REK Ccmdifutteu HAZEVOET ónze kiaqamum $ed0m JOH- DE WAARD S ,De Rani' Hikdetfeest ik Ikaüa PIETJE BELL LOTION MALWIDA 31 Tandarts BIEUWINGA Dr. de Weerdt MADEN TREKKERS Radio Technische School Radio-Monteur en Radio-Technicus 't Opklapbeddenpaleis KOMT VOOR MEUBELEN Een nacht in Mei Overhemden - boordenstri jkster Twee Accordeonnisten Permanent Wave? FEUILLETON Roman van Else Wernecke Nadruk verboden 2) Zwijgend zetten de beide meisje zich in beweging en verdwijnen. Margarete Faust glimlacht nog eens. Die kleine ronde heeft net blijkbaar niet noodig gevonden haar stem te dempen, toen ze bij het weggaan vroeg: „Zeg, leelijk zijn?" Juffrouw Faust staat aneen ojyaen aon- kerblauwen looper van de gang tusschen de vele' deuren, die toegang geven tot de aan weerszoden gelegen, door een matgele houten betimmering van elkaar gescheiden cabines. Ze draait een der ronde knoppen om; de kleine ruimte is, dank zij het zalm kleurige behang rondom, in een weldadig aandoend mat licht gedompeld. Bijna ver blindend wit is de rustbank en op het gla zen kastje aan het hoofdeinde liggen de schaaltjes, glazen, flesschen en instrumen ten-in volmaakte orde gerangschikt. De vele geheimzinnige apparaten aan den anderen kant van het vertrek ballonlampen, standaards met draden, een hoogtezon en een transformator met knoppen en scha kelaars blinken in een spiegelend meng sel van nikkel en rubber. Juffrouw Faust knikt. „Mooi", zegt ze zacht voor zich heen. Ze gaat de gang weer* op en kijkt daarna eens rond in de kleedkamer, die de beide meisjes zooeven hebben verlaten. Ze raapt den rok op. dien juffrouw Gabi achteloos heeft laten liggen en hangt hem over een hanger in de kast. Voor de twee persoons waschtafel staan slordjg een paar schalen en kommen verspreid juffrouw Faust zet ze voorzichtig in elkaar. Plotseling vliegt de deur met een ruk open. De ronde Eva stormt naar binnen en strijkt haastig een weerbarstige lok uit het voorhoofd. „Wie heeft nu weer mijn Ze grijpt gejaagd een stapel zachte doeken, die op de voorverwarming ligt en werpt in het voorbij gaan een blik op den electrischen ketel, die een waarschuwend gepruttel laat hooren. „Gabi, je omslagen koken zich dood!" roept ze, wat al te vrijmoedig en wat al te luid. Juffrouw Faust, die voor Eva niet schijnt te bestaan, trekt voorzichtig den stekker uit het contact. Telkens gaat de bel. Er klinken stemmen, steeds weer afgewisseld door vriendelijke en geruststellende woorden van juffrouw Eva en juffrouw Gabi. „Goeden morgen, me vrouw, natuurlijk, ik ben direct tot uw dienst. Alles staat al klaar. Ate u zoo goed wilt zijn, in cabine 3 plaats te nemen. Mor gen, juffrouw Schiller alstublieft, daar ]a: rechts een oogenblikje nog". Het bedrijf draait op volle toeren. Juffrouw Faust werpt een blik op haar armbandhorloge. Vijf minuten voor tien. Juffrouw Gabi is binnen komen vliegen, heeft de compressen ait den ketel genomen en is weer weggerend. Juffrouw Faust loopt door de gang naar de voorste vertrekken. Ze kent ze al het zijn twee ineenloopende, groote kamers in rustige, maar deftige stoffeering. Donker blauw velours bedekt het parket, zalm kleurige gordijnen vormen een passende omlijsting voor de tusschendeuren en de hooge ramen, die op de hoofdstraat uitzien. Een paar diepe crapauds rond een laag tafeltje met goede tijdschriften en aan de muren glazen vitrines met smaakvol geëta leerde porceleinen schaaltjes en zilveren doosjes, in de glazen kast, recht' tegenover den ingang, staat een enkele sierlijk ge vormde porceleinen vaas met een zalm kleurig zegel. Daaraan hangt een kaartje. Juffrouw Faust komt naderbij en leest: „Lotion Malwida 31! Origineel mevr. dr. Scheele". De telefoon op het glanzend geboende, rijk gebeeldhouwde schrijfbureau ratelt dis creet. Niemand schijnt het te hooren. Ei- wordt voor de tweede en voor de derde maal gebéid. Juffrouw Faust neemt den hoorn van den haak: „Met4Instituut dr. Scheele?" „Wat is daar bij jullie nu toch in 's he melsnaam weer aan de hand? De dames- krans zit zeker te breien, wat? Of is het ge zelschap in slaap gevallen? Verdraaid nog an toe, zoo'n onmogelijk stel kletstantes heb ik nog nooit bij elkaar gehad! 't Wordt hoog tijd, dat ik me weer eens laat zien! Nou, je zult je plezier op kunnen „Met instituut dr. Scheele. Wat wenseht u?" Juffrouw Faust herhaalt het min of meer verbaasd. De stem aan het aijdere eind van den draad is ongetwijfeld mannelijk en mannelijk is ook de hevige verbittering, die er uit spreekt. Misschien een misver stand? „Met Instituut dr. Scheele. Bent u mis schien verkeerd aangesloten?" „Nee, ik ben wel drommels goed aange sloten, helaas! Wat voor een gans hangt er nu weer aan het toestel? Gabi? Eva? Wat? Wie? Faust? Ken ik niet. Margarete Faust? Ach, schei toch uit met dien flauwen onzin. Nou, 't doet er ook niet toe. Misschien hebt u zooveel verstand mevrouw Scheele of een van de meisjes bij te kunnen bren gen. dat ik vanmiddag even aankom, ja? Wat? Wie? Nou, ik natuurlijk. Koekoek!" Uit, opgehangen. Een minder toerekeningsvatbare, vermoe delijk. Juffrouw Faust besluit nochtans zich van de opdracht te kwijten en begeeft zich weer naar achteren. Het is vijf minuten over tien. (Wordt vervolgd.) VELSEN PERSONALIA. Te Utrecht, is geslaagd voor het examen Engelsch M. O. de heer L. F. Stolk, Velsen. BEVERWIJK Omzet aan de bloemenveiling. In de maand Juli heeft de omzet aan de bloemenveiling ,,'t Centrum" t 50.498.83 be dragen.'tegen f J7.507.65 in dezelfde maand van het vorige jaar. Een vermeerdering dus van niet minder dan ruim f 33.000. In Juli 1940 werd voor f 16.026.61 geveild en in 1939 voor f 15.915.58. BEVERWIJK, 5 Aug. Spinazie kg 10. Na- tuursla krop 1^-2. Sla kg 7, Andijvie kg 8, Ra barber kg 4-5, Selderij bos 2'i, Peterselie bos 3. Tometen 1-2-3-4 kg 18. Pronkboonen kg 20. Witte Capucijners kg 16. Koolrabi 1 st. 2.40-3. Bospeen bos 6. Tutnboonen kg 6. Roode bessen kg 24-30. Zwarte bessen kg 42. Komkommers 1 11-13%, 2 st. 8. 3 st. 5Vi, snijbiet kg' 7. frambozen kg. 50, vr. aardappelen kg. 5.60. alles per 100. DRIEHUIS Brutale aardappclenroof. Tuinders de dupe! De volkstuinders ontplooien gedurende de laatste maanden een ongekende bedrijvig heid. Geleidelijk kunnen zij het resultaat van hun arbeid zien groeien. Het is echter ten zeerste te betreuren, dat verscheidene personen hiervan als „parasieten" profitee- ren. Zelfs het vredige Driehuis hebben zij tot hun operatiegebied gekozen. Zoo moest nnen vaststellen, dat onbekenden in den nacht van Dinsdag op Woensdag een flinke partij aardappelen van de tuingronden aan de zoogenaamde Zanderij nabij den Duin en Kruihbergerweg hebben gerooid en weg gevoerd. De buit bedraagt ongeveer 350 kg. Het is waarschijnlijk, dat de helden der duisternis bij de uitvoering van hun diefstal van een bakfiets gebruik maakten. PERSONALIA. De heer H. Horbeek te Driehuis is niet, zooals we gisteren mededeelden, voor het examen Engelsch L.O., maar voor Engelsch M.O.-A. geslaagd. THEATER Vanaf Vrijdag a s. KATHE DORSCH HILDE KRAHL HENNY PORTEN' (Komedianten) Tobis TOBIS-UFA NIEUWS Toegang 14 jaar. Tentoonstelling van Nederlandsclie Beeldende Kunst in het Rijksmuseum te Amsterdam. Op deze uitgebreide tentoonstelling zijn werkstukken uit alle windstreken bijeen gebracht. Men vindt ze hier uit heel het land, van Maastricht tot Schiermonnikoog en van Meppel tot Zoutelande Er is welhaast geen stadje, geen dorp en geen gehucht of het herbergt één, maar meestal meerdere schilders en er zal in ons water- en verfrïjk landje" moeilijk een plekje zijn aan te wijzen, dat nog niet door één onzer kunstenaars „onder 't penseel" geno men is. De tallooze landschappen, stadsgezichten, zee- en rivierstukken in het Rijksmuseum, geven hiervan een treffend bewijs. Maar de schilders zijn niet alleen de natuur inge trokken ook in huis en in het atelier vonden zij onderwerpen in overvloed, zooals men ziet aan de vele stillevens, bloemstukken, inte rieurs, portretten, figuurstukken en fantasieën. De zalen rijen zich aaneen, ruim twintig in getal en in elke zaal prijken de wanden met schilderijen en teekeningen en zelfs de trap penhuizen en corridors zijn er mede bevolkt. Met een vijftigtal beeldhouwwerken bestaat de enorme collectie uit niet minder dan negenhonderd werken. Wie zou nog durven beweren, dat het Ne'derlandsehe volk geen schildersvolk is Zooals bij zulke massamanifestaties wel niet adders kan, vindt men er velerlei soorten en qualiteiten en wisselen hier en daar ver rassingen en teleurstellingen elkander af. Soms bespeurt men een bekende kunstenaars hand, maar voor een groot gedeelte maakt men er kennis met het werk van jongeren die thans in de hoofdstad hun eerste kans krijgen of van schilders die tot nu toe alleen maar bekend waren in eigen omgeving en dit keer voor een breeder en critischer publiek treden. Met dat al zal men begrijpen, dat bezoekers die van een ontdekkingstocht in de beeldende kunsten houden, hier een voor treffelijk terrein vinden om hun speurzin te oefenen. Een keurig verzorgde geïllustreerde catalogus dient hun daarbij tot gids. In deze catalogus wordt ook het doel der expositie nader omschreven Zooals men weet ls zij georganiseerd door de afdeeling „Hulpwerk Beeldende Kunst" van den Ne- derlandschen Volksdienst in samenwerking met de Nederlandsche Kultuurkamer. De afdeeling „Hulpwerk Beeldende Kunst" wil met haar actie niet alleen bereiken dat de Nederlandsche kunstenaars zich door eigen arbeid een behoorlijk levenspeil weten te verwerven, maar zij stelt zich ook een mo reel e taak tot doel „Eeuwen van verschralend individualisme".' lean men o.m. in de catalogus lezen, „hebben het volk van den kunstenaar véfvreemd en omgekeerd. tot onberekenbaar nadeel van beide. In de voorbije periode was de kloof tusschen kunstenaar en volk grooter cfan ooit- wansmaak en een stroom van kitsch waren daarvan eenige kenteekenen. De tijd is gekomen om te vereenigen, wat gescheiden was In de toekomst zullen wij één zijn, of wij zullen niet zijn. Ook de kunst gaat ten gronde, als zij geen voedingsbodem heeft, waarop zij kan bloeien. De kunst kan niet leven in een» leege ruimte, het volk niet bestaan in een kunstlooze maatschappij." Met den wensch dat deze tentoonstelling toe bij mag dragen de band tusschen kunstenaar en volk te herstellen, wordt deze korte inleiding bérioten. In een volgend artikel zal Ik eenige wer ken van nabij beschouwen. JAN D. VOSKUIL SANTPOORT BIJZONDERE DIENSTEN. Evenals in vele andere plaatsen is ge schied, zullen ook te Santpoort eenige bij zondere kerkdiensten worden georganiseerd in de Ned. Herv. Kapel. De data zijn: 30 Augustus, 6 en 13 September, 's middags om 4 uur. Sprekers zullen resp. zijn: ds. H. J. Drost te Schoten, dr. E. Emm en te Haar lem en dr. A. H. Edelkoort te Amsterdam T. V. S.-NIEUWS Het bestuur der Turnvereeniging Santpoort heeft toestemming gekregen om ook gedurende de vacanlieperiode normaal van het oefenlokaal der openbare school aan de De Genestet.laan gebruik te maken. Dank zij Uit besluit gaan de gebruikelijke oefensamenkomsten zonder o~ dèrbreking door. CASTRICUM HERIJK MATEN EN GEWICHTEN.' De herijk der maten en gewichten zal plaats hebben op Donderdag 20 Augustus van 10 tot 12 uur en van 13 tot 16 uur, op Vrijdag 21 Augustus van 9 tot 11 uur voor Castricum en van 1215.30 uur voor Bak- kum, in het gymnastieklokaal der Centrale Openbare Lagere School te Bakkum. k De maten en gewichten moeten vóór 1 October 1943 gestempeld zijn met den let ter P. Bij verzuim of verhindering om van de zitting gebruik te maken, bestaat nog ge legenheid maten en gewichten te laten her ijken aan het kantoor te Amsterdam, op alle werkdagen, uitgezonderd 's Zaterdags, van 9.30 tot 15.30 uur. INENTING TEGEN POKKEN. De burgemeester maakt bekend, dat 27 Augustus te 2.30 uur ten huize van de plaatselijke doktoren gelegenheid bestaat fot inenting der kinderen tegen pokken. Alle knderen moeten voor het voleinden van hun erste levensjaar daartegen zijn ingeënt, Mocht dit om medische redenen niet moge lijk zijn, dan behoort ten Raadhuize een formulier te worden afgehaald. Dit moet door de ouders en den arts worden getee- kend. Zijn kinderen om de een of andere reden voor het voleinden van hun eerste levensjaar niet ingeënt, dan kan dit nog worden gedaan voor zü twee jaar ziin. DE EERSTE SPERCIEBOONEN. Bij de tuinbouwvereeniging „Ons Belang' werden Woensdag de eerste spercieboonen aangevoerd door het Provinciaal Ziekenhui: „Duin en Bosch". Vrijdag hoopf het echtpaar Wedewer Holter, wonende Mr. Ludwigstraat 29, den dag te herdenken, waarop het 40 jaar ge leden in den echt werd verbonden. Het zal niet aan belangstelling ontbreken. BELASTINGEN. Bij den belastingdienst Is ingaande 1 October a s. verplaatst van Arnhem naar Haarlem de adjunct-commies der registratie en domeinen J Mesereeuw De adjunct-commies J. van Maurik en W. Böning, "beiden te Haarlem, zijn benoemt) tot commies. De rijksklerken A. F. Grootenboe: te Haarlem en J, F. Olsthoorn te IJmuiden zijn resp. bevorderd tot adjunct-commies en tot rijks klerk der directe belastingen, enz. met vak examen. Het organiseeren van bijeenkomsten De Commissaris voor niet-commerciecle •ereenigingen en stichtingen, Waalsdorper- weg 72, 's-Gravenhage. brengt nogmaals in herinnering, dal verzoeken tot het org'anisee- ren van bijeenkomsten, vergezeld van hel inschrijvingsbewijs van het commissariaat, bij het hoofd der plaatselijke politie behooren te worden ingediend Inschrijvingsbewijzen worden door den Commissaris uitgereikt aan alle organisaties, die voldaan hebben aan de aanmeldingsplicht. Onder deze verplichting tot aangifte vallen niet alleen niet-comrr cieele vereenigingen en stichtingen in dén van de wet van 22 April 1855, doch ëveneens alle niet-commercieele organisaties als comité's --.i, kringen, groepen of anderszins en is dus van toepassing op alle vereenigingen, stich tingen en/of fondsen-, voorzoover deze niet bij de commissie Wolterson 'zijn ingeschreven. Ontbinding van eenige niet-commercièele organisatie is niet dan na vooraf verkregen vergunning van den commissaris voornoemd toegestaan. Bij niet-nakoming der voorschrif ten. omtrent aanmelding en ontbinding vast gesteld, kan tot strafvervolging worden over gegaan. Vier koopvaarders vernietigd De admiraliteit der Ver. Staten maakt be kend, dat vier schepen verloren zijn gegaan. Twee der door duikbooten tot zinken ge brachte schepen waren Amerikanen en de beide anderen van Engelsche en Noorsche na tionaliteit. NEDERLANDSCHE ZWEM- EN REDDINGSBOND De heer A, J. Meyerink schrijft ons: De maand Juli is ten opzichte van den verdrinkingsdood zeer gunstig verloopen. Het koude weer heeft het cijfer gunstig be ïnvloed. Verdronken in Juni 1942 nog 45 menschen, deJuli-maand 1941 eischte het leven van niet minder dan 128 personen. Er verdronken: 12 jongens beneden 16 jaar, 4 meisjes idem: 12 mannen en 2 vrou wen, tezamen 30. Bij auto te water ver dronk niemand. Van het getal 30, waren 5 jongens en 4 meisjes, dus 9, beneden zes jaar. Vier jongens en zeven mannen verloren het leveruomdat zij zich, zonder de zwem kunst voldoende machtig te zijn, waagden in te diep water, of zich, zonder te kunnen zwemmen, lieten voorttrekken achter een boot, gebonden aan een touw, datbrak: verdrinken was het onherroepelijk gevolg. Het „Leert zwemmen", blijft een gebie dende eïsch in ons waterrijke land._ Gered werden of wisten zich te redden: 16 jongens beneden .16 jaar; 8 meisjes idem: 9 mannen 6 vrouwen en nog één uit een auto te water, tezamen 40. (Juni 1942 33; Juli 1941 50). Onder zes jaar werden gered: 8 jongens en 7 meisjes, is 15. Negen verdronken er, 15 gered, dus niet minder dan 24 kleuters te water Bij baden, zonder de zwemkunst machtig te zijn, werd één jongen gered. Een man die te Purmerend gered werd. nam het verstandige besluit .onmiddellijk zwemles te gaan nemen. Zwemmend werden gered: 12 jongens, 7 meisjes, 3 mannen en 6 vrouwen. Door de kunst van zwemmend redden machtig te zijn, bleven dus 28 menschen- levens behouden. Slechts 2 mannen wisten zich zwemmend in veiligheid te brengen. Auto te water. 3 Juli. Leeuwarden. Een groote vracht auto rijdt te water. De wagen komt onder ste boven in de Singelgracht terecht; de be stuurder weet zich nog te redden. De Britsch-Amerikaansche samenwerking Critiek op propaganda in de V,S. De Daily Telegraph meldt, dat de Brit- sche burgers in de Vereenigde Staten offi cieel üitgenoodigd zijn, naar Engeland terug te keeren. Er zijn volgens het blad ongeveer 291.000 Engelschen in-de Vereenigde Staten Velen van hen geven -er echter de voorkeur aan, in de Vereenigde Staten te blijven en dienst te doen in het Amerikaansche leger. Ook de vrouwen zijn üitgenoodigd terug te keeren en men heeft haar er op gewezen, dat het haar moreele plicht is aan den op roep gevolg te geven. De Daily Express meldt, dat de Amerika nen hun censuur ten aanzien van Engeland verscherpt hebben. De jongste maatregelen hebben betrekking op de tijdschriften en kranten, die naar Engeland worden uitge voerd. Het Augustusnummer van het be kende Amerikaansche tijdschrift Fortuna bijvoorbeeld, is zeer verminkt in Engeland aangekomen. Acht pagina's waren verwij derd en bepaalde artikelen waren onlees baar gemaakt. De Daifr' Express vraagt, waarom men een dergelijke houding tegen over Engeland noodig acht. „De Amerikaansche instanties bevorderen de zelfgenoegzame traagheid van de Ameri- kaansché bevolking ten aanzien van den oorlog door rooskleurige berichten uit te geven, die het volk doen gelooven, dat de Ver. Staten overal overwinningen behalen", aldus de republikeinsche afgevaardigde Mason in het Huis van Afgevaardigden Mason verweet vooral Welles en Knox, dal zij het publiek misleiden met berichten. De reden voor de publicatie van gekleurde militaire berichten is volgens Mason, dat de Amerikaansche instanties van meening zijn, dat het Amerikaansche volk niet den moed heeft slechte berichten aan te hoorenden tegenslagen te aanvaarden. AANWEZIG GOUDVISSCHEN ONTVANGEN A. TRAP STEPHENSONSTR. 4 - IJM. geeft de hoogste waarde voor Uw meubelen, zolderoprui mingen, haarden, kachels enz. KONINGSTRAAT 48, tel. 17308 HAARLEM. WATERPOLO Voor de competitie van den Ned. Zwem Red dingshond speelde Haarlem 2 Dinsdagavond in Stoop's Bad tegen V.Z.V. en verloor met 2—0. H.V.G.B. 3 kwam tegen Haarlem 3 niet op. Goede Nederlanders weten, dat zij hun velk dienen door lid te worden van den Volksdienst. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, Bevallen, 4 Aug.: H. WïedijkKlok. z.; J. A. WeberEibers, z.; L. M. OomenVer hulst, d.; ,C. C. StruijkenkampVan Al phen. d.; 5 Aug.: D. JansenHuijboom, d. M. C. HandgraafDe Raat, d.; Mv Koelemij —Martens, z. Overleden. 2 Aug.: J. MeijerWijgerse, 69 j. Ondertrouwd, 5 Aug.: G. Horeman en P, H. Biemans, -P. J, L. v. Zeeland-en G. de Lang; J. de Jong en S. Wijtvliet; A. de Graaf en M. Koster; L. F. van Zijverden en S. Mietus; G. Jonkhof en A. Sint; W. Boersma en A. P. Jansen; D. Goud en F. Zilverssnit; N. T. Werner en' J. Bieren- broodspot; T. van Keulen en W. G. G. ~C. M. Westerman; J. J. Keizer en H. C. Serné; T. L. Thijssen en M. A. Schackman; J, Meijer'en J. Rinses; H. A. de Vree en H.-J. Vonk; D. Koers en M. Hoogteiling; P. van der Ster en C. Iking; C. Coblens en A. Blei; C. W. Okel en M. S. van Dijk; P. Rol en G. Troost: D. van Dijck en A. M. van Rossum. Gehuwd, 5 Aug.: J. C. Vaars en H, A. Boot; J. Tfimis en H. B. Koevoets; E,. F. Fiege en J. Goedhart; A. M: Blom en J. B. van der Heijden: F. M. van Mierlo en. A. van Kampen; F. P. Zandvliet en J. L. Kna- ven; P. G. Maas en C. W. Lubbers; J," de Graaff en C. van den Aakster; P. C. Schol- tens en G. C. Kossen; T. van Leeuwen en J. de Vries; A. v. Dokkumburg en A. v. Qijk: A Verhoeff en H. Gonlag; H. J. J. Webnes en J. Biesbrouck; G. D. Klasbeek en M. J. Martin; J. H. Rooijers en M. Overmars; H. Claudius en J. C. Philippo; A. Deen en H. W. van As; C. wan Huis en L. Sala; C. de Heer en W. H. Klerk; E. Levisson en R. Polak. OFFICIEKLE MEDEDF KLINGEN XATEELT VAN SPINAZIE Der productiecommissaris voor den tuinbouw ?n de ooftteelt te 's-Gravenhage maakt aan de 'elers van spmaziezaad bekend, dar het voor de 'oedselvoorzienlng van belang is om met de za den. die bij het oogsten van splnaziezaad op den bodem achterblijven, een nateelt van spi tie uit te oefenen, door het land gelijk 'e ken en een lichte nabemesting met stikstof- hpiMiende kunstmest te geven. De oogst van spinazie kan worden aangevoerd .an de na' - met de Ni trale, Laan Copes venhage, voor afgezet. INVOER UIT CLE ARINGLANDEN Het Deviezeninstltuut deelt mede: Voor de aanvragen van vergunningen tot stor ting bij het Nedêrlandsch Clearinglnstituut we gens invoer van goederen zijn nieuwe formuür ren (formulier C. 1) vastgesteld. Exemplaren zijn vanaf heden verkrijgbaar bij de Kamers van Koophandel en het Deviezen, instituut en vanaf half Augustus eveneens bij di •.leviezenbanken. Van 10 Augustus a.s-, af dient uitsluitend van dit nieuwe formulier gebruik te worden gt. maakt. Het nieuwe formulier is samengesteld uit exemplaren. Aanvragen waaraan het duplican of triplicaat ontbreekt, kunnen niet in behan- deling worden genomen. Den 20en Augustus a.s. hopen onze geliefde Ouders J. C. Siliakus en M. Siliakus-Jansen den dag te herdenken waarop zij voor 40 jaar in den echt werden vierbonden. Hun dankbare Kinderen en Kleinkinderen. Santpoort, Wüstelaan 34. hervat Vrijdag 7 Aug. zijn praktijk. voor H.H. Hengelaars GEBR. VEENINGA Naturalisten JACOBIJNESTRAAT 10-18 Trekkers: voor werkzoeken den en aangeboden betrek kingen 3 tot 6 m.m. 24 cent. elke m.m. meer 4 cent. Alle andere advertenties van particulieren In de zelfde ru briek: 3 tot 6 m.m. 36 cent, elke mun. meer 6 cent. Personeel gevraagd AAN IC. MEISJE gievr. voor die miorjremuiren. Hofdijk liaan 16, Driehiuils. Govir. NET MEISJE voor de oohitendiuiren. J. Boers, Vissering straat 1. IJnruidem. DAGMEISJE gevraagd voor heele of halve daggen. Terrasweg 77, Saintpoort. OevT. wegens hiuweJijk NET MEISJE voor heele diaigen. 's Zo'nd. vrij. Koi'k's Mieubelmaig. Pres. Knugerstraart 6 0, IJmiuiden. Gevraagd^ 1 of 2 maail per week FLINKE WERKSTER of MEISJE voor aiiie dagen. De Ge- nenstetilaam 34, Driehuis. Gevr. HULP IN DE HTJISH. of meisje v. heele dagenLoiremtz straat 32, IJm.-O. Gevr. LEERLING-KAPSTER liefst gov or dier d. G. M. Kiuiipiers, Zeeweg 3 58, Driehuis. Tel. 4584 Voor diireot gevr. EL. HULP t. d. HUTSH. niet ben. 16 J. van 9-3. Hageliiingerweg 196. Saintp. Gevr. In tol, gezin NET METS- JE of WERKSTER v. 2 of 3 d, p. week. Br. bur, vam ddit blad T 46L NETTE BAKER b. z. a. v. heele of haJve dag. Kalverstraait 10 5. IJmiuiid'en-O. Diversen Nette jongen zoekt zoo spoe dig mogelijk een net KOSTHUIS Brieven no. T 458 bur. v. d. bi Gepensioneerde bejaarde da me zoekt op gezelil-igen stand o-m. geving Driehuis Santpoort onge. meubileerde ZTT- EN SLAAPKA MER, met gebruik van keuke: Brieven no. T 460 bur. v. d. b Jong echtpaar zonder kinderen zoekt voor z. sp. m. een HUIS of ONGEM. KAMER met gebruik vam ke-uken in de omgeving IJm. Oost of Santpoort. Br, bur. va-n <ldit blad T 461, Te huur aangeboden ged. van FLINKE WONING, gem. goeden stand, Oud-IJ,mBr. bur. vain dit Mad T 463. VRIENDELIJK VERZOEK GeLieve rieten po pp en wagentje met beer -ter. te bez. De Rijpstr, 50, IJmuiden Wie ruilt groen -ema-Ma TIGER VULKACHEL voor Safliaomamder- kachel? Kanaalstraat 47 rd. IJm, Diversen te koop gevr. WOONHUIS te koop gevraagd omgeving Velsen-N, liefst Wijker straatweg. Br. bur. van dit biad T 462. SCHOOLTASCH te koop ge vraagd. Noordie«nlaain 17, Velsen- No-ord HANDKOFFER (TJE) en rug zak te koop gevraagd. D. die Boer Pre9. Steyrnqfraiat 3. IJm. Diversen te koop TE KOOP: wlitte trouwjapon tn. 44 en witte schoenen m. S'S toleLn 39, elk. Ie dik, en winter mantel. Willemsbeiekweg 61, IJm. O. TE KOOP: g.uimiml regemm., koirt boinitj. en d. He-oren J. Nachte gaal!]. 4. IJm .-O. JONGE KONIJNEN te koop. Kanaalstraat 110. IJmuldien. TE KOOP: pluche ameiuibie- menit, divan m. kleed, waschtafel met toeb. eiiectr. waschmaohiine. Brieven mo. T 459 b>ur. v. d. blad. Te koop: 1 pr. z live ried. D. SCHOENEN mt. 6 1/2-39. Kwail. '9 37. 1 x gedr. La-dderbeekatr. 62 V.-N. Na 6 uur. TE KOOP A ANGEB.: 1 Doial- gramiofoonimotor met pick-up en ulatenschijf f 60. 1 Philips thriil- ier f 50. Na 8 uur Kruldherger- weg 2, Santpoort. TE KOOP: 1 pr. zw. sch. m. steunzool m. 3'7 1/2- en 1 pr. bi. soh. met 37 1/2. Na 6 uur. Adres te vern, bur. van dit blad. Te koop: dmk. KINDERWA GEN, kap besch. f 30. Adres bur. v. d. blad. Te koop: ellcen SCHRIJFBU REAU m. stoel. Na 7 u. Rogge- veemstr. 2'9, IJmuiden. SALON PATHéFOON te koop met of zowdier pflaiben en luid spreker v. Qentraile. De Ruljter- straat 64, IJm.-O. Te koop: eiken AMEUBLE MENT 4 st. 2 crap. en bank m. trijp bekleed. Hagelingerweg 16. Santpoort. Te koop: prima STUDIE- PIANO, pr. bill. Adirpe bur. van dit blad, Te koop aa.ngeib. r,. g. a. n, ELECTR. WASCHMA CHINE. Trompstraat 174, IJmuidien-0 Te koop: MTELE STOFZUI GER emmiermod-el met alle hulip- stukken. In prima staat, prijs f 50. P. C. Hjooftilaan 54, Drie- huls. Te koop aangeb. RADIOTOE STEL, Zeeweg 356, Driehuis. Te koop geb. keurig WANDEL WAGENTJE f 3s o>p kogeis. Adir. out*, van dit blad. Te koop aangeb. prl-ma PLU CHE TAFELKLEED. Adres te vern. bur, van dit blad. TE KOOP een zoo goed ails nieuwe transportfiets met lamp, 2 konijnen, voedsters, 6 deeilig kanarieb-roedkooi. viluoh-t en 12 inizetkooien voor kanaries. H. Plensma,, Oranjestr. 37, IJm. TER OVERN. AANGEB.: 3 kamers linoleum. 2 huJsk. lam oen, vitrage en koekepam. Feith- laan 2. Driehuls. Tusschen 7 en 9 uur n.m. OPLEIDING tot DE NIEUWE CURSUS BEGINT 3 SEPTEMBER. Inschrijving tot 31 Aug. a.s. dagelijks aan de school: KLEINE HOUTWTSG 31, TEL. 20843. Spreekuur Maandag- en Woensdag middag van 2-4 uur en volgens afspraak. GROOTSTE SORTEERING EN DE NIEUWSTE MODELLEN OPKLAPBEDDEN. Alle maten. Alles voorradig. Ook 1- en 2-pers. verticaal. - 40 modellen, ombouwen met boven- en zijkasten. Java kapok bedstellen, dekens, divanbedden, spiraalmatrassen. Grootste keuze. Eerste klas Onbeperkte garantie. MONSTERKAMERS ORIONWEG 8. HAARLEM-NOORD bij Zaanenlaan, Telefoon 2393? bijtijds Uw keuze maken. Nu hebben wij nog voorraad en in goede kwaliteit, Zw. Eng., Goth, en Heraldieke HUIS KAMERS. Aparte SALONS met halfronde bank. Eng. en moderne BANKSTELLEN en SLAAPKAMERS. DIRECT VAN FABRIEK. MEUBELTOONKAMERS WESTERHOUTPARK 8 bij den Wagenweg HAARLEM TELEFOON 18840 zijn van 10 tol 15 Augustus a.s. wegens vacantie HEERENMODEMAGAZIJNEN IJmuid., Kennemerplein 20, Tel. 5290 BIÖSCÜOP WÏJKERS^PAATWEG VELSEN-NOORD Van Vrijdag 7 Aug. t.e.m. Woensdag 12 Aug. Marika Rökk Een enorme film. Zondag 2 voorstellingen 3 uur en 7.30 uur. De avond voorstellingen vangen aan 7.30 u. Opening cassa 7 u. ZATERDAÖ 8 AUGUSTUS - 2 UUR 'n Kindertooneelstuk om te brullen! naar 't bekende boek van CHRIS VAN ABKOUDE 's Werelds grootste kwajongen in levenden lijve op het tooneel. WAT ZULLEN WE LACHEN Ongekende vroolijkheid, zonder ophouden, bij het zien van PIETJE BELL's AVONTUREN! Lachorkanen om JAN PLEZIER (Pietje's Vader) en Tante Cato. PRIJZEN 40 - 60 - 80 en f 1.—. Overal uitverkochte zalen, dus bespreekt vooral op den dag der voorstelling vanaf 11 uur.'s morgens. Ondern. Fr. Kleinbloesem I Gevraagd geroutineerde kunnende werken met „Amerikaan". Tevens de hoogte met ander strijkwerk. Zij die leiding kunnen geven genieten de voorkeur. Aan te melden of schriftel. soil.STOOMWASSCHERI] „SPECIAAL", Huygensstraat 69, ümuiden. en Slagwerker gevraagd Café „DE BRUINVIS", D. Boers, Visseringstraat 1, Inenting tegen diphtherie en roodvonk De 2e inspuiting van ALLE kinderen, die op 28 en 31 Juli voor het eerst zijn ingespoten tegen diphterie en roodvonk, zal plaate hebben op VRIJDAG 14 AUGUSTUS, des middags van 2 tot uur, in de M. C. Fröbelschool, Eendrachtstraat, Velsen-Noord. Ook de kinderen, die Dinsdag 28 Juli voor het eerst zijn inge spoten, worden Vrijdag 14 Augustus terug verwacht. De derde inspuiting voor alle kinderen zal plaats hebben op Vrijdag 28 Augustus, van 2 tot 4 uur. De Directeur van den Gemeentelijken Geneeskundigen en Gezondheidsdienst, Dr. L. S. LIMBORGH MEIJER. WENSCHT U EEN UITSTEKENDE dan is Uw adres: DAMESKAPPER ALB. VAN PEL KENNEMERtAAN no. 82, TELEFOON 4426 Ook Uw adres v. de MODERNSTE KAPSELS en HAARVERVEN So TREKKING HAIGHTON CO. WETTIGE P1EMIELEENMG ISIS KLASSE. 2o U]ST. TBEKKING VAN WOENSDAG S AUG. IMS, HOOGE FBEMlEN 3« 68 PHEMXEN VAN 20.— 122 155 185 217 233 «8 508 670 573 253 371 3M 30» - 854 380 300 412 - 752 753 755 807 920 955 1004 1019 1031 1047 iw» ICS3 1115 1118 1166 1170 1206 1216 1242 1250 1252 1365 1282 1299 1306 1324 1386 1393 1503 1661 1663 1S1C 1642 1650 1701 1746 1766 1801 1824 1858 1859 1865 1867 1902 1913 1934 1940 I9£6 2116 2154 2165 2186 2198 2204 2211 2274 2282 2303 3310 2323 2353 2375 2418 2419 2469 2488 2544 2591 2631 2M1 3664 2672 2716 2723 3736 2740 2753 2756 3831 2826 2840 2983 3005 3071 3149 3164 3184 3193 3194 3309 3239 3254 3270 3313 3342 3348 3349 3393 3431 3478 3484 3499 3506 3527 3529 3643 357» 3668 3678 3684 3898 3789 3792 3821 3827 3867 3889 3900 392S 3939 3956 3981 4119 4129 1138 4172 4191 4291 4306 4322 4362 4417 4461 4475 4481 4510 4565 4870 4655 4705 4853 4854 490* 4951 5017 5031 6065 5069 5095 510O 0,128 6168 6192 6199 620» 5244 6270 5290 5331 6337 6343 6355 5378 5440 6475 5488 549» 6650 5559 6560 6507 5006 G024 6626 6630 5644 5502 6714 679» 6856 5902 5911 5927 5977 6996 6064 6059 6071 6099 0107 6121 6130 0161 6189 6204 6276 6288 6288 6301 6305 6338 6371 6413 6442 8449 6456 0480 0556 6573 6624 6635 6629 6641 6655 6700 6744 6746 0709 6830 6801 6876 6883 0901 693» 6944 7005 7071 7097 7117 7148 7181 7192 7258 7293 7320 733* 7338 7344 7521 7527 7845 7955 8038 8058 8061 8291 8801 8665 8681 8842 8844 6879 9027 9078 9105 0317 9320 9323 e596 8599 8787 8802 8896 8901 8905 9253 9286 9314 9623 9573 9682 - oooo innin !0040 10074 10086 10108 10178 10303 10335 10252 10262 2 10429 10430 10434 10473 10476 10483 10500 3 10728 1 8:78 8232 8242 8255 828» 8423 8424 8449 8483 8620 8541 8705 8708 6727 8732 8733 874» 8891 j 9116 9134 9157 9168 9182 922». 0343 0367 9397 9410 9461 940* 9802 9804 9874 9897 0900 998» 10542 10337 10410 1041g 10422 1 10584 10595 10637 10713 1 4 10065 11044 11093 11099 IU06 11114 11222 11248 11332 11371 11377 11380 1140» 11400 14414 11652 11567 11574 11603 11618 11665 11874 11689 11714 1173» 11747 U826 11840 11845 11869 11879 11887 11919 11966 11975 12045 1204» 13070 12095 12116 12124 12164 12210 12224 12241 12302 12309 12314 1237» 12374 12394 12408 12412 12450 12453 12461 12602 12551 12561 12572 i260« 12627 12652 12683 12774 12791 12801 12E08 12821 12826 12832 12848 1280O 12870 12928 12946 12956 12967 13030 13039 13070 13126 13148 13164 13180 13204 13233 13240 1325J 13271 13309 133Ï0 13328 13362 13515 13520 1350® 13615 13052 13653 13674 13692 13818 13856 13901 13912 13925 13987 1399» 14024 14038 14072 14120 14173 14216 14227 14229 14256 14282 14287 1«1» 14314 14366 14387 14389 14398 14424 14483 14501 14585 14634 14644 14M7 14652 14668 14684 14717 14779 14851 14902 14925 14970 15007 15013 1602» 15C45 15059 15101 15118 15140 16148 15157 15170 15251 16315 15330 1533* 15354 15411 15421 15428 15476 15481 15526 15529 15542 15549 15561 1557® 15607 16651 16655 15680 15085 15795 15812 15818 16335 15844 15863 15893 15908 15924 15985 15998 16068 16078 16009 18137 16144 18105 16185 10238 16200 16300 16301 16376 16412 16413 16414 10429 10476 16403 16546 1656® 16635 16658 18682 18701 16747*16762 16786 10793 16809 16830 16844 10852 16898 16897 16900 16901 16913 16050 10987 16987 16901 17055 17059 17075 17127 17160 17187 17203 17245 17266 17315 17329 17364 17377 17378 1730» 17396 17411 17419 17466 17473 17524 17539 17588 17579 17616 17622 1775® 17802 17804 17864 17870 1789n 17922 17935 17040 17042 17960 17993 18023 18086 18175 18262 18407 18418 18467 18484 18491 18510 185Ï1 18539 18599 18626 18637 18654 18745 18754 18755 18777 18784 18787 18800 18814 18827 18835 18841 18850 18944 18982 19013 19044 19063 19085 19131 19153 19166 19173 19183 19192 19219 '.9271 19288 19338 19343 19361 19373 19383 10303 19408 19490 19545 19570 10583 19611 1P027 1P650 19870 19705 19749 19750 19758 10763 19774 19796 19833 1938'! 10880 19894 10904 20026 20036 20053 20113 20123 20131 20178 20260 20270 20278 2C280 20308 20399 20429 20433 20486 20500 20545 20550 20580 20587 20588 20650 20703 20757 20700 20783 20784 20822 20042 20864 20922 20940 ONGECORRIGEERD Veroewrineen. le klasse. Ie HJst Premlïn van f 20 - verbeten l» vermelden 15960. 15990. 16014. 16045. 16056. 16057. 17326 tlm 17351 moet zlln 18326. 18330. 1834Y. 18350. 18351. 19782 moet zijn 19761 In de le. 2e, 3e en 4e klasse worden np Mannduj en Wnensda- telken»; 800 nummers cetrnkken, zoodot de (rekkingen np nONDERDU; VER-J V4LI.EN. 1» de 5e klus (le wee*) worden np MAandag en Woensda*. ^telkens 900 nummers en np Donderdag 1000 mlmmrrs getrokken. zoodBt, 6e (rekking nt> DINSDAG VERVALT. In de laatste l>RlK weken der klas xtjn UEEN wtfzlglngen aangebracht.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 4