STADSNIEUWS Concert in het Frans Hals Museum. Akke de Vries, Jan Hesmerg en Ans Bouter. Het drietal, dat deze week concerteert In de expositiezaal aan het Klein Heilig land, doorstond Maandagnamiddag met vrij goed succes de vuurproef en gaf in de eer ste plaats een voortreffelijken indruk met de keuze van het programma dat van zeer onderhoudenden aard bleek. De altzangeres Akke de Vries toonde in liederen van Schubert. Wolf, alsmede m volksiiedbewerkingen van Pijper, dat haar stem belangrijk aan buigzaamheid gewon nen heeft. Het zou echter m.i. nog aan beveling verdienen indien zij de vocale lij nen strakker uitspon, met nuanceeringen over langere periodes verdeeld, in plaats van eiken toon uit te zetten. Dit te betrach ten kon ook goede gevolgen hebben inzake de adembeheersching. Het waren vooral oe Schubert-liederen „Der Musensohn", „Ganymed" en „Rastlose Liebe" die_ ons dezen wenk in de pen gaven. Overigens klonken deze zangen zeer goeo. In drie oud-Fransche en drie oud-Nederlandsche liederen speculeerde Akke de Vries vooral od een voordracht met mimiek en gesticu latie, die mij in eenigszins bescheidener vorm toch liever is. Van Wolf vertolkte zij vier humoristische Möricke-liederen; hier bij werd haar gebarenspel beslist iets over tolligs; een grootere kunst is het in stem klank en gelaatsmimiek het eenige effect te zoeken. Wolf moet niet geacteerd, maar zuiver gezongen worden. De violist Jan Hesmerg begon met een levendige en viriele interpretatie van de Ciaconna van Vitali, waarin slechts een kort minder zuiver moment eenige ontstem ming bracht. Zijn vertolkingen van de So natine in g kl. t. van Schubert en vooral van Largo van Reger waren van zeer gaal gehalte; het was alles boeiend, mooi van toon. correct en beschaafd. De pianiste Ans Bouter bepaalde zich tot de bescheiden rol van begeleidster, maar zij vervulde die taak met zooveel mu zikale takt en doorleefd sentiment, dat zy geen oogenblik naast de eigenlijke solisten kwam te staan, maar steeds ebenburtig tot het artistieke doel meewerkte. Den bezoekers van de tentoonstellings zaal wacht dus op Woensdag- en Vrijdag namiddag een wa ardevolle mug kale ver- poozing. JOS. DE KLLKrs.- Variété Bouwmeester. Herinnering aan de kermisdagen. Ouderen bewaren prettige herinneringen aan de Haarlemsche kermis, die reeds vele jaren afgeschaft is en de jongeren hebben er veel van géhoord. Daarom is het te be grijpen, dat jong en oud in het afgaloopen weetc-einde in den Stadsschouwburg bijeen waren, waar ter gelegenheid van de voor malige kermisweek een programma werci vertoond door het variété Bouwmeester. De bedoeling was bij de bezoekers de gedachte aan de kermis levendig te houden en daarin slaagden de medewerkenden volkomen. Onder leiding vah Alex de Haas, wiens liedjes en grappen af en toe meer de ker- missfeer benaderden, werd een aantrekke lijk programma afgewerkt, dat veel afwis seling bood. De conferencier was het mees te op de planken en dat bracht mee dat De Haas gelegenheid kreeg het publiek vele aangename oogenblikken te bezorgen, xiy oogstte dan ook veel succes. De Harmony zusters zijn geen onbeken den meer en met aardige liedjes verhoog den zij de prettige stemming. De „Drie Ka- Bé's-Jopida" waren goede ar listen, d,1.®,met mysterie, dans en vlugheid het publiek in bewondering brachten. Harrison was een knap jongleur, die echter in andere kwali teiten minder goed op dreef was. De vroo- lijke boerderij van de Niotna's is altijd een goed nummer en het namaakpaard „I rixie gepresenteerd door mevr. Mertens-Pak had ook dezen keer veel ;bewondering. Het slot van het programma hadden wij Sakkender verwacht; de „Fratinello's", die et laatste nummer moesten verzorgen, be schikten wel over grappige vondsten, doch de wijze, waarop ze voorgedragen werden, waren minder geslaagd. Het geheel was' een goed programma, waartoe de muziek, ten gehooré gebracht door een gezelschap onder leiding van Marcel Lafosse veel bij- A. OVERMEER. Eincleïooze colonnes. In eindelooze colonnes trekken de gevan- bolsjewisten uit het Don-gebied door de steppen. Even eindeloos zijn de colonnes van het Duitsche leger'en zijn bondgenooten. die ten strijde trekken tegen de resten van de Stalin-legers. Sinds het Duitsche offen sief is begonnen vluchten de Sovjets en worden steeds meer gebieden bevrijd vori den geesel, dien men bolsjewisme noemt. Van dezen geesel moet Europa bevrijd worden en het is de pliqht van iederen be schaafden Europeaan, zich voor dit doel in te zetten. Er zijn reeds duizenden Neder landers. cie dit begrepen hebben. Zij strij den in de gelederen van ons legioen. En gij, landgenoot, waarop \vacht gij? Aarzelt niet langer. Strijdt mede voor de toekomst van ons land en .volk. Meldt u aan by het Vrijwilligerslegioen Nederland. Koninginnegracht 22 te 's Gravenhage. PERSONALIA. Bij den administratieven dienst der be lastingen is aangewezen als candidaat-sur- numerair K. A. Verdenius te Haarlem. Bij den P.T.T.-dienst is verplaatst de kantoorbediende le klasse J. T. C. Groen van Heemstede naar Haarlem; benoemd tot besteller is B. Roodzant te IJmuiden. voor dien hulpbesteUer aldaar. Bij den dienst van den Rijkswaterstaat is benoemd tot haven knecht in vasten dienst bij het Staatsvis- schers'navenbedrijf H. van Zomeren te IJmuiden. Bij het te Haarlem gehouden examen voor het diploma vakbekwaamheid in het schil dersbedrijf slaagde de heer Jac, van Dijk te Haarlem. NIET GEHEEL JUIST. In ons Interview me*, den heer A. W. de Boer. die dezer dagen honderd jaar wordt Is geschre ven. da: de heer De Boer den èersten tocht van den spoortrein AmsterdamHaarlem,heeft gade geslagen. Dit moet natuurlijk zijn, dat hi] deze spoorlijn in zijn vroegste jaren heeft meege maakt. DUBBEL JUS von HELDERMAN is Kortgezegd, een procht-pfoducl: Mei die jus is nooil één maaltijd, Zelfs d'eenvoudigste, mislukt. CLa? Dtj^te-bo» Burgemeester van Oostzaan aanvaardt zijn ambt. De heer J. J. A. de Bree uit Haarlem geinstalleerd. Gistermiddag had ten gemeentehuize de installatie plaats van den SS-man J. A. A. de Bree uit Haarlem als burgemeester van de gemeente Oostzaan. Nadat mr. A. J. Backer, Commissaris der provincie Noordholland, den nieuwen burgemeester had geïnstalleerd, zei- de de burgemeester o.m., dat hij verschillende sociale diensten als Landstand, Arbeidsfront, Nederlandsche Volksdïenst en Winterhulp onder zijn directe bescherming, zal nemen, terwijl daarnaast de opvoeding van de jeugd in de scholen en de Arbeidsdienst zijn voort durende aandacht hebben. Alles natuurlijk ge zien van nationaal-socialistisch standpunt, want getrouw aan zijn eed a"an den Führer aller Germanen zal hij als natibnaal-socia- list deze gemeente besturen. De zwarte han delaren kunnen er van verzekerd zijn, dat de nieuwe burgemeester alle middelen zal aan wenden, om hun het saboteeren van de voed selvoorziening onmogelijk te maken. Met zachtheid en goedheid, als het moet met niets ontziende hardheid, maar steeds in nationaal- socialistischen zin zal hij trachten, dit groote kwaad in Oostzaan uit den weg te ruimen, opdat deze gemeente ook een plaats in het herboren Europa waard zal zijn. Alleen dan, als allen meewerken, zal spreker er in kunnen slagen deze volksschadelijke elementen, die zichzelf buiten de gemeenschap stellen en daarmede eigenlijk hun leven verbeurd ver klaren, in deze gemeente uit te roeien. Hierna werd het woord nog gevoerd door den loco-burgemeester, wethouder J. de' Lange. Nieuwe burgemeester van Zaandam geinstalleerd. Zaterdagmiddag beefL mr. A. J. Backer, commissaris der provincie Noordholland m tegenwoordigheid van vele autoriteiten den heer H. Vitters Jr. geïnstalleerd als burgemeester der gemeente Zaandam. Be halve de Beauftragte van den Rijkscommis saris in Noordholland waren tal van colle ga's uit andere gemeenten waaronder bur- gemeester van Ravenswaay uit Utrecht en urgemeester Plekker uit Haarlem bij de plechtigheid aanwezig. Mr. Backer zeide dat den heer Vitters een buitengewoon moeilijke taak wacht. Gij hebt reeds thans in dezo gemeente de grondslagen te leggen voor eèn hernieuw den bloei van het gemeentelijk/leven, dat in zoo bijzondere mate de beperkingen on dervindt van het internationale nandels- verkeer. Met het leidend beginsel der N.S. 8. voor oogen stelde spreker den heer Vitters voorts tot taak, de bevolking op te voeden in nationaal-socialistischen zin en haar te verlossen van ,den marxistisch en waan van den klassenstrijd, die in deze gemeente door het sociaal-democratische lestüur vele tientallen jaren geprooageerd s. In zijn antwoord zeide de heer Vitters, dat hij zich als nationaal-socialistisch bur gemeester ingezet weet en Zaandam dan ook volgens deze beginselen zal besturen. In het bijzonder zal zijn belangstelling uit gaan naar de Zaandamsche haven, die reeds voor den oorlog sterk op de Oostzee ge oriënteerd was. In de toekomst zal deze havenstad zonder twijfel kunnen profitee- ren van den ontzaglijken opbloei en 'de tallooze mogelijkheden, die zullen ontstaan door de ontsluiting van het Oostland. Na het offlicieele gedeelte werd een défilé gehouden van W. A. en Nationalen Jeugdstorm. In September rundvet verkrijgbaar. Tevoren bon 44 van boter- of'vetkaart bij den slager inleveren. Op de bonnen „44" van de boterkaart en van de vetkaart, welke geldig zullen zijn ge durende het tijdvak van Dinsdag 1 Septem ber tot en met Zaterdag 12 September, zal desgewenscht rundvet verkrijgbaar zijn. Per tweetal bonnen zal men 200 gram rundvet kunnen betrekken. Zij. die rundvet wenschen te ontvangen, dienen de genoemde bonnen bij hun slager in te leveren, desgewenscht tegen ontvangst bewijs, in het tijdvak van Woensdag 12 tot en met Zaterdag 15 Augustus 1942. Zij, die gedurende bovengenoemd tijdvak bon 44 niet bij hun slager hebben ingeleverd, kunnen daarop geen rundvet betrekken, doch uitsluitend de artikelen ter verkrijging waar van deze bon nader zal worden aangewezen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het afleveren van het rundvet eerst is toegestaan met ingang van Dinsdag 1 September 1942. De aardappelen van de volkstuinders. Eenigen tijd geleden is bekend gemaakt dat volkstuinders van de in hun tuin ge teelde aardappelen niets behoeven in te leveren en evenmin bonnen behoeven af te staan, tenzij de met aardappelen beteelde oppervlakte veel grooter is dan voor een redelijken wintervoorraad van het gezin "noodzakelijk mag worden geacht. Naar ons van bevoegde zijde wordt me degedeeld is het bovenstaande in zijn al gemeenheid niet geheel juist. Het land is namelijk verdeeld in productie- en con- sumptïegebieden van aardappelen. Voor de productiegebieden nu is bepaald, dat de eigen hoeveelheid aardappelen in aan merking genomen wordt by de uitreiking van aardappelkaarten. Beschikt men over meer dan 25 kg. per gezinslid, dan worden de bonnen ingehouden. Dit geldt niet alleen voor volkstuinders, doch voor een ieder, in de productiegebieden, die aardappelen teelt. Voor de consumptiegebieden, waarin uiteraard de meeste steden gelegen zijn, geldt deze bepaling niet. Voor deze gebie den geldt dus inderdaad, dat onder ae ge noemde voorwaarde geen bonnen of aard appelen behoeven te worden afgestaan. Duizenden waren Zaterdagavond op den Dam te Amsterdam bijeengekomen, deels als medewerkenden, deels als toehoorders van net groote zangfeest, door de Nationaal Socia listische Beweging georganiseerd. Zij lieten hun liederen luid klinken over het groote plein, dat met rood-zwarte en oranje-blanje- bleu-vanen omzoomd was, temidden waarvan een podium was opgeslagen. Op den achter grond werd het groote N.S.B.-embleem be kroond met de woorden1 „Gelooft in wat ge zingt en ge zult overwinnen." Van dit geloof getuigde de zingende schare, welke werd on dersteund door het W.A.-orkest, onder lei ding van kompaan Schoemaker het Jeugd stormfanfare-orkest, onder leiding van A. C. Wagemaker en de W. A., onder leiding van Schwietert. Herman Dijkstra voerde de al- gemeene leiding en Adriaan van Hees sprak voor elk lied een verbindende tekst. Met het zesde couplet van het Wilhelmus werd zangdemonstratie besloten. Terwijl de familie M. te Leek (Gr.) af wezig was, heeft een neef, de 34-jarige G. v. d. D. uit Groningen die van deze afwezig heid op de hoogte, was, een bezoek aan het huis van zijn oom gebracht. Hij dteed zich te goed aan allerlei levensmiddelen en nam een hoeveelheid sigaretten en een bedrag van 100.weg. Daarna stichtte hij brand in de huiskamer en vertrok op de fiets van zijn. oom. De brand werd spoedig ontdekt, maar de brandweer kon niet verhinderen dat twee kamers uitbrandden. Daar de inbreker door buren was gezien, kon hij weldra gear resteerd worden. NOTARISSEN BENOEMD. Bij besluit van den Secretaris-generaal van het Departement van Justiti^ zijn benoemd tot notaris binnen het arrondissement Am sterdam, ter standplaats Amsterdam: K. Keij- zer, candidaat-notaris te Amsterdam (vac. J. van Hasselt); G. A. 'Rietveld, candidaat- notaris te Amsterdam (vac. A. Roos) en J. D. Overberg, candidaat-notaris te Amsterdam (vac. S. Teixeira de Mattos). Koek, appelen en boontjes. Een verontwaardigd abonné schrijft ons een brief van vier kantjes, waarvan de in houd neerkomt op de vraag, hoe het ter wereld mogelijk is. dat terwijl koek toch distributie waar heet te ziin er nog altijd koek zonder bon verkrijgbaar is. wel te verstaan koek, waarvoor iedere rechtscha pen koekfabrikant zou blozen en tegen prijzen, die den verkooper in korten tijd op weg naar rijkdom, moeten helpen. „De markten en de winkels zitten vol' zoo schrijft hij en hij voegt er aan toe. dat men deze bon-vrije koek in hoofdzaak in de volksbuurten kan koopen. waardoor juist minder draagkrachtige volksgenooten verleid worsen, hun goede geld uit te geven voor inferieure waar. „Wie zijn de bak kers?" vraagt hij. „Wie zijn de leveran ciers van de grondstoffen en worden deze grondstoffen aan het brood onttrokken?" We zijn niet zoo knap. dat we on deze .•ragen kunnen antwoorden, maar beamen kunnen we zijn klacht wel. Hei euvel van de bon-vrije koek heeft de laatste weken bedenkelijke afmetingen aangenomen en het wordt hoog tijd. dat de bevplking tegen dezen nieuwen vorm van afzetterij in be scherming wordt genomen. In tallooze winkels en niet eens uit sluitend in de volkswijken is tegenwoor dig koek zonder bon te krijgen. Wie er zich wel eens aan bezondigd hééft weet, dat dit baksel meestal niets van koek heeft en stellig behoorlijke voedingswaarde mist. Het ergerlijke is evenwel, dat er prijzen voor gevraagd worden, die ten hemel schrei en. Vijftien tot achttien cents voor een „koek' van 10 cm doorsnee is de gewone prijs. Een biscuitje, even dikker dan de be kende „Maria" biscuit, levert men u voor twaalf cents. In het circus, dat verleden week hier stond werden zonder blikken of blozen twee speculaaspoppetjes voor een kwartje aan den man gebracht en reeds weken lang kunt g"e op de Maandagmarkt te Haarlem een taai- of speculaaskoek koopen voor een kwartje, wat twee dub beltjes te veel is. Nu kan men zeggen, dat ieder vrij is. om zijn geld te besteden of het in zijn zak te houden, maar daarmede zijn we er niet. Het is nu eenmaal zoo, dat wie in de gelegenheid is, zijn rantsoen aan te vullen, daar gaarne wat voor over heeft en wie daar misbruik van maakt verdient, dat tegen zijn bedrijf harde en afdoende maatregelen worden genomen. Daarom zouden we het toejuichen, wan neer aan deze brutale geldklopperij een einde kon worden gemaakt en daarmede komen we vanzelf ook op andere klachten over prijsopdrijving. Er is weinig groente, maar hoe het nog altijd in vele groenten- winkels toegaat behoeven we hier niet met voorbeelden aan te halen. De voorschriften ten spijt worden dikwijls prijzen gevraagd, die nergens naar lijken. Nog brutaler treedt de straathandel op en nog geen week ge leden bereikten ons klachten uit Haarlem Noord, dat daar aan een kar voor een pond boonen veertig en voor een bos wortelen dertig cent gevraagd en gegeven werd. Za terdag zagen we op een der drukste punten der stad een pond harde, zure appelen ver- koepen voor 0.35, terwijl de prijslijst 0.14 aanwijst en de verkooper had geen handen genoeg. Het publiek moet hier zelf tegen optreden zal men zeggen. Zeiver, dat is zoo, maar de practijk spreekt ook een woordje mee en in die practijk komt er over het algemeen van dat optreden wei nig terecht. Maar al deze zaken kunnen zonder de minste moeite door iedereen ge constateerd en door de betrokken instan ties gecontroleerd worden en dan wil het ons voorkomen, dat de vrees, om deze prijsop drijving met een flinke straf te bekoopen er nog niet inzit. Nog lang niet. TENNIS Tournooi Groenendaal. Wedstrijdleider J. A. Plak gehuldigd. Zondagmiddag werden op het Groenendaal tennispark de op den vorlfen Zondag uitgestel- Je eindstrijden van het Groenendaal tournooi oortgezet. Het Heeren dubbelspel A vorderde 5 sets alvo- .ens A. Bijlmer en J. Holst den eersten prijs hadden gewonnen. Wel kwamen Krijt en Busse'- man In de laatste set tot een 42, 30—0 voor sprong. de set en dus de partij ging nog verloren '7—5). De uitslag was 6—4, 1—6, 4—6, 64, 7—5. In het Gemengd dubbelspel leek een overy nlng voor mej. Hermsen en Krijt zeker toeii zij in de derde set een 5—2, 30—0 en later nog 5—3, 300, voorsprong hadden verkregen. In deze periode speelde mej. J. Goeting een zeer nuttig spel waardoor de H.L.T.C.-combinatle "mej. J. Goetmg—Mr. J. Dolleman een nog onverwachte overwinning behaalden van 36, 64. 7— De eindstrijd in het dames enkelspel B bracht een spannende strijd tusschen mej. K. Mos mej. T. Goeting waarbij de beslissing uitviel ten gunste van mej. T. Goeting met 6—2, 5—7, 6—6. Het heeren dubbelspel B werd gewonnen door A. J. van Meegeren en Houtman van J. ten Have en Koopmans met 6—3, 6—3. Het dames dubbel spel B bracht een overwinning van mevr. P. van Eckelt en mej. K. Mos op mevr. A. ten Have en mej. E. Renses met 7—5, 6—1. Na afloop werden de prijzen uitgereikt door Jhr. A. van de Poll, voorzitter van het wedstrijd- comité. Hij bracht woorden van dank aan den heer J. A. Plak, die dit tournooi voor de 10e maal door zijn goede leiding tot een succes heeft ge maakt voor deelnemers en belangstellenden. Namens de Stichting Heemsteedsche sportpar ken overhandigde hij den heer Plak een foto van het Molentje in Groenendaal en namens het wed- 'stnjdcomtté een boekwerk. De heer D. Nieman. sprekende namens de deelnemers aan het tour nooi, sloot zich aan bij de aan wedstrijdleider Plak gebrachte hulde en bood als blijk van waar deering, 'welke de deelnemers hebben voor het goede werk van den heer Plak, een kunstvoor- Werp aan. WATERPOLO BESLISSINGSWEDSTRIJD H.P.C.—Y. Vrijdagavond om acht uur zal in het zwembad „Heerenduinen" te Velsen de beslissingswedstrijd tusschen H.P.C. en Y worden gespeeld om het kampioenschap der afdeeling B van den Ned. Zwem Reddingshond. Zooals bekend eindigden beide ploegen gelijk. Indien de wedstrijd geen beslissing brengt zal Donderdag 13 Augustus een tweede wedstrijd in Halfweg worden gespeeld SPORT EN SPEL H*ANDBOOGSCHIETEN. V. Z. O. S. VIJFTIG JAAR. De Handboogschutterij V. Z. O. S. organiseert ter gelegenheid van haar vijftigjarig bestaan wed strijden op 6 September a.s. op haar banen ir. Station's Koffiehuis te Santpoort station. Er be staat hiervoor groote belangstelling. Negen ver eenigingen nemen deel tezamen met 80 schut ters. Er zijn voor deze wedstrijden fraaie prijzen beschikbaar gesteld o.a. door mej. J. L. Enschede, Dr. A. de Groot, den heer W. A. Dolleman, de vergeniging Santpoort's Bloei, den voorzitter van District I van den Ned. Bond van Handboogschut terijen, den heer P. Wentlnk Jr. en door enkele vereenigingen en oud-leden van V. Z. O. S. De wedstrijden beginnen om 10 uur en' zujlen om ongeveer 6 uur eindigen. Er wordt geschoten onder de reglementen van den Ned. Bond. Deze wedstrijd is tevens de laatste voor de competitie ZWEMMEN D.W.R. NAAR DE NATIONALE KAMPIOEN SCHAPPEN. „De Waterratten" zal deelnemen aan de natia- nale zwemkampioenschappen te Amsterdam. Ingeschreven hebben de dames S. Verkes, R. Ver hagen (beiden 100 M. borstcrawl), H. Cassee (100 M. rug), A. van Wijk (200 M. school), S. Verkes, R. Verhagen, M. Zieren en W. Compiet (vier maal 100 M. ^orstcrawl). Vrijdagavond komt A A. v. d. Bogaerde uit In het nummer 1500 M. vrije zwermvijze en C. Haven neemt aan het schoon- springen deel. GOLF DRUK-BEZOCHTE WEDSTRIJDEN OP DE KENNEMER. Geslaagd golfweekeinde. Gedurende het afgeloopen weekeinde heeft de Kennemer Golfclub te Zandvoort een zeer ge slaagde serie wedstrijden georganiseerd, waaraan speelsters en spelers vair al de Golfclubs in totaal meer dan honderd inschrijvers hebben deelgenomen. Het weer werkte tot een vlot ver loop der wedstrijden mede en menige mooie score kon worden geregistreerd op de moeilijke Zandvoortsche baan. De verschillende uitslagen waren de volgende: 18 holes "handicap medal: 1. J. F. Streur (20) 64 netto; 2. 3. 4. en 5. mej. T. van der Laan (12), mevr. De Veer (22), P. van den Dries (10) e Klatte (16), allen 67 netto. Greensomes: 1. en 2. mevr. Diemer Kool—mr. A. A. Diemer Kool (11) en mevr. Kern—J. J. Laan (14), beiden 64 netto; 3. mevr. Ender—H. Lambach (28) 65 netto. 18 holes fourball tegen bogey: 1. mej. M. van Giffen (20), A. Wynerowski (26) 11 up; 2. W. H. Groskamp (12)—P. van den Dries (10) 8 up; ïevr. Nielsen (14)—mevr. v. Aalst (24) 7 up. Eclectic (twee of meer ronden van 18 h.): 1. J. Pt eters (9) 62; 2. P. van den Dries (10) 65—2/3; W. Jordaan (16) 66-2/3; 4. E. Klatte (16) 67-2/3. Appr. putting comp: 1. ir. T. F. Hubrecht 7 slagen; 2, 3 en 4. E. Broms, C. W. Verloop en J. Lambrechtsen, allen 8 slagen. Tijdens één zijner eclectie-ronden slaagde J. Pie- ters van de Rosendaalsche G. C. er in de 6e hole van de Kennemer In één slag te maken. VOETBAL h. b. c. opent het seizoen. Zondagmiddag is op het H. B. C.-tèrreïn aan den Rjerenweg de voetbal weer gaan rollen. Deze dag had een dubbele beteekenis; het sein werd immers gegeven dat binnenkort het voet balseizoen weer aanvangt,, en dan bestaat H. B. C. spoedig 40 jaar. Deze feiten zijn niet geheel onopgemerkt voorbij gegaan, en voor de senio ren zijn sixes georganiseerd. Er verschenen tien zestallen op het veld, zoo dat heel wat wedstrijden gespeeld moesten 1 den. De ploeg met als aanvoerder J. v. d. Linden kwam tenslotte als overwinnaar uit den strijd; de tweede ploeg had als aanvoerder Kees Ruigrok, en de derde ploeg werd aangevoerd door Kick Smit. AGENDA DINSDAG 11 AUGUSTUS. Groote Kerk: Orgelbespeling, 8-9 uur. Gebouw De Hoofdwacht, Groote Markt: Tentoonstelling van „gapers". 29 uur. Frans Hals Theater: „Mannen uit één stuk" 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Toegang 14 jaar. Luxor Theater: „Lg Habanera", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Toegang 14 jaar. Rembrandt Theater 2.30 uur Jeugdpro gramma: „De Zeven Raven" en „Kalief Ooievaar". 6.30 en 8.45 uur: „Bel-Ami". Toegang 18 jaar. Palace: „Sergeant Berry", 2.-, 6.30 en 8.45 u. Toegang II laar. Moviac: ,_Rej Repelsteeltje", 2. 4, 7 en 9 uur. WOENSDAG 12 AUGUSTUS, Frans Hals Museum: Kamermuziek, 2.30 u. Gebouw De Hoofdwacht, Groote Markt: Tentoonstelling van „gapers", 25 uur. Bioscopen: middag- en avondvoorstellingen W.n. Hoofdredacteur: J. V. Baudewyns, Haar lem (afw.). Plaatsvervangend Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem. Chef van Dienst en Stad: S. R. Kuiper, Haarlem. Sport er. Stad: A. Ovcr- meer, Heemstede. Buitenland; J. C. van der Laag, Heemstede. Haagsch Redacteur: B. Korsten, Heemstede. Binnenland: J. A. Steeif Jr., Zandvoort (afw.). Nieuws- en reportage voor Vel sen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, IJmuiden (afw.). Advertenties D. A. J. Spek, Haarlem (afwezig). Bovenste rij van links naar rechts: Te Zaandam had Zaterdag de plechtige installatie plaats van den nieuwen burgemeester, den heer H. Vitters Jr. Tijdens de instaliatie- redc 'door den commissaris van de provincie Noord-Holland, mr. A. J. Backer (links). Rechts de nieuwe burgemeester, de heer H. Vitters Jr. (Polygoon-Zeylemaker Pax Holland-c). - Op een landweg ergens in het Zuiden van Europa. Kalm voortschrijdend halen Duitsche piloten den gemoedelijk op xijn ezel voortsukkelenden boer in. (Scherl Fellinga pJv. Schuller Pax Holland-c) Onderste rij van links naar rechts: Na de inname van Rostof. Begeerig grijpt de bevolking naar de Duitsche brochures, die het net van bolsjewistische leugens weg vagen. Dadelijk wordt ter plaatse van den inhoud dezer brochures kennis genomen. (Orbis Holland p.k. Rebhan Pax Holland-c) - Zij geven den vijand geen rust. Bij achtervolging van den verslagen vijand waden Duitsche infanteristen door een beek. (Orbis Holland p.k. Scheunemann P. Holland-c) - Aan de groote zangdemonstratie van de N.S.B., welke Zaterdagavond op den Dam te Amsterdam werd gehouden, namen alle neven-organisaties van de N. S. B. deel. (V.N.P.-De Haan Pax Holland-c) DE DISTRIBUTIEBONNEN Artikel bon Aardappelen 4IA Aardappelen 41B Beschuit 41 Bloem 362 t.m. 36 5 Boter 33 Boter 2-35. 2-36 Boter 3-35. 3-36 Boter 4-36 Brands t. 01 t.m. 05 BV Brands t. 01, 02. 03 K.F. Brood 41A Brood 41B Chocolade 41, 42 Cigarette» 41A C'iga reuen 41A Ci ga rill os 4 IA Eenh. zeep 335 Eonhcidszccp L Gort 360 Jam 353 Kaas 367 tan. 369 Korflcsurr. 33S Maïzena 361 Melk 41A t.m. 44A Melk 41B tm; 44B Petroleum 01 Peulvr. 359 Rijst 4-41. 4-42 Scheerzeep u Sigaren 41A Suikerwerk 43. 44 Kaart hoeveclh. t./m. Aard. 1 1/2 kg. 15 Aug, Aard. 1/2 kg. 15 Aug, beschuit 7 5 gr. 15 Aug, Alg. 100 gr. 5 Sep; Bot.vet 12 5 gr. 19 Aug, reserve 125 gr. 12 Sep; reserve 125 gr. 12 Sep; reserve 12*5 gr. 12 Sep; brandst. 1 eenh. 31 Dec, Bran dat. 1 eenh. 30 brood 400 gr. brood 50 gpr. veren. 100 gr.4 tabak 20 st. clgarctten 1 Ost. tabak lOst. alg. 1 rantsoen zeep 1 rants, alg. 250 gr. 500 gr. 100 gr. alg. alg. alg. alg. melk melk petr. alg. Suiker Tabak Toiletzeep Vermicelli Vleesch Vleesch Waschpoeder Waschpoeder 0 gr. 100 gr. 3 1/2 L. 1 3/4 L. 2 L. 250 gr. res." 250 gr. textiel 50 gr. tabak 5 st. veren. 100 gr. alg. 1 kg. tabak 2 5 gr. toiletzeep 75 st. alg. 100 gr. vleesch 100 gr. vleesch 50 gr. alg. 250 gr. zeep 250 gr. Apr. '41 15 Aug 15 Aug 5 Sep; 15 Aug I" AU* 15 Aug 15 Aug 5 Sep; 5 Sept. 5 Sex 5 Sex 5 Sex 5 Sep; 5 Sex 22 .Aug. 5 Sc-x 5 Sex 31 Aug 15 Aug 5 Sep; 5 Sep; 15 Aug 15 Aug 5 Sex 15 Aug 15 Aug 15 Aug 15 Aug, ATHLETIEK DTJALMEET CONCORDIA—B. G. V. Zondagmiddag is op het sportterrein aan de Kleverlaan een atnletiek tweekamp ge- houden tusschen de vereenigingen Concor- dia en B. G. V. Bij de dames wisten zoowel in de A B-klasse de Bloemendaalsche athleten te zegevieren. In de A-klasse behaalde B.G.V, 89 pnt. tegen Concordia 71 pnt., terwijl ia de B-klasse de totalen respectievelijk 61% en 47 V? pnt. bedroegen. Bij de heeren kwam Concordia het sterkst voor den da» en won met 101 f2 tegen 77 '/2 pnt- De beste prestaties luidden: Dames A-klasse: 100 M. F. Qerendes (B. G.V.) 13.6 sec! Hoogspr. B Meyerv. Twisk (B.G.V.) 1.45 M. Vèrspr. T. Boorsma (B.G. V.) 4.96 M. Duitsche driespr. B. Meyer- Twisk 9.65 M. Speerwerpen B. Meyer- Twisk 26.75 M. Discuswerpen B. Hagens (Conc.) 27.70 M. Kogelstooten Th. Out (Conc.) 8.42 M. 4 x 100 M. estafette: 1. B.G, V. I 54.6 sec. 2. Conc. I 55.4 sec. Dames B-klasse: 100 M. T. Plandgraaf (Conc.) 14.4 sec. Hoogspr. L. van Waard B.G.V.) 1.35 M. Vèrspr. T.. Handgraaf (Conc.) 4.56 M. Discuswerpen R. Mulder (B.G.V.) 26.17 M. Kogelstooten C. Kleef (Conc.) 8.17 M. 4 x 100 M. B.G.V. sec. Conc. gedisq. Heeren: 100 M. 1. C. Broertjes (B.G.V.) 11.9 sec. 400 M. J. W. Dujjff (Conc.) 56.6 sec. Hoogspr. J. Braaksma (Conc.)' 1.65 M, Vèrspr. W. Schiiltze Kool (Conc.) 5.98 M, Hink-stapsprong C. Broertjes (B.G.V.) 12.25 M. Speerwerpen J. W. Duiji'f (Conc. 40 M. Discuswerpen A. van Zadel (B.G.V,) 28.62 M. Kogelstooten J. Braaksma, (Conc.) 9.96 M. 4 x 100 M. 1. Concordia I 46.5 sec, 2. B.G.V. I 47.4 sec. CRICKET Ned. Cricketbond. Secr.:, A. Telef. 14892, Wedstrifduitslagen van Zaterdag 1 Augustus. Bloemendaal (34) verliest met 61) runs van Haar- lem 3 (94). Haarlem 4 (21 v. 7) verliest met 132 runs van Rood en Wit 5 (153 v. 7). Rood en Wit 4 (50) verliest met 13 runs van R .C. -H. (63). Wedstrljdprogramma voor Zaterdag 15 Augustus R.C.H.—Haarlem 4, terrein Haarlem. Rood en Wit 4—C. V. H. 3 Bloemendaal—Rood en Wit 5. ROOD EN WIT 5—ROOD EN WIT 4. Rood en Wit 5 scoorde- een zeer langzame lil runs voor 9 wickets, waarvan E. Peereboom 23. R. Thesen Ender 17 en C. de Nijs een uitsteken* de 50. A. Berendsen 1 v. 52. I« F. Thiel 5 v. 29 en M. Kruijff 1 v. 29. Toen er gestopt moest worden wegens regen had het vierde 67 runs voor 2 wickets. M. Kruijff 43 n.o. P. j. Freni 15 n.o. 1. de Breuk 1 v. 24. R. C. H.—BLOEMENDAAL. Bloemendaal trok het eerst naar de wickets en scoorde 87 runs, waarvan W. Roozen 14. J. Beijit 13 en J. Roozen 43. J. de Graaf 2 v. 51. C. Karooer. "17 en J. Paape 1 v. 2. R. C. H. sloot op 1M J. Siegerist 17. G. van Musscher 29. J. de Graaf 26. G. Kesting 6 v. 58. W. Roozen 0 v. 18 en J. Beijk 3 v. 23. HAARLEM 3—HAARLEM 4. Haarlem 3 faalde volkomen en zat voor 32 den kant. P. Mulder 13. P. van der Wal 5 v. 14. G. Wessel 3 v. 13 en AHartog 2 v. 5. Het vierde scoorde 52 punten, waarvan G. Wes sel 18 en J. Damiaans 10 n.o. W. Onkenhout 5 v. 15. F. Lanting 3 v. 20 en R. Heijdeman 2 v. 1. Stand der Comp. t.m. 8 Augustus. C. H. xx) 8 7 0 1 14 1.75 Rood en Wit xx) 9 5 1 3 11 1.8 Haarlem 3 xxx) 7 4 0 3 3 1.14 Rood en Wit 5 x) 8 3 1 4 7 O.M C. V. H. 3 X) 3 3 0 5 6 0.75 Bloemendaal xx) 7 2 0 5 4 0.57 Haarlem 4 xxx) 7 2 0 5 4 0.57 x) Verregend. RADIOPROGRAMMA WOENSDAG 12 AUGUSTU? 1942 HILVERSUM I, 413.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnas tiek. 7.00 BNO: Nieuwsberichten. 7.16 Bont be gin (gr.). 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 BNO: Nieuwsberichten en Programma-uittreksel. 8.15 Klassieke gramofoonmuziek. 8.45 VroolUke ouvertures (gr.). 9.15 Voor de hulsvrouw. 9.39 Orgelconcert (gr:) 10.00 Morgenconcert (gr.) llM Vacaritiè-kleuterklas. 11.20 Sylvestre Trio. 13-M Frans Wouters en zijn orkest. 12.40 Almanak. 12.45: BNO: Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Zang met pianobegeleiding en gramofoon muziek. 13.30 Orkestsuite uit „La Tragedie de Salomé", Fl. Schmitt (gr.). 14.00 Ensemble W;liy Kok en gramofoonmuziek. 15.00 Voor de vrouw. 15.20 Planovoordracht en gramofoonmuziek. 16,09 Godsdienstige lezing. 16(20 Voor de jeugd. 17-W Gino Bordin en zijn orkest (gr.). 17.15 BNO: Nieuws-, zakelijke- en beursberichten. 17.30 Voor dén Nationalen Jeugdstorm. 17,45 Rina Ketty en Aldo Visconti (gr.). 18.00 Ernst van 't Hoff en zijn orkest. 18.4a BNO: Nieuwsberichten. 18-55 BNO: Zakelijk praatje over den landbouw. 19.05 Liedje van verlangen. 19.15 Viool, altviool en cello. 19.55 Pianosoli (gr.). 20.15 „De zwarte hsn- del lokt", dramatisch luisterspel. 20.35 „Het weerspannige bruidspaar", komische opera (opn-). 21.45 BNO: Nieuwsberichten. 22.00 Zi geuners spelen (gr.). Vanaf 22.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Stuöio beschikken. 22.15 In droomen zingen (gr.). 23.00-24.00 Bekende orkestwerken (gr-)- HILVERSUM II, 301.5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I. 8.15 Muzikale klei nigheden (gr.). 9.00 Rococo-octet (opn.). 9.30 Or- kerstconcert (gr.). 10.00 Morgenwijding. 10.15 Phll- harmonisch orkest (gr.). 10.40 Voordracht. ll-W Tno Knibbeler. 11.50 Liederen van Franz Schu bert en Joh. Brahms (gr.). 12.00 Bertus van Da teren en zijn orkest. 12.45 B. N. O. Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Bedrijfsreportage. 13.15 Gerard van Krevelen en zijn orkest. 14.00 Unr« Magyari en zijn ïtongaarsch orkest (gr.). 14.15 Uit Neerlands Gouwen. 14.30 Omroeporkest en solis ten (opn.). 15.30 Theo Uden Masman en zijn dansorkest (opn.). 16,00 Het groote omroeporkest en gramofoonmuziek. 17.00 Den tuin in! 17.15 B. N. O. Nieuws-, zakelijke- en beursberichten. 17.30 Voor het diner (gr.). 18.00 Luisterspel „Ki nine". 18.30 Orgelconcert en zang. 19.00 Praat vaars. 19.15 Marschmuziek (gr.). 19.30 B. N. O. Neiuwsberichten. 19.40 B. N. O. Brabantsch praat je. 19.50 Spiegel van den dag. 20.00 Melq^ie en poëzie (opn.). 21.00 Familie de Boer. 21.15 Amuse mentsorkest en solisten. 21.45 B. N. O. Nieuws berichten. 22.00 B. n. o. Politiek praatje. 23.10 Avondwijding. 22.15—24.00 Zie Hilversum. I. V erduisteren van 21.15 tot 6.17u. 12 Aug.: zon op 6.17, onder 21.13 uur maan op 6.34, onder 21.20 uur (N. M.) 13 Aug. zon op 6.18, onder 21.11 uur maan op 7.40, onder 21.46 uur

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 2