m wr Nieuws uit IJmuiden, Velsen, Beverwijk en Omstreken f? s 3 r r MÏ>1 Hoofdagent Oostindië met pensioen. Na ruim vier en dertig: jaren het politiewezen in verschillende functies te hebben gediend, zal de heer H. Oost indië, hoofdagent van ons gemeentelijk politiecorps, zijn taak als zoodanig wegens het bereiken van den pensioen gerechtigden leeftijd neerleggen. Hij werd 5 Augustus 1887 te Monniken dam geboren. Navhet voleindigen van zijn militaire plichten werd hij aangesteld bij het corps der marechaussees. In de ongeveer 7 jaar, welke hij bij dit wapen doorbracht, wist de heer Öostindie het te brengen tot den onderofficiersrang van wachtmeester. Daarna was hij gedu rende twee jaren chef-veldw.achter in het mooie Lemsterland (Friesland), totdat hij 1 April 1917 in dienst kwam bij het politie corps te Velsen. De heer Oostindië werd op het toenma lig hoofdbureau aan het Willemsplein te IJmuiden aangesteld als agent, belast met de handhaving van de bijzondere wetten zooals distributie- en drankwet. Hier heeft hij ongeveer 5 jaren doorgebracht. Gemak kelijk was de dienst toen niet. Gedurende 9 jaar heeft de heer Oostindië als postcommandant van het bureau Engel- mundiusweg te IJmuiden-Oost, toen nog „Velseroord", dienst gedaan. Deze tijd had door de omstandigheden in die dagen natuurlijk ook zijn moeilijk heden en ook de belangrijke functie was dus verre van gemakkelijk. Tijdens deze periode, in 1925, volgde onder burgemeester F. R. C. Rijkens zijn benoeming tot hoofdagent, welke functie de heer Oostindië dus ongeveer 17 jaren achtereen bekleedt, van welke periode hij thans 12 jaren achtereen aan de politie post aan den Wijkerstraatweg heeft door gebracht. Zooals blijkt was de heer Oostindië 1 April j.l. eèn kwart-eeuw politieman in onze gemeente. De omstandigheden ver hinderden echter dit feit met eenige fees telijkheid gepaard te doen gaan, hoewel het zilveren jubileum op het hoofdbureau in intiemen kring is herdacht. De scheidende „majoor" zal echter de uniform niet meer aantrekken, daar hij thans van vacantie geniet en dus reeds theoretisch opgehouden heeft politieman te zijn. Toch zal het den heer Oostindië. die vooral aan de post Wijkerstraatweg met collega's en min deren prettig heeft samengewerkt, bij zijn afscheid niet aan belangstelling ontbreken. Zomertournooi D.C.IJ. Verliezers in actie. bok in het verliezerstournooi is de strijd spannend. Hier is de finale reeds lang begon nen. D. Ott speelde zijn laatste partij tegen Waal. Indien Ott deze wint is hij winnaar vaa het verliezerstournooi. De partij werd wegens hel late uur afgebroken in eert voor Ott vrij zeker gewonnen stand. De a.s. kampioen stond één stuk voor en het leek er niet meer op, dat Waal nog remise zou kunnen maken. Verder werd nog de partij v. Straten-A. Scha- gcr gespeeld. Doordat laatstgenoemde wist fe winnen heeft hij een uitstekende kans Om de tweede plaats te bezetten en den daaraan ver- bbnden tweeden prijs te winnen, De stand is aldus: gesp. gew. gel. verl. pnt D. Ott 2 2 0 0 4 üchager 2 10 12 v. Straten 2 0 0 2 0 Waal 0 0 0 0 0 Marktprijzen. IJMUIDEN. 5 Aug. Tarbot per kg 15.00-14.40, tong per kg 14.60-8.90, kleine schol le soort 350- 320, 2e soort 324-252, pufschol le soort 208-128, 2e soort 130-86, kleine roode poon 166, gi"oote bot 242-232, kleine bot 138-132, pufschar le soort 87-58, 2e soort 53-17, horsmakreel 136, alles per 50 kg. Besommingen: Trawlers: ZK 60 Johannes 15 manden f 1268; IJM 86 Rijnstroom 15 manden f 1453; SCH 161 Adriaan van der Zwan 20,man- den f 1649; KW 158 Cornells IJsbrand Willem 15 manden f 1543; KW 1 Zes Gezusters 15 manden f 1132; VL 103 Voorbode 20 manden f 1713; VL 130 Noord Holland 10 manden f 985; VL 80 Gezina 10 manden f 985; Kotters: IJM 221 f 777; IJM. 244 f 785; IJM. 224 f 2370: HD 108 f 975 Loggers: IJM. 283 f 1433; KW 38 f 949; KW 97 f 1263; KW 89 f 541; KW 173 f 1541, KW 175. f 685; SCH 39 75C; SCH 482 f 696, SCH 97 f 1470, SCH 73 f 1966, SCH 223 f 1177, SCH 5 f 1609, SCH 30 f 1560. SCH. 247 1 1758, SCH 243 f 832, SCH. 196 f 807, SCH 332 f 1659, SCH 246 f 642. Kustvisschers: TX 51 f 1025, HD 131 f 1087, HD 80 f 1199, HD 180 f 1730, IJM. 207 f 1173, IJM. 218 f 602. IJM. 318 f 1183, UK 47 f 564, UK 143 f 977, UK 45 f 2117, UK 8 f 770, UK 190 f 931, UK 97 f 1226, UK 115 f 1065, UK 161 1 1231, UK 1 f 1555, UK 252 f 2286, UK 41 f 1742, UK 168 f 833, UK 243 f 589, UK 172 f 1411, UK 61 t 1432. SCHEVENINGEN, 5 Aug. Met versche visch waren hedenochtend aan de markt de motor schokkers SCH 76 W. Rog met f 1180, de motor- loggers SCH. 15 H. Plug met f 692, SCH 280 H Messemaker met f 782, SCH. 110 G. Groen met X 531, SCH. 260 H. Ouwehand met f 553, SCH. 47 J. van Beelen met X 728 besomming. De prijzen Waren: kleine schol f 169, pufschol f 89-100 beide pei' kist van 40 kg. De nieuwe bioscoopprogramma's De Roman van een Mannequin. De schrijver van het scenario voor de film De Roman van een Mannequin is een kok, die weet hoe hij een in den smaak vallende spijs moet klaarmaken. Ditmaal heeft hij een groote dosis liefde genomen, waar hij een behoorlijke portie mode aan toevoegde. Tenslotte deed hij er een scheut voetbal en een flinke lepel paar densport bij, met als resultaat een afwisselend maal. dat in staat is de aandacht bezig te houden. Regisseur Alessandro-Blasetti heeft het gegeven gebruikt om er voor de lei te Rome een film van te maken, die alleen bedoeld is om den bioscoopbezoekers een genoege- lijk avondje te bezorgen, een avondje, tij dens hetwelk geen groote gebèurtenissen manning veroorzaken, maar men over het ugemeen kalm naar het witte doek kan kijken Allen Present. Irt de afdeeling B. van Allen Present is d< stand na den vierden speelavond (resp. gesp, gew., verl., punten en marschen): De Vlieger 24 16 8 16 1' S. Jonker 24 16 8 16 11 Ombergen 24 16 8 16 l Dieters 24 15 9 15 V. d. Leest i 24 14 10 14 1! V. Lier 24 14 10 14 Peggeman 24 13 11 13 I Taffijn 24 13 11 13 1 T. Mertens 24 12 12 12 1' Schuit 24 12 12 12 i Po rek 24 12 12 12 i Nicolal 24 10 14 10 1 J. Jonker 24 8 16 8 1 v. d. Lem 24 8 16 8 Borchert 24 8 16 8 V. Dijk 24 5 19 5 De Moerberg overbevolkt. Geen uitbreiding speelterrein. Na een periode van afwachten heeft het bestuur der Speeltuinvereeniging De Moer berg bericht ontvangen, dat de noodzakelijke uitbreiding van het speelterrein aan de Cor nells Drebbelstraat voorloopig tot de onmo gelijkheden behoort. Dit is een geduchte tegenvaller. Het bestuur zal weldra genood zaakt zijn beperkende maatregelen te nemen, indien de stijging van het ledental van blij- venden aard zal zijn. Voorloopig wil men evenwel trachten alle kinderen van het speelterrginwerk te laten genieten. De heer Arends als trouwe speel- tuinvader verliest den moed niet zoo spoedig GESLAAGD Onze plaatsgenoote mej. C. v. d. Pijl slaagde te Amsterdam voor het diploma costumière. Agenda IJmuiden. DONDERDAG 6 AUGUSTUS. THALTA: Vrienden en Vrouwen, 8 uur. REX: Geen voorstelling. DE PONT: Geen voorstelling. VRIJDAG 7 AUGUSTUS. THALIA: De roman van een mannequin. 8,30 en 8,30 uur. REX: Comedianten, 7,30 uur. DE PONT: Een nacht in Mei. 8 uur. DIENST DER APOTHEKEN. Avond- en nachtdienst: Kennemer Apo theek, Wijk aan Zeeërweg. BELANGRIJKE TELEFOONNUMMERS POLITIE, hoofdbureau 5178, 4377, 5555 POLITIE. Willemsplein 5400 BRANDWEER 5242 E. H. B. O.. A. P. Bakker5455 E. H. B. O.. Velsen 4980 LUCHTBESCHERMING, hoofdpost.4145 ANTONTUS ZIEKENHUIS 4444 IJMUIDER APOTHEEK 4229 KENNEMER APOTHEEK 4204 Thalia VAN ZIJN FAMILIE (In 'een Zwitsersche gemeente werden vele veldgewassen ont vreemd. De veldwachter slaagde er in iemand op heeterdaad te betrappen. Het bleek zijn vrouw te zijn!) Een vrouw is duizend man te bar, Maar ditmaal moest toch blijken, Dat ook een man ('t brengt m' in de war!) Toch heel wat kan bereiken. Een veldwachter in Zwitserland, Die weet wat hem zijn plicht vraagt, Had laatst iets aardigs aan de hand, Waarover nu zijn vrouw klaagt! Ei- waren telkens groenten van De velden plots verdwenen. De wachter ging (heel wat plan) Er telkens moedig henen. Maar nimmer had de man succes: De vogel was gevlogen. Hij leerde echter gauw zijn les En ging eens opgetogen Dan hier dan daar op wacht 's nachts staan. Toen zag hij de dievegge Hij hield de lieve dame aan En kon toen-niets meer zeggen: Hij had z ij n vrouw gearresteerd! Ze weende vele tranen. Ze zag het in: het was verkeerd En liet zich stil vermanen Maar toch kreeg zij proces-verbaal Hij liet zich niet vermurwen. D i t leert ons 't wonderlijk verhaal: Man, je moet toch maar durven! ELISA CEGANI, als de mannequin Marcella, wier „roman" stof voor de in Thalia te vertoonen film gaf. (Foto lei) Een der eerste rollen heeft Elisa .Cegani als Marcella, een van de mooiste manne quins van het modehuis Printemps. Haar directeur, de heer Ferrani (Umberto Mel- natti) weet, dat hij van de gunst der eerste kringen afhankelijk is en poogt daarom steeds vasteren voet te. krijgen; Daarom laat hij Marcella met een andere manne quin, Adriana (Maria Denis)' aan de par tijen der elite deelnemen, daartoe hij een prins en een hertog (Osvaldo Valenti) in dienst heeft. Het viertal bezoekt natuurlijk ook een renbaan, waar Marcella een jongeman leert kennen, die de beroemde voetballer Gino Vanni (Antonio Centa) blijkt te zijn. Deze bewijst haar den eerbied, die men aan een gravin verschuldigd is, omdat hij heeft ge hoord, dat de hertog haar met „gravin" aanspreekt. De vrouw heeft zijn aandacht gevangen, zoozeer, dat hij met naar op eer onbekend paard wedt. Gino heeft zijn kaar tje reeds aan zijn trainer overgedaan wan neer bekend wordt, dat zij hebben gewon nen. Hij haalt het geld bij den totalisator, maar raakt Marcella in het gedrang kwijt. Gino is verliefdTijdens een voet balwedstrijd brengt hij velen in ontzetting door verstrooid te spelen. Eerst na een tele foontje van Marcella is alles weer in orde. Hij gaat later naar haar toe om haar het geld over te dragen; maar onderweg wordt zijn auto in beslag genomen. Door het Mar cella toekomende bedrag aan den deurwaar der te betalen, krijgt hij den wagen vrij. Hoe moet nij nu het geld krijgen om Marcella te betalen Er koni-t een rijke tante aan te pas,- waardoor verwikkelingen ontstaan. De verwarring wordt grooter als Gino iets van Marcella ontdekt, dat hij haar erg kwalijk neemt. Maar tenslotte komt alles voor elkaar. J. J. E. VAN BAARSEL. Comedianten in Rex. In het Rex Theater wordt van Vrijdag af de bijzondere film Comedianten 'vertoond, waarvan G. W. Pabst de regie in handen had. Tot de spelenden behooren Kathe Dorsch, Hilde Krahl, Henny Porten, Gustav Diessl, Richard Haeussler, Friedrich Dom in, Ludwig Schmitz, Curt Mueller-Graf, Harry Langewisch en Arnulf Schroeder. In de PontMarika RÖkk. De film Een Nacht in Mei wordt van Vrijdag af in De Pont vertoond. Hierin treedt Marika Rökk op, evenals Viktor Staal, Karl Schönböck, Gisela Schlüter, Os kar Sima, Albert Florath, Ingeborg von Kusserow en Mady Rahl. De regie werd verzorgd door Georg Jacoby en Peer Kreu- der behartigde het muzikale gedeelte dezer rolprent. Pietje Bell op bezoek. We hebben reeds medegedeeld, dat „Pietje Bell" naar IJmuiden komt, maar onze jeug dige lezers en lezeressen hebben ons zoo vaak gevraagd wanneer en waar hij van zijn be langstelling blijk geeft, dat we er nog even de aandacht op vestigen. Pietje Bell, de kwajongen uit Chris van Abkoude's bekende boeken, zal Zaterdag middag met vader Jan Plezier en Tante Cato in de groote zaal vffll het Thalia Theater ten tooneele komen. De voorstelling zal te twee ïr beginnen, Speeltuinclubwerk in IJmuiden-West. Het was een goede gedachte van het be stuur der Speeltuinvereeniging De Moer berg om niet te aarzelen het clubleven in eere te herstellen. De eerste poging hiertoe werd met succes bekroond; reeds kon de mondorgelclub opnieuw worden samen gesteld. Bij de eerste repetitie kwamen niet minder dan zes en twintig gevorderden op dagen. Het mocht den heeren v. d. Hurk en v. d. Veen, die de leiding op zich namen, gelukken om. gezellig met de jongeren te spelen. Deze oefenavond verliep boven verwachting en zeer zeker zal de club zich nog aanzienlijk uitbreiden. Aan de mede werking van een accordeoniste heeft men bü het studeeren een flinke steun. Verder vernamen wij nog, dat men het voornemen -heeft om een groep beginne lingen te vormen. Stellig zal het ook hierbij niet aan belangstelling ontbreken. Wellicht zal men er eveneens te zijner tijd in slagen om een operette gezelschap op te richten. Voorloopig mag men evenwel met de eerste resultaten tevreden zijn. Het actieve bestuur heeft in zeer korten tijd reeds veel tot stand gebracht, V.S.V.-terrein verbeterd. Het zal niet zoo heel lang meer duren voor de voetballers in actie kunnen komen- het voetbalseizoen nadert, Het spreekt als -van zelf, dat de voorbereidingen in vollen gang zijn. Zoo is de terreinknecht van V S V.. de heer J. Noordzij, geregeld aan den slag. De staantribunes worden grondig nagekeken en er zijn verscheidene herstellingen verricht. Er wordt eveneens aan het speelterrein de noodige aandacht geschonken. Bij de doelen werden over een oppervlakte van zeshonderd vierkante meter nieuwe zoden gelegd. De grasmat verkeert dan ook in een uitstekende conditie. Het speelveld der jongeren zal eveneens bij de doelen de noodige verbeteringen onder gaan. Met voldoenning kan worden vastge steld. dat men weldra ongestoord den bal kan laten rollen. dubbele rij statige boomen, zoowel tceganr geven tot de begraafplaats als tot het cre matorium. Nagenoeg aan het einde van deze ongeveer vierhonderd metèr lange op rijlaan, wordt links afgebogen naar een parkeerterrein van het crematorium. On middellijk daarachter komen de ontvangst gebouwen, waarvan er allereerst slechts één zal worden opgetrokken. Van dit punt wordt een stoet opgesteld om langs een. tweehon derd meter langen, weg de aula te bereiken VERORDENINGEN. Het Gemeenteblad van Velsen no. 7, d.d. 29 Juli, bevat de negende aanvulling van de Verordening tot regeling der loonen van de gemeentewerklieden. In no. 6. d.d. 29 Juli, is de elfde aanvalling van de Verordening tot regeling der bezol diging van de ambtenaren opgenomen. Beide besluiten zijn gerekend- met I Januari 1942 kracht geworden. De bijzonderheden zijn reeds eerder in ons blad gepubliceerd. HET CREMATORIUM TE ZWOLLE. Voorbereidingen in vollen gang Hoofdbestuur Ver. voor Fac. Lijkverbranding actief. Over het tweede crematorium der Ver- eeniging voor Facultatieve Lijkverbran ding zijn reeds mededeelingen gedaan. De uitwerking van een dergelijk plan onder vindt onder de huidige omstandigheden als vanzelfsprekend de gebruikelijke bezwaren. De stichting van het crematorium verkeert weliswaar in hetbeginstadium, doch het actieve hoofdbestuur aarzelt niet om reeds thans de noodige voorbereidingen te treffen. Aanvankelijk had het de hoop, dat wel dra met den bouw een aanvang zou kunnen worden gemaakt, doch zoo langzamerhand bleek het niet mogelijk te zijn. Gedurende de oorlogsperiode is de kans op de ver wezenlijking der plannen wel speciaal in zake den bouw, uiterst gering. Men verliest den moed echter niet. Daar om zullen de leden stellig met. voldoening in het orgaan der vereeniging de uitvoerige gegevens over de nieuwe terreinen en ae te projecteeren gebouwen gelezen hebben. Zelfs een in kleurendruk bewerkte tee- lcening van den bekenden Hilversumschen architect Dudok ontbreekt niet. Het geheele complex is afgebeeld, zooals men zich dat voorstelt naarmate de behoefte zich gelei delijk zal ontwikkelen. Het eerst zullen een aula, een ovengebouw, een ontvangstge- leêenheid (zaal 1) en een columbarium (le gebouw) worden opgericht. Het begin vormt natuurlijk op zichzelf reeds een ge heel. Opgemerkt dient te worden, dat er op eenvoudige schaal zal worden begonnen. Te Westerveld heeft men op gelijke vrij ze ge handeld. Werd aldaar in 1914 begonnen met één oven, te Zwolle wordt het oven gebouw direct, zooals men zich het in de toekomst denkt, opgetrokken, ruimte bie dend voor vier verbrandingsinrichtingen. De overige reeds genoemde onderdeelen vormen den bescheiden grondslag, en ver tegenwoordigen aanvankelijk hetgeen wat direct noodig is. Bij den geheelen opzet is echter nu reeds een plaats vastgesteld voor de verscheidene bij de uitbreiding noodige gebouwen, zooals een groote aula; een twee de en derde «jntvangstgebouw, een admini stratiegebouw, een tweede en derde colum barium en een conciërgewoning. Het zal een ieder duidelijk zijn, dat bij een dergelijke vooruitziende methode een harmonisch ge heel wordt verkregen. Het gekochte terrein beslaat een opper vlakte van 4 H.A. en vormt het Zuid-Ooste lijk gedeelte van het voormalige landgoed „De Kronenburg", dat op geringen afstand van den straatweg van Zwolle naar Meppel ligt. Hier treft men tevens de nieuwe gemeente begraafplaats van Zwolle aan. Alhoewel het nieuwe crematorium tjs ont worpen buiten de omheining van deze be graafplaats, zal de oprijlaan met een vier- VELSEN Weer 3 jubilea. H. Amse tusschen de bloemen. Niet minder dan drie leden van het per soneel der Papierfabriek zullen Maandag hun 30-jarig dienstverband herdenken. Het zijn de heeren G. Bootsma. bediende van het laboratorium, J. H. Te Kamp. eerste separateur van de afdeeling Cellulosefa- brieken en H. Amse, de bekende huisbe waarder van het gebouw „Concordia". 7 Juni 1880 werd 'de heer Bootsma te Sneek geboren en na oorspronkelijk voor een geheel andere loopbaan te zijn opge leid, kwam hij in 1912 bij de Papierfabriek. Den eersten tijd bracht hij in de Centrale door, doch reorganisatie bezorgde hem een plaate in het laboratorium, waar hij thans reeds vele jaren met opgewektheid zijn werkzaamheden verricht. Als bijzonderheid kan vermeld worden, dat de heer Bootsma als verzamelaar een waardevolle collectie Oud-Friesch porcelein en andere curiosi-j, teiten bezit. De heer Te Kamp. welke zijn geheelen diensttijd in de cellulosefabrieken is werk zaam geweest, werd 5 Februari 1891 te Haarlem geboren. Langen tijd vertoefde hij bij de cellulose-productie als hulp-cellu- losemaker om daarna over te gaan naar de afdeeling separatie, waarvan hij thans eerste man is. In het openbare leven is de heer Te Kamp geen onbekende, daar hij vooral bij het jeugdwerk in R.K. kringen een %'ooraan- staande plaats innam. Van de jubilarissen op dezen dag is on getwijfeld het meest bekend de heer Amse, die, hoewel eigenlijk zijdelings aan. het be drijf verbonden, in den loop der jaren met het grootste deel van het personeel der fa briek in aanraking is gekomen, door zijn bij zondere functie van concierge in het gebouw „Concordia". Hij werd 21 Maart 1884 te Beverwijk geboren en oefende eenige jaren het schildersvak uit. In 1912 benoemde de fabrieksdirectie hem tot buisbewaarder van het ontspanningsgebouw voor het personeel. Gedurende de afgeloopen dienstperiode heeft hij steeds tot tevredenheid zijn krach ten gegeven bij de verschillende uitvoerin gen, ten einde de ruime zaal ontvangklaar te maken. Niet alleen de door het perso neel gestichte vereenigingen vonden in hem een behulpzaam man, maar ook die. welke daarbuiten stonden. Na eenige jarbn werd hem ook de zorg voor het badhuis toevertrouwd, wat lang geen gemakkelijke taak is, zooals uit het toenemende aantal baden wel duidelijk blijkt. De heer Amse heeft steeds een bijzonder zwak voor de muziek gehad. De reeks van jaren in Coneordia doorgebracht heeft hij gebruikt om zijn energieke toewijding aan de Harmoniekapel „De Eendracht" te ge ven. waarin hij als bassist een bijzondere kracht was. Zelfs heeft hij verschillende keeren als plaatsvervangend directeur ge fungeerd. Bovendien is hij ook nog eenigeR tijd directeur van muziekvereenigingén te Wijk aan Zee en IJmuiden-Oost geweest. De jubilaris beschikt over een vaardige hand in het uitschrijven van muziek. Vele jaren is hij, lot aan de benoeming van den heer Moed, organist der Ned. Herv. Kerk te Beverwijk geweest. De tweede inspuiting. Zooals men weet geeft de Gemeentelijke Geneeskundige- en Gezondheidsdienst gele genheid tot inenting tegen diphterie en rood vonk. De tweede inspuiting van alle kinderen die 28 en 31 Juli zijn behandeld, zal Vrijdag 14 Augustus, van twee tot vier uur. in de M. C. Fröbelschool aan de Eendrachtstraat te Velsen-Noord plaats hebben. De derde ge schiedt, eveneens voor alle kinderen, Vrijdag 28 Augustus van twee tot vier uur. BEVERWIJK De draverijen te Alkmaar. Pikeur Nottelman wint drie courses. Obder overweldigende belangstelling zijn Woensdagmiddag te Alkmaar de langebaan- draverijen gehouden, welke prachtig ge slaagd zijn Zeer succesvol waren zij voor den pikeur Nottelman, die drie draverijen achtereen won en waarvan twee met een paard, n.l. Domina. Dit paard bewees reeds in de vierde klasse haar goeden vorm, door uit een sterk bezet veld als eerste te ein digen. Dc Fries Frans Iëidde langen tiid het veld, maar werd op laatste rechte eind naai de tweede plaats verwezen. De derde aan komende Floris A werd gediskwalificeerd, waardoor Donar en Frits v. Silladar zich resp. als 3e en 4e plaatsten. De heatdraverij werd in verband met hei groote aantal paarden als een Engelschc heat verreden, welke een buitengewoon spannend verloop had. In'de eerste serie was Douglas H de leider van het veld. hoe wel sterk bedreigd. Elisabeth nam de lei ding echter over en stond deze niet meer af. Darelet V verloor haar berijder in zeer gunstige positie en werd uitgeschakeld. De tweede serie bracht direct na den start Carma Norton aan den kop en góed dra vend stond zij die niet meer af. De vele fouten makende Cisca B en Cavalcade werd 2e en 3e. In de finale plaatsten zich Elisa beth. Douglas H, Dienares, Carma Norton en Elizabeth. Opnieuw wist Nottelman de Norton's dochter óp bekwame wijze naar de overwinning te sturen, maar dit ge schiedde pas na een feilen strijd met Eliza beth en Douglas H. Carma Norton wees echter iederen aanval af en liet beide met klein verschil achter zich. De Groote Prijs van Alkmaar bracht een verrassing, daar de vierde klasser Domina. paarden als Barones Spencer, -Amazone G, Zampa v. N.Z. en Diana Norton ver achter zioh liet. Domina vertrok van 2400 M. en haar concurrenten van 2480 M. Geen van hen heeft echter die voorgift in kunnen loopen; alleen Barones Spencer heeft haar dicht benaderd, doch op het beslissende moment kwam zij stoom tekort den aanval door te zetten. Een prachtig nummer De heerijderscourse werd een onbedreig de zege voor Claudy O, welke door den heerrijder A. Blom Hzn. uit Beverwijk ge reden werd. Zelfs een bekwaam heerrijdei als Jos. de Lijster vermocht met Baronesse Hollo Claudy O niet ernstig bedreigen. Cr ach werd als 3e aankomende gediskwali ficeerd, omdat zijn berijder na de course verzuimde zich te laten wegen, wat ook het geval was met den berijder van Néosto. Y Kernei en Colombine S profiteerden hiervan en bezetten resp. de 3e en 4e plaat?. De kortebaan bracht weer de traditioneele verrassing en ditmaal door Bob Scott. Na spannende ritten werd Barones Spencer eerste, Dumas tweede en Douglas H derde. De uitslagen luiden als volgt: Draverij 4e klasse, 2040 M. Prijzen 450, 100 en 50. 1. Domina, eig. P. Dekker, ber. A. R. Not telman, 3.20.L K.M.-tijd 1.37.2; 2. Frans, eig. en ber. J. Verkade: 3. Donar, W. de Boer, ber. J. v. Leeuwen Sr.; 4. Frits v. Silladar, P. v. Leeuwen, ber. J. v. Leeuwen Jr. Toto w.: 2.10; plaatsen: 1.50, 1 2.40 en 3.20. Heat 3e en 4e klasse, 1700 M. Prijzen 750, 250 en 100. le serie: Elisabeth, S. J. Brouwer, ber. J. N. Brouwer, 2.41.8, K.M.-tijd 1.34.1: 2. Douglas H. A. Blom Hzn. ber. J. M. v. d. Berg; 3. Dienares, C. P. But ter, ber. J. Vergay. Toto winnend: 13.40. plaatsen: 1.70, 1.30 en 1.30. Tweede serie: 1. Carma Norton, C. N. Silver, ber. A. R. Nottelman, 2.39.9. K.M.- tijd 1.34.1; 2. Cisca B, eig. en ber. J. A. Bak ker; 3. Cavalcade, eig. en ber. P. Dekker. Toto w. 6.40, plaatsen 2.60 en 1.60. Finale: 1. Carma Norton, K.M.-tijd 1.34.1; 2. Elisabeth; 3. Douglas H. Toto w. 3.30, pl. 1.60 en 1.60. Toto definitief: w. 13.80 pl. 2.70. 2—, 1.60 en 1.60. Draverij Ned. paarden, 2400 M. Prijzen 1000, 400, 200 en 100. 1. Domina, eii P. Dekker, ber. A. R. Nottelman, 2.37.17. K.M.-tijÖ 1.30.8: 2. Barones \3péncer, Sta) Vita Nova, W. H. Geersen; 3. Benna Dosa, eig. Th. Ponsen, ber. R. W. Laarman. Toto w. 6.50, pl. J 1.90, 1.50 en 3-20. Heerrijderscourse, 2000 M. Prijzen i -f 200, 100 en f 50. 1. Claudy O, eig. v. d. Oord, ber. A. Blom Hzn.: 2. Baronesse Hollo eig. E. G. in 't Veen, ber. Jos. de Lijster; 3. Y. Kemel, eig. en ber. J. Haan; 4. Colom bine S, eig. en ber. C. P. Butter. Toto w. 2.60, pl. 1.60, 2.— en 3.30. Kortebaan, le serie: Bob Scott, tot 21.20 2ee serie: Barones Spencer, toto 1.80: 3e serie: Douglas H, toto 2.4fi; 4e serie: Du mas Hanöver, toto 3.40. Finale: Barones Spencer, stal Vita Nova, W- H. Geersen; 2 Dumas Hanover, stal Kennemerland, ber J. v. Leeuwen Jr.; 3. Douglas H, A. Blom Hzn., ber. J. M. v. d. Berg; 4. Bob Scott, J. Klarenbeek, ber. L. Combee. Toto 1.90. Toto definitief w„' 9; plaatsen 2.70, 4.10, 4.60 en 26.20. Verloren jeugd. Ik lig in het gras met mijn handen onder mijn hoofd en tuur naar de lucht, die vaal blauw is als een verschoten Stormvogels- shirtje. Ik kauw op een grasspriet, omdat ik dQor mijn rookrantsoen ben. Achter me staat een koe, die dom voor zich kijkt. Urenlang zou ik zoo kunnen liggen. Ik heb geen begrip in den tijd. Waar dénk ik al niet aan. terwijl ik zoo weldadig rutft Soms Ss het denken me te zwaar en dan tuur ik enkel naar de lucht, die me loom en slaperig maakt. Maar meestal orden ik mijn gedachten.. Ik stel me voor hoe het in IJmuiden zal zijn, In IJmuiden. waar alles ook zonder mij (eigenwaan hèb ik marcheert En ik herinner me mijn jongensjaren, die al zeer ver achter me lijken te zijn. Ik zie weer hoe ik onwennig naar de lagere school stapte, na eerst in den snoepwinkel van opa Van Veelen mijn dagelijksche cent-van-het- blad te hebben genomen. Dat snoepwinkeltje. Jarenlang heb ik er niet meer aan gedacht. En het is zoo'n belangrijk ding in mijn jon gensjaren geweest. Jc kocht er het lekkers voor je vriendinnetje, je. sloeg er de toffee's in voor je verloren weddenschap bij een voetbalwedstfijd. VoetbalIk herinner me weer zoo goed hoe we eiken dag naar het stuk land bij het station IJmuiden gingen, waar later een ijs baan kwam. Daar mocht ik voor het eerst een oetbalschoen (een rechtsche) aandoen. Daar zwoegde ik als ging het om de hoogste eer. Prachtige jongensjaren tochWat gaan ze gauw voorbij Oud IJmuiden, hoe vreemd is de plaats, wanneer je haar met toen vergelijkt. Boorde-, vol verrassingen was ze, je kon er naar harte lust kattekwaad uithalen, je vocht er en speelde soldaatje, je snuffelde bij de visch- hal en plaagde de dieren bij v. d. Berg op het Ericsonplein, je speelde in dc spoor wagens en voerde oorlog op het Sluiseiland, je zwom in een van die wateren, waar nu fabrieken staan, je ploeterde in de putten voor den sluisbouw, je bouwde hutter» achter de Vlsscherijschool en in het Hoog- /enbosch. HoogovenboschHoe lang ben ik daar al niet geweest Tien jaar, ja zeer lang zal het geleden zijn. En het was cr toch zoo goed. Je maakte er je eerste stroopersavontuur ee, je Het is alles voorbij I En nu, terwijl ik zoo rustig op het gras lig, betreur ik het.- Ik voel me oud. ontzettend oud. Verantwoordelijkheid drukt op je. Zorgen benauwen je. Bèn ik nog wel „jong"? Jeugd is leven. Nu begrijp ik waarvoor ik me graag geheel aan iets geef. Als lid van een commissie. Als bestuurder. Als kranten man. Al die idealen, welke je zelf niet kan verwezenlijken, stormen op je aan. De jeugd, die je voelt wegglippen, wil je anderen zoo lang mogelijk laten behouden. Zelf kun j® niet meer zoo „jong" zijn. Maar als je voor d i e jonge menschen werkt, koester je j® illlusies weer. Ja, javacantie is heerlijk. Maar soms word je in je vrije dagen, waarin je zooveel tijd hebt om te denken, zonder dat iets anders je afleidt, weemoedig. Verloren jeugdARGUS. Boven van links naar rechts: Tlnns Osendarp won de 100 M. tijdens de internationale athletiekwedstrijden in het Olympia- stadion te Berlijn. (Schirner-Recla-Pax Holland-c). - „Niet als vijanden, doch als bevrijders". Inwoners van Sebastopol, die de verschrikkingen van de belegeririg hebben overleefd, bestudceren. van een zwaren drukkenden last bevrijd, de bekendmakingen van de Duitsche weermacht. (Deutscher Verlag-Recla-Pax Holland-c) - Sterke afdcclingen van de Waffen SS, maakten een inarsch door Parijs. De bevolking sloeg met gespannen aandacht het voorbij trekken gade en toonde zich door deze militaire gebeurtenis diep onder den indruk. (Hoffrnann-Stapf-p.k. Zschackel-Pax Holland-m) I 1 Onder van links naar rechts: Groot en klein. In Leesten (Gld.) I heeft de molenaar Leyendekker den winter besteed, om van I zijn molen een natuurgetrouwe copie te maken. (V. N. P.- I Zeijlemaker-Pax Holland-m). - Na een warmen marsch drin ken de paarden met lange teugen het verfrisschende water. (Scherl-Fellinga-p.k. Kintscher-Pax Holland-m) Leerlingenstelsel in de Metaalindustrie. Ter gelegenheid van de officieele her opening van het Gewestelijk Arbeidsbureau, bijkantoor Beverwijk, heeft de leider, de heer G. W. Paauw Jr., eenige mededeelingen ge daan over de besprekingen met de directies van verschillende /netaalverwerkende be drijven in onze omgeving over de invoering van een leerlingenstelsel. Deze besprekingen hebben er toe geleid, dat binnenkort tot de invoering van het leer lingenstelsel in de metaalindustrie zal wor den ovejrgegaan. De leerlingen zullen een leerling-salaris ontvangen en een waarborg som moeten storten. Het bezoeken van een Nijverheids avondschool wordt voor de leer lingen verplichtend gesteld. De leerlingen, die de dag-Nijverheidsschool te Velsen door- loopen hebben, moeten de aansluitende klas sen van de avondschool op het genoten onderwijs volgen. Wanneer de leerlingen op de school niet bevorderd worden, dan zal ook geen loons- verhooging worden gegeven. Voorts is^het de bedoeling in de toekomst,* dit leerlin^enstelsel ook nog uit te breiden tot de bouwvakken en gemengde bedrijven. Waarschuwing aan winkeliers. De Distributledienst te.Beverwijk deelt het volgende mede Het is .gebleken, dat ondanks het bekend gemaakte verbod hier ter plaatse door ver schillende winkeliers op bonnen, welker gel digheid nog niet is ingegaan, distributie goederen worden afgegeven. Ten gerieve van het publiek en den handel wordt namelijk op Vrijdag reeds bekend ge maakt, welke bonnen den daarop volgenden Zaterdag geldig worden. Uitdrukkelijk werd in den beginne hierl^j op gewezen, dat het verboden was hierop vóór Zondag distri butiegoederen af te geven. Den winkeliers wordt dit verbod daarom nogmaals in herinnering gebracht. Bij ver dere overtredingen zullen scherpe maatrege len moeten worden genomen. Sportdagen van De Kennemers en Beverwijk. Zondag houdt de B. V. V. „De Kennemers" haar jaarlijkschen sportdag, waaraan de eere- titel „TCennemers-kampioen 1942" verbonden in het gemeentelijk sportpark. De wedstrijden beginnen 's morgens reeds te 10 uur. Hoofdzakelijk zullen dan de series verwerkt worden. Het programma vermeldt de volgende nummers 100, 400, 1500 M., vèrspringen, hoogspringen, hink-stap-sprong, vèr schieten, doelschieten en baldribbelen. Voor de behaalde prestaties op ieder num mer wordt een aantal punten toegekend en degene, die het hoogste aantal behaalt, mag zich voor een jaar Kennemer-kampioen noe men en komt voor een jaar in het bezit van den Meyran-wisselbeker. Tot nu toe is het nog aan geen enkel lid gelukt den beker twee maal te winnen. Voor de eerste maal zal ook de voetbal- vereeniging „Beverwijk" op Zondag 9 Aug. voor haar leden een sportdag organiseeren en wel op haar terrein aan den St. Aagtendijk. De wedstrijd staat pnder leiding van den heer H. J. Blaauw. Het programma, dat de deelnemers moeten afwerken, is gelijk aan dat van den zeven kamp van de afdeeling Haarlem. In totaal zijn drie hoofdprijzen beschikbaar gestel^. Voorts worden voor ieder onderdeel afzon derlijk -twee prijzen uitgeloofd. Voor beide sportdagen heeft zich een groot aantal deelnemers opgegeveh. JAARVERGADERING DOOPSGEZINDE Gemeente. De Doopsgezinde Gemeente houdt de jaar- lijksche ledenvergadering op Dinsdag 11 Aug. in het kerkgebouw aan de Meerstraat. Van den kerkeraad is periodiek aftredend de heer W. Rensenbrink. EGMOND AAN ZEE HERIJK MATEN EN GEWICHTEN De herijk van maten en gewichten zal te Egmond aan Zee plaats hebben op Maan dag 17 Augustus van 1316 uur en Dinsdag 18 Augustus van 912 uur en van 13—16 uur voor de inwoners van Egmond aan Zee en op Woensdag 19 Augustus van 912 uur en van 1316 uur voor de in\Voners van Egmond-Binnen. De herijk zal geschieden in de kleuterschool aan de Duinstraat, met de letter p, die vóór 1 October 1943 moet zijn aangebracht, waartoe men zich echter na bovengenoemde zitdagen, aan het yk- kantoor te Amsterdam zal moeten vervoe gen.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3