwaan en C. J. M. van Kasteren; Hermanus Franciscus, z. v. J. J. NIJssen en M. D. van Brug gen; Bernardus Gerhardus, z. v. A. J Elferink en A. G. H. Ribbens; Adrianus Leendert. z. v. J. van de Koppel en A. van Leeuwen; Derk, z. v. G. Snijders en E. J. van Slochteren, Geertruida Alelda, d. v. K. Boer en C. E. Delzenne; Maria Catharina Johanna, d. v. L. van Dlemen en B. van der Klauw; Bernardus Johannes, z v. F. J. de Vries en J. C. Rijgersberg; Heinz Alired Hu- bert, z. v. H. Craenen- en D. E. L. Pfeiffer, Hen- nie Maartje, d. v. J. Smits en C. M. Rosmolen- Dlna, d. v. I. de Graaf en M, C. Schmidt; Elske, d. v. C. Kamerman en J. Vermooten; Wülem Jan, z. v. J. L. Swen en W. F. Gerritsen; Adrlaan, z. v. C. Tates en M. J. van Hoven: Claslna Anna Geertruida, d. v. J. p. H. van der Voort van der Klef) en G. M. Boelaars ONDERTROUWD: Jacob Gorter, 34 jaar en Neeltj&Hoobberg, 36 Jaar; Gerrit van Staverden. 22 jaar en Maria van Kalkeren, 19 jaar. GETROUWD: Wilhelmus Engelmundus Gra- man, 25 jaar en Margaretha Schönhage. 28 jaar; Roelof Aizes van den Berg, 25 Jaar en Francina ■fierrevoetsi 23 Jaar; Hendrik Jan Bos, 20 Jaar en Geertje van Rijn, 18 jaar; Theodorus Petrus de Vos, 28 jaar en Anna Catharina Buiser, 27 Jaar; Hendrik Heljkoop, 28 Jaar en Evertje van den Bosch, 30 jaar; Adriaan van der Wekken. 31 Jaar en Hlitje Veenstra, 28 jaar; Andries Andrleus Smits, 25 Jaar en Catharina Kulk, 22 jaar; Cor nells Arie Molenaar, 25 jaar en Cornelia Kamer man, 30 Jaar. OVERLEDEN: Sljtje van der Bijl, 50 Jaar, echtg. v. C. van der Veer; Cornelia Maria van der Zwaan, 1 dag, d. v. J, L. van der Zwaan en C. J. M. van Kasteren; Catharina van den Boogaard. 76 jaar, echtg. v. C. van Beem. NIEUW-VENNEP CHR. GEREF. KERK. De kerkeraad der Chr. Geref. gemeente van Nieuw Vennen heeft beroepen als pre dikant den heer G. A. Ziiderveld. theolo gisch candidaat te Nieuwland (Z.-H.). HILIEGOM BURGERLIJKE STAND GEBOREN; Jacobus Johannes, z. van F. s. Weterings en H. M. van Uijen; Wilhelmina Cor nelia Johanna Maria, d, van J. w. j. van der Klugt en J. C. Hogendoorn; Anna Jacoba, d. van W. B. Kortekaas en A. Tromp; Simon Huibertus. z. van P. J. Keijzers en L. M. Vermeere: Cor nells, z. van J. H, Rovers en A. M. van Egmond Klazina Antonia, d. van J, W. van der Eertwegh en H. A. Wierlnga. ONDERTROUWD: K. steinmeler en G. Lel; C Smit en M. G. van Roon. GETROUWD: 11. Selhorst en J. de Rooij. OVERLEDEN: s. j. G. M. van Plnxteren. echtg. van J. A. Faase, v.. 72 J.; L. A. van Ma rls, m., 72 J. Burgerlijke Stand. HAARLEM BEVALLEN: 31 Juli: C. M. Koster—Stee- mann, z., M. Lieben—Jansen, z.\ E. H. Pas Vlek, z.; G. Kampman—Dlekmann, d.; M. RozenhartVan Dijk, d. OVERLEDEN: 31 Juli: W. C. D. Keijzer— Tophoff, 76 j.. .Westerhoutpark. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. POOTA ARDAPPELREGELTNG 1942/1943. De Provinciale-Inkoopcentrale van Akkerbouw producten voor Noord-Holland te Alkmaar maakt bekend, dat voor de pootaardappelrege- hng 1942/1943 de navolgende richtlijnen zijn vast gesteld: 1. Alleen de handel in door den Nederlandsche» Algemeenen Keuringsdienst te velde en op par tij goedgekeurd pootgoed is toegestaan. Indien de omstandigheden hiertoe aanleiding geven kan te zijner tijd door de Onderbedrijfs organisatie voor Zaaizaad en Pootgoed worden bepaald, dat ook van bepaalde rassen en onder bepaalde voorwaarden ongekeurd pootgoed mag worden verhandeld. 2. Het pootgoed moet ln de navolgende maten zijn gesorteerd- Groep I: Alberta. Dunbar Yeoman, Eersteling, Frunmólle, Ideaal, Limosa, Roode Eersteling Royal Kidney en Volgeling: 25/28 m.m., 28/35 m.m. en 35/55 m.m. Alle rassen van de groepen II, III en IV 25/28 m.m., 28".f5 m.m., 35/45 m.m. en 45 m.m. opwaarts. De maat 45 m.m. opwaarts mag slechts met 5- of veelvouden van 5 m.m. naar boven worden afgerond, met dien verstande, dat de kleinste maat steeds 45 m.m. moet zijn. De grootste maat van de sorteering 45 m.m. opwaarts mag voor de rassen Bevelander, Present, Souvenir. Westeln- der Bonte en Blauwe, Zeeuwsche Bonte en Blauwe, Rode Star en Bonte Rode star ten hoogste 60 m.m. bedragen en vcor alle andere rassen ten hoogste 70 m.m. De rassen van groep V (jonge en bijzondere rassen). Deze rassen moeten met voUedige Inacht neming van het sorteeringsreglement va» den N. A. K. worden gesorteerd, dasr zij anders niet door de keuringsdiensten worden geplombeerd. Extra vroeggeroold A-pootgoed mag ook als veldgewas worden afgeleverd en verhandeld, desgewenscht vanaf 25 m.m. 3. Het afleveren van te velde goedgekeurde pootgoed voor consumptie of veevoeder ls alleen toegestaan. Indien het op partij is afgekeurd en voor zoover het betreft bovenmaatsch pootgoed d. w. z. a. voor de rassen Alberta, Dunbar Yeoman. Eersteling, Frühmölle, Ideaal, Limosa, Rode Eersteling, Royal Kidney en Volgeling boven 55 m.m. b. voor de rassen Bevelander, Present. Souve nir, Westelnder Bonte en Blauwe, Zeeuwsche Bonte en Blauwe en Rode en Bonte Rode Star boven 60 m.m. c. Voor alle overige rassen boven 70 m.m. 4. Zoolang het aanbod niet onevenredig groot is in verhouding tot de vraag ls het toegestaan, dat met Inachtneming van de voorgeschreven sorteeringen de geheele opbrengst "per H.A. wordt geplombeerd en afgeleverd. Het afleveren van pootgoed door telers resp. het ontvangen door handelaren mag, zooals reeds eerder is bekend gerrtaakt, eerst met ingang van 2 Augustus a.s. plaats'vinden, met uitzondering van Eersteling, A. B en 35/55 m.m.. Industrie! en Furore A, B en C 45 m.m. opwaarts. Dit poot goed mag dus tot nader aankondiging niet wor den verhandeld en afgeleverd. 5. Ingevolge de prijzen beschikking mag het pootgoed alleen per gewichtseenheid worden ver handeld. Het verhandelèn van het gewas per op pervlakte eenheid is dus niét toegestaan. Hetzelfde geldt voor pootgoed. dat op een z.g. teeltcontract ls verbouwd. Dit pootgoed mag dus ook alleen met volledige Inachtneming van de vastgestelde prijzen en voorgeschreven sortee- ringen door den werkelljken teler worden afge leverd. 6. Het verhandelen van pootgoed ls alleen toe gestaan aan die handelaren, die na t Juli 1942 in het bezit zijn gesteld van een N. I. C. A. ver gunning tot het verhandelen van pootgoed van den oogst 1942. De ln het vorig seizoen ultge reikte, voorlooplge N. I. C. A. vergunningen zijn niet meer van kracht, terwijl ook de erkenningen als pootaardappelhandelaar van de V. B. N. A geen recht geven pootaardappelen te verhan delen. De handelaren, die ln het bezit van een nteu- Zij hield zooveel van zoetigheid Hij lette op de kwaliteit Bonera is de naam Die kreeg een groote faam Te danken aan de «makelijkheld we N.I.C.A. vergunning zijn gesteld mogen eerst pootgqed ontvangen en aflev ren, nadat zij van de Provinciale Inkoopcentrale van Akkerbouw producten (P. I. C. A.) voor de provincie waarin zij woonachtig zijn, de noodlge bloes formu lieren hebben ontvangen, alsnede een uitvoerigs instructie omtrent het gebruik van deze formu lieren en de te voeren administratie. Met de meeste nadrule» wordt erop geweien, dat het niet of niet volledig nakomen van de re geling en de administratieve voorschriften, aan leiding kan lijn dat de betrokken handelaar on middellijk van den pootgoedhandel wordt uit gesloten. 7. Alleen die handelaren, die van de Onderbe- drijfsorganlsaile bericht hebben ontvangen, dat zij wel van telers pootgoed mogen aankoopen. zullen door de P I. c. A. ln het bezit van blocs- afleverlngsbrlefjes worden gesteld. Alle ander® handelaren mogen alleen pootgoed van hande laren aankoopen. Overigens zijn alle bepalingen ten aanzien va» aankoop- en verzendquotum ver vallen. 8; Bij verkoop van een teler aan een handelaar/ coöperatie moet bij de aflevering van de door den handel aangekochte op partij goedgekeurd eq geplombeerde of van een verklaring voor ziene partijen door den handelaar een afleve- rlngsbrlefje ln 4-voud worden uitgeschreven. Dit afleveringsbriefje moet door den teler en den handelaar (of in diens naam door een commis- sionnair) worden onderteekend. Het origineel® exemplaar ontvangt de teler/leverancier, die hot moet bewaren. Ook bij aflevering aan een expor teur van de B. E. A. II zullen door den expor teur of diens gemachtigde „afleverlngsbrlefjea export" worden uitgeschreven. Het ls den telers ten strengste verboden pootgoed af te leveren zonder dat hiervoor een afleverlngsbrlefje wordt Ingenomen. 9. BIJ aflevering van ongesorteerde pootaard appelen naar een sorteerinrlchtlng wordt het vervoer gedekt door een gcleldebiljet, dat door den contróleur van den keuringsdienst is uit geschreven. Gaat de gesorteerde partij terug naar het bedrijf van den teler, dan moet het ver voer wederom gedekt zijn door een geleidebiljet, dat door den contröleur van den keuringsdienst is uitgeschreven. Wordt de party rechtstreeks na sorteering In de sorteerinrichting afgeleverd aan een handelaar dan worden na plombébrlng, de afleveringsbriefjes door den handelaar uitge schreven op naam van den teler. Het ls niet mo gelijk. dat uit gesorteerde consumptie- en vee voederaardappelen van de sorteerinrichting naar het bedrijf van den teler worden teruggevoerd. Deze moeten door de sorteerinrichting op naam van den teler rechtstreeks aan de V. B. N. A, worden afgeleverd. Hetzelfde geldt voor partijen pootgoed, welke in de sorteerinrichting op partij zijn afgekeurd. 10. Aflevering van pootaardappelen door telers ■rechtstreeks aan teler/verbruikers mag slechts plaatsvinden, Indien de teler/leverancier vooraf in het bezit van een bestelbon is gesteld, welke door den teler/kooper bij zijn plaatselij ken Bu reauhouder ls aangevraagd. Met den bestelbon wendt de teler/verkooper zich tot zijn plaatse lijken Bureauhoudcr, die den bestelbon Inneemt eneen afleveringsbriefje ln 4-voud uitschrijft. HftJ eerste exemplaar moet door den teler/leve rancier worden bewaard, terwijl het 2e exemplaar dient als geleidebiljet voor het vervoer naar den teler/kooper. Met nadruk wordt er op gewezen, dat ook door telers slechts definitief geplombeer de of van een verklaring voorziene partijen rechtstreeks aan andere telers mogen worden afgeleverd. 11. Bij aflevering van handeiaar aan handelaar schrijft de handelaar/leverancier een verzend- advies ln 5-voud uit, waarvan het 2e exemplaar deint als geleidebiljet voor het vervoer naar den handelaar/kooper. 12. Aflevering door een handelaar/coöperatie aan een verbruiker is slechts toegestaan, nadat de handelaar of coöperatie een bestelbon van den verbruiker hoeft ontvangen. BIJ de aflevering wordt door den handelaar of coöperatie een ver- zendadvies ln 4-voud uitgeschreven waarvan het 2e dient als geleidebiljet voor het vervoer naar den verbruiker. De op den bestelbon vermelde hoeveelheid moet steeds overeenkomen met de totaalhoeveelheid, welke op het bijbehoorende geleidebiljet ls vermeld 13. Indien teler/verbruiker pootgoed wensent aan te schaffen voor uitpoot op zijn bedrijf moet hij vooraf bij zijn plaatseiijken Bureauhouder een bestelbon aanvragen. Is de Plaatselijke Bureauhouden van oordeel, dat de aangevraagde hoeveelheid gemotiveerd is, dan wordt de bestel bon uitgeschreven en afgegeven. Deze bestelbon moet door den teler aan zijn leverancier wor den toegezonden of overhandigd, waarna deze voor aflevering kan zorgdragen. 14. Uit het voorgaande kan worden afgeleid, dat het vervoer van pootaardappelen onder meer. ln de navolgende gevallen door een geleidebiljet moet zijn gedekt.. a. van teler naar handelaar of coöperatie door een door den handelaar of coöperatie uitgeschre ven geleidebiljet (2e exemplaar afleverings briefje) b. van teler naar teler door ten geleidebiljet, uitgeschreven door den plaatselUken Bureauhou der van den teler/verkooper (2e exemplaar afle verlngsbrlefje). c. van handelaar naar handelaar door een gelet- debüjet, uitgeschreven door den handelaar/ver- Icooper (2de exemplaar verzendadvles). d. van handelaar/coöperatie naar teler, door een geleidebiljet, ultgescreven door den handelaar of Coöperatie, (2e exemplaar verzendadvles). e. van den teler aan een sorteerinrichting door 'n geleidebiljet, uitgeschreven door den handelaar tröleur van den keuringsdienst. f. van de sorteerinrichting naar den teler door een geleidebiljet, uitgeschreven door den con tröleur van den keuringsdienst. Ingeschreven als Persbericht No. 87. Vraag en Aanbod Vooruitbetaald per m.m. 8 et. Niet voorultbel. p. m.m. 10 ct. Werkzoekenden en aangebo den betrekkingen bij vooruit betaling per m.m6 ct. Niet voorultbet. p. m.m. 8 ct minimum s m.m. Kleine Zakenannonces Afkomstig van handel en be drijf. Vooruitbet. p. m.m. 12 ct." minimum 6 m.m. max. 30 m.m. Lessen ENG. HANDELSCORRES PONDENTIE. Les gevraagd van bevoegd leeraar. Br. 6806 - LBERAAR(ICS) voor Kla/var, aferlbo piianio geaochit. Br. nuöt op?- yam condities GS27 PHARMACEUTISOn LATIJN Bijwerken in de maand Augustus Sa 4 keer per week. Br. met ccxn- d'ties 6S33 Jongeman iruet boot geeft 2EILLES. B'iiia. condMeeuwen- «iraat 42. Personeel gevraagd Voor Huishouding Gevr. MEISJE pl.m. 17 J. 8.30-12.30 u. Vrijdag en Za.ter- Mg 2.30 u. Goed loon. v. SUnge «■Sdtlaa.n 15Heemstede. - Gevr. WERKSTER 2 x per Week of een dagmeisje v. 9-12.30 bdr. Zond. vrij, ZomerzoTgerliaan 15. Bloemendaal. - XET MEISJE gevr. vam 9-1 UUL in kl. gez. 1 d. p. w. en Zo Vlak bij tram en trein. Zand- ^orterweg S4. NETTE HUISKNECHT gevr, bov, 40 j. Alle wemkz.heden leunm Br. 6916. Heer met volwassen zoom, zoekt tegen 1 Sept. een JTJFFR. VOOR DE HUISHOUDING, leef tijd 30-38 jaar. die genegen is allle werkzaamheden te verrich ten. Hu Lp van werkster aanwezig. Br. 6918 Gevr. wegens zlekite NET MEISJE 8.30-4.30. Kileiin gezin. Mevr. v. d. Sleen, Konimgimine- weg 62. Gevraagd te Heemstede een MEISJE vam half negentot half één. Adres te bevr. bur. v. d. bi. of br. 6920 NET DAGMEISJE gevr. in kieln gezin, goed Loon. W akker- kade 3, hoelc Merlen'laam H'st. Gevraagd: KINDERMEISJE vam 8.30-12.30. Mevr. Hoetoe, Bacblaan 16. NET MEISJE gevraagd vam 8.30-5 u. Ln klein, rustig gezin. Mevr, Komimg. He eren weg 179, Heemstede. Dame-alleen vr. een MEISJE voor heele of halve dagen, Aamib, tusschen 7-9 u. Wouwea-mansbr. 69, 2 x bellen. Gevr. FLINK MEISJE voor dag en nacht. Overbosoh'laan 13. Heemstede. Tel. 1S120. Gevr. NET MEISJE. Aanxn. Zijhveg 308. NÉT DAGMEISJE gevraagd van 8-4 bij dame alleen. Aamrn. Iepenlaan 47. Rloem.endaal. Gevraagd per 15 Augustus of later, flinke, degeilijke, zelfstan dige DIENSTBODE, voor dag en nacht, goed kunnende koken en werken. Goed loon. Br. 6957 Voor Bedrijf NETTE LEERLING voor de slagerij gevr. H. Peper, Zandv.- la-arn 24; A AVIv. KANTOORBEDIEN DE gevraagd, kennis typen en net handschrift vereisohit. Eigen handig géschreven so/llücibatie- brieven met opgave van Leeftijd, geslacht, evtl. vorige werkkrin gen, godsdienst, no. 6897 HALFWAS HOVENIER of han-d'lge jongen gevr. Aanim. na 7 uur. A. H. v. d. Velden, Ans- lijnstraat 53. Gevr. v. dir. ENKELE JON GENS v. fabricage vam massa- artikelen. Adres bur. v. d. blad. NETTE BEZORGER gevr. niet oudier dan 20 j. Aamim. KHe- verparkweg 100. Gevr. een NETTE JONGEN voor Mchte werlcza a/m heden en kleine boodschappen. Drogisterij H. Gerrits, Schouwtjeslaan 3. Voor torst. gevr. FLTNKE HALFWAS SCHOENMAKERS- KNECHT, netjes ku-nm. werken. Schoenmakerij Perfect. Keizer straat 5. LEERLING-WINKET/JUF FROUW gevraagd in boekhandel en leesbibliotheek. Br. miet voll. inlich'tiimgen 6956 Personeel aangeboden Voor Huishouding HUISHOUDSTER m. 1. zelfst. werkkring, per Sept. of la ter bij Dame of Heer of voor ver pleging. Br. B. 239 Boekh. Ver- nouit, Bloemendaa-l. G.EDIPL. COSTUMIèRE, nog eenige dagen vrij zag dile gaarne bezet. Ook voor kinderwerk (geen verstelw.) Br. 6915 B. z. a. nette juffr. als HUIS HOUDSTER bij man-all een, liefst Ilaar 1.meer. 61 jaar. G. G. Brie ven 6958 B. z. a. NAAISTER voor nieuw en veram-derwerk. Heereniover- bemden en jomgensgoed. Br. 6954 B. z. a. per 15 Aug, een NET. BUITENMEISJE leeftijd 2 3 jaar, liefst in een klein net gezin, zelf- stamdüg koken en werken, in Hrl.l Br. 6928 Huizen gevraagd Rijksambt. 2 pers. vraagt BEN. of BOV.HUIS ditr. of later pr. f 26-f 35 p. m. Br. 6S31. Te koop gevraagd een wij- staand HUISJE MET TUIN. omgeving Haarlem, f 16,000 be schikbaar. Br. met o-pg. 6850 ^Jongelui zoeken per 1 of half Augustus een net .BOVEN- of BENEDENHUIS, eventueel ook gestoffeerde lemmers mi et vrije keukem. Br. 6862. Jongelui, die wenschen te trouwen zoeken VRIJE WONING of ETAGE. B-r. 6S77 Huizen aangeboden Voor kurteren of langoren tijd te buur aangeh. voor max. 4 pers. keurig GEM. HUIS m. t-uóm bev. 6 lc. en badk. omg. Stoop's bad. Prijs f 125 p. m. Br. 6811 Kamers gevraagd Gez. per 1 Sept. te Haarlem 2 geetoff. KAMERS, liefst m. vr. kookgel. Br. O. 212, Boekh. A. Vermout, Overveen. Gevr. gr. gem. ZÏT-SLP.K. m. v. waecht. en pens, f 55 p. m. Centr. Br. 6S34. Te huur gevr. G.EMEUB. KA MER m. gebr. vam keuken. Br. 6853. Nette ZIT- SLA.VPKgevraagd door juffr. f 3 p. w. centrum, bij Duitse.h gezimden. Br. 6889 Te huur gevr. gest. KAMER en keuken of kl. kamer daar voor in te richten, str. water door juffr. b. b> h. h. bij DuJtsch ge zinden. Br. 6900. Te h-uur gevr. een gemeub. ZITKAMER en SLAAPKAMER voor mijn wouw en één kind. Br. 6845 Gevr. te H'stede, VRIJFz com., 2 spiegels, theekast, sche- ETAGE of KAM. m. keuk. door echtp. z. k. Br. 6S99 Kamers aangeboden A. d. Hout ruime ZONNIGE SUITE m. serre v. 1 of 2 pers. voll. pens. centr ve-rw.. bad, telef. Br. 6S13 Te huur EéNKAMER-WO NING, Kerkstraat 24. Te bevra gen Gr. Houtstraat 160' rd. boven. Aangeb. gem. of gest. Inieenl, ruime KAMERS m. of z. pen sion op mooien st. voorz. str. w. centr. vorw. tel. 16118. Mevr. Brem-er, Frede-rLkspark 4. Te. huur voor bej. dame P.G. gr. omg. KAMER m. kook. en st. gel. o. d. str. zijde, rlanit uiitz. bij bej. menschen. Br. 6826-- Te h-uur gedieelt. gem-eub. KAMER. Br. 683 5 Huisraad gevraagd TE KOOP G,EVR.: 2 stel over gordijnen en klein karpet met of zonder vergunning. Tel. 1812S. Gevr. ELECTR. IvOOKSTEI. EN MELKKOKER. Br. 6849 of telef. 137C4, Te koop gevr., KACHEL OF FORNUIS, opklapbed of 1 of 2 pers. ledikant. Nobelst raat 8 a r. KOOKDUVETTJE te koop gevr. Rijksstraatweg 94, H.-N. Huisraad aangeboden Te koop DRESSOIR en boe kenkast, nieuw. Raadhuisstraat 31A, Heemstede. Te koop Albaste staande SCHOORSTEENKLOK a f 22.50. Zaanenstraat 32, boven. TE KOOP eiken tafel en ani linnenkast. Azalcalaan 8, H'stede. TE KOOP eiken 1 pers. led en spr.b.. nachtkastje en wasch- morlump. Tesselschadestraat 85 Haarlem-Noord. Te k. een ln goeden st. zijnde GASFORNUIS. Adr. bur. v. d. bl. AANGEBODEN wegéns op heffing der zaak blank eiken hulskamer, old finish salon, old finish fauteuilstel, serveerboy. luxe spiegel, schilderijen. Invalide wagen, piano, glaswerk, boeken muziek, allés nieuw. Spoed. Kam perYest 27 zw. Tot 6 uur. Te koop agb. eikenhouten KLOK f25: Rolstoffer f 4: Thee kastje f 4.50. Zandvaartkade 6. Heemstede. Te koop 2 linn. dam. TAFEL LAKENS. o.kw. Schouwtjeslaan 59 rood. Pjjtrt. offreert Eng. LITS- JUMEAUX ni. pr. kapokmatras sen. Zweedsche stofz. (Nillfisk). 2 rundlederen clubfauteuils, alles als nieuw. Br. 6879. Te koop een eikenh. LEGKAST (boekenkast) Br. 6895. Voor Jonge menschen met trouwplannen, prima KARPET te koop. Gr. Houtstraat 155 rd Muziekinstrumenten Te koop PHILIPS RADIO. studiepiano, muziekstandaard, elk tafel, fietszitje. Accaelastraat 12. i Hrl. N. Te koop pr. RADIOTOESTEL Philips. Saenredamstr. 49, na 7 u Te koop gevi^ médern RADIO TOESTEL. Br. met merk en prijs opg. 6802. Te koop KOFERGRAM. f 25. Amsterd. vaart 123, Haarlem. Te koop mooie eikenh. PIANO en vioolkist. Adr. te vern. bur. V. d. blad. HUISORGEL ter overnam gevraagd door particulier. Geen zwarte kast. Br. prijs, merk, reg no. 6830. Te koop PHILIPS RADIO 63SA ln prima staat. Br. 6807. Te koop ACCORDEON. 12 bassen, z.g.a.n. Rozenstraat 13 r Te koop PHILIPS RADIO- GRAMOFOON COMB, en Avro kassandra. Bevragen Werf van H en B. Spaarndam. Prima SUPER ln prachtige salonkast. Stuyvesantstr. 95 zw Te koop luxe RADIO, Blau punkt. Alléén 8-9 uur 's avonds Borskllaah 12, Bloemendaal. Rijwielen Auto's Particulier vraagt te koop. gebr. of z.g.a.n. JONGENSFIETS Maat banden 26 x li/J. Aanb Gen. Cronjéstraat 25. Raleigh MOTORRIJWIEL 300 cc. In prima staat, met goede banden. Delftlaan 55, Haarlem DRIEWIELERTJK gevr. 1. g st. .Prijsopg. etc. Vogelenzang- scheweg 44, Aerdenh. tel. 27759 Te koop gevr. een HEEREN- RIJWIEL, liefst merkflets. Fon* i gers of Ralélgh. Br. met voll. om schrijving 6884. Diversen WIE RUILT een paar beste h. jongensschoonen m. 37 voor een paar m. 38? Br. 6812. INMAAKKEIEX. Vanaf 10 Augustus wederom verkrijgbaar bij: N.V. „De Steenwerf' Spaarn damscheweg 48, Tel. 10072 15700, 13796. AAN WIE HER IK UITGE LEEND; „Walt Whitman" van Maurits Wagevoort? Br. 6841. - STOFZUIGER te koop of te huur gevraagd. Br. met opgave van merk en prijs 6847. *- ROCAMBOLE UI. vaste plant, winterhard, geeft elk jaar op nieuw 10.a 20 heerlijk kruidach tig smakende uitjes, welke ln trossen 40 c.M. boven den grond groeien. Kunnen ook langs de randen in den bloementuin ge zet worden. Nu planten, Plant uitjes 3 cent per stuk, per 100 f 2.50. Smit. Deckerstraat 11, Hrl. GOOCHELAAR met poppen kast b.z.-a. Coornhertstraat 24 r„ Haarlem. IN RUIL of te koop 1 p. br. z.g.a.n. Jongensschoenen m. 40. Te rullen voor 1 of 2 m. gr. en 1 p. gedr. Jongenssch. m. 39. Te bevr. tuss. 6-8 uur. Fr Schubert- laan 62. Heemstede. OVERHEMDEN ter reparatl® gevr., ook ander verstelwerk. Br. 6929. WOXINGRÜIL. Vrij huls omg. Mulderslotweg, f 7 p. w. voor vrij ben. huls of étage te Hrl. On- gev. t 5.50 p. w. Br. 6950. Diversen te koop gevr. Te koop gevr. D. TRAININGS PAK m. 40-42 of ln ruil met D.- rljbrook m. 40-42, z.g.a.n. Te koop 2 p. schoenen m. 36 en 37 on kof fergram. met pl. Korte Rozen straat 1, Haarlem. Gevr. KINDERSCHOENTJES m. 20. v. Wickevoort Crom- mellnstraat 3. Hrl. N. Gevr. van part. eenige BORD JES Delftsch blauw v. Porc. Flesch. Br. 6 809. Een GASOVENTJE te koop gevr., moet beslist ln goeden st. zijn. Br. C. A. Michlelse, Bosb. Toussaintlaan 19, Heemstede. D. ZEILPAK en Egypt, regen- m. m. 42 te koop gevr. Br. 6842. Te koop gevr. oen OPEN HAARD en een serro ameuble ment, moet ln zeer goeden ataat verkeeren. Br. 6852.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3