Nieuws uit IJmuiden, Velsen, Beverwijk, en Omstreken De Aanmeldingsverordening en de gemeente Velsen. Belangrijke mededeelingen van het Commissariaat van Politie. Goed begrip van <de voorschriften en stipte naleving noodzakelijk, De waarnemende commissaris van politic vestigt nadrukkelijk de aandacht van alle inwoners der gemeente Velsen, die daar voor in aanmerking komen, op de met in gang van 1 Augustus in werking getreden verordening van den Rijkscommissaris voor liet bezette Nederlandsche gebied (no. 83/ 1942), houdende uitbreiding der verplich ting tot aanmelding (aanmeldingsverorde ning). Hierover hebben wij in ons blad van Maandag 3 Augustus, dat op ons bureau voor een ieder ter inzage ligt, uitvoerige bijzonderheden medegedeeld. Van de zijde van het commissariaat van politie wordt op enkele artikelen een speciaal voor de ge meente Velsen bedoelde toelichting gegeven waarvan men goede nota dient te nemen. Artikel 1 van de Aanmeldingsverordening is bedoeld voor de houders van onderne mingen, welke dienen tot het bij wijze van bedrijf of in het algemeen belang verstrek- 'ken van huisvesting aan reizigers en vreem delingen, dan wel tot verblijf van herstel lenden (bijv. hotels, herbergen, pensions, liefdadige instellingen, herstellingsoorden, jeugdherbergen, tehuizen voor dakloozen), particuliere personen, die geregeld kamei"-- verhuren, ^alsmede de bestuurders van kloosters, ordetehuizen, retraitehuizen en tehuizen van kerkelijke genootschappen Deze zijn verplicht de personen, wien huis vesting wordt verstrekt, op .een door den secretaris-generaal van het departement vart binnenlandsche zaken voorgeschreven aanmeldingsformulier bij het plaatselijk fn wajnlns hun aetten in hevlgen tüanooa Wd van nnlitie aan te melden. Wikkelden Schagen tijdens, het uitvoeren hoofd van politie aan te melden. De „Houders van ondernemingen" in dit artikel bedoeld, dienen zich aan het hoofd bureau van politie te IJmuiden-Oost, Tibe- riusplein 1, kamer no. 4, tegen betaling der kosten, te voorzien van aanmeldingsformu lieren (worden verstrekt in bloes van 50 .stuks^et tweede artjkgi van <ie verordening wordt bepaald: Particuliere personen en openbare of particuliere instellingen, welke niet bij wijze van bedrijf of geregeld een persoon boven 15 jaren, al of niet tegen vergoeding langer dan vier en twintig uren ten hunnent huisvesting verstrekken, die nen hiervan in elk bijzonder geval binnen' vier en twintig uren na aankomst van den- zelve een schriftelijke aangifte bij het Elaatselijk hoofd van politie 'in te leveren, •e persoon, die huisvesting verstrekt, en degene, wien huisvesting wordt verstrekt, zijn beiden voor de inlevering der aanmel ding op gelijke wijze verantwoordelijk." Ter uitvoering van dit artikel moeten beide betrokkenen zich, tegen betaling dei kosten, aan een der volgende plaatsen mel den, alwaar gelegenheid is tot schriftelijke aanmelding als hier bedoeld, a. Wacht hoofdbureau van politie; b. bureau van po litie te Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 54; c. bureau van politie te IJmuiden-West, Willemsplein 1; d. dienstwoning van den agent van politie H. de Bruine, Wüstelaan 11 te Santpoort-Station; e. dienstwoning van den agent van politie C. de Vries, Ha- gelin.gerweg 225 te Santpoort-dorp. In het eerste lid van artikel 5 wordt vast gesteld: „De houders van de in artikel 1 ge noemde huisvestingsgelegenheden zijn ver plicht een vreemdelingenregister te voeren, hetzij in boek-, kaart- of blokvorm, hetwelk de in artikel 3 voor het aanmeldingsformu lier voorgeschreven gegevens alsmede den dag van vertrek moet bevatten." Het in dit ariikél bedoelde vreemdelin genregister moet, alvorens te worden ge bruikt. ter waarmerking worden geboden aan den wnd. commissaris van politie, hoofdbureau van politie, kamer 4. Het. eerste lid van het zevende Artikel be vat de volgende bepaling: „De bestuurders van ziekenhuizen, klinieken, inrichtingen koor kraamverpleging, sanatoria en derge lijke inrichtingen, m geval van verhindering hun vertegenwoordigers, zijn verplicht aan het plaatselijk hoofd van politie pp verzoek een volledige lijst der in de inrichting ter behandeling opgenomen personen benevens derzelver persoonlijke bescheiden ter inzage over te leggen." De in dit artikel bedoelde lijst moet be vatten alle gegevens, bedoeld in artikel 3. Ie lid der Aanmeldingsverordening, alsmede den dag van aankomst Vervolgens dient lederen dag bij den wnd. commissaris van Dinsdag inenting. Tegen dipliterie en pokken. Zooals wij veegs hebben medegedeeld zal er in verband met het veelvuldiger voorko men van diphterie en roodvonk gelegen heid voor kostelooze inenting tegen deze ziekten worden gegeven. Een en ander is in het bijzonder bedoeld voor kinderen van één tot en met zes jaar, die een goede ge zondheid genieten. De inenting is niet noo- dig voor kinderen, welke reeds eerder zijn ingeënt, tenzij dit reeds meer dan vier jaar geleden is geschied. Er zijn drie inspuitingen noodzakelijk met een tusschenruimte van twee weken. De eerste heeft plaats op Dinsdag 11 Augus tus (volgende week derhalve!), de tweede volgt op Dinsdag 25 Augustus en de derde wordt Dinsdag 8 September gegeven. Men moet zich steeds van twee tot vier uur in het bekende Witte Kruisgebouw aan de Kennemerlaan vervoegen. Zooals men in ons blad zal hebben gele zen zijn in de gemeenten Beverwijk en Cas- tricum enkele gevallen van diphterie met doodelijken afloop voorgekomen. Men toone begrip voor de noodzaak en late zijn kin deren inentpn. Wij herinneren er nog even aan, dat de stamkaarten van de jongens en meisjes moeten worden medegenomen. Agenda IJmuiden. zaterdag 8 augustus. Thalia: De roman van een mannequin. 8 u. Rex: Comedianten, 7.30 u. De Pons: Een nacht in Mei, 7.30' u. zondag <6 augustus. Thalia: De roman van een mannequin, 3, 5 en 8 uur. Rex: ComediaYiten, 3 en 7.30 uur. De Pont: Een nacht in Mei, 3 en 7.30 uur. maandag 10 augustus. Bioscopen: Zie Zaterdag. Zaal v. d. Lem: Bijeenkomst Allen Present, 8 uur. dienst atotheken. Zondag-, avond en nachtdienst: IJmuider Apotheek, Koningsplein. &elanrijke telefoonnummers. •POLITIE, hoofdbureau 5178, 4377 5555 POLITIE, Willemsplein 5400 BRANDWEER 5242 E.H.B.O., A. P. Bakker 5455 DH.B..O.. Velsen 4989 LUCHTBESCHERMING, hoofdpost 4145 ANTONHJS ZIEKENHUIS 4444 IJMUIDER APOTHEEK 4229 KENNEMER APOTHEEK4204 politie, hoofdbureau, kamer no. 4, te wor den ingediend een opgave van de plaats gehad hebbende mutaties inzake aankomst en vertrek. In het eerste lid van artikel 10 wordt op gemerkt: „De houders van ondernemingen van de in art. 1, eerste lid, genoemde soor ten en de particuliere personen, die ge regeld kamers verhuren, moeten, voorzoo ver dit nog niet is geschied, hun bedrijf, resp. h\m werkzaamheid, binnen een week na het m werking treden dezer verordening bij het plaatselijk hoofd van politie aanmel den. De houders van nieuw te openen on dernemingen moeten van den aanvang van deze werkzaamheid ten minste twee weken te voren bij heh plaatselijk hoofd van po litie aangifte doen." De aanmelding van huisvestingbedrjjven moet geschieden aan het hoofdbureau, kamer no. 4. DAAROM. Het is vandaag een mooie dag! Wat. kan me nu nog deren? Ik kan me heden met een lach De zorgen coor laveeren. Neen, het is met de nieuwe bon, Die me zoo blij doet wezen. Ook komt het niet doordat de zon Mij warmpjes heeft genezen. 'k Heb evenmin te Beverwijk Geluk gehad met 'n gokje. Wanneer dat waar was was ik rijk, Maar 'k hoor het al: „Dat jok je." Ik vond geen distributiekaart (Ik zou haar tóch niet houden), Ook heb ik geert tabak gespaard. 'kBen blij en töch verkouden. Ik won geen riks als puzzlevriend En ook niets op mijn lootje. Ik word dus. niet extra bemind Door Vrouw Fortuna; schoot je Met al die pech een weinig op. Dan zou ik daarom blü zijn. Maar ik blijf zitten met een strop, Waar geen fortuintjes bij zijn. Ik heb geen overvloed gehad Uit eigen tuinderijen. Ik- stel het net als u met „wat- Uit and're contereien. Waarom ik töch zoo vroolijk blijf? Enover zorgen héénpraat? Dit is het laatste ry'm, dat 'ie schrijf. Voor mijn vacantïe ingaat! Verliezerstournooi D.C.IJ. Sportief gebaar van Ott. (Van onzen dammedewerker) Van het Zomertournooi der D. C. IJ. is he' verliezerstournooi, op de afgebroken partij Ott- Waal na, beëindigd, Praetlsch gesproken kan Ott, die hierin ge wonnen staat, de eerste plaats niet meer ont gaan. Nu heeft een zeldzaam voorkomend ge val zich voorgedaan tijdens het spelen van de partij D. Ott-A. Schager voor de eerste ronde der finale. Bij het naspelen en controleeren na beëindiging der partij, welke door Ott werd ge wonnen. bleek dat. toen de spelers vol emotie •en spanning hun zetten in hevigen tijdnood af wikkelden, Schagen tijdens, het uitvoeren eener winnende combinatie, vergat een strategisch stuk 24 van het bord te halen. Direct volgde een tegenzet van Ott en regle mentair moest het spel, zooals dit op 't bord stoiid, verder verloopen. De wedstrijdleider deed na het incident even de partij stoppen, doch liet (na alles genoteerd te hebben) verder spelen. Ott won, terwijl Schagen zeker de sterkste zou zijn gebleken, wanneer dit incident zich niet had voorgedaan. Reglementair is Ott winnaar van het tournooi n den daaraan verbonden fraaien prijs, aan met de kleuren der gemeente Velsen. overleg met de spelers heeft het bestuur spontane en sportieve toezegging van D. gekregen, dat als Schagen de tweede plaats definitief bezet een match van 3 partijen tus- sehen Ott en Schagen om de eerste plaats aal worden gehouden. Een prachtig voorbeeld van sportiviteit, waardoor wordt getoond, dat damïncidenten op het dambord worden beslecht. Honderd procent te veel berekend. Schoenen in beslag genomen. Een te Beverwijk gevestigde winkelier had voor een paar schoenen, die hij aan een in woner van onze gemeente verkocht, honderd procent te veel gerekend. De politie aarzelde niet proces-verbaal op te maken, te meer, aangezien bleek, dat de schoenen van slechte kwaliteit waren. Een partij schoenen werd in beslag genomen. Groentenventer betrapt. Een te Beverwijk wonende groentenventer werd alhier verbaliseerd wegens het verkoo- pen van groenten tegen te hoogen prijs. Bovendien bleek hij niet in het bezit te zijn van een erkenningskaart of personeelkaart, zoodat hij niet gerechtigd was om de groen ten van Beverwijk naar Velsen te vervoeren en dus ook in dit opzicht in overtreding was. geslaagd, Voor het diploma Duitsche handelscorres pondentie van de Associatie voor Practijk- examiais slaagden de dames L. Kemperman leTrlaa T. deTHaan en D. Visser, evenals de heer H. Out. Onze vroegere plaatsgenoot de heer G. C. Bantje, -slaagde voor het examen Duitsch L.O. Mej. Ls. Kempermans is voor Duitsch L.O. geslaagd. De nieuwe bioscoopprogramma' EEN NACHT IN MEI. De directie van Bioscoop De Pont is er op nieuw in geslaagd om voor haar bezoekers een afwisselend programma samen te stellen. Zoo wordt er onder anderen een aardig filmpje gedraaid, waarin dt huisvrouwen verschei- De Pont :en ontvangen. Vooral op het gebied der hui dige kookkunst liet men zien: hoe het wel en.... hoe het niet moet. Onder den titel „Eva zoekt êen man" kon men vervolgens de eerlijke vinders in actie zien komen. "Door overal tasehjes met naam- en adreskaartjes rond te strooien, wilde een listige dame met heeren in relatie treden Aanvankelijk gelukte dit, doch men zal kun nen begrijpen, dat door den grooten- toeloop komische en spannende verwikkelingen niet achterwege bleven. In de hoofdfilm „Een Nacht in Mei" tolkt Marika Rökk de rol van Inge Fleming, die als stoutmoedige automobiliste met de politie in,aanraking komt. Het rijbewijs wordt haar ontnomen, doch zij stoort zich niet aan het verbod. Een aanrijding volgt en thans komen de moeilijkheden. Een vlucht mislukt, daar de Parijsche express juist vertrokken is. Er verschijnt een jongeman, genaamd Willy Prinz, die met haar kennismaakt en spannen de avonturen beleeft Victor Staal doet in deze hoofdrol alle moeite om haar^ gunst te winnen, hetgeen slechts weinig succes heeft Beiden bezoeken een groot feest en na af loop verpoozen zij zich aan het meer. Het ls warm, zoodat men een verkwikkend bad niet versmaadt. Plotseling veroorzaakt een flinke onweersbui échter de noodige sensatie en er ontstaan ongunstige momentenDeze op namen zijn uitstekend geslaagd. In het nood weer raakt het tweetal echter elkaar kwijt en er komen zonderlinge gebeurtenissen. aantal grootsch opgezette scènes eindigt ook deze rolprent zooals gebruikelijk 'sHet geheele gegeven, waaruit de film ,,Een nacht in Mei" is opgebouwd, draagt een zeer luchtig karakter. Er wordt met tempo ge speeld, terwijl de aardige muzikale bewerking van Peter Kreuder voor vlotte melodieën zorgt. H. J. DE VRIES. Boonen te duur verkocht. De postzegelvereeniging. De Postzegelvereenigipg IJmuiden en Om streken heeft gedurende de vaeantie haa. werkzaamheden gestaakt. Wel bestaat reeds thans het voornemen om in September 'op nieuw aan een gecombineerde ruilbijëen- komst deel te nemen. Zooals men weet, werd de eerste gropte vergadering van postzegelverzamelaars 28 Juni te Alkmaar gehouden. Ruim vijftigTedcn uit Hoorn, Alkmaar en Velsen woonden dit samenzijn bij. Stellig zal de animo ook voor de komende gecombineerde ruilbijeenkomst groot zijn. Marktpriizen. IJMUIDEN. 7 Augustus. Tarbot 14.90. tong 13.20-8.20 per kg. Kl. schol le srt. 320-300, 2e srt. 292-218, puJÈSChol le srt. 190-128. 2e srt. 124-73. groote bot 246-180. kleine bot 124-94, puisehar le srt. 82-51, 2e srt. 42-10, horsmakreel 134, alles per 50 kg. Besommingen: Trawlers: ZK 60 Johannes 15 m. f 1253, SCH 161 Adriaan van der Zwan 15 f 1140, KW 158 Cornells IJsbrand Willem 10 f 951. VB 130 Noord-Holland 20 m. f 1614. VL. 103 Voorbode 15 m. f 1155. Kotter: IJM 224 f 2780. Loggers: KW 58 f 660, SCH 39 f 388r SCH 5 f 1346, SCH 243 f 612, SCH 332 f -1131, SCH 247 t 1188. SCH. 223 f 713, SCH 245 I 395, SCH 246 f 883. Kustvisschers: KW'164 f 566. HD 89 f 1258. HD 220 f 1168, HD 213 f 680, HD 245 f 1012, HD 33 f 394, HD 135 f 930, RO 3 f 690. IJM 343 f 792, IJM. 292 f 705, IJM. 218 f 527, UK 79 f 2674. UK 44 f 1682, UK 99 f 998, UK 66 f 798. UK 51 f 3169. UK 163 f 551, UK 4 f 812, UK 109 f 850, UK 43 I 1019, UK 266 f 1259, UK-^06 f 320, UK 61 f 1409, UK 59 f 736. UK 93 f 436. SCHEVENINGEN, 7 Aug. Met versche visch waren hedenochtend aan de markt de motor- loggers SCH 110 G. Groen 425 gld.. SCH. 260 H. •Óuwehand 647 gld. SCH 47 J. van Beelen 601 gld. SCH 15 H. Plug 1152 gld. SCH 280 H. Messèma- ker 789 gld. De motorbotter SCH 37 C. de Jong met 1126 gld., de motorschokker SCH. 76 W. Rog 1120 gld. en 99 botters met tezamen 32.946 gld. besomming. De prijzen waren: kleine tarbot 7 gld. griet 5.40-6 gld. tongen 6-12 gld.. kleine slips 220-4 gld alles per kg. Middelschol 150-312 gld. Kleine schol 117-144 gld., pufachol 56199 gld., horsmakreel 108-138 gld., schar 55-72 -gld., alles per kist van 40 kg. Burgerlijke Stand. Geborenen: A. v. Schagen, z. Hyaci straat 12, Santpoort. P. Weduwer, z., Huygens- ■aat 81, IJmuiden. H. Ph, Servaas, z. Plan- ciusstraat 3. IJmuiden. F. J. P. A. Schorn, d., Hoofdstraat 122. Santpoort. J. J. Molenaar, d., Biezen weg 75. Santpoort. L. G. Gomes, z., .eeuweriklaan 39, IJmuiden. D. J. v. Rijswijk, Eksterlaan 27, IJmuiden C. P. Bekker, d. m. v. Gelderstraat lrd. Velsen N. W. de Niet- Trompstraat 219. IJmuiden. Overleden: C. Bruin, 52 jaar,echtgen. v. J Zwaan, Ger. Doustraat 54. IJmuiden, L. K Peseh, 77 j„ echtgen. v. H. E. Wagenaar, Rijks weg 250, Santpoort. Ondertrouwd; D. Gerritsen, Beverwijk, Oos terwijkstraat 5 en J. Wagenaar, Wijkerstraat weg 220, Velsen-N. Toek. adres: Wijkerstraat weg 220, Velsen-N. D. C. Spaans, Fultonstraat 15, IJmuiden en P. A. Moot, Kanaalstraat 198, IJmuiden. A. de Niet, Pres, Steijnstraat 50. IJmuiden en E. Gravemaker, van Speijkstraa: Haarlemmerliede c.a. en A. van Schooten, Dood weg 215, Velsen. Toek. adres: Alkmaar, ïv^de- liefstraat 10. Th. v. Keulen, Trompstraat 45. IJmuiden en A. v. d. Pieterman, Zeeweg 165a, IJnuiiden. Toek adres: Haarlem, Cruquiusstr. 16. K. Vos, Kennemerlaan 13b, IJmuiden en E. J Meijer, Haarlem, Barteljorisstraat 30. Toekom stig adres: Kennemerlaan 130, IJmuiden. Gehuwd: S. C. Langbroek en C. Uit er wij* Winkel. De Ruijterstraat 60, IJmuiden. M. B Osendarp en J. M. Kok, Hobbemastr. 18, IJmui den. J. M. Noorlander en E. M. Band, Groningen Koolstraat 2la. F. G. Nleman en S. J. Hofman, J, P. Coenstraat 69, IJnfuiden. P. C. Borst en r. Snakenbroek, Will. Barendszstraat 45, IJmuiden. NED. HERVORMDE EVANGELISATIE. In het gebouw aan de Oranjestraat 8 zal ds. Zandt te Delft Woensdagavond om half achte de samenkomst der Nederlandsch Hervormde Evangelisatie leiden. VRIJE EVANGELISATIE. Voor de Vrije Evangelisatie zal Zondag middag vier uur in het gebouw Willebrord- straat 10 de heer L. J. Pasman te Hillegom voorgaan. Dieust der apotheken. De dienst der apotheken zal Zondag door Je IJmuider Apotheek aan het Konings plein worden waargenomen. Van heden tot en met Vrijdag is de inrichting ook met den avond- en nachtdienst belast. VELSEN Sportdag van I.E.V. Groote belangstelling te verwachten. De onderlinge sportdag, welken de R.K. Sport vereniging E. V. Zondag op haar terrein aan de Roos wij kerlaan organiseert, belooft alle kan: van slagen te hebben. Dit komt voornamelijk door het groote aan tal deelnemers dat in verhouding tot vorige ja ren bijna tweemaal zoo groot ls. Met dezen dag heeft de organiseerende gymnastlek- athletiekcommissle een zevenkamp beoogd. De adsplranten moeten mededingen In 60 300 M. hardloopen, vér- en IWogspringen, werpen, doelsehleten en baldribbelen. Voor de junioren is vastgesteld 80 en 800 M. hardloopen, vèrspringen en kogelstooten, ter wijl de overige 3 verplichte rummers gezocht mogen worden uit inwerpen, doelsehleten. lOtj, m. baldribbelen, hoogspringen, speer- of discus" werpen. Voor de senioren geldt hetzelfde met uitzon dering van den korten afstand, die namelijk 101 M. hardloopen wordt. De prijzenberekening ge schiedt door punten. Het seniorltd met het hoogste aantal punten wordt houder van den wisselbeker, welke thans berust bij den heer G. Nieuwenhuisen. De beste prestaties op elk nummer zullen worden beschouwd als club- records die voor verbetering vatbaar zullen zijn. Uit het Kinheim-kamp. Het bestuur van de voetbalvereenlglng Kin- heim heeft thans officiëel het aantal elftallen opgeven, dat aan de komende competi tie zal deelnemen. Voor den N. V. B. komt één elftal uit, en 2 elftallen zullen mededingen ln resp. de eerste en tweede klasse van de afdee- llng Haarlem. Het voornemen om hiervoor nog een vierde elftal samen te stellen moest wegens gebrek aan spelers worden opgegeven. Voorts zullen in de afdeeling Haarlem 1 Ju niorenelftal B en 2 adsplrantenelftallen (A en B) spelen. Het bestuur deelde ons verder mede, dat de wedstrijd Santpoort-Kinhelm, welke voor Midden-Kennemerland-tournooi oorspronkelijk was vastgesteld op Zondag 23 Augustus, Woens dagavond 19 Augustus ln het Beverwijksche Sportpark wordt gespeeld. Voorts zal Zondag 23 Augustus, 's morgens tien uur, een -vriendschappelijke ontmoeting plaats hebben tusschen Kinheim 3 en Kenne- mers 3 ln Van Gelder's Sportpark aan den Wij kerstraatweg. dahlia-kleurenfeest. De heer P. Dekker, eigenaar der bekende Dahlia-kweekerij aan den Rijksweg, nabij Santpoort,, deelde ons mede, dat het kleu renfeest eerst tegen het eind van deze maand tot zijn recht,zal komen. Weliswaar beginn'en er reeds llnoppen te ontluiken, doch het meerendeel der vele soorten houdt zijn kleurenpracht nqg verborgen. GESLAAGD. Voor het examen Hoofdacte slaagde te Haarlem onze plaatsgenoot de heer J. Vos. Inplaats van 40 cent berekend. De-politie gaat voort met haar controle op de wijze, waarop de groentenhandelaren de hand aan de prijsvoorschriften houden. Dat dit noodig blijft is te IJmuiden opnieuw dui delijk gebleken. Ditmaal werden er 'twee processen verbaal wegens het te duur ver- koopen van spercieboonen opgemaakt. Een handelaar had voor een kilo, waarvoor veertig cent mag worden gerekend, negentig cent ge- ■raagd en de andere verkocht de boonen voor zeventig cent. Een bloc schrijfpapier: f 2.85'! Het is soms belachelijk welk een abnormale prijzen er door bepaalde winkeliers worden berekend. Zoo wilde iemand te IJmuiden-Oost een gewoon bloc schrijfpapier koopen, waarvoor veertig cent mag worden berekend. De klant keek dus wel op zijn neus, toen hij vernam, dat hij er zegge en schrijve 2.85 voor moest betalen De ko<jp ging niet door. De politie verscheen Tri den winkel om proces-verbaal op te maken. BEVERWIJK Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: N. C. Hiihl en C. v. d. Kom mer. Toek. adres: Koningstraat 105; L. H. Klqin en A. K. Woltjer; K. Visser en L. Wa terdrinker. Toek. adres: Zeeweg 191. Getrouwd: J. P. v. d. Kolk en A. T. Bos; J. Boeree en M. Peeters; A. H. Dekker en M. J. Noordermeer; L. A. Beentjes en C. P. Appel; J. C. H. Duin en A. M. Rous; L. J. Jansen en J. G. Smit; l. A. de Wildt en M. van Balen. Geboorten: C. DrayerMors, d.. Groote Houtweg 207; A. CoelinghBerghuis, d., Berkenlaan 4; D, H. KoningVermeulen, d., Alkmdarscheweg 134; D. Kooyman Munter, d., Adrichemstraat. 40; Th. Stuif bergenTimmers, z., Begijnestraat 1; H. GrapendaalSlinger, Hoflanderweg 48. Overleden: D. v. d. Wal, 76 jaar, Alb. v. Saksenstraat 10. als er zieken zijn. Voor spoedgevallen wordt Zondag a.s. de dienst waargenomen door dr. C. VerséleweL de Witt Hamer, Vondellaan 89, telef. 3969. In de week van 9 tot 16 Augustus is de apotheek Sepp, Zeestraat 27, teief. 3820, be last met de waarneming van den Zondags- en nachtdienst. De dienst gaat Zaterdag avond 8 uur in. ned. herv. gemeente wijk aan zee en duin. De Ned. Hervormde Gemeente van Wijk aan Zee en Duin telt 950 lidmaten. 663 doopleden en 368 ongedoopte leden, in to taal dus 1981 personen, tegen 1786 in het vorig jaar. Hiervan zijn er 1738 woonachtig te Wyk aan Duin en 243 te Wijk aan Zee. Sportieve Speldeprikken. Jiu-jitsu. Als je niets bent en ook niets lijkt dan ben je geen knip voor de neus waard. M'n vriend, die zegt eens een dollen stier te heb ben tegengehouden, blijft tenminste bd deze definitie zweren. Daarvoor is jiu-jitsJ uit gevonden, verklaart hij. Ik dacht, dat de Chineezen er mee zijn begonnen, merkte ik schuchter op. Zeker, omdat je met je mond jiu-jitsu moest beoefenen om hun pinda pinda te kunnen veroberenwas zijn sar castisch antwoord. Dat was niet aardig van hem. In de eerste plaats, omdat hij beslist graag nog eens een pinda-man in zijn buurt zou zien komen. In de tweede plaats, omdat jiu-jitsu interessant en goed is. Ik heb de eer gehad er eenigen tijd les in te ontvangen. Levendig kan ik me nog voor stellen welk een voldoening het me gaf toen ik de eerste kneep onder de knie had. Dat is alleen letterlijk bedoeld; eerst later werd ons onderwezen hoe je iemand onder de knie kunt nemen. Ik wil niet vertellen hoe dit gebeurt, want wat zou ik dan nog met jiu jitsu beginnen Ik ben geen Schmeling. zoo dat ik het van vlugheid en behendigheid moet hebben. En zoo heel sterk ben ik ook daar niet in. Ik vlei me dus met de "hoop, dat mijn eventueelen tegenstander het zal ne overigens een groot gtmoegen 'oen als hij lang absent blijft niets van 03 Japans^he zelfverdediging weet. En daarom zult u tan mij niets leeren. Ik wil trouwens Dukkcrs het brood niet uit den mond nemen, leven i laten leven nietwaar Nu is dit niet bepaald een propaganda- spreuk voor jiu-jitsu. U moet niet vergeten, dat je met eenige inspanning te weten kunt komen hoe je een tegenstander direct doo- delijk kunt treffen. Rilt u niet. lezers, want natuurlijk breng je dit niet in practijk. Veel aardiger is het te vernemen op Wfelke wijze je iemand, die je zonder reden aanvalt, zon der brokken te maken onschadelijk kunt doen worden. Je grijpt hem (of haarbij de pols of by een been, of bij de hand, zegt hocus-pokus (dat maakt indruk en de tegen stand behoort tot het verleden. Tenzij de greep natuurlijk mislukt. Maar daar durf ik niet aan te denken Hoe gedragen de liefhebbers zich bij een jiu-jitsu les Daar zijn branieschoppers, die al kunnen zwemmen voor ze water hebben gezien, maar al spoedig blijft hun mond ge sloten. Daar zijn menschen mei een over matige dosis zelfvertrouwen, die zoek raakt als zij op den grond al spartelend naar hun evenwicht zoeken. Daar zijn verlegen lieden, die nogal teer zijn gebouwd en geen vuist kunnen maken. Zij zijn de beste leerlingen. Nauwlettend volgen ze ^le aanwijzingen van den instructeur. Thuis ln ze stiekum uren lang voor de spiegel aan het oefenen. Na een paar maanden ken je die teedere broeders niet meer terug. Ze zijn kerels geworden, ze loopen met de borst vooruit, rustig of er geen tegenstand in de wereld bestaat en-ik denk wel eens, dat ze op een onverhoedschen adn- val hópen. Want zegt u nu eens eerlijk: Wat heb je aan jiu-jitsu als je niet eens gemeen wordt besprongen Waarmee ik niet zeggen wil, dat ik dezelfde hoop koester. Met andere woorden heeren onverhoedsche aanvallers, hebt genade voor DINGES. De boeren in het Noord-Hollandsehe dorpje Warder zijn druk bezig, om den winter voorraad brandstoffen aan te vullen. zy gebruiken de bagger uit hun slooten. welke een zeer goed bruikbare harde turf oplevert. (Polygoon-v. Bilsen-Pax Holland-c) By hoopen liggen in de buitenwüken van Woronesj de vernielde pantserwagens van de Sovjets, die door de Duitsche troepen voorgoed verdreven zijn. (Örbis-Holland-p.k. Faupel-Pax Holland-c) De laagte van Catlara, die het strydtoonecl bü El Alamebi in het Zuiden begrenst. (Atlantic-Holland-p.k. Koch-Pax Holland-c) rhilanthropie op het platteland. Na het maaien geeft de boer volgens traditie aan de armen onder de bevolking het recht, om de aren te lezen op zijn akker. (V.N.P.-Zeylemaker-Pax Holland-c) Dc sportdagen van De Kennemers en Beverwijk. Zondag is de laatste dag van het voetbal- looze tijdperk, want den 16en Augustus zal overal in het land de voetbal weer rollen als voorbereiding voor 'de komende compe- titie-wedstryden. De dag van morgen is echter door tal van voetbalverenigingen aangegrepen voor het organiseeren van een sportdag en in onze omgeving zullen er niet minder dan vier gehouden worden, n.l. van De Kennemers. Beverwijk, I.E.V. en het Heemskerksche A.D.O. Bij de Kennemers staat de titel „Kenne- merskampioen 1942" op het spel en onge twijfeld zullen de 50 deelnemei-s hierom weer fel strijden. Het wordt Zondag de zesde keer, dat deze sportdag gehouden wordt en tot nu toe is het nog aan geen enkd lid gelukt voor de tweede maal in deze 5 jaar den titel te veroveren. Wel een be wijs hoe spannend het op dezen wedstrijd toegaat. Het verheugende is echter, dat ieder jaar de prestaties beter woren. Het eerste jaar had de kampioen ruim 3000 punten noodig voor het kampioenschap, maar vorig jaar lag het aantal punten van den winnaar reeds ver in de 4000. Het oud ste record is nog maar drie jaar o,ud, daar vry'wel ieder jaar de clubrecords sneuvel den. Ook Zondag a.s. zal het in het Sport park weer spannen en met geen mogelijk heid valt dan ook te zeggen, wie den titel zal veroveren. De Kennemerskampioenen waren tot nu toe: 1937 C. v.'d. Wal; 1938 C. v. d. Kolk: 1939 P. Bleeker; 1940 M. Berg huis en 1941 J. Verbeek. De clubrecords staan op-haam van: 100 M.: J. v. d. Waa in 11.8 sec.; 400 M.: C. v. d. Kolk in 58 sec.; 1500 M.: J.,v. Wijn- len in 4 min. 41.3 sec.; vèrspringen: d. Waa met 6.31 M.; hoogspringen: C. Reinders met 1.60 M.; hink-stap-sprong: T v. d. Waa met 12.01 M.; doelschieten: H. d. Weyer met 850 punten; vèrschieten: M. Hoogestein met 61,25 M.; baldribbelen 100 M.: C. Ooyevaar in 17 sec. „Beverwijk" organiseert Zondag voor het eerst een sportdag, welke gelijk is aan den Zevenkampdag van de afd. Haarlem van den N.V.B. De wedstryden staan onder lei ding van den heer H. J. Blaauw. Ook hier zal een grpot aantal leden met elkaar den strijd aanbinden en wie die zal winnen blijft een open vraag. De populaire aanvoerder van het eerste, Jan Maenhout, zal er echter niet ver van afblijven. De Zevenkamp be gint reeds te 12 uur. Rest ons nog te vermelden, dat Maandag avond in café „Meerenstein" de prijsuitrei king zal plaats hebben van den sportdag van De Kennemers. CASTRiCUM VERKIEZING. De heeren C. Spaansen en L. Schenner zUn resp. als voorzitter en hoofdingeland van den Castricummerpolder bij enkele candidaatstel- ling herkozen. COLLECTE. Onder de H.H. Missen in de Parochiekerk zal Zondag een collecte worden gehouden ten bate van de St. Elisaheth-Vereeniging. Door Pater Hartevelt zal over en en ander wor den gesproken. WATERSCHAPSBEGROOTING. Het college van dagelijksch bestuur van den Castricummerpolder brengt ter kennis van de ingelanden, dat het ontwerp der begroo ting van ontvangsten en uitgaven voor het jaar 1942 met de daarbij behoorende stukken gedurende 14 dagen (t'm 18 Augustus) ten huize van den secretaris, G. Louter, Dorps straat 92, voor hen ter inzage is neergelegd. BEVOLKING ingekomen personen: N. M Marsé. Tilburg, Schoolstraat 6. J. Stuifbergen, Wateringen. Rui- lerweg 62. w. J. Masdorp en gezin. 's-Graven- hage, Jan Evertsenxtraat 8. Wed. Godfroid cn gezin, Amsterdam, Torenstraat 57. G. J Fleers en gezin, Amsterdam. Pernéstraat 46. E. Schllp, Amsterdam, Burg. Mooijstraat 15. G. 13. Mcul- dljk en echtgenoote, Helloo, Torenstraat 77. J. Glas en gezin. Egmond aan Zee, Duinenbosch 40. M. C. de Wal, Emroen, Slfriedstraat 8. B. A. van Cronenburg en echigenoote, Velsen. On- derlangs 10. J. Struljvenkamp. Hilversum, Geel- vinckstraat 42. Vertrokken personen: C. L. Tiemcsse, Zand- voort, Zeestraat 61. H. nee. Amsterdam. Sta- dlonweg 122. G. A. van de Ven. Wassenaar. Rid derlaan 1. J. Bos, Uitgeest. Middelweg 86. W. E. Swart. Utrecht. Catharijnensmgel 101. s. Davids en echtgenoote, Amsterdam. Hartenstraat 26 II. C. D. Tiemcsse en echtgenoote, Znndvoort. Burg. Engelbertstraat 105 I. H. W. Stemmer. Amster dam, Raadhuisstraat 43. V. Koeman en gezin, Medemblik, Pekelharinghaven 22b. C. J. Wes- terval en echtgenoote, Medemblik, Pekelharing- haven 18.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3